Új privát üzeneted érkezett!

Rokica!
Itt orkánerejű szél fúj...
Lesz kertiparti tali?????

ayse
 
 


Ayse:

Lesz! Most már még egyszer nem tolom el :)

Eddig Annamami jelezte biztosra, hogy jönnek. Ezek szerint Ti is. Az már buli! :D

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Megann:

Sajnálom hogy nem tudtok jönni, de tényleg annyit toligáltam ezt a bulit, aztán meg elmentünk a hosszú hétvégére, hogy nem csodálom ha mindenki elvesztette a fonalat.

A kistesós feltevésedre pedig akartam írni egy értekezést, de majd ha több idő lesz rá... most kezdek készülődni és megyünk anyukámhoz. Már mindkét lány fent kukorékol... kb 5 óta... :?

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 

 
 

Rokica!
Oké, akkor megyünk.

Viszont hajat nem mosok :oops: :oops: , mert most gyalog sétálunk le a hegyről és féltem magam :lol: (de tényleg, volt már agyhártyagyuszim)... bocsi! Vagy remélem, hogy eláll a szél....

ayse
 
 


Rókica!

Jó talizást

Sajnálom hogy nem tudunk ott lenni :( de őrültek háza van :roll: már itt fúrnak faragnak... :evil: :evil: :evil:
Elegem van.......(ezt csak mellékesen jegyzem meg) kérdeztem is férjet hogy mikor is költözünk vissza a jó kis 60 nm-es lakásunkba?????????? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ayse!

Játszótér????????????

OFF-körkérdés:

Előre gyártott szúnyoghálót szeretnék venni...de a Bricostore le van fosztva :evil: :evil: :evil:
Öltelt, hogy még hol tudok venni????????????

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Megann!

Kitartás!!!

Állítólag holnap hozzák és szerelik. A férjem előkészítette a talajt a hétvégén.
Már nagyon várom...bár tegnap a két gyerek egy hullahoppkarikával is egy órán keresztül játszott: ők voltak a csikófogat. :D

ayse
 
 


Sziasztok!

Megann!

Boldog névnapot nektek! :D

Mea, benianyu, Csikken (remélem nem hagytam ki senkit :oops: )

Képek nagyon tündáriek! :)

Csikken!

Zöldkártya: nincs türelmi idő, tkp. olyan, mint a forgalmi, vagy a jogsi, figyelni kell , mikor jár le, és célszerű még a lejárat előtt egy-két nappal megcsináltatni! Ha 17-én lejárt, akkor aznap még ok.-s, de 18-án az már csak lejárt zöldkártya! :( Azért drukk, hogy ne állítsanak meg addig, amíg megcsináltatod! :wink:

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


benianyu= Benianyu :oops: :oops: :oops: bocs!

Hajni!

Örülök, hogy azért rendbejött a szemed! :)

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Köszi Viki,

nem nagyon megyek vele sehova, csak pénteken majd be a nagyimhoz. Az meg nincs messze tőlünk. :) Az apeh miatt van, mert még nem küldték a pénzemet :)

K.

KépKép
Kép
csikken
 
 


Köszi Viki,

nem nagyon megyek vele sehova, csak pénteken majd be a nagyimhoz. Az meg nincs messze tőlünk. :) Az apeh miatt van, mert még nem küldték a pénzemet :)

K.

KépKép
Kép
csikken
 
 


Rokica!
Köszönjük még egyszer a vendéglátást, jól éreztük magunkat!
Ha megint szeretnéd, hogy nagyot aludjon Zsuzsa, csak szólj! :wink:
A süti isteni volt, ha majd egyszer hajnali 3-4 felé épp nem tudsz mit csinálni, akkor szívesen begyűjteném a receptjét!

Annamami, Neked meg a fuvart köszönjük, annyival egyszerűbb volt így (remélem, ezt mihamarabb olvasni tudod).

Biztos, ami tuti alapon felhívtam a gyerekorvost Andris arca miatt, de azt mondta, hogy a 18 hós oltásban benne volt a tetanusz is, ne aggódjak.
(arcra esett egy száraz földes talajon és először nem is láttam, hogy ennyire be fog pirosodni)

Kuha!
Rokica volt olyan aranyos, hogy bevállalta az újságos zacskót, úgyhogy már csak hozzájuk kell elmenni egy kis német nyelvű olvasnivalóért!

Megann!
Nem véletlenül fogalmaztam úgy, hogy "állítólag". Már hívtak is, hogy a hintaelem csak hétfőre jön. És akkor is szerelik. Nekem ez itt megdőlni látszik, ha hétfőre jön, akkor szeerintem az ácsok már elennek dolgozni máshová. Leghamarabb kedd... (ismerős?)

ayse
 
 


Ayse!

Nanáááááááá hogy ismerős... :evil: :evil: :evil: :evil:
A mi játszóteresünk tegnap elfelejtett felhivni :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :evil: :evil: :evil: :evil:
Ezzel szemben ma sűrű bocsánatkérések közepette felhivott délelőtt, hogy megjött a játszótér, jönnének kihozni...
Délben kihozták, és most várjuk hogy jöjjenek összerakni...mivel férjjel van némi vitánk hogy akkor most hol és hogy is legyen elhelyezve :roll: :roll: :roll: úgyhogy az ő jelenléte feltétlenül szükséges a kivitelezéshez :? :? nem beszélve arról az aprócska mellékes körülményről...hogy ugye ki is kell fizetni ezt :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: , úgyhogy muszáj apa jelenléte :wink: :wink: :wink: :wink:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Ezt nézzétek :P :P :P :P Lénának kész a játszótere :P :P :P :P

Kép

Kép

Ezt meg csak úgy...mert olyan csini :oops: :oops: :oops:
Kép

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Megann
Húúú, micsoda játszótér!!!! Nagyon szép, és biztos nagyon fogja Szuperszexi Lénácska élvezni!!! :D

Rókica
fél 4-kor végeztünk az oltással, úgyhogy akkor már úgy gondoltam, nem indulunk el... :?
Sajnálom, hogy lemaradtunk...
Milyen volt? Képek vannak???

Fanni kereken 10 kg! :lol: :lol: :lol:
Kis husibogár... 8) 8)
Megkérdeztem a dokinénit, hogy nem túl kövér-e :oops: , mert mindenki viccelődik a hurkás combijain (amik ugye manöken hosszúságúnak indultak pocakban... :lol: :lol: ), de azt mondta, hogy egyáltalán nem, nagyon jól néz ki, szép egészséges baba.
Azért azt nagyon helyesli, hogy ha már nassolni kell, akkor gyümölccsel próbálom, de meséltem neki, hogy főleg az a baj, hogy ha gyerektársaságban vagyunk, ami elég gyakori, akkor a srácok mindig más időpontban esznek, és azt ő nem hagyja szó nélkül, akkor neki is kell adni belőle, és hát a más gyerekek nem mindig csak gyümölcsöt esznek.. :roll: :roll: :)

a hosszát elfelejtettem méretni, na mindegy majd legközelebb...

KÉPEK NAGYON JÓK, ÍRTÓ NAGY GYEREKEITEK VANNAK!!! :shock: :shock: Nagyok és szépek!!! :D :D

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

megvagyunk mi is, telkeztünk a hétvégén, csak tegnap este jöttünk meg, ma meg Rókiéknál voltunk talizni.

Róki!
Nagyon köszönjük a vendéglátást, szuper jól éreztük magunkat!
A kertetek pedig csodás, eszméletlen hangulatos a sok szép fával. :D
Hú, a süti receptet én is kérném :P

Megann!
Kár, hogy nem jöttetek, Nolcsi se kapta meg a pólóját :lol: :lol:
Na persze nem ezért kár :wink:
Játszótér nagyon szuper lett, ha szabad megkérdezni, mennyi lett a vége?
Én is pont ilyet néztem ki a fiúknak.

Csibb!
Vizsga hogy sikerült?

Prüntyi!
Gratula a kismanóhoz! :D

Fiúkat megnyírtuk a hétvégén, már nagyon hosszú volt a hajuk. Gabi szülei voltak nálunk, meg mi voltunk anyuéknál ebédelni. Nagyjából ennyi törént a 3 napban, nyugis hétvégénk volt most.

Ja és elaltattuk az angol bulldogunkat, mert képzeljétek megtámadta Leonkát :( :(
Kb. 1 hónapja voltak furi dolgai a kutyának, engem is megmorgott többször, Leonra is rátámadt 1x, de akkor alvásból riasztotta fel a kutyát, ráfogtuk arra.
Aztán kiderült, hogy nagyit is megtámadta már gyomlálás közben, csak nem mert szólni nekünk :?
Leonnak szerencsére semmi baja, pont ott voltam mellette és elkaptam a gyereket. Egyébként csak meg akarta puszilni a kutya orrát, akkor rontott neki, pont az arcának. Nem próbálkoztam, hogy támad-e még 1x......hátha akkor nem lett volna ilyen szerencsénk. :(
Sajnálom nagyon, meg szar, 9 éves volt Eddie, de a gyerekek, nagyi az elsők!

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Barbi!

Júúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúj de jó hogy itt vagy :P
Figyi, holnap délután 1 óra felé a Móricz Zsigmond körtérre fuvarozom vidéki rokonainkat.....és át tudnám dobni a pólót Nolcsinak...
Jó neked az időpont???????????
De jóóóóóóóóó lenne ha sikerülne........

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok!!!

Tegnap extra mérges voltam a :evil: :evil: bkjdfgkéajfgé :evil: :evil: babanetre, mert sem Dani alvásidejében, sem este nem tudtam feljönni. :twisted: :twisted: :twisted:
Ma meg eddig nem volt időm. :wink: De ma legalább van! :)

Megann,
Húúúúúúú, de szuper lett Léna játszótere!!! Meg nagyon csini a kis fodros ruhájában is. :) :)
(Nekem is volt ilyen másfél éves koromban, az Anyuék azóta is emlegetik, hogy a "fodor-bodor" ruha. Majd hozok egy képet az Anyuéktól és beszkennelem.)

Barbi,
Szegény kutyus! :( De tényleg a gyerekek és a nagyi az első! :)
Az öcséd lába hogy van? Nincs kép a két kis kopiról az új hajukkal? :)
Nolcsinak járna egy új vonalzó! :oops:

Csibb,
10 kiló az szép súly!!! :) Akkor hasonló combokkal rendelkezhet Fanni is, mint Dani. :) :) Nekem Apa ülteti állandóan a bogarat a fülembe, hogy Dani milyen dagi és nehogy ilyen maradjon. :? Szerintem, nem fog ilyen maradni! Annyit mozog, hogy az hihetetlen.

Talis képek nem lesznek???

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Barbi!

Szegény kutyi :cry: :cry: :cry: , nagyon szomorú :cry: :cry: de jól döntöttél :cry:

Játszótér: 190e volt caklipakli

Csibb!

Ez aztán a szép súly :wink: :wink: :wink:
Léna is ennyi kb....már rég mértem...de kb ennyi lehet, na majd holnap lemázsálom...

Róki!

Nagyon sajnálom hogy nem tudtunk menni :cry: de ma is őrület volt nálunk, és holnap is az lesz...

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Kicsit visszaolvastam....

Kuha,
Eszemben sincs levágni Dani hajából, nekem is nagyon tetszik, hogy ennyire bongyori. :) Bár, mikor felébred, rendesen kócos, de simán visszaugrik, ha megfésülöm egy picit vizes fésűvel. :)
Nem a Mendanban voltunk, hanem Hévízen, ahol Szilveszterkor is. Volt egy nagyon jó pünkösdi akciójuk, a gyerekeknek teljesen ingyen, a felnőtteknek 25.000 Ft/két éjszaka.

Megann,
Én is gondolkoztam már sokat a fórum jövőjéről. Sajnos természetes, hogy már nem pörög annyira. Mindenkinek kevesebb a ideje, most itt a jó idő is, mindenki kint van a szabadban, a gyerekek sem alszanak már annyit, mint tavaly ilyenkor.
Azért én is igyekszem jönni és ha írni nincs is mindig időm, olvasni idelopódzom napközben mindig. :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Megann!
Léna játszija szuper!
Mit szólt hozzá a hercegkisasszony? Lili azt mondt Lénára, hogy "de aranyos!" :P

Rokica/Annamami!
Kérdeztétek a fűszert a saiban. utánanéztem, mert engem is izatott, hogy ez most nem olyan oregánó volt, mint szokott. Nos ez a török, vagy más néven kirgíz oregánó volt, ami pedig jobban elterjedtebb és én is azt szoktam használni, az a sárgalevelű oregánó vagy egy másik fajta, a görög oregánó.
Hogy mik vannak, van egy olyan fajta, ami csak Törökország egyik hegyén él. :shock:

ayse
 
 


Totka,
Jó hír, hogy Panna szemét rendben találták és végülis a tiéd is rendben van. Hidd csak el, ha mások azt mondják, hogy javult! És a látásod a lényeg végeredményben! :)
Köszi a bókot tegnapról. :) Én nem vagyok az a "vigyázok a hajamra a medencében" típus. Rögtön beleugrom a vízbe, majd megszárad. :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Sziasztok, mi is előkerültünk, sajnos egy csúnya baleset után, ami Annát érte az én figyelmetlenségem miatt. annyira szégyellem és lelkiismeretfurdalásom van. Kiesett a hordozóból, a homokozó sarkának, össze kellett varrni az inyét felül. Szerencsére már jól van, jól megvizsgálták, nincs más baja, és ráadásul még vidám is, már a baleset után fél órával mosolygott rám. pedig nem érdemeltem meg, de ő ilyen kedves, a kórházi három napot és végigvidámkodta szerencsére. Na a műtétet persze nem.
Elkezdett esni, betettem a hordozóba, közben Julcsit is irányitgattam, pakoltam, felkaptam a hordozót, amin fel volt húzva az esővédő és nem vettem észre, hogy Anna épp lebegőülést készül csinálni hasizomból. legalábbis igy tudom elképzelni, másképp nem eshetett volna ki szegény, hisz azonnal kibillent a hordozó, amint felvettem.
Julcsi meg jól megsértődött rám, amiért se szó se beszéd itthagytam, nem nagyon volt hajlandó szóba állni velem, amikor meglátogatott.
Lesz dolgom a következő napokban, hogy kiengeszteljem a lányokat.

KépKép

KépKép
majola
 
 


Zsuzsa,
Jaj, de szörnyű :( :( :(. Szerencse, hogy nem lett nagyobb baj! Jó, hogy még nincs foga, lehet, hogy az most bánta volna. :oops:
Anna olyan jó kis természet, még ő önti beléd a lelket! Szegény Julcsi meg biztos megijedt, hogy csak úgy elmentetek. :( :( Drukk az engeszteléshez! Biztos menni fog! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


UUUUUUU Majola, jajj de sajnálom! :(:(:( És már jól van a kicsi lány? Szopizni tud?
Szerintem ne legyen lelkiismeretfurdalásod, sajnos ez mindenkivel előfordul, csak nem mindig van ott a homokozó széle!
Az őrangyalka egy kicsit elaludt, de legalább idejében ébredt, hogy nagyobb baj nem esett! :?

ayse
 
 


ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ elszállt amit irtam....

Kép

Kép
megann
 
 


Majola!

Szegénykéim...
Ne vádold magad, mással is előfordult már ilyen baleset...
Julcsi meg biztos hamar visszatalál hozzád...majd meglátod...
Nagyon sajnálom ami történt...szörnyű érzés lehetett neked, de mostmár nyugodj meg.....

Játszótér:

Léna őrült hisztit vágott hogy fél 8 kor be kellett jönni vacsorázni és ott kellett hagyni a játszikáját... :oops: :oops:
Mellesleg férj amint elmentek a szerelők..egyből betámadta és hintázott csúszdázott mászókázott....persze a csúszdán fejjel lefelé jött le....hadd tanuljon a gyerek felkiáltással :lol: :lol: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Jó éjt lányok....léptem aludni mert kivagyok mint a liba...

Barbi!

Remélem még visszajössz olvasni, ha nem akkor holnap délelőtt fölhivlak...

Jó éjt...

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Megann!

Holnap itthon vagyunk, 1 körül meg tuti, mert akkor ebédelnek a fiúk!

Várom a hívásod :wink:

Jó éjt!

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Szép jó reggelt!

JuciAngi! :P
Nagyon sok boldog névnapot Neked!!!!!
Megann:
őrült klassz lett a játszótér,igazi gyerekparadicsom lett a kertetek!!!!az ára sem volt egy horror, én olyan 300-350 e-re tippeltem!Léna nagyon trendi!!!
Majola:
jól megjárta Annácska, de a lényeg, hogy nem lett semmi komoly. :(
Barbi:
szia, jó hogy itt vagy!!!Szegény kutyus! :( Anyumnéknál is kb.2 hete lett elaltatva a kuvasz,ő meg beteg volt, epilepsziás.Anyum nagyon sajnálta, 12 éves volt, hozzájuk nőtt nagyon!
Csibi:
FanniHusiBogár: :lol: :lol: Férjem mindíg emlegeti, hogy mennyire édes volt, ahogy kapta be a kanalat!!!


talis kééépek????

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Juci6!

Nagyon boldog Névnapot kivánunk Neked :) :) :) :)

Barbi!

Akkor 1 óra felé csörgök. :wink:

Ayse!

Lilikét pusszanjuk :wink: :oops: tényleg aranyos Léna :P :P :oops: :oops:

Totka!

Panna szeme :P :P
Játszótér ára... :? :? hát igy is sok...de amennyit te irtál...na annyiért nem vettük volna meg az tuti..
Végülis a legolcsóbb helyen vettük..máshol ugyanez egy 50-80 ezer forinttal több lett volna :roll:
Kutyi :cry:

Mi:

Léna egy kicsit megint tovább lépett beszéd ügyben....most épp azt szajkózza nekem hogy TEJ TEJ TEJ :lol: :lol:
Amúgy ha olyan kedve van...ő is kezd utánozgatni...de úgy veszem észre hogy tök kedvfüggő :) :) :)

Lányok:

Nyaralással ki hogy áll????
Emlékszem sokatoknak már van foglalása pl Balatonra....
Mi sehogy nem állunk....
Tegnap kellett áttetetnünk a Svédországba szóló repülőjegyünket június 20-ról július 11-re :? :? :? persze jó kis pluszköltségért...de nem volt más választás :(
Ezen kivül semmi...
Júniusban gondoltam hogy talán hosszú hétvégézni lemegyünk Kehidakustányba vagy ilyesmi.

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök hogy eljöttetek! :) Olyan jó volt látni mindenkit. Csináltam pár képet, hát nem művészfotók, de az alanyok talán felismerhetőek:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

(Namost teljesen elvesztettem a fonalat, elnézést ha van amit kétszer feltöltöttem, mindjárt megnézem és korrigálom...)




Ayse:

Namost akkor milyen oreganot kell venni? Mert én csak egyfajtát láttam eddig üzletekben. Te hol vetted? Próbáltam már én is csinálni salátát oreganóval, de az ami nekem van az kesernyés nyersen, és szerintem elrontja a saláta ízét. De David szereti. Úgyhogy ízlések és pofonok már megint. A görög sali tényleg isteni volt, még feta nélkül is, pedig én azzal szeretem! :) Zsuzsa jóízűen befalta ami megmaradt belőle. Én meg a levét. (Ami talán nem túl kulturált, de NAGYON finom. :) )


Majola!

:( :( :( :( Nagyon sajnálom ami történt! És abszolút megértem a lelkiismeretfurdalásodat, de ne legyél túl szigorú magaddal (elég ha Julcsi az ;) ) mert nem lehet minden pillanatban mindenre odafigyelni... Hálistennek nem történt nagy baj, hisz Anna már el is felejtette. Mi is emberek vagyunk, ráadásul fáradt emberek, próbára tett emberek, és hibák becsúsznak...


A banános-csokis süti receptje:

1/2 bögre puha vaj v margarin
1 bögre cukor
2 tojás
3 banán
2 bögre liszt
1 teáskanál szódabikarbóna
1/2 teáskanál sütőpor
1/2 teáskanál só
tört dió vagy csokidarabkák ízlés szerint

A cukrot és vajat krémesre keverni, majd egyenként hozzáadni a tojásokat és újra elkeverni. A banánokat villával pépesre nyomkodni, azokat is a tésztába keverni. Egy másik edényben összekeverni a lisztet, szódabikarbónát, sütőport, sót, és diót/csokit. Hozzáadni a banános cucchoz, és épp csak annyit kavargatni hogy a liszt átvegye a nedvességet, NEM szabad simára keverni, mert akkor kemény lesz a kész süti! A tésztát beleönteni egy kivajazott formába, és 1 órán keresztül közepes lángon (az én gázsütőmöm kb 5-ös fokozat) 1 órát sütni, illetve amíg a beleszúrt pálcikára már nem ragad tészta. Miután kikerült a sütőből és egy picit lehűlt, érdemes frissentartó fóliába tekerni, hogy ne száradjon ki.

Én Liga vagy Linco kockamargarint szoktam hozzá használni, azok tejmentesek, és inkább kicsit többet használok, hogy ne legyen száraz a süti. 1 bögre 225 ml-nek felel meg, mert ugye az amerikai receptek űrtartalmat és nem súlyt használnak. A süti nagyon finom dió vagy csoki nélkül is, én amúgy a Szerencsi Szerecsen étcsokit szoktam használni, egy kis táblányit beledarabolok, ezek a sütés közben elolvadnak és finom krémes állagú darabkák lesznek belőlük. Az elkevert tésztának némileg folyósnak kell lennie, ha nem ilyen, akkor érdemes hozzáadni egy kis folyadékot (ez lehet tej, víz, akár gyümölcslé is). Hogy milyen állagú a tészta nagyban függ a banán állapotától is. Én az elöregedett banánokat szoktam belerakni, azokat könnyebb szétnyomkodni is.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Most csak gyorsan! :)

JUCI/ANGI,
MI IS BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNUNK NEKED SOK SZERETETTEL!!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Jaj de jó, sikerült nem duplázni... akkor a többi kép:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


:P :P :P

Kép

Kép
megann
 
 


Naszóval...

Bekapcsolódni elég nehéz, sajnálom hogy mostanában nincs annyi időm belemerülni a fórum életébe mint azelőtt. Megann, szerintem jól látod, hogy mi történik, sajnos az élet zajlik tovább... van aki megy dolgozni, azért van kevesebb ideje, van aki a kistesóval bajlódik, azért... és hát az elején összekötött minket a nagy kaland, a terhesség és a szülés, utána pedig a csecsemőgondozás, és ez olyan közös élményt nyújtott, ami összetartotta a társaságot. Ahogy a gyerekek egyre nőnek, egyrészt nagyobbat az egyéni különbségek, már nem olyan egyértelmű a válasz a kérdésekre mint mikor azzal voltunk elfoglalva, hogy kell a köldökcsonkot kezelni vagy melyik a legjobb pelenka. Másrészt rendeződtek a sorok, mindenki többé-kevésbé beleszokott a szerepbe, kiismertük a gyerekeinket, és éljük tovább az életünket. Már nem olyan egyformák az élmények, újra előtérbe kerülnek az egyéni különbségek, ez kevesebb közös nevezőt hagy.

Én is sajnálom hogy lassul a topik, még jobban azt hogy még ezt a tempót sem tudom felvenni, mert számomra nagy kikapcsolódást jelent. Gondolom majd ha Szilvi kicsit nagyobb lesz, és Zsuzsa már bölcsibe jár, több időm-energiám lesz rá. Addig is próbálok erőmhöz mérten lépést tartani.


Rólunk:

Ma 11-re megyek a körzeti orvoshoz hogy beutaljon ortopédiára, hogy nézzék már meg, mi történt szülés óta a medencémmel/gerincemmel, mert borzasztó merev, fáj, és kattognak benne a csontok/ízületek. Zsuzsát anyunál hagytam, így csak Szilvit viszem magammal, és remélem nem kell sokáig várni, meg azt is, hogy Szilvi átalussza az egészet... Azt is remélem, az ortopédián nem kell majd hónapokat várni egy időpontra...

Ha valaki tud ortopéd magánrendelést, esetleg csontkovácsot/gyógymasszázst ami nem horror áron van, megköszönném! Az a sanda gyanúm hogy nem jutok be egyhamar ortopéd kezelésre...

Zsuzsával meg kedden voltunk gasztroenterológia kontrollon. Tkp csak ránéztek, lemérték és abban maradtunk, hogy tartsa még 2 éves koráig a tejmentes diétát, és akkor csinálnak egy terhelést. Ami két délelőttöt vesz igénybe. Mindkét nap összesen 2 dl tejet kap, első nap pici, de egyre növekvő adagokban, másnap egyben, és közben figyelik, hogyan reagál. Értem, hogy ez a protokoll, de én arra számítok, hogy az első napon nem jutunk túl, bár valószínűleg nem a rendelőben fogja elhányni magát, hanem otthon lefekvés után, mint mindig.

Egyébiránt tök egészséges, jól fejlődik, jól táplált. 81 cm és 11 kg.

De mivel vannak gyanús dolgai, pl az elszíneződés a fogán és a gyakori/puha székletek, gyors emésztés, és a hordópocakja, ezért elküldtek egy vérvizsgálatra is, ahol megnézik, nem lisztérzékeny-e. Nekem a szőr feláll a hátamon már csak a gondolatra is...

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Rókica!

Megint tökéletesen megfogalmaztad amit érzek :roll:

És itt ezt most nem szemrehányásként irtam le...csupán leirtam hogy bánt a dolog...remélem senki nem vette támadásnak.....mert én sem tudok már úgy jönni mint régen :roll: :roll:

Lisztérzékenység:
Na neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Az már aztán tényleg sok lenne :( :( :(
Nagyon remélem hogy nem igazolódik be a gyanú :roll:

Képek nagyon szupik és továbbra is fáj a szivem hogy nem lehettem ott :cry: :cry: :cry:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Ja, és még azt akartam írni, kiderítettük, hogy miért hány Zsuzsa a virslitől. Ugye írtam egy pár hete, hogy a baromfivirslitől is hányt... én általában a Füstlit vettem (abban nincs tejszármazék), anyukám meg valami spéci gyerekvirslit vett, szintén baromfiból, tejmentes. És hányt utána, ahogy szokott, nem azonnal, hanem lefekvés után. Én meg nem értettem hogy miért, beolvastattam anyuval a telefonba, hogy mi volt abban a virsliben amit ő adott neki, és hát az egyetlen gyanús dolog a szójafehérje volt mindkét fajta virsliben. Úgyhogy csináltunk két próbát. Egyik az volt, hogy adtam neki szójatejet (amit amúgy sose kap) délelőtt, és aztán egész nap semmi más gyanúsat nem. És este hányt. A másik pedig hogy végigbogarásztam az Auchanban a virsliket, hogy melyikben nincs se szója-, se tejszármazék (nem olyan egyszerű feladat ám... a legtöbben van...). És attól nem hányt.

Szóval a szójára is allergiás. :?

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok!

Itt vagyunk ám mi is!
Nagyon jó kis napjaink voltak mostanában, Apa sokat volt itthon, így Tomi szókincse továbbra is a fontos dolgokra korlátozódik: apa, autó, jó, nem. Ennyi! :D
Hétfőn Brigi keresztelőjén voltunk, képeket is mutatnék, de sajnos az első pillanatban lemerült a fényképezőgép. :? Talán Maresz mutat majd egy párat. :wink:
Brigi továbbra is tündér, szegény egy kicsit beteg volt, bágyadtka, de nagyon csini! :roll:
Hétfőn este mi is levágtuk kismukk haját, most nagyon kopi, kicsit furcsa, kezdtem örülni, hogy már kócos. :lol:
Tegnap este vettünk neki kisasztalt, székekkel. Ma reggel le se akart szállni róla, nagyon nem örült, hogy anyósom el akarja vinni.
Nagyon jó, hogy ennyire tetszik neki, mostanában egyre többször üldögél egy-egy dologgal a kezében, akár fél órákat is.

Kuha, Barbi
Köszi az érdeklődést!
Bölcsiügyben semmi érdemleges nem történt. Ha minden igaz, üresedés esetén miénk a hely! Nagyon-nagyon jó lenne!!!!!!!!

folyt. köv.

Szilvi

Kép
Kép
thomasanne
 
 


Juci
Boldog névnapot!!! :D
Ja és röviden az ÁF-re járok, de hosszabban úgy hívják, hogy a Corvinus Egyetem Közigazgatástudományi Szaka 8)

Barbi
El is felejtettem írni, biztos azért mert szégyellem... :oops: :oops:
Sajnos nagyon rosszat húztam (valószínűleg azért, mert a főbanyám, akit ezzel megbíztam, hogy ezért drukkoljon, éppen eltesco-zta a drukkolásidőt, vagy elcsíkozta a huligán gyerekével :twisted: :twisted: :lol: :lol: :lol: ) viszont passzívan azért tudtam, és a tanár nagyon rendes volt, és kérdezgetett, és arra tudtam válaszolgatni, úgyhogy átengedett egy ketteskével!!! :oops:
de azért ez tulajdonképpen :D :D :D :D :D :D :D
mert egy vizsgával kevesebb!!! most a túlélésre hajtok, nem a jó jegyekre... :oops: sajnos már nem megy úgy a dolog, mint előtte, hajnali kelés, egész nap gyerekezés után este tanulás... nem bírom hajnalig sajnos, max. éjfélkor le kell feküdnöm, úgyhogy nem 100-as a tudásom a vizsgákon...
na de nem is magyarázom tovább a bizonyítványom...

Sajnálom, ami a kutyussal történt, de tényleg a gyerekek és a nagyi az első... :(


Majola
jaj, de sajnálom, ami veletek történt!!! :( :(
Tényleg mindenkivel előfordulhat, még egy gyerekkel is, nemhogy kettővel!!! Kitartás!

Rókica
Jók a talis képek, és örülök, hogy jól sikerült! :D
Szegény Zsuzsa ezzel az allergiával... :roll:
mi most engedélyt kaptunk újra a joghurt, túró, sajt, stb. dolgokra, kíváncsi vagyok, mert Fanni lába ekcémás volt, de nem vagyok benne biztos, hogy a tejtől, de most majd kiderül, hogy lesz-e valami zűr...

Hajni
még mindig szépen kanalazza a kaját, csak már önállóan próbálkozik! 8) 8)

Benianyu
Majd összemérjük azokat a combokat egyszer!!! :wink: :wink: :lol: :lol:

Mindjárt rakok fel képet Fanniról, ma behisztizte magát a konyhaszekrény alá... :lol: :lol: :lol:
csak még le kell töltenem a gépről.

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


felkelt...
úgyhogy majd máskor...

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


visszaludt...

szóval:
Fanni felpróbálta a cipőmet:

Kép

Kép

reggel anya mellé bebújás kiscsomagként:

Kép

és amiért hamar készen leszünk a festéssel:

Kép

Kép

és a mai hiszti:

Kép

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


és ez egyben combbemutató is volt! :)

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Megann
Szupi a játszótér! Honnan is rendeltétek? Most, hogy kezd körvonalazódni a kert, lehet, hogy mi is beszereznénk egyet Tominak.
Léna nagyon csini a fodros-bodrosban. :wink:

Csibb
Fanni kövér???? :wink:

Barbi
A kutyust sajnálom, de abszolút megértem. A miénk sem az a barátságos fajta, legalábbis idegenekkel egyáltalán nem, utálja, ha hozzányúlnak és ezt ki is nyilvánítja. Tomit sosem hagyjuk vele kettesben. :?
Nolcsit felvették az oviba?

Zsuzsa
Nagyon sajnálom, ami történt, szopi megy rendesen?! Julcsi kiengesztelődik idővel, biztosan megijedt ő is.

Hajni
Panni szemével akkor minden rendben?
Remélem idővel a Tiéd is olyan lesz mint régen.

Rokica
Sajnálom ezt a fránya allergiát, ha férj tanulmányaiból jól emlékszem a liszérzékenység esetén a liszt ill. gabonakészítmények helyettesítéséhez többek között a szóját is ajánlják, ha ez is kiesik……. :shock:
Remélem azért nem coeliakia.

Prüntyi
Hatalmas gratuláció a várva várt babónak és Nektek is!

Sajnálom, hogy én sem tudok, már olyan intenzitással a topic életében részt venni, mint korábban, de valóban itt a nyár, az egész napunkat kinnt töltjük, este pedig már csak olvasni van energiám.
Azért követem az eseményeket, még akkor is ha elfelejtek rá reagálni. :oops:

Szilvi

Kép
Kép
thomasanne
 
 


Csibb
Kiscsomag hozzánk is jöhetne festeni!
Azok a combok igazán szexisek, legalábbis egyelőre! :wink:

Akkor Tomiról is egy-két gyöngyszem:
Kép Csokifagyi

Ezt fél órán keresztül csinálta, először módszeresen apró darabokra tépkedte a papírtörlőt, majd beleszuszakolta az autó összes résébe. Kép Tépkedés
Kép Szuszakolás

Szilvi

Kép
Kép
thomasanne
 
 


Rokica
Eszembe jutott, hogy Szikorának van egy szójamentes ételeket, ill. termékeket tartalmazó füzetkéje, ezzel lényegesen egyszerűbb a bevásárlás, hiszen a gyártó és a termék neve is szerepel benne. A gyártók garantálják az adott komponenstől való mentességet.
Sajnos Szikora most használja is, így nem tudjuk odaadni, de a taplalekallergia.hu -n megrendelhető. Létezik szója-, tejfehérje-, tejcukor-, gluténmentes (és még 5 féle) termékeket tartalmazó füzetke.
Talán segít...

Szilvi

Kép
Kép
thomasanne
 
 


Csibb!
Nagyon megható az a kis csomagocska anyukája mellé bújva! :D
Én sosem bírtam este 10-nél tovább tanulni, most meg már ha a gyerekek alszanak, (fél kilenc körül), már agyilag zokni vagyok. Na jó előtte is, de nem annyira :wink:

Thomasanne!
Az a D'Artagnan -Tomis kép renetikus!
A szuszakolást Andris is műveli, kenyérrel is. :mrgreen:

Rokica!
Köszi a receptet!
Én is fetával szeretem, ki kellett volna bontani...
(a saliban bazsalikom is volt)

Akkor egy kis oregano-tan:

Török, vagy más néven kirgíz (tytthantum), ezt használtam

Kép

Amiket általában venni lehet:
1. Görög (heraclothic):

Kép

2. Sárgalevelű (Golden):

Kép

És a levelek összehasonlítva

Kép

Én tiszta véletlenül vettem ezt itt nálunk a Latin kertben.

ayse
 
 


Sziasztok!

Rokica!
Jók a talis képek, látszik hogy nagyon jól érezték magukat a gyerekek és az anyukák is. :D
Ezt a banános sütireceptet én is elmentettem, ki fogom próbálni lehet hogy gazdagítva egy kis mazsival.
Drukkolok, hogy ne jöjjön be ez a lisztérzékenység dolog, mondjuk az is elég gáz hogyha a tej és szójafehérjére is allergiás Zsuzsa. :(

Szilvi!
A kis papírtépő. :lol:
Nagyon jól áll Tominak a rövid haj, és olyan kis pirospozsgás volt tegnap az IKEAban, nagyon jól nézett ki, igaz nem tudtam tüzetesen megszemlélni, mert Bendegúzzal mi végigrohantuk az egészet, hihetetlen tempóban közlekedik ilyenkor. Mi csak elvittük még egyet fárasztani a játszótér után, mert nem akart hazamenni. :lol: Olyan kisasztalt-kisszéket mi is nemrég vettünk neki, és ő is imádja. Most kapott egy xilofont a nővéremtől, azzal is mindig odaül a kisasztalhoz és ott "zenél". :lol: Egyenlőre "kemény" zenét játszik, püföli rendesen, most tanítgatom mennyivel szebben szól, ha szépen finoman ütögeti. :)

Barbi!
Sajnálom a kutyust, de tényleg jobb így, ha veszélyes volt.

Megann!
Léna játszótere nagyon klasszul néz ki, és Léna is a fodrosban! :)

Csibb!
Fannicombik nagyon guszták! :)

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Rokica,
A talis képek nagyon jók! Én mindenkit felismertem. :)
Drukk, hogy nehogy lisztérzékenység legyen, szegény Zsuzsa, akkor mit is ehetne? :? :?

Thomasanne,
Csokifagyis és papírzsepi autóbatuszkolós Tomi nagyon édes! :)
Van kopifejű kép is?

Csibb,
Nagyon guszta combjai vannak Fanninak! :) Az összehasonlításban benne vagyunk mi is! :) Ez a szekrényaláhisztizés nem semmi lehetett! :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Márti
Köszi! Bendegúzt szinte nem is láttam, hihetetlen gyors! :lol:
Nagyon-nagyot nőtt, azt hiszem még tavaly láttam a MÜPÁ-ban. :oops: A "zenélés" nálunk is megy! :wink:
A piros pofi édes, de szerintem nem normális, szinte minden helyzetben kipirosodik, a meleg és stressz hatására még rosszabb.
Jövő héten elcipelem bőrgyógyászhoz. :?

Ayse
Igazán találó! :lol:

Benianyu
Nem, még nem csináltam kopis képet, de majd este sort kerítünk rá.

Ablakot pucolok, de nagyon beborult, folytassam?

Kép
Kép
thomasanne
 
 


Jók a képek nagyon, és látom a végén egész jó időtök volt!

Megann, nagyon jó lett nektek is! Bevallom én kicsit tartottam attól a mászókás részétől...azért nem is csináltattunk...azt majd megismeri a nagy játszótereken...


Barbi, sajnálom a kutyát! :cry: te valóban a gyerek a fontosabb!

Csibb, Fanni hogy került a konyhapult alá? :shock: :shock:

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a jókívánságokat! :P

Hajni
De jó, hogy Panna szeme egészséges! Meg hogy a Tiéd is jobb lett! Végre jó hírek! A keresztelős öltözködésben teljesen igazad van.

Rokica
Remélem Zsuzsa nem lisztérzékeny! Nagyon kellemes lehetett a tali! Én bevallom úgy elhavazódtam a héten, hogy el is felejtettem hogy tegnap volt a napja :oops: De Marci mostanában olyan hisztis, hogy nem egy életbiztosítás hosszú programot szervezni Vele.

KÖrkérdés
Ti nem tapasztaltatok mostanában rohamos romlást hiszti terén a gyerkőcöknél? Marci nagyon kiakasztó tud lenni :roll: :cry:

Megann
Nagyon tuti a játszó! Én is kipróbálnám, jó magasnak tűnik. Vagy csak a kép miatt? Léna meg gyönyörű!

Majola
Szegénykéim! Nagyon rossz érzés lehet, hála Istennek hogy Annának nem esett nagyobb baja! Mit mondtak, a fogazatát nem fogja befolyásolni? Remélhetőleg nem. És ne hibáztasd magadat, tényleg nagyon nehéz mindenhol ott lenni és emberek vagyunk mi is!

Barbi
De sajnálom a kutyit! Hála Istennek, hogy nem harapta meg Leont!
Mit mondott a doki,hogy mitől kattanhatott be?
A másik kutyi teljesen normális?

Prüntyi
Jól érzed magadat?
Nagyon csinik vagytok!

Csibb
Combi-Fanni nagyon helyes!És tündérke, hogy bebújt melléd!

Szilvi
Tomi nagyon komolyan vette ezt a tömködős-tépkedős játékot! Nagyon aranyos! :P

Ayse
Nem is értem minek játszótér, ha ilyen kreatívak Liliék! :wink: :P

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?