Új privát üzeneted érkezett!

KEdves Már szült Mamik!

kéne egy kis tapasztalat...tegnap én kisértem barátnőmet ctgre (37-38 hét en van szó se róla ez már a vég) és a gép akkora fájásokat/keményedéseket ? mutatott, hog kiugrott a helyéből...Barátnőmnek nem fáj egyáltalán, csak érzi hogy keményedik a pocak..ugrasztották is a dokit hogy szülés lesz, de teljesen zárt a méhszáj, jó a flow minden ok. Kérdésre hogy akkor most 1 nap vagy két hét van hátra, csak annyit mondtak kitudja 8)

Esetleg volt valakinek ilyen jellegő tapasztalata a ctg vel? vagy kinek milyen eredményei születtek ott? persze mindegy mikor jön már szép nagy, csak hát bosszantó hogy nem mondanak semmit...esetleg valaki?

Kösziiii és további klaasz pocaknövekedést mindenkinek :)
Vendég
 


Szia!
Nekem is így volt. Nálunk kicsit elavult volt a rendszer, itt nst volt, ami szívhangot nézett, és pozé, amit a keményedést mérte. A ctg a kettő az egyben gép.
Engem a 40.héten fektettek be, és soha nem keményedtem. Legalábbis nem éreztem. Ráraktak a pozéra, és azt mondták, hogy 90%os keményedéseim vannak. Én meg néztem bután. Kérdezték, nem érzem? Nem én. 2nap múlva szültem. Mondjuk én nyitva voltam már a 38.héten 2ujjnyira. Mondd neki, igyon málnalevél teát, az segíti a tágulást!

tynus12
 
 


Sziasztok! :D
Tündi: :)
Köszi! Vigyázok magunkra :lol:
Én kiskönyvet csak a 12. héten kapok majd Budafokon ez az új módi. Talán azért alakították így, mert a 12. hétig embrió és a vetélések nagy százalékba az első időszakban történik. Gondolom én. :roll:
Van valami ötletetek mivel lehet leküzdeni az álmosságot, fáradságot? Fizikai fájdalommal jár már. A munkámra sem tudok figyelni reggel fél 9-kor már azon jár az eszem mikor lesz fél 5 hétfő reggel meg azon mikor lesz péntek du. :oops:

drumka
 
 

 
 

Drulma :D

Én is így voltam meg néha vagyok is, ez ellen nincs ellenszer!!4

Tynus :D

Én inkább fiút érzek, mint lányt, de majd meglátjuk :D :D

Emma :D

Ez jó kis ajándék lesz akkor :!:


Csajok!!Jó hétvégét, majd szerdán jövök!!! Pihenjetek!!

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Tynus :)
Már értem :P Csak remélni tudom, hogy Boldi nyugisabb lesz!
Tényleg tök hülyeség új cuccokat venni erre a néhány hónapra a babáknak ha meg lehet úszni olcsóbban is :P

Kép
Kép
szilva069
 
 


Bogáncs :P
Óóóó de jó, remélem te is ezt a nagyon kedves doktornőt fogod ki :P Sajna azt nem tudom, hogy hányan uh-oznak ott :(

Kép
Kép
szilva069
 
 


Legyekmami :)
Nálam pont az ellenkezője volt: már 10 perces fájásokkal mentem be, de a ctg nem mutatta igazán. Már majdnem hazaküldtek, mikor leszálltam a gépről, és elment a magzatvíz. 1,5 órán belül megvolt Domcsi :lol:
Így aztán a másik oldalról nincs tapasztaltom.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Na veszem a sátorfámat 2 óra múlva, és jó ideig nem látnak itt a munkahelyemen :D
Hétvégén 4 napot barátokkal Egerben töltünk, majd szerdán jövök!

Kép
Kép
emma1976
 
 


Hi!

Tynus!
Nagyon megköszönném NEKED a segítségedet!!! :)

Kép
lara26
 
 


Lara :P
Lemaradtam valamiről? TE BABÁS VAGY??????????? :oops:

Kép
Kép
szilva069
 
 


Szilva!

Babás vagyok, 5. heti UH eredményem: egy 5mm -es petezsák + 2 mm-es szikhólyag. :D

Kép
lara26
 
 


Lara Drága :)
Szívből gratulálok :P És, hogy sikerült????????

Kép
Kép
szilva069
 
 


2. laparoszkópiám volt Februárban (a petevezetők el voltak záródva, de megnyitottuk).
Egy hónap szünet után peteérés stimulálással sikerült.

Kép
lara26
 
 


Hú, győztem visszaolvasni! Fél 11 vagy, és rég aludnom kőne!

Látom, hiányoztam. :) Élek még, 13-áig Pécsett vagyunk még, csak a héten Anyukáméknál táboroztam, ott meg abban a szobában van a net, ahol Fici alszik, így nem tudtam jönni. Napközben nem érek rá mellette, este meg ugye ott aludt. Na de most!! :lol:

Önző módon most rólunk: Hétfőn kibújt Fici első foga, a jobb alsó. Másnapra pedig már a másik is ott kandikált a szájában. Olyan édes!!! Újabb hóbortja, hogy állandóan állni akar. Mászni egyelőre nem. :?

Tündi
Akkor csak ügyesen a tanulással!! Egy kalappal a vizsgákra!

Emma
Ne rémisztgess már!! Pihi!!!
Örülök, hogy az UH-n minden OK volt. Nem kapunk képet erről a kis helyes kölökről??

Susy
:( :( Nagyon erős csajszi vagy!! Kívánom, hogy mielőbb sikerüljön a baba, aki végre Veled is marad!!

Dzsulee
Na, tök hülyén néz ki, hogy most így megdicsérlek: Szuper csini kismami vagy!, mivel azóta már kettőben vagy. :) De nem hagyhattam ki! Az igazságot le kell írni!

Tynus
Ez most saját projekt? Mármint a weboldal a babaruhákkal. Te árulod őket??
Hozzátápival egyre jobban haladunk. Hét eleje óta már többet eszik. Majdnem az összes Frutapura-t kipróbáltuk, mindegyik ízlett neki, de főleg a banánosak. Krumplit is főztem neki, átpasszíroztam, és most már nem öklendezik tőle. Én tejes, lisztes dolgot még nem adok neki. Répát már kóstoltuk, de csak egyszer. Úgy tűnt, azzal sem lesz gond. Rám eddig csak krumplisat tüsszentett, de nem volt vészes. Viszont a kaki… eléggé büdi. Hol van az a fincsi szopis kakiillat?! Na meg szép szilárd kis kupacokat termel a drága.
Anyák napja – pont én is ezen agyaltam a napokban, vajon Gábor is segít-e Ficinek készülni Anyák napjára? :lol:

Szilvia
Míg Győrben laktunk, mindig hazajöttem a tanácsadásokra, de most szerintem keresünk Debrecenben dokit. Ui., ha itthon mennénk, akkor egész hétre itt kellene dekkolnom, mert csütörtökönként van a tanácsadás. Abból meg már elegem van, hogy totál egyedül legyek Ficivel.
Én 5 hetesen festettem, Fici egészséges.
Tessék pihizni!


Mona
Babakocsi témához:
Nekünk Quinny Buzz (a weboldalon már vmi új design van, a miénk nem egészen ilyen) van. Apa álma volt ez a kocsi, én viszont újra nem biztos, hogy ilyet vennék. Van jó, meg rossz tulajdonsága is, de szerintem nincs 100%-osan tuti babakocsi. Nekem amúgy egy Peg Perego tetszett, de már meg nem mondom, melyik.
Akkor egy kicsit részletesebben: a kocsiba való gyerekülés (Maxi Cosi) is ráilleszthető (ez szuper találmány, mert ha mondjuk kocsival mentünk vhova, csak kikaptuk az ülés, rákattintottuk a vázra, és kész volt a babakocsi – pl. ha Fici elaludt az autóban, nem kellett felverni és átrakni), kapható hozzá mózes (nekem bejött, mert 6 hónapos koráig azt használtuk), alapban meg egy sportülés tartozik hozzá. Könnyű vele fordulni. A sportülést két irányban is rá lehet rögzíteni (egyik irányban három állásba, másik irányban két állásba dönthető) – viszont a 3 kerekűsége miatt a tolókar nem áthajtható, így nyáron napernyő nélkül elég macerás a dolog, mert előre el kell dönteni, hogy merre nézzen a gyerek. Mondjuk ne a napba, de mi van, ha útközben meg kell fordulnom? :) Mondjuk Gábor simán lekapja gyerekestül az ülést és átfordítja, de nekem még nem elég fejlettek a karizmaim ehhez a művelethez. A mózeshez jár esővédő és szúnyogháló is, a sportüléshez esővédő. Egy kicsit szerintem szélesebb, mint a többi babakocsi, ezért van ahova elég nehezen jutok be. Buszozásra semmiképp nem vállakoznék vele. Alapban amúgy a váz, meg a többi nem nehéz, csak ha belekerül a gyerek. :) Az első kereke bolygósítható, a hátsó kettő gumikerék (ezek hajlamosak kilyukadni, viszont a biciklisboltban kapható hozzá belső). Más most hirtelen nem jut az eszembe.
Ezen az oldalon megnézheted a Quinny választékot: http://www.quinny.com/

Nelli
Én sem bánom, ha a következő lány lesz. Eléggé lánypárti vagyok. Mondjuk, ha fiú lesz, sem dobjuk ki. :) Amúgy fiúra hajtottatok, vagy mindegy volt?

Tiza
Na, sikerült már nevet találnotok?? Ha nem, akkor nézd meg a táblát, amit Szilcsinek felraktam anno.
Nagyon jó ez a kép! Tök jól látni az arcát. Olyan, mintha mosolyogna. Viszont a lentihez rakhatnál nyilakat, meg feliratot, mert nekem elég zavaros. Nehogy már mást nézzek ANNAK! :)

Barbi
Te szegény, 17 nap?! Mondjuk én 9-et voltam bent, de már baromira untam.
Balázs egyszerűen GYÖNYÖRŰŰŰŰŰ!!!! Micsoda frizura!!! :shock: Szőr a fülön ismerős – Ficinek is volt. :)
A szopiba meg belejöttök, csak gyakoroljátok!

Bogáncs
Gratula a jó AFP-hez!

Drumka
Szuppi!!! Gratula a szívhanghoz! Most már többet kell jönnöd!

Szilcsi
Látod, hol vagy a tábliban??? :wink:
Na, látod! Boldi nem is UFO! :lol: Édi, ahogy ásít! Megzabálom!
Marynek és a csajsziknak puszi! Kitartás!! Neveket nem tudsz?? Beraknám a tábliba.
Gyerekruha – én is tudom, hogy hülyeség újakat venni, de én nem mindig tudom megállni. :lol: Nálam a húgom a fő turis, úgyhogy ráuszítottam a bébiruhákra, és már gyűlnek a cuccosok.

Még illesztek egy táblát is (annyira gyönyörűek a gyerkőcök, nem???):

Kép
Kép
gtünde
 
 


Sziasztok!

Tüncsi :D
Marynek Lilla és Petra babája lesz.

Olvasom elköltöztök Debrecenbe, sokáig lesztek ott?
Remélem ott is lesz netetek!!
Répa már milyen nagy?! És már foga is van! Szupeeeeeeeeer!!

Puszi!

manda
 
 


Bogáncs :D
Köszönöm szépen!!!

manda
 
 


Manda

Köszi az infot Maryről!!
Igen, költözünk. Mi Répával majd csak május 13-án. Netünk tuti lesz, nem bírok nélküle létezni. :wink: :lol:
Nektek meg tudod, hogy drukkolok, ha nem is írom le. Annyira várlak már ebbe a topikba!!!

Puszi!
gtünde
 
 


sziasztok!

egy kicsit eltüntem mert tegnap vizsgáztam és szerencsére sikerült is !!!
manócskám jól van csak anya hány még mindig sajnos!!!

bogáncs!
gratula a jó AFP-hez!
mi is megyünk majd 4d-re de majd csak 24-25 hetesen!!!!
nektek is bizti nagy élmény lesz!!!

barbi!
gyönyörű ez a Balázs baba!!!
és milyen nagy haja van, a tejcsi miatt ne aggódj majdcsak beindul!!!!

drumka!
gratula kismanócskádhoz vigyázz rá!!!
nekem a doki mondta hogy menjek minél előbb a kiskönyvért hogy ne kelljen vizitdíjat fizetni úgyhogy nagyon rendes volt és a védőnő is megcsinálta a kiskönyvet de a fiammal mondjuk csak a 8.héten mentem el!!!

lara!
örülök hogy végre te is csatlakoztál a kismamikhoz gratulálok!!!

tiza!
édes a kismanó és ne aggódj!!

gtünde!
akkor mostmár fogacskákkal szép a világ nálatok!!
ez szupi akkor mostmár lehet rágcsálgatni!!
ne aggódj a mászás miatt nálunk bence is mindig csak állni akart és majdhogynem hamarabb ment mint mászott de aztán rájött hogy a mászás még bisztonságosabb a számára így aztán mászni is megtanult!!!

mindenkinek szép napot!!!!

tündi23
 
 


Tüncsimami
Nagyon aranyos vagy, de ezt eddig is tudtam. :lol:
Kicsit meghatódtam a soraidon. Köszi!
És bocsi, de még meg sem köszöntem a névnapi üdvözletet! Nagyon köszönöm!
Írj ám mindenképpen ide is, vagy iwiwen vagy mail-en.
Puszi! Répának is! :wink:

manda
 
 


Lara :P
Ez óriási!!! Nagyon örülök, hogy így összejött :P
Még1x óriási gratula a petezsákhoz :P

Tüncsi :)
Jaaaaj, Ficikének kibújtak az első fogai?? Édes lehet, kérünk fotót :P Nem sírt sokat mostanában?
Jézus :twisted: :twisted: Tényleg én következem?????????
Úristen, csak most tudatosult bennem a dolog! Már nagyon vágyom, hogy megláthassam Boldibabát, de az igazat megvallva ez a várandós állapot is hihetetlen jó :P
Manda :P már elmondta Maryék neveit.
Én is vettem ám azért már ruhácskákat, nem tudtam megállni, pedig tényleg 1 zsáknyi picirucit kaptam :twisted:

Tündi :)
Szegény, még mindig rosszul vagy? Remélem már nem tart sokáig :)

Manda :P
Csatlakozom Tüncsihez, ÉN IS NAGYON VÁRLAK IDE!

Kép
Kép
szilva069
 
 


Sziasztok !
Jo hogy bejelentkeztem anno a szules elott (ha meg emlekszik ram vki :D ), mert azota sem volt sajnos idom idelatogatni :oops: !
Probalok visszaolvasni, ne haragudjatok, de alig van idom a ket kicsi mellett. Az azota szuletett csoppsegekhez szivbol gratulalok, a varandos kismamiknak pedig drukkolok, elvezzek a kismamasagot amig a pocakban van a picur es ne aggodjanak feleslegesen!
Nalunk marcius 18-an szuletett meg Emilia Sarolta, 51 cm es 4,2 kg, ezert sajnos ismet csaszarmetszes kellett, de mar tul vagyok rajta! :).
Igyekszem be-benezni, de egyelore valoszinuleg csak olvaso uzemmodban leszek egy darabig!

Mindenkinek puszi! Kriszta
bensonhurst
 
 


Sziasztok! Már nekem is úgy kell jegyzetelni, ha nem jövök egy kis ideig.

Nelli :)
Azért félek, hogy nem jön össze a három gyerekőc, mert az elsőre is két évet kellett várni, pedig elvileg nincs semmi bajunk, és csak inszemmel sikerült.

Tüni :)
Remélem rókakoma lassakcskán elkerül. A vizsgához gratula.

Suzy :)
Tényleg nagyon erős vagy. A július meg mindjárt itt van.

Szilvi :)
Tényleg ez az aggódás állandóan megvan, de szerintem ez már így lesz míg élünk.

Szilcsi :)
Boldi nagyon édes és milyen jól nevelt volt, hogy így megmutatta magát. Klassz az ásítós kép.

Tüncsi :)
Gratulálunk Répa második fogához. Ezek olyan nagy élmények, már én is annyira várom, hogy ilyneken lelkendezhessek.

Lara :)
Nagyon örülök, hogy sikerült. Gratulálok! A védőnő biztosan nem fog kinevetni, úgyhogy keresd csak fel minél hamarabb, nehogy már a terhesvizsgálatokért fizetned kelljen addig. Tőlem így is be akarták szedni az EKG-nél a vizitdíjat, de addgi lázadtam, amíg viszakoztak és azt mondták, hogy majd az OEP küld egy csekket róla. Eddig még nem jött.

Lányok! Már megint babakocsi téma. Pénteken Pesten nézegettünk és a férjem még mindig ki van akadva, hogy milyen sokba kerülnek. 130 és 170 ezer között. Ő állítja, hogy a mózesre nincs szükség, mert csak néhány hónapig használhatjuk és úgysem megyünk 1,5 óránál hosszabb útra, addig meg a hordozóban is lehet a baba. Sajnos a jobb babakocsik között nem találtam olyat, ami vízszintesig dönthető lenne, ezért hiányzik a mózes. Szerintetek igaza van a férjemnek és hagyjuk vagy inkább győzzem meg? Az olcsóbbak között találtam dönthetőt, de egyrészt valami neve nincs márka, már kívülről is kicsit gagyinak látszik, baromi nehéz (legalább 10 kiló a váz) és nem lehet olyan picire összecsukni, hogy a Yarisomba beférjen.

Kép
Kép
tiza
 
 


Sziasztok!

Tiza!
Köszi!! Kezdem észlelni a tüneteket: szombaton voltunk egy tónál és ott a csapat egyik része nekiállt kolbászt és egyéb dolgokat sütögetni. Addig nem volt semmi gondom, míg nem jöttek a szagok. De amikor már terjengett a kajaszag jött a hányinger és elment az étvágyam, így csak kekszet tudtam enni almával. :( Tegnap este viszont már volt folytatása a hányingeremnek. :( A többi terhességi tünet kb. mikor szokott beindulni?

Kép
lara26
 
 


Lara! Mindenkinél más, hogy mikor indulnak be a tünetek. Nekem pl. a 8-12.hétig volt, és asszem csak 2x hánytam, azt is este. A szagokra való érzékenység viszont végig volt. Mi itthon sütjük a kenyeret, és képtelen voltam odamenni a környékre, mikor kisült. Én úgy voltam vele, hogy legyek csak rosszul, az a biztos, addig biztos minden rendben. Az volt a szar, amikor a 12.héten elmúlt, és a 17.héten éreztem először a rúgást. Ez 5 hét, se rosszullét, se semmi, olyan bizonytalan voltam.
Ma megkapom a védőnő elérhetőségét. Megyek a Ritáékhoz, neki szóltam hogy kéne egy barátnőmnek, aki most költözik kökönyösbe.. :lol: Milyen érdekes, hogy pont a szomszédod, mi?

Tiza!Ha te olyat szeretnél, akkor meg kell győznöd a férjedet, hogy menjen bele. Mi pont arról beszélgettünk a párommal, hogy semmi mással nem foglalkoztunk anno, csak hogy milyen a kereke. A 180fokban dönthető sztem azért fontos, mert ha nem olyat veszel, akkor richtig olyan gyereked lesz, aki jobban tud hason aludni, abban meg nem lehet. És akkor az lesz, mint Lénával, hogy végigordítja az összes sétát. Én a mózest fölöslegesnek tartom. Viszont az, hogy beférjen a kocsiba, nagyon fontos szempont. Elég nevetséges lenne, ha tetőcsomagtartón cipelnéd! :lol: De hogy megkönnyítsem a választást, elárulom, hogy úgysem lesz egyiksem tökéletes, mert menet közben fogsz rájönni, hogy ezis és azis milyen jó lenne... :lol:

tynus12
 
 


Tiza :)
A Lehet úti diszkont babaáruházat már néztétek? Állítólag jobbak az árak.
Sokszor van az, hogy az első baba nehezen jön össze, de amásodik, mikor már annyira nem sürgető, ripsz-ropsz összejön. Még ne adjátok fel :lol:

Tünde :)
Gratula a fogacskához!

Lara :)
Gratula Neked! Vigsázz magatokra!
nekem a 8. héten jöttek a terhességi tünetek: szédülés, émelygés, cicifeszülés.

Csajok, anysóm kicsit megijesztett. Emlékeztek, írtam, hogy kicsit megégette a sütőajtó a hasamat. Erre azt mondta, hogy nem tudja, mendemonda-e, vagy tényleg így van-e. de lehet, meg fog látszani a babón. Én eddig ezt a dolgot szóbeszédnek tartottam, de most elbizonytalanodtam. Szerintetek?

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Tünde, örülök Fici fogainak, nem volt sírdogálós, vagy csak észrevétlenül jött ki neki? És mikor szopizik, te is érzed?

Tiza, nálunk is már hetek óta megy a babakocsi téma :roll:
Mi mindketten ragaszkodunk a mózes részéhez :roll:
Nekem rendkívül tetszenek a Hoco kocsik, 80-90ezer körül vannak, de csak 1-2helyen lehet kapni /vagyis csak a Kikát tudom/.
Felénk is a nagykerekű lenne jobb, mert az utcánk még lebetonozval sincs :( de ha meg lemegyünk a faluba, vagy be a városba, akkor meg a kiskerekű lenne jobb. Szóval még mindig fogalmam sincs :oops:

Nelli, nálunk az történt, hogy öcsémmel mikor anyu 25hetes terhes volt, leforrázta a lábát. Anyunak begyógyúlt, mire szült már nem is látszódott, az öcsém viszont úgy született, hogy a lába vörös foltos volt, mintha vele történt volna az eset. Már 28 éves, persze halványodtak a foltok, de még mindig látszik neki. :?
Persze ezt ne vedd alapúl, csak elmeséltem, hogy nálunk ez történt :?

Mindenkinek szép napot! :D Kép

Kép
mona76
 
 


Tynus!
Köszi!!!!
Ez egyébként roppant érdekes, mert azon törpöltem, h valakinek kénytelen leszek itt a környéken elmondani (h megtudjam a védőnő elérhetőségét) , pl. Ritus, vagy a falszomszédjuk Angi, vagy éppen a mi felettünk lakó ifjú anyuka! :lol: (leginkább Ritus lett volna a kiválasztott, mert őt jobban ismerem (ismerjük) mint a többi kettőt. :D

Mindenkinek szól!!!
Köszi a tünetegyüttes leírást is!!!!!!! :D

Kép
lara26
 
 


Sziasztok!

Tudom,hogy nem igazán ide való a kérdés,de a többi fórumhoz régen szóltak hozzá,itt meg látom,hogy megy az élet!
Olyan kérdésem lenne,hogy az előtej szivárgás az körübelül mikorra várható?Mármint hetekben kb...vagy mikor???
Köszönöm előre is a választ
andrea21
 
 


Lara :)
Én egyáltalán nem voltam a szagokra érzékeny. Kb. a 7-8. héten néha émelyegtem egy kicsit, de nem volt vészes és kb. 10 napig nem tudtam megenni a tengeri halat, pedig nagyon szeretem. Ezenkívül semmi. Persze duzzadt és érzékeny volt a cicim, de az már a 13. dpo-tól kezdve úgy a 9-10. hétig. Foginyvérzés is elég hamar jelentkezett, ami csak súlyosbodott, de hát ez elviselhető. Néha a derekam fájt kb. az 5-6. hónap körül, de már az sincs legalább 3-4 hete. Igaz én rendszeresen tornázom, amiben van háterősítő is. Ja, és minden létező allergiám, amiről már azt hittem, hogy elmúlt enyhe formában visszatért. Ezek mind enyhe tűnetek, úgyogy én nagyon élvezem a terhességet. Remélem neked sem lesz nagyon émelygős-hányós.

Tynus :)
Sajnos nem nagyon találtunk olyan babakocsit, ami 180 fokig dönthető, illetve amit találtunk az egy sem tetszik. Nagyon nehezek és nem lehet őket kicsire összecsukni.

Nelli :)
A Lehel útiban voltunk pénteken. Egy Chiccot néztünk, ami nem volt rossz és 110.000-be került, de valahogy külsőleg nem fogott meg minket, főleg a férjemnkek nem tetszett.
Én egyébként ezekben a gyereken meglátszik dolgokban nem hiszek. Egyszerűen tudományosan nem tudom megmagyarázni. Ha ez így lenne, szerintem mindenki kék-zöld foltokkal jönne a világra. Legalábbis az én csöppségem biztos, mert állandóan beütöm a lábam.

Mona :)
A Hoco-t nem ismerem. Ma voltunk a pécsi Kikában, de ott nem emlékszem ilyenre.

Kép
Kép
tiza
 
 


tiza, azért nézd meg ezt az oldalt :wink:
http://www.poppet.hu/catalog2/catalog/i ... e164165d5a

Kép
mona76
 
 


Ez meg lemaradt :oops:
http://www.hoco.at/html/hoco_zaphir.html

Tegnap kirándúltunk apával, körbejártuk a Balatont, megnéztünk minden látnivalót, sokat sétáltunk, jókat ettünk :D este későn értünk haza :D
Nagyon jól éreztem magam, már régen volt ilyen egésznapos kirúccanásunk, mert ugye az építkezés :?

Kép
mona76
 
 


30.kismama babaruhabörze.
2007. május 20.-án vasárnap 8-15 óra között a Budapesti Vásárközpont "A" pavilonjában.
Bejárat: a Budapesti Vásárközpont 3-as kapujánál.
Az első 40 érkező kismamának ingyenes 4d-s ultrahangvizsgálat.
Belépőjegy 900ft.

Kép
mona76
 
 


Szilcsi :D
Köszi nagyon!!!!

Lara
Szívből gratulálok! Boldog pocakos hónapokat kívánok!!! :lol:

manda
 
 


Hát szasztok csajok!:))))

ELŐSZÖR IS: ZBARBI, MEGZABÁLOM AZT A MANÓT! TISZTA KÉPESLAPGYEREK, pláne összehasonlítva az én 38 hetes moncsicsimmel! (de tényleg, bár értelemszerűen percenként szétpuszilgatom a makit, hihetetlen mekkora a különbség egy 3 héttel későbbi újszülötthöz képest, aki ráadásul alapból is gyönyörűséges) Szóval jó lesz, ha vigyáztok Barbi, nehogy szétszedjék a játszótéren a csajok (mondjuk Bori, hehe)

Nu, újra itthon (már szombat óta, csak eddig rendezgettem soraimat, illetve este leültem elolvasgatni a diskurzusokat, csak már válaszolni nem volt energiám, pedig akkor még nem is tudtam, mi vár rám éccaka....;-)) Elárulom, ha nem találnátok ki: bizony, fel-alá járkálás pocisimivel, baba üvölt, csórikám teljes paff, anyuék meg növesztik a táskákat a szem alá... Tényleg annyira mókás, szerintem kivétel nélkül minden második gyerekes szülő előbb utóbb eljut ahhoz a gondolathoz, hogy "mégis mi a frásztól voltam én kifáradva/akadva amikor csak egy baba volt? Jelen helyzettel összehasonlítva effektív unatkozásnak tűnik, még a néha zsúfolt éjszakai műszakkal együtt". Most nyomjuk az ilyenkor szokásos nehezített menetet (sebes cicik kezelése, fejés, amikor nincs elég tej akkor tápszer lögybölés, utána minden cucc mosogatása, sterilizálása, stb...és mire végre kész vagy és ledőlnél, lassan kezdheted előlről a procedúrát), szóval lényeg, hogy sokat nem aludtunk még, amikor az egyik végre elájul, akkor a másik van ereje teljében, pedig most még 2-en vagyunk rájuk, mi lesz itt, ha apjuk visszamegy a gyárba...jajnekem!:-o

Szüléstörténet? Hát lássuk csak:
A szülés meglepően könnyű volt, leszámítva, hogy elfolyt a magzatvíz éjjel 3h-kor, fél 5-re beértünk a sokat emlegetett nagybecsű intézménybe, de mivel egyáltalán nem voltak fájások, 10h-ig dekkoltunk (amúgy nagyon hangulatos volt, szólt a Norah Johnes, beszélgettünk, a méhszájvizsgálatokat kihagyhatták volna, de ennyi belefér) a szülőszobán az én már pár napja 2 ujjnyira nyitott méhszájammal, aztán 10.20h-kor bekötötték a fájáscsináló löttyöt, aminek hatására 11.25-kor előbukkant a remekmű:), aki annyira beindult, hogy a doki még javában kint telefonálgatott és a beléptető kódját intézte, amikor kikiáltottak Neki, hogy kint a feje, a szülésznőnek meg csak a méhlepényszüléshez sikerült felvennie a kötényét meg a kesztyűjét, addig csak 4 ujja keült a helyére, nade így is elég ügyesnek bizonyult, mert a gyorsaság ellenére se gátmetszés, se repedés....juhúúúú! (napersze dzsulee szupersztár szülés előtti méhszájlazító, gáterősítő, stb. kúrája is biztos szerepet játszott;-)

A kórház teljesen rendben van, a szülésznő és hozott anyag (dokibácsi) teljesen jól együttműködtek, bár vicces volt, ahogy a krízisben kérdezgették egymást, hogy hol a kötény, kesztyű, ki, mit hogyan szokott, legyen-e gátvédelem, kitörli-e a méhet utána, mikor nyomjak-mikor ne...összességében tényleg jól megoldották.

Küldök képes beszámolót is, ahogy az a lelkes anyukától várható:







Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
dzsulee
 
 


Dzsulee!!!

Nagyon sok boldogságot Nektek!!!!
Tüneményes a kis Maszatka!

Kép
Vendég
 


Dzsulee!

Ez nem semmi!!!
Gratulálok!! :D A lényeg, h minden rendben ment! (kötény, kesztyű, orvos) :shock: De te ezzel mit sem foglalkoztál! :D
Gratulálok!!!

Kép
lara26
 
 


Bensonhurst
Hát jól eltűntél! Először is gratula a hatalmas kiscsajhoz!! Beraktalak a táblába, de hiányoznak még adataid, azokat lécci írd majd meg! Na, meg jól jönne egy kép is a bébiről.

Szilcsi
Bizony, nagyon jó állapot a másállapot! Nekem is szokott hiányozni. :)
Húúúú, holnap már 32. hét??? :shock: Atyagatya!!

Nem tűnt föl, hogy Fici többet sírna, mint amúgy. Már sejtettem, hogy lassan kibújik a foga, mert már eléggé látszott az ínye alatt. Hétfőn már annyira gyanús lett a dolog, hogy az ujjammal kitapogattam, nem bújt-e ki, és láss csodát, a sarka már kint volt. Másnap meg már a másik is kibújt. Olyan édes, tök csálén nőttek neki. Ha benézel a szájába, fordított V alakban állnak. Remélem, nem maradnak így. :?

Mona
Egy picit mintha érezném, főleg, mikor nincs rendesen a szájában a cici, de még nem harapott meg. :)
Na, ez a babakocsi téma nem könnyű.

Tiza
Peg Perego-ban sem láttatok jót? Mondjuk azok is jóval 100 fölött vannak. :?

Lara
De jó Téged ITT olvasni! :)

Dzsulee
Nem semmi kismami vagy!! Már bőszen netezel. A szülésed szupin hangzik, én is ilyet szeretnék legközelebb!! Na meg a képek! A copfjaid zabálnivalók. Mintha egy tinilány nézne ránk. Bora meg egyszerűen gyönyörűűűűű!!

Kép
Kép

Ez a hülye szülinapos vonalzó! Hrrrr.... Még 1 hét. Miért nem írja ki??
gtünde
 
 


gtündi, lara, gyugyi
naon köszi, gtündi, Neked a híradózást is pluszban:))
dzsulee
 
 


Dzsulee!
Hogy te milyen fitt voltál utánna!! Le a kalappal. Isteni pofa vagy, még volt erőd ott ökörködni!! Én azt sem tudtam, mi a pálya!! Gyönyörűek vagytok!!

Lara!
Ritával beszéltem, szerdánként van tanácsadás a körzeti rendelőben, ott lehet a csajt megtalálni, akitől Rita nagyon nincs elragadtatva. Akikkel együtt szültem, azok viszont szeretik. B. Móni pl. iwiw közös ismerős. Ritáék holnap 12:50-re mennek, csak hogy tudd. :lol: Táppénzen vagy már? Telefonszámát Rita du. óta folyamatosan küldi...de rajta vagyok az ügyön!

Tündi!
Fogacskához gratulálok. Én már nagyon várom. Remélem, Léna sem lesz nyügös. Most elérte a mintagyerek becenevet. Már egy hete nem hallottuk sírni. Remélem, így is marad. Alvás téma rendeződött, bejött a sírni hagyós módszer, dedet anya letesz, mikor ásít, és szemet dörzsöl, bab sírás nélkül aluszik, mit megelőz némi beszélgetés és elbúcsúzás az ágyban ücsörgő haveroktól. Felkelés ugyanez, kaka esetén nyögésekkel kísérve.

Tiza!
Nálunk ülés dönthetőség megoldódni látszik. Hasonló cipőben járó anyuka javaslatára ki fogom bélelni a kocsit a hasánál, és így kiegyenlítődik a dolog 180fokra. Úgyhogy már csak a többi részletre figyeljetek. :lol: 100.000dolog-1 :lol:

tynus12
 
 


Dzsulee :)
Te aztán egy nagyon vagány kiscsaj vagy sok humorral megáldva :lol:
Nagyon édes Bori baba :lol: És Te is nagyon jól nézel ki! Na meg a kispapi sem piskóta :lol:

Az én babóm meg fel lett rendesen piszkálva, mert mostanában sokkal élénkebb. Ha éjjel nem alszom, akkor is rugdos rendesen. Csak ne nagyon szokjon hozzá, hogy éjjel is nyüzsi van :lol:

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Jó reggelt! :)

Dzsulee gyöynyörűek vagytok és hogy te milyen bőszen vigyorogsz friss kimamiként vauuuuuuuuuuuuuuuu... :lol: Asszem példaképemnek választalak hehe :wink: A kiscsaj gyönyörűűűűű gratula... :) Jó hamar kihajitottak a kórházból már itt sem divat a hosszas táborozás ? :shock:
Vendég
 


Köszönöm mindenkinek a segítséget keményedés/ctg ügyben még nem szültünk :) Holnap ujra ctg a barátnőmnek akkor tán okosabbak leszünk :) Bár azt mondja az orvosa hogy minden egyes szülés másként jelez, hát majd meglátjuk...

Pocakosok sok bodogságot kivánok még a növögetéshez, babásaknak meg ugye so sok örömöt a picikbe :)
Vendég
 


Dzsulee, nagyon gratúlálok, szépek vagytok! :wink:
És hogy szülés után is milyen fitt voltál, hát le a kalappal előtted.
:wink: Én is igy szeretnék szülni :D

Kép
mona76
 
 


Dszulee :P

Nem is Te pottyantottad ki a porontyot, hanem csak odamontírztak,mi :?: :?: Mégis sikerült vkit találnod, aki ezt lebonyolítja :P :P :P
Jól néztek ki, naaa, a kicsi tüneményes!!!! Köszi a gyors jelentkezést és beszámolót!!!
Majd két böfiztetés között írj a szobákról és a bentlétről is!!! :P :P :lol:

Jaaa, és semmi vágás, semmi repedés :!: :!: :?: Ez szuper!!!
Tessék átadni a gátvédő-titkot!!! Bár gondolom ez első szülésnél nem annyira játszik, de talán segít!!!

Tücsi :D

Gratula a fogacskákhoz!!!

Tynus :D

Még régebben kérdeztél a nevekről: fiúban a Vencel Krisztián a befutó, a lányban még nincs egyezség.
Nekem tetszik a Tamara, Blanka...párom régebben Léna párti volt :P :P

Szilva :D

Bizony, bizony most Te következel!!!!
Megkérdeztem a 4d-t, csak az a néni csinálja, hurrrráá!!!
Megyek is ma nagy bőszen, remélem minden rendben!!!!!!

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Sziasztok Csajok!

Gyors bekukk hozzátok..

Dzsulee :D
Óriási gratula!!!!! sok boldogságot és tejcsit kívánok nektek!!!


Lara :D
De szuper!! Millió gratula!!!


Mindenki másnak is puszi :D

Kép

KépKép
babcsi
 
 


Dzsulee! :lol:
Fantasztikus vagy!!!! Bora Tüneményes!!!! nagyon szép baba!!!
Tényleg nem látszik rajtad, hogy szűlni készülsz, illetve, hogy most szűltél :lol: Titkokra én is nagyon kíváncsi vagyok!!!
Nagyon sok boldogságot, egészséget és tejcsit kívánok Nektek!!!

Tünde! :)
Gratula a fogacskákhoz!! Én már nem is emlékszem, hogy mikor illik nekik kibújni!

Lányok! :)
Aki esetleg nem gondolt rá, saját példámból okulva mindenképpen vezessetek babanaplót, sima határidő naplót, bármit, mert a pillanatot, amiről úgy hisszük, hogy soha, de soha nem fogjuk elfelejteni, hamar felejteti egy másik nagy esemény, s a következő...s így tovább, s egyszer csak azon kapom magam, hogy a fiam holnap lesz 14 éves, de fogalmam sincs, hogy mikor bújt ki az első foga, mikor ült,állt fel előszőr :oops:

Bogáncs! :)
Azt hiszem, hogy még nem gratuláltam a jó AFP-hez, s természetesen várjuk a beszámolót a 4D-s uh-ról.
Tényleg, azt mikor érdemes előszőr csináltatni??

Szombaton mi is voltunk dokinál, minden ok, a kis Mütyür már másfél centi, hallottam a kisszívét dobogni :lol: :lol: Nagyon jóóó volt!!! a vérömleny (én annak hívom, mert a doki nem nevezte meg, illetve az első alkalommal mondta, de okosan elfelejtettem :oops: ) már kezd kiszáradni, ahogy mondta. Háááát nagyon remélem, hogy minden rendben lesz. Sokat kell pihennem, mely néha nagyon nem, s néha pedig nagyon nehezemre esik, függ az éppen aktuális hangulatomtól :roll:
Kaptam képet, eldicsekszem vele :lol: szerintem tankönyvi a drága :lol: Kép [/img]

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Sziasztok csajok! :)
Dzsulee! :D
Tünci a kis maszat lány!!! :wink: Nagyon bohókás fitt csajszi vagy! Sok tejcsit és kitartást kívánok a meszokós időszakhoz! :lol:
A gátvédelemre én is kíváncsi vagyok, mert mégegy stoppolást nem szeretnék (18 öltésen volt a fiammal :roll: )
Szilvi: :)
Gratulálok a sztár fotóhoz! :wink:
még nincs 8 hetes és ilyen óriás!! Akkor 2 hét múlva amikor mi is megyünk apa már talán igazán élvezni is fogja mi akkor kb 9 hetesek leszünk. 8)
Kezdek belefáradni a rosszullétekbe. Szinte semmit nem bírok megenni, és így teljesen legyengültem. Majdnem 4 kg-t fogytam, de viszont a hasam dudorodik. Én még korainak tartom, de a jóllakottság miatt nem lehet hiszen már van vagy 3 hete, hogy nem ettem jóízűen. Remélem hamar túlleszek ezen az időszakon, most megkapom azt is ami a fiamnál kimaradt. :(

drumka
 
 


Dzsulee :)
Hihetetlen egy csajszi vagy. Egyáltalán nem úgy nézel ki, mint aki szülni készül és éppen most szült. Se egy izzadság csepp, se meggyötörtség. Le a kalappal. Nagyon irigyellek.

Drumka :)
Sajnálom, hogy ilyen rosszul vagy, de majd hamarosan elmúlik és nézd a jó oldalát. Nem leszel bálna.
(Mondjuk én nem voltam rosszul és mégis csak 5 kg hízásnál tartok.)

Szilvi :)
Tényleg tankönyvi a drága. Gratulálok!

Mona :)
Az egyik honlapot ismertem (puppet). Sajnos nekem úgy tűnik, hogy ez a HOCO kocsi kicsit robosztus és nem férne be a csomitartómba. Azt hiszem néztünk ilyet a Kikában, most már rémlik. Egyelőre úgy tűnik, hogy a Jane márka a legkisebbre összecsukható és egyébként az tetszik a legjobban, csak a férjemet kell meggyőzni.
Egyébként ki vagyok adadva, mert kb. 3 nap alatt 40.000 ft-ot költött el szórakozásra (nagy részét másokra költve) és az már a babkocsi 25-30 %-a. Szerencsém volt, mert tegnapelőtt vásárolgattunk és elkezdte nézegetni mások babakocsijait. És egymás után 3 olyat szúrt ki, amit fejből mondtam, hogy milyen típus és mind olyan 150-170 ezer forintos volt. Jót mulattam magamban.

A hétvégén ismét túráztam. Estére sikerült jól elfáradni, persze a férjem megint tudta a rövidebb utat (többször is). Ezért kb. plusz 5 km-t gyalogoltunk. Mások is voltak velünk, köztük 3 kamasz fiú, akik egyfolytában el voltak ájulva milyen jól bírom a túrát 7 hónapos terhesen.

Kép
Kép
tiza
 
 


Hi!
Tynus!
Köszi!! Előre is!!!

Kép
lara26
 
 


Még nem vagyok táppénzen.

Kép
lara26
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: