Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Csatlakozhatom hozzátok?Én is a Délpestiben szültem tavaly Szinte Andrásnál.Nagyon jó doki.
Az én fiam 2006.06.29.-én született 17:55-kor. :D
Móni mikorra várod a babát?Én csak azt sajnálom hogy nem fogadtam szülésznöt. :(

Sziasztok:
Móni
g.zsoltné
 
 


Szia Móni!

Üdv a csapatban! :P Én is csak nemrég csatlakoztam. A pici januári lesz, mint a bátyja.
Leírod a szülésed történetét? Mik a tapasztalataid a kórházról?
Miért sajnálod, hogy nem fogadtál szülésznőt?

Mónika

Kép
Kép
bnemonika
 
 


Szia Móni!

Akkor te szegény a nagy meleget végigviszed :( . Nekem nem volt semmi bajom a korházzal.Nagyon rendesek voltak és segitökészek.
Mindenben segitenek csak szolnod kell.Egész nap kint vannak a babák nálad csak 2-3x viszik el öket.Nagyon féltem mert én még sosem voltam eddig korházban ez volt az első.
Azt mondták a szülésznő sokat segit és ott van az ember mellett..Csak én nem tudtam erröl elsö baba azt sem tudtam mi hogy müködik :)
A szülésem sajnos nem volt egyszerü,de tuléltem. :D
2006.06.29-én szültem meg a fiamat.3900grammal és 54cm-vel.
30 orát vajludtam és egy órán keresztül szültem mert a köldökzsinor a nyakán volt.Kaptam tágitot,de nem nagy sikerrel jártunk.Nagy nehezen de meglett az én kicsikém.
Fura volt hogy nagyon sok anyukának volt fogadott orvosa és egyszer sem jött be a dokija megnézni.az én orvosom még hétvégén is bejött hozzám ami nagyon jol esett. :D

Na ennyi irj ha van kedved meg idöd.
Szia
Móni
g.zsoltné
 
 

 
 

Sziasztok!

Ma nem bírtam tovább és elmentem a kórházba, felkerestem Hartman doktort. Hát, nem túloztatok, ez egy tündér :D
Most 4 hetes a pici és két hét múlva megint megyek, hogy megnézzük, látszik-e már a szívdobogása és egyben vért is vesznek. Azt hiszem megint hozzá kell szoknom a tűkhöz :roll:

Kép
Kép
bnemonika
 
 


Kedves Mamák,

Bocsánat, hogy ismeretlenül zavarlak titeket, de mivel régi „topicoló „ vagyok, kislányommal való terhességem óta, ezért merem veletek bátran és örömmel megosztani, hogy megnyitottuk a www.biofalva.hu webáruházunkat. Csupa csupa egészséges étel, naturkozmetikum, babaápolás, kényeztetés a babának és mamának. Kislányunk inspirált az egész létrehozásához, mivel neki nagyon nehezen vadásztam le ezeket az egészséges dolgokat.
Ha van kedvetek nézzetek be hozzánk. További szép napot kívánok mindenkinek.
Johanna
johanna1975
 
 


Sziasztok Lányok!

Még nem várok babát, de remélem, hamarosan... Körzetileg a Jahnhoz tartozok, ezért itt próbálok orvost keresni. A kisfiam (15 hónapos) császárral született, ezért olyanok jelentkezését, ajánlását várom, akik az első császár után a másodikat legalább megpróbálhatták természetes úton. Hogy aztán mi lett a vége, az tulajdonképpen már mindegy. De legalább esélyt kaptak.

Egy több évvel ezelőtti Kismamában olvastam egy anyukáról, aki Hartmann doktornál elsőre ikreket szült császárral és rá másfél évvel természetes úton született a harmadik gyermeke, majd később a negyedik is. Tehát az ő elérhetőségére mindenképpen kíváncsi lennék.

Előre is köszi az ajánlásokat!

Nutella
nutella
 
 


Sziasztok!

Lenne egy kérdésem remélem tudtok segiteni.Hol lehetne utánna nézni hogy milyen szülési folyamatok vannak?Kád?Bordásfal?Én tavaly szültem de nem emlékszem hogy lenne-e kádas megoldás.

Válaszotokat elölre is köszönöm.
Üdv:
Móni
g.zsoltné
 
 


Mónika, Judit, Szandra, Lányok!!!!

Sehol senki????? :(

Nutella
nutella
 
 


Sziasztok!

Nutella! a kórház központi tel.számán el tudod érni Hartmann dr.
Én Farkasinszky dr-nál szültem mindkét gyerekemet rendesen szerencsére. Úgy tudom ő sem császároz automatikusan, ad esélyt a normál szülésre császár után is. Őt is eléred a kórház központi telszámán.

Móni! már van kádas szülőszoba a kórházban. Bordásfal pedig már régóta van és labda is. Ha elolvasod a másik /nem babás JF-s/ fórumot, az egyik lány már ki is próbálta a kádat :D

Edina

Kép
Kép
sidney
 
 


Szia Edina!

Köszönöm a válaszod :D
Majd szolok a barátnömnek,én tavaly szültem a korházba de nekem nem csak a séta volt jó.

Köszönöm:Móni
g.zsoltné
 
 


Köszi Sidney!
nutella
 
 


Nutella!

Még annyit tenné hozzá Sidney infójához, hogy minden délelőtt bent van a kórházban és ott tényleg el lehet érni, hívd a központot (289-6200) és kapcsolják. Nagyon rendes doki, mindent elmagyaráz és sok mindenre felhívja a figyelmed kérdés nélkül is. Van két magánrendelője is, majd elmondja.
Sok sikert!

Kép
Kép
bnemonika
 
 


Köszi Móni! Hamarosan felkeresem.

De azért más tapasztalata is érdekelne. Ha jól emlékszem, Kárpijudit is császáros volt. Merre vagy Judit?
nutella
 
 


Szia Móni!

Én a másik JF-es fórumban szoktam írni,de tegnap ide is benéztem.
Én is Szinte Andrásnál szültem, most április 4.-én a második lányomat. :D Egyetértek veled,nagyon jó doki. Mindenkinek csak ajánlani tudom,aki orvost keres. :D

Dalma

Dalma

KépKép

KépKép

Kép
dalmacska
 
 


Nutella,

Bocsi, de mostanában nehezen kerülök gépközelbe.
Én Hartman doktornál szültem mind a két manót. Az első császár után szerettem volna a másodikat megpróbálni hüvelyi úton, de végül nem sikerült. Nem a doktor úron múlott.
ÍroÜdv,

Judit

Kép

Kép
url=https://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Meglepő, hogy aki császárral szült, miért akar hüvelyi úton szülni. Én egyáltalán nem akarok, ha lehetne, császárral szülnék, egyáltalán nem volt jó élmény, sokat vajúdtam és nagyon fájt. Ezzel szemben a császárosok altatásban vagy érzéstelenítésben szülnek. Szerintem hawaii. Utána meg mindkét esetben fájdalmas a gyógyulás, csak egyiknek alul, másiknak kicsit feljebb. De ha tévhitben élek, csak szóljatok!

Kép
Kép
bnemonika
 
 


Móni,

Hát, Hawaiitól messze van...Ne gondold, hogy császárral szülni jobb. Lelekileg semmiképpen. Nekem elég sok idő kellett az eslő császár után, hogy feldolgozzam. Másodszor egy olyan lány feküdt mellettem, aki az elsőt normál úton szülte, a másodikat farfekvés miatt császárral. Neki a császár volt sokkal rosszabb.
Veszélyesebb is, mint a hüvelyi szülés. Mégiscsak egy hasi műtét.
És szerintem császár után nehezebben megy a regenerálódás. Császárnál biztosan vágnak, nem is kicsit, hüvelyi szülésnél nem biztos.
Ráadásul, én soha nem tudom meg, milyen érzés, amikor szülés után a pocakomra teszik a kismanót. :( :( A császár utáni első napot az ellenségemnek nem kívánom. Második gyerek után még rosszabb volt.
Tudom, milyen a vajúdás, az első manónál a kitolási szakasz előtt derült ki, hogy császár lesz. A másodikkal is vajúdtam egy pár órát. Ennek ellenére, ha még egyszer kezdeném az egészet, és én dönthetném el, biztosan hüvelyi úton szülnék.
Bocsi, de kicsit eldurrant az agyam ettől a 'Hawaii' szövegtől. Az újságok is azzal vannak tele, hogy császárral milyen könnyű szülni....Kívánom, hogy soha ne kelljen kipróbálnod!

Judit

Kép

Kép
url=https://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Móni!

Csatlakozom Judithoz! Nekem a fiam faros volt, ezért lett császár. Mint korábban mondtam, nem mindenáron akarom a természetes szülést, csak legalább ne mondják azt a második baba fogantatása előtt, hogy biztosan császár lesz. Én gyakorlatilag nem is vajúdtam, bár nem programozott volt a császár. Így legalább az az illúzió megvolt, hogy "váratlanul" jött a fiam. Miután kiemelték a pocakomból, azonnal elvitték, nem láttam, csak már becsomagolva, pólyában. Akkor odahozták kb. 45 másodpercre, hogy adjak neki puszit. Még megsimogatni sem tudtam, lévén mindkét kezem ki volt kötözve. Szoptatásról szó sem volt akkor. A műtét miatt nagyon lassan indult be a tejem, a gyerek is aluszékony volt nagyon a gyógyszerektől, hiába volt gyors a műtét, azért neki is jutott. Életem végéig hálás leszek Elvira nővérnek, aki addig segített, míg nehezen, de összejött a szopizás, ami 13 hónapos koráig tartott. És az ember a műtét előtt elképzelni sem tudja, hogy milyen lesz a műtét után. Például, hogy felülni 5 percig tart (ugyebár hasi nagyműtétről van szó), hogy az ágyra felülni milyen nehéz, ha alacsony vagy és ugrani kell az ágyra, elcsoszogni a fürdőig stb.

A mostani Kismamában jelent meg W. Ungváry Renáta 4. császármetszése kép- és betűriportban, nagyon hűen leírva az ember érzéseit. Csak kétlem, hogy egy mezei szülőpárnak úgy folytatódhatna a baba születése, ahogy nekik: miután kiemelték a babát, a papa mellkasára fektették, hogy meglegyen a testkontaktus és a papa végig bent aludt a mamával a kórházban, így segítve a kismamát a "mozgáskorlátozottságában".

Egyébként én ismerek olyan kismamákat, akik mindkét szülési formát is kipróbálták és mindenki mást mond, hogy legközelebb hogy szeretne szülni: van, aki csak császárral, van aki természetes úton.

Szóval, szerintem sem hawaii a császár, nem elvitatva, hogy a természetes úton való szülés is borzasztóan fáj. De valamiért csak így van ez kitalálva.

Egyébként az idő gyógyít, sebet is, lelket is, ezért már nem fogom tragédiaként megélni, ha megint császár lesz, de legalább szeretném megpróbálni.

Nutella
nutella
 
 


Sziasztok!

Köszi a császáros beszámolókat. Azt a tanulságot tudom levonni, hogy mindenki másképp éli meg a szülését. Nekem is volt olyan ismerősöm, aki két óra alatt lerendezte a természetes úton való szülését, de nekem ez nem jött össze. Két napig szenvedtem, nem tágultam, mikor végre tágulni kezdtem, már majdnem éjfél volt és ötödik nyomásra meglett a baba. Szülés után nekem sem tették rám, hanem azonnal elvitték és csak felöltözve hozták messziről megmutatni. Utána elaltattak, mert nem jött ki a méhlepény és csak akkor ébredtem, mikor reggel hatkor hozták a babákat. Az altatásnak egyébként nagyon örültem, nagyon el voltam már fáradva és ezzel megúsztam a varrás kellemetlen élményét, mert átaludtam.
Viszont tényleg mást sem hallani a tvben, hogy a sztárok érdekes módon mind császárral szülnek. Valamiért úgy tűnik, kevesebb szenvedéssel jár. Az biztos, hogy ha sima úton kell szülnöm, akkor kérni fogok fájdalomcsillapítást. Ha meg császáros leszek, akkor remélem azt az "új" eljárást alkalmazzák, azt a széthúzásost, állítólag sokkal hamarabb gyógyul, mert csak a bőrt vágják a méh rostjait meg széthúzzák, tehát hamar regenerálódik. Hét évvel ezelőtt a Péterffy-ben végeztek ilyet. Remélem már máshol is.

Kép
Kép
bnemonika
 
 


Sziasztok

Úgy gondolom én is hozzászólok a témához. Én az ikreket császárral szültem, mivel nem tágultam eléggé és nem voltak megfelelő fájásaim. De bevallom tudat alatt arra is készültem, mivel láttam, hogy 16 ikres közül ki mennyit szendvedett, aki simán szült és hogyan sérültek meg a második babák.
Most egy gyermeket várok és nem tudom, hogyan fog megszületni. Elég nagy a súlya, így lehet, hogy jobb lenne neki a császár, de ezt a természet fogja eldönteni.
Az biztos, hogy a császár után felkelni másnap nagyon szörnyűséges volt, és utána is hosszú volt a felépülés. Bár az ikrek szempontjából jobb volt. De sima szülésnél is lehet valakinek hosszú a felépülés. Több barátnőmet is hagyták sokáig vajúdni és pl. szétrepedtek, vagy a babájuknak lett baja és a mai napig szenvednek.
Szóval szerintem a mai megítélés nem tökéletes, jobb lenne, ha szakszerűbb indokok alapján császároznának. Szerintem nálunk ez még nem működik jól.

Kép
boki
 
 


Sziasztok!
Én most csatlakozom ehhez a topichoz. Már van 1/4 6 éves kisfiam, és most várom a következő babát.
Tanácstalan voltam az orvos választáskor és a védőnő ajánlotta nekem Mikó doktor úrat. Még nem találkoztunk személyesen :roll:
De ami késik az nem múlik... :wink:

Császár vagy nem császár? Amikor 18 órája vajúdtam, kaptam tágítót nem sok sikerrel, nem voltak fájásaim erre kaptam oxitocint. Na ennek megvolt a hatása a falat kapartam, szóval kértem a császárt, de végül sikerült anélkül. 2 órát voltam az őrzőben, utána már futni is tudtam volna. Én is hallok jót is rosszat is mindkét szülési módról :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Pénteken voltam megint Hartman dokinál és az első vérvételen.
Most volt egy kis időm körbenézni. Hát, elég lehangoló a kórház. A váróban a műbőr ülések fel voltak szakítva, kitépve a szivacs, mint a bkv-n. Szegény kórház ez, de a dolgozók nagyon rendesek. A laborban is nagyon aranyos volt a vért vevő hölgy, azt mondta: össze fogunk szokni, gondolom annyit kell majd oda járnom.
A mellékhelyiség szintén siralmas. Ráférne egy tatarozás az egészre, de mostanság gondolom örülnek, hogy fennmaradnak.
A lényeg, hogy az ultrahang kimutatta a szívverést és a doki fel is hangosította. Bevallom őszintén el is pityeregtem magam, annyira féltem, hogy nem lesz szívhang (már jártam így egyszer). Nagyon boldog vagyok. Mostmár megjöttek a rosszullétek is, alig akarja abbahagyni, még este is képes vagyok szédülni, meg minden. Emellett még nagyon fáradt is vagyok, mintha bányában dolgoznék, pegid ülő munkát végzek. Tegnap is délitán 5-kor lefeküdtem aludni és reggel 8-kor keltem. Rég aludtam ennyit, de nagyon jól esett. Anyukám folyamatosan azt mondja, hogy szerinte biztosan lányom lesz, mert Renátóval nem voltak ilyen problémáim és neki sem a bátyámmal, csak velem, ugyanezek.
Hát, nem bánnám, ha lány lenne, de fiúnak is örülnék. Teljesen mindegy.

Kép
Kép
bnemonika
 
 


Szia Mónika!
Gartulálok és örülök is! Sajna én még nem ismerem a kórházat ill. apukám volt itt, akkor is siralmas volt. Remélem,hogy most jut rá pénz, hiszen súlyponti kórház lett, de lehet,hogy ez nem jelent semmit.
Én szerdán megyek az orvoshoz, és én is tartok tőle,hogy nem lesz szíverés vagy hasonló, de mégis úgy gondolom,hogy semmi rossz nem történhet.
Én is jobban szorítok egy kislányért, de mindegy csak egészséges legyen. Miért is érzem úgy,hogy ez már nem közhely? :roll:
Vendég
 


Szia Mónika!
Gartulálok és örülök is! Sajna én még nem ismerem a kórházat ill. apukám volt itt, akkor is siralmas volt. Remélem,hogy most jut rá pénz, hiszen súlyponti kórház lett, de lehet,hogy ez nem jelent semmit.
Én szerdán megyek az orvoshoz, és én is tartok tőle,hogy nem lesz szíverés vagy hasonló, de mégis úgy gondolom,hogy semmi rossz nem történhet.
Én is jobban szorítok egy kislányért, de mindegy csak egészséges legyen. Miért is érzem úgy,hogy ez már nem közhely? :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Mónika, Blogyinka!

Minden kórteremben van WC és sztem a szülőágyas osztály nem rossz. Az ahogy a kórházi lépcsőház ill váró kinéz nem az ott dolgozóknak köszönhető, hanem inkább az odajáróknak. Sztem az sem lenne elég ha hetente áthúznák a székeket. :(
A wc-ből kilopják még a kilincset is sajnos.
Én mindkét gyerköcöt itt szültem és látogatni voltam több kórházban is. Sokkal rosszabb körülmények vannak.

Mónika! Örülök, hogy minden rendben van a bébivel. CSak így tovább. Én a második terhességem idején teljesen elkényelmesedtem :?

jó éjt Edina

Kép
Kép
sidney
 
 


Sziasztok!

Blongyinka! Ne izgulj, minden rendben lesz! Szorítok Neked! Majd írj!

Sidney! Köszi az infokat, az osztályon még nem voltam.

Szinte a körülmények nem is nagyon számítanak, csak minél hamarabb túllegyek rajta, már ami a szülést illeti. Én is nagyon-nagyon szeretnék "bezzeg Mónika" lenni, aki két óra alatt lerendezi az egészet.
Tényleg, most hallottam, hogy a fitball gyakorlatok segítenek könnyebben szülni. És a Réka kazettája is jó. Ti mit tudtok róla? Tényleg segítenek valamiben? Tud az ember egyáltalán segíteni magán, hogy egy kicsit kevésbé viselje meg a szülés?

Mónika

Kép
Kép
bnemonika
 
 


Sziasztok!

Móni!
Hidd el a második szülés tényleg sokkal könnyebb, már csak azért is mert tudod, hogy mi vár rád és nem parázól annyira. Én csakis a normál szülés mellett teszem le a voksom (persze indokolt esetben egyértelmű csaszi). Kicsit fáj utána is de könyörgöm egy gyerek született meg, annak vannak szép kis paraméterei. Én mind a kettőt simán szültem, a másodikat a kórházba éréstől számítva 1 óra múlva a kezemben fogtam és a megfigyelés után 1 órával már mentem zuhanyozni. Szerintem ezek a dolgok magukért beszélnek és hidd el nem vagyok kirívó eset. Én nem tornáztam semmit és így is ment a dolog, szerintem sokkal többet ér ha lelkiekben összeszeded magad.

Egyetértek Siddel a kórház mások által is használt része elég gáz de a kórtermekkel semmi gond nincsen. Ehez kommentárt nem fűznék de úgyis mindenki tudja amire gondolok.

Judit!
Mi újság veletek? Szonjus alakít már mindenfélét? Mi megtanultuk, hogyan kell leesni az ágyról! A z egészben az a poén, hogy tettem oda egy széket nehogy leessen mert aludt, erre addig addig forgolódott míg csak sikerült mert a szék elbillent, beesett alá a szék meg vissza a helyére. Sírt egy kicsit, a Tami meg nagyon mert ha az Edónak valami baja van és elkezd sírni mert megijedt vagy fájt neki akkor a Tami szinte sokkot kap mert annyira megijed. Szuper, így mind a két gyereket vígasztalhatom.

Na megyek

Szandra

szandrakiss
 
 


Helloka!
Én az első terhességem alatt majdnem végig terhes tornáztam, és esténként sokat sétáltam. Semmi használ nem láttam a szülésnél :roll: Most lehet,hogy hülyeséget mondok, de én úgy gondolom,hogy az "edzés" miatt túl kemény voltam, nem is tágultam. Lehet,hogy semmi köze hozzá, de most elhatároztam,hogy a sétán kívül nem tornázom. Persze, az is lehet,hogy eleve ilyen alkat vagyok, olyan nem tágulós :lol: , meg az is nehezíthette az első szülést,hogy a magzatvíz elfolyt......
Összességében arra tréningezem,hogy minden terhesség más, és minden szülés más. Hátha most nekem is kijut a könnyebb szülésből. :D Kép
Vendég
 


Hello Lányok!
Tegnap megvolt az első UH. A nagykönyv szerint a 12.hétben vagyok, az UH szerint csak 9 hetes a baba. Persze,hogy minden rossz megfordult a fejemben, megkérdeztem az orvost,hogy nem lehet,hogy mégis a 12 hetes vagyok, de a baba ennyire alulfejlett. Megnyugtatott, hogy ez nem szokott előfordulni az első 28-30 hétben. Meg aztán nekem annyira össze-vissza volt a ciklusom, sosme volt 28 napos. Az utóbbi 1 évben volt,hogy ki is maradozott, szóval kisebb csodának tartom,hogy sikerült bekpanom a legyet :lol:
Ettől függetlenül megyek a jövő héttől genetikai UH-ra.
Pusza mindenkinek! :D
Vendég
 


Sziasztok!

Blongyinka! Johanna nálunk is 2 héttel későbbi volt a nagykönyvhöz képest és még 2 hetet rá is húzott, szóval Vele elvileg 10 hónap volt a terhesség. :D
Örülök, hogy minden oké volt. Kinél is fogsz szülni? Genetikára miért mész?

Edina

Kép
Kép
sidney
 
 


Szia Syd!

Köszi a megnyugtató szavakat :lol: Tehát a "nagykönyv" szerint 12 hetes lennék, ezért kell a genetikai UH. Mikó Sándornál fogok szülni!
Meg ugye én már 35 felett vagyok.. :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Én 2006.12.08.-án szültem a délpestiben. Hála isten csak én szültem aznap éjjel. A szülésem csodálatos élmény volt 4 és fél óra gátvédelemmel ami a szülésznőmnek Böbikének köszönhető! Szerintem nem érdemes dokit fogadni a szülésznőn múlik minden!!!! A kórház tényleg siralmas állapotban van az osztályon is csak a különszoba jó állapotú. Van lehetőség szülőszoba látogatásra is. Sajnos nekem nincsen jó tapasztalatom a kórházról! A szülést leszámítva. :cry:
alda
 
 


Sziasztok!

Ma voltam a védőnőnél és belém tette az ideget, ezért kíváncsi vagyok a véleményetekre:

Van két tengerimalacunk, a kisfiamé, de a család kedvencei. Mielőbb terhes lettem volna megpróbáltam utánaolvasni az általuk terjesztett betegségekről a magzatra nézve, de semmit nem találtam, csak a macskáktól kell tartani. A védőnő meg azt mondta, hogy terjeszik a toxoplazmózist, az agyhártyagyulladást, meg még valami c betűset, csak nem emlékszem.
Szerintetek igaz ez? Kicsit csodálkoztam, hogy ilyet modott, hiszen minden kisgyerek első állata általában hörcsög, vagy tengerimalac, nem valószínű, hogy ennyire elterjedtek lennének, ha tényleg fertőznének.

Mónika

Kép
Kép
bnemonika
 
 


Szia Mónika!
Ne izgulj, először is. A tengeri malacokról alig tudok valamit, de az biztos, hogyha gyermekkorodban, vagy valaha is érintkeztél macskákkal, akkor nagy a valószínűsége, hogy védett vagy az általuk terjesztett betegséggel szemben. :roll:
No, és akkor ebből kiindulva uez a helyzet lehet a tengeriröfikkel kapcsolatban is. :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Sikerült beszélnem egy állatorvos-kutató-biológussal, aki megnyugtatott, hogy a tengerimalacok olyan érzékenyek, hogy ezeknek a betegségeknek még a gondolatától is feldobják a talpukat, nem képesek semmilyen betegséget hordozni, ezáltal terjeszteni sem.
Most már sokkal jobban megnyugodtam. Emlékszem is, hogy kissebb koromban pusztult már el malacom azért, mert olyan salátát evett, ami valamivel permetezve volt és a víz nem viszi le, de az embereknek nem árt, és volt olyan is, amikor az út széléről szedtem neki füvet és minden jószándékom ellenére ólommérgezésben szenderült jobblétre. :cry: Na, nem vagyok malac-sorozatgyilkos, csak sok malacom volt mindig is, születtek-elpusztultak, nagyon szeretem őket.
Szóval a probléma már nem probléma, nem veszélyesek a malacok. Mindenki megnyugodhat, akit érint.

Mónika

Kép
Kép
bnemonika
 
 


Sziasztok Sorstársak!

Ti hogy bírjátok ezt a nagy meleget?
Én elég rosszul, esténként úgy érzem, nincs elég levegő. Napközben szerencsére légkondis irodában vagyok, de onnan hazajönni nagyon rossz és aztán este a panelban ...

Kép
Kép
bnemonika
 
 


Szia Mónika!
Én is rosszul viselem :( A nagyobbal csak olyan este 7 körül merészkedünk ki a játszóra. Onnan meg alig jutunk haza időben a "sorstársammal", aki már 15 hetes.
Enni nem kívánok, a gyümölcsök azok jöhetnek és sokat is iszom. Úg ykerülöm a napot,mint a vámpírok :lol:
Engem jelenleg gyötör a puffadás is. Kb, 5-6 hónaposra tudok dagadni :) Persze, nem kis súllyal kezdtem a terhességet, de az előzőnél ezt nem tapasztaltam, fáradékony is vagyok, de legalább az émelygés elmúlt.
Vendég
 


Helloka!
Mi van Anya-társak? Merre vagytok? Szabin? Múlt héten voltam vérvételen, Erzsike azt mondta,hogy 2 hét múlva újra menjek, mert leveszi az AFP-t! De akkor én még csak 12 hetes leszek. :shock: Olyan 16.hét körül szokták ezt nézni, nem?
Vendég
 


Sziasztok!
4 hét múlva szülök Csütörtöki dokinál. Nagyon rendes, segítőkész doki! :) Kicsit félek az osztályon töltött napoktól.
Írjatok, hogy milyen az ellátás, a babók mennyit lehetnek velünk, éjszakai etetésre van lehetőség?
Előre is köszi az infókat! :lol:
égetõ tímea
 
 


Szia Timi,

Egyáltalán nem kell félned:-) Lehet, hgoy nem a legszebb kórház, de legjobb kezekben leszel!
Vannak egyágyas, kétágyas, és négyágyas szobák. Minden szobához van külön fürdőszoba WC-vel. Hivatalosan az egyágyas sem fizetős, lehetőséget és hajlandóságod szerint fizethetsz be érte a kórház alapítványának.
Alapból éjszakára elvuóiszik a manókat, de egyágyasban kérheted, hogy éjszakára is ott maradhasson. Azt hiszem a kétágyasban is, ha szobatársad belemegy. Ebben nem vagyok biztos.
Reggel fél 7 körül hozzák ki őket szopizni, majd visszaviszik a vizit idejére. Utána a látogatásig nálad lehet. Akkor visszaviszik, hogy a rokonok is meg tudják nézni az ablaknál, hiszen a gyerekágyas osztályra nem jöhet be látogató. Csak az ablakon keresztül nézhetik meg, azt hiszem 5-6-ig. Az időpontban nem vagyok biztos.
Fél 7 körül újra megkapod, és nálad is marad egészen fél 11 körülig. Remélem, jól emlékszem az időpontokra, régen volt már november:-)
HA van tejed, szerintem nincs akadálya az éjszakai etetésnek. Bár, ha nálad van éjszaka, akkor eteted, amikor akarod. Ha tudsz fejni, odaadják neki éjszaka. Nekem egyszer sem hozták ki a manót tápszertől csöpögve. Azt sem tudom, hogykapott-e egyáltalán pótlást. A lényeg, hogy mindig éhes volt, ezért szopizott rendesen.
A csecsemős növérkék között van ilyen is, olyan is, de alapvetően rendben vannak. Ha valamit tudni szeretnél, vagy valami nem világos, ne félj megkérdezni.

Ha még valami kérdésed lenne, csak szólj!!!

Judit

Kép

Kép
url=https://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Sziasztok!

Timi! Judit mindent tök jól leírt, tényleg jó kezekben leszel, dokid is szuper. "félelemre" semmi ok :D
Tudjátok a bébi nemét?

Blogyinka! AFP-t 16. héten szokták levenni. 12. héten nyakiredőt mérnek uh-n.

jó éjt Edina

Kép
Kép
sidney
 
 


Hello Syd!
Éppen ezért kérdezem,hogy valaki tapasztalta-e már,hogy a 12.héten leveszik. Határozottan emléxem rá, hogy 2 hetet mondott Erzsike, mert a 2 és a 6 azért mégicsak másképpen hangzik :lol:
Ma megyek a doki magánrendelésére, megbeszélni a leleteket, stb.

Nem tudom,hogy Ti hogyan látjátok, de mintha a hozzászólások változtatnák a helyüket :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Ma voltam megint dokinál. Úgy volt, hogy egy héttel kisebb, mint kéne az utolsó menstruációs dátumhoz képest, tehát egy héttel később estem teherbe, de most mondta a doki, hogy sikerült behoznia a lemaradást, úgyhogy megint változtattam a vonalzót. Mostmár 10 hetesek vagyunk. Majdnem két hét múlva megyünk nyaki redőt mérni. Kíváncsi vagyok, hogy jó lesz-e az eredmény, mert még mindig lehet, hogy korai lesz. Lehet, hogy a lemaradását a terhesvitamin miatt tudta behozni?

Kép
Kép
bnemonika
 
 


Sziasztok!

Köszi Judit a válaszodat! :) Sokat segítettél velük!!!
Neked nem okozott gondot, hogy a folyósóra kellett kimenni a látogatókhoz?

Kedves Syd! A babóca fiú lesz, ha minden igaz!
égetõ tímea
 
 


Sziasztok!

Tímea! tudom Juditot kérdezted, de gondoltam több tapasztalat is érdekel. Nekem nem volt kényelmetlen, hogy ki kellett menni a látogatókhoz, sőt... sztem jobban zavart volna, ha mind becsődül a szobámba. LÁtogatási időben jött mindenki /5-7ig/ és addig a babákat is elviszik a csecsemősök.
Gratulálok a kislegényhez!!!! Csinálsz majd vonalzót?

üdv Edina

Kép
Kép
sidney
 
 


Kedves Timi!

A napokban szült az ismerösöm a Máv kórházban. Hát nagyon örülök, hogy a JF. ben szültem és ott nem mehettek be a látogatok az osztályra. Hidd el sokkal jobb. A Mávba minden szobán két ajtó van egy az osztályra egy a folyosóra. A babák huzatba és egy másik osztály betegeit ezen a folyosón keresztül tolják át. Nekem nagyon nem volt szimpi. Hiába magasztalják fel a Máv kórházat nekem több ismerösöm szült ott akik nem voltak rólla jó véleménnyel.


Szami

height="80" border="0" alt="Lilypie - Personal picture" />
szamikám
 
 


Szia,

Csatlakozom Edinához és Szamihoz a folyosóval kapcsolatban. Az én sógornőm az Istvánban szült. Egész nap átjáróház volt a szobában. Annyira nem tudott pihenni, hogy az első otthon töltött estéjén arra ébredt, hogy remeg a fáradtságtól.

Judit

Kép

Kép
url=https://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Szeretném a MÁV Kórházat védelmembe venni!

Két gyerekemet szültem ott, annak ellenére, hogy jóideje a Jahn Ferencben dolgoztam - éppen ezért. :( és NO comment.

Nem igaz, hogy be lehet menni a gyerekágyas kórtermekbe, sőt! Minket nagyon leteremtettek, hogy a párom cipőorra belógott a kórterembe. Ha előfordul olyan, hogy idegen bemegy a kórterembe az azért van, mert megszegi a látogató a szabályokat.
A JF-ben is sok olyan eset van, amikor fehér köpenyt magára teríti a család minden tagjai egyesével egymás után látogatják a kismamát a kórteremben.

De van rosszabb is: pl. a Baross utcai női klinika. Ott eleve a főbejárattól kb. 20 méterre van egy nyílt folyóson a sok friss kismama és kisbaba és mindenki ki-be járkál. Anno, mikor kórházválasztás előtt álltam, főképp ez a látvány tette be a kiskaput.

A lényeg: ismeretlenül ne szídjatok más kórházakat! A JF személyzetével pedig szerintem sincs semmi gond, ugyanolyan remek szakszemélyzet van itt is, mint más kórházakban... csak hát az a fránya infrastruktúra.

Mindenkinek további szép napot kívánok!


Charlottee
charlottee
 
 


Szia Mindenki

Én nemrég szültem és egy nővérke nem volt kedves, de az összes többi igen. Szerintem mindenki korrekt és rendes volt.
A csecsemős nővérek különösen segítőkészek voltak, mivel én császárral szültem, így első két nap elvitték a babát, ha kértem.
Az előző szülésesem nem ebben a kórházban volt, és nagyon rossz élményeim voltak.
Én itt egyágyas szobában voltam, mert éppen volt üres, igaz az alapítványnak kellett fizetni érte, de megéri.
A párom bármikor bejöhetett, sőt még a gyereket is kihozták neki és volt, hogy egész estig velünk lehetett. Szóval szerintem megéri kérni ilyen szobát.
A kaja rettenetes volt, de az szerintem nem a kórház hibája.
Szóval nem aggódjatok, nem rossz kórház a JF.

Kép
boki
 
 


Sziasztok!

Miután kitalálta a fönököm hogy most mivel nincs sok munka és talán jobb lenne otthon maradnom több időm lesz benézni, főleg ha bekötik a netet.
Kérdésem hogy mit kell vinni a korházba? Mármint a picinek? Adnak ruhát pelenkát meg ilyeneket vagy már ott is magunk kell hogy gondoskodjunk a dolgokról? Szeretnék majd látogatást tenni de eddig nem láttam kiirva hogy lesz és a multkor a nővérke azt mondta nem is boztos hogy lesz mert megszüntetik.
Én egyedül azt nem szeretem a korházban most, hogy a dokira sokat kell várni mert állandóan rohangál és nincs elég ideje veled foglalkozni. Egyébként a doki normális és kedves.
Ne panaszkodjak mi? Ha időt szeretnék járjak a magán rendelésre de azt sem tudom ott mennyit kell fizetni.

kit-kat
kit-kat
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?