Új privát üzeneted érkezett!

dijcsi,
Látom nektek sem egyszerű a költözéses hercehurca...
még csak az anyukámékhoz költöztünk, mert a házba csak május végén mehettünk...szoval az csak az első felvonás volt :? :( Mondjuk ugyanaz a kerület... Szegény Dalmi épp megszokja majd itt anyuéknál és megint megyünk... :roll: :roll:
Húúúúúúúúúúúúú te hónap kismamája!!! nagyon kiváncsi vagyok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

gyanixi,
nakam nem volt csomó benne (bár mondhatnám az egász mellem egy nagy csomó volt...mert nagyon kemény volt, de lehet csak a tejbelövellés miatt) Ha nincs csomó benne az úgytom azt jelenti, hogy nem a tejpangás miatt gyulladt be, hanem mert egy kis sérülésen felment valami baci.
Vendég
 


gyanixi!

Nekem 3 napig 39 fokos lázam volt (aztán lett az 40,6 is), egy részén nagyon piros volt a cicim és ordítani tudtam volna, ha csak a ruha hozzáért. És nem jött ki belőle egyeten csepp sem, hiába fejte akárki. Sem gépi fejővel, sem kézivel, sem kézzel, sehogy. De ez a kórházban volt, mert otthon mát nem tudtunk mit csinálni. Aztán nekem antibiotikummokkal ment le. De a legjobb ha a baba szívja ki, többet ér, mint bármelyik fejő.
Ja, és csomóm nem volt, vagyis inkább az egész egy csomó volt nekem is.
Hát nem irigyellek! Jobbulást!!!

sch.judit
 
 


Sziasztok

Először is elnézést kérek, amiért így bepofátlankodom közétek, de a segítségeteket, véleményeteket szeretném kérni.
Nem tudom, hogy ebben a topicban vannak-e olyan lakók, akiknek esetleg gondjuk volt a teherbe eséssel, mint nekem. Mi 4 évet vártunk a pici lánykámra, aki tegnap volt egy hetes!
Ez alatt az idő alatt sok kivizsgáláson átestünk, nem találtak semmi különös problémát nálunk, egyedül a prolaktin szintem volt magas, amire 1,5-2 évig Bromocriptint szedtem. Közvetlenül a teherbe esés hónapjában hagytam abba. A problémám az, hogy nem igazán van tejcim, illetve ami van, az semmire sem elég, nem hogy egy csecsemő táplálására. Emiatt a babám kezdettől fogva tápszeres, ami miatt hatalmas lelkiismeretfurdalásom van, és nem tudom, hogy mit rontottam el.

A kérdésem az lenne, hogy van-e valakinek olyan tapasztalata, hogy a Bromocriptin befolyásolhatja-e a későbbi szoptatást? Utánnanéztem, és a prolaktin hormon magas szintje kell a tejelválasztáshoz, nekem a gyógyszerrel éppen ezt vitték le a teherbeeséshez.

Igazság szerint, már teljesen ki vagyok, borzasztóan érzem magam, mindenki csak azt sulykolja belém, hogy egyek, igyak, akkor több lesz a tej, de nekem már étvágyam sincs. Ráadásul Mártika baba a 37. hét előtt született, így elég pindurka, a szopitechnikája sem az igazi.

A válaszokat előre is köszönöm

Nansy
nansy
 
 

 
 

nansy üdv köztünk. A tudomány mai állása szerint :) ......

Na ezt felejtsd el.A több folyadék nem hoz több tejet. cicire kell tenni a babát és akkor több lesz a tej.Többször amennyire a baba kívánja hidd el ennél több nem is kell.Adok egy honlap címet itt el tudsz mindent olvasni www.lll.hu

nika70
Salgótarján
 
 


MESZÜLETETT BARBAMAMI BOGIJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

nansy
tod én is tök kivoltam, hogy nincs tejem (nálam más volt aprobléma) de mindent megtettem hogy legyen és mégsem...
A legrosszabb, hogy sokszor úgy állítják be a dolgot, hogy akinek nincs teje az nem jó anya.DE EZ NEM ÍGy VAN HA TE MINDENT MEGTETTÉL HOGY LEGYEN!!!!!! Legfontosasbb, hogy szeresd a gyereked és más nem számít.
Egyébként van lehetőség más anyukáktól tejet venni.Én is ezt teszem.
Vendég
 


Ezt egy másik topikon találtam...
Hát van benne valami... :lol: :lol: :lol:

A gyerekvállalás örömei
Az első 3 hónap

- az a hatalmas méretű fej, amit szülés után egyfolytában nézel, hát az tényleg átfért azon a kis lukon, amibe addig azt a pirinyó tampont dugdostad.
- van idegesítőbb hang, a táblán végighúzott körmöknél.
- a lefejt tej becsesebb, mint egy 200 éves bor.
- napi 4-5 óra alvással is lehet élni.
- ha választhatsz a szex és az alvás közt, az utóbbira fogsz szavazni.
- egy kisbabából valamelyik nyíláson mindig folyik valami.
- a séta csak neked séta, ő ebből semmit nem vesz észre.
- elindulni otthonról egy 2 órás procedúra.
- ha eddig nem kötötted be a biztonsági öved, ezentúl befogod.
- kurva nehéz a babahordozót cipelni, gyerekkel együtt.
- minden babazokninak szűk a szára és bevág.
- a legszebb ruha is csak 1x kerül sorra, azután kinövi.
- aki a fürdetőkrémet kitalálta, azt lapáttal vernéd agyon.
- az egész terhesség alatt azt várod, hogy végre megint hason alhass. Szülés után a 2 irgalmatlan méretű csöcsöd miatt továbbra is csak ábránd marad...
- szörnyű dagadtnak lenni.
- nézed a vékony, feszesbőrű nőket.
- már nem szereted a vendégeket.
- sírsz, ha a tv-ben popsikenőcs reklám megy.
- sírsz, ha az alvó gyereked nézed.
- sírsz, ha valaki hangosabban szól hozzád vagy ingerültebb veled.
- sárkány leszel, mindenért baszogatod a férjed.
- egész nap várod, hogy este legyen és a gyerek aludjon, reggel meg azt várod, hogy mikor kel fel végre.
- ha elszabadulsz otthonról pár órára, amit addig alig vártál, akkor egész távolléted alatt otthon jár az eszed.
- a férjed túl csinos, túl szexi és minden nő biztos őt akarja.
- akik eddig hívogattak a szülés előtt, hogy "egyben vagy még?", na azok mostantól nem fognak. A napok múlásával, már senki nem fog hívni, csak a család.
- a nagyszülők azt hiszik, nekik szülted a gyereket.
- kiderül, hogy mindenki tehéntejet ivott 2 hónaposan régebben.
- kiderül, hogy anyád nem tud semmit a babákról (már).
- anyósod még annyit sem.
- fél óra bohóckodás és cigánykerekezés után egy 2 mp-es mosoly teljesen reális egy babától.
- a digitális mérleg egy szar, csak arra találták ki, hogy idegesítsen.
- amelyik ruha lábközt nem patentos, az a gyerek emelésekor a nyakában gyűlik össze.
- a híg fos a legjobb pelenkában is utat vág a hátközépig.
- van 70 dekás teli pelenka!!
- a zenélő forgó a kiságy felett nagyon kevés ideig forog 1 felhúzással sajnos.
- a mélyhűtőben már csak a fagyasztott anyatejnek van hely, kajának nincs.
- egész nap otthon vagy, még sincs este meleg vacsora és kupi is van pluszban. És még fáradt is vagy.


3-9 hónap

- úgy tűnik az egész nap egy végtelen szoptatás.
- bármit próbálsz hozzátáplálás címszóval, az öklendezve jön ki belőle.
- éhen fog veszni. . . nem eszik semmit ez a gyerek.
- a főzelék SEMMIVEL nem jön ki a ruhából és textilpelenkából.
- 3 kanál lenyelt kaja után képes fél üvegnyit visszahányni, és még 3x lebukni magát napközben.
- napi 4x átöltöztetni nem is sok.
- az egész szobát betakaró játszószőnyeg is kicsi.
- a hányás mindig a kimenőbe felöltöztetés és az autós hordozóba betevés UTÁN következik!
- 1 óra cipelés után egy 5 kilós baba is 20 kilósnak tűnik.
- zuhanyzáskor meg kell emelned a melleid, hogy alatta is megmosd.
- a legjobb játék az, ami földhöz csapkodva elég zajos.
- a legjobb játék a pillepalack, a kád dugó lánca és a távirányító. Minden más pénzkidobás.
- az is befér egy baba szájába, amiről azt hiszed egy reklámszatyorba sem férne be.
- a kutyát megtaníthatod, hogy ne nyúljon a gyerek játékaihoz, de a gyerek a kutya jutalomfalatját fogja a legjobb ízűen rágcsálni.
- mindenen bevarró címke a legérdekesebb.
- minden fájdalom és baj emelés hatására múlik.
- ha eddig nem volt kutyád, most van. 2 méternél nem távolodik el jobban és még a wc-re is követ négykézláb.
- eddig nem hitted volna, hogy egyszer valaki a szemedbe nézve fog, tág orrcimpákkal, nagyokat nyögve szarni, fátyolos tekintettel. Mindezt szégyenérzet nélkül!
- valakinek te vagy az ISTEN!
- az idő múlásával egyre nagyobbak a lakásban a káresemények.
- mindenhonnan csak le, és kipakolni izgalmas.
- térd magasságig minden kéznyomatos és nyálas a lakásban.
- 1 fog arra elég, hogy piercinget lukasszon a csöcsbimbódba, és átharapja a nyaki ütőered.
- ha valamit 1 órán át pepecselsz, főzöl, minden edény koszos, turmixgép úszik, na akkor nem fogja megenni.
- egy baba nem nyeli le a szájában lévő falatot, mielőtt veled szemben ülve eltüsszenti magát!!!!!!!
- egy baba nem ismeri a türelem szót! (sem)
- egy baba leszarja, hogy hétvége van, akkor sem alszik tovább.
- amikor leülsz mellé a földre, ő ügyesen feláll beléd kapaszkodva, de tuti a mellbimbód a fogódzó.
- a körömvágást altatásban kéne végezni!! Olyan mint futó vadra lőni. . . .
- a tépőzáras cipő 3 mp-ig van a lábon
- a homokozó lapáttal igenis ki lehet ütni egy ember szemét.
- a hullapelyhes szép dal, de 200-adik alkalommal már a mikulás k. . anyját. Még jó, hogy kivehető az elem a játékból. . .
- miközben eteted, mindenki rajtad röhög aki lát, mert te is nyitod és csukod a szádat, néha le is nyalod
körbe a nem létező maszatot
Vendég
 


nansy
nekem is gondom volt a prolaktin szintemmel. én is szedtem a bromot. nekünk lombikkal jött öszze a baba de nem a prolaktin miatt.
a teherbeesés miatt azért kellett szedni a bromot, mert a magas prolaktin szint vetélést okozhat. terhesség alatt abba kellett hagyni, és a szülés után sem szedhettem, pont azért, hogy a tej beinduljon. a dokim pont kérdeztem a 9.héten, hogy mi legyen a bromoval és mondta, hogy nem kell szednem mert a tej miatt kell a magas szint.
Most jó sokat írtam le össze-vissza, remélem világos volt.
HA nem elég a tej szehetsz rá homeós bogyókat, ihatsz laktoherb teát és szehetsz more milk kapszulát is.
ha érdekel még valami írj.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Sziasztok! :lol:

Barbamami hatalmas gratula nektek!

Bacivili ez nagyon jó! :lol:

Én ezt hoztam:

Mielőtt Anya lettem

Mielőtt Anya lettem
Főzhettem magamnak meleg ételt.
Ruháim nem voltak pecsétesek.
Nyugodtan telefonálhattam.


Mielőtt Anya lettem,
Addig aludtam amíg akartam
És nem izgultam milyen későn fekszem le.
Minden nap megfésülködtem és fogat mostam.

Mielőtt Anya lettem,
Minden nap kitakarítottam.
Nem botlottam meg játekokban és
nem felejtettem el altatódalok szövegét.

Mielőtt Anya lettem
Nem izgultam, hogy a növényeim mérgezőek e.
Nem gondoltam védőoltásokra.

Mielőtt Anya lettem
Nem hányt le senki
Nem lettem kakis
Nem köptek le
Nem rágcsáltak meg
Nem pisiltek le
Vagy nem csípkedtek meg pici ujjak sem.

Mielőtt Anya lettem teljes birtokában voltam:
Gondolataimnak
Testemnek
Lelkemnek.
Végigaludtam az éjszakákat.

Mielőtt Anya lettem
Sosem tartottam egy síró gyereket, hogy az orvos megvizsgálhassa
Vagy beadja neki az injekciót.
Sosem néztem könnyes szemekbe és sírva fakadtam
Sosem váltam boldoggá egy egyszerű mosolyon.
Nem maradtam fenn késő éjjel, hogy egy alvó bébiben gyönyörködjek.

Mielőtt Anya lettem
Nem tartottam kezemben egy alvó bébit mert nem akartam letenni.
Sosem éreztem, hogy a szivem apró darabokra törik
Mikor nem tudtam megszüntetni a fájdalmat.
Nem tudtam, hogy valami olyan pici ekkora hatással lesz életemre.
Sosem tudtam, hogy képes vagyok valakit ennyire szeretni.
Nem tudtam, hogy ennyire imádni fogom az Anyaságot.

Mielőtt Anya lettem
Nem ismertem az érzést, hogy a szívem a testemen kivül van.
Nem tudtam milyen nagyszerű érzés a gyerek etetése.
Nem ismertem az Anya és Gyermeke közti köteléket.
Nem tudtam, hogy valami oly pici
Olyan fontossá tehet.

Mielőtt Anya lettem
Sosem keltem fel az éjszaka kellős közepén
Minden 10 percben, hogy megnézzem minden rendben van e.
Sosem ismertem a melegséget
Az örömöt
A szeretetet
A szívfájdalmat
A csodát
Vagy az Anyaság elvezetét.
Nem tudtam, hogy képes vagyok ilyen érzésekre, mielőtt Anya lettem.

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Új képek :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Ezt írta barbamami:

"NAgy örömmel tudatjuk, hogy ma 1óra 5 perckor, 2 órás vajúdás után MEGÉRKEZETT Bogi 3930gr-al, 57 cm-rel és hatalmas hajkoronával!"
Vendég
 


Barbamami óriási gartulajó egészséget és sok tejet kívánok!


Boszibaba
nagyon helyesek vagytok!

Kép
Kép
bbeti
 
 


Barbamami: GRATULA!!! varunk ide Bogikaval egyutt!

Bacilivi: ez a lista oriasi, meg most is fulig er a szam :D :D :D

Nansy: szia! Huuu a tejci miatt tenyleg ne legyen lelkiismeretfurdalasod! Rengeteg tapos baba van a vilagon es makk egeszsegesek! Tenyleg probald meg cicire tenni sokat, szopizik amennyit szopizik, az is tobb mint a semmi, legalabb kap nemi immunanyagokat es a tobbit meg taplald hozza es kesz. Es csukd be a fuled, ne idegesitsd magad, mert pont az ami nem segit. A Bromocriptin-nel kapcs. nincs tapasztalatom.

Gyanixi: jobbulast!

Boszibaba: ez a versike szep volt, milyen igaz...

Kerdes
Nektek nem faj a cicitek estere? Nekem tompan fajnak, meg neha szurnak a melleim, lehet, hogy azert mert a picurka sokat szopizik napkozben (meg most is van, hogy 1,5 orankent :shock: ) Vagy mastol van a fajdalom? Nektek van (volt) ilyen?? :?:

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Szép jó reggelt :)

Barbamami, hatalmas gratula! Sok tejcit és egészséget nektek, és miharabbi felépülést :)

Ezek szerint mégsem kellett burkot repeszteni, csak megindult a kiscsaj magától is :)

Lányok, édesek a képek nagyon :)

Hát le a kalappal mindenki elött aki költözködik! Nem is tudom, hogy hogy bírjátok!Én örülök, ha mindent el tudok itthon végezni a gyerek mellett! Nem, hogy még kötözködni is! :roll:
Szóval kitartás és gratula, legyetek büszkék magatokra, hogy mindezt sikerül véghezvinni!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Pannica...mellszúrás...hát nekem szúr elég gyakran, de nem tudom én se mire vélni...leggyakrabban akkor szúr amikor az egyikből eszik, a másik elkezd szúrni, nyilalgatni...de van, hogy napközbe is csak úgy! Szóval nem vagy vele egyedül, de én se tudom mitől van!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Kép

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Lányok!

Luisán és Kismamán kívül más nem szed Cerazettet???

sch.judit
 
 


Pannica, Akíra!

Én úgy tudom a mell akkor is szúr, ha tejbelövellés van éppen. (ez értelmes volt) Szóval a tejbelövellés miatt is szúrhat, na.

sch.judit
 
 


judit nekem felírta a doki de miután 6000 ft ezért nem váltottam ki szóval bocsi én nem tudok neked segíteni :):):):):)

Barbamami Óriási gartula Bogi babához és várunk ide most már te is ide tartozol közénk. :):):):):):)

Várjuk töled a képeket is :)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Barbamami! Óriási gratula! N agyon hamar ment,és Bogi nagyon édes!

Akíra! Köszönjük a táblát!!!

Tegnap megtörtént az első séta! Bár a védőnő pénteken úgy búcsúzott,hogy mostmár kinyithatom rá kb. 5 percre az ablakot,ehhez képest már egy hete levegőztünk az erkélyen...
Szóval 3/4 órát sétáltunk,aludt...Én meg végre megnéztem,hogy hova költöztünk...Mert kitettek a lakásban márc.28-án, 40 hetes+1napos terhesen,és se előtte,se azóta nem mozdultam,csak a kórházba szülni :) De nagyon jól választottunk,ennél jobb helyre nem is költözhettünk volna,tényleg! Igazi gyerekes hely,nagyon sok park,zöld,játszótér,Duna part, stb...

Már csak azt nem tudom,mit csinálok,ha rájön az ordítás menet közben...

Kép
babzsák
 
 


Lányok!

FÉNIX TEGNAP ESTE 10 ÓTA VAJÚDIK!!! AZÓTA IS KORHÁZBAN VAN!!! HAMAROSAN MEGSZÜLETIK MAX!!! :D

HAJRÁ FÉNIX, HAJRÁ MAX!! :D

Kép
dijcsi
 
 


Nah, igazi babaelő megint :)
Barbamami is meg Nikky is és most meg Fénixnél is utban van a baba, jajj de izgi, akkor jövőhéten 3 újabb baba kerül a táblába? :lol:
Olyan jó, lassan mindenki itt lesz és nem marad ott a másik topicba senki :)
Most már többen vannak a baba-mamás táblázatba mint a kismamisba :)

Ja, ha valaki ugy látja, hogy nem stimmel valami adat a táblázatba továbbra is szóljatok nyugodtan, és aki be szeretne kerülni az is szóljon, írjon privit nyugodtan, berakom szívesen :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Lányok!

Körkérdés: De ne nézzetek hülyének, hogy Kyra még csak egy hónapos és én már ilyenen gondolozok...szóval nem tud valaki ajánlani nekem valami jó kis könyvet amibe le van írva, hogy a gyereknek hogy kéne fejlődnie, milyen ütembe? Melyik hónapba mit kéne csinálnia, és hogy x hónaposan kell fordulnia, járnia, beszélnie...stb...?
És hogy x hónapos gyereknek milyen játékokat ajánlanak? Milyen dolgokkal lehet az akkori szinten a készségét fejleszteni? Meg, hogy mondjuk milyen mondokák vannak az épp aktuális korokra? me ilyenek?
Mert én elkezdtem már innen onnan összenézni ezeket, hogy mikor mit kell csinálni vele, de olyan jó lenne ha nem kéne mindenre külön rákeresni, hanem lenne egy frankó kis könyv erre...vagy csak álmodok ilyenről?
Vagy hülye vagyok, hogy ilyet akarok? :roll:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Barbamami hát 2 óra az nem semmi,gratula nektek és várjuk a beszámolót és sok képet! :lol:

Fenix erre az időre már biztos babázol. Látom neked is hosszúra nyúlt a vajúdás,de megéri! Várunk majd ide beszámolóval és sok sok képpel.
Nálunk minden rendben,Gabika nagyon jó baba. Ma is 4-kor ébredt csk fel,pedig 21:30-kor már aludt. És a 4 órási evés után elaludt 8:10-ig. Jó,mert én is addig tudtam pihenni.
A héten már nődoki lesz,6 hetes kontroll. :lol:
Hétvégén jön anyukám,jó lesz nagyon,lesz segítségem,pihenni tudok.
Ami rosszul esik,hogy anyósomék még csak fel se hívnak,el se jönnek,pedig 5 percre laknak tölünk kocsival.
Mikor kijöttünk a kórházból jöttek sokszor+telefonáltak is,de msot nem. Azért rossz,hogy eszébe se jutunk! :( Meg se kérdezi,hogy vmi szükségem lenne-e,hiszen tudja,hogy most főzni nem nagyon tudok,de 1x sem hozott kaját. Anyukám meg 160kmről ciplei a sok kaját,és lesi miben segíthet.
Bocsika,ha panaszkdotam,de le kellett írnom,mert rosszul esik!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Húú, belegondoltatok, hogy most fenix min megy keresztül éppen...??? Ráadásul eléggé elhúzódik :? :?
Dijcsi, Az istvánba szül ugye??

Akira,
köszi a költözéssel kapcs.hozzászólást, de én leginkább csak azt érzem, hogy tele a t...öm :lol: :lol: :lol:
Ja és ez a könyv engem is érdekelne....Én még nem találtam ilyet. Hát ha más nem , majd mi megírjuk :lol:

boszibaba,pannica,
örülök, hogy mosolyt csaltam az arcotokra :lol: :lol:
Pannica, tényleg nem is írtam multkor, hogy mennyit fejlődött a babád és milyen szépséges karakteres kicsaj!!
Vendég
 


bacilivi, ne is mondd, én is ezen godolkozom :D
Találtam már pár oldalt ami tetszik :)
Találtam olyat ami hónapokra lebontja, hogy kb. hogy fejlődik a baba, meg találtam pár jó kis mondókát is, meg egy olyat is találtam most ahol énekek vannak, lejátszható...legalább nem nekem kell énekelnem :lol:
Szóval így neten jók vannak, meg összegyüjthető, de tényleg jó lenne egybe az egész, szóval ha nem találunk írjunk egyet :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Judit, Akira: mellfajas: koszi, de ez nem az a tejbelovelleses szuras mikor az egyikbol eszik a masik szur.. az tudom milyen. Ez este fordul elo amikor mar a picurt letettem aludni es eppen nyugi van. Es raadasul olyankor azt erzem, hogy mar nincs is benne tejci :(

szegeny Fenix, ugy izgulok ertuk, ez nagyon hosszu vajudas...

Boszibaba: panaszkodj csak nyugodtan azert vagyunk :D tokre megertelek. anyosom az elso honapban meg felenk se nezett. Most hogy hosszaszoktam, hogy mindent segitseg nelkul csinalok (mert hat nekem anyukam tobb mint 1000 km-re lakik) anyosom sokszor itt ul a nyakamon es sokszor onkabb terhemre van mint segitseg.. :roll: (hihi, hogy uszkal Gabika ebben a nagy ruciban :lol: majd beleno nemsokara!)

Bacilivi, Akira: nem tudom mennyire tudtok angolul, en egy amerikai konyvet tudok ajanlani (lehet, hogy van magyar forditasa is meg kell kerdezni otthon) The Baby Book (William Sears es Martha Sears a szerzok). Jo vaskos konyv, nagyon gyakorlatias, a szerzoparos 7 gyerekes gyermekorvos par. Olyan kezikonyv szeru, ha barmi erdekel felutom es elolvasom. Nagyon jo a gyerekfejlodessel kapcs. resze, ajanl jatekokat is honaprol-honapra. En az Amazonon rendeltem meg, ott meg tudjatok nezni a tartalomjegyzeket, hogy pontosan milyen temakkal foglalkozik.



Ugy orulok lanyok, mert szombaton jonnek a szuleim, most fogjak eloszor latni Athinat!!! :D

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Még mindig semmi hír Fénixről :( Már nagyon izgulok értünk.

bacilivi,
Igen, az Istvánban szül. azt hiszem annál a dokinál, akinél Te is szültél volna.

Remélem minden rendben van velünk!!!!!

Kép
dijcsi
 
 


Boszibaba!

Annyira megértelek! Az anyósomég annyira primitívek...Amikor hazajöttünk a kórházból 2 nap után,ők is megérkeztek,és letelepedtek,hogy akkor most ugráljam őket körül... És még egy adag levest sem hozott...Ja, és Samunak sem vettek az ég világon semmit...
Utéána egyszer küldött bablevest,meg töltött káposztát( nekem,aki szoptat...),na ekkor bevonultam a fürdőszobába sírni...

De mára úgy gondolom,hogy ne is jöjjenek,ne is hozzanak semmit,minél ritkábban találkozunk,annál jobb! Le vannak szarva,utálom őket!

Kép
babzsák
 
 


Pannica, köszi megnézem :)
Én tudok szerencsére angolul elég jól, kinn éltem egy évig, ugyhogy ragadt rám valami, szóval megnézem, remélem megtalálom :)

A mellszúrás meg ha nem ez akkor nem tudom...sajnállak :(

Jajj, de jó, hát akkor lesz nagy öröm szombaton :)
Biztos nagyon várjátok már :) Irigylem a szüleidet, mennek a jóidőbe, mennék én is Görögbe, ott még sose voltam...talán majd egyszer lesz annyi pénzünk és eljutunk oda mi is :) Akkor majd meglátogatlak :)

Boszibaba, ha nem nekünk panaszkodsz hát kinek másnak...itt mindenki panaszkodik, ha éppen baja van, hát miért pont neked kéne kivételnek lenned!? Szóval mondd csak nyugodtan ha valami bánt, mi meg "végighalgatunk" ha segíteni nem is tudunk, de legalább elmondhatod valakiknek, néha már ettől jobb kedve lesz az embernek :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra!

Ezeket neked gyűjtöttem ki gyorsan! Van hírlevelük is,de akkor állandóan küldözgetnek...

http://babatanitas.freeblog.hu/
http://kreativbaba.freeblog.hu/
http://www.szules.info/kreativbaba/

Kép
babzsák
 
 


Babzsák mintha anyósomról írtál volna,pont ilyen. :?
Gabikának ők se vettek még semmit! :cry:

Akíra leírnád az oldal cimeket,amiket találtál,érdekelne! :lol:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


LÁNYOK ÖRÖMHÍRREL JÖVÖK!!!

MOST ÉRKEZETT AZ SMS FÉNIXTŐL:

MA 9 ÓRA 45 PERCKOR 3770 GRAMMAL ÉS 56 CENTIVEL MEGSZÜLETETT MAXIM!!!! JÓL VANNAK MINDKETTEN.

GRATULA FÉNIX!!! GRATULA MAX! NAGYÖN ÖRÜLÜNK NEKTEK! ERŐT, EGÉSZSÉGET, SOK TEJCSIT KÍVÁNUNK NEKED!

Kép
dijcsi
 
 


Fenix!

Neked is hatalmas gratula!!!

Kép
babzsák
 
 


Gratula a friss babásoknak!!!!!!

Lányok: azt szeretném kérdezni, h ti fejtek-e minden szopi után és ha nem akkor mikor kell? csak akkor ha sokat hagy benne??HELPPPPP!!!!

Kép
gyanixi
 
 


][color=brown]FENIX HATALMAS GRATULA! JÓ EGÉSZSÉGET,SOK TEJCIT NEKTEK! :lol: [/color

Gyanixi én fejek,de nem minden szopi után,általábban csak este és éjjel. Nekem ekkor van sok tejem. :D

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Gyanixi!

Én egyáltalán nem fejek,egyelőre nálunk nagyon jól működik a kereslet-kínálat dolog.
Ha fejsz,akkor utána még több tej lesz,és ha nem eszi meg a babó,akkor mindig ki kell majd fejned...

Kép
babzsák
 
 


Nah, egy két oldal :)

http://egyszervolt.hu/ret/fomenu/index.html
Itt vannak játékok, mesék, dalok, Kyrának tetszenek a dalok figyel, fülel nagyon :)

http://www.informed.hu/eletmod/care/dev
Itt van az egészséges csecsemő fejlődése, hogy mikor mit kellene már csinálnia :)

Bruno Bettelheim Az elég jó szülo (könyv a gyermeknevelésrol)

Theodor Hellbrügge - J. H von Wimpffen Az elso 365 nap a gyermek életében (a csecsemo fejlodése)

Dr. S. H. Jacob Gyermekünk fejlodo értelme

Dr. Heidi Keller - Dr. Arnold Lohaus Mit akar a baba?

Lakauer Éva Mit, mivel és miért játsszon a gyermek?

Dr. Makói Zita Hogyan mondjam el neked... (kommunikáció csecsemonkkel, egymással, önmagunkkal)

Julian Orenstein M. D. 365 ötlet, miként nyugtassuk meg síró gyermekünket

E. Richter - W. Brügge - K. Mohs Így tanulnak beszélni a gyerekek

Sylvia Schneider Kis ember - nagy csoda (az elso
év a baba életében)

Szél Éva Az egészséges gyermek fejlodése, táplálása, gondozása

Sylvia Schneider Kis ember - nagy csoda (az elso év a baba életében)

Elisabeth Plattner A nevelés mindennapi muvészete

Sol Gordon - Judith Gordon Amit a gyermeknek tudnia kell (gyakorlati útmutató szülok számára)

Helen Exley Édesanyák és leányaik

Jean-Jacques Rousseau Emil, avagy a nevelésrol
Moraq Prunty Használati utasítás fiúkhoz

Deákné B. Katalin Anya taníts engem

Ezeket a könyveket meg lehet esetleg nézni kinek mi tetszik :)

Aztán ha még találok valamit szólok :)

Ja, meg még olyanokat nézegettem, hogy www.mondoka.lap.hu
Meg www.keszsegfejlesztes.lap.hu

Babzsák köszönöm, azokat is megnézegetem :)

Fenix neked meg nagy nagy gratula, ügyes voltál :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!
Van esetleg valakinek tuti infója a pneumococcus elleni oltással kapcsolatban? Van aki már beadatta, vagy tervezi? Tudom, hogy nagyon borsos az ára, de mi tervezzük beadatni, csak szeretnék előtte minél több infót róla.
Köszi, Lilla

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Kép
kislilla
 
 


Pannica!
Pontosan hol szúr? Nem a mellbimbód? Nekem az szokott... Mert akkor lehet, hogy túl sokat "csócsálta" Athina, írtad, hogy néha másfél óránként szopizik...nem csodálnám, ha estére kikészülne :)
Ha igen, akkor ajánlom nagyon a Lansinoh lanolint, egy igazi csodaszer!!! Nekem volt, hogy ki is sebesedett, meg berepedezett, de ezzel szuper!

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Kép
kislilla
 
 


Hoztam egy két új és "régi" képet Kyrusról :)
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Ezeket a telefonnal csináltam nem a digitális kamerával, azért lettek ilyen nem túl jó minőségűek... :?

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Kislilla: koszi, nem a mellbimbo hanem az oldalan faj :(

Gyanixi: en nem fejek egyaltalan, csakugy mint babazsak mi is a kinalat-kereslet elven mukodunk

Fonix nagyon sok gratula! Sok boldogsagot es mihamarabbi felepulest kivanok!

Akira: te aztan alapos vagy, micsoda kis konyvgyujtemeny :D

KépKép
KépKép
pannica
 
 


ja es Akira: Kyrus nagyon kis gombolyu puszilnivalo baba :D

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Akíra,
nagyon édes a Kyrus!!! Olyan szép a mosolya! Tök jó, hogy már ilyen korán mosolyog. Márk még ilyen korban nem mosolygott, én meg tiszta ideg voltam, hogy miért késik a mosolyal... Na szóval nagyon kis dögönyöznivaló a kiscsaj :wink: És köszi a könyvajánlatot, én is pont gondolkodtam valami hasonló könyveken. Még ezen kivül akarok venni valami babatáplálásával kapcsolatos könyvet, mert majd ha főzöcskézni kell neki azt se fogom tudni hol, és hogy kezdjem.

Mi jól vagyunk, bár Márk ma keveset evett (nekem ez a folytonos parám).... Már egy hete nem hízott... Nem aggódom, mivel amúgy is szép súlyban van. Ma nagyon sokat alszik, biztos bepótolja a tegnapi napot is. Tegnap egész nap nem aludt, csak olyan 5 percekre aludt el.

Kép
dijcsi
 
 


boszibaba:Gábor babádnak most menyi a súlya??

Kép
gyanixi
 
 


akira
annak a fejllődés hónapról hónapra honlap címét leírod (ez jólmegaszontam)...
Tényleg kell írnunk egy ilyen könyvet... :lol: Babád nagyon szép formás kiscsaj. és Dalmi is ilyen kis lufika :lol: :lol: Én csak lufesznak becézem :lol:

Pannaica,
húú a szerzők naagyon ismerősek.nem írtak más könyvet is?

boszibaba,
panaszkodj!! tényleg ezért vagyunk... :lol: Ez enyémek mondjuk rendesek, segítőkészek...csak...Pl.épp hazaértünk kórházból rá fél órára már ott voltak...hát pont nem erre vágytam...stb
Vendég
 


akira, sorry, közben látom, hogy már küldtél honlapot :lol: :lol:
Vendég
 


Fenix nagy nagy Gratula a kisfiadhoz szép hosszú vajúdás volt sok sok tejcsit is kívánok és gyere mihamarabb

Csajok a babszoba.hu-n van ilyen fejlödéskövetö hónapról hónapsra ráadásul úgy hogy mit tud a nagyrésze a babáknak ilyenkorra mit tud a fele és mit tud aki nagyon elöre jár nézzétek meg érdemes én is ott néztem meg hogy gergö amit tudott két és fél hónaposan hogy hasról fordul hátra azt négy hónaposan kéne tudnia :)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok! Már megint nem működik a netünk napok óta, csak pár percekre, remélem, holnap már kijönnek megszerelni. Tegnap írtam egy hozzászólást, de persze az is elszállt.

Először is nagy gratula az újdonsült mamáknak és minden jót kívánok a megszületett babáknak! Várunk majd titeket itt közöttünk.

Nansy, nekem hasonló a történetem, kb. 4 év intenzív próba, magas prolaktin, Bromo-szedés... csak + 5 inszem is volt és egy elvesztett baba. Nem tudom, hogy a Bromo bejátszik-e, de nekem is nehezen volt tejem, sokat kínlódtam vele. De én császárral is szültem, lehet, hogy ez is befolyásolt. De én is csak azt mondom, hogy a kislányodat nézd, az a lényeg, hogy itt van, megszületett. Hogy tápszert kap-e vagy anyatejet, esetleg részben ezt is, azt is, szerintem már részletkérdés. Persze én is sokat idegeskedtem meg sírtam is emiatt, de most már rájöttem, hogy hülye voltam, ez nem fontos.

Akíra (és a többi keresgélő), köszönjük a kigyűjtést, majd ha lesz netünk és időm, nézegetem a honlapokat.

R.Zsana, hol vagy?? Jól vagytok? Ma 3 hónaposak a babócáink!

KépKép
nanett
 
 


Sziasztok :D !

Hát elnézést :roll: .Nagyon eltűntünk a nagy nap óta :? .
Remélem mindenki jól van.Igyekeztem vissza olvasni a hozzászólásokat.
Gratulálok a babákhoz

Lenne egy kérdésem a tápszeres mamikhoz.A Réka már 4 hetes és nem éri el a napi elfogyasztott adagja a 600ml-ert sem (csak nagyritkán).Lehet,hogy nem ízlik neki?Vagy szerintetek mi lehet a gond,mert a védőnő azt mondta ,hogy ez elég kevéske?ALig tudok belediktálni valamennyit.MA este megmérjük hogy mennyit hízott.
Kinél mi volt a tapasztalat?Ki mit eszik?Mi a Milupa Milumil 1-et.


Kép

Timi
tftimi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?