Új privát üzeneted érkezett!

Angi!

Es tenyleg tolofajas volt mar? En nem voltam benne biztos, hogy az mar az-e...

Annamari
muter
 
 


Sziasztok Lányok!

Most tisztázzunk valamit, mert teljes káosz van a fejemben.
Femike a Tóth Anna? Õ az aki nem ad soha beöntést, vagy az a szülésznõ a Dömötör Margit? Dömötör Margit is katonás, vagy csak a Femike, aki az Anna? És mit kell tudni a Zsoldosné Etáról?

Orsoly! Köszi az infót. A februári Babapatika nekem is megvan! :-)))

Benõ
beno
 
 


Femike a Toth Anna es Domotor Margit a beontes-ellenes KépKép

Lanyok, ma delutan szerepelt a Tahy Andras a Jakupcsekben! Latta valaki kozuletek?

Annamari
muter
 
 

 
 

Csajok!

Ha szeretné valaki elolvasni a Babapatikában megjelentetett cikket a szülõszobáról, akkor az írjon e-mail a laikus@hotmail.com-ra és elküldöm a bescannelt változatot. Keddi infó szerint (szülésfelkészítõn mondták)az ANTSZ még mindig nem engedi az üzemeltetését. :-(

Annamari! Köszi!

Benõ
beno
 
 


Fél szemmel és füllel láttam(közben a fiam után rohangáltam, hogy ne rágassa a függönyt, mert leszakad).
Lisa
lisa
 
 


Lisa!
Es mi a velemenyed? Bevallom, nekem nem volt szimpatikus, amit mondott.
Annamari
muter
 
 


Nekem is volt egy klassz élményem az UH-n.
Már az utolsó hetekben voltam, akkora hasam volt, mint egy hordó. Még a ruha érintése is fájdalmat okozott, annyira ki volt repedezve a bõröm (itthon mindig felhúztam a pólót a hasamrólKép).
Bementem az UH-s szobába, ahol egy sosem látott fiatalember volt, meg az Andi. Kihámoztam a pocakomat, felkászálódtam a vizsgálóasztalra, és a fiatalember elkezdte a hadmûveletet:
-Itt a feneke!
(Faros volt a baba.) Andi átment a másik vizsgálóba, megbeszélték, hogy a srác csinálja az UH-t.
Én közben csillagokat láttam, annyira nyomta rám a vizsgálófejet. Hiába mondtam, hogy fáj, nem hitte elKép. Vadul rángatta rajtam a cuccot, egyszercsak megszólalt:
-Nincs meg a feje...
Én hülye, ahelyett, hogy megmondtam volna neki, hogy a hasam tetején az a kemény dudor, amin már vagy 5X végigszántott, és ettõl minden egyes alkalommal ki akart ugrani belõlem a gyerek, na, az a feje... Szóval ehelyett csak annyit mondtam, hogy eddig még volt fejeKép. Csak arra koncentráltam, nehogy felszisszenjek a fájdalomtól.
Pár pillanat múlva visszajött Andi:
-Na, mi van? Nem mértél még semmit?
-Nem találom a fejét...
Andi picit furcsán nézett, aztán 1 perc alatt befejezte a munkát. Megnyugodtam: megvolt a feje a gyerekemnekKép.

Annamari!
Egyetértek Veled szülésznõ ügyben. Nem tudom, mi lett volna, ha elkezd velem valaki pattogni. Azt mondjuk nem hinném, hogy beszóltam volna neki, vagy ilyesmi, de tuti, hogy rossz emlékem maradt volna a szülésrõl. Igaz, én nem szóltam egy árva szót sem a közel 12 óra alatt, egyszer meg is kérdezte a szülésznõ, fáj-e még egyáltalán, hogy nem kiabálok. Megnyugtattam, hogy fáj...
Én sem tudtam, hogy tolófájásaim vannak, egyáltalán nem étreztem semmi nyomási ingert, csak a doki mondta, hogy eltûnt a méhszáj, nyomni kellene...

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Tahyt láttam, de nem hallottam, amit momdott. Valaki írja le, mit mondott!!!
Panda
p
 


Engem is érdekelne.

B
beno
 
 


Megpróbálom leírni mirõl is volt szó a Jakupcsekben.A téma az abortusz volt-kicsit keményebben: gyilkosság e avagy sem?
Dr.Tahy reprezentálta szülész-nõgyógyász oldalról az abortuszt lelkiismereti, vallási okokból el nem végzõ dokikat.Egy idõsebb orvos-azt hiszem Dr. Siklós(?)-Pedig az ab.-t elvégzõ orvosokat.A dolog végkicsengése(már amennyit így félfülesen láttam belõle):Dr.Siklós szerint adódhat olyan élethelyzet mikor valóban "konfliktus megoldó"(Brr.Ez szörnyen hangzik.) lehet egy ilyen mûtét.Az orvos feladata, hogy megfelelõen megvilágítsa a "beteg" számára, hogy milyen következményei lehetnek e mûtétnek, és a baba megtartása mivel járna stb. Szóval megfelelõen megvilágítani a helyzetet, hogy a "beteg" számára megfelelõ döntés szülessen meg.Továbbá az is elhangzott, hogy minden szülész-nõgyógyász szívesebben segít világra gyermeket, mint végzi el az abortuszt.
Dr.Tahy szerint a baba fogantatásától kezdve embernek számít, így az abortusz gyakorlatilag gyilkosság.Továbbá azt is mondta, hogy adódhat olyan élethelyzet mikor páciensét e téren való meggyõzõdése miatt-tulkép. "cserben kell hagynia".Elhangzott még, hogy törvényekkel mi módon lehetne az abortuszt korlátozni, szabad e ezt a döntési jogot törvényekkel beszûkíteni.Hát nekem ennyi szûrödött le a mûsorból.Elejét-végét nem láttam, így nem tudom mennyire lett korrekt az összefoglalása.
Véleményem:Hát inkább kérdéseim vannak.Leírom.Ki az a kismama, aki ha teherbe esik-nem úgy újságolja el már a 8.héten, hogy-babát várunk?Vajon azok a nõknek a döntését, akik abortuszra jelentkeznek, mennyire befolyásolja környezetük rosszalása, hozzáállása?Mennyire önálló döntés is az abortusz?Hány van közülük aki abban a valószínûleg zavaros lelkiállapotban felfogja, hogy a döntés visszafordíthatatlan lesz?Biztos van olyan is köztük, aki "majd én megtervezem az életem" címszóval lelkiismeretfurdalás nélkül fekszik be a mûtétre, más pedig talán még a mûtét után is abban reménykedik, hogy ez nem vele történik ugye?Szerintem ha ma Magyarországon az emberek anyagilag, érzelmileg jobb helyzetben volnának-bizonyos társadalmi rétegekben valószínûleg csökkenne az abortuszok száma.És akkor ugye, nem kellene törvénykezéssel korlátozni azt, amit aki akar ugyis elvégeztetne "feketén".
Na, jó hosszú lettem.Be is fejezem, mert kezdek "lemerülni".
Jó éjt mindenkinek!
Lisa
lisa
 
 


Sziasztok! szép jóreggelt nektek!

Panda, ez nagyon édes történet volt (leszámítva persze a fájdalmat). Mindenesetre nagyon jót nevettem rajta.

Sajnos a Jakupcsek mûsort nem láttam, mert oylankor még dolgozom. De kíváncsi vagyok, hogy mi a véleményetek róla. Szerencsére én még nem voltam ilyen helyzetben, és bár alapvetõen abortuszellenes vagyok, soha nem lehet tudni, hogy lenne-e olyan szituáció, amikor le kéne mondanom arról, hogy világrahozzam az estleg súlyosan sérült magzatom. Nem tudom. De örülök, hogy egyelõre ez csak elméleti síkon merül fel.

shine
shine
 


Sziasztok!

Én is láttam a mûsort. Sok újat nem mondtak a témában. Viszont én úgy gondolom, hogy ha megadjuk a nõnek, hogy szabadon döntsön a magzatáról, akkor azt az orvost sem lehet elitélni, aki nem végez abortuszt, hiszen neki is szive joga dönteni arról, hogy megteszi vagy sem. Olyanról pedig még nem hallottam, hogy egy kórházban megtagadták volna az abortuszt, legfeljebb egy másik orvos fogja elvégezni. De ez is olyan téma, amirõl egy örök életen át lehet vitatkozni. A lényeg: mindenkinek saját maga kell elszámolni a lelkiismeretével, ezt nem tehetjük meg azok helyett, akik abortuszra kényszerülnek. Én azt az álláspontot képviselem, hogy prevencióval, felvilágosítással, a család szeretetével és támogatásával évente sok-sok magzatot lehetne megmenteni.

Szülésznõ téma: Én is jobban élveztem Margit kedvességét-és ez nem azt jelenti, hogy nem volt határozott- mintha valaki katonásan utasítgatott volna. Nekem õt a dokim ajánlotta, mert vele szeret együtt dolgozni. Párom készített képeket a szülés utánról, amikor már Zsombi pólyában volt és próbáltam szoptatni, Margit és én is csupa mosoly voltunk. Nekem erre volt szükségem.
Margit ott volt, amikor kellett és diszkréten a háttérben maradt, amikor inkább a férjemre volt szükségem. Biztatott, hogy sétáljak sokat, mert a gravitáció segít a tágulásban, de nekem leginkább az oldalt fekve póz jött be, semmi más. Meghaltam volna, ha még egy bordásfalat is meg kellett volna másznomKép És tényleg nem kaptam beöntéstKép Mondjuk a 3 órás vajúdásom alatt 2x voltam spontán nagyvécézni. Biztos az izgalom, vagy a természet maga tudja, hogy ki kell üríteni a beleket, nem tudom.
No megyek, mert szopi-idõ vanKép
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!
Én nem láttam a mûsort, de nagyon örülök, hogy ezek szerint sok olyan orvos van, aki nem vállalja lelkiismereti okokból. Az is igaz, hogy ha õ nem, akkor megcsinálja valaki más, ami persze nem jó, de ha megtiltják, akkor megcsinálják nem hivatalosan, mint a Ratkó korszakban fürdõszobákban, kötõtûkkel. BRRRRRRRRR...

Régebben volt arró is vita, hogy mikortól számít jogilag önállónak vagy hogy nevezik a magzat, azt hiszem a 24. héttõl, az abortuszt meg csak a 12. hétig lehet kérni. Pont a 12. hétig, amikorra már mindene megvan, és mozog és hadonászik, ami jól látszik az UH-n.


Annamari!
Igen, tényleg tolófájás volt, azonnal mentünk is át a szülõágyra, és mondtam, hogy én nem fogok fölmászni, mert ott az ágyra támaszkodva, elõrehajolva a legjobb, így akarok maradni. AZ Anna megengedte, hogy kicsit úgy maradjak, de mondta, hogy jobb lesz, ha mielõbb felmászok (csak tudnám, mért olyan magas az az ágy), mert késõbb már nem fog menni.
Amúgy a beöntéshez az Anna sem ragaszkodott, bár ezt a felvételkor a dokival beszéltem meg.

angi
angi
 
 


Panda!

Ez hihetetlen!
Jót derülhetnek a dokik, ha ezt olvassák, és esetleg valahogy kiderül, hogy ki volt az.

angi
angi
 
 


Sziasztok!

A mûsort én sem láttam. De szerintem is meg kell adni a lehetõséget minden nõnek, hogy dönthessen. Ahogy az orvosoknak is. Ha valaki ezt gyilkosságnak érzi, akkor senki sem kötelezheti az abortusz elvégzésére. Tahy dr. minden esetben abortusz ellenes? Vagyis ha beteg babáról van szó, akkor is? És vajon meddig? Amíg nem érinti meg õt is személyesen? Mondom és kérdem mindezt úgy, hogy nem láttam a mûsort, nem ismerem a doktor úr hátterét és mindezek mellett abortusz ellenes vagyok. De csak egy ésszerû határig. Miért jobb az, ha tényleg feketén kell a nõnek elvégeztetnie a beavatkozást? Esetleg az életét kockáztatva? Mert lehet olyan eset, amikor muszáj. Akkor is, ha esetleg egészséges lenne a baba. De - szörnyû kimondani is - nem fér bele az ember életébe. S nem holmi szeszélybõl. Ennek a csúnya életnek van egy csúnya anyagi oldala is. S amíg a fogamzásgátló szerek ára a csillagos egekben, addig senki ne akarja törvénybe iktatni a nõk önrendelkezési jogát! Mi van akkor, ha valaki nemi erõszakból marad terhes, és nem bír még rágondolni sem arra a gyerekre?! Vagy még maga is gyerek? Vagy a pasija mikor megtudja a terhességet, faképnél hagyja? És létezik még számos eset, amikor igenis megváltás a nõ számára az abortusz.
Na most egy kicsit kipuffogtam magam! Pedig nem akartam! Kép
Szerencsére még nemkerültem ilyen helyzetbe, és mindent megteszek azért, hogy ne is kelljen döntenem ilyen ügyben. Én is azt mondom, mint Pirus: prevenció a varázszsó.

Sziasztok,
Solya
solya
 
 


Angi!

Szerintem azért olyan magas, hogy nekik kényelmes legyen! Így pont kézre esik minden! Én megkérdeztem, nem szülhetnék-e guggolva, bár igazából biztos voltam a nemleges válaszban, és akkor mondta Margit, hogy nem férnének hozzá a babához. Hát ebbõl gondolom. Hozzáteszem, megértem. Bár én attól rettegtem, hogy le fogok esni. Ráadásul a vajúdóban a bokáig érõ ágy után kicsit vicces volt, mikor megláttam az emeletes ágynak is beillõ magasságot! Kép A legjobban a mobil lépcsõ tetszett! Kép

Én a dokit pisiltem le szülés közben. Kép Majd el süllyedtem, de nem volt hatalmam magam felett! Kép

Solya
solya
 
 


Sziasztok!

Solya! Az abortuszról alkotott véleményeddel teljes mértékben egyetértek. Én is abortusz ellenes vagyok, mint szerintem itt mindenki, de sajnos vannak helyzetek, amikor ennek a kérdésnek is fel kell merülnie a nõben, esetleg a családban. :-(
A következõ (pisis) hozzászólásodon viszont jót nevettem. :-) Ne haragudj!!!

Benõ
beno
 
 


Solya!

Én ettõl rettegek: hoyg lepisilem vagy ne adj isten mást teszek a dokival!!! Kép Komolyan, állandóan eszembe jut. Én ezért is szeretnék beöntést kérni. Hátha akkor megússzukKép
shine
shine
 


Sziasztok!

Hát nekem kicsit más a véleményem az abortuszról. Szerintem egy orvostol nem túl diplomatikus lépés kategorikusan kijelenteni, hogy az abortusz gyilkosság. Ezzel gyakorlatilag elítéli az abortuszra jelentkezõ nõket, mégha pont az ellenkezõjét állítja is. A Jakupcseknek az a dolga, hogy ilyen válaszokat megpróbáljon kicsikarni, az orvosoknak meg szerencsés kikerülni az ilyen csapdákat. Bennem is egybõl az merült fel, hogy ezek szerint beteg babákat sem hajlandó elvenni?
Belegondoltam, hogy mi lett volna, ha az én dokim nyilatkozza ezt. Valószínûleg megrendült volna benne a bizalmam.
Nekem már volt abortuszom. Szerencsétlen dolog, elvesztettem a szüzességem és azzal a lendülettel teherbe is estem. Érdekes, hogy mindenki azt akarta, hogy tartsam meg a babát, csak én nem akartam. Így visszagondolva nem is értem, hogy hogy kapcsolhattam ki magam ennyire, hogy csak az eszem után mentem, mert ez általában nem jellemzõ rám. Akkor nem úgy gondoltam a babára, mint emberre, hanem mint megoldandó problémára. Tudom, hogy ez nagyon csúnyán hangzik, de akkor csak arra tudtam gondolni, hogy nem akarok terhes lenni, mert egyrészt nem éreztem magam késznek ra, nem álltunk jól anyagilag sem, másrészt akkor mi lesz a sulival, mi lesz a sportolással, satöbbi-satöbbi. Azóta, ha ez eszembe jut, csak arra tudok gondolni, hogy jól döntöttem, pedig utána igen nagyot szívtam emiatt.
Mindenesetre mostmár semmi pénzért nem mennék abortuszra Kép

Angi!
A szülõágyra én is alig bírtam felmászni, sokáig gondolkoztam, hogy most másszak fel a lépcsõn vagy huppanjak fel egyszerûen, aztán jött egy fájás és ez megoldotta a dolgot: gyorsan felugrottam Kép

Pirus!
Hát én mindenképp szerettem volna beöntést, szóval ha nem adtak volna maguktól, akkor is kértem volna, mert hát szülés ide vagy oda, nem tartozik a vágyaim közé, hogy társaságban összecsináljam magam Kép Tudom, állítólag valamennyi, valami ígyis-úgyis kijön, de legalább hadd áltassam magam, hogy hátha mégse Kép Így is a kitolás alatt néha a szülésznõ letörölgette az alsó fertályamat és nagyon ideges voltam, hogy vajon miért törölget Kép

Annamari
muter
 
 


Benõ!
Dehogy haragszom! Kép Utólag én is jókat somolygok rajta! Kép

Shine!
Ettõl ne rettegj. Át tudnak öltözni! Kép
(Nekem azért sikerült, mert ugyan mondtam, hogy pisilnem kell, wc-re már nem engedtek el, a katétert viszont valami miatt nem sikerült betenni. De gondolom nem én voltam az elsõ, aki hasonló dolgot tett! És az orvosok, szülésznõk hozzáállása tuti jó ehhez a kérdéshez.)
A beöntésrõl csak annyit, hogy két szülés van a hátam mögött, egyik beöntéssel, a másik anélkül. Ha még egyszer szülök, akkor csak beöntés nélkül. Az elsõ pillanatban nagyon erõs volt a szégyenérzetem. Bár Margit korábban mondta, hogy nem lesz beöntés, én mégis valahogy megfeledkeztem errõl az apróságról. Csak akkor jutott eszembe, amikor már meg volt a "baj". De megnyugtattak és a legkevésbé érdekelt a késõbbiekben a dolog. Amikor viszont kaptam beöntést, a felvételin, akkor olyan megalázó volt a folyosón végig vánszorogni, miközben tudtam, hogy mindenki tudja, hogy beöntést kaptam. Ráadásul, gondolom ismered az alagsori wc-ket! Kép Nekem sikerült eldugítanom! Kép
Szóval a lényeg úgyis az eredmény, a hozzá vezetõ út meg olyan, amilyen. Nem rózsával van kikövezve! Kép

Solya
solya
 
 


Csajok!

Nagyon édesek vagytok! Én is nagyon félek az összepiszkítástól, de inkább kihagynám a beöntést.

Shine! Te mikor szülsz és kinél?

Annamari! Igen, például ez az amikor az abortuszon lévõ nõt nem szabad megvetni. A Tahy dr. ezek után nálam sem jönne be. Egy orvos, jelen esetben egy szülész-nõgyógyász ne tegyen különbségeket orvoslás között. Tény: vannak kellemesebb és kellementelenebb dolgok az életben. Végezze a lehetõ legnagyobb tudása szerint a dolgát, vagy pártoljon át fogorvosnak, ügyvédnek, tanárnak, tudom is én. Kár, hogy nem láttam a mûsort.
beno
 
 


Hi-hi! Én is lepisiltem a dokitKép. Igaz, csak a kesztyûjét. A "próbanyomáskor", mert nyomtam, mint az eszetlen, de a második nyomás már oda irányult, ahová kellettKép.
Shine, ne félj, lehet, hogy elsõre nem sikerül, de másodszorra tutiKép! Mármint a nyomás, nem a pisilés...

Elõször én is kaptam beöntést (szerencsére, nem az alagsorban, hanem a pathológián, mert én akkor már 2 napja bent voltam), pedig egész éjszaka WC-re járkáltam.
Másodszor elmaradt, mert annyira kapkodtak, hogy készen legyenek velem a császárra, mielõtt megszülnék, hogy csak megkérdezte a szülésznõ, mikor voltam WC-n, és mikor megmondtam, hogy egész reggel szinte folyamatosan, akkor kijelentette, hogy nem lesz beöntés. Nem bántamKép.

Abortusz: én AB ellenes vagyok, de nem bírálhatom felül senki döntését. Ha a nõnek van joga dönteni arról, hogy megtartja-e a gyerekét vagy sem, akkor a dokinak is van joga dönteni, hogy hajlandó-e elvégezni a mûtétet, vagy sem. Pirus, a szívembõl szóltál! Nekem szimpatikus ez a hozzáállás a doki részérõl. Mármint, hogy nyilvánosan is felvállalja, hogy nem végez AB-t. Azt nem mondta, hogy miért nem?

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Viszont tényleg igaza van Annamarinak abban, hogy mit érezhet esetleg a paciense, aki bajban van és hozzá fordult segítségért! Én nem is tudom, mit csinálnék hirtelen! Persze egészen más, ha az orvos ezt korábban tudatja a betegeivel, hogy mindenben számíthatnak rá, csak "gyilkosságban" nem.
Sajnos sokszor hallani olyan "élménybeszámolót", amikor az abortuszra kényszerülõ nõt kapcarongyként kezelik az orvosok és a nõvérek. Én úgy gondolom, mindenkinek szíve joga a szabad döntéshozatal. Ezért a viselkedésért emberileg csak a kórházi személyzet marasztalható el ilyen esetben. Legtöbbször annak a nõnek fáj a legjobban a lelke! És itt jön be a képbe, hogy az orvos, aki felvállalja az abortusz ellenességet, az kikerüli azt a szobát, ahol ezen átesett nõk fekszenek? A nõvér pedig majd lelkiismereti okokra hivatkozva nem végzi el a munkáját? Hogy is van ez?
Solya
solya
 
 


Panda!

Azt mondta a Tahy dr, hogy vallasos neveltetest kapott es gyakorlatilag ezert. Persze, az jo, hogy nyilvanosan is felvallalja, csak ezt tudtak eddig a betegei is? Ezt igy nyiltan kijelenteni egyreszt, ahogy irtam, szerintem nem egy diplomatikus lepes, masreszt egy kicsit olyan "hagyjuk masra a piszkos munkat"-jellegunek tunik.

Annamari
muter
 
 


Annamari!

Én elképzelhetõnek tartom, hogy a paciensei tudják, hogy nem végez abortuszt. Pl. az én dokim ugye török, azt nem tudom, hogy gyakorló muszlim-e, de tételezzük fel igen. Ha olyan helyzetbe kerülnék, hogy vallási meggyõzõdésbõl nem végezné el az abortuszt, de ajánlana valaki mást, biztosan nem haragudnék rá, hanem valahol tiszteletben tartanám az õ világnézetét. És ha ebbe nem fér bele az abortusz, akkor nekem is meg kell értenem. Nem tudom, hogy Dr. Tahy megalázza-e az abortuszra kényszerülõ nõket, de ha olyan vallásos, akkor némi jóindulattal tételezzük fel, hogy nem. Egyszerûen nem tudom elképzelni, hogy végig megy a kórtermeken és kígyót-békát kiabál az abortuszon átesett nõkre. Én nem tudom, hogy abortusz ellenes vagyok-e vagy sem, azt tudom, hogy én magam nem szeretnék ilyen helyzetbe kerülni. Fogalmam sincs akkor milyen álláspontot képviselnék.
Velem történt: Az utolsó héten voltam CTG-n, fent várakoztam Margitra a másodikon. Jött egy kismama a lifttel, láttam, hogy nagyon sír. Megkérdeztem mi a baj, azt mondta, hogy elveszik a babáját, mert nagyon beteg. Reggel bejött egy szimpla UH-ra és kiderült, hogy halmozottan károsodott a magzat, nem is engedték haza, hanem nyomban meg is csinálták az abortuszt. Nem volt nagyon fiatal, kb. 35-40 éves lehetett, de én még akkora fájdalmat és szomorúságot nem láttam ember szemében. Remegett a félelemtõl és a fájdalomtól. Én meg ott álltam a nagy pocakommal és hálát adtam, amiért nem velem történik ez meg. Én is vele sírtam.
Szóval abortusz ide, abortusz oda addig amíg az ember nem saját bõrén tapasztalja meg, nem tudom valyon mennyire lehet objektív a véleménye.
A lényeg, hogy segíteni kell minden válságba került nõnek és igyekezni kell, hogy végre olyan generáció nõjön fel, aki igen is komolyan veszi egy élet megfogantatását és nem tudja le annyival, hogy majd befekszem a kórházba és letudom. És a felelõség rajtunk is van, akik most nevelgetik ezt az új generációt.
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Pirus!
Ez a 3 utolsó sor azt hiszem mindent magába foglal.
Lisa
lisa
 
 


Annamari!

Szerintem nem "hagyjuk másra a piszkos munkát". Nyilván egy doki sem végez szívesen abortuszt, ennek ellenére valaki csinálja, valaki nem. Persze, ezt jó elõre tudatni a páciensekkel. De hogy szerez errõl tudomást?
1. Már rég óta hozzá jár, de eddig még nem kellett abortuszt végezni nála. Ebben az esetben valószínûleg tudja, hogy a doki nem csinál AB-t. Biztos javasol neki egy másik orvost, és aztán a nõ dönthet, hogy a késõbbiekben kihez fog járni.
2. Még sosem járt nála, most elõször. Ilyenkor megmondja, hogy nem végez AB-t, és ajánl egy másik dokit. Ez nem cserbenhagyás.
3. Még sosem járt nála, most elõször, de ki akarja hordani a babát, AB szóba sem kerül. Csak késõbb derül ki, hogy a baba beteg, és a kismama nem akarja megtartani. Talán erre gondolhatott, mikor azt mondta, hogy "cserben kell hagynia" a páciensét.
Gondolom, ez senkinek nem könnyû lépés: a nõ elveszíti a bizalmát(?) az orvosban, az orvos meg úgy érzi, pácban hagyott valakit. De ez még mindig jobb megoldás, mint 25 éve, mikor Anyukám a tesómmal terhes lett, és nem akarta megtartani. Elment az SZTK-ba, kb. 10 hetes terhes volt, mondta, hogy el akarja vetetni a babát. A doki nem tudta lebeszélni, ezért szemrebbenés nélkül ráírta a leletére, hogy 13 hetes terhes. Ezek után mehetett volna akárhová, senki nem csinálta volna meg az abortuszt. DE legalább van egy fantasztikus húgomKépKépKép! És persze így utólag már Anyu is örül, hogy nem sikerült elvetetni, "hála" az abortusz ellenes orvosnak.

Mindenesetre tényleg az volna a legfontosabb, hogy ne kerüljön ilyenekre sor, hanem még a fogantatás elõtt tudjon az ember felelõsségteljesen dönteni arról, hogy akar-e gyereket vagy sem. Na, ez az, amitõl még messze vagyunkKép.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Hosszu leszek!Kép
Muter! Anna (Femike) is beontes-ellenes, plusz a dokinenim is az volt, igy en nem is kaptamKép Asszem az indexen meg is targyaltuk annoKép Ja es azert telleg jott szeklet (kemeny) a kitolas elejen, ereztem, de ennyi volt, utana semmiKép

Na lanyok, azert nem pattogott velem Anna, szo sincs rola, csak nem utyuli-mutyulizott. Ami nekem nem jott volna be, ugyanis szegeny parom probalkozott, en meg finoman elkuldtem jo messzireKép En szeretek egyedul szenvedni, a kovetkezo szulesre nem is invitalom be a paromat...amugysem nagyon akarodzott neki bejonni. Szoval Anna nagyon rendes volt vegig, csak nem hagyta hogy elhagyjam magam...es ez jo volt. Ja es en sem szoltam ket szot sem....igazabol nem is tudom hogy lehet kiabalni kozben, az embernek arra sincs ereje...En utaltam ha hozzam szoltak, mert akkor valaszolni kellettKép

Ghhhrrrrr, teljesen felreertettetek amit Annaval kapcsolatban irtam, szegeny ha elolvassa a topikot, kinyirKép Egyaltalan nem katonas, ilyet irtam volna? Mert akkor ezennel unnepelyesen visszaszivomKép

Nekem volt muszeres befejezesem, amit abortuszosokkal egy szobaban elvezhettem vegig (a magyar egeszsegugy, ugyebar). 3-an voltak. Ebbol egyikuk olyan szenvtelenul csinalta vegig, hogy kinyilt a zsebemben a nem letezo bicska. KOzolte, hogy minel gyorsabban le akar lepni utana, mert este buliba megy. Viszont az egyik masik vegigsirta az ejszakat, tokre kivolt lelkileg. 18 eves volt. Tabletta mellett esett teherbe, mert ment a hasa es nem hatott. Ja es mindharmojuknak a 2. abortusza volt.

Pirus grrrrr, en 2x voltam pisilni, de az is nagyon szar volt a fajasok miatt (raadasul az a WC!!!), te hogy birtal nagydolgozni?

Shine dokinom velemenye szerint beontes utan is jon szeklet szules kozben, csak raadasul hig. O ezert nem javasolja pl.Kép

orsoly
orsoly
 


Szia Orsoly,

Lehet közben kiabálni!!


Hédi
hedvig
 


Orsoly!
Pl. amikor a baba fejkörfogata 38 cm, az nem igazán leányálom, mikor feszíti a gátad! Kép Az utána kibújó 4 kg már meg se kottyant! Kép
És amikor egyszer-egyszer mégis kijött egy OUÁÁÁ, akkor sem szidott le senki, csak felhívták a figyelmemet arra, hogy célszerûbb lenne a levegõt jobban kihasználni!
Amikor ott vagy, bármit csinálhatsz! Csak egyetlen dolgot nem szabad: mást tenni, mint amit szeretnél! Esetleg csak azért, hogy szép emlék maradjon a szülésed a szülésznõnek és az orvosnak. Az elsõ szülésemnél már annyira kivoltam, hogy úgy éreztem, ha nincs rögvest vége, én meghalok. (Pedig nem is fájt.) De amikor már majdnem kimondtam, eszembe jutott a szomszédban vajúdó lány, akit mindenki kiröhögött, mert 20 perces fájásokkal jöttek be, igaz vidékrõl, és az is eszembe jutott, hogy nekem milyen szar volt, amikor frissen felvett vajúdóként azt hallottam a szülõszobáról: "Meg fogok halni!" Van, amikor az ember kontrollja nem mûködik önmaga felett, és jobb is ha kimondod, amire gondolsz. (Fõleg most, hogy lassan megnyílik az új részleg és mindenki egyedül lehet!)

Orsoly, amit az abortuszról írtál, az nagyon szomorú. Fõleg, ha már nem az elsõ volt. Ki a hibáztatható, amikor egy felnõtt nõ nincs tisztában a fogamzásgátló szerek használatával?!

Solya
solya
 
 


Orsoly!

Amikor rámjött a WC-re mehetnék, már 2 perces fájásaim voltak. Tulajdonképpen nekem végig 2 perces fájásaim voltak, mert ami elõtte volt az tulkép nem is fájt. Jó mondjuk én az egész szülési procedúrát letudtam 4 óra alattKép Szóval párom elkisért a WC-ig, megvártunk egy fájást, 'berohantam', elszörnyedtem, de már nem volt menekvésKép Gyorsan kiengedtem, amit kellett, nem is kellett erölködni, mert jött magátólKép Utána kimentem, párom várt az ajtó elõtt és jött a következõ fájás. Visszaandalogtunk a vajúdóhoz, ekkor párom nagy örömére bejelentettem, hogy megint kell menni a WC-re és újra felkerekedtünkKép
Megmondom õszintén már nem is tudom felidézni milyen volt a WC, de nem szép az biztos, viszont nem volt lekakálva. Aznap rajtam kívül egy sima szülés volt, a többi császáros.
Biztos nem lehetett Anna sem olyan rossz, csak mindenki más vérmérsékletû, még szüléskor is. Én meg sem mertem mukkani, pedig 1 órát tartott a kitolási szakasz, már azt hittem soha nem fog Zsombi kibújni. Magamban ordítottam, ha értitek mire gondolokKép Sõt a végére két tolás között el is aludtam, annyira fáradt voltam. Már a térdemet sem tudtam felhúzni. Az egyiket a dokim, a másikat az ügyeletes doki húzta fel. Margit pedig lent várta a kis fütyist. Aztán ahogy kibújt egybõl 'felébredtem' és már meg sem éreztem az utána következõ mûveleteket. Ez este volt és egész éjjel nem aludtam, már annyira vártam, hogy reggel hozzák a kis nyuszókámat!
Na jól elkalandoztam a témátólKép
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Panda!
En jartam a Tahy dr-hoz par honapig, mielott veletlenul a Vermes dr-hoz csoppentem. Szoba kerult a terhesseg, mert kesett a mensim, de szo nem esett arrol, hogy o nem vegez abortuszt. Ezt most tudtam meg a TV-bol.

Orsoly!
Jaj, dehogy fog kinyirni, azt hiszem, a "katonas" szo tolem hangzott el es csak mint hasonlat, szoval nyugi Kép
Erdekes, hogy vajudas alatt en sem birtam elviselni, ha hozzam ertek. Az egyetlen, ami jol esett, az volt, hogy fajas kozben a Parom egy jo nagy rajztablaval legyezett. Nagyon meleg, allott levego volt a vajudoban. Es a beszelgetessel is ugyanugy voltam, mint Te. Mivel felkesziton minimum 5-6 oras vajudast emlegettek, nagyon feltem, hogy nem fogom birni a vegen, ha meg beszelgetek is. Na aztan az 5-6 ora helyett lett 1 ora a vajudasom Kép

Solya!
Egyszer kitolas alatt belolem is kiszakadt egy nagy nyoges, de gyorsan ram lett szolva, hogy nagy levego, nyomninyomninyomni Kép
Emlekszem, mar kozvetlenul a kitolas elott en is mondtam, hogy meg fogok halni Kép Mondjuk en hatarozottan ugy emlekeztem, hogy kiabaltam meg hisztiztem vajudas alatt, de mindenki mondta, hogy nem Kép

Pirus!
En sem birtam aludni szules utan. Azt mondjak az okosok, hogy ezt a termeszet intezte igy, azert, hogy az anya szules utan el tudja latni az ujszulottjet. Lehet benne valami.

Kepzeljetek, hetfon tesztelek Kép Mondjuk nem fuzok sok remenyt a dologhoz, mivel szedem a Continuint es szoptatok is, de mar 1 hete kesik, meg vannak egyeb gyanus jelek is. Azert nem elem bele magam Kép
Annamari
muter
 
 


Annamari!
Lehet, hogy rosszul ítéltem meg a dokit Kép?

És ha mégis pozitív lenne a teszt, örülnél a Kép-nak?
Mennyi idõs a babád?

Pirus!
Szülés után (fõleg elõször) én sem tudtam aludni 3 napig. Aludtam egy kicsit, aztán felébredtem és ébren voltam 1-2 órát, aztán elaludtam, és megint ugyanúgyKép. És nem voltam fáradt...

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Hedi hat nekem nem ment volna.Kép

Solya en is szep nagyfeju, 4 kilos babat szultem, ugyhogy nagyon is el tudom kepzelni.Kép Es eppen ezert a kitolas szarabb volt mint a vajudas. Nekem vissza is tartottak kicsit a szulocsatornaban, mert nagyon repedtem. Na kepzelheted! Akkor en is adtam hangot, de igazabol csak nyoszorogni tudtam. Es nekem a feje is ket reszletben jott ki, ugyhogy a kovetkezo fajasig szepen feszitette szet a gatamat.brrrrr..

En nem azert nem kiabaltam vagy ilyesmi mert nem szabadott, hanem mert nem vagyok az a kiabalos fajta, illetve erom sem volt hozza.Kép Es mindenre emlekszem ami tortent, mondjuk oszinten szolva en vajudas teren rosszabbat vartam, azt hittem jobban faj. Ugyhogy szerencsere nem jutottam el odaig, hogy total elvesztem a testem felett az uralmat.

Pirus! Na en emlekszem a WC-re, de lehet te jobban jartal.Kép

Muter! Nahat, megiscsak? Es most akkor mit is szeretnel, hogy pozitiv legyen vagy negativ?Kép

Orsoly
orsoly
 


Sziasztok!

Panda, Orsoly!
En nagyon orulnek, ha pozitiv lenne a teszt! Kép Nem fuzok azert hozza sok remenyt, de a szules elott mindig pontosak voltak a ciklusaim. Csakhogy ez megcsak a 2. ciklus lenne a szules ota, januar 23-an volt az elozo, szoval akarmi miatt is keshet. Balazs 11 honapos mult. Kicsit kesobbre terveztuk a kistesot, de nekem az ujevi kivansagom az volt, hogy iden megint egy pocak! Kép

Annamari
muter
 
 


Annamari!
Hát ez nagyon izgi!

Én a bébi hat hetes kora óta szedem a continuint, plusz naponta kétszer szopik, és a mai napig nem jött meg.
Na elképzelheted, hány tesztet csináltam, az elsõ gyanús jelre, nehogy... vagy mégis?
Annak idején meg azért csináltam a teszteket, hogy bárcsak... hátha a tegnapi még nem mutatta ki, de a mai már igen...

Solya!
Az elsõnél a szülésznõ azt mondta (Éberling Katalin volt, nemtom, ott van-e még), hogy ne menjen ki felesleges energia más lyukakon, csukjam be a szemem, orrom, szám, és csak alul nyomjak.
Ezt kb. háromszor voltam képes csinálni, utána elájultam, valszleg nem ezért persze, és mire magamhoz tértem, a doki vákummal már kicibálta a babámat.
Másodszor jobban ment, viszont az utolsó tolásnál azért csak kiszakadt egy vérfagyasztó sikítás, én lepõdtem meg a legjobban.
Amikor elõször szültem, a szülõszobán kitolásra készülõ lány végig azt üvöltötte, hogy most fog meghalni, és a varráskor meglehetõsen durván küldte el az orvosát a jó fenébe, olyan hangosan, hogy a férjem a lépcsõházban is hallotta.
Aztán egybõl megértõbb lettem vele, amikor ez a doki engem is megvizsgált ott a szülõszobán :-(

angi
angi
 
 


Annamari! Orsoly!
Nekem, ha vmi miatt ideges vagyok, beszélnem kell. Így aztán a második szülésemnél végig karattyoltam. Még a kitolás alatt is! Kép A kiáltások pedig teljesen önkéntes alapon távoztak, általában, mikor már az utlsó cseppnyi levegõ préselõdött kifelé. Kép
Orsoly, tudom, milyen, amikor egy ekkora fejecse szét akar szakítani. Nekem közben elmúltak a tolófájások, a gyerek feje meg félig kint lógott.
Annamari, szerintem én is végig hisztiztem mindkétszer és nálam is mindenki azt mondta, hogy nem. Kép Lehet, hogy összebeszélnek? Kép Engem is érdekelne az a második csíkocska! Kép

Angi!
Azért ez nem semmi! Kép Én szerencsére még nem találkoztam olyan orvossal, aki fájdalmasan vizsgált volna. Fóleg vajúdás közben. Lehet, hogy én is melegebb éghajlatra küldtem volna! Kép Az elsõ szülésem nekem is vákuumos volt! És én ugyan nem ájultam el, de már nem igazán tudtam magamról. Kicsit olyan volt, mintha lenne külön bent meg kint. Az kiderült, miért ájultál el?

Solya
solya
 
 


Sziasztok!

Ne drukkoljatok ennyire, mert
- nagyon-nagyon pici a valoszinusege, hogy babas vagyok, hiszen az egyetlen komolyabb tunet, hogy az egyszem menzeszem utan a masodik nem akar pont 30 napra jonni. Hat ez azert nem perdonto Kép Teny, hogy az elmult 3 hetben nagyjabol teljesen elapadt a tejem, de ez lehet sok mastol is,
- en most picit jobban orulnek, ha _nem_ lennek terhes, mert epp koltozes elott allunk, meg masfel ev korkulonbseg azert hat khm... neha igy is idegbajos vagyok, 1 gyerek mellett Kép
- Apa egyelore nem akar meg kistesot

Annamari
muter
 
 


Na, veletlenul elkuldtem, pedig akartam meg folytatni Kép
Solya!
Szerintem nem ok beszeltek ossze, hanem mi lehettunk elvarazsolva szules kozben, mert a szuleszno 6 het utan is emlekezett es allitotta, hogy tenyleg nem kiabaltam. Meg a piros pontokra ugye en is emlekszem, azt pedig valamivel csak kierdemeltem ;)
muter
 
 


Sziasztok!

Megcsinaltam a tesztet, negativ lett Kép Ugyhogy odaadom a Paromnak, ugyis ma van hazassagi evfordulonk KépKép

Annamari
muter
 
 


Boldog házassági évfordulót! Kép
Solya
solya
 
 


Mut! HihiKép

En egyedul szultem, de kivancsi volnek mit szoltam volna hozza, ha valaki uvolt a szomszed agyon hogy meg akar halni. Hmmm....egyreszt lehet jol jott volna, mert nem magamra figyelek, masreszt lehet baromira megrettenek a kitolastolKép Egy kicsit en is belekostoltam azert egy alacsonyabb fajdalomkuszobu lany vizsgalataba, mondjuk nagyon sajnaltam szegenyt. Asszem 19 eves volt, 32. heten, toxemia gyanujaval hoztak at egy masik korhazbol a vajudoba. Az ugyeletes doki megvizsgalta (persze nem vajudott, meg semmi, csak egy szimpla vizsgalat volt), es a lany elkezdett sirni. Jajj - mondtam magamban - szegenyke, a vajudashoz vajon mit fog szolni??? En epp akkor kezdtem elerni az elviselhetetlen fajasokig, halotti csendbenKép

Pusssz: orsoly

Ps: erdekes ez egyebkent, hogy nalatok sok reszlet kimaradt, en olyanokra is emlekszem, hogy mar a szuloszobaban masiroztam fel s ala, es kozben arrebb loktem az asztalon egy kis uvegcset. Meg hogy irigyeltem a dokinenit, mert ujsagot olvasott....meghogy szegeny parom ki akart menni a kitolas kozben, de korbe voltam bastyazva, es igy szegeny hosiesen vegignezte.Kép Igaz, amint kibujt Lacko, kirobogottKép
orsoly
 


Sziasztok! Nahát, hogy mennyit írtatok egy hétvége alatt! Kép Alig tudtam elolvasniKép

Beno: valszeg a Vermsnél fogok szülni, ha elvállal, de egyelõre, sajnos nem vagyok még babás. Talán májusban sikerül. Bár állítólag elég ritka, hogy rögtön összejöjjön.

Annamari: tessék megvárni, hogy együtt szülhessünk! Kép)Különben is ki fog nekem segíteni, hogy jobban viseljem a fájdalmakat?! Mert tuti, hogy nagy babám lesz: én magam is 4 kilósan születtemKép

Most már végképp azon parázok, hogy mi lesz velem beöntés nélkülKép)
shine
shine
 


Shine!
Egyáltalán nem tuti, hogy nagy babád lesz! Én 2.35-tel születtem, pár nappal a kiírt idõpont után, a lányom 3.40, a fiam 4 kg volt! Kép Ezzel nem azt akarom mondani, hogy neked 6 kilós lesz! KépKépKépKépKép
Felejtsd el a beöntést! Kép

Orsoly!
Én azért nem emlékszem ilyenekre, mert egyáltalán nem érdekelt, mi van körülöttem. Az elsõnél nagyon kivoltam a végére, de azt magyarázhatja az oxitocyn infúzió, a másodiknál, pedig szinte minden tiszta, ami velem történt. De hogy mások mit csináltak? Kép
(Ki volt az ügyeletes? Már aki így vizsgált?)

Lányok!
Mi most a vajúdás alatti kiabálásokat mikorra is értjük? Mert én a kitolás alatti hangorgiára gondoltam. Vagy volt aki már a sima fájásoknál is kiabált?! Segítsetek nekem feldolgozni ezt, légyszí'! Kép Köszi

Solya
solya
 
 


Sziasztok!

Orsoly!
Ilyen apro reszletek bennem is megmaradtak, pl. hogy a Parom fel akarta venni a telefonjara Balazs szivhangjat a CTG-rol, de annyira becicergett, hogy gyorsan abbahagyta Kép, de eleg sokminden kiesik, pl a gatvarrasbol csak arra emlekszem, hogy neha fajt ("csak a szepre emlekezem" Kép), meg arra, hogy egyszer bejott a Parom kozben es nagyon izgultam, hogy ne nezzen ODA, mert egyreszt tuti rogton kidobja a taccsot, masreszt tobbet nemigen fog hozzamerni KépKép
Ja, a felveteli vizsgalatnal en is sirtam am, annyira fajt, pedig Vermes doki csinalta. Szerintem kicsit megpiszkalta a mehszajamat. Meg mondta is a beonto noverke, hogy nem kell sirni, annyira azert nem veszes Kép Es akkor is sirtam, mikor szoltam, hogy nyomni kell es megvizsgalt a doki, szerintem akkor is valamit piszkalt a mehszajamon, mert akkor emlekszem, nagyon kozel voltam mar ahhoz, hogy elveszitsem a fejem.

Solya!
Szvsz a vajudas az vajudas, szal az, ami a kitolas elott van Kép Nekem a kitolas alatt volt kb 1 db tisztesseges fajasom, a tobbit csak sejtettem.

Shine!
Szerintem ne aggodj a babad sulya miatt, egyreszt a kibujasnal foleg nem a suly szamit, hanem a fejmeret, masreszt amit leirtal, nem torvenyszeru. Van 2 olyan ismerosom is, akik normal sullyal szulettek es egesz pici babakat szultek. Igaz, ok mindketten eleve vekonyak voltak es minden valoszinuseg szerint fogyoztak a terhesseg alatt is, mert nagyon aggodtak a sulyuk miatt es alig ettek. Szerintem ezt legalabb annyira nem lenne szabad hagyni, mint a tul sok hizast.
A (nem-)beontes miatt ne aggodj, majd kiderul, mi lesz. En biztos kerni fogom, mert az elsonel tok jol beinditotta a fajasokat.

Tenyleg lanyok, nektek mondott valamit a dokitok arra, hogy mennyit hiztok? En 18 kg-ot hiztam, de egy szot sem szolt. Bezzeg a vedono...

Annamari
muter
 
 


Annamari!

Én 13 kg-t szedtem fel összesen, a védõnõ szerint ez sok! Kép
Hozzáteszem 54 kg-val kezdtem és 67-tel fejeztem be. Amikor hazajöttem megmértem magamat a kórházi mérlegen, 59 kg voltam és most 5 hét után 56 kg vagyok. Állítólag meg sem látszik rajtam, hogy szültem. Azokat a ruhákat hordom, mint azelõtt. Szóval valóban sok az a 13 kiló, szerintetek?
Ja és Zsombi 3160 gr-mal született.
Fogalmam sincs miért kell szegény kismamákat feleslegesen riogatniKép
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Pirus!
Szerencsés alkat vagy! Én addig nem fogyok, amíg szoptatok. Máté egy éves lesz és még mindig szopik. Egyébként a sok hízás azért veszélyekkel is járhat!

Annamari!
Sárával kb. 28 kg-t híztam, engem mindenki csesztetett, igaz, csak finoman. Nem tehettem semmit, egy idõ után hetente 1/2 kg-t híztam. Kb. 86 kg-val szültem, otthon már 76 voltam. Mátéval erre jött rá 9 kg, amibõl a szüléssel lement 10 kg. Azóta sajnos stagnál, a szopi miatt, de inkább szoptatok, karcsúnak lenni ráérek még! Kép Bár már szeretnék belebújni a régi 38-as cuccaimba! Kép
Köszi, hogy tisztáztuk, nekem is ezt jelentette, a vajúdás. Akkor én csendben vajúdtam és néha hangosan toltam! Kép

De pl. nálam teljesen különbözõ volt a két terhesség abból a szempontból is, hogy a lányommal az édeset, a fiammal a savanyút kívántam. (eredményt fentebb írtam.)
Solya
solya
 
 


Annamari!
Elolvastam az archívumból a régebbieket, tetszett, amikor azt írtad, hogy a Vermes nekifutásból vizsgált meg.
Bezzeg annak idején elnézte, hogy a negyven fokban, a 42-ik!!!! héten minden nap bevánszorogjak ctg-re, és nem volt hajlandó semmit csinálni, mert hála istennek persze a lánykám minden eredménye jó volt. Volt is nagy vihogás reggelente, mert azon a héten szinte mindenki túlhordott, hogy még ti is mindig? Bár akkor a pokolba kívántam a megjegyzéseket.

angi
angi
 
 


Sziasztok!

Pirus!
Hat ez az, en is ezen vagyok kiakadva! Miert lenne sok 13 kg?! Szerintem ha az ember nem eszik mertektelenul, a szervezete "tudja", hogy mennyit hizzon terhesen, nem?

Solya!
Igen, vannak ilyen alkatok, bar en ezt sosem fogom megerteni, mert en nem ilyen vagyok Kép

En 61 kg-rol indultam, 79-cel mentem szulni, szules utan 1 honapig nem mentem merleg kozelebe (ezt megfogadtam meg a szules elott). Szules utan 1 honappal 65, 2 honappal 63, 3 honappal 61 kg voltam. Aztan a fogyas folytatodott... Mikor mar 57 kilonal tartottam es ugy neztem ki, mint a szopottgomboc (184 cm-hez a 61 kg is keves), elegem lett a dologbol es elkezdtem zabalni. Addig csak ettem. Na, azota, fel ev alatt 2 kilo visszajott. Hogy honnan volt tejem, nem tudom, mert tenyleg eleg etiop kinezetem volt.
Szoval az sem mindig jo, ha sikerul (el)fogyni szoptatas alatt KépKép Most, hogy Balazs mar csak napi 1-szer szopizik, lassan elfogy a tej es talan visszanyerem emberi formamat Kép

Angi!
Engem 19-en kedden vizsgalt a Vermes dr nekifutasbol, de 18. estetol mar voltak 15 perces fajasaim es a mehszajam is elkezdett kinyilni. Szoval magatol is beindult volna a dolog, o csak rasegitett. Nem is bantam, mert igy Balazs pont 39 hetre szuletett 3600 grammal es 36 cm fejkorfogattal, lehet, ha varunk, ki se fert volna Kép
Ti holnap fogtok szulinapozni, ugye?? Solyaek meg 8-an. Szep honap ez a marcius Kép

Annamari
muter
 
 


Pirus!

Én sem értem, hogy a védõnõd miér riogatott.
Szabvány: a kismama súlya a terhesség végére 11-13.5 kg-al nõ meg, és két héttel a szülés után kb. 9 kg-al csökken (beleértve a baba súlyát is).
Idézet a Várandós Mamák Könyvébõl

Magánvélemény: ez teljesen alkatfüggõ. Te nagyon ügyi voltál.

Én 52 kg-al kezdtem, a 18. héten a mérleg 57 kg-ot mutat.

Benõ
beno
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?