Új privát üzeneted érkezett!

jó estét !!!!

na, itt vagyok !

ezek a képek a kicsikről olyan szépek !
Gabi
Ti aztán kékszemű család vagytok !!!!! :D :D
néhány év és apa felkészülhet Adrika kitartó udvarlóira ! :lol: :wink:

Gestomix szedése hat hónapig
vvviki
 
 


Musz
kívánom, hogy a holnapi nap jobb legyen mint a mai volt !!!!
Nyúlgyereket üdvözlöm !!! :D
nekünk voltak olyan rokonaink, akik mindig a legrosszabbkor állítottak be :?
Meli ötlete jó !!! nyomd Esztikét a kezükbe, addig egyél-igyál és lazíts :lol:
a porcicákkal ne foglalkozz !!!!!


Meli
csak nagyon óvatosan a munkával !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
3 kg a 22.hétig ??? jézusom, mennyit lehet hízni a terhesség alatt ???? ennyire szigorúan veszik ???
a fejed mint léggömb ?? a legutóbbi képeden olyan boldognak és egészségesnek nézel ki, hogy tutira lehetnél a babavárás reklámarca !!! 8)

Mamen
hát igen, látszik, hogy még nem voltam terhes :oops: :oops: :oops:
bocsi az okoskodásért ! :oops:

Sziszi
végigszaladt rajtam a hideg a történet olvasása közben !!!

Gestomix szedése hat hónapig
vvviki
 
 


Kata
nem elkeseredni !!!!!!!
tavaly decemberben volt egy-két nap amikor sírdogáltam, hogy miért ilyen izé nőtt belém, miért nem baba !
de valahogy átlendültem rajta, azt mondogattam magamnak, hogy igenis lesz babám és igenis meg fogom tudni, milyen egy hét alatt annyit aludni mint most egy nap alatt !!

Gestomix szedése hat hónapig
vvviki
 
 

 
 

Sziasztok,jó reggelt!!!

Olyan jót aludtam,mint már régen :D :D elaludtam fél 10-kor és fél 7-kor keltem...jó,jó,kinn voltam 3x pisilni,de azonnal vissza is aludatm...szóval most nem lehet okom panaszkodni!!!!
9-re pedig jön hozzám a pedikűrös,hogy egy ideig rendben legyenek a lábaim-körmeim,mert hát egy ideje már a szivem vágja a körmöm és ügyes,meg minden,de azért mégsem annyira szép :) :)

Viki,nem én híztam azt a 3 kilót a 22.hétig,hanem Eszti...én csak ki vagyok rajta akadva...én sajna már a 17-nél tartok és a végére meglesz a 20 :cry: :cry: nem tehetek róla,próbálok kalóriaszegényen főzni és sok rostot eszek,meg zöldséget,sovány sajtot......és mégis!!!Anyu azt mondta,hogy ne is foglalkozzak vele,az öcsémmel ő is ugyanennyit hízott és még a szpotatás alatt lement az összes.....és így is van,a lényeg,hogy egészséges gyereket szüljelk...


Gabi,nagyon jók a fotók és hiányzott már a vidámságod is!!!!!!Bocsi a csokrok miatt....nem fordul elő többé :oops: köszi a tanácsokat....de belejavítok:hasmenés nem volt!!!!!Csak sokszor voltam wc-n!!!!De teljesen normális széklet volt!!!!!Egyébként én is arra gondolok,hogy olyan nagy már ez a has,hogy mindent összenyom és fokozódik az anyagcserém!!!!

Szép napot mára mindenkinek,nálunk sajna úgy néz ki,hogy esni fog...de nem baj,a hétvégére nem terveztünk semmilyen programot :)
sziasztok!!!

Kép Kép
meli1118
 
 


Sziasztok,

Hát igen, tudom, hogy a 3 kg nem sok, de előtte azért feljött 20 kg az ne felejtsétek el:(
Most tornázom minden nap, egész jó, megvettem Rubint Réka dvd-jét, de nem mondhatnám, hogy könnyű, és hát a csokiról kéne lemondani, mert amíg rosszul voltam nem hiányzott, de amióta van étvágyam, hát azóta kívánom, úgyhogy most müzliszelet, meg fehérjevacsi.
Viki, ne aggódj, rajtad biztos nincs eleve annyi súlyfelesleg mint sajnos rajtam.
Meli, örülök, hogy tudtál aludni, azért néha jól jön egy kis munka hobbiból
Szisz, tök jó a recpet, meg is csinálom:), összefut a nyál a számban.
Mamen, kitartás, 11-e mindjárt itt van.
Musz, kitartás, lesz ez jobb, és belejössz, ne aggódj, elhiszem, hogy lestrapál.
Gabi, nagyon jók a képek:)
Na én megyek dolgozni, szép napot mindenkinek

Kép
Kép
nektarin
 
 


Sziasztok!
Itt vagyok, nem tüntem el.
Dóri: jó hírem nincs, mert szombaton beköszöntött hűséges társam, piri.
Jövő kedden megyek uh kuksizásra, most szedem a clostyt.
Ne haragudjatok, nem tudom teljesen észben tartani anyit írtatok, és most is kevés időm van sajna.
Meli: ne ijesztgess, hurtelen átolvastam a híreket, azt hittem nagy a baj, szerintem csak tényleg jósló fájások és a helyhiány , plusz a lelassult bélmozgások okozzák ezeket a görcsöket.
Icus: írhatsz nyugodtan arra a címre is, én olvasom csak. Veled mi újság tudjátok már mikor jöttök haza?
Málna: milyen volt a kirándulás?
Musz: még mindig fenntartom, hogy hozhatod Esztit. Hivatlan vendégeknek meg a Meli által javasolt módszer tetszik, adda kezükbe, Te meg pihizz!
Nika: nagyon helyesek a képek!
Mókuska: olyan jó nézni a kirándulós képeidet, biztosan jó élményekkel tértetek haza, én is úgy mennék már valamerre.
Gabi: Gyermekek nagyon tündérek a képeken, kicsit tudtál Te is pihenni Anyudéknál?
Viki: fogtatok valamit?
Eszti: orvosok mindenkit riogatnak a plusz kilókkal, de ha csak ilyen ütemben jönnek fel, akkor nem lesz baj az tuti, azért változatosan étkezz.
Mamen: te jó ég, mindjárt itt az idő, ha császár is lesz, biztosan hamar felépülsz, csak határozd el magadat, hogy nem hagyod el magad. Sok császáros mamit láttam én 4 naposan már rohangálni.
Bea: még mindig nincsen gép?
Én végigdolgoztam az ünnepeket, 8-18-ig ezért már energiám sem volt jönni, Vendégek voltak hétfő, kedd ete még, ja és este rohangálni kellett ajándék után az esküvőre, ma meg kéne valami felsőt vennem, mert ahogy elnézem hideg lesz.
A napokban sen fogok tudni jönni, esetleg ma még, mert holnap már jönnek az esküvői vendégek külföldről és besegítünk a cipelésükbe, plusz holnap este előbuli, szombaton meg reggeltől megy a készülődés, vasárnap dolgozom, úgyhogy remélem legalább a keddi uh-ról nem feledkezem majd el.
Igyekszem egy vonalzót tenni ide, hogy legaláb az látszódjon, hogy részt veszek az életben
Mindenkinek sok puszit küldök.

Andi
candi
 
 


Sziasztok!

Délután visszaolvasok! Addig is raktam fel képeket a hétvégéről
a http://kep.tar.hu/hkrisztina oldalra Vágáshuta galériába

Pusza

málna2162
 
 


sziasztok!

Ma voltam a dokinál 6 hetes kontrollon, azért nem voltam eddig.
Hát ma sincs nagy forgalom :cry:

Meli
hálózsák-téma. Este azt adtam Esztikére, elől tépőzárasat :D gondoltam így ha a hátán fekszik nem rúgja le a takarót. Na ehhez képest éjjel fél egykor ilyen látvány fogadott :twisted: :twisted:
Kép

Candi
:cry: :cry: :cry: sajnálom, na de jövő ilyenkor majd minden más lesz.Küldök gólyát :wink: Kép

Musz
ma még nem jelentkeztél. Ma nyugisabb volt már Esztike?

Na most ennyi voltam, majd este jövök bővebben

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!!!

Nem voltam ma reggel óta,mert egész nap nagy forgalom volt itthon,jött egyik unokatesóm,aztán mentünk anyósomékhoz...szóval sűrű napom volt!!!

Andi,nagyon sajnálom!!!!!Mikor lesz az inszem????A köv.ciklusban????Ennyi munka után rádférne egy kis pihenés!!!!

Gabi :shock: hálózsák.....tökjó...olyan jót nevettem a fotón!!!!

Többiek,merre vagytok????Puszi mindenkinek,jó éjt!!!!!!!!!!

Kép Kép
meli1118
 
 


Gabi: nagyon helyes Eszti, mi lesz itt még, ha majd forog :D
Gólyádat szívesen fogadom.
Málna: mindjárt meglátogatom az oldalt, kiváncsi vagyok a képekre.
Meli: ebben a hónapban már inszem lesz, majd, kedden megmondják kb mikor, mindenképp megírom.
Most főzök, a kocsitakarítást is lerendeztem és még vásárolni is tudtam, plusz a gyerekek is voltak, úgyhogy ma ez egy jól sikerült nap volt.
Merre vannak a többiek?

Andi
candi
 
 


Jajj délután elfelejtettem :oops: :oops: :oops: nem tudom az anyukák közül ki, hogy van vele, de nekem rengeteg melltartóbetét fogy. Na nem is ez a lényeg, most a Rossmannban akciós a Babydream 30 db-os, 199 ft. És nagyon jó, én ezt használom amúgy is. rendes ára 399 ft :wink: :wink: :wink:

Candi
mi lesz ha forog? A saját tengelye körül már megy :wink: :wink: ma reggel addig tornázott, hogy így feküdt
Kép

Jó éjszakát!

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Jó reggelt!

Muszkuru

Jobb már a helyzet? Sárgaság múlik már?
Váratlan vendég…Szeretem…
Amíg terhes az ember rá kíváncsiak meg a pocakjára, amikor megszületik a baba mindenkit a baba érdekel. Ilyenkor lépj le! Irány a kád, sétálj egyet, foglalkozz magaddal. Komolyan mondom! Jót fog tenni, ha egy csak egy félórányi olyan időd van, amikor magad vagy!
Nagyon édes Eszti a képeket! Ha nem oda - vissza zipzáras a hálózsák :wink: akkor nem durva

Meli

Te már megint dolgozol?! Irgum-burgum!
Most kezdődnek a ballagások? Azt ugye kihagyod…?!
Ne törődj a kilókkal, lefog menni hamar, szoptatás, pár hét álmatlan éjszaka és nappal, és már el is tűntek a kilók(ezt nem bíztatás képen mondom)
Nem hagytuk itt a melósokat, mert már csak befejezni jöttek. Mire mi indultunk már kész is voltak.
Mi is sokféle popsi krémet kipróbáltunk, és ami a legjobban bevált az a Bepanthen. Pár órán belül rendbe hozza a kipirosodott popsit, nem ragad, könnyen lemosható.
Nekem nem voltak jósló fájásaim, viszont derékfájás és hasmenés igen,rögtön a szülés előtti napon.
A dokidat meg zaklasd,azért fizeted!

Kis_plutó

Meggyógyultatok?
Elhiszem,hogy anyudék már várták, hogy náluk legyetek, és legalább Te is tudtál pihenni(gondolom). Nálunk is lelki betegek a nagyszülők, ha egy hétig nem látják Mátét.
Rendben volt a kontrolon minden? Apára fel?
Nekünk is volt hálózsákunk, de zipzáras :wink:
Nekem sem jött be a gyógyszertári popsi krém, viszont a fürdető krém igen



Nektarin


Én is Réka tornáztam, tényleg fárasztó, főleg a vége felé, de azért nagyon jó.
Csoki 8)

Candi

Piri… :twisted: :twisted: :twisted:
Most lesz az esküvő? Végül is mi lesz a nászajándék?

Mókuska

Jók a képek! Mi is gyakran megyünk Szilvásváradra, nagyon szeretek az erdőben kirándulni. Egy jó kis pisztrángról meg ne is beszéljünk.

Takidó

Lehet, hogy még nem bújik ki Gerda foga, de a fogcsíra már duzzadhat, és lehet, hogy attól nyűgös.

Nika

Nagyon szép kisemberke Bertold. Tényleg, hogy becézitek?
Következetes nevelés…inkább csak próbálkozom

Mamen

Kitartás, mindjárt itt a nagy nap!!
Ne szomorkodj! Van egy egészséges babád! Tényleg véletlen, hogy amikor az egyiket elvesztetted, a másik majdnem akkor születik. Lehet, hogy mégis csak van valami a lélekvándorlásban :roll:

Icus

Mi újság? Bevetettetek anyait -apait?
www.imagechef.com
Ezen az oldalon lehet mindenféle névvel ellátott dolgot gyártani

Hoppá

Fel a fejjel! Még simán nőhetnek a petécskék. Kíváncsi vagyok, mit lát ma a doki az Uh-án.

Sziszi

Sikerült találni orvost, aki megnéz hamarabb?
Sült tejbegríz. Nálunk ma lesz!
Sajnálom az ismerősödet, tényleg borzalmas. Belesem gondolok, hogy szegény baba mit érezhet. Értelmetlenek ezek a halálesetek. Az is ami majálison történt a kisfiúval…szörnyű, nem is tudom, mit kezdenék magammal…

Nektarin

Jó tanulást, nekem is kezdődik…Mikor lesz a záróvizsgád?
3 kiló 21 hét alatt az nem sok, tudom- tudom felesleggel indultál, de nyugi lefog menni az is, ha odafigyelsz a diétára. A diétát én sem értem
Ha minden igaz vasárnap tudom elhozni a kocsimat, vagy hétfőn. Szerencsére nem komoly a baj, elég kis zsákban vinnem a pénzt :wink:

A hétvége nagyon jól sikerült, Bográcsoztunk, szalonnát sütöttünk, kirándultunk, bringáztuk, jókat dumáltunk, sokat nevettünk. Szóval nagyon jó volt!
Megyek mert Máté bekakilt…
Puszi

málna2162
 
 


Bea!

Nagyon boldog születésnapot!!


Kép

málna2162
 
 


Sziasztok!!!
Jó reggelt!!!

Ma is olyan jót aludtam :shock: :lol: el sem hiszem....aludtam majdnem 9 órát...és csak 2x voltam kinn wc-n.....nálunk megint hűvös az idő és borús,ilyenkor Dénes kevesebbet mozog,sajna...nemúgy tegnap...mondtam is az apjának,hogy egész nap táncolt bennem,remélem éjjel nyugi lesz!!!!
Ma megyünk dokihoz...beszámolok az "élményeimről" és majd kiokosít,hogy mi lehetett az oka....ma már csinálnak egy rövid ctg-t is szerintem,meg uh!!!!!Pont 3 hete nem láttuk a manócskát,már úgy vártam a mai napot!!!!
Úgy gondoljuk apával,hogy a köv.héttől minden héten mennünk kell ctg-re,szerintetek azokra az alkalmakra már maradjon a kocsiban a kórházi csomag????Ti ezt hogy csináltátok???Jó ez nem vonatkozik arra,aki 10 percre lakik a kórháztól!!??Asszem ártani nem fog,elfér a kombiban....


Málna,örülök,hogy jól telt a hétvégétek!!!!Munka...neeeemm!!!!!Csak nosztalgiából megcsináltam néhány csokrot...a ballagási és anyák napi őrületben csak úgy veszem ki a részem,hogy vas.ebédet főzök a kompáninak az üzletben...szerintem ez a minimum,amit megtehetek....és apa is segít!!!!!



Andi,de reméelm az inszem idején nem fogsz dolgozni!!!Te is kicsit hajtós időszakon vagy túl????Szükséges a hormonális rásegítés????vagy csak a tablettás kezelés????Annyira szurkolok nektek!!!!!

Sziszi,Kata???Ti hogy álltok??Remélem sikerült Sziszi elintézned az UH-t,Katának pedig izmosodtak a tüszők :lol:


Gabi,Esztike ezeken a képeken olyan,mint egy féléves baba!!!!!El sem hiszem,hogy még csak egy hónapos múlt!!!!!Én kezdésnek vettem 3 doboz melltartóbetétet,de ez az ár tényleg marha jó....lehet,hogy bekukkantok a Rossmannba,ha indulunk Pestre!!!!


Most meg megyek a patikába,még jövök!!!!!Szép napot mindenkinek

Kép Kép
meli1118
 
 


Sziasztok,

olvasok folyamatosan, csak nem tudok/vagy épp nincs kedvem írni.
UH-ot nem intéztem, hőmérővel ügyeskedek. :wink:
Ma nagyon fucsán fájogat a hasam, tegnap is ráerősítettünk :oops: , majd a hétvégén is egész szerdáig. Utána meg reménykedünk és pihizünk :lol:

Nem volt kedvem kilincselni. :twisted:
Kedden felhívom a dokit, hogy akkor mi a köv. hónap menete :shock: és mikor kell telefonálni. Meg ugye kell új recept a Clostira.

Popsikenőcsben nekünk a Bóraxos-F nevű gyógyszertári vált be a hétköznapokra. Súlyosabb esetre pedig a mai napig a Sudocremet alkalmazzuk. Minden kismamának ajánlom, hogy tartson otthon egy pici tégellyel. Szuper jól regenerál, igaz drága.

Takido
Simán lehet már a foga, ahogy Málna írta. Állítólag addig nagyon kellemetlen, amíg az íny alatt furakodik kifelé. Hamár érzed és látod, akkor nem okoz bajt.

Musz
Én azért hagynám néha sírni egy kicsit. Próbáld meg, hogy nem veszitek fel. Úlj az ágya mellé vagy a kanapéra tedd magad mellé, simogassad, énekelj neki vagy amit szeret..., de szerintem ne kapkodjátok fel mindig, mert nem fog megmaradni később sem egyedül. Azért majd csak kell fürdened, főzni, enni. Nem foghatod állandóan. És még mi lesz, ha el kezd forogni, kúszni.... :roll:
Sikerült visszafogni a sűrű szopizást?
Alakul a napirend?

Meli
Mivel nem laksz közel a kórházhoz, viheted a csomagot. Inkább, minthogy ne legyen ott, ha kell.
Pihizzél, már úgysem sok ideig teheted. :P

Málna
Nálad volt már tüszőleső UH vagy ebben a hónapban nem is lesz?
Bocs, már pontosan nem emlékszem....


Többieknek puszi.
Vendég
 


Gyors helyzetjelentés - bagolyka végre az apján lóg :D

Beus, boldog szülinapot! Puszi!

A helyzet javul, illetve érdekesen alakul.
Ha anyu teszi le, csendben marad, és bealszik.
Ha én, akkor nem.
Ha hallja a hangomat, sír, amíg fel nem veszem, ha kussban vagyok, ő is csendben van :shock:

A szopizást csökkentettem, csak két - két és fél óránként hagyom, hogy letámadjon.

Infacolt nyeldekli, minden szopi előtt, lehet, hogy ennek is köszönhető a javulás.

Ma azért párszor sírógörcsöt kaptam :cry: , így anyukám csapot-papot hagyva rohant hozzám, szegény unokaöcsém gimnáziumi ballagását hagyta ki. :?

Szóval kemény napokat élünk meg.
Én, aki mindig menős voltam, teljesen kikészültem attól, hogy 3 hete a lakásba vagyok bezárva, egész napom kakis popsi törölgetésével és egy minipióca táplálásával és ringatásával telik :?, és én, aki nagyon szeret aludni, napi átlag 4 órával kell beérnem, azt is több részletben...

Visszaolvastam, de írni most nem tudok mindenkinek, bocsánat! :oops: :roll:
Sziszi, Kata, Málna, drukkolok, Andi pihennyé, mert küldöm Esztit, Gabi, irigyellek, 3 gyerek milyen jól bírod, Meli, Mamen, sokat gondolok rátok!

Pusz

én is ilyen álmos vagyok...
Kép

Musz

KépKép
muszkuru
 
 


helló Mindenkinek !!!

nemrég jöttem haza az egyik kolléganőmtől, akinek négyhetes a babája
egy kis tündérke, de amikor ölbevettem, a félig feldolgozott tejcsit rámpakolta :lol: :lol: :lol:

Musz
ha a közeletekben laknék, biztos átugranék egy kicsit, hogy ehess és pihenhess egy kicsit, addig a minipiócát szórakoztatnám 8)
egy időben szép fények karikafülbevalóm hordtam és a rokon kisbabák tátott szájjal nézték a csillogó valamit a fülemben :lol:
ja, és felfedezték, hogy a Vikinek hosszú a haja ergó nagyon jól meg lehet húzni, ami különösen jó szórakozás, mert Viki visít közben :?
aludni én is nagyon szeretek, ha 8 óránál kevesebbet alszom, akkor olyan vagyok másnap mint a hátramenet :x
inkább otthonülő vagyok, szobabogárka :lol:
anyukád szupernagyi !!!! :D
a párom anyukája és anyum már most jelentkeztek, hogy ha jön a trónörökös, akkor bevetésre készek !
már csak a trónörökös hiányzik... :cry:
akkor a kis minipiócád ( bocsi, hogy így nevezem Esztikét ) számára Te vagy az Isten
kitartás !!!!

Gestomix szedése hat hónapig
vvviki
 
 


Meli
mi volt a dokinál ???
melegfront van, ezt babák is érzik nagyon ! Dénes produkálta magát az UH-n ?
Anyudnak igaza van !! a szoptatásnál szinte leugranak majd rólad a kilók !!!!

Gabi
Esztike igazi tornász !!!!!
ügyesen kibányászta magát a hálózsákból ! :shock:
nagyobbacskák hogy vannak ?

Nektarin
nekem inkább súlyhiányom van, valahol olvastam, hogy ez negatívan befolyásolja a teherbeesés lehetőségét
de akkor hogy lesznek terhesek az éhező afrikai nők ??? :shock:
nekem is kellene tornáznom, felfedeztem, hogy nem a hátsómra hízok, hanem a hasamra ! :x
szóval, az a néhány kiló, amit sikerült felszednem, a hasamra ment :shock:

Gestomix szedése hat hónapig
vvviki
 
 


Bea
boldog szülinapot !!!

Kata
hajrá a tüszőkkel !!!! :D :D

akiknek nem írtam, azoktól bocsánat !

mindenkinek nyugis éjszakát ( vagy mozgalmasat :wink: )

Gestomix szedése hat hónapig
vvviki
 
 


Zsizsik ???

Ildi ???

Gestomix szedése hat hónapig
vvviki
 
 


Sziasztok!

Még egyben és haza engedtek, pedig már én is vittem a csomagomat.(először) De babóca nagyon jól érzi magát odabent. :D Ctg, uh, labor jó, semmi fájás és gyanús jel. Nagy baba a doki szerint, így már örülök is egy kicsit a császárnak. 8) Jövő péntek 8 óra.
Bea, Isten éltessen sokáig!
Musz, kitartás, próbálj meg kikapcsolni egy kicsit, amíg anyuddal van a baba.
Sziszi, megy a drukk a sikeres projecthez. :wink:
Meli, várjuk a beszámolót. (én ma voltam utolsó ctg-n és először vittem a táskát, de te messzebb vagy így nem árt ha nálad van)
Málna, köszi a bíztatást. Próbáltam megnézni a képeid, de nem nyitotta meg az oldalt. :cry: Majd még próbálkozom.
Gabi, köszi a betét tippet én is megnézem. Eszti tündéri és nagyon huncut lehet. Jövő pénteken légy telefon közelben :wink:
Andi, sajnálom :cry: . reméljük ez volt az utolsó piros látogatód mostanában. Kapcsolj ki a lagzin és bulizz egy nagyot :!:

többieknek is puszi: Mamen
mamen
 
 


Ja, apa új fogalmat alkotot. Egy baráti párnál megszületett a második baba és ő beszél az apukával. Kérdezem a részleteket, milyen volt stb. " Hát éjjel bementek, a doki még be sem ért, de már jöttek a TOLATÓ FÁJÁSOK. Olyan jót röhögtem, mondom az tolófájás, ja azt ő nem tudta. :lol: (látszik, hogy szeret veztni)
mamen
 
 


Hello,

hulla fáradt vagyok, úgyhogy csak egy percre:
nemrég jöttem meg a dokitól: egy db 19 mm-es tüszőcskécském :lol: van, így kaptam szurit.................... :roll:

Jó éjt, majd holnap jövök, olvasok.

Bea, nagyon boldog szülinapot!

Kép

Kép

Kata & Gege & Nórika :)
hoppá
 
 


most csak nagyon rövden, és a legfontosabbat, ugye nem baj?

Bea
nagyon boldog szülinapot!!!
Kép

Jó éjszakát!

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!!!

Tegnap este már nem volt kedvem jönni,későn értünk haza!!!!
Dénes teljesen jól van,szépen hízogat,már a becsült súlya 2600g!!!!!!!!A méhlepény érik,látni rajta egy-két meszesedést,már,de a doki szerint ezzel még a végéig simán ellesz ő benn....BPD 9,1cm!!!!!És továbbra is fejvégű és már akkora,hogy nem is fért bele a képbe rendesen!!!Viszont a dokim összeszidott,hogy ő látja rajtam,hogy a felsuedett 17 kilóból 10 kiló a víz,a lábaim nagy tepsik,a fejem is megnőtt :oops: és a hasfalam is megvastagodott...szal vissza kell fognom magam az evés terén is és innom sem szabad napi 3l-nél többet és ebben már benne van a gyümölcsben lévő víz is :cry: de hogy hogyan fogom ezt kibírni????????Jó kérdés....még jó,hogy most nincs olyan meleg!!!!De mivel a vérnyomásom is fentebb ment ,nagyon oda kell figyelni...még szerencse,hogy a vizeletben fehérje nem volt,mert akkor az már toxémia és be is utalt volna akórházba szerintem!!!!!
A görcsökre azt mondta,hogy ne aggódjak,a ctg nagyon jó lett,a méhösszehúzódásaim normálisak,keveset keményedek ahhoz képest....és a sok széklet a görcsökkel mind annak az eredménye,hogy eleve nagyon gyors az anyagcserém+a méh súlya feltolta a beleket a gyomorhoz közel és ezért a gyakrabban kell kiürülniük a beleknek,mert kicsi a helyük!!!!
Ez legalább megnyugtató!!!
Jövő héten csüt.megyek ctg-re a kórházba,aztán majd csak 22-én a dokihoz(ha minden rendben lesz addig)és utána már hetente 2x a kórházba ctg-re!!!!De az uccsó uh az valszeg 22-én lesz!!!!!

Hát ennyi történt tegnap,amikor egyébként egész nap halálomon voltam a front miatt,a vérnyomásom is biztosan azért ment fel....

Most nem írok senkinek külön,mert mennem kell főzni!!!!Később jövök még,puszi mindenkinek

Kép Kép
meli1118
 
 


Szisztok!
Én is csak beugrottam, csavart fejjel!

Bea: Nagyon Boldog Szülinapot kívánok! Kép Kép
Ne haragudjatok, majd holnap igyekszem írni, most ezerrel rohanás van. Tegnap is éjfélig ment az előbuli.
Holnap meg valahogy fel kell kelnem majd dolgozni, hajaj lehet le sem fekszem :roll: :wink:
Puszi mindenkinek!

Andi
candi
 
 


Sziasztok,

No kész lettem, egy kicsit pakolgattam itthon, bevásárlás, főzés, kicsi rendrakás, a festő szokás szerint dolgozik, állítólag holnap befejezi, hát hiszem, ha látom.
Kutyám rosszalkodott, kiásott egy petúniát, amióta a szomszédba, hoztak még egy kutyát "megőrült".
Most majd megyek tanulgatok egy kicsit, de mivel drága festő barátunk bömbölteti a sztár fm-t kissé nehéz koncentrálni:)
Holnap már nem lesz kifogás, muszáj tanulni!!!!
Bentről nem nagyon tudok írni, merthogy a "számban" ül az utódom, kicsit furcsa dolgai vannak, ahogy kiteszem a lábam az irodából, már is a helyemre pattam, internetezik, fényképeket tölt le, érdekes, és néhza olyan közel ül, hogy alíg tudom valahogy megoldani, hogy észrevegye magát, ráadásul, a monitoromnál, vannak aprósáégok, kindertojásból stb., és fogta és odatette a saját kis mütyürjét, háááát én kiakadtam, még majdnem 3 hónapig itt leszek, mit gondol, van külön helye, igaz nem nagy, de kibírható.
Na bocsi, kipanaszkodtam magam, a babám folyamatosan mozgolódik, nagyon jó érzés, az evés terén pedig nagyon rendes voltam a héten, semmi csoki, csak müzliszelet és alma helyette, vacsira sem ettem kenyeret, csak zöldséget, fehérjét, ma már hiányozott az édesség, sütöttem teljeskiörlésű, barnacukros erdei muffint:)
Szóval rakok képet is, bár nem a lejobban sikerült.
Kinéztük a bababútort is, ha minden jól megy, nem sokára megrendeljük.

Málna, örülök a kocsidnak, mármint, hogy nem került egy vagyonba:) a torna tényleg jó, muszáj csinálni, de csak elkezdeni nehéz, ma is fogom, 20-30 perc nem a világ, és érzem, hogy jó, mintahogy a müzliszelettől és az almától van energiám, nem kell mindig csoki, a bőrőm, hát a hasamon szép, de a lábamon, szóval kenem mint a kisangyal, de majd, ha lemegy az a csúnya sok-sok kiló, talán rendbejön.

Beus, boldog, boldog születésnapot!

Musz, kitartás, szerintem is befog állni, és te is egyre ügyesebb, tapasztaltabb leszel, kislányod terén, kitartás, amúgy a telihol tényleg egy nagy szar, én sem tudok úgy aludni olyankor. Remélem kicsit ki tudtad pihenni magad, a sírás, hát szerintem nekem is lesz benne részem, tényleg kitartás!

Szisz, kíváncsi vagyok a következő hónapodra, majd mit is mond a doki, de addig is, mindent bele.

Meli, hát, igen ezek a fránya kilók, víz, vérnyomás, ezért félek én a nyártól, ügyes leszel, oda tudsz figyelni, és nem lesz baj, de sajnos néha olyan nehéz! Ki fogod bírni, én megértelek 100%-ig, de muszáj magad miatt is, baba miatt is. Gratulálok Déneshez, már nagyon nagy fiú:)

Hoppá, na ez tök jó, jó nagy tüssző, szurkolok.

Viki, hát tudod, én mindig vékony akartam lenni, és inkább azt mondtam, hogy hízok én, csak fogyni ne kelljen, de tudom, hogy az sem túl egyszerű, hát az élet már csak ilyan, azért egyél, sok-sok egészséges dolgot, és hát a mozgás is fontos.

Mamen, gondolok rád, hogy vagy?

Gabi, a képek annyira jók, minden rendben volt Esztivel ugye?

No hát szép napot mindenkinek, megyek tanulni, majd jövök.

Kép

Kép
Kép
nektarin
 
 


helló Mindenkinek !

hova lett a napsütés ???

szegény párom az éjjel beteg lett, valami vírust szedett össze, a gyomrára ment, ápolgatom lelkesen

Nektarin
már Te is félidős vagy !

Gestomix szedése hat hónapig
vvviki
 
 


Meli
Dénes szép nagy fickó lesz !! :D :D :D gratula a méreteihez !!!
én sajnos nem tudok ellenállni a finom sütiknek, csokinak és husiknak :oops:
csonti vagyok egy kis pocakkal - oda híztam :lol: :lol: :lol:
tegnap felpróbáltam a bikinimet és a tükör előtt röhögőgörcsöt kaptam :lol: :lol:
a doki tényleg látja az ember lányán hogy víz van rajta ?
ma délután három órát aludtam !! a front csinált ki engem is tutira
kitartás !!! már csak bő egy hónap van hátra !!!!

Mamen
ez nagyon jó, TOLATÓFÁJÁSOK ! :lol: :lol:

Gestomix szedése hat hónapig
vvviki
 
 


Hoppá

Tök jó. Mondtam én :lol: :wink:

Nekem ma van pé :!: :shock: :oops:
Vendég
 


Sziasztok!!!

Sziszi,ez tökjó,hajrá!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Eszti neked is növekedik már a poci!!!!Pihenj a hétvégén!!!!

Viki,simán....ránézett a testemre és közölte,hogy a felszedett kilók több,mint fele víz.....látott egypár terhes nőt...

Na lányok,most segítsetek!!!!!

Tegnap elkezdtem egy kicsit barnázni és még ma is tart!!!!Nem nagyon,egészen minimális,nem viszket,nem csíp,fáj..harap :? de van és halálra idegesítem vele magam....ha nem múlik holnap reggelig,akkor hívom a dokim és lehet,hogy megint berendel a kórházba....nem akarom.....
szerintetek:okozhatja,hogy csökken a hormonszint így a terhesség vége felé,ami a lepény leválásához vezet....vagy mi lehet????
Volt valakinek ilyen a terhesség vége felé?????
Nekem már pénteken azt mondta a doki,hogy a méhszáj nyíladozik(ezen szavakkal :) )tehát lehet oka a hormoncsökkenés....na mit mondtok?????

Segítség!!!!!!

Írjatok és nyugtassatok meg!!!Köszi

Kép Kép
meli1118
 
 


Csak gyorsban - mert vasalok, fürdeni és reggelizni készülök, és a gyerek is a kezemben... :?

Meli, én a szülés előtt közvetlenül barnáztam, de nem tudtam eldönteni, hogy ez a folyamat része, vagy pedig a dokim "kellemes" vizsgálatainak a folyománya.

Egy telefont szerintem megér a dokidnak, márcsak azért is, hogy ne aggódj feleslegesen, és megnyugodhass.

Puszi

Musz

KépKép
muszkuru
 
 


Sziasztok,

Mamen, nem jelentkeztél!? Csak nem??? :shock: :roll:

Meli, nem lehet, hogy a nyákdugód távozott?? :roll: Azért hívd fel a dokidat, akár most, az a biztos, ha ő megnyugtat!!

Sziszi, megint egyformán............ A dokim azt mondta pénteken, vasárnap reggel 8 s 12 között lesz az aktuális idő......... :oops:

Málna, veled mi van? Majd elolvasom, amit küldtél!

Na, majd jövök, felhívást kaptam egy keringőre :oops: :lol:

Kép

Kép

Kata & Gege & Nórika :)
hoppá
 
 


Szép, jó reggelt!

Még egyben drága Katám, de már nem sokáig. :D Megy a drukk neked is és Sziszinek is :!: Mindent bele. :oops:

Meli, ne várj holnapig, telefonálj és ne idegeskedj!(szerintem) Remélem nincs gond és jól vagytok. Tudod én is korán kezdtem nyílni és még mindig itt vagyok. (De azért PRÓBÁLTAM pihenni, te is vedd rá magad.)
Nektarin, alakul a pocid neked is. Csak így tovább. :wink:
Viki, jó neked, hogy bikinit próbálhatsz. Nekem nem lesz rá szükségem egy darabig. (remélem nyár végén azért igen)

Mindenkinek szép napot!
Mamen
mamen
 
 


Sziasztok!!!

Na felhívtam a dokim,aki azt mondta,hogy lehet egy vékonka hajszálér megrepedve,ami nem kivérzik,hanem lassan távozik barna folyás néven.....és okozhatja a kicsit kinyílt méhszáj...most az van,hogy pihenés...na nem mintha mostanában csinálnék nagyon mást is....aztán ha vérré változik,akkor kórházi kivizsgálás,ha csak barna marad,akkor holnap újra hívjam és megvizsgál kedden...úgyis mentem volna ctg-re csütörtökön...akkor előrébb hozzuk....
De egyébként tényleg nagyon kevés a váladék....
na megyek ledőlök...most fürcsiztem,a biztonság kedvéért rendbe tettem a szőrös területeket :oops: ki tudja....nem akartam sündisznóként kórházba kerülni :roll:

KATA!!!!!!!!Akkor sipírc vissza apához és mindent bele!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ÁGi,Esztike hogy bírja a frontokat????Az én fiam már most sem,mi lesz velem,ha kibújik....

Puszi mindenkinek

És éljenek az Édesanyák!!!!!!

Kép Kép
meli1118
 
 


Szia Mamen,egyszerre írtunk!!!!
Jaj,de szeretnék már a te helyedben lenni,vagy legalább már 2 héttel előrébb!!!!!Most beszéltem meg Dénessel,hogy még 2 hetet bírjon ki benn,aztán már jöhet,addigra meghízik annyira,hogy ne legyenek bajok a hőingadozással és atüdeje is tökéletes lesz!!!!!De már nagyon szeretnék ott tartani,hogy akármikor mehetünk szülni!!!!
Próbálok minél többet pihenni,tényleg csak a házimunkát csinálom itthon és semmi mást....de látod,ez sem elég....ha neked is korán megnyílt a méhszáj nem volt barnázás-vérzés,vagy csak folyás?????
Puszi

Kép Kép
meli1118
 
 


sziasztok!

Meli
én egyik terhességemkor sem "találkoztam" a nyákdugesszal, de azt mondta a szülésznő, hogy ha valaki már nyílik akkor az már eltávozott. :shock:
Vigyázz magatokra nagyon!! Kép ez a munka most apáé :twisted:
Kép ez a munka szintén apáé
Kép még ez sem a tiéd
Kép ezt lehet neked is :wink: :wink:
na meg természetesen pihenni.

Sziszi, Hoppá
apát elkapni ám :oops: :wink: :wink:

És egy kép anyák-napjára. Ők az én igazi ajándékaim :D
Kép csipet-csapat
és még egy, immár velem kiegészülve
Kép

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Most csend és nyugalom van, az ágyában alszik! :shock: :D
És már a cumizás is megy, apa megtanította :D
Kép

Meli, Esztimanót úgy tűnik a frontok hidegen hagyják, a hasfájás annál kevésbé.
Bár most úgy tűnik, hála az Infacolnak, nyugalom van.

Andi, elfelejtettem egy kérdésedre válaszolni! :oops:
A végleges szőrtelenítésről érdemben még nem tudok nyilatkozni, mert csak egyszer voltam, viszont négy-öt alkalom szükséges a végleges eredmény eléréhez.
Bár az is igaz, hogy egy alkalom után is ritkult a dzsungel a lábamon. :lol:
Mivel terhesen a megváltozott hormonszint miatt nem javasolják, így a hátralévő kezelések tavaly nyár végén elmaradtak.
De a kihagyás állítólag nem okoz gondot, szóval tervezem, hogy a végére járok :lol:

Musz

KépKép
muszkuru
 
 


Sziasztok,

köszi a drukkokat, de ez a része mindig jól ment nekünk. :oops: :wink: Utána szoktak jönni a gondok, ha összejön. Megtettük, amit lehet....

Hoppá
Ennyire meghatározzák, hogy mikor kell együtt lenni???
Hát, ez így elég furi: kötelező szex. De ugye a jócél érdekében mindent meg kell tennünk :wink:

Musz
Nagyo helyes Eszti a cumival. Infacol nekünk is segített. Aztán áttértünk az édeskömény teára, az is jó és nem olyan drága.

Bea
Boldog szülinapot.

Gabi
Tényleg ez a legszebb anyáknapi ajándék.
Nekem bent alszik fájó hassal az én kis ajándékom. Hozott nekem hatalmas napraforgót :D , Ő választotta a virágosnál.
Vendég
 


Plutó,
szépek vagytok így a gyerkőcökkel. Remélem 5-6 év múlva én -illetve mi itt mind- is legalább (legfeljebb :lol: ) 2 gyerkőccel fogunk anyák napján fényképezkedni!

Sziszi,
a tüszőrepi szuri 36 órával a beadás után fejti ki hatását, nekem péntek este 8 körül adták be. Ezért mondta a doki, hogy most ne a 2 naponta egy módszert alkalmazzuk... :oops:
Most megint szúr a hasam és hátul :oops: . Szinte 100%, hogy ez a pé-m jele, most így már negyedszerre rá kell jönnöm.

De szép is lenne, ha ma, anyák napján megfogannának babácskáink..... Hát, mi is mindent megtettünk érte. Innentől már csak a sors dönti el, elküldi-e hozzánk a bébinket... :roll:

Musz,
remélem Esztikétek nyugodtabb már. A végleges szőrcsapolás mennyibe kerül? Jól gondolom, hogy nem fájdalommentes???

Meli,
remélem már elállt a barnázás, és Dénes bírja odabent! Azért majd szólj, ha pár hét múlva megindulnak a TOLATÓFÁJÁSOK :lol: :lol: :lol:

Málna, jelentkezz és mesélj. Pé? Valami?? Nem mondasz semmit. :shock:

Nekterin, neked is alakul a pocakod! Sok kismama ruhát vettél már? És ti, többiek??

Én eldöntöttem, ha terhes leszek, el fogok menni egy varrótanfolyamra, hátha hasznát eszem.

Na, megyek, puszi

Kép

Kép

Kata & Gege & Nórika :)
hoppá
 
 


Sziasztok!!!
Hát úgy néz ki,hogy még nem kell kórházba mennünk,elmúlt a barna...már csak a wc papíron elvétve találok egy kis elszíneződést.....hála istennek....vagy a beküldött 8 mg-nak ne is keményedek.....

Gabi,szívem,olyan jót nevettem a figurákon...megmutattam apának,vette az ukászt :lol: :lol: a gyerekeid valóban igazi ajándékok!!!!!!!Milyen boldogság lehet!!!!!

Kata,ha jönnek a tolatófájások,okvetlenül szólok!!!!!Ha a nyákdugó lett volna,szerintem már lennének fájásaim,szal nem az volt!!!!!

Ági,én is el fogok menni végleges szőrtelenítésre!!!!!Halálra unom már ezt a heti borotválkozási szertartást 13 éves korom óta!!!!Majd szülés-szoptatás után értekezünk róla!!!!

Na mi most értünk haza az anyák napi köszöntésből,anyut szegényt munka közben csíptük el,anyósom viszont terülj-asztalkámmal várt,meg apa nagymamájánál is voltunk...jól beettem megint :oops: hát lehet így fogyózni??!?!?!?!!?

Ma már nem jövök szerintem!!Szép estét mindenkinek

Kép Kép
meli1118
 
 


Jó estét Mindenkinek !

Gabi
köszi a csodás képeket !!!!!! :D :D :D :D
szerény véleményem szerint ez a legklasszabb dolog egy nő életében, amikor a kis prücskök körülugrálják !!!! :D :D
irigyellek is ezért a három kis csodáért !!! :oops: :D
sajnos, néhányan azt gondolják rólam a cégnél meg az ismerősök közül is, hogy én is olyan emancipunci vagyok, akinek a karrier az első, gyerek nem kell :cry:

Kata
hajrá !!!!!!!!!!!!!!
nagyon nagyon drukkolok !!!!!!!!!
varrótanfolyam jó ötlet ! én annak idején ( még az előző évezredben :lol: :lol: ) elméletileg tudtam varrni és egy kicsit gyakorlatilag is ( felhajtás, gomb felvarrás ), sőt, még kötni, horgolni is, de már az régen volt ! :oops: :oops:
majd fel kellene elevenítenem a tudásomat :shock:

Musz
Esztimanó igazi szakértelemmel cumizik ! apa jó tanítóbácsi lenne !!! :lol:
Nyúlgyerek hogy van ?

Meli
nagyon szuper, hogy eltűnt a barna !!!!!!!! :D :D :D
Dénes rendes kisfiú, már most hallgat az anyukájára és még 4 hetet lazán kihúz odabent !!!!!

Mamen
ezzel a bikinipróbálással együtt felfedeztem, hogy a combomon felbukkant a narancsbőr !!! hát ez jó ! :? :? :cry:
beletörődtem, emiatt még nem adják a krumplit drágábban a boltban. :lol: :lol: :lol:
nyár végére simán hordhatsz majd bikinit !!! :D
a szoptatás és babával járó teendők miatt szinte leolvadnak az ember lányáról a kilók ( anyukám és a már szült barátnőim tapasztalata ) :D

Gestomix szedése hat hónapig
vvviki
 
 


Jó reggelt! :lol:

Ma már remélem mindenki jön, mindig csak frissítek, de sehol senki :?

Jelentkezzetek!!

Ma és holnap apa nem alszik itthon, ma a hugim lesz az ágytársam. Tök érdekes, egyedül nem maradok meg éjszaka,de ha itt a 13 éves hugim, nem vagyok betojva. :roll: Na nem mintha ő meg tudna védeni :lol:

Készülődök, 8-tól órám van. Pedig olyan jó lenne itthon lenni :roll: .

Pusszantás, és JELENTKEZZETEK!!!!!

Kép

Kép

Kata & Gege & Nórika :)
hoppá
 
 


Reggelt!
Nálam még a fiúk a bányában dolgoznak, alig bírtam felkelni, most meg rohanhatok!
Lagzi nagyon jól sikerült, hajnli 5-ig roptuk, úgyhogy tegnap a tunyulásé volt, dolgozni nem tudtam menni, majd ma hallgathatom a szöveget a kollégáktól, de nem érdekel. 8)
Kata: milyen volt a repi szuri? Hülye kérdés tudom, de fájt? Hova adták be? Szerointem a héten nekem is lesz.
És mit fogtok csinálni hugival ste? Mozizás, finom vacsi?
Meli: örülök, hogy elmúlt a barna, Dénes még igazán várhat egy pár hetet!
Gabi: nagyon jó képeket kaptunk ismét! :wink:
Musz: köszi a szőrös választ, remélem nekem is fussa majd egy teljes kezelésre, tényleg uncsi ez a tépkedés stb.
Eszti nagyon édesen cumizik, ez egy nagyon jól sikerült képecske róla.
Sziszi: akkor innentől megy a drukkolás, kaptál a dokitól valamilyen progeszteronos kúpot, vagy tablettát?
No futok lányok, mert elkések, mindenkinek sok puszi mára is.

Andi
candi
 
 


Candi, a repi szurit a popómba adták, izomba. Komolyan, én, aki úúúútálom a tűt, semmit sem éreztem. Összecsípte a doki a bőrt, aztán mintha egy gyerekszúnyog :lol: megcsípett volna. Ennyi. Utána 2 percig feszült egy kicsit, de semmi más.

Na megyek, mert elkések. Én lakom a sulihoz a legközelebb, egyik épületünk 700 m, a másik 800 m, de mindig én érek oda utoljára :lol:

Pussz

Kép

Kép

Kata & Gege & Nórika :)
hoppá
 
 


Sziasztok,

Hoppá
Mi is elcsíptük :wink:

Itt a görbém
Kép

Még ma is ráerősítünk, apa nem ellenkezett , hogy este összebújjunk.
Mostmár csak várni kell. Te kapsz sárgatest hormonpótlást?
Holnap lesz már a doki, akkor felhívom...

Candi
Azt mondta, hogy akkor kapok, ha pozitív a teszt. Segít megtartani a terhességet. Előre most nem mondott ilyet, mert ez egy kicsit béna ciklus a kongresszus miatt. :cry:

Tomi szegény rosszul van, fáj a hasa és tegnap alig evett, hányt, láza is volt. Ma reggel már kajált, de még megy a hasa. A nyelve nem fehér, szerintem elrontotta a gyomrát.

Meli
Jó, hogy már rendben vagy.
Vigyázz magadra. Már csak pár hét van hátra.

Mamen
Hogy vagytok? 2 in 1 ????
Vendég
 


Hazaugrottam kajálni.

Sziszi, lehet, hogy egy a dokink?? :lol: Nekem is azt mondta, ha pozitív lesz a tesztem, kapok Duphastont. Ez gondolom (ahogy néztem) terhesség megtartását, progihiányt segít.

Málna? Te a 16. napon vagy, mi újság? jelentkezz már!!

Kép

Kép

Kata & Gege & Nórika :)
hoppá
 
 


Dobok egy aktuális görbét. A mai hőm már nem tetszik :?

Kép

érdekes, a 15. napra teszi a pé-t, pedig aznap voltam dokinál, akkor kaptam szurit, és vasárnap reggelre mondta a pé-t. :roll:

Kép

Kép

Kata & Gege & Nórika :)
hoppá
 
 


Hoppá

Az én görbémen is a 16. napra teszi vissza, pedig a PG53 szerint vasárnap volt. Ez nekem most nagyon furi.
Lehet, hogy a ferti szernt akkor és utána 2-3 nap a jó. És eddig pont ez volt a baj, hogy mindenki előtte próbálkozik.

Most én is elbizonytalanodtam :roll: . Azért még belehúzunk.

Ti aztán rendesen rágyúrtatok. 2 dupla :oops: :?:
Vendég
 


Többiek?????????????

Én is fakadjak ki, mint múltkor Málna, hogy előkerüljetek????????????? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?