Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Wish
nagyon nagyon édes Balázska! Bizti nagyon jóóóóóóóóó kisfiú! Mert nagyon édes!

Mi Ákosnál jöttünk rá hogy a lombikba nálunk valszeg magasságmérőt is raktak a gyerekbe, mert már haza jövetele után is jóformán csak álva volt el ölben, de sajna a mostaninál elfelejtettünk szólni hogy hagyják ki :lol: !

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Wish! Nagyon szép kisfiad van! Vigyázz rá nagyon! A tejcsihez is sok sikert!

Pocakok és pocakbabák változatlanul gyönyörűek! :lol:

dkata
 
 


Wish: Nagyon szép a babád. A nehézségek ellenére is irigylésre méltó vagy. Sok tejcsit!!!

Emma: Örülök, hogy minden rendben!

Kismókus: Miért kellett ehhez bátorság! Igazán csinos kismama vagy.

Ma megyek a doki bácsihoz. Majd estére jelentkezem!
Szép napot mindenkinek!!

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 

 
 

zsuzsi73 írta:Orsi

számomra azért fontos, hgoy hanyadik héttől nem számít koraszülöttnek, mert ha pl. a 35. héten beindul nálam a szülés, akkor szülhetek itt, nem küldenek át Gyulára.

igen, de ha a gyerekkel gond van (és a 35. héten még lehet szükség intenzívebb ellátásra is) akkor átszállítják oda, ahol van koraszülött ellátás.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Wish :D
gyönyörű ez a csöppség!!!!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok :)

Wish,nagyon szép baba Balázska :) :) :) :) :) :) :) mégegyszer gratullok hozzá :) :) :)

Kata,a Te Bálintod,igazi férfias arcocskájú :lol: :lol: :lol: :lol: nagyon sokat változott ezelatt a pár hét alatt :wink:

Kismókus,nagyon szép a pocakod :)


Mi ma voltunk a klinikán a 30.heti Uh-n,és jól rámhozták a szívbajt,szokás szerint :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Van különbség kettejük között,mindíg is volt,de most az egyikőjük állítólag jóval kisebb,de a doki szerint még annyira nem nagy a különbség!
BPD:73mm,HC:245mm,AC:237mm,FL:55mm,ezek Nóri adatai,aki korábban is kisebb volt.
BPD:79mm,HC268mm,AC:278,mm,FL:56mm.,ezek pedig Barnusom értékei.
Mindkettőnél jó gyomor és hólyagtelítődés,ép vesék,Barnusnál több magzatvíz,míg Nórinál átlagos.
24-én vissza kell mennem egy Uh-ra,hogy megint megnézzék Őket,hogy nem nőtt-e a különbség,mert ha igen,akkor a méhlepénnyel lehetnek gondok,és nehogy az egyik magzat elhaljon
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: és ha nem változik az eredmény,akkor hamarabb be kell fejezni a terhességet!
Jövőhétre kértem időpontot az Istenhegyire is,mert emlékszem a 12.héten 1cm különbséget mértek a babák között,a klinikán,amit aztán soha :idea:
A méhszáj zárt,azzal semmi gond nincsen!
Orsi,Neked milyen értékeid voltak a fiúkkal???
Ahogy néztem a mamanet-es táblázatot,kb Nóri értékei a 28.hére illenek.
Barnus,megközelítőleg jó időben van!
Ilyenkor nem szokták a méhlepény állaptát megnézni?
Nem túl sok az a 2 hét,mire újból megnéznek?
Babáknak nem lesz bajuk????
Padlón vagyok ,csak abban reménykedem,hogy elmért a szonográfus csajszi valamit :shock:

KépKép
napszemcsi
 
 


Napszemcsi
Sajnálom, hogy ilyen stílusban beszéltek gyönyörű babáidról. Én nem értek nagyon az ikrességhez, de a 31. héten vagy, a 33. hétig minimum maradnak a bébik, és valószínű még utána is, szóval ha 34-35. hét körül megszületnek, azt hiszem semmi bajuk nem lesz.
Persze azt megértem, hogy nem érted a 2 hét várakozást, biztos jobb lenne hetente rájuk nézni.
Próbálj nem szomorkodni, fantasztikus 2 babád fog születni :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


napszemcsi írta:BPD:73mm,HC:245mm,AC:237mm,FL:55mm,ezek Nóri adatai,aki korábban is kisebb volt.
BPD:79mm,HC268mm,AC:278,mm,FL:56mm.,ezek pedig Barnusom értékei.
Mindkettőnél jó gyomor és hólyagtelítődés,ép vesék,Barnusnál több magzatvíz,míg Nórinál átlagos.
24-én vissza kell mennem egy Uh-ra,hogy megint megnézzék Őket,hogy nem nőtt-e a különbség,mert ha igen,akkor a méhlepénnyel lehetnek gondok,és nehogy az egyik magzat elhaljon
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: és ha nem változik az eredmény,akkor hamarabb be kell fejezni a terhességet!

ne aggódj!!! tényleg csak ezt tudom mondani.
Szerintem nem gáz az érték, este előbányászom a fik papírját.
Az meg megint hülyeség, hogy ha 24én rossz, akkor azonnal császár... ez HÜLYESÉG!!!
Neked is csak azt tudom írni, hogy a méhlepény keringésén infúzióval sokat lehet javítani.
Másrészt nem értem ilyenkor miért nem rendelnek el az orvosok automatikusan diaphyllint, ami keringésjavító, és keményedésekkor szokták adni, simán lehet szedni terhesség alatt.
áááááááááááááááááááá


szóval tényleg ne aggódj!

no, megnéztem. Nekem a 28. hétre és 32+0ra vannak értékeim a fiúkra.

27+6
Máté: BPD 74,4 FL 53
Levi: BPD 73,8 FL 51

32+0
Máté: BPD 80,6 FL 58,7
Levi: BPD 81,3 FL 59

szóval, szerintem már megint túl sablonosan nyilatkoztak.
Ha Nóri végig kisebb volt - tételezzük fel ca. 1.5 héttel, mert szerintem 1 hét eltérés simán a mérési hibahatáron belül van, vagyis nem mérhető - akkor minimálisan nőtt csak ez a különbség!

mély levegő, és jó lesz a másik UH is.

Nekem mindig az jut eszembe, hogy Zsebit meg engem is ijesztettek itt 300-400-600 grammos különbségekkel, és ca. 10 gr lett ez mindkettőnknél.
A másik :) Nóri lány... ált. ikreknél a lányok kisebbek (zsebinél azt hiszem ez pont nem volt igaz, de nagy általánosságban igen), szóval 1 héttel ha kisebb az szerintem a tök normális kategória, a 2 meg nem vészes.

úgyhogy fel a fejjel, ne parázz.
A 2 hét múlvani UH meg teljesen jó, semmi nem utal arra, hogy gond lenne, meg úgyis mégsz az istenhegyire!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :) Emma :) köszi a nyugtató szavakat!
Én nagyon,nagyon bízom abban,hogy a csajszi elmérte az értéket,úgy,mint a 12.héten,nem volt valami ügyeske !!!:(
Ezért is megyek el az Istenhegyire,ott legalább alaposabbak!
BPD-jük,az ok,de nekem a HC és az AC,ami nagyon nem tetszik,vagy az nem számít annyira,inkább a fej,ami fontosabb????

KépKép
napszemcsi
 
 


Napszemcsi! Az orvosodat nem tudod megkérdezni a diaphyllin-ről? A keringést is meg tudják nézni, hogy jó-e, áramlásméréssel. Nem nézték meg? Mert az önmagában, hogy a méhlepény öregszik, tudod hogy nem jelent semmit, nekem Bálint még 5 hétig bent volt, miután megállapították, h nem jó! A méreckedésről meg annyit, hogy Bálintot 3,5 kg körülinek saccolták, és 1 kg-val több lett! Szerintem beszélj a nőgyógyászoddal: diaphyllin és méhlepény nézegetés meg flowmetria. Uh és flowmetria nekem minden héten volt. És szuggeráld a babákat a növekedésre és a bentmaradásra, már csak pici idő és a karodban lesznek! Nagyon szorítok Nektek!

dkata
 
 


Zsuzsi,
http://bababolt.echt.hu/babakocsi/chicco?cid=29146
nagyjából ilyen a mi babakocsink azzal a kivétellel, hogy az autóshordozót be kell kötni, nincs hozzá olyan bepattintó. Amilyen színben nekünk tetszett, abban nem volt. A színe egyébként kávé, és kék figurák vannak halványan rárajzolva. Gyönyörű! De egyébként három az egyben. Nekünk az Olivér igen vegyes fogadtatásra talált: a női nemnek tetszett, a pasik, és a párom haverjai szerint viszont csak egy melegnek lehet ilyen neve! :twisted: :? De engem senki véleménye nem érdekel, majd megszokják. Vagy nem, de az se érdekel! :) Nálunk a lánynév Blanka lett volna.

Kata,
Nagyon szép baba a fiad, olyan igazi nagyfiús arca van!

Anikó,
Hű, 2 hét! De a súllyal úgy látom nem lesznek problémák! :)

Kismókus,
Nagyon szép a pocakod, és tündéri ez a félig nyitott szájú kép is a babádról! Milyen falat!

Wish,
Nagyon édes kis kobakja van a kisfiadnak. Mik azok a kémcsövek a lábánál? Ugye nem vesznek sok vért szegény babáktól? :shock: :?

Napszemcsi,
úgy útálom, hogy állandóan ijesztgetik a kismamákat mindenfélével! Ebben a nagyság dologban sajna nem tudok segíteni, de biztosan nincs nagy baj! Azért megnyugtató gondolom, hogy mész az Istenhegyire! Már Juditnál se értettem, hogy hogy is van ez az egész méretkülönbség dolog meg mitől, de majd biztos beszámol róla, ha gépközelben lesz. Tényleg, vajon mi lehet vele?!
20140901102739
 
 


Ehhez az áramlás viszgálathoz kell valami+ dolog,az Uh-n kívül?
Ezt most azért kérdezem,mert a Parxisban van áramlás vizsgálat is.
Ma csak Uh volt,meg méhszáj tapi :)
Súlyukat nem is tudom,nem saccolta a szonográfus :? de mondom ,szerintem a leányzó nem volt a tudása magaslatán :twisted: és most ne értsetek félre,nem kritizálok én senkit :oops: :oops: :oops: mert biztosan a legjobb tudása szerint végzi a munkáját,de nem szeretnék mégegyszer hozzá kerülni vizsgálatra!!! :shock: :shock:
Jövőhéten szerdán meglesz az UH,addig is ahogy Kata Te mondtad szugerálom a babákat,hogy növekedjenek szépen.
Ezt a gyógyszer dolgot meg majd megbeszélem a dokival,csak hát én mondjam,hiszen Ő az orvos,az Istenhegyis Uh vagy Praxisos Uh után,ha tényleg gáz lenne!

KépKép
napszemcsi
 
 


Hello csajok!
Wish 8) :lol: Gyönyörű kisfiad van!!!!!Még egyszer gratulálok!!! Valami ilyesmire gondolok én is most az 5. előtt.
Mi valszeg nyáron, talán júl.-aug.-ban megyünk, addig iszonyat hajtás a suliban... Meg aztán egyelőre konz. időpontot sem tudnak adni, annyi a várakozó :roll:
A háttérből azért figyelek -bár Veletek lehetnék már :cry: -, mindenkinek szorítok, puszi, anna :lol:
madaran
 
 


napszemcsi írta:BPD-jük,az ok,de nekem a HC és az AC,ami nagyon nem tetszik,vagy az nem számít annyira,inkább a fej,ami fontosabb????

nem szabad ennyire kiemelten 1-1 értéket kezelni.
Mind a HC mind az AC egy kerületi érték, amikor egy ellipszist kell egy majdnem ellipszisre ráilleszteni, iszonyúan félre lehet mérni, ha egy kicist is arrébb esik bármelyik X amivel az ellipszist kijelölik.
Tényleg ne nézz 1-1 adatot, összességében és folyamatában kell a számokat nézni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Napszemcsi
ki csinálta a klinikán az UH-ot? II. melyik gépen? Mert nem mindegy?
És ne izgulj! Ha olyan rossz lett volna rögtön befektetett volna a doki mint annó engem.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Szia Erika:)
az a gép,amelyiknél oldlat kell fordítani a fejedet,hogy lásd a monitort,és nem a nagyképernyős,pedig én azt szeretem jobban!Egy nagyon halkszavú ,hosszú fekete hajú nő.

Orsi,végignéztem az eddigi Uh lelteimet,bemásolom ide őket.
12.hét:

CLR:60,8 és 60,3 mm
BPD:17,6 és 17,9mm
NT:1,3 és 1,5mm


18.heti Uh:(II-es nőis UH)

BPD:42-42mm
OFD:51 és 53mm
TAD:42 és 42mm
APD:41 és 41mm
AC:111mm és 130mm
FL:27 és 26mm


19.heti Uh:(I-es nőis UH)

BPD:46 és 47mm
OFD:60 és 60mm
HC:167 és 169mm
FL:30mm és 29 mm.

18.heti Uh-t ugyanazzal a géppel csinálták,mint most és az AC-nál ua.eltérést látok, 8) lehet hogy tényleg a méréssel van a bibi???De mára befejezem a gondolkodást ,biztos vagyok benne ,ah nagy baj lett volna,akkor a doki nem enged el 2 hétre :wink:

KépKép
napszemcsi
 
 


igen, olvastam őket az indexen is :wink:
szerintem nem gáz az eltérés.
és tényleg az AC meg a HC nehezen mérhető és könnyen elmérhető :D

és még 1 kis adalék :D
amikor mi kórházba kerültünk 32+4 naposan, akkor Levinek valami 82mms BPD-t mértek... majd 33+5 naposan ca. 86mm-t, majd 34+5 naposan 80 mmt :D :D :D :D
pedig a doki ca. 10szer megmérte :D
szóval a BDP meg azért nem egy jó adat (ikrekre vonatkozik ez a kijelentés!!!!), mert ennyi idősen már elég kicsi a hely a két babának, és a koponyacsontok annyira képlékenyek, hogy simán meg tudják nyomni, és tojásdadabb lesz, és a bpd azonnal kisebb.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi, :P köszi a válaszokat,nagyon sokat segített :D hogy a köv.Uh-ig ne parázzak !!!

KépKép
napszemcsi
 
 


Napszemcsi: Remélem Orsi szavai tényleg megnyugtattak. Én okosat nem tudok mondani, ezért is inkább sok jó kívánok és szugeráld a babákat.

Megjöttem. A BPD: 7,6 cm. Méhszáj rendben és néztük a szívet és az áramlást is. Ezek is rendben voltak. Még csak most csinált rákszűrést, mert a régebbi pecsételgetések miatt nem akart piszkálni.
A baba szépen fejlődik és a gép alaján is 27+3 vagyok. Kislánynak látta. Ez már haladás már eddig csak egyszer látták kislánynak (még 18 hetesen a genetikán), de az én dokimnál mindig elfordult, vagy farral volt.

Jó éjszakát.

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


PéZsé :D
akkor most már elég valószínű, hogy kislány :D :D :D
az az 1-2 nap semmit sem számít amit a gép ír :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Napszemcsi
akkor a büfétől a második ajtónál voltál, vagy az elsőnél? a kicsi UH-os szobába?
Hosszú fekete haj - valszeg az Andrea! Én őtt szerettem, igaz nem igazán sokat beszél.
Mert mikor én jártam még oda 2005 januárjában (nap mint nap) a nagy UH-os szobába kaptak vadi új gépet (igaz itt kell oldalra nézni)
Ha nagyon rossz lett volna (mint nálam Ákosnál volt) akkor rögtön ment volna a szomszédba a dokihoz (nálam is rögtön ment), úgyhogy ne félj, bizti nem volt olyan rossz!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Lili 2 órája kaparászik a méhszájam környékén.... rémes :shock: :shock: elaludhatna lassan :D :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Wish!
Köszönjük a gyönyörüséges bébifotókat, Balázs nagyon-nagyon édes! :D
Nekünk a Krizsa biztos tett valami majomgént Emesének, mert időnként kifejezetten ugy tud viselkedni, mint 1 csimpánzbébi :lol: :lol: :lol: Még makogni is tud :lol:
Kata!
Bálintod olyan tündéri, ahogy kinyujtott karocskákkal alszik! :D
Hajni!
Az 56-os max 3-4 hétig lesz csak jó! Szerintem ha 62-est adsz a babára, az se tul nagy, mégis sokkal tovább használható.
Pézsé, Emma!
Igen, "keep on smiling", persze hogy van tej, és persze hogy alszik rendesen, és minden rendben van, ha ezt mondjátok, akkor mindenki leszáll a témáról.
Kismokus!
Ezt a gyönyörü pocit nem kellett volna ennyi ideig rejtegetni! :)
A bébi pedig igazi meglepetés lesz, mint a régi szép időkben :)
Anikó!
Te jó ég, az már csak 2 hét! Mindennel kész vagytok?
Napszemcsi!
Nyugi! Én nem sokat értek az ikres dolgokhoz, de elmérni mindent lehet, és már számtalanszor beigazolódott itt a neten is, hogy más lett a végeredmény, mint amit jósoltak.

Koraszülésről: a Szt Imrében a 35.héttől lehet szülni, előtte máshová visznek.

Tegnap megnyugtatott a dokim: juli 1-ig nem változik semmi (tegnapi adat :? ), ugyhogy az én szülésem biztosnak látszik meg "ingyenesnek" főleg.
A méhszájam teljesen visszazáródott, a gyermek farfekvésben, éppen csuklott és alig lehetett megmérni a sok rángatózástól. Minden rendben szerencsére, és már csak az a dolgom, hogy növesszem tovább a bébit és kihuzzam a majdan kitüzendő császár napjáig, mert ha elindulnak a fájások, esetleg szétválhat a heg. De minden esélyem megvan rá, hogy kitöltsem az időt, mivel egyelőre semmi figyelmeztető jel nincs, hogy nem igy lenne.
Mondtam is a dokinak, hogy én nem érek rá előbb szülni, mert gondosan előre kell dolgozzak arra a 6 napi kórházra, tehát tiszta és vasalt ruhák a családomnak, ételek főzése a mélyhütőbe, stb. Meg aztán olyan gyorsan haladunk mi itt Emesével az előkészületekben, mint a csiga :lol: Ma ekezdtük előszedni a kis ruhácskákat, de pont 4 olyan zacskót találtunk, amikben nem az ujszülött holmik voltak. Viszont ha már megtaláltuk, gondosan ki is kellett boritani mindent, és az egyik Micimackós ruhát rá kellett adni a Panka babára :D És ezzel el is ment 1 óra, utána meg mentünk már kifelé, a nap többi része pedig el is uszott. Holnap folytatjuk. Nem hivtam fel sem Krizsát (2 hónapja :shock: ), sem a szülésznőt akit szeretnék. Rémes hogy hogy elmegy az ember napja a tötyörgéssel. Szóval még ránkfér 8-9 heti várakozás.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


melcsi,
látom, igazán vidám felétek a Zélet! :D
Fú, én még azt se tudom összeszedni gondolatban, hogy nekem mire lesz szükségem a kórházban... ugyanis 2 hét áll rendelkezésünkre a költözéshez. Azt sem tudom, hova kapjak.

wish,
örülök, hogy hallattál magatokról és hogy jól vagytok! :P Nagyon édi a kislegény, a mosolyáról nem is beszélve! Már nagyon várom, hogy rám is ilyen szépen mosolyogjanak!

napszemcsi,
sajnálom, hogy az a ... Klinika megint felzaklatott! :twisted: Próbálj megnyugodni, Veletek nem lehet semmi baj!

koraszülés: az én dokim a 36. hetet tartja vízválasztónak. Onnantól OK a dolog. Mondta is tegnap, hogy most kell 6 hétig kímélni magam, utána már ejtőernyőzhetek is akár!

Tegnap voltunk amúgy vizsgálaton, méhszáj OK, a méréses UH mondjuk csak jövő héten lesz a kórházban. Most csak annyi derült ki, hogy A baba farfekvésű, B baba fej. Nemtom, fordulhatnak-e még...? De már az se baj, ha császár lesz, sőt... Szívesen kihagyom a borotválás-beöntés-vajúdásos-gátmetszéses mókát!

hajni,
igen, én kezdtem a vizesedést, sómentes diétát írtak, meg el is küldtek az SZTK-ba urológiára, mert a vizeletben az FVS magas volt. Nem igazán tudom, mit jelent, majd délután kiderül.

zsuzsi,
én csak 8 kg-t híztam eddig, de a dokim kedvesen "megnyugtatott", hogy ebből még mindig lehet +20 kg! Köszi! :shock:

kata,
besz.... ez a gyerek! Olyan gyönyörűség!... és ahogy tárt karokkal fogadja még be a világot! Na hallod, ezt a bizalmat! :)

Tegnap én is nagy vásárlós napot tartottam. Vettünk nekem pár pólót, végre került egy olyan igazi, kismamás, szoptatós felső meg hálóing is a kosárba, és hát megrendeltük álmaink gyerekágyát a Brendonban, 2 hét múlva hozzák.
http://www.brendon.hu/shop/fotoframe.as ... 2&iid=4792

KépKép
pompomlány
 
 


Pézsé
Kislány, tök jó :lol: :lol: Örültök nagyon? Név?

Melcsi
Vidám az életed tényleg :D
Nekem is ezer felé kellene telefonálnom, meg papírokat összeszedni, de mindig mennek a napok... most azzal bíztatom magam, majd ha nem dolgozom, akkor ügyintézek ezerrel, de hát minden héttel lassulok

Pompi :D
Ikrekkel, 31. héten + 8 kg? WOW! Ügyes vagy!
Szépe kiságyatok lesz! De akkor 2 pelenkázós ágyatok lesz?

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok Lányok :)

Erika,nem a a Katalin volt,Őt ismerem,mert a 12.és a 14.héten is Ő csinálta nekem az Uh-t.Aki most csinálta az egy új csajszi lehet,mert most láttam előszőr.(F.Attilálnénak hívják)
Az Uh vizsgáló pedig a büfétől az első ajtó.A kicsi szobában van a jobb UH,ott előtted van a kivetítő.
De nem agyalok már ezen.
Biztosan imeritek az Index-es fórumot,van ott egy Uh-s orvos,leírtam neki az eddigi adataimat,és Ő rögtön a lepény állapotára kérdezett rá.
Nem is totojáztam sokat,szépen felhívtam a Praxist,és ma 13 órára kaptam időpontot Győrfy doktorhoz áramlásvizsgálatra :wink: úgyhogy ma minden kiderül.hogy mi is vagyon a lepénnyel :?: :!:

Pompi,8 kg,az szupi,én hétfőn megyek a védőnőhöz,és akkor állok a mázsálóra :oops: :oops: 2 héttel ezelőtt 9kg-nál tartottunk.Most biztosan több :oops: :oops: 36.hét után akkor beiratkozol egy ejtőernyős isibe??? :D :D :D :D :D
Örülök,hogy minden OK. a méhszájjal.
Nagyon szép a kiságy amit vettetek:P

Melcsi,lányok :P olyan sokat írtatok arról,hogy a lombikba kevertek valami kis + :wink: hogy én is nagyon kiváncsi vagyok,hogy Krizsa doktor a mi fiolánkba mit is kevert???? :P :P :P :P

Na délután majd leírom,hogy mi volt az Uh-n :wink:

KépKép
napszemcsi
 
 


Hajni

ez a babakocsi mennyibe kerül?
tényleg nagyon hasonlít a peg peregora, amit én néztem ki. én a brendonban nem láttam chiccot, lehet, hogy a brendonban nem forgalmazzák.

Lányok,

voltam ma vizelet vizsgálaton és a viz.genny mellett van egy felkiáltójel, az eredménynél pedig : poz+-
ez mennyire rossz?

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok Lányok!

Orsi!
Szeretnék kérdezni töled!
Tegnap volt a Marci elöször oviba egy hét után,mára bárányhimlös lett az egyik gyerek akivel már nem találkozott egy honapja az oviban csak tegnap!Ha 21 nap lappangási idöt számolunk akkor pont akkor fog kijönni rajta amikor hazajövünk a korházbol a babával!Szerinted mennyire veszélyes az ujszülöttre?Vagy védettek valamennyire?Abban reménykedem hogy még addig kijön rajta amig itthon vagyok,én már voltam meg a férjem is!Már két gyerekorvost felhivtam mind a kettö mást mondott! :evil:
Szeretném a te véleményedet tudni!
Elöre is köszönöm!!!!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Pézsé,
gratula a kislányhoz! :)

Melcsi,
igazad lehet... :) Örülök, hogy visszazáródott a méhszájad, én azt hittem, ha egyszer már kinyílt, akkor az max. stagnál, de visszazáródni nem tud. Örülök, hogy tévedtem. :)

Pompi,
a fehérvérsejtek magas száma akkor gáz a vizesedés mellett, ha a vérnyomásod is magas, és esetleg még hirtelen sokat is hízol, mert ez utalna együttesen toxémiára, ha jól tudom. Önmagában szerintem az FVS nem nagy baj. Elképzeltem, ahogy a babáid fekszenek benned fejjel egymásnak... :lol: A 8 kg ikrekkel az tényleg durva! :shock: :) Milyen ügyes vagy! De hogy lehetne már belőle 20? :shock: :? 10 hét alatt ráadásul?! :shock:

Napszemcsi,
te is alig híztál! Kíváncsi vagyok, mit mond majd Győrfi! Drukk!

Zsuzsi,
pü. ment!
20140901102739
 
 


Tegnap a hízásról azt olvastam, hogy 50%-a kg-oknak 25. hétig, a másik fele a következő 15 hétben. Na persze tudom, hogy mindenkinél máshogy van, de most azzal kalkulálok, hogy a 25. hét +7kg, akkor duplájánál bizots nem lesz több a végén....... Legalábbis most ezzel bíztatom magam :lol:
Lányok, akik már születetek, nagy hülyeség ez az elmélet?

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma

látom, ez téged is foglalkoztat :D
hát, ha ez így van, ahogy Te írod, akkor nekem tényleg + 20 -al kell számolnom a végére.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok :D

megvolt az Uh,nagyon örülök,hogy megcsináltattam,mert most nyugodt leszek 2 hétig,amíg nem kell mennem a klinikára :wink:
Győrfy doktor mindent renben talált :D a méhlepény kifogástalan,nincs elöregedve.A babák közötti különbség 2mm,ami eddig is megvolt.Azt írta a papíromra,hogy szépen arányosan fejlődnek. :D jó szívműködés,és jó mozgás,az artéria umblocalison normális áramlás.
Barnus 1545gr,Nóri 1450gr.
Nagyjából ennyi,és még az,hogy Barnusom végre megmutatta a pofiját :D :D :D :D tiszta apja lesz :wink: :wink: :wink: :wink: Nóri,nem volt most fotogén állapotban,a hátamat nézegett,és hiába mocorgatta az orvos,nem volt hajlandó megmutatni magát :? de sebaj,mert róla van egy szép kis képünk :) :) :)

Lányok a fehérvérsejt van a vizeletben az akkor valami gyulladás jelent.Nekem is volt a 16.héten fehérvérsejt a vizeletemben,de nem okozott semmilyen panaszt.Pedig emlékszem,Mágusunk a lelkmre kötötte,ha csíp,szúr,fáj a pisilés,akkor irány az orvos!
Nekem nem volt semmi ilyen tünetem.Elküldték tenyésztésre a vizeletet,és az negatív lett.Az orvos azt mondta,hogy valószínű a hüvelyváladékkal lesz valami bibi,és írt fel kúpot.10 napig kellett használnom,aztán kontroll,és a vizeletem teljesen negítv lett!
Pisilés nem fáj,akkor a hüvelyváladék lesz a hunyó :shock: :shock: :shock: azt meg jobb kikezeleteni!

KépKép
napszemcsi
 
 


Sziasztok

Emma
hízás: én Ákosnál mindössze 6kg-ot híztam, igaz nekem diétáznom kellett, ezt a 6 kg-ot kb. félidő alatt sikerült összeszednem, és utána a diéta alatt már jóformán 1dkg-ot sem híztam.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Napszemcsi! NAGYON örülök a jó híreknek! Akkor most tényleg megnyugodhatsz!

Anikó! Bár nem engem kérdeztél, de mikor Bálint 3 hetes volt és bevittem a papírjaimat a MÁK-ba, beszélgettem egy anyukával és a kislányával, míg vártunk. Na, a végére kiderült, a gyerek most volt bárányhimlős, még az utólsó pöttyök most múlnak... A bárányhimlő az utólsó leszáradásáig fertőz. Én is megkérdeztem a gyerekorvost, h most mi lesz Bálinttal. Azt mondta, h szopik, én pedig voltam bárányhimlős, azaz a tejcsivel az immunanyag is megy át neki, azaz védi!!!

dkata
 
 


Csajok! A hízás témához: én tiszta para voltam ezen a téren is, mert némi túlsúllyal kezdtem a terhességet, h biztos hízok majd 20 kg-t. És összesen volt 6, amiből most -5-nél tartok: azaz 5-tel kevesebb vagyok, mint amivel kezdtem a terhességet. Jó kis fogyókúra volt! :lol: Én is azt hittem, h a végén még feljön egy csomó kiló, de nem híztam, pedig a baba nőtt a pocimban, és mindent ettem. Sőt, én szénhidrát kúrán voltam, azaz sok szénhidrátot kellett ennem a rossz méhlepény miatt a 32. héttől. Szerintem ez nagyrész alkat kérdése. Majd a szoptatás után ráértek fogyókúrázni, akkor meg kell a kalória babáknak! :lol:

dkata
 
 


Kata! :D
Köszönöm,igazábol az aggaszt a legjobban hogy mi elméletileg kedden jönnénk haza és csütörtökön telik le a 21 nap,az egyik gyerekorvos azt mondta,hogy a pöttyök megjelenése elött 4 nappal a legkomolyabb a fertözödés!Nem bánom ha tul esik rajta szegény Marcikám csak a babának ne legyen ettöl baja mert még olyan picike lesz!Mindig van miért izgulni!Persze addig sokminden változhat csak az elméleti terv szerint gondolom a dolgokat!

Lányok én az elsö terhességemnél 25kg hiztam most 7 kg-nál tartok igaz diétázom de néha azért megengedek magamnak egy kis finomságot :oops: !

KépKépKépKép
aniko24
 
 


aniko24 írta:szerinted mennyire veszélyes az ujszülöttre?Vagy védettek valamennyire?A

Anikó,
sajnos sok okosat nem tudok mondani. A Te ellenanyagaid elvileg - hangsúlyozom elvileg - védik, a szoptatott babát, no, de a valóság azért kicsit más is lehet.
A bárányhimlőre azt szokták mondani, hogy minél korábban megkapja annál könnyebben viseli, de nem gondolom, hogy ez egy újszülöttre is igaz.
Megpróbálok én is rákérdezni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Anikó :D
jah és még ugye az is eszembe jutott, hogy nem is biztos, hogy Marci elkapta, több testvérpárt is tudok, ahol csak az egyik volt bárányhimlős a másik nem.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
Köszönöm szépen!
Akkor nincs más teendö mint várni :( !


Zsuzsi!
Lehet hogy hülyeséget irok de szerintem ha jol megnöveled a folyadékbevitelt akkor az szépen áttudja mosni a holyagodat is amivel tisztulni tud!Persze beszélj az orvosoddal is!

Napszemcsi!
Örülök az eredményednek!!!!!

Pézsé!
Gratulálok a kislánykához!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Lányok, köszönöm: Petránk lesz (ha mégsem, Ádám).

Napszemcsi: Nagyon örülök ennek a jó hírnek. Jövő héten teljesen megnyugodhatsz.

Melcsi: Örülök, hogy minden rendben. Emeséd igazán mobil kiscsaj lehet.

Anikó: Talán Marci el sem kapta. Sajnos én ebben még nem tudok segíteni.

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Napszemcsi :D
örülök, hogy minden OK.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Wish!

Gratulálok a kisfiadhoz. Gyönyörű baba.

Timi
latimi
 
 


Anikó!
"Nem ritka eset, amikor az újszülött a testvérétől kapja el élete első heteiben a bárányhimlőt. Ilyenkor a várható varicella mindenképpen kisebb kockázatú, mint a méhen belül szerzett. Lefolyását nagy mértékben befolyásolja az, hogy az édesanya volt-e már bárányhimlős és tud-e szoptatni. Ha védett és szoptat, akkor minden esély megvan arra, hogy az újszülött fertőzése enyhe lefolyású legyen, ha nem, akkor szükség lehet antivirális kezelésre."
Remélem tudtam segíteni :D
Szurkolok neked itt a finisben :wink:
Pusz.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


emma,
természetesen csak egy ágy lesz pelenkázós, a másik valami kis egyszerű lesz.

Tegnap voltam urológusnál, UH-val nézték a veséket a magas FVS szám miatt. A diagnózis: jobb vese üregrendszere kissé tágabb, nem érzékeny. Kérdezgettem, hogy mitől, hogyan... mondta, hogy ez elég általános jelenség a terhesség miatt és tényleg a bővebb hüvelyváladékkal van kapcs.ban, ami miatt több baci bejuthat. Antibiotikumot kaptam rá, 5x1 Cedax-ot. Kicsit paráztam, mivel aláírattak valamit, hogy elfogadom ezt a gyógyszert (de lehet, hogy csak azért kellett, mert nem volt túl olcsó), meg aztán a tájékoztatón persze van egy ilyen homályos megjegyzés, hogy "A Cedax fokozott elővigyázatossággal alkalmazható, ha terhes vagy szoptat", meg hogy "a szedés elkezdése előtt feltétlenül kérje ki orvosa tanácsát, ha ön terhes". Kedves kis mondatok! :roll: Remélem, tudja az orvos, hogy mit csinál! Végül is még a terhességi hetet is megkérdezte... Ugye bízhatok benne?

KépKép
pompomlány
 
 


Pompi :D
egyszer már írtam, hogy ez a szöveg minden antibiotikumra rá van írva, egyszerűen azért, mert terhesekkel nem lehet humán kisérleteket folytatni, vagyis arra sosincs gyógyszer bevizsgálva.
Aláírni valószínűleg azért kellett, mert a doki nem a legolcsóbbat írta fel, és ezzel igazolja, hogy miért tette.
fontos, hogy beszedd és ne terjedjen tovább a fertőzés.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lois!
Köszönöm szépen,nagyon aranyos vagy!
Most minden informácio nagy segitség nekem!!!

Pompi!
A Marci csütörtökön kapott antibiotikumot mert torokgyulladása lett és belázasodott!
Cedax Maxit kapott és volt itthon Cedax baby,ez a szöveg mind a kettö leirásában benne van!Szerintem ne aggodj nem lesz baj!!!!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Sziasztok :)

Köszönöm a kedves dícséreteket.

Kata :)
Visszanéztem a képeket , Bálint is nagyon szép gyerek. Nagyon édes ahogy alszik.
Én amikor ilyen édesen alszik, akkor szoktam sírni Balázs felett, hogy milyen tökéletes kisfiam van ;)

Napszemcsi :)
Drukkolok, hogy minden rendben legyen a babákkal. De szerintem ne izgulj, az UH tényleg annyira félre tud mérni.

Azt hiszem lassan beáll a tejcsim, most már 2-3 óráz alszik Balázs szopi után. Gondolom, ha éshes lenne, nem ezt tenné. Eddig ugyan a kiságyában nem nagyon volt hajlandó aludni, de kigondoltuk, hogy hideg lehet neki, úgyhogy most mindig beteszük neki egy melegvizes palackot mielött letesszük és így már elalszik benne (nincs ám elkényezeteve :D)

A hízásról, én +11 kg-val mentem szülni, és amikor hazajöttünk csak 2 kg voltam kevesebb. Szülés után annyira bevizesedtem ugyanis, hogy pl papucsban jöttem haza, mert a cipő fel sem ment a lábamra. Aztán két napja egész éjjel pisilni jártam és reggelre lement 6 kg (a világ legygsorsabb fogyókúrája :)), és úgy tűnt lement minden víz, de aztán azóta még mindig sokat pisilek és lement még 3, úgyhogy most a terhesség elötti súlyomnál tartok. Szóval nagyon-nagyon sok lemegy majd szülés után, de lehet hogy nem egyből, hanem várni kell pár napot.

wish
 
 


Wish
Csak kényeztessétek a kis drágát! Én már attól is sírokm hogy olvaslak, meg ha elképzelem, hogy Zalán ágyikója fölött állhatok :) Férjed meddig lesz otthon veletek?

Zsuzsi
Hát nem keresgéltem, csak az egyik terheskönyvem pont azt taglalta a 25 hetes oldalon... és testszett, hogy végre vmi támpont :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


na lányok ismét én :) de ezt le kell írnom. Tegnap megkaptam barátnőm kisfiának kezdő kollekcióját. Gyönyörűek, dögösek, pasisak :D

56-os:5-6 body, 2 rugi
62-es: 4 hosszú ujjú rugi, 4 ujjatlan de lábas rugi, 2 ujjatlan-lábatlan, 4 gatyó, sapik, zaknik, napozó, bodyk, pulcsik
68-as: 4 rugi, bodyk

wow!!! lehet, hogy alig kell vmit vennem :?:

Kép
Kép
emma1976
 
 


Wish!
Én a másik forumon ahova szintén irtál megkönnyeztem a lombikrol irtakat!
Lehet kicsit tul érzékeny vagyok! :oops:
Gyönyörüséges kisfiad van!És szuper hogy a tejcsid rendezödik!!!!
Nagyon kis ügyesek vagytok!!!

KépKépKépKép
aniko24
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: