Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kriszti!
Hogy van Bence? Remélem már gyógyulgat.

Ayse!
Szuper, hogy szuper lett a kocsibeálló! :)
Kérünk majd képeket a kis pünkösdirózsáról. :)

Manka, Timi!
Nagyon eltűntetek. Biztos állandóan játszótereztek. :D

Mikor játszóterezünk egyet együtt?

Nekünk a hétvégén jönnek a nagyik, és úgy néz ki még hétfőn is maradnak.
Most éppen takarítok meg vasalok :lol: , hogy holnap ne kelljen semmit csinálni, csak valami lájtos kis ebédet.
Ma este színházba megyek a tesómmal, nem is tudom mikor voltam utoljára. Jó lesz végre egy kis kultúrprogram, meg egy szabad este. :) Azt nem tudom hogy lesz az elalvás, gyanítom, hogy sehogy, hanem majd megvárnak ébren a fiúk, aztán ha megjövök lesz a nagy beájulás 10kor. Fürdeni úgyis mindig apa fürdet és mostanában amúgy is későn alszik el Bendegúz.
Tegnap vettem neki olyan helyes kis markolót a Sugárban a drogériában, meg jópofa homokozóformákat, tenyerek, talpak, meg gyerekfejek.

Na, megyek folytatom.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Basszus ilyen nincs. Most telefonált a tesóm, hogy a színház betegség miatt elmarad. :( :evil:
Úgyhogy megyünk a játszórérre. :)

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Hát sziasztok!

Napok óta most sikerült fellépnem a babanetre :evil: :evil: :evil:
Amít írtam kedden, az is elszállt...........

Örülök, h Bendegúz jobban van, Bencének jobbulást kívánunk!

Egyébként mi is betegek voltunk, szerencsére Fanni csak náthás, Minden nap kell szívni az orrát, már ő hozza és elég jól bírja.Sőt ki is tudja fújni zsepibe az orrát, de persze még nem tökéletes.
Én minden nap aludtam délután, esküszöm sokkal jobb gyógyszer bárminél.
Nem szoktam aludni, pedig nagyon rám férne, lehet, hogy ezután beiktatom rendszeresen az életembe.
Csak mi lesz ha visszamegyek dolgozni...............
Sajnos nem sokat játszótereztünk, inkább csak rövid séták voltak.Tegnap pl csak a közértig mentünk le, de útközben Fanni bekakilt, még a gatyája is szaros lett.A rohadék tescos pelenka.....alig várom, hogy elfogyjon.Ez a kék zacsis rosszabb minőség, de a férjem gondolta, hogy próbáljuk ki egyszer.Hát soha többet.
Viszont a lila zacsis tescos az tök jó, pont ugyanolyan mint a Libero. Pár hete volt egy teszt, a Pampers-t és a Liberót hasonlította össze egy kislány, megkértük, hogy tegye már a Liberó helyére a tescos pelust, és ugyanannyi idő alatt szívta magába a folyadékot mint a Libero.

Ma vettem egy felsőt az Árkádban és csak itthon vettem észre, hoyg az oldala végig el van szakadva, úgyhogy mehettünk vissza kicserélni. :evil:

Ja és az adójóváírás gyed után is jár, én kaptam vissza nemrég pénzikét.


Réka, te most hol fogsz szülni?Ugyanott ahol Ágostont?
Felbuzdulva az ötleteden, mi is a terszon reggeliztünk Fannival valamelyik nap.Fini volt a napocska!


Márti, mit néztetek volna meg?

Ayse, majd kérünk képeket.Biztosan nagyon szép lett.
Lili irományain könnyekig meghatódtam!

KépKép
tibicsoki75
 
 

 
 

libero az rövid o természetesen....

KépKép
tibicsoki75
 
 


Timi!
Én is szidtam a napokban a babanetet, mert állandóan szórakozott velem. :evil: :twisted:
Szegény Fanni, ő is gyógyuljon meg gyorsan, gyógypuszik neki. A játszótéren is egy csomó gyereknek folyik az orra, legszívesebben szóltam volna pár anyukának, hogy törölje már meg. :twisted: :roll:

A Radnótiban néztük volna meg a Riviéra c. Molnár Ferenc darabot, Csányi Sándorral a főszerepben, ami igencsak felcsigázott.. :lol: :twisted:

Mindegy hatalmasat játszóztunk délután, igaz közben Bendegúz egyszer hazaindult, aztán tettünk egy kört és ismét a játszótéren kötöttünk ki. :lol:

Ayse!
Tényleg most, hogy ott a gép Nálad, igazán eláraszthatnál minket még fotókkal, kocsibeálló, nagykovácsi idillek, gyönyörű gyerekek..ilyesmi.. :D

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Mártikám!
Kérésed számomra parancs, mindjárt töltök!

Színház :(

ayse
 
 


Csokihuszárok

Kép

A vásárlás után (nemcsak én fáradtam el Andris utáni hajszában, szerencsére ő is)


Kép

Hé te, ha jót akarsz magadnak, azonnal beledobod a tányérkámba az usit! Mondtam, hogy egy szép napon majd kérünk egy szívességet!

Kép

Imádom amikor ezt játsza: a pocakján gurigázza a járműveket

Kép


Milyen érdekességek is vannak itt?

Kép

Elmélkedjünk egy kicsit a cserebogarak hallhatatlanságáról...

Kép

Na de ebből nem élünk meg, megyek, leszedem a száraz ruhát, aztán vasalás....

Kép

És egy kis harmónia

Kép

ayse
 
 


Sziasztok!

Ebéd kész, várjuk a nagyikat. :) Csak én már mindjárt éhenhalok.

Végülis az ebédfőzést Laci vállalta, nekem csak a sütés maradt :lol: ..úgyhogy elmentem a Szamos cukiba sütiért ebben a szép időben. :D
Délelőtt meg együtt játszótereztünk egy nagyot, és most szerencsére Bendegúz sem indult el haza 10 perc után, hanem tök jól eljátszott. Nem tudom miért van ez, néha rájön a mehetnék, és akkor tök hamar nekiindul. Mondjuk már megtanulta, hogy engem meg kell várnia, és a játszótérkapunál áll, és várja amíg beérem. :)

Ayse!
Köszi! Nagyon helyesek. Annyira cuki ez a pocakonautózás. :lol: Bendegúz ezt nem csinálja, bár neki alig van pocakja.
De jó Neked, hogy van aki önként dalolva leszedi a ruhát a szárítóról. :)
Meg az a kajakövetelős kép is szuper, bár egyszer Bendegúz követelné így tőlem a kaját. Sztem ő iszonyat keveset eszik mostanában, csak már nem izgatom magam rajta. Legalábbis próbálkozom.. :roll: :lol:
Sztem ő evés helyett is beszélni tanul. Olyan aranyos amikor a játszótéren mondja hogy "anya csinálj didó" (=dínót), az a kedvenc homokozóformája.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti!
Gondolom azóta túlvagytok az ebéden. Mi volt?

Én meg gondoltam egy nagyot és végignyaltam a lakást. AZért tudtam megtenni, mert Lili játszott Andrissal. Még a fürdőszobák hátravannak. Meg aztán söprögethetem a sódert újfennt :?
A férjemnek anyósom szervezett programot: munka után Törökszentmiklósra viszi, ahonnan egy nagy halom (régi) edénnyel térnek haza. AAAAAAAAAAAnnyira szeretem ezt :? :? :? :?

Andris megpróbálja villával inni a teát, de rájön azért, hogy nem fog menni :D :

http://s137.photobucket.com/albums/q202 ... t=K173.flv

ayse
 
 


Sziasztok!

Ayse!
Andris haláli, de azért elég hamar rájött, hogy villával nem fog menni. :lol:

Az ebéd tandoori csirke volt (Laci módra, nem hagyományosan) rizzsel és fokhagymás ubisali. Állati jó lett megint, csak úgy falta a család. :D
Ma meg a tesóm főz, úgyhogy 2kor ébresztem Bendegúzt és megyünk ebédelni.

Én is boldogítalak Benneteket pár tegnapi képpel:

Ébredés után. Ezt a filmet szeretném nézni, és ha kell lábbal is bekapcsolom a DVDt. :lol:

Kép Kép

Játszótéren.

Kép Kép Kép

Így elfáradtam, és ilyenkor megint pici baba vagyok. :)

Kép


Szép vasárnapot Mindenkinek! :)

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti!
bendegúz szőkült?
Nagyon jó Rólatok a játszis kép! :D
Meg persze az összes többi is!
Merre van ez a játzótér?

ayse
 
 


Bendegúz, természetesen :oops:

ayse
 
 


Sziasztok!

Ayse!
Lehet hogy kicsit szőkült Bendegúz, bár ő mindig szőkés volt.

Viszont mindjárt fél 10, és még mindig alszik, pedig redőnyök felhúzva, ajtaja kinyitva, elmosogattam, facsartam narancsot, rendet raktam. Igaz hajnalban bulizott kicsit, 5 körül felébredt, és nem akart visszaaludni, ilyent már régen csinált. Aztán meguntam a simizést, és otthagytam, még dumálgatott jó sokáig, mindig amikor elment egy busz, közölte fennhangon, hogy "bussz, nagy bussz". :lol: Nem tudom mikor alhatott el, mert én egyszer csak elzuhantam. Szóval most pótol. :lol: A nagyik meg mindjárt itt vannak, hogy megyünk a játszótérre. :D
Ja, Ayse a játszótér itt van közel hozzánk, egy pici kis játszótér, de nagyon hangulatos, körbe zöld, és fák.

Tegnap ebéd után felmentünk a Normafához Bendegúzt futtatni, annyira klassz idő volt. Sajnos hinta nincs fent, csak libikóka, meg nagyobb gyerekeknek mászókák, viszont az egyiket Bendegúz kipróbálta, egy mászóvárban egy függőhídszerűségen az apja felügyeletével többször átgyalogolt, és rá kellett jöjjek, hogy nagyon kis ügyes, csak én annyira féltem, hogy nem igazán engedem kibontakozni. Pedig baromi jól egyensúlyoz, csak még a szintkülönbségekkel van egy kis gondja. :)

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


sziasztok!!

Marti :) Nagyon jok a kepek!! Nagyon helyes kisrac Bendeguz es szuper a kis mellenye :D En is eszrevettem, hoyg a szintkulonbseget david sem nagyon erzi, siman le akar maszni masfel meteres magassagbol :shock: :shock:

Ayse :) a csokihuszarok is nagyon huncutok, de a videot sajnos nem tudom megnyitni :( na meg probalokozom azert, meg sosem volt ezzel gond..

Manka, hol bujkalsz? Mar megint utazgatsz? :D tudod, van egy uticel otletem..

David sajnos egy hete taknyos es lazas ejjelenkent, napkozben meg hoemelkedes van, es rondan kohog.. A doki szerint a foga miatt nyulik igy el a dolog, kaptunk fluimucilt meg adom neki a paracetamolt. a cebiont viszont csak ugy tudom adni, hogy eldugom az uveget, mert kulonben egyszerre akarja meginni az egeszet :D

Kép

Kép
ppanna
 
 


Hahó!

Szép estét Mindenkinek!

Szerencsére már jól vagyunk, Fanninak igazából azért folyik az orra, mert egyszerre 5 foga jön, 3 alul, 2 felül.
Ennek következtében végre képes megenni pl a kenyeret, virslit, párizsit, szalámit.Eddig köpte ki ezeket, mondjuk nem is baj, nem történik semmi, ha csak két éves korában kezd rákapni ezekre az igen "egészséges" finomságokra.
Szombaton le lett festve a terasz korlátja, feltűnően látszik a játszóról, hogy új színe van.
Este barátnős szülinapi buli volt, ismét szembesültem azzal, hogy ez nekem már nem megy.Egyrészt baromira csípi a szemem a cigifüst, másrészt hulla fáradt voltam.Hiába aludtam vasárnap délután, meg este még ma délután is le kellett feküdnöm, hogy végre kipihenjem magam.
Az a baj, hogy a barátnőim egy része még gyerektelen és nem mindig értik meg, hogy egy idő után már nem vágysz hajnalig tartó bulizásra, hanem sokkal jobb otthon lenni a családdal.
Pedig nagyon jó kaja és zene volt, éjfél után pedig elárasztották a helyet Elvis imitátorok-iszonyat formák voltak, szétröhögtük magunkat a sógornőmmel.

Vasárnap a férjem szüleinél bográcsban főztünk nokedlis paprikás krumplit-isteni volt.Imádom ezeket a kerti főzőcskézéseket.Most szombaton csirkepaprikás lesz...........
Nehogy azt higgyétek, hogy Fanni ette a krumplit-neki a káposztával töltött enyhén csípős almapaprika kellett.
Azért ma ebédre sikerült belediktálnom a maradék krumpliját.

Délután kimentünk a Duna-partra sétálni és kapott egy tölcsér tejszínhabot is.Nem ízlett neki, csak a tölcsér kellett.(Eddig csak tölcsért evett a cukiban).Fura ízlése van.Ostya és savanyúság.

Ayse, a csokihuszárok nagyon helyesek, szerintem tök cukik az ilyen maszatos gyerekképek!

Márti Ti is nagyon aranyosak vagytok együtt.
Elfáradt kisbaba....imádom.
Márti, Fannika is csinál ilyet néha, hogy felébred hajnalban, általában szomjas, iszik és utána legalább 9-ig visszaalszik.

Panna, Davidnek gyógypuszikat küldünk.


F új szavai: ezt és a hess.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Kép Fincs coffok

Kép csúszda-elég bénán fényképeztem


Kép szép Elvis forma



Kép madárijesztővel a kertben

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sziasztok!

Végre beengedett ez a piszok. Már vagy 20x próbáltam ma, lett volna időm. Most meg majd mindjárt felébred Bendegúz. Addig gyorsan írok.

Tegnap egész nap a nagyikat fárasztotta Bendegúz, kétszer voltunk játszótéren, meg én közben elmentem egyet turkizni, végre egyedül, és vettem neki két dögös nyári pólót meg inget, meg egy pulcsit, amit nem bírtam otthagyni, pedig hamar ki fogja nőni, de ezt nem hagyhattam ott, olyan cuki. Majd lefotózom.
Imádják egymást a nagyikkal, annyira jó nézni őket együtt. :D

Köszönjük a Bendegúz dícséreteket. :)

Timi!
Igen olyan van, hogy Bendegúz is iszik egyet hajnalban, és aztán még szunyál egy jót, de fél 10ig azért nem szokott. Mindegy legalább jól kialudta magát. :D Ma is fél 9kor kelt, de csak azért mert már világosságot csináltam a nappaliban.

Nagyon cukik a copfok!! Meg a madárijesztős kép is. Fanni is a nyálzás miatt visel kendőt a nyakában, vagy csak mert jól áll neki? :)
Érdekes Bendegúz már egyáltalán nem nyálzik, pedig kijött az összes szemfoga.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Fanni csak divatozik a kendővel, nem nyálzott sohasem. :lol:
Meg azért ha hűvösebb van, mindig feladom rá.
Márti, én is megveszem az olyan cuccot,amit nem leht otthagyni, hiába növi ki rövid idő alatt.


Ma reggel 5-9-ig nem volt áram az egész lakótelepen, a cukinál pedig akkora csőtörés volt, hogy két autó totál elázott.A cuki elött pedig beszakadt a föld, csupa sár volt minden.
Nem tudom mi lehetett a levegőben....

Mi egész nap játszótereztünk, kiderült, hogy 1-2 kivételével az összes anyuka, akivel jóban vagyok kistesót vár.

Megyünk vacsizni.

KépKép
tibicsoki75
 
 


És néhány kép az utóbbi napok terméséből:


Andris ennyire élvezi, ahogy Nagyapója a lábán hintáztatja:

Kép

A játékmedvét odatámasztottuk a kanapéra, egy kis fürdés előkészület erejéig. A kép akként is értelmezhető, hogy Andrisnak már csak egy sör és a távirányító kell a kezébe, hogy úgy nézhessen tévét, mint az igazi nagyfiúK!

Kép

Végre belenézett a kamerába!!!!

Kép

Lili a diófán

Kép

ayse
 
 


A babanet botrányos!

Timi!
Nagyon komoly coffija van Fanninak!
Lilinek ennyi idős korában még kis pihéje volt csak.

Márti!
És ilyenkor egyszerre jönnek a nagyik?

Rólunk:
Ma autós szafari-élményben volt részem, mert ahogy jöttem haza az oviból, a réten felrrepült egy fácánpár előttem és éppen az út felette repültek a menetiránynak megfeelően kábé olyan sebességgel, mint én. Aztán egy kanyar után leszálltak, de én is arra mentem és előttem sétafikált át a hím az úton

Andris a kaput is apunak mondja!
A szomszédék kerítése előtt állva mondtam, hogy gyere arrébb, itt a kapu.
- Apu, Apu!!! - nézett körül reménykedve, hátha meglátja az apját.

ayse
 
 


Sziasztok!

Ayse!
Olyan jó, hogy ilyen sok képet tudsz felrakni végre! Lili csodaszép kislány! Andris pocakonautózása pedig nagyon aranyos. Fúú, jó ez a szafari feeling.

Márti!
Olyan jó rólatok az a két kép Bendegúzzal!
Azt akartam kérdezni, hogy Bendegúz hánykor fekszik, hogy ilyen sokáig tud reggel aludni. Aztán rájöttem, hogy nemrég írtad, hogy későn. De hány körül is pontosan? Gondolom, ha ilyen sokáig alszik, akkor jókedvűen ébred.

Timi!
Jó sok foga jön most Fanninak! Hánynál tartotok most?
Én is imádtam régen bulizni, mindig másnap reggelig bírtam, de mostmár nekem se menne. Sőt már ott tartok, hogyha mehetnék valahova (nem bulizni, mert a társaságban már senki sem megy, csak beülnénk valahová), akkor ha előreláthatóan sokáig tart el se indulok. Nem semmi azaz Elvis arc a műszempillákkal!
Vasárnap mi is bográcsoztunk rég nem látott barátokkal, és Ágoston szintén csak a kovászos uborkát ette. Fanninak nem csípte ki a szája körül a savanyú paprika?
A mi csúszdánk is ilyen. Tök jók Fanni copfjai! Elviseli már őket?

Panna!
Hogy van Dávid? Jó ízlése van! A Cebion nagyon savanyú. Ágoston nem szereti, szerencsére már nagyon régen kapott. Viszont a citromot magában enné.

Tegnap amíg melegítettem az ebédet Ágoston a szobájában volt. Egyszer csak rohan ki visítva. Gyorsan felkaptam és mentem vele vissza a szobájába, mert nagyon mutogatott arra. Elvezetett egy döglődő darázshoz. Nem tudom, h. megcsípte -e, mert a sírást egyből abbahagyta az ölemben. Kiderült, hogy megfogta, mert mutogatta a kis ujjaival, hogy hogy csinálta. Megpróbáltam megnézni az ujját, de nem nagyon hagyta. Egy nagyon picit úgy tűnt, mintha megdagadt volna. Lehet, hogy csak egy picit megszúrta, és a fullánkja nem is szúródott bele, mert Ágoston időben elkapta a kezét. Szegénykém, biztos csak barátkozni akart.
Mostanában Ágoston meg szokta mutatni, hogy hol a picibaba. Néha a saját hasára mutat :) Valamelyik nap meséltem ezt telefonban a húgomnak. Erre Ágoston elkezdett mutogatni a hasamra, és adott rá egy puszit is. Teljesen magától! Tök aranyos, soha nem kértem, hogy simogassa, vagy puszilgassa a kistesóját, és magától mégis csilnálja mindkettőt. Azóta is adott rá már kétszer puszit. Kértem, hogy ne ugráljon úgy rajtam, mert véletlenül megrugja a babát és mindkétszer odahajolt és nyomott rá egy puszit.
Amúgy már érzem kb. egy hete hogy mozog a pici. A múlt héten el sem akartam hinni, mert olyan korainak találtam. De most már biztosan tudom, hogy őt érzem.

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Ayse! Nekem is vannak ilyen virágaim a teraszon:
Kép
Ilyen a mi csúszdánk is:
Kép
Ebéd a teraszon:
Kép
A kertben a Júdásfa virágai:
Kép
Kép

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Sziasztok!

Ayse!
Nagyon aranyos képek, Lili annyira szép kislány, és nagyon fotogén. Andrisról is helyesek a képek nagyon. Mennyi ideig maradt így megtámasztva? :lol: Bendegúz úgy 3 másodpercig maradna így egy helyben, úgyhogy fotózni esélyem sem lenne.

Timi!
Amúgy tényleg nagyon jól áll Fanninak a kendő!

Bendegúz ma reggel ébredés után 10 perccel kiment az előszobába, hozta a kismellényét, és közölte, hogy "menjünk játszó". Vagyis indulás a játszótérre. :lol: Azért előbb megkíséreltem valami kis reggelit belediktálni, meg levettük a pizsit. :)
Mostanában iszonyat keveset eszik, nem tudom mi van vele, pedig egy ideje adom neki a Béres cseppet is reggelente az itókájába. De ahelyett hogy étvágyat csinálna, egyre kevesebbet eszik. :roll:

Viszont pár napja szépen mondja az arc részeit, mondja hogy a maci orra, szeme, szája, füle, meg saját magán mutatja és mondja, hogy fütyi, cici, combi. A játszótéren sziával köszön egy ideje, olyan cuki, és a boltban meg mondja hogy viszlát, amikor én elköszönök. :) És mostanában mondja már a sz betűt szépen, pl. anya visz, nagy busz, és puszi.
Mostanában mindent próbál utánunk mondani, és a kiságyban gyakorol elalvás előtt, tegnap a csodapóóó ment ezerrel. :lol: Előtte nap meg a karkötőőő. :)

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Közben újabb szuper képek érkeztek.

Réka!
Azért ha rendesen megcsípte volna az ujját, azért rendesen sírt volna, engem csípett már meg darázs, nagyon fáj. :(
Nagyon szépek a képek, szuper a teraszotok, és milyen klassz napos! Jó lehet kint reggelizni! Klassz a csúzda is!
Milyen aranyos Ágoston, hogy így puszilgatja a hasadat. Azt mondják a másodiknál az ember hamarabb érzi a magzatmozgásokat.

Amúgy Bendegúz 9kor kerül ágyba, és fél10 körül alszik el. Ma is fél9ig aludt, hajnalban 5kor ivott egy kicsit, és már durmolt is tovább, csak sajna én nem tudtam rendesen visszaludni már.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Réka, csatlakozom Mártihoz darázsügyben, tényleg nagyon fáj, és bedagad, plusz piros is körülötte a bőr.
Képek szuperek, az a teraszos reggeli............Jó nagy teraszotok lehet.Auchanos csúszda a tiétek is?
Ami a buli illeti, én is max 3 órát bírok elviselni, de inkább kettőt.
nagyopn jó érzéás lehet, hogy már megmozdult a baba, a második terhességnél hamarabb szokták érezni, gondolom azért, mert már tudja az ember, hoyg mit is kell ilyenkor érezni.
Én mindig azt éreztem,amíg nem rugdosott rendesen, mintha bugyborékolna a hasam, de komolyan.Anyósom mesélte, hogy neki ilyen volt, és tényleg. :lol:


Ayse, remélem, h Fanninak is besűrűsödik jobban a haja, úgy mint Lilinek.Hosszú lett, de vékonyszálú.Lehet, hogy a végeit le kéne vágatni.A férjem családjában a lányoknak nagyon dús és sok hajuk van.

Evés: szerencsére most nincs gond, nemrég falt be pl 3 kisebb főtt krumplit egy csirkecombbal.Mondjuk ébredés után már rohant a játszóra, és ott csak 1 mackósajtot meg 10 szál ropit evett, úgyhogy még közvetlenül lefekvés elött kap joghurtot vagy vmit., nehogy felébredjen éjszaka.
akkor sokkal többet eszik pl ha én teszem a szájába a darabokat, de ez csak ritkán van és ugye nem mindegyik kajával lehet megtenni.
Ma hajnalban mi jártunk úgy mint Bendegúz: 4:52kor ébredt, tejecske és utána csak 9:15 kor keltettem.Én olyan 6 után aludtam vissza és 9-ig, olyan jó volt!

Holnap megyünk reggel a bölcsibe nyílt napra, május 7-11 között van a beíratás.Már most lelki beteg vagyok a gondolatától is.

Bendegúz szavai: :lol: , főleg a viszlát!

KépKép
tibicsoki75
 
 


Ja és 10 foga van kint teljesen a többi 5 útban. A 10 ből alul csak 4 van, elöl 2, hátul 2. Szerencsére neki a Dentinox segít, mondjuk elég ritkán használjuk, csak ha már nagyon nem bírok vele.

Réka, a kistesó ugyanott fog születni, ahol Ágoston?

KépKép
tibicsoki75
 
 


Réka!
De aranyos Ágoston ezzel a pocaksimivel! :P :P :P
Ti olyan szép helyen lakhattok! AZ a kőkorlátos terasz!!! Hmmm nagyon romantikus és a virágok is csodaszépek!!!
Én mindkét gyerekemet extra korán éreztem, de sztem azért is, mert autogén tréningeztem és annak van olyan része is, hogy a belső szerveket kell elképzelni, sőt irányítani.
Irígyellek, nagyon élveztem, amikor a babáim mozgolódtak a hasamban! :P :P
darázscsípás: télleg kegyetlenül bír fájni. Egyszer úgy csípett meg, hogy szatyrokat cipeltem hazafelé és beszállt a szoknyám alá, és ott addig szállt, amíg bírt, és amikor már nem bírt, akkor pánikba esett és megcsípett. Én ebből annyit érzékeltem, hogy egy teljesen valószerűtlen, oda nem illő, ámde annál fájdalmasabb érzés kerített hatalmába. Hátra is néztem, körül is kémleltem, hogy ki lőtt sejhajon????? Aztán megláttam a darazsat a szoknyám alól kirepülni...


Márti!
A viszlát nálunk is játszik :D

Panna!
Andris sem hajlandó bevenni a cebiont, ezért ez az apja feladata.

Timi!
Nem könnyű, amikor a gyerekről való leválás újabb szakasza következik. A suliba menés is megviselő, pedig Lili már "nagy"....

Manka?

Ma voltunk anyósomnál, ami azt jelentette, hogy az idő döntő részét kinnt töltöttük a régi játszóterünkön. Olyan jó és szép volt! Már egy új generáció van kinn, az anyukafelhozatallal nem voltam megelégedve, de talalkoztam két régi ismerőssel is! :D
Hazafelé a Decathlonban megvettük a balerinaszerkót Lilinek (szombaton lesz a szülinapja). Két baj van: nem sötétrózsaszín, mint a BB-ban Jasmin-nek (hanem babarózsaszín) és nem a klasszikus tütüt tudtam megvenni hozzá, hanem egy nagyon helyes muszlinszoknyát. De szerintem, ha meglátja magát benne, akkor meg lesz elégedve! :D

Hétfőn lefotóztam a gyereket a tablóra. A kertben voltunk, az egyik kisfiú (tudjátok a kedvencem, Roli), döglött cserebogarakat gyűjtött közben, kábé úgy nyolcat.
Amikor vége volt a fényképezésnek nem akart bejönni.
- Dugd el a cserebogarakat, és amikor kijöttök, újra játszhatsz velük. - próbálkoztam.
Ebbe bele is ment, felmarkolt hetet, az utolsó már nem fért el a kezében.
- Légyszi hozd utánam! - kérte :shock: :shock: :lol: :lol: :lol:

ayse
 
 


Sziasztok!

Ayse!
Ebadta darazsa. :twisted: :lol: De rossz lehetett, jujj. :roll: :twisted:

Lilit fotózd ám le a balerinaszerkóban!

Tényleg és segítettél döglött cserebogarat szállítani? Vagy épp tele volt az összes kezed? :lol: Én biztos mondtam volna neki, szólj szépen az óvónéninek, majd ő segít. :lol:

Bendegúz két kedvenc nótája újabban az Erdő, erdő, erdő, marosszéki kerekerdő, meg az Érik a szőlő. Néha csak azt hallani az ágyából, hogy kántálja, "erdőőő, erdőő, erdőő, marssszz erdőő" :lol: . A másikat meg mondja ha hallani akarja, hogy "szőlő". De ezekből is sokat tanul, tegnap megtanulta hogy "kevés a vacso".

Tegnap megint volt egy kis balesetünk, esés, szájbeverés a kisszékbe, száj kívül lehorzsol, belül felreped, dőlt a vér. Volt jó nagy sírás, viszont megtanulta, hogy "semmi baaa". :D Most persze dagadt, meg piros a szája alul, de nem vészes. Úgy látom nálunk a száj a neurotikus pont, mindig ezt éri valami trauma, annyira féltem a gyönyörű kis fogait. Neki kint van már 16 foga. Igaz a szemfogaknak még csak a hegye, de a lényeg, hogy áttört.

Újabban olyen egészségeseket ebédelek, tegnap is meg ma is csináltam magamnak salátát, ubi, pari, újhagyma, sajt, tojás, kefíresmajonézes trutyival és barnakenyérrel, annyira jó friss íze van.

Na, felébredt Bendegúz, megyek.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Hazahajtottak minket a felhők, erre most ragyog a nap. :twisted: :evil: De én már még egyszer nem indulok el a játszótérre, most már benti játék lesz.

Ez a kispulcsi amit nem bírtam otthagyni a múltkor: :)

Kép

Timi!
A Dentinox Bendegúznak is nagyon bevált, ha fog miatt ébredt éjszaka, utána tuti 4-5 órát aludt, ha bekentük. A felrepedt kis száját is bekentem vele, arra is jó volt.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


sziasztok!

David vegre kezd jobban lenni szerencsere, mar nincs laza, csak az orra folyik es kohog. Viszont ot tenyleg megcsipte a darazs mikor epp a betegseg kozepen voltunk lazzal mindennel egyutt.
Pakoltam be a mosogepbe, o pedig matatott mogottem, mikor egyszercsak felsirt, es mutatta az ujjat, es mondta hogy HANGYA HANGYA!, es nagyon sirt, az ujjan meg valami szalka felet lattam, amit gyorsan kiszedtem, es utana vettem eszre a torulkozon a darazsat. A fullank persze nem jott ki egyben, az ujja meg jol bedagadt es sirt. De aztan alomba sirta magat es mire felbredt jobb lett.

De mostmar megkuzdottunk mindefele rovarral es bacilussal es gyoztunk :D :D

nagyon jok az uj kepek FAnni szuper hajarol es Lilirol meg Andrisrol is!! kivancsi vagyok a tutus Lilire nagyon en is!!

Marti helyes a pulcsi, hasonlonk van :)

Manka, namostmaraztan!! :?: :!:

Kép

Kép
ppanna
 
 


Sziasztok!

Márti!
Alakulunk mindketten ,bár még Bencének folyik az ora,de a lázat az Oscillobogyó elvágta,meg nem is köhög..
Lehet én vcsinéáltam valamit rosszul,de nekem Beni nem hagyta sehogysem hogy bekenjem a fogacskái miatt az ínyét dentinox-al....ha mégis sikerült,akkor utána megnyugodott....De már "csak" 4 foggal kell megkűzdenünk,és kész........

Manka!
Merre vagy?
Jó volt látni téged és Jacket,csak sajnálom hogy nem maradtatok tovább..kb fél óra telt el amikor elmentetek, leszakadt az eső :(:(

Timi!
Fanni nagyon édes a copfikkal :lol:

Réka!
Hogy vagytok?

Bence nyűglődik.megyek.pusza mindenkinek!

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Bocsi a hibákért...siettem :)

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Namármostaztán-tól megijedve itt is vagyok :D :D .

Lányok, ne haragudjatok, mostanában nem voltam valami jó formában, azért nem jöttem.

Holnap délelőtt elmegyünk a szüleimhez pihizni egy kicsit, szerdán jövünk vissza, de utána légyszi-légyszi találkozzuuuuuuunk!!!!

Most is mennem kell, apának főzöm a vacsit, és még nem is pakolásztam össze holnapra.

Jó hosszú hétvégét kívánok Nektek!

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Hú szegény Bendegúz, szegény Dávid!!! :(:(:(
Hülye darazsak és szájfelrrepedés!!!
Mi lesz itt augusztusban, ha már áprilisban csípnek és vannak???

Márti!
Ezt a pulóvert én sem bírtam volna otthagyni! :)
A cserebogarat nem vittem utána. Ovónéni nem volt ott, "egyedül" voltam kinnt a gyerekekkel.
Fantasztikus, miket tud Bendegúz!


Andris kifigyelte, hogyan locsolom a virágokat. Az egyik palackban maradt egy kis víz, lecsavarta a kupakot és ő is meglocsolta a citromfát :).
Családi sportdélutánon voltunk az oviban. ANdris óriási szaladgált, Lili ezüstérmet szerzett és én is beszálltam egy kötélhúzásba egyik kezemben pohárral és gyerekruhákkal. Mindenestre sorsdöntő volt a részvételem, mert secperc alatt elhúztuk az ellenfelet! :lol: Az állandó, 6 éve tartó gyerekcipeléstől magamhoz képest tök jó kis karizmaim fejlődtek - és persze a súlycsoprt sem elhagyagolható, amit képviselek :oops: .

ayse
 
 


Manka!
Jóóóó!! Találkozzunk! :D
Nekem is vannak ilyen nem vagyok jó formában időszakaim. Vigasztaljon, hogy előbb-utóbb mindig elmúlik. :roll:

De én is olyan szívesen találkoznék már Veletek.

Mi is megyünk holnap Keszthelyre hosszú hétvégére, meg lesz szombaton a gimis osztálytalálkozóm. Mi kedden jövünk vissza.
Jó pihenést Nektek is, ha már holnap nem jönnél!

Ayse!
Gratula a karizmokhoz! :)

Kriszti!
Azért az jó, hogy legalább már nem lázas Bence. Bendegúz tátja a száját a Dentinoxnak, ha kenni akarom. Tudja, hogy utána jobb lesz.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Képzeljétek, a bölcsi kifejezetten kellemes csalódás volt, persze nagyon-nagyon nehéz lesz otthagyni.

Ha az idő engedi egész délelött a levegőn vannak, sőt a napos teraszon van a tízórai és az uzsonna is.Egészséges kajákat kapnak, barna kenyér, zöldfélék, gyömölcsök, 100%-os gyümilé, főzelékek.
Van sószoba heti 2-3 alkalmommal, egy gondozónőre 6 gyerek jut.Nagyon szimpatikusak voltak, főleg, h be lehet vinni Cinit, cumit, autót, amit akarunk, alváshoz bármit, meg úgy alapvetően az jön le az egészből, h nagy szeretettel és figyelemmel vannak a gyerekek iránt.
Egy biztos, h bölcsi után talán könnyebb lesz az ovi, addigra sokmindent megtanul a társas érintkezéssel kapcsolatban, és az óvo nénik is szeretik a bölcsiből érkezetteket, gondolom könnyebb kezelni őket, meg már önállóbbak.Hát ez vígasztal.

Családi sportdélután:)
Balerinaruha érdekel engem is!
Olvastam a Nők Lapjában a dunakeszi edzőlány történetét, biztosan nagyon jó lehet hozzá járni.Annyira odafigyel mindenkire, elmondja mit miért, hát erre nem sok példát láttam, pedig Fanni elött viszonylag rendszeresen látogattam az edzőtermeket.


Fanni is tátog a Dentinoxra.


Szombaton- vasárnap kerti sütögetés lesz.Május elsején lehet, h Balcsi vagy Városliget, majd meglátjuk.


Megyünk a kispesti piacra fincsi zöldségeket, gyümölcsöket vanni.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Tünde, ha olvasol minket Zitának boldog névnepot!

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sziasztok!

Gyorsan jövök, aztán vasalok, meg pakolok, délután mi is elhúzunk. Már készítem magam a tömegre, biztos tele lesz az avtópálya, mindenki nekiindul a 4 napos hétvégének. :evil:

Timi!
De jó, hogy ilyen jók a benyomásaid a bölcsivel kapcsolatban. Ez tényleg jól hangzik. Sztem is használ a gyereknek a közösség, már a játszóterezés közben is sokat tanulnak. Persze az egészen más, ha egész nap össze vannak zárva.

Jól hangzik a kerti sütögetés. :)

Nekem sajna hétfőn kinéz egy fogorvos Keszthelyen, elhagytam egy tömésem, muszáj megcsináltatni. :( :roll:
Remélem ilyen klassz lesz az idő végig, viszek fürdőruhát, remélem tudok jókat napozni a kertben otthon. :D

Ha már nem jönnék, jó hétvégét Nektek is! :)

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!

De jó! Előkerült Manka! Írt Kriszta is és Panna is!

Timi!
Igen, valószínűleg a kistesó is ott fog születni, mint Ágoston. Most úgy tűnik. Amúgy területileg a János kórházhoz tartozom, de arról olyan sok rosszat hallottam, hogy oda nem szívesen mennék. A hírekben pedig körülbelül naponta mondanak mást, hogy a kismamáknak lehet-e kórházat választani, vagy sem. Ami még fontos szempont, hogy a Sotén, ahol szültem egy fiatal, lelkiismeretes orvosom van, akiben megbízok.
Örülök, hogy kellemes csalódás volt a bölcsi. Tényleg jól hangzik azok alapján, amiket leírtál. Biztos nehéz lesz otthagyni Fannit. Én azért nagyon örülök, hogy Ágostonnak nem kell még mennie.

Ayse!
Bocs, de jót nevettem a darázscsípéses sztorin. Lehet, hogy én is hátrakaptam volna a fejem a hirtelen fellépő nem várt fájdalom hatására. Biztos nem lehetett kellemes. Csípett meg már engem is. Tényleg nagyon tud fájni.

Na, ezt most elküldöm. Ágoston elaludt. Amíg elég mélyen alszik még gyorsan kádat és wc-t sikálok, felmosok. Utána jövök.

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Na, itt vagyok megint.

Márti!
De szép pulcsija lett Bendegúznak! Csini lesz benne!
Tényleg mindig a száját üti be! Ágoston a homlokát, de azért nem ilyen sűrűn. Mondjuk ő általában mindent megfontoltan csinál. Bár hihetetlen tempóban tud ő is futkorászni, de ha felmászik valamire akkor odafigyel.
Tegnap egyformát ebédeltünk! Csak én ettem hozzá egy kis sült csirkemájat is.

Panna!
Éljen a bacik és rovarok feletti győzelem!
Ágoston is mondja a hangyát, de az így gangzik: Nyanya.

Kriszta!
Bence ugye okt. 21- én születtet? Azért drukkolok, hogy akkor szülessen a baba is. Az én szülinapom is aznap van. Elvileg 14- ére vagyok kiírva. Ágoston a kiírt időponttól 11 napra született, szóval simán belefér.

Manka!
Nagyon szívesen benne vagyok én is egy találkozásban! Ha esetleg nem lesz jó idő egy kinti játszóterezéshez ide is jöhet bárki.

Tünde!
Én is boldog névnapot kívánok Zitának!

Mindenkinek jó pihenést kívánok a négy napra!

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Réka!
Én is turbóra kapcsoltam most alvásidőben, kivasaltam, elmosogattam, felmostam a konyhát és a lépcsőházelőteret, kipakoltam a virágokat a teraszról, hogy meg tudják öntözni a szomszédok, most megyek összedobálom a cuccokat, de most hirtelen eszembe jutott valami fontos!:

Ayse!

Bendegúz ezzel a virággal kíván

BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT LILINEK!!

Kép

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Én is ezért jöttem vissza, de Márti megelőzött. Holnap biztos nem leszek gépközelben, szóval:

BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK LILINEK!

Márti!
Jó pakolást még! És aztán forgalommentes, jó utat!

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Jajj, de aranyosak vagytok!!! :P :P :P
Az érintett oviban, de ha hazakerül, feltétlenül megmutatom/felolvasom neki!!!! :P :P

(egyik torta hül,
másik sül,
pizza kel,
mosógép jár,
hátam fáj)

Nagyon jó hétvégét kívánok Nektek is!!!!

ayse
 
 


Réka!
Köszi! :)

Ayse!
Előbújt az elveszett költő.. :lol:

Olvastam az ősziben hogy tortákat gyártasz! Biztos fincsik lesznek! Jól hangzik a szülinapi menü nagyon! :D

Na, most már tényleg eltűntem, talán ma nem indulunk olyan későn. Van rá ígéretem, na de egy pasitóóól. :roll: :lol: :twisted:

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!

Lilinek NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT,,és BOLDOG NÉVNAPOT A ZITÁKNAK!!!!!!!!!

Réka4
Igen,jól tudod,Bence okt.21.-én született..Szeptembertől ő is bölcsis lesz,ha felveszik..már beirattam,de 10szeres túljelentlkezés van itt a 13.ban,mert a bölcsi ingyenes a kerületi lakosoknak..(az önkormányzat átvállalta a gyermekétkeztetés költségeit)
Szuper bölcsi ez is,van gyógypedagógus,logopédus,saját konyha,és itt is 12 fős csoportok vannak,2 gondozónővel.remélem fölveszik,.mert muszály visszamennem dolgozni,félállásba(80 óra)...

Mindenkinek jó (hosszú) hétvégét kívánok!
Megyek aludni,majd jövök ....
Pusza!

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Cristi, hát akkor már Bence is...........gondolom Te sem vagy túl boldog a bölcsi ötlettől.
Itt nálunk(X.ker.) fizetni kell naponta 387 Ft-ot a kajáért.

Lilinek nagyon boldog születésnapot, jó bulizást kívánunk!

KépKép
tibicsoki75
 
 


Íme a szülinap, képekben elbeszélve:


Lili apukájával kórusfesztiválon volt délelőtt, addig a bográcsban rotyogott a pörkölt

Kép

Együtt ünnepeltünk Tündivel, aki egy hónappal idősebb Lilinél

Kép

Kép

Közelebbről lúdláb

Kép

Sacher

Kép

Lilibalerina

Kép

Lili és az ezüstérem

Kép

Egy kis pocakautózás

Kép

Kép

Orgonák

Kép

Miből lesz a cserebogár?

Kép

ayse
 
 


Köszönjük a jókívánságokat! :P

ayse
 
 


Ayse,
Utolag is sok boldogsagot kivanunk a hateves Lilinek!! nagyon szep kis balerina!!! :D

Timi, ez a bolcsi nagyon jo hangzik, en nem is tudtam, hogy van ahol ilyen jo kaja van annak ellenere, hogy onkormanyzati!! Persze gondolom, hogy ettol meg nehez lesz Neked, de azert ez tenyleg nagyon megnyugtato, hogy ilyen korulmenyek vannak.

Kép

Kép
ppanna
 
 


Séta etikett

Sétálni egészséges, csak unalmas. Íme néhány ötlet, amivel feldobhatjuk a hangulatot, de legalább is erős megfontolásra késztetjük a minket gondozó személyeket, hogy máskor is vállalkoznak-e velünk egy túlélőtúrára:

Az első és legfontosabb szabály, hogy semmiképpen ne haladjunk abba az irányba, amerre a velünk együtt az egészséges életmód oltárán áldozó rokonaink, barátaink, üzletfeleink. Legegyszerűbb megoldás a visszafelé haladás, lehetőleg kétszeres sebességgel, mint ahogyan az odautat megtettük.

Ha ez nem megoldható, akkor ne a haladás irányát, hanem ütemét variáljuk. Sietősre foghatjuk lépteinket, ha édesanyánk nagy üvegfelületek mögött elhelyezett tárgyakat vesz szemügyre, vagy ismerőssel, ismeretlennel, boldoggal, boldogtalannal beszédbe elegyedik. A mondatot, hogy „jajj de édes ez a gyerek, egy igazi kis tündér!”, értelmezzük a startpisztoly eldördüléseként. Szintén nagyobb sebességre kapcsolhatunk, ha tiltott terület közelébe érünk, úgymint szökőkút, pocsolya, működő locsoló-berendezés, kutya-vécé, útkereszteződés. Ha kellően nagy sebességet választunk, az aerobik órák árát és az ott töltött időt is megspórolhatjuk édesanyánknak, valamint az őszülés folyamatát befejezetté tehetjük nagyszüleink esetében.

A fontolva haladás technikáját alkalmazhatjuk a bevásárlás, testvér óvodába kísérése, egészséges rendelésre időpontra történt bejelentkezés esetén. Vegyük alaposan szemügyre a menet közben számunkra megfelelő magasságban kihelyezett tárgyakat. Elsősorban kavics, termések, gesztenye, csigaház (egységesen nevezzük őket diónak), fűszálak, virágok jönnek szóba. A természet sosem ismétli önmagát, a változatosság pedig gyönyörködtet. Alaposan éljük ki megfigyelő képességünket. Igazi természetbúvárként ötleteket meríthetünk Gerald Durrell életművéből. Különösképpen tanulmányozásra méltó tereptárgy a kerítés mögött elhelyezkedő kutya, vakarózó macska, különféle gombák, zúzmók, harasztok, bogyók.

Sebességünk nullára redukálásának másik módja, ha egyszerűen leülünk, netán lefekszünk a földre. Ezt egy kis fetrengéssel és sírással egybekötve figyelemfelhívásnak szánhatjuk, hogy jóból is megárt a sok.

Egy igazi úr a séta közben is úr. Sétapálcát mindenképpen vigyünk magunkkal. Ha otthon felejtettük volna, akkor szerencsére útközben is magunkhoz vehetjük, hiszen előbb-utóbb biztosan ráakadunk egy botra. Másodlagos felhasználásként végigütögethetjük vele a kerítés-léceket, fatörzseket, testvérünk lábát.

A séta különleges alfaját képezi, ha kismotorral vágunk útnak. Ha kellő mértékben eltávolodtunk a rajtponttól, szálljunk le a motorról, és semmilyen körülmények között ne szálljunk rá vissza, csak, ha már odaértünk a játszótérre. Hű fegyverhordozóink úgyis utánunk hozzák majd nélkülözhetetlen járművünket. A hazaúton ugyanezt az eljárási módot alkalmazzuk, azzal a különbséggel, hogy most már mi magunk se legyünk hajlandóak egy tapodtat sem továbblépni. Ha süket fülekre találnánk, ne higgyünk a színjátéknak. Létezik az a hangerő, amitől szüleink hallása megjavul. A tény, miszerint édesanyánknak csak két keze van, ne tántorítson el. A túlélő felszerelés mellett – váltóruha, uzsonna, homokozó játék, napkrém, pokróc, kismotor, kistestvér – biztosan minket is haza tud még cipelni. Ha a séta közben vásároltunk is, ez csak egy újabb érv amellett, hogy nagyon elfáradtunk és jogosan követeljük a jussunk.

Ha bármilyen okból a séta befejezése mellett döntünk, ajánlom a zéró tolerancia elvének bevezetését. Semmilyen észérvre, ígéretre, fenyegetésre ne hallgassunk, érjük el – a már taglalt hanghatásokkal élve is -, hogy ne a saját lábunkon kelljen továbbhaladnunk. Ha mindezt még tekergő kígyóra emlékeztető mozdulatokkal is fűszerezzük, biztosak lehetünk benne, hogy légvonalban fogunk hazatérni.

ayse
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?