Új privát üzeneted érkezett!

Most már jók a linkek a blogon :-) Nem tudom miért mindkétszer ugyanazt mutatta.

tjuca
 
 


Ja és vettem Kindzsének kalapot 400 pénzért. Vadító! :twisted: Most is abban van, mert annyira tetszik (főleg nekem). 8)

tjuca
 
 


Sziasztok!

Bocsi az eltűnésért, sajnos súlyosabb volt a dolog, mint gondoltuk, 1 hetet voltunk kórházban, Gyulán, mert Mesi egybefüggő kiütés volt, és 40 fölé ment a láza is. 29-én éjszaka Orosházáról mentővel vittek át Gyulára. Ma jöttünk haza. Majd beszámolok részletesen, már sokkal jobban vagyunk, köszönjük az érdeklődést mindenkinek!

Névnaposoknak és Milánnak sok boldogságot! A hófordulósokról nem is beszélve!

Megyek is, nagyon fáradt vagyok! Puszi mindenkinek!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 

 
 

Sziasztok!
Gabi, nagyon örülök hogy jobban van Mesi és végre otthon vagytok! Ma jelent meg az ominózus Sikk!

Reni, Hugh Grant nekem is a kedvencem a férjem után. Azok a szomorú kiskutya szemek! :D Nagyon vonzó pasi! Egyébként Ewan Mcgregor is nagyon jó pasi szerintem.

Móni, Néked is mondom hogy ma jelent meg a Sikk!:-) A torta pedig állatul néz ki fölvágva is!:-)

Colett, Eni, köszönöm kérdéseteket, valamivel jobban vagyok most lelkileg. Biztos a hétvégének köszönhetően, a fiúkkal nagyon jól elvoltunk, ma meg egy tök sikeres munkanapot zártam, úgyhogy jobb a kedvem. (Tök sikeresen azt értem hogy semmivel enm csúsztam el, mindent elintéztem amit szerettem volna.)

Déluán mikor hazajött Tomi, elmentünk a Margit szigetre sétálni, ahol Ádám úgy örült egy szép nagy falevélnek, mintha valami csodajátékot kapot volna.:-) Tök jó, már tudunk vele úgy sétálni, hogy két oldalt fogjuk a kezét és nagyon élvezi hogy ő is két lábról szemlélheti a világot, akárcsak a nagyok.:-)
Ja és szerintem mostmár tudatosan mondja nekem hogy: mama.
Más fejlemény nincs.

Szép estét Nektek! Próbálok ezentúl is mindennap jönni, ám erős a gyanúm, hogy csak esténként tudok, mert nap közben mostmár ezerrel dolgozom, délután meg gyerekezem.
:D

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Kitti!

Mi van a Sikkben?

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Milán!
Nagyon boldog szülinapot kívánunk neked!

Gabella!
Ez szörnyű. Jó, hogy már otthon vagytok.

Emlékszem, hogy többen is kérdeztetek tőlem de sajnos nem emlékszem és nincs igazán időm visszaolvasni.

Holnaptól megint itthon vagyunk mert Panna belázaspdptt a bölcsibe délután.Rohantunk érte ott hagytam a yardon csapot-papot.Ezen a héten már nem megyek dolgozni táppénzen leszek Pannussal.
Holnaptól jobban bekapcsolódok a fórumba.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok.

Na nekikezdek. :)

Szóval Peti beteg, péntek óta kapja az Amoxicillint, mert nem oldódott a torkában a nyák.

Egyébként nincs baja, jó az étvágya, vidám, stb.
Megbeszéltem a dokinkkal, a kullancs elleni szurit csak jövő márciusban kapja meg, mivel

most kár lenne, mert július végére már lecseng a szezon. Megkérdeztem a vitaminokról is,

mondta, hogyha mindent megeszik, akkor most kár neki akármit is adni (a D-vitamint is csak

egyéves koráig kapja), majd szeptembertől adjak neki Béres C-vitamint, mert abban van még

réz meg cink, az kicsit felturbózza.

Szombaton mi is voltunk ballagáson, Peti nagyon jól viselkedett, de amint hazaértünk, kibújt belőle az ördög, csak uzsizni kelt fel, egyébként a fürdésig aludt, aztán nem volt semmi gond, és az éjszakát is átaludta egy mukk nélkül, negyed ötkor tettem ki közénk.

Ma a férjem elvileg elment vidékre, gyakorlatilag csak holnap indulnak, mert a hét végén

betörtek a cége telepehelyére.
A napom is rosszul indult, olyan depis volt a hangulatom, de aztán két idősebb bácsi

felvidított. Vártam a hazafele jövő trolira, megállt a megállóban egy Lada, kiszól belőle a

bácsi a mellettem várakozónak, hogy elvigye-e (ismerték egymást), majd tőlem is megkérdezte,

hogy Sándorfalvára megyek? Mondtam, nem, de arra fele visz az utam. És elhozott engem

is...gondoltam, csak nem két hatvanéves fog elrabolni. :o Így kicsit kivirultam.

Délután elmentünk a bnőmmel és a lányával sétálni, a végén meghintáztattuk a gyerkőcöket, még Bogi is élvezte. Pedig ő lányból lévén kicsit félősebb. :)

A szülinapi tortán én is gondolkodom, szerintem gesztenyés lesz, a kedvenc helyünkön eléggé sok benne a krém, és Peti azokat nagyon szereti.

Reni, én még a mai napig nem nyúltam Peti kukijához. A dokinéni is csak ránézett a múltkor,

és ő is mondta, hogy ne piszkáljuk, szóval megerősített abban, hogy nem cselekedtem rosszat

azzal, hogy eddig nem húztam hátra.
Kár, hogy nem javul a derekad, azért készítsd fel a Peti felvigyázókat egy egész napos szitterkedésre...

Colett, hát vicces, de nálunk pl. én semmit kaptam, mondjuk azért lélekben örültem volna egy szál szegfűnek. De ahogy sokan mondták a tévében-rádióban, ez az ünnep is nagyon elanyagiasodott. :(
Nálunk ez a motoros dolog pont fordítva van, igaz, nálunk bébitaxival: Peti már elég régóta áll, az utóbbi időben magától lépeget, és ma volt az első alkalom, hogy elindult vele. Pedig a bébikompban már nagyon régóta teper.

Gira, jó, hogy visszatértél (ide is).
Szerintem akkor még pécsi voltál, mikor én már ide és a másik topicunkba is "bepanaszoltam" a fiamat, mert ő elfogadta ugyan négy hós korától a gyümit, de csak cuclisüvegből tápszerrel, kanállal egyszerűen nem kellett neki. A védőnő húzta a száját, de eltelt egy hónap, és azóta nagyon megy Petinek a kanállal evés, elég hamar átestünk a lónak ama bizonyos másik oldalára, hogy a cumisüvegből már csak a natúr tápszerre tartott igényt a fiatal úr.

Meteor, hát én már csak a fogakra tudom fogni...most néztem, megint kezd jönni a fenékpirosság, tehát 15-20 nap múlva megint lesz egy gyöngyszeme a fiamnak, legalábbis szerintem. Nálunk ilyen magamtólelalszok egyszer volt kb. egy hétig mikor Peti 4-5 hós lehetett, de akkor csak és kizárólag magától volt hajlandó elaludni. Na mindegy, úgy még sosem volt, hogy sehogy se legyen.
A testhelyzet nálunk nem akadály, Peti törpének hason volt altatva, de mostanság átfordul a hátára is, és a régebbi "segíts rajtam anyu" sírások után, mostmár így is megy neki a tenti. :)

Gombi, hát Peti jó helyen az én hiányomat se érzi. :D A dédiéknél ez halmozottan értendő...

Wawel, Kornélnak utólag boldog hófordulót.

Kimike, szerintem ez tápszerfüggő. Mert mi ugye Milupát eszünk, annak a HA-2 változata 6 hós kortól ajánlott, de szerintem max. egyéves korig fedezi a tápanyagszükségletét a babának. Mi már a bolti 3-as tápszert adjuk Petinek, semmi gondunk nincs vele.

Gabella, sajnálom, hogy így alakultak a dolgok Mesivel, de a lényeg, hogy már minden rendben van veletek!

Kitti, nálunk a ma-ma anyukámnak szól. :) Nekem a-názik, ha épp rájön...
Peti is beleszeretett a természetbe, szombaton a ballagási ünnepség beszéde közben letépett a fáról egy levelet, amelyet hatalmas üdvrivalgás követett a részéről. :o Aztán ebéd előtt még kivitte a mamám a térre, ott meg a fekete rigókért volt megbolondulva.

Katus, Pannusnak jobbulást.

Na ennyi voltam, amint tudok, jövök megint.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Ma talis napunk volt, az Ikeában összefutottunk Nyanyával meg Satukkal, ők régebben írtak ebbe a topikba.
Nagyon aranyosak voltak a gyerekek, az éttermi résznél játszottak, utána aludtak egy nagyot, míg ettünk. :)

Nem volt még időm olvasni, mert miután hazaértünk, a kecót kellett rendbe tenni, mert csatateret hagytunk itthon. :)

Gabella, nagyon sajnálom, ami veletek történt, hogy kórházban kellett lennetek... Remélem, most már hamar rendbe jön Mesi baba! Sok gyógypuszi Nektek!

Pár kép a mai napról.
Kép
Kép
Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Jó reggelit Mindenkinek! :-)

Reni: a Sikkben Gabella és mi vagyunk. :wink: Köszönjük Kitti! :)

Kitti: Ádám hány óráig van bölcsiben és hogy bírja? Rég tettél fel képeket, nem dobsz párat?

Gabella: nagyon sajnálom Mesketét. Remélem mielőbb rendeződnek a dolgok és visszatérsz közénk. Anyukám azt mondta, hogy gyönyörűek a gyerekeid. :)

Katus: köszi! :) Pannus nem szokott sírni a bölcsiben, mikor ott hagyod reggel? Hányszor alszik egy nap?

Ex: örülök, hogy felvidultál az öreg bácsikon, de irgum-burgum. Idegen autóba akkor sem szállunk! :twisted: :twisted: :twisted:
Sajnálom Petit, Milán is beteg, láz, étvágytalanság, piros torok stb. :cry: A gesztenye torta a másik kedvencem, nyami. :D

Méz: jók a képek, mint mindíg. :) Nanya kislányát láttam az Ikea talin, annyira kis nyugodt, szép baba Ő is. Nyanya, írhatnál néha! :wink:

Na mentem a dógomra. :lol: Puszi Mindenkinek!
Vendég
 


Móni: Ádám teganp már 8tól fél4ig volt a bölcsiben és azt kell mondjam hogy nagyon jól bírta. Tulajdonképpen múlt héten még 2re jártam érte, és magának rendezte úgy, hogy bből fél négy lett. Hogy miért? Azért mert ő korán kelő baba (reggel hat) ezért délelőtt tíz és 11 között megtartja az első sziesztáját. Így amikor a többiek ebéd után lefekszenek, ő még nem álmos és akkor játszik ezerrel. Kb. 2-kor szokott elaludni és fél négykor kel, vigyorgósan, akkor pedig már ott vagyok érte.
Utána ötig játszunk, vagy lemegyünk a játszótérre, aztán jön Tomi és elindulunk valami családi programra (ha épp nincs edzésnap vagy próbanap). Hétkor fürcsi van neki, és 8-9 között általában el is alszik, amit mindig nagy bohóckodások és hancúrozások előznek meg mostanában!:-)
Szóval jól van a gyerek! Tetszik neki a bölcsi.
Azért kérdezted mert hamarosan Milán is megy?

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Jó reggelt mindenkinek,

már tegnap este is beleolvastam a hétvégi termésbe, de írni már nem jutott időm.

Akkor most utólag is kívánok boldog szülinapot Milánnak és hófordulót Kornélnak!

Gabella,
szomor-szomor :( Írd majd meg ha van időd mi volt a baj és azért örülök, hogy jobban van Mesi baba!

Kitti,
depi pocsék egy dolog. Remélem sikerül majd kimásznod belőle.
A férjemen is szok néha lenni, ő azt mondja, hogy ennek sokszor nem is lelki oka van, hanem testi, szóval ő ha érzi, hogy jön szed rá Hova tablettát, aztán attól rendbe jön.

Katus,
én azt kérdeztem régebben, hogy mikor tartjátok Panna névnapját?

Mi hétvégén esküvőkön voltunk. Az első Pesten volt szombat kora délután, ezt Pancsi átaludta, a következőre tepertünk le ezerrel Egerbe, a kocsiban persze már nem aludt, ellenben az egri esküvőn nagyot alakított :)
Először is a templomi részen a 2ik percben hangos üvöltésben tört ki, ugyanis a nagymamája esernyőjét akarta elkérni maga előtt a padon és a nagy lendülettől, meg hogy én nem fogtam szorosan lekoccolta homlokkal a padot.
Azóta a nagybátyja csak templomkoppintónak hívja :)
Szóval templomiról 2 perc után ki, ezek után jött a polgári, amit viszont végigfecseget, szóval azt is folyósóról nézték :)
Vicces volt.

A bulit 8ig bírta, aztán hazavittük és a nagyija vigyázott rá, mi pedig buliztunk még 1ig. Tök jó volt. Guszti fellelkesülve azon, hogy szinte senkit nem ismert végigtáncolta az egészet és higgyétek elHugh Grant csípőmozgása sehol se volt hozzá képest.
Néha annyira kellett röhögnöm, hogy már fájt a mellkasom. Ráadásul pont meg van húzódva a mellemnél meg a hátamnál egy izom, szóval elég fájdalmas volt nevetni.
Aztán előadtuk a Pulp Fiction-ös tvisztet is, szigorúan cipő nélkül :) Szóval jó volt nagyon!

meteor
 
 


Kitti: azért is, mert nemsokára nekünk is bölcsi, meg azért is, hogy végre írjál már huncut Ádiról. :wink: :lol: Örülök, hogy ilyen simán beszokott a bölcsibe a kislegény. :)

Meteor: jó lehetett nagyon az esküvői tánci tánci, megnéztem volna Gusztit. :lol: :lol: :lol: Hugh Grant amúgy se a kedvencem. :evil: :lol:
Templomkoppintó, ez nagyon jóóóóó!!!!!! :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Akkor ma veszek Sikk-et!!! :D

Rita!
Örülök, hogy jól éreztéttek magatokat! Megnéztem volna a táncit! Az én férjem utál táncol, viszont két feles után "Fred Aster" lesz belőle és erőszakkal sem lehet leültetni!

Kitti!
Milyen katonás Ádi napirendje! :lol: Lehet ezért tombol éjjel?

Móni!
Korábban kérdezted a keresztszemezést! Amióta szar a derekam abbamaradt, mert nem bírok ülni, de már nagyon bosszant, hogy nem tudom csinálni!

Peti még alszik! :shock: :shock: :shock: Pedig én indulnék a dokihoz, de előbb meg kellene szoptatnom!

Kitti!
Hugh Grant nekem is a szemei miatt jön be, mert amúgy valjuk be nem egy szép pasi!

Reni
Kép
prenata
 
 


valjuk= valljuk

Reni
Kép
prenata
 
 


Rita!

Videot Gusztiról!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Mi sem vagyunk a parkett ördögei, de szeretünk ropni. Annál rosszabb, nincs, mikor savanyú a parti. Ez az csak lelkesen :twisted: :twisted: :twisted:

Gabella!

Szomor, bár én meg is írtam, hogy csodálkoznék, ha az lenne a baj, mint amit a bőrgyógyi mondott. Ennyire durvának azért nem gondoltam a dolgot. :cry:

tjuca
 
 


Szerintem meg Hugh Grant kancsal. Ebben a filmben jó. Na meg majdnem egy év moziböjt után az sem zavar, hogy kancsi :wink:

tjuca
 
 


EL SEM HISZEM, HURRÁ!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Először is a legfontosabb:
MILÁN! ISTEN ÉLTESSEN SOKÁIG!!!!!!!!

Kép

A hétvégén nem voltunk itthon, utána meg azt láttam, hogy meghalt a gépem, így nem tudtam jönni. Sikerült valami szart rátelepítenem, ami letiltotta a Windows-omat, és mire sikerült mindent helyreállítani, a babnet halt be. Szóval majd 5 napos késéssel itt vagyok megint!
Most elég fáradt vagyok, és mivel Dani már durmol, én is pihizek, aztán majd holnap azzal kezdek, hogy visszaolvasok és amire csak tudok, reagálok!
Minden hónapfordulósnak sok puszi!
A betegeknek gyógypuszi! Mi már kifelé lábalunk belőle.

Szép estét!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Végre-végre van babanet!

Móni!

Igen, természetgyógyász a csaj, de kicsit messze van tőled, 350 km-re.

Reni
Kép
prenata
 
 


Viszont az óra már 2 órával előrébb jár:))

vagy mindenki a jövőből ír vissza? Annyira zavaró, hogy ilyen hosszan nem volt babanet, hogy el is felejtettem mit akartam korábban írni:)))

meteor
 
 


Reni: atya-gagya, az tényleg nincs közel. :evil:

Meteor: sebaj, újult erővel, hajrá! :lol:

Andy, köszi. :)

Kitti, dehogynem, megyünk. :)
Vendég
 


Sziasztok!

Már napokkal ezelött elkeztem egy hosszabb hozzászólást, majd beollózom azt is, de először is Girának szeretnék reagálni.

Gira üdv itt közöttünk. Az evészeti gondokról én aztán tudok írni, nálunk ez még a mai napig nem a legegyszerűbb eset. A hízás miatt ne aggódj, nagyon szép az ütem. Nálunk a dokinéni azzal is elégedett volt legutóbb, hogy 6 hét alatt hízott 190 grammot. Márk is 10 hónapos kora ellenére alig több mint 8 kiló. A hányásról nincs igazán tapasztalatom, mert ez az egy nálunk nem volt, de lehet, hogy csak így adta tudtodra, hogy a dolog neki annyira nem ízlik. A sinlac az nálunk se vált be, egy kanállal se evett belőle, ment az egész a kukába. Ha az ízekkel van baja, akkor megpróbálhatod úgy adni neki, hogy a gyümit összekevered anyatejjel, így kevésbé lesz idegen az íze. Ha azzal van gondja, hogy kanállal nem szeretne enni, akkor megpróbálhatod azt amit én is csináltam. Van a "nuk"-nak egy ilyen etető szettje, ahol egy mini cumisüveghez lehet kanalat, vagy pedig csőrős véget rakni. A csőrösbe tettem neki mangót, mert az nagyon jó édes, és 2 napi próbálkozás ezzel, és utána már evett kanállal is mangót, majd minden mást. A másik dolog ami nekünk nagyon bevált az a körte, abból is a jó puha húsú vilmos. A kezdeti kanalas evésekhez nálunk bevált a rizses tejpép (sima bolti), mert annak elég semleges íze van.
Az is segíthet, ha olyankor adsz neki enni, amikor ti is az asztalnál ültök, és esztek, az meghozhatja a kedvét.
Nálunk még mindig nagy gond, hogy az evés nem köti le, annyi érdekesebb dolgot csinálhatna ebben az időben, ezért mindig újabb és újabb játékokat kell adni neki.
A lényeg az, nem baj, ha kezdetben csak 1-2 kanálnyit eszik meg, próbáld minél többször megkínálni, hátha rákap az ízére. Azt is lehet próbálgatni, mikor eszik jobban, 2 étkezés között, amikor nyugisabb, vagy ha épp nagyon éhes.

Andi

amandi
 
 


és akkor jöjjön, amit már megírtam:

Sziasztok!

Norwell,
Látod, én is csak ritkán jutok ide, így nekem sem sikerül mindenre reagálni sajnos. A kiváncsiságom azért nagy, úgyhogy írj nyugodtan magatokról, az is tanulságos lehet.

Rólunk:
Márknak kibújt a 3-ik fogacskája, és ezt szinte meg sem éreztük. Ez azért nagy megkönnyebbülés, mert az előzőnél nagyon gáz volt az a majd 1 hetes magas láz. Egy ideje mi is rendszeres látogatói lettünk a közeli játszótérnek, és mondhatom, olyankor aztán én csinálhatok bármit, még csak észre se vesz, csak a többi gyerek érdekli. A hintában is azt szereti, ha ülnek mellette, és lehetőleg hangos gyerkőc legyen. a hosszú hétvégén itthon voltunk, pihengettünk és családi napokat tartottunk. Már mindenhol feláll, és néha kapaszkodva lépeget is a kicsim. Márk rám ütött, ő olyan biztonsági játékos: amit nem érez biztonságosnak azt nem teszi meg, ezért folyamatosan jár az agya, hogyan lehetne a feladatokat megoldani. Éppen ezért nem kell rá annyira vigyázni, egyszer elesik-meglepődik, a második,harmadiknál megpróbálja ezt kiküszöbölni, és utána megy minden koppanás nélkül. Csak ha már fáradtabb, akkor van több balesete, kissebb koppja.

Járássegítő:
Nem hiszem, hogy nekünk lesz, hacsak nem vesz neki meglepiből valaki. Ha nagyon akar magának ilyen szerkezetet akkor erre a célra a bébikomp is megfelel. Az egyébként tényleg igaz, hogy mindent akkor csinálnak, amikor ők úgy érzik megérettek rá, elég erősek az izmaik, a látószögük, s a felfedezni való világ kitárul nekik. Az egyébként előfordulhat, hogy azok a babák akik kisebb térben vannak, sok tárggyal körülvéve, hamarabb állnak fel, kevésbé motiváltak a mászásra, hiszen nem kell nagy távolságokat megtenniük, és az érdekes dolgok is horizontálisan felfelé találhatóak. A nagyobb térben tartózkodóaknak viszont a helyváltoztatás az érdekes, amire a mászás tökéletesen megfelel. szerintem Márk azonnal el fog indulni, amint jó idő lesz, rövidnadrágja lesz, és a térdéről így lekopik majd a bőr. Ahogy én őt ismerem, a kapaszkodós járást nem fogja művelni, utálja ha kicsit is korlátozva van. Ez mondjuk nem lenne baj, mert az én derekam sem a legjobb, bár a terhesség mintha ezt is elfújta volna.

Beszéd:
Manócska sem mond értelmes szavakat, ha nagyon akar valamit, akkor folyamatosan mondja, hogy mamamamamamam. Anyósom azt hiszi ez neki szól, de ezt bárhol, bárkinek mondja. Egyszer, amikor elbambultam, és elfelejtettem kanalazni neki, akkor mondta, hogy hamm. Mindettől függetlenül a szája folyamatosan jár, ő a leghangosabb a játszótéren is.

Szemszín:
Hát én mindig azt hittem az én gyerekem majd fekete hajú, fekete szemű lesz, mint én. Erre Manó kék szemű lett, és a haja szőke, ha rásüt a nap, akkor olyan, mintha arany lenne. Az, hogy változni fog-e még azt lehet látni abból, hogy vannak-e valamilyen szinű kis pöttyök az alap színben. Mivel a sejtjeink 7 évente kicserélődnek, abban a korban is várható egy kis változás.

Anyák napja:
Bevallom, engem apjuk már tavaly is felköszöntött. Idén a nagyiknak, dédiknek Márk nevében is viszünk valami pici virágot.

wkata:
Az elalvás nálunk pont fordítva van. Amitóta kinőtte a babakocsit, nem tudom a kertben altatni napközben, mert az utazóágyban max. 1 órát van el. Így marad a szoba, de azt is be kell sötétíteni, és van, hogy nagyon nehezen alszik el. Estére elfárad, és ha csak nem billent át a holtponton, iszik (vagy tejet, vagy vizet) és vagy belealszik, vagy annyira lenyugszik, hogy elalszik magától. Jó lenne, ha neki is lenne valamilyen elalvós állatkája, de ő nem ilyen ragaszkodó. Éjjelre nálunk már alig van fény, mert én se tudok világosban aludni, és úgy láttam őt is zavarja, viszont ha kel, akkor valahogy el kell készítenem a tejet, és meg kell őt találnom az ágyában. Nem tudom, nálatok hogy van, apuka mikor ér haza, mennyit játszik Misivel. A párom sokáig dolgozik, és van hogy csak nyolcra ér haza. A gyerek meg persze követeli, hogy az apja is játsszon vele, ezért aztán van, hogy későn fekszünk. Ha látja az apját, de keveset játszottak, akkor van, hogy nehéz elaltatni. Ha nem is látta, egyedül vagyok, akkor ilyen gond nincs.

Evészet:
Na nálunk ez sosem volt sláger :D Én már arra azt mondom, jól eszik, ha fél adagot megeszik. Az szerintem természetes, hogy ennyi idősen már elkezdik unni a pempőket, vágynak a változatosabb ízekre, a rágásra. Én már lassanként szoktatom a normál étkekhez, a hétvégén pl a mi rántott csirkénkből evett rizzsel, parival, és nagyon szépen megrágcsálta a falatokat. Igaz, így egy kicsit lassabb a táplálkozás, de jobban leköti. A pempőkkel az a baj, hogy megenné ő, csak nagyon uncsi ülni és tátogni, ezért végig szórakoztatni kell. Egyszerűen nem bír megülni a seggén. Tejterméket kb 2 hete kezdtem el adni Manócskának, és nem vettem észre, hogy gondja lenne vele.

Rita, ha Pancsi a főzelékeket nem eszi, próbáld meg úgy, hogy keversz bele egy kis gyümit, amitől édes lesz, lehet, hogy úgy megeszi. Indításnak ami nálunk nagyon bejött az a cékla-husi volt körtével. A cékla is édeskés, és a körte jól megbolondítja, de próbálhatod más gyümivel is.
Móni, az átszoktatás vízre nem csodálom, hogy nem ment. Édeskésből az íztelenre- van esze Milánnak. Lehet érdemes fokozatosan megpróbálni, hogy észrevétlenül egyre jobban hígítod az almalevet. Hátha úgy sikerül. Mivel Márk születésétől kap vizet, neki semmi baja vele. Sőt, most ott tartunk, hogy a tej egyre kevésbé kell neki, és inkább vízzel alszik el.

Sapkavadászat:
Na ezzel én is bajban vagyok, mert minden fewjfedőt levarázsol a fejéről. Én meg próbálkozom lelkesen, hiszen a kis kopi fejét ne tűzze már a nap. Kiváncsi vagyok lesz-e nyerő fazon.

**********
Eddig tartott a régi irományom.

Milán nagyon boldog 1 éves évfordulót neked!!!

Gabella, remélem most már jobban lesz Mesi! Sok-sok gyógypuszit küldünk.

Háát, Hugh Grant szerintem az egyik legkevésbé férfias jelenség a filmiparban. Engem egyáltalán nem mozgat meg.

Kitti, örülök, hogy a depid múlóban van.

Katus, Pannusnak is jobbulást.

Bocsi akire nem reagáltam, kicsit szétszórt vagyok.

Andi

amandi
 
 


Sziasztok!

Gyorsan beköszönök, hogy tudjátok, megvagyunk. Előre is bocsi, biztos nem tudok mindenre reagálni!Jól vagyunk, nincs semmi gond, csak egyszerűen nem jutok el odáig, hogy írjak. Hétvégén megint utaztunk, nem volt net, múlt héten meg el voltunk foglalva Kíra hasmenésével. Szerencsére megoldódott a probléma. Kedden elhatároztam, hogy szerdán mindenképpen elviszem dokihoz, mert már biztos nem a foga miatt van! Aztán szerdán egyáltalán nem volt széklete, úgyhogy gondoltam, ez már jó jel, akkor várok egy kicsit. Aztán csütörtökön sem volt, aztán pénteken bepótolt mindent, de azóta minden rendben. Biztos, hogy az is számított, hogy hétfő este óta kapott Normaflore-t, naponta kétszer. És hétvégén kijött a foga is, úgyhogy gondolom, mégiscsak volt benne szerepe annak is! :cry:

Minden névnaposnak, hófordulósnak, akiknek az elmúlt egy hétben nem tudtam írni, sok boldogságot! :P
Külön gratuláció az évfordulós Milánnak! :lol: :P :D

Gira, üdv köztünk!

Marcy, kitartás a sulihoz! Nekünk még csak most szombaton jött ki a harmadik fog! Marcika jól belehúzott! Remélem, hogy a többi már nálunk is kicsit gyorsabban fog menni, mert erre a harmadikra nagyon sokat vártunk és nagyon szenvedős volt :(

Kimike, jól néz ki a torta! És Te szoktál sanyargatásról beszélni???? :twisted: :evil: :evil: :roll:

Juca, banánharapásról jut eszembe! Visegrádon láttam, hogy Kinga hogy eszi a banánt, és mi is kipróbáltuk, és Kíra nagyon élvezi. Hogy őszinte legyek, nem gondoltam volna, hogy ennyire ügyesen le tudja harapni és „elrágcsálni”. :) Magamtól biztos nem jutott volna eszembe, hogy már így adhatom. :oops:

Egyébként az elmúlt két hétben, mióta ritkán jövök, mi is sokat változtunk evés terén. Főleg a hasmarsnak köszönhetően, mert volt 2-3 nap, amikor teljesen el voltam keseredve, hogy semmit nem eszik meg. Aztán rájöttem, hogy az a baj, hogy sokkal jobban vonzza a mi kajánk, mint a saját pempője. Úgyhogy most már reggel-este eszik velünk parizeres kenyeret, nasinak mi is beszereztük a kölesgolyót (2 napig csak ezt volt hajlandó elfogadni az anyatejen kívül), és egy csomag babapiskótát, de azért azt csak nagyon módjával :)

Ex, Petinek jobbulást! Lányok nevében kikérem magunknak! Kíra imád hintázni, és csúszdázni is, félelemnek nyoma sincs. Anyjára ütött! Én is az össze-vissza pörgő-forgó ringlisen érzem jól magam még most is :)

tandika
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy megint van bnet!!!
Tisztára el voltam veszve, és valahogy ti sem voltatok meg :? kicsit úgy éreztem magam, mint Malacka, mikor épp keresték Kist és közben ők is elvesztek.

Alapvetően jól vagyunk, hétfőn voltunk dokinéninél, és 9460 g, 75 cm az eredmény.
Felírta a meningococcus (nem tudom, így írják-e) elleni oltást, amit azóta nem tudtam még kiváltani, mert nem helyi patikákban próbáltam és nem volt készleten nekik, én meg nem akartam emiatt újra Pestre menni. Holnap megyünk szentendrei patikába.

Építkezés halad, mi őszülünk, de ez természetes. Köszi az érdeklődést, igaziból itt arról van szó, hogy van egy házikó egy elég nagy telken (ebben lakunk most), és annak meghosszabbításaként építünk egy másik házat, ami optikailag egyben lesz vele, igaziból pedig egy szigetelőréteg lesz köztük, ami lehetővé teszi, hogy az új is mozoghasson, mert azt biztos fog még, a régi meg már nem. Az új házrész lesz majd a miénk, és a régibe fog költözni az anyukám, de előtte felújítjuk azt is. Mikor mi már átcuccoltunk az újba (előbb nemigen lehet felújítást kezdeni) - szóval nem a legegyszerűbb, de nem tudjuk másképp megoldani. Közben el kell adni az anyukám lakását, hogy az egészet befejezhessük, vagy kell rá egy áthidaló hitel, és aztán kell nagyon gyorsan eladni a lakást, ezt majd még meglátjuk.
Totál tanácstalan vagyok az esztétikai kérdésekben, merthogy minden új, minden "mozog", így nincs mihez kialakítani a koncepciót, viszont eleinte úgysem lesz pénzünk semmire, így ez nem is olyan nagy baj. Valszeg még két évig kempingezni fogunk az új részben, és nem lesz mindenhol burkolat, meg effélék, mert anyámat nem lehet félkészbe költöztetni, úgyhogy az ő lakása full szépen meg kell legyen idén, a miénk meg már nem fér bele majd a költségvetésbe.

Na, más most nem jut eszembe, megyek lassan aludni, mindenkinek puszi!!! Írjatok (most, hogy lehet)!!!

Kata

Kép
wkata
 
 


Csajok!

Szombaton megjövögetett, aztán pár napig olyan utolsó napos volt pirkó. Tegnap éjjel csináltam egy tesztet halvány +. Elrohantunk a dokihoz, kaptam utrót. Ma megint csináltam egy tesztet még halványabb +. Szóval nem jól kezdődik, nagyon rossz érzésem van, szinte biztos vagyok benne, hogy vetélés lesz a vége. Ezzel együtt jól összekavarodik a ciklusom, ami tök jól beállt. Úgy látszik nekem ez a sorrend, egy vetélés egy gyerek. Most várok. Nincs jó kedvem, nem is netezek, meg jön a védőnő is.

tjuca
 
 


Sziasztok, jóreggelt Nektek!

Végre van hova írni.:-)
Ez már függőség, két napig nincs babanet és mindenki bekattan, velem az élen!:-)

Nálunk semmi extra nem történt a héten, melózom, Ádi bölcsizik, most is megyek be tíz körül mert ma lapzártázunk.
Egyébként igencsak "alkotói válságban" szenvedek a héten, nem jut eszembe egy épkézláb téma sem. Ha valaki tud valami jót és érdekeset jelezze. Móni, engem még a házban zajló szappanoperák is érdekelnek.:-)
Már ha megvalósíthatóak...:-)

Tandika, de örülök hogy jelentkeztél, tök régen nem írtál. :roll:

Kata, a Malackás hasonlat nagyon tetszik.:-) Nekem meg a kedvencem az, hogy:"Elfújlak mint malackát a szembeszél!":-)

Amandi, te is vagy ezer éve nem írtál. Mikor volt a visegrádi babatalálkozó, emlegettünk, hiányoltunk ám!

Este próbálok írni valami tőlem szokatlanul hosszú hszt, mert van valami ami fölött nem tudok napirendre térni és kiváncsi lennék a véleményetekre. Csak most nincs időm felvázolni mert vár a meló s a lakás is kaotikus. :evil:

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Móni, Soma ötlet nem rossz! Már korábban akartam róla írni, csak valamiért elsikkadt a fejemben az ötlet. Te pl mire lennél kiváncsi vele kapcsolatosan?

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Jó reggelit Mindenkinek! :-)

Juca, ne szomorkodj! :cry: Szorítok nagyon, hogy minden oké legyen!!!!

Kitti: nálam beindult a kíváncsi vénasszony szindróma, már alig várom, hogy leírd, mi az, amin nem tudod túltenni magad. :oops:
Soma: nem vagyok egy rajongó típus, de mint írtam, nagyon csípem a csajt, elismerem a tudását és a képességeit, van IQ-ja, az biztos. Számomra nagyon megnyerő és nőies jelenség. Minden, amit mond elgondolkodtat. Nem tudom honnan van ennyi energiája, de irigylésre méltó. Sokszor összefutok vele a Corában, látom, hogy úton útfélen leszólítják az emberek, szerintem sokan megkedvelték. Így egy interjú vele telitalálat. Az ügyvédünk irodája a Jókai téren van, régebben ott is láttam néhányszor. Na nem az ügyvéd úrnál, hanem az egyik kávézóban sziesztázni. :lol:
Szappanopera: gondolkodom, melyik sztorinak van hírértéke, illetve melyik sajtóképes és szólok. :lol:

Most a mi családunkban is általános rosszkedv van jelen. A férjem nagymamája nagyon beteg. Tegnapelőtt éjszaka elesett a szobában és nem tudott felállni. Egész éjszaka a földön feküdt egy szál hálóingben. Szegény meg is fázott, 84 évesen ez már nagyon veszélyes tud lenni. Ma viszik be a kórházba szegénykét.
Vendég
 


Juca!

Nagyon szorítok Neked!!!!

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Elképesztő, hogy mióta hétfőn írtam azt a két sort, azóta nem tudtam bejelentkezni! Nem az én, hanem babanet hibájából... Részletesen sajnos nem olvastam vissza, de pár dologra azért reagálnék!!!

Először is köszi mindenkinek a kedves szavakat!

Milánnak nagyon boldog születésnapot kívánunk!

Kitti! Szerdán mondta a páromnak az oviban az egyik óvónéni, hogy látott minket az újságban. Én azt hittem, a Meglepetésben lesz, de a 3-iban nem volt, újabb meg még nincs. Aztán bementünk a boltba, és törtem az agyam, hogy melyik újságba is szoktál még írni, eszembe is jutott a Sikk, csak alig találtuk meg az utolsó darabot! De megvan! Jó a cikk, ügyes vagy, hogy így össze tudtad tömöríteni a regényemet! :lol:

Juca! Olvastam, amit a blogon írtál, és nagyjából igazad is van. Majd mindjárt leírom a kórházas történetet is nagy vonalakban. A kistesó kérdéshez pedig annyit mondanék: CSAK POZITÍV TESZT VAN!!!!!!!!!!!! Kicsit pozitív, vagy nagyon pozitív nincs... Egy kis vérezgetés meg egyáltalán nem biztos, hogy rosszat jelent, nekem mindkét gyerekkel volt az elején...

És akkor a kórházasdi. Az úgy volt, hogy ugye 26-án csütörtökön kijöttek Mesin ezek a csúnya foltok. Akkor a doktornéni azonnal küldeni akart a bőrgyógyászhoz, de nem értünk oda, így az allergológus doktornőhöz mentünk el. Csinált tesztet, írt gyógyszert, ellátott tanácsokkal, nagyjából megnyugodtunk. Bár a kiütések nem javultak, nem idegeskedtünk, mondta, hogy nem fog egyik napról a másikra elmúlni. Csakhogy a láza egyre magasabb lett. Vagyis mindig belázasodott, csak egyre magasabbra ment fel, mint az előző. Vasárnap, 29-én, már napközben nem volt lázas, jókedvű és jó étvágyú volt, csakhogy este fél 8 körül forrón ébredt. 40,2-t mértem neki. Éjszakára nem mertem így maradni, beadtuk a kúpot, és irány Orosháza, ügyelet. A doki ott jól leb...ott, hogy mér ilyenkor viszem ezt a nagyon beteg babát, hogy felelőtlen vagyok, miegymás... Kórház... Ok. Korrekt kis szobában helyeztek el, egy babaágy, egy anyaágy, egy pelenkázó, egy fürdető "mosogató". Vért vettek, infúziót kötöttek, mert keveset ivott Mes, aztán megjött a vér eredmény, nagyon erős gyulladási érték, CRP 153, ami kb. 8-ig jó... Szóval emiatt át kellett menni Gyulára. Jött értünk a mentő, éjfél után értünk oda. Az intenzíven helyezték el Mesit, amíg felvették, ki kellett mennem a folyósóra. Aztán bemehettem hozzá, egy kis stokira ülve. Ott tudtam megszoptatni is, ami az infúzió miatt még nehezebb volt. Az első éjszakát ott töltöttem, mert éjjel az anyaszállásra nem tudtam volna bejutni. Másnaptól ott aludtam, napi 1500-ért kaptam egy ágyat, lehetett tusolnom, és kaptam 3x-i étkezést. Irtó drága, de az első éjszaka után éreztem, hogy megéri! Ezer féle tesztet csináltak Mesinek, és csomó más vizsgálatot. Röntgen, hasi UH, szív UH, fül-orr-gégész, csomó féle vérteszt, vizelet, orrváladék, nyálminta... Ami eddig megvan, az annyi, hogy volt egy tüdőgyulladása, (ezt kezelte a mi doktornőnk a Klaciddal,) de ezen kívül minden eredménye negatív. Nem találják, hogy hol a kis szervezetében a gyulladás, ettől függetlenül kezelték. Kapott (és még kap is) antibiotikumot, szteroidot, antihisztamint, gyomorvédőt, káliumot és alkalmanként nyugtató kúpot, lázcsillapító szurit... 3 napig ment neki a glukóz infúzió is. A branült folyton kirángatta, de alig találtak neki vénát, először a bal könyökében majd a jobban volt, aztán átkerült a bal bokájába, majd a jobb kézfejébe. Bár az infúziót már nem kapta, de egy darabig a szteroid vénásan ment neki, az antibiotikum meg egészen 6-áig. Szépen reagált a kezelésre, hétvégén már nem volt lázas, és szépen fokozatosan a kiütései is elhalványodtak, majd eltűntek. Most még szombatig kap gyógyszert, és hétfőn még megyünk kontrollra, reméljük, mindent rendben találnak.

Hát röviden ez történt. Majd egyszer részletesen leírom a blogba is, de semmire nincs időm. (Papíron jegyzeteltem végig a kórházban, úgyhogy megvan, nem felejtem el.)

Most megyek főzni, millió puszi mindenkinek, és köszönjük, hogy gondoltatok ránk!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Nálunk épp most próbál kisütni a napocska. Azonkívül túl vagyok két adag mosáson, teregetésen, és a tegnapi 3 adag vasalásán. Úgy látszik, jó napom van :roll:

Gabella, örülünk, hogy Mesi jobban van! Azért furcsa, hogy nem találják meg, hogy mi a baja, de reméljük, hogy most már rendbejön, és akkor nem is érdekes...

Juca, fel a fejjel! Rád se ismerek! Pozitív hozzáállást kérünk! A pozitív az pozitív, nem kell a legrosszabbra gondolni. Tudod, a psziché sokat számít, úgyhogy erőszakold meg magad, és bizakodj! Az, hogy volt egy vetélésed, egyáltalán nem jelenti azt, hogy minden második esetben így kell történnie. Egy kis vérzés az elején nem biztos, hogy tragédiát jelent. Kornél unokatesója azt mondta, hogy ő mindegyik fiúnál vérzett az elején. Lehet, hogy ez csak annyit jelent nálad is, hogy kisöcsi lesz!!! :wink:

Kitti, kilyukad az oldalunk! 8)

Rita, legalább maradandó élmény lesz az esküvő!

Tényleg csajok! A múltkor eltűntem egy hosszúhétvégére, és utána el is felejtettem kérdezni, hogy összejött nektek a tali a ligetben?

Méz, jók az ikeás képek! Julcsi - továbbra is :lol: - nagyon édes!

Nálunk az a változás van, hogy ... Le se merem írni, nehogy elkiabáljam. Szóval: Kíra harmadik napja az ágyában alszik napközben, nem a teraszon!!! :P :lol: :D Kell neki egy kis idő, meg párszor azért be kell menni hozzá visszaadni a cumiját, mert amikor nagyon unatkozik már, akkor kidobálja. Anélkül meg nem tud elaludni, úgyhogy mennem kell. De azért ez nagyon jó lenne, ha megtartaná ezt a szokását!

Ezenkívül egy-két szót utánoz, de magától még nem mondja. Csak ha ránéz pl. az apjára, és mondom, hogy apa, akkor mondja (ha van kedve), hogy ABA. Amit teljesen tökéletesen kimond és jókor is használ: HAMM. Mondja még, hogy BABA de nem csak a babára, hanem mindenre, ami tetszik neki.

tandika
 
 


Senki!!!!!!!!!!!!!????????????? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gabella: én vagyok, csak közben főzök, mosok, takarítok, gyereket pátyolgatom, néha idefutok megnézni mizu. Azért a kórházasdit elolvastam. Nem találok szavakat. Nekem mindíg kinyílik a bicska a zsebemben, ha kioktató orvossal találkozom. Tisztelet a kivételnek, de ezek miatt alakul ki az emberben a fóbia a dokik iránt. Nem vagy te orvos, hogy megállípítsd mi a baja a picinek. Ha mindenki hazaküld néhány doboz gyógyszer kíséretében, akkor mit tudsz tenni? Nagyon sajnálom, hogy ez történt veletek, remélem már Mesike is jobban van és te is helyrerázódsz lelkileg hamarosan. Gondolom ez az egész családot megviselte. :cry:
Vendég
 


Sziasztok,

leraktam délelőtti hunyásra a Kisasszonyt, ebéd a gázon, teregetés kész, most próbálok kikapcsolódni.

Amandi,
köszi a tanácsot, én is oda lyukadtam ki, hogy a zöccségekbe teszek gyümit is.
Így múltkor már szépen ette a banános krumplit, az almás-krumplis-májat, sőt tegnap bevágott egy nagy adag spenótot, ami almával és reszelt sajttal volt bolondítva :) Kész Stáhl Gizi leszek :)
Ja és (lekopogom) nálunk is javult az alvási morál. Este 8tól reggel 7ig alvás van, amit egy cicizés szakít meg és néha egy cumivisszaadás.

Juca,
drukkolok nagyon!

Kimike,
köszi az étteremcímet, szerintem el fogunk valamikor menni felderíteni.

Gabella,
nagyon durva ez a történet, főleg az, hogy ennyi vizsgálattal sem tudták kideríteni, hogy mi okozta az egészet :(
Azért annak viszont nagyon örülök, hogy jól van Meskete!

Most csak ennyi voltam, vár a házimunka maradéka, de még majd jövök (ha a babanet is engedi)

meteor
 
 


Hát (tudom, háttal nem kezdünk mondatot, de akkor is), hát, a kis lelki nyugalmam majd akkor áll helyre, ha hétfőn és az egy hónap múlva esedékes kontrollon is mindent rendben találnak. Mesi jobban van, már csak néhány pöttye van, viszont az viszket neki, az étvágya jobb, mint régen, hangulata is alakul, csak éjjel nagyon nyűgösen alszik, nappal viszont már most is 3 óránál tart. De ez nem a betegség miatt, szerintem inkább a két felső metszőfoga miatt van. Nagyon meg van duzzadva. Ma megyünk a doktornéninkhez, megméretkőzünk, leadjuk a zárójelentést. 1-re megyünk, úgyhogy már jó lenne, ha felébredne, ebédelne... A kórház szerint fogyott 1 kilót, amit nem nagyon hiszek, majd ma kiderül. Mert étvágya az bent is volt az első 2 napot leszámítva. Aztán meg bár 2-3 napig csak répát kapott, mert diétáztatták, lecsúszott neki napi 3-4 üveg. Főleg, mikor már változatosság is jött kajaügyben.

Na indulok, jött apánk, a kaja mindjárt kész!

Puszi mindenkinek!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Mi is vagyunk. Bár lassan kezdett elvonási tünetem lenni, hogy nem babanet! Hiányoztatok, ám! :D

MI nemrég jöttünk meg babaúszásról, aztán ebéd és most Kornél az igazak álámát alussza. remél 1-2 órát, mert délelőtt nem aludt. Azt lassan kezdi elhagyni, és ebéd után alszik, volt hogy 3 órát! :lol:

Juca: ne gondolj mindjárt a legrosszabbra, mert a lelkiállapotod is sok mindent befolyásol. Persze egy vetélés után nehéz, de próbálj meg bizakodó lenni. Én sajnos innen mást nem tudok csinálni, mint nagyon szurkolni Nektek!

Gabella: örülök, hogy Mesi jobban van, a dokihoz pedig nincs hozzáfűznivalóm. Velünk is volt ilyen, és én mindig elcsodálkozom, hogy egy felelős beosztásban lévő valaki, hogy lehet flegma. Persze, mindenkinek van rossz napja, de az ember lányának nem mindegy milyen hangnemben mondják a dolgokat, különösen akkor, amikor a beteg gyermekét viszi. Készültök a szülinapra?

Amandi: nagyon örülök, hogy jelentkeztél. Gyere gyakrabban!

Kihasználom az alkalmat némi olvasásra, most hogy Kornél alszik!

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Sziasztok!

Én sem tudtam két napig feljönni a babanetre, pedig folyamatosan néztem, hátha megjavul.
Nem vagyok valami jó hangulatban, elég nehezen megy a kocsi intézése, szívtunk a biztosítóval is, na de egyszer csak túl leszünk rajta...

Nálunk a nagy hír, hogy Julcsinak hétfőn kibújt alul az első recéje, szűk 3 héttel az első szülinapja előtt megkezdtük a fogzást. :) Azóta növöget neki, már látni is lehet, persze nem nagyon mutogatja, úgy kell kunyizni tőle, hogy egy picit be tudjak kukkantani a szájába. :)
Elég jól viseli, nem nyűgös, csak kicsit nehezebben alszik el, tegnap éjjel is köztünk landolt, apa altatta, mire bementem, már midketten horpasztottak, úgy lavíroztam be melléjük.

Juca, drukkolok neked, hogy ne legyen semmi gond!!!

Nekem már lassan két hetet késik, még nem terveztük a tesót, lehet, hogy ismét össze-vissza lesz a mensim. Eddig kétszer jött meg, és kb. 30 nap körülre, már kezdtem örülni, hogy beállt, erre most késik... Julcsi előtt is elég rendszertelen volt, azt hittem, hogy a szülés után kcisit jobb lesz. Nehéz lesz így tervezni a tesót. :roll:
Egyébként év vége felé gondoltuk, hogy élesbe mehet a dolog, akkor már jöhet a tesó, kíváncsi vagyok, mikorra jön majd össze...

Gabella, hát, nem lehetett könnyű, amit átéltetek... Amit leírtál, hogy nem találták, mi baja Mesinek, az jutott eszembe, ami velem történt, mikor 2 éves voltam. Hasonló szitu volt, nem tudták, mi a bajom, mondjuk én elég ijesztő tüneteket produkáltam, sűrűn elájultam, és a vérképem olyan volt, hogy csodálkoztak, hogy még élek... Aztán lekerültem Szegedre leukémia (remélem jól írtam) gyanúval, anyáék tök a padlón voltak, ott voltam egy hónapig, vizsgálgattak, még csontvelő mintát is vettek, de nem találtak semmit, és magamtól helyre jöttem, csak vitaminokat kaptam. Felmerült, hogy talán a műtrágyától, mert apunak segítettem szórni kint a telken, vagy esetleg a kóbor macskáktól kaptam el valamit, mert abban az időben nagyon elszaporodtak a környékünkön. Mamám mindig adott nekik enni, és végül már vagy 20 macska járt oda hozzánk. Miután meggyógyultam, és hazakerültem, tesóm a barátja segítségével az összes kóbor macskát elaltatta, azt mondta, hogy addig nem mehetek ki a telekre, míg azok ott vannak. Tesóm volt velem végig, míg a kórházban voltam, ő Szegeden tanult, ott volt gyakorlaton, ő nézte végig, hogy vagyok, és azóta sem bírja elviselni, ha hozzáér egy macska... Én megértem őt, ráadául mikor terhes volt, sikerült valami fertőzést is összeszednie az anyósa macskájától. Szóval vannak ilyen esetek, amikor egyszerűen csak tippelni tudnak, mitől van a baj...
De a lényeg, hogy Mesi már jobban van!

Tandika, akkor halkan gratula az alváshoz! :) Csak Kíra meg ne hallja. :)

Julcsi sem ette az elején azt, ami nem édes, mindenbe kellett egy kis gyümilevet tennem. Aztán egy isdő után ráunt az édesre, és megette a zöldséget meg husit is. Most meg már mindenevő. :)

Gira, én még nem is üdvözöltelek! :) Szóval üdv nálunk, gyere gyakran! :)

Amandi, jó, hogy hallunk rólatok! Gyere gyakrabban! :)

Na, felébredt, és el is felejtettem, mit akartam még... Reménykedtem, hogy még visszaalszik, de nem múlnak a nyekere hangok...

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok Lányok,

én is bekukkantottam, hogy nem vesztünk el, csak most egy kicsit ritkábban tudok jönni :( .

Este jelentkezem, addig is szép napot mindenkinek :) !

Eni

Eni
marcy
 
 


Sziasztok!

Szerettem volna hamarabb jönni de 2 napig nem volt nálunk babanet.

Meteor!
Mi Anna napon, július 26-án ünnepeljük Panna névnapját, igaz közel van a születésnapjához de a mi családunkban ez nem egyedi eset.

Kimike!
Nálunk a yardon 1/2 8-kor kezdődik a munkaidő és délután 4-ig tart, reggel 7-kor adom be Pannát és kb 1/4 5-re érünk oda érte.

Reggel 8 körül lerakják és akkor alszik kb 1 órát, azután pedig ebéd után 12-kor szunyókál 1,5 órát ez nem sok viszont este 7-től reggel 1/2 6-ig alszik egyhuzamban.
A bölcsiben soha nem sír akkor sem sírt amikor a beszoktatás volt.
Mentálisan nagyon jól bírja a közösséget, mosolygós, kiegyensúlyozott, jól evő gyerek és nagyon türelmes.
Sajnos a vírusokat még mindíg nem szokta meg ezért 1 hét táppénz, 1 hét bölcsi váltakozik.
Most elkeztem adni neki az Aloe Vera gélt csodát várok tőle, ugyanis Katánál nagyon bevált a bölcsiben azóta sem volt beteg.

Juca!
Nagyon szorítok.A csajoknak igazuk van az a teszt pozitív még akkor is ha halvány,majd lesz az erősebb is.
Légyszíves ne idegeskedj.

Kép

Kép
katus73
 
 


http://drinfo.eum.hu/drinfo/pid/0/betegsegKonyvKapcstema/oid/0/KonyvKapcstema.4_505
Erre gyanakodtak, de a pelus területén szép volt a bőre, és nem terjedt tovább. De ez nagyon durva, amit itt írnak. Jajj!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Csajszik!

Köszi a bíztatást, hát majd meglátjuk. Május 24-én kell visszamennem, én nem szerettem volna előbb. Mint már írtam egyszer végigjátszottam, hogy csak ekkora, még egy hetet várjunk, dobog a szíve, de kicsi, aztán már nem is dobogott...
Most szedem az utrogestant, többet nem tehetek.
És sajnos van különbség a HCG szintekben :-(

Gabella!

Ez nagyon durva, remélem nem ez volt a baj. A lényeg, hogy Mesi jobban van. :-)

Ez a babanet egy címzetes ökör. Eltiltott a bejelentkezéstől, mert kitalálta, hogy rossz jelszót írtam, pedig nem is. Így fél óráig nem is jelentkezhettem be. :evil:

Most mennem kell, Kinga hív.

tjuca
 
 


Remélhetőleg nem Kawasaki, végülis 2x volt szívultrahang, és semmi rendelleneset nem talált a doktornő, pedig nagyon alapos volt. És miután első idegességem után lehiggadtam, Lacival keresgéltünk még, voltak képek kawasakis gyerekekről, és egyáltalán nem hasonlított! Ráadásul a mostani (mint az eredeti) pöttyökre még azt mondta a doktornő, hogy jellemzően a rühösség néz így ki. És rajtam is ilyenek vannak. Szóval ez meg egy jól kezelhető valami, csak tudnám, ki ragasztotta ránk... Bár egy macska is elég, aztán meg emberről emberre terjed...

Egyébként Mesi nem fogyott 1 kilót, ahogy a kórházban mondták, csak 15 dekát, de ha megette volna az ebédjét tanácsadás előtt, akkor nem is mutatkozott volna fogyás... Kezdek lenyugodni!

További szép napot, és pusz mindenkinek! Holnap benézek!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gabella, ez durva, remélem nem ez a baja Mesketének!

Nekem egész délután fájt a fejem, így házimunka helyett aludtam Milánnal. Jobb is lett.

Kitti, kilyukad az oldalam, most már tessék megírni a történetet!
Vendég
 


Csak azt akarom Nektek elmesélni hogy miért vagyok ideges olykor Tomi zenekari próbái miatt. Nem azért mert önző vagyok és nem akarom hagyni hogy azt tegye, amit szeret, noha bevallom, azokon a napokon szinte beesek az ágyba, amikor este is egyedül vagyok Ádival... :roll: De, ami miatt zavar, az a zenésztársak személye.

Szintetizátoros csávó: nős, kétgyermekes apa, már vagy 10 éve nős, de a felesége olyan mint Colombo hadnagyé.Láthatatlan. Annyiszor mondtuk neki, hogy mutassa be, hogy meglátogatnánk, erre valahogy sosem került sor. Szinte sosem szervez közös progit a családdal, dolgozik, este eljár inni, éjjel tivornyázik, totál fanatikus és azon a véleményen van hogy az asszonynak a konyhában a helye.

Dobos csávó: nős, kétgyermekes apa, amolyan én keresem a nagylóvét te fogd be a pofád és neveld a kölyköket típus. Nekem mindent szabad, egészségügyi szex címen szeretőket tartani, mindent megtehetek, amit csak akarok mert én tartalak el a gyerekekkel együtt. Amikor zenekari próba van pl, akkor fel sem veszi a telefont a feleségének, mert akkora kemény csóka, mint ide lacháza.

Basszusgitár: no még ő a legkorrektebb, viszont egy munkamániás őrült, aki korareggeltől késő éjszakáig dolgozik, a szabadidejében pedig schience fiction filmeket néz, számítógépes játékokat játszik és abszolut be van savanyodva. Szinte soha sem látja a felesége és a két gyereke, ha mégis, hát elvan magával otthon mint a befőtt.

Szóval, a teremtés koronáinak eme három típusával én képtelen vagyok közös nevezőre jutni és rendkívül utálom amikor ők hárman az én férjem fejébe is próbálják beleverni hogy "nehogymá a feleségednek legyen szavazati joga!"
Mit goöndoltok erről a dologról, az ilyen HÍMSOVINISZTA felfogásról? Ez undorító. Legszivesebben fellógatnám őket, annál fogva ami a legjobban fáj nekik. Könyörgöm, nem a középkorban élünk! :evil:

Bocs ha kissé heves voltam.

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Kitti!
Én nagyon remélem,hogy nem tudják tele tömni Tomi fejét ilyen "baromságokkal"!Amúgy én sem bírom az ilyen férfiakat.Az exem a dobos csávó stílusában élte velem a kis nyomorúságos életét,és én meguntam.Még jó hogy nem szültem neki gyereket.Aztán kapott magának egy alkesz csajt és rögtön tudott volna már másképp is élni,csak nekem már nem kellett.Aztán jött Norbi aki egy áldott jó ember és sose tudják telebeszélni a fejét.Tomit kérdezted már erről?Mi erről az ő véleménye?Lehet,hogy ő elsiklik a hülye duma felett és egész másképp gondolkodik mint a zenésztársak.Gondolom,ha más a vélemény is,nem akar velük vitázni,meg felesleges is lenne lealacsonyodnia hozzájuk.Csak bízz meg benne!Sose cseszegesd érte,mert annál inkább rá fog tenni egy lapáttal.És fel a fejjel,mert hiába rágódsz rajta az ilyen barmokat úgy sem tudod megváltoztatni.Persze az a legszomorúbb,hogy voltak,vannak és lesznek is ilyenek,és csak remélni tudja az ember(asszony),hogy őt elkerülik az ilyen emberkék.
És bocs nem kioktatni akartalak,de ha Tomi hagyja hogy tele beszéljék a fejét akkor úgy kell neki.
Andi

Kép
Kép
veráska
 
 


Kitti, ez nehéz ügy. Ezek az emberek megváltozni úgy sem fognak. Kérdés, hogy Tomit befolyásolják-e, vagy pusztán azért találkozik velük hetente egyszer, mert jól esik számára kikapcsolódni, zenélgetni és amúgy meg a magánéletük és felfogásuk hidegen hagyja. Mert ha az utóbbi, akkor szerintem legyél megértő. Bár kétségtelenül rossz érzés az embernek a párját ilyen emberek közé engedni. :(
Edzeni nem jártok már együtt?
Vendég
 


Veráska, nem vettem kioktatásnak!:-)

Móni, járnánk mi csak abban a konditeremben, ahová szól a céges kedvezményem s évek óta járunk, megszűnt a bébiszitter szolgáltatás, úgyhogy már nem tudunk menni sajnos.:-(

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Hali.

Rövid bejelentkezés, nem volt időm visszaolvasni, holnap talán...
Megvagyunk, Peti úgy néz ki, hogy gyógyulófélben van, de még nem 100%-os. Persze él és virul, meg sem látszik rajta a betegség. Ma a nagy járás-kelésben begyűjtött egy puknit a fejére.

Szóval, ha lesz egy kis időm, holnap visszaolvasok, tegnap lett volna időm, de akkor a babanet volt a rossz...

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Kitti!
Elolvastam amit írtál és igen, ez felháborító és undorító is egyben.
Kicsit én is érzek ilyet, bár szerencsére nem ennyire durva a helyzet. Nálunk a férjem barátja az aki szerint a gyerek majd akkor lesz gyerek, ha meg tudja mondani mi a baja és ha szada elé ha hazajön( igaz ez nálunk már így van :D). A másik, hogy neki van két mondhatni felnőtt lánya (15 és 18 évesek), így természetes, ha nem kell velük annyit foglalkozni. De arra nem gondol, hogy az én férjemnek még csak 1 éves lesz a gyereke és nem úgy van, hogy a szabad hétvégéken (amikor örülök hogy végre együtt a család) csak úgy otthagyjuk anyát a gyerekkel és elmegyünk meccsekre. Persze, menjen el egyszer-egyszer, de hogy minden szabad hétvégén hívja ez már nekem is sok. Szóval nagy az isten állatkertje és 1-1 ilyen "link" emberke miatt félti az ember a társát és a boldog családi életét. Tehát teljes mértékben megértelek!!!!

Juca!
Nekem pont május 24.-én van a szülinapom (és a férjmnek is), az a nap egy szupi nap, és hidd el, csak hó híreket fogsz kapni a dokinál! Fel a fejjel! Én szorítok érted!!

Eni!
A videókat, amiket készítettél, nem tudod feltenni valahova, hogy mi is láthassuk(persze csak ha publikusak :wink: )!??

Móni!
Milán tortája szép volt nagyon! És hát, egyszerűen gyönyörű ez a kislegény!!! Remélem egyszer lesz egy lányom és........ :wink: :lol:

Na, most megyek, kicsit körülnézek a neten valami szállás ügyben, mert apa most ígérte meg, hogy elmegyünk valahova nyaralni 1 hétre, csak nézzek utánna a helyeknek. Vagy a Frető tó vagy Ausztria a cél, ahol nincs a városi zaj és a füst, hanem csak a friss levegő, szép zöld fű és Dani kedvére játszhat a szabadban.

Majd még jelentkezek!

Szép napot mindenkinek!!

Andy

Kép
oriandy
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?