Új privát üzeneted érkezett!

Angel, Hát igen az a leguncsibb hónap..... Azt hittem hogy a szurikat kezded két hét múlva.... :oops: :oops:

Kép
macspacs
 
 


[quote="macspacs"]A írta:macspacsngel, a dpo-t a petesejt leszívástól számolom, hiszen akkor történt a randi, és az ötödik dpo-n kaptam vissza a blasztót.

onnan ne számolj, mert nincs értelme.
A babának nem az a léyneg, hogy mikor termékenyült meg, hanem, hogy mikor került vissza a méhbe.
ha punkcióhoz képest 12. napon vagy 5 napos transzferrel, akkor az transzferhoz képest 7. nap... igen KORAI lenne tesztelni. Transzferhoz képest 11. nap előtt én senkinek sem javaslom, és még akkor is nagyon-nagyon szervezetfüggő, hogy mutat-e bármit is a teszt.
VÉRVÉTEL :) az a tuti.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


[quote="fanni73"]L írta:fanni73ányok :P
Ez az Elevit tényleg szorulást okoz. Én részemről átálltam a csak folsavra, talán szedek mellé Pregnavitot is.
Nem hiszem, hogy az jó, ha az ember erőlködik a lombik alatt :? Bár ha akar, biztosan úgy is megtapad az embrike :roll:

szerintem az erőlködés nem számít, terhesség alatt sem indul meg tőle a szülés... de tök kellemetlen.
én emiatt nem bírok igazán semmi vastartalmút szedni, mert mind1 mit és mennyit eszek hozzá szorulásom lesz... az meg nem hiányzik.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Köszi Icsilya! Neked milyen tüneteid voltak, és kb mikor kezdődtek?

Kép
macspacs
 
 


Macspacs
Én javasolnám, hogy et. utáni 12. napig bírd ki. Nehéz persze, de én is balsztókkal addig vártam, és a reggeli tesztem jó erős volt, utána mentem vérvételre. Az szombat lesz. Nekem is szombat délelőttre esett a nagy esemény :lol:

Kép
Kép
emma1976
 
 


Orsi,
köszi az erőlködős infót! :) Ha te mondod! :wink:

Rémálmom, hogy esetleg emiatt nem tapad meg v. hogy később bajt okozhat :?

Macspacs,
uncsi 3 hónap! 8)
De a fogival már olyan, mintha történne valami! :wink:
angel37
 
 


[quote="macspacs"]A írta:macspacskkor is ha blasztocitát kapsz vissza? Annak nem egy-két napon bebül kellene beágyazódnia?

a beágyazódás nagyon embriófüggő!
a punkciótól számítva - ez lenne a tüszőrepedés normál ciklusban - az 5-12/14. napig megtörténhet... ez egy nagyon-nagyon hosszú periódus!

úgy érzem kicsit túl tudományosan állsz a dologhoz, tényleg nagyon egyéni minden és nincsenek sablonok.

pl. én Lilit 5 naposan kaptam vissza, és ő tuti viszonylag későn ágyazódott be, az et utáni 11. napon nem volt eget verően magas a HCGm.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


[quote="macspacs"]K írta:macspacsöszi Icsilya! Neked milyen tüneteid voltak, és kb mikor kezdődtek?

a fiúkkal semmi... tényleg értesd szó szerint.
Lilivel volt/van hányingerem, a 7. héten kezdődött, előtte szó szerint semmi.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Eljött a nagy nap, megismerkedtem Harcikával :D :D :D

És találkoztam Hannával is, inszem után volt éppen, innen is drukk, meg ragacs és társai++++++ :D

Egyelőre a vérvétel eredményére várok, nem nagyon lettem okosabb, illetve anyival, hogy az most derült ki nekem, a Duphastontól nem jön meg a menzesz. Szóval az nem jó jel, hanem semmilyen...
Negatív teszt esetén lombikkal folytatjuk. Aranyos volt a doki: "Gabika, igazán nem akarom öregíteni, de hát azért mégiscsak annyi." :lol:

Jajjjj, szeretnék már egy-két órával öregebb lenni :shock:
gabi_
 
 


Sziasztok!

Köszi a drukkokat!!!!

Gabi! Örülök, hogy megismerhettelek! ++++++++++++++++

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Gabi,
a progipótlás bizony benntarthatja a mensit...

Azért drukkolok az eredményért! :)

Mennyi az az annyi - ha elárulod! :wink:
angel37
 
 


Gabi!

Mikor telefonálsz???

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hmmm, lányok, nekem a 3x2 utro mellett mindig simán megjött...
Megjegyzem tényleg kész csoda egy 1. inszemes siker, de azért nagyon drukkolok :P

Orsi :P
Szóval a vas a hibás? Nekem ráadásul alapból magas a vasam... Köszi az infot, de azért ha nem muszáj, nem erőlködöm :wink:

Lányok :!:
Aki a progit a Kaáliban adatta be, az hogy csinálta? Minden reggel ment, vagy...???

Fanni
fanni73
 
 


Sziasztok

Fanni
már megy a Gonal-f?
Hajrá Hajrá Hajrá [img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1176206465.42.gif[/img]
Elevit és társai: én Ákosnál sem szedtem és most sem, tudtommal Krizsa doki és a másik dokim sem ajánlja őket, nekem legalábbis nem mondta egyikük sem, igaz az előző védőnő és egy ismerős viszont állandóan ezeket hajtogatta, de szerencsére a jelenlegi védőnő még fel sem hozta, remélem nem is fogja.

Angel
és mikor mentek pihizni?

Macspacs
tünetek: nekem Ákosnál a beültinapjától 2-3 hét iszonyú volt, most pedig semmi, sem mell feszülés semmi de tényleg semmi,
csak fáradtság, néha érzem a hasam a petefészkeim, néha kicsit rossz a gyomrom, de ezen kívűl semmi, Ákosnál és most sincs hányingerem.
Úgyhogy szerintem bízz a dologban ++++++++++++++

és persze mindenkinek ++++++++++++++++++++++++++++++

Sziasztok

erika[/img]

Kép

Kép
erika13
 
 


Fanni!
nem minden progira vonatkozik ez csak a Duphastonra! A progiszuri és az Utrogestan kapszula engedi megjönni /csak nagyon ritka esetekben nem/ , de a Duphaston tbl. mellett sose jön meg míg nem hagyják abba, és a kiürülési idő 2-5 nap, ezután jön a mensi. Ezért szoktuk negatív tesz után abbahagyatni és ha akkor se jön meg , akkor kell csak vérvétel. Gabi nem tudta hogy abba kell hagyni... :oops: .A lombikosoknál általában nincs Duphaston, az insemeseknél gyakrabban.

Kiscsillag benn maradt, nem szívódott fel a hematóma, sőt nagyobb is , mint a felvételkor. /mivel nem kifelé ürült ugye/ Természetesen nagyon aggódik továbbra is, és fél. Nyugtattam, de garancia semmire sincs. Feküdni kell! A kórházat *nehezen tolerálja, de ez van, muszáj, nincs választás. Simán felszívódik, csak ki kell várni és pihenni.
harcimokus
 
 


Fanni,
na u.így megjött nálam is a napi 6 Utro mellett! A fagyisnál is kezdte a pecsételést a Duphaston mellett.
De a progiszuri már benntartotta! :wink:

Ha párom nem tudott aznap szúrni, akkor dél körül v. délelőtt elmentem a Kaáliba beadatni! :)

Erika,
júni 15-től! :D

Hű, már 9 hetes vagy! :wink:
angel37
 
 


Harcika,
köszönjük a híradást! Bár ezek nem jó hírek...

Nagyon szorítok Kiscsillagnak!!!
angel37
 
 


Angel!
37 :shock:

Hanna!
Most telefonáltam, de a leletet bevitték a dokihoz, ő meg épp a műtőben. Egy óra múlva kell visszacsörögnöm.

Fanni!
Hát, ez valóban maga lenne a csoda.

Khmmm, izééé, már annyira türelmetlen vagyok, hogy csináltam egy tesztet. Hát, nem is tudom. Mintha lenne ott valami. Teljesen zizi vagyok, bocs, hogy titeket terhellek :D

Nem tudom korábban volt-e szó a meddőség pszichés hátteréről. Ha van valakinek esetleg terápiás tapasztalata és megosztaná velem. Jöhet természetesen priviben is, elég érzékeny és megosztó téma. Előbb szaladtam bele a neten egy Szendi Gábor féle cikkbe. Úgy tűnik a téma szakértője lehet. Ha valakit érdekel keressen rá a nevére a google-n. Mi tegnap beszéltünk erről a párommal, és ha most negatív az eredmény, lehet, hogy elmegyünk egy pszichodokihoz is. Ártani nem árt...
gabi_
 
 


Harcika :P
Köszönöm. Megint tanultam valamit. Mondjuk ebből elvileg arra következtetnék, hogy a Duphaston erősebb, mint az Utro, de nyilván csak más a hatóanyag-összetétel.

*-nak továbbra is ezer drukk. (Én is ki lennék borulva...)

A progiszurit 1x egy nap kapja az ember és ha Ti adjátok be, akkor inkább reggelente? (elutazik a férjem pár napra a 12 nap alatt, ezért kérdem...)

Köszönöm!
Fanni
fanni73
 
 


Angel!
37 :shock:

Hanna!
Most telefonáltam, de a leletet bevitték a dokihoz, ő meg épp a műtőben. Egy óra múlva kell visszacsörögnöm.

Fanni!
Hát, ez valóban maga lenne a csoda.

Khmmm, izééé, már annyira türelmetlen vagyok, hogy csináltam egy tesztet. Hát, nem is tudom. Mintha lenne ott valami. Teljesen zizi vagyok, bocs, hogy titeket terhellek :D

Nem tudom korábban volt-e szó a meddőség pszichés hátteréről. Ha van valakinek esetleg terápiás tapasztalata és megosztaná velem. Jöhet természetesen priviben is, elég érzékeny és megosztó téma. Előbb szaladtam bele a neten egy Szendi Gábor féle cikkbe. Úgy tűnik a téma szakértője lehet. Ha valakit érdekel keressen rá a nevére a google-n. Mi tegnap beszéltünk erről a párommal, és ha most negatív az eredmény, lehet, hogy elmegyünk egy pszichodokihoz is. Ártani nem árt...
gabi_
 
 


Gabi!

Én nagyon drukkolok Neked!!! Írj rögtön!!!!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Elnézést a duplázásért :?
gabi_
 
 


Gabi,
Aha... gondolom első baba lenne! :wink:
Izgalmas percek! :wink: Drukkolunk, ezen nem múljon! :)

Fanni,
na már megint én! :lol:
Késő délelőttre időzítettem, de volt olyan, hogy kora délután lett. A doki azt mondta, 2-3 óra eltérés lehet.

De azt hiszem legközelebb inkább estére fogom...
angel37
 
 


Duphastonnal kapcsolatban még annyit:
A doki tényleg nem mondta, hogy abba kell hagyni, de még most is azt mondta, hogy a déli szemet vegyem be, márcsak babonából is. Aztán ha megkapom a hírt, hogy negatív, azonnal hagyjam abba.
gabi_
 
 


Angel :P
Köszi. Este is lehet menni a Kaáliba szuriért? :shock:

gabi_ :P
Reméljük nem kell abbahagyni :wink:

Fanni
fanni73
 
 


Fanni,
ja, azt nem tudom!
Mintha írta volna valaki egyszer, hogy éjszakai tüszőrepi beadásra a kaáliba ment, de lehet, hogy vmit nagyon félreértettem! :wink:

Azért időzíteném legközelebb estére, hogy addigra hazajön Drága párom és szúrhasson! :lol:
angel37
 
 


Angel! Milyen jó, hogy a te párod ilyen ügyes. Az enyém rosszúl van.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok!

Gabi, drukkolok nagyon!
Nekem is hasonló volt, duphaston nem lopta magát a szívembe.
Iszonyú tüneteim voltak tőle és nem jött meg rendesen + késett 2 hetet.
De remélhetően nálad más a helyzet!! :D

Pszichés dologban én hiszek, pont ezen gondolkoztam én is, hogy nálam is elképzelhetően ez a problem, mert a dokim is annyira értetlenül áll a helyzet előtt, hogy miért nem vagyok még terhes, minden annyira jól működik.
Most akkupunktúrára járok, hátha....

Az utrotol viszont nekem is simán megjött.
Jó hír, hogy a progiszuri sem okoz fura tüneteket, nagyon bízom benne, hogy majd segíteni fog.
Már ha vki majd vállalkozik rá, hogy beadja.. :)

Fanni, én voltam már este 11 körül is tüszőrepesztőért első inszemnél, de nem nagyon örültek teljesen érthetően, csak akkor még nagyon féltem és nem mertem beadni... :)

A szorulásról meg annyit, hogy amikor elkezdtem a suprefactot, kb. attól kezdve elkezdtem nagyobb mennyiségben joghurtot enni, (activia) és ettől nagyon könnyen mentem hálisten WCre. Sztem kefír is jó lehet, én azt nem szeretem.
Elevitet előtte szedegettem, de akkor pont abbahagytam, mert az tényleg nehezíti a dolgot...
_ismeretlen_
 


Fanni!
éjszakai szuri ügyelet van, azokra vonatkozóan, akik a repesztőt nem tudják maguknak vagy máshol beadatni. Ekkor a megbeszélt óra percre jön be egy nővér és megy haza rögtön. Csak a repesztőnek van ez a lehetőség, mert az zömében éjszaka van. A progiszurit délelőtt adasd, tekintettel arra, hogy hétvégén csak délelőtt vagyunk benn. Azonos időszakban, mondjuk reggelente, pár óra eltérés lehet.

Az előbb elfelejtettem megírni, hogy * mindkét babája rendben van!!! :lol: :wink: Nőttek, jól vannak.

Gabi!
tényleg bevittem B-nak az eredményt ahogy kész lett, ha nem tudod elérni, priviben megírom neked! :oops:
harcimokus
 
 


Harcika!

Nagyon köszi, aranyos vagy. Igen, már tudom a rossz hírt, negatív lett. :cry:
Lányok az összes drukkot elraktam a lombikra!!!
gabi_
 
 


Gabi,
:( :(

A lombikra már tuti elég lesz ennyi drukk! :wink:

Hanna,
én voltam a legjobban meglepve, hogy párom ilyen kis ügyes! :D

Már szinte szégyellem magam, hogy nem mertem rábízni a hajnali fél2-es Choragont, és inkább meggyalogoltattam az esőben! :oops: :lol:

Harcika,
örülünk a jó híreknek Kiscsillag babáiról!!! :D :D
angel37
 
 


Gabi! Küldöm akkor a drukkot a lombikra!!!

Csajok!
Az első inszemnél nem volt semmi, most meg barnázom. Ez normális???

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna,
előfordult már velem is transzfer után! :)
Ne aggódj, biztos a méhszáj a katéter miatt!
angel37
 
 


Angel!
Az enyém most meglátta a fecsit és dobott egy hátast. Mondom neki, hogy fogunk együtt szülni??? Erre: ott nem lesz tű. Na, igazi pasas.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Angel! Köszönöm szépen!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna,
férjed! :D
Még olyanabb dolgok is lesznek sztem, mint egy tű! :wink: És még tű is lesz! :D
angel37
 
 


Angel! hi hi
Inkább neki fogok dokit fogadni. :lol: :lol: :lol:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Erika :P
Köszönöm a drukkot :)

Köszönöm, Harcika :P
Akkor reggelente fogjuk beadni és beadatni :roll:

Gabi_
:cry: De a lombik bizti sikerül :wink:
Ennek tükrében mit írjak a táblába?

Angel :P , Fendike :P
Kicsit félreértettetek, de sebaj. Harcika már válaszolt :wink:

Fanni
fanni73
 
 


Fanni :P
mire gondolsz, hogy félreértettünk?

Tudom ,hogy a progiszurit kérdezted (vagy nem? :lol: ), de a Kaáli esti programjáról csak ezt a repesztőszuris ügyeletet tudtam! :wink: Vagy nem erre gondoltál? :)
angel37
 
 


Sziasztok!
Kicsit zsúfolt volt a hétvégén, ma meg rengeteg munkát kaptam, de azért igyekeztem visszaolvasni!!

Fendike, donika! A 6. sikertelen inszem után jöhet a lombik. Addig még van 2 inszem... sok bizadalmam nincs benne, de hátha. :)

Nyuszipuncs! Május 2. mindjárt itt van!!!

Angel! Rodosz, jó választás!! :) Mi is szeretnénk egyszer oda eljutni! :) Érezzétek jól magatokat!

Fanni! Már élesben szurizol?! Kezd izgalmas lenni!! Ja végül zöld magastámlás székeket vettünk és a családi béke kedvéért fa asztalt választottunk hozzá! :lol: Jól mutatnak együtt! :)

Macspacs! Kitartás! Nem feladni, mert nem érzel semmit! :) Drukkolok nagyon!

Hanna! Jó a csíkos szerelés! :) Remélem szerencsét hoz!

gabi_! Izgultam érted, de hamarosan lombik, úgyh most már arra mennek a +++++++++! Ezen a pszicho dolgon én is gondolkoztam már... lehet benne valami...

Harcika! Köszönjük az információkat *-ról és továbbra is kitartás neki!!!

Zizo
2120
 
 


Angel :P
Öööö, akkor én értettem félre?
Na mindegy, lényeg hogy már tudom a választ :wink:

Zizo :P
Örülök, hogy megegyeztetek :P Már vártam is, mit intéztetek :roll:
Igen, már szúrom magam. De olyan uncsi, he-he. Eddig mindig volt vagy 10-15 nap előszuri, majd 2 szuri is egyszerre, most meg csak a Gonal-F :lol:

Fanni
fanni73
 
 


Fanni,
OK :P

Nézd csak hányadik hsz-ed volt! :D

Egyébként 8-cal le vagy maradva! :wink: :wink:

Zizo,
Megcsinálod a 2 inszemet? Nem mentek egyből lombikra?

Remélem is, hogy jól választottuk a nyaralást! 8) És hogy megérte miatta halasztani a lombikot!
angel37
 
 


Fanni

én már 6. hónapja szedem az elevitet, s mindent kipróbáltam a székrekedés ellen, mostanra sikerült is megtalálnom a tuti módszert. Rengeteg rostot eszek, éhgyomorra már 3-4 narancsot megeszek, és végre helyreállt ez a téma.
De jó, hogy már szurizol :D

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Na megyek, azt hiszem épp elég voltam mára! :lol:

Jók legyetek! :)
angel37
 
 


Szia Zizo!

Végigmegy a 6 inszem?
Hogy vagy?

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


pá pá Angel! Köszi a segítséget!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Gabi,
hajrááá lombik!!! :D

Fanni,
nemtom mit értettünk félre, lényeg hogy kaptál választ.. :D

Zizo,
kell a 6 inszem???
Próbáltad nyomatni a lombikot?? Miért nem? Az előírások??

Macspacs,
kitartás, még a korai a teszt...
De jó lenne ha sikerülne, kéne már 1 jó hír ide nagyon.. :P
_ismeretlen_
 


Sziasztok,

Szeretnék kérdezni Töletek. Van köztetek illetve ismertek olyan családot, akiknél herebiopsiával, nem mozgó spermával ICSI-sen sikerült a lombik?

csibe
csibe32
 
 


Sziasztok!

fanni73:

Ez tök jó hogy neked már indul az ujjabbfutam. Csak ügyesen! Szoritok neked. Én Ferro-folgammát szedtem és nekem is szorulásom volt tőle.

Harcikamókus:Nagyon sajnálom hogy nem mehet még haza de mond meg neki hogy most a babák miatt mindent vállalni kell meg akkor is ha nagyon nehéz. Nagyon sokat gondolok rá. Minden rendben lesz , hiszen annyian szorítunk neki. Add át neki üdvözletem ha beszélsz vele légyszives. A gyógyszertámogatásokkal kapcsolatba tudsz valami uj hírt? Mert én az előbb néztem a web lapon de még a régi vagyis az emelt ár szerepel rajta.

hanna:
Babaragacsos szállítmányt elindítottam naked.+++++++++++++++++++++++++++++

macspacs: Kitartás . Drukkolok neked+++++++++++++++

icsilya:

Csak módjával ültettgessél ne hogy valami baj legyen. Vigyázz magatokra

zizó: Telhetnének gyorsabban is a napok májusig! Neked mi lesz a következő lépés?

gabi: Hajrá lombik++++++

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Sziasztok.

Nem tudjátok mennyi lombikot támogat a TB?Az eggyik fórumon olvastam hogy 3 ra csökkentették más az írta hogy júniustól akarják csökkenteni, ha valaki tud valamit megköszönném.
kõszegi bea
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?