Új privát üzeneted érkezett!

Sajnálom...... :cry: :(
Új időszámítás!

Closty? Ebben én semmit sem merek mondani........
Jönnek majd a lányok, és talán ők!
Vendég
 


Gina, figyelj, hatott Larának is.... :wink: Meg most a hőd is szépen alakult, nem?Neked kell eldönteni....
Vendég
 


Hi!
Rambóka!
Pü ment.
De csak most tudtam jönni.

Kép
lara26
 
 

 
 

Sziasztok!

Mennyit kér a magánrendelőjében a Tűű doki alkalmanként?
A vizsgálatokat hol végzik?
Oda nem kell beutaló?
Köszi a válaszokat!
lecso
 
 


Ginuska!

Sajnálom!!!
Nekem tavaly lapar után clostyval jött össze a baba, csak nem volt meg a megfelelő háttér (merckformin).

Kép
lara26
 
 


Lecso, írtam pü-t!

Kép

Kép
anyoooka
 
 


anyoooka!

Megkaptam az üzit!Nagyon köszi a tájékoztatást!
lecso
 
 


Lara!

Köszi a választ, közben sikerült elérnem teflonon. Holnap megyek du..
Te mikor mész UH-ra?
Annyira, de annyira szorítok, h. el sem tudod képzelni!!!!!

Ginuska!

Sajnálom! :cry: :cry: :cry:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok !

Ez a Babanet kritikán aluli szolgáltatást nyújt :evil:

Gina, szerintem a closti nem fog ártani :wink:

Vasárnap abbahagytam a Duphastont, előtte ezerrel jött a barna, tegnap óta szinte semmi :shock: A hőm már 2 napja leszáguldott 36,7-ra, tesztek negatívak. Várom a mensit, úgyhogy most mindenkitől szívesen átveszem :wink:

Pénteken tali :lol:

mniki
 
 


tényleg nagyon béna ez a babanet, most tudtam csak bejutni.
Halihó mindenkinek.

Mniki! Pénteken tényleg tali!!!! Izgultok már lányok? :D :D :D
szisza30
 
 


:evil: :evil: Ez a francos babanet!! Meg a citromail is!!! 24 órai könyörgésre végre beengedett!! :evil: :evil:

Dimet drága, köszönöm megkaptam a leveleket! :-) a receptek közül azt az almás csirkét már ki is próbáltam és naaagyon finom volt :-)) Köszönöm, tényleg nagy segítség :-)

dejjóóóóó nektek! Itt sárgulok az irigységtől a hétvége miatt!! éniskarokmenni!!!!!!
krumplis pogácsa
 
 


Lara, mi a helyzet? UH?

Látjátok az új vonalzómat???? A négylevelű lóhere fog szerencsét hozni Nekünk a lombiknál:))))

Kép
kikka
 
 


Hi!

2in1 szindróma!!! :lol:

Kép
lara26
 
 


Rambóka!
Hálás vagyok neked!!!!!!!

Kép
lara26
 
 


Sziasztok!

Régen jelentkeztem, read only vagyok, de most ha nem bánjátok megosztom Veletek legújabb tapasztalataimat.
Voltam egy ÚJ nődokinél :wink: ...Magánrendelés, csupa jót hallottam róla azelőtt...gondoltam ezzel a dokival őszinte leszek, tiszta lappal indulhatunk. Bemutatkoztunk, kultúrált rendelő: öltözővel!!-haladás, gondoltam és örömködtem :) Vázoltam neki a helyzetem: 8 hónapja fogigátló el, nuku mensi, metformin endokrinológus javaslatára...ezek után rákszűrést kértem és UH-t, hogy megnézzük a petefészkeim...Íme a végeredménye: A petefészkeim még mindig policisztásak, a méhem kicsi és a nyálkahártya vékony, Clostylbegyt kúra lenne javasolt szerinte, de ha még csak 8 hónapja próbálkozunk, akkor semmi vész, 1 év a minimum, amúgy meg ő nem merné adni nekem a metformint 1,6-os LH/FSH arányra és amúgy sem nézek ki PCOS-snak, mert azok kövérek és szőrösek...a bal oldali alhasi fájdalmam nem kommentálta, és a kezelőlapomra felírta, hogy "Betegség: PCO" . No, ennyi. Ja, dehogy! Javasolt Gynex cseppeket, ami 4 év sikertelenség után egy házaspárnál + tesztet eredményezett... Ismeri valamelyikőtök?? Mármint a Gynexet :oops:
Pedig annyira bíztam benne, hogy ő jó lesz!!!! Kezdek megint elkeseredni, csak Dimet meg ne tudja :D :D :D

Puszi Mindenkinek,

Gy.
jokaliza
 
 


de, itt mindent megtudok!!! keseredni TILOSSSSSSSSSSSSSSS!!!!
dokinéni legalább rád kukkantott. csak pozitívan tessék hozzááállni!!!

egész nap nem engedett be ez a fránya babanet...kezdtek elvonási tüneteim lenni...... :lol:
dimet
 
 


Sziasztok!

Úgy hiányoztok... :cry: Nincs netem otthon - szolgáltatói hiba. :twisted: Ígértek már fűt, fát - elméletileg péntekre lesz valami.

Ne haragudjatok, de nem tudtam visszaolvasni - egy kedves ismerős párnál kunyiztam magam a géphez.

Velünk rendben minden. Hát vagy a 14. vagy a 15. héten vagyok. S ha nem úgy mozgok, vagy ülök, vagy sokat állok, akkor belül valaki kapirgál. :lol:

Voltam hétvégén belgyógyászaton (védőnő küldött), s ott a dokinő megjegyezte, hogyha ennyi idős vagyok, akkor tuti ikreket várok. Nagy a pocakom szerinte. :roll: S már csak egy gatya jó rám......

Amint tudok jövök, s addig drukkolok a sok zebrának!!!!

Puszi nektek!

Bee
beebeey
 
 


beee, de régen jártál erre!!!!
én is a 15-16. héttől kezdtem a régi nacijaimat nem hordani. ez alkati kérdés:)
kérdezni aakrtam már: hajhullásod???
dimet
 
 


Sziasztok!

Jokaliza!

Én ismerem a Gynex cseppet, szedtem, állítólag tényleg van akinek segített (pco-snak is, mert kecskeruta is van benne), csak én azt hiszem rosszul adagoltam, mert az sem mindegy naponta hánycseppet szed az ember...
Majd akkor fogom újra szedni, ha szoptatok, mert állítólag sok tejcsit csinál.Na majd letesztelem.
Ha gondolod próbáld ki, gyógyszer mellet is lehet szedni, de a metformint akkor se hagyd abba.
Egyébként a www.energy.sk oldalon olvashatsz erről a termékről, meg a beszerzési helyekről is.
ezoterike
 
 


Vendég
 


Én még csak hallottam róla,nem próbáltam....
Vendég
 


Lara!Grat a 2in1 syndromához :wink: :D
Vendég
 


Sziasztok!

Jó hírekkel jövök. De előtte:

Lara! ez egy szuper szindróma, nem? ;) Gratulálok!

Jokaliza, nem semmi. Nehéz megfelelő nődokit találni. De ne keseredj, a PCO-dat nem nődoki fogja helyre rakni! A metformint szeded! Ha beköltözik a pocakodba a várva várt kismanó, majd keresel egy olyan nődokit, aki a szülés levezetésben profi! A többit az endokrinológus kézben tartja!

Bee, ikrek? szerinted?


Na és akkor a jó hírek:
Ma voltam Tűű doktornál. És úgy néz ki nálam a metformin csodákra képes! Teljesen oda volt az LH/FSH arányomtól! Nagyon sokat javult! Volt pé is, az 5. napi 1-es progi jónak számít.
Egyedül a prolactin szintem magasabb még, de nem sokkal.
2000 mg-ra, és meckforminra térünk át.
A gyógyszer váltás indoka csupán az, hogy meforalból nincs 1000mg-os. A napi 2szeri elosztás az én kérésem volt, mert a 3-mal problámák adódtak. A délit mindig elfelejtem bevenni, és csak este jut eszembe.
Kíváncsi vagyok a merc-re, mert a meforaltól nem igazán volt mellékhatás. Max az elején egy kis cukor leesés, émelygés.
Remélem ennél se lesz semmi gond.

3 hónap múlva kontroll, akkor nézünk terhelésest is.
A prolacinomra fokozottan odafigyelünk, ha nem rendeződik a metformintól, akkor majd arra is kitalálunk valamit. Gondolom bromochriptint. Én viszont úgy számolok, hogy erre nem lesz szükség! ;)

Ja, Norka, Tűű doktor említette, hogy készít valami statisztikát, annak érdekében, hogy segítsenek az adatok jobban megérteni a PCOSt. Ez összefügg azzal, amit te is készítettél?
Egyébként nagyon kíváncsi vagyok a statisztikád eredményére! Sajnos nem tudok elmenni a talira. Ugye hozzáférhető lesz majd?!


egy nagyon boldog Mamint :D

Kép
mamint
 
 


Mamint!
Ez nagyon jó hír!!!Gratulálok!
Van 1000 mg meforal, én azt szedtem, mert 500 mg -ot lehetett belőle csinálni....
Vendég
 


Lafi, köszi!

Van? Akkor lehet, hogy majd azt kérek a patikában! :) Biztos, ami biztos.

Mindenesetre most madarat lehetne fogatni velem. Nagyon boldog vagyok.

Anyoo, küldtem pü-t!

Kép
mamint
 
 


tök jóóóóóóóóóóóóóó!!!!!!!!!!!!!

És igen, van!!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Kissé letörtem...valahogy egész nap :( ilyen vagyok. Mert....én vagyok itt a legrégebbi babátlan bútordarab, mert 4 éve várom lassan a csodát, mert szerencsétlen vagyok, mert ..... De ebből mára elég is volt.
Eldöntve, mig nem jön a babám, addig is igyekszem élvezni az életet.
Eltöltöttem pár órát fodrásznál, kozmetikusnál...Istennő lettem :lol: Hétfőtől keményen diétázom, karcsú leszek :lol: És vettünk egy szép motort, majd robogunk rajta sokat :lol: Szóval.....jól vagyok, és POZITÍVAN!!!

Jah..holnap vérvétel, meg iratok clostit. Gynevac megvolt, premens van volt lesz ( épp csak az előző ciklusban nem szedtem), metformin 3x850 továbbra is. És ezek után van spontán vagy lombik, de kismami leszek. Ezt nem adom fel, 2008 karácsonyát már (legalább) 3an ünnepeljük együtt :)

Sorry...hogy ilyen hoszu voltam :)

Lara!
2 in 1...szupper!!! Ugye tüszőrepit + utrot is kaptál?? Csak mert talán én is beszerzek magamnak:)

Mamint!
Grat..ezek tényleg jó hírek :)

Bee!
Jó hogy jelentkeztél :) Pocifotó??


Talizókat ÚGY IRIGYLEM!!!

Pussz
Vendég
 


Bocs, de megyek fürdeni!

Lara!

Már sms-ben kiörvendeztem magam, de azért itt is örömködök egy kicsit az új szindrómádnak!!!!!

Mamint!

Premenst próbáltad már??????

Ginuska!

Lehet, h. neked is csak az hiányzott a babához! Kitartás!!!!



Ki jön talira???????

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Ginuska!

Kaptam mind a kettőt. :D

Köszi mindenkinek a drukkokat!!

Kép
lara26
 
 


Sziasztok!!

Lara :) Óriási gratula!!!!!!! Igaz, hogy a PCOS-ok körében több az ikerterhesség???

Ginuska :) Fel a fejjel! A motor nagyon szuper lehet!!!!!!! :)

Többieknek is illió drukk mindenhez és fel a fejjel (már akinke nem lenne fent :lol: )
Nekem sikerült kisírnom IR-t a nőgyógyászomtól. Vagyis annyira nem is kellett kisírnom, mert Ő is ráírta múltkor a leletemre (ami alapján csinálták a hormonvizsgálatokat) és felhívtam, hogy azzal mi lesz. Azt mondta hívjam vissza 1 nap múlva. Ma visszahívtam, megkérdezte a kórházban (Dél pesti) és megcsinálják, de csak jövő hónapban (azaz jövőhéten) mert ebbe a keretbe már nem férek bele... :( Na mind1, csütörtökön telefon, jövőhéten IR. Aztán remélem gyógyszer és baba!!!!!!! :) Úgy bírom, hogy bárkinek mondom a "bajom" rögtön kétségbeesik, majdnem nekem kell megnyugtatnom, hogy nem vagyok halálos beteg...
Na most megyek...

További szép napot/hetet!!!

Kép
Kép
sleepin
 
 


Most ezt nem értem. 2 in 1 az azt jelenti hogy terhes.

De most itt azt jelenti, hogy 2 baba van Laránál???

Akárhogy is, csak gratulálni tudok.

De valaki világosítson fel lécci. :oops:

Rambóka, a kérdés nem jó, hogy ki jön a talira. Inkább: ki nem jön? :lol: Nálam a lista, kéred? :wink:
Vendég
 


Jóóóóó Reggelt!

Anyooo, mesélj már lécci mi volt Tűű dokinál!!!!Úgy rémlik tegnap voltál amikor Mamint!!!!
Mindenki tűkön ül már itten, hogy mit mondott neked!
Vendég
 


Sziasztok!

Lara nagyon nagyon gratulálok!!!! :wink: :D :wink: :D
És kettő? én kérdeztem az elején! :lol:

Már nagyon várom én is a talit, eddig úgy van, hogy megyek ( ha valaki társulna erről a vidékről még van hely a kocsiban!! debrecen)

Szép napot!!
Vendég
 


hali csajok!

Lara!
úgy örülök!!!

Ginuska!
2008 karácsonyára egész focicsapat lesz ott körülöttetek... :) :) :wink:

Csajok mi lehet??? teszt ismét negatív...mensi sehol..........
dobok egy hűűűűűűűűű.....hő-t
Kép
csipi78
 
 


Sziasztok!

Tegnap tényleg elég gáz volt a babanet :(
Mindenkinél minden ok?

Lara, tényleg ikrek? Hát ez szuper lenne!!! :D

Sleepin: sztem igaz lehet, mert nálunk szoktak ugye peteérést és tüszőrepedést stimuzni...


Nekem továbbra sincs semmi jele pirinek... Annyian vagyunk itt, hátha. dr. Góth ismerős valakinek? Ő az endokrin dokim, gondoltam hátha járt nála valaki és tud tapasztalatot megosztani velem.
Lányok: A cickafark teához hozzávettem a kecskerutát is. Ha már ennyire benne vagyok, akkor szerintetek elég ez a kettő? Szedek még vitex agnus golyócskát (barátcserje). Ha elmegyek sárgatest hormont nézetni, akkor előtte abba kell hagynom ezek iszogatását, hogy valós eredményt kapjunk?

Ezernyi melóm van és lesz is még a héten a hosszú hétvége előtt :(

Egyenlőre pussz Nektek! Igyekszem ma még bekukkantani!

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Lafim, igen, tegnap voltam, csak este már nem tudtam írni, Apának kellett a gép.

Tehát: ugyanúgy mint Mamintot engem is nagyon megdícsért, azt mondta hogy nagyon szépen javulok, szépen alakulnak a hormonok.
Bee, légyszi majd javítsd a táblázatban: Felemeltük a metformint 3x850-re. Látod, Kavicska? :wink:
3 hónap múlva megyek vissza hozzá újra. Kérdeztem, hogy mit szólna stimuhoz, azt mondta hogy egyelőre várjunk, de szerinte meglesz a baba anélkül is, szépen alakulok nagyon. teljesen fel voltam/vagyok dobva - nagyon el voltam kenődve mikor megláttam az eredményeimet...
Arra hogy megint kívánom az édességet szintén azt mondta hogy nagyon jó, mert a szervezet kezdi észrevenni hogy sok neki az inzulin és ezért van. pedig ez is nagyon idegesített.
Csupa jó hírrel jöttem haza tegnap! :lol:

Mamint, a te jó hírednek is nagyon örülök! :lol: :lol:

Lara, hatalmas nagy gratula!

Ginuska, ez az, ne törj le! Sikerülni fog! 2008 karácsonyára már tuti 3-an (4-en?! :wink: ) lesztek!!!

Mindjárt péntek!!! :lol: :lol:

Szép napot mindenkinek! Megyünk piacolni :P

Kép

Kép
anyoooka
 
 


lara, de jó!!! ikrek. vajon kisfiúk, kislányok vagy vegyes páros! hűű, de izgi!!

gina, ne tessék keseredni. jó, egy picit. sikerülni fog netek is. addig is motorozzatok. mert utána..... :) milyen motort vettetek?? mi azt terveztük férjemmel még tavaly, ha nem jön baba idén elmegyünk jogsit szerezni motorra. de ezt majd később. :)

mindjárt péntek. de jóóó.

basszus, annyira utálom magam. semmit sme tanultam még a védésemre. én hülye....mindig ezt csinálom. az utolós pillanatban...az a baj,hogy kezd az utsó pillanat is elmúlni........basszus....

mennem kéne terheléses cukorra.... :? azt mondta a doki,hogy a 24. és 30. hét között menjek. a héten már nemtok menni.majd jövő héten.

csajok, örülök, hogy tűűnél minden okés volt. úúúgy bírom azt az embret, annyira tud örülni mindennek. és biztat olyan higgadt fejjel. :)
dimet
 
 


Anyooooooooooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!
Gratulálok!!!!!!!!!!!!!!!Tudtam-tudtam-tudtam!!!!!

Most Lara tényleg ikreket vár?
Én úgy értettem, hogy 2 in 1 , vagyis terhes, de nem úgy , hogy ikreket vár....De ha így van, pláne gratulálok!
Vendég
 


Lafi, köszönöm! :wink:
Larát én is úgy értettem mint Te, hogy terhes, nem ikrek...

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Sziasztok!

Dimet! Igen, tudom-tudom :D Csak pozitívan! Ja! És mérem a hőt, reggel 5kor kelek miatta... ma visszaaludtam rögtön miután lenyomtam az órát, azt álmodtam, hogy mérem a hőm...aztán felébredtem, hogy nem is mérem! Jaaaaj....elmebaj????

Bettica! Ez a kérdés engem is érdekel! Abba kell hagyni a teákat-füveket? Nekem azt mondta az endokrines, hogy "eszébe ne jusson semmilyen hormont venni a szájába"...namost a Closty sem hormon, de gondolom arra is célzott, szóval lehet, hogy a teák is befolyásolnak, de ebben az esetben kb. annyira, mintha alvászavarra mézestejet innál, ami lényegesen "lájtosabb", mint a xanax...

Ginuska! A napokban én is totál letörtem. A barátnőm azzal vigasztalt, hogy azért várat magára a baba, mert annyira szép és okos lesz és ahhoz idő kell, hogy elkészüljön! :D Amúgy meg addig is mi mindent csinálhatsz, amit babaásan nem! Pl. motorozás! Tudom, hogy le se ***nád a motort, ha ott lenne a pocakodban a baba, de így kipróbálhatod. :wink: A nődoki meg tegnap azt mondta, hogy ne siessünk, jön a nyár, menjünk nyaralni, stb, és hogy a hegyi levegő vagy a tengerpart csodákra képes :wink: ....fel a fejjel! (mondom ezt én!... :oops: ) de tényleg!!!!Ja! Azért a motorral nagggggggyon-naggggyon óvatosan!!!!!!!!!!

Szép napot Mindenkinek!
Itt borongós az idő, bár mintha az előbb sütött volna a nap...vagy azt is álmodtam??? :shock:

Gy.
jokaliza
 
 


Hupsz... :oops: Ezt a lavinát én indítotam el... valahogy a 2es szám megzavart... a 2 in 1 az tényleg nem ikrek... az 3 in 1 lenne... bocsesz... :oops: De Lara majd kijavít, hogy hogy is van...

Kép
Kép
sleepin
 
 


Jó olvasni benneteket, mert úgy látszik, hogy mostanság ilyen nagyon letörős hetek vannak, mert én totál padlón vagyok.

Avandamet, már a második doboz elfogyott a feléig, 41.-dik ciklusnapon vagyok, és sehol semmi (teszteltem, az sincs, meg különben is védekeztünk, csak olyan hülye tud lenni az ember :oops: )

Most még szedek pár napja 500 mg meforalt is ebédkor, de sehol semmi....
mindenki mondja, hogy legyek türelmes, de medddiggggg??????? :(

Legszívesebben itt zokognék a gép előtt, hogy ez sem akar jó lenni...

Sajnálom, lányok ne haragudjatok, de lassan már megint becsavarodás szélén állok....már hét éve szeretnénk gyereket, és nem akarok clostyzni!

Na, mindegy, bocs a nyavalygásért....

Norka, neked hat az Avandamet? Kiváncsi vagyok, hogy helyrehozza e a ciklusodat.

Ezek szerint, hogy nagyon kívánom az édességet, ez még jót is jelenthet?
:roll:
szisza30
 
 


ja,akkor nem ikrek?? én is azon gondolkoztam,hogy akkor 3 in 1 lenne :) lara, most akkor mi van???? :lol:
dimet
 
 


Sziasztok !

Bevallom jót vidulok azon, hogy találgatjátok Lara vajon hány babucit vár. Szerintem egyszerűen csak 1 babát, nem esett arról szó, hogy ikrei lennének :D de majd jön Ő és megerősíti...

Mamint, Anyoo, nagyon örülök, hogy Tűű doki szerint is javultok !
Anyoo, türelem, nem kell ide még stimu, érdemes kivárni a min.fél évet, amíg beállít a met :wink:

Szisza drágám.. tudom nehéz ennyi év után újra és újra türelmesnek lenni..!!! Zsizsiken kívül még nem nagyon van tapasztalat az Avandamettel itt a fórumon , neki mindig szépen időben (talán 30 napra) megjött a gyógyszer mellett. (az nlc-s lányokkal nem vagyok képben, talán ott is rá kéne kérdezned..)
Adj időt a gyógyszernek, hátha neked a második hónaptól lesz látványos javulás! Teljesen megértem az elkeseredettségedet, de fel a fejjel, most már tényleg csak egy hajszál választ el a sikertől !!!!

Ginuska, vagyunk itt páran, akik már 5 éven túl szeretnénk babát :? Sajnos kemény küzdelem, de hiszem, hogy már a cél előtt állunk ! Természetes, hogy hullámzó a kedélyállapotunk, az elmúlt pár napban pont ezért nem nagyon írtam :? de aztán jön valami reménysugár és dübörgünk tovább..
A motorozás nagyon jó dolog, élvezzétek a jó időt és fedezzetek fel minél több szép helyet :wink:

Tegnap iszonyatosan felhúztam magam a körzeti dokinál. A műtéthez szükséges labor+ ekg miatt mentem, de ha már ott voltam az immunológus által kért egyéb vizsgálatokra is rákérdeztem (toxoplazma, rubeola, stb) . A doki majdnem leharapta a fejemet, hogy milyen alapon írja ki ő ezeket, miért nem végeztetik el a magánorvosok abban a kórházban ahol dolgoznak, vagy mondják meg a betegeknek, hogy fizessenek érte.
Azt hittem leugrok a székről. Nem vitáztam vele, de megkértem, hogy legalább a labort írja ki (mondjuk azt ki is írta volna..)
Elegem van, nem fogok én kuncsorogni senkitől beutalókat, kapják be ! :twisted:

Látjátok az új vonalzómat ? :lol:

mniki
 
 


Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek.

Hormonvizsgálati eredményeim(3. és 21 .napi vérvétel) alapján PCO valószínűsíthető. (Magas tesztoszteron, alacsony progreszteron, és rossz lh/Fsh arány)-egyéb tüneteim nincsenek-vékony vagyok-173cm-58 kg.bőröm szép, hajhullás semmi...


Ma voltam UH-vizsgáaton:

28x18 mm és 35x27 mm ciszta - és esetleg több kisebb.

Kb. egy éve próbálkozunk teherbeeséssel, 25 éves vagyok.

menstruációm rendszertelen átlagban 33-38 napos, évente kétszer 40 nap feletti, egyébként normális 4-5 napos, semmi különös fájdalom.

Orvosom csak műtétről beszél, azt mondja ,hogy gyors és biztos, hamarabb lehetek terhes mint ha gyógyszeres kezelésekbe kezdenénk.(persze azért szerinte most is van esélyem teherbe esni, csak nagyon kicsi)

Szóval én amiket olvastam nagyon elbizonytalanít.

Műtétről sokan egy legvégső esetben beszélnek, vagy talán nálam túl nagy a majdnem 4 centis ciszta.

Válaszokat előre is köszönöm::)))

Szép napot Nektek.


(azt tervezem, hogy megmutatom a leleteimet egy másik orvosnak is)
k.vanda
 
 


Szia Vanda!

Hát a nagy ciszták nem igazán PCO-ra jellemzőek (PCO-ban inkább 5-7 mm átmérőjűek vannak és sok)!
A nagy ciszták hátterében állhat endometriózis is, amit tapasztalt UH-os UH-gal is valószínűsíthet, de a pontos diagnózist csak a laparoszkópia során tudnak mondani.

Pontosan beszéld meg a dokiddal, h. mi célból és milyen jellegű műtétre gondolt!
Ha ő is endometriózisra tippel, akkor jobb, ha megnézi, h. mi van odabenn, mert az endo ugyanúgy teherbeesési nehézséget okoz, mint a PCO és gyakran a kettő egyidejűleg áll fenn. Kezelése az endometriózisos göbök műtéti eltávolításából és hormonális " műklimax" kezelésből áll az endometriózisos szigetek felszámolása céljából. Ez elősegíti a teherbeesést, és lecsökkenti az összenövések kialakulásának esélyét is.
Ha azonban a PCO-dat akarja laparoszkópiás drillinggel kezelni, akkor állj ellen! Annak nem ez a megoldása! :evil:


A másik doki felkeresése konzultáció céljából nem rossz ötlet!!!! :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Köszi:)

Dr.Vizer Miklósra gondoltam, pcos.hu oldalon láttam a nevét.

Hát igen valóban azért ezek nagyobb ciszták, én is úgy tudom ,hogy pconál kisebbek vannak.
Persze leget,hogy nálam alapból van pco és egyéb probléma is.
k.vanda
 
 


Lara! :D Akárhányan is vagytok... :D

Gina! :cry: Akkor ezek szerint még nem lombik lesz a következő lépés? Mintha eddig ezt olvastam volna. Mindegy, csak valahogy ott legyen valamelyik karácsonyfa alatt a babó!!!

Mniki! Nagyon csini az új vonalzód! Ehhez kislány dukál!!! :lol:

Dimet! Küldesz nekem minitalis fotókat? Csak ha engedi a tanulási idődből... :wink: Köszi!

Az a bizonyos újságcikk egyelőre még csak tervezet, nem?! Én nem tudom értelmezni az utolsó mondatot. Mit fizetek, ha választott dokim van, akinek bezárták az osztályát és más kórházban szülök, de Nála? És mi van, ha ez nem a területi kórházam??? Na, majd holnap kifaggatom a nődokit, hátha Ő többet tud.

Minden kismaminak nő a pocija, mint a ház, csak az enyém stagnál... :( Na, majd a talin jól megnézek minden pocit!!! Mindjárt kujvája péntek és tali!!! :D Ráadásul én még szabin is leszek... :D :D :D
brendon
 
 


ja, brendon, tényleg!!! küldök, küldök. küldd el nekem priviben az emiledet, mert a melós helyen van meg az emiled. köszike.

a pocid meg majd beindul, mint a fene :)
dimet
 
 


Dimet! Mélcím ment! Köszi! Jó tanulást!!! :wink:
Egyelőre csak a baba indult be, mint a fene... :D
brendon
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?