Új privát üzeneted érkezett!

Én is azt hallottam, hogy a terhesgondozásért, és a szülészeti ellátásért nem kell külön fizetni akkor sem, ha nem a területileg illetékes helyen szülsz. Ezzel szemben viszont a János Kórházat el akarják adni, pedig én ott szültem, és ott is szerettem volna, ha aktuális lesz... :cry:

Fibi,
Drukkolunk az utolsó hetekre, napokra, meg hogy minden simán menjen a NAGY napon! :)
hugó
 
 


Sziasztok!
Dögrováson vagyunk. Szonja kezdte, most az apja szenved, de én is érzem, hogy vmi nem OK. Náthásak vagyunk :( Utálom!

Én is úgy tudom, hogy kismamákank minden maradt a régiben. Remélem eljön az az idő, amikor ismét ezen izgulhatok én is :wink:

Fibi én nagyon kíváncsi vagyok Bálint hogy reagál majd a tesóra?!

No, léptem, mert ébredezik a család,....
N:

Kép Kép
natasa1975
 
 


Sziasztok Lányok!

Ne haragudjatok, hogy újra ide tolakodom a topicotocba, de egy kis segítséget szeretnék kérni, ugyanakkor egy kis mellékes jövedelmet is tudnék ajánlani!

Esetleg a régebb óta babanetezők már látták a hirdetésemet, ezzel foglalkozom: www.falfestolany.fw.hu.
Próbálom beindítani a vállalkozásomat, ezért minden alkalmat megragadok a reklámozására.
Szóval, arról lenne szó, hogy aki beajánl valahová, egy ismerősének, mondjuk és szerez nekem munkát, annak 10 %-os "jutalékot" adok.
Természetesen, csak akkor tudok fizetni, ha tényleg elkészült egy-egy kép!
Nagy segítség lenne ez nekem, mert beirattam a kisfiam bölcsibe, de csak akkor vinném szeptembertől, ha van munkám. Egyébként, ugye fel se veszik. Szóval, muszály, hogy legyen munkám!
Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni.
Kriszti
bdkriszta
 
 

 
 

Sziasztok lányok!

Jól vagyunk, Tüncsi változatlanul sokat dumál! Ma nagyot pancsizott apjával!
itt van pár kép...
Kép
Kép
[img]http://www

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!
De jó lehet pancsizni! Látom Tüncsi már kipróbálta.
Mi ma grilleztünk és tollasoztunk :wink:
Szonja szerepjátszik folyton,....

Kép

Kép

Kép Kép
natasa1975
 
 


Natasa,
Szonjának nagyon boldog névnapot kívánunk! Mármint ha ma ünnepli :)
hugó
 
 


De édesek a gyerköcök :D
Nálunk is megy a szerepjátszás, a macikát eteti, itatja, neki föz, altatja, stb... :lol:

És pár napja anyásabb lett, szerintem érzi, hogy hamarosan trónfosztott lesz :roll: megint velem akar csak elaludni, és éjjel felsir, hogy ellenörizze, ott vagyok e mellette..... nem tudom, mi lesz igy, ha éjjel kell mennem szülni....... :?

KépKép
fibi
 
 


Sziasztok!

Tényleg édesek a babák!

Fibi, látom te már nagyon a végén jársz a terhességnk. Hogy vagy?

Jutta

KépKép
jutta
 
 


Jutta,
köszi, elég jol, csak a meleget nem birom :? de amiota lehült a levegö, megint jo :) csak maradt a lábdagadás. Utso UH-n tul vagyunk, 2600 g-ra saccolták Ábelt, és nagyon édes pofija van :D Elsö NST is megvolt, készülünk már nagyon. Még jövö héten lesz a gyak. vizsgám, utána felölem bármikor kibujhat :lol:

KépKép
fibi
 
 


Sziasztok!
Hugó, köszi :)
Fibi, van publikus uh képed? Izgi, izgi, izgi.

Én meg kerek két év után ismét élvezem a női mivoltom velejáróit :?

N:

Kép Kép
natasa1975
 
 


Natasa,
van UH kép, de nem tudom bescannelni :? meg nem is látszik sokminden rajta.

KépKép
fibi
 
 


Sziasztok!

Fibi újra itt egy hidegfront, remélem hozott némi enyhülést, vagy már a babát is hozta?

Drukk!

Jutta

KépKép
jutta
 
 


Jutta,
köszi a drukkot, baba még a pocakban, és enyhülést nem hozott a lábaimra a hidegfront sajna. söt, még jobban be vannak dagadva, már fél ora ácsorgás vagy házimunka után rá sem birok állni :(

KépKép
fibi
 
 


Fibi! Már nagyon a végén vagy! Kitartás!!!!! :wink:

Lányok! Tud esetleg valaki a közelben egy ácsot ajánlani, aki viszonylag olcsón és jól dolgozik?
Köszi!
Vendég
 


Sziasztok lányok...bocsi kicsit eltűntem...de mindjárt adok magyarázatot...ezt nézzétek! :)

Kép

Little, de tudok...csoda keze van, és még jóképű is... :wink: :lol: nálunk mindent ő csinált...a játszót is...anyumtól elkérem a számát....

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Hűha, Prüntyi, ez nagy hír!!!! És mikorra várjátok?
hugó
 
 


Prüntyi!!!!!!!!!! GRATULÁLOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Valami részletet a kis babuciról!!!!!!!!!!!!!!!

Ha meg van a "jóképűcsodaács"száma elküldenéd nekem prvivben! Köszi!
Vendég
 


Dec. vége/január eleje...még nincs konkrét időpont...9 hetesek vagyunk!

Little, holnapra megszerzem! :wink:

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Prüntyi,
dejoo, gratula a kis pocaklakohoz! :D

Little,
köszi a biztatást :)

tegnap a doki 1 ujjnyi nyitott méhszájat állapitott meg. én ennek nagyon örültem, mert Bálinttal több orás vajudás után nyilt ki nagy nehezen 1 ujjnyira. De azota többen elvették a kedvem, hogy hetekig még egyben voltak 1 ujjnyival..... :?

KépKép
fibi
 
 


Little küldöm a telót...

Fibi, akkor sajna én is elveszem a kedved...kb 3 hétig volt előtte nekem is 1 ujjnyi...sőt...én kb 3-4 nappal a szülés előtt rendszeres 5 perces összehúzódásaim voltak...de nem fájtak...és ott féltem, hogy mikor tudom, hogy szülni kelll...erre mondta a dokinőm, hogy nyugodjak meg, fájni fog...és észre fogom venni...így is lett, az 5 perc megmaradt, csak fokozatosan el kezdett fájni is...

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Fibi,
Nekem a dokim december elején mondta, hogy kezdjek pakolni, mert lehet, hogy már decemberi babóka lesz...ehhez képest Manóka jan. közepén született, úgy hogy meg kellett már indítani a szülést, mert túl jól érezte magát odabenn, és csak nem akart kijönni... Szóval kitartás, állítólag a második gyerkőc már gyorsabb :) Drukkolunk!!!!!
hugó
 
 


Prüntyi GRATULA! Nagyon aranyos a kis drága ahogy ott lubickol :)

Fibi, tudod, hogy minden kismama és kisbaba, na meg szülés más. Próbáld elfelejteni a kellemetlenségeket BÁlint születésénél /tudom ez maga a lehetettlenség/, hogy pszichésen ne állíts magad elé korlátokat! Mi minden esetre drukkolunk,...ez már egy jó hír, nem? :wink:

Kép Kép
natasa1975
 
 


Natasa,
köszönöm, ez nagyon jól esett, aranyos vagy! :) igen, erre probálok gondolni, hogy minden szülés más (föleg a többedik), és mindenki más és más, szerencsére :D igy végülis nem jelent semmit, hogy kinek hogyan történt, meg az elsö hogyan történt, nálunk most megint másképp lesz, és ez igy jo :D

Hugo,
köszi Neked is a drukkot :)

KépKép
fibi
 
 


Sziasztok veresi mamák, kismamák:)

Most regisztráltam, és azóta csak olvasok és képeket nézegetek:) Január közepe, vége a várható időpont, szóval még nagyon az elején vagyunk.
Kistarcsára megyek, már három nevet is kaptam az ottani gyermekorvostól (volt gimis osztálytárs:) , de a védőnő is jókat mondott róluk.
Bababolt és ruhabörze ügyben mikor érdemes elkezdeni keresgélni? Brendon-nál már megnéztem miket szeretnék (csak elérhetőbb áron:)

Gyógyped. és logopédus vagyok, ha valakinek esetleg ezzel kapcsolatos kérdése lenne...
((ja és most lép/tett/ek ki épp a Gekkóból, kvázi mert terhes vagyok és ez csak a másodállásom... mindegy, csak rosszul esett és ők kicsit máshogy közlik a szülőkkel a történteket)) [/img]
betti80
 
 


Sziasztok!

Fibi van azóta vmi fejlemény?

Prüntyi: gratula és vigyázz magadra, pihizzél (bár gondolom ez nagytesó mellett nehezebb...)

Betti! Helló én is Kistarcsán szülök, elvileg szept. végén. Nekem szimpi a kórház, most járok szülésfelkészítőre. (ősszel is lesz)

Nálam most kezdődtek a poci keményedések esténként, de nem fáj szerencsére... ugye ez a méh tágulása ilyenkor?

Jutta

KépKép
jutta
 
 


Sziasztok,

Jutta, úgy tudom, ez nem annyira a méh tágulása miatt van...hanem felkészíti a babát, meg a méhedet a későbbi erősebb összehúzódásokra...a tágulás inkább ennek a következménye lesz.......de lehet, hogy rosszul tudom

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok! :-)

Bocsi a zavarásért! Azt szeretném kérdezni, hogy érdekel-e valakit sok-sok mese dvd (Pl Thomas a kismozdony, Sam a tűzoltó, Dóra a felfedező, Noddy, Eperke, Teletubbie, Micimackók, Kisvakond, stb.), felnőtt filmek, torna dvd-k (Rubint Réka, Norbi, Béres Alexandra, stb.), zenei cd-k (pl Babazene, Halász Judit, Kaláka, stb)?
Ha igen, írjon nekem a discmano @ gmail.com címre, és küldöm az infókat.

Köszi...

További szép napot:
Titati

:-)
titati
 
 


Köszi Prüntyi, akkor normáli dolog, ez a lényeg!

Jutta

KépKép
jutta
 
 


Jutta,
nincs különösebb fejlemény. már napok óta minden este érzek kisebb fájásokat, és egyre gyakrabban (már napközben is) bekeményedik a hasam, de ennyi. Reggelente ugy ébredek, hogy jé, még mindig 2 in 1 :)
fibi
 
 


Fibi!

Vannak homeopátiás szerek amik ált. segítenek a tágulásban és a vajúdásban is! A főtérrel szembeni patikában szerintem van. Ha bízol az ilyenekben akkor kipróbálhatod! (elvileg sz utolsó 2-3 hétben már lehet szedni)

Meghát számos népi bölcsesség - de ebben Ti biztos profibbak vagytok mint én, aki még nem szült - meló, kapálás, lépcsőzés, szex és társai...

Tényleg ezek használnak? Valakinek van tapasztalata? (Bár lehet, hogy nem lesz rá szükségem)

Jutta

KépKép
jutta
 
 


Sziasztok!
gyorsan bekukk,...hátha Fibuszról kellemes hírek fogadnak :wink: Fibi, még mindig 2in1? OK, nem idegesítelek :D

Marha meleg van. Ne tessék engem megverni, de nem nagyon csípem a nyarat :?

N.

Kép Kép
natasa1975
 
 


Natasa! Én Fibit egy másik topikban szoktam meglesni, ahová írogatni szokott. Ott biztos egyből tudni fogják, ha meg van a bébi! :wink:

Prüntyi! Köszi a tel.számot! Hogy vagy?

Képzeljétek! Én szombaton teszteltem egy pozitívat! :lol: Szerdán megyek dokihoz, remélem most nem lesz semmi baj!
Vendég
 


Little, GRATULA! Vigyázz magadra meg a pöttyre! Szorítok!
Köszi, tudom, hogy Fibi máshová is írogat csak ma nagyon lassú a Bnetem meg én nem is nagyon szoktam "kémkedni".

Ez nagyszerű, jönnek itt sorra a tesók,.....hm,...még egy kicsi és kedvet kapok :oops:


N:

Kép Kép
natasa1975
 
 


Little, Gratulálok!!! Remélem jó híreket kaptál a dokinál is :lol:

mi holnap délelőtt valószínűleg megyünk baba klubba a Fő térre, szóval ha van valakinek kedve, akkor örülnénk...
hugó
 
 


Little, Gratulálok, és drukkolok!

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok csajok!
18-án kaptam Fibitől az üzit, miszerint megszületett Ábel gyorsan és gyönyörűen! 3800gr és 56cm

Fibi, engedd meg, hogy itt is nagyon sok boldogságot kívánjak nektek!


Remélem mindenki sok-sok folyadékot iszik és nem tartózkodik a napon!
Vigyázzatok magatokra!
...bár Veresen ma valahogy elég erős szél fúj,...de, nem fázom :?

N.

Kép Kép
natasa1975
 
 


Sziasztok!

Fibi, gratula! Szép nagy baba!

MA voltunk 4D-n! Kiscsaj lesz, és Dorka lesz a neve! :lol:

Jutta

KépKép
jutta
 
 


Fibi (ha majd olvasod),
Gratulálok, jó egészséget és boldog életet kívánok neki! Milyen cuki név: Ábibaba!

Mindenkinek jó megsülést kívánok ebben a jó kis melegben :lol:
hugó
 
 


Sziasztok lányok!

Fibi! GRATULÁLOK! Jó egészséget nektek!

Jutta, Gratulálok a kiscsajhoz!

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!
Jutta, gratu a csajszihoz,...egy csajszis anyucitól :wink:
Érezted valahol, hogy lányka lesz vagy totál meglepi volt?

Hugó, a megsüléses kívánságod meg se hallottam :twisted: Én úgy uuuuuuuuuuutálom a nyarat!
N.

Kép Kép
natasa1975
 
 


Sziasztok!

Az egész családom kislányos tehát alapból inkább arra számítottam, de utána mindenki azt magyarázta, hogy fiús a pocakom... lassan már el kezdtem fiús anya szerepre ráálni...
tehát a végén tök meglepi lett, úgy össze voltam zavarodva! :lol:

Node lány nevünk már volt: Dorka!

Fibi, ha már olvasol minket egy fotót azért kérünk! :D

Jutta

KépKép
jutta
 
 


Sziasztok :D
köszönjük a gratuláciokat :) már haza is jöttünk kedden, saját felelösségre. jol vagyunk, Ábel sokat alszik, édes baba :)

Little,
Neked is naaaaagy gratula. és +++++ hogy minden rendben legyen!!

egy foto:

Kép szopipárnán

KépKép
fibi
 
 


Jutta,
szedtem is Caulophyllumot vajudás alatt, és szépen segitett a tágulásban :) na, meg a lépcsözés is bejött, mielött bedurvultak a fájások. és végül teljes beavatkozás nélkül, térdeplö pózban szültünk, fantasztikus élmény volt :D :D utána simán egyedül bemásztam a kádba lezuhanyozni az alternativ szülöszobán, miután Ábel szopizott is rögvest :)
fibi
 
 


Fibi!
SZÍVBŐL GRATULÁLUNK ÁBELHEZ! NAGYON ÉDES KIS POFA!
Vendég
 


Sziasztok!
Csajok, ne tegyétek ezt velem :!: :lol:
Nézve itt a pocakos vonalzókat meg most az édesen alvó Ábelt,.....azt hiszem a hétvégén felhozom páromnál a Szonja-tesó kérdést. Ő amúgy is már célozgatott rá, de süket fülekre talált nálam.

Fibi, gratulálok a szüléshez! Örülök, hogy szépen sikerült minden!
Bence hogy fogadta az új helyzetet? Gondolom még azért ízlelgeti a dolgokat inkább.

N.

Kép Kép
natasa1975
 
 


Natasa, Little,
köszi mégegyszer :D
Bálint nagyon szereti (egyelöre) a kisöcsit, simogatja, puszilgatja, mesél neki. De amikor szopizik, akkor rám akar mászni, meg ma elkezdte rángatni a ruháját, stb. :roll: ugyhogy nekem örá nagyon kell most figyelni, probálok olyankor mesélni neki, meg elterelni a figyelmét. és most még itthon van apafej, hogy segitsen. nem lesz egyszerü megbirkozni a helyzettel (természetesen akkor kakil be ált-ban, amikor szopizik Ábel...)

KépKép
fibi
 
 


Sziasztok!

Húú csajok ez a kiskrapek nagyon édi, mekkora baba!!! Fibi gratula! :lol:

Tényleg ti meddig dologoztatok annó? Nálam eddig minden OK volt, de most megrövidült a méhszájam, bár teljesen zárt! C:2000

Még jó lenne, ha 4-6 hétig tudnék melózni, és a doki se mondott rá semmit, de én egy kicsit bizonytalan vagyok...

Jó a melóm szeretem és irodai lightos meló, csak Bp-re kell utazgatni (kocsival) + 8 óra meló. Ti mit tennétek?

Jutta

KépKép
jutta
 
 


Sziasztok!
Fibi, virtuális puszi Bálint buksijára! Amúgy pont a minap jutottatok az eszembe,...mentünk át Szadán,...hogy milyen szép a két név együtt, az az hogy tesók Ábel és Bálint. Most komolyan!

Jutta, ez az a kérdés, amit rajtad kívül nem nnagyon dönthet el senki. Max a doki ha ágynyugalmat parancsol. Nálam két irodás kollegina szinte szülésig dolgozott. Mind a ketten autóztak Budáról a 16 Ker-be. Én meg egész nap autóztam, de mégsem az volt a fő ok, hogy kiirassam magam táppénzre. Szerencsére, senki sem ellenezte, akire tartozott. A dokim szó nélkül megértette érveimet.
Ha egy kicsi bizonytalanság is van benned, akkor inkább maradj otthon, hogy elkerüld az esetleges lelkiismretfurdalást. Ha viszont a dokid nem tilt el a munkától és te is szívesen dolgozol, akkor nincs is kérdés :)

N.

Kép Kép
natasa1975
 
 


Natasa,
igen, szerintem is jo együtt a 2 név :D szinte ugyanazakbol a betükböl áll :)
és ha legközelebb Szadán mentek át, beugorhatnátok hozzánk, megvan a tel.számom :wink: :)

Jutta,
egyetértek Natasával, ez a Te döntésed. De ha jobban éreznéd Magad, ha pihenhetnél és a babára figyelhetnél, akkor menj el táppénzre. De ha birod energiával, és otthon unatkoznál, akkor inkább még járj be pár hétig.

KépKép
fibi
 
 


Sziasztok!

Fibi jó a kép a profilodban! :lol:

Én is megegyeztem bent a főnökömmel, nagyon ari volt, látta, hogy teljesen el vagyok bizonytalanodva...

MOst 2-3 hetet itthon leszek, táppénzen, de nagyjából követem a benti eseményeket... laptop, telefon mégiscsak van!

Utána 2 hétre bemegyek, amikor ő szabin lesz, és utána hazajövök végleg.

Ettől megnyugodtam! Úgy érzem jó döntés, magamnak is hagyok időt pihizni, de amikor tényleg szükség van rám, akkor visszamegyek.

Jutta

KépKép
jutta
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?