Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok :)

Anikó :)
Gratulálok Ágoston babához :)


Látom, nem jó hírek vannak Kiscsillagról :( Drukkokat küldök neki én is.

Zsu:)
Nagyon jó lett ez a kép :)
Trükkösek ám a kicsik, forgolódnak, aztán azt se tudja az ember mikor vannak fenn és lenn.
Én is meg voltam győződve róla, hogy farosan fekszik, és mégis fejvégű volt.

wish
 
 


Sziasztok Lányok!

A Kaális topicba írtam ma, mert egy megbízható orvost szeretnék találni. Nagyon kedvesek ott a lányok és már kaptam tippeket :D Nálunk a páromnál van gond és már túl vagyunk egy lombikon más intézményben. Közben viszont fölmerült, hogy nem feltétlenül kell nekünk lombik és azt szeretném kérdezni, van-e közöttetek aki tudja, a Kaáliban milyen sejtszám esetén csinálnak inszemet. Nálunk egy évvel ezelőtti eredmény szerint 9 millió volt, amiből 83% jól mozgó.

Előre is köszi!
T
tapedli
 
 


Zsu :D
nagyon jó a kép!

egyébként tényleg vicces, hogy amikor Lili nekem a méhszájamon "táncolt" akkor már ő is fejvégű volt, szóval a kezével matatott inkább csak.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

tapedli írta:Nálunk egy évvel ezelőtti eredmény szerint 9 millió volt, amiből 83% jól mozgó.

először is friss eredmény fog kelleni mindenképp, mert az 1 évvel ezelőtti alapján még semmit sem fognak mondani.
Szerintem ez a kaáliban is a nagyon-nagyon alsó hangon necces kategória, egyébként "hivatalosan" 10 mió felett csinálnak inszemet.
én személy szerint ilyen sejtszámmal nem forszíroznám az inszeminációt

az viszont mindenképp bíztató, hogy sok a jól mozgó, és feltételezem ép szerkezetű is.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


jah, és írok magunkról is....
az összes front monnyonle!!! :shock: :twisted: :cry: :cry:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


icsilya,
köszi a választ! Igen, ép szerkezetűek voltak a sejtecskék. :D Persze, természetesen új eredmény kell majd. Remélem is, mert nagyon kíváncsiak vagyunk most hogyan állnak a dolgok... Gondolom minden vizsgálatot megismételnek majd nálam is, de asszem ezt sem bánom :D

T
tapedli
 
 


Sziasztok

Harcika írt a másik topikba Kiscsillagról
[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1178186398.01.gif[/img]
sajnos nem jót.

Sziasztok

Erika[/img]

Kép

Kép
erika13
 
 


Kiscsillag: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Ülök a gép előtt és az asztalra potyognak a könnyeim Kiscsillag Csillagaiért! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Ők már fentről vigyáznak a szüleikre :cry: :cry: :cry: :cry:
Tiszta negativum! A másikon, ahová irok, ott is elment 1 baba :cry: :cry: Miért van ez igy :?: :?:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok

ma voltam a klinikán 12 hetes UH-on
BPD: 20mm
CRL: 55mm
NT: 1.6 mm (normál érték)
azt mondták hogy ezek jó értékek, ügye szerintetek is?
remélem hogy ilyen jókat fognak mondani hétfőn is a Géndiagnosztikába!
És hallottam Pici Bogár szívverését, olyan hihetetlen hogy ott bent kalimpál és én meg semmit sem érzek még mindig.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika

ezek az eredmények tökéletesek :D
pontosan ugyanezeket mérték nekem is a 12. héten.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Erika!
Remélem megnyugodtál :D
Nem őrizted meg Ákossal kapcsolatos leleteidet? Mert akkor könnyebben eligazodhatnál, én mindig ezt csinálom (persze nincs 2 egyformán fejlődő gyerek).Lehet hogy ilyen könnyen fog telni az egész terhességed :D
Én szerdán voltam, hát nem sok jó hirrel szolgálhatok. Még szerencse hogy a babával minden rendben, velem sajnos nem. A vérnyomásom kicsit magasabb mint kéne, és a cukorterhelésem is a felső határon áll, emiatt diéta. De ami a legrosszabb hir, az a kórházról szól, a dokim tajtékzik. 11 orvost kellett átvenniük a pácienseikkel együtt, tehát szörnyü tumultus van, előfordult már ebben a hónapban, hogy a folyosón vajudtak az asszonyok, mert nem volt szabad szülőszoba. A szülés másnapján kiteszik a mamákat, a császárt a 3. napon :shock: Azt mondta, sajnos előfordulhat, hogy a drénemmel együtt kell hazajöjjek, aztán majd vissza a kiszedésre :shock: :evil: Csak azt nem tudom, ilyen rövid idő alatt kiderül-e ha van valami a babával vagy a mamával (pl. besárgul a gyerek, ez nem másnapra szokott előjönni).
A császár lehetséges dátuma mai állás szerint junius 12. (Pompika, élesitheted a táblát :wink: ). Ja és 1 napra max. 2 császár tervezhető, mert jöhet sürgős eset...

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Erika: Örülök, hogy minden rendben. Látod, nem feltétlen rossz az, ha az ember nem érez "semmit"! :lol:

Melcsi: Sajnálom, és ugyanakkor felháborító :evil: .

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Sziasztok :)

Végre van egy szusszanásnyi időm, így tudok nektek írni,
Sajnos még mindig nem jöttünk haza a korházból, de már legalább látom az alagút végét :lol: A Péterfy u i korházban vagyunk, kaptam szobát is így az etetéseket már én csinálhatom + meg a pelenkázást is.... bármennyit bent lehet lenni a babákkal és a nővérek nagyon rendesek :lol:
Áron már 2300g, Boti meg 1930g elvileg ha elérik a 2000 akkor jöhetünk haza , de szerintem erre mi ráhúzunk még pár napot, mert Boti nagyon lassan tanul enni ( nyelni) így addig nem adják pket haza amíg 100%nem lesz az evése (én naggyon bízom a jövő hétben)
Tejem annyi van mint egy tehénnek :P már a hűtőt is telepakoltam, és Áronnak a szopi is mát tök jól megy.
Visszaolvasni nem nagyon tudtam Aniknak nagyon nagy gratula, Kiscsillagnak meg nagyon nagyon sok erőt kívánok, szörnyű ami vele türtént :cry:
Képet felrakni nem bírok, de a manok.kontar.fotoalbum.hu címen van róluk pár kép :lol:
Sajnso mennem kell mert rohank a korházba, mindenkinek sok puszit küldök, és kívánom, hogy minden remndben legyen minedenki babájával, mert ők a legcsodálatosabbak :lol:
pbj12
 
 


Sziasztok Lányok!
Tegnap este benéztem,hogy irok pár sort és megdöbbenve láttam mi történ Kiscsillaggal! :cry:
A szivem szakad meg érte,és kivánom hogy mi hamarabb kárpotolja az élet öket!Lelkileg nagyon sok eröt kivánok nekik!Tegnap csak néztem magam elé és egyszerüen nem tértem magamhoz! :cry:


Anyukám ma jött segitségnek és ha kicsit utolértem magam akkor jövök és mindent elmesélek!Szerda ota itthon vagyunk.Probálkozunk a szopival nagyon igyekszem,de majd ugy is jövök kérdezösködni töletek!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Pbj!
Nagyon édesek (és férfiasak :D ) a babáid, nagyon szépek vagytok mind, gratulálok!!

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Basszus csajok!
Itt Kecsón akkora jégeső volt hogy majd összetojtam magam....Életemben ilyet még nem láttam... Diónyi jéggolyók mindenhol... ez nagyon gáz.... :(

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Pbj: Örülök, hogy ilyen jól alakul a helyzet.

Lányok: A gyermek nagyon aktív. Tegnap este és ma délután 1-2 másodpercig olyan volt mintha a gyermek beremegett volna. Ez normális, vagy csak olyan mozgás mint az eddigi, csak valamit másként észlelek :?:

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Itt egy kép:( És ez már akkor készült amikor az uram már ki mert menni az autóhoz a fényképezőért...
:lol: Kép

Pézsé!
Szerintem normális ez az érzés. Nekem sűrűn van. Szerintem a magzatvíz rezonál be egy kicsit.. :? Én erre gondoltam... :oops: :lol:

Pbj!

Nagyon édesek a lurkók :lol: :lol: Stramm kis pasik :)! Örülök hogy egyre jobban vagytok :)!

Zsu

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Pézsé, Zsuska!
Valószinüleg csuklik a gyermek :lol: :lol: Ezt érzitek!
Zsuska!
Lassan előszedheted a siléceket :shock:
Pbj!
Gartulálok a sok tejcsihez, mindjárt megyek és megnézem a képeket is. Remélem már nem sokáig maradtok bent a kórházban.
Anikó!
Nagy gratula ismét, immár "személyesen". Jól vagy? Sebed? Nem akar még indulni a tej? Nekem olyat is mondtak már, hogy volt akinek a császár után csak 10 nap mulva indult meg.
És hogy tetszik Marcellnek az uj baba?
Kiscsillag otthon lehet már? Nagyon sokat gondolok Rá.
És mi lehet Napszemcsivel :?: :?: :?:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Kiscsillag! Hogy vagy? Nagyon drukkolok Nektek!
baybee
Hernád
 
 


Zsuska:Köszi.

Melcsi: A csuklást azt érzem és tudom is milyen az. Ezt másképp érzem. De igazad is lehet. Köszönöm. :lol:

Anikó: Örülök, hogy jól vagytok. :D

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Lányok, ébresztő!
Az életben rengeteg sokkhatás éri az embert, és ha ugy nézzük, minden lépésünk életveszélyes lehet (gondoljatok csak arra, hogy bármikor fejetekre eshet az utcán 1 cserép :shock: ). De nincs megállás a körforgásban. Sokunknak voltak nagyon nehéz időszakai, de muszáj tullépni ezeken,másképp mi lenne velünk?
Kiscsillagnak most valóban rémes napjai (hónapjai) lesznek, és majd Ő is fel fog állni a padlóról és ujrakezdi, és sikerül Neki is.
Ugyan mindenki beleéli magát egy ilyen helyzetbe, de kérlek Benneteket, ne némuljatok el. Tartsuk Benne ugy a halvány sugarat, ha igenis megirjuk ide ami velünk történik, hogy láthassa, hogy minden rossz ellenére egyszer mindenkire rásüt a Nap.
Orsi!
Te is csak hallgatsz, vagy történt valami :?:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi :D
köszi az érdeklődést, velünk minden OK. Kedden vizsgázom, meg jó az idő, így minimálisat vagyok csak gépközelben.

Fáj a hátam amúgy, 1 ponton.... nagyon rémes. Nem tudom, mi az oka, ha ez nem lenne, tényleg semmi problémáról nem tudnék írni, így viszont van, hogy le kell feküdnöm, mert annyira rossz. A héten valamikor megmutatom egy gyógytornásznak, hátha tudunk kezdeni vele valamit.
A frontoknak szerencsére vége, azokat megint eléggé megéreztem, de már fel sem veszem, csak triplázom a mg-adagom, és este iszon egy-két pohár bort :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :lol:
Sajnálom a hátad. Jó tanulást! :shock: :lol:

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


PéZsé :D
köszi :) a fiúkkal ez a 32. hét környékén jött elő, szóval a terhelés miatt még nem lenne időszerű, bár persze most a külső terhelés sokkal nagyobb. Fekvés után egyáltalán nem fáj pl.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok lányok!

Képzeljétek, teljesen elszállt a gépünk, és minden, ami rajta volt! :evil: Apának mostanra sikerült úgy-ahogy újra installálni, de persze semmi nem úgy működik, mint "régen"! :evil: :twisted:
Mi még egyben vagyunk, remélem, holnap 11-ig nem is történik semmi különös, mert holnap kötjük meg a szerződést a Krioval. Bár a derekem majd leszakad, remélem ez még nem a szülés jele!

Kiscsillag,
nagyon sajnálom a történteket, gyere, ha már úgy érzed, tudsz róla beszélni!

Anikó,
mesélj mi volt, hogy volt! Képet is kérünk ám!

Wish,
de jó, hogy benéztél! Gyere gyakrabban!

Judit,
nagyon édesek a fiúk, a képeken nem is tűnnek olyan picinek! (A pelenkából gondolom. ) Örülök, hogy jól mennek a dolgok!

Melcsi,
a császárod időpontja ezek szerint nem sokkal van a kiírt időpontod előtt. De mi van, ha előbb indul el a szülés magától?

Zsuska,
hát nem semmi! Láttam a híradóban is.

Pézsé,
nemtom mi lehet...

Orsi,
megnyugodtam, hogy te is hátfájásról írtál, akkor biztos csak vmi "front" ez! (Bár én soha nem éreztem frontot, nem is igazán tudom, hogy akkor mi is van....! )

Erika,
gondolom várod már a holnapot! :D Én mindig vártam az Istenhegyit meg a Praxist is!
20140901102739
 
 


Hajni :D
nálam sajnos nem front, az a keményedés, ami frontfüggő. Van és kész, de remélem a gyógytornász tud vele valamit kezdeni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni!
9 nappal lesz előbb, ha minden jól megy. Pont azon gondolkoztam, mi lesz ha beindul előbb. Hát gondolom akkor menni kell... Még sosem volt olyan szerencsém, hogy magától elinduljon a szülés (kivéve a vetélésemet), igy azt hiszem Murphy törvénye érvényesülni fog ebben az esetben is :lol: ,igy hogy ki van tüzve a nap.
Orsi!
Persze, a vizsga! Már azt hittem más oka van a csöndnek. Biztos mindent tudsz már, igaz?
Hátfájás :( Biztos azért fáj, hogy pihenjél többet, Kismama!

Az enyéim a hétvégén elmentek a nagyszülőkhöz, igy kettesben voltam a házimunkákkal :D Ki is vasaltam minden elmaradt holmit, és elő is jött, ami még sosem volt nekem: a bokám feldagadt (több mint 4 órát ültem a vasaló mellett).Érdekes, mikor futok egész nap Emese után, sose dagad fel. Mondta is este az uram, hogy káros nekem ennyi mozgáshiány :lol:
És még mást is csináltam: Kép
Kép
Végül eldöntöttem, mi is kell 1 nyári babának, és megvettem a hiányzó darabokat. A száritón látható mennyiség 62-ig tart (na de ebben sok Emese ruhája volt)

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Judit :D
Hát csodálatos gyermekeid vannak! És amilyen imádattal néztek rájuk a pároddal... jaj, megint sikerült meghatódnom...

Anikó
Azt hiszem nem gratuláltam még, bocs'! Szóval Isten hozta kisfiadat a nagyvilágban!

Melcsi
Milyen klassz rucikák! :D
És igazad van, tartott egy hétig legalább a sokkhatás, de tényleg muszáj megosztani egymással, kivel mi van. Csak először hülyén éreztem magam, ha lelkendezek, míg vkivel tragédia történik

Orsi
Sajnálom a hátadat. Nekem is egyre sűrűbben vannak hátfájós napjaim. A 2 lapockám között tud fájni, főleg éjszaka, pláne ha nem a jó kis Cardo matracunkon alszunk hanem idegen helyen

Képzeljétek, szombaton megvettük a babakocsit PP Pliko P3 lett nekünk is, Ausztriába vettünk, így 9ezer Ft-tal jöttünk ki jobban. És anyósomék fizették a 3/4 -ét. Olyan boldog vagyok, hogy zalánnak ilyen gyönyörű kocsija lehet! :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma

Ausztriában ugyanabban a 2 színben van? vagy milyen színűt vettél? van képed róla? pontaosan hány Euro volt?

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi
Persze, ugyanaz a 2 szín van - természetesen a világoskék mellett döntöttünk. 499,- EURO, csak nekünk sikerült 242 Ft-ért venni az EURO-t + benzinért nem kell fizetnünk, csak így érte meg. Ezzel az árfolyammal számolva a drágább PP Pliko 165000 Ft lett volna, kicsit agyaltunk rajta, de aztán nem szálltunk el annyira :D
Képem nincs, mert tegnap este hoztuk haza, és egy nagy dobozban van az összes rész. Néha belekukkantok, és csak vigyorgok :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma

a drágább verzió szerintem mindössze annyiban különbözik az olcsóbbtól, hogy a kocsiban a hordozó tartója dönthető. én is a 129,900 ft-osat veszem majd meg, mihelyt betöltöm a 30. hetet :D

Melcsi

mennyi babaruha! indulásnak ilyen sok kell? én is úgy vásárolgatnék már Olivérnek, alig tudtam a hétvégén is megállni, amikor a brendonban voltunk.

Lányok,

nekem azt mondta a dokim ma, hogyha nem keményedek és nem görcsölök, akkor nem kell szednem egyáltalán a magne B6-ot. nálam még soha nem volt se keményedés se görcsölés, de akkor egyszerűen hagyjam abba a magne B6-ot? azt csak akkor kell szedni, ha van valami panasz? ezt nem nagyon értettem. azonkívül 2 naponta szedem az elevitet.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok

Hétfőn megjártuk az Istenhegyi Géndiagnosztikát és azt mondták hogy minden OK!
Persze a papíron rajta van hogy nem 100%!
És utána átmentünk Harcikához és a Mágushoz! Olyan jó volt velük találkozni!

Melcsi
jó sok pici ruhácska
Emese már nagyon várja a kistesót?

Zsuzsi
keményedés = Magne B6
nekem Ákosnál már a 34. héten rossz volt az áramlás, a lepény már elég öreg lehetett, mert a kórházból haza sem engedtek a flowmetria után, és 3 hétig Ákos születéséig bent voltunk.
Most megkérdeztem a Mágust hogy mit lehet ellene tenni (hogy a lepény ne öregedjen túl hamar) és azt mondta hogy pihenjek sokat, igyak naponta 0,5 - 1 dl vörösbort, és szedjem a Magne B6-ot
vagyis szerintem nemcsak a keményedésre jó ezek szerint,
szerintem ne hagyd abba
Ákosnál nekem sem voltak keményedéseim, de úgy látszik hogy ezek szerint kevés volt a 3X1 Magne B6 és a vörösbor hiánya

sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika! Örülök a jó eredményednek, szerintem azt sosem fogják ráírni, hogy 100%.

Lányok! Tegnap voltam a 18. hetes ultrahangon és hát kissé beparáztam. Amikor a doki el kezdte nézni a bébit, annyira lassan vert a szíve, hogy rémísztő volt. Olyan volt, mintha mindjárt meg akarna állni. Erre mondta a dokim, hogy forduljak egy kicsit bal oldalra, majd kd. fél perc múlva vissza. Utána megint nézte a szívecskéjét, de akkor már rendben vert. A doki szerint valószínűleg a hanyat fekvéstől volt az egész és a továbbiakra eltíltott a háton alvástól.
Azt hallottam már, hogy egy idő után nem ajánlatos hanyat feküdni a keringés miatt, de már a 18. héttől? Szerintetek ez normális? Előfordulhat ilyen szívműködés pár perces uh. vizsgálat során?

Jud

Kép
jud71
 
 


Jud :D
ehhez semmit nem tudok én hozzászólni, fogalmam sincs.

én a hátam miatt csak háton tudok most aludni, minden egyéb pózban fáj.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsuzsi!
Ez a teljes téli és nyári ruhatár. Szerintem a nyári babának több ruhával kell készülni, mert ugye előre nem tudhatod, hogy kánikula lesz a nyáron, vagy őszies hideg. Téli gyerek esetén egyszerübb a dolog, a tél majdnem biztos. Persze nem valószinü hogy megvettem volna ennyi meleg ruhát, dehát volt itthon, igy más. Csak nyári. lenge dolgokat vettem most, viszont mindent kimostam, kivasaltam. Ja és alul az angolpólyák száradtak, amit manapság szerintem már nem is igen lehet kapni, még Mátéról maradtak, de én nagyon praktikus viseletnek tartom az első hetekben.
Kérdésedre, hogy ennyi ruha kell-e, emlékeztetlek Kata kétségbeesett irásaira az első hetekben, amikor arról panaszkodott, hogy annyit bukik Neki Bálint, hogy naponta 5-6x cserél ruhát a bébin. Na ez azért elég ritka, de tény, hogy jöhet alul-felül sok olyan folyékony dolog, ami miatt nem elég napi 1 öltözés. És attól is függ, hogy tervezed a mosást. Ha kevés ruhája van, sürün kell mosni-vasalni (ez időigényes dolog), ha van több, akkor van elég tartalék, és ritkábban is kell mosni. Én ugy szeretem, ha heti 1x van tele a bébiruhával a mosógép, ez mondjuk 6-8 váltás ruhát igényel, bodyval-rugival.
Furcsa hogy a dokid szerint abbahagyhatod a magnéziumot :o Nekem sincs és sose volt se keményedés, se görcs, mégis azt mondta épp most, hogy a 38.hétig szedjem. Szerintem ártani nem fog semmiképp, ha mégis szeded, nehogy véletlenül korababa legyen. Védőnődet nem kérdezted meg?
Erika!
Nagyon örülök hogy rendben találtak mindent! :D Persze hogy sose irnak 100%-ot, ezt a felelősséget nem vállalja senki.
Találkoztál a Mágussal? Már olyan régen láttam. Majd felhivom 11-én, nevenapja lesz :D
Hogy Pöri mennyire várja a babát, az még nem derült ki :lol: Sokkolom folyamatosan :lol:
Jud!
Hallottam ilyet én is, hogy hanyattfekve nem jó a vérkeringés de nem tudom, ez mikortól van igy. Biztos egyéni. Remélem többet nem fordul elő ilyen lassulás. Nem rendeltek el ujabb UH-t valamikorra?
Emma!
Babakocsi :) :) De jó!
Igaz, hogy ilyen esemény után az ember nehéz szivvel ir lelkendező hozzászólást, de végülis ha jó történik Veled, érthető, ha meg akarod osztani azokkal, akikkel az eddigi utat is végigizgultad, nem ? Azonkivül sajnos Kiscsillag babáin már nem segit semmi :cry: :cry: Talán uj erőre kaphat, ha sikerekről olvas, bár ez még korai nagyon, a gyász sajnos hónapokig tart :cry: Én az ágyból sem szálltam ki hetekig, csak bőgtem, mint 1 depressziós. Gondolom hasonló stádiumban van szegény :cry:
Orsi!
Levizsgáztál?

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


sziasztok :D
voltunk ma UHn. Lilivel minden OK. Napra pontosan minden méretét annyira hozta ki a gép, mint ami a kora. Igazi tankönyvi gyerek :)
(a két tankönyvi véglet után lehet, hogy kapunk most egy "átlagos" gyereket? )

ákérdeztem erre a körzetes kórház dologra, azt mondta a dokim, hogy most ez teljesen megszűnt, bemegyek amikor kell és szülünk a sote IIn :)
hüvelyire készülünk.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Jud
háton alvás: nekem Ákosnál kb. félidőnél ha a hátamon feküdtem (aludni nemtudok háton) mindig fájt a derekam, és mikor mondtam a dokimnak, azt mondta hogy nem jó háton feküdni mert a gyerek elnyom valamilyen nagy eret és akkor nem jó a vérellátása úgyhogy ne feküdjek háton.

Melcsi
igen találkoztunk Harcikával és a Mágussal is (soron kívűl mentünk be hozzá.

Orsi
igen mostmár ott szülsz ahol (ha van beutalód) akarsz, és akkor szülsz a dokidnál mikor szülsz, Ágnes asszony odafenn jól kavarja a sz.....t, mert utólag mindig az orvosok és a betegek értelmezik rosszul a dolgokat és ők mindig ugyanazt mondják!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Zsuzsi! Én se hagynám abba a magnéziumot, főleg így a végén! Ráadásul okosabbak lesznek azok a gyerekek, akiknek az anyukája megfelelően el van látva magnéziummal! Ártani pedig nem árt.
Kisruhák: én szinte minden nap mosok még a mai napig. Most ugyan a pelusok fogynak nagyszámban, mert előkében eszünk :lol: :lol: :lol: , így 1-2 ruhát sikerül megmenteni. Mostanában kevesebbet bukik Bálint, vagy kevesebbet eszik, vagy a bendőjébe fér több. :lol: A másik, hogy az esti kakilásnál 80% a ruhacsere, mert valahogy mindig kifolyik. A harmadik baleseti helyzet a pelusozáskori ruhalepisilés. Úgyhogy 3 ruha normál esetben is elfogyhat 1 nap.
Nekem sincs minden méretből 6-8 darab, de 2 egymás utániból van legalább 8-10, és az kell is. Volt már olyan, hogy tök üres volt a fiók, egy még nagyobbat kellett előkapni, ott virított melegítőben a gyerek. A gyerekorvos is azt mondta, nem is úgy néz ki ez a gyerek, mint egy 2 és fél hónapos. Egyébként 74-es méretnél tartunk, napozót már csak 74-eset vettem. Sajnos sok hosszú nadrágnak már nincs lábfeje ebben a méretben, pedig Bálint még kicsi, jó lenne egy-két olyan is. Azt remélem, hogy nyáron ez nem okoz gondot. Kombidresszből pedig olyat szoktam venni, ami alul dupla patentos, és így 2 méret. Abból most vennem kell, mert a nagyobb méret kevés, 4-5 rövid ujjú, 3-4 hosszú ujjú van, de soha nincs olyan a fiókban, amit épp a gyerekre akarok adni.
Pompika drága, kitartás, remélem még egyben vagytok!
Napszemcsi, vajon mi van veled?
És veled, Hajni?
Orsi! Gratula a tankönyvi gyerekhez! :lol:

dkata
 
 


Sziasztok!

Majdnem 3 napig nem engedett a gép! :evil:

Erika: Örülök a jó eredménynek. :)

Zsuzsi: Én, nagyon kezdő vagyok ahhoz hogy tanácsot adjak, csak azt tudom veled megosztani, amit a védőnéni mondott tegnap. És az szinte ugyanaz amit Melcsi leírt neked. A koraszülésre hívta fel a figyelmemet és a magne B6-ot emelegette.

Orsi: Gratula, Lili épp olyan "tankönyv szerinti" mint az anyukája. :lol:

Jud: Remélem ez többet nem fordul elő. :roll:
Emma:Mi még nem mertük megvenni a kocsit. Talán ma már kinézzük. :wink:

Tegnap voltam a védőnéninél és nem volt a vizeletben cukor, mint a multkor, igaz azóta is nézetem a vércukorszintet: 3,4.
Ma megyek a dokihoz. Estére jelenkezem.

Jó napot mindenkinek!! :lol:

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


sziasztok csajok!

Kémkedtem! :lol: :oops: Szoktam olvasgatni a saládinet nyári babásait és oda írt Napszemcsi.! Egyben vannak még, csak megrövidült a méhnyak két hete így pihenésre van ítélve. Ezért anyukájáéknál pihizik. Bocsi napszemcsi hogy kikémkedtelek :lol: :lol: !

Orsi!
Gratula a tankönyvi méretekhez! Neked hogy fáj a hátad?
Mert nekem egy hete majd beszakad az egész! Ez lehet babától? Remélem nem tüdőgyuszi vagy ilyesmi....Remélem a sok fekvés...

Zsuzsi!
Csatlakozom az előttem szólókhoz... Szülés előtt pár héttel érdemes abbahagyni hogy könnyebben tágulj.

Rucik: Most bajban vagyok mert ugyan rengeteg rucink van de nyári szinte semmi. Mivel elvileg a nyárból csak egy hónapunk lesz ezért halvány gőzöm sincs hogy mekkora napozókat vegyek.. :roll: :?

Puszi: Zsu!

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Lányok,

a magne B6-ot szedem ugyanúgy, éjjel mégis húzza a görcs a lábamat. Mi lenne, ha nem szedném?

Kata

te külön mosod Bálnit ruháit? és tele lesz vele a gép, vagy elindítod akár félig üresen is?

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Kata :)
Nálunk a törölközők is nagy ütemben koszolódak, szinte minden nap vagy pisi vagy kaki kerül rá fürdés után. Négyet vettünk, de úgy tűnik kell még vagy két darab. Bár ha megint jó idő lesz végre, akkor estére megszárad amit reggel kimosok.
74-es méret, te jó ég, nem semmi méretei vannak Bálintnak! Súlya mennyi? Balázst én most 3860 grammnak mértem tegnap. A hosszát nem mértem, de az 56-os ruhák még teljesen jók rá.

wish
 
 


Nahát, ez a Babanet! :twisted: Először azt hittem apa rontott el vmit ezzel a telepítéssel, aztán mikor be tudtam lépni, akkor láttam, hogy senki se tudott írni! :?

Sziasztok!
Még mindig úgy néz ki, Olivér maradni akar. (Én azért már várom, hogy találkozzunk! :) )

Képzeljétek, az unokatesóm bement a Mávba egyik hajnalban (35 hetesen ), mert elkezdett egy picit vérezni. Ott megvizsgálták, majd átküldték a Szabolcsba befeküdni, merthogy május 1-e óta csak olyan kórházba fekhet be egy 37. hetét be nem töltött kismama, ahol van PIC! Azt viszont megengedik, hogy az orvosa átmenjen levezetni a szülést, ha az megindulna. Tök durva, nem?!

Zsuzsi,
miért csak a 30. hét után akarjátok megvenni a babakocsit? Én a 36. hétig szedtem az Mg-t.

Erika,
gratulálok a jó eredményekhez!

Melcsi,
hű mennyi szépséges kisruha!

Emma,
nagyon szép babakocsit vettetek!

Jud,
a neme kiderült már? (Vagy csak én nem figyeltem? :oops: )

Kata,
mekkora nagyfiad van! :)

Orsi,
gratula a méretekhez!

Pézsé,
kalappal a dokihoz!

Wish,
mennyivel is született Balázs? Azt próbálnám megfejteni, hogy kb. mennyit híznak egy hónap alatt.
20140901102739
 
 


Hajni :)
Balázs 3500 grammal született, de nem ebből kell számolni a hízást, mert születés után veszítenek súlyt a babák. Balázs is veszített, ráadásul elég sokat, a zárójelentés szerint 3400-al engedték haza, de mi itthon csak 3240-ek mértük. Szóval egy hónap alatt a 3240-ről hízott 3860-ra, ami átlagos növekedés.
A könyvek szerint ebben a korban 100-200 gramm között kell hízzanak hetente.
Itt meg megtalálhatod a WHO átlagértékeit: http://www.who.int/childgrowth/standards/en/index.html

wish
 
 


Zsuzsi :D
a lábgörcsöt más ion hiánya is okozhatja (ált. a kálium a ludas), ha legközelebb mész vérvételre, érdemes lenne alaposon minden iont megnézetni.

Wish :D
micsoda táblákat mutogatsz te :) nekem átlagon aluli fiaim vannak :lol: :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

köszi a tanácsot, megnézetem majd.
végül kivel kötöttél szerződést (őssejt)?
Én is épp tegnap voltam UH-n, és napra pontosan megegyeznek Olivér méretei a könyvben írottakkal.

Hajni

talán azért, mert akkor már tényleg semmi nem történhet.
De jó neked, hgoy már csak napjaid vannak hátra! Nőtt az utolsó kép óta sokat a pocakod?

Megyek mindjárt egy barátnőmhöz babázni, pár hónapos kisfia van. Körülöttem mindig csak kislányok voltak, a családban is.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Wish,
köszi! :)

Zsuzsi,
ne izgulj, tutira rendben lesz minden! :) A tesómnak kálciumot írt fel a nőgyógyászunk a lábgörcsökre. A hasam ugyanolyan, mint volt. És nem akar lejjebb szállni se!
20140901102739
 
 


Sziasztok! :)
Hát, a mi babánk nem "tankönyvi méretű", 1,5-2 héttel "nagyobb" az átlagosnál.... :lol: (biztosan nem akar elmaradni a családi méretektől :lol: )

Kép Kép
kismokus
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: