Új privát üzeneted érkezett!

Meg azt is gondoltam, hogy ha lenne baba, akkor beninek tegnap már észlelnie kellett volna a tej izén a változást. Arra nem számítottam, hogy elutasítja, remélem emiatt nem is fogja, de vm meglepődésfélére gondolok. Különben a hőesés beágyazódás elején vagy végén van.

Ja a másik, tegnap este már nem éreztem puhának a méhszájat, elég kemény volt, ez se jó jel, igaz? Bár előző hónapban végig mensiig puha maradt. Különben most lehet, nagyon hülyét kérdek, de a méhnyak-száj helyzete függ attól, hogy vknek hátrahajló méhe van? És amúgy mi számít magasnak? Amikor nagyon rövid a méhnyak és ezért magasan van vagy amikor hosszú és elnyúlik vmerre? :oops: :oops:

KépKép

KépKép
lnd
 
 


remélem Sheila hamarosam megjön. olyan kiváncsi vagyok!!!!!!!

KépKép

KépKép
lnd
 
 


Hát megjöttem :) :) :)

Láttam az icipici petezsákot, nagyon kicsi még, de nem is számítottam másra...lényeg, hogy méhen belül van :)

a doki szavaival élve, most csak annyi a dolgunk, hogy várunk...
ezenkívül az utro-t javasolta továbbra is, de azt mondta, hogy inkább este nyomjak fel kettőt, és ne reggel-este, így jobban hasznosul, nem folyik vissza :oops:

ezenkívül vitamint, folsavat és 3x1 Magne B6-ot javasolt, és rengeteg pihenést :) :) :)
ez nem fog nehezemre esni, mert legszívesebben már most lefeküdnék, kifárasztott az egész napos tortúra (Bp-n voltunk, majd visszafelé az orvosnál )

a házasélet szüneteltetését is ajánlotta (őszintén szólva én most remekül elvagyok nélküle :oops: , nagyon félek, nehogy vérezzek )
úgyhogy az első trimeszterben mellőzni fogjuk a hagyományos akciót, szerencse, hogy vannak egyéb alternatívák :oops:
Apa is kijelentette, hogy most az a legfontosabb, hogy túléljük az első 12 hetet, ágyazódjon be jól a babuci :)

képzeljétek Melissánál nem akar véget érni a betegség-sorozat, a változatosság kedvéért most hasmenése van :(


Zora!

Nagyon szorítok Neked a sikerért!!!

Ind!

ehhez a méhszáj dologhoz nem tudok hozzászólni, ehhez végképp tökhülye vagyok :roll:
egyébként nekem is hátrahajló méhem van...és tudod mi a vicces??

három gyerek után tudtam meg, addig egy orvos sem mondta :roll:

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 

 
 

Jaj Sheila, ez fantasztikus, nagyon vigyázz magadra! Mekkora volt a petezsák? Kép

Zora
Kép
zora7
 
 


lehet, hogy csak akkor lett olyan. állítólag a terhességek is változtathatják.
mikor kell újra menned szívhangot nézni?

KépKép

KépKép
lnd
 
 


sheila görbéjére én is kiváncsi vagyok így utólag is, ha megcsinálod! ha gondolod én is elvállalom.

KépKép

KépKép
lnd
 
 


Figyelj, nem tudtam a fertiben elkészíteni a görbédet, de addig szarakodtam, míg az enyém is elveszett. Most találtam egy magyar nyelvű görbekészítőt, íme itt láthatod. Kérjük azt a babás görbét!www.ciklus.hu

Zora
Kép
zora7
 
 


de a ferti sokkal jobban ábrázolja szerintem. küldjétek tovább nekem a privit, mos van időm megcsinálom!

KépKép

KépKép
lnd
 
 


Zora! olvastad a méhszájas- nyakas kérdésemet?

KépKép

KépKép
lnd
 
 


Zora! haragszol rám valamiért?

KépKép

KépKép
lnd
 
 


mennyi gondotok van a görbémmel :oops: :oops: :lol:

Zora!

Méretről nem volt szó egyelőre...gondolom mérhetetlen még :lol:
mindenesetre marha pici :)

javasolta, hogy menjek két hét múlva (panasz esetén azonnal )
de én azt hiszem, csak négy hét múlva fogok menni, ha addig minden ok.

a védőnőhöz pedig a 12. hét betöltése előtt semmiképp...
előző alkalommal egy keddi napon voltam (9.hét), szombaton pedig már műszeres bef. volt :(
az első vetéléskor is korán (7.hét) már kezemben volt a kiskönyv, de nem sokáig örülhettem neki :(

egyébként a védőnő kifejezetten kérte, hogy ne menjek előbb ( ő is babonás )

Ind!

Szerintem nem haragszik, Ő nem olyan :)

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


BENIVEL ÉN IS A 14. HÉTEN VOLTAM.

KépKép

KépKép
lnd
 
 


nEM KÜLDÖD EL NEKEM IS?

KépKép

KépKép
lnd
 
 


Miért is haragudnék? Ezt nem értem. :shock:

Zora
Kép
zora7
 
 


Sziasztok!
2 napig nem voltam net elött.
Kivel mi történt?
Vendég
 


mert soha nem reagálsz arra, amiket írok, pedig tőled várom szinte az összes választ, mert te vagy közülünk a legprofibb.

na most m4ennem kell, később lehet, még jövök.
puszi nektek

KépKép

KépKép
lnd
 
 


Íme Sheila babás görbéje: Kép

Zora
Kép
zora7
 
 


Sheila,
Berakjalak a babás tábliba?
Vendég
 


Bocsánat, az utolsó két érték nem az övé, azt ne nézzétek!!!!!!!!!

Zora
Kép
zora7
 
 


Szia Panda, remélem holnap jössz a hírekkel és nem kell halálra izgulnunk magunkat, nagyon hiányoztál! Mit tudsz a Closti és a hő kapcsolatáról? Emelheti a hőt már a pé előtt is kissé? Mert nekem elég magasak, ha megnézed.

Zora
Kép
zora7
 
 


Bocsánat még jövök, csak a lányom éhen hal!

Zora
Kép
zora7
 
 


Zora,
Szerintem emelheti nekem forró volt tőle a testem és most a szurkitól is tojást lehet sütni a hasamon. Holnap remélem jó híreket hozzok nagyon igyekszem :wink: :roll:
Vendég
 


Ind! Szerintem szinte mindig válaszolok, de sokszor úgy érzem, Te jobban tudod a választ, már amikor a kérdést felteszed, így nincs sok értelme írnom valamit, amit Te azonnal megcáfolsz. Nagyon magabiztos vagy és én is és ez nem is baj, néha ezért nem reagálok. Egyébként terhesség esetén szorosan bezárul a méhszáj, viszont nagyon puha lesz a hormonok hatására és szexnél sokszor vérzik is emiatt. Nekem erősen hátrahajló a méhem, ez a méhnyak elhelyezkedését (úgy értem alacsony ill. magas állását)nem befolyásolja, viszont a méhszáj irányát igen. Az ilyen tipusu nők könnyebben esnek teherbe , ha hason fekszenek az aktus alatt, mert így merül bele jobban az ondóba a méhszáj.

Zora
Kép
zora7
 
 


Egyébként ne várd a beágyazódási esést, nálam pl. csak a mostani 5. terhességemnél volt tapasztalható, bár ezt azért nem nevezném annak, de mindenesetre most látszott. Az előző 4 esetben nem volt esés, csak szép magas hők.

Zora
Kép
zora7
 
 


Lányok, nem tudtok valamit Ágiról? Ígérte, hogy hoz képet a babáról, aztán azóta nem jött, ugye? :(

KépKép
titi_27
 
 


Pandácska!

Én is alig várom, a holnapi napodat :) :) :)
érzem, hogy jó hírekkel jössz majd :)

szívem szerint azt mondanám, hogy ne tegyél bele még a táblába, de az eszem viszont azt mondja, igen :)
hátha segít abban, hogy Ti is jöjjetek hamarosan :)

szóval: első próbálkozós hónapban sikerült ( el sem hiszem )

Zora!

nagyon szépen köszönöm a fáradozásaidat a görbémmel :)
Te elképesztően kiművelted Magad szülész-nőgyógyász szakon, sok orvos elbújhatna melletted, komolyan :!:

ha ezeket a fontos tényeket Ők is közölnék szerencsétlen, parázós kismamákkal közérthető nyelven, sok aggodalmat megspórolnának :evil:

Titi!

Reméljük, Áginak más elfoglaltsága van, azért nem jött...
szerintem hamarosan benéz :)

jó éjt Lányok, azt hiszem az éjszakai bagoly üzemmód egy ideig OFF lesz nálam...

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


próba

csináltam tickert a petezsáknak is, nagy optimistán :)
ha így folytatom, az összes elvemet sutba dobom :lol:

de olyan jó látni, hogy a startpisztoly már eldördült :)

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


na ezt elszúrtam, miért is nem lep meg?
na mindegy, megyek alukálni,

jó éjt Mindenkinek

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Jó reggelt! rakok ide egy kis tudományost a hátrahajló méhüeknek!



Kezdő nőgyógyászként gyakran kértem tanácsot idősebb kollégáktól. Tőlük hallottam, hogy a hátra hajló méhű nők nehezebben esnek teherbe. Hamar rájöttem, hogy valami nincs rendben ezzel a magyarázattal, mert a páciensek, akiket azzal nyugtattam, hogy ha nehezen is, de majd csak összejön a baba, rendszerint néhány hónap után felkerestek, hogy elújságolják – kissé gúnyosan mosolyogva, de boldogan –, hogy sikerült! Alaposan utánanéztem a szakirodalomban és megtudtam, hogy a hátra hajló méh csupán egyfajta variáció, amely a teherbe esést egyáltalán nem befolyásolja.

Mi is az a hátra hajló méh?

A méh az esetek nagy részében a nyakcsatorna tengelyéhez képest fő tömegével a mell felé helyezkedik el. (Ezt anteflexionak – előrehajlásnak nevezzük.) Mivel ez a gyakoribb, ezt tekintik normálisnak. Néha a méh „hátra hajlik", azaz fő tömegével a nyakcsatorna tengelyéhez képest hátul helyezkedik el, ezt retroflexionak nevezzük. Az előző esetben a nyakcsatorna is kissé a mell felé hajlik, a méhszáj „hátra néz", a másik esetben a nyakcsatorna is hátrafelé hajlik és a méhszáj „előre néz". Többnyire veleszületett dologról van szó, amelynek lényegében semmilyen különleges jelentősége nincs, nem befolyásolja a teherbe esést.

Néha azonban okozhat panaszt. Például menstruáció idején a megduzzadt, hátra hajló méh, ülő foglakozásúaknál kellemetlen hasi fájdalmat válthat ki. Mivel ilyen esetben a szalagok kissé rövidebbek, a terhesség elején nagyobb húzásnak vannak kitéve, és ez is okozhat kellemetlen, mindkét oldalon érezhető, húzó jellegű hasi panaszt, ami később magától elmúlik.

Zora
Kép
zora7
 
 


Megjöttem!
Sok szép tüszőm van jól reagáltam nagyon a stimura pedig eddig nem ezt volt rám a jellemző :lol: :lol: kedden lesz a leszívás és csütörtökön vagy pénteken lesz a beültetés :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok! Nincs itt senki?

KépKép

KépKép
lnd
 
 


Húúúúúúú Panda, akkor nagyon jól állsz! Remélem már nem vásárolsz magadnak új ruhákat, mert erre a méretre nem sokáig lesz már szükséged! :lol: Hogy történik a leszívás? Fáj? És a megtermékenyítéshez összezárják az összes spermiumot a petékkel, aztán hagy dolgozzanak a fiúk vagy ők raknak be egyet a petébe?

Zora! Akkor remélem, hogy én sem bántottalak meg téged. Tényleg olyan vagyok, hogy kitartok a nézeteim mellett, pl. a páfrányos bigyóval kapcsolatban is, de azért érdekel, hogy a nálam profibbak hogyan vélekednek. És aztán tényleg van, hogy dacoskodom. De nem bántásból. :roll:

különben pont erre gondoltam a helyzettel kapcsolatban, hogy nekem az egész hátrafele fordul.

akkor valószínűleg ezzel a kemény állapottal tényleg ki van lőve az a hónap. olyan hülye vagyok, Beninél is néztem annak idején a méhszájat, bár akkor csak alkalmanként, de amikor terhes lettem egyszer se néztem meg. és kidobtam a babás görbémet is.


jaj, nem is meséltem, mit tudtam meg. a babás görbék topikban van egy lány, akinél már a 7. napon ott a +teszt jel és onnantól zöld csík. Írtam is neki, hogy hátha korábban volt a péje és azért mutatta már ki. Válaszolt, hogy tényleg a 7. nap csinálta 10 erősségű teszttel. és most kapaszkodjatok: Zuglóban, a Telepes utcában 4400 Ft 50 darab. Úgyhogy akik előszeretettel tesztelnek, ajánlom ezt a fajtát. én is veszek a következő hónapra. (meg azutánra ha még kell)

KépKép

KépKép
lnd
 
 


Sheila!

Mi is próbálkozunk már,pedig csak 2 hónbap múlva szabadna,de én másként érzem.Én még nem vagyok allergiás,csak aug második felétől az első fagyig.A homeopata doki elérhetősége engem is érdekelne,megadod? Egyébként be szoktam ide is írni néha,mert több lányt is ismerek még egy régebbi közös topicból ,így folyamatosan nyomon követem az ő életüket is,már amit látni engednek a topicon keresztül. :wink: Akiket pedig nem ismerek ,hát őket is olvasom ezáltal és nekik így ismeretlenül is folyton drukkolok azért.Annyira örülök a kis jó helyen leledző petezsákodnak. :D

Zora!

Neked nagyon drukkolok,hogy a closty mielőbb beváltsa a hozzá fűzött reményeket. :wink:

Puszi

Eszter

Kép

Kép
anubias
 
 


Ind,
Elaltatanak és uh segítségével egy tűvel a hüvelyboltozaton keresztül beszúrnak a petefészkekig és leszívják a tüszőkből a folyadékot amibe van a petsejt is. Aztán berakják egy tálkába és a fiúkat is randizni. Ha megtermékenyítették a petsejteket a spermiumok akkor figyelik hogy osztódnak-e és ha okés akkor mehetnek anyuci pocijába. Az a ICSI módszer ahol a petsejtbe fecskedeznek 1 db spermiumot remélem nálam nem lesz szükség ilyesmire.
Vendég
 


Ez ilyen komoly, hogy nem elég az érzéstelenítés, altatni is kell? De utána rögtön hazamehetsz? és a beültetésnél, hogy történik?

KépKép

KépKép
lnd
 
 


Azért dobok egy görbét, bár a méhnyak keménysége miatt már úgyis mindegy. :cry:

Kép

KépKép

KépKép
lnd
 
 


Ind! Azért ne gondold, hogy elveszett ez a hónap, a méhnyak a hormonok miatt puhul fel és ahhoz biztosan idő kell, Te most inkább a szorosan zárt állapotot érzed. A mai esés viszont tényleg lehet akár beágyazódástól, pont megfelel az idő erre. Ha holnap visszaemelkedik, az nagyon bíztató!

Zora
Kép
zora7
 
 


Ind,
Nem tudom hogy hogyan lehet azt a területet érzésteleníteni de ez egy rövid altatás kb 15-20 percig tart. Beültetés egyszerű olyan mint az inszem egy katétert felvezetnek a méhbe amiben benne vannak a babak és oda fecskendezik őket.
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Kép
Vendég
 


nem az lenne jó, ha kicsit tovább süllyedne? látod ezt se jól tudom...
miért van az, hogy +2 a táblázatban? A pé előtti 2 hetet jelöli? Az nincs még benne az 5 meg a 13 hétben?

KépKép

KépKép
lnd
 
 


Sziasztok Lányok!
Én is itt vagyok végre! Úgy tűnik használ a kamillázás és már nem olyan elviselhetetlenek Balázskámnak a pisilések.
Szörnyű fáradtság tört ki rajtam az egész heti stressznek köszönhetően!

Pandácska gratulálok a szép tüszőkhöz!!!
Nagyon szorítok Neked!

Ind!
Nekem csak a várható mesi előtt 1-2 nappal puhult fel jól érezhetően a méhszáj. Olyan volt, mintha többszörösére dúzzadt volna.

Zora!
Hogy vagy????

Ági!
Nekem már nagyon hiányzol! Remélem azért benézel még néha!

Sheila!
Akkor mostmár hangosan is lehet gratulálni!!!!
De nehéz lehet kivárni azt a szívhangot! Annyi rosszat hallottam, hogy én nem is tudom, hogy fogom addig kibírni!

Krisztinka!
Mi van már????? Teszt????

Andi!
Merre vagy?

Mindenki aki eltűnt:
Ma nincs is kiránduló idő!!!!!

Éva

Kép
balimama
 
 


Azért dobok egy görbét:
Kép
A hasam fájdogál, már alig várom, hogy megjöjjön!
Mielőtt azt mondanátok, hogy beágyazódás van rajta: A fenéket! Döglöttek a petesejtjeim! :cry:

Éva

Kép
balimama
 
 


Pandácska!
Leskelődtem! :oops:

Nagyon boldog szülinapot kívánok!

Éva

Kép
balimama
 
 


Szia Éva! De jó, hogy vagy végre! Örülök, hogy a picikéd jobban van. Szerintem is megjön neked 2 napon belül, és most nem is bánom annyira, olyan jó érezni, ahogy hátradőlhetsz, a petéid meg teszik a dolgukat, mert a Closti jól kibabrál velük. Egyébként szerintem akkor volt pé-d, amikor érezted, csak a hő nem ment fel. Velem is volt ilyen, de sebaj, 5 nap múlva kezdheted végre a clostit!

Zora
Kép
zora7
 
 


Ind! Most fogtam fel a kérdésedet. A 13+2 az 13 hét+2 napot jelent. Ez az utolsó mensitől számolva értendő.

Zora
Kép
zora7
 
 


Ind! Most fogtam fel a kérdésedet. A 13+2 az 13 hét+2 napot jelent. Ez az utolsó mensitől számolva értendő.

Zora
Kép
zora7
 
 


Évikém! Addig is, amíg idehordod a popódat, a régi hozzászólásaidat olvasom.
Mo, Ildi! Ti aztán tényleg egyformák vagytok, olyan szép egyformán eltűntetek! Azért ez nem helyes! :cry: :cry: :cry:

Zora
Kép
zora7
 
 


Sziasztok!

Pandácska! :) :) :)

Annyira örülök, Neked alig várom a jövő hét végét, még inkább a hónap végét, mikor minden kiderül :)

drukkolok nagyon, Te egy igazi HŐS vagy!!!

Eszterem!

Köszönöm szépen :)
Elküldhetem a homeós doktornő elérhetőségét, de nem tartom valószínünek, hogy eljönnél Győrbe dokihoz, mikor Bp-n is találsz.
bár én szívesen látlak, bármikor :)
próbálkozáshoz nagyon drukkolok :) :) :)

azt halkan teszem hozzá, ha sikerül alkati szerekhez jutnod, lehet, hogy nem is jelentkezik az allergiád, vagy csak nagyon enyhe formában, de ezt az orvos úgyis tudni fogja :)

Ind!

Szerintem se add még fel, látod én feladtam, és mi lett :) :) :)

Éva!

Örülök, hogy Balázska jobban van, holnapra még jobb lesz, pihenjetek sokat, hogy elfelejtsétek mielőbb ezt a borzalmat :(

Zora drága!

Olyan jó, hogy vagy nekünk, hihetetlen kincs ez a sok hasznos infó!!! :) :) :)

Pandácska!

Köszi a táblicskut :) olyan jó látni :)

képzeljétek a lányom tegnap kapott egy görkorit, azóta Wc-re is abba jár :lol: :lol:
én meg azt hittem, hogy majd fel sem meri húzni :lol:

úgy irigylem, én is koriznék, persze azért nem fogok, majd csak jövő ilyenkor :)
a bicajozás is hiányzik, furi, hogy 3 hónapig csak sétálgathatok...
de utána azért mozgok majd (ha lehet ), de szigórúan csak kismama DVD, és jóga jöhet szóba :)

puszi Mindenkinek!

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Szia Sheila! nagy örömmel tölt el, hogy jól vagy és telve vegy optimizmussal! Látod, milyen jó, hogy jöttél közénk, kell ám a pozitív légkör, meg a siker, hogy végre elkezdjen ez a topik istenigazából babásodni! Vigyázz magatokra!

Zora
Kép
zora7
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?