Új privát üzeneted érkezett!

Mensi: nekem már megjött az elsö egy hete :(:(

Nekem is csak két napig volt rövidbe a gyerek amikor nagyon meleg volt igaz nekünk a lakásban is elég meleg van a tégla tartja magában a höt:) Éjszakára meg rugiban alszik mikor meleg volt alá nem adtam bodyt de két napja mikor a vihar is volt már visszaadtam neki igaz takaró nélkül és köztünk alszik abszolute nem fázik :)

nika70
Salgótarján
 
 


Köszike a gyors reagálásokat! :)
Mostmár értem az öltözékeket! A takaró nálunk is nagy dilemma, van 3 féle, egész nap cserélgetem, vékonyabb, vastagabb, közepes vagy csak textilpelus, meg persze ő is ledolgozza magáról, sőt legújabban felhúzza a rugijait, lehúzza a zoknikáját és villogtatja a kis vádliját, úgy rúgkapálja a forgóit az ágya felett. :lol:
Tinu, köszi a tippet! Kipróbálom mindjárt. Menek, reszelek egy kis almát és átszűröm!

Kép
Kép
marslakocska
 
 


Hát persze, hogy most nincs meg a kisszűrő! :evil:
Na mehetek a 100 ft-os boltba beszerezni egyet!
A francoskába, pedig én még ma szeretnék almalevezni! :oops: :roll:

Kép
Kép
marslakocska
 
 

 
 

Sziasztok!

Hűű, megint van termés dögivel.

Hozzátápi ügyben :
Hétvégén megvolt az első almapróba. 3 kiskanálnyi, illetve egy nagyobb kanállal volt, lehet hogy inkább az volt az érdekes, nem az alma. :)
Amúgy amit megetettünk vele, az nem jött ki, bár a pofikat vágta, a végén meg megrázkódott.
Íme pár kép a nagy eseményről.

Kép

Kép

Kép

Egyébként nekünk a dokinéni javallotta, hogy itt a nyár, lehetne gyümit próbálni.Én paráztam és még egy kicsit most is azon, ha elkezdünk valamit, akkor kevésbé kell neki az anyatej??? Végre csak azt kap, és nehogy ne kelljen már ezek után, mig idáig elszenvedtünk, hogy a tápszert mellőztük.
No de ezt félretetterm magamban, hogy tényleg itt a nyár, eredetiben kóstolj a a gyümiket, ne bébiételként. Azzal még télen ráérünk majd. szóval az elhatározást tett is követte és nem volt rossz az első próba.
Azóta nem volt többször alma, de semmi más sem.
Tényleg ha elkezdem, akkor kéne naponta adni? :?:

Öltöztetés:
Úgy veszem észre, hogy izzadós típus a lelkem, (de nem biztos, lehet csak én érzem így) bár itt kinn a a szabd levegőn úgy be tud a háta izzadni a babakocsiban. Ezért napozó van rajta mezítláb és a sapija.
Ha olyan van még egy pelenkával le van takarva ha beájul.
Ha kicsit hűvösebb van, akkor póló body és talpas gatyó vagy sima naci zokesszal.
Éjjel meg ujabban ugy alszik, hogy egy trikó body és egy lábatlan rugi van rajta.
Takarót le szokta rúgni, de együtt alszunk, még nem probléma.


Babaúszás:
Ki volt már?
És aki volt annak milyenek a tapasztalatai?
Amúgy nem tudom ki kérdezte, talán Deszilvi, hogy mi kell. Úszópelus kell és valami gatya rá. legalábbis a camponás uszinál az kell ahogy a neten olvastam.
Amúgy kaptunk igazolást amár, hogy mehetnénk, de úgy vagyok vele, hogy egyik nap mennék, a másikon meg nem. Félek, nehogy elkapjon valamit. mert a dokinő amikro az iogazolást adta, csak úgy mellékesen közölte, hogy oké, semmi gond ha akarunk, de nem biztos hogy Fanninak tetszik majd, ésé ott vannak a húgyúti fertőzések, meg a szembetegségek, esetleg a fülével lesz valami. Szóval elrettentett.
Meg végülis ha belegondolunk tényleg a szülők, nagyszülők ott punnyadnak a vízben. K tudja kinek milyen altáji baja van.
Jajj, most ez a dilemmám.

Talis képek!
Jajj itt a nyaralóba nem tudok küldeni , csak fogadni valami miatt levelet. Nem is értem.
Igaz nem sok képet alkottam, bár mindenki babóját sikerült megörökítenem.


Amúgy csoda, hogy most tudtam jönni, mert annyi minden van. Átalakítás van itt a házban és mérhetetlen nagy a kupleráj, pakolás és miegymás.
Egyszerűen a gép elé nem tudok leülni.

Napernyő:
Brendonban vettem közel 4 ezerért. és nekem is nem kis okoskodásba tellett, míg ráraktam a babakocsira. Kicsit kiáll, de ott van egyenlőre. Na az a szép majd, ha a kocsit be kell rakni az autóba ha megyünk valahova. Akkor le kell szedni és majd újra ügyeskedni egyet a feltevéssel. :lol:

Iwiwre a fotók:
Ki mekkorába tette fel? Milyen méretben? Csak azért, hogy mindenki babájáról legyen, hogy felférjenek.
Még nem tettem fel, előbb érdeklődöm direkt.
Szóval mekkora a kép amiket feltettetek? :?:

Nem tudom lettek-e általam az ujak üdvözölve! Ha nem, akkor üdv itt nálunk ezen a fórumon! :lol:

Mágnes!
Neked lesz szülinap? Sok boldogságot! Jó pihit! :D

Ennyire futotta....

Zsuzsi

Kép
zsuzsu74
 
 


Ja még annyit ami téma volt ...

Inni a tejen kívül én köményes teát adok Fanninak. Szereti.
Nem tudom ettől-e vagy sem, (mert nem iszik minden nap teát), de napi szinten a 2-3 kaki megvan. Van, hogy több is :lol: :lol:

a másik pedig:
MINDENKINEK A SAJÁT GYEREKE A LEGSZEBB ÉS LEGOKOSABB! :D
Persze ujdonságot nem mondtam ezzel.
Szóval Tinu! Tündid igenis szép kisbaba. Karakteres az arca és szép nagyok a szemei.
Egyébként vannak olyan esetek, hogy akik kevésbé szépek kicsinek, azokból lesznek a híres modellek. Akik viszont bájosak, azok megcsúnyulnak. Ez mind relatív. Kinek mi a szép és a bájos.
De a legfontosabb mibndig is az marad, amit fentebb írtam nagy betűvel. Mindenkinek a sajátja a legszebb és a legtökéletesebb. Ez a természetes!!!És ez a lényeg!!!! :D
Na ezt jól megaszontam!!!

Mosogatógép:
Akkor én vagyok itt a kőkorszaki szakiné, mert nekünk nincsen! :shock: :oops:

Kép
zsuzsu74
 
 


Hello!

Gondoltam bemásolom nektek:






Fejlesztési lehetőségek a 4-6. hónapban

Ezeknek a feladatoknak az összeállítása Deákné B. Katalin: Anya, taníts engem! című könyvében találhatók meg részletes, hetekre lebontott, konkrét feladatsorokkal. A szerző saját, pedagógusi tapasztalatait felhasználva, illetve pszichológusok és pedagógusok véleményét figyelembe véve állította össze ezeket a mindenki számára érthető, szinte semmilyen anyagi befektetést nem igénylő, a gyermekek számára élvezetes fejlesztő programot. A program születéstől iskolakezdésig, hat évre szóló anyagot tartalmaz. A feladatok, a játékok az értelmi fejlesztésen túl hozzájárulnak egy kiegyensúlyozott, szeretetteljes anya-gyermek kapcsolat kialakításához.

Mindenkinek bátran ajánlom ezt a könyvet.


A gyermekek eltérő időpontokban tanulnak meg átfordulni, mászni, felülni. Szükségtelen babád fejlődését hasonló korú társaihoz hasonlítgatni. Az egészségesen fejlődő gyermek mozgásai egyre ügyesebbek. Hihetetlen az a fejlődés, ami ebben az időszakban lezajlik. Élvezzétek együtt az egyre jobban ügyesedő gyermek változásait és folytassátok a közös foglalkozásokat. A játék idejét egyre jobban meg lehet nyújtani. A napi 1/4-1/2 óra már sok tanulásra ad lehetőséget. A foglalkozásokat pokrócon vagy heverőn végezd, soha ne a kiságyba!

Néhány biztonsági intézkedés erre az időszakra:

*

Ne hagyd a gyermeket semmilyen magasabb fekhelyen!
*

Ha már próbálkozik a mászással, a földről távolíts el minden veszélyt rejtő tárgyat!
*

Ne tegyél az asztalokra lelógó asztalterítőt, amit a mászó gyermek elérhet!
*

A konnektorokba tegyél vakdugót!
*

Zárd el székkel vagy egyéb módon a veszélyes helyeket (pl. üveges szekrény, kályha, virágtartó, ingatag polc, lépcső, stb.)!

A gyakorlatok közé ebben a korban belép, majd a továbbiakban egyre hangsúlyozottabbá válik a kisgyermek értelmi képességeinek, figyelmének, gondolkodásának alakítása. A fejlesztésre továbbra is érzékszervein keresztül, a játék eszközével van módod. Az eredmény, a foglalkozások jutalma nem marad el. Tapasztalni fogod, hogy gyermeked mennyivel nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb hasonló korú társainál. A közös tevékenység az önálló játékot is megalapozza. A sokoldalúan foglalkoztatott gyermek valószínűleg nem lép a folyton unatkozó, nyöszörgő, nyűgösködő babák sorába.

Bőrön keresztül szerezhető információk:

*

Ismertesd meg a különböző tapintású anyagokat! Adj kezébe selyem- és pamuttextíliát, durvább szövésű vásznat! Simogasd kezecskéjét ezekkel az anyagokkal! Cirógasd kezét, arcát tollal!
*

Adj kezébe puha labdát, rongybabát, majd kemény tapintású tárgyat (pl. kanalat, építőkockát)!
*

Tegyél egyik kezébe puha, a másikba kemény tapintású tárgyat!
*

Ismertesd meg érdekes tapintású tárgyakkal (pl. alufóliával, ragtapasszal, papírral, szivaccsal, stb.)!
*

Kisméretű labdát forgass babád kezébe, hogy érezze a sima, gömbölyű felületet!
*

Forgass kezébe szögletes tárgyat, húzd végig csöpp kezét az éleken!
*

Mutasd meg és engedd, hogy a különböző tárgyakkal üsse az asztalt!
*

Meztelen testtel fektesd a babát puha takaróra, majd durvább vásznú heverőre!
*

Gyengéden vakargasd hátát, hasát, kezét, lábát!
*

Puszilgasd meztelen testének különböző pontjait! Ne csiklandozd!
*

Babád kezével simogasd a kicsi fejét, haját!

A látás fejlesztése:

*

Adj a baba kezébe színes játékot, vidd a szeme elé a kezét!
*

Mozgasd a baba karját próbáld rávenni, hogy szemével kövesse azt!
*

Akassz a kiságyára úgy játékot, hogy elérhesse, üthesse!
*

Teríts a kiságy oldalára érdekes mintázatú terítőt!
*

Akassz a lámpára könnyű, színes papírból készült figurákat!
*

Tegyél játékot az asztalra, késztesd, hogy vegye el!
*

Kisebb és nagyobb tárgyak kézbeadásával próbálkozz az egy-, illetve kétkezes fogással!

A hallás fejlesztése:

*

Csörgővel irányítsd figyelmét különböző irányokba!
*

Játsszatok sípoló állatfigurákkal!
*

Koccants össze előtte műanyagból, fából és fémből készült tárgyakat! Add a kezébe a tárgyakat és segítsd őket koccantani!
*

Ha teheted, lepd meg valamilyen zenélő játékkal, mely kedves, megnyugtató dallamot játszik!
*

Énekelj neki naponta!
*

Hallgassatok rádióból zenét, beszélgetést! (Ha egész nap szól a rádió, akkor nem irányítható vele a gyermek figyelme!)
*

Hívd fel a figyelmét a hangokra! Pl. "Hallod? - Megy az autó!", vagy "Hallod? - Ugat a kutya!"
*

Fokozatosan ismertesd meg vele a háztartási eszközök (pl. porszívó, mosógép, turmixgép, stb.) hangját! Ha megijed vagy fél a hangoktól, kapcsold ki a készüléket!

Az érzelmek alakítása:

Az 1-3. hónapos kornál leírtak továbbra is érvényesek.

A közös, önfeledt játék a mamának és a babának egyaránt érzelmi feltöltődést ad. Lássunk néhány lehetőséget!

*

Feküdjetek egymással szemben az oldalatokon!
*

Vágj grimaszokat, próbáld a babádat megnevettetni!
*

Játsszatok nyelvöltögetőt, figyeld, hogy gyermeked visszacsúfol-e?
*

Dugd az ujjadat a baba szájába, ha megharapja, jajongva nevess! (Előtte moss kezet!)
*

Adj a markába kendőt, húzogasd, mintha el akarnád venni! Ez a "kötélhúzás" jó játék lesz.
*

Játsszatok dögönyözést! Bújjatok össze, rágcsáld óvatosan a pici testrészeit! Vágj nevetős, majd komoly arcot!
*

Süssetek a csöpp kezekkel pogácsát!
*

Játsszátok el az ujjain: "Ez elment vadászni, ez meglőtte, ez hazavitte, ez megsütötte, ez az iciri-piciri mind megette!" "Kerekecske-gombocska, erre fut a nyulacska!"
*

Játsszatok "Zsipp-zsupp kenderzsuppot"!
*

Táncoljatok együtt zenére!
*

Minden hancúrozást gyengéd, egymáshoz bújó pihenés zárjon. Simogasd gyengéden, dúdolj megnyugtató dalocskát!

A környezet megismerését szolgáló feladatok:

*

Tedd a kicsit pokrócra, a földre a lakás különböző helyiségeiben!
*

Jó időben játsszatok kinn a szabadban, takarón!
*

Nézzetek tükörbe! Mosolyogj rá a tükörképből!
*

Húzd kezénél fogva ülő helyzetbe, de ültetését ne erőltesd!
*

Vidd másokhoz vendégségbe, de ne bízd felügyeletét gyermekekre!
*

A szabadban gyűrj össze száraz leveleket, hogy hallja a hangját!
*

Adj kezébe kisebb gyümölcsöt!
*

Koccantsatok össze köveket!
*

Engedd, hogy a fürdővizét locsolja!

Az utánzóképesség fejlődését segítő feladatok:

Cél: a babát rávenni az általad végzett tevékenység utánzására. Nem könnyű feladat, ezért ne csüggedj, ha nem sikerül egyik napról a másikra!

*

Mosolyogj, majd vágj komoly arcot!
*

Dugd ki a nyelved, mozgasd, majd húzd vissza!
*

Fordítsd fejedet oldalra, majd nézz szembe a babával, mondd: "kukk"!
*

Utánozz hangokat (pl. "g" vagy "r")! Próbálkozz szótagokkal: "eh", "ah", "uk"!
*

Berregj a babának!
*

Cuppants felé puszit!
*

Vágj csodálkozó arcot!

Az önálló játék:

A 4-5 hónapos gyermek egyre több időt tölt ébren. Egyre nehezebb a feladat az ébrenlét idejét játékkal kitölteni. Iktass be a napirendetekbe délelőttre vagy délutánra önálló játékidőt! Ilyenkor hagyd, hogy saját erőfeszítései segítségével tapasztalatokat szerezzen!

Hogyan játsszon a baba?

Mindenképpen vedd ki a kiságyából, tedd járókába vagy a földre szivacsra, pokrócra! Környezetébe tegyél olyan tárgyakat, amelyeket még nem ismer! Ne sokat - egyet, kettőt. Nagyon ügyelj, se lenyelni, se magát megsérteni, balesetet okozni ne tudjon velük! Ezek a tárgyak lehetnek játékok, de választhat a lakás érdekességei közül is. Bármilyen tárgy, amellyel nem tud önmagában kárt okozni, hasznos információkat rejt a gyermek számára. Megtapasztalhatja általa a hideg, meleg, puha, kemény, merev, mozgatható stb. tulajdonságokat. Gondolkodj, milyen tárgyakból válna jó játék!



A könyvben napi lebontásban összeállított feladatsorokat találhatsz.
cicmerák
 
 


Piroslaposok táborához én is csatlakozok! Sajna... de hát ez van!

Ilgya: jövő hónapban megyünk nyaralni 3 napra egy babahotelbe, (nyeremény) és ott pont babaúszás hét lesz, ami 3 hós kortól van. Kipróbáljuk! Aztán ha tetszik neki, akkor lehet hogy fogunk járni! Kicsit félek tőle, főleg a baciktól, de akkor soha nem engedhetem vízbe. Ezért kérdeztem a fürdőpelust, fürdőnacit, hogy még tudjam adott esetben az utóbbit beszerezni!

Ebben a nagy melegben nálunk is rövid újjúban volt, de most újra melegebben van öltöztetve. Tegnap vettünk tescoban rövid újjas pizsit, nagy melegben majd azt adom rá éjjel!

Mági: én a takarót, illetve a plédet is betűröm a rács és a matrac közé, amióta egyszer arra mentem be, hogy sír keservesen, és a takarót ráhúzta a fejére, és ott kapálózott, de nem tudta lerugni!

Tök jó és egyben hihetetlen, hogy már a hozzátáplálásról beszéltek...még csak most születtek a babák, erre már almát csócsálnak! Hogy megy az idő, hihetetlen!

Ákosnak elkezdett hullani a haja, de nem akárhogy. Mondjuk van is miből hullani, és már ott figyelnek az új hajszálak, olyan kis édes!

Jeep: köszi, hogy feltetted a kismamát. Tök jó volt elolvasni!
Vendég
 


na, kicsit elcsúszott :x :x
cicmerák
 
 


Kell igazolás úszáshoz???????
Vendég
 


Szilvi!
A Campopnás úszáshoz kell.Úgy van a neten. lehet még az is, hogy a szülőnek is, nem tudom pontosan.

Amúgy bejelöltem pár embert az iwiwről a babás oldalról. Akit nem és gondolja tegye meg nyugodtan :)

És lécci mondjatok képméretet!

Hajhullás:
Fanninak most nagyon hullik. Egy fejfordítás és ott a rengeteg haj.Szegény.
Na de hát jön az uj gondolom.
Vajon milyen színű lesz? Arra kivi leszek. :)

Tescos pizsit, olyan rövid ujjas, rövid gatyásat (egye) én is vettem Fanninak. Igaz bézs a színe, na de éjjelre jó az.
Meg nem vagyunk totál rózsíszín mániások. Oké az a csajszis, na de mindent ráadok. Amig nem tud beleszólni ,, kiélem az öltöztető mániámat. :lol: :lol: :lol:

Kép
zsuzsu74
 
 


Zsuzsi: nekünk sincs mosogatógép ne aggódj egészen jól elévagyunk nélküle is akinek van az meg azzal van el:):):):):):) mondjuk néha én is jobban szeretném ha csak bedobom a gépbe és nem kell mosogatni mert baromira utálok de itt az albiban nem lesz sosem :D:D:D:D:D:D

Babaszépség: én bölcsiben dologztam és annak idején volt olyan hogy csúnya gyerek de mi öt is nagyon szerettük mert szerintem csúnya gyerek nincs hiszen mindenkiben van valami ami bájossá teszi.De különben itt a topik babaák között öszintén mondom nincs is csúnya baba mind nagyon helyes és zsép anyukák ne aggódjatok :D:D:D:D

nika70
Salgótarján
 
 


én 600/450 pixeles felbontásban tettem fel

nika70
Salgótarján
 
 


Nika!
Igazad van!
Nincsen csúnya gyerek, mert mindenki egy egyéniség,.Nem a szépség a mérvadó!
Csupán reagáltam Tinu dilemmájára, hogy...
No de nem ragozom.
Itt mindenki szép, okos, ügyes, bájos és még ami szem szájnak ingere! :D :D :lol: De komolyan!!!

Mosogatógép nélkül mi is elvagyunk.
Amúgy mosógépet karácsonyra vettünk, Fanni érkezése előtt, hogy ugyan már...legyen.
Előtte nem volt, kézzel, mint anno régen mindent.
3 éve lett egy kölcsön hajdú tárcsás, majd 1 éve hozzá egy centri.
Na ilyen kőkorszakiak vagyunk!
De tényeleg nem hiányzott.
Viszont , most, hogy van autómata mosógép, hát tényleg nem lehet meglenni nélküle. Ennyi babagöncöt mosni, naponta többször, így már megérte.
Ha nem jött volna baba, marad a hajdú, vagy a két kezünk! :lol: :D :lol: :D

Kép
zsuzsu74
 
 


Ok, köszike, már sikerült egyet nekem is feltenni! :)

Kép
zsuzsu74
 
 


sziasztok!

most csatlakoztam, és gondoltam, látva, mennyien írtok a hozzátáplálásról, megosztom veletek, mi hogy állunk.
Szóval Doma most 4,5 hónapos, és a banán-alma nála minden mennyiségben jöhet.
elvileg őszibarackot is lehetne neki adni - doki néni szerint. meg is próbáltam őszilevet itatni vele, de olyan elkeseredett arcot vágott, és összeszorította a száját, hogy erről lemondtunk.

egyébként először tejpéphez kevertem a banánt, aztán külön néhány kanállal adtam, végül - pl ma - egy egész banánt és egy fél adag pépet benyomott ebédre.

uzsira pedig egy fél alma, és egy fél adag pép.

jövő hétre a kiwit próbáljuk, kíváncsi vagyok, arra mit lép.

betty
bernadette
 
 


Olyan mérges vagyok! A szomszédban 3. napja légkalapácsoznak, mindezt 5 után kb. 9-ig. Az ablakunktól 3 méterre. A csajszi nem tud aludni, szegénykémet ringatni kellett, ilyenre még nem volt példa. :twisted:
iwiw kép:
én 600*600 ban tettem fel. Nem jó?

Nekünk sincs mosogatógépünk, már nem tudnánk hová tenni. Én szeretnék, majd egyszer a jövő évszázadban a saját házunkban tuti venni fogok!

zsuzsu:
igen, nekem lesz, holnap, köszi a jókívánságot :)

ante:
magára húzza, de nem húzza le, mérgelődik, hogy a fején van. A lábával dolgozza fel, ő is a zenélőjét akarja rugdosni, de ezzel csak a takaró felhúzása sikerülni neki

bernadette:
szió, és köszi a tapasztalatokat. Kivi?? Lehet azt is?? Nem is tudtam!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Ante
Nekem sosem volt sok tejem,de eleg a babanak,max soxor szopizik kevesebbet.Nekem alszik ejjel 11 orat eves nelkul,na aztan napkozben meg eszik minimum 7szer,azaz kb ket orankent :)
Nekem meg nincs telapo,de valahogy nem is hianyzik :lol:

Kiscsiko
Szerintem tobb a tapszert forszirozo vedono mint az aki inkabb amegoldast probalja megkeresni.Enyem otthoni nagyon tapszer ellenes volt es igazan hasznosan segitett ha meginogtam.

Dorka
Hat ez az hogy ezen az itteni gepen nincs felprogram,de ha aggodok a szagok miatt elinditom es kesz nem baj hogy felig van.

Magnes
Tenyelg nem okoskodas,de atapszerben minden megvan ami egy ekkora babnak kell es persze mu de a zoldsegben gyumiban nincs annyi tapanyag,feherje,ezert mondaj a szopis tanacsadok si inkabb hogy ha kell inakbb tapi 6 hos koraig mint korai etets.En mar regebben kerdeztem Snoopyt es ez az O velemenye is,mert en dilemmaztam,hogy mi lesz ha nem lesz eleg tej 6 hos koraig.Szerencsere kihuztuk....ez nekem hihetetlen orom :P
Egyebkent dokinom nekem is a korai etetest mondta,de meghallgatatm aztan kesz,nem kell em mindent betartani amit egy doktor mond.PErsze tudom elso gyerekeskent mas,de elsonel nekem ALex tobb tapit kapott mint tejet aztan megis csak 6 hosan kezdtuk etetni.
Itt szerencsre minden zoldsegnem mindig van szezonja az idojaras miatt,ugyhogy a hetvegi bio piacon be isz erzek nehanyat Leonnak.

Tinu
Nekunk is ezert lett korabbi furdetes,eddig fel 10 helyett mar fel 9kor furdik es igy kevesebb az esti hiszti.

Szilvi
Kell igazolas az uszashoz ,de csak eloszor amikor mentek.Leon haja is kicserelodott mar ugy ket honapja es most kezd neki olyan szoke lenni mint Alexnak,es a bore is feheredik,ugyhogy ezen gyermekem sem lesz kreol boru :roll:

Bernadett
Kvit nme elhet meg adin mert allergizal erosen,taaln csak 1o honapos kor utan,vagy meg kesobb,es ez van asz osszes kismagvas gyumivel,mint szeder ,eper...

Kép
Kép
kataa
 
 


ok zsu csk én is emondtam a véleményemet nem akartalak megbántani és gondolom nem is ez történt :D:D:D:D:D:D

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Jó régen írtam, de azért időnként olvasgatok.
Iwiwen visszaigazoltam a topikot is és azokat is, akik megtaláltak! :):)

Látom sokan már a hozzátáplálással kezdtek foglalkozni. Hát mi még nem és 1 hónapig nem is tervezem. Semmi okom sincs rá, mert Simon tökéletesen fejlődik (2 hete 7010 g és 68 cm volt a mérickén), és biztos vagyok benne, hogy az anyatej a továbbiakban is megfelelő lesz számára, majd 6 hónaposan el kezdek vele kóstoltatni, de még akkor is szem előtt tartva, hogy az 1 évben a fő táplálék az anyatej, és csak hozzátáplálok.
És őszintén én a 3-4 hónapos korban kezdett hozzátáplálást nagyon korainak tartom.
A szakmai ajánlás is úgy szól, hogy az első hat hónapban az anyatej tökéletesen kielégíti a kisbaba minden igényét. Egy gyümölcs, zöldség sem adhat többet, ráadásul most még nincs is igazi gyümölcsszezon, primőrt meg nem is igazán ajánlott adni. Persze Kataának könnyű!! :D:D De vele is beszélgettünk korábban, hogy én még a tápszerrel is emgvárnám a 6 hónapos kort, mert nem godnolnám, hogy a tápszeres babák bélrendszere érettebb lenne a táplálék befogadására.
És még annyi ideig ehet majd mást!
És persze azzal sincs semmi gond, ha nem akar rögtön enni. Nátán 7,5, Hanna viszont 10 hónapos volt, amikor rendesen lehetett nekik adni. Én mindig csak picit próbálgattam (Nátánnál pl. egyértelmű volt a "nem", mert egyszerűen a száját sem volt hajlandó kinyitni), aztán kimaradt pár nap, néha hét is. Mivel rendesen fejlődtek, ezért valószínű nekik korábban nem hiányzott még.

Tali: nagyon sajnálom, hogy mi nem tudtunk elmenni (amúgy érdekesek lettünk volna, mert nekem péntek 3 gyerekes (pénteken Nátán nem megy oviba). Babák-mamák mind nagyon szépek! :):)

Mosogatógép: én nagyon szeretem, nálunk nagy kincs, hogy van. Egy csomó időt megspórol, és még sokkal jobban el is mosogat, mint én tudnék. Pl. én biztos nem bírnél 70 fokos vízben mosogatni.

Mágnes!

Hú, azért ez a cukros tápszer már nagyon durva egy védőnő szájából! Ha tudná, hogí mi hágyszor szopizunk. Főleg a nagy melegben ugye fontos, hogy elég folyadékot kapjon ő is.

Fibcsi!

Minden gyereknek mérik a fejét időnként. Az lehet feltűnő, ha a fejkörfogat és a mellkaskörfogat eltér. De még ez sem feltétlenül jelent gondot (pláne nem agykárosodást), esetleg csak annyit, hogy a gyerek kissé nagyobb fejű, mint az átlag. Jó figyelni rá, mert a fejkörfogat hirtelen növekedése pl. fokozott agyvíztermelésre utalhat, amit ha hamar észrevesznek, kezelhető.
Nálunk Beni eseténben felmerült a kérdés, rendszeresen csináltak koponya UH-t, meg neurológiailag követték. De nála nem volt semmi gond, sőt nagyon okos gyerek, 4,5 évesen folyékonyan olvasott, ma is kiemelkedően teljesít a suliban.

Menzesz: ha úgy alakul, mint eddig, akkor kb. Simon 1 éves korában várhatom. Én nem bánom! :D

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Nika!
Nem, nem bántódtam meg valóban nem ez történt.
Csak én ugye késve reagáltam dolgokra, mint amikor téma vlt.

Beszti.Engem még nem jelöltél vissza. :)

Szép estét mindenkinek!
Zsuzsi

Kép
zsuzsu74
 
 


Sziasztok!

Hát ma is bő termés volt.

MOsogatógép: nekünk electrolux van, 9 terítékes (de nekünk minden electrolux / zanussi, márkahúek vagyunk :) én tökre szeretem, de nem megy mindennap...

alvás: nálunk hálózsákban van alvás, így sokszor nem is kell takaró, de ha van is, mert vékony a hálózsák, akkor is inkább lefelé rúgja, mint fel. Hálózsák alatt eddig volt body + egy talpasnaci, most már csak a body.
Nálunk itthon eddig mindig hosszú body + ujjatlan rugi volt, most már elkezdtem rövid bodykat adni múltkor a melegben és lábatlan rugit zoknival.nappal régebben még egy vékonnyal takarva volt, de most már nem.
És már beszereztem néhány napozót, de az még várat magára...

Eszti, már hiányoltalak! :))

Tinu, mi is 1-2 hete hoztuk előre a fürcsit fél 10-ről fél 9 - 3/4 9-re így kevesebb a hiszti este, nálunk is bevált :)

Babauszi: mi is tervezzük, vagy majd a Rubint hotelbe hétvégén, vagy a Pólusba. Mi szeptemberben ,megyünk majd 5 napos babaúszótáborba, addig jó lenne belejönni..

Ági! Boldog szülit holnapra!!! Merre laknak anyudék, merre mentek wellnesselni? :)

Cic, ezt a könyvet én is megvettem, tök jó szerintem is!

Piroska: szerencsére még nincsen, nem is hiányzik....

Tudom, ez is téma volt már, de én most kaptam rá Halász Juditra, tök jó :) meg nyomtattattam ki apával szövegeket, kitűztem magamnak, hogy minden nap meg kell tanulni egynek a szövegét... mondjuk nincs éppen fahangom, de én csak úgy önmagamban nem annyira szeretek énekelni, sokkal inkább cd mellett, az tök jó... persze bizti belejövök a sima éneklésbe, de egyelőre attól idegenkedem. Ti hogy vagytok vele?
no meg mondókákat is kell tanulni. Úgyhogy az agykapacitásomat egy kicsit dolgoztatom :)

Megint 110 g.mos hízásos hét volt, mint már 3 hete, úgy látszik, ez a negyedik hónap ilyen...

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Zsuzsu
Hihetetlen mikre nem volt engergiad,kezzel mosni.Hat gyerekkel ez mar tenyelg idopocsekolas lenne :wink: Egyebklent van par ruha amit en sem teszek gepbe,mert feltem.Nala mmost a szarito a nagy talalmany,nem kell mindent valsalni utana,mert nem gyur,pedig en aztan eddg imindent vasaltam.

Beszti
De jo ,hogy jottel :D Mar kezdtem azt hinni, hogy csak en nem szeretek kutyulni a babanak azert vartam eddig :lol:
Nalunk Leon most evett 5 napig almat,es ma barackot adtam neki,fintorgott az elejen de bevagta :wink: Banannal nem merek meg kezdeni mert O is olyan 2-3 naponta kakilos ,nehogy megfogja.Szoval en huzom meg amig lehet a dolgot,sot azota is ugyanugy szopizik,szerintem honapok kellenek meg hogy ritkuljon a szopi,de nem is varom el meg tole.
Jovo heten megyunk dokihoz ,kivancsi vagyok mennyi a sulya,de ahogy latom siman behozta a tobbi babat fel evevel,pedig milyen kis nyuzuga volt 2,5 kgosan :lol:

Tudom, hogy elso babasoknal ez olyan izgi,de higgyetek el lesz meg eleg ido arra hogy babanak fozzetek (sot kesobb mar uncsi is lesz :lol: )meg a szoptatas olyan egyszeru.Plane ha van eleg tej,akkor minek is elkezdeni....De bizonyitott teny, hogy a tapszeres baba (de itt kizarolag tapos baba nincs is ) belrendszerenek sem kell meg a zoldeg-gyumolcs 6 hos kor elott.
Szoval csak relax es elvezzetek ezt a gondtalan idoszakot :wink:

Winnie
Nekunk is a 4.honap volt az elso amikor kevesebet hizott,kb ennyit amit irsz,de lenyeg hogy novoget.
Eni idegenkedtem az eneklestol,de nalunk amr apa is szokott,foleg kocsiban ez Leont nagyon megnyugtatja,na ha aztan ALex is rakezd kesz korus vagyunk. :lol:

Kép
Kép
kataa
 
 


boldog Hófordulót Leon babának fél éves lettél :) de jóóóóóó

istenem hogy nönek a babók Gege is hétfön már 4 hónapos lesz örület hogy szalad az idö.
csajok nekünk ma ehy kicsit zürös hangulat volt Gege két óránként kelt fel az éjszaka tudom ez néhányotoknak nem újdonság de nekem az eddigi 7 órás alvások után nem gyere be :) pedig tudtam hogy nem mindig lesz jó világ de azért bízom benne hogy ez csak egyszeri eset volt :D:D:D:DD:D

nika70
Salgótarján
 
 


Jó reggelt!

Szerencsére még nekem sem jött meg, de jó is így kész spórolás. :-)

Mosogatógépünk nekünk sincs, de néha nagyon jó lenne.

Kataa, én is szeretnék minnél később kutyulni Lidinek, mostmég így olyan könnyű.

Zsu, én anno adtam Lidinek édesköményteát a pocifájásra de úgy sikított mikor pár kanállal adtam szopi előtt, hogy inkább én megittam úgyis átmegy a tejbe. Úgy utálja :-).

Tegnap rásegítettem hőmérővel kitolni a kaksit Lidinek. Tinu, igazad volt tényleg valahogy sűrű krémszerű volt így, hgoy nem kakilt két napig. De szerintem amúgy nem is jött volna ki mert előtte két nagy puki torlaszolta el az utat amit nem tudott kinyomni. Viszont nagyon nehéz lett utána a pelus, hogy kijött a kaksi. Remélem ma már magától is menni fog neki. Vajon ez is kakinak számít, hogy én segítettem neki?

Winnie, mi is electrolux pártiak vagyunk. :-) Én már itthonra adtam egyik nap napozót és hát még ebben is melege volt.
Kép

Kép

Kép
antekirt
 
 


Sziasztok!
gyors bekukk, mindjárt indulunk!
köszi a hozzátáplálásról a véleményeket. Ettől függetlenül én elkezdem. Nálunk megfordult a helyzet, mostmár inkább az anyatejjel pótlom a tápszert...

winnie:
köszi szépen! Én wellnesnek az Anyuéknál töltött időt hívom, ott pihizhetzek kicsit, meg barátnőzhetek, tök jó lesz! Mezőhegyesen laknak, nyugis kis hely, nincs zaj, meg forgalom, meg por és szmog.:)
Na megyek, kisasszony felébredt, aztán dokihoz és haza!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Megírtam nektek a hozzászólást, hátrafordultam, és ott állt Apa egy gyönyörű csokor virággal liliomból és vörös rózsából! Jajj olyan szép! :D Most hagyhatom itthon, úgy sajnálom! :cry:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mági, boldog születésnapot kívánunk neked! Lidi és Ante :-D

Kép

Kép
antekirt
 
 


Szia Mági!
Mi is boldog szülinapot kívánunk, nagy meglepi lehetett Apától! :)
Mifelénk itt a csücsökben most nagyon lehűlt a levegő, meg hétvégére is borúsat is mond meg meleget is, úgyhogy többféle rucit hozzatok a Prücsöknek (is), csak jótanácsként mondtam.
Nagyfiammal mi jövő héten megyünk egy napot Mhegyesre, megnézzük a lovardát.

Szép hétvégét nektek!

Kép
Kép
marslakocska
 
 


Ja és talán befér a kocsiba az a csokor is, nem? 8)

Kép
Kép
marslakocska
 
 


Ági,

Boldog szülinapot kívánunk mi is!



Jajj neked hozzátáplálás... :lol: :lol:
nem tudom, én nem görcsölök ezen annyira már, hiszen az a pár kiskanál alma amin elnyammog, nálunk nem befolyásolja negatívan a szopit; sőt! Kicsit nyugisabb is lettem, amikor láttam, hogy nem utasítja vissza. Arról pedig szó sincs, hogy étkezéseket váltson ki mostanság. Mindegy, tényleg mindenki maga dönti el. Részemről inkább ez, mint tápszerpótlás.
Egyébként plusz folyadékot nem kap, csak szopcsi.

Cic,

Ezt az oldalt már én is megtaláltam, s nagyon tetszik. Remélem hétvégén végre a könyvet is megkaparinthatom...

Nekünk sincs mosogatógépünk, helye sincs, s nem is hiányzik. Persze tudom én, hogy amint beszereznénk egyet rögtön tudnám értékelni :wink: Bár én nem utálom annyira a mosogatást, szóval személy szerint egy vasaló robotnak jobban örülnék :lol:

Kép
Kép
szana80
 
 


Mági,
boldog születésnapot Kívánunk neked!!!!


Leon,
Reméljük boldog fél évet tudhatsz magad mögött!!!!
Anyukádat ismerve, csak jó történhetett veled.:)


még nekem sincs Télapóm, és én is örülök neki.:)))

csernusn
 
 


Hello!

Mosogatógép: hát igen, elvileg megvagyok nélküle, de ha arra gondolok, hogy naponta kétszer mosogatok folyó melegvízben, sikálok, vakarok... akkor sokkal energiatarakékosabb (nekem is meg az áram is), kevesebb víz, tisztább (bármennyire is maximalista vagyok). Szóval nekünk lesz, mert megérdemlem :lol:

Hozzátápi: én vettem Lénánk egy sütőtökpürét, hogy mégis mennyire szeretné-e egy-két hónap múlva..gondoltam egy kiskanál, aztán vagy megeszi Gergő vagy megy a kukába. Erre benyalta mindet (125 grammaosat), de úgy hogy még mellé sem ment, és a végén még repdesett, hogy ő még kér. :shock: De azért még várok vele.
Egyébként nem értem a dokikat védőnőket, akik azt tanácsolják kevésbé hízó babáknál, hog ykezdjék el a hozzátápit, merthogy attó majd hízik. Mégis mitől??? Az almától? Márha csak arra gondolok, hog yaki folyózik és ezért csak almát eszik meg más gyümölcsöt a fogyás érdekében...akkor nem értem. :roll: Mert a húsi meg tészta meg stb akkor oké, de az elején, mikor csak alig eszeget, miért ettől várják a súlygyarapodást?

Szana! Tényleg jó lenne egy vasalógép :) Én annyira gyűlölök vasalni, hogy nem is vasalok :wink: Csak ha nagyon muszály

Ági! Boldog szülinapot!

Ante! Nagyon édes Lidi :)

iwiw: én is 600*600-ba raktam fel.

Hajhullás: hehe :) Lénának nem volt minek kihullani, ő növeszti :)
anyahajhullás: én vettem Bánfi sampont és hajszeszt. Csodákat művelt, de komolyan. Második használat után kevesebb hullott, mára meg már tök normális szinten van. Mondjuk nem bízzák a véletlenre, mert kétszer kell hajatmostni, majd hajszesz, majd újra hajmosás. De azért nem egy nagy összeg, a kettő volt együtt a Dm-ben 1100 Ft körül.

Na mentem mosogatni :twisted:

pussz, cic
cicmerák
 
 


Cic,

Lehet, hogy azért tanácsolják, mert feltételezek, hogy úgyis hetek kérdése míg eljutsz a táplálóbb falatok szoktatásáig. S inkább előbb kezdd el, mint utóbb. Na, ezt roppant érthetően megfogalmaztam :roll:
Egyébként milyen sütőtökpürét adtál Lénának? Én Kecskemétiset láttam csak azt hiszem, de abban volt cukor. A Hippnek pedig csak almás vagy krumplis sütőtökpüréje van.

Kép
Kép
szana80
 
 


A Nestlének van sima sütőtökje. De megnéztem a Hippes üveget, én sütőtök-almát adtam :roll: :oops: nem sima sütőtököt
cicmerák
 
 


Mági : SOK BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK nika és Gergö

nika70
Salgótarján
 
 


Mágnes!

Boldog , vidám szülinapot, Isten éltessen Téged családoddal együtt!

Fogadd tőlem, szeretettel: Kép

Kép
Kép
roni nagyi
 
 


Szia Mágnes! Remélem megörvendeztetem a szíved ezzel a képpel!
Kép
Szerintem ez a kép a felírat nélkül is gyönyörű!

Sziasztok!

Jaj tiszta fáradt vagyok, ki sikerült fejnem a hét rekordját 50ml-t.
Teljes félelemben vagyok, hogy amíg a kórházban leszek Lizi éhen fog halni... :cry:
Ma beszéltem a dokival és azt mondta, hogy csütin nem kell befeküdnöm (8-án pénteken műtenek) a szoptatásra való tekintettel és ha nincsenek komplikációk, akkor szombat este haza enged! :lol: :lol:
:lol: [/img]

Ibcsi

KépKép
fibcsi
 
 


Szia Mágnes!
Szóval Boldog szülinapot szeretnék neked kívánni ezzel a képpel - mondom, hogy elfáradtam :shock: csak ezt felejtettem el leírni!

Ibcsi

KépKép
fibcsi
 
 


Sziasztok

Nika.,Niki
Koszi a koszontest 8) Jol esett :wink:

Magnes
Boldog szulinapot!

Szana
Hat gorcsolni azert nem kell.Nem volt meg olyan baba aki ne fogadta volna el a kanalast,ilyenen nem kell izgulni.Sot a tobbsegnek siman megy 6 ho korul,nem ez az indok ami miatt el kell kezdeni hamrabb.Szierntem nincs ra,de persze mindenki maga donti el hogy akarja :wink:
Csak en azt vettem eszre hogy altalaban akkor kezdik hamarabb ha nincsnek olyan jol tajekoztatva mint mi itt a babaneten :D

Cic
Egyet ertek :lol: a zoldsegtol ,gyumitol nem fog jobban hizni,max a tejpepektol kesobb....
Nekem is mintha kevesebbet hullana ahajam,egy honapja volt nagyon kritikus...de jo hogy neked hasznal a Banfi :wink:

Fincsi
Mennyi tejed van a hutoben?Mertha nem eleg ,lehetne esetleg venni (Winnie ajanlgatta nemreg ,hogy tele a hutoje :D )
Sok drukk a mutethez!!!

Kép
Kép
kataa
 
 


Kataa,

Én is ezt mondtam: mindenki maga dönti el, hogy csinálja.
Egyébként én is boldog felediket kívánok Leonnak; remélem remekül érzi magát a fiatalember. Alex hogy viseli a környezetváltozást? S Te?

Kép
Kép
szana80
 
 


Kedves anyukák és csemeték!
Fiatal iparművészként gyerekszobák meseszép kifestését vállalom!
Ha bizalmat kapok, kedves figuráimmal megtöltve, meséssé varázsolom gyermeke szobáját, segítek megvalósítani álmait elképzeléseit.
Kifejezetten egyedi elképzelések megvalósítását tervezem, saját figuráimmal karaktereimmel dolgozom, Walt Disney-t ha lehet szeretném elkerülni...


A szoba adottságait az ön elképzeléseit, álmait figyelembe véve arra törekszem, gyermeke a legnagyobb örömét lelhesse leendő szobájában.



Rólam és a munkáimról itt lehet egy kicsit többet megtudni:


http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=199434

Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!

Nézzétek ezeket a képeket!!! A büszke anya szól belőlem!
Lizi egy nagyon jó kedvű baba - néhány elkapott pillanatot megosztok veletek!

Ennyire szereti Lizi a haspuszikat! :lol: :lol: egyébként olyan kis betyár sokszor, ahogy a képen látszik!!!
Várja, hogy na jön a puszi??? :lol:
Kép


Pancsi előtt játszunk, itt rám néz!!! :lol: :lol: :lol:
Kép

Ibcsi

KépKép
fibcsi
 
 


Sziasztok!

Fibcsi, tök jók a képek, meg az is, amit MÁginak csináltál!

Kata, boldog felediket nektek! Húú, mostanában jó sok feledik lesz, mert akkor egyhuzamban tök sokan szültetek.... hát tényleg rohan az idő.. ÉN is egyfelől várom, hogy már ott tartsunk, de azért ez is tök jó, és élvezem minden pillanatát :)

Ági :) na igen, jó lesz egy kis pihi és kényeztetés, meg segítség... mi jövő hétvégére megyünk Galyatetőre, anyósomat visszük, az is egyfelől tök jó segítség lesz, végre lesz egy kis időnk kettesben, de azért bizti lesznek nehezebb pillanatok is :)

nÁlunk továbbra is dúl a hasfájás, de azt találtam ki, hogy most úgy etetek, hogy etetek rendesen, akkor kb 100-at nyel be, amíg elkezd fájni a hasa, majd büfiztetek, fejek, és ezek után kap még desszertnek egy kis frissenfejtet, és akkor még elfogad úgy 30-50-et ,így két részletben kijön a jó mennyiség....
mondjuk olyan nagyon nem aggódom, mert két kaja között tök jó kedvű, meg vigyorog, úgyhogy nagy gáz tuti nincs, de azért már igazán kinőhetné... meg most elkezdtem néha megkötőtápit adni. Már múltkor felírta a dokinéni, de eddig nem adtam, de most megint bazi sokat bukik...

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Ante, persze, ez is kakinak számít :) sőt, akkor gondolom, megabrutálisnak :) én szoktam jelölni /írni a kakikat, mikor kakil, és vannak az 1, 2, és 3 plusszos kakik (ez utóbbi az öltözős... :lol: :lol: ) nekünk is ma egy nap kimaradás után volt, de szerencsére jött spontán, megint befenyítettem holnapra kamillateával :)
Én is ittam édesköményteát, hát nem tom, használt-e. El is fogyott a doboz, lehet, veszek még egyet...

Hozzátápi: tök vicces, minden milyen relatív, nektek a szuopi után tök macera lesz, nekem meg megváltás, ha majd egy fejés kimaradhat, és helyette adhatok normál kaját :) mondjuk azt még nem tudom, hogy hogy fogom fejéssel csökkenteni a mennyiséget. A 6-szoriról 5-szörire átállás egyáltalán nem csökkentette a mennyiséget.

Ja igen, fibcsi, fel tudok ajánlani tejcit. Már van két emberkém, akinek adok tejcit, de egyszeri alkalommal szerintem tudok adni valamennyit... általában úgyis túlteljesítem a "vállalt" adott mennyiséget...

no, megyek is dolgozni...

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


winnie : mi is vagyunk páran akik egyszerre szültünk pár nap eltéréssel te,tinu,stb......

nika70
Salgótarján
 
 


Winnie köszönöm a felajánlásodat! Tényleg! Megpróbálok azért először nem élni vele, hiszen nekem is rengeteg tejem volt, de az én Lizim az az érzékenyebb fajta baba és kihozta a sodrából a tejleadó reflexem (fuldokolt a sok tejtől). Nagyon megviselte. Így nem is bántam, hogy ez pont egybe esett egy kis tejcsi csökkenéssel nálam. (addig csak azért fejtem, mert feszült a mellem)
Aztán bekreppant a fagyasztó, valamennyi tejet megmentettünk, de még mindig nem számoltam össze.
20 nap van a műtétig, addig csak lesz már annyi tej, hogy 2 napra teljesen elég legyen+vizságlatok előtte utána.
Lehet, hogy csak azért aggódom a tej miatt, mert itthon hagyom Lizit :cry:

Ibcsi

KépKép
fibcsi
 
 


Sziasztok!

Nika, csatlakozom a rosszul alvó gyerekek anyáinak táborába. :( Ez néhány napja van, de a mai volt a csúcs. Lefeküdt fél 8-kor, aztán ébredt hajnal fél 1-kor, 4-kor, 5-kor, 7-kor. 7-kor telepakolta a pelust (szerintem ez bántotta egész éjjel a pociját), aztán most alszik. Nem tudom meddig. Én viszont nem vagyok túl fitt...

MÁgi: boldog szülinapot most már csak így utólagosan!!!

Leonnak is minden jót a feledikhez!

Kép
Kép
tinu
 
 


tinu nálunk is pont így volt ma :shock: (1 óra, 5 óra és 6.30)

Peddig eddig átaludta már az éjszakát (6kor kelt :lol: ) és néhány napja álomkóros vagyok.
Apa most elvitte babakocsizni ezért megyek aludni :lol: :lol: :lol:

Ibcsi

KépKép
fibcsi
 
 


fibcsi: Lizi haláli kiscsaj nagy kópé lesz biztosan imádni fogják a fiúk majd beajánlom Gegének is :):):):):):):)
Tinu : ma is ez volt a helyzet de most egy órával többet aludt elsö nekifutásra remélem visszaáll majd mert tényleg nem irigylem és el tudom képzelni milyen annak akinek nem alszik a babója :)

Képzeljétek én meg ma kibicsaklitottam a bokámat persze nem most elöször kicsit nyengék a bokaszallagok annyit ment már ki de most már nagyon régen nem volt rá példa most jegeltem most meg ecetes vizes borogatás fásli majd elmúlik amúgy jól vagyok és a gyerek sem volt velem csak nagyon kellemetlen mert pocolni kéne és annyi mindent kéne csinálnom ráadásul a párom palacsintát szeretne enni szóval megyek is pihentetni :D:D:D:D

nika70
Salgótarján
 
 


Képek:

Léna lazázik fogmosás közben :)
Kép

Néha ketten alszanak együtt:

Kép

Gergő így fogadja az almát:
Kép

Lemeozza G pelusát:

Kép

Ezek meg csak úgy:

Kép

Kép

Kép
cicmerák
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?