Új privát üzeneted érkezett!


Kép
nózi
 
 


Sziasztok,

chesti: nagyon helyes a kislanyod. Hi-hi, a nagyobbaknal mar nem kell takaritani, mert megoldjak :D Rajottem, ha leteszem a jatszószonyegrol a parkettara Veronikat, akkor jobban tud erolkodni a maszashoz. Mar az a fura tekerges valoszinu a maszas elozmenye lehet :D  A napokban megkergulve allandoan a hasara fordul, aztan meg reklamal, hogy vissza meg nem sikerul mindig…meg kifarad… aztan ha visszateszem a hatara akkor meg az nem jo (?) De MA (!) rajott, hogy a fejet le is teheti oldalt. Hiaba, reggel jonnek a legjobb gondolatok :D gyorsan le is fenykepeztem 
A pelenkazon is már vivunk, mert most a hasrafordulas a slager. A fal meg mar csupa olaj lett, az esti furdetes elotti forgolodasatol :D

Bettus: na ez az r.u.-t, akkor, ki nem adta volna az agyam. Aztan meg azota nem ertem, hogy nem lehetett erre rajonni. (?) Komolyan, nekem a terhesseg ota memoria problemaim vannak. Azt hittem el fog mulni szulessel, mert allitolag a hormonok miatt van… de nem. Multkor elfelejtettem elvinni a gyereket ortopediara, vagyis egy hettel ra kezdtem szervezkedni kocsit, és akkor néztem, hogy lekestem egy hettel 

Képzeljetek, a kadban, mar felultettuk multkor (ugy hogy fogtam) a kicsit, és nagyon elvezte, aztan kapott jatszotarsakat… Na, ezt elhagytuk ujabban, mert amikor kivesszuk a kadbol, és nem jatszhat tovabb, teljesen eltorik a mecses. Meg néha habot is kap, de ezt nem minden nap 

Linda, valoban tok rossz lehet neki ket pelusban-elég meleg.
Csipo miatt ortoped doki rugibugyit javasolt, de vedono és gyerekorvos, mondta 1.nincs itt baj 2.ne rugibugyit, hanem eleg a dupla pelus
rugibugyi valami gumibugyi, aminek kemeny fa valami van allul, ami szetterpeszti a labakat, ez tesz jot a csiponek. Meg jo meg a torna, meg a sok hasonfekves, mert szetterpeszti a labakat, kenguru… Kicsit kotott vagy mi a csipoje, de majd minden ismerosomnek ezzel kell jarni kontrollra. Ezert volt multkor rontgen is.
Megjegyzem, ha azt mondjak nem kell a dupla pelus, mar lehet neha, csak megszokasbol is duplan teszem majd fel ;)

Edi: jol is esett kiirni magambol ezt a sertest. De azert nem ertem, hogy egy anya, miert nem inkabb vedi a fiat, mint adja tovabb annak a suletlensegeket, az ő hü..e munkatarsaitol. (Bar ez mar inkabb minositi…no comment)
Tudjatok lanyok, mi zavart legjobban az emberektol a 6 honap alatt?: „És mit eszik?” vagy „Anyatejes baba?”.. „szoptatsz még?” ahhhhhhh és nem kozvetlen barati korbol is. Ez az en magan dolgom, mit kell ezt ilyen tapintatlanul kerdezgetni? (Valasz: nem, most adtam neki babkonzervet….)
Edi: eddig puha pleddel takartam a kicsit, de ebben a melegben elhagytam, kerestem valami huzatot. Egy anyagot talaltam, direkt ilyen nyari takaro fele-mint egy huzat. Éjjel csukva van a kicsinel az ajto, meg meg az ablak is, és jo kis panel tartja a meleget. Minap napkozben mar nyitva hagytam az ablakot, mert az ő szobaja van a hűs oldalon, de a kukasautonal muszáj volt becsukni. Azert lassan majd szoktatom ezekhez a zajokhoz is.
Veronika nem nagyon igenyli a meleget, kiskora ota ilyen. Mi is az apjaval nyitott ablaknal kepesek vagyunk aludni, (akar telen is). Karja nem hideg. Ha tartosan huvos van, akkor persze hosszu u-t kap :D
Zoknit nem nagyon adok ra, mert laba nagyon kiszarad alatta, akkor mar inakbb rugdalozot, ha kell… (mint ma ejjel)

Megint ataludtuk az ejszakat, ujra!! :D Pedig napkozben is eleg sokat aludt—ez az ido se semmi. Mi pont akkor akartunk setara menni, mikor ugy elromlott az ido  Még, jo, hogy ferjem lebeszelt, mert én pont nem lattam azt az oldalt, ahonnan jottek a sotet felhok, és siman lementem volna…aztan az a nagy szel…. 

Én is ugy kimozdulnek neha. Bar aza szombati nap, halfozes falun… meg a jo levego…az jol esett. Hmm, no de egy elmenyfurdo… a fajos hatamnak… :P:P:P
Olyan hulye vagyok. Ha valaki jon hozzank, akkor zavar, hogy megzavarnak a napi ritmusban, de kozben tok jo a valtozatossag, meg EMBER (!!!) van kihez szolni, Veronika is lat vkit rajtam kivul :P :D :P Regebben heti egyszer mindig elmentunk baratokkal „sorozni”, most meg 7 ora utan ugyanaz minden nap, kicsi elalszik, itt megall az elet. De ha ranezek, az karpotol 
Vasarnapra (remelem ferjem nem olvassa el :P) meglepetes bulit szervezek paromnak. Névnapja alk. megprobalom idecsoditeni baratokat, meglepi…. Szulinapra szerettem volna, de az meg februarban nem nekem valo volt (igy is baratno segit)

Napfényvédot még mi sem hasznaltunk. Par hete nekem is fajt a hasam, most meg hetfon megjott… De kicsit nem zavarta, hogy mas lenne a tej ize (szerencse).

Hofordulosoknak minden jot!
Megyek, mar igy is tobbet ultem itt, mint kellett volna ;)

Szep napot: zi

KépKép
rizibizi
 
 


Jé, én is ugy jartam, mint valaki itt a forumon. egy csomo kerdojel nem valo oda, hanem molsoly volt :) -eloszor u.is wordben irtam meg :(

KépKép
rizibizi
 
 

 
 

Par kép:

Kép Kép Kép Kép
kozte a reggeli megvilagosodas is ;) hogy le lehet tennie a fejet :D

KépKép
rizibizi
 
 


Sziasztok!

Rizi,jajj de aranyosan szunyokál Veronika :wink:
Elképzeltem a duplapelust ahogy leírtad:még mindig szörnyű :?
Meddig kell ráadni?Hányszor tornásztatod?
Lauraát mútkor a hülye familiforsztos autó csilingelte fel úgy, a legjobb álmaából hogy: bömbölt ezerrel:( Ki kellett vennem megnyugtatni,pedig pont akartam jégkrémet venni :x de már nem is akarok :x

Nózi,örülök hogy tetszett a reszelős ötlet :wink: Hát én sem adok már nagyon üveges kaját,most egy csomó új receptet kitaláltam ,azokkat akarom megfőzni.Ma mondta a védőnő hogy lehet már rizst is adni.Te főztél már neki?Még valaki?
Hobbit :D

Beusa,ha jöttök Páhokra ,szívesen talizok veletek is!Előtte írj majd még hogy tutkó e a dolog :wink: Laura "ezerrel" merül :P néha köhécselve jön föl a víz alól,de nem kell megijedni hanem jó magasra feldobni 2x-3x és megdicsérni hogy milyen ügyi volt :wink:
Ja én is rendelkezem egy nagyobb és egy kisebb hurkával,szervezhetnénk :hurka-talit is :lol: :lol: :lol:

Timi,hú ez a felkelés nem lehet jó :? ,nálunk nincs ilyen.
Az usziba egyedűl viszem Laurát,elég sokat kell cipelni mire a recepciótól felérek az usziig(majd meglátod ha jöttök)Hordozóba viszem Laurát és addig abban van amíg én öltözöm.Vizből kijövet,az uszoda részen szoktam felöltöztetni,mert ott bennt vannak ilyen állványos pelenkázók(bennt az öltőzőben is van ,de csak egy,és ezer másik kisbaba :roll: )nem teljesen csak tiszta pelust meg a badit szoktam ott ráadni,aztán bemegyünk az öltözőbe,beteszem a hordózóba s akkor gyorsan én is felöltözöm,de hajszárítás meg sminkelés nincs ám,mert a drága fáradt és éhi :o Mikor én kész vagyok akkor őt is felöltöztetem.Régebben ott szoktam megszoptatni,de most már délelőtt kajci van amit az előtérben kap meg:yoghurt,aktívia,tejbepapi...Majd lebattyogok vele,vizes,csapzott hajjal a kocsihoz és hazagurulunk :wink:

Edi,voltunk ma méreckedni.Adatok:6 hó:6500,7 hó:6550 :shock: és ma 7 hó 2 hét:6970 :lol: Persze ebéd után teledurrantotta a gatyát, úgyhogy már bizti kevesebb :roll:
Olaj:napraforgóolajat használok egy kávéskanál(nem rövidítek,hátha Rizi nem érti :wink: )olajat teszek egy deci főzihez,de sót továbbra sem használok,csak néhány zöld fűszert:petrezselyem...
Neked sem lehet egyszerű ez a sok felkelés?Mindig felébred ha kiesik a cumija?
Krumplit addig főzőm míg meg nem fől :wink: Megkóstolom,hústűt szúrok bele meg ilyenek....
Tea,vettem a gyógyszertárba Babamosoly filteres teát,ma már meg is ivott belőle 2 decit.Csipke,hibiszkusz meg kamilla,fini aromás,egy kis narilét facsartam bele még plusszba,de cukrot semmi esetre sem.Az instantba elég sok van nem?Mennyit iszik Kata belőle?Próbáltad újra a csőrőspoharat?
Képzeld ma küldött levelet meg egy pelust a Liberó :lol: Holnap fel is adom a nyuszikat,textilkönyvet igértek.Nektek van már?
Tegnap megfőztem a pelyhet,kifutott,összegányázta a tűzhelyemet és a Laurának sem izlett :x :x :x :x :x :x Lehet jobban össze kéne turmixolnom,mert elég darabos volt.Ízre:semmien,őszibarihoz kevertem,de öklendezett tőle,és nagyon fancsali képet vágott hozzá.Maratd az őszi másik fele sinlaccal :roll: Azárt ma megpróbálom még 1x :? mert az nagyon egézséges :P

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok!

Nózi!
Én is ebben reménykedem, a védőnő is azt mondja majd eszik többet, ha kevesebb a tej…Boldog hófordulót! :wink:

Linda!
Amit bemásoltál már ismertem és e szerint foglalkozom Katával. 2 kockát 1 hónapja össze tud ütni :) Csak mostanában hiába kerestem a neten nem találtam meg, úgyhogy most jól jött. Leírnád a linket ahol találtad?
Tea: igen cukros, de úgy vagyok vele, hogy Katának még nincs foga még elmegy ez a tea, meg ő napi 20-30-40ml-nél többet nem iszik. Szopik egyelőre eleget és elég neki a folyadék. Ma ebédhez forralt vizet kapott és azt is megitta. Amit írtál tea jó ötlet, mennyi vízbe teszed a filtert és mennyi ideig áztatod?
Akkor hízott Laura, ez jó hír. :) :wink:
Milye fűszereket használsz? Hogyhogy nem sózol? (bocs a sok kérdésért :D )
Éjjeli felkelés: néha felsír és vmikor elég a cumiberakás, de inkább etetni kell…Ma cumi nélkül aludt el, ilyen se sűrűn van.
Mi nem liberosak hanem pampersesek vagyunk, de az ajándék még nem ért ide :evil:

Timi!
És a h.u. body + zokni+ hálózsák mellé használtok takarót? Hogy van Dóri?

Beusa!

Kata és Minna egyidősek, majdnem egyforma súlyúak (Kata „vezet” 200g-mal :lol: ) és evésben is úgy nagyjából esznek egyformán. Már nem aggódom amikor fél üveget sem eszik meg, ez van. Minna mennyit szopik emellé? Kap vmi folyadékot pluszban? Mennyit iszik meg belőle? Kata 2 nap alatt 2 bébiételt evett meg: 1 sütőtök-alma meg egy brokkolis husisat.
Nekem soknak tűnik a 2bébiétel/nap egyelőre. (ismerek kettő 1,5 éves babát, egysúlyúak, egyik 1másik, másik 2 bébiételt eszik ebédre…minden baba más)
Dokink szerint egyet meg kellene ennie egy nap. De én nem izgulok ha nem eszi meg. Du. is megkínálom vagy főzivel vagy gyümivel aztán eszi nem eszi…
Diéta felfüggesztőben még mindig…:oops:

Gesztenye!

Kitartás a „piros” napokhoz. Hogy viseled most?
Cukkini+krumpli nem jött be Katának, 35g-ot evett, nyammogott csak. Kinyitottam neki egy HIPP rizses zöldségkrém husival, abból amennyit kiadagoltam megette. Pedig a főztöm jobb lett, mint múltkor a salátás krumpli. Tanulnom kell még a főzés rejtelmeit :D

Beuka!
Gyere csak, várunk :lol:

Ribizli!
Tőlem is állandóan kérdezik? Mit eszik? Huuu csak szopik?? (még régebben volt ez ugye)..már kellene neki adni ezt azt nem??
Ma a rendelőben egy anyuka kérdezte mekkora a Kata. Mondja huu ezek a mostani babák milyen nagyok. Erre, mondom miért nagy, nem nagy 3520g-mal született. Kata sem lesz óriás. Jó széles igaz, de normál méretű. Tök kiakasztó!
De jó nektek, hogy átalusszátok az éjjelt. Mi 3x keltünk. De délután is aludtam Katával. :D
Nagggyon édes Veronika, ahol alszik ott a legcukibb, azok a husi musis lábai :lol:

Sue, Tina hol vagytok? :shock:

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Anyukáméktól kapta Kata még húsvétra ezt a relax fotelt :D

Kata így relaxál:Kép

Kép

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!


Edit!


Milyen nagylányos ül Kata. ÜL :roll: ?Vagy csak a biztonságos fotel támla? Takarót már nem teszek rá. Miért szerinted sok?


Linda!


Én a hallal voltam így, h mindent összegányoltam. Persze én voltam a f...., mert olivaolajon próbáltam megsütni, és szétfröcskölt mindent. Ezért utálok is sütögetni. Utána fogtam a halat, és megfőztem. Tonhalfilének vettem, és amikor nyomkodtam szét Dórinak 3 pici szálkát szedtem ki. Úgy gondoltam, h a haltól elbúcsúzhatunk. Pedig olyan egészséges, de nem biztonságos. Szerintem Laura is hozzá van szokva a pépeshez nem? Mármint a krémesebb állaghoz. Dórinak hétvégén a telken nem a saját turmix gépével pépesítettem, hanem a régi hagyományos turmix géppel ami nem tudta annyira a husit szétpépesíteni. Tehát egy picit olyan szálkás maradt a husi, de nem volt vészes. Mit csinált a Bestia? Tolta ki nyelvével a kaját. Ő a nagyon pépeshez van szokva. Lehet ezért nem fogadta el Laura a gabonapépet.


Rizibizi!



Azok a drága kis hurkácskák :lol: Nekünk is olyan lasztink van :wink: Az egy nyári takaró, vagy valami lepedő féle? Én most szeretnék venni valami nyári takarót, mert d.u amikor még iszonyat meleg van, és kis napozóban van, akkor meleg szőrős takaróval nem lenne szerencsés betakarni. Vettem elő egy sima lepedőt, és azt teszem rá. Annak az anyaga is elég jó. Megőrülök ettől az időtől! Ez a nagy meleg, azután hirtelen lehülés :cry:



Melódia!


Boldog hófordulót :lol: Megnéztem a kispesti Rossmannt, és Nekik 1 évvel ezelőtt volt hálózsákjuk. Úgyhogy lehet, h hétvégén ellátogatunk Tescoba, vagy Auchanba. Ott tuti, h lesz.


Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Edit!


Jól olvasom, h Kata sem iszik olyan veszett nagy mennyiséget :roll: Dóri sem. Kb 100ml lehet egy nap. De én csak vizet adok neki, mert fogalmam sincs, h milyen teát főzzek Neki. Én nem szeretném a HIPP teát adni neki. Múltkor is vettem neki kecskeméti barilét, és nem ittam meg. Pedig a barideszit szereti.


Tehát lányok! Ki milyen itókát ad a babának??


Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Hi!

Timi,én adok a Laurának:vizet,teát(babmosoly álle natur)higított gyümilét(100%:multi,narancs)frissen facsart narilét,almamlét.Mást nem :lol: Mindegyiket szereti,sétához mindig teletöltöm a tupperwariját(neki ilyen a csőrős)ami 2dl,mire hazaérünk nem sok marad benne.4-5 deci folyadákot bizti megiszik a kis kacsababa :wink:

Edi, a link: www.bebilap.hu azon belűl az első évre kattints,s ott vannak hónapról hónapra a babák .

Elérhető vagyok újra a messengeren 8)

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Jajj Edi,nagyon klassz Kata a kis relaxban :wink:

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Timi!
Kata még nem tud egyedül ülni, hátracsapja magát stb. A székben sincs egyedül, csak ha ott vagyok mellette, meg 2x volt benne amikor fényképeztem. Még előrebukna.
Na akkor én nagyon betakarom Katát hozzátok képest, szerintem...
Mondjuk tegnap csak egy pelus + h.u. pizsama volt rajta, zokni nem és vastag takarójával takartam, meg polár egy réteg. Melegben csak takaróval fogom. Katának sokszor hideg a karja...meg én is fázós vagyok.
Adjál halas bébiételt Timinek, én azt hallottam azt kell ilyen korban...hátha azt megeszi.
Ital: adtam Katának Hipp teát, forralt vizet, sűrű gyümilevet (2x itta meg, mostanság nem és a hígítottat sem)

Linda!

Köszi, megtaláltam a honlapot. Hallom voltál msn-en én meg nem jelentkeztem be csak most :(

Melódia!
Boldog hófordulót! Akkor jól átvészeltétek, hogy Pistike fogzás alatt csak evett, ez a jobbik eset. :)

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok,

Linda: tornazni inkabb reggebben tornaztunk, mikor még a hasa is fajdolgalt... vagy pukit vagy kakit kergettunk :P ez olyan terdeket a gyomrunkba tolni, onnan meg szetterpesztve vissza torna :D
Egy ideje befeszit, ha csinaljuk, nem hagyja... mostanaban meg mindig hason akar lenni :D Meg a kenguru miatt és a puffadas elmaradozas miatt nem is jut eszunkbe :) mas bohocsagokat csinalunk inkabb ;)
Reszelos otlet nekem is tetszett. De nalunk, nem mindig jon be az amit mi csinalunk. ilyenkor mindig kutyulok, egy kis ez ezzel, egy kis az azzal... nem tetszik akkor kis viz hozza, vagy masik edenybe inkabb kis gyumile hozza... ha nem jo, akkor inkabb az eredeti :D szegeny gyerek :P

Mi dm-es babylove pelust hasznalunk. Nekunk ez valt be. Libero is jo volt, de a pampers az kicsapta popojat.

Edit: itt errefele mindenki el van ajulva, ha valaki meg szoptat. Nem tom, ez tenyleg akkora szam?. De felhaborit, hogy mit kerdeznek meg ilyet az emberek. Se csecsemonel se nagyobb babanal ne forszirozzak!!!:(
De jo, mar megint itt a kukas auto :( Ma hajnalban bekapcsolt vmi riaszto... fél négykor :( kicsi is felkelt, de hogy mire (?) lehet csak a regi nota, de lehet ez a buta riaszto
És nem akart visszaaludni, csak ugy egy 3/4 ora mulva, de nagyjabol elvolt magaban eves utan :) lehet en hamarabb aludtam vissza mint ő :D

ebredes, most szaladok

Amit en csinalok az pocsek. Meg nekem sem kell. De a kecskemeti gesztenyes husi nagyon finom volt!!!!!!!!!
És késobb majdnem megfulladt a kicsi egy falat sajat fozt, alma-krumplitol :(:(:(:( nagyon megijedtem. Asszem felrenyelte. De akkora barom vagyok. Ha a kicsi nyugos akkor kajaval tomom, pedig tudtam, hogy nemreg evett, és inkabb almos mar. De nehogy éhen aludjon el (? :( )

Szép Kata baba szeme ;) milyen szinu? Lanyok, milyen szinu a babaitok szeme szine? Van akinek mar megvaltozott?

Én is vagyok napkozben msn, amig apa haza nem jon (lzitkukacfreemailponthu)

Timi: az inkabb olyan lepedo féle. De bejon.

Inni: vedono és sok okos ember nem tanacsolja a gyumolcslevet -fogak miatt, mert babak konnyen raszoknak, aztan csak azt akarnak majd inni nyugtatasul is...
En vizet kinalok cumisuvegbol tobbszor, ha nyugos...vagy setara azt teszek el. De kiskanallal adok neki gyumilevet, mert kell, hogy konnyebben kakiljon (foleg őszib.). Ha valahova hosszabb idore megyunk, vagy jol kell viselkedni ;) akkor cumisuvegbe teszek gyumilevet. És imadja az alma+erdeigyumolcsot!!!!!
Teakat neztem, hippeseket, de ezek mind irtak cukrot, azt meg minek? Védonok ezt sem ajanljak a fogak miatt ugyi... igy tea temat felretettem még

Edi: babaknak meg nem olyan jo am a verkeringesuk, ezert hideg a kezuk-labuk. De szuloje valogatja hogy takargatja...oltozteti...
Mi nem szoktattuk olyan nagy melegre, meg nem is igenyelte, ugy vettuk eszre nincs oda a melegert
Én ezeket a zsakokat is hanyagolom, mint a kepen is latszik, kitakarozik, de eleg meleg lesz a kis szobajaban csukott ajtonal.

Fuldoklas miatt meg mindig ideges vagyok. Nincs kedvem semmihez.

Legyen szebb napotok!!!!!!!!!
zi

KépKép
rizibizi
 
 


Sziasztok!

Tegnap írtam egy csomót és megint elfelejtettem lementi, hopp elszállt,de amit írtam rövidebben megpróbálom most.Sajna azért nem jövök,mert felújítás van alattunk, lassan több mint egy hete ,csak verik a falat ütvefúróval,úgyhogy anyukámnál vagyunk.Este meg a páromé a gép.

Képek nagyon aranyosak mindenkiről,akinek hófordulója van
BOLDOG HÓFORDULÓT.

Vikiről annyit,hogy egy hisztigép lett.... :oops: szabad ilyet egyeltalán írni a kicsi lányomról?, de mindenért nyafog, ha nem mászhat azért,ha nem tud felállni azért,ha nem ülhet azért,bemenni a járókába, 2perc után kiakar jönni.Folyamatosan a nyomában lenni,mert mindig rossz helyre mászik.Múltkor a konyhában felkapaszkodott a pulthoz, ahol még volt egy mécses,na az összetört,kinyomja a számítógépet,szóval iszonyat miket csinál,egész nap be nem áll a szája... :)Mindennap pórszívózni ,mert a szöszöket imádja az ujjacskájával birizgálni....
Soroljam még?Szerintem nem kell,mert akinek már mászik ilyeneket tapasztal,akinek még nem....majd fogja. :lol:
Kakilásunk úgy néz ki rendbejön,nyomatom bele az őszibarackos cuccokat és itatom nagyon sokat.mostanában minden nap van egyszer,de nagyon sokat számít az is ,hogy adok neki inni.Csak vizet ,mert teára öklendezik és gyümileveket kiköpi,de a vízet azt imádja,tegnap megivott 150ml.
Nem ízlik Neki a saját főzésem,így sajnos a kecskeméti 5hós üveges kajákat adom neki, amiből mostmár befal 100got vagy többet is ha ízlik Neki,de így elmarad a déli szopi és következőnél már szétrobbanok.Délután nem is adok neki mást csak cicit és éjjel még van ,hogy 4-5 alkalommal cicizik.Úgyhogy fáradt vagyok nagyon,de remélem ez nem tart már soká.Ti adtok a babáknak abból amit Ti esztek?pl húsleveslét vagy mini morzsákat a zsömléből vagy tölcsért?
Nektek a hátatok nem fáj?Én bármit csinálok abban a pillanatban elkezd zsibogni,bizseregni ,éles fájdalom,tegnap este már sírtam fürdetéskor annyira rossz volt,plusz a meleg nem kaptam levegőt....Csináltam én is egy tesztet múlthéten,mert egyik nap nagyon fájt a hasam,mire hazaértünk vásárlásból barnáztam,na mondom újra nagylány vagyok :cry: , erre estére elmúlt ,azóta semmi.De a teszt 1 csíkos amit nem bánok,mi se szeretnénk még tesót csak később.
Úgyhogy röviden ennyit rólunk,majd visszaolvasok,csak a képeket néztem meg.És bemásolok ide egy levelet,hátha hasznos lesz.
Mindenkinek további szép napot.
sue

KépKép
suezika
 
 


és akkor a levél :(


Leírok nektek egy történetet, ami átéléséhez talán nem szükséges a
> naivság. Kérlek minél több embernek adjátok tovább, hogy másokat ne
> tudjanak megkárosítani a lenti cég tulajdonosai.
>
>
> 2007. 04. 06-tól lefoglaltunk 2 éjszakát egy wellnesshotelben
> Miskolctapolca Pallas Hotel (Bencések útja 6.) Délután 18 óra körül
> egy gyönyörű, új (talán 4 éve ha épült) hatalmas épület elé érkeztünk.
> A hotel belseje is az igényességet tükrözte. A portán előre
> kifizettünk 67000 Ft-ot (2fő, 2 éjszaka félpanzió), én otthon
> kevesebbet számoltam, de gondoltam egy ilyen extra helyen minden
> rendben van. Az sem tünt fel, hogy 2-3 autó áll a zárt udvaron, mivel
> húsvét előtti péntek volt, gondoltam mások csak szombaton érkeznek. A
> portástól megkérdeztem, mikor zárják a kaput éjszaka és utána hogyan
> tudunk bejönni, a szobakulcsot megkapni. A válasz az volt, hogy
> elvihetjük a szobakulcsot, de nagyon vigyázzunk rá, mert csak ez az
> egy van a szobához. Megvacsiztunk, majd elmentünk (este fél 8 körül) a
> Barlangfürdőbe. 23 óra után érkeztünk vissza.
> A szobaajtó nyitásakor feltünt, hogy a zár 2X fordult az ajtóban,
> holott
>
> én csak egyszer zártam rá. A fürdőszobában égett a villany, az ajtó
> zárva volt. Ezt az ajtót résnyire nyitva hagytuk, mert nehezen
> záródott,
>
> szorult. Takarékos emberként minden villanyt lekapcsolok magam után.
> Rögtön megnéztem a táskámat, és kiderül, hogy elloptak 20.000 Ft-ot.
> Azonnal lementem a portást megkeresni, aki többszöri kiáltozásomra sem
> került elő. Reggel 6-kor azonnal mentünk hozzá, elmondtuk mi történt
> és hogy a tulajdonossal szeretnénk beszélni. Kiderült ő a tulajdonos,
> a vezető, a pincér stb. Elmondása szerint felelősséget nem vállal a
> szobában hagyott értékekért, erőszakos behatolásnak nyoma nincs
> különben is hagyjuk békén sok a dolga.
> Végül felhívtam a rendőrséget: (részlet a beszélgetésből)
> "- Miskolctapolcán vagyunk egy szállodában, az éjszaka kiraboltak
> minket míg nem voltunk a szobában, táskából pénzt vittek el.
> - Melyik szállodában vannak?
> - Pallas Hotel.
> - Jellemző.
> - Nem mondja, hogy nem ez az első eset!?
> - Hölgyem, hetente járunk ki hozzájuk."
>
> Ezek után még próbálkoztunk a pénzünk visszakövetelésével amire szinte
> semmi esélyünk nem volt, majd elhagytuk a hotelt.
>
> Miskolci rendőrségen szerettük volna megtenni a feljelentést, de
> elküldtek, hogy megindult az eljárás, nyugodtan menjünk haza. Vagy ha
> ragaszkodunk a meghallgatásunkhoz várnunk kell ami lehet, hogy 2 órát
> jelent lehet, hogy 4-et, nem tudni. Nem értettem a dolgot felhívtam
> egy rendőr ismerősömet, aki azt mondta, hogy ez nem eljárás kérdezzem
> meg hol lehet panaszt tenni ez miatt. Visszamentem a rendőrhöz, persze
> megint elhajtott. Újabb telefon ügyvéd barátnőmhöz, aki azt tanácsolta
> írjam meg a feljelentést egy lapra, majd vetessem át vele. Megint
> vissza a rendőrhöz, eddigre előkerült az ügyeletes tiszt, aki nem
> akart velünk foglalkozni, kijelentette, hogy ha panaszt akarok tenni
> ellenük menjek a minisztériumba mert kevés emberük van. Mikor a
> kollegái kimentek a hotelhez meghallgattak bennünket. Megdöbbenten
> válaszoltam, hogy nem volt kint senki, csak telefonon jeleztem a
> történteket. Erre kiderült, hogy aznap már egy másik esetben voltak
> kinn, a portás, tulajdonos stb. többszörösen büntetett előéletű.
> Ezután minden segítséget megadtak és azt tanácsolták mondjuk el minél
> több embernek a dolgot.
> (Megjegyzem: a rendőrök eddig a pontig sem voltak bunkók, udvariasan
> "hajtottak" el. A félreértés végett számomra is érthető.
> Semmi panaszom nincs rájuk.)
>
> A cég neve MESE 2000 Bt. Székhelye: 4440 Tiszavasvári, Margaréta u.
> 29-31. Panzió neve: Pallas Hotel Miskolctapolca, Bencések útja 6.
>
> A fentiek hitelességét a rendőrségi pecséttel ellátott feljelentéssel
> tudom igazolni. Valamint ha valaki megkérdezi a miskolci rendőrséget,
> a fenti hotellel kapcsolatban biztos vagyok benne, hogy azt fogják
> tanácsolni, másik hotelben szálljon meg.
>
> Kérlek juttasd el minél több emberhez és ők is tovább. Bárkinek van
> valami javaslata a fentiekkel kapcsolatban, illetve van-e olyan
> honlap, ahová a " tilos látogatni" jelzővel ellátott helyeket fel
> lehet tenni kérem értesítsen.
>
> Kis összesítés: Szállás 67 000
> Lopás 20 000
> Bérelt autó, benzin: 28 000
>
> Összesen 115 000 Ft-ba került egy éjszaka, 17 Cesius fokos szobában,
> egy elrontott hétvégén.
>
> Kemecsei Zsóka
> 06-70-70-376-00
> Budapest
> zsoka.kemecsei@freemail.hu









--
"A mosoly csak egy pillanatig él, de emléke örökre megmarad!"

Kalász Lászl

KépKép
suezika
 
 


Sziasztok!

megint eltűntem, egyszerűen semmi időm sincs...ráadásul elkezdtem nyelvet tanulni itthon, ezért még annyi sincs, mint eddig...ráadásul úgy néz ki, gyökérkezelés vár rám jövő héten, hurrá...
Jó hír viszont: az Aviva torna működik, a 14. napon volt pé-m! :D a többit meglátjuk, de én boldog vagyok, mert működik a szervezetem!
Gergő rugózik, mászni, ülni nem óhajt, ez még hagyján, de nem is iszik...forralt vízzel kínálom, max. fél deci megy le egy nap... :cry: Az instant tea viszont rém cukros...

gyönyörűek a babák!
ma este megpróbálok jönni, és mindenkinek írni, de holnap mindenképpen!

Puszi: Angel
Vendég
 


Sziasztok,csajok!
Köszönöm mindenkinek a hófordulós köszöntőt! :lol:
Olyan hihetetlen,hogy már 7 hónapos Pistike! :roll:
Hiszen mégcsak most született! :lol:

Sue!

Nem semmi ez a levél! :cry:Ilyenkor azért örülök hogy nincs pénzünk Welness hotelekre! :oops: :evil: :lol:
A hiszti mostanában nálunk is megy,mert még hasról nem nagyon tud őnagysága visszaforduln,csak nagyritkán! Olyankor pedig megy a balhé,ha megunja! :wink:
Én húslevuből már adtam,és készülök,hogy lassan falatonként ismerkedni fogunk majd a darabosabb ételekkel,mert elég öklendezős fajta!ma egy fél banánt nyomtam a kezébe,persze felügyelet mellett,elnyammogta! öklendezett néha a darabok miatt,de muszáj szoknia! egyébként én se nagyon főzök,hanem bébiételt adok!


Timi!
Én a hozzánk közeli rossmanba ma kaptam hálózsákot,igaz ez volt az utsó,gyorsan lecsaptam rá! :wink: mert a múltkor,ahol láttam,ott nem volt velem annyi pénz,sajna! Igaz,hogy 100cm-es,de legalább sokáig jó lesz! :wink:
Én filteres csipkebogyó teát adok,és nagyon kevés bébiitallal hígítom,az íze végett! Ugye cukrot nem akarok bele tenni,de így legalább ízlik neki!

Linda!

Mi is ma kaptuk meg a liberós csomagot,legalább nem hiába gyűjtöttem a figurákat! :wink:

Zi!

Fel a fejjel,Pistike is fulákol néha,én is megijedek,de ez sajna még az ő etetésükkel jár!

Én is vagyok MSN-en,ha valaki gondolja:melyke78@hotmail.com :lol:


Mentem,sziasztok! Melódia

Nózi! Megkaptam a privit,így már vili,hogy merre laktok! Akkor majd összehozzuk jövő héten a randit! :wink:

Kép
Kép
melódia78
 
 


Sziasztok!

Már jó régen nem irtam, egyre kevesebb időm van. Ugyanis két hete van egy kis puli kutyánk is, aki még csak 3 hónapos, ugyhogy most még vele is foglalkoznom kell. Nagyon aranyos, kis mini, még nincs a szőre sem összeállva. Olyan mint a gyerek, vinnyog amikor otthagyom. :lol:

Olvastam hogy Anitának ujabb baba van a láthatáron, gratulálok Neki! Én most tuti nem bírnám, szinte majdnem mindig egyedül vagyok. :cry: Olyan jo annak akinek van legalább egy kis segítsége is, hogy egy kis időre legalább magával, vagy a hobbijával, vagy olvasással töltsön egy kis időt.

Arti 3 napja eszik pulykahusit is, ugy látszik tetszik Neki. Meg forog össze vissza ezerrel.

a közeljövőben megpróbálok visszaolvasni is, remélem sikerül, ha több részletben is.
Most megyek és megpróbálok visszaolvasni egy kicsit.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Melódia
Én is gyógyszertárit használok, de nem tudom hogy használ-e mert lenyalja, és sztem oda a foghoz nem is jut. De végülis azt sem tudom jön-e a foga.
Én húzogatom a kukit és kell is, mert ugy vettem észre van ott az a bizonyos fehér cucc, ami okozhatja a gondokat.

Gesztenye
Kitartás a "jo szomszédokhoz"!

Angel
A szívcsakra meditáció az ugy néz ki hogy arra a csakrára kell csinálni a meditációt, amivel gond van. van haladó és kezdő is, és tornagyakorlat is plusz légzéses is, majd leírom pontosabban is,megkeresem hozzá a könyvet.

Muszály mennem, mert ordít, annyira elegem van, hogy senki nem segítene egy kicsit kikapcsolódnom. Bocs, de muszály leírnom legalább valakinek.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok!

Rizi, mi is beszereztünk buborékfújót, nagy sikert aratott! Ugyanolyan takarónk is van!Milyen koszmósampont használsz? Hatásos?
én nem nagyon mérem, mennyit eszik Gergő, de általában 20 dkg körül van. Veronika miből iszik?
Édes az alvós kép! micsoda hurkás combok! Anyós miatt ne aggódj, Veronka tökéletesen néz ki, pont ott hurkás, ahol kell!!!a szülők mindig jobban akarják tudni, hogyan kell csinálni, csak elfelejtik, hogy most MI vagyunk anyák, nem ők...én emiatt múlt héten vesztem össze nagynénémmel, aki mindenáron cukros teát akart itatni gergővel, mert régen igenis ez volt a szokás... :evil:

Beuka, vizsgád hogy sikerült? Hippes gabonapelyhet kb. 1 hónapja adok, kitörő sikere van, remek kakihigító... :D nem hallottam arról, hogy rossz a bogyózás...persze nagynéném szerint nem adok eleget inni a fiamnak, azért bogyózik..(közben vasat kap, ami székletfogó, meg husit mindennap, de ezt már meg sem hallja...)
A krumpilt vegetás vízben főzöm, főzőlével higítom, belemegy a husi, meg zöldség, és be a turmixba. Néha sinlac-kal is felturbózom. Ha marad a déli kajából, akkor azt uzsira sinlaccal kapja meg.
Hintőpor: újabban a popsiját, meg a kuki környékét szórom be, mert befülled a pelus alatt.

Chesti, vettél végül kanalat? Tolatás :D

Melódia, boldog hófordulót! nagyon jó színben van Pistike!Nagyon szép a nagylányod!

Sue, már nem iszom a sört, sőt, már laktoherbet sem. napi 3-szor van szopi, egy csomószor nem is kér már tejet, de van, amikor meg csak úgy szopizni akar, 2 kaja között. Persze rögtön szopiztatom...ha felhajtom a pólóm, teljesen extázisba jön, kurjongat, cuppog, meg kell zabálni...

Anita, örülök, hogy jól vagytok!!!és hogy pozitív visszajelzések is vannak már. Hidd el, gyönyörű időszak lesz! Biztos lesznek nehezebb pillanatok is, de ez természetes, viszont nagyon nagy ajándék lesz Máténak, hogy születik egy kis játszótársa! Szóval fel a fejjel, és boldog babavárást!

Nózi, boldog hófordulót! Mi is kaptunk Ha tápszert, Gergő ívesen kiköpte, nekem sem ízlett...Csináltam ma egy kaját, rögtön eszembe jutottál, merthogy tejmentes!

Pergőszemű rízst főzz meg (én gyors rizsből csináltam, csak ez volt itthon), vágj csíkokra 20 dkg csirkemellet, és 2 nyurga cukkinit. Kevés olajon pirítsd meg a husit, sózd, borsozd (én legközelebb szójaszószt is fogok rá tenni), dobd mellé a cukkinit, és pirítsd meg azt is. végül öntsd föl fél (vagy egy) deci vízzel, amiben elmorzsoltál egy tyúkhúsleveskockát. forrald össze. Keverd össze a rizzsel, tedd sütőbe, és forrósítsd át.
Ha már szűnik a tejallergia, csinálhatsz a tetejére besamelmártást, és megbolondíthatod a rizst sajtkockákkal is (a sűtőben szépen megolvadnak)

Beusa, kompot mi sem használunk, viszont egész nap járókázunk (igaz, nekünk 120-as van), mert nem tudok mindig Gergő mellett lenni. (főzés, mosás, stb.) Alapjában véve én is azt vallom, hogy amit a baba magától csinál, az jó, amit csináltatnak vele, az nem jó.
2 üveg étel??? az picit soknak tűnik...sztem hallgass bátran az öszöneidre.

Gesztenye, én is úgy adnék céklát, de a doki megtiltotta...üveges viszont nincs... :evil:
Pohárból iszik Barnus? hogyan? A csőrős nekünk nem jó, rengeteg megy a szájába, aztán fuldoklik, és fürdés lesz belőle. A cumit meg rágja, úgyhogy kanalazok, de nincs nagy sikerem.

Linda, lehet, hogy a gabonapelyhet nyersen is lehet adni? én sem tudom, de a hipp-ben úgy tűnik, nincs megfőzve. Gergőnek ma adtam főtt rizst, a fent leírt kajából szedtem ki neki, és leturmixoltam. cukkini, husi rizs, falta.

Bettus, ne törődj a dokival, a miénk uezt csinálja...erre egy hónap alatt hztunk 90 dekát, és az asszisztense közölte, hogy nincs valami nagy súlyban... :evil: utálom, hogy csak a számokat látják, a baba meg elveszik köztük...értem én, hogy jót akarnak, csak nem JÓL akarják.

Főzeléket én se fagyaszto, de nyers zöldséget kockázva igen.

Edi, azért szép lassan többet eszik már Kata, ahogy látom! tök jó,hogy gurul! pohárból iszik?

Jubi, őrület, hogy Jazi miket csinál...vigyázzatok, mert maholnap hozza bemutatni a vőlegényét! :D Az anya,apa szavakat tisztán kimondja?

Timi, jobban van Dórika?

Körkérdés: van olyan babanaptej, ami KENHETŐ? nekünk babylove van, de rémes, iszonyú sűrű...

Hű, kicsit sok voltam, de majdnem 2 hetet kellett bepótolnom...bocsi...

Puszi, Angel
Vendég
 


Hahó!

Angel,végre te is jelentkeztél :wink:
Milyen az a hippes gabonapehely?7 magvas?Hogyan kell azt adni?
Ma megint főztem Lasurának sima zabpelyhet:2 evőkanálall és egy deci vizzel.Ott álltam mellette hogy ki ne fusson,igen hamar megfőtt,teetem hozzá az utolsó percekben almát hogy az is puhuljon,majd mikor kihűlt akkor még egy kis friss reszelt almát és az egészet jól összeturmixoltam.Ma megette,aminek igen megörültem :lol: Holnap én is rizst akarok főzni vagy paradicsomos krumplit,még egyiksem volt.Aztán majd nemsokára durumtésztát(abba nincs tojás)

Hetti,te is régen voltál,gyere máskor is és engedd kji a gőzt!Én is egyedűl vagyok,de próbálok nagyon türelmes lenni :wink:

Sue,én néha adok egy tölcsért vagy kiflit Laurának,szereti megnyálazni,majszolgatni...
A hátam csak azért fáj mert ma pont elfeküdtem,vagyis tegnap bealudtam a hősökön,hűlye ülős-fekvős pózban :x


Rizi,a gesztenyés kecskemétit még én is megenném,tényleg jó íze van.Vettem egy fagyasztott gesztipürét is ,azt majd egy kis meggyel akarom alkészíteni valamelyik délutánra Laurának.

Edi,a teás dobozra rá van írva hogyan kell.2 dl vizhez egy filter és egy kicsit állni kell hagyni.Nem is tudom miért nem sozók,talán még megterhelő lehet a vesének.Fűszerek:petrezselyem,babér,kakkukfű,icipici fahéj.

Ma vettem két könyvet Laurának,kemény kartonos kihajthatós mesekönyvet:egy kisvakondosat meg egy cicásat.Elolvastam neki hogyan lett a kisvakondnak új nadrágja lenből,de annyira nem érdekelte csak csapdosott.Azt nagyon szeret,mindent amit ér:asztalt ,kezemet,könyvet,játékot...

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Bocsi a sok hibáért de csak most olvastam vissza :oops:

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok!



Megkezdődött a” műszak”!


Edi!


Nem akarom nagyon beöltöztetni, mert éppen tegnap voltam vele dokinál, mert most meg piros pöttyök voltak rajta. Én gondoltam, h meleg kiütés, de inkább doki mondja rá, h igazam van. A héten már 2*szer voltam vele dokinál. Az a várakozás!! De hála nincs semmi gond. Úgyhogy most pamut pizsit is be kell szereznem. Pont a héten lesz a 30. Kismama ruhabörze, és kimegyünk, mert egy csomó mindent szeretnék venni. Természetesen majd beszámolok részletesen.


Rizibizi!


Dórika szeme kék, és szerintem az is marad már. Engem is megszokott ijeszteni Dóri amikor etetem, és öklendezik. Frász van ilyenkor rajtam. Most azon izgulok egy picit, h ugyan kibújt az alsó két fogacskája, de a kérdés, h mikor fog tudni Nekem rágni? Én még nem merek adni Neki kiflit, h nyammogjon Vele! Olyan kis csacsi, és biztosan ha belekerülne a szájába egy nagyobbacska darab, akkor öklendezne. Pont tegnap mondtam anyunak, h adok Dóri kezébe egy kiflit, h mit csinál Vele. Aztán mégsem adtam. Pedig ott állnék felette. Még megvárom, h kibújik a felső fogacska, és akkor remélem nyugodt szívvel tudom Neki adni. Én az a baj, h a hozzátáplálás megkezdésével is ilyen hezitálos voltam.


Sue!

Éppen amiket kérdeztél írtam Rizibizinek, h én még nem merek adni Neki kiflicsücsit, h nyammogjon Vele. A hátam az annyira fájt, h a Reumatalógus 15 alkalmas masszázs bérletet írt ki, és arra járok az SZTKBA mindennap. Az ülő csontom is fájt, illetve ott valami izom féle, és arra meg kaptam 15 fizióterápiát, és 15 UH. Nos! Ez már hála elmúlt, pedig csak 10*szer voltam. De az utolsó sem esett már jól. Szinte fájt. Amikor főzöl Vikinek akkor szoktad ízesíteni a kaját? Egyébként amit mi eszünk abból csak a hús levest adom Dórinak semmi mást. Jövő héten jön a védőnő, és akkor remélem már nagyobb lesz a repertoárja amit adhatok Neki.

Angel!

Szerencsére csak 2 napig volt láza. Azért a nyűgi az megmaradt még a hét elejére. Bár a kaja mennyiségétől, sem rohannék a falnak! Nagyon gyatra. Pedig azért egy gyümi desszertet lazán bevág. Most meg a 2.-3. kanálkánál löki el a kezemet. De cici az éjjel-nappal jöhetne Nála. De sajna szerintem nincs már benne túl sok.


Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Angel!


Most ovastam vissza, és lemaradt a végéről a" rag". bevág=bevágott



Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Szisztok!

Bocsánatot kérek, hogy így eltűntem megint, de névnapoztunk, meg dokinéninél voltunk, meg vásárolni...
NA mindegy, még nem tudtam visszaolvasni, de megpróbálok, láttam, hogy vannak konkrétan nekem címzett hsz.ek, azokra mindenképpen válaszolok!

Szenvedünk a kajával, a gyümölcs mehet, akár egy ültőhelyében megeszik egy üveggel, de egy nap biztos lemegy egy üveg (alma, őszi, banán, körte és ezek keveréke) délelőtt szopi után, du. szopi előtt.
A főzelék viszont nem jön be, a kruplit már mindenhogy próbáltam.
MA gondoltam párolok borsót (a dokinéni szerint már ehet) és belekeverek egy krumplis bébiételt, hátha,

Dokinéni szerint az édeset jobban szereti, tegyek a főzibe egy pici cukrot. ezt picit kétkedve fogadtam nem merek neki cukrot adni...

A fülével minden rebdben (tudjátok írtam, hogy piszkálja), egy pici zsír van a hallójáratban, ami viszkethet neki, heti 2× 1-2 csepp parafin olajat kell csöppenteni.

a nyaka nrm csak brfülledt, hanem picit ekcémás is :( kaptunk rá kenőcsöt.

még minig nem akaródzik forogni,viszont "féregmozgással" már egész jól kúszik (na jó itt csak pár centiket értek :D )

az éjjeleink még mindig nincsenek rendben :(

most csak ennyi, bocsánat,hogy csak magunkról írtam, ígérem jövök még!

Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


Sziasztok!

Linda, a hippnek van körte teljes kiőrlésű gabonával-nevű bébiétele, azt adom, nagyon szereti. úgy láttam, abban nincs megfőzve a pehely, csak ledarálva. (de ez nem biztos)

Timi, örülök, hogy jobban vagytok!

Beuka, ekcéma :( ... a krumplit adtad már neki almával vagy őszivel? Én úgy szoktattam hozzá, őszivel gyakorlatilag bármit el tudtam "adni"...na meg sütőtökkel, ez a kettő az adu ász!

Puszi, megyek mosogatni, főzni, stb...


Angel
Vendég
 


Sziasztok!

Most alszik a manóm, ugyhogy van időm. Este elaludt fél 10-kor és azóta alszik. :lol:

Angel
Nekem is ez a kettő az adu ász. :D

Beuka
Én sem mertem még Neki cukrot adni, pedig a doki nekem is igy ajánlotta, mint Neked. De én is inkább olyat adok Neki amiben van édes, ugy megeszi.

Tegnap megjött a játszószőnyeg is amit a vateráról rendeltünk. Nagyon tetszik Neki, van rajta rágóka is meg egy tükör, na az a sláger. :lol:

Most megpróbálom folytatni az olvasást, amit tegnap abbahagytam.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok!

MÉg csak erre az oldalra reagáltam, de igyekszem...

Melódia amint írtam, még nem forog nagyon Boti, pedig már úgy ki tud tekeredni… Ülni picit tud, és elkezdett kúszni. Pistike? Tényleg már elmúlt 7 hónapos Te jó ég! Most már még gyorsabban megy az idő! Boldog hófordulót!
Már én is nagyon várom, hogy banánt nyomhassak a fiatalúr kezébe! De hát nálunk még nincs fog sem. Vagy az nem akadály? Végülis el tudna rajta nyammogni,

Rizibizi én a Mátrainál szültem, a szülésznő Marika, nekem nagyon jó élmény volt. Mindenki tök rendes volt.
Nagyon ügyes Veronika, hogy átaussza az éjszakát!
Nagyon édes a képeken!
A kisfiamnak kék szeme van.

Linda annyira irigyellek bevallom, olyan ügyes vagy, hogy ilyen jókat készítesz Laurának! Biztos imádni figja mindig a finomságokat, amiket csinálsz Neki!
Na hogy megindult Laura a hízásban!
Kiskacsa :) tényleg jó sokat iszik!

Edi látom nálatok sem rendeződtek még az éjszakák. ÉN már néha nem is emlékszem, hogy mikor keltem föl etetni, vagy egyáltalán fölkeltem-e. Nem tudom mikor lesz változás. A védőnő szerintem ég nem eszik napközben elég kalóriát, ezért lehet éhes éjjel.
Ez a relaxfotel isteni! Ugyanolyna, mint a nagy, csak kicsiben, ugyanúgy ringatózik? Hol vették a nagyiék?
Annyira szép Kata! És ahogy ül benne!

Timi milyen a másik (a nem hagyományos) turmixgépetek?
Én ha adok inni, max délután egy kis babagyümilevet (én sem higítom) csőrös pohárból. De még mindig inkább megszoptatom, ha látom, hogy szomjas.

Sue örülök, hogy rendeződni látszik a kaki ügy! Ettől félek én is, hogy Boti nem eszi meg az én főztömet. Mondjuk idáig még az üveges sem nagyon jött be neki főzelék terén. Éjjelek :( együttérzek Veled!
Elhiszem, hogy Viki lefoglalja most minden idődet! Nem leghet semmi folyton a nyomában lenni.
Nekem is zsibog néha a hátam. JA és én is teszteltem kedden reggel :wink: szintén egy csíkos. Bár nekem még nem jött meg, de nagyon nagyon fájt pár napig a hasam.
Nagyon durva ez a hoteles eset :(

Angel ez igen le a kalappal előtte! Melyik nyelvet választottad? Gyökérkezelés :( Örülök, hogy bevált az Aviva! Remélem mielőbb eredménye is lesz!
Jaj ne is mondd az idősebb rokonokat, én annyit küzdök mindenkivel! „ezt mi így csináltuk, meg ezt adtunk kneki, miért nem adsz..:” na ettől tudok a legjobban kiakadni: „adjál neki (mondjuk) fornettit én: nem adok. „miért nem adsz neki …” mert, és én itt lezárom a dolgot, látom, hogy sértődés van, de erre már nem tudok mit mondani. Hihetetlen, hogy nem lehet megérteni, hogy én döntöm el és kész! Nagyon szét tudok ilyenkor csúszni. Az a baj, hogy főleg a párom családja ilyen, és persze erre már Ő is megkérdezi, hogy de miért nem adsz neki…
Nagynéni :evil:
A gabonapelyhes gyümit, ahhoz képest mikor adtad, hogy először gyümölcsöt evett? Kb 1 hónap múlva?
Ha a kukit, meg a popsit hintőporozod, akkor nem kened popsikrémmel ugye? Nálunk ott szerencsére nincs gond. Csak a nyaknál. :(
A vizsgát még nem tudom, a tanár jóindulatára is számítok :) (írásbeli volt)
Édes lehet Gergő, ahogy beindul a cicire!
Igen, almával adtam már a kruplit, igaz együtt pároltam őket, de nem jött be. Őszivel még nem próbáltam, bevallom azért nem, mert akkor úgy érezném, hogy átvágom, hisz valahogy a krumplit is meg kellene szeretni nem? Vagy ráér később, ha már íze is lesz? Gergő azóta már jó sok mindent megeszik, vagy még mindig trükközni kell az őszibarackkal?

Hettie kiskutya! :) sajnálom, hogy ennyire egyedül vagy! :( ilyen sokat dolgozik a férjed?
Bocsi, hogy nem szóltam, hogy találkozzunk, de nem gyönygösön voltunk, hanem Tass pusztán, ráadásul eléggé lefárasztott bennünket az utazás, úgyhogy nem akartunk ott sokat időzni.
Ez igen, jó kis alvás!

Annyit mindent tudnék még kérdezni, de megyek, mert lassan ébredés, és tizórai van!

Üdv: Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


A nagy sietségben el is felejtettem a lényeget:

Teagnap észrevettem, hogy kijött az első fogacskánk!!!! Belenyúltam a szájába és ott volt az a kis hegyes valami. Észrevétlenül jött ki, nem is volt nyűgös meg lázas sem, a többire kiváncsi leszek hogy jön ki, remélem azok is igy.

Edi
Szólt a párom is nekik, de csak akkor egyszer amikor éjszaka elkezdtek ordítozni, hogy fejezzék be, mert nem tudunk aludni. Na a ......apja meg beszólt hogy ebbe ne szóljon bele. Mert ugye csak ő van a világon. Mugy szóltunk nekik, kivéve az apjának nem szólt, mert ő neki ugye nem lehet semmit mondani. Pedig éppen ez az hogy rá kellene szólni, mert igy csak nem veszi észre magát. Igy csak azt érik el, hogy azt csinál igy amit akar, és azt hiszi hogy ez igy jo. Az a baj hogy túl elnézőek vele. Fél évig laktunk ott náluk meg még pár hónapot, mert volt hogy átmentünk hozzánk, mert már nem bírtam. De ott meg csak egy ágyon nyomorogtunk, ugyhogy ott meg fájt lacinak a válla. Erre a nagyanyja azt mondta nekem hogy nem én vagyok a fontos, hanem az ő unokája, mert ő dolgozik. Hát köszönöm, én meg akinek súlyosabb problémája volt nem számítottam. Amugy a nagyanyja mindig ilyen volt nem tudja tartani a száját, megbánt mindekit. Pl. sógornőmet is letámadta terhesen, amikor leküldte vásárolni Zolikát, a másik unokáját, direkt, hogy letámadhassa. És azzal vádolta meg hogy direkt felcsináltatta magát zolikával a pénze miatt. ezen én is felháborodtam, hogy lehet egy terhes nőt igy letámadni? Na mindegy, neki is megvan a véleménye a nagyanyjáról. Nem érdemes velük vitázni.

Beuka
A röntgen azért kellett, mert visszajöttek a régebbi tünetek, igy voltam szív uh-n és onnan küldtek gerinc meg mellkas röntgenre, de nem találtak semmit. Hogy izlenek Botinak az uj ízek?

Sue
Fogmosás? Hogyan csináljátok? Gondolom még csak kis tanulóval és krém nélkül.

Jubi
A krumpli készítés leírása haláli. A vége :))) Megnyomom a gombot. A Jazi jol tűri a fején lévő pántot? Nekem ARti letépi a sapit is.

Most megyek, de sztem még mindig alszik. Még folytatom majd az irást.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok,
nem tom lesz-e idom rendesen irni....
ejjel, azaz hajnalban felkeltunk, 3:35, evett aztan kipattant szemekkel jokedvuskodott. Betettem kisagyba, cumival, villanyt le, ajtot becsuk. Egy kis ido mulva hallottam cumi kiesetta kisagybol, aztan a hangok (nem a fejemben) is megszuntek. Én csak hanykolodtam... 5 korul, igen masfel orara ra, mar majdnem elaludtam volna rendesen, megint ebredes, de cumival leszereltem. aztan ujra hanykolodtam (csak az agyban) "alvas" majdnem 8-ig.
Takaritani meg satobbit kene, de semmihez sincs kedvem. Most is, mire visszaaludt...és cicivel sikerult csak a vegen ;)

Kedves anyukak :D tegnap nem csak ugy oklendeztunk am, mint mikor rossz az uj iz, vagy nem eleg pepes a kaja. Ez igazi mindjart megfulladok, és melyrol kohogok fuldoklas volt...én is voltam mar igy, total halalfelelemmel :( uhhmm, nem is gondolok ra
Reggel adtam neki szilvat, teszett igy elsore, fél uveg majdnem bement :D probalta mar valaki? Kakiban segit?

zi

KépKép
rizibizi
 
 


Angel: koszmora a babe markaju koszmo elleni sampont hasznaljuk, ugy 3 naponta. A tobbi napokon jo alaposan beolajozom (napraforgo konyhai) a buksijat. Aztan apa lemossa furdesnel. Ez a sampon szarit, de jo, masnap jobban latszik, ha koszmos. És draga.
Mikor nagyon sok volt a koszmo, akkor a dokino altal felirt, kénszagu és osszetetelu kremet, furdes elott rakentuk a fejecskere, aztan par perc mulva kaparasztuk neki, és furdesnel lemostuk babanak valo sima samponnal. -krem fellazitja koszmot, és le lehet kaparaszni.
Ez a ciciztetes nem semmi lehet ;)

Hettie:fogacskahoz gratula. Azt, hogy eleged van, teljesen megertem.
Neha olyan jo lenne, ha valaki segitene. De van, hogy "valaki" kozelit a baba fele, és féltékeny vagyok (?) :(

KépKép
rizibizi
 
 


Sziasztok!
Már visszaolvastam, de Barni épp most kelt fel, így valószínűleg csak este fogok hosszabban írni.

Nózi!
Végre eljutott hozzám a privi és még ma keresni foglak.

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Nem dolgoznak a szomszédban, így itthon vagyunk. :)

GYorsan elolvastam mindent,reagálok,míg alszik Viki.

Hettie,
kutyus ,jaj de jó nektek,nekünk anno októberig volt egy vizslánk,sajna beteg lett mikor Viki megszületett, egy hónap alatt el is ment :cry: Annyira jó lett volna,ha Arti most itt lenne,kivi lennénk mit szólna Babához.Mindig mikor Téged olvaslak autómata eszembe jut kutyusunk a név miatt és mindig könnyes leszek. :oops:
Na, kérdezted fogmosást,amit már GESZTENYE is kérdezett,most mindkettőtöknek írom a nenedentet használjuk,ahhoz van krém is de azt hanyagoljuk még egy ideig.

Nózi,
harapás az borzalmas,Viki a 6 fogával véresre harapdál,de csak akkor ha már jól lakott és én még tukmálom neki,no meg ha mocorog a foga és sajna mocorog,mert megint harap 5 napja folyamatosa.

Czmeli,
Liberós nyuszikat Én is gyűjtöm,de nem reagálnak a libitól,pedig már két hónapja beküldtem a jelentkezési lapunkat, várok türelmesen mikor küldenek vmi és mehetnek a nyuszik.Vagy rosszul csinálom és csak egy borítékban adjam fel a nyuszikat?????

Melódia,
Liberóval mit kell csinálni,hogy végre én is küldhessem a nyuszikat?Melinek írtam feljebb,hogy rám se hederítenek,pedig már jó ideje elküldtem a jelentkezésünket.Pistikének boldog hófirdulót.

Beuka,
Boldog névnapot Botinak.
Ne erőltesd a krumplit,lehet nem jön be neki,amiket Én csináltam Vikinek és tettem hozzá almát vagy bármit,mindig kihozta a nyers ízt és még pluszban savanyú is lett,pedig főztem.Nekünk a kecskeméti 5 hós főzik bejöttek,őszibarackos csirke ,krumpli.paradicsom csirkehúsi,ezek nyamik még nekem is,próbálkozz azokkal csak 200ftba kerülnek.nálunk a rossmanban.Ja és ma megint barnázom,pont 2 hete ugyanezt csinálta,nagyon fájt hasam és pötyöztem.Lehet felfázás?

Rizibizi,
olyan édesen alszik azokon a képeken Veronika.....
Éjjeli felkelések és nem visszaalvások nálunk is vannak,megtudnék ilyenkor gágyulni,mert én hulla vagyok.Sajna most is volt éjjel,de elaludtam közben és nem takartam be Vikit,mikor meg felkeltem hideg volt a nyaka. :( Remélem nem fázott meg.

Angel,
felhajtott pólóra,nekem csak vigyorog és mászik felé.:)Én nívea 40es kindert vettem fújókásat és kék színe van,hogy tudd hol van már krém,ebből az 50es nagyon sűtű.Auchanba 2700ft-ba kerül.

Timi,
nem ízesítem neki amit főzök,biztos ez a baja,de doki mondta se cukor,se só se semmi,így elég ízetlen,de a brokkolis krumplis dolgokat így megeszi,no meg a sütőtököseket,de a többit nem és ugye nem adhatok Neki álandóan ezeket.

Na és képzeljétek,megvolt tegnap az első hatalmas esésünk,este felkapaszkodott egyedül az ágynál és felállt,ezt eddig nem csinálta csak segítséggel ,majd mindenáron leakarta rántani apa vacsoráját,mert párom így szeret vacsizni,fekve a tv előtt és nem érte el a tálcát és hanyatt esett a járókának.Volt üvöltés képzelhetitek,mentünk is utána rögtön aludni :)
na mentem,mindenkinek szép hétvégét.
sue

jövőhét vasárnap lesz gyereknap :)ne felejtsük el ,életük első gyereknapját.Olyan jó,megvolt életünk első anyáknapja,most meg nekik lesz gyereknap :)

KépKép
suezika
 
 


Sziasztok, rohanok, csak gyorsan reagálok:

Beuka, spanyolozok, az a nagy szerelmem..A gabonát egy hónappal az első gyümi után adtam, pont 7 hónaposan. A barack-krumplinál nekem is lelkifurdancsom volt, de bejött, mert azóta krumplit, husit (pulyka, csirke, borjú), gabonát, rizst, brokkolit, borsót, cukkinit, tököt, sütőtököt, répát, sajtot, túrót is eszik, vagyis inkább fal. A spenótot nagyon nem szereti. és hihetetlen, de egyik napról a másikra kezdett el így enni:, azóta, hogy elkezdtem vegetás vízben főzni...sokkal jobb ízük van a dolgoknak.
A sütőtököt kutyultam előszeretettel husival, zöldségekkel, mert az se zöldség, se gyümölcs talán. ( az univer desszertként futattja, a kecskeméti zöldségként -igaz, lehet, hogy a hozzáadott krumpli miatt)
most nem popsikrémezek, elég a hintőpor. pampersezünk, de még ez alatt is befülled, sajnos...

hettie, foghoz gratula!!! Tarts ki, tudom könnyű mondani, de tényleg! szívből kívánom, hogy jobban érezd magad!!!

Rizi, köszi a koszmós infót! én eddig natúrban
kaparásztam... :oops:
Fuldoklás :(

Sue, köszönöm a naptej-infót! asszem ezt lecseréljük, mert gusztustalan az állaga..
Mászás :D mi még csak rugózunk, és lefejeljük a szőnyeget... :D
Esés :( de ezek szerint hála Istennek nem lett nagyobb baj.

gesztenye, tegnap nem tudtam priv. üzit írni, ma küldök sms-t!

Puszi, Angel
Vendég
 


Sziasztok!

Timi,Dóri elmúlott 8 hónapos annyi mindent ehet/ehetne már:krumpli,sárgarépa,sütőtök,célka,cukkini,saláta,brokkoli,fehérrépa,zeller,spárga,tök,uborka,zöldorsó,karalábé,kelkáposzta,karfiol,vörös-és fokhagyma(sütve),csirke,pulyka,máj,kefír,yoghurt,túró,sajt rizs,durumtészta,pelyhek és egy csómó gyümölcs :!: Még mit szeretnél adni ezeken kívűl ?Pacalt :lol: Ebből annyi féle variácíót készíthetsz hogy csak na!Hajrá!!! :wink:
Szerintem kiflit is adhatsz neki nyugodtan ,nem fogja leharapni,csak összenyálazzni,de a banánnal vigyázz:egyszer én is adtam egy nagyobb darabot Laurának és fuldoklott tőle :( Persze azért a kifit is tarsd figyelemmel. :wink:

Beuka,én sose adtam csak úgy magába krumplit,mindig valamilyen más zöldséggel együtt:répa ,sütőtök,vagy éppenséggel almával,a zöldségek adnak egy kis ízt a sótlan kruplinak. :wink: plussz husit is főzhetsz már a krumplival együtt.

Angel,én nem olyan komplett kajára gondoltam hanem csak pehelyre.Ma megint főztem egy kis pelyhet, körtével (akciósan vettem:150 ft/kg)fogom összeturmixolni.

Rizi,Laura szeme színe nem állapítható meg :? olyan zagyva...zöldes-barnás szürkés sötétes :roll: Húúú,minden elismerésem az összes éjszaka felkelő kismamának :)

Sue,várj még a liberósokra egy kicsit,nekem is tök soká kültdék a kérdőivet meg a pelust,ez még csak a második volt ,tavaly december körül jött az első.Húú esés :( Tessék vigyázzni!

Hetti,már Artinak is van foga :) szerintem már csak Laurának nincs,meg Botinak meg talán Katának.....


Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Halihó Csajok!

Kicsit elvesztem, de ez a hetem kész rohangálás volt. Lejár a jogsim meg a személyim, 3 napig azt intéztem. Orvos - okmányiroda - posta - okmányiroda. És persze mindenhol százan vannak, letojják, hogy picibabával vagy... :evil: Ma végre eljutottam a védőbe is, hétfőn megyek vérvételre, meg valamikor belgyógyászatra, de oda időpontot kell kérni. Manóm rettentően bújós lett, és ha nem lát azonnal nyavajog. Lehet érzi a pocaklakót?

Beuka, szerintem is hanyagold a krumplit, sok gyerek nem szereti. Manóm a zöldborsóval van így, akár milyen pici van is a főzelékben kiköpködi. Szerintem próbálkozz a sütőtökpürével, meg a sárgarépával, azt imádják a babók. Az enyém legalábbis. :D

Linda, az én Manómnak sincs még foga. :(

Rizi, Manóm szeme barna, és egyre sötétedik, szerintem olyan lesz, mint az enyém, majdnem fekete. Ja, és a memóriagond ilyenkor normális. Olvastam, hogy az eddigi aktív élet utáni viszonylagos nyugi, meg az, hogy kevesebbet vagy emberek között, és szinte csak a babóval foglalkozol ellustítja az agyat. De állítólag 6-8 hónap után hozzászokik az agy ehhez és visszaáll minden a normális kerékvágásba. Én is észrevettem, hogy hülye vagyok. Valamelyik nap pl. nem jutott eszembe a háziorvosom neve. :( :oops:

Hettie, köszi. Igazából még én is be vagyok kicsit parázva, de hát ez van. Úgyis két gyereket akartunk - én titkon hármat - akkor mire várjunk. Manóm nagyon nehezen jött össze, örülök neki, hogy a tesóra nem kellett éveket várni.

Volt szó az alváshoz való öltöztetésről. Én amióta jó idő van rövid ujjú body-ban meg vállpántos tipegőben altatom Manót, viszont a múlt héten amikor nagyon meleg volt csak rövid ujjú body volt rajta. Ő nagyon nem bírja a meleget, bár nekem is volt olyan dilemmám, hogy hideg a keze, biztos fázik. De a dokinéni azt mondta, hogy a lábát kell megfogni, az ha hideg akkor bizti fázik, ha nem akkor jól érzi magát. Namost Manómnak mindig le van izzadva a lába, úgyhogy őrajta napközben is sokszor nincs zokni, mikor nagyon meleg van.

Ja, és majd elfelejtette, néhány napja egész szépen ül egyedül. Sőt mostmár, ha előrehajol valamiért - leginkább a saját lába izgatja :D - vissza tud egyenesedni borulás nélkül. Valamelyik nap megpróbáltam lefényképezni, de mikor észrevette, hogy nem vagyok ott körbenézett, és meglátta, hogy senki nem fogja, erre eldőlt. Lehet kicsit meglepődött a saját "tudományától". :o :D

Most megyek, Manóm felébredt a koraesti szundiból.
Bocsi ha valakit kihagytam, de nem olvastam rendesen vissza. :(

Üdv mindenkinek.

Anita

goodfairy
 
 


Sziasztok!

Rizi, az lemaradt, hogy mi is szilvázunk, kakiban jó, meg ízben is...:)

Linda, te teszel vegetát a babakajába? nekem az ízesítő nélkülit nem fogadta el, csak ha édes volt az alap (sütőtök vagy gyümölcs)

Anita, Manó a 8 hónaposok szorongását éli, ez van nálunk is, ki sem tehetem a lábam a látóköréből...teljesen természetes jelenség, ki kell böjtölni, ekkor kezdenek nagyon személyre szabottan kötődni. Már tudják, hogy az Anya az Anya... na meg még a tárgyállandóság tudata sem alakult ki náluk (ha kimész a szobából, azt hiszi, eltűntél )
Bocs a hosszú fejtegetésért :D ..csak nagyon szeretem ezt a témát.
na meg én is butulok, és most elégedett vagyok, hogy ilyen szép hosszú mondatot tudtam alkotni..hihihi :D
Anno fejlődéslélektanból tanultuk még ezt, azóta is hálát adok érte, ennek a tárgynak legalább most is hasznát látom.. . meg nagyon érdekes tudomány
:D :D
Üléshez gratula! azért ha sikerül lefotózni, tessék ám felteni a képet! :wink: Fekvésből húzza fel magát ülésbe?
nem vagy rosszul reggelente?

megyek, lassan fürdés, vacsi, alvás..

Puszi, Angel
Vendég
 


Sziasztok!

Két napja nem férek a gép elé, a párom éjjel-nappal dolgozik... Most meg olyan fáradt vagyok, hogy visszaolvasni sincs erőm, alig várom, hogy tévézzek, persze addig még fürdetés, etetés, ágyazás hátravan.

Csak hirtelen átfutottam az oldal, így néhány dolgon elgondolkoztam:
- nekem az dokinő azt mondta a gluténnel érdemes várni a gyerek 10 hónapos koráig - mi várni is fogunk, mert a tejfehérje érzékenység után nem akarok kockáztatni egy lisztérzékenységet, mert az nagyon gáz, hisz lisztből készülnek a legjobb dolgok :lol:
Másnak nem mondta a dokija?
- vegeta - ebben meg nátrium-glutamát van, amiről a terhességem alatt azt olvastam, hogy célszerű terhesen kerülni. Így most se használom a babakajához, sok rosszat lehet olvasni róla, de pl. kínában asztali ízesítő úgy mint a só, tehát talán nem is gáz, (vagy csak nagy mennyiségben az, de hát nagy mennyiségben mi nem árt? ezért is van a mondás - a jóból is megárt a sok :wink: )
mégse merem adni egyelőre.
- hintőpor - pont itt ebben a fórumban olvastam, hogy kissé agresszív szer. Ezért nem is néztem utána, gondoltam ezért nem használják, ezért van helyette popókrém. Erről mit tudtok?
Angel - köszi a receptet, fincsinek hangzik, azzal a különbséggel csinálom meg, hogy utólag fűszerezem - eddig még nem adtam fűszereset Zsoltikámnak, tehát fokozatosan szoktatom majd hozzá, elsőként a kedvencemet a lestyán használtam :)

Linda - adtam már rizst, kifőztem, majd villával átnyomkodtam. Valamikor nagyon lemaradhattam, biztos írtad már :oops: : miért nem szereted a sinlacot? Mivel édes én általában magában adom, vagy gyümölccsel, főzelékhez most először próbáltam a kölest, egész jó!

A bébiételek nyolc hónapos kortól fogva darabosak, ebből kiindulva csak nyolc hós kor után adtam darabosabb kaját, de nálunk is voltak fullákolások. Szegénykémnek nyúltam már párszor a szájába, hogy kikotorjam azt, ami benne van, mert persze nálunk van mit találni a földön :lol:

Sue - igen ezt a történetet olvastam már, gyalázat. Mi biztos nem megyünk oda, de amúgy se járunk wellness hotelokba :)
Kúszás-mászás hiszti - igen nekünk is ismerős, hatodik hónaptól fogva, még most is lóg a nyelvem a nap végére, de azt mondják ezek a legfárasztóbb hónapok. Úgy legyen.

Kép
nózi
 
 


Sue - nekem se küldte a libero, felhívtam őket és lám, pár nap múlva megérkezett a kis virág - a játékban való további részvételemet is külön kellett jeleznem, így most küldjük vissza a tíz nyulat a textilkönyvért. hogy utána van-e még valami azt nem tudom... Hívd fel őket, a születési nevet és napot kérdezik meg, elvileg benne vagy a rendszerben.

Gesztenye, elvoltunk spárban, itthon felejtettem a telefonomat..., holnap én hívlak :wink: :lol:

Kép
nózi
 
 


Kedves anyukák és csemeték!
Fiatal iparművészként gyerekszobák meseszép kifestését vállalom!
Ha bizalmat kapok, kedves figuráimmal megtöltve, meséssé varázsolom gyermeke szobáját, segítek megvalósítani álmait elképzeléseit.
Kifejezetten egyedi elképzelések megvalósítását tervezem, saját figuráimmal karaktereimmel dolgozom, Walt Disney-t ha lehet szeretném elkerülni...


A szoba adottságait az ön elképzeléseit, álmait figyelembe véve arra törekszem, gyermeke a legnagyobb örömét lelhesse leendő szobájában.



Rólam és a munkáimról itt lehet egy kicsit többet megtudni:


http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=199434

Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Bettus!
Jó lehetett kimozdulni az esküvőre. Így én is szívesen kifáradnék :lol: .

Rizibizi!
Ne sajnáld a plusszos kilóidat, inkább légy rájuk büszke, mert nem akárki okozta :lol: . Én úgy vagyok vele, hogy nem nagyon érdekelne külsőleg ha lenne rajtam felesleg, mert Barni sokkal fontosabb az alakomnál, de annak örülök, hogy nem kell nekiállnom tornázgatni és diétázni, mert imádok enni.
Általában én is csöndben teszek-veszek, ha Barni alszik, mivel a 36 nm-en mindent meghall. Viszont, ha valaki épp van nálunk, akkor teljesen normális hangon beszélgetünk és nem zavarja, alszik mint a bunda.
Édesek a képek! A fuldoklás miatt ne aggódj túlságosan, mert mi is szoktunk félrenyelni, de általában magától megoldódik a probléma. Barni 1 perc múlva már vigyorog is rám.

Melódia!
A nestlés sütőtökpüré nálunk sem aratott nagy sikert. Már nézem a naptárt, hogy mikor lenne jó a tali, úgyhogy hamarosan egyeztethetünk.

Timi!
Jobbulást nektek.

Nózi!
Gondoltam, hogy otthon hagytad a mobilt, mert hiába csöngettelek és nem volt kikapcsolva. 3 napos mensid szokott lenni???? Nekem régen 6 napig tartott és most is elég intenzív, így nincs reményem arra, hogy ilyen irányban javult volna a dolog, de majd én is kipróbálom az aviva tornát, amit Angel. Arra én is kíváncsi vagyok, hogy rendszeres lesz-e, mert régebben 28-30 napra mindig megjött és nem voltak kimaradt hónapok.

Edit!
Egyenlőre még jól viselem a piros napokat és úgy néz ki, hogy beválltak a homeos bogyók is. Így legalább nem mérgezem a szervezetem a brutális cataflammal. Talán máskor majd jobban bejön a cukkini, esetleg valami mással. Tündéri az a relax fotel. Mi az auchanban szeretnénk majd venni pici fotelt neki, mert a barátnőméknél van és imádják a lurkói.

Sue!
Hotel :? . Hogy merik ezt megtenni. És miért nem tud erről senki, miért engedi a rendőrség???

Angel!
Nekünk azt mondta a dokinénink, hogy nem kell még sokat inniuk a babóknak, mert még szopiznak is és a pépekben is van folyadék. Barni is csak pár kortyot iszik általában (a cumisüveget nem szereti, a csőröst imádja rágni és a pohárból meg néha kifolyatja a szája szélén a vizet, azaz huncutkodik - közben meg vigyorog rám :wink: ). Miért tiltja a doki a cékla evését???

Hettie!
Miért vagy egyedül egész nap? Akkor én érezzem magam mázlistának, mert a párom már ált 16 óra körül itthon van (hacsak nem ténfereg valahol :lol: ).

Beuka!
Ekcéma :cry: . Remélem hamar rendbe jön.
Szerintem az a lényeges, hogy teszteljük a különböző kajcsikat allergia szempontjából is (+ vitaminok), így az ízét nyugodtan lehet mással befolyásolni, ha csak úgy eszi meg.

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Micsoda "termés"...

Edit,
Minna sokat szopizik, de fogalmam nincs róla, hogy ez mennyi lehet, soha nem mértem. Mást nem kap inni, de már vettem neki Hipp teát, ha nagy meleg lesz kipróbálom. Őszi-, alma-, vagy sárgarépalét szoktam az ennivalójába keverni.
Most olvasom, hogy a HIPP-teában cukor van :( mindjárt megnézem a polcon.. :( ez az első dolog, amit olvasás nélkül vettem :oops:
Sót én sem adok.

Sue,
Hátfájásra nekem a nyújtást ajánlották. Beválik...

Nózi,
vegetát, gluténeset én sem adok. Glutént a mi dokink egy éves korig nem ajánl.(Így zabpelyhet, kiflit, tölcsért, stb. sem)

Linda,
megyünk jún.3-8között:-) már nagyon várom, most intenzíven járunk babauszira és ma merültünk is. Nagy mosollyal jött fel az első után, jó volt látni.


Hettie,
kitartást:-) Puli édes lehet, párom is nyúz, de egyenlőre nem akarok második "gyereket", csak majd igazit:-)

Beuka,
parafinolajat hol szerzed? Cukrot csak akkor adj sztem, ha később is mindent édesíteni akarsz neki és kész vagy a kamaszkori elhízásos problémáit kezelni... :wink:

Mi ezerrel mászunk, nem győzöm felpakolni a dolgokat...
Sziasztok,

Beusa
Kép
beusa
 
 


Sziasztok lányok!

Ne haragudjatok hogy nem irtam eedig de idöm szinte semmi..Állando jelleggel vendégeink vannak pár nap szünetekkel.Ráadásul Marvin tiszta anyás lett üvölt ha nem lát..a seggembe van folyton ,vagy log rajtam a kenguruban..Már az sem jo neki ha leülök vele állni kell és sétálgatni..Felfedezö utra indulni a lakásban.Most épp a virágait szurta ki apának..Imádja öket..

Kaja:Szinte mindent eszünk már kivéve amiben tojás van.Szerencsére nem allergiás viszont annál válogatossabb.Az édesség jöhet a fözeléket meg öklendezve köpi ki tök mindegy milyen izü.A sütötök az egyetlen ami lemegy..a tejpép is kiment a divatbol, most a milupa gabona pehely a menö nálunk..Na mega : krémturo joghurt és Danett,Turo rudi(csoki nélkül)az aktivia és danon.Mondhatnám szinte minden tejtermék..Ettünk már párizsit virslit kiflit..Elég extrémnek hangzik de ezeket szereti..de Bettus biztossan leköröz ebben is..Fözni föztem már épp ma neki paradicsomos krumplit csirkehusival hát mit mondjak mindketten öltöztünk át utánna.Ugyhogy ismét félre rakom a bébiételfözötudományom egy kis idöre...Pedig még egy kis cukrot is raktam bele..Amugy tényleg fincsi volt..

Éjszakára vékony pamutrugit alá egy rövidujju body és egy vastagabb hálozsákot adok.Még nem vettem észre hogy melege lenne..
Elkezdtünk mászni bár még a lábunkat néha huzzuk mint egy kis foka de már minden veszélyben van,50 centis magasságig.A lakás bármely pontjára eljut pillanatok alatt.. Ülni már stabilan megül ,a kiskádban egyedül ülve fürdik..

Hintöpor:Soha nem használtam a popsira hintöport(mondjuk kenöcsöt sem)A kis hajlatait szoktam vele fürdés után beszorni a bepálás elkerülése végett..

Szemszin:Meghatározhatatlan lett.4 hos koráig azt hittük zöld lesz mivel páromé és enyém is az..De tévedtünk..

Naptej:Mi is Nivea sun gyermeknapozo spray-t vettünk 40 -es fakotrral.2700 volt Auchanban

Anita:
Hatalmas gratula a babához..Irigyellek nagyon..

Linda:
Meghivást kaptunk juniusban Keszthelyre.Remélem el is jutunk.Mit szolnál egy talihoz?Laurának van már foga?Bocs ha irtad már..Kissé el vagyok maradva..Marvinnak csak a haja nö..Foga az nem..

Melodia:
Örülök hogy tudtunk beszélni MSN-en mégha pár percet is.. :D

Nagyon csinik a csajok.. :lol: :lol:

Ne haragudjatok hogy nem irtam mindekinek névre szoloan de tényleg le maradtam egy kicsit..

Nálunk igy néz ki a puzzle szönyeg 10 perc után.

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Hú nagy termés lett, mióta nem jártam erre. De csak hajrá, így tovább, legalább van mit olvasni :wink: unalmas perceimben. márha van ilyen :roll:

Hmmm... mi tegnap voltunk autósülést nézni, aztán vettünk is, amit ma fogunk visszavinni, mert nem tetszik :lol: Mi is tudunk ám vásárolni. A párom römmer és concord között vacilált. Aztán mikor a boltba voltunk az eladó úgymond meggyőzött minket arról, hogy a concord az ilyen kicsinek jobb. Jó de hát nemcsak ilyen kicsin fog benne ülni :roll: Na tehát, bedőltünk neki, meg nekem az nagyon tetszett benne, hogy egy mozdulattal fekvőbe lehet állítani.
Beszereltük a kocsiba, az utat végigordította, ráadásul simán kibújt a biztonsági övből, aztán mondták hogy ezt már nem lehet jobban megszorítani. És akkor mi van a kisebb babákkal, mert hogy ez 0-18 kilósoknak volt alkalmas. Tehát hazaérve felhívtam a boltot, hogy holnap mennénk vissza kicserélni egy römmerre. :? Hát mi se vagyunk teljesen normálisak, pedig nem volt 5 fillér :roll:

Nózi, melódia: kispesti rossmannba nincs hálóbatyu, csak plüsspárna, de az édes :D

Chesti: lehet hogy valamit elnézek, de még mindig nem látom, hogy jött-e emil. azért ideírom még egyszer a címem: bettusi kukac freemail.hu, lehet hogy csak bettust írtál? Azért köszi ha még egyszer megpróbálod. :wink:

Ribizli: kismama agy az nekem is van, vagyis agy az nincs csak a nagy (z)űr a fejemben. Múltkor igencsak gondolkodnom kellett két szám összeadásán :roll:
Veronika csak egy pelusban alszik? :D Hogy becézitek?
Kittinek kékes szürkés szeme van. Gondoltuk hogy megváltozik mert nekem is és a páromnak is seszínű kekiszemünk van. Nagypapinak (apámnak) és nagymaminak (anyósnak) van kék szeme, úgyhogy van rá esély hogy megmarad ilyennek.

Edi ez a relaxfotel csúcs :lol: Nekünk ilyen kis babafotelunk van, de jóformán csak a játékok ülnek benne :D Kata igazi kiscsaj! Mi lesz ha a kistesó fickó lesz? Cserélheted le a ruhatárat :lol: mondjuk mi is :D

Timi: tudod én teát adok neki, amit te nagyon szeretsz, csak Dórinak nem jön be :lol: Meg limonádét, gyümilét, hipp v. nestlé v. kecskeméti, és még mindig kacsa így simán megissza a napi 1 lityóját, ami dokinéni szerint jó, és kell :roll: Azt mondta azzal nem ártok neki, csak béka nő a hasába :?

Sue: ismerős a mindenhova felmászik, szemetet kikukázza, wc-re bejön, szöszöket piszkálja, nyálat-hányást csiszatolja az újjával, gépet kikapcsolja-ír, fiókot kihúzza, táskát kipakolja stb.

Melódia: én amíg csinálom neki a kajcsit, szoktam a kezébe adni perecet v. dinnyét. Ez a legújabb, olyan édesen nyamnyogja, aztán ami nagy azt kiköpi, de órákig elszórakozik vele :lol:

Angel: ja-ja már biztos tudja ki az az anya. De ha egy kutya is van a látlóhatáron, akkor anya nálunk megszűnt létezni, csak a kutyus az érdekes. Tegnap voltunk egy helyen ahol uszkár is van, hát kapott rendesen az eb :lol:

Tina: hogy megnőtt Marvin haja megint. Én is most vágtam le, olyan kis fúsra, mert már semmit nem látott tőle úgy a szemébe lógott, de csak elől nő neki gyorsan. Viszont már látszik felül az egyik "nagy" foga :D Kajcsi: turbórudit azért még nem evett, de azért valóban sokmindennel próbálkoztunk már. De néha könyörögni kell neki hogy egyen, és a párom szokott bohóckodni, hogy nevessen egy kicsit aztán bedugom a hamit a szájába. Tiszta tortúra az evés :?
Én nem szeretem ezt a púzd le szőnyeget, mert nekünk kiesik minden darabja :?

Na megyek mert visszük vissza az ülést. TIna azt hiszem ti vettetek már, vagy volt szó róla vmikor, mert már néztem egy linket hogy hogy kell bekötni. Te írtad ide. Valaki vett már autósülést?
Gondolom Ákata, Napraforgó, meg a nagyobb babáknak van már, de mivel ők nem írnak ide, ezért nem tudnak segíteni, pedig jó lenne :wink: Vagy egy-két képet dobhatna ide mindenki aki már rég járt erre.

Sziasztok: Bettus

Kép
bettus79
 
 


Hello!
Ezt a hsz-t reggel óra írom …

Ribizli!
Kata szeme megszületésekor szerintem egyszínű sötétkék volt, mostanra kicsit világosodott és a pupilla környékén zöldes-barna karika alakult ki. Apának világosabb kék, nekem zöld szemem van.
Nem csak te vagy „féltékeny”, én sem szeretem ha megfogják Katát, de persze ez vhol hülyeség és elkerülhetetlen.

Sue!

Hiszti :(
Viki szebben eszik ez tök jó. Ebéd után nem kínálod meg szopival? Akkor talán nem robbana szét, vagy nem fogadja el?
Én nem adok Katának se zsömlét, se mást amit mi eszünk…Persze kinézi a falatokat az ember szájából, pl. húslevesból adnék neki répát ha kér, de amúgy nem.
A levél meg kiakasztó, ha tudja a rendőrség, hogy ez van, miért nem ellenőrzi őket jobban? :evil:
Esés :( nagyon kell már vigyáznod rá. Gondolom az éjszakai kelések miatt meg fáradt vagy nappal, nem? Délután szoktál együtt aludni Vikivel?

Angel!
Milyen módszerrel tanulod a spanyolt? Örülök a p.é-nek, majd 2hét múlva drukkolhatunk :D :lol:
Próbáld meg a filteres teát, amit Linda írt, hátha megissza Gergő. Szopi még van?
HIPP-es gabonapelyhet, hol vetted, ez a neve konkrétan?
Miért nem adhatsz ceklát?
Kata igen pohárból iszik.

Hettie!
Teszel fel képet a kutyusról? Gratula a fogacskához!! :lol: Fényképet jó? :wink:
Milyen volt az ínye mielőtt kijött? Sajnálom, hogy „ilyenek” a rokonok, hagyd őket a francba, ne is menjetek hozzájuk, ha nem muszáj…

Linda!
Hősök :D ma éjjel fél 3-ig néztem, persze Kata most 1x kelt fel éjjel, aludhattam volna…Ma lefekszem korán tuti 3x kell felkelnem…Így szokott lenni. Túlvagyok a kozmetikán, jobban érzem magam tőle :D Lefotózod azokat a mesekönyveket?
Igen Katának sincs még foga :lol: (mondjuk amíg ennyiszer szopik nem is bánom, mert így is harap)

Timi!
Kata is piros pöttyös, meg a homlokán is van színtelen kiütésszerű. De amióta bejött ez a meleg azóta. Várjuk a beszámolót a ruhavásárlásról :wink:

Beuka!
Nagyon szépen eszik Boti. Főzit meg majd csak megeszi egyszer. Kata nem eszik még mindig sokat, 2 napja meg főleg, na mindegy, gyümit meg nagyon nem akar. :(
Hogy derült ki, hogy ekcémás Boti nyaka? Mik voltak a konkrét tünetek?
A relaxfotelt Auchen-ben vették és nem rugózik úgy, mint a nagy. Ez olyan stabilabb.
Anita!
Pocid már növöget? Oké, én is akkor a lábat fogom nézni, de az éjjel mindig meleg.

Tina!
De jó akkor Marvin is szépen közlekedik a lakásban. Kaja ügyileg szépen haladtok. Hipp bébiételekben van kedvenc?
Már most látszik, hogy Marvin szeretni fogja puzzle-kat :lol:

Bettus!
Autóülés sztori nem semmi. Kicseréltétek?
Kistesó remélem lány lesz :wink:

Gyuri írt a receptes topikba :D
Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


sziasztok,
Angel,
nekünk a Vichy babanaptej bevált, spray, de jól kenhető :lol: és kézre fújva jól rákenhető a pofijára is :lol: :lol:
Hol tanulsz spnyolt? magántanár? nyelviskola? egyedül? Mikor tudsz tanulni?

Bettus,
mi is most akarunk ülést venni, már kilóg a lába a Maxi-cosiból.
Milyet érdemes akkor???

Most először lázasak vagyunk, szegény pocsékul volt reggel, most jobb a helyzet. Közben napról napra gyorsabban mászik.

Sziasztok,

Beusa
Kép
beusa
 
 


Sziasztok!

Bettus:
Igen mi már 3 honapos kora ota a Concord Ultimaxot használjuk.Igaz pár hete forditottuk csak meg menetiránnyal szembe..Én nem tudom hogy tud kibujni Kitti belölle mert én ugy meg tudom huzni hogy a vállánál szinte lenyomja a gyereket..

Bekötés menetiránynak háttal:

http://www.concord.de/en/driving/produk ... ction.html



Háttal kötöd akkor a kék,szembe akkor pedig a piros rögzitöket használod.
Vendég
 


Bocs ezt jol benéztem..Nem is bekötös link kellet volna igaz??A gyerekröl akartál ahogy a kocsiba be van kötve??Ma már nem mert épp most értünk haza,de ha kell akkor holnap csinálok..Tényleg nem 5 fillér de állithato még a fejtámlája is.Barátnöm kislánya most volt 3 és simán ül benne ..Én nagyon szeretem..Remélem azért sikerül megoldani a problémát.

Edi:
A hippben a zöldséges sonka tésztával..És bármelyik sütötök jöhet kivéve a nestlés,azt nem csipi mert kicsit rostosabb.Amugy a hipp desszertek közül bármelyik turos joghurtos kétrétegü jöhet..Nagyon szuper a fotel tök aranyos Kata benne..

Sziasztok...
Vendég
 


Hello!
Beusa! Jobbulást Minnának!

Holnap meggyet szeretnék Katának adni. Előbb vettem magozott, fagyasztottat. Felengedem és összeturmixolom? Héját így adhatm neki, vagy passzírozzam át (nincs kedvem :oops: :oops: )
Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!

Ma nagyon nyűgös volt egész nap sokat sírt, nem tudom mi lehetett a baj, de az is lehet hogy fáradt volt, mert nem aludt ma semmit pedig, egy picit mindig szokott.

Edi
Az inye nem volt megduzzadva meg semmi jele nem volt, csak a szokásos rágás meg nyáladzás már elég régóta. A fogról majd holnap csinálok képet, mert most már talán látszani is fog rajta. Még csütörtökön csak inkább érezni lehetett, látni nehezen. Ha meg akarom nézni dugja a nyelvét is hozzá ugyhogy azt el kell tolni hátrébb. :)

Angel
Köszi. :)

Anita
Az biztos hogy nem kellet várni éveket. :lol: De igy akkor biztos nagy az öröm, hogy Ő meg ilyen gyorsan összejött.

Gesztenye
Akkor vagyok egyedül egész nap ha délutános, mert akkor csak délelőtt van itthon, én meg ha lehet akkor még alszok akár 9-10-ig is, ha sikerül. És csak éjszaka ér haza fél 1-kor, az nagyon rossz. Ha meg délelőttös, akkor ő is itthon van már 4-kor, de mostanában meg sokszor elmegy focizni. Jó lenne egy pótférj. :lol: :roll:

Sue
Kutyus :cry: Az én agyam is hülye, mint ahogy írják a többiek, kétszer kellet elolvasni hogy megértsem. Mert először ugy értelmeztem, ha az én Artúrom ott lenne. :oops: Hány éves volt a kutyus? kíváncsi leszek hogy majd mi is hogy növünk össze a kutyival, az ő neve Bogi, és kislány.

Nálunk is van ordítás ha eltűnök a képből. Ugyhogy néha próbálom ugy csinálni hogy ne vegyen észre hogy bekerültem a képbe. Ugyanis az a szokása hogy elvan, játszik, aztán meglát, elmegyek és ordít, pedig előtte jol elvolt. A másik meg az hogy tök jol elvan valakivel, aztán meglát engem és elkezd sírni. Sztem ez azért van hogy foglalkozzak vele inkább én. Olyan édes ilyenkor kis anyás. :lol:

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?