Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Lara, Pogi!
Gratulálok nektek!

Pogi!
Barnázás miatt még ne kenődj el, én anno két hétig barnáztam, ezért nem is gondoltam, hogy baba van, vártam, hogy megjöjjön, és mikor nem jött, a 35. nap csináltam tesztet, ami poz. lett, és csak utána ballagtam el az orvoshoz Duphastonért.3x1-et szedtem, úgyhogy nyugodtan megemelheted az adagot.
Meg a magneB6-ot is én is ajánlom, mert a magnézium magzatmegtartó hatású.Ne aggódj, ilyen másnál is van, fel a fejjel, tuti babás vagy:Tünetek megvannak még?Mert ha igen, akkor bizti ott a baba.

Vanda!
Üdv. köztünk.Lh-Fsh arány szerint pco-s vagy.Erre a magasabb tesztoszteron is jellemző lehet.STöbbihez nem tudok hozzászólni, olvasgasd a honlapot, amit Dimet írt, és tudd:a metformin csodákra képes :D

Dimet!
Neked is nagy pocid van?Az enyém is hatalmas, épp azzal ijesztegetnek az ismerősök, hogy túl nagy, meg hogy nem kettő lesz-e stb.Persze én tudom csak, hogy a hasam fele az háj.... :lol: :lol:
ezoterike
 
 


ja, ja....nekem is azt mondogatja mindenki, hogy milyen nagy a hasam!!! pedig nemis :)
de nő napról napra. nekem is háj. a fele. és a combomra híztam, most látszódik :cry: :roll:
egyébként meg azt mondták nagy a baba. hosszú. de mit várjak. nálunk mindneki magas, mindkét családban.
dimet
 
 


Lara, Pogi

:lol: :lol: :lol: Vigyázzatok magatokra! Jó lenne egy vérvétel HCG-re, az pontosabb, mint a teszt!!!
De a teszt csak akkor +, ha terhesek vagytok, úgyhogy HURRÁ-HURRÁ-VÉGRE-VÉGRE!!!!!

Nikike,
Gyógyulj meg, Te is vigyázz Magadra!

Dimet, Ezo
Ti hanyadik hétben vagytok? Nincs tickeretek, nem tudjuk követni, hogy menni van még... :(

Kép
kikka
 
 

 
 

én a 22+már nemtom hanyadikban:) de lehet 23 :D
dimet
 
 


Szió!

Lara, Pogi..annyira szurkolok nektek! és egész nap ilyen vagyok :lol: ....mert van 2 zebránk!!!

Rólam: valaki kérdezte, nem tesztelek-e. Hát nem, mert ha minden igaz ez csak 5.DPO. A hőm még csini: 36,9. Ebböl bármi lehet.

Niki gyógyulást neked :)

Pussz!
Vendég
 


Sziasztok! :)

Megérkezik az ember lánya a naaagy 5 napos endokrin osztályos bentfekvésből, és mit kell, hogy lásson??? Zebrapár!!! :D Soha jobb fogadtatást! :) (Én egyelőre nem gratulálok még, Pogi, Lara. Majd kicsit később...! :wink: )

Hamarosan leírom, mi volt a kórházban. Elöljáróban csak annyit: minden jó, ha a vége jó (és ez még csak az eleje)! :arrow: április 13-a óta szedem a Meforalt, 2*500 mg adagban. :D

Pusszancs,

Tükörvíz

Kép
tukorviz
 
 


Jééé, 38. ciklusnapon vagyok. :shock:
És baromi hányingerem van, bár ez biztos a metformin hatása. Bár a kórházban semmi bajom nem volt tőle. Holnap veszek egy tesztet.

Tükörvíz

Kép
tukorviz
 
 


Tükörvíz!
ó.csaknem a 3. zebra??? jajj...bárcsak :D Várom a beszámolódat is! Remélem minden OK.
Vendég
 


Hozzá sem merek szólni!
De nagyon izgulok mindenkiért! :shock:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok lányok!


Megint kérdésem van.. Én mindig csak a gondjaimmal jövök... :oops: :cry:

Szedem az Avandametet, és félek. Már a 33. ciklusnapon vagyok, és mensi sehol, meg híztam három kilót, és olyan éhes vagyok, hogy össze tudnék rogyni, és nem dolgozik az anyagcserém khm..
Szerintetek, most mit csináljak?

Előre is köszi.... :oops:
szisza30
 
 


Naszóval, az endokrin osztályos bentfekvésem története:

Csütörtökön reggel mentem be. Kapásból egy "kegyes hazugsággal" kezdtem az osztályon: a nővérke csak éhomi és 120 perces cukrot akart nézni, én meg azt füllentettem, hogy az orvosom 5 pontost kért. :wink: Megejtettük. Az eredményeim:
Glükóz terhelés:
előtte: 4.0 (ezt nem igazán értem, mi a különbség ez, és a 0. perces között)
0. perc: 4.9
30. perc: 8.3
60. perc: 9.1
120 perc: 6.3
180 perc: 3.4

Este következett az "overnight", azaz overnight dexamethason supperessios teszt. Ennek az eredménye még folyamatban van. Annyit tudok erről, hogy ez talán androgén-terhelés volt.

Már az első este megkaptam a Meforalt. 2x500 mg-ot, azóta is. Különösebb problémám nincs vele, először tegnap du. ment a hasam (én meg utána), de nem vészesen. (Lehet, hogy azért nincs komolyabb hasmenésem, mert már 1 hónapja kecskerutáztam előtte?)

Utána a hétvégén semmi vizsgálat nem volt, csak tömény unalom a kórházban, no meg tanulás az államvizsgára. :D
Ja, a 3 napból végül 5 nap bentfekvés lett. Hétfőn még pajzsmirigy és hasi UH-ra kellett mennem. Az volt "hab a tortán", már ami az elmúlt kórházi napjaimat illeti.
A nyaki pajzsmirigy UH-on észrevettek egy kis meszes(?!) göböt a pajzsmirigy állományában, a hasi UH-n pedig egy 1,5 cm-es epekövet. Frankó, mi? Inkább el se mentem volna...
A dokim azt mondta erre, hogy ha akarom, az epekövet megműthetik, de szerinte amíg nem fáj, addig nem érdemes. Nekem pedig nem fáj! Ha begörcsölne, akkor mondanom kell majd az orvosnak, aki ellát majd, hogy epekövem van.
A pajzsmirigy-göbbel pedig semmit nem kell csinálni. Mindenesetre ellenőrzik a pajzsm-hormonokat is, hogy rendben vannak -e, de ennek még nincs eredménye.
Egyébként a diagnózisaim:
PCOS
Szabálytalan havivérzés
Tiszta hypertrigliceridaemia (???)
Zsírmáj (???)
Nem-toxikus pajzsmirigy göb

Javasolt terápia:
További testsúly csökkentés, májkímélő étrend + Meforal 2x500mg

A még hiányzó eredményeimért majd telefonálnom kell, főként a progeszteron miatt, hogy volt-e peteérés a múlt ciklusban (nem mintha nem lenne teljesen mindegy, most már). Az endokrinra a dokihoz akkor kell legközelebb mennem, ha terhes vagyok. Addig a háziorvos írja fel a gyógyszert. A dokinő azt mondta, hogy tuti lesz peteérésem tőle. :D Addig pedig ébredési hőmérőzök, hogy tudjam-lássam, mikor van peteérésem (ha van).

Szóval, ennyi az elmúlt napjaim története, dinnyehéjban (diónak nem mondható!:) )

Tükörvíz

Kép
tukorviz
 
 


Jaaa, és szeretnék bekerülni a bűűűvös táblicskuba, ha lehet.
Adataim:
Tükörvíz, 29 éves, Szeged, 2x500mg Meforal, 2007.04.12. óta, változó ciklushossz, cn. 38., + teszt, terhességi hét, gyermek még nincs.

Köszi, Bee! :wink:
(Hamarosan írok privit!)

Tükörvíz

Kép
tukorviz
 
 


Kikka!

Jelenleg a 23. hétben járok, vagy már betöltöttem(védőnő szerint).
Tickerem azért nincs, mert fogalmam nincs, hogy kell csinálni, de ha lenne, se tudnám megcsinálni, annyira béna vagyok :lol:

Tükörvíz!
Hát Neked nem semmi kivizsgálásod volt, dokid nagyon alapos, drukkolok, hogy minél előbb meghozza a várva várt eredményt.Vagy már meghozta? :wink:

Na, lépek, varrom a picúr baldachinos ágyneműszettjét.(Anyu szerint a másodiknál már nem fogok ekkora felhajtást csinálni :D )
De én úgy élvezem :D
ezoterike
 
 


Tükörvíz!

Most mi van????? :shock:
Jól olvasom?
+ teszt??????????????????????????????????
És csak így félmondatban?????

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

én még nagyon új vagyok itt, most ismerkedem a PCO-val.
Hormonvizsgálat alapján PCO gyanú vagyok, nagyon alcsony a progeszteron, viszont magas a tesztoszteron.
Voltam már négy éve terhes, akkor nem szülhettem meg.
Egyébként eddig úgy gondoltam ,hogy semmi bajom, szép vékony vagyok és magas, nem zsíros a bőröm, sőt ...egyáltalán nem vagyok pattanásos, vérnyomásom tökéletes, inkább néha alacsony,
fogamzásgátlót soha nem szedtem.
(most 25 éves vagyok.)
kb. 6-8 hónapja próbálkozunk élesben, igaz végülis becsúszhatott volna máskor is....
ciklusaim általában 33- 36- napsak,
Igazi problémám a stresszes munkám, és egyéb családi traumák(komoly betegségek közeli rokonoknál ami engem nagyon megvisel)
Kicsit kényszerbeteg vagyok, vannak mozdulatok és cselekvések amiket sokszor megismétlek.
Ez egy külön probléma.
Amikor komolyabb stressz hatás ér, azonnal elmarad a menstruációm, elmúlt évben kétszer is 45 napra jött, egyszer pedi két éve csak gyógyszer hozta meg.
Szóval most ismerkedek a PCO-val, és remélem bíztatni tudtok, hogy ettől a Pc valamitől azért teherbe lehet esni.
Jövő Szerdán megyek UH-vizsgálatra, akkor talán többet tudok.
Bár hallom és olvaom, hogy ez egy eléggé vitatott terület, az én orvosom PCO gyanúnál hétfőn rögtön műtétet emlegetett, mások itt arról írnak ,hogy a legvégső és csomó jó gyógyszer van...

Vanda
k.vanda
 
 


Jajj, Rambóka, nem akartam rád (sem) frászt hozni, de ezek szerint félreérthető lettem (sajna még nincs + teszt)!!! :(
Szóval, érthetőbben:
sem + teszt, sem terhességi hét, sem gyermek nincs. Még. Egyenlőre. :wink:

Tükörvíz

Kép
tukorviz
 
 


Tükörvíz, csak így odadobva egy +? Mellékesen?


Gratulálok....
szisza30
 
 


Ja, most látom...,hogy mégse Tükörvíz....



Pogival mizújs?

:shock:
szisza30
 
 


Szia Vanda!

Ha egyelőre még csak PCO-gyanús vagy, akkor javaslom, hogy a www.pcos.hu oldalon töltsd ki a tesztet! (http://www.pcos.hu/pcos_survey.html) Ott sok hasznos információt is találsz erről a szindrómáról.
Egyébként ne aggódj, itt sok lánynak van már babája (akár több is!) a PCOS mellett. A műtétet pedig szerintem nem kell elkapkodni. Addig van még egy csomó lehetőség. :wink:

Üdv,

Tükörvíz

Kép
tukorviz
 
 


Szia Vanda!

Hát a műtétet felejtsd el, keress inkább egy jó endokrinológust, ha pesti vagy, menj Tűű doktorhoz, ha vidéki, akkor a www.pcos.hu -n találsz a lakhelyednek megfelelően.
A stresszelméletes fejtegetéseid szerint már olvastad az Elek féle túlélő tüszős marhaságot. :evil: Felejtsd el!
Inkább vizsgáltasd meg a kortizol szintedet!

Kényszerbetegség tényleg más jellegű probléma, de pszichoterápiával jól kezelhető! Ha amúgyis lelki + családi problémáid vannak, nem ártana egy jó pszichológus felkeresése, hidd el sokat segíthetne!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Hi!

Tegnap kora este nem engedett be a babanet.
Volt stimulálás.
Nincs görbém mert most nem láttam értelmét mérni stimu alatt. Unalmasnak tartottam, mert tapasztaltam, h a hővel nem volt gond, felment az egekbe.

Kép
lara26
 
 


Sziasztok!
Ahogy ígértem születéstörténet: (bocsánat kicsit hosszú lettem)
Pontban éjfélkor április 8-ról 9-re a szokásos éjszakai pisilések egyikén úgy éreztem, hogy mintha mos erősebb sugárban folyna mint szokott. Volt valami halk pukkanás is, amit a felkészítőn mondtak, hogy burokrepedés lehet. Mivel nem volt olyan nagy a zutty mint ahogy azt gondoltam lennie kellene férjecskémet hagytam aludni és visszafeküdtem. Aztán negyed óra múlva mégis felkeltem, hogy megnézzem akkor most folyik vagy nem folyik. Persze folyt…Felhívtam a szülésznőt, mondta, hogy pont ügyeletes és hát akkor legyek kedves befáradni a kórházba. Férjuram lesápadt egy kicsit, hogy akkor most szülünk? Mondtam, hát asszem, bár nem fáj semmim. Gondoltam is, lehet, hogy azon szerencsések közé tartozom akik úgy tágulnak, hogy szinte alig érzik ( én naív). Na lényeg, hogy 1-re bent voltunk a Szent Imre kórházban. Megvizsgálta, zárt méhszáj, persze a magzatvíz folydogált. Vártunk fél órát, és mivel a fájások nem jöttek páromat hazaküldték, engem meg befektettek a vajúdóba. 5 ágyas kórterem, éppen volt ott két csajszi olyan 5 perces fájásokkal. Gondoltam legalább látom mi vár rám…(aztán kicsit túl sokáig kellett néznem a szüléseket). A szülésznő mondta, hogy próbáljak meg aludni, mert most pihennem kell, hiszen nehéz órák jönnek. Hát nekem nem ment az alvás…, a szomszédos ágyakon egyre nagyobb volt a sóhajtozás, nyögés. Aztán az egyik lányt végre elvitték szülőszobába. Ettől sem lett jobb a helyzet, mert a kiabálások és a fájdalom teljes mértékben kihallatszott. Úgy megnyugodtam amikor pár óra múlva baba kiabálást hallottam. Na ekkor már erősen hajnalodott. Még nem aludtam semmit. Gondoltam is, hogy így aztán nem leszek túl kipihent. El is felejtettem, hogy azért a fájásoknak most már el kellene indulnia lassan, de sehol semmi nem volt.
Húsvét hétfő lett. Azért aludtam ám kemény 1 órát szerintem. Innentől kezdve kb 2 óránként CTG-zték Vilmoskát és persze várták a méhtevékenység elindulását. 6 óránként giga adag antibiotikumot kaptam vénásan a fertőzések elkerülése érdekében. Persze a nőgyógyászom előre szólt, hogy ha lehet ne húsvétkor szüljek, mert három fia van és locsolkodni mennek. Gondolom viccnek szánta, hát ilyen az élet. Napközben jöttek mentek a csajok a kórteremben. Általában otthon már túl voltak az első 5-6 órán és 2-3 órát töltöttek velem a vajúdóban, aztán mentek szülni. Volt nehéz és kevésbé nehéz ahogy hallottam. Na mindegy legalább 15 csajszival összeismerkedtem. Mindenki várta, hogy akkor most velem mikor mi lesz már. Protokol szerint 24 órát kell várniuk, hátha megindul magától. Jött az esti vizit, a főorvos megvizsgált, még mindig teljesen zárt voltam. A 24 óra éjfélkor járt le, mondta, hogy éjjel próbáljak meg aludni és majd reggel gyógyszeresen megindítjuk, ha kell. 10-kor jött egy leányzó elfolyt magzatvízzel, fájások nélkül , olyan jó volt, gondoltam végre valaki sorstárs. Jót dumáltuk, aztán éjfélkor nála elindult valami. Első perctől végignéztem az egészet. Huh, ez volt a legnehezebb a két napból, mert a csajszi nagyon hányós volt és iszonyatosan kiabálós. Reggel 7-re meglett a babája, nekem megint nem sikerült aludnom… Viszont lelkileg teljesen kikészültem. Már nem akartam szülni és semmit sem, ami ezzel kapcsolatos. Haza akartam menni és kiszállni ebből az egészből. Sokkolt ez a két nap, a sok fájdalom és a várakozás, a bizonytalanság.
9-kor vizit volt, megkaptam az áhított gyógyszerem (negyed szem méhszáj érlelő volt összesen). És vártam tovább a csodát. És lőn csoda. 11 körül olyan enyhe menzesz görcsök kezdtek lenni. Na gondoltam, akkor most végre szülünk . Lett egy kis vérzésem is, amit tágulási vérzésnek mondtak. Megvizsgáltak: szűk egy ujjnyi. Boldog voltam a hírtől, de tényleg. 2-re jött be a dokim pont ügyeletes volt aznap. Mondták is, hogy 2-kor el kell dönteni, hogy kell-e újabb gyógyszer, vagy ennyi elég lesz. Megjött a doki, addigra szűk 2 voltam, viszont konstatálta, hogy a burok nem alul repedt, hanem valahol hasfalon, így ideje burkot repeszteni, hátha segítene. Segített. Elindult szépen a tágulás. Jöttek a fájások. Másfél perceseknél tartottam olyan 7 órára és kb 3 ujjnyinál. Ekkor lehetett végre behívni kedves páromat, aki már tiszta ideg volt a folyosón a várakozástól. Persze újabb gondok adódtak, hogy az élet ne legyen egyszerű: egyszerre megjelent 5 csaj szülni. Meleg front volt. Mind az 5 szülőszoba tele volt, nem volt hova menni. A szülésznőm is ügyeletes volt a dokimmal együtt, alig láttam őket. Ez valahogy nem volt szerencsés eddig. Aztán mintha minden nekünk kedvezett volna. Felszabadult az alternatív szülőszoba. Óriási káddal, franciaággyal. Mindig is kádban akartam vajúdni. Pikk-pakk észre sem vettem és már a kádban is voltam, égtek a gyertyák, homeopátiás bogyók olvadtak a számban. Persze a fájásokról nem beszélek, mert az leírhatatlan. Iszonyat erővel tör rá az emberre. Párom a derekamat masszírozta. Olyan 10 órára eltűnt a méhszáj. Ezzel együtt az én összes erőm is eltűnt. A két nap nem alvás sajnos nagyon látszott rajtam. A kitolást már négykézláb kezdtem a franci ágyra támaszkodva. Ebből a részből nem sok mindenre emlékszem, mert a tolások között szó szerint bealudtam, vagy beájultam. Már két és fél órája tartott a kitolási rész, mikor a párom megelégelte, hogy még mindig ketten vagyunk a szülőszobában, doki és szülésznő sehol. Kiment kiabált egyet velük, hogy hát itt vagyunk és nem haladunk és most már legyen valami. Fél egy körül átmentünk egy normál szülőszobába, oxytocint és cukros vizet kaptam infúzióban, hogy hát haladjuk már valamerre. Egy óra múlva már hallottam Vilmos babám kiabálását , gyönyörű volt a pillanat, mindent feledtetett. A gátmetszést megúsztam, csak kisebbet kellett varrni a hüvelyben.
Hát ilyen volt, összességében azért nagyon szép volt 

Jövök még, csak bömbi van :D
nóra1
 
 


Sziasztok!!!!!!

Sietek sajna..

Pogi és Lara nagyon örülök nektek!! Nem is tudom mit írjak.. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Egy percre sem feladni hallod e Pogi!

Lara milyen stimud volt??Dokid mit mondott??
(most én sem akarok hőmérőzni bár reggel erős késztetést éreztem :? )

Puszi mindenkinek legyetek jók!!!!!!

ja voltam vérvételen az LH-m megint magasabb mint az FSH-m
Vendég
 


Sziasztok!

backa drága
-sajna nem mindig jön össze a mérés, mert 1-2 alkalommal túl későn kelek, illetve most hétvégén olyan sz..ul aludtam éjszaka, hogy kész voltam.....óránként pisilni jártam+hasogatott a fejem....így hanyagoltam.....de édi vagy, és megpróbálok mindent pótolni :lol:

mnikike kedves
-este dobom a mai görbét..... :wink:

Kedves Nóra!
Hát te nagyon ügyi és bátor vagy!!!! Nem tudom, hogy ennyi várakozás után én képes lennék-e végigcsinálni! :oops:
Le a kalappal előtted...fantasztikus csaj...feleség...és mostmár anyuka vagy!!!! :wink: :wink: :wink: :wink:
csipi78
 
 


Lara
Tudtam-tudtam!Minden este benéztem teszteltél-e már!? :D :D Gartulálok!Most nem lesz gond,ne félj!

Pogi
Én is barnáztam Adával is ,és most is.Halkan gratulálok,és szedd a progit!!!! :lol:

Babák nagyon szépek,büszkék lehetnek az anyukák!!!!

KépKép

KépKép
okr
 
 


POGI és LARA!!!!!!!!!!Ügyik vagytok!Vigyázzatok magatokra!


Ezo!pü-ment!

Lafi este msn?Gabika?
Többieknek pusza!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Nóra, elolvastam a szüléstörténeted... minden jó, ha vége jó, de megvallom őszintén, több ponton is erősen elcsodálkoztam...

Összességében, elégedett vagy a történtekkel?

Megmondom őszintén, ez számomra, ahogy lejött, lehet hogy természetes szülés volt, meg beavatkozás-mentes, meg minden, de szerintem Nóra feleslegesen sokat szenvedett, de pszichésen mindenképpen.
Nem értek egyet azzal, hogy ha már bent tartják, akkor nem indítják meg a szülést, mert a 2 napi nem alvás és mások szüléseinek végigasszisztálása többet ártott mint használt, mamának, babának egyaránt - szerintem. A másik, hogy 3 órás kitolás úgy, hogy nincs is ott senki, az túlzás. A barátnőm, aki szintén Szt Imrében, 31 órán át szült, mert hagyták szenvedni, szintén órákig csinálta a kitolást, és mégis vágás lett a vége meg Dévény-torna. Nem tudom...
Biztos, hogy jó ez a túlzottan természetes szülés-levezetés? :shock:

Most vitákat fogok szítani, tudom előre. :oops: De azt is tudom, hogy én bár 6 órát voltam szülőszobán, nekem az éppen elég volt, és minden elismerésem Nóráé, hogy ezt így végigküzdötte!
Vendég
 


hmm, érdekes, hasonlóakat írtam, mint Norka, de aztán nem küldtem el, mert valahogy furának éreztem, hogy mit okoskodok én, aki még soha nem szült.. :roll:

bennem is az merült fel, hogy milyen baba-mamabarát hozzáállás ez a kórház részéről és vajon miért kell végighallgatni mások kínlódását ennyi időn keresztül :shock:

remélem egyszer én is eljutok odáig, hogy megírjam a születéstörit, de azt is remélem, hogy legalább a körülmények emberségesebbek lesznek..

Nóra, le a kalappal előtted és még egyszer gratulálok !!

mniki
 
 


Kedves Lányok!

Segítsetek légyszi! A véleményetekre lennék kiváncsi.
Négy hete szedem a meforált. 3hétig 1szemet, 1 hete 2x1-et az 500-asból.
Az elsô két hétben az étvágytalanságon kív?l nem volt tünetem. Pont ezután emeltem volna az adagot, amikor erôs hasmenésem lett és hánytam jó pár napig, ezért maradtam az egy szemnél. Arra gondoltam, nem a gyógyszer a hibás hiszen már két hete szedem.
Egy hét múlva jobban lettem így elkezdtem szedni a 2x1 szemet.
De még mindig gyakran van hányingerem :(
Szerintetek ez a gyógyszer hatása??
Tehetek valamit, hogy elkerüljem? Mit ne egyek, igyak szerintetek?
Egyébként semmi ellenérzésem nem volt a szedésével kapcsolatban...

Van valami jótanácsotok?

iLona
lona1
 
 


Norka!

Hát én sem akartam beleugatni, mert a magam császárjával nem sokat tudok a vajúdásról, meg a kitolási szakról.
De mindenesetre több dolog is megdöbbentett:
- Ma a 21. században még mindig ott tartunk, h. a kispapa csak a kitolási szakra mehet be????? :shock: Hát nem tudom, de én igényeltem, h. a párom velem legyen a vajúdás alatt (igaz a műtőbe őt sem engedték be :( ).
- Miért kellett 2 napig a vajúdóban feküdnie? A Szentimrében nincs terhespatológia? Ott legalább tudott volna aludni. Ha elindulnak a fájásai, csak észrevette volna! :evil:
- Ha a doki Nórának fogadott orvosa volt, akkor miért nem jött be aznap? Csak nem a húsvét miatt? Másnap meg nem ért rá vele foglalkozni, mert éppen ő ügyelt?????
Lehet, h. éppen hülyén jött ki, de azért ez így kicsit furcsa! :evil:
Nem az a gondom, h. nem rohant be azonnal, mert gondolom az ügyeletes tájékoztatta, h. még nem sürgős a dolog, de azért az, h. két napig be sem nézett, mert harmadnap úgyis ő ügyel, nekem kicsit furcsa!
- Mi az, h. 3 napi kórházi tartózkodás, kétnapi nemalvás, többórányi vajúdás után, otthagyják a két embert magára?????
Na ez volt az a pont, ahol nagyon kiakadtam!!!! :evil:
És, ha köldökzsinór előreesés v. bármi komolyabb komplikáció történik????? Mire a kispapa segítséget hív, már lehet, h. késő!
Oké, h. természetes szülés, meg intimitás, de én úgy érzem, h. Nóra szülése éppen amiatt húzódott el ennyire, mert a kétnapi mások szenvedéseinek végighallgatása, a kilátástalanság és a magárahagyottság érzése leállította a szülését!
Amit leír, h. már nem is akart szülni, csak hazamenni! :shock:
Kedves szülészorvosok! Nem hiszem, h. jó, ha egy anya a boldog várakozás állapotából idáig eljut! :evil:
- 3 órányi kitolás????? Hát azért mindennek van határa! Én azt a dokit kergetném 3 órán keresztül hegynek felfelé teljes menetfelszerelésben, 2 napi nemalvást követően, aki ezt hagyta! :evil: :evil: :evil:
Máshol kéretlenül nyomatják mindenkibe azt a nyomorult oxitocint, Nórának meg az egész napi vajúdás után, két és fél órás kitolást követően adták csak????

Nóra!

Le a kalappal előtted!
De nagyon sajnálom, h. mindezt így kellett megélned! :(
Én biztos marha nagy cirkuszt csináltam volna (legkésőbb másnap)!
Még jó, h. a párod veled volt! (Vajon mi lett volna, ha nincs ott????? :evil:)
Remélem innentől már csak kellemes emlékeid lesznek!
A képeken úgy látszik, h. Vilit nem viselte meg a dolog különösebben! Még a feje sem olyan gyűrött, mint Gergőnek volt! :D

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Nóra, elképesztő ez a sztori! Meg az ahogy végigcsináltad!Le a kalappal előtted, és bár tényleg csak a végeredmény számít, Hála Istennek, hogy minden rendben ment és jól vagytok és boldogok, de azért ez iszonyú kínszenvedés lehetett! Nagyon ügyes vagy!

Lona1, ha még mindig hasmész, akkor vegyél vissza egy féllel egy hétig, és ne egyél semmilyen cukrosat egy ideig. Akkor nem lesz hasmenésed és hányingered sem :-) Fontos a metforminnál, hogy lassan szoktasd hozzá a szervezeted, már az is csoda, hogy egy egésztől nem készültél ki az elején :-) Én az első nap mindjárt bevettem egy egészet egy finom pohár narancsdzsúzzal, aztán öt perccel később rambóka megírta a fórumon, hogy egyszerre negyeddel kezdjem majd és semmi cukor, de akkor már késő volt. borzalmas volt :-) de már résen vagyok :-) Egy idő után hozzászokik majd a szervezeted, és nem lesz semmi gond.

Lányok én feküdtem ma elég sokat, nyakaltam kálciumot és progit is, de mostanra már rendesen megjött a mensim is, ugyhogy mostmár tényleg vége. még mindig nagyon fáj a hasam, és hánytam is reggel, de ez már egy majdnem egy normál mensi mennyiség. :-( Az nem lehet, hogy nem is baba, hanem egy nagyobb ciszta?
krumplis pogácsa
 
 


Halihó!

Nóra drága! Már vagy 20-szor :lol: :lol: elolvastam történetedet...és tényleg szörnyű, hogy a mai világba még van ilyen..... :evil: :evil: ..szóval még mindig csak csodállak!!!

Mnikike !
Itt az igért görbe
Kép
csipi78
 
 


Hmm lányok azért vigyázat itt a sok és nagy felháborodás közepette nóra szülése miatt.

Sztem ő is tisztában van vele, mi volt a rossz, és mi nem esett jól neki. Ezért írta le.

De valószínűleg szeretne szép élményként visszaemlékezni a szülésére, (mint minden kismama),ez is lejött az írásából. nem kéne elvenni tőle ezt a lehetőséget, és CSAK felháborodni, hogy milyen szülése volt, mert ő nem így írta le. Ha kérés nélkül vágták, oxitocinozták, nyomták volna a hasát, akkor meg azon lennétek felháborodva?? Aki itt felháborodhat az egyedül Nóra, és ő nem tette!

Voltak nagyon klassz részei is a szülésednek Nóra, én inkább azt emelném ki, ami nem volt jó, azt legalább tudod, hogy a következő szülésnél máshogy kell kérni, vagy a hogy Csakegy szokta, ki kell követelni a kórházban! :wink: Azért a Szt. Imrében elég rugalmasak, próbálnak mindent teljesíteni, de saját felelősségre bárhol bármit lehet kérni.

Másrészt nem gondolom, hogy a kitolás 3 órán keresztül zajlott, sztem Nóra rosszul fogalmazott, ugyanis onnantól kezdve hogy oxitocint kapott, még egy teljes óra volt a szülés, sztem ez volt a tényleges kitolási rész. Az alternatív szülőszobában még a vajúdás utolsó, legfájdalmasabb részét élte át. Sztem. De persze nem voltam ott.

És miért vagytok úgy kiakadva, hogy egy nehezen táguló nőnek az első szülése egy napig tartott????? Elvileg ez lenne a normális, nem szülhet mindenki egy-két -hat óra alatt, pláne nem első babát.

Amerikában a szülési protokoll szerint nem szeretik, ha a kitolás 2-3 óránál tovább tart...annak sem kell 10 perc alatt lezajlani mindenkinél, sőőőőt!

Nóra ilyen alkat, ő bármelyik kórházban ennyi idő alatt szült volna, és ez nem baj.

Ami nagyon rossz volt sztem is, a mások szülésének végighallgatása 2 napig, de legközelebb tudja, kérni fog magának ágyat máshol, egy kórteremben, haza ugye nem engedik a fertőzésveszély miatt.

Akkor is így kiakadtatok, mikor Kavics részletesen leírta a HSG-jének a történetét, hogy úristen milyen horror, meg hú meg há, pedig ő nem is élte meg szörnyűnek. És nem esett jól neki.

Kép

Kép
rejo
 
 


Nóra, gratula!!!! És az a lényeg valóban, hogy együtt vagytok, jól vagytok!!!
És mindenkinek más a szülése, mindneki másképp éli meg, és mindenki okosabb az első után. aztán majd a negyedik gyereknél csak tudjuk mit kell csinálni :D szóval, lényeg, hogy gyönyörűűűűű a baba!!!

rejo, igazad van, valóban az volt a szrönyű,hogy ott kellett hallgatnia mások "szenvedéseit"....(mint a Jóbarátokban Rachel.... :lol: ) és a dokit sem értem, de tényleg az a lényeg,hogy jól vannak :) és szerintem is arra a pillanatra kell emlékezni amikor a kismanó már ott ordít mindnekinek, hogy "hahóóó, itt vagyok...megjöttem"!!!! (kíváncsi vagyok én, hogy fogok szülni..... :shock: de egyre pozitívabb vagyok e tekintetben.......egész életemben paráztam emiatt. de most ez nagyon rohamosan múlik, sőt.....ez jó. )

Pogi, nagyon sajnálom!! de azért még pihizz, és magneB6ot is nyomass. és menj el dokihoz!!! anyukám végig vérzett velem. így nem is tudta, hogy terhes :lol: kipottyantam belőle. de ezt már írtam vmikor.....

Lara???
dimet
 
 


Pogi, sajnálom... :(

Nóra szüléstörténetével kapcsolatban osztom Rejo véleményét. A következő baba születésénél már "profi" leszel, ez a tortúra után. :)
Úgyhogy hatalmas gratulanciám Neked! :D

Lányok, lenne egy kérdésem. Mivel nekem a kivizsgálásom során nem néztek inzulint, az 5 pontos cukorterhelésből meg lehet állapítani az IR-t? Gondolok itt arra, hogy a 0. perces 4,9 után a 180 perces cukrom már csak 3,4 volt, ergo túlkompenzált az inzulin, épp a rezisztencia miatt?

Köszpusz,

Tükörvíz

Kép
tukorviz
 
 


Pogi!

Köszönöm a tanácsot! Megfogadom!
Az hozzátartozik, hogy úgy szedtem, ahogy T?? doki mondta. Mivel az elsô két hétben nem volt bajom tôle, ezért értetlenkedek kicsit :roll:

iLona
lona1
 
 


Sziasztok!

Kedves rejoka!
Örülök neki, hogy itt más-más vélemények vannak......és tök jól/barátian meg tudunk dumcsizni mindent!! = tök jó hogy így odafigyelünk egymásra!!!!!!! :wink: :wink:
Annyiszor találkozok itt a forumon-na meg máshol is-ellentétes véleményekkel, és olyan harcok alakulnak ki, hogy csak na...és azt mondom, inkább meg se szólalok...de itt nálunk ez más!
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Szerintem az bizti, hogy mindenki minden szülés-történet után tudja, hogy az édesanyának és babócájának mit jelent az a nap-függetlenül attól, hogy hogy zajlott le!
Igaz én még nem szültem...de azt tudom, hogy minden szülés egyedi...minden ember másként éli meg...mindig vannak nehéz...rossz..gyönyörű....percek! Az biztos, hogy ahoz hogy majd egyszer "picit felkészültebben" induljak neki a dolognak, szükségem lesz arra amit it leírtok! Úgy érzem, hogy ahoz, ismeretlenül is tudjak "készülni" a saját szülésemre....vagy inkább úgy fogalmaznék, hogy kicsit talán reálisabban lássam a dolgokat, ahoz nekem kell az, hogy néha kicsit "háborogjak"...néha meg "csodálkozzak"........ :) Ilyen az emberi természet....én talán kicsit lelkisebb és háborgósabb vagyok! :cry: :oops: :evil:

Na bocsi, hogy így eluntattalak titeket...de ma szó foszászom van :lol: ...de lehet, hogy így hat a meforal........

Na mindegy....franko csajok vagytok! Imcsizlek titeket :P :wink:
csipi78
 
 


Szisza, szerintem hívd fel a dokidat !!

Ilona, a metformin szedés alatt sajnos elképzelhető, hogy már amikor úgy tűnik bírod szedni, előjön a hasmars, hányinger. Figyeld meg, hogy előtte mit ettél, a cukros, tejes dolgokat nem nagyon szereti :wink:
(nekem 1 év után is akad némi gondom a krumplifőzelék után, de csak hányinger formájában)

Csipi, mai hőd ? Amikor pé után úgy kicsúcsosodott a hőd, nem voltál kicsit beteg véletlenül ?

Okr, gratulálhatok a betöltött 12. héthez ?

Pogi, azt mondtad, hogy csináltál tesztet és az olyan lett, mint amit Lara feltett (egyértelműen pozitív), akkor miért merül fel benned, hogy lehet cisztád volt és nem babád ? Csináltál újabb tesztet ? A + tesztedet nem akarod megmutatni ?

Lara, hogy vagy ??? dokihoz nem kell menned progit, HCG-t méretni ?

mniki
 
 


Szisza, szerintem hívd fel a dokidat !!

Ilona, a metformin szedés alatt sajnos elképzelhető, hogy már amikor úgy tűnik bírod szedni, előjön a hasmars, hányinger. Figyeld meg, hogy előtte mit ettél, a cukros, tejes dolgokat nem nagyon szereti :wink:
(nekem 1 év után is akad némi gondom a krumplifőzelék után, de csak hányinger formájában)

Csipi, mai hőd ? Amikor pé után úgy kicsúcsosodott a hőd, nem voltál kicsit beteg véletlenül ?

Okr, gratulálhatok a betöltött 12. héthez ?

Pogi, azt mondtad, hogy csináltál tesztet és az olyan lett, mint amit Lara feltett (egyértelműen pozitív), akkor miért merül fel benned, hogy lehet cisztád volt és nem babád ? Csináltál újabb tesztet ? A + tesztedet nem akarod megmutatni ?

Lara, hogy vagy ??? dokihoz nem kell menned progit, HCG-t méretni ?

mniki
 
 


Szia Mnikike!

Iggen akkor írtam is , hogy nem vagyok szuperul.......

itt a mai görbém:

Kép

Szerinted???... :?: :?: :?: :?:
csipi78
 
 


Köszi mniki!

Írtam online-os doktorbácsinknak, és megnyugtatott. Még szedni fogok 500 mg meforalt délben az Avandamet mellé, és meglátom, hogy mi lesz.

Veled mizújs?


Pogi: olyan furcsán lemondó vagy, már az elejétől kezdve. Nagyon bepánikoltál, hogy te is lehetsz kismami?

:shock:

Ne aggódj és tesztelj lécci, márcsak a mi kedvünkért is! Meg vigyázz magadra!

Érdekes lányok, hogy én már túljutottam a felháborodáson a szülésekkel kapcsolatos bánásmód tekintetében. Ez van. Ebből kell kihoznunk a legjobbat. Rajtunk és a férjünkön is múlik, hogy milyen fellépéssel mit tudunk elérni. És igenis ki kell követelnünk a jogainkat.
Ha egyszer odajutok.... :oops: hogy szülök. Amiben most nem nagyon tudok hinni.....akkor biztos, hogy nem fogom olyan jámboran tűrni, hogy azt tegyenek velem, amit akarnak, (mint az előzőnél, ahol gondoltam csak tudják mit csinálnak..) hanem igenis kérdezni, kérni, és ha kell követelni fogok.
Amúgy gratulálok, mert ilyen vajúdás után szülni! Ehhez fantasztikus lelkierő kellett. Nem véletlen hogy így érzett Nóra.
Kár, hogy manapság a fogyó népesség mellett ennyire nem becsülik azokat az embereket, akik vállalnak gyereket. De tudjuk, hogy milyen a helyzet nőgyógyász piacon. Tapasztaljuk nap mint nap, nem?[/b]
szisza30
 
 


Sziasztok!
Rambóka! A kérdésem célzottan neked szólna........
Ma voltam nőgyógyásznál, a 9. napon vagyok a ciklusban.
A vizsgálat eredménye: Uterus 50x40x44 mm, endometrium 6,3 mm. Jobb ovarium 36x22 mm-es, benne kb. 4 db. 7,4 mm-es tüsző látható. A bal ovarium hátracsapva, mérete 29x15 mm. Domináns tüsző egyik ováriumban sem látható.

Nomost:
1., Ezekből a tüszőkből van még remény, hogy legyen petécském?
2., Mi a francot jelent, hogy hátracsapva? Mondjuk alig találta meg az orvosi vibrivel, turkált egy darabig, mire meg lett.
3., Az endometrium még vékony, de vastagodhat még ugye?

Kb. ennyi így hirtelen.......
Előre is köszönöm
Monácska
Vendég
 


lona, a metforminre mindenki másképp reagál, van akinek negyed tablettától is azonnal hasmenése van, van aki meg egyből beszed 3x1-et és meg sem érzi. És olyat is hallottam már, akinek csak emelés után voltak kellemetlenségei. Egy idő után azonban mindenki hozzászokik, és nincs gond. Persze vannak extrém esetek, pölö Babancsnál, aki szedte és közbe halálra ette magát édességgel mert nem bírt az éhségtől magával, és közben fogyott, aztán kiderült, hogy a pajzsmirigyével is gond van, és amikor azt helyrerakták, akkor rögtön babás is lett.

mniki, dehogynem szeretném fölrakni a tesztemet, de az a francos gépünk olyan vacak hogy egyszerűen nem bírok közeli képet csinálni róla (nincs rajta zoom), de majd legközelebb. Azért merült fel bennem a ciszta, mert egyszer, mikor talán először kimaradt több mint egy egész hónap mensim, még valamikor két éve, akkor még magyarországon laktunk, és akkor is terhességi tüneteim voltak, bár nem olyan egyértelműek. Hányingerem volt, de nem hánytam, szédültem, fáradt voltam és fájt a cicim, és a doki csak egy nagy cisztát talált és azt mondta hogy a cisztával járó hormonváltozások is bírnak terhességi tünethez hasonló tüneteket okozni, és bár akkor nekem egy teszt se lett pozitív, szerinte néha még pozitív teszt is előfordulhat, de csak halványan és rövid ideig. Na ezért gondoltam. nem tudom hogy a fentiek igazak-e, el tudom képzelni, bár a hcg-t azért nehezen, mert azt nem termel csak úgy a szervezet. Nem tudom... csak töprengek, hogy mi történhetett.

Itt nem tudok elmenni csak úgy sitty-sutty orvoshoz, ez nem úgy megy mint magyarországon, hiába orvos a férjem. A vérvételhez is időpont kell, ami több hét, addigra meg úgyis kiderül. A nőgyógyász ritkán fogad a 12. hétbél előbb, és csak három UH van a terhesség alatt.
krumplis pogácsa
 
 


Pogi, nem tudom elképzelni, hogy HCG-t terhességen kívül máskor is termeljen a szervezet :!:
Őszintén szólva szerintem az történt veled, mint velem az elmúlt hónapban.. Biokémiai terhességed lehetett, elindult valami, de hamar feladta :cry:
Remélem többet ez nem fog előfordulni és a következő terhességed már stabil lesz !

Csipi :shock: ez a görbe egyre jobb !! Mikor akarsz tesztelni ?!

Szisza, köszi megvagyok.. taknyolok ezerrel, meg barnázok továbbra is, bár elkezdtem szedni a Duphastont, hogy legalább ne jöjjön meg jövőhét közepénél hamarabb, mert akkor úszik a május 9-i laparom :?

mniki
 
 


Ezek a szemét ciszták!

Figyelj Pogi azért ne add fel lécci!!! Még akármi is lehet! Reménykedjünk még egy kicsit! Please! :shock: :roll: :roll: :roll: :roll:
szisza30
 
 


Lányok!!!

Kir megszült!!!! :) Kalagornak írt sömit, ami így szól:

Hihetetelen gyorsasággal megszülettünk ma délelőtt! Paraméterek: 3,2 kg, 58 cm, és gyönyörű.
Vendég
 


Mniki, Pogi!

Teljesen megnyugtattatok! Köszönöm!!
:D

Pogi, minden elismerésem, hogy ilyen jól viseled ezt a bizonytalanságot! És ott mit csinálnak a nôk, ha ehez hasonló helyzetbe kerülnek?

iLona
lona1
 
 


mniki
Asszem gratulálhatsz,és köszike ! :D
Holnap megyek a 12 hetes UH-ra,remélem még meglesz ababa,és épen,egészségesen.Be vagyok ám tojva! :oops:

Te is nemsokára tesztelhetsz!Nagyon szorítok!Voltatok a dokinál?

Csipi
Lelelkem,Te babás vagy!A görbéden már látom!Nem tesztelsz véletlenül???

Pogi
Nagyon sajnálom :( :( :( :(

Nóra
Szüléstörid elképesztő :shock: Nem is tudom,hogy bírtad ki!De örülök,hogy jó érzésekkel távoztál a szülőszobáról! :lol:

KépKép

KépKép
okr
 
 


Hű csajok.......reggel tesztelek!! :wink: :wink: :wink:
Mondtam én, hogy nem értek a görbékhez....de ti annál jobban!!
A mindenható :roll: szóljon belőletek........de az is lehet, hogy ti vagytok a mindenható :lol: :lol: :lol:
csipi78
 
 


KIR-nek nagyon sok boldogságot a picihez és gratulálok !!

Okr, holnap sokat fogok rád gondolni és nagyon várom, hogy jelentkezz ! Nem lehet gond !!!!!!!!

Csipi :lol: Csak azt kívánom, hogy ne kelljen több hónapot hőmérőznöd :wink:

mniki
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?