Új privát üzeneted érkezett!

Szisztok!
Örömmel jelentem, hogy úgy néz ki túlvagyunk a sztrájkon!KépKépKép
Mégegyszer szeretném megköszönni mindenkinek a segítséget, minden tanácsotokat kipróbáltam és meg is lett az eredménye!
A vérvétel eredménye szerint Kriszi vérszegény és vashiányos, a doki szerint ez is lehet az étvágytalanság és a lassú súlygyarapodás oka.Kaptunk vascseppeket, és a doki szerint el kellene kezdenem adni Kriszinek gyümölcsöt, ha ilyen gondjaink vannak.Hát nem tudom ettõl ódzkodom egy kicsit, a doki már K-vitamint sem írt fel, mivel ha elkezdem a gyümit felesleges.Majd meglátjuk, egyelõre örülök, hogy Kriszi végre szopizik, olyan jó látni, amikor szopi után elégedetten elterül!
Üdv
vivien
 
 


Menta!
Nem hiszem, hogy terhes vagyok, bár minden lehetséges. Miért kérdezted van valami hatása a tejcire ha terhes az ember?
Szerinted mi lehet még az oka, ha nem vagyok terhes, hogy ilyen nehezen megy a szopi? Ma is 2 óránként szoptattam, de mindegyik szopi sírásba csapott át és kb szopi után fél-1 órával nagyon nyugtalan volt, de tej az szinte semmi.
A súlya érdekesen alakult 3 héttel ezelQtt 6,28 kg, következQ héten 6,38 kg, múlt héten 6,51 (bár ez nem biztos, mert nagyon ugrált és negyed óra méréssel is össze-vissza mért a mérleg). Ma mértem és 6,30 kg volt. Viszont szerintem nQtt és hirtelen múlt hét óta forog-pörög, ülni akar, nagyon éber, és szép a bQre, pirospozsgás az arca.

Még egy kérdés: este 9 körül alszik el a kicsim, és reggel 6 körül ébred. Mit csináljak, hogy a cici ne szokjon hozzá ehhez a sok idQhöz? Éjfél körül megpróbálok fejni, de csak 10-20 ml tudok.

Vivien!
Gratulálok a szopihoz! Csak kitartás az én Zsófim is 4 hónapos kora körül kezdett el furcsán viselkedni, nekem is ajánlották a gyümölcsöt, de nem kezdtem el. Most 5 hónapos és még kitartok a tejci mellett. Sokszor voltam ott, hogy adok tápszert vagy gyümilevet, de nem adtam. K vitamint nekem sem írt már fel a doki, de szerencsére én szereztem a nQvéreméktQl! Te nem tudsz valakitQl szerezni?

Üdv: Momó
momóci
 
 


Lányok!

Elfelejtettem írni. Pisis pelus csak 2-3 van naponta az sem túl tele, kakilni 3-4 naponta kakil. A tejleadQ reflexet nem vagy nagyon kicsit érzem. Már 2 hónappal a szülés után elkezdtem menstruálni. Fejni sem nagyon tudok.
Van esetleg valakinek ötlete étel vagy ital szempontjából, ami eredményt hozott a tejci mennyiségnek?

Momó
momóci
 
 

 
 

bekapcsolódhatnék?
vinitor
 


mindenbõl kiegyensúlyozottan SOKAT!!!
vinitor
 


Sziasztok!

Ahogy elnézem sok ismerõs van ezen a topic-on is…
Köszöntök mindenkit, Én is ide találtam…

Hogy is írta Myssnia: csak egy pár órára menjen vissz a pocakba...

Hát szerintem minden kezdõ kismama fejében megfordul ez a gondolat mikor sír, és nem tudom mi a baj...
most is 17,50 óta fenn van fürdött, szopizott 25 perc van engedélyezve, (közben békésen szunyókál) azaz azt vezettem be lehet, hogy nem jól, 25 percig szopizik a cicibõl, ez általában a mérleg alapján 30gr majd lefejt tej 60ml ez összesen kb. 90 ml.( ez nem olyan rossz teljesítmény ) ha ez nem elég + kis víz...

Valamit nem értek valaki magyarázza meg nekem:

Mivel felázott a mellbimbóm, így baromira fáj a szopi, (azért lett a szigorú 25 perces szopi bevezetve) a fejés is fát, így írt fel a védõnõ Humana 1 tápszert amit 7 etetésbõl 2* kapott csak tegnap, de fájt a pocija a babának,így felhívtam a korházat, hogy ott mit adtak Neki, Beba 1-t, mondom a védõnõnek hogy írja fel azt is, erre õ nem, mert ez amit felírt hipoalergen, és az a baj, hogy én túletetem a gyereket.Azért fáj a pocakja a babának.
Érdekes a tápszeres dobozon is 90 ml. van, és én is annyit adok neki tejbõl és tápszerbõl is, igaz ma még nem evett tápszert. (csak s.o.s. esetben kap)

Most tényleg mennyit kell ennie a babának, mennyit kell fenn lennie mikor eszik?

Már evési táblázatot vezetek, mikor mennyit eszik, és mikor alszik el.Úgy nézem ma 6* eszik ma: 1,4,8,14,18,24? azaz remélem éjfélig ma kihúzza már.
Azt mondta a védõnõ, hogy egy nap 450ml kell ennie,450/6 az 75 ml. Hát nem tudom, hogy akkor kire lehet hallgatni.

Szóval ha valakinek van valami jó tanácsa....

Azt figyeltem meg, hogy a kajcsi utáni büfiztetés mindig felébreszti a babát, már a szopi végén majd elalszik, és a bövi végére olyan éber...Mit kell tenni, mennyire fontos az a böfizés, ha oldalra fordítva rakom le aludni, az nem jó?

Na most ennyit

Manó2+ 10 napos Dorottya Rebeka
manó2
 


Sziasztok!

Ahogy elnézem sok ismerõs van ezen a topic-on is…
Köszöntök mindenkit, Én is ide találtam…

Hogy is írta Myssnia: csak egy pár órára menjen vissz a pocakba...

Hát szerintem minden kezdõ kismama fejében megfordul ez a gondolat mikor sír, és nem tudom mi a baj...
most is 17,50 óta fenn van fürdött, szopizott 25 perc van engedélyezve, (közben békésen szunyókál) azaz azt vezettem be lehet, hogy nem jól, 25 percig szopizik a cicibõl, ez általában a mérleg alapján 30gr majd lefejt tej 60ml ez összesen kb. 90 ml.( ez nem olyan rossz teljesítmény ) ha ez nem elég + kis víz...

Valamit nem értek valaki magyarázza meg nekem:

Mivel felázott a mellbimbóm, így baromira fáj a szopi, (azért lett a szigorú 25 perces szopi bevezetve) a fejés is fát, így írt fel a védõnõ Humana 1 tápszert amit 7 etetésbõl 2* kapott csak tegnap, de fájt a pocija a babának,így felhívtam a korházat, hogy ott mit adtak Neki, Beba 1-t, mondom a védõnõnek hogy írja fel azt is, erre õ nem, mert ez amit felírt hipoalergen, és az a baj, hogy én túletetem a gyereket.Azért fáj a pocakja a babának.
Érdekes a tápszeres dobozon is 90 ml. van, és én is annyit adok neki tejbõl és tápszerbõl is, igaz ma még nem evett tápszert. (csak s.o.s. esetben kap)

Most tényleg mennyit kell ennie a babának, mennyit kell fenn lennie mikor eszik?

Már evési táblázatot vezetek, mikor mennyit eszik, és mikor alszik el.Úgy nézem ma 6* eszik ma: 1,4,8,14,18,24? azaz remélem éjfélig ma kihúzza már.
Azt mondta a védõnõ, hogy egy nap 450ml kell ennie,450/6 az 75 ml. Hát nem tudom, hogy akkor kire lehet hallgatni.

Szóval ha valakinek van valami jó tanácsa....

Azt figyeltem meg, hogy a kajcsi utáni büfiztetés mindig felébreszti a babát, már a szopi végén majd elalszik, és a bövi végére olyan éber...Mit kell tenni, mennyire fontos az a böfizés, ha oldalra fordítva rakom le aludni, az nem jó?

Na most ennyit

Manó2+ 10 napos Dorottya Rebeka
manó2
 


Sziasztok!

Ahogy elnézem sok ismerõs van ezen a topic-on is…
Köszöntök mindenkit, Én is ide találtam…

Hogy is írta Myssnia: csak egy pár órára menjen vissz a pocakba...

Hát szerintem minden kezdõ kismama fejében megfordul ez a gondolat mikor sír, és nem tudom mi a baj...
most is 17,50 óta fenn van fürdött, szopizott 25 perc van engedélyezve, (közben békésen szunyókál) azaz azt vezettem be lehet, hogy nem jól, 25 percig szopizik a cicibõl, ez általában a mérleg alapján 30gr majd lefejt tej 60ml ez összesen kb. 90 ml.( ez nem olyan rossz teljesítmény ) ha ez nem elég + kis víz...

Valamit nem értek valaki magyarázza meg nekem:

Mivel felázott a mellbimbóm, így baromira fáj a szopi, (azért lett a szigorú 25 perces szopi bevezetve) a fejés is fát, így írt fel a védõnõ Humana 1 tápszert amit 7 etetésbõl 2* kapott csak tegnap, de fájt a pocija a babának,így felhívtam a korházat, hogy ott mit adtak Neki, Beba 1-t, mondom a védõnõnek hogy írja fel azt is, erre õ nem, mert ez amit felírt hipoalergen, és az a baj, hogy én túletetem a gyereket.Azért fáj a pocakja a babának.
Érdekes a tápszeres dobozon is 90 ml. van, és én is annyit adok neki tejbõl és tápszerbõl is, igaz ma még nem evett tápszert. (csak s.o.s. esetben kap)

Most tényleg mennyit kell ennie a babának, mennyit kell fenn lennie mikor eszik?

Már evési táblázatot vezetek, mikor mennyit eszik, és mikor alszik el.Úgy nézem ma 6* eszik ma: 1,4,8,14,18,24? azaz remélem éjfélig ma kihúzza már.
Azt mondta a védõnõ, hogy egy nap 450ml kell ennie,450/6 az 75 ml. Hát nem tudom, hogy akkor kire lehet hallgatni.

Szóval ha valakinek van valami jó tanácsa....

Azt figyeltem meg, hogy a kajcsi utáni büfiztetés mindig felébreszti a babát, már a szopi végén majd elalszik, és a bövi végére olyan éber...Mit kell tenni, mennyire fontos az a böfizés, ha oldalra fordítva rakom le aludni, az nem jó?

Na most ennyit

Manó2+ 10 napos Dorottya Rebeka
manó2
 


Momó,
például az õszibaracklére esküsznek sokan. De figyeld a picit, nehogy hasmenéses legyen tõle.
Névtelen
 


Mano2,
sziaKép.
Szerintem elõször is ki kellene deríteni, miért van felázva a cicid. A Szt. István kh-ban van szoptatási ambulancia, bármikor oda lehet menni, szívesen segítenek, megnézik a szoptatást, lehet, hogy egy aprócska hiba miat sebes a cicid. Sajnos van, aki hajlamos "kisebesedni", nekem is borzasztó volt az elsõ pár hét, tiszta ödéma volt a mellbimbóm, alig fért be a kiscsaj szájába, de itt a csajok megvígasztaltakKép, hogy elmúlik, és így is lett.
Próbáld minél többet levegõztetni a cicidet, az is szuper hatású, ha szétkensz rajta egy kis tejet, és hagyod rászáradni.(én hetekig félmeztelenül rohangáltam itthon, aztán gyártottam egy "mellregeneráló pólót", a megfelelõ helyeken kivágva.(csak attól féltem, hogy egyszer megfeledkezem magamról, és így nyitok ajtót mondjuk a postásnak...Kép)
Tudom, hogy NAGYON fáj ilyenkor a szoptatás, de muszáj, mert csak úgy termelõdik elég tej, ha a cici megkapja a megfelelõ mennyiségû ingert, és a mellbimbó is úgy edzõdik. Ha tápival pótolsz, annyival kevesebb lesz a tejecske.

Mennyiség ügyében
ne a védõnõre hallgass, ne is a tápszeresdobozra, hanem a picurra, Õ tudja a legjobban, mennyi kell neki. Én (óriási önuralomról téve tanubizonyságotKép) heti egyszer mérem Annát, egyébként csak a pelusok számára és a kedélyére hagyatkozom.
Böfiztetés;
lehet, hogy eretnek gondolat, de ha nem hasfájós a kicsi, akkor elhagyhatod. (én Malackámat végtelen elszántsággal mértem, böfiztettem minden evés után, azt értem el vele, hogy folyamatos stresszben éltem hónapokig, az amúgy is gyenge szopóreflexû fiam összenõtt a cumisüveggel, én meg fejhettem több, mint 10 hónapigKép)

Lehet, hogy kissé radikálisnak fogok tûnni a tanácsaimmalKép, de nálam ezek váltak be:
1, mérleget dugd el
2,tápszert is
3,(ez a legfájdalmasabb, tudom)hagyd addig cicizni, ameddig szeretne, így hamar beáll a kereslet-kínálat egyensúly, legjobb, ha rászánsz néhány napot,kerítesz valakit, aki segít a háztartásban, te meg beköltözöl a kicsivel az ágyba, és csak pihentek és szopiztok egész nap.
4,ha pótlásra van szükség, ne cumisüvegbõl kapja a törpike, mert megzavarhatja a szopási technikáját.

Remélem hamar túlestek a nehézségekenKép
pusz
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Momó!
3-4 naponta kaki az teljesen normális ebben az életkorban. Attól van, hogy az anyatej olyan jól hasznosul, a belek meg olyan jól tudják már feldolgozni, hogy csak több nap alatt gyûlik össze a székelési inger beindításához elég. Pisis pelusokat úgy tudod tesztelni, hogy egy üres pelusba 3 evõkanálnyi vizet öntesz, na ebbõl kell 6x meglennie egy nap.
Cicimegtelés elmaradása egy idõ után teljesen normális, mindenkinél bekövetkezik. A cicik nagyon jól tudnak alkalmazkodni akár a hosszabb éjszakai szünethez is, nem szükséges fejned. Inkább élvezd a hosszú pihenést, az nagyon jót tesz a tejcsitermelésnek. Ráadásul tudod, a kiszopizott tejmennyiség 2/3-a a szopi alatt termelõdik, tehát ez nem azt jelenti, hogy nincs benne tej. Én 2 babát szoptatok, a cicijeim mégis MINDIG teljesen puhák, se reggel, se semmikor nem feszülnek már.
Ha képes a babád 5 órát átaludni, és ha sûrûbben kínálod, nem kéri a szopit, akkor nem tartom valószínûnek, hogy kevés lenne a tej. Bízz a babád jelzéseiben!! 60 ml pótlás nagyon kevés, egy éhes baba nem érné be ennyivel! Persze megeszi, mert kanállal odaadod neki, de szerintem valószínû, hogy meglenne nélküle is. Ha még elégedetlennek látnád, akkor inkább cserélgesd a ciciket addig, amíg jól nem lakik. Látod, amikor növekedési ugrása volt, akkor valóban gyakrabban kezdett szopizni, utána, amikor sok lett, akkor nem azért nem kérte, mert elment az étvágya, hanem mert fölfejlõdött a tejcsimennyiség, és akkor újra visszaállt a régi evészetre. Utána sem csökkent a tejcsi, hanem a cicik beálltak a nagyobb termelési szintre, és már nem feszültek a többlettejtõl sem.
A sírás számtalan dologtól lehet még. Mibõl gondolod, hogy szinte semmi tejhez nem jutott?
Lehet, hogy túl ingerdús a külvilág, lehet, hogy éppen túl erõsen jön a szájába a tejcsi, vagy esetleg nincs türelme kivárni a reflexet (ekkor jó a kézzel rásegítés). Lehet, hogy valami baja van, pl. fáj az ínye vagy náthás. Lehet, hogy valami kozmetikumnak a szaga zavarja. Félálomban-álomban szopit próbáltad? Esetleg más testhelyzetet? Amikor új dolgot tanulnak (pl. mozgás), akkor is elõfordul, hogy nyûgösek lesznek, esetleg nem is híznak egy hétig. Amikor hosszra gyúrnak, akkor is megesik ilyesmi.
Így látatlanban nem úgy tûnik, hogy a kevés tejcsi lenne a gond.
Hozzátáplálás: féléves kor elõtt teljesen fölösleges, mert a babák bélrendszere nem érett még meg az egyéb táplálék emésztésére, tehát amúgy sem profitálna belõle. Viszont allergiát okozhat, korai elválasztódáshoz vezethet, emésztési problémái lehetnek tõle, úgyhogy jobb, ha ezt még kicsit elodázzátok. Sajnos sok védõnõ, doki hamarabb javasolja a gyümik bevezetését, pedig a gyermekorvosok és a védõnõk szakmai ajánlásában is a 6 hónapos korhatár szerepel a hozzátáplálás megkezdésére.
Várandósság: igen, megváltozik a tej íze, emiatt sok baba elutasítja a szopizást.
Az Attila úton minden hónap elsõ csütörtökjén szokott lenni La Leche Liga csoport 10-12-ig, szóval legközelebb áprilisban lesz.

Vivien!
Éljen-éljen itt is!!! Hozzátáplálásról ld. mint fönt, de írtam mélt is.

Anita!
Ha olvasod: nem találtam az emilcímedet!!

Pele
pelcsi
 
 


Momo2!

Nekem is rettenetesen fájt a mellbimbóm az elsõ pár héten. Csillagokat láttam minden szoptatásnál, de az én kicsi fiam ha nem kaphatta meg annyi ideig a cicit amig jól nem lakott rettenetes patáliát csapottKép Nem vontam meg tõle a cicit, mert bíztattak a babanetes lányok, el fog múlni, hiszen majdnem mindannyian átestek ezen is mint a szülésenKép Nem vagy egyedül ezzel, csak nyugi és kitartás!

drukk
sasha

Kép
sasha
 
 


Manó2!

A felázott mellbimbó oka szinte mindig a helytelen mellrehelyezés. Ez esetben viszont nem a tápszer felírása oldja meg a gondot, hanem a pozícionálás korrigálása. A tápiadás csak ront a dolgon, különösen ha cumiból adod, mert egyrészt annyival is kevesebbet szopizik a babaó, tehát a tejtermelésbe bezavarhat, másrészt meg mivel a cumisüveget másképp kell szopizni, még jobban elrontja a szopótechnikáját.
Hogyan van mellen a babád? Ha jól, akkor egész testével feléd fordul: FÜLE, VÁLLA, CSÍPÕJE EGY VONALBAN van. A száját hatalmasra tátja, a bimbóudvarból is bekap egy kb. 3 cm átmérõjû kört. Az orra és az álla érinti a cicidet, a nyelve alul körülöleli a cicit. Erre mindig nagyon figyelj. Ha jól raktad mellre, akkor már rögtön érezheted a fájdalommentességet.
A sebekre Zulu tanácsai nagyon jók!
Ha nagyon fáj a szoptatás, akkor átmenetileg lehet korlátozni a komfortszopit, de hosszútávon nem volna szerencsés. A babának annyit kell ennie és fenn lennie, amennyit akarKép Nincs ilyen, hogy mennyit kell, legalábbis felsõ korlát szempontjából. Egy 10naposnak jó, ha legalább 8x eszik 24 óra alatt, de aztán vannak babák, akik 128x esznekKép Az alvásigényük is rettenetesen különbözik.
Hány ciciból szopiztok egy evésnél? Mert ha elégedetlen, amikor már mindkettõt kiszopizta, akkor nyugodtan visszateheted megint az elsõre, aztán a másodikra, és így tovább, amíg jól nem lakik.
Azt gondolom, hogy nem feltétlenül volna szükségetek a pótlásra, hacsak nem kis súllyal született vagy sárga a babád. Próbáld meg anélkül, de jóval gyakoribb szopikkal (4-6 órák két szopi között nagyon soknak tûnnek). Erre most a tejtermelés beállása miatt is szükség lenne, no meg hogy Dorottya is megtanuljon jól szopizni. És nagyon ügyelj a helyes pozícionálásra, mert a helytelen mellretétel is lehet az oka annak, hogy nem jut elég tejhez a babád, nem tud hatékonyan szopizni.
Mibõl adod a pótlást?
Ami még beválik: sok-sok testkontaktus, hordozás, összebújás. Tudod, neki itt minden új és rémisztõ, egyedül Te vagy a biztos pont. A szopizás nemcsak táplálékforrásul szolgál, hanem a biztonságigényét is kielégíti. Ezért az sem gond, ha akár félóránként cicire kéri magát.
Sok sikert, szerintem fog ez menni!!! Elsõre bizony mindenkinek nehéz az összecsiszolódás, de pár hónap, és rutinos mamai leszel Te is!!:Ö

Pele
pelcsi
 
 


Azt kihagytam, hogy a baba ajkainak kifelé kell fordulniuk szopi közben. Esetleg próbálkozhatsz különféle testhelyzetekkel, hátha van egy jó kényelmes, ahol jól rálátsz a szájára, hogy hogyan áll. A Szoptatási pozíciók toikból lehet ötleteket nyerniKép

Pele
pelcsi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat, elég nehéz dolog ez a szopizás hát igen tanulni kell ezt még mind a kettõnknek.
Hát igen ma reggelre megtanultam, hogy igen is ki kell fejni a cickóból minden csepp tejet, mert reggelre úgy meg telet a tejcsivel, hogy azt hittem tégla van benne, és egy kicsit csomós is lett, így nekiálltunk a párommal maszirozni, és fejtem egész nap mint a kisangyal.
Úgy érzem megérte a fáradságot, kicsit most jobb, 2*100ml sikerült, de az a gyanúm ez Dorkának 2* kajára elég.
Így este még lesz egy kis munkám...
Az a helyzet, hogy nagyon fáj a szopi így még mindig nem szívesen adom oda neki.
Próbálgatom nézni, hogy jól van e cicin, de az a helyzet mi még csak a "klasszikus" szopizást próbáltuk, ülök és a karomban van, fekve próbáltam, de még nem vagyok olyan mozgékony, (császár miatt).
Úgy láttam az álla, orra jól áll, az ajkáról nem vagyok meggyõzõdve, hogy kifelé áll..Na mejd legközelebb megnézem..

Na most ennyi sikerült

Manó2+Dorka
manó2
 


Sziasztok!

Azt hiszem, ide elfelejtettem visszajelezni, hogyan is alakult a szopi projektunk. Kép Bevallom, (ideiglenesen ?)szuneteltjuk. Kép

A probalkozas "eredmenye" az lett, hogy:
1 db nyugos, siros, valoszinuleg ehes gyerek
1 db nyugos, hullafaradt, turelmetlen, kiborult anyuka
2 db sebes mellbimbo, fajdalams gorcsokkel teli mell es
kb. felere apadt tejmennyiseg
1 db kikeszult apuka

Miutan Zsombi a poharbol/kanalbol evest is teljesen elutasitotta, elmentunk egy nagyot setalni, es kozben megbeszeltuk, hogy akkor mi most visszaterunk a fejes+cumisuveg temara.
Ugy dontottunk, hogy a legfontosabb a nyugalom itthon, mert csak igy tudjuk Zsombinak megadni a kello turelmet es szeretetet. Most megint nyugalom van itthon, bar a tejmennyiseg jelentosen csokkent, de gyakrabban fejek, es remeljuk, elobb-utobb azert visszaall.
Megbeszeltuk, hogy kesobb meg majd probalgathatjuk, akkor mar Iboly tanacsait az elejetol kezdve kovetve, de most egyenlore felfuggesztjuk a projektet.

Azert koszi mindenkinek a szurkolast es a tanacsokat!
Gombóc es Zsombi
gombóc
 
 


Vivi!
Nagy-nagy gratula!KépKépKép
Véleményem szerint azért ne kezdj el hamarabb gyümit adni, mert nincs otthon K-vitamin. A nagylányom még egyáltalán nem kapott, a kicsinél meg a mi dokink úgy gondolta, hogy egy doboznyi elég. Sajnos a korai hozzátáplálás a vérszegénységen se segít, mivel csak rontja az anyatejben lévő vas felszívódását. Ebben a témában is bátran hagyatkozz a babókád jelzéseire!
Manó, Gombóc mennek a drukkok!
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Gombóc!
A legislegfontosabb valóban az, hogy nyugodtan tudjál nekivágni a napoknak! Biztosan sikerülni fog visszaállítani a tejmennyiséget, és végül is a babád így is a számára legjobbat kapja.
Csak egy halk gondolat még: a sebes cici és az éhes gyerek (+ leapadt tejcsi) arra utalnak, hogy nem jól volt a babád szájában a cici, nem tudta helyesen bekapni. Lehet, hogy úgy próbálta szopizni, mint a cumit. Ezért kisebesedett a bimbód, és a baba sem jutott elég tejhez, következésképp a termelés is leapadt. Ha esetleg kedvetek lesz megint újra próbálkozni, talán érdemes személyesen megnézetni a szopizási technikát egy Liga-vezetõvel vagy egy laktációs szaktanácsadóval. Lehet, hogy ha ezt sikerül korrigálni, akkor jobban fog menni a dolog.
Én nagyon szurkolok Nektek!!!

Manó2!
A fájdalom lehet attól, hogy befelé fordul a babád ajka. Ha így van, az ujjaddal óvatosan kifelé fordíthatod, ha már rákapott a cicire. Klasszikus póznál: a babád feje ne a könyökhajlatban legyen, mert akkor túl hátra kerül, hanem elõtte, az alkarodon. Kissé billenjen hátra a feje, az orra legyen a mellbimbóddal egy vonalban, amikor még nem kapta be. Bekapáskor a mellbimbó a szájpadlása felé mutasson. Akkor indul be hatékonyan a szopireflex, ha a mellbimbó a baba szájában a kemény és a lágy szájpad csatlakozásáig ér. Ha az ujjad óvatosan bedugod a babád szájába, kitapinthatod, hogy hol van ez a pont, meddig kell beérnie a cicinek. A pocakja a Te pocakoddal szemben legyen, tehát teljes testével forduljon feléd.
Fejés: az a helyzet, hogy ha fejsz, azzal egy túltermelést idézel elõ. Vagyis egyre nagyobb lesz a veszélye a csomóképzõdésnek, mellgyuszinak. Ha szopi után még csomós, akkor valóban ki KELL fejni addig, amíg nem lesz puhább. De ha késõbb a nap folyamán már puhább, akkor nem szükséges szopi után fejni. Így beáll majd a kereslet-kínálat és reggel sem fog feszülni a cicid. (Ami természetesen nem azt jelenti, hogy elfogyott belõle a tejcsi.)
Mibõl pótolsz?
Szopi: mindenki így van vele, hogy bele kell jönni! De egyre jobb lesz majd, ahogy mindketten ügyesedtek a babáddal. Nekem az elsõ gyerekemmel a szopi "megtanulása" volt a legnehezebb az összes babagondozási teendõk közül, amit álmomban sem gondoltam volna. De aztán kialakult!Kép
Sok sikert!!

Pele
pelcsi
 
 


HELP!!!
Tegnap delutan ota ugy faj a "jobbik" cicim, mintha mellbe rugtak volna. Sajna ismerem az erzest, szerintem mellgyuszi kezdete. Ket eve a "rosszabbik" cicimben volt, akkor nem aggodtam annyira, hogy total elapadt belole a tej egy idore. Viszont a tejci kb. 80 szazaleka a jobbik cicimbol jon, es mar most ugy erzem, hogy kevesebb a tejci (es Miki is ket orankent kelt ejszaka is). Lazam meg nincs.
Azon kivul, hogy szoptatok mit csinaljak meg? Kaposzta nincs itthon (vagy jo egy felig rohadt voros kaposzta is?).
Ugy felek. Eddig olyan jol ment minden (magamhoz kepest)!

Zsuzsi+Miki (3 hetes 5 napos)
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi!
Semmi pánik.
Szerintem káposzta nélkül is megoldod. Ha még nem piros a cicid egy része és nem gennyes a tej, addig az állandóan onnan szoptatott babó beválik, mint elhárított eszköz. Anno én azon aggódtam, hogy jó, hogy onnan mindig szopizik Zsombi és kijönnek a csomók (nekem nem volt se csomó, se pirosság, csak fájdalom és láz), de mi lesz az így termelõdött többlet tejcsivel, ami mint tudjuk elõsegíti a mellgyulladást?
LLL!-
Tudtok erre felelni?

Manó2!
Átmásolom, amit a Frissben írtam, hátha nem jársz arra:
Egyébként az a hivatalos álláspont, hogy mindkét cicin legalább 20 percig kell szopizni a manócskának, hogy elegendõ tejet tudjon termelni a cicid (ez már elég inger), és így jut hozzá a baba biztosan a zsírdús, igazán tápláló hátsótejhez. A cicigyógyulás módozatait már megosztották Veled a lányok, ami a sebesedést okozhatja, az lehet a nem tökéletes cicbekapás, vagy esetleg gombás fertõzés miatt. A szoptatás 2 hét és 2 hónap közötti idõszakban (cici érzékenység szerint) akkor is fájdalmas, ha nincs seb. De csak a szopi elején. Utána elzsibbad és kiengedheted az ökölbe szorított lábujjaidat
Emiatt (összeszorított izmok, és fogak) késhet a tejleadó reflex. Azaz a baba türelmetlenné válhat, hogy hiába dolgozik (ez most csak mellékinformáció). Ahogyan a felnõttek is szeretnek egyszer többet, egyszer kevesebbet enni, úgy a picik is. Ezért felesleges minden szopit, kaját mérni.
A tápszer csak akkor jó, ha muszáj. Nálad nem az. Szerintem.Az a baj vele, hogy lenullázza a baba bélnyálkahártyáját, amit az anyatej simogat és karbantart. Ha hasfájós a baba, akkor mindenképpen hasfájós. Torna, babusgatás, anyai édeskömény-teafogyasztás(esetleg), sok-sok türelem. Elmúlik.
Az egészséges babák, mint amilyen a Tiéd is, csak akkor eszi túl magát, ha cumisüvegbõl táplálják, mert abból könnyebb jól lakni és egy kicsit még ráenni. Annyit szopizik cicibõl, amennyi pont elég neki. Ha már csak komfort-szopizna, akkor fel lesz háborodva, hogy még mindig jön a tej.

Snoopy
snoopy
 


Snoopy,
Nekem sincs semmi egyeb, "csak" fajdalom, es ami rosszabb, most mar laz is. Es lathatolag nem frocskol ugy a tej, mint ahogy szokott.
Kb. mennyi ido, amig lezajlik?

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi!
Tényleg semmi pánik!!! A tej biztos nem fog elfogyni! A legjobb, amit tehetsz, hogy sokat szoptatsz, meglásd még nõni is fog a tejci mennyisége, és a gyulladt oldalon kezded a szoptatást, hogy az éhes Babód azt a melledet erõsen használja. Persze emiatt még jobban eltolódhat a tejtermelés erre a melledre, de ha túl vagy a mellgyulladáson, akkor majd visszaálíthatod a régi arányt (azzal, hogy akkor meg a másik oldallal kezdesz majd mindig) Orvos látott már? Nekem anno antibiotikumot írtak fel (elég mulatságosan, ugyanazt, amit a kisfiam is kapott az állítólagos torokgyulladására). Egyébként a láz és fájdalom pár nap alatt elmúlik, de az antibiotikumos kúrát mindenképp végig kell csinálni (kb. 1 hét).
A sok szopi azért is jó, mert az anyatejben "természetes antibiotikumok" is vannak, amelyek helyben hatnak!
Problémát esetleg az okozhat, ha a Babád nem akarja elfogadni a tejet, mert az íze ilyenkor megváltozik, sósabb lesz. Akkor bizony fejni kell, de finoman, nem gyötréssel.
Egyébként, ha nagyon fáj a melled a szopi elején, segíthet, ha fejsz egy kicsit, és Te indítod be a tejleadó reflexet, és csak utána teszed mellre a Babád! Segíthet az is, ha meleget teszel rá, hogy hamarabb kiváltódjon a reflex.
Semmiképp se borogasd hideg vízzel a melledet, esetleg gyulladt területet pontszerûen, alkalomadtán (fagyasztott zöldborsó kis zacsiban).
És sokat pihenj, legjobb ilyenkor az ágynyugalom - 4 hetes babával talán könnyen meg is oldható!
Ja igen, láz mellet - én úgy tudom - lehet szoptatni, de csak amíg 40 fok alatt marad! Mindenesetre azért ebben kérd ki a jobban informáltak tanácsát is!
Szóval nyugi!!! És JOBBULÁST!

Anita
anita9
 
 


Szia Zsuzsi!

Nekem 3-4 napig volt igen rossz, utána csökkent a fájdalom és kb összesen egy hét, 10 nap alatt elmúlt.

Snoopy
snoopy
 


Sziasztok!

Hát ez nagyon rossz, ha csak rá gondolok, és már is el kezd sajogni a cicim, de csak a bimbó...
A fejéstõl nem tud felázni, vagy sebesedni?
Nagyon rossz, már azon gondolkodom, hogy fájdalomcsillapítót veszek be...

Ma megint megpróbáltam a törpét szopiztatni, de ezúttal is nagyon fájt, így inkább most az megy, hogy van mindig elõre fejve 80ml tejcsi (több nincs ez épp elég) így ha megette, és elalszik mindig csinálom a következõ etetési adagot, így plussz 1 óra, de ez legalább nem fáj annyira.

Van egy kérdésem ma csak anyatejet kapott, 6*80 ml ez 480 ml, mind a két cicibõl jött ez össze, ez a mennyiség sok vagy kevés? Iszom azt az ánizsos herbária tejelválasztó teát, 4 pohárral.Mikor kezd el hatni?
Azon gondolkozom, hogy a cici is tudja mennyi kell a babónak enni azért termel csak 480ml, mert ennyi épp elég?

Most akkor ez nem is jó taktika, amit csinálok, hogy lefejem, és odaadom neki? Milyen hátrányom származik ebbõl?Esetleg kevesebb tejem lesz?, de én megpróbálom minden alkalommal "üresre" kipumpálni.Az avent melszívó is elég erõsen szívja ám...

Milyen hömérségletüre kell melegíteni a már lefejt tejet, mert kb lefejéstõl számítva 2-3 óra mire elkapja?

Zsuzsi: Nekem azt mondta a dokim, hogyha belázasodok, akkor menjek azonnal be a korházba, nehogy tájog legyen a melbe, mert azt mûteni kell.
Szombaton ahogy olvashattad én is így jártam, de még idõben cselekedtünk, a férjem maszírozta, én meg közben intenzíven pumpáltam a melszívót, nagy és fájdalmas munka volt, de sikerült fellazítani a csomót! Ne add fel, és vigyázz, nehogy baj legyen!


Sziasztok
Manó2+Dorottya
manó2
 


Zsuzsi!

Nekem volt néhány (5?) 2,5 hónap alatt ugyhogy tudom, mit érzel. Nekem csak a legeleje volt rossz, amig nagyon fájt (1-2 nap).
1. Nincs semmilyen seb a mellbimbón? Mer nagyon sokszor az azon keresztül bejutó bacik okozzák a mellgyulladást.
2. Szopi elött melegvizes kezelés: olyan meleg vizzel, amit még elbir a melled, zuhanyozd le, aztán rögtön tedd mellre a babádat.
3. A szopipoziciót érdemes jól megválasztani: hatékonyság szempontjából az a legjobb, ha a baba álla van a gyulladt résznél, próbáld megkeresni azt a poziciót, ahol ez történik (pl. hónaljtartás, vagy ha felül van mellbimbó feletti részen, akkor ráhajolva, de ugy felülröl szoptatni, hogy a baba "fejjel lefelé" legyen)
4. Max 10 percig jeges borogatást lehet helyileg alkalmazni, de csak ennyi idöre, mert több idö már negativan befolyásolja a tejtermelést
5. Szoptatni, akárháyszor csak lehet.
6. Mérd a lázat, ha felszökik, akkor orvoshoz kell menni, aki antibiotikumot ir fel. Láz mellett lehet szoptatni, csak akkor nem, ha gennyes a tej, de ekkor is csak ideiglenesen kell felfüggeszteni a szopit.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Zsuzsi,
Mellgyulladás:

Pl. ilyenkor jó az a pozíció, amikor hanyatt fekteted a babádat az ágyra, és te fölé állsz négykézláb. A cicidet fölé lógatod, és így föntrõl szoptatod. Vicces pozíciónak tûnik, de hatékonyan kiüríti a tejcsatornákat. Szoptatások között hideggel borogasd, szoptatás elõtt pedig meleggel, hogy fellazuljanak a tejcsatornák. Kicsit masszírozva indítsd meg a tejet (meleg zuhannyal körkörösen masszírozva is megindul), hogy ne a baba szívja erõsen az elején, amíg beindul a tejleadási reflex, mert az ilyenkor nagyon tud fájni!!! MINÉL GYAKRABBAN szoptass ebbõl a melledbõl!!! A fejéssel vigyázz, a fejõgépek rendesen meg tudják kínozni a mellet. Én nem ajánlanám túlzottan, ha nem muszáj. Ami még nagyon jó, és mindenképpen próbáld ki: Normál fejeskáposzta levelét terítsd ki az asztalra, vagy gyúródeszkára. Sodrófával csinálj úgy, mintha nyújtanád, ettõl összetörik, levet ereszt. Ezt tedd fel a melledre, fóliát rá, és egy sztreccs póló odafogja. Cserélgesd kb. 45 percenként. Ez elég hatásos szokott lenni.
Még egyszer hangsúlyozom, hogy szoptass belõle, az téves elképzelés, hogy ilyenkor pihenni kell hagyni. A fejõgép jóval kíméletlenebb mint a babád, ahogy szopizik. És minél többször ürül ki melled, annál jobb.

Ha hõemelkedésed van, Panadolt vagy Algopyrint vehetsz be, ez csillapítja a lázat és a fájdalmat. Fontos, hogy sokat pihenj!!! A mellgyulladás egyik oka a kimerültség is lehet. Ha nem üríti ki a tejcit a pici, érdemes fejni szoptatás után. Ha beáll a kereslet kínálat, akkor már nem kell.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Manó2,
én csak egyet tudok mondani: tanítsd meg a babát szopizni, hidd el sokkla könnyebb lesz. Most még annyira pici, szaladjatok a Szent István kórház szoptatási ambulancuiájára, ha pesti vagy, minél elõbb lássa szakember.
Én 6 hétig fejtem és adtam cumisüvegbõl, aztán nmegtanítottam a fiamat szopzni, mert már telejsen kiborultan a hajnali fejésektõl (megnövekedett tejmennyiség volt, hogy majdnem 3 decit fejtem ki másfél óra alatt, és még nem ürült ki), így is mellgyulladást kaptam, amit pedig nem jkívánok senkinek. Az viszont le nem irható érzés volt, mikor 6 hét után a gyermekem el kezdett szopizni, és egy idõ után nem kellett sem üveg, sem mikro, semmi, csak elõkaptam a cicit azt kész.
Nem lehet üresre kipumpálni!!!
Hogy használod a mellszívót? A következõképp használd, amíg nem szopizik rendesen: bal cici 5-7 perc, jobb 5-7 perc, bal: 3-5 perc, jobb: 3-5 perc, bal 1-3 perc, jobb 1-3 perc. Így sokkal hatékonyabb, és többet tudsz lefejni.
Ágci

u.i. többieknek,
megérdemelné Manó2 orovosa és védõnõje, hogy felkerüljenek a negatív táblába nemdebár??? Brrr...

Kép
Ágci
 
 


Manó2,
kitartás!Kép A fejésre azért nem jó ráállni, mert Dorka megszokja, és nem fog cicizni. A fejés pedig nagyon idõigényes, ha valaki alkatilag nem valami bõtejû. Nekem ráadásul ínhüvelygyulladásom lett tõle, alig bírtam el a 6 kilós gyereket, és nagyon hosszú idõbe telt, mire rendbejött a kezem. A tejtermelést sokaknál lecsökkenti, nálam is így történt, egy idõ után már szinte egész nap fejtem, hogy összejöjjön a szükséges mennyiség. Szaporítani képtelenség volt a fejõvel, pedig Aventem volt, egész összenõttünk, átesett néhány nyaktörésen, totál lestrapált szegény, el is tettem emlékbeKép. Végül sikerült összehozni, hogy 6 hónapig csak anyatejet kapott a kisfiam, utána is jutott még reggelre és estére egy ideig, de akkor bevallom, már nem fejtem szét magam, úgy voltam vele, ami lesz az lesz, inkább játékkal töltjük azt az idõt. Na nem akarom megírni életem regényét, a lényeg, hogy ha lehet, kerüld el ezt a macerát. Most sokkal nehezebb, de hamarosan fordul a kocka, és a legegyszerûbb lesz elõkapni a cicit.
Tej hõfoka: nekem cumisüvegmelegítõm volt, azon csak a megf. helyre kellett tekerni a gombot, egyébként akkor jó, ha a kezedre cseppentve nem érzed melegnek.
Tejszaporítónak nagyon jó még az Urtica Urens C5, napi 3x5 bogyó.
Nagyon drukkolok, hogy hamar helyrejöjjön a cicid, és sikerüljön a szoptatás
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi!
Nyugi! Olyan szuper ügyesek voltatok együtt eddig is, csak nem fog ki rajtatok egy mellgyuszi!! Nem biztos, hogy emiatt kelt Miki 2óránként, tudod, hogy 3hetes kor környékén van az elsõ növekedési ugrás, amiatt is lehetett!
Ahogy a többiek is írták: PIHENÉS!!!(ez nagyon fontos! - hehe, könnyû azt mondani 2 nagy mellett, mi?), figyelj, hogy ne szorítsa ruha, melltartó, ilyesmi a cicit, ne emelgess. Sok-sok szopi, a baba álla a fájó rész felé legyen. Lázcsillapító, illetve ha nem enyhülnek a tünetek, akkor irány a doki és AB. Cicire káposztalevél, szopi elõtt meleg zuhany, szopik között hideg az ödéma enyhtésére. De hát ezeket mind leírták a többiek is. Fejni nem feltétlenül szükséges, inkább mindig kezd a szopit a fájó cicivel. Csak akkor kell a fejéshez folyamodni, ha Miki elutasítaná azt az oldalt.
Sok sikert és jobbulást!!

Snoopy!
Megpróbálok válaszolni a kérdésedreKép A mellgyulladás oka nem a sok tej önmagában, hanem az, hogy nem tud kiürülni. Persze ez több tejnél könnyebben elõfordulhat, hiszen nem biztos, hogy a baba meg tud birkózni a nagyobb mennyiséggel. Viszont ha a ciciben marad, akkor elindulhat egy negatív visszacsatolásos kör, amikor is a mellfeszülés szignál a tejtermelés visszafogására, leállítására. Ha nem ürítjük ki ezt a túlzott mennyiségû tejet, akkor elõfordulhat, hogy a negatív visszacsatolás olyan jól mûködik, hogy késõbb nehéz vagy lehetetlen lesz visszaállítani az eredeti tejtermelést. (Tályog és hasonló szövõdményekrõl nem is beszélve.) Tehát ilyenkor a sok szopival nem még több termelésre készteted a cicit, hanem egyrészt a benne lévõ "elakadt" tejet üríted ki, másrészt ezt a negatív visszacsatolást ellensúlyozod. Aztán amikor fokozatosan visszaállsz az eredeti szopirendre, akkor szép fokozatosan a tejtermelés is beszabályozódik.

Anita!
Szia itt isKép

Manó!
Ez csúcs szuper, hogy egész nap csak anyatejet tudtál adni a babádnak!! Ha õ elégnek találta, akkor elég is volt minden bizonnyal.
Viszont teljesen biztos vagyok benne, hogy nem jól van mellen a babád. Az is lehet, hogy Te tökéletesen adod a szájába, de a babó oldaláról van valami (pl. lenõtt nyelv), ami megakadályozza, hogy fájdalomokozás nélkül tudjon szopizni. Nagyon fontos lenne, hogy személyesen lásson Titeket valaki, aki tud segíteni. Merrefelé laktok? Ha jól lesz cicin a babád, akkor egyszeriben érezni fogod a különbséget, hogy nem fáj.
Ha cumiból eteted, akkor is nagyon klassz, hogy anyatejet kap a babád, de ennek a módszernek megvannak a hátrányai. Könnyen lehet, hogy hamarosan nem fogja elfogadni a cict, illetve hogy a cumi úgy elrontja a technikáját, hogy utána nagyon nehéz lesz megtanítani helyesen szopizni. A mellszívó sosem olyan hatékony a cici stimulálásában, mint a babó, úgyhogy lehetnek mennyiségi problémák is. No és persze az egyszerûségrõl még nem is beszéltem...
Bizony, a mellszívó is okozhat kisebesedést, ha pl. túl erõsen szívod, vagy a mellbimbód túl nagy/kicsi, és ezért nem tökéletesen illeszkedik a mellszívóhoz.
De leginkább tényleg azt tudom mondani, hogy SZEMÉLYESEN keress meg valakit! Lehet, hogy pár pillanat kérdése korrigálni a problémát, akkor meg jobb minél elõbb, amíg a cumisüveg még nem zavar be nagyon.
Nagyon sok sikert!!!

Ágci!
Szia!Kép Negatív táblába tevéssel abszolút egyetértek!!! Manó, nem volna kedved átrándulni a Szoptatás - Kitõl ne fogadj el tanácsot? topikba?

Zulu!
Emlék mellszívóKép

Pele
pelcsi
 
 


Zsuzsi!

En is csak a honaljtartast, meg a fole hajolast tudom ajnlani. Egy hetig is eltarthat, mig rendbe jossz. Masszirozd a csomokat, meg ott, ahol, faj, egy kis olajat tegyel a kezedre, vagy meleg viz alatt, ahogy mar irtak. En nem nagyon fejtem, inkabb a Picid szivja ki.
Remelem jobban leszel par napon belul! De ha nehany napig magas a lazad, inkabb menj dokihoz.


Mano2!
Tenyleg megerne, hogy valaki hozzaerto lasson titeket, miert nem szopiztok rendesen. Egyebkent a Pici lehet, hogy 6x80-nal tobbet is kiszivna, ezert sem jo, hogy te fejsz, mert igy nem O allitja be a mennyiseget...a fejes inkabb csak vegszuksegre...


Kati
katkamano
 
 


Pele!

Az a baj ezzel a dologgal, hogy pl nekem nem tudom, hogy volt-e egyáltalán elakadt tej. Csak fájdalom volt, csomó nem. Arra raktam Zsombi állát, amerre a fájdalom a legerõsebb volt és persze szopizott is rendesen (hálistennek õ az a baba volt, akinek tök nyóc, hogy milyen ízû a tej: gyulladt, futás utáni, vagy menseskori, evett. Csak a 10 hetes Prücsök melletti tejcsibõl lett elege, bár akkor már csak komforszopinak mondtam volna az elalvás elõtti összebújást). Azaz egyébként nem változott semmilyen körülmény, csak az, hogy fájt. Azaz az állandó Zsombiingerre (addig ugye csak kb 6 óránként szopizott abból a cicibõl)biztosan több termelõdött, hiszen a babó profibb, mint az Avent...
Mivel semmilyen indokot nem tudtam felhozni a gyulladás mentségére, hogy mitõl alakult ki, szívesen elkerültem volna azokat az okokat, amik viszont segítik a mellgyulladás kialakulását, esetleg fennmaradását. tulajdonképpen ez lehet, hogy csak az én problémám? Merthogy a gyermekemen kívül a cicim sem olvasta a szakirodalmat???Kép
Akkor nem is szóltam semmit! Kép

Snoopy
snoopy
 


OFF
Pele!
Tetszik a reagálásod az Aludj jól gyermekemre! Kép
Menta
menta
 
 


Sziasztok!

Menta!
Köszi!KépKép

Snoopy!
Valszeg elkaptad idejében, talán azért nem volt még csomó. Egyébként rengeteg mindentõl lehet: akár stressz, fáradtság, étrendi jellemzõk is okozhatják.

Pele
pelcsi
 
 


Snoopy,
ahogy írta Pelel, valszeg idejében nekikezdtél elhessegetni mellgyuszit. Nekem tavaly épp iylen volt, mint ahogy leírtad, csak nem tudtam velel mit kezdeni, meg is jöttek a csomók is. Viszont nyáron, mikor idejében elkaptam, (akkor már a kisfiam profin szopizott) egy picit fájdigált, aztán elmúlt. Ha pl. megerõlteted magad, én a babakocsit túl sûrûn emelgettem, attól is lehet mellgyulladás. És a fáradtság az a legnagyobb ellenség.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

A mellgyulladással kapcsolatban szeretnék én is kérdezni valamit. Naponta többször is szoktam érezni egy afféle szurkálóan fájó érzést egyszerre mind a két cicimben, -pár másodpercig tart - jellemzõen a szotatási idõk elõtt, vagy azok környékén. Ugye ez nem valamiféle gyulladás miatt van?

A másik kérdésem meg a tejtermelésre vonatkozik. Az van, hogy reggelente még nagyon sok tejem van, aztán a nap folyamán egyre kevesebb, estére meg már kevés a babának, az utolsó 2 szopi pedig mindig nyûglõdésbe torkollik, szemmel láthatóan kevesli amit ki tud szívni.
A szopik közötti idõk is úgy néznek ki, hogy délelõtt négy órát simán kibír, délután hármat, este pedig már kettõt sem. Ha reggelente lefejem a többletet, akkor ha nõni fog a tejtermelés mennyisége, akkor az esti szopikra is több fog maradni a ciciben?
Ja, és most 8 hetes a kislányom.

köszi szépen!

Yoan
yoan
 
 


Ja, és még azt is akartam kérdezni, hogy meddig emelkedhet a szopik mennyisége? Vagyis egy nagyobb baba, mondjuk egy fél éves hány grammot szopizik? Eszti most 8 hetes és idõnként 160-at is kiszív.

Yoan
yoan
 
 


Yoan!

A szrukáló, fájó érzés nem indul el a tejed? Szopi közben nem érzed ugyanezt? Mert ha igen, akkor ez a tejleadó reflex, ami az elsö pár hónapban nem csak a szopi közben, hanem a szopik közötti idöszakokban is jelentkezhet.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


OFF!
Snoopy!

Csak nem a te leveled jelent meg a Kismamaban...aranyos.

Kati
katkamano
 
 


Sziasztok!

Helyreigazíthatok egy félreértést?
Már többször olvastam, hogy mellgyulladásra ajánljátok a káposztaborogatást. Az csak a mell túltelítõdése esetén javasolt háziszer (nem mindig válik be), amikor az elsõ napokban belövell a tej vagy késõbb, ha valamiért hosszabb ideig kimarad a szopi. Mellgyulladás esetén a legfontosabb teendõ a gyakori szopi, sok pihenés, folyadék, és ha 24 óránál tovább tart a lázas állapot (38,5-nél magasabb), akkor mindenképpen orvoshoz kell fordulni, antibiotikumra van szükség. A gyógyszer mellett is lehet szoptatni, sõt, mellgyulladás esetén szinte kötelezõ! Ha olyan gyógyszert akarnak felírni, ami mellett ellenjavallt a szoptatás, akkor kérjetek másikat! Ha bizonytalanok vagytok benne, hogy lehet-e, akkor nyugodtan írjatok nekem (vagy hívjatok föl), a hatóanyag alapján megnézem a könyvben.

Pele! Én is láttam, hogy föltették az aludj jól, anyukám módszerrõl az írásodat!

Puszi
Iboly
iboly
 
 


Kedves Yoan!

Az a kis szurkáló érzés bizony a tejleadó-reflex, ne aggódj miatta!
Amit a tejmennyiségrõl írsz, az teljesen normális, mindenkinél így alakul a nap folyamán. Reggel több a tej és táplálóbb, estefelé pedig szinte egymásba érnek a szoptatások. Ilyenkor az a megoldás, hogy mindig mellreteszed a picit , amikor csak szeretné, hadd szopizzon. A te tejtermelésednek ez feltétlenül jót tesz, a kicsi pedig megnyugszik a szopitól, sõt, ha hasfájós, a szopi és a tejcsi fájdalomcsillapító hatása is érvényesül. Arra figyelj, hogy ha nagyon gyakran akar szopizni, rövid ideig, akkor 2-3 órán belül mindig ugyanarra a melledre tedd õt vissza, ne váltogasd a melleidet. Így nem csak az elsõtejet fogja kiszívni, amitõl felpuffadhat, fájhat a pocija.
Ha reggelente lefejed a többlet tejet, akkor reggelente fog több tejed termelõdni. A tej 2/3 része ugyanis szoptatás alatt termelõdik, ezért célszerû délután gyakran mellretenni a kicsit.

Arról, hogy hány mili tejet szív ki a baba csak azt mondhatom, hogy teljesen változó. Ha igény szerint szoptatod, vagyis mindig mellreteszed, amikor csak szeretné, nem korlátozod, hogy meddig maradhat mellen, nem adsz neki vizet, teát, egyebet, és nem kap cumit, akkor nyugodtan elfelejtheted a számokat! Pontosabban a pisis pelusokat számolhatod! Kép Ha van 4-6 db naponta, szép világos színû vizelettel, akkor eleget szopik a csöppség.

Ne aggódj, elmúlik ez a fárasztó idõszak, csak ki kell bekkelni!
Kitartás!
Szia
Iboly
iboly
 
 


Szia Iboly,
na akkor én most valamit nem értek:
Nekem anno, nagyon jól bejött a káposztalevél, még W. Ungváry Renáta Szoptatós füzetében olvastam (Kezdõdõ mellgyuladás alatt-kívülrõl tudtam betéve a füzetet, csak az volt a baj, hogy Gabó nem olvastaKép ). Jó meleg volt benn, könnyebben jött a tejcsi. Persze a legfontosabb, hogy sokx szopizzon a baba, ezt jól tudom, de ezek a meleg, hideg borogatás stb. azért csak segítenek, nem?
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!
Szerencsere eleg rovid volt a mellgyuszi, mire hetfon jott a szuleszno, mar el is mult, csak a tejmennyiseg miatt voltak ketelyeim, azokat meg eloszlatta! Csak vasarnap estig voltam lazas, es a fajdalom is elhalvanyult valamikor ejjel ketto, es hajnali ot kozott.
Van egy homeopatias kenocs, Traumeel S a neve, "gyulladasokra es serulesekre" valo, ezzel kenegettem vagy hasznal vagy nem, de artani biztos nem fog alapon. Hogy mennyiben jarult hozza a gyors sikerhez nem tudom, de ugy erzem azert valami resze volt benne!
Ugy orulok, hogy tul vagyunk rajta, mar kezdtem nagyon ketsegbe esni (igazabol csak amiatt, hogy lesz e eleg tejci Mikinek, mert valahogy tejleado reflex egyaltalan nem volt, es azon kivul meg egy arva csepp nem jott belole). Es rajottem valamire: a mellszivo nalam hatastalan. Egyszeruen nem megy vele a fejes. Ugyhogy van egy elado Medela Mini Electric mellszivom, ha erdekel valakit!
Koszi a tanacsokat, Lanyok! Beszti, nem tudom hogy elnek tul ot mellgyuszit?! Nagyon remelem, hogy egyikunknek sem lesz tobb!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuszi!

Korábbi tapasztalataim alapján nem hiszem, hogy lenne még nekem.Kép A nagyobbal egy se volt, pedig öt is szoptattam 13 hónapig. Szerintem most is csak az okozta a gondot, hogy sebes volt a mellbimbóm, és azon keresztül bementek a bacik. Amióta meggyógyult, kb. 5-5,5 hónapja, egy sem volt!Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Ja, a legfontosabbKépKép:

Remélem téged is messze el fog kerülni!KépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Köszi a gyors válaszokat. Én is gondoltam, pontosabban reméltem, hogy a tejadó reflexet érzem olyankor, amikor szurkálást érzek. :-)
Az esti szopikat már nem tudom süríteni, mert szinte egymásba érnek, csak azt nem értem, hogy akkor miért nem növekszik meg az esti mennyiség is. Már lassan másfél-két hete, hogy esténként majd' két óránként (idõnként akár óránként is) van szopi, és mégis éhesen tátog közöttük. Elvileg az ilyen sûrû szopizástól növekednie kellett volna az esti tejci mennyiségének, nem? Én viszont csak a reggeli tejmennyiség növekedését vettem észre.

Azt, hogy egy féléves baba mennyit szopizik, csak kíváncsiságból kérdeztem. Már egy-két hete nem mérem a szopikat, csak néha-néha alkalomszerûen, inkább hetente egyszer mázsálom le a kislányt, és rendesen növekszik.

Pusza!

Yoan
yoan
 
 


Ya, megint elfelejtettem valamit: Zsuzsi, a mellszívóval kapcsolatban, nekem olyan tanácsokat adtak, amik elég jól beváltak. Azaz hogy elõször is, rögtön szopi után próbáld meg leszívni a maradékot, annyira rögtön, hogy még a büfiztetést is sózd rá valakire, aztán a mellbimbót pár másodpercig lehet bizergetni elõtte, az is segít, meg rá lehet segíteni fejõ mozdulatokkal.
Aztán ami saját tapasztalat, hogy esetleg meg lehet próbálni kicsit jobbra-balra, meg fel-le megdönteni a szívófejet, mert nekem pl. jobban jön a tejci, ha kicsit lefele- és kifele szívom.

Yoan
yoan
 
 


Sziasztok!

Ugyan nem ide való téma, de tanulságnak? jó...

Hát lányok teljesen ki vagyok az elmúlt két éjszaka...
Vettük azt a légzésfigyelõ gépet, és hétfõ hajnalban 2-4 óra között 4* bejelzett, és hétfõn délután is 1*.
Na nem is aludtunk egész éjszaka, hétfõ délután ki is jött a gyerek orvos, és beutaltak minket a Bethesda korházba, ahol megfigyelés alatt tartottak bennünket 1 éjszakára, nem rég értünk haza.

Megvizsgálták a manót, vér, vizelet, fej, hasi ultrahang.
Neurológus megnézte, de szerencsére nem találtak semmit.
Miért van az, hogy nem vagyok 100% nyugodt...

Mindenki bent a korházba kérdezte miért vettünk ilyen ketyerét? Mit lehet erre válaszolni?
Aggódom a gyerekért.
Mert ha nem vettük volna, akkor most nem lennénk itt.....

Bár az elsõ 2 riasztás 1 pillanatnyi volt a párom nem is hallotta, a másik 2 kettõ már hosszabb volt, de mire odaértem a kiságyhoz kb. 2lépés addigra más jelezte a gép hogy veszi a levegõt, a délutáninál, meg a nagy sípolásra riadt fel a gyerek, Én meg mindig a gépet néztem, és nem a gyerek arcát, száját, hogy valóban valós volt e a riasztás.

Érdekes a János korházban is volt velük bébi sense, (nekünk maxi phone van) és az egyszer sem jelzett be.
Na meg csütörtök óta sem volt semmi gond...
Tegnap éjszakára egy olyan masinára volt kötve, ami nézte a vér oxigénszintjét, és a pulzusát.
Szerencsére nem volt semmi gond.
Nem tudom mit is gondoljak, eléggé ideges vagyok ez miatta...

Így megfogattam ha semmit nem találnak akkor inkább én szenvedek, és hogy neki jó legyen szoptatni fogom.
Most nagyon büszke vagyok az esti vacsi már így volt kb. 40 percig szopizott, és alszik mint a bunda 19,30 óta még fürödni is elfelejtettünk a nagy izgalomba.
Ja és csak az eleje volt nagyon rossz, a végén már nem is nagyon éreztem.

Álmában Õ is szokott nyeríteni, visongatni, nyújtózkodni, fintorogni, legyezgeti a kezét, na és mosolyogni, ez mindent megér...Ja és a szopi után õ is büszke volt magára.

Valaki árulja már el hogy kell képet felrakni...

Kinek mi a véleménye errõl a ketyerékrõl?

Manó2+ Dorottya, aki ma 2 hetes
manó2
 


Sziasztok,
Manó,
nem, hogy nem jó a gép? Volt barátnõm, aki visszavitte, és szériahibás volt, kicserélték neki, utána semmi probléma nem volt vele.
kép:
itt balra a segédletek alatt: regisztráció, profil. Ha regisztráltatod magad, máris meg tudod csinálni a profilt, oda pedig lehet rakni képet. A dokumentum formázás alatt további hasznos tanácsokat találsz.Kép

Yoan
én még esetleg azt tudom tanácsolni, hogy ilyenkor iktassatok be egy sétát, ha lehet apukûával hármasban. Egyrészt beszélgettek, másrészt eltereli a gondolataidat, hogy félóránként szopi, és picit jobban feltöltõdnek a raktárakKép. Esetleg vacsi elõtt egy jó meleg zuhany, közös fürdés a babával, utána bebújtok az ágyba együtt, szopi, meglátod minden rendben lesz.Kép
Ágci
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

OFF
Katkamanó!
Igen, mi voltunk. Pedig szopis részeket nem is írták le! Pedig én igen!

Manó!
Írtam a légzésfigyelõsbe Nektek.
ON

Snoopy
snoopy
 


sziasztok!

Szeretnék tõletek tanácsot kérni, aztán majd visszaolvasok, csak hát Zsófi mellett nincs sok idõm internetezni.
Szóval:
Jelenleg 1 mellbõl szoptatok, és úgy érzem még elég Zsófinak, viszont nem tudom hogy az gond-e, hogy egyszer 2 óránként szopizik, egyszer 3-4 óránként, sõt van olyan hogy reggel 10 kor is és 11-kor is eszik. Mostanában a szopit úgy fejezi be, hogy elfordítja a fejét, tehát elég neki, de akkor miért akar 1 óra múlva is szopizni. LÁnyok ez normális? v, mit csináljak.

másik kérdésem: tudom, hogy mindenkinél más, de általában mikor kell már 2 mellbõl szoptatni.

köszi

Brokkoli
brokkoli
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?