Új privát üzeneted érkezett!

Pandácska
Most olvasom, hogy icsi-d volt. Nekünk mindenképp az lesz amikor majd végre odajutunk...az endo miatt. Nálad pl látszik, hogy "csak" ez volt a bibi, nem tudtak bejutni a spermiumok...ezért is lett pozitív a teszt az első próbálkozás után. Remélem mi is így járunk hamarosan. :D

CSibe
:D Mennek a drukkok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
vizkriszisback
 
 


Csibe32!

Én a beültetés utáni 5. napon vagyok!
gizmixxx
 
 


Csibe!:)
nekem a 4.beülti sikerült,a debreceni kaáliban jártam.4sejtem lett ebből 1 termékenyült meg,de másnapra még egy beindult szépen, így két sejtet kaptam vissza 6 és 9 osztódásút,Nekünk is ICSI volt.
Én már a leszívástól kezdve itthon vagyok, szerencsére családi vállalkozásnál dolgozok,itthoni munkaköröm van,így pihenhetek nyugodtan.Én feküdtem az első 5 napot szinte végig, de kellett is,mert mindig aludtam az utrotól,a 6 napon mentünk eredményért,ekkor már villamosoztam is,de utána szintén aktívan pihentem.
Nagyon szorítok neked!!!

Gizmixxx!:)
a tünetnélküli állapotom, amit elküldtem, a 262-es hcg körül volt,azaz a 12 nap körül, és mostmár mondhatom nyugodtan, hogy azóta sincs semmi, de a mellem most kezdett el feszülni és fájni. Szerintem ez alkati kérdés ki hogyan viseli a hormonváltozást.Szerintem nekem már hozzászokott,hiszen az elmúlt stimuk alatt annyi hormon kaptam.....
Ha beülti után vagy 5 napon,akkor még semmit nem kell éreznek!!!! nagyon szorítok neked is!!!! Nyugi!!!!
Vendég
 

 
 

Vikimi!

Köszönöm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gizmixxx
 
 


Gizmixxx én a 6. napon vagyok ( hétfön volt a beülti), Én is vadászom magamon a tüneteket, azon kivül, hogy óránként kell pisilni járnom a sok a folyadék miatt.

Kép

csibe
csibe32
 
 


Mreni
Sokat gondolok rád. :D Mindjárt tesztelsz. Kezem lábam keresztben van érted!!! Gyere jóhírekkel minél hamarabb. :D
vizkriszisback
 
 


sajna megjött!! :cry: :cry: :cry: :cry: nesze neked endo
m. reni
 
 


ma már kibőgtem magam!
Van még három fagyi babánk!
Talán a sors nem akraja,hogy kisbabám legyen! :roll:
Én csak szenvedésre vagyok ítélve 4-éve :oops:
m. reni
 
 


Csibe32

Nekem is hétfőn volt a beültim és 2 kaptam vissza. Te hányat kaptál vissza?????
gizmixxx
 
 


M.reni!

Nagyon sajnálom
gizmixxx
 
 


Csibe32!

Te mikor akarsz tesztelni????
gizmixxx
 
 


Csibe 32!

Én félóránként járok pisilni még nappal elmegy de este mire vissza alszom kelhetek ki az ágyból újra! :? :? :?
gizmixxx
 
 


Reni,
Kép

A fenébe pedig annyira bíztam benne hogy sikerülni fog... hanyadik napnál voltál? Azt hittem még nincs itt a mensi vagy teszt ideje :roll: Tudod Jucmucnak pont a fagyibabák sikerültek remélem neked is így lesz!!!! Nagyon hosszú idő az a négy év de nem hiszem hogy nem lenne vége! Nem lehet ez a sorsod!!!!
Vendég
 


Mreni
:cry: :cry: :cry: :cry:
Nagyon sajnálom, hogy így esett a dolog. De legalább vannak fagyibabák és nem kell a szuris tortúrát megint végigjátszanod. Mikor kaphatod őket vissza?
Valóban hogy lehet, hogy ilyen hamar megjött??? Még nem is kellett volna...na meg progipótlás mellett???Nem is szokott úgy. Tuti megjött? Nem csak pecsételsz?
vÉGE LESZ A RÉMÁLOMNAK HAMAROSAN!!! HINNI KELL!!!
vizkriszisback
 
 


Viki,
Neked beülti után mennyivel volt az első uh? És akkor már volt szívhang? Hogy lehet ezt az időd kibírni? :roll:
Vendég
 


Reni!
nagyon nagyon szorítottam, és én is veled sírok, nagyon reméltem, hogy sikerül, de hidd el egyszer úgyis sikerülni fog!!!! most sírd ki magad úgy igazán, hogy a fagyibabákat már nyugodtan tiszta erővel várhasd! Nagyon angy ölelést és erőt küldök neked!!!
Vendég
 


Pandácska!:)
Nekem a beülti márc 4.én volt, az első UH. március 27-én volt, ahol még csak a petezsákot láttuk benne egy kis apró moszatot(5,4hét), majd rá két hétre 04.11-én( 7,4 hétnél) már láttuk a a szív pulzálását,a picike testében,ami csodálatos élmény volt, majd rá két hétre(9,4 hét) már a keze lába mozgott....nagyon nehezen teltek a napok egyik UH-tól a másikig,én a mai napig ezt nehezen vislem.Neked nincs sok már az első találkozásig!
Vendég
 


Sziasztok,

Reni nagyon sajnálom :cry:

Gizmixxx, kedden vagy szerdán tesztek.

Pandácska mikor mész uh-ra?

Kép

csibe
csibe32
 
 


Csibe32!

Jövőhét kedden vagy szerdán?????
gizmixxx
 
 


Szisztok!

Reni!
Nagyon sajnálom :cry:
Sírd ki magad,mert utána már csak előre szabad nézni.Tudom mit érzel,sajnos tapasztalatból. :evil: Egyszer úgyis sikerülnie kell.Mész a kis eszkimóidért,és a jó meleg pociban olyan klasszul fogják magukat érezni,hogy 9 hónapig majd ki sem akarnak jönni :wink:
Vendég
 


Gizmixxx jövőhét kedd vagy szerdán tesztelek. Te mikor fogsz tesztelni?

Kép

csibe
csibe32
 
 


Ezt találtam a teszt témában:

Tesztek

Az inszeminációtól, vagy megtermékenyítéstõl számított 11-14. napon érdemes legelõször tesztelni. A beágyazodást követõen a nõi test HCG (human chorionic gonadotropin) hormont kezd el termelni. A HCG hormon áltagosan másfél naponta duplázódik a szervezetben, és folyamatosan emelkedik.

Nagyon fontos, hogy mielõtt tesztelsz a megfelelõ tesztet vedd meg, fontos a teszt érzékenysége. A legérzékenyebb tesztek ma Magyarországon képesek a vizetlebõl már 10 u/ml egység HCG-t is kimutatni! Ha viszont olyan tesz kerül a kezedbe, amelyik csak 50-100 egységtõl mutatja ki a terhességet, akkor nagy valószínûséggel tévesen negatív eredményt kaphatsz a terhesség korai szakaszában. Ebben a korai szakaszban a tesztek általában nem azonnal jelzik a második csíkot, általános tapasztalat a teherbe esett kismamáktól, hogy a tesztelés után fél órával, vagy akár 1 órával látnak csak egy halvány csíkot!
Image

Ha negatív az eredmény, még ne add fel a küzdelmet, hanem ismételd meg a tesztelést pár nap múlva. Lehet, hogy késõbb ágyazódott be a baba a pocakodba, és késõbb mutatja ki a teszt az eredményt.

Amennyiben a teszt otthon (akár halványan is) de pozitív, akkor nagy valószínûséggel terhes vagy. Sajnos azonban vannak olyan esetek, amikor a terhesség mégis abbamarad, és a teszt még mindig + eredményt mutat, de ez a napok múlásával sajnos gyengül.

A legbiztosabb eredményt azonban orvosodtól tudhatod meg. A vérbõl vett HCG vizsgálatok a legmegbízhatóbbak, és egybõl megtudhatod az eredményt.
A HCG értékek változóan alakulhatnak ebben az idõszakban, van aki kevesebbel indul, van aki többel. A HCG értékbõl általában orvosod azt is meg tudja állapítani, hogy hány baba van a pocakodban.

Terhességi tesztek és érzékenység:
Qupido: 10
Rapi preg corax: 20
Rapi preg direct: 20
Gabriel: 20
HCG: 20
Clear blue: 50

Kép

csibe
csibe32
 
 


Csibe32!

Köszi az infót.
Én biztos, hogy később fogok tesztelni megvárom, a mesóm idejét!
gizmixxx
 
 


Pandácska!:)
hogy vagy ?nagyon csenben vagy! Hiányzol..... gondolom az UH-ot azért kérdezted,mert te is nagyon türelmetlen vagy,ezt nagyon megértem, meg szerintem ezzel mindenki így van,és így is lesz.Én is azon töröm a fejem, hogy nem várom meg a 18.hetet hanem elmegyek egy magánrendelőbe a 16 héten.... csak nem tudom,sok hülyeséget olvas az ember a UH esetleges mellékhatásairól,bár azok nem bizonyított tények..... csak félek nagyon mindentől.Így vagyok a toxoplazmózistól is, igaz a védőnőm szerint már 95%hogy átestem rajta, mert amíóta élek macskákat gyomrozok, most is van 6 ja és 2 évesen kutya harapott meg az arcomon, majd 12 évesen a kezemen...macska is karmolt sokat...de nem is tudom.Félek, félek félek.Mindent biztosan akarok tudni.
tünetek jelentkeznek már? Gyere és mesélj!!!


Többiek??? Nagyon csendben van most mindenki!!!! :shock:
Vendég
 


Gizmixxx neked mikor kell vérvételre menned?

Kép

csibe
csibe32
 
 


Viki,
Igen most nagyon lassan mennek a percek annyira várom az uh-t aggódok nagyon persze remélem hogy minden rendben lesz csak már látnám hogy jó helyen van :roll: feszül a pocim, fáj a cicibimbóm és este 5 után rossz a gyomrom de amúgy csak ennyi. Na meg az álmosság bár az lehet az utrotól is. Ti hogy vagytok? A toxo izén én is gondolkoztam de mivel 18 évig folyamatosan volt cicánk és kutyánk és nem kíméltem őket :lol: így gondolom már átestem rajta. Ha valaki nem esett át rajta akkor amúgy mi van?

Csibe,
8-án megyek uh-ra.
Vendég
 


Pandácska!:)
Én úgy tudom, hogy ha esetleg nem estél át rajta,akkor többször szűrik a terhesség során, ha a terhesség idején alakul ki friss fertőzés, az a babánál okozhat gondot. Ha kivagyunk téve egy esetleges fertőzésnek, akkor is a terhesség során többször ellenőrzik, hogy nem kaptuk-e el. Ha friss fertőzés áll fenn, akkor kapunk valami gyogyeszt (Rovamycint)amit végig kell szedni,így elméletileg nem alakul ki a babánál baj.
Kis alattomos picike egysejtű élősködő,mennyi ideget lenyel miatta egy kismama...
de ha te is ilyen nagy cicabarát vagy,akkor nagy valószínűséggel átestél rajta.Én tuti kérem a szűrést.
Az esti rossz gyomor az még meglesz egy darabig,sőt a mell is ezután fog igazán érzékeny lenni.Én elkezdtem kenni a Milupa terhességi krémével, nagyon jó(rossmannban vettem),és tök olcsó.
család tudja már? Vagy megvárjátok az UH-t? Ha nincs semmi kellemetlen érzésed,ha nem vérzel akkor tuti minden rendben van és jó helyen tapad.:)
Legyen szép estétek!:)
Vendég
 


Vikimi!

Itt vagyok és jól vagyok én is várom, hogy teljenek a napok!

CSibe!

Nekem nem kell vérvételre mennem Június 11-én kell mennem Uh-ra. Aztán majd meglátjuk!
gizmixxx
 
 


gizmixxx!:)
ezek a fránya napok, ugye hogy most hosszabbnak tűnnek a napok??? azért is szerettem aludni, mert akkor nem ezen gondolkoztam, hanem csak elröppentek a percek,órák. Akkor te csak tesztelsz??? Gondolom tesztelsz majd! Júni 11?nekem akkor kell menni AFP-re na akkor ketten izgulunk azon a napon! :)
írtad hogy sokat pisilsz!az nagyon jó!!!!! :) biztató!
Vendég
 


Vikimi!

Igen sokat pisilek fél óránként de sok folyadékot is iszok! Reggel mértem a lázam 36,9 volt most is mértem 37,1 remélem ez jót jelent :roll: :roll: :roll:
gizmixxx
 
 


Gizmixxx,
Lombik alatt nem érdemes mérni nem jelent semmit se ha magasabb se ha alacsonyabb hiszen a progitól amit kapsz eleve magasabb lehet a hőd.

Viki,
Mivel nálunk mindenki tudta hogy lombikozunk és azt is hogy mikor így az eredményt is tudják már :D
Vendég
 


Gizmixxx!:)
mindig elírom a neved.... nekem feladja megjegyezni :)
szerintem az jó jel ha pisilsz,igaz sokan a sok folyadéknak tulajdonítják, de anélkül is jön.
Én is mértem a hőmet!és volt olyan hogy 36,7 is volt,na akkor kikészültem,de mivel aznap mentünk az eredményért... már utána le is raktam a mérőkét. :)

Pandácska!:)
akkor nálatok is mindenki várta a jó hírt.Ez olyan jó, mert tudod,hogy egész kis közösség család áll mögötted.Mi ezt az utolsót csak a szülőknek mondtuk el,és így még titkolhattuk egy kicsit a családtagok és a barátok előtt.Ha emlékszel tudod én is mennyire féltek az elején, hogy jó helyen legyen,csak verjen a szíve.... most meg másért aggódik az ember. :)
Vendég
 


Vikimi!

Szerintem nincs bent senki, nem érzek semmit ez most más mint az első volt! Ott legalább feszült a mellem, fájdogált a hasam.
gizmixxx
 
 


Sziasztok!

Én is gratula minden új kismaminak és nagy nagy szorítás a most tesztelőknek.

Ma kezdem a szurikat és szeretném kérdezni, hogy van e valami jó gyakorlat arra, hogy hova kell szúrni. Pl 2 újjal a köldök fölé, mellé, alá? Hát nemtom hogy fog menni a dolog. A Mátéval még nem volt ilyen toll és eljártam beadatni. Na meg nem is hasba kaptam amit a bőr alá kell, hanem a vállamba.
Vendég
 


Gizmixxx,
Ha elsőre sikerült akkor most is sikerülnie kell :wink: az hogy nem érzel semmit nem baj még lehet késöbb sok sok tüneted!

Zsani,
Én a köldököm alatti részre adtam be balra és jobbra felvátva.
itt egy link van itt egy film arról hogy hogyan és hova kell beszúrni:

http://www.fertilitylifelines.com/seron ... ctions.jsp
Vendég
 


Zsani!:)
De jó!Akkor neked is mennek a nagyon erős drukkok!!! Én a szurit a köldök alá,3-4 újjnyira adtam be,ott bevált nekem.igaz előtte tükörben mindig megnéztem hol futnak erek(fehér bőröm miatt a teljes érhálózatom látszik ha befeszítek :) ).

Gizmixxx!:)
ahogy visszaolvasol kb 3-4 nappal, akkor felraktam az én régi megérzésemet: így kezdődik: totál üresnek érzem magam....
szerintem nem is folytatom... sikerülni fog és kész!!!! OKÉ???????

Backa????
Lola????
Dezsina????
Nyulaszka????
Charlott?????
Jucmuc??????
Vendég
 


Sziasztok Lanyok! :)

Reni!

Nagyon sajnalom, hogy nem sikerült! :cry: Drukkolok nagyon, hogy a fagyibabakkal sikerüljön! Ha spontan ciklusban visszakaphatod öket azaz van peteeresed akkor szerintem minimum uagyanannyi eselyed van mint sztimu utan ha nem több.
Juliusban mar mehetsz is ertük vissza! :)
Legalabbis nekem meg kellett varni egy spontan ciklust es az azutaniban volt a transzfer.

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Csibe, Gizmix,

Tovabbra is mennek a drukkok! ++++++++++++++++ :D

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Jucmuc!

Köszi ránkfér.

Vikimi!

Igen tudom, hogy mit írtál. Elkezdett fájni a hasam mintha meg akarna jönni. Bár csak 9-én kell, hogy jöjjön a piroska!
gizmixxx
 
 


Gizmixxx nekem a beültetés napjától péntekig éreztem, hogy görcsöl a méhem, szombat őta nem érzek görcsöket. Nem tudom, hogy ez mit jelent.

Kép

csibe
csibe32
 
 


Csibe!

Én se tudom mit jelent, azaz igazság, hogy nem kéne a testünkkel foglalkozni legalább két hétig csak tesztelni és akkor nem őrülnénk bele ebbe a bizonytalanságba. :shock: :shock: :shock: :shock:
gizmixxx
 
 


Pandácska, Viki
Köszi a segítséget.
Megnéztem a kisfilmet is a beadásról. Most itt ülök a gép elött, itt az injekció, de még nemtom hogy fog belémkerülni. Tök para vagyok :oops:
Vendég
 


Pandácska
Megnéztem én is a kisfilmet...és jól adta be a férjem a szurikat. :D

Mnzsani
CSak ügyesen!!!Nem tudom nekem hogy ment volna a saját magam szurkálása...ki sem próbálta,,,.a férjem lelkesen bökdösött...legalább ő is szenved egy kicsit az ügyért. :lol:
vizkriszisback
 
 


Zsani,
Ügyi leszel menni fog :wink: elöször félelmetes aztán meg rutin lesz meglátod! Csak lendülettel szúrjad mert ha lassan szúrod akor rosszabb.
Vendég
 


Zsani!:)
nyugi az első a legnehezebb,de utána megy rutinból.Nekem az volt a taktikám, ami nagyon bevált... ugye nem tagadom van egy kis :) hájrétegem(azaz raktározásra módosult kötőszövet) azt szépen összecsíptem,(videón is így van) de úgy igazán összecsíptem és úgy szurtam be...semmit nem éreztem.Nekem a decapeptylel voltak harcok, de azt is ki lehet bírni.
Majd gyere és számolj be,hogy sikerült!!! :)
Vendég
 


Zsani,
[quote="pandácska*"]
írta:
pandácska* Csak lendülettel szúrjad mert ha lassan szúrod akor rosszabb.
ez így igaz,mert akkor önkéntelenül is befeszítel és a bőr nem engedi át azt a kis vékony tűt.... ügyes vagy te!!!!! :)
Vendég
 


Viki,
Ez nagyon tetszett: raktározásra módosult kötőszövet :lol:
Kép
Vendég
 


Én hónapkon keresztül lassan szúrtam aztán a vége felé jöttem rá hogy ez buta dolog magamat kínzom így :oops:
Vendég
 


Pandácska!:)
hááááát ez csak a biosz szaknak köszönhető, valami rámragadt 4 év alatt...
először én is lassan szúrtam, persze nagyon fájt meg rossz volt nézni hogy saját magamnak akarom beerőszakolni a tűt..... :)
Olyan jó hogy nincs annyira meleg,kellett ez a kis friss levegő.
Hogy vagy?bírod még a várakozást?már csak 1 hét és 3 nap!megéri a várakozást!:) szerintem könnycseppek nem maradnak el a szemetekből....
Én elhatároztam nem megyek plussz UH-ra, nem akarok még egy dokival bekeverni, meg úgyis megyek 3,5 hét múlva.Addig még lesz egy rákszűrésem is, hátha akkor a dokm megnéz,vagy megnyugtat.
Legyen szép napotok...én vasalok már 1 hónapja készülök rá,eddig csak mindig az aktuális ruhadarab esett ádozatul,de a ruhahalom csak nőtt és nőtt... most erős hányinger jött rám, remélme nincs semmi baj...
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Reni!
Együtt érzek Veled :(
Bíztatásul mondom, hogy akivel együtt feküdtem a Forgácsban, neki nem sikerült és utána a fagyisok sikerültek :!: Pedig a doki is azt mondta, hogy ne élje bele magát! És mégis!
Reni, fel a fejjel! Szomorkodd ki magad, aztán tessék újult erővel a fagyibabákra koncentrálni! Sikerülni fog! Neked is lesz babád! :wink:

Gizmix!
Én most végül is nem tartok sehol sem.. A műtétes befejezés utáni ciklusban vagyok és dolgozunk a spontánon októberig, amikorra van időpontom a következő lombikra! Remélem,a ddig összejön :) Két hét múlva megyek konzultációra, remélem addig nem jön meg és megint terhes lehetek :)

Vikimi!
Itt vagyok, csak hétvégén nem tudok netezni. Nemsokára otthon is lesz netem (mondjuk 1-2 hónap) Addig csak a dolgozóból tudok irogatni!
dezsina
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?