Új privát üzeneted érkezett!

Mamint, köszi, hát nem hiszem akkor, hogy lenne ilyen szindrómám... :D Semmi panaszom nincs, pláne ilyen, amit még csak el sem tudok képzelni , milyen lehet a holdvilág-kép.... :wink:
Amúgy kortizol általában ennyi szokott lenni vagy egy kicsit kevesebb, az is lehet, hogy ahogy elolvastam a Lara által talált cikket, mivel anyagcserében játszik szerpet, összefügg az IR-rel, az meg nekem ngyon nagy inzulinszintű!!!!

Csütörtökön kapom meg az ehavi 3 cn eredményt, nagyon kíváncsi vagyok rá, így 3 hónap meforallal és életem első péjével!
Vendég
 


Sziasztok!

Csak gyorsan bekuksiztam...Csipi nekem a lapar után semmi változás nem volt!! :(
bár hormonokkal nem tudok szolgálni az akkori időkből de mensim nem volt egy sem :( .
azt hiszem akkor hőmérőztem pár hónapot és a dokim mikor meglátta a naptárkámat,csodálkozva kérdezte: vérzés? :shock:
én meg mondtam: az nincs :lol: akkor semmit sem értettem még nőgyógyászatilag :( :? pár hónap fogigátló következett...

Lafi szerintem itt mind külön pco csodabogarak vagyunk :lol:

Jó éjt!Szép álmokat! Sikeres pé-s estéket és sejtrandikat!
Vendég
 


Sziasztok!

Jó régen voltam, rengeteget írtatok! :)

Lafi :wink:

Kandika, éljen a piri! :lol:

Rejo, 3. napi vérvételből azt tudják megállapítani hogy az előző ciklusban volt-e pé! (ha a progi 1 vagy afölött van akkor volt)

Kincs, szerintem min. 8. dpo! Piros csíkot azért nem kapsz mert pont PÉ-kor nem mértél!

Lara, jó estét Neked! :wink: :lol:

Ginuska, a hőd elég érdekes... De ne add fel! Legkésőbb nyáron sikerülnie kell!!! Küldjük Neked a pirinéniket?! :wink:
Avatarod és a tickered szerintem is tök jó! Szegény húsvéti nyuszi... Annyira édes!!! :)

Mamint, Veled mi a helyzet, Mostanában nagyon keveset vagy, Magadról nem írsz!
Ha egy hét alatt megvan az eredmény akkor teljesen jól benne vagyok az időben, 24-re tuti készen lesz! :)

Niki?!
Én a függönyt nem vasalom (mást se nagyon, csak amit nagyon muszály :oops: ) hanem kicenrtifugázva nedvesen teszem fel a helyére. nagyon jó illat lesz tőle és a nedves súlya "kihúzza".

Ezo, vigyázz az édességgel azért! (ugyanígy voltam, elején rosszul voltam a szagától is, később rengeteget megettem belőle)
Ügyi vagy hogy tudsz ruhákat varrni magadnak! Nagyságrendekkel jobban jársz így! :)

Én hőm elég érdekes, ugrál össze-vissza... Nem én leszek az ehavi zebrás az tuti! De kellene már valaki! Itt a tavasz, zöldell a fű... hol vannak a zebrák?!

Összebújós jó éjszakát mindenkinek!

Kép

Kép
anyoooka
 
 

 
 

Sziasztok.
Olvasgatok-olvasgatok és többen írtátok, hogy emeltek az adagon, már nem elég a metformin és hogy áttértetek az avandametre. Miből veszitek észre, hogy nem elég a metformin adag? Lehet, hogy most nagyon gagyit kérdeztem, de tényleg nem tudom... :roll: Nem jön meg vagy mert a labor alapján nincs peteérés? :shock:
Aki már régebb óta ír, talán emlékszik rá, hogy nekem tavaly a dokinőm rögtön az avandametet írta fel és amikor rákérdeztem itt a topikban, kisebb diszkussziót folyatattam rambókával 8) - pü-ben aztán kiveséztük a dolgot. Most többen ezt szeditek? Csak azért kérdem, mert én egy hónap után egy másik dokival metformint irattam fel és azóta is azt szedem.
Köszi, ha reagáltok rá :D
Jó éjt mindenkinek!

Kép
wandrea
 
 


ja tényleg anyóka úgy van a pé-vel!

Wandi Norka is most ezt szedi, ha nem válik be a met. sztem te is válts, lehet Kandinak is ez kéne. sztem mensi még nem elégítene ki magában, a pé jelzi a hatásosságot. neked van a mettől pé-d??

Zsizzzss neked is régóta akarom írni, fantasztikus vagy, a nyári buli nagyon jól hangzik, vadhus húúú meg hűűű meg háááá, majd később tisztázzuk akkor a részleteket.

Kép

Kép
rejo
 
 


Szép tavaszi napot mindenkinek ! :)

Képzeljétek, annyira meglepett a ferti :lol: Véletlenul holnapra is beirtam a mai hőmet 36,6 C. Erre kaptam tole egy piros...nem folytonos vonalat! :shock: Persze tudom, ez a hő nem babás hő. De ez akkor is nagy öröm nekem :). Remélem holnapra marad a 36,6..és lesz piri vonal :)

Pussz!
Vendég
 


Sziasztok !

Lafi, nem tudok a cortizol eredményedhez hozzászólni, de szerintem a többivel nincs gond. Az tényleg érdekes, hogy neked ilyen alacsony az LH-d, hiába, nem vagy Te sem tipikus PCOS ! :lol:

Ginuska, nagyon jó a vonalzód, édesek a nyuszik és jó a "szöveg" :wink: Várjuk a holnapi hőjelentést :lol:

7kincs, mikor tesztelsz ?

Zsizsik, az első kaja áll közel a szívemhez. Imádom a vadhúst (ha jól meg van főve, ui. sokan rágósra készítik, attól brrrr , kiver a víz). Nagyon köszönjük a meghívást, van elképzelésed a dátumot illetően ?
Én biztosan férj nélkül megyek :wink:

Kavicska, 7kincs, nem kell izgulni, 2 külön szoba van a tetőtérben, így nyugodtan hagymázhattok is :lol:
Kavics, nem semmi vasárnap este betenni egy olyan képet, hogy még a péntek odébb van.. jót röhögtem, de valahogy én is úgy éreztem magamat, ahogyan az a figura :?

Tükörvíz, jó volt olvasni, h megtaláltad a megfelelő dokit. Igaza van, nem kell elkeseredni senkinek, lesz itt babaeső, zápor meg minden :lol:

Csipi, mi is büszkék vagyunk rád ! :wink: Görbét is tudsz már mutizni ?

Kandika, remélem sikerült valahogy elintézned a mai vérvételt és lesz hova menned UH-ra is !

Holnap este megyek rákszűrésre, szerintetek ma este lehet még szex, vagy már nem szabad ??

Egyébként a szervezetem lehet meghülyült, görcsöl a jobb oldalam pár napja, tegnap óta 1x 1x rózsaszín nyák is jött.
Most vajon reped a tüszőm , vagy szimplán szórakozik a természet?!

mniki
 
 


Sziasztok Lányok!

A kortizollal kapcsolatban kérdezlek Benneteket, akinél már nézték ezt a hormont...
Van speciális előírás, hogy mikor, hogyan, milyen körülmények között kell levetetni?
Én Tűű-től kérdeztem többször, hogy a mellékvese(kéreg) irányú vizsgálatokkal mi a helyzet, elzárkózott előle, azzal, hogy nekem egyértelmű a PCOS diagnózisa, felesleges ezirányba nézelődni...
(Persze azért a kisördög nem alszik, jó lenne mindent kizárni... :roll: )
Légyszi segítsetek, aki tud erről többet,
köszönöm

Kikka

Kép
kikka
 
 


Sziasztok!

Niki, szerintem ma este már inkább ne...

Ginuska, éljen a piros vonal!!! :lol:

Az én hőgörbém :? Szerintetek?!

Kép

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Ne haragudjatok marhára nincs időm, megőrülök a MM EC beindításától (jövőhéten indul az első, konzuláns része), nem gondoltam volna hogy ilyen idegbeteg leszek. :?

Szóval csak annyit tudok mondani, hogy 2-3 napig voltam rosszul az Avandamettől, és azóta mint akit elvágtak :shock: , annak ellenére hogy 1000 mg met van benne, egy adagban az addigi adagom kétszerese, nincs semmi bajom :shock: , és a bőröm csodálatos irányba alakul :shock: . Szóval ha a metformin volt a Zsiguli elviselhetőség terén, akkor ez minimum Volvo. De még ne igyunk előre a medve bőrére.
Vendég
 


Hali csajok!

A fütykösöm is kivan ezzel a k.... új rendszerrel! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Képzeljétek el, azért mert magánorvos adta a beutalót, kiakarják velem fizettetni :evil: :evil: :evil: a pajzsmirigyre kiirt vérvétel árát......merthogy a doki nem abban a kórházban praktizál ahovva én tartozok.....egész délelőtt emiatt telefonálgattam az összes környékbeli lehetőséget kipuóhatoltam....még kegyes füllentéseket is bevetettem.........
A doki kórházába is fizetnem kellene, mert nem oda tartozok.........
ó hogy az a ......na mindegy..... ráadásul a körzetim már nem írhat rá beutalót........

Mnikike!
Köszike.....hogy/hol tudok ilyen fantörpikus görbét csinálni???? - súgjál nekem :lol: :lol: :lol:
csipi78
 
 


Csipi, ez nem semmi, amit írtál. Egyébként is ez az új rendszer... hááát, kíváncsi vagyok, meddig bírja a magyar egészségügy. Az a rossz, amikor az ember a saját bőrén tapasztalja meg a hülye rendeletek idióta következményeit. :(

Tükörvíz

Kép
tukorviz
 
 


helló mniki!

Azt hiszem sikerült.............feltölteni a hőm...... :) :) :)

Kép
csipi78
 
 


Csipi :( ajjjaj, lesz itt még szívás az új rendszer miatt...

Görbét és tickert a www.fertilityfriend.com -on készítek :wink:

mniki
 
 


Látom, időközben ügyesen megoldottad. hmm, megy ez neked, nem csak a hőmérőzés :lol:

mniki
 
 


Kikka annyit tudok éjszaka is meg kell nézni, éjfélkor, meg korán reggel, Kavicska legalábbis így csinálta, mikor neki nézték. ha az éjszakaival van eltérés az a gáz, mert nappal lehet magasabb, akkor stresszelünk.

nekem a szilvás-gombás szarvas jönne be....de nagyon. Csorog a nyálam. viszek hozzá krokettet, jó Zsizsik? :wink: :lol:

Kép

Kép
rejo
 
 


Halihó lányok!

Bocsánat, de visszaolvasás után nem tudom lereagálni már, hogy kivel mi van.

De nagyon klasszakat röhögtem itt a péntekes manócskán.

Norka, még a múltban kérdezted, hogy mennyit szedek az Avandametből, bocs, hogy ilyen későn :oops: :oops: :oops:

szóval 2/1000-et szedek napi 2x1-et.

De panaszom van!!! Tudom vízvisszatartás, meg minden, de annyira szénhidrátéhségem van, hogy kaparom a falat, és nem tudom tartani a diétát. Ha nem eszem eleget(az elégen az értendő, hogy zaba, akkor úgy, de úgy fáj a gyomrom, hogy négykézláb alíg bírom) szóval nem tudom, de aggódok egy kicsit. Hol van már az a komoly diéta, és könnyű emésztés, mint a meforallal. Már bocsi a témáért, de mintha az anyagcserém is lassabb lenne....
Viszont mintha lett volna valami, mert feszülnek, és fájnak a melleim...lehet, hogy lesz mensi?
Háát, majd jövő héten kiderül....

Fúú, amúgy ezek a sütések amikről itt hallok, ezek orbitálisak!!! :lol:

Le kellett szaladnom venni egy fagyit! :oops:
szisza30
 
 


Szasztok!

Norka kitartás gömböcskéket küldök a melóhoz: ooooooooooooooo :wink:

Csipi! :evil:

Ha nem leszek babás ebben a ciklusban rám is ez a hányatott sors vár :x :evil: :x :evil: :x :evil:
A Kaáliban 14.000 pénz egy alaphormon(FSH,LH,E2,Prol.) nekem a TSH-m is kellene nézni sztem, a régi helyen nézték ahová körzetileg nőgyógyhoz tartozok de 1.5hét mire eredmény van..a Kaáliban viszont aznapi érték kell a dokinak... a kaális dokim azt tanácsolta mivel fizetem a rengeteg TB-t csináltassam meg a klinikán (a Kaáli mellett van és délre van eredmény) de körzetileg mindennel (fogászat,tüdő,gyerekgyógy..stb) a klinikához tartozom kivéve a nőgyógyászat!!! :evil: :x . Na most beutalót kellene szereznem (ha a házidoki megértő) + 600ft+ a vizsgálatok 30% fizethetem ja és biztosan nagyon kedvesek és megértőek lesznek :evil: hát lányok egy zsák pénz kell a babagyártáshoz és türelem..... elment a kedvem az orvosoktól.

Kandi te mit intéztél???

Naccságosassszony Kavicska spontán hónapjaitok vannak vagy te is ezt az orvisozsdit játszod??? birod?

Gina örülök a piros vonaladnak!

Anyooka gicsit ugrabugrás de volt pé-d az tuti :wink: a többihez csak drukkolni tudok!

Kikka a kortizolró semmit sem tudok :(

Mniki sztem pé!!!! Mikor tesztelek? most úgy döntöttem nem fogok :shock: ...de ha igen :oops: akkor vasárnap.

Szisza!!
Cickó feszülés? az jó,tutttti működés jel!!!! Hőt mérsz,ciklusilag hol tartol?

Lányok én tegnap jöttem rá,hogy decemberben nem igazán mondhatom azt hogy diétáztam :( :oops: nem is volt spontán pé-m...aztán januártól tökre odafigyeltem/lek (mostanában kicsit lazítok) és a clostis pé-m is tök szép volt és ez a mostani se kutya..nagyon kell a diéta azoknak is akik csak pár kilóval többek mint az ideális,még a mozgást nem teszteltem sajnos :(
Vendég
 


kincs, igazad van!! a diéta nagyon fontos. a mozgás is. én teszteltem.... :wink:
és ne add fel!!! de ez a sok pénz dolog valóban riiasztó..... :?

nekem meg megvan az 1 hónapja levett toxoplazma eredményem :evil: persze a bajcsyba nem írták rá, hogy a János Kórház labor hova küldje vissza, így ott csücsültek rajta. Holnap mehetek érte a János kórházba :? persze telefonon nem mondott semmi eredményt :evil:
idegesít ez a toxoplazma. múltkor azért nem lett eredmény, még 12 hetes kor előtt, mert elfelejtették levenni. most meg...ah....éljen a magyar egészségügy reform..... :evil:
dimet
 
 


hát Kincsecske! Be kell töredelmesen vallanom, hogy most amikor ilyen zűrjeim voltak, úgy ébredtem minden reggel, mind akit agyonvertek, így nem mértem. Illetve a férjem előbb megy el, és én nem kelek vele, de naná, hogy három négy nap úgy kellett kiugranom valamiért az ágyból (nincs meg a jogsim, és stb. kifogásokkal férjuram kiugrasztott)

Szóval nem mértem. :oops: :oops:

Amúgy ciklus 19. napján vagyok. (duphastonos vérzés után sajni)
szisza30
 
 


Sziasztok!

Lenne egy két kérdésem, ha nem gond. Megint megjött topikban szoktam írogatni....

Kezdem az elején és megpróbálok nagyon rövid lenni...

2006. aug.ban hgytam abba a gyógyszert. Nem jött meg nagyon sokáig (kb 2 hónap). Majd Duphaston, megjött. Utána megint nem, megint fel akart írni a doki Duphastont majd annira mérges lettem, h nem küld kivizsiglásra, hogy megjött magától. Ez volt 40akárhány napja. Azóta megint semmi. Vagyis barnázok már kb. 2 hete. Nagyon keveset és csak ritkán de van és ez is zavar. Ja és útközben volt egy halvány (mások szerint nem halvány) + tesztem, de ez után jött meg magától. Közben orvost váltottam, ahhoz vissza nem megyek többet. Ez a mostani dokim PCOS gyanúsnak tartott, így elküldött vérvizsgálatra (így sokadik napon). Azt mondta ngatív a lelet, mire megnyugodtam, de utánaolvastam és igencsak pcos gyanúsak az értékeim... FSH:LH arányom 4,8:17,80. Szerintetek is negatív ez? Azon kívüli tüneteim: túlsúly abszolút nem, pattanások vannak, meg amit már írtam ritka mensi és most barnázás, ja és persze a 8 hónap sikertelenség. Most várunk, hogy megjöjjön magától, újabb vérvétel miatt.

Bocsánat, hogy nagyon hosszú lettem, de ennél rövidebben nem tudtam volna leírni.

Remélem tudtok valami bíztatót mondani!!!

Előre is köszönöm!!!

Kép
Kép
sleepin
 
 


Sleepin!

Légyszi nézz be a pcos-hu -ra
ott találsz egy tesztet: http://pcos.hu/pcos_survey.html

Kép
lara26
 
 



Kép
lara26
 
 


Helló nők,

igen, csatlakozom az egészségügyet szapulók táborához, kész agyrém,ami itt van ! Csak reménykedem benne, hogy hamarosan mindenki magára és a rendszerére talál, és végre nomális kerékvágásban mennek majd a dolgok..... :twisted: :twisted:
Ma próbáltam kérni Tűű doki asszisztensétől bromocriptin receptet, de nem megy már olyan könnyen, mint eddig ! Fel kell vegyenek ambulánsan, vizitdíj, és még nem is biztos, hogy fel tudja írni.... mi a franc ?????? Ha ő nem ,akkor ki ??? Ráadásul nekem folyamatosan kell szedni, hogy a kis 4 mm-es daganatocska az agyalapi mirigyemben nehogy visszanőjön, de kitől kapok receptet ???? Kicsit pipa vagyok....! Majd holnap kiderül, asszisztens (aki egy tündérbogár egyébként ) próbál keverni.
zsizsik
 
 


Sziasztok!

Ennek a tesztenek lehet hinni??? Már amúgy néztem az oldalt, meg a tesztet is megcsináltam, és nagy a valószínűsége jött ki. Nem tudom, mit csináljak, orvost váltani nem akarok mégegyszer. Ez jónak bizonyult, de nem tudom... azért ha félrediagnosztizál, akkor nem tudom mit csinálok. A hormontáblázattal meg az a gond, hogy 3. napi hormonokat mutat. Nekem meg sokadik volt.

Nagyon köszönöm a segítséget!!!

Kép
Kép
sleepin
 
 


sleepin, a dokiváltás már jó ötlet volt!!!! nem szabad hagyni magad!!

holnap szokásos havi doki vizsgálat. tuti le fog cseszni. mindig lecsesz a hízás miatt :roll: 23. hétben vagyok, mondjuk 5, vagy 6 kilónál tartok. ez van. pedig odafigyelek.....

ma vészhelyzet és grace klinika!!!!!
dimet
 
 


Csajok! Lehet nagyon nagy barom vagyok???? Most veszem észre az FSH IU/L egységben van, az LH pedig mIU/ml. Akkor sztornó az egész??? Gondolom logikusan egyforma egységben kell lennie. :oops: De mensesem akkor sincs normális!

Kalappal holnapra dimet!

Kép
Kép
sleepin
 
 


Sziasztok!
Roppant gyors kutyafutta üzemmód!

A mégkujvájanincspéntek továbbra is él! :(

Lafi!
Kb nekem is ekkora volt a cortisol értékem. Én roppant módon aggódtam miatta, mert már több hónapja szedtem a metformint és nem menstruáltam (PÉről álmodni sem mertem). Attól tartottam, hogy a cortisol kavar.

Persze semmilyen tünetem nincs/nem is volt.
Talán a szőrös majom kinézetem, de ez akár a tesztoszterontól is lehet...

Szóval megmutattam endokrinlógusnak, azt mondta, hogy ne foglalkozzak vele, de ha ennyire foglalkoztat, akkor nézessek két időpntban (éjfél és reggel 8 órakor) -Rejokámnak fantasztikus memóriája van!!!!- cortisol szintet.
Ügyeletben nézettem, azt mondta a doki, hogy ne is feküdjek le 12 előtt, mert az ébrszetés is egy stessz forrás.

Szóval meglettek az eredmények: az éjféli szinte az alsó határt súrolta, a 8 órás továbbra is egy picit magas volt.
Többet nem foglalkoztam vele.

Vannak endokrinológusok, akik az éjfélit roppant érzékeny mutatónak tartják. Állítólag a Cushingosok csupán 3%-ánál mértek normál értéket.

Szóval ha ezek az értékek rosszak lesznek utánna jönnek a dinamikus próbák. Értsd ez alatt: különböző gyógyszerrel stimulált vagy gátolt hormon vizsgálatok, rengeteg vérvétellel.

Leírok egy pár tünetet:

Bőr: vékony, száraz, hiperpigmentált bőr, főleg a dörzsölésnek kitett területeken.
Striák: ezek rózsaszín-vöröseslilás csíkok, a has alsó felszínén, mell, végtagok tövénél.

Elhízás, ami főleg törzsre lokalizált, a végtagok vékonyak ., (vékonyabbak), kerek holdvilág arc és vastag nyak.

Szőrösödés, főleg ott ahol nem kellene: arc, ajak fölött, mell, has, belső comb stb.
Nőknél ovuláció hiány, mentruációs zavarok....

Még sok van, de kb ennyit írtam le, időhiányom miatt. Kép

Szóval én megcsináltattam. Volt rá lehetőségem. Azóta nyugodt vagyok.

Norkának azt mondtam, hogy ne foglalkozzon vele, mivel baromi vékony, de minden magassabb BMI rendelkezőnek + ha más tünetet is adott- személy szerint csak javasolni tudom. (tudom , hogy főleg a mai változó eü rendszerben ezt nagyon nehéz lesz kibulizni! )
Kell egy olyan endokrinológus, mint amilyen nekem van.... Kép
Vendég
 


Kincs hányadik DPO-n vagy????

Kép

Kép
rejo
 
 


Szia Viki! Kép

IU/L = mIU/ml Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Kavicska hálás köszönet a felvilágosításért. A tünteteim között vannak olyanok, amiket Te is írtál, de pl. Bőr: vékony, száraz, hiperpigmentált bőr, főleg a dörzsölésnek kitett területeken.Elhízás, ami főleg törzsre lokalizált, a végtagok vékonyak ., (vékonyabbak), kerek holdvilág arc és vastag nyak. NINCS!
Amúgy igazán nem is tudom elképzelni, milyen ez az arc, oké nekem kerek, de nem tom....
asszem keresek valami képet a neten.
Na szóval a fenti tüntetek nálam nem jellemzőek, a többi igen, sőőőt.Na meg az elhízás, de nem a fent jelzett tünetegyüttessel.

Tűűvel megbeszélem, amúgyis majd megyek hozzá lassan!

Mégegyszer köszönöm!!!!!
Vendég
 


Tyűűű, megnéztem a Cushing kórt neten és ott voltak képek, Jézus, szörnyű, szegény emberek!
Hál Istennek én nem így nézek ki!
De mindenféleképp beszélek Tűű dokival erről!
Vendég
 


Lafi!
Ezt gyors keresésemben találtam! :D

http://hipofizis.extra.hu/szerelem/aszerelemereje.html

Lehet, hogy lehet találni jobb képeket is, de ezt dobta ki elsőre. :lol:

Kincs!
Mindenem kersztben van!!! Annyira drukkolok!
Gina, Anyoka, Mniki! Drukk, drukk!


Cuppp tényleg mennem kell.
Vendég
 


Korábbi eredményeket is megnéztem, volt hogy ennyi volt kb a kortizol, de pl októberben 405 volt, bőven refen belül.
Na mind1 nem agyalok...abból soha semmi jó nem sül ki, ha én agyalok.... :oops:

Kavicska, köszi!!!!
Vendég
 


jóhogy nem hangos fórum ez: elment a hangom.......férjem örülhet :) fogorvos nem vállalt be így betegen....mondjuk sejtettem,hogy nem nyúlkál így a számba.....megint 1 hét csúszás.
elég szarul nézek ki. ez van. :?

mindnekinek szép napot!!!

ja, vmi köptetőt ihatok???
dimet
 
 


Jó reggelt !

Lafi, Te csak ne agyalj, hanem tanulj :wink: :lol: Nem unod az otthonlétet ? Hülye kérdés, ne is válaszolj :!:

Dimet, akkor ma randizunk a dokinál ? Azért ne nagyon húzd fel, mert nem merek majd kérdezni tőle :mrgreen: Tagadj le pár kilót, vagy fél lábon állj a mérlegre :lol:

Sleepin, az FSH-LH arányt akkor tudod figyelembe venni, ha a ciklus 3. napján készült a vérvétel (illetve a 2.-5. között :wink: )
Kérjél még egy hormonvizsgálatot, sajnos előfordul, hogy a nőgyógyászok csak legyintenek :?

Kavicska, szerintem sincs még péntek, de kujvája nincs :x

mniki
 
 


Niki, aham megyek a dokihoz ma. áááá, nem húzom fel. őt nem lehet. nyugis egy fazon. ő fog engem :)

ki kell még mennem előtte a János kórházba :(
dimet
 
 


MNiki :)

Erre várunk most. Mármint, hogy megjöjjön és akkor mehessek megint vérvételre. Csakhát volt hogy 3 hónapig nem jött meg... Szóval most várok a csodára... Tehát így a 48. napi vérvétel az nem számít? És nem gyanús az arány amúgy?

Ti "csak" az orvos által felírt bogyókat szeditek? Vagy van valami, ami esetleg normálisabb ciklusokat eredményezhet a gyógyszeren kívül???

Köszönöm még mindig a felvilágosításokat!!!

Kép
Kép
sleepin
 
 


Mégegy kérdés! Szerintetek váltsak orvost? Vagy tudok olyan dokit Bp.-en aki profi ilyen téren, vagy PCOS megállapításában? Nincs türelmem heteket/hónapokat várni míg megjön!

Kép
Kép
sleepin
 
 


Szia Sleepin!

Cn-ban hol tartol?? Mert ha 50felett vagy csinálj egy terhességi tesztet és Pl Norcoluttal (doki írja) meghozatod a mesid és indulhat a vérvétel stb..A www.pcos.hu honlapon az intézményeknél találsz orvosokat válogathatsz,én sztem dokit keresnék aki foglalkozik velem rendesen.Cisztáid vannak a petefészkekben??
A 48cn vérvétel nem értékelhető!! Egy 2-4cn kell!!
Én csak orvosos bogyót szedek + vitamint(folsav,E)

Szép napot mindenkinek. :)
Vendég
 


Sleepin, szia!

Én is Bp, 18. ker !! :lol: :lol: :lol:

Én dr Tűűt tudom neked ajánlani, rendkívűl lelkiismeretes orvos, endokrinológus. Nem nőgyógyász, de igazából a mi betegségünk nem nőgyógyászati hanem endokrinológiai kérdéskörbe tartozó.
Ha érdekel a dok ielérhetősége, szerintem megtalálod a pcos.hu-n, ha nem szólj, elküldöm priviben.

Helló lányok,

a progeszteront pé után mennyivel kell megnézetni ? Niki, azt hiszem ,te a múltkor már írtad valakinek, csak nem találom.... köszi ! :lol:
zsizsik
 
 


sleepin, szerintem mindenképpen menj el vérvételre, nekem is hónapokig nem volt mensim, és vmit kellett nézni, hogy vmi információ legyen az ember szervezetéről. aztán majd egy duphastonos mensinél is kell csináltatni vérvételt.

hát, pcos-ban akihez mehetsz az inkább endokrinológus legyen.
a sokak által emlegetett Tűű doki pl.
dimet
 
 


Zsizsik Dimet vonalzót nem akartok gyártani? légyszi!

Zsizsik a pé után 7nappal kell progit mérni! (14+7=21)

Dimet sztem felesleges a x-napi vérvétel, a vérvétel csak akkor értékelhető ha tudjuk a ciklusban hol tart!!! Jó a TSH nem ciklusfüggő.
Norka Rambóka Kavics?? vélemény?
Vendég
 


Kincs
A tesztedet várom! :lol: Tessék már egyre rápisilni!

A szabad kórházválasztás megmaradt,tehát elméletileg a 30%-t a kezelésnek nem kell fizetned,"csak" a 600 Ft-os vizitdíjat,ha oda nem tudsz beutalót szerezni. :) Viszont a választott orvosért keményen fizetni kell :evil: :evil: :evil:

Többiektől sűrű elnézést kérek.Sajnos szorít az időm.Rengeteg a házimunkám,és holnap dolgozom. :wink:
Tickert újítottam,a régi késett 2 napot! :oops:

KépKép

KépKép
okr
 
 


Másik pco-ba feltettem a szüléstörit!

Pussz Mindenkinek
Vendég
 


Kincs, köszönöm ! Nekem a 17.cn-on volt pé, így akkor a 24 cn-on megyek vérvételre. Köszönöm a segítséget !

Én nem teszek fel soha többé tickert, ha nem baj.
zsizsik
 
 


Hú Csajok!!! Ezer köszönet a válaszokért!

Most vagyok az 56. napon. A vérvétel a 48. napon volt. Az volt, hogy amikor először mentem ehhez a dokihoz, megnézett UH-n és mondta, hogy sok kis tüsző van, és vmi olyasmit írt a papírra, hogy multifoll. ov láthatók (mind2 UH-s leletre eddig ráírta). Aztán csak nem jött meg... elmentem, baba persze sehol :cry: És akkor küldött el vérvételre. Ez volt a 48. cn. És azóta is semmi. Szerintetek akkor menjek vissza, hogy hozza meg? Vagy azért várjak még? Most pénteken megyünk Aviva torbára, hátha meg tudom hozni vele, ha nem, akkor visszamegyek. csak repülnek a hetek és semmivel sem kerülök előrébb... Idegesítő.

Oooo... Mégegy 18. kerületi! Hát ennek nagyon örülök! :) És Jáhn Ferences leszel/vagy? Ki a nőgyógyászod?

Nem értem ránézésre miért közölte a doki, hogy negatív... Hinnem kéne neki, nem?

Na majd kiderül!

Köszönöm a válaszokat!

Kép
Kép
sleepin
 
 


Sziasztok!

Okr biztos vagy benne, hogy nem kell fizetni a kezelés 30%-át? Mert én úgy értelmeztem, hogy a kórháza saját körzetébe tartozó betegeit köteles elsősorban ellátni, és csak ha marad szabad kapacitás akkor fogadhat. És erről papír kell.
Vagy rosszul tudom?
Köszi!
szisza30
 
 


Sleepin!

Szerintem nem kéne hinned!

A PCO-s csajok hamar megtanulják azt az alapszabályt, h. a saját betegségük egyedül őket érdekli! (nameg persze a topiktársakat! :wink: )
Az a feladat, h. ehhez a csodás betegséghez keríts magadnak egy olyan orvost, aki ért is hozzá! Na majd ő lesz az, akinek hihetsz!

Olvasd el a honlapon az Igaz történetek című részt! Rá fogsz jönni, h. PCO esetén a " Én bízom a dokimban!" kezdetű mondat okozza a legtöbb kárt az alanynak! :evil:

Egyébként a PCO diagnózisához a Rotterdami kritériumok szerint a hiperandrogenizmus (férfihormon túltengés) klinikai vagy labor tünetei szükségesek.
Ez magyarra lefordítva annyit tesz, h. hiába van a normál tartományban a tesztoszteronod, ha szőrösödsz mint a jeti vagy a hasadon is ragyák nőnek, akkor bizony férfihormon túltengésed van!
A laborjaim nekem is jók voltak, csak éppen az inzulinrezisztenciám, a policisztás petefészkeim, meg a csador után sikoltozó bőrkém nem volt hajlandó ezt igazolni! Meg a sorozatos sikertelenségünk baba ügyben!

Úgyhogy munkára fel, előtted a küzdés! :wink:
Sok sikert!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka :)

Köszönöm a válaszodat! :) Az az igazság, hogy nem tudom, várhatok vagy hihetek-e a dokimnak. Elvileg PCOS gyanúsnak tartott, ezért küldött el vérvételre. Szóval gyanúja volt, és szerinte negatív lett. Én meg már azt sem tudom, kinek/minek hihetek. Se túlsúlyom, se túlzott szőrösödésem nincsen. Egyedül ragyáim vannak, de azok is már normalizálódnak. Nem tudom, mit higyjek.

Amúgy Nektek is akkora kálvária volt a teherbeesés / régóta próbálkoztok, mint amiket eddig olvastam? Nagyon keseredjek el vagy csak egy kicsit??? :?

Kép
Kép
sleepin
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?