Új privát üzeneted érkezett!

Jeep: nagyon köszi! Egyébként asszem sikerült feltölteni, ha minden igaz, de valamiért a videókat nem nyitja meg.
Próbáljátok már meg ti is, lécci, lécci!
Szóval az oldal: http://tundealiz.uw.hu/Tünde

Kép
Kép
tinu
 
 


Upsz és én nem használtam a Megosztás gombot. :shock: Szóval remélem, működik nektek is...

Kép
Kép
tinu
 
 


tinu:

Gratulálok, sikerült :-)

A megosztás (Share) nem is kell, csak a Publish. A link valahogy nem sikerült az ékezetes betű (ü) miatt, megpróbálom beirni:

1) [url]http://tundealiz.uw.hu/Tünde[/url]
2) http://tundealiz.uw.hu/T%c3%bcnde

A videók nekem sem mennek, lehet hogy azért, mert ezeket nem is tette fel a JAlbum. Keress rá a *.AVI vagy *.avi fileokra az Album könyvtárában (ezt tölti fel a JAlbum a szerverre).

KépKép
jeep
 
 

 
 

Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok mindenkinek!

KépKép
mandula35
 
 


Sziasztok!
Kellemes Ünnepeket kívánunk mindannyiótoknak!!

Panna "első szava" tegnap volt, Apát üdvözölte: Heeelóóó! :D
Képzeljétek, rátértünk a napi kakira. Fura ez nekem a három napi után, de azért örülök neki!
Tegnap hasra került pelus nélkül . Úgy is vergődik. de kapásból majdnem megfordult hasról hátra, pedin nem is volt sokat hason!

Niki:
Annak ellenére, hogy nem szeret hason, megfordul? Ez megnyugtató számomra, attól félek, hogy kimarad Pannánál ez a mozdulat.

Ti nagy szélben kiviszitek a gyerkőcöt? Én nem nagyon merem. Valamelyik nap orvoshoz kellett mennem, akkor ráraktam az esővédőt, de tiszta por lett belül is, befújta alá a szél..

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Szintén boldog húsvétot, bár már benne vagyunk :)

Ági, én kiviszem, legalábbis eddig nagyjából kivittem, a kupolát tökre behúzom, az szerintem tökre véd... szóval eddig nem volt gond. Lehet aztán, hogy pont bazi nagy szélbe nem mentünk, lehet, hogy akkor nem vinném...

Nekünk kül tök jól elvan a baba egyedül is, fél-háromnegyed órát, aztán utána nyüszög társaságért.

Egy kérdés a sterilizálásról, végre beüzemeltük a mosogatógépet :? :shock: szóval hány fokos progi kell a megfelelő sterilizáláshoz? és akkor csak a cucc lehet benne, vagy edények is, amikor sterilizálok?

Niki, gratu az átforduláshoz!!! Ezt egyelőre én is érdekesnek találom, hogy hogy fog átfordulni, ha egyelőre csak pár percet van hason, és akkor is nyüglődik... de akkor tök jó, hogy van példa...

Tök édi volt ma kiscica szoknyácskában, lefotóztuk, majd ha áttöltöm, teszek fel képet :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Antekirt
Mi mar a rendes felnott olloval vagjuk a kormet ,mert a baba olloval mindig benaztam,annyit mocorog.Elcsipem a nyugodt periodusat es szebben le tdom ezzel vagni.
Nagyon edeseka videok,akkor ezek szerint O is hasrol hatra fordul ,mint Leon.

Magnes
Na hogy haladtok a tej szaporitasal?

Winnie
Hat ugy ertettem az atlagot,hogy a mit kiszamolsz testsulyabol.
Baba nalunk ugy 4 hos koraig nagyon jo lelvolt fekve a kozelunkbena nappaliban.Most mar unja a hanyatt fekves,latni akarja ahogy a tesoja bohockodik egesz nap,ugyhogy tobbszor van a kezemben,de nekem ez nagyon jo,elvezem.Kezebe adunk jatekot es nagyon ugyesen nezegeti,forgatja,csorgeti :)
En a 70 fokon inditom be a mosogatogepet mindig,az fertotlenit is.

Tinu
En is tartotam a kulon szobatol,de a tesonak is az van,ezert kellett.Nem szertetm volna ha O is atszokik hozzank.Igy iminden reggel jon es kicsit meglustizik velunk :P
Egyebkent a szomszed szoba Leone es olyan eberen alszom hogy nem kell sirnia az elso nyogesre ugrom.

Niki
Dani nagyon ugyes,vegreegy baba aki hatrol fordul a hasara :D

Kép
Kép
kataa
 
 


kata:
Hát nem is tudom igazából, hogy mi baj velünk.. Csak nem akar szopni. Nem mindig, de az esetek 60 %-ban elutasítja a cicit. Tegnap rájöttem, hogy a tejleadó reflexem is nagy lehet.. Szegény gyerek rámcsatlakozott, erre, kiköpte a mellem, a tej pedig csak cpriccelt, beterítette a haját, az arcát, aztán az újságokat. Gyorsan elő a mellszívó, még csak pumpálnom sem kellett, ömlött bele 100 ml.. De ettől függetlenül ott volt a másik mellem, ami nem volt tele, és az sem kellett.
Ma is próbálkoztunk, ordított, nem kellett neki. Aztán lefejtem 150 ml-t..Délután viszont fél órát volt mellen.. Nem értem én ezt a csajszit...Olyan, mint az időjárás..
Szóval szerintem a tejmennyiség kezd visszajönni, csak nincs, aki kiszívja.. :(
Na bocsi, panaszkodtam egy jót, de tényleg nem tudom mitől lehet ez..

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


sziasztok!

na először is néhány kép:

Kép eszem az ujjaimat

Kép anyalánya fotó, szép új ruciban

Kép ez a ruci még anyáé volt, a tojcit meg apától kaptam :)

ma tök jó napunk volt, egy bazi nagyot sétáltunk apával, több, mint másfél órát, a ligetben.
Este meg sikerült felvenni vidire mosolygást, hatalmas mosolyokat kaptam, erre tökre felvidultam :)
és, eddig volt ma 3 bukásmentes evés, a negyedik is majdnem.
úgyhogy szuper nap :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


ja, ás már azon sem aggódom, hogy vasárnap óta csak 90 g-mot hízott egy hét alatt, mert közben nőtt, meg most tök sokat fejlődött (mosolyogni megtanult ezerrel, meg enni az öklét), és Snoopy ugye megmondta, hogy ilyenkor nem muszáj hozni a kötelezőt :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok!

Winnie, nagyon édes a kiscsaj a ruciban :-).
A mosogatógépet azt előszőr mosd át 90 fokon.

Lidi van, hogy simán elvan a játszószőnyegén akár egy órát is. Aztán kis nyűgősködés majd mikor odamegyek hozzá egy picit látott aztán megint elvan egy darabig. Általában délelőtt nem is nagyon igényli, hogy vele legyek simán elvan, viszont délután háromtól van, hogy többet kell, hogy vele legyek.

Kataa, én már elejétől fogva nagycsipesszel vágtam le a körmét, csak a körme úgy hajlik, hgoy nem lehet hozzáférni.

Niki, gratula az átforduláshoz nagyon ügyes Dani. :D Hátról hasra nem semmi teljesítmény,

Tinu, ti merre laktok?

Mi tegnap lementünk Cserekszőlőre a nagymamámékhoz. Lidi végig csöndben volt az autóban pedig úgy féltem, hogy esetleg sírni fog. Mikor mentünk akkor végig aludt és mikor odaértünk akkor kelt fel pont, de visszafelé végigjátszotta a 120 km-t.

Ma meg két órát sétáltunk nálunk a környéken így mivel azt mondtuk nem vagyunk itthon csak apum jött el meglocsolni minket. Viszont apum Lidi pelusára tett egy kis kölnit :-), úgyhogy mostmár jó illatú a hátsó fele :-).

Kép

Kép
antekirt
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenkinél jól teltek az ünnepek....

Mi sajnos még mindig küzdünk,nem a fokitól volt a szopisztrájk :( kísérletezünk,hogy rájöjjünk a dolog okára,egyelőre sikertelenül :? majdnem mindennap van egy időpont mikor túlpörög vagy nem tudom mi baja :oops: és nem kell a cici...máskor meg jó.Csak sajnos én nem tudok kifejni 50 ml-nél többet :cry: sőt el se fogadja a lefejtet sem...

Húsvét jól telt,vendégeink voltak,majd mi kirándultunk...
Nekünk is volt ünnepi ruci,ebben vártuk a locsolokat....

Réka szép ruhácskája: :wink: kicsit még nagy.... :? de nyuszis.
Kép



Marslakocska,
Hogy döntöttél Dorcimanó nyelvfékével kapcsolatban?Gondolom nem egyszerű itt se a döntés,főleg,ha mindenhonnan ellenkező tanácsokat kap az ember...

Tinu,kaksi Kép

Tündérke hősies napja Kép
én is utálom ezeket a telefonos dolgokat intézni,mert órákig kell várni :? és picurral azért nem ecccerű....a jó multkor pont az Europarkban akartunk telcsit venni,huztunk sorszámot,majd elmentünk nézelődni,mire visszaértünk,már rég túlhaladt a sor,pedig kííirta,hogy kb egy óra van hátra :oops:

Csaknem a saját facsörgőid? :D én vékony dörzspapírral csinálnám..vagy natur fa egyáltalán? esetleg valami nedves törlőkendővel?

Nagyon jók a képek!!!!Igaz nem tudtam végignézni,mert rengeteg van,de irtó édi a babusod! :D

Mandula,nagyon édes Mesi a képeken!

Szilvi,tudom,hogy nem úgy írtad :wink: én sem akartalak megbántani...

Kata,ez a tesós kép.......
olyan édesek együtt!!!!

Mági,mi is 250-el kezdtük :wink: azt nem tudom mi lesz később????hova fog elférni az a sok kép....
Vizitdíj :mrgreen:

Kutyus :D

Én nem viszem ki nagy szélben a Rékát,már csak magam miatt se :oops: utálom a sapkát vagy kendőt,de a fülem nagyon érzékeny a szélre :cry: így marad a szellőztetés aznap a ház szélmentes oldalán :)

Annyira megértem már,hogy mit érzel,nálunk is ugyanez van szopi téren :( és nagyon bánatos vagyok,mert nem tudok rájönni az okára.... :( még jó,hogy neked annyi tejed van.


Zsuzsu,én a fülét azzal a biztonságos fülpiszkálóval picit megtisztítom,de inkább azért,hogy a vízet felitassam,vagy ha marad rajta kenőcs darab azt leszedjem,de nem nagyon nyúlok bele a fülébe,öntisztulósak:)

Winnie,akkor neketek nemsoká itt a keresztelő...kérünk majd képeket.Kíváncsi leszek,hogy fogja bírni Rékapanka...
Hátam már nem fáj,csak akkor,ha véletlenül picit tovább alszunk :? :shock: irigykedem a hátmasszás miatt. :D

Nekem elég sokat elvan Rékus a tornáztató alatt és a pihenőszéket is szereti.Ha elálmosodik,akkor kezd el mocorogni.
Megkapja a cumit és már alszik is-ez van többségében,(persze vannak kivételek,)sőt van,hogy odamegyek már szegénykéhez és felveszem,mert babahiányom van :D

Tényleg édes a ruha,de a te régi ruhácskád is jól áll neki:)
Ikeás body? :D


Roni nagyi,...szorítunk továbbra is!

Snoopy,
Mi volt a továbbképzésen?

Niki,
Voltak a fiúk locsolni?
Gratula Danikának a megforduláshoz! :D

Ante,nagyon édes Lidi a képeken!És a videón is.látom ő is lendületből csinálja.....

Done,Üdv!
gyere gyakrabban!!!

Nekem Réka nem szeret hason lenni,ezért gondolt egyet és megfordult :shock: :D így akárhányszor hasra teszem megfordul....
szóval én az ellenkezőjét állítom..

Éva,örülök,hogy nem volt semmi komoly!

Brigó,örülök,hogy jelentkeztél...mi van veletek?Mikor lesz már neted? :?

Cic????Hol vannak azok a beígért képek? :D

Kviki?

Szép estét! Ildikó
ilgya1
 
 


Jó reggelt CSajok!!

EGy napra ismét net közelben vagyok, legközelebb jövő hét pénteken jövök!!!

Picúrka jól van, vasárnap 3 hónapos volt!!! HIhetetlen, 5,1 kg!!

A mérleget száműztük, ma reggel viszont anya viszi a fülészetre, hétvégén ügyeletet látogattunk, mert két fájdalmas sírás-visítás rohama is volt, doki néni hozzányúlt a füléhez és egyből újra visítás!!!

A fejleményekről majd írok!!

Millió puszi Nektek!!

Remélem Mindenki jól van!

Puszik!

:)
mot
 
 


Magnes
Na igen, ez is egy problema,de azert az jo hogy van mar boventejed,es nem kell tapi ha cumisuvegbol is iszik.
Baratnom aki ad nekem tejet,neki is nagy a tejelado refleze ,ezert mindig fejt egy kicsit az elejen meg a baba elott es akkor nem fuldoklott szegeny.Hatha ez bejon majd nektek is :wink:

Winnie
Mindket ruciban nagyon aranyos a kiscsaj :)

Ildi
Ti is nagyon jok vagytok a kepen 8)
Nem lehet hogy Reak mar atallnaa 4 orankenti evesre, ezert nem keri suruna cicit?Vagy amikor elutasitja sor hogy ehes es uvegbol meg megeszi?


Mot
Ez nagyon fulgyulladas gyanus :cry: Jobbulast!

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Na végre eltelt ez a húsvét is :lol: .

Mese múlthét szerdától fordul a hátáról a hasára :lol: . Nagyon sokat változik mostanában, csak kapkodom a fejem, olyan aranyos :lol: .

Voltunk szombaton Budapesten hármasban Apával( Miskolciak vagyunk). Egy motort kellett elhozni. Mese nagyon jól viselte magát, még a Pólusban is sétáltunk vagy két órát. Nagyon ügyes volt :lol: .

Ante! Nagyon jók a videók, a sárkányos :lol: :lol: :lol: !

Winnie! Szépek vagytok, nagyon édes a ruci!

Ilgya! Két napja Mese is alig akar enni, meg nyűgösebb is, nem tudom mi lehet..... Nagyon jó kép :lol:

Ma megyünk a négy hós oltásra, szerencsére itthon vannak a nagyok eljönnek velünk, hogy ne kelljen szegénynek hazafelé egyedül lennie hátul az autóban. Kíváncsi vagyok mennyi lesz a súlya.

Na, már megint nyügi van.....

Majd még jövök én is képekkel.

KépKép
mandula35
 
 


Sziasztok!

Mandula, a Mese nagyon ügyes, hogy így bírta az utat. :-)

Kajcsival nekünk annyi a gond, hogy Lidi egyfolytában tekereg így nem eszik rendesen. Mindenre figyel csak arra nem, hogy egyen.

Mot, jobbulást a Picurnak! Mesélj mit mondott a doki?

Ha nem haragszotok felraknék újabb videokat!
http://www.freevlog.hu/video/5097.html kb 5 percig szokott tartani a dumcsija alvás előtt. Ez kiskora óta tart. :-)
http://www.freevlog.hu/video/5096.html

Kép

Kép
antekirt
 
 


Sziasztok!

Winnie, Ildi: nagyon jók a képek! Szuperek a lányok! :wink:
Akkor én is egy kép:
Kép

Hát akkor tényleg nagyon emberigényes az enyém gyerek, mert tényleg nincs el 5-10 percnél tovább egyedül, akkor is csak így :D :
Kép Winnetou-nézés
Ildi: remélem, hamar túllesztek a szopinyűgön. Az az érzésem, ez csak átmeneti lehet.
Mot: nagyon ügyi Krisztina, mert olyan kis csöppen született, de simán beérte Tündéremet, aki kb. 3 hónaposan lesz 5 kiló környéke. Pedig Tünde 3250 g-mal született.
Antekirt: Kőbányán lakunk.
Olyan kár, hogy nem lakik a környéken senki, tök jókat lehetne együtt sétálni. Van itt egy egész jó liget, meg van egy tó is kacsákokkal. :roll: (Újhegyi-lakótelep)
Én a talira csak hordozóval tudok menni, de akkor meg nem fogok túl sokat sétálni, mert leszakad a hátam. Bár igaz, hogy ha babakocsival mennék, akkor meg állandóan mennem kéne, mert TÜndi felébred, ha megállok. Tiszta anyahajcsár ez a csaj! :lol:
Mági: ezek a lányok márcsak ilyen kis szeszélyesek. :wink:
A tegnap esténk extranyügis volt. 2 órán keresztül próbáltam elaltatni a lányt, de nem jött össze

Kép
Kép
tinu
 
 


bocsi, gyorsan elküldtem, mert a gépünk fura hangokat adott ki, félek halódik...
na szóval, a lényeg, hogy csak rajtam aludt el végül, én meg kénytelen voltam beszundizni fogmosás meg minden nélkül. :lol: Szerintem az emésztési folyamatai voltak kissé nehézkesek, hallottam, hogy bugyorog a pocija. Aztán reggel akkora kakit produkált, hogy ruhacsere lett belőle. :shock:

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu, a 85-ös autóbusz megy arra úgye? Az az újhegyi lakótelep?

A talira ha lesz akkor mi is elmehetünk? Csak mert mi nem vagyunk régi tagok azért kérdezem.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Ante: nagyon cukkkki Lidi! Nekem az álombadumálós a legédesebb. :lol:

Kép
Kép
tinu
 
 


Ante: igen, a 85-ös jár erre. Csak nem errefelé laksz? :wink:
Mindenki eljöhet a talire, aki ide ír! Ez természetes! :)

Kép
Kép
tinu
 
 


Nem, de ismerem azt a környéket. Erzsébeten lakunk.
Csak apával szoktunk arra járni mikor megyünk anyumékhoz.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Csak azért kérdeztem, hogy merre laksz mert írtad az Europarkot. :-)

Kép

Kép
antekirt
 
 


Ante: én meg Csepelen nőttem fel, Erzsébet szomszédságában. :) És ti merre szoktatok sétálgatni?

Kép
Kép
tinu
 
 


Ja, elfelejtettem:
Ildi: nem az én facsörgőm, tiszta új, kaptuk, és nem natúr, hanem színes. Gondolom, majd ha eljön az ideje, ezt is ezerrel a szájába fogja venni. Valahogy csak kellene tisztítani. Majd akkor a lemosást választom.

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Igen mozgalmas napok után jó egy kicsit Veletek babázni. :!:

Winnie, Ildi, Tinu: el vagyok bűvölve a babáitoktól. Nagyon kiváló felvételek és a örülök, hogy ilyen aranyosak vagytok, hogy megosztjátok velünk az örömötöket.
Elnézést kérek, a többi Anyukától, hogy névszerint nem említettem mindenkit, de mindenki képeit megnézem osztom a többiek véleményét, hogy gyönyörűek, ügyesek. :!:

Magunkról annyit, hogy Istennek hála, letelt a tápszeres 3 nap!
Laura simán vette az akadályt és amikor ismét cicire tette a lányom, azonnal tudta mi a dolga! Olyan mohón evett (bár a tápszert is könnyedén elfogadta, a kezdeti fanyalgások után, mert éhes volt) szinte azonnal vissza állt a régi rendre. Igaz, a szopizási idő nagyon hosszura sikeredik, mert elég nehezen bírja a hátsó tejet kiszívni. A fejéssel azért nem minden mélységből lehetett a tejet kifejni, de szerencsére nem gyulladt be .Most egy kicsit több idő, de majd vissza áll szép lassan minden. A genetikai kód eredményéről a héten lesz eredmény. :D

Köszönöm Nektek, hogy ennyi együttérzés és drukkolás volt részetekről. Nagyon köszönjük, a lányom is hálás érte! :lol:

Mindenkinek szép napot, sok-sok örömöt és vidám babázást! :lol:

roni nagyi

Kép
Kép
roni nagyi
 
 


Szia Mindenkinek!
Jó pár napja nem írtam, mert el voltam/vagyok havazva. De azért olvastalak Benneteket. Úgy látom, országos front lehet vagy mi, mert mi is összevissza eszünk. Nincs nagy étvágya Dorcinak, sokszor csak nyimnyámkodik szopi helyett, sőt néha kiköpi és követeli a cumisüveget. Tényleg ilyen szeszélyesek a kiscsajszik? :oops:

Rolandom már egy hete köhög, tegnap meg most éjszaka is majd megfulladt, annyira jött volna fel valami, de maradt a száraz, kaparó köhögése. A hétvégén az ügyeletet is meglátogattuk, de nem kapott antibiotikumot (szerencsére), rám bízták a gyógyítását, tea, köptető, orrspray használatával. Ez a vírusos náthája pont arra volt jó, hogy szépen körbefertőzött mindannyiunkat, apa és anya is köhög, hörög, sajna Dorcimanónk is tüsszögni és taknyosodni kezdett. :(

Irigykedem a jó nagy sétákra, ez most nekünk napközben nem megy. Lakásfelújításban vagyunk ugyanis és pont a teraszt betonozzák. Marad a tartalék hátsó kijárat, de onnan macerás a babakocsis közlekedés. Csak este Apával együtt tudunk kimozdulni. Meg mondjuk egyikünk sincs most topon a betegség miatt. :-(

Roni nagyi, drukkolok, hogy jó legyen az eredmény

Mot, ugyanez rátok is vonatkozik, remélem, nincs komoly fülcsibajotok!

Ilgya1, még nem tudom a nyelvecskeprobléma megoldását. Tartok tőle, hogy esetleg nehezebben fog tudni szopizni átmenetileg vagy hogy biztosan jól metszik-e fel, nehogy túl nagyon vagy nemistudom. Pedig nem kéne sokáig halogatni a dolgot. (Kivéve dokinéni szerint.)

További kellemes napot!

Kép
Kép
marslakocska
 
 


Jaj, elfelejtettem, pedig már kérdezni akartam, hogy ki hogy tervezi majd a főzelékek, gyümölcsök bevezetését? :?:

Nálunk sürgetné a védőnő, merthogy nem hízunk ő szerinte kellő mértékben. Most a 4 hós oltáson 5 és fél kilók voltunk 61 centivel (3200gr és 50cm volt szül.kor). Tudom, nem sok, látva a ti adataitokat, de Dorci nem hajlandó többet enni, tömni ugyi nem lehet és elvan így is szuperül.

Hát, Snoopy, azonnal eszembe jutottál, mikor a védőnő azt mondta, idézem: "Több tápszert kéne adni neki!"
Visszaválaszoltam, pedig ez rám egyáltalán nem jellemző, hogy azonnal odapörköljek valakinek, hogy örülök, hogy még 6szor szopik egy nap és mindig csak pótolni kell tápszerrel, ha kéri, s hogy nem érdekel különösebben,hogy mennyit hízik, mert kiegyensúlyozott baba, jókat alszik, ébrenállapotban pedig rengeteget mozog és szemlátomást fejlődik. Erre ő tökre meglepődött, hogy nem parázok be azon, hogy az előírt 600 gr helyett "csak" 500 gr gyarapodást hozott a kicsilány 4 hét alatt. No szerinte ez nem elegendő és hogy ha nem akarok neki több tápszert adni (nem érti meg, hogy beleerőltetni nem lehet, ha egyszer nem kér és nem is tenném sosem), akkor adjak neki főzeléket, de azonnal, ráadásul úgy, hogy kiváltok egy szopit az étkezéssel.
Snoopy, egész úton hazafelé azon járt az eszem, hogy Te, aki rengeteget tudsz a szoptatásról jársz utánképzésre. A védőnők meg a dokik egy része pedig úgy látom, teljesen el van tévelyedve, felvilágosulásnak szikráját sem mutatják fel - tisztelet a kivételnek. Mondjuk a mi védőnőnkről nem is tudnék tú sok jót elmondani, telefonhívásra nem jön ki, oltáskor iratja alá velem a kiskönyvét, hogy járt nálunk pedig nem is volt, szoptatási kérdésekkel meg ne is zargassam, mert ott a jó kis tápcsi, minden gond megoldásaként.

Nem szervez valaki már egy védőnő-felvilágosítást?? :D

Kép
Kép
marslakocska
 
 


ante:
Erzsébet? Én Soroksáron tanítottam! Erzsébeti gyerekeket is!

Akkor most hogy is állunk a talival?
Ma borult a napirendünk, reggel Panna elvitte Anyát az orvoshoz, megint vizitdíj, kiderült, tüdőgyuszim van. Kaptam antibiotikumot, amit szoptatás alatt is lehet szedni, de annyira tartok tőle...Biztos nem ártok a gyereknek??
Tegnap teljesen magától megfogta a csajszi a legnehezebb csörgőjét, és emelgette is többször!

marslakocska:
hát igen, védőnők... Nekem annak idején, amikor szopizavarunk volt, és pótolni kellett tápszerrel, azt mondta, előbb adjam oda a tápszer pótlást, utána szoptassam.. :shock: nem is értem hogy gondolta ezt! Nem a tejjcsivel pótlom a tápszert, hanem fordítva!

Na keresek én is képeket, aztán felrakom!
Most megyek, pihennem is kéne!
Ági

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mandula
Mese nagyon ugyi a forgassal :D


Antekirt
Ngyon aranyos a video,ezek kesobb majd milyen jo kis emlekek lesznek...
Hat igen ez eletkori sajatossag,Leon is csak csendben ,nyugalomban eszikjokat.Ha valami hang megzavarja mar nezelodik es figyel meindenfele.Ha itthon van ateso akko is elkell vele bujni mert inkabb rajta nevet mint eszik :D

Tinu
Tunde cuki :D Hataz a Tv-zos meg kulonosen :lol: Latom te is szemlelteted a vasalnivalot :lol:

Roni nagyi,
Orulok, hogy visszaszokott a kislany a cicire minden gond nelkul.Az eredmeny meg csak jo lehet :D

Marslakocska
Szaraz ejszakai kohogesre nagyon jo a hars mez,az csillapitja es engedi aludni a beteg gyereket.
A nyelvfek felvagas utan allitolag meg jobban is fog enni,a dokink szerint (nalunk si felmerult,de vegulis nme volt vele gond ).Es a sebesz meg tuti annyit vag amennyi kell,se tobbet se kevesebbet :)
Elon 2560al szuletett es 4 hosan 6000 gramm volt.Ez sem sok,es O fiu is,de ezen nem aggodom,lenyeg hogy a minimumot meghizza.
En este ha kell adok neki potlast,vagy tejet vagy tapit ami eppen van.Napkozben viszont 9* eszik,ami irto faraszto.Enyem vedono meg orvos szerencsere jo fejek es nem eroltetnek semmit,velem orulnek hogy szopik a baba ennyi mizeria utan.En 6 hoig tuti nem adok neki semmi mas etelt,max ha mar nagyon erzem hogy kell akkor tobb tapit,de addig mar csak 1 honap van ,azt csak kihuzzuk nelkule :wink:
Utan meg megalom hogy kell-e tapi ,mert ha mar eszik mast akkor csak eleg lesz a maradadek tejcsi is..de persze majd kiderul,ezen meg nem agyalok..
Szoval igazad van, tobb felvilagosult vedono kene aki segiteni is tud ugy mint az enyem a mellgyuszi idejen jott es segiett,nem csak mondta az okossagokat....

Kép
Kép
kataa
 
 


Magnes
milyen ab-t kaptal?En a mellgyuszinal kaptam,de Normafloret is ittam melle meg a baba is kapott heti 1 ampullat,igy mar tuti nem lett gondja vele.Vedd be ,mertegy tudogyuszival nem elhet jatszani.Jobbulast!

Kép
Kép
kataa
 
 


kép később... nincs prgramom hozzá :?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Kata.
pff.. nem tudom mi a neve a bogyesznak, elvitte sógornőm kiváltani. Azt hiszem beveszem, és hiszek az orvosnak..

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Tinu, hát mi itt a telepen szoktun sétálni. Sajnos ketten Lidivel. Jó lenne valakivel sétálgatni, mert így hamar megunom. Lidi nem, ő jókat alszik :-).
A Jahn Ferenc kórháztól nem messze van egy lakótelep és ott lakunk.

Kép

Kép
antekirt
 
 


ante:
na ez tök jó, én a jahn ferenchez közeli suliban dolgozom, a dinnyehegyin! :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mági, a dinnyehegyi az ott van a másik lakótelepen? Ott viszonylag új házak vannak. Ott? Sajnos nem igazán tudom így névre mert két éve lakunk itt :-). Vécseyn nem tudom ez így névre ismerős? :-)

Kép

Kép
antekirt
 
 


ante:
igen, ott új házak vannak,sori újtelepi része az, arra megy a 123-as és az 59-es is, ott a végállomásuk

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Marslakócska!

Szerintem 4 hó alatt 2,3 kg (legalább ennyi, de valószínű több is, hisz gondolom születése után fogyott is) teljesen jó. A minimum kb. 45 dkg/hó lenne, nem a 60 dkg. És az se biztos, hogy meghízza, Simon az utolsó mért hónapban 36 dkg-t hízott. Érdekes módon minket nem piszkáltak :D (persze, hisz az első hónapban 1,5 kg-t, azt nem is lehetett volna tartani, viszont így 3 hónapra teljesen jó gyarapodás jött ki átlagra).
Én tuti nem hallgatnék a védőnőre. A gyerekek tudják, mennyi kell nekik. A hozzátáplálás meg még ráér.

Kataa!

És te hova hízlalnád Leont? :D: 3,5 kg nem sok? Havi átlagra majd 90 dkg, az bőven nem a minimum!! :D:D
Szerintem Simon kb. 3 kg-t fog 4 hónap alatt hízni, picivel esetleg többet, de 3,5 kg-t nem valószínű, hogy eléri.
De így is olyan tokácskája van, csöppet se sovány, teljesen elég ennyi. És én innen még kevésbé fogok a súlyával foglalkozni, mert annyira látszik,hogy értelmileg nagyon fejlődik most (mindenhez nyúlkál, ma megfordult, dumál, mosolyog (néha még enni sem ér rá a nézelődéstől, kiköpdösi a mellemet, aztán persze a tej spriccel mindenhová)) és sokat nőtt is.

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


mi a Vécseyn lakunk. Ot ahol a 123-as jár és régebbi négyemeletes házak vannak.Még a Jahn előtt van kb két megállóval.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Marslakócska, kataa: a babák a súlyúkat 6 hónapos korra kell megkétszerezniük.Na most marslakócska nem hiszem hogy két hónap alatt nem hízna fél kilót a gyermeked :):):) ne hallgass erre a buta védönénire.6 hónapos kor elött ne adj neki fözeléket föleg ha napi 6* még szopizik helyesen tetted hogy válaszoltál a védönéninek én is ezt tettem volna snoopy is meg fog ebben erösiteni:D:D:D

Csajok nálunk a legnagyobb szülinapi ajándékkal lepett meg Gergö:) Fürdetésnél a pelenkázón hasra tettem kicsit amikor is átfordult a hátára annyira meglepödtem de utána visszaraktuk hasra és újra megcsinálta. :):):)
A húsvéti képek mindenkinek nagyon édesek teszek fel én is párat Gergö kapott a nagynénjétöl egy játszi szönyeget annyira édesen nézegeti:):):

Kép

Kép

Kép

Kép

nika70
Salgótarján
 
 


bár ezen a képeken nem látszik de nagyon szereti a szönyit csak hát mikor anya fényképezi akkor anya mindennél érdekesebb :D:D:D:D:D:D

nika70
Salgótarján
 
 


Nika:
szülinap??? Hát akkor Isten éltessen sokáig!!!!

Hülye szél...annyira fúj, de muszáj kivinnema manót, sógornőmnél nincs annyi pénz, mint a gyógyszer. Így mennünk kell a gyógyszertárba.. :?

ante:
tudom hol laktok:)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Na és akkor a képek:
Kép Kedvenc póz:)

[/img] Kép Kalácspofi

[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1176213587.11.jpg[/img] [/img]

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


sziasztok!

Tök jók a képek...!!!

Látszik, vége az ünnepeknek, rögtön nagyobb a forgalom...

Tali!
Akkor mi lenne ha elkezdenénk szervezni? mondjuk pl mit szóltok május 2., vagy 3. hetéhez? hétvége, vagy hétköznap?
mondjuk megadok 4 dátumot, és várom a szavazatokat, összesítek... de persze jöhet más dátum is!
Szóval: május 12 péntek, 13 szombat, 19 péntek, 20 szombat.


Furcsák ezek a védőnők... a mienk mondjuk szopi párti, de olyan nagyobb a füstje mint a lángja típus, mondja, hogy segít persze, de olyan kicsit megbízhatatlanka típus... ha hívom, akkor azért kijön, meg mond jókat, csak ha megbeszéljük, mikor jön, abban nem lehet mindig bízni. de én sem tervezek 6 hó előtt mást adni. MOnjduk ha esetleg nem lenne elég a tejci (egyelőre nem úgy néz ki), akkor én inkább főzit kezdenék el korábban adni, semmint elkezdeni akkor 5-6. hónapban tápit adni, ha már addig kihúztuk. Aztán persze meglátjuk, ez még odébb van...

Tényleg, Ti tudjátok, hogy elvileg hogy kell jönnie a védőnőnek, milyen korban hányszor, stb?
nekem egyszer sem írt még a kiskönyvbe... :? kéne?

ma csak közepes séta volt délben, most meg még az erkélyen a kicsilány, most nem volt hangulatom még egyszer elmenni :? holnapra tervezek egy minimanó túrát, be kell szerezni vékonyabb hálózsákot, na meg tejeszacsit..

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok!

Csak egy pár fotó: Kép
Kép
Kép

Ez az egyik cseresznyefánk, olyan szépen virágzik :lol:

Jó éjt mindenkinek!

KépKép
mandula35
 
 


Sziasztok!

No, továbbképzés.
6-7 órán keresztül beszéltek a tápról, a szoptatásról, meg "terepgyakorlat" is volt. A szopiról újat nem tudtam meg, talán annyi, hogy az anyatejből 49 %-ban szívódik fel a vas, a vassal dúsított tápszerből 7% szívódik fel, míg a vassal dúsított gabonapelyhekből 4%.
A tápról felfrissítettek pár olyan infót, ami a tápos anyukák elrettentésére szolgál, amellett, hogy bizonyított kutatási eredmények, illetve vizsgálatok. De ezt nem is részletezném, mert itt úgyis csak az ad tápot, akinek muszáj és lehetőleg keveset.
A terepgyakorlat pedig menedzsment kidolgozása volt a "spenokék" nevű, spenóthelyettesítő tápanyag számára. Amiből kiderült, hogy a reklámfogásokat mindenki ismeri. Amikor ugyanezt kellett megvalósítani az anyatejjel, akkor mindenki nagyon visszafogottá vált. Pedig az utasítás az volt, hogy anyatej és gazdag a cég, aki el akarja adni, népszerűsíteni akarja. Mindenkiben felködlött, hogy lelkiismeretfourdalást kelt ez-vagy az a mondat, amitől csendben agyvérzést kaptam, tekintettel arra, hogy erre csak az anyatejnél kell figyelni????? A táp és egyéb babaételek gyártói pedig nagyon szívesen keltik direktbe azt a képzetet, hogy csak akkor vagy gondos anya, ha a megfelelő (pl. telítetlen zsírsavval, oligoszachariddal dúsított) tápszert adod a gyereknek. :?
Amikor valóban az a legjobb a gyereknek, ha anyatejet kap! Ez nem mese. És mindenkit arra kell biztatni, hogy tegyen meg mindent! És hogyha a megfelelő segítség mellett sem halad a dolog úgy, ahogyan kell, akkor nyugodt lelkiismerettel mentse meg az éhhaláltól a gyermekét. Ehhez persze azt is tudni kell biztonságosan, hogy mikor van mindenképpen szükség valami egyéb kiegészítőre.
6 hónapos korig kizárólag anyatej, vagy végszükség esetén tápszer. 1-2 hét nm számít, de sok igen, mert a gyermek bélrendszere nem képes hatékonyan feldolgozni az egyéb kaját.
Továbbképzés? Már kreditpont is jár a szopis tanfolyamokért, de a védőnői, gyermekorvosi jelentkezés így sem tömeges. :( :( :(

Tali: nekünk egyelőre bármelyik jó. Ha oviszünet ideje, akkor viszont 3 gyerek.

Bevásárlás: de jó, amikor csak 1 gyerekkel kell csinálni!

Lakásfelújítás: reklamáció a burkolónak, a festő mindenki után csak pluszban dolgozik, lehet, hogy az összes bútorajtónkat újra kell csinálniuk. :?

Roni nagyi!
Hajrá! :wink: :D

Mot!
Remélem nem lesz nagy baj, felszúrás, ilyesmi. Ami segíthet a kialakulásban, hogy a ded feje vízszintes szopi közben. Ekkor a középfülbe folyhat a tej, ahol a bacik jóllaknak vele...
Támasszuk magasabbra a baba feji végét, félülő, vagy fekve szopinál a fejét. A karomat, vagy a vállamat szoktam a buksija alá tenni. Logopédus barátnőnknek tanították továbbképzésen. Már a lehetőséget...

Mágnes!
Kevés gyógyszer problémás a szopi alatt, mondani sokkal többre mondják. Ha valakinek kérdése van, akkor írjon, van könyvem, amiben pontos infók vannak.... :wink:

Tappolok dogát javítani...
Jóccakát!
Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Beszti
Tok jo ha neha (kar hogy csak neha!!! )felbukkansz,mindig megnyugtatsz :wink:
Persze ha igy szamolom akkor szupi jo a hizasunk 8) Csak az utobbi ket honap ami kevesnek erzetem,persze tudom ilyen korban mar ez is jo,szoval mostebben a honapban 70 dkg-t fog hizni,ami megint csak jo..Ugyhogy igerem tobbet nem parazom,persze eselyenm sem lesz ra,mert a merleget visszaadom a baratnomnek es nem lesz mostanaban lehetoseg megtudni mennyis is hizott a baboca :wink:
O is szep kis toka baba,es tenyelg ertelmileg fejlodik ez meg ugye a leglenyegesebb :wink:

Nika
Hat leon mar 3 hosan ketszerezett,de o nem szuletett nagy sullyal,ugyhogy azert.

Magnes
Vagesz a csajszid :wink:

Mandula
Nagyon szepek a kepek,igazi tavasz hangulat...

Snoopy
Koszi :wink:

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Facsörgő: Tinu, milyen minőségű? Mennyire félted? Én spec a fa dolgokat is simán berakom a mosogatógépbe (fakanalat, deszkát), mert úgy vagyok vele, hogy inkább használjam el hamarabb, de legyen tényleg tiszta. Egy mosószeres mosogatás nem ér annyit mint a mosogatógép.
Egyébként a játékokon én is sokszor ki tudok akadni, amikor ráírják, hogy ne mosd ki. De könyörgöm, ha nem mosom ki, akkor hogyan adjam a gyereknek, aki aztán beveszi a szájába???? :evil:
Így én aztán amit tudok mindent bevágok a mosógépbe, akkor is ha az van ráírva hogy nem mehet, csak azokat hagyom ki, amiben elektromos kütyü van, mert azt megértem hogy nem lehet, de azt meg legfeljebb majd nem adom a kezébe.

Nyelvfenék: nem tudom hogy ezzel volt-e nekünk gondunk, de nekünk még a kórházban felcsippentettek valamit Márknak. Nála sem volt vészes a dolog, csak a dokinő (aki egyébként nagyon jó volt) azt mondta hogy később esetleg a hangképzéssel lehetnek gondok, és döntsem el hogy mi legyen.
Nehéz volt, mert ott vagy egy pár napos babával, aki ugye az első, és döntsél fél óra alatt arról, hogy mi is legyen vele... Aztán egy barátnőm tanácsára (aki egyébként ismerte a dokit) azt csináltam, hogy a dokinőtől megkérdeztem, hogy ha a saját gyereke lenne, akkor megcsinálná-e. És mivel abszolút rögtön és határozottan monda hogy természetesen, ezért belementem. (de persze ehhez ismerni kell a doki stílusát, hozzáállását a dolgokhoz stb, mert ez a kérdés nem biztos hogy minden dokinál bejön)
Utána aztán gyorsan felcsippentették, tényleg csak egy pillanatig volt sírás, aztán meg is nyugodott Márk.
Valószínüleg ezek a beavatkozások az anyukáknak jobban fájnak, mint a babáknak.

Mi múlt héten voltunk mérésen (3hónap -1nap) 6700 gr és 65 cm volt Márk. A születési súlyhoz (4250gr) képest ez havi 816 gr átlagos hízást jelent, a minimumhoz képest meg 900-at. Az utolsó hónapban 700 gr-ot hízott, szerintem ez bőven jó, bár volt aki azt mondta hogy ez kevés, és még 1000 gr kellene.... Aztán persze megkaptam azt a hülye tanácsot, hogy akkor ne 1 mellből szoptassak, hanem 2-ből mert akkor jobban fog hízni :? De inkább nem kezdtem el vitatkozni, hogy ha átállok 2 mellre, valószínüleg akkor is ugyanannyit enne...

Tali:
Egy másik topikban úgy volt mindig megoldva a talira jelentkezés, hogy egy táblázatba lett rögzítve hogy kinek mi jó, és így átlátható volt a dolog.
Valahogy így: (persze ez csak példa, nincs is bent mindenki, csak aki a régi táblában is bent volt, csak az érzékeltetés miatt csináltam)
Kép

Mit szóltok? Ha nincs más jelentkező, én szívesen összesítek, de bárki másnak átadom aki kedvet érez hozzá :lol:

Én egyébként nem csak pénteket és szombatot jelölnék meg, hanem valami más hétköznapot is, mert ki tudja hogy kinek milyen hétköznapi standard programja van (pl. suli).

Kép
szdorka
 
 


Dorka szerntem aki azt mondja kevés azt küld el a francba :):):)

Gege 10 htesen és 4 naposan volt 6740g és 65 cm és a doki azt mondta hogy nem kevés ja és 4150 g-al született és 58 cm-vel


Annyira szívesen mennék a talira de már mondtam hogy nagyon nem megoldható:(:( Ha pesten laknék nem lenne gond bárhová elmennék de igy tarjánból elég körülményes. De lélekben veletek leszek bármikor lesz és tegyetek majd fel képet sokat :)

Snoopy köszike az infót :):):):) Túl sok újjat tényleg nem tudtunk meg azon kívül hogy anyatej a legfontosabb amit itt szerintem már mindenki tud és ha teheti be is tartja:):):) tartsd meg jó szokásod és azért láss el mindig minket új infóval hiszen isszuk a szavaidat :) Nagyon jó hogy te vagy nekünk. nekem nagyon sokat segítettél és már régen feladtam volna ha te nem mondod el a frankót és hála istennek babám is fejlödik szépen :):):):):)

Egyszóval kellesz nekünk :):D

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

szdorka, engem is beleveszel a táblázatba?
Már én is akartam javasolni a hétköznapokat csak hát nem mertem. Mert az jutott eszembe, hogy hétvégén általában együtt akar lenni a család és hát akkor ilyen időben már inkább kiruccanna mindenki valahova.

Mandula nagyon tetszenek a virágos képek. Nagyon jó lehet ránézni a fátokra. :-)
Anno mikor még anyuméknál laktam akkor nálunk is volt a kertben két cseresznyefa. Az egyik a nappali ablakával volt szemben és öröm volt ránézni mindennap mikor bementem a szobába. Panoráma ablak vagy mi volt és az egész szobában olyan világosság volt a sok virágtól. Meg az illat is nagyon jó volt.

Kép

Kép
antekirt
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?