Új privát üzeneted érkezett!

Szia Biga!
A székrekedéssel sajnos én is küzdök egy kicsit, de még nem olyan vészes a helyzet.. Épp mondatam a férjemnek, hogy ennél a terhességnél bepótolok mindent, ami az elõzõbõl kimaradt.Kép
Még mindig ezerrel émelygek egész nap (a hányás még nem jött össze) jelenleg pattogatott kukoricán élek, de az kimondottan jólesik.
Elméletileg jövõ hétfõn kell mennem UH-ra, de lehet, hogy csak csütörtökön jutok el. Ha minden igaz, most már a 11. hétben vagyok, remélem, nem lesz már semmi gáz. Arra gondolok, hogy amíg ilyen szarul vagyok, a baba biztosan jól érzi magát.Kép

Viki
vikici
 
 


Szia, Biga!

Nekem eddig egy UH-m volt, az is csak azért, mert a doki elküldött a hátrahajló méhem miatt. Legközelebb 27-én megyek, amikor 12 hetes leszek, és ezt sem a dokim írta elõ (õ érdekes módon azt mondta, hogy szerinte ez nem fontos vizsgálat (mármint a nyaki barázda mérése), amit azért én megkérdõjelezek, ez egyébként SZTK-s doki), hanem az UH-s asszisztens mondta, hogy akkor kell visszamennem.
Egyébként megkérdezted a toxoplazma vizsgálatot? Én annyit vártam ma a dokinál, hogy mire bejutottam, teljesen elfeledkeztem róla, ráadásul bacit találtak a vizeletemben, és valószínûleg gyógyszert kell rá szednem, aminek cseppet sem örülök.

Szia, Manócska!

Bocsi, hogy eddig nem írtam. Nem az Oláh Kingánál voltam UH-n, hanem a Ferenc(z)i(y) doki asszisztense csinálta. Dokit még mindig nem sikerült választani, de már nagyon úgy érzem, hogy fontos lenne, mert ez az SZTK-s nem igazán informatív (bár lehet, hogy ma csak rossz napja volt). Csak még mindig itt vannak a piszkos anyagi gondok. Szerinted az Oláh Kingánál a 12. hét körül is lehet elõször jelentkezni? Mert lehet, hogy hozzá megyek, ha nem találok mást.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok,

Mazsi,
gartula a második babaóhoz, és ne aggódj a himlõ miatt, ha már egyszer voltál, nem kaphatod el!Kép

Zsizsa,
szerintem nyugodtan jelentkezhetsz késõbb is, az a lényeg, hogy azért néha el kell menni hozzá, nehogy valami baj legyen, jobb ha néha lát egy orvos is, még, ha teljesen problémamentes is vagy!
A lóvé, az tényleg gáz, de nem nagyon van más választásKép amúgy lehet, hogy, ha a kórházban jársz rendelésre, akkor többet kell várnod, de kevesebbõl megúszod. ezt neked kell mérlegelned. Vagy marad az sztk. Amúgy ott is akadnak néha normális dokikKép

Pusz:

Manócska
19+5
Manócska
 

 
 

Sziasztok!

Székrekedés ellen állítólag nagyon jó a szilva minden formája, a gyümölcs, az aszalt szilva, a szilvabefõtt, a szilvalekvár (nem annyira a bolti 20% gyümölcstartalmú, inkább a piacon vagy bioboltokban kapható, vagy esetleg amit a nagymamátok készített Kép). A szilvát lehet keverni zabpehelybõl készített fõzettel, az is segíti az emésztést. Úgy kell készíteni, mint a rizst, bele kell tenni a zabpelyhet vízbe (2-3-szor annyiba, mint a pehely), és fél órán át fõzni, ha közben a víz elpárolog, pótolni, mert az a lényeg, hogy jó nyákos legyen (fontos, hogy ne száradjon ki). Vigyázni kell, mert könnyen kiforr a lábasból. Miután kész, össze lehet keverni darabokra vágott szilvával, vagy lekvárral, ha nem elég édes, akkor mézzel és fahéjjal lehet ízesíteni, nagyon finom. Remélem segít.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Viki
Gratulálok a pocaklakódhoz. Biztos vagyok benne, hogy sok örömet és vigaszt leltek benne. Ösztönösen az ikres topikba akartam írni, de itt találtam rád.
Gondtalan terhességet és egészséges, vidám babát kívánok.
Molnárka
molnárka
 
 


Szia Molnárka!Kép
Nagyon szépen köszönöm!KépKépKép
Remélem, Ti is jól vagytok, és jól viselkednek a fiúk is!Kép
Viki
vikici
 
 


Jaj, Molnárka, elfelejtettem valamit!
Ha még olvasod, amit írok... ha lesz egy kis idõd, megteszed, hogy benézel a "Lombikbébi" topicba (pár sorral feljebb van)? Valakinek tanácsra lenne szüksége, hátha tudsz neki segíteni... nem kell nagyon visszaolvasni, csak az aktuális oldalt, azóta csak pár hozzászólás volt.
Viki
vikici
 
 


Sziasztok!

Olyan jó volt olvasni, hogy sokan vagytok pár hetes terhesen.Én tegnap voltam UH és 5 hét és 6 naposak vagyunk. Kb. két éve vártunk erre a babura és végre összejött. Néha tele vagyok aggódalommal, hogy mi-mit jelent, miért görcsölgetek, stb, de most már megpróbálok megnyugodni, hogy minden rendben lesz. Szerencsére jól bírom eddig a kisebb szédüléseket leszámítva. Jó, hogy meg lehet velettek osztani a gondolataimat.

Ancsi
Névtelen
 


Szia Ancsi,

Gratula a babóhoz, és problémamentes pocakosodást!
Ha görcsölgetsz, akkor jó sokat pihengess, és nehogy a munkád fontosabb legyen a pihizésnél!!!!!!KépKép
de gondolom ezt te is így gondolod!Kép és ne aggódj!Kép
Aztán majd gyere át a Friss kismamik topikba!
Ja, és, ha valami problémád van, ott jó sokan vagyunk, így nyugodtan oda is írhatsz!
Még egyszer gratula!

Manócska
20+0
Manócska
 


Szia Ancsi!
Én is gratulálok a babádhoz! Az elsõ terhességmere kb. másfél évet vártunk, most meg egybõl összejött a baba.Kép Meglátod, csak elkezdeni nehéz...Kép
Ne idegeskedj sokat, biztosan rendben lesz minden. A tünetek miatt se aggódj, azok lehet, hogy csak késõbb jönnek (bár inkább ne jöjjenekKép).
Jó pocakosodást Neked!
Viki
vikici
 
 


Szia Ancsi!

Csatlakozom a gratulálókhoz!
Ne aggódj, biztos nem lesz semmi baj. Az elején én is aggódtam, de azóta megbeszéltem a babócámmal, hogy egészségesen megszületik szeptemberben, és szerintem meg is értette. Kép
Minden jót neked és a kicsinek is!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Lányok nagyon köszönöm a biztatás!

Zsizsa,
én is sokat beszélgetek vele, hogy legyen erõs és nagyon kapaszkodjon. Szerintem érti, mert már egyre ritkábban fáj a hasam.

Manócska,
képzeld közel egy idõsek vagyunk. Valamelyik topicban olvastam, hogy 28 leszel. Én is márciusban töltöm.
Szerintetek ennyi idõsen, mit jelent, hogy 10 mm-es a petezsák?

Ancsi
5+6
eancsi
 
 


Ancsi,
szerintem azt, hogy 5 hetesen még nem látszódik a babó, én már betöltött 7 hetesen voltam UH-n, ott már volt egy kis babókezdemény, ami 8mm-es volt. A petezsák nagyságát mondják meg, ha még nem látszik a babó. Mikor mész következõ UH-ra? Akkor már egy kis babszemjankót vagy babszempannát is fog mutatni a mûszer biztosanKépKép
Én majd csak az év végén leszek 28, bibííííííííKépKépKép

Zsizsa,
mikor jössz át a friss kismamekok topikba?
örülök, hogy minden rendben veled.
És te mikor mész UH-ra legközelebb? a 12. héten???

pusz:
Manócska
20+0
Manócska
 


Halihó!

Ha már a 28. születésnapoknál tartunk, én is márciusban leszek annyi.Kép

A friss kismamekokhoz még van egy kis idõm, mert csak szombaton töltöm be a 10. hetet, és addig itt a helyem.Kép Egyébként már szoktam olvasgatni, hogy mi van ott, kész regény minden este, több idõt töltök az Interneten, mint a konyhában (pedig ott sem keveset, állandóan éhes vagyok).

Manócska, UH-ra legközelebb két hét múlva megyek, a 12. héten, pontosan 27-én. Nem tudod, elég az beutalónak, hogy az elõzõ leletemre az asszisztens felírta a 27-ei dátumot (azt hiszem, hogy a számítógépbe is beírta, hogy akkor megyek legközelebb), vagy kell külön beutalót kérni a dokitól? Te mikor mész?

Egyébként irtóra szurkál néha a méhem, és néha nem csak a méhem, hanem a beleim is, mintha késekkel döfködnék, ma alig tudtam felkelni az ágyból. Elõször kicsit meg is ijedtem, de aztán szerencsére elmúlt. Nektek is van ilyesmi?

Szió:
Zsizsa
9+4

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Szia Zsizsa,
te kis babanetfüggõ!KépKép
Mostanában nem megyek a kórházba UH-ra, de jövõ hét pénteken megyek 3D-sre, a Hattyúházba, és már alig várom, hogy végre talán kiderüljön a nemeKép
Amúgy csak a kis ablaknál kell bejelentkezned, és azt mondani, hogy UH-ra mész. nem kell beutaló, de azért vidd magaddal az elõzõ leleted is. Ott felvisznek aznapra a számítógépbe, aztán megint sorbanülés az UH elõtt. De add le a TB kártyád, vagy a kiskönyved minél elõbb, hogy ne ülj ott egy évet!KépKép

A szurkálás attól lehet, hogy nyúlnak a különbözõ szalagok, meg ugye, hát a beleknek sem lesz hely, így egy kissé átrendezõdik minden. De nagyjából a 14. hétre elmúlnak ezek a dolgok, aztán már jobban leszel!Kép

Ancsi + Zsizsa, akkor ti egyidõsek vagytokKépKép Öreg nyanyák, én csak novemberben töltöm a 28-atKépKépKép

Manócska
20+1
Manócska
 


Manócska,
nana, csak tiszteletet a KORNAK!Egyébként te se maradsz le olyan sokkal.:-)

Zsizsa, nekem 03.17. Viszont te vezetsz a 9 héttel. Olyan jó, hiszen hamarosan túl vagy az elsõ harmadon.

Reggel elkezdõdtek a kínósabb tünetek. Hányinger, szédülés. Nem is tudtam elindulni dolgozni. Viszont szerencsére hamar elmúlt, de legalább tudom, hogy minden OK. Ti mit csináltok a hányinger ellen? B6?

Ancsi
eancsi
 
 


Ancsi,
egyél fagyit, vagy szopogass jeget, az nálam tök bejött hányinger ellen, nem is hánytam 1-szer seKép
amúgy, meg mindenkinek magának kell ezt kitapasztalni, mert ez annyira változó lehet. De a fagyi, az meg amúgy is fini, tehát mi bajod lehet tõle!KépKépKép

Manócska
20+1
Manócska
 


Sziasztok!

Ancsi, nekem 03.30, és azért te sem vagy olyan nagyon lemaradva.Kép
A hányinger ellen nekem bármi jó, csak kaja legyen. A védõnõ hideg ásványvizet javasolt, a hidegre helyezve a hangsúlyt, ezért a fagyi biztos jó megoldás. Eddig még én sem hánytam (kopp-kopp-kopp), és szerencsére úgy veszem észre, hogy kezd csökkenni a hajlam.

És kiderült, hogy még sincs baj a vizeletemmel (elmentem még egyszer, és nem találtak semmit, leszámítva a vesehomokot, de majd iszom, mint a güzü). Nem kell gyógyszert szednem!KépKépKép És a doki egy tündér volt (mármint az urulógus), olyan jó kedvem volt tegnap egész nap.Kép

És a nap is süt! Kép

Ne ijedjetek meg, nem drogoztam be, csak olyan szép az élet! KépKépKép

Éljenek a kisbabák és a kismamák meg persze a kispapák!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok Csajok!

Beszéltem ma a dokimmal, azt mondta, hogy azért szeretne látni még a 12. hét elõtt, azaz jövõ héten fáradjak el hozzá, hogy megnézze, hogy növekszik. 3 het telik tehát el majd az utolsó ultrahangtól számítva, kérdésem, hogy szerintetek nem gáz, hogy 2-3 hetente megyek? Tudom, hogy biztos nemKépKép, de ha mégis?????????
A hányingerrel kapcsolatban osztom Zsizsa véleményét, az a tapasztalatom, hogy ha egy minimális éhségérzetem lesz, máris hányingerrel párosul. A székrekedés dolog egészen brutális kezd lenni, sem az aszalt szilva, sem a tamarin, sem a glicerines végbélkúp nem hozza meg a kellõ hatást, már aggódom, hogy bélcsavarodást fogok kapni, a 3-4-5 naponta történõ dolog miatt.
Írjatok, hogy vagytok!

Biga
Névtelen
 


Sziasztok!

Székrekedéses lányok, nem szedtek valamilyen multivitamin készítményt? Ezekben ugyanis vas is van, ami székrekedést okozhat. Mi lenne, ha nem mindennap szednétek, vagy kipróbálnátok egy másik fajtát, hátha az nem okoz ilyen mértékû székrekedést!

Dandy
Dandy
 


Biga,
a székrekedésre tudom ajánlani, hogy minél több tejterméket fogyassz, úgy mint kefír meg joghurt, és inkább rostos dolgokat egyél.
Amúgy a materna meg az elevit is okozhatja, és persze próbálj annyit inni, amennyit csak tudsz!

És a 2-3 hetenkénti uh az orvostudomány mai állása szerint nem árt! NyugiKépKépKép

Biga, te mikor jössz át a friss kismamikba? már elmúltál 10hetes, nem?Kép

Manócska
20+1
Manócska
 


Biga,
én úgy vagyok az UH-val, hogy szívem szerint hetente rohangálnék megnézni, hogy hogyan fejlõdik a kicsi, de mivel még mindig az SZTK-s terhesgondozásra járok, a doki nem nagyon küldözget. Valahol azt olvastam, hogy összesen három UH "kötelezõ", és ha az elején azzal fedezik fel a babát, akkor összesen négy van egy terhesség alatt. Én a helyedben örülnék, hogy gyakran mehetek. Amikor tünetmentesebb napokon elkezdek aggódni, arra gondolok, hogy nagyanyáinkak még egy UH sem volt, nem hogy négy. Szóval én még jól vagyok eleresztve. Te meg még jobban.Kép

A székrekedésrõl annyit, hogy én most abbahagytam az Elevitet, mert a doki felírt egy másféle folsavas készítményt (mondjuk abban is van vas), és úgy tûnik, hogy javult az állapotom.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de a vasnak a folsavhoz van valami köze. Én leálltam az Elevittel, illetve minden 3. nap, de egy fél folsavat és magne b6-ot bekapok minden nap. Kérdésem, hogy a folsav okozhat székrekedést?

Én csak 12 hét után merem elhinni az állapotomat Kép, úgyhogy akkor megyek át a friss kimamákhoz.
Biga
Névtelen
 


Biga Kép
a folsavnak nem kellene székrekedést okoznia, a vas okozhatja, még ha csak 3 naponta szeded, akkor is. A vas a vérképzés miatt kell, úgyhogy nagy szükség van rá, még ha ilyen kellemetlenségeket okoz is. Rengeteg rost, narancslé, söt én félidöig minden nap megittam egy kis pohárka bort, persze ez nem kötelezö, csak ha nem undorodsz töle ... és egész jól átvészeltem a székrekedéses idöszakot, persze voltak nehéz napok...

Kitartást! Mire átjössz, én már nem leszek a Friss-ben, de a kisebb pocis lányok nagyon fognak neked örülni!

Pussz
Kangi
39
kangi
 
 


Sziasztok!

Ma már 6 hetesek vagyunk. Egyébként még én se merem elhinni. Párommal csak óvatosan tervezgetünk még. Megbeszéltük, hogy a 12. hétig nem gondolkozunk a neveken se. A hétvégén lesz a bejelentés az anyósoméknak. Gondolhatjátok milyen nagy lesz az öröm!!!!

Jövõ hét végefele megyek UH-ra, addigra már biztosan lesz szívhang. Úgy várom.
Ma valahogy nekem is olyan túláradó boldogságérzetem, mint tegnap Zsizsának. Süt a nap, hamar megyek haza, stb.... Ja és Valentin Nap van. Megyünk apucival este vacsizni.Kép

Lányok! Mindenkinek Boldog Valentin Napot. Csináljatok vmi nagyon szépet ma.

Ancsi
eancsi
 
 


Sziasztok!

Úgy látszik ez a 12. hét a vízválasztó. Én akkor megyek UH-ra, és mi csak utána jelentjük be a családnak. Még senki sem tudja rajtunk kívül, csak az orvosok és ti.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsizsa!

Szerintem ez a helyes, amit tesztek. Sajnos én 2 éve világgá kürtöltem az 5-6 hetes terhességemet, ami sajnos megszakadt. A hatalmas leli fájdalmon túl, mindenki elõtt szomorú és egy kicsit kellemetlen volt, ami persze egy hülyeség, de én valahogy mégis így éreztem. Persze ez az én sztorim, és van, aki bátram elmondja a terhességi teszt igazolta eredmény után is, és egészséges, szép gyereke születik, én mindenesetre egyetértek azokkal, akik diszkréten kezelik az elsõ heteket-hónapokat, melyek néma nagyon nehezen telnek, pláne így, hogy senki sem tudja.
Puszilok mindenkit!
Biga
Névtelen
 


Sziasztok!
Most találtam rá a topicra..én is pár hetes vagyok most, ugy 6-7 hetesKép
Orvoshoz jövõhéten megyek.
Két kislányunk van Viki 2,5 éves, Noémi 1 éves.
Hajni
hajnii
 
 


Szia Hajni!

Gratulálok a harmadik babádhoz! Kép
Jó, hogy így sorban jönnek, én is így tervezem, remélem nekem is sikerül! Kép

Biga,
én is úgy gondolom, ahogy te, mindenesetre néha roppant nehéz magamban tartani, mert amikor nagyon boldog vagyok, akkor szívesen világgá kürtölném (nem is szólva arról, hogy a hányingert nem könnyû eltitkolni), de inkább akkor mondjuk el, amikor már teljesen biztos.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Szia Zsizsa!
Köszi:o)
Mi így terveztük igen..vagyis mindig két babáról beszéltünk, de annyira jó kisbaba Mimike hogy olyan kedvet adott még egy babához:o)
A lányok között 19 hónap van most kicsit "csúszunk" mert 22 hónap leszKépKép Hát de továbbb tartott most mert fiúra megyünk nagyonKépKépKép---na jó csak viccelekKép Teljesen mindegyKép

Én is szerettem volna mindig titkolni egy kicsit, de Viki nagyon nehezen sikerült, így egybõl mondtuk mindenkinekKép
Mimit sikerült egy kis ideig titokban tartani, de nem sokáig, és hát most meg egyáltalánKép Apájánk túl pletyisKép

Te hanyadik hétben vagy? És elsõ baba, ha jól olvason, igaz?

Hajni
hajnii
 
 


Sziasztok!

Hajni!

Gratulálok sokszor a 3. babádhoz!!!!!

A dokimnak megmondtam, hogy csak a 12. héten szeretnék elmenni, azaz 3 és fél hét múlva, mert a múltkor "nem esett jól" a hüvelyi ultrahang, de azt mondta, hogy addig is látni szeretne és egy másodpercre bekukkantani, hogy rendben fejlõdik-e. Nem tudom, mi ütött belém, de most nagyon félek, és nem tudom, hogy elmenjek-e, bár azt hiszem 9. héten már lassan illik, hogy terheskönyvem legyen, felkeressem a védõnõt is, szóval tényleg meg kéne látogatnom a dokimat. Kérdésem, hogy lehet-e hasi ultrahangot kérni szerintetek és mit tegyek, hogy ne szorongjak ennyire??

Biga
Névtelen
 


Biga

Én ezen azért csodálkozom picit, mert nekem eddig soha nem volt terhességeimnél hüvelyi UH.
Igazából nem tudok mit mondani de szerintemmindenképp mond meg a dokinak hogy szeretnél inkább hasi UH-t kérni, hogy azzal nézze meg a babót.
Elsõnél ha jól emlékszem 5Uh-m volt másodiknál pedig 4 UH.
Hova jársz dokihoz?

Hajni
hajnii
 
 


Sziasztok!

Hajni,
igen, nekem ez az elsõ terhességem, már régóta terveztük gondolatban, de a körülmények úgy tették lehetõvé, hogy csak nemrég léphettünk akcióbaKép, de nem is bánom, mert szerintem csak most értünk meg rá.
Most töltöttem be a 10. hetet szombaton.Kép

Biga,
érdekes módon nekem is kicsit fura volt a hüvelyi UH, igaz nem közben, inkább utána éreztem egy kicsit, hogy a babónak nem igazán tetszett, pedig nem tartott sokáig. Úgy tudom, hogy a 12. hét elõtt csak hüvelyit csinálnak, mert csak azon látszik jól a baba. Nekem, amikor a nyaki barázda mérésére megyek a 12. héten (igazából 11 és fél), akkor is hüvelyit csinálnak majd, legalábbis ezt mondta a doki asszisztense.
A terheskönyvhöz meg nem kell a doki, legalábbis én egyszerûen felhívtam a helyi "védõnõközpontot" (én a Házi gyermekorvosi rendelõknél találtam meg a telefonkönyvben), és megkérdeztem, hogy a lakóhelyem alapján kihez tartozom (mert csak hozzá lehet menni), és elmentem. Kellett vinnem a személyit, meg az addigi laboreredményeket, és nem árt utánagondolni a családban elõforduló betegségeknek, mert nekem pl. ott hirtelen nem jutott minden az eszembe, de azt majd legközelebb beírja.
Szerintem ne félj az UH-tól, mert mindenki azt mondja, hogy nem árt, legfeljebb egy kicsit kellemetlen, és legalább megtudod, hogy jól van-e a baba. Ha viszont tényleg nagyon zavar, akkor nem hiszem, hogy baj lenne abból, ha visszautasítod, hiszen, mint fentebb egyszer írtam, nagyanyáinknak sem volt UH, mégis sok gyereket kihordtak.
Esetleg kérdezd meg a friss kismami topicban lévõket, õk azért tapasztaltabbak e téren.

Minden jót!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Biga,
nekem a 12. héten már hasi uh-t csináltak, és szerintem te is kérheted ezt, amúgy meg rendesen látszott minden, és, ha mégsem, akkor csinálnak csak hüvelyi uh-t.
És szerintem sem kell félned!KépKépKép
Nálunk is a védõnõ állította ki a kiskönyvet, nem kellett hozzá az orvos.

Hajni,
gratula a 3. babóhoz, drukk, hogy fiú legyenKépKép

Manócska
20+5
Manócska
 


Lányok!
Olvastam egy terhes tanácsadó könyvben, hogy mikortól-hogyan változik a pocak mérete. Én most 6-7 hetes vagyok a dokik szerint és elég vékony 55 kg. Már az elején, amikor nem jött meg, akkor is fel volt puffadva a hasam, de az utóbbi idõben még rosszabb. Olyan, mintha több hetes terhes lennék. A régi ruháim kényelmetlenek. Szerintem 6-7 hetes terhesség reális. Ti is voltatok már ilyen helyzetben? Én az anyagcsere változásnak tudom be, de akkor is furcsa.

Ancsi
eancsi
 
 


Ancsi,
a puffadság normális, és olyan, mintha 5* etted volna meg a karácsonyi vacsitKépKép
A ruhák néha pont azért kényelmetlenek, mert gondolj bele, akkor is néha szûknek érzed ami rajtad van, amikor jól beeszel! Én az elején vettem egy olyan nacit, ami gumis, és nagyobb, mint én, aztán a 18. héten vettem maminacit is, mert az most már kényelmesebbKép Amúgy azért nem nagyon érdemes most még maminacit venni, mert hamar itt a tavasz, a nagy nacik még nagyok, ha, meg kissebbet veszel, az meg már nem lesz jó kora õsszel. Ja és égtelen drága minden mamiholmiKép

Manócska
20+5
Manócska
 


Sziasztok!

Én is néhány hetes vagyok Kép Ma vagyok a 42. napon, szóval kb 6 hetes. Van egy 17 hónapos Balum Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Szia Ancsi,
én is irtóra fel vagyok puffadva, már a negyedik héttõl, bár akkor még néha lement a hasam majdnem normálisra (már ahogy vesszük a normálist, mert én iszonyú vékony vagyok, már 6 éve nem sikerül 45 kiló fölé híznom, pedig próbálkozom keményen, de majd most!Kép), most pedig, hogy a 11. hétben vagyok, nagyon nagy a hasam a szokásoshoz képest. Az a szerencse, hogy van egy tépõzáras nacim, azt hordom, meg kiengedtem a másikat (abba még régebben kellett szûkítõvarrást tennem). Ilyenkor a has puffadása a rossz emésztés következménye, legalábbis nálam biztos, hogy ez az ok (régen minden nap volt széklet, most meg 3-4 naponta egy kevés). Szóval nem vagy egyedül.

Szia Cory,
Gratulálok neked! Minden jót a babához!

Szia Manócska,
akkor lehet, hogy nekem is hasi UH-t csinálnak a 12. héten? (Nem bánnám.)

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Cory!
Gratulálok! Majdnem egy idõsek vagyunk. Én 48.napos. Boldog babavárást!Kép

Manócska, Zsizsa
köszi, megnyugodtam. Volt egy "kedves" rokonom, aki azt mondta, hogy -még nem kéne ekkora pocakodnak lennie. Azóta kezdtem foglalkozni a témával. Egyébként holnap reggel megyek UH-ra. Nekem a múltkor is hasi UH-t csináltak, szerencsére. Majd megírom, hogy mekkorák vagyunk.

Manócska, mikor méssz 3D-re?
eancsi
 
 


Sziasztok.

Na ismét itt vagyok. Tegnap voltam a dokimnál és teljesen el vagyok tõle büvölve, mivel utoljára 2 éve voltam nála és tudta a nevemet, azt hogy hol lakom, hol dolgozom, hogyan szültem a lányomat stb. Nem semmi ez a pasi! Egyébként mindent rendben talált. Drukkoljatok ma megyek délben UH-ra, szintén a dokim csinálja a kórházban. Remélem minden rendben lesz,nagyon izgulok. Bár még nagyon korai a dolog, azért elmondtam a szülõknek, anyósoméknak, na meg a kislányomnak is. A lányom a következõket mondta: õ inkább 2 fehér kiskutyát kér, nem testvért. De azért este meg kellett mutatni neki a Kismamák Nagykönyvében, hogy mi hol van anyában. Voltam múlt héten fogorvosnál is, egyet betömött. Végül is úgy beszéltük meg, hogy nem kérek érézéstelenitõt, úgy, hogy egy hõs vagyok. Az Uh. után, délután még visszajövök és írok.
Mazsi.
Névtelen
 


Cory,
gratula a babóhozKépKépKép jó pocisodástKép
Pénteken megyek 3d-re, már alig váromKép

Zsizsa,
amikor a 12. heti uh-ra mentem, én úgy készültem, hogy hüvelyi lesz. Elõtte megkérdeztem a nõt, aki a számítógépnél ül, õ meg a dokinõt, aki megkérdezte hányadik hét, mondom 12. azt mondta hasit csinál, és ha nem látszik semmi, akkor csinál csak hüvelyit. De még hogy látszott!!! olyan ari volt.
Ha tudod, tetesd fel videóra, mert ilyenkor még belefér a monitor tartományába, és hevesen rugkapál, habár azt még te nem érzed. Amúgy neked kell kazit vinni, meg asszen 1200 Ft, de nem nézik meg, hogy befizetted-e, úgyhogy azt el lehet mismásolni, bár én befizettemKépKép
A 17. és 19. hetibõl nem látni olyan jól, mert már kinövi a monitortKépKép

Mazsi,
drukk az uh-hoz, és írdd meg, mi volt!Kép

bocs, hosszú lettemKép

Manócska
20+6
Manócska
 


Megjöttem az UH-ról minden rendben van. Úgy néz ki egy baba lesz, már lehetett látni a szívverését is. Itt szerintem nem csinálnak hüvelyi UH-t, nekem is hasi volt, és minden tisztán látszódott, pedig még csak az elején vagyunk
(6. hét)Persze lehet, hogy a géptõl is függ. Ahogy én láttam ez egy nagyon modern gép lehet. Nem tudom máshol hogy van, de itt úgy is meg lehet nézni a babókat, hogy az ágy elõtt van egy nagy kivetitõ is. Szóval amig a doki nézi a gépen a babát, addig az anyuka is látja maga elõtt a kivetitõn, tisztára mint a moziban. Volt elõttem egy anyuka, szegény decemberben szült, és most úgy néz ki megint terhes, pedig védekeztek. De a doki nem látott még semmit, a méh is nagyobb volt, de betudták az elõzõ szülésnek. Szegénynek 2 hét múlva kell visszamenni, hátha addigra látszik valami.
A pocaknövekedésrõl: én ugyan még nem hiztam egy dekát se, de a nadrágomat már alig tudom begombolni, bár a kolléganõm azt mondta, hogy második gyereknél elõbb nõ a poci. Mondjuk nem bánom, hadd nõjön, csak a kilók ne jöjjenek.

Mazsi.
Névtelen
 


Mazsi,
de jó, hogy minden okKép

Manócska
20+6
Manócska
 


Sziasztok!
Mar jo regen nem irtam, bocsika! Mi mar a 9. heten vagyunk, es mint M. mi is KET babat varunk! El se hiszem. 7. heten voltunk UH-n es akkor hallottuk mindket pici szivet. Hihetetlen volt. Talan ferjemmel akkor fogtuk fel igazan hogy mi is tortenik, es milyen valtozasok jonnek hamarosan.
Nagyon boldogok vagyunk persze. Mivel meg kulfoldon vagyunk, el kellett donteni, hogy hol akarok szulni. Ugy dontottunk, hogy megyunk haza. Nem tudnek egyedul 2 pici babat "ellatni". Ehhez, kell anyu segitsege azt hiszem.
M. jo lenne hallani rolatok is, hogy vagytok, stb.
En mar eleg nehezen ferek a nacijaimba. Feszulok rendesen.
Emelyges egy kicsit jobb lett, de azert meg vannak rosszabb napjaim. Remelem mindeni jol van es gratula minden uj pocakosnak. - Babszi
Névtelen
 


Babszi,
jó, hogy minden rendben veletek, vigyázz nagyon magatokra!Kép
Aztán majd gyere át a Friss kismamikhoz is!Kép

Zsizsa,
mikor mész 12. heti UH-ra? én 3. -án megyek a kórházban UH-ra, remélem te is akkor, és most végre összefutunk!Kép

Manócska
21+0
Manócska
 


Babszi
Ez volt az elsõ UH? Mikor tudtátok meg, hogy kettõ van? Rögtön elsõ alkalommal? Én 5.hét végén,6. hét elején voltam és egyet látott(ma töltöttem be a 6. hetet). Március 3-án, vagyis a 8.hét közepén kell mennem a következõre. Lehet, hogy elõkerül mégegy baba? Egynek is nagyon örülünk, mert nagyon régen vártunk már rá, és szerencsére az elsõ lombikra sikerült. Nem is akarok telhetetlennek tûnni, de már harminc fölött vagyok és jó lett volna, ha egyszerre kettõ jön Kép
Lujza
lujza
 
 


Sziasztok!
Nekem az elõzõ terhességemnél a 6. héten egy db petezsák látszott, semmi más. A 2. UH-ra a 8. héten került sor, akkor pedig már két babuci volt! Úgyhogy még bármi lehetséges!
Lujza, ne aggódj, ha "csak" egy babátok lesz, az sem baj, a nõi szervezet úgyis egyes terhesség kihordására van tervezve. És még lehet kistesója is a babátoknak, nem?
Sziasztok, vigyázzatok magatokra:
Viki
vikici
 
 


Szia Manócska!

Úgy látszik, a sors nem akarja, hogy találkozzunk, engem ugyanis 27-ére írt be az asszisztens. De nem baj, majd legközelebb!Kép

Babszi,
gratula a két babához! Ennél jobb hír nem is lehetne!

Lujza,
neked is gratulálok! Szerintem egy baba is fantasztikus, és gondolj arra, hogy manapság már negyven évesen is simán szülnek, úgyhogy van azért még idõd a testvérkére.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Biga,

mi van veled? Végül elmentél UH-ra?

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Lujza,
gratula a babóhoz, és szerintem örülj, hogy nem ikrek! biztosan jó az is, de valami kegyetlen fárasztó lehet, fõleg az elejénKépazért, ha ikreket akarsz, drukkolokKép
én drukkoltam, hogy ne legyen elsõre iker, mert nálunk sok iker van a családba, és bejöttKép

Zsizsa,
majd írd meg mi volt uh-n, és ha tudsz, vigyél videókazit, megéri!Kép

Manócska
21+0
Manócska
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?