Új privát üzeneted érkezett!

Ildikó: ja, kijött a folt a ruhából, köszönhetően a Vanish szappannak.

Roninagyi: ne keseredj el, nincs itt semmi gond. MIndenki szereti, tiszteli Snoopyt, ez kiderült a hozzászólásokból.

Most nem tudok többet írni, mert a gyerekem kétpercenként ébred. :evil: De nem merem erszénybe tenni, mert a múltkor üvöltve ébredt benne. :shock:

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok borzalmas hétvégém volt de inkább nem is részletezem :) hála isten nem Gergövel volt gond hanem velem.Péntektöl az ügyeletet jártuk kiderült vesehomokom van nem kívánom senkinek sem:)Most már jobban vagyok de lekopogom :D

Snoopy nekem is sokat segített és nagyon szeretjük mint mindenkit aki idejár.Legalábbis én igy vagyok ezzel hiszen annyira rendesek voltatok hozzám is :)
Ugy néz ki talán megoldodni látszik a szopis problémám és már nagyon minimális táp kell csak Gegének de remélem hamarosan már az sem kell majd neki :):):) A képek szenzációsak nagyon sokat gyönyörködöm bennük én is :lol: :lol:

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok,

Csak gondoltam szólok, hogy megjött a panadolos nyuszi a kocsiba (baby on board),
egy kicsit nyomi gondolom a postázás miatt:), és max két hete küldtem el a kérdőívet.

Egyébként Dani alszik tündérien, és én tudok rendezkedni, úgyhogy folytatom is:)

Boldog vagyok hogy ilyen szép időnk van!!!!!


Roni nagyi, benned meg az a jó, hogy annyira kedvesen szólsz mindnkihez, mint egy jóságos őrangyal itt közöttünk.:)


Nika, sajnálom ezt a vesehomokot, az kisebb mint a vesekő?

Winnie, nektek meg a babakocsit. Képzeld nekünk mindig szólnak, hogy vigyük be nehogy ellopják, de a te eset után, mér nem fogom kinn hagyni.:(

Mi általában együtt megyünk vásárolni, mivel nincs kire hagynunk Danit, így a kiránduláson kívül ez tud még közö program lenni ami nem itthon van.

csernusn
 
 

 
 

niki: igen kissebb vagyis annyira nem fáj mikor távozik :) :lol:
Úgy néz ki talán már túl is vagyok rajta de még nem bízom el magamat:9

nika70
Salgótarján
 
 


Nika,

Képzeld Bátonyban a babaúszás 4000 Ft 5 alkalom, és van hétfőn délután 5-kor és kedden de. 11-kor a bátonyi usziban.

Lányok ez egy tök új uszoda és ennyiért tudják biztosítani a babauszit, pesten meg több mint a kétszerese.:(


Ma annyra jó napunk volt, hogy szinte tökéletes:) Dani aludt szépen játszott,jót sétáltunk. Az idő is csodás volt, főztem, mindenkinek ilyen napot kívánok!

csernusn
 
 


Niki köszike még nem gondolkodtam benne de jó lenne ha mennénk.Még megnézem itt a tarjáni usziba is

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok,
kenem a cicim is , és megkérdeztem a védőnénit, azt mondta ne ébresszem ejjel emiatt :)

Ilgya: a kézi csipöszürés nekünk is junius 5én lesz és itt Gödöllőn. Az uh is egyébként. Én azért meglepődtem, mert csak most költöztünk Gödöllőre, mikor Ádám megszületett, addig kétlaki Pestiek voltunk, és h ennyit kelljen várni :shock: Nem értettem :) De doki bácsi egy héten egyszer jön és már be van táblázva.
Viszont ha holnap gond lesz a csipőjével, akkor Kistarcsára kell majd mennünk, hamarabb, mint június.
Ti is ide tartoztok?

Ádám nagyon sir, sietek
:(

Doktornénit is felhivtam a kaki miatt, jön szerdán. Azt mondta valszeg az antibiotol van, amit szedek, de inkább megnézi.

Nemtok visszaolvasni, vki irta, h szedi a Cerezettet. Van vele vmi gond? Még nem váltottam ki.

Jaj, tényleg megyek, majd még megpróbálok jönni.

KépKépKép
kiscsiko
 
 


Sziasztok!

Csípőszűrés: tök furi, hogy ilyen soká kaptok időpontot... nekem azt mondta gyerekdoki, hogy azt jó lenne 2 hónapon belül.... de nálunk is volt valaki pont, aki meg később. A koponya, hasi UH-ra azt mondta, mindegy mikor van. Csípő UH meg nálunk csak akkor van, ha a szűrés miatt szükséges, így voltunk mi is.

Debütált az új babakocsi, azért ez is tetszik, szép kék, de sajnálom azért a régit. De lagalább van szép rucija kiscicának :) meg anyu áthozott néhány rucit, amit megtartott még az enyémek közül... tök édik :)

Keresztelő: mi a közeljövőben tervezzük...

Ti mit csináltok, ha sír a baba, és láthatóan semmi baja nincs, nem fáj a hasa, ne méhes, csak ölben akar lenni. Ok, hogy egyszer felveszem, de meddig? hol van az a határ, ami már az elkényeztetés, és ahonnan már az van, hogy nem tud geyedül megmaradni a kiságyban? mert ma ezt játszottuk, sírt, felvettem, azonnal semmi baja, megnyugodott, visszatettem, még le sem ért a popsija, már sírt borzasztóan, és újra....

Ildi, tök jó, hogy megint írtál :) és köszi a szép tavaszi virágot!! :)

Niki, nekünk barna hód, vagy rozmás, vagy nem tom mi van, az nem annyira dizájnos, de azért remélem apa berakja majd. legalább amikor együtt utazunk :)

Ma reggel megint buktunk egy megabrutálisat, de szerintem túltöltöttem. Már forgatta egy ideje a cumit a szájában, de még ivott belőle, nem köpte ki. Na most már erre a jelre is figyelek... azóta nem volt ilyen megabuki.

Vanish szappan: nekünk is tökre bevált, átlag két naponta szükség van rá;) köszi az ötletet még egyszer!

na megyek, nemsokára fürcsi van...

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Nika csak azért írtam, mert Tarjáni vagyok, aztán ott is körbeérdeklődtem.

De már meg van a Campona száma is vagyis mellette a tanuszié, és ott meg lehet menni szombaton apa anya, és a 4 alkalmas bérlet 6000.

Kataa ti ide jártatok??? ÉS milyen volt?

csernusn
 
 


Sziasztok!

Szerintetek a 3 hónapos oltás után belázasodhat a baba?

Az orvos azt mondta, hogy nem, viszont ma reggel kapta és most vettem észre, hogy lázas. :cry:
Remélem, hogy "csak" az oltástól van.

Üdv.
Éva

KépKép

KépKép
balázs_Éva
 
 


Éva!

Igen. Lehet lázas tőle, nálunk a doki- és védőnénis csapat egyöntetűen állította.
Bár én nem tudom, hogy nálunk volt-e, mert én olyankor (oltás után) estére mindig adok kúpot, pont megelőzésképpen és a nyugtató hatása miatt.

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti!

Én is így csináltam még Attilánál, de most azt mondta az orvos, hogy ez már új oltás és ettől nem lehet.
Lassan úgy érzem, hogy új orvost kell keresnünk.

Köszi a választ!

Üdv.
Éva

KépKép

KépKép
balázs_Éva
 
 


niki:
a Campona melletti uszoda nem a Hófehérfóka véletlenül? Mi azt néztük ki, 6000 ft 4 alkalomra, óránként indulnak az uszik.
Mi is megkaptuk a Panadolos cuccot, nekünk is nyuszi, és eléggé nyomi:) Én a rozmárra hajtottam, de nem jött össze..

Mi holnap megyünk a 3 hós oltásra. Akkor nem törvényszerű, hogy ha a 2 hónaposnál nem volt lázas, akokr most sem lesz?

kaki:
nálunk menetrendszerűen 3 naponta van. Bár tegnap átvágott, jött Apa, hogy ez a gyerek bekakilt. Én meg mondtam, hogy ugyan már, előtte lévő nap volt kaki, nem lehet. Apa csak mondogatta, hogy ugyan nézzem már meg, én meg, jó egy óra múlva, hogy hallgasson már el, megnéztem. Tényleg kaki volt! :)

winnie:
szerintem azt észre lehet venni, amikor már csak hiszti van. Én fel szoktam venni, ha akkor a kezemben elhallgat, akkor semmi baja nincs, mert ugye akkor a kezemben is sírna. Kicsit nyugtatgatom, dumálunk, aztán lerakom, és megpróbálom elvonni a figyelmét. Ha akkor elkezd sírni, egyértelmű hiszti, nem veszem fel, hanem beszélek hozzá, meg mindenféle vackot rázok neki, valamelyik csak leköti:) Általában beválik.

Ma volt nálunk a két héttel fiatalabb kisfiú háztűznézőbe.:) Ádámnak hívják, és dumáltak egymáshoz, nézték egymást.:) Az ő apja mondogatta, hogy dumálni kell a csajoknak, én meg mondtam Pannának, hogy kellesse kicsit magát:)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Winnie!
Örülök, hogy a kék is tetszik, de azért ez egy gonosz dolog volt. Van a szinten valakinek kisgyereke? De akkor sem meri nyilván belerakni, mert kikaparod a szemét. Ha meg nem magának lopja, akkor tiszta macera eladni, nem?

Lányok!
Örülök, hogy hasznosnak tartjátok, hogy "itt vagyok". Köszönöm, hogy ezt le is írtátok.
Az az igazság, hogy a legtöbb esetben csak erősen részinfókat tudok. Nyilván azokat, amiket Ti a legfontosabbnak tartotok. De biztosan van mit finomítani a képen. Miért gáz szoptatási tanácsadót felhívni? Kata! Ugye, hogy nem az?

Leírok egy kérdéssort (vigyázat, hosszú lesz!). Aki úgy gondolja, hogy szeretné, hogy én vagy valaki nálam hozzáértőbb segítsen, az kérem kitöltve küldje el priviben, OK?

Előtte még pár gondolat:
Éva!
Oltástól is lehet, a másik kedvenc az úgy nevezett 3 napos láz. Két napig láz, egyéb tünet nincs. Harmadik napon indifferens, jelentéktelen kiütések testszerte. Negyednapra semmi.

Szájpenész.
Kezelése lehet NAGYON macerás. Ha a bórax nem, vagy csak átmeneti eredményt hoz, akkor érdemesebb brutálisabb szereket használni. Nystatin tartalmú ecsetelő a babaszájra, Betadine, Canesten felváltva szopi után rögvest és csak szopi előtt lemosva. Prüccsel így sikerült kikerülni ebből a vacakból. Ami még lehetőség, hogy szüljünk burokban, majd ne engesjünk a baba közelébe csecsemőst... :D :wink: Hugival.

Egyébként mindent kipróbálunk. Hugi láthatólag ujjszopós lesz egy cumista és egy cicista után :D :D :D

Gödön a welness hotelben a babaúszás ára: az egy hónapos 10 000 ft, ha csak egy alkalomra mész, akkor 3600Ft :evil:
Még szerencse, hogy nem az első gyermekünk, így szervezett úszásra nem volt szükségünk.

No, akkor a kérdések, Iboly honlapjáról másolva. Van egy nagyon hasonló listám, de azt be kellett volna pötyögnöm egyenként. Ezek a válaszok segítenek a helyzetet felmérni, de nem helyettesítik az esetleges személyes megfigyelést. Adott esetben az orvosi vizsgálatot és/vagy kezelést.

Szülõk neve:
-Telefonszám:
-Hogy hívják a babát?
-Kisbaba születési ideje?
-Hányadik hétre született?
-Van-e valamilyen betegsége?
-Hányadik baba?
-Korábban hogy sikerült a szoptatás?
-Mi a probléma, ami miatt segítséget kér?
-Kért-e már segítséget valakitõl?
(-Gyermekorvos neve:
-Rendelõjének címe, telefonszáma:
-Védõnõ neve:)

-Milyen volt a várandósság? Problémamentes vagy adódtak komplikációk, és ha igen, mi?
-Volt-e a várandóssága alatt hüvelyi gombás fertõzése?
-Ha igen, mivel kezelték?
-Melyik kórházban szült?
-Milyen volt a szülés? Spontán, hüvelyi vagy császár, vákumos, fogós?
-Kapott-e Ön fájdalomcsillapítót, érzéstelenítõt, epidurált, infúziót, altatták-e?
-Megszoptatta-e a szülõszobán a babát? Ha nem, mikor szoptatta elõször?
-A kórházban egy szobában volt-e a babával?
-Milyen gyakorisággal szoptatta?
-Éjjel együtt voltak-e?
-Éjjel szoptatta-e?
-Kapott-e a baba a kórházban vizet, teát, tápszert?
-Kapott-e a baba a kórházban cumit vagy cumisüveget?
-Használt-e a kórházban bimbóvédõt?
-Besárgult-e a baba?
-Ha igen, milyen kezelést kapott? Adtak-e emiatt valamilyen folyadékot neki?
-Hány nap után mentek haza és mennyi volt a baba súlya?

-Otthon mikor kezdõdtek a problémák?
-Milyen gyakran szopik a babája?
-Hányszor szopik 24 óra alatt?
-Egy vagy kettõ mellbõl szoptatja egy szoptatás alkalmával?
-Mennyi ideig van egy mellen?
-Méri-e a babát a szoptatások elõtt és után? Ha igen, milyen eredménnyel?
-Kérem, írja le mennyi volt a baba születési súlya, mennyi volt a legalacsonyabb súlya, és azóta, mióta hazamentek, milyen mérési
eredmények voltak (hetente vagy havonta, stb.)?
-Kizárólag szoptatja vagy kap mást is (tea, gyümölcslé, tápszer, fõzelék, stb.)?
-Mióta és milyen gyakran, milyen mennyiséget (kb.)?
-Használnak-e cumit, cumisüveget, bimbóvédõt? Ha igen, mióta?
-Szoktott-e fejni? Ha igen, szokta-e fertõtleníteni a mellszívót valamilyen szerrel?
-Milyen pozícióban szokta szoptatni a babát (ülve, fekve, hónaljtartás)?
-Milyen magasságban van a baba, ha ülve szoptatja?
-Hogyan fekszik a baba szopás közben? Az oldalán vagy a hátán és elfordítja a fejét a mell irányába?
-Ha a babája szopik, "ráharap"-e a bimbóudvar egy részére is vagy csak a bimbó van a szájában?
-Kissé kifelé fordul-e az ajka (alsó, felsõ) szopizás közben vagy beszívja?
-A nyelve a bimbó alatt helyezkedik el?
-Ha helyesen teszi mellre, a szoptatás során nem változik-e a pozíciója, pl. megszakad a vákuum? Vagy esetleg nem tud rajtamaradni?
-Hány pisis, kakis pelusa van 24 órán belül és ezek textil vagy eldobhatós pelenkák?
-Milyen színû szokott lenni a kakija?
-Nincs kirepedve a mellbimbója?
-Volt-e/van-e mellgyulladása? Milyen tünetekkel?
-Fájdalmas-e a szoptatás, és ha igen, mikor?
-Milyen jellegû fájdalmat érez?
-Lemossa-e a mellét szoptatások elõtt/után? Ha, igen, mivel?
-Használ-e a mellbimbójára valamilyen krémet?
-Van-e kiütés a mellbimbóján?
-Van a babának szájpenésze?
-Hasfájós-e a baba?
-Kap a hasfájásra valamilyen teát vagy gyógyszert?
-Mit javasolt az orvos, védõnõ?

-Ön Mennyit eszik? Mennyit iszik? Mennyit pihen?
-Van otthon segítsége?
-Iszik-e Lactoherb teát? Ha igen, mennyit és hány filtert naponta?
-Önnek volt-e, van-e hormonális betegsége?
-Volt-e, van-e pajzsmirigy betegsége?
-Van-e cukorbetegsége?
-Egyéb betegsége?
-Szed fogamzásgátlót?
-Dohányzik?
-Volt mellmutéte, mellsérülése?
-Mit vár tõlem?

Szép jó éjszakát!
Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Húúú snoopy! Ez tényleg hosszú:)
Én kitöltöm holnap, és küldöm neked. Köszi előre is!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


kedves roni nagyi, nagyon kerem, mutassa meg hozzaszolasomban azt a reszt, ami adok-kapok stilusra utal. hozzajarulna a szemelyisegfejlodesemhez, koszonom.

a latvanyos fejlodeshez annyit, h a gyerek meg mindig nincs 5 kg, pedig tegnap volt 4 honapos, lehet, tapszer nelkul 4,5 se lenne. szoval mit kellett volna csinalnom, ha mint azt mar irtam a tejmennyiseg semmilyen modszerrrel NEM volt novelheto?

KépKép
felixanyul
 
 


Sziasztok!

Winnie, milyen fajta babakocsitok volt, hogy bordó? Nekünk is bordó a babakocsink :-).

Éva, belázasodhat az oltástól Gergő. Nekem azt mondták, hogy a harmadik hós oltástól általában beszoktak lázasodni. Lidinek sem volt semmi a másodiktól viszont a harmadikhósnál hőemelkedése volt másnap.

Ilgya, úgy néz ki, hogy a köhögések elmúltak és amit köhögésnek gondoltunk az a félrenyelésektől volt. Tegnap is feküdt mellettem Lidi én meg ettem ő meg annyira figyelt engem és járt a keze, lába, hogy félrenyelt. Szerintem ilyenkor ahogy veszi a levegőt és nyel amiatt van a félrenyelése mert nagyon belelovalja magát a játékba. :-)
Nagyon szép a virágos kép. Jó ránézni :-).

Anyuka megszólítás nekem is furcsa volt, de már én is megszoktam.

Nekem inkább a saját nevem ami szokatlan, mert tavaly volt az esküvőnk a férjemmel és még sokszor a régi nevemmel mutatkozom be. Aztán javítanom kell és ilyenkor azon gondolkodom, hog y na most tuti hülyének néznek mert nem tudom a saját nevem. Skizo vagyok :-). Vagy van a művész nevem és néha azt használom.

Nekünk nagyon mozgalmas hétvégénk volt. Szombaton jó nagyot sétáltunk a városligetben és olyan furcsa volt, hogy nem itthon kóricálok körbe-körbe a telepen hanem más környezetben, ettől különösen jó volt. Délelőtt 11-kor indultunk el és este negyed8-ra értünk haza. Vasárnap meg elmentünk vásárolni a Lurdyba és olyan fura volt, hogy tudok vásárolni rucikat és nem csak tréningbe tudok már járkálni. :-) Nőnek éreztem magam megint. Aztán még egy jó nagyot sétáltunk a telepen közben ettünk egy fagyit is és kb negyen4-re értünk haza. Nagyon hamar elment a hétvége így.

Húsvétkor ti mit csináltok?

Kép

Kép
antekirt
 
 


Flexianyul, szoktad venni a kismama újságot? Mert most a kismamában egy anyuka panaszkodik, hogy a gyermeke majdnm két éves és csak 8500g. Adott neki hízlaló tápszert de attól sem hízott és elvitték mindenféle kivizsgálásra, hogy nincs-e baja. Persze semmi baja nem volt.
Netán olvastad?

Kép

Kép
antekirt
 
 


Flexianyul, szoktad venni a kismama újságot? Mert most a kismamában egy anyuka panaszkodik, hogy a gyermeke majdnm két éves és csak 8500g. Adott neki hízlaló tápszert de attól sem hízott és elvitték mindenféle kivizsgálásra, hogy nincs-e baja. Persze semmi baja nem volt.
Netán olvastad?

Kép

Kép
antekirt
 
 


Nika
Huha,az allitolag feler egy szulesi fajdalommal :?

Niki
Igen odajartunk es ez a Feherfoka,nagyon jo volt,bar akkor meg a regi uszoda uzemelet,az uj mar biztos szebb.Az oktatok kedvesek es hozzaertoek voltak.Csomo apuka is volt,pont az idopont miatt.

Kiscsiko
Ja igen tenyleg lehet az antibitikumtol.En ittam a Normaflore-t meg a baba is heti egyszer,mert azert valami csak atmegy atejbe,jobb ha a belflorajat helyreteszi ez.
En szedtem Alexnal Cerazettat,de kevesebb lett atejem,meg Alexnal.Most pont ezert nem kertem ilyet,amugy nem volt vele mas gond es lehet hogy van akinel ez sem jelentkezik.

Winnie
Hat en Leont van hogy orakig fogom a kezemben delutan.Nagyon igenyli mar a kozossegi letet,szoval ha azt akarom hogy csendben legyen amig Alexxal jatszunk,hat a kezembe fogom.Szerintem ha igenyli,miert ne vedd fel akar orakig.Fontos hogy kialakuljon benne a bizalom irantad,es ennek most van itt az ideje,kesobb ha mar maszik nem fog ennyit olben lenni,mert erdekesebb a vilag.
Persze ehhez kell az hogy ilyenkor amugy sem csinalok semmi hazimunkat mar,tehat van ra idom boven.
En nem hagyom kint a babakocsit,egyreszt elfer az eloszobabana,masreszt meg hideg lenne.Bar elvinni nem vinnek el,de nem szeretnem mondjk ha egy kutya,macska belemaszna pl..Nagyon rossz ez hogy sehol sincs mar biztonsagban az ember dolga...

Eva
Nekunk is azt mondtaa doki hogy elvileg nem lazasodhat be.Nem is lett az egyiknel sem,es kupot sem adtam.Alexnal megmindig adtam emglozo kupot is.

Iboly
Biztos elkerulte a figyelmedet, valaszolnal nekem arra, hogy hanyasos virus utan mikor jon vissza a tej,kb hany nap???Csutortokon volt nekem es azota minden napom szopival telik. A tegnapi nap pl ugy telt hogy evett delig 3*ahogy szokott aztan fel 1 es fel3kozott vegig evett.Majd 5-9 kozott is majdnem vegig,epp hogy vacsiztunk meg furdettem a nagyot.Szoval ez tart 4 napja.Elegge lefaraszt fizikailag is ,de az meg csak Ok lenne,viszont O sir merthat ugye ehes.....Baratnom ad tejet ,azzal potolom este.
Iszom mar 4 litert is naponta,semmi megeroltetot nem csinalok,marha a seta nem az ?!:wink: 8)
A kerdessor tenyelg hasznos, nagy reszet nekem mar feltettek,meg Te ismered mar a tulnyomo reszet a storymonak ugyhogy azert nem terhellek a valaszokkal.

Kép
Kép
kataa
 
 


Winnie: én nem tudom, mennyire vagyok mérvadó, de én kiveszem a kiságyból akkor is, ha "csak" hisztizik. :oops: Ha velem szeretne lenni, legyen. Végülis nekem csak ő a dolgom. Egyébként ha olyanja van, akkor alszik rendesen a kiságyban, szóval nem gondolom, hogy nem tudna ott aludni. Valahogy én nem hiszem, hogy ilyen piciket még el lehet kényeztetni. :roll:

Antekirt: ja, Tündi is szokott félrenyelni, én meg közben azt gondoltam, hogy milyen béna a gyerekem, hogy még a nyálát is képes félrenyelni. :lol:

Felixanyul: lehet, hogy hülyeséget mondok, de miért baj az, hogy ennyi kiló most Misa? 6 hónapos korukra kell megduplázniuk a születési súlyukat. Tünde most kb. 4800 g, de amilyen tempóban mostanság hízik, nem lennék meglepve, ha nem sokkal lennénk 5 kiló felett 4 hónaposan. De abban reménykedek, hogy 6 hónapos koráig még van ideje 6,5 kilósnak lenni, mert annyi a születési duplája.

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

kata: tudnál nekem valamit mondani a Hófehérfókáról? mindig a fertőzésektől rettegek, nem nem akarom kihagyni a babauszit sem.:) Hány hónapos kortól mentetek?

Leányzóm alvás közben szó szerint kivetkőzött magából a múltkor,most találtam meg a képet, el is küldöm:)
Na majd jövök még oltás után...
Pussz!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1175584957.25.jpg[/img] Alvás közben sztriptíz.:) [/img]

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes hát jót nevettem a képen. Nagyon édes ahogy felvan húzva a kislábikói, ő meg jót alszik közben :-)

Kép

Kép
antekirt
 
 


Mági: oltári a lányod! :lol:

Egyébiránt meg :cry: :cry: :cry: , mert a csípőszűrés voltunk és sínbe teszik Tündérke lábikóját. A jobb lábáról már le is vették a mintát. Bár a lábfeje áll csálén, mégis lábközéptől lesz a sín. :roll: :cry: Fogalmam sincs, hogy mennyire fogja zavarni. Jövő héten lesz kész és akkor megyünk vissza feltenni. Remélem, nem kell sokáig hordania.

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Ilgya! A nagyfiam 14 éves, a nagyobbik lányom 13 lesz májusban. Nagyon jó a fotó, úgy látom nemsokára a mi kertünkben is virágozni fognak a nagyobb fák is, majd rakok én is képet.

Winnie! Én is mindíg felveszem, igaz sokan mondják, hogy elkényeztetem, de szerintem nem. Én az ösztöneimre bízom ezt a dolgot és azok azt diktálják, hogy ne hagyjam sírni :lol: . Egyébként is az én lánykám kiköveteli amit akar :lol: .

Nika! Örülök, hogy jobban vagy!

Nekünk is megjött a panadolos valami pedig én múlt hét szerdán töltöttem ki.

Jön a hidegfront, olyan fejgörcsöm volt éjszaka, hogy nem aludtam semmit :cry:

Mágnes! Nagyon aranyos fotó :) !

Snoopy! Hogy álltok a lakással?

Szép napot mindenkinek!

KépKép
mandula35
 
 


Sziasztok!

Mágnes!
Ez a csajszi haláli! :D

Kata!
Bocsi, hogy nem írtam, de pontos adatok nincsenek rá. A terápia tejcsalogatásra tök jó, amit csinálsz. Nekem már eredményt hozott volna. De nekem Cerazette-től sem csökken. Nem vagyunk egyformák. Kitartás, ha kicsit később is de alakulni fog. 4l-nél ne igyál többet, mert a több is gáz lehet. Cici-cici, pont ahogyan eddig. Nagyon profik vagytok a barátnőddel! :D Örülök, hogy anytejjel pótoltok!
Sajnos a sok adat kavarog a fejemben, így nagyon hasznos lenne, ha mégis kitöltenéd.... :)

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


hali!!

gondoltam ide is leirom milyen gyorsan növünk.Patrik ma 6060grammos és 63 centi :lol: és ugye 3670 el született aminek a duplája az 7340gramm.tehát valószinű hogy mi simán elérjük ezt a súlyt féléves korára. :P :P :P :P :P :P

ma kiválogattam és elraktam a kinőtt rucikat.és bőgtem egy jót.főleg annál amelyik először volt rajta.na azt nem adom oda senkinek.még a kistesóra se adom fel.aztán majd az övét is elteszem. :P
kismama18
 
 


tesek fe Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
kismama18
 
 


ja meg klépzeljétek vettünk neki forgót az ágy fölé 15 ért erre úgy kell a kiságyhoz kötözni mert olyan szarul van megcsiszve az a része ami evileg a rácshoz fogná és nemengedné előre dölni.

Kép Kép Kép


meg nézzétek meg az én frankó babakocsimat :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: simán letom szedni a gumit a kerékről.és basszák hozni a másik kereket!!!!!!!!!4felrobbanok

Kép
kismama18
 
 


bocs hogy ennyit irogatok már megyek is sétálni!!!!!!!!!!!!!szoljatok ám ha nagyon sok képet tennék fel és ez zavar valakit. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
kismama18
 
 


Magnes
Akkor meg a regi uszoda volt, de az is tiszta volt.Alex 4 hosan kezdte az uszit.Soha semmi fertozest nem kaptunk el,sem O sem mi.Azota a szep uj uszibn ,meg plane nem lehet ezzel gond,ugyhogy hajra :wink:
Nagyon edi a kiscsajod :lol:

Tinu
Es miert kell a sin,egyenesitik a labat?Nem kerdeztel ra hogy pontosan mi a gond? Nagyon drukkolok, hogy minden Ok legyen!!!!!

Snoopy
Koszi,hat kitartas az van tudod :wink: Szerencsemre baratnom 6 honaposa egyik cicit nem fogadja el,igy azt feji nekem. Tudom ,hogy ez nagy aldozat a reszerol, dehat megis csak 17 eve a baratnom, ( es szerencsere 5 percre lakik gyalog), ugyhogy megteszi :wink:
Ha lesz idom kitoltom neked holnap.

Kép
Kép
kataa
 
 


Kata: az egyik lábfeje kicsit befelé áll. Azt kell megfelelő pozícióba tenni. :cry:

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Graco kocsink van, abban van (volt :() szép bordó...

KÖszi a mindenféle válaszokat!

Ma megint volt megabukás, ezek azért kikészítenek...
meg most két napja kevesebbet eszik. ilyen van, hogy 1-2 napoit kevesebbet esznek? eddig 130-140-et simán megevett, moist néha küzdeni kell a 100-rt. Ma a nagybukás is úgy volt, hogy 80-at benjyelt, utána kiköpte, de tökre tátogott, éhesnek látszott baromira, aztán még megevett jó 30-at, na kb ezt bukta ki... néha kicsit megviselnek ezek az etetések :) úgyhogy tegnap megsem volt a kg * 1,5 dl... vagy ennyire ne legyek szigorú? na majd csütin meglátjuk a hízási görbét...

Tinu, remélem nem kell sokáig a sín nektek!!!
Tornáznotok is kell, vagy azt nem?

Mági, édes a kép :)

Ante, nálunk is vannak félrenyelések, ált kaja közben nem figyel eléggé, de van, hogy máshogy is...

Ligetben mi is szoktunk sétálni, de szombaton pont nem voltunk (akkor éppen nem volt babakocsi :? ), de kül majdminden nap arra járunk...

A bal / jobb kezesség szerintetek mikor látszódik? mert kisasszony balkézzel már egészen ógyesen beletalál a szájába, de jobbkézzel még csak reflexesen szerintem, azt csak ma kezdte el felfedezni...

Snoopy, a szinten nincsen gyerek, de a többin igen, de nkeik megvan a saját kocsijuk, az is kint volt eddig, de szóltam bevették...

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok!

Tinu!
Sínje a srácok unokatesójának is volt. Igazán nem viselte meg, hamar csak éjszakára kellett feltenni, amikor talpra állt, akkor billenteni kellett az első cipője talpát, aztán már nem. A sín a dongaláb ellen van. Hangának is befelé állt az egyik oldalon, neki elég volt a lábának külső élét csikizni naponta többször. Állítólag ortopédus vehemenciáján is múlik. :?

Winnie!
Azt hiszem, hogy tudod, vagy legalábbis sejted, hogy mit írnék most. :?

A jobb-balkezesség kb 5 éves korban tekinthető biztosnak. Az első jeleket a konzekvens kanálfogásban lehet sejteni. Azaz kb 8 hónapos korban. Prücs azóta jobb kezes, amikortól először hajlandó volt evőeszközt fogni a kezébe. Zsombi mindjárt 6 éves, de még nem döntött....

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


tudom, snoopy, azt hogy cicire próbáljam tenni.... :) de tényleg félek ilyenkor rögtön vizszintesbe, a maradékot is kibukná... :? nekem ezek a bukások lettek a paráim, minden kajánál drukkolok, hogy csak ne legyen, vagy kevés legalább...
de az normális, hogy kevesebbet eszik?

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok!

winnie, én is ezért kérdeztem meg a gyerekdokit, hogy miért lehet, hogy egyszercsak elkezdett ekkorákat bukni és azért mondta azt a megkötőtápit amit evés előtt kell bekanalazni a babának. Viszont mivel én nem akartam adni neki azt a tápit így vártam egy kicsit és magától elmúlt. Szerintem nálatok is elfog múlni a sok bukás. Viszont ne hirtelen tedd a válladra Rékát hanem lassan emeld el a cicidtől, illetve próbáld azt, hogy kajcsi közben is büfiztesd és hátha a levegő nem nyomja ki a sok tejet a végén.

Mi tegnap bementünk apa elé meglepinek a Hősök terére kenguruval. Annyira bevoltam sózva tegnap és úgy izgultam, hogy megyünk. :-D
Egy éve nem utaztam se metrón, se buszon semmin. Egyrészt mert apa nem engedett, másrészt mert én sem mertem egyedül menni.
Még az ellenőrök is mikor mentem elengedtek simán, én meg hülye lyukasztottam jegyet. Pedig még csak fel se mutattam és már mondta a nőci, hogy de gyönyörű vagy, tessék menni. Lehet nekem mondta, hogy gyönyörű vagyok :-) és nem is Lidinek.
Aztán amikor kijött apa a munkahelyéről sétáltunk egy jó nagyot a Városligetbe, majd villamosoztunk, utána meg jó sokat buszoztunk és 5 megállóval hamarabb szálltunk le mintha azzal a busszal jöttünk volna ami felénk kanyarodik. Amivel jöttünk az nem kanyarodik be felénk így a kertesházak között jöttünk haza és ismét egy jó nagyot sétáltunk. Szóval most úgy érzem mintha valami nagy hőstettet hajtottam volna végre.
Lidi amikor mentünk apa elé a metrón elaludt, pedig iszonyú hangos volt a metró és addig aludt míg kinem jött apa. Így még a kisföldalattin is aludt, pedig ott is hangos volt a hangosbemondó.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Szijjasztok!

Olvaslak ám Titeket, de millió a dolgom. Na meg a szép időben inkább kint vagyunk!

Csak a bukáshoz:

Lilla nagyon bukós volt, azért nem is tudtam mérni, hogy mennyit eszik, mert mire ráraktam a mérlegre, már jött is vissza a kaja. Meg télen volt négy overálja, mert mire elindultunk valahová hármat tuti lebukott, a negyedig néha tisztán maradt. :?

Nálunk nem használt se ez a megkötő izé, se az AR tápszer. Egyedül a kanalas kaja és az ücsörgés segített. Onnantól, hogy már nem csak feküdt, hanem ülve játszott, onnantól megszüntek a bukások.

Vele én mindig hátul utaztam az autóban is, mert menet közben is képes volt bármikor bukni, és féltem, hogy megfullad. Furcsa volt CSengénél, hogy nem bukik, csak ha már nagyon tele ette magát. :D

Megyek, lányok már rég ébren...

Sziasztok!

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Snoopy: nekem is az a bajom, hogy mennyire vehemencia és mennyire valós, megmagyarázható orvosi indok az oka a sínnek. De sajna az ortopédus egyáltalán nem volt kommunikatív - a szokásos egészségügyben tapasztalható eset. Utálom, hogy semmit nem mondanak el és totál hülyének néznek. :evil: Én elhiszem, hogy a legtöbb beteg/szülő fárasztó, de azért mégse viselem jól, ha úgy kezelnek, mint egy 5 éves, idegesítő gyereket. Legszívesebben az összes orvost elküldeném egy kommunikációs tréningre (majdnem agymosást írtam). Nem tudom, mit szólnának a pacienseim, ha én így beszélnék velük...

Winnie: én is azon gondolkodtam, hogy lehet, ha szoptatnál, akkor nem bukna annyit Réka. Mert akkor lassabban szívna és enne. Meg lehet, ha evés közben többször büfizteted és nem engeded, hogy gyorsan beszlopálja az egész kaját, az is segít. Próbáltad már? Persze csak tippelgetek, lehet, hogy semmi összefüggés. :roll:

A mai, már erősödő parám, hogy ma van a 4. nap, hogy Tünde nem kakilt. Minden reggel drukkolok neki, hogy nyomjon, de ma is 1 órányi szenvedés után eredmény nélkül aludt be. Bevallom, megpróbáltam a szélcsövet is, de nem történt semmit. Az unokahúgom kicsiként volt, hogy egy hétig nem kakilt, de én azért már nagyon izgulok. Ilyet még nem csinált a gyerekem.

Kép
Kép
tinu
 
 


Winnie
Hat szerintem si el fog mulni ha mar ul es mast is eszik,addigm meg marada turelem. A legkisebb luku cumibol adsz neki?Merten emlexszem Alexnak a tapi ugy 25 perc alatt ment le Avent 1-es cumival,tehat dolgozott erte,nem csak nyelte.
Az, hogy kevesebbeteszik persze hogy normalis.Bejott a meleg ,talan attol,ilyenkora felnottek is kevesebbet esznek.Szopis babanal is van ilyen par napig ugyhogy a cumisuvegesnel is siman lehet.Ha latod hogy tolja ki ne adj neki,mert a ratoltestol is bukhat jo nagyokat.

Tinu
Sajnalom hogy a doki nem tajekoztatott,de kerdezni kell es nem hagyni lerazni magad.Sajnos itt ez igy mukodik...es egyre inkabb igy fog ebben az uj rendszerben....Neked ehhez jogod van,hiszen tied a gyerek.Ha ugy erzed maradtak kerdeseid, hivd fel es ne hagyd magad :wink:

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Szép napot Mindenkinek! :D
Ildikó: nem tűntem el, igyekszem segíteni a családom ünnepi készülődéseiben. Édesanyám 85 éves és egyedül él, ellátja magát , de a takarítást már fizikailag nem bírja. Testvéreimmel rendszeresen elvégezzük, amire már nincs ereje, sőt kíméljük, mert nagy kincs, hogy köztünk lehet.

Laurát is gyakran meglátogatjuk a férjemmel, mert vannak nála is sírósabb napok. Már 3750 gr, nagyon szeret szopizni. A hasfájás is időnként meggyötri. Hetente még mindig vesznek vért, mert a sárgaság nem akar múlni és az értékek nem csökkennek. Lehet, hogy kórházba kell vinni, ez hamarosan kiderűl. :cry:

Kedves Felixanyul! Bocsánatot kérek, ha mondandóm személyeskedésnek tűnt! Igyekeztem nem megbántani senkit, főként tartozkodom a kioktató stílustól, mert a barátságot mindig értéknek tekintettem :

"A legkiválóbb is tartson nyitva egy ajtót a barátságnak, a segítség fog belépni rajta."(Gracián y Morales)

Kép
Kép
roni nagyi
 
 


Sziasztok jó reggelt,

Roni nagyi,jó,hogy jelentkeztél...
sajnálom az uncsikádat,hogy nem akar múlni a sárgaság,nagyon drukkolunk,hogy ne kerüljön kórházba! :(

Nagyon szép idézet!

Kata,ne is mond...itt már mindenki pénzt ad húsvétkor a gyerekeknek,nem is lehet velük beszélni...
sajnos folyik a hatalmi harc a nagyszülők között,hogy ki adjon többet,és ez olyan rossz :(
(végül vettünk neki egy műanyag csuszdát az udvarra belőle :D ennyi haszna volt:) Most meg fajátékokra gyűjtünk :wink: :D )hihi

Tök édi lehet az utcán Alex,ahogy mutogatja Leont :D

Nika,sajnálom a hétvégéteket :( drukkolok,hogy hamar távozzon a homok...

Kiscsiko,nem oda tartozunk csipőszűrés ügyileg,hanem Pestre a 19. kerületbe. Csak nem értem,hogy most ez egy új rendelet,vagy ez is miért van össze vissza? :oops:
Dávidnál eleve 6 hét után menni kellett,és nem kellett időpontot kérni.Most a Rékánál eleve fél hónapig nyaggattam a dokinkat,amig adott beutalót,mert nekem házhoz jön,de most,hogy van valami új dolog,hogy a beutalón nem tudom hány dolognak kell rajta lennie,így el kellett menni a rendelőbe érte,ez hagyján,erre felhívom az ortopédiát,a nyitvatartás végett,erre közlik,hogy be kell jelentkezni.Kérdezte,hogy mennyi idős a baba,mondom két hónapos,jó akkor április 23.Viszlát,és lerakta.
Nem az a lényeg,hogy minél előbb kiderüljön,ha baj van? :oops:

Nem tudom Rékának is olyan befelé állnak a lábfejei :( gondolom a kórházba látták volna,ha dongalábú lenne,nem :?:

Én írtam Cerazettet.hogy most azt szedem,mert ezt lehet szopi alatt,de ideje lenne elgondolkodnom,hogy hogyan tovább.
Most nem biztos,hogy ettől van,mert Dáviddal is szedtem ,és akkor nem vettem észre,de amióta szedem jobban hullik a hajam,Réka a bal cickómat csak félálomba fogadja el(megváltozott az ize Kép ),nem duzzadnak meg a melleim (talán kevesebb a tejem Kép)-nem állítom,hogy ettől van,mert Dávidnál nem tapasztaltam...csak érdekes,hogy amióta szedem azóta vannak ilyen tűneteim.


Winnie,vedd fel amíg csak tudod :wink: olyan közhely,de igaz,most vedd fel amíg megteheted...hipsz hopsz és elmegy az idő,csak azt veszed észre,hogy fel akarod venni,de ő nem akarja :(
gondolj bele nemrég még a pociban voltak,nemsoká ücsörögnek....
még nem tud egy ekkora baba manipulálni,ha ölbe elvan akkor csak rád volt szüksége,
és mi van ha elkényezteted,kérdem én?Az nem itt kezdődik,legalábbis szerintem :D

tényleg rozmár,nem hód :oops:

Az tök jó,hogy a te rucijaidat adtad Rékapankára :D csinálj sok képet! :wink:

A bukásokat tényleg sajnálom,és a dokid mit mond rá? :(


Éva,mi van Gergővel? Elmúlt a láz?

Mágnes,meg volt az oltás? Sünike hogy viselte?
Nem semmi a kiscsaj...már most pasizik :D

Nagyon édes a kivetkőzős kép!

Antekirt,örülök,hogy elmúltak a köhögések :D
Mi a művészneved? És hogy hogy van? Mit csinálsz?
Jó mozgalmas hétvégétek volt:)

Húsvétkor hozzánk vendégek jönnek :D de hétfőn azért a párom elviszi Dávidot lócsolni a közeli családba,és én is fogadom a kiscsajszival a lócsólókat,már megvan az ünnepi ruci,tök szép,természetesen rózsaszín...majd lemegyünk anyósék telkére,ott ünnepeljük a férjem névnapját...

és ti?

Mandula,gratula a gyerkőkhöz! Akkor van segítséged :D

Kismama,édesek a képek,Patrik úgy nő mintha húznád :wink:
nem semmi,hogy ki kellett kötni a 15 ezres forgót...miért nem viszed vissza? :oops:

Mikortól lehet ültetni a babákat? Anyósom nem érti meg,hogy kicsit még korai a dolog....azzal jön,hogy Dávid már 4 hónaposan ült...
persze,hogy ült,kitámasztva és a fotós bácsi kedvéért...persze nem emlékszik,csak a képeken nézi :oops:

Jó készülődést az ünnepekre!

ildikó
ilgya1
 
 


Kataa, most a nevem az a férjem vezetékneve. Viszont a keresztnevem az megmaradt. De nem nagyon tudom megszokni és sokszor még a régi nevemen mutatkozom be.
Csak vicc volt a művésznevem. Azért írtam mert van pl, hogy a dokimmal időpontot egyeztetünk és van, hogy a mostani nevemmel mutatkozom be és van, hogy a régi nevemmel. :-) A tajkártyámon meg még a régi van de ő is tudja, hogy az ujjat használom már de ő is keveri. :-)

Kép

Kép
antekirt
 
 


Mi húsvétkor lehet kirándulni megyünk, bár még nem tudom. Mindenesetre ezt mondtuk a fiúknak, hgoy ne jöjjenek csak apukám max :-). Nem szeretem a locsolkodást ráadásul végre apával lehetünk így ne zavarjanak minket. :-)

Kép

Kép
antekirt
 
 


Ültetni nem szabad a babákat elvileg, hanem ők tudják mikor akarnak felülni.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, van-e valakinél gond a baba nyelvfékével és ha igen, mit mondott rá a doki?
Nagyfiamnál gond volt, a doki javaslatára húztuk-halasztottuk, 5 éves lett, mire felcsípték neki, azóta is szenvedünk az R betűvel.
Kicsilánykámnál már most megnézettem, neki is le van nőve, doki néni megint azt mondja várjunk. A logopédus szerint viszont minél hamarabb csíptessük fel, nehogy gond legyen majd a hangképzéssel.
Tud segíteni, tanácsot adni valaki?
Előre is köszönöm.

Kép
Kép
marslakocska
 
 


Sziasztok!
Hát ezt nem hiszem el! Piacolni akartunk ma,és a gyerkőc nyolc órakor visszaaludt, azóta szunyál! :? ilyet sosem szokott, reggeli után fél óra alvás szokott lenni! Direkt kitol velem! Pláne,hogy mától elkezdenénk tejcsit szaporítani... Gondolkoztam, hogy felébresztem, de nincs szívem...

Snoopy:
köszönöm a tanácsokat, biztosan sikerülni fog! Persze gondolom közben lesz még özön kérdésem, de elindultunk..:)
na folyt köv. ,gyerek ébred...

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Megjött a kaksi! Juhé!! :D

Antekirt: én szoktam félig ülő pozícióban tartani a gyereket. És az a fura, hogy mostanában (vagy csak most vettem észre?) hasizomból felhúzza magát. Persze imbolyog, meg van mikor csak a fejét emeli, de olyan cuki. Meg az autósülős hordozó sem teljesen vízszintes, elvileg abban is félig ülős helyzetben van.

Jeep: HELP! Megcsináltam az általad ajánlott programmal az albumot, de fogalmam sincs (a férjemnek sem), hogy kell feltölteni a netre. Mikor megnyomom a feltöltés gombot, kiugrik egy albak, amelyik tök üres. Oda kéne beírni valamit? De mit? És végülis hova tölti fel a képeket a netre? Nem értem.

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu!
Gratula a régen várt kakihoz!!! :D

Kép
Kép
marslakocska
 
 


Tinu, már amikor írtam a választ nekem is eszembe jutott az autósülés. De az más mert ott döntve van. De teljesen nem szabad felültetni és úgy hagyni. Ezt akartam írni de nem sikerült :-)

Kaksit kialudta magából Tündi :-)

Kép

Kép
antekirt
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?