Új privát üzeneted érkezett!

Dzsuleeeeeeeeeeee :D
Ez ám a vidám beszámolóóóóóóóóóóóó :!: :!: :!:
Hát halál jó fejek vagytok... Szépe vagy, meg a férjed is csuda jóképű a kis maszatka meg tünemény! :lol:

Szilvia :D
Örülök, hogy megnyugodhattok, aranyos a picúrod!

Tiza
Nekem is Yarisom van, szóval nekünk is annak a csomagtartója a mérce. Most is van cikk a májusi kismamában a babakocsi választásról. Sajnos a favoritunkat -PP Pliko - kihagyták :evil:

Velem csupa jó történt: nagyon vidám napokat töltüttünk társasággal Egerbe, Zalán hagyott kirándulni, kocsmázni mindent :D És ettől a héttől szabad vagyok, mint a madár :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok :)

Nem vesztem el, csak nincs sok időm. Bár láom Dzsulee azt írta egy gyerekkel unatkozni kellene :D

Szóval:

Barbi :)
Nagy-nagy gratula Balázshoz, remek kis fickó, bár ezzel a névvel mi más lehetne :D Nagyon édes ezzel a nagy hajjal :D

Dzsulee :)
Fittipaldi kismama. nagyon jók a képeitek a szülésről. A magzatmázas képek a Bora babáról meg egyszerűen

Tündi :)
Gratula Répának az első foghoz :)

Szilcsi :)
Jó a pocakosság, de szülés is jóa fájdalmak ellenére és az anyaság meg egyszerűen csúcsszuper! Nemsokára meglátod :D Ugye milyen hihetetlen, hogy a tábla tetején vagy? Egy éve, még ez lehetetlennek tűnt, legalábbis én magam úgy éreztem, hogy sose kerülök oda :D

Pár szó rólunk: Alapvetően jól megvagyunk. Jobb és nehezebb nappalok-éjszakák váltják egymást, bár szerencsére a nehezebb fajtából kevesebb van. Balázs tüdérfiú, bár néha nehéz elaltatni és a kis haspók állandóan enne, de hát azért vagyok itthon, hogy körülugráljam (és ez minden szépsége ellenére baromi fárasztó néha :D )
Nagyokat szoktunk sétálni és mostmár sokszor elnézegeti önállóan is a játékait 5-10 percig. Határozottan nő és elkezdett tokásodni is :D

Kép Kép Kép
Kép

wish
 
 


sziasztok!

dzsulee!
nagyon édes a kismaszat!
te meg nem úgy nézel ki a képeken mint aki most szült!!!
szupi a gátvédelem na bezzeg nekem volt egy jópár öltésem belül is meg kívül is!!!
nagyon jó egészséget és sok tejcsikét kívánok!!!!

wish!
nagyon édes a manócskátok!!!

drumka!
hát én is néha még rosszul vagyok de azért már bírtam hízni 2dkg-t igaz fél kilót kellett volna!!!!
szóval kitartás mert én már néha vacsorázni is tudok!!!
ja és a fiammal nekem sem volt ennyire rossz!!!
most duplán kapom!!!

lara!
hogy vagytok????

rólunk!
mi jól vagyunk néha még émelygek de azért már jobb egy kicsit!!!!
sajnos eléggé sok vizsgám van még de sajnos a fáratság sokszor győz így nehezebben megy a tanulás!!!

mindenkinek szép napot!!!

tündi23
 
 

 
 

Tündi!

Köszi "jól vagyok"! :D A munkahelyen majdnem elaludtam. :oops: De itthon már be is pótoltam. 4-7 ig. 8) Néha nekem is rossz a közérzetem. Nagyon várom már a 15.-ét. Izgis a dolog.

Wish!
Nagyon szép a csöppöd!! :D

Kép
lara26
 
 


Dzsuu :)
Gratulálok a kis Borához.
Eszméletlen vagy. Annyira élvezem az írásaidat, és szerintem sem te szültél, az nem lehet, hogy utána így nézz ki :P
Férjem majdnem leesett a székről, mikor mutattam a magzatmázas Bora-fotót. Ilyet még nem látott, pedig szoknia kellene, nem igaz?
Kitartást a nappalokhoz és az éjszakákhoz :P Kérünk még fotót!!!!!!!!!!!!!!

Szilvi :)
Szép kis képet kaptál az UH-on. Nekem soha nem látszott ilyen jól. Örülök, hogy baba szépen növekszik :P

Wish :)
Szívemből szóltál, 1 éve el sem tudtam képzelni, hogy ez velem is megtörténhet :P
Balázs nagyon szép baba, és ne sértegesd, egyáltalán nem tokás :P A kis keze is nagyon formás :P Nem jössz valami gyakran, biztos strapás lehet az első időszak :roll:

Emma :P
Vége a melónak egy "kis" időre???????
Szóval Zalán egy rendes baba, hagyta KOCSMÁZNI a mamát?????
Ez nagggyon jól hangzik :twisted:

Tüncsi :P
Ezek szerint szerencséd volt, hogy Ficike nem volt nyűgös :P
Mikor bújik a többi fog????

Kép
Kép
szilva069
 
 


Wish
Nagyon gyönyörű, édes ez a legényke! Az első képen tisztára Ficire hajaz; mármint az alvási póz. :)

Lara
Az álomkór ismerős. :) De olyan jó volt délutánonként egy jót szunyálni.

Tündi
Hát, kitartást a tanuláshoz. Nemhogy terhesen, de gondolom Bence mellett sem lehet egyszerű a tanulás. Én, mióta Fici megvan, duplán csodálom a húgomat, hogy 2 gyerek mellett lediplomázott. Éjjel tanult. :shock: Nekem nem lenne erőm, pedig még csak egy manó szuszog a kiságyban.

Emma
Élvezd is ki a pihit!! Milyen rendes fiú Zalán. :)

Szilvi
Nagyon édes a csöppség! Klassz, hogy minden OK!

Dzsulee
Engem is érdekelne a titok!!

Köszönöm a gratukat a fogakhoz! Viszont az alvást jól elszúrtam. Napközben nem hajlandó másképp elaludni, csak cicin. :? Egyszerűen nem tudom, mi lenne a megoldás. Sírni nem tudom hagyni.

Na, akkor én is rakok pár képet:

Apával:
Kép

Úszáson:
Kép

Így tornázik a hordozóban:
Kép

Nagypapi, adj a sörödből:
Kép

Húsvét:
Kép
gtünde
 
 


Szilcsi
Elvileg az első fogak 6 hónaposan bújnak ki, de hát nem minden gyerek növesztgeti őket papírforma szerint. Lassan várható majd a felső kettő is.

Kép
Kép
gtünde
 
 


Tüncsi :)
Réka baba már 8 hónapos múlt??? Hihetetlen! Egy tündérpofa :lol:

Drumka :)
Sajnálom a rosszulléteket! Mikor még nem vagyunk terhesek, várjuk ezt a rosszullétet, de mikor bennevagyunk, már nem olyan fenékig tejfel. De kitartás, 3 hó után már könnyebb lesz!

Wish :)
Nagyon édes ez a baba! És igen, bármennyire is szép dolog a babázás, azért elég fárasztó is.

Emma :)
Élvezd a pihenést!

Lara :)
Aludj, amennyit lehet! Ha már tudsz, annak nagyon örülj! Bár én tudnék.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!!!!

Tegnap volt a 4d!!!!!!! Kislánynak néz ki a drága, csak, hogy javítsam az ivararányt!!!!!!!
Mindene megvan a kis drágának, hál'istennek!!!!

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Bogáncs! :)

Nagyon örülök hogy minden rendben van!!!! Annak hogy kislány annak is, én is olyt szeretnéééék :) PErsze ami jön :wink: Van már neve??? FOTÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓt plííííííííííz
Vendég
 


Nelli: :)
Tudod én erre nem számítottam, a fiammal semmi bajom sem volt soha nem volt hányingerem fáradékony sem voltam úgyhogy ez nekem még új, de meg lehet szokni. :roll:
Bogáncs: :)
Gratula a kiscsajhoz de ha a végén kiderül hogy kifffiú akkor sem cseréled majd el ugyi?? :lol: Az egészség a fontos, a nem másodlagos dolog legalábbis szerintem :wink:
KÉPET KÉRÜNK!!!! :lol:

drumka
 
 


Legyekmami :D

Köszi, köszi, olyan édi vagy!!! Mi van Veled?????

Drukma :D

Dehooogyis cserélem!!!!!! :!: :!: :!: Tényleg teljesen mind1, ahogy írtam régebben, nem is a nem miatt mentünk 4d-re, hanem megnyugtatásul, hogy minden oké. Amúgy én inkább kisfiú párti voltam, de most épp úgy örülök a csajszinak is!!!!!
Egy halvány pontra mutatott a hölgy, hogy ez nem kuki, de őszintén szólva én csak egy fehér pacát láttam :oops: :oops:

Wish :D

Gratulálok a szép kis porontyhoz!!

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Bogáncs!
Gratulálok, erősíts is a tábort! Rakj majd képet is, ha tudsz!

Lara!
Privi ment a védőnő számát felhajtottam!

tynus12
 
 


Sziasztok!

Tynus!

köszi

Kép
lara26
 
 


még nem kaptam meg a pü-t.

Kép
lara26
 
 


Bogáncs!

Gratula!!! :D

Kép
lara26
 
 


Bogáncs :)
Gratula a kislányhoz! Én is erősítek :lol:
Nekem mutatta a doki a nuniját, amit annak gondol. Magyarázta, hogy olyan, mint egy kávészem: körvonal, benne egy felezővonal.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Bogáncs :)
Gratulálok a kis puncishoz. Szupi, hogy minden rendben.

Kép
Kép
tiza
 
 


Köszi csajok!!!!!

Drumka :D

Most vettem észre, hogy permanensen és következetesen Drukmának szólítalak :oops: :oops: :oops:
Bocsánat, az elején félreolvastam és totál így rögzült!!!

Tücsi :D

Olyan édes ez a manóó!!!

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Nelli :D

Én csak felhőt láttam, de lehet, hogy kávészem is volt :P :P :P



Van még akit elkereszteltem :oops: :?: :?: :?:


Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Bogáncs: :)
Őszint megmondom én észre sem vettem. Ahogy ránézek alakilag megegyezki a Drumkával így annak is veszem. :lol: De a név is egy féreírásból ered de a védjegyem lett :lol: :lol: :lol:

drumka
 
 


Wish :D
Milyen kis gyönyörűségetek van!

Tüncsi :D
Szuper képek, Pannababa nagyon helyes. És ahogy látom, nem hagy titeket unatkozni :D

Szilcsi, Dzsulee :D
Ja, nekem is sokat jelentettek Dzsulee magzatmázas fotói, nekem is meg férjemnek is jobb, hogy láttunk ilyet, és nem lepődünk meg :D
Kocsmázást ne vedd halálosan komolyan! Esténként társasággal lementünk a Hotel bárjába, volt biliard, csocsó, dartz, hangulatos zene, na meg almalé :)

Bogáncs :D
Gratulálok! Tényleg kellett már kislány is ide a topikra :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Csajok! :)
Találtam egy oldalt elég érdekes szerkezet. :roll:
http://www.epinoinfo.hu/Newweb_elemei/page0001.htm
Sasoljátok meg! :lol:

drumka
 
 


Sziasztok!

Wish, nagyon szép fiúcska Balázs :wink:
Tünde, ficikéből is micsida csaj lesz, majd lesben állhat az apja a vadászpúskával :wink: Nagyon tündéri :D
Dzsule, várjuk a titkot, a szülésről :wink:
drumka sajnálom, hogy rosszúllétes vagy, tudom milyen érzés :cry: nekem a 16.héten elmúlt, és azóta mindenféle kaja jöhet :lol:
Bogáncs, gratúlálok a kiscsajhoz :wink:
Emma, nagyon irigyeltelek, úgyanis nekem Eger a kedvenc városom :D Már egy csomószor voltam ott, a Panoráma hotelben szoktunk megszállni. Nem ott voltatok? Nagyon szép hely, már jobban ismerem mint itt a környező városokat :D de számomra megúnhatatlan :roll:
Megjött a leleteredményem, a cukrom éhgyomorra 4,30 kétóra múlva 5,60.
Elindúlás előtt ittam egy pohár vízet, de persze mikor rákérdezett a csapolós néni, nem vallottam be :oops: :lol:

Kép
mona76
 
 


sziasztok!

bogáncs!
gratula a kiscsajszihoz!!!!

drumka!
ne aggódj én is túléltem a rosszulléteket és neked is menni fog!!!
a fiammal nekem sem volt gondom ez meg teljesen más!!!!
szorítok neked!!!

lara!
látom te is csatlakozol az émelygősök táborába csak azt kívánom hogy rókakoma ne tanyázzon nálad sokáig!!!

mindenkinek szép estét!!!
én sajnos tanulok pszicholingvisztikát még kimondani is szörnyű de szombaton vizsga!!!! :(

szép álmokat!!!

tündi23
 
 


Sziasztok!
Drumka :)
Biztos, hogy már jól fog látszani a kismanó a jövő héten, én nem is kérdeztem, hogy jöhet-e a párom :roll: Tényleg nagy élmény, én is mennék minden nap...Rosszullétekhez kitartás!! Engem egy kis émelygésen kerül elkerülnek.

Tiza :)
Jól bírod a tempót! Tudom, hogy most még nem ugrálhatok, de megírnád nekem a R.R kazettájának a cimét!? Köszönöm!!
Úgy gondoltam, hogy a 12.hét után, ha minden ok, akkor óvatosan megpróbálnám. Tudni kell, hogy én nem voltam/vagyok egy aktív sportember, csak időnként rám jött a konditerem, ennyi :oops:

Emma :)
Élvezd a várandóság ezen időszakát!!! Soha nem felejtem el, amikor a fiammal voltam terhes, s jártam terhestornára, akkor mondta a csajszi, aki tartotta, hogy ez az egyik legszebb része az életednek, mert van is gyereked és nincs is...mindegyikből a jót kapod :D

Wish :)
Gratula Balázskához!! Tündér!!!! már lassan egy hónapos, hihetetlen, hogy hogy megy az idő!

Tünde23 :)
Sok sikert a vizsgákhoz!!

Szilva :)
Már megvettetek mindent Boldinak???

Lara :)
Aludj sokat!!! Én is tudok napi 10-12 órát simán szunyálni :oops:
na mondjuk Baba nélkül is ment a napi 9-10, lazán :oops:

Tündi :)
Fici még mindig GYÖNYÖRŰ!!! Még jó, hogy Réka Panna a becsületes neve, s mindannyian Ficinek hívjuk :D Majd mikor megkérik tőletek Fici kezét... :lol:

Bogáncs :)
Grat az UH-hoz!! Akkor kezdhetitek törni a fejeteket a lányneveken!! Én már nagyon várom, hogy ott tarthassunk!

Mona :)
Gratula az eredményekhez!!

Lányok!
Mindenkinek köszönöm a gratulációt!!! A para persze folyamatosan megvan, de nagyon bízom, s látom, hogy nem én vagyok a különc, azzal, hogy ennyire féltem a picurt :lol:

Szilvi

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Szilvi!

Ez szerintem természetes, h mindenki félti a picurkáját. :)
Én is úgy állok hozzá, h most már aztán sikerülnie kell!!!
Tényleg: te is furcsának érzed a pocidat? Olyan mintha meg akarna jönni néha ( jó nem görcsölök, de furi). Vagy azért van ez az érzés, mert dolgoznak a hormonok, fejlődik a baba?

Kép
lara26
 
 


Érdekes az is, h reggel mikor felkelek, nincs hányinger. Bezzeg, h délután aludtam és felkeltem, most van. :roll:

Kép
lara26
 
 


Sziasztok!

gtündi!
Tünemény lányod van! :lol:

dzsulee!
Majd megevett az irígység mikor a képeidet néztem. Remélem hamarosan én is átélhetem ezt az élményt!

tündi!
kitartást a vizsgákhoz.

Emma, Mona!
Èn egri vagyok, én is imádom Egert. Gondolhatjátok milyen rossz ilyen távol lenni. :cry: :cry:

lara26!
biztos azért érzed ezeket,mert nö a méhed. Nekem is voltak pici nyilallások. Azért csak egy kis élet fejlödik odabennt. Nyugi!
susy75
 
 


Bogáncs
Gratula a nunishoz! Raknék én fel 4D-s nunis képet, de sajna csak DVD-n van meg, ahogy Fici mutogatta. :)

Szilvi
Hát szegény Fici! Van vagy ezer beceneve, de a Réka Pannát szinte soha nem használjuk. :)

Mona
A két órával későbbinek nem alacsonyabbnak kell lennie??

Emma
Hát nem unatkozom, az tuti. Ma is elég nyafka volt, szinte alig tudtam lerakni. :? Lehet, hogy front van megint??

Nelli
Én is csak ámulok, hogy már ennyi idő elrepült. Lassan 1 éves lesz! :shock:

Tiza
Itt a bolt weboldala, ahol a Quinny-t vettük. Úgy nézem, még akciós. http://www.babyone.at/at/produkte/index.html


Tiza, Nelli, Timi, Bogáncs
Ha van már nevetek, ide vele, hogy berakhassam a tábliba!!

Én is rakok egy magzatmázas képet, hogy szokjátok a látványt. :)
Kép
gtünde
 
 


Drumka
Nem tudod pontosan, mennyi idős pocakos vagy?? Beírnám a táblába.
gtünde
 
 


Emma :)
Ti ponotosan melyik PP Plikot néztétek ki? Az befér a Yarisba? Én is megvettem a Kismamát, de nem sokat segített a teszt.

Lara :)
Én is sokat paráztam és az elején, minden apró pocifájásra odafigyeltem, de azért ne izgulj annyira. (A Wc papírt meg a mai napig nézem.)

Szilvi :)
A RR dvd címe: Légy bombajó kismama. Én a Tescoban vettem, már nem emlékszem mennyi volt. Nem ugrálós, úgyhogy nyugodtan lehet az első 12 hétben is. Sőt, az első harmada a kazinak pont arra az időszakra van, utána már nem ajánlják. Egyébként kocogtam is orvosi engedéllyel, de én előtte nagyon sokat futottam. Ha nem sportoltál semmit, nem lesz könnyű a kazi, de nem muszáj elsőre végigcsinálni mindent.

Kép
Kép
tiza
 
 


Dzsulee
Hát nem semmi kismama és anyuci vagy!! :lol:

manda
 
 


Tüncsi :)
Ficikét meg kell zabálni olyan édes kis fejecskéje van :P
Nekem az uszis kép a kedvencem :P
Valóban szokni kell a magzatmázas jeleneteket :oops:

Bogáncs :)
Óriási gratula a kiscsajhoz :P

Szilvi :)
Asszem a nagy dolgok már mind megvannak. Már csak az apróságokat kell beszereznem, de azt majd Szilárd nélkül, mert nincs idegzete az ilyesmikhez :P Ráadásul én is szívesebben időzök egyedül a bababoltokban :roll:

Emma :)
Sejtettem, hogy nem a feleseket döntögetted magadba a kocsmában :twisted:

Kép
Kép
szilva069
 
 


Tüncsi :)
Köszi megnézem. Répácska már magzatmázasan is nagyon fotogén volt.

Kép
Kép
tiza
 
 


Tiza :)
Szia, egyszerre írtunk :P

Kép
Kép
szilva069
 
 


Szilcsi, Iza és Tüncsimami :D

Hát ha minden jól megy máj.25-én kezdem a szurizást!!!
Jaj, csajok annyira reménykedem, csak nehogy pofára essek!!! :?

manda
 
 


Tündi :)
Ficike még magzatmázasan is édibédi volt :lol:
Front biztos volt, hisz jött az eső. Nagyon meg tudják érezni a gyerekek is azt.
A babóm is sokat mocorgott tegnap bent :lol:

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Szilcsi :)
Tényleg egyszerre írtunk, ezért a te hozzászólásodat észre sem vettem. Mi még semmit nem vettünk, mert a férjem nem engedte (ezt sem értem miért), most meg tiszta pánikban vagyok, hogy hogyan lesz meg minden. Főleg, hogy nem is olyan könnyű megtalálni a dolgokat. A párom teljesen kiakaszt. Szerinte nem kell mellszívó, textilpelenka helyett jó a konyharuha (Tescós!!!!, megőrülök) stb. Mondtam neki, hogy fogalkozzon csak a saját dolgaival, majd anyósommal elmegyünk bevásárolni. Ő védőnő és biztosan tudja mi a felesleges és mi a hasznos. Én sem akarok minden hülyeséget megvenni, de van ami tényleg kell.

Manda:)
Nem pofára esés lesz, hanem nagy öröm. Most már sikerülnie kell. Mindenkinek sikerül egyszer.

Nelli :)
Az én babóm is nagyon aktív volt tegnap, különösen napközben. Olyan érzés, mintha szabadulni akarna. Rá is pirítottam, hogy maradjon még egy két hónapot.

Kép
Kép
tiza
 
 


Sziasztok! :)
Úgy veszem észre lassan enyhül a rosszullét. Reggel már nem kínoz annyira és napközben is egyre ritkábban jelentkezik (kop, kop, kop)
Nekem is furi sokszor a pocak, de a dokim azt mondta, hogy ez normális, mert ahogy nő a méhünk az okoz apró mini görcsszerűeket meg nyilalást meg szurkapiszkát. Ez teljesen normális.
G.Tünde: :)
A dokim szerint múlthéten voltunk 6 hetesek, ezt onnan következtette ki hogy 2 héttel azelőtt még csak a vastag mnyh volt, és múlthéten meg már 3 mm és szívhang is volt. Így jutott egy olyan következtetésre hogy: ugye február február 21-én volt az utolsó mensi első napja, ehhez hozzáadott 28 napot az március 21 és innen jött neki a szülés várható időpontja dec. 28. Én nem igazán értem mert akármelyik kalkulátorba írom be a dec 28-at majdnem 2 héttel kissebb terhességet mutat. Ha ebből Te valamire tudsz következtetni akkor írd be nyugodtan. Egy biztos május 15-én megyek megint uh-ra. :lol:

drumka
 
 


Tiza :)
Kell a mellszívó, nagyon jó szolgálatot tud tenni mind amikor belövel a tej, és feszít, mind mikor szeretnél lefagyasztani tejcsit a későbbiekre.
És a textilpelus elengedhetetlen. Nagyon sokszor fogod használni. És mikor orvoshoz mész, akkor is azt viszel a baba alá. Hogy nézne ki egy konyharuha :roll:
Hallgass a kismamákra, védőnőkre, a férfiak ehhez nem igazán értenek.
Az első babánál mi is a végén vettül meg a dolgokat babonából. Gondolom, emiatt nem akar vásárolni még a párod.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Tücsi :D

De kár, hogy nem tudsz küldeni....
Nekünk is dvd-n van rögzítve, de majd lefényképezek pár jó momentumot és megpróbálom felrakni.
Még nincs név konkrétan, de egy párral kacsintgatunk a párommal:Pl: Lenke, Blanka, Anni, Zóra
Nekem Réka is nagyon tetszik, de a kedvenc unokahúgom is Réka, tehát kilőve...

Lara :D

Nekem az első 3 hónapban sokat fájt épp úgy, mintha megjönne.
Tán a csajok még emlékeznek is rá. Később is szurkál picit, enyhé görcsölget, agogy növekszik a méh, engednek a függesztő szalagok! Ez normális. Ki jobban, ki kevésbé érzi.

Drumka :D

Ez vcces, akkor megnyugodtam :P

Kép
bogáncs
 
 


Nelli :)
Nem is hallgatok rá, csak bosszant. Miért pont erre sajnálja a pénzt? Már azt is a fejemhez vágta, hogy a babakocsiknál én csak az árat nézem és minél drágább annál jobb. Egyébként ő nézi az árat, csak lefelé.

Drumka :)
A pocifájás természetes. Nekem még most is néha fájdogál úgy, mint mensi előtt.

Kép
Kép
tiza
 
 


sziasztok!

drumka!
örülök hogy kezded jobban érezni magad!!!!
és hogy telik az idő!!!

tiza!
a mellszívó az csodákra képes én sem hittem addig amíg meg nem vettük és nem használtam aztán pedig sok kellemetlenségtől kímélt meg!!!!
a textilpelenka pedig nagyon jó azt is sokmindenre tudod majd használni úgyhogy csak vedd meg nyugodtan!!!!
a vásárlással pedig szerintem nem vagy elkésve mi is csak a 35.hét után kezdtünk el vásárolni márcsak a babona miatt is!!!

gtünde!
köszike a biztatást!!!
ficike pedig egy kis tündér a fürdős kép az nagyon haláli de a magzatmázas is nagyon tetszik nekem!!!

szilvia, susy!
nektek is köszike a biztatást remélem most minden vizsgám görbülni fog és nem kell uv-nom!!!
kivéve a szigorlatok az azért jó lenne ha minél jobban sikerülne!!!

rólunk!!!
sajna megfáztam egy kicsit és most kúrálom magam egy kis forró teával mert nemigazán merek gyógyszert enni!!!
a manócskám jól van vagyis remélem mert most ugye csak a vérvételek vannak és nincsen uh és így nemtudom mi zajlik odabent!!!!
legközelebb mostmár a 16 hetes vérvétel közeledik és azután nemsokára ott lesz az uh is!!!
próbáltam felrakni képet de sajna nem sikerült mert a tif képet nem birtam átnevezni ha valaki tudja hogyan kell segítene köszike!!!!!!

Bencebabáról azért rakok fel lássátok hogy milyen nagy lett !!!!
Bence
Kép

Bence és a Keresztlányom
Kép

Bence éppen tortát eszik
Kép

szép napot mindenkinek!!!

tündi23
 
 


Csajok!
Ne kínozzatok! Így is meg vagyok kergülve a hormonjaimtól és 5 percenként elbőgöm magam, ha ránézek a büdöskére, (hogy MÁR kinőtt az előzőtől örökölt 2 ruhát), Ti meg itt ilyen jófejeket írogattok, háááát kikészülök. De tényleg, naggggyon köszönöm a lelkes kommenteket (pláne pl. susytól igen megható és több, mint értékelendő, szóval külön KÖSZ), tisztára meg vagyok hatódva!

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

A titok nem titok, alapvetően én egy több részből álló szervezet szülésre való felkészítő rituáléját nyomtam a 36. héttől (tehát esetemben csak 2 hétig), ami állt homeobogyókból, mazzsázsolajkutyuláskenegetésből és a bizonyos teaiszohgatásból. Minden esetre én sem az elsőnél, sem a másodiknál nem repedtem és nem kellett vágni sem és (a fájások beindulásától számítva) mindkettő 2 órán belül kikéredzkedett.

36.héttől (elvileg) kell tehát az alábbiakat:

1. nap Reggel: CAULOPHYLLUM 12CH 5golyó
Este: CAULOPHYLLUM 12CH 5golyó

2.nap Reggel:CAULOPHYLLUM 12CH 5golyó
Este: CIMICIFUGA 12CH 5 golyó

3. nap Reggel: CAULOPHYLLUM 12CH 5 golyó
Este: PULSATILLA 12CH 5golyó

a 4. naptól kezdődik előlről az 1. nappal
Továbbá:
-Napi 1 nagy bögre málnalevél teja (10 percig hagyjátok állni benne a leveleket, utána mehet bele citrom vagy más)
-és akkor a masszázsolaj...bizony oda, a nunukához, ahol majd "szükség lesz" a strapabírásra! ezt inkább bekopizom a rendelkezésre álló "tudományos" anyagomból, amit az intim tornán kaptam anno valamelyik fanatikustól, de a lényeg, hogy úgy tűnik működik.
Felkészültetetek?

"MASSZÁZSOLAJOK SZÜLÉSHEZ
Ezek az olajok egyesítik magukban a masszázsolajok síkosító és bortápláló hatásának elonyeit és az aromaterápia által kínált lehetoségeket. Nagyobb mennyiségu (rendszerint illatmentes) bázisolajba néhány csepp aromás olajat keverünk. Vigyázzunk, mert a várandós anyák szaglóérzékelése fokozott, ezért ne használjunk túl sokat az "illatos" összetevokbol! Szüléskor a segítok és a partner ne használjanak dezodort, illatszereket és a masszázsolajakat is elobb szagoltassák meg szülo mamával és csak akkor használják, ha o kellemesnek találja!
• GÁTMASSZÁZS-OLAJ: ezt az olajat már a szülés elott 6 (vagy több) héttel elkezdhetjük használni a gát elokészítésére (ez nem "kötelezo", de egyes bábák szerint csökkenti a szülés közbeni gátrepedések elofordulásának gyakoriságát).
A masszázs technikája ilyenkor a következo: helyezkedjünk kényelmes pózba, melegítsük meg az olajat a kezünkben és kenjük be a gáttájat, amíg kelloen síkos nem lesz. Ne használjunk túl sok olajat, illetve a felesleget a masszázs végén töröljük le, nehogy baktériumok táptalajává váljon. Ha már kívülrol egy kicsit ellazítgattuk a gátizmokat, nyúljunk be mindkét kezünk egy-egy ujjával a hüvelybe és finoman húzzuk kifelé és szét, ill. a végbélnyílás felé a szöveteket, hasonlóan ahhoz, ahogy majd a baba is feszíteni fogja a fejével. Kezdetben égo érzést tapasztalunk. Tartsuk meg a húzást addig, amíg ez az érzés alábbhagy (kb. fél percig). Utána masszírozgassuk a hüvelybemenetet U alakban oda-vissza. A masszázst a partner is végezheti!
Összetevok:
Bázisolajok: búzacsíra (Triticum) és orbáncfu (Hypericum).
A búzacsíraolaj magas E-vitamin tartalma táplálja és lazítja a bort. Növeli a szövetek rugalmasságát. Támogatja az izom- és mirigymuködést. Használhatunk belole a has borének ápolására is, ez segít megelozni a nyúlási csíkok (striák) kialakulását.
Az orbácfuolaj antibakteriális hatású, sebgyógyításra is használják. Ezen kívül idegerosíto, érzékeny idegvégzodések kezelésénél hasznos. Önmagában is kiválóan alkalmas gátmasszázsra.
Ezekbol 1:1 arányban keverjünk össze annyit, amennyire szükségünk van (egyszerre nem nagyon érdemes 50 ml-nél többet, de egy evokanlányi is elég egy "elokészíto" alkalomra. Szüléshez egy kicsit több is kellhet.)
Illóolajok: muskotályzsálya (Salvia sclarea) és rózsaolaj (Rosa).
A muskotályzsálya antiszeptikus és lazító, fájdalomcsillapító hatású (a hipofízisre hat: segít a szervezet belso fájdalomcsillapítójának, az endorfinnak a felszabadításában). Az anyának könnyebb általa "elvonatkoztatni", elviselni a szülés megpróbáltatásait, átlépni saját határait, megbirkózni váratlan helyzetekkel / érzetekkel. Vérnyomáscsökkento és enyhe narkotizáló hatása is ismeretes. Önmagában is alkalmas szüléskor a has borogatására (ilyenkor rendszerint nagyon meleg vizes rongyra csepegtetjük, amit az anya hasa köré csavarunk).
A rózsaolaj az egyik legnagyszerubb aromaterápiás szer minden olyan helyzetben, ahol a noiség, noiesség kerül kifejezésre. Már az ókorban is használták szüléseknél. Antiszeptikus és görcsoldó hatású. Szüléskor az anyának a legosibb "noi mivoltában" kell megmutatkoznia, amelyhez a megfelelo energiákat segít aktiválni ez az olaj. Beszerzése sajnos elég nehéz és drága is, próbáljunk szerezni nagyon kicsi kiszerelésu tiszta (!) marokkói vagy török rózsaolajat. Csak egy-két csepp kell egy egész üveg (50 ml) bázisolajhoz.
Mindkét illóolajból nagyon keveset használjunk, eloször csak egy-egy cseppet, aztán szagolgassuk, hogy érvényesül-e az illata és szükség szerint tegyünk még bele egyikbol vagy másikból. Legyen a végén harmonikus a mix, egyik illat se "lógjon ki"!"



Szülésnél:
Vajúdás alatt az 5 perces fájásoktól CAULOPHYLLUM 30CH 1/2 óránként
Szülés után ARNICA 9CH 3x5 golyó 10 napig a szervezet regenerálódása miatt (szuper, működik, a dokibá nagyon megdícsérte a méhem, hogy milyen jól összehúzódott 3 nap alatt:)!!!)
Tejelválasztás serkentésére URTICA C5

PLUSZ:
Csatolok egy mindenféle okosságot tartalma pár oldalas gyűjteményt is, én pl. (azaz Gáborci) kenegettem 1000-rel a gátmasszázs mannával....jaja;-)) Vannak is asszem még olajaim, ha kell.

Tiza,

a mellszívó 2 dolgo miatt elengedhetetlen:
1. Az elején, hogy legyen elég tej (mert még nem biztos, hogy eleget ki tud szívni, de ezt "előidézhetetd a mellszívóval, a szervezet pedig úgy értékeli, hogy még kért volna a baba, szóval jobban beindula tejtermelés)
2. A MELLGYULLADÁS ellen! (senkinek nem kívánom, volt szerencsém az elsőnél kipróbálni, mert ellazáztam ezt a fejés dolgot, mondnom sem kell, most már megy a szopógép-én így hívom- rendületlenül!)

Tündi23,

OSCILLOCOCCINUM! (mit hablatyol ez a dzsulee?) Biztos hallottad már, ha semmi mást nem fedeztek volna fel a homeopátiás kutatók, csak ezt az egy szert, már megérte, esküszöm, legfőképpen pl. beteg kismamák esetében, akik nem szedhetnek semmi normálisat, úgyhogy meg az agónia napokig, meg a méz+c vitamin kombó, ami szép és jó, de hát.....Szóval ez a cucc 100 pont, engem 3-szor hozott ki terhesen különböző kórból, miközben az egész család meghalni készült körülöttem.

gtündi,
éjjenek a fogak, jó úton haladtok a várva várt pillanatig (legalábbis, ami engem illetett), amikor Répa végre azt ehet, amit a nagyok, nincs külön meló a gyereknek valami trutymót kavarni (akinek tegyük hozzá már szintén anyuék kajájára fáj a fgoga)
Ja, és hát le nem tagadhatná (ha akarná sem;-)) anyukáját, az biztos!

majd még jövök, csak tudjátok, mindig mire végre idejutok...
dzs.
dzsulee
 
 


Tüncsi
Répácska magzatmázasan is zabálnivaló volt!

Mona
Mi a Hotel Eger park -ban voltunk.
Tényleg gyönyörű Eger! És olyan pont jó méret.
Egyetlen kicsi kritika: azért általában arrafelé néhány fokkal hűvösebb van, mi végig pulcsiztuk a 4 napot, anyuék Fehérváron meg rövidujjúztak

Szilvi
Igen, pont, ahogy írod! Az ember lelke már nyugodt és boldog, hogy itt a baba, ugyanakkor semmi strapa vele. barátnőm mondta: a pocakbaba nem sír, nem hisztizik, nem felesel :)

Tiza
Ez fura a férjedtől. Az enyém inkább Tüncsijére hasonlít: a tökéleteset akarja a kicsikénknek.
Szóval amire most hajlunk:
Peg Perego Pliko P3 Naked MS on Track
Amit még tudok ajánlani - tesóm 2 gyerekével strapálta és a 3. nál is jó lesz: Graco Quatro Tour - ez 30000-rel olcsóbb (100e kereken) csak nagyobb ra lehet csukni, és nehezebb. De tesóm Corsájába befért hátra. ja meg nincs műanyag mózese.
De csajok, én ezen gondolkodtam, az csak 4-5 hónapig elég méretű, szóval pont télre nekünk is a sportkocsi + lábzsák lesz sajnos, mikor szerintem a legjobb lenne a kemény fekvős rész.........
Mi holnap megyünk Ausztriába körbenézni, állítólag kicsit jobbak az árak.........

Kép
Kép
emma1976
 
 


...az előzőhöz, csak végigfutottm, hogy nem írtam-e a túl nagy állatságokat, e1-et gyorsan ki is szúrtam: nem csatolok semmit (merthopgy nem is lehet ugyebár), mert végül inkább bekopiztam...
na megyek szoptatni, mert a kis piócám reklamál, nameg leszakad a jobb cicim (hisz működik a szopógép;-)
dzs.
dzsulee
 
 


Dzsuleeeeeeeeee
Köszi-köszi a részletes tanácsadást!
Figyu, ezt csak recept nélkül simán megveszi az ember? Semmi rossz hatása nincs a babulira?

Kép
Kép
emma1976
 
 


Dzsulee :)
Köszi, hogy megosztottad a titkodat, bár a részletes masszázsolaj használatot nem volt türelmem végigolvasni. Majd szert teszek azért rá. Egy percig sem gondoltam, hogy nem veszek mellszívót, mindegy a férjem miket hablatyol.

Emma :)
Nekem is furi a férjem. Nem azt mondom, hogy felvet minket a pénz, de azért olyan rosszul nem állunk. Még a legjobb babakocsit is megtudnánk venni az én egy havi fizetésemből, a férjem pedig jobban keres nálam. Nem is értem ezt az ellenállást, de egyre jobban bosszant. Én is mindenben a legjobbat szeretném a babának, persze nem pazarlóan. Nekem is bejön ez a Peg Perego babakocsi és még nem is olyan drága. Befér a Yarisba? A téli dilema már nekem is eszembejutott. Reméljük hasonló tél lesz, mint idén. Ha megjöttetek osztrákból írd ám meg mi a helyzet. Ha esetleg látsz Jane márkát (Carrera Pro és a Nomad Matrix és Rebel verzió) ára is érdekelne. Meg minden, ami hasznos.

Kép
Kép
tiza
 
 


Dzsulee :D

Ez nagyon jól hangzik, Te meg ugye jó referencia vagy. A homeopátiának egyébként én is elkötelezett híve vagyok!! :P
Ezzel kapcsolatban azt szeretném kérdezni, hogy nem összeférhetetlen az illóolaj használat a homoobogyókkal????
Mert rá van irva mindegyikre, hogy kerüld az erős aromás cuccoket, fogkrém stb, meg az illóolajokat is.
Vagy elég, ha egy-két óra szünet van a bevétel és olajozás között?

Jó, hogy megosztottad a kincset:-)) És még van Ránk energiád!! :P
Köszi.

Megy a szoptatás?
Nagyobbik mit szól a helyzethez?

Bőgni érvényes és néha szükséges is!!! :!:
Hiába , a hormonális időjárásváltozás...

Emma :D

A homeós szerek mind ártalmatlanok a babára, nyugodtan be lehet őket szedni.

Csajok!!!

Azt még nem is írtam az uh-val kapcsolatban, hogy Kucorkánknak mindene egy kicsit nagyobb volt a korának megfelelő méretektől.
Mondta a dokinéni és örült neki, mi is virultunk.
Szal megkönnyebültem, hogy a 1,5 kg hízás egyáltalán nem gond, mert a baba szép fejlett.
Így szerdára 19 hetesnek és 2 naposnak saccolt!
ÚÚgy örülök, hogy minden rendben.

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: