Új privát üzeneted érkezett!

Vikimi

nekem ugyanígy helyezkedik el a méhlepényem, mint a Tied, mostanáig még nem moccant el, de még mindig van rá esély, hgoy fel fog húzódni.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok

Pompomlány
mint már előttem leírták ne félj a csaszitól, ha egyszer reggel már felkeltél az ágyból akkor onnantól már szuper, nem is fáj úgy.
Mondjuk én ha jól emlékszem reggel felkeltem (a kínok kínját éltem át, de ez is csak addig tartott míg haza nem jöttünk, itthon már simán - ahhoz képest - felkeltem az ágyból) de utána már csak este feküdtem le, így jó volt. Mert ekkor már az a lényeg hogy a picurkáid a karjaidban tarthasd, és szoptathasd, és pelenkázdhasd őket egész nap. Ezért érdemes reggel 1x azt a fájdalmat átélni! Mindent megér! És utána max a nap folyáman elcsoszogsz jobbra - balra mint a 100 évesek, a lényeg hogy mozogj és járkálj! Ha már felkeltél az ágyból OK minden!
Majd meglátod milyen fürge leszel ahhoz képest!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Orsi!:)
köszike!

Zsuzsi!:)
köszi köszi köszi

Kép
Vendég
 

 
 

orsi, wish, erika,
:D Köszi!

KépKép
pompomlány
 
 


Viki,
12. héten nekem is mellső fali, alul tapadó lepénykém volt, de a doki rögtön megmondta, hogy majd feljebb megy, ha nő a méhem. 18. heti genetikai uh-ig a kérdés meg is oldódott :)

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma!:)
én is erre pályázok! jó lenne ha nálam is ilyen következne be! Nekem a doki nem mondta, hogy rossz vagy nem, csak itt a neten olvastam...meg barátnők mondták..
De szerencsére Orsi, Zsuzsi és Te nagyon megnyugtattatok :)
Köszönöm!!!!
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Elnézést az eltünésért de Marcikám nehezen viseli a "hiányomat"!
Amennyire várta a kistesot annyira csalodott szegénykém,hogy engem "nélkülöznie" kell!
Különben nagyon édes kis gyönygyszemünk van!
Aranyos kis pici mano!Eszik alszik igaz sajnos nem vagyok egy tejcsárda de igyekezünk nagyon!!!
Egy két képet teszek fel és jövök majd a szüléstörténettel is!
Szülés után egy percel!
Kép
Itt már csinosan!
Kép
Itthon,ilyen jo kisfiu!
Kép

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Sziasztok

Anikó
Nagyon Nagyon Csodás Ágoston! Gyönyörű nagyfiú!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Anikó :D
gyönyörű ez a gyermek!!!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Anikó :lol: Gratulálok Ágostonhoz!! Igazán szép baba!!!! :P

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Anikó!
Gyönyörü kis bébid van, szerintem tiszta Marci lett tényleg! :D
Marcid nehezen viseli egyelőre? Remélem hamarosan változik a véleménye, biztos azt hitte, rögtön autózni fognak együtt :wink: ezért csalódott 1 kicsit.
Vikimi!
Remélem a többiek megnyugtattak és később valóban feljebb huzódik. De az biztos, hogy semmi köze sem a lombikhoz, sem az ICSI-hez, bárkivel előfordulhat.
Pompi!
Csatlakoznék Orsiékhoz.
Az első felülés, hát az 1 besz@rás. De aztán minden felkelés egyre könnyebb, és valóban, az ember mikor meglátja a babát, minden kint elfelejt.
Én ugy jöttem haza a 6.napon, mintha nem is vágtak volna fel, pedig 2 emeletet kell másznom az ágyamig.
Mivel szültem igy is, ugy is, azt mondhatom, a császár kevesebb kellemetlenséget okoz (nekem legalábbis), és a gyereknek sokkal biztonságosabb. Én örülök, hogy már nem szülhetek hüvelyi uton.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Ma Emesével lesikáltuk mindkét babakocsit, az összes huzatot pedig kimostuk, ezzel ujszerü állapotba kerültek a talicskák. Rendbetettük a hordozót is.
Orsi!
Kérdezném, hogy 1 ujszülöttet mi módon lehetne berakni ebbe a szerkezetbe? Olyan kényelmetlennek gondolom hogy nem vizszintesen lesz, de ha beleteszek 1 pelust, azzal még ez nem lesz megoldva.
Emesét pólyában ölben szállitva hoztuk haza, de ez nyáron nem megoldás.

Ezen a héten össze fogom rakni a kórházi felszerelésemet.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi :D
fogod, belerakod és bekötöd :)
nem értem igazán a kérdést :)

nem lesz vízszintesben a gyerek, de kézben meg nem biztonságos nekik.
no, meg nem fél napos útról van szó :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Anikó
Nagyon szép fiad van!


Lányok SOS. Most voltam védőnőnél, vizelet, vérnyomás rendben, viszont kezd elszaladni a súlyom. 9,5 kg plusszban vagyok!!! Úgy, hogy 3 hete 6,5 volt, szóval az utóbbi 3 hétben hetente 1 feljött! Tökre kivagyok. Ha ez így folytatódik, az nagggyon durva. Hozzáteszem, alig eszem többet, mint babavárás előtt, nem vizesedem, akkor mi van :?: :twisted:

Kép
Kép
emma1976
 
 


Anikó! :)
Nagyon szép baba! :)

Kép Kép
kismokus
 
 


Emma :D
szerintem, ha nem zabálsz tenni nem tudsz ellene... van aki 5 kg-t hízik, van aki 15-20 kg-t.
Szóval sokat nem tudok segíteni.

Amúgy meg megint leírom, hogy én tök rapszodikusan híztam, volt, hogy hetente 1 kg-t, volt, hogy utána akár 1 hónapig semmit sem.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Anikó :)
Nagyon aranyos Ágoston :)

wish
 
 


Na hello,

Anikó,
olyan szép Ágoston, mint az Anne Geddes könyvek babái! Várom a születéstörténeted! :D

Emma,
szerintem se foglalkozz vele! Van, aki 25-30 kg-ot hízik, aztán azt is pillanatok alatt leadja!

Melcsi,
mi is előszedtük, próbálgattuk a babakocsit! Olyan jó, már úgy tologálnám benne Olivért! Mi a babakocsi kemény mózeskosarában fogjuk autóztatni, a kocsis hordozót szerintem csak később használjuk majd. Bár tőlünk max. 5 percre van a kórház, az is dugóban, amúgy 3 perc! :D
20140901102739
 
 


Anikó,
gratula a gyönyörű babához, és ahhoz, amilyen nagy türelemmel vártad. Ügyesek vagytok!

emma,
ne aggódj, ha most nem is tudod szabályozni, majd szülés után lemozgod.
Vettem most egy tök jó riport-könyvet "Anyák" címmel, olyan híresebb csajok vannak benne, akiknek nemrég született babájuk, és arról faggatják őket, hogy hogy élték meg a változást. Na ebben - amitől elámultam - pont a Nagy Tímeának (3 gyermekes olimpiai bajnok vívónk) volt a legdurvább terhességenkénti 30 kg (!) hízása. Egy élsportolónak! Aztán már nyoma sincs.

Mi most jöttünk a fél napos kórházi vizsgálatokról. Ha emlékeztek, múltkor írtam, hogy milyen egyformák a babák, most viszont a fiú 2400 g, a kislány csak 2000.
A lábamon megint nem aggódott egy percig sem a doki, pedig szerintem ijesztő. De hát ő tudja... :roll:

KépKép
pompomlány
 
 


Pompi :D
nekem 500-600 gr súlykülönbséget jósoltak, Levire azt mondták a szülés előtti napon, hogy épp 2 kg feletti, Mátéra meg, hogy 2.5 kg felett van szerintük.... nos, 2300 és 2290 grammal születtek.
ikreknél iszonyú pontatlanok ezek a becslések.
és utána kiderült, hogy Levinek keskeny a feje és vékony a pocakja, míg Máté nagyfejű és pocakos csecsemő volt, ezért volt az eltérés a gép szerint.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Emma

én már a 20. héten + 10 kg-nál tartottam. Igaz, azóta tartom is. Lehet, hgoy most neked is egy kicsit megindult, aztán majd stagnál.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Anikó, gyönyörűségesen szép Ágoston baba, még egyszer gratulálok! :lol:

Csajok, én + 0 kg-nál járok, 55 kg-val kezdtem a terhességet és most is ott tartok, igaz volt közben -1,5 kg, ami aztán visszajött. Szóval ez a másik véglet, én ezt sem tartom normálisnak.

Jud

Kép
jud71
 
 


Jud :D
én a 2 fiúval a 20, hétig 1 kg-thíztam. nincs ezzel semmi gond.,

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Emma!
Ne aggódj, ez még különben sem vészes. Állitólag a 20-30.hét között a legkifejezettebb a sulynövekedés. Szerintem meg a lényeg, hogy birjad Magad, tudjál felmászni a lépcsőn, stb.
Jud!
Még bepótolhatod a hizást :wink: De ilyenkor még különben is kb. 30-40 dkg a baba, ha a tartozékokat is hozzáadjuk, akkor se tul sok ami pluszban Benned van.
Orsi!
Az a bajom, hogy belenyeklik szegénynek a feje, olyan kis nyomottan néz ki a hordozóban és el tudom képzelni, hogy ugy is érzi magát.
Emese bőven elmult 1 hónapos, mikor először hordozóba tettük, és még akkor sem volt az igazi Neki (egyébként is végig utálta, mióta a nagyobb gyerekülésben utazik, azóta viseli könnyebben az autózást)
Hajni! :D
Remélem nemcsak a babakocsi van már ugrásra készen! :wink: Most látom, hogy 9 napod van! Mit jósol a doki? Csomagod ott figyel már?
Pompika!
Én is azt hallottam, hogy az UH nem mindig pontos :? A lábad pedig biztos nem üti meg a kóros kategóriát, gondolom látott már csunyábbat is. Ha nincs fehérje, vérnyomás ok. akkor biztos nem gáz önmagában. És a szülés közeledtének nem látta még jelét a dokid?
Elfelejtettem tegnap megköszönni a táblát. Igazán szép :D
Sajnos ugy tudom ,nem tul jó az utánpótlás, odaát mostanában nem tul sikeresek a lányok :cry:

Ma találtam Mátéról 1 kislepedőt, hibátlan állapotban. Lesz ott még más is... Igy már legfeljebb 2-t kell csak vennem.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Lányok

én is épp azt figyeltem, hgoy itt kb. 1 hónapon belül egy csomóan megszültök, utánam pedig csak hárman vannak, pedig már én is betöltöttem a 26. hetet. Szóval nincs valami sikerszéria mostanában. Sajnos.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Anikó!

Gyönyörű kisbabád van!!!

Kép
andrea23
 
 


Pompi :lol: köszi a táblát!

A héten megvettük a komódot és a szekrényt, a hétvégén kimostam a ruhákat és ha a szekrény is össze lesz rakva kis is vasalgatom őket. Sajnos ebben a melegben nincs valami nagy kedvem vasalni. Nálunk (4. em. tetőtér) nappal igazán izzasztó a helyzet. 8) -

Hajni :lol: Üdv a célegyenesben.

Ahogy elnéztem a 35. és 34. heteseket szépen felgyülemlettek az emberek. :lol: :roll:

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Zsuzsi
ez így van, sajnos. A tavalyi sok-sok babásodás után nagy szünet jött.....

Bababútor-ügyileg úgy állunk, hogy a www.faktum.hu -n néztem nagyon klasszakat, szombaton megyünk előben megvizsgálni.
Nagy napunk lesz a szombat, 3 és fél hét után végre megnézzünk drágaságunkat, ráadásul 4D-ben :D

Csajok, kb. kétnaponta szüléses álmaim vannak az utóbbi 1 hétben :D de mindig olyan simán megy :D erre mondják, hogy ez álom

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma

én a faktum-nál veszem meg a Dolly-t, nekem az tetszik a legjobban. élőben láttam mindet, s az tényleg gyönyörű.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Bocs, faktumbutor.hu a helyes cím

Kép
Kép
emma1976
 
 


Zsuzsi
Nekem is a Dolly az egyik favorit!!!!
Na, akkor ugyanolyan babakocsink meg ugyanolyan bútorunk lesz? :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma, Zsuzsa :lol: Azokat én is néztem és tényleg szépek. Igaz mi inkább fenyőt vettünk és így olcsóbban jöttünk ki! :wink:

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Emma

tényleg, akkor egyforma lesz a babakocsink, meg a bútorunk is. A Dollyból is 2 féle szín van, én azt rendelem meg, amelyik csak egyszínű. A pelenkázó, kiságy, + az a 3 részes szekrény 170 ezer.

Pézsé

A fenyő is nagyon szép, nekem is tetszenek, de nekem ez a Dolly a szívem vágy, már az elejétől fogva.
Nincs képed véletlenül a bútorról?

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Megnéztem én is a faktum bútorokat. Jó sokat változott a kínálat a 3 évvel ezelőttihez képest.

nekem a színesek tetszenek, mint pl. a nelli color, az tetszik jobban, ami gyerekes és nem felnőttes :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Ma megkapta Emese a 18 hós oltást (nem sirt) és azt mondta a doktornénink, nem biztos, hogy én kihuzom a kitüzött időpontig, mert az arcom meg van változva :shock:
Éjjel egyre rosszabb a helyzet, a csipőm folyton elzsibbad, gurulnom kell a másikra, és fél óra mulva kezdődik minden előlről. De nappal semmi gond, vigan emelgetem Pörit, és futni is tudok még utána.
Emma!
Nagy esélyed van a könnyü és problémamentes szülésre :D

Én bababutorban is a fenyőre szavazok. Gondolom, szakmai ártalom :oops: Vidám, élénk szinü kiegészitőkkel, textiliákkal annyira szép, és időtálló.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Orsi

valóban nagyon aranyos a nelli color, érdekes, én épp azért akarok kevésbé gyerekeset, mert így használhatja még vagy 8 évig.
persze, lehet, hgoy a színeset se nőné még ki 8 évesen :D

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi, Orsi
Szerintem is egy nagyon színes úgy 5-6 éves koráig tök aranyos, de aztán már nem annyira. És ha 160ezer ft-ot kiadunk, időtálló darabot szeretnénk. Ezért felmerült a Viktor Natur is, mert azt még rengeteg darabbal lehet bővíteni kamaszkorban

Melcsi
fenyőbútoruk is van

Kép
Kép
emma1976
 
 


hmmm :shock: elgondolkodtattatok :)
én nem gondolom, hogy a színes bútor nem lenne jó akár ált. iskola végéig.

OK. a nelli color babás, ez teljesen igaz, de a faktumon kívül vannak olyan baba/ygerekbútorok, amiknek mondjuk csak a frontja piros-zölds-sárga-bükk valahogy megvariálva, az már ifjúságinak is teljesen elmenne.
10-12 év múlva meg úgyis valószínű egy bútorcsere.

meg persze a simát is fel lehet dobni sk pl. öntapadós matricával, kis festékkel, ami később leszedhető.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :D
Én is néhány napja elkezdtem a fejem törni a dekoráláson - egyrészt bútorra, másrészt a falra.

gyermekesek, milyen képek vannak a gyerekszobáitokban?
én nézegettem kikában és ikeában néhány aranyos állatos poszteren kívül nem találtam semmit. De inkább kisebbeket szeretnék, és micimackót meg ilyesmiket. van ötletetek?

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma :)
majd csinálok fotót.
nekünk most figurák vannak a falon, ez a második kör már, volt 1szer designváltás.

most úgy lesz, hogy Lili sarkában más lesz a falon, ott festek majd a falra.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

ez engem is érdekelne!
szeretném én is képekkel, matricákkal díszíteni a falat.
várjuk a fotót :D

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok!

Anikó!
Ágoston baba valóban nagyon formás kis babó :):):):)! Nagyon sok egészséget és tejcit, no meg BOLDOGSÁGOT!!!!

Emma!
Én nem merem elárulni mennyit híztam :oops: :oops: Toronymagasan vezetek!!!!!! Mondjuk anyukám miatt bevágtam vagy egy kamionnyi csokit idegességemben... Volt hogy napi 3 táblát is.. ez van... Inkább ez mint a cigi... :oops: De majd leszaladjuk :lol: :lol:

Ötlet szobadekoráláshoz: én már évek óta mívelem és imádom. Akármilyen minta megtetszik a netről kinyomtatod megfelelő méretben indigóval felmásolod a falra majd temperával kifested. Nekem pl ezek a minták nagyon bejönnek:

http://www.walltowallstencils.com/stenc ... orders.php

Spec én a katicásat fogom felfirkantani a falra. Igazából nem kell hozzá túl sok kézügyesség. :wink: Csak már festhetném ... :D :D :D

Még 1 ötlet amit manapság törpöltem ki. Ha összefogsz két réteg anyagot közte vatelinnal összevarrod ugye pihi-puhi lesz. Ez még nem nagy szám, de: ha tetszik egy minta kinyomtatod rátűzöd az anyagra és varrógéppel végig mész a vonalakon. Olyan édes steppeléseket lehet így csinálni. És ez sem nehéz hiszen csak a varrógéptalpat kell irányítani. Ha más színű cérnával csinálod a steppelést még élénkebb lesz.
Na bocsi ha sok vagyok csak imádok ügyködni :lol: :lol:
Egyébként ha kellenek minták akkor még tudok pár linket csatolni csak nem akarlak benneteket teljesen elárasztani :lol: !
Teszek föl egy képet az általam varrott babatakaróról :)
És ha nem baj a kertünkből is egy kis részletet mert úúúúúgy teccccik!!!!!!!!!! :lol: :lol:

Kép Kép

Puszi:Zsu!

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Zsu :D
én pont ezt a vatelines applikálást csinálom most Lili fejvédőjén :)
de fiúk játszótakaróján anno sima minták voltak, de most én is épp ezt találtam ki :)

majd a kész művet megmutatom... de gyönyörű lesz :lol: :lol:
(nem vagyok ám elszállva...áááááááá dehogy :oops: :oops: :oops: )

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Még mindig semmi jele a szülésnek..... Bár főleg apa akarja már mielőbb kiimádkozni belőlem szegény gyereket, de mondtam neki, hogy hagyja már békén, majd jön, ha akar! Lehet, hogy meg akarja várni a keddet, mert az már ikrek. Meg még van 7 napom! :shock: :D

Nekünk is faktum van, a Tomi. Nekem igazából nagyon tetszenek a babásak is, meg a felnőttesek is. A Tomit azért választottuk, mert az most az egész lakás design-jához jól illik. :D

Azon is gondolkodtam, hogy festessünk-e a falra mintákat, vagy mi legyen. Aztán a legegyszerűbbet választottam: vettem faldekorációs figurákat (főleg micimackósat lehet kapni, de vannak hercegnősek meg abból a piros kisautós meséből is ), és ráragasztottam a falra. Tudom, nem túl kreatív, de én sajnos még egy egyenes vonalat is képtelen vagyok húzni. Ez meg cuki, ráadásul cserélhető, és addig van rajta, amíg tetszik.

Zsuska,
nagyon ügyes vagy, és tök szépek a rózsáitok is. Nekünk sajna nincs kertünk, dehát vmit vmiért. :roll:

Melcsi,
nekem is állandóan a fejemet nézik, hogy el van-e már torzulva! :shock: :D Ezek szerint lehet benne vmi! :D
20140901102739
 
 


mit néznek a fejeteken???
:shock: :shock:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :D ,
a nőgyógyászom asszisztense szerint meg lehet látni a nők fején, hogy mikor készülnek szülni, mert akkor olyan "más" lesz, kicsit betorzul! :shock: :D Szerintem is tök vicces, de engem azóta mindig jól megnéznek, hogy torzulok-e már! :lol: :lol: :lol:
20140901102739
 
 


Hát az én fejem már tök torz :roll: :shock: :shock: :oops: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Zsuska
Gyönyörű virágaid vannak!
Nagyon jó, amit feltettél! Én is a tök ügyetlen kategória vagyok - ha egy gombot kell felvarni, már azt is útálom :oops: , de beleszerettem a méhecskébe, csigába és a dalmatába, max kinyomtatjuk, és képkeretbe feltesszük, az sem rossz, nem?
Na, kíváncsivá tettél a súlyodat illetően :)
A takaró amit készítettél álomszép!!!!!!!!!!!!!

Orsi
Te is ilyen kis bütykölős vagy? Hihetetlen?

hajni
Jó, hogy te türelmes vagy!
Tipikus, hogy nap mint nap mindenki azt kérdezi, mi van már, pedig még van 1 heted :)
Fej-téma: sógorom szerint az első perctől látszik egy kismamán, hogy babát vár, más az arca. Max. boldogságtól csillogó szemeket tudok elképzelni, semmi más másságot

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma :)
ha van időm és elkap a hév akkor igen :) :) :)

Zsu :)
nekem nemcsak a fejem torz :lol: :oops: :cry: :? :shock: :) :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Én igazából azoknak a táborába tartozom, akik kevésbé kreatívak. De az is lehet, hogy az elején kinéztem magamnak a falra figurákat a bababoltba és textiliákat a butorra és ezáltal nem is igazán gondolkodtam rajt. :wink:

Tegnap éjszaka azt hittem a gyermek kiugrik, sőt ma is annyira aktív volt, hogy szerintem 1 percet sem pihent. Igaz hozzánk ma érkezett meg a 10 fok és a szél. Talán az lehet az oka :?:

Zsuska: Tényleg szép a takaród!

Sajnos nekem nincs varrógépem! Talán kellene egy :?: Mintha kedvet kaptam volna hozzá! :wink:

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: