Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Még egyben, pedig mindenre készen feküdtem le. De tényleg igaz lehet, hogy a fekvő helyzet lelassítja a szülést, mert jót aludtam...:)
Nekem Dorkával is egy reggel ment el a nyákdugó, és egy vagy két nap múlva hajnalban kezdődtek az igazi fájások. Vele nem jósolgattam egyszer sem, ezért zavart meg ez a tegnapi.

Dóri, hogy hízik Marci baba?gyerekorvos elégedett vele?

Gabi, nem küzdök nagyon azért, hogy én legyek a következő, de úgy látszik, a táblázat be akarja tartatni magát! :) Még nekem is lenne dolgom a héten, dehát majd meglátjuk... :roll:

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!

Nagyon édesek vagytok ahogyan ajánlgatjátok egymásnak a "legközelebb szülő topikos mami" címet :lol:
Én még egyáltalán nem gondolok élesben a dologra.Lehet, hogy megint elviszem a 41.hétig ?!Most sokkal de sokkal nyűgösebben viselem mint az elsőt, nagyon nyomaszt a "mozgáskorlátozottságom".Nem megy ugye a hajolás, a guggolás is megfontolandó, a gyaloglás sem a régi, az alvás pedig........zsibbasztó!Ti hogy vagytok ezzel?Nem dagad a lábatok?Nekem két napja elkezdte plusz még a fizimiskám is kezd deformabb lenni....
Kedden jön a második NST és az utsó vérvétel.
DÓRI: A helyi drogériában próbáltam felhajtani a Pulsatilla-t, de még hallomásból sem ismeri a nőci.Te hol vetted?Drogéria vagy esetleg DM?Ez a pontos neve, hogy PulsatillaC200 és direktbe a depire van? A HOVA-t megtaláltam a neten, de ezt nem.... :cry: nem olyan ritka dolog, ugye? (A képeiteket már az iwiw-en is láttam, nagyon szépek vagytok és irigykedek, hogy már itt tartotok!!!! :roll: )

Tegnap elkezdte apa feltölteni a medencét, már félig van.Én idén nem nagyon pancsolhatok benne (egyrészt higiéniai másrészt esztétikai okok miatt :roll: ) de a kisfiunk már a látványától is extra happy lett.Folyamatosan figyelemmel követi a telítődést, és annak ellenére, hogy 15 fokos, már menne is bele :shock: !

Na jó, most nem karatty tovább, szép napot mindenkinek, használjátok ki a jó időt!

Kép
Kép
petra78
 
 


Petra: majd küldöm Livikét pancsolni :wink: :lol:
Az én utolsó vérvételem (lassan már 3 hete) még mindig itt lilul a kezemen :roll: Melegben, vagy ha sokat jövök-megyek, akkor az én lábaim is jól feldagadnak. Az arcom meg már régóta püffedt :roll: Én is utálom, hogy nem tudok semmit normálisan megcsinálni. Mostanában minden kiesik a kezemből, ami duplán is dühítő, mert lehajolni sem egyszerű, hogy felvegyem.
Délelőtt pl. elhúztam a kiságyat, hogy alatta is kitakarítsak, és jól meg is fájdult a hasam :evil: . (mikor még Livike használta, valahogy könnyebbnek tűnt :wink: ). Ha mennem kell 2 lépést, már teljesen kifulladok. Az alvás meg a legrosszabb.... (akármilyen pozícióban fekszem, alig tudok felállni, úgy megfájdul a derekam, hogy alig tudok felkelni) Szóval nem vagy egyedül :roll: Ezért is várom már, hogy jöjjön Marcika :lol:
Pulsatilla-t szerintem a gyógyszertárban próbáld meg (ha árulnak ott homeos cuccokat)

Kép
Kép
timóca
 
 

 
 

Timi, Petra, én sem vagyok semmi ami a "minden kiesik a kezemből" szituációt illeti. Mai vacsoránk (finom grillcsirke) sorsára várva, egy jenai tálban pihent a hűtő aljában. Valamit olyan szerencsétlenül vettem ki, hogy kiesett a kezemből rá a legalsó üveg polcra ami össztört, és az összes szilánk a csirkés tálban landolt... :evil: :evil: :cry: :cry:
???????????Honnan lehet hűtő polcot szerezni????????????

Nekem szerencsére teljesen elmúlt a hátfájásom, de a lábam már 2 óra után bucira dagad :shock: , néha akkora a bokám, hogy nem férek bele a cipőbe. Aludni jól tudok, bár minden fordulásra felébredek és át kell pakolnom a hasam az egyik oldalról a másikra :D
Lehajolni én sem tudok, de a guggolás remekül menne (igaz ugyan, hogy azt meg nem nagyon lehetne). Ja, egy jó sztori: gyógyszertárban leejtettem 2 Ft-ot. A mögöttem álló 40 év körüli pasi udvariasan figyelmeztetett, hogy leesett a pénzem, de nem hajolt volna le érte!!!!

Csilla
Vendég
 


Szilvih,
kedden megyünk először méreckedni, elvből nincs mérleg a házban, egy marhaságnak tartom. Látom, hogy szépen fejlődik, szopizik rendesen, hetente ele szoktam vinni megnázsálni a védőnőnél. De mivel 2 nap után jöttünk haza a kh-ból (ott nem mértük le) fogalmam nincs milyen súllyal jöttünk haza, tehát azt sem, hogy mennyit hízott azóta.

Timi,
nincs semmilyen tesóféltékenység. Rosszabbra számítottam az az igazság.

Remélem, hogy csak a 3 kijövő szemfognak a melélkhatása ez a láz és taknyosság Vikinél. :roll: :?

Petra,
Pulsatilla homeós szer (by Boiron), ezért csak homeós patikákban fellelhető a legtöbbször. Ilyen Bp-en van egy pár, az egyik tőlünk 2 percre itt Újpesten. Nekem megmaradt egy csomó abból a dobotból, amit most vettem. Ha gondolod szívesen elküldöm Neked postán, egy borítékba belefér simán.
Vendég
 


Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, mivel jövő héten vasárnap megyünk Pestre és szeretnék lehetőleg mindent bevásárolni a picúrnak, úgy érzem még most könnyebben megy a dolog, mint pár hét múlva. Szóval bababolt ügyben kellene segítség, mert Pesten rengeteg van belőle. Itt a környéken a Brendonon kívül nincs nagyobb bolt, de ott meg őrült árak vannak. Ti hol vásároltatok? Hova érdemes menni, ahol azért az árakkal sincsenek elszállva?

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


szylvi, ha nem vasárnap jönnétek, akkor ajánlanám az angol turkálókat..:) Nagyobb, vasárnap is nyitvatartót én is csak a Brendont meg a Kenguru Gold-ot tudom, meg a Kismamában szoktam látni bababoltok ajánlatát.

DE! Most jut eszembe, hogy jövő vasárnap? 20-án BÖRZE! A legjobb nap jöttök, ott minden egy helyen van! Használt, új, amit csak akarsz!

Nekem (kopp-kopp) semmilyen vizesedés nincs, sőt ma csodáltam meg, hogy a combjaim is véknyultak, mert mostanában alig bírok enni. A védőnőm is mondta pénteken, hogy szerinte még nem szülök, mert a múltkor sokkal puffadtabb volt az arcom szülés előtt. :lol: Leejtés-felvevés már régóta nem téma nálunk, ami leesik, az ott marad... :lol: Vagy DOrkát kérem meg, ha nagyon fontos. :oops:
Engem nem érdekel a fáradás stb, mert végre büntetlenül mozoghatok, az elmúlt hónapokban meg a legkisebb hasfájásra is hanyatt vágtam magam, úgyhogy csodásan érzem magam!
És azt is eldöntöttem, hogy egy hétig még minimum nem szeretnék szülni, mert még holnap dolgom van, szerdán egy pszichológus időpontom, aki szülés közbeni relaxációt akar nekem tanítani, és még a börzét sem bánnám... :twisted:

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!

Na végre készült pocis kép, megpróbálkozom a felrakással! :D Amúgy jövő hét pénteken megyünk dokihoz, akkor bekukkantunk a babóhoz is!

Mi is szeretnénk elnézni a Kismama börzére, bár nég mindig csodaszámba menne, ha a párom elhinné, hogy kiscsaj, ezért ruhákra nem nagyon számíthatok! De azért apróságokra lehet hogy benevezünk!

Na akkor ezek vagyunk, én meg a pocim:
Kép

Remélem sikerült! :D

Üdv:
Ildi

KépKépKép
dikó1
 
 


Ildi!
Nagyon szép és csinos kismama és anyuka vagy! :lol: Meg sem látszik rajtad, hogy már a harmadik kisbabátok lesz! :D

Szilvi!
Direkt a börze miatt megyünk vasárnap, de azért kérdeztem a boltokat, hogyha valamit nem kapnék, akkor hova érdemes elmenni.
Én azt hittem, hogy csak használt cuccok vannak főleg ilyen börzéken, de írod, hogy új is lesz. Az tényleg jó lenne.

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


Ildi: jó vékony kismami vagy :lol: . És tényleg a harmadik? Nem semmi :lol:

Szylvi: vannak új cuccok is, múltor én is új holmikat vettem egész olcsón (babarucik, kismamarucik)

Kép
Kép
timóca
 
 


Ildi, irigyellek a korod miatt.:) Csini vagy, és nem is olyan nagy a pocakod, amilyet harmadik gyereknél elképzel az ember!

Csajok! Ha nem érem meg a börzét egyben, van összegyűjtve 3 db 4D-s Uh-ra jogosító Kismamacsücsök, és 2 db kedvezményes belépő kupon. Ha a héten megszülök, küldjetek címet priviben, és megpróbálom feladni.

Szylvi, mi anno a kiskádtól a hordozóig mindent a börzén vettünk. Valamit használtan, valamit újonnan.

Gabi, Mizu? Mostanában már napi bejelentkezést kérünk!

Én holnap reggel megyek Ctg-re, szerintem meg is fog vizsgálni a doki, kíváncsi leszek...

Kép
Kép
szilvih
 
 


Ildi, irigyellek a korod miatt.:) Csini vagy, és nem is olyan nagy a pocakod, amilyet harmadik gyereknél elképzel az ember!

Csajok! Ha nem érem meg a börzét egyben, van összegyűjtve 3 db 4D-s Uh-ra jogosító Kismamacsücsök, és 2 db kedvezményes belépő kupon. Ha a héten megszülök, küldjetek címet priviben, és megpróbálom feladni.

Szylvi, mi anno a kiskádtól a hordozóig mindent a börzén vettünk. Valamit használtan, valamit újonnan.

Gabi, Mizu? Mostanában már napi bejelentkezést kérünk!

Én holnap reggel megyek Ctg-re, szerintem meg is fog vizsgálni a doki, kíváncsi leszek...

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!

Helyhiány miatt eladók ikerlányaim 56-68-as ruhái jelképes, 100-600 Ft/db áron. Ha érdekel benneteket, a

http://abbcenter.com/index.php?t=hasznaltholmi

válogassatok.
ktimó
 
 


Lehet, hogy egy front beindít itt minden esélyes kismamát?
Izgalmas mindenesetre.
Sokszor akkor indul be, mikor nem is számítunk rá. Én is beálltam, hogy majd a kiírt időpont előtt 2 héttel szülök megint, de lehet, hogy túlhordás lesz. Ki tudja?

Dóri :)
Nagyon édes ez a baba!
Szegény Viki! Jobbulást neki!

Ildi :)
Nagyon csini kismami vagy!
Én is teszek fel majd képet, csak ki kell mentenem a gépről.

Név: nekem inkább a Márk tetszik :lol:

Lábduzzadás: még nincs, de most jön a meleg.
Az arc eldeformálódása is az utolsó hetekben szokott előjönni nekem.

Nem alvás nagyban megvan. Pláne, hogy Dorka éjjel nappal köhög, és semmi nem javít. Most viszem vissza a dokihoz.

És a vádlim görcsöl be minden éjjel, pedig szedem a magne B6-ot.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!

köszi a dícséreteket, szerencsére most is nagyon jól tartom magam, és a fiúkkal sem volt nagy pocim, most sem számítok rá. mondjuk ennek is megvan a hátránya, halmozottan érzek minden pioci moccanást, és nem mindig kellemesek a végtag helyezgetések. Most éppen bekucorodott a köldököm elé, így úgy érzem ki akar szakadni a hasfalam... nem is megyek ma suliba! :D (mert miért ne most kezdődjön a vizsgaidőszak a főiskolán...)

Beléptünk az utolsó 10 hétbe!!!!! Már nekünk is 3assal kezdődnek a hetek! Azért kicsit félek, mert a felújítás még szinte sehogy sem áll, de a párom bíztat, hogy kész lesz mindennel! Holnap érkeznek az új beltéri ajtók!!!

na jó nem untatok senkit, megyek is vissza pihizni, mert kezd egy kicsit kellemetlen lenni az ülés...

Üdv:
Ildi

KépKépKép
dikó1
 
 


dikó!csinike vagy!

timóca!a neten fenn van valahol a homeopáthiás gyógyszertárak cime,nem tudom megmondani,hogy hol,keress rá!!!

Én 3.napja szedem a caudiloph-ot.Nem tudom,egyenlőre segit-e,mert a doki már nem vizsgál,de bizom benne.... :wink:

Igérem,jövök minden nap!!!Ha bármi történik,Timócának van meg a száma,meg apa is jelentkezik majd.Azért jól esne tudni,hogy áll ez a méhszáj dolog... :lol:

Nyirják a füvet,11kor ezzel keltettek,pedig nekem Isteni az alvókám!

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


csajok!hol vagytok?csak nem csavarogtok?úgy mennék,de olyan szédelgős vagyok ettől a melegtől!!! :?

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk mi is. Délelőtt Livivel voltunk a játszón. Jól ki is fáradt, most alszik :lol: (persze így is alig tudtam hazacsalogatni :wink: )
Én is holnap reggel megyek CTG-re, meg a dokimhoz (akit még nem láttam :wink: )

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok, megint ezer éve nem voltam...

Timi, Csilla, gratulálok a vizsgákhoz!
Én is megyek holnap egy utolsóra, lenne még sok, de halasztok, nincs energiám már...

Úgy irigyellek benneteket, mindenki majd szétpattan az energiától, én meg teljesen összecsuklottam... :( tele vagyok aggodalmakkal, hogy milyen lesz a szülés, hogy fogjuk győzni a négy gyereket satöbbi... Olyan bőgős kedvem van, szörnyű... Remélem szülésig kievickélek belőle, mert ez nagyon vacak...

Ne haragudjatok a panasz miatt, csak jó beszélni róla...

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita :)
Engem ne irigyelj, én is le vagyok lassulva. Nem alszom, melegem van. Dorka mindig köhög megállás nélkül, elég idegörlő. Azért a várandósságnak van árnyékoldala is, és teljesen érthető, ha van benned aggódalom. Szerintem mindenkiben van. Próbálj meg amennyit lehet pihenni.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok,

Fú de sokat termeltetek, alíg győztem visszaolvasni :oops: hát még majd reagálni :wink:

nekünk nagyon jól sikerült a hétvégénk.Barátnőméknél voltunk Velencén, meg persze a keresztfiamék is.Tök jókat játszottak a gyerekek, mi meg jókat dumcsiztunk, főztünk, sütöttünk, ettünk :wink:
Aztán vasárnap meg tó parton kaja, gyerekekkel hattyú etetés :wink: stb.stb.Eszti úgy el is fáradt, hogy kocsiba végíg aludt meg már eset ahogy leraktuk rögtön elaludt :wink:

Timi, Csilla, gratula a vizsgákhoz :)

Gabi, de jó te 11-ig aludhatsz?És tudsz is addig, irigyellek.
Bár ma itthon van apa, nem volt munkája és én is 9-ig tudtam aludni.Esztivel elvolt.

Rita, ne idegeskedj, rendben lesz minden, és csak átmeneti ez a rosszkedv biztos.Már nemsoká túl vagyunk a nehezén!

Dóri, nagyon édes a picikéd, meg te is :P

Ildi, pocakod szép, és milyen pici?Tényleg azt hinné az ember, hogy harmadikra főleg nagyobb, de nagyon kis csinike :wink:
Reméljük férjed tényleg kész lesz nálatok!Nekünk is még hátra van egy nappali+konyha festés, kb. 2 hét múlva tervezzük!

Alvás, lehajolás, :( hát az nekem is mindkettő nehezen megy.Főleg a lehajolás, és nekem soxor Eszti nem segít, címszóval ő fáradt, meg fáj a keze :roll: nem semmi kiscsaj!

Ma tényleg jó meleg van, tiszta nyár.Mi dokinénihez ugrottunk be a kullancs elleni oltás receptjéért. :( Most már be szeretném adatni.
Holnap állítólag eső egész nap! :?
manóci
 
 


Timi!Biztos rendes lesz a doki. 8)

Rita!Tényleg jó rég nem voltál!!! :D

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors benézésre van időm, mert sül az olajban a rántott sajt, a lányom már egy hete üldöz vele, hogy azt csináljunk vacsira.
Örömmel látom, hogy még mindenki egyben van, legalább szépen megnőnek a babócák a pociban. :lol: :lol:

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


Szylvi: ebédre nálunk is rántott sajt volt :wink: :lol:

Kép
Kép
timóca
 
 


manóci!

tudnék én tovább is alukálni,valahogyinkább fel sem kelnék egész nap. :)

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Sziasztok!

Hol van mindenki ebben a jó időben?

Reggel megjártam a CTG-t (duplán is, mivel az elsőt Marcika átaludta, így el kellett mennem enni-inni-mászkálni) De amúgy minden ok. A vérnyomásom megint kicsit magas volt (140/80), de szerintem a meleg miatt, ill. a vizeletem is ++ gennyes :cry: .
De végre találkoztam az új dokimmal, nagyon szimpi volt :lol: (persze a számítógép is pont elromlott, így azzal is egy csomót szenvedtünk - pont a papírjaimat nyomtatta volna), úgyhogy eléggé elhúzódott az idő... Amúgy jövő héten megyek megint CTG-re, előtte vérvételre (ellenanyagszűréses - ne kérdezzétek, hogy minek kell megint), és elvileg 2 hét múlva UH-ra (+CTG-re) - nem akartam mondani, hogy én azt már nem szeretném megélni :wink: . De mondta, hogy teli hólyaggal menjek, igyak előtte sokat, hogy jól le tudják mérni a hegvastagságomat (jó lenne megúszni a császárt). Röviden ennyi :lol:

És Ti hogy vagytok?

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!

Végre egy nap, amikor egész jól érzem magam! Hurrá!!!!!

Mindjárt megyek az új házhoz, hozzák a beltéri ajtókat, be kell engedni a szállítókat! már nagyon kíváncsi vagyok! :)

és már nagyon várom a péntekete, hogy bekukkantsunk a manókához! :D

na majd jövök!

Üdv:
Ildi

KépKépKép
dikó1
 
 


Timóca!nekem ilyet miért nem csinálnak?holnap én is magyek ctg-re,megkérdezem.MÁR ÚGY MENNÉK:Ma pont jó lenne,ma vagyunk 3 évesek!! :P

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bejelentkezés: még egyben, de ma du. hidegfrontot mondanak... :roll: Tegnap már volt méhtevékenység a Ctgn, és a méhszáj kétujjnyi...

Gabi, ki 3 éves ma? :

Dikó, de jó, hogy már fel tudsz kelni!!!

Timi, azért még jó lenne megnézni azt a hegvastagságot, hátha sikerülne a természetes szülés! Miért akarsz mindenáron beelőzni minket?

Kép
Kép
szilvih
 
 


Szilvi: hidegfront =csoportos szülés :wink: :?:
Nem akarok feltétlen beelőzni, de már nagyon nyügi vagyok :roll: . (ma éjszaka se tudtam aludni, úgy fájt a hasam valamitől) Most meg szétesik a fejem, gondolom a közelgő fronttól lehet...

Kép
Kép
timóca
 
 


Na, még mindig alszanak a kicsik, anyu meg elment Gergőért, így van 5 percem. :)

Timi,
megértelek, hogy türelmetlen vagy (én is mindig az voltam), de akkor sem fogsz aludni, ha kinn lesz a babó. :wink: :lol:
Fejfájást sajnálom, azt csodálom, hogy nekem még nem fáj, pedig én is mindig megszenvedem a hülye időt.

Olyan kiváncsi vagyok ki lesz a következő. :lol:

Szilvi,
azt már 2 ujjnyi! :shock: :shock: És semmi görcsölés?


Viszont elveimmel ellenkzőleg Marci használja a cumiját. Nem elalszik vele/tőle, hanem a hasfájós görcsöknél meg ha nagyon nyügi igenis megnyugtatja. Aztán kiköpi és elalszik. Vagy csak nézeget szimplán. Szóval amilyen ellenvéleményen voltam, most megváltozott. És tényleg minden gyerek és terhesség egészen más, még a tesóknál is. lsd. nálunk.
Vendég
 


Sziasztok!

Ma én is nagyon nyomi vagyok, a fejem is nyomott, nehezen kapok levegőt is. Jól fog esni a hidegebb idő, a szülés előtt álloknál hátha megindul a szülés, bár Szilvinél ha lassan is, de elkezdődött az egész.

Timi!

Végre találkoztál a dokiddal, azért ez már jó jel! Múltkor nekem is volt egy kereszt genny a vizeletemben, de a következő alkalommal semmi. Az is lehet, hogy a hüvelyváladék került bele, ez akkor is előfordulhat, ha teljesen jól és higiénikusan veszed le a vizeletet.

Gabi!

Éjfélig még van idő, hátha összjön, hogy pont a három éves évfordulótokon szülessen meg Brendon baba. Nálunk is nagy izgalom, hogy melyik nap fog születni a baba, mert nálunk mindenki júliusi ill. aug, eleji, sőt a házassági évfordulónk is ekkortájt van :P

Dóri!

Teljesen egyetértek veled, hogy minden baba, terhesség más, és felesleges összehasonlítgatni őket, mert nem biztos, hogy mindenkinél ua. válik be, még tesóknál sem. Ezért haragszok, amikor még nem szült anyák okoskodnak, hogy mit kellene csinálni, hogyan is kell gyereket nevelni.

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


szilvih!!!!hát én meg a párom 3 éve élünk együtt!!!


szylvi!hát igen.nálunk most ért ide a vihar!!!izgi!!!

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Gabi, :P :P

Csajok, itt mindjárt akkora vihar lesz, hogy csak naaaaa :roll: de én is várom a hüvösebbet!
Ma voltam védőnőnél, minden ok. de képzeljétek már híztam össz 7 kg-ot erre ilyet szól, na jó akkor most már jó lesz vigyázni :shock: Most akkor mit is kéne tennem??????,!!!!!na, mind1 úgy vagyok vele, hogy letojom, örülök, hogy végre van étvágyam, és remélem a baba is hízott velem együtt!Majd pénteken kiderül akkor megyek dokihoz!

Nálunk is megy a számolgatás a dátummal, mert Eszti is júni 30.-án született!Most meg júni 23-ra vok, kiírva!Azért remélem nem hordom túl 7 nappal :wink: Csak nem egy nap lesz a szülinapjuk?!És pont 3 év lenne!

Na, lépek megjött a barátnőm hollandiából, és most jön látogatóba :)
manóci
 
 


Na, itt is a vihar. Dörög, villámlik, eső is esik már. Várom, hogy a lakás is kihűljön. :?

Voltunk Marcival méreckedni, meghízta a maga kis fél kilóját. :P A születési súlyához képest. Doki néni szerint ez nagyon szép. :D

Vikinek meg kutya baja nincs, tuti a foga, tiszta vérvörös a szemfogainál az ínye szegényemnek. Megszenvedi ezt a fogzást a szemfogakkal, többivel semmi nem volt. :?

rajtam is kitört az allergia, tiszta torokfájós, és szemviszketős vagyok. :? :( Pedig nem szokott kitörni rajtam. :(
Vendég
 


Dóri: én megértelek, én is cumiellenes voltam/vagyok. De mikor Livike is nagyon ordítós volt, akkor én is bepróbálkoztam a cumival (szerencsére kiköpte). De ha Marcikának is lesz ilyen sírós időszaka, akkor valószínű nála is kipróbálom...
(Mondjuk én főleg azt utálom, mikor már óvodás korú gyerek szájából lóg egyfolytában a cumi. )

Szylvi: nekem írt fel a doki antibiotikumot :cry: , 1 hétig kell szedni (5e Ft volt :evil: )

Vettem be du. egy Algopirint, most már jobb a fejem. Itt már szakad az eső. Már várom én is kicsit a hűvösebbet :roll:

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!

Szürkéskék égbolt, akut mozgólég, és nedvesség mindenütt= szobafogság. Itt is viharzóna van... :cry: DE legalább szépen meghíznak az eperszemek, a dinnyécskék, és a sok sok fini zöldség :wink: !

DÓRI: neked szerettem volna már írni napok óta....ha még megvannak a bogyók és neked tényleg nincs szükséged rájuk, szívesen elfogadon őket (persze juttatás fejében!!).Fel akarok rendesen készülni én is, mert nem akarom, hogy megint lehúzzon az a pár nap a béka s..ge a lá :x ! (Amikor annyira viszket az orrom belül, hogy legszívesebben folyamatosan vakargatnám- az is allergia?!)

Ma volt NST és a doki visszarendelt csüt.re is mert nem tetszett neki valami... Állítólag 2 mozgás alatt nem gyorsult fel a kicsi szívverése (beszűkült NST) és ezért kér ismétlést. :? Nagyon utálok ott feküdni, talán azért mert nagyfiammal voltak NST-s gondok és nem maradt jó élményem ezzel kapcsolatban....... A vérvétel simán ment, nem lilultam.

MANÓCI: 7kg :shock: szerintem az egyáltalán nem sok a 35.héthez közeledve! nem tudom mit akar az a nő?!

Mindenki pihizzen amennyit tud, gyáűjtsük az erőt csajok :wink: !

Kép
Kép
petra78
 
 


Sziasztok!

Most értem haza, 2 órája ültem az autóban az araszoló kocsisorban, és azon imádkoztam, hogy nehogy most kezdjek szülni! Remélem az én okos kicsi fiam erősen kapaszkodik odabent, nem hagyja magát holmi frontoktól befolyásolni!

Eddig Gabira tippeltem, de most Szilvi esélyesebnek tűnik a következő anyukaként! Bárki is lesz, nagyon drukkolok!

Csilla
Vendég
 


GAbi!
Gratula a 3 évhez!!! :D

Móni, Én 7 kilónál valamikor a 25ik hét körül jártam!!! :oops: Most 13 van rajtam, de én még ezt sem tartom soknak, úgyhogy nyugi!!!

Timi, sajnálom az AB-t, meg az árát is.:)

Petra, ülni nem lehet CTG alatt? Én biztos nem bírnék 20 percen át hanyatt feküdni...

Dóri, ügyesek vagytok a súllyal! És neked milyen a gyerekágy? Vérzés? Visszanyerted már az erődet?

Én minden este úgy fektetem Dorkát, hogy lehet, hogy reggel már nem vele ébredek, ez egy kicsit rossz. :roll: Meg izgi is valahol. De én, mint mondtam, nem bánom, ha Timi beelőz. :roll: Nekem még olyan jó egyben... :oops:

Kép
Kép
szilvih
 
 


Dóri :)
Egyetértek Szylvivel, tényleg minden terhesség és gyerek más, így ne szégyeld magad! Mindenki úgy csinálja meg a család békés életét, ahogy tudja, és ehhez senkinek semmi köze. Mindenki tud jó tanácsokat adni, de egy adott gyerekkel nekünk magunknak kell boldogulni.

Timi :)
Sajnos egy óvodás korú gyerek cumizása sem választás kérdése. nekem Domcsi nagyon cumis, és sajnos gyakran van a szájában, ha meg akar vigasztalódni. Most vagy elveszem tőle drasztikusan, vagy kivárom, míg ő maga szépen leszokik róla. Én az utóbbit választom, persze sok magyarázattal, próbálgatással a leszoktatásra.

Szilvi :)
Tényleg használjuk ki még a 2 in 1 állapotot, mert aztán nekem pl. már nem lesz alkalmam többet másállapotban lennem.

Manóci :)
7 kg sok??? Minek ilyenekkel stresszelni egy kismamát? Még ha 30 kg-nál tartanál.
Én már 11 kg-nál járok :oops:

Petra :)
Biztos nincs semmi gond! De a kontroll biztos meg fog nyugtatni.

Én már csak a héten dolgozom. Örülök neki, hogy végre otthon tudom csinálni a dolgaimat.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Csilla: én is mindig attól félek, nehogy reggel kelljen kórházba menni szülni, mert akkor akkora a forgalom arrafelé, hogy talán 2 óra is lenne az út... (és valahogy nem szeretnék kocsiban szülni :wink: )

Nelli: a nővérem fia is cumizott (3-4 éves koráig), emlékszem, őt is milyen nehezen tudták leszoktatni :cry: (Végül talán a nyuszi v. télapó vitte el, máshogy nem ment)

Petra: hogyhogy feküdni kell CTG-n? Tényleg elég rossz lehet annyit feküdni, főleg, ha kétszer is vissza kell menni :roll: (múltkor UH után alig tudtam felkelni, úgy megfájdult a derekam :lol: )

Tényleg, Dóri, milyen a gyermekágy :lol: ? Én is beszereztem Pulsatillát is, meg egyéb homeos cuccokat (arnicat, stb...) legyen készenlétben, ha szükség lenne rájuk.

Cintia: Ti meg lassan mentek a 6 hetes kontrollra... milyen gyorsan megy az idő :roll:

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!

Nyugis délelőttünk volt, Marcika aludt, és éjféltől negyed 6-ig szintén. Rendes gyerek ez. :lol: Most csuklik a kiságyában, 11-kor kell egyen, szerencsére működik a napirend nálunk. Én nagyon napirend párti vagyok, mondjuk lehetnek persze eltérése, de ált. 3 óránként eszik Marci (és a többiekkel is így volt ez), de van, hogy bealszik és akkor 4 óra lesz belőleill. ha nyűgösebb vagy valami, akkor simán 2 és fél. De az első napon, mikor a kh-ból hazajöttünk ott szívattam meg magunkat, hogy nyünnyögött, sírt és óránként (igény szerint) is megszoptattam Marcit, és vmi iszonyat hasfájást okoztam ezzel. Mármint az állandó gyomorterheléssel és csak ordított. Na, akkor határoztam el, hogy a 3 napos babánka is lesz napirend az életében. És ezzel helyre is jött a dolog. Persze van, aki ennke az ellenkezőjét gondolja, de nekünk ez vált be. ha nincs rendszer, akkor egy őskáosz tud keletkezni és minden a feje tetejére áll, senki nem tudja merre hány méter. És hát kötött programok meg vannak a másik két gyerekemmel is és bizony az újszülöttnek is alkalmazkodnia kell hozzánk, nemcsak nekünk. :lol: na jó, nem osztom az eszet tovább. Egyébként kiváncsi leszek ki hogy oldja meg ezt. Ez is elég sarkallatos pontja a gyereknevelésnek, ill. ez nem nevelés is, hanem egyszerűen az élet megy tovább a babával is. :D És szerintem sokkal jobb mindenkinek, ha van vmi rendszer, végülis a csecsemőnek a legfontosabb dolog, hogy meglegyen az állandósága. Suttógó-nak is asszem ez az alapelve.

Viszont rajtam van vmi kórság (lehet, hogy mégsem allergia :idea: :? ), tiszta nátha vagyok, fáj a torkom, fejem ésnagyon gyenge vagyok. :( Feküdtem de. Vikivel. Persze neki kutya baja szerencsére. :)

Gyermekágy:
azt hiszem a számottevő különbséget 2 hét után éreztem, mármint, hogy erősebb vagyok. Előtte szédelegtem, ha hosszabb távra kellett menjek. értsd ezalatt 10 perces sulit babakocsival. Vérzés talán pont mostanra múlt el, nekem sajna elég soká szokott tartani, Vikinél még azon izgultam, hogya 6 hetes kontrollon vizsgálható lehessek. :roll: Depi nuku, csak a legelején volt.
Petra, írtam privit.
Vendég
 


sziasztok!!

most jöttem a dokitól.Pénteken meginditja a szülést,ha nyilik valamit addig a méhszáj,ha nem,akkor császár,tehát igy vagy úgy pénteken szülünk.Brendonnak nagyon lelassul a szive fájások alatt,ez az oka. mai uh:bpd:95mm,
thq:99mm,fl:70mm.
norm.flow.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Gabi :shock: :shock: :shock: !!! Jól vagy azért?Biztosan jó is egy kicsit a bizonyosság, hogy hamarosan a kezedben tarthatod a babót, de ez így annyira élesnek tűnik hirtelen....Nagyon szorítok!!!!Nekünk is ilyen probléma miatt volt Imikével császár, de inkább így mint hogy valami gond legyen! Mekkorának mondta a babát? Nagynak? csak azért kérdem, mert nálunk a helyhiány miatt odapréselte fájások alatt a kzsinórt a méh falához és ezért volt rossz a freki.
....egyben annyira jó neked, hogy 7végére már eggyel többen lesztek!!!! :lol: :lol: :lol: !!!!!!

Kép
Kép
petra78
 
 


Gabi!

Ez tényleg nagyon élesnek tűnik, egy kicsit ijesztőnek is, meg örömnek is. Ha valaki be nem előz, akkor te vagy a következő. :lol: :lol:
Nagyon szorítunk, és gondolunk rád pénteken :!: :!: :!: :!:

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


köszike,aranyosak vagytok.nagynak mondták a babát,de konkrétumot nem tudok.örülök is,de nagyon félek ám!!! :?

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Sziasztok,


Gabiiii, ez tök jóóó :) mármint, hogy péntekre babád a kezedben lesz!Én meg pénteken megyek de. dokihoz!Majd gondolok rád :wink:

Dóri, ez így van az élet megy tovább.Amikor még csak 1 baba van, ahhoz tudod alakítani az életritmusotokat.De ha már többedik gyerek az újszülött akkor kicsit neki is kell alkalmazkodnia a csalkád megszokott életéhez!Viszont ezt nagyon jól tudod, az állandóság és a rendszer nagyon fontos, mert az ad egy pici gyereknek biztonságérzetet!Szóval, ha lehet én megpróbálom betartani majd nála is, Esztinél szerencse sikerült.A mai napig megvannak a fontosabb napirendi pontok! :)
Allergia :( nekem is kicsit kijött az asztmám, remélem, ha megszülök elmúlik!

Timi, gyógyszerszedés :(

Petra, CTG-t nekem is ülve csinálták mindíg, ez a fekvő póz érdekes!Főleg ugye hanyatt??!!!Én sem tudok úgy 5'-nél tovább feküdni!

Hát lányok, úgy vagyok ezekkel a kilókkal, hogy nem érdekel mit gerjed a védőnő szerintem sem sok, és egy hónap alatt már annyit úgysem tudok rontani!Végre van étvágyam, és ez látszik is :)
manóci
 
 


Hát basszus, csak a mi tájunkon ilyen maradi az egészségügy? Tök jó nektek, hogy ülhettek a vizsg. közben.Feküdni azon a kemény vizsgálóasztalon (max.kicsit oldalra fordulva) nem épp jó.Amikor lejár a 20-30 perc( attól függően h.elfelejtkeztek-e rólam, vagy sem :? ) és fel kell kelni, totál bedurran a hasam pár pillanatra és alig tudok moccani....Holnap remélem minden rendben lesz!

Gabi annyira kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a 7végére nálatok!Tényleg nagy szorítás van ám itt!

Kép
Kép
petra78
 
 


Gabi,ez holnapután lesz!!!!! Én vizsgázni megyek pénteken, de gondolok rátok!!!

Ma hívott a szülésznőm, hogy 23-áig muszáj lenne kihúznom egyben.
Most már egyre nehezebb a hasam, többször kemény, és éles, húzó fájdalmat érzek a hüvelyem tájékán ahogy nyúlik-tágul minden. A medencém is szélesedik,éjszakánként ropognak a csontjaim! Ezek a tünetek nektek is megvannak?

Csilla
Vendég
 


cscsi!hogy vannak-e ilyen tünetek?igen,mármint nekem igen.

hogy most az idegességtől-e,nem tudom,de fájdogálok elég keményen...ment a hasam is,hányingerem van,de mivel már jártam igy,nem is tudom,mit irjak... :oops:

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?