Új privát üzeneted érkezett!

Piros!

Nincs kedvetek átjönni holnap délután kicsit? Van nálam a Sárának és Annának pár ruha, mielőtt visszaviszem megnézhetnéd őket.
Ha gondolod hívj fel. Délelőtt megyek cipőért, de délután itthon leszünk.

Orsi!
A gólya dolgot megbeszélhetjük.

Szombaton én szeretnék menni mindenképp Lilivel, úgyhogy aki akar, csatlakozzon!

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Jó reggelt!

Melcsi!

Köszi a jókívánságot! Én a Kardirexbe jártam kismama tornára, egy Kati nevű hölgyhöz. Az nagyon jó volt, kicsi volt a létszám, mindenki névről ismerte a másikat. Amire a védőnőnél kell jelentkezni, az szerintem az előadások szempontjából jó, bár torna abban is van, csak nekem az nagyon nem jött be. Én korán jelentkeztem, mégis csak már kb 30 hetes voltam, mire beraktak egy csoportba.... Sok sikert, remélem találsz valamit!!

Orsi!
De jó neked, hogy Zsezse mással is elalszik! Én annyira biztos vagyok benne, hogy nem aludna el nélkülem Krisz, hogy meg sem próbálom..lehet ez a baj..

Bea!
Kimostam a kis széldzsekit, hogy odaadhassam nektek, de szerintem kicsi lesz Marcellnek ! Azért valamikor találkozhatnánk, hogy megnézd, hátha...

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!

Valójában azért írok, hogy lássam a vonalzón, hogy a nagylányom ma 9(!) éves. Olyan gyorsan öregszik, hogy csak na! Még szerencse, hogy mi mindig ilyen fiatalok maradunk :wink:

Sorsoly! Igazad van! Meg is született a döntés: az új időpont március 30, péntek du. Ajánlom az időnek, hogy addigra újra összeszedje magát!

Zsu meg atlálhat ki egy új kifogást miért nem akarja látni a pofánkat :P :lol:

Kép

Kép

Kép
piros
 
 

 
 

Sziasztok,

Bogi, Zsu, Orsi, nagyon köszönöm a segítséget. Megtaláltam a tornát a kardirex honlapon:

http://www.kardirex.hu/eukp/szolg4.aspx

Holnap fel is hívom őket.

További szép estét.
Melcsi

Kép
melcsi6
 
 


Piros, boldog születésnapot a kislányodnak.

Milyen érdekes, lánynévben nagyon sokáig Annát szerettünk volna, fiúban meg Dávid-ot :D . Most már tuti, hogy kisfiunk lesz, a Márk fut mint név, ez passzol jobban a vezetéknevünkhöz.

Kép
melcsi6
 
 


Sziasztok!
Csak egy gyors bekukk,mert sajna még mindig betegek vagyunk!!!


Piros!
ANNÁNAK BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!!!!!


Mindenkinek szép estét és jó éjszakát kívánunk!!!


Vea/Andi+Erik

Kép
vea
 
 


Sziasztok!

Piros
Boldog születésnapot Annának! Hogy teltek az ünneplések?
Nekünk a jövő hét is jó tali ügyben. Reménykedjünk, hogy a jövő héten már igazi tavasz lesz.

Zsu
egyszer próbáld ki, hátha elalszik nélküled is. :) Zselyke anyukámnak addig kiabált, amig be nem jött hozzá. Az öcsém esetében, pedig engem küldött ki a szobából.

Ez az idő teljesen elfáraszt. Ma semmit se csináltunk és mégis fáradt vagyok. :cry: Remélem visszatér a jó idő, és lehet újra sétálgatni.

szép estét!

Üdv: Orsi

Kép
sorsoly
 
 


Sziasztok!

Már elég rég írtam,lemaradtam valamiről??

Egy kicsit átrendeződtek a napjaink,mert amikor bejöttek a jobb idők,Beni be sem akart jönni az udvarról.Sokat voltunk játszótéren,már nagyon élvezi,nem úgy mint tavaly...
A délutáni alvásunk is ritkult,már nem nagyon igényli,így többet kell foglalkoznom vele.
Azt vettem észre,most jött el az a korszak,hogy nagyon igényli a gyerekek társaságát,mindíg valakit vár,vagy valakihez menne! :P

A másik dolog ami miatt már elég rég ültem gép előtt is,annyira lelassult a gépünk,hogy már egyáltalán nem volt türelmem kivárni semmit hogy megnyisson!Kész küszködés volt az egész!
De most el kell hogy dicsekedjek,végre van új gépünk! :P :oops:
Igaz ezt még meg kell szoknom,mert az xp még eléggé idegen számomra,de biztos hogy tuti lesz!

Bea!
Most már van MSN-em is,igaz fogalmam sincs hogy kell használni !:P ,
Sebaj,majd kérek Tőled egy kis segítséget!

Most elköszönök,mindenkinek jó éjszakát!

Puszi:Klári,Beni

Kép
anyacuka
 
 


Sziasztok!

Klári!
MSN használata nagyon egyszerű. Csak add meg azt az e-mailcímet priviben, amin be vagy regisztrálva, és mi rád keresünk. Aztán már csak dumálni kell!


Orsi!
Mikor jöttök?

Piros!
Jó volt tegnap látni benneteket megint.

Bea!
Mi újság? Csabival mi van? Már elment?


Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Pár sort irok magamról bár aki emlékszik rám az kb. tud rólam mindent.
Marcal városban lakunk.A kisfiam most áprilisban lesz 2éves.Korábban született 2hónappal de minden rendben nála!Szegényke most épp megfázott,folyik az orras köhög :cry:
Kistesóval régen próbálkozunk de sajnos eddig még semmi :cry: /lehet,hogy a korom miatt is?35 vagyok.../

Képet nem biztos,hogy fel tudok rakni majd próbálkozom vele.Most nem tudok mindenre válaszolni a hozzászólásaitokra majd pótolom.

Mindenkinek szép napot Sziasztok Helga
Vendég
 


Sziasztok Lányok!
Rég írtam, de nálunk minden rendben, bár estére már elfáradok, de igazából nincs okom panaszra.
Pénteken találkozunk a szülésznővel, Timeával, eddig kétszer beszéltünk, nekem szimpatikus, sőt Anna is beszélgetett vele a telefonba, igy őt is visszük mert kiváncsi ki az a néni aki majd anyára vigyáz a kisteso születésénél és neki addig apával kell aludnia.
Eldöntöttem, hogy a köldökvért levetetem és tároltatom, ez a csomag is pénteken jön, még a részleteket meg kell beszélnek a dokimmal és a Timeával is.
Úgy néz ki hogy Fanni nagy baba lesz és ráadásul farfekvéses igy a császáros szülés várható, de erről is beszélni szeretnék velük. Egyenlőre azt tudom, hogy gerinces érzéstelenítés lesz és utána rögtöm megkapom a picit szoptatásra és a szobába is velem lesz, apa is bent lehet a szülésnél. Tulajdonképpen nem tudom, hogy mire kell felkészülnöm közben és utána a lábadozásnál. Igy mindenképpen megindítják a szülést, ha igen akkor milyen elvek mentén, vagy megvárják a szülés indulását és igy kezdik a műtétet? Aki tud infot szivesen fogadnám.
Ha minden rendben lesz akkor a 30-i tali jó lesz nekünk, de addig még van egy hét és nem tudom addig lesz-e valami, remélem nem, most szombaton töltöm a 36. hetet, úgy hogy van még időm, bár este és éjszaka vannak már jóslófájások, néha olyan erősek hogy még fel is ébredek rá.
Az újságokat köszönöm a talin majd átnézzük. Jó?
A héten voltam vérvételen ellenanyagszintet néznek, mert valamelyik érték túl magas igy ez már a harmadik ilyen tipusu vizsgálat volt, bár a doki és a védőnő is megnyugtatott hogy nincs ok aggódásra, azért vizsgálják, hogy ne is legyen.
Szóval itt láttam egy kiírás Jóga kismamáknak és Jóga baba-mama elérhetőség 30-5222-674, ennél többet nem tudok. Ha már nem dolgozom fel akarom őket hívni a részletek miatt. Esetleg a kardirexes megoldás is érdekelne, ha van pontos info akkor jó lenne tudni.
Piros!
Annának utólag is boldog szülinapot kívánok.
Bea!
Boldog névnapot kívánok!
A bölcsis képekről, majd szeretnél nálad csináltatni másolatot a mamáknak húsvétra és anyák napjára, ezért majd kereslek. A fényképezőgépemet sikerült megcsináltatni azon a cimem amit ajánlottál. Köszi.
Nos gyorsan csak ennyit. Még jelentkezem.
Szép napot mindenkinek.
Ági
nicsi1
 
 


Sziasztok!!


Bea!!

BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNUNK NEKED!!!



Mindenkinek szép napot!!
Puszi



Vea/Andi/+Erik

Kép
vea
 
 


Kedves Bea barátnőm!
Nagyon boldog névnapot kívánok neked!


Csajok!

Úgy néz ki, lassan azért javulgat az idő! Szép hétvégét kívánok mindenkinek, nekem lassan pakolnom kell, éjjel indulunk Németországba. Ha belegondolok, többet fogunk utazni, mint ott lenni, na de sebaj...

Puszi mindenkinek!!

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!


BEA! Boldog Névnapot kívánunk Neked!
Mi újság?

Ági!
De jó, hogy jelentkeztél!

Nekem egy valami furcsa volt az írásban, hogy a császárnál bent lehet apuka? Nálam még az üvegajtón keresztül nézhette, de 3 hete szült unokatesóm felesége császárral nagy babát, és náluk már az üvegajtóhoz sem engedték oda az apukát. Meg mástól is ezt hallottam.
Ugyanakkor vannak pesti kórházak, ahol meg beengedik az apukát.

Nem gerinc, hanem spinális, gerinc közeli érzéstelenítés van, amit én egyik alkalommal sem éreztem, az a lényeg, hogy mozdulatlan maradj amíg beadják. És egyáltalán nem vészes, meg a császár sem az.
Piros pl. 3 gyereket szült meg így, ő biztos többet tud erről mondani, én csak kettőnél tartok :)
Amúgy igen, utána odaadják a babát, onnantól végig veled lehet.

Lányok!
Ki jön szombaton?
Orsival beszéltük ma, hogy megyünk.

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Bea!
Én is nagyon boldog névnapot kívánok neked!

Kép


Bogi!
Ha nem gond felveszlek MSN-re.Megnéztem IWIW-en az azonosítód.Bea ismerősei között engem is megtalálsz,ha gondolod!

A többieknek meg majd elküldöm,esetleg akit érdekel szóljon!

Üdv:Klári!

Kép
anyacuka
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm Nektek a névnapi köszöntéseket!! Nagyon jól esik,hogy gondoltok rám!

Piros!
Utólagosan boldog szülinapot Annának!!!!
Azt az osztrák fürdőt én is néztem már a neten,nagyon jónak tűnik,a tesómék voltak ott,nekik is nagyon tetszett.
A jövő péntek nekünk is jó,előreláthatólag :lol:

Enikő!
Meggyógyultak a gyerkőcök? MIlyen fintorgás mentesen eszik a citromot :D Gratulálok az egyedül evéshez!!! Mi is próbálkozunk,az ebéd még elég érdekes,azt gyakorolni kell, több megy Marcell háta mögé,mint a szájába :D A szilárd ételeket már nagyon szépen rakosgatja a szájába,egy baj van,hogy ha már nem kér többet,ledobálja a földre.
Tündének írtam az iwiwen,jól vannak,igaz nagyon szűkszavúan válaszolt kérdéseimre :(

Zsu!
A péri éttermet ki fogjuk próbálni,majd egyeztetünk Veletek időpontot,egyszer biztos összejön :wink:
A kabátot majd megnézem.
Sajna ma nem volt időm bemenni megnézni Neked a traktort,de szerintem beszélj Pirossal,hátha tud szerezni.
Jó utat Nektek és jó szórakozást!! Remélem holnapig tovább javul az idő.

Bogi!
Lemaradtam cipő ügyben?
Szülinapodat ünnepelhetjük.
Csabi még csak jövő héttől fog Miskolcon dolgozni,ma pont ott vannak a UPC-nél bemutatkozáson.
Már előre rettegek ettől az időszaktól. Talán ha jó idők lesznek könnyebb lesz,majd sokat csavargunk. Itthon csak nyavalyognék. :(

Csajok Mindenkit meglátogatunk!!!!!

Szia Melcsi,üdvözöllek közöttünk!

Vea!
Erik hogy van?

Klári!
Én nem kaptam értesítést az msn-en,hogy felvettél. Megpróbáltalak én felvenni Téged,remélem sikerült.A freemail-es email címed eleje úgyanaz,mint a citromail?

Helga!
Nem vagy Te öreg,én 38 évesen lettem terhes Marcellel,biztos összejön hamarosan,drukkolok Neked :!: :!:
Kisfiadnak jobbulást,gyors gyógyulást kívánok!

Ági!
De jó,hogy jelentkeztél!
Örülök,hogy meg tudták csinálni a gépedet.
Újságokat én is találtam Neked,bár a javát már kidobáltam helyhiány miatt.
Vigyázz Magatokra. Meddig dolgozol még?

Orsi!
Köszi a képeslapot!
Képzeld Csabi mégis összerakta az asztalt meg a székeket hétvégén,nagyon tetszett a gyerekeknek. Kiraktuk az udvarra,ott fogják használni. És mit gondolsz mi volt az első teendője Marcellnek? Mászott fel egyből az asztal tetejére.,onnan kiabált. :roll: Szerencsére nem olyan magas és ha le is esik nem üti meg magát olyan nagyon csak a füre esik. Sajna ebben a hülye időben be kellett mindent pakolni a kamrába :evil:
Nagyon várjuk már a jóidőt,hogy újra ki lehessen menni játszani,meg játszóterezni.

Puszi!
Bea
beátab
 
 


Sziasztok!

Úgy elkeseredtem, nincs is erőm visszaolvasni. Beesett egy meló, ami szép és jó, de pont 30-án kell Zágrábba utaznom miatta. Ilyen reggel megyek-este jövök út lesz, nem poén. Viszont arra pont elég, hogy áthúzza a számításainkat a talival! Átok ül ezen a játszó avatón! Úgyhgy bocsánat, de ezt most nekem kell lefújnom.

De nem adom fel! A következő péntek már nagypéntek, így azt nem erőltetném, de mit szólnátok április 13-hoz? Sajnos hétközben nekünk nem jó, ezért kell ilyen sokat ugranunk az időben.

nagyon sajnálom.

P.

ui. Ja, boldog névnapot Beánk!

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!

Klári!
Én sem kaptam értesítőt msn-en.

Bea!
Hát persze, én bulizni akarok a 30. szülinapomon.
Cipő ügyben még nem maradtál le semmiről. Tavaszi magas szárú cipők már vannak, fiúban vannak már nagyon cuki félcipők, és lány félcipők is lesznek jövő hét elején. Ezek olyanok, amit szép rucihoz is fel lehet adni, de sima oviba járósnak is jó. Ezek a boltban 4490 18-24-ig, 25-30-ig meg 4890.
Ha kell valami csak szólj.

Piros!
Annyira kíváncsi vagyok mit mondott Tamás a fociról. Tetszett neki?
Amúgy szerintem ne aggódj ezen a tali dolgon. Összejön, amikor összejön.
Ránk számíthatsz!

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi!

Nagyon tetszett Tamásomnak a foci. Köszöni a lehetőséget. Serintem menne többször is.

Receptet megtaláltad a postaládádban?


Tali márpedig lesz!


P.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Szia Piros!

Nem néztem, mert későn értem haza. Most akkor kiszaladok érte.
Nagyon köszi!

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Semmi jóról nem tudok beszámolni :( !Tegnap voltunk vissza dokinál gyogyultnak nyílvánitotta Eriket(beteg volt majdnem 2 hétig),Este fájt a füle!Mentünk ugye hallás vizsgálatra hát a gép nem működött tökéletedssen,ezért nem nagyon tudták bemérni a dolgokat!(egyébként a rendelőbe kellett mennünk nem a kórházba)Utánna át kellett mennünk a fülészetre,ott Erik már lázas volt el is aludt az ölembe!Bementünk a Fücsek volt ott!Bele nézett elszörnyülködött,fel is szúrta neki mind a kettő fülét :( !Amit én ott átéltem nem kivánom senkinekA szívem majdnem megszakadt!
Na de ennyi is voltam mára,mert nagyon lázas Erik még mindig!!!
Bocsi hogy nem reagálok vissza az írásaitokra!!Remélem megértitek!!!


Puszi mindenkinek!!!!
Sziasztok!!


Vea/Andi/+Erik

Kép
vea
 
 


Vea!

Minden együttérzésem a Tied! Szegény kis Erik! Sok-sok pozitív gyógyító energiát küldök neki!

P.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Vea!
Persze, hogy megértünk. Szerintem a legnagyobb fájdalom, ha a gyerekünknek fáj valami.
Együttérzésünk!!!

Bea, vírusból már kigyógyult mindenki (kop-kop) de tegnap a 18 hós oltással cudarul megjártuk.

Képzeljétek...helyetesítő dokinéni volt (egy vén banya, már bocsi). Szóval adta be Ábelnek a szurit, Ábi visított, pedig nem szokott cirkuszolni, teltek a másodpercek én oda sem néztem, de csak visított, ő meg sápítozott, hogy nem megy be, nem mozdul, stb, fogjam le én is. Ekkor néztem oda, a tű majdnem tövig benn a vállában és nyomja befelé, de a folyadék nem akar bemenni. Ábel visít, másodpercek tovább telnek, csak nem megy, tűt mozgatja benne...már elfordultam, mert nem bírtam, erre megszólal, na végre beindult és benyomta a szlotyit. Állítom belenyomta a vállcsontjába, ezért nem ment beljebb.
Na egész délután sírt Ábel az ölemben és alig mozgatta a karját. Még ma is nyűgös.
Nem tudom lehet-e ebből valami baj, de nagyon kivagyok.

Ágostonnak gond nélkül beadta, ő meg se mukkant, még nézte is.

Tündéről én nem tudok semmit, hát ez van. Vagyis ez lett.
Piros, a tali nekünk is jó később is! Jó utat!!!

Helga, persze, hogy nem vagy kiöregedve a babavárásból! Én is 34 voltam, mikor terhes lettem! IKrekre fel nálatok is!!! :D

Nicsi, a Timi tényleg nagyon jó fej, nekem is ő segített a szülésnél. Ha így kitolódik a tali, már késő lesz neked. Hogy adjam oda az újságokat?

Bogi, ha isten is úgy akarja, én is megyek holnap Zsófival!

Üdv lányok! :(

Enikő
Ágoston/Ábel + Zsófilány
roen
 
 


Hogy került a végére ez a szomorú fej?
Azért ennyire nincs rossz kedvem, bár az iső mocsoksz@r még mindig. :)

Enikő
Ágoston/Ábel + Zsófilány
roen
 
 


Sziasztok!

Enikő
Szegény Ábel!! Ennyi év alatt megtanulhatta volna az orvos beadni az oltást!

Piros
Nekünk április bármelyik péntekje jó. Addigra már biztos szép idő is lesz. :)

Ági
Jó rólatok hallani. Mikorra vagy kiirva? A Timiről én is nagyon jókat hallottam. Doktort is választasz vagy maradsz az ügyeletesnél?

Klári
Felvettelel az msn-en.

Helga
Szerintem nem vagy öreg. :) Főleg mert én is 35 leszek idén. Szabolcsnak jobbulást! Zselyke a múlt héten szenvedett hasonlóban, de már kutya baja.

Bea
Szivesen. :) Csabinak közelebb nem találtak munkát? Miskolc környéke nagyon szép, érdemes lesz majd nektek is elmenni. Örülök, hogy találtatok helyet az asztálkának. Ma Zselyke is azt csinálta, hogy felült a kisasztalra, a lábát rárakta a székre és úgy nyomkodta a szintetizátort.

Bogi
Vártam, hétha bejelentkezel msn-re, de már fáradt vagyok igy ide irok. Megyünk holnap. 10 körül ott is vagyunk. Ha esik az eső, akkor viszont kihagyom. A gólya még nincs kész. :(

A jövőben kicsit mobilabb leszek én is. A kedves elkezdett műszakolni, igy délelőtt is itthon lesz a kocsi néha. A nagy újság pedig az, hogy találtam egy bébicsőszt. Ötven valahány éves néni, kedves, figyelmes. Zselyke jól érezte magát vele. A néni megkérdezte, hogy jöjjön-e még, Zsezsi mondta neki, hogy jó. :) Majd hétfőn lesznek kettesben egy keveset. Remélem minden rendben lesz.

Szép hétvégét!

Üdv: Orsi

Kép
sorsoly
 
 


Sziasztok!

Enikő, Orsi!

Bocs, hogy nem jelentkeztem, de tegnap elhatároztuk apával, hogy kicsit csökkentjük a gép előtt töltöttidőt, és az estéket egymásnak szenteljük, a munka megvár. Bár nekem így nehezebb lesz beütemezni a dolgokat, mert a gyerekektől sem akarok elvenni nap közben időt.

Igazából nem akartam menni holnap, de ha Orsi, és Enikő is jön, akkor megyek. Nekem előre kellett főzni apának, és legkésőbb 9-kor el is kell indulnom, mert Katicát leadom anyuéknál, hogy kis időt Lilivel egyedül tölthessek.

Akkor lehet, hogy találkozunk.

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Hát Bogi, a gyermekek háza nem ott van ahol a vaskakas bábszínház?
Mert mi ma 10-kor ott voltunk, de be volt zárva és egy lélek se sehol :(
Ezt elbénáztuk, pedig nem volt egyszerű elindulni :(

Orsi, örülök, hogy találtál egy kedves nénit. Talán még jobb is, mint valami sedre fősulis lány. Biztos szeretni fogja Zsezse. Mit kezdesz a szabadidőddel?

Már jobban van Ábi hál istennek.

SZép hétvégét!

Enikő
Ágoston/Ábel + Zsófilány
roen
 
 


Csajok!

Most olvastam a Vasárnapi családi matinéról a Richter teremben. 11-től a Four Fathers ad koncertet.
Én szeretnék eljutni a lányokkal. Megfőzök előre ma délután és remélem apája bevállalja a legkisebbet.

Jön még valaki?

Tavaszi szél játszóházon voltatok? Milyen volt?

P.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!

Enikő!
De igen, ott van, legalábbis én úgy tudtam.
Beszéltem reggel Orsival, ő mondta, hogy nem jön, téged is próbáltalak hívni, hogy mégsem megyünk, de egy kissé bonyi helyzet miatt nem találtam a számodat, és nem sikerült felhívnom. Olyan 10 előtt pár perccel találtam meg a számodat, de gondoltam akkor már nem hívlak, mert hátha ott vagytok, és nem akartam megzavarni a játszóházat. Szóval ez elég hülyén jött akkor ki.
Én is azért kérdeztem Orsit, hogy jön-e, mert esett az eső, gondoltam ha nincs parkoló a közelben, akkor az esőben sétálni nem egy jó dolog.
Ne haragudj, tudom, hogy én zsongattalak be titeket, de azt azért nem értem, hogy mi történhetett.
Most is megnéztem a neten, és fent van, hogy Gyermekek Háza 10 óra.

FELHÍVTAM A GYERMEKEK HÁZÁT!
Nem tudtak a dologról. Vagyis jövő héten, április 1-jén lesz, hímestojás kiállítással egybekötve. Na bumm.
Kérdezték, hogy hol jelent meg így, mondtam, hogy a Kisalföldben, a Győr Pressben, meg még máshol is láttam.
Úgyhogy jól behúztak a csőbe, és ebből az a tanulság, hogyha 3 újság is megírja, akkoris fel kell hívni a rendezvény szervezőjét!

Na most aztán ég a pofám, pedig nem is tehetek róla.

Piros!
Én ma voltam így, hogy tegnap megfőztem Atinak, ma reggel csak be kellett fejeznem, hogy megyünk, aztán nem tudtam befejezni semi, meg fentebb olvashattad, hogy aztán mégsem mentünk az eső miatt, úgyhogy holnap nem is tudom mi legyen. Majd lehet felhívlak.



Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi, ez tényleg nem semmi, de nem haragszom Rád, félre ne érts!

Végül is legalább kimozdultunk Zsófival. Árkád lett belőle, ahol aztán költöttünk is. Kikönyörgött egy csillogós cipellőt, pedig marha nagy szüksége nincs rá.

Ma legalább süt a nap!

Hali!

Enikő
Ágoston/Ábel + Zsófilány
roen
 
 


Sziasztok!


Piros!
Ugye ezt megtartották? :)

Milyen volt? Állatkertbe mentek?

Enikő!

Reméltem, hogy nem haragszol, de azért mégis furdal a lelkiismeret. Mindenesetre a kapcsolataimnak köszönhetően a Kisalföldnek írtam egy e-mailt, hogy hasonlóan járjanak el ők is, le kell ellenőrizni az infót, amit kapnak. De hát ezt nekik élből tudni kéne. Most gondolom nem csak Ti voltatok, akik elmentek oda, és jópár gyereket bepaliztak ezzel.

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Nem fogjátok elhinni, de ma mi is pórul jártunk a programmal! És persze az Árkádban kötöttünk ki és költöttünk is :D

Állítólag rossz volt a hírverés és nem vettek elég bérletet, ezért elmarad a sorozat. Kár érte.

P.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!


Enikő
Azért csak jól alakult a szombat délelőttötök. :) A Győri Hétben is megjelent. Jövő héten bepótolhatjuk. A szabadidőmben angol tanfolyamra járok. :) Ezért is kerestem valakit, hogy ne kelljen egy hetet kihagynom, mikor a párom délutános.

Piros
Nem olyan nagy az a Richter terem, megérdemelt volna kicsit nagyobb reklámot. A másik meg az, ha egyszer meghírdetik, akkor már becsületből meg is rendezhetnék. Na mindegy.

Zsu
Milyen volt az esküvő?

Bogi
Még jó, hogy esett az eső. Lehet, hogy a jövő hetet megnézük.

Szép estét!

Üdv: Orsi

Kép
sorsoly
 
 


Sziasztok!

Lányok! Tanácsot szeretnék kérni azoktól, akinek már van nagyobb gyerkőce, és szobatiszta.

Lilit nemsokára be kell iratnom oviba, és mire megy addigra teljesen szobatisztának kéne lennie. Nincs is semmi gond, már éjjel is szobatiszta, de a kaki nem megy, csak pelenkába.
Fél, retteg az érzéstől, hogy csak úgy kicsúszik. Tudom, mert már egyszer sikerült neki véletlen, és akkor volt az a bizonyos Kiszippantotta a popómból mondása, és akkor megijedt, és azóta nem tudok vele mit kezdeni.
Tudnátok mondani pár ötletet? Erzsi mondta, hogy próbáljak mesélni neki kakimanót meg ilyesmit, de Lilit már nem lehet megvezetni ezzel, túl sok esze van.
Valahogy az eszére kéne hatni, de egyenlőre a félelmei erősebbek. Annyira, hogy megint kezdte, hogy szédül stb.

A cumiról való leszokás sikeresen megy. Nap közben nincs cumi, alváshoz még odaadom, de szeptemberig arról is leszokunk. Az egyszerűbb, mert eldugom, és annyi, hogy erős vagyok, következetes, és nincs kibúvó, de a kaka téma más, hiszen a félelmeit nem erősíthetem benne.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Bogi!

Megyünk délután!

Most csak annyit, mert úgyis elfelejteném, hoyg nálunk nem volt hasonló gond ugyan, de általában a "nagylány" duma jött be, ha valamit el akartam érni. Egy nagylány már így csinálja, egy ovisnak már nem gond, stb.

DE szerintem ne erőltesd. Egyrészről még sok időtök van (5 hónap!), másrészről ez nem percenkénti dolog és lehet, hoyg simán ellesz azzal ha reggel elvégzi a dolgát otthon és este újra. Esetleg beszéld meg vele, hoyg Te azt szeretnéd, ha mint a nagy ovisok ezt is a WC-ben végezné és amikor jelez, kísérd ki és adj neki egy pelust, hoyg ő válasszon mit használ. Lili tényleg okos, ezért gondolom, hoyg meggyőzhető. Azután az oviban majd úgyis látja a többi gyereket és majd megjön a kedve.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!!

Bogi!!

Egyetértek Pirossal,nagyon ráértek még szeptemberig van még sok idő!!Én nem jártam hasonló cipőben igy sajna nem tudok konkrét tanácsot adni!De egy biztos semmiképp ne erőltesd a wc-re ülést!Probáld elmagyarázni neki a dolgokat!

Hát rólunk csak annyit ,hogy még mindig betegek vagyunk,már 2 hete!Tegnap voltunk vissza fülészeten még mindig tele van trutyival Erik füle,annak ellenére hogy egész hétvégén ürült neki sokszor a nyakáról töröltem le neki.Tegnap azt mondta a doki hogy ha szerdáig nem ürül ki a maradék ujból felszúrja neki :( !!De most ismét tiszta takony pedig úgy vigyáztam rá mint egy hímes tojásra,és még is vissza kapta! :( Mondjuk voltak egy csomóan pénteken is a fülészeten lehet ott szedett ismét össze valamit!De már komolyan nem tudom mit csináljak vele,vitaminokat is szedünk,gyümit is és zöldséget is eszünk!!Már nagyon el vagyok keseredve!!! :cry:

Ja Bogi és persze akit még érdekel!!

Április 15-én babaruha bőrze lesz ismét az egyetemicsarnokban!!
De érdekes dolgokat olvasshattok róla a www.baba-expo.hu !!Csináltak pár változtatást!!!


Na mentem is !
Puszi mindenkinek!!!

Sziasztok:

Vea/Andi+Erik
vea
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek mi történt.
Ma felhívtam az ovit, mert tegnap este a szomszédom azt mondta, hogy már most túljelentkezés van, és nincs hely. Állítólag egy előzetes listát írnak a jelentkezőkről, akik előbb elmennek.

A vezető óvónővel beszéltem, aki megnyugtatott, hogy nincs ilyen. Mikor mondtam, hogy Borika a Lili barátnője, még azt is kilátásba helyezte, hogy akár egy csoportba is kerülhetnek.
Viszont mondott egy meglepő dolgot is, mégpedig azt, hogy akár holnap vihetném már oviba a gyereket, ha elmúlt 3 éves. Mondtam, hogy még nem teljesen szobatiszta, akkor mondta, hogy persze ráér szeptemberben is, de menjünk el, nézzük meg, szoktassuk egy kicsit hozzá, és lehet, hogy megjön a kedve.
Meglepődtem, mert azt hittem már be kellett volna iratni tavaly, de ezek szerint nem csinálnak belőle gondot.

Úgyhogy a héten megyünk körülnézni, hátha kedvet kap Lili.

Köszi a tanácsot, mindenképp az lesz, hogy várunk.
Lilinél már próbálkoztam a balettos dumával, a nagy ovodás dumával, de nem jön be. Választhatott is, és persze a pelenkát választotta.

Na majdcsak sikerül.

Puszika: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi, nálam Zsófival nem egészen ilyen szitu volt, mert ment a kaki bilibe is, de csak bilibe, mert a wc-t ő se szerette. De az oviban soha nem kakil a mai napig se, mindig hazahozza. De nem szorulásos és nem tartja extrém vissza, nincsenek balesetek, egyszerűen így programozta be magát. Lehet nálatok is ilyesmi lesz.
Most nincs több időm.
sziasztok!

Enikő
Ágoston/Ábel + Zsófilány
roen
 
 


Vea!

Kitartás! Reméljük a tavasz és a sok napsütés majd segít kicsit.


Lányok!

Csak félve írom le, nehogy megint elszúrjam, de beírtama naptáramba április 13-át, játszóavatóra. Hátha a péntek 13 bejön nekünk :D

Piros

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!

Szombaton hazaértünk erről a nem túl hosszú kiruccanásról..Hogy hogy sikerült? Háát... Krisz olyannyira jól visele az éjszakai utazást, hogy majdnem végig virrasztott! Persze, az esküvőre kidőlt, úgyhogy én nem láttam belőle gyakorlatilag semmit. Az ebéden hasonlóan jó kedvű volt...Este 8-kor ugyan már aludt, de 9-re már én is..ezért az otthoni buliról is lemaradtam..Mindegy, másnap jól bevásároltam neki ruhákból, ő meg boldogan játszott addig a gyereksarokban. Én ennek nagyon örültem, legalább valami jó is történt.

Bogi!
Kitartás, egyszer majd csak elengedi azt a kakit Lili! Sokat olvastam róla, hogy a kicsi gyerekek még úgy tekintenek rá, mint egy testrészre, és rossz nekik látni, hogy lehúzzuk a wc-ben!

Amúgy én is fel akartam vetni ezt a témát nálatok! Ki mire voksol és miért? Wc vagy bili?

Vea!
Nagyon sajnálom, hogy fel kellett szúrni Erik fülét, de így biztosan hamarabb kitisztul! Gondolok rátok sokat!

Enikő!
Hát ti is jól jártatok! Remélem Ábi már el is felejtette! Itt a jó idő, megint beszélhetnénk a taliról!

Most ennyit rólunk, írjatok ti is!!

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!!

Zsu!!

Köszönöm ez nagyon jól esett!!Örülök hogy szerencséssen hazaérkeztetek és nem volt semmi gond az uton!!

Amikor Erik leszokott a pelusról nagyon sokáig bilizett,én nem erőltettem hogy wc-re üljön!Aztán csak ugy magától elment wc-re és utánna már magátol járt nem is kellett neki a bili!Van egy kis fellépője a wc-be arra feláll és ráül persze szükítővel!Pisilni már nagyon régóta a Wc-re jár ugy mint a nagy fiúk!! :) Amúgy már ott tartunk hogy éjjel is magától kimegy pisilni a wc-be!! :) Persze mindig felébredek rá és utánna megyek és segitek neki!! :)

Piros!!
Neked is köszönöm a biztató szavakat!!Remélem igazad lesz!!


Puszi mindenkinek!!

Sziasztok:

Vea/Andi/+Erik

Kép
vea
 
 


Sziasztok!

Zsófi sem akart eleinte sem a Wc-be, sem pedig a bilibe kakilni, kizárólag a pelusba. Egy darabig sírva kakilt, és kérte a pelust, mindíg adtam neki, míg egyszer a pisivel együtt ment a kaki is a Wc-be. Akkor nagyon megdícsértük és minden családtagnak külön elmodtuk, hogy milyen ügyes volt és mindíg megkapta a hatalmas ovációt! Egyébként csak 3-4 naponta volt produktum, és nem akarta elengedni a kakit, szó szerint, akkor kakilt amikor már nem bírta tovább tartani. Mindíg tudtam, hogy nem sokára figyelnem kell, mert nyűgösebb volt. Akkor aztán addig beszéltem neki, míg egy kicsit sikerült ráültetni a Wc-re, ilyenkor már a mozdulat is elég volt, hogy kakiljon. Persze megint óriási ováció és örömködés következett az egész pereputtytól! Igy szépen lassan átszoktunk a Wc-re (párszor előfordult, hogy a bilibe ment) a pelusról. Ez az egész eltartott legalább 4 hónapig.
János alapból később kezdte a szobatisztaságot és ő még most is ott tart, hogy kéri a pelust, ha kakilnia kell. Pedig már hamarosan 3 éves lesz őkelme! De nem aggódom, majd szépen lassan ő is megérik a témára. Az én fiam egy kicsit fura, ugyanis a bölcsiben kizárólag a bilibe hajlandó pisilni, míg itthon már rég elraktam a bilit, és csak a Wc-t használja!

Hosszúhétvégén mi is átestünk egy fülfájáson, nem volt egyszerrű, órákat töltöttünk az ügyeleten.
Szerencsére felszúrni nem kellett, nem volt gennyes, cataflammal és antibacival megúsztuk.
Vea, átérzem a helyzetedet!!Nagyon sajnálom!

A táncházas programra mi is el akartunk menni, de nem készültünk el időben ezért inkább nem is mentünk. ezek szerint nem vesztettünk sokat.


Üdv: Márti

Márti
Kép
hideyoshi
 
 


Elfelejtettem, hogy döntöttünk az oviról is! Az Attila utcaiba fogunk járni. Nagyon kedves, családias ott a légkör és szimpik voltak az óvónénik is. A következő szempont az volt, hogy 10 percre van a vidéki buszmegállótól. Augusztus végétől már oda járunk.

A bölcsis gondozó néninktől sajnos búcsút kell vennünk, mert 1-től áthelyezték a Kassákba, nagyon sajnálom, mert a gyerekek nagyon szerették!
Ha vkinek szóba jön az a bölcsi akkor meleg szeretettel ajánlom a Zsuzsa nénit!

Márti
Kép
hideyoshi
 
 


Bea!

Privi ment!

Márti
Kép
hideyoshi
 
 


Sziasztok!

Enikő!
Tettem el dobozt, kell még?

Piros!
Dátum felírva!

Vea!
Én is gondoltam rád, főleg amikor msn-en láttam, hogy már rég voltál fenn.
Bízzunk a legjobbakban.

Márti!
Nálunk egészen más jellegű a probléma, ezt már doki is mondta, mert Lilinél hiába volt ováció, és ezer telefon, megijedt az érzéstől, mikor egyszer véletlen a bilibe kakilt.
Nem hinném, hogy nála a testrész probléma állna fenn, szerintem az kisebb gyerekeknél van, Lilinek már ennél több esze van, sajnos nagyon felfog mindent, és nem lehet megvezetni.
Próbáltam már mindent, hogyha fél, próbáljam erősíteni lelkileg, vagy a jelenlétemmel, vagy a szavaimmal, próbáltuk a nagylány, a balettos, a barátnője Borika példálózást, ígértünk is neki jutalmat (ami szerintem nem helyes ebben a helyzetben), de semmi nem hatotta meg. Felajánlottuk neki, hogy próbálja meg a WC-be, és ha nem megy, akkor adok pelenkát. Ráültettem a WC-re, üvöltött, aztán pelenka lett belőle.
Olyan, hogy visszatartotta, csak kétszer volt eddig, de utána hiába szenvedett, nem volt hajlandó árülni, még pelenkástól sem.

Erzsi javasolta a kakimanó dolgot, most ezzel próbálkozom :)

Na kaka témából mára elég :) :)

Remélem mindenki szuper jól van, végre kicsit jó idő volt, most megint beborult, de talán hideg nem lesz.

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok lányok!
Gyorsan reagálok a témákra, még ebéd előtt, már éhes kicsikém, meg persze én is.
Piros!
A tali nálunk már azt hiszen későn lesz, de gondolok rátok.
Enikő!
Szerintem ha az újságokat a Boginak odaadod az is jó majd mi megegyezünk, ha a Boginak is jó igy.
Eriket sajnálom, remélem hamar rendben jön.
Ovi téma nálunk is aktuális. Holnap megyünk még óvoda nézőbe, majd beszámolok a tapasztalatokról. Szoba tisztaság még nálunk sincs megoldva, bár előre lépés már volt. Annyira nem sürgetem, ha oviba megy akkor is csak ősszel, ha addig sikerül a szobatisztaság, ha nem akkor még marad egy évet a bölcsibe.
Kaki téma nálunk azért nehéz mert nem akar kakilni, mivel elég gyakran szorulásos és fél tőle, amig tudja tartja. Bár legutobb azt mondogatta nem félek tőle és sikerült is, de mindig bilibe, pelusba már régen nem volt. Nálunk a pisi téma lesz majd hosszabb, mivel kiszámíthatatlan mikor szól és mikor nem, ha szól akkor is sokszor van hogy már a produkció közben szól. Remélem a nyári időszak majd segít ezen is.

Most azon morfondirozom, hogy ha tényleg császárral szülök akkor inkább az altatással lenne jobb és nem a helyi érzéstelenítéssel, mivel nekem a csigolyám ki-be jár, elég egy mozdulat és nincs a helyén, majd visszamegy, vagy nem. Szóval tartok tőle hogy mellé szurnak vagy valami. Bár tudom hogy igy a kicsinek rosszabb lesz, de nem tudom mi lenne a rosszabb. A nővérem mind a három fiát császárral szülte, altatásban, ő inkább ezt javasolja. Igy viszont nem tudom, hogy ez meddig tart, mikor kapom meg a picit, tudok-e szoptatni, meg ilyenek. Hétfőn megyek a dokihoz akkor majd kérdezek tőle.
Pénteken voltunk bent a Timeánál, csuda egy aranyos és korrekt nő, Anna szépen elbeszélgetett vele, minden kérdésemre válaszolt, még a Satoéra is. A szülésig még fogunk találkozni, ha még van valamilyen kérdés és a többi. Kiderült, hogy mütét alatt tényleg Sato csak az üvegfal mögött lehet, amit ő nagyon nem is bán ahogy láttam. Ekkor még nem vetődött fel az altatásos téma igy vele erről még nem beszéltem, majd jövő héten megkeresem.
Egyébként a barátnőm is vasárnap szült, egész éjszakai vajudás után, de minden renben van, ma már haza is engedték őket mivel a kicsi 3.50-el született nem sárgult be. Én csodálkoztam hogy ilyen hamar úgy tudtam 5 nap után mehetnek haza.
No most csak ennyit. Ha van véleményetek szivesen fogadom.
Köszi
Ági
nicsi1
 
 


Sziasztok!

Ritkán tudok csak irni s nem is tudok mindent visszaolvasni...bocsi!Szabika még mindig náthás :cry: de ennek ellenére semmi baj vele s igen rosszcsont kisfiú!a 2hónappal előbbi születését/koraszülött.../már behozta,alig győzök utána menni olyan gyorsan megy már régen egyedül.Kistestvérrel próbálkozunk már kb.egy éve de eddig semmi :cry: holnap megyek dokihoz...kiváncsi vagyok mit mond?...
Kisfiamat már régen próbálom bilire szoktatni...szépen rá is ül s sikerül is a kaki/ezt reggel /s a pisi is bele megy.de még mindig azért nem szárazak a pelenkák..ez hosszu idő mig teljesen ki alakul nála.
Képfeltöltéssel is próbálkozom de nem sikerül :evil: esetleg az iwiw-en láthattok rólam képet:Nagy Miklósné néven

Röviden csak ennyit Sziasztok Helga
Vendég
 


Sziasztok!

Ági!
Már célegyenesben?
De jó.

Az altatásos császárról nekem annyit mondtak, mikor kiderült a császár Lilinél, hogy több okból nem javasolják:
1. a babának az altató nem jó, ő is elbódul tőle, légzésének nem tesz jót.
2. nem kapod meg, csak másnap! Csak akkor tudod elkezdeni a szoptatást is, rögtön elviszik tőled. Gondolom őt is megfigyelik, meg téged is az altató hatása miatt.
Felépülés szempontjából szerintem mindegy, hogy ez vagy az.

Egyébként a Maár doki, ha mondod neki, hogy mi a problémád, tudni fogja, hogy hogyan szúrjon meg. Semmi mást nem kell csinálni, csak összegörnyedni, mikor beadják. Na ez hülyén hangzik. Szóval ülsz, és előre hajolsz, közben nem mozogsz. Szóval mozdulatlanul kell lenni, a rossz mozdulat így kizárt!

Végülis mindenképp Te döntsd el, a dokik úgyis az utóbbira akarnak rábeszélni majd, de tapasztalatból mondom, hogy tényleg semmi kellemetlenség nincs benne, vagy maximum az, rossznak semmiképp nem mondható.
Arról nem beszélve, hogy azonnal megkapod a babát!

Helga!
Szabi nemsokára 2 éves lesz? Nem tudom miért, de abban a tudatban voltam, hogy kisebb mint Katica.

Kézeljétek Katica egyik este belepisilt a bilibe :)

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Nicsi! nem kell ám talira várni! Ha van kedved, bármikor szívesen látunk. Általában 4-6 között a kertben vagyunk, ha jó az idő. Csak csörgess meg, hoyg itthon legyek és ne Zágrábban vagy itt-ott. Persze, ha vállalkozol még ilyen nagy útra :D

Nem tudok az altatásról nyilatkozni, nálam mindhárom császár gerincközeli érzéstelenítésben történt (2 spinál és egy epi). DE! Miért nem beszélsz anesztessel? Még az is lehet, hogy kitapogatja a gerincedet, hogy meg tudna-e szúrni. Én pont ellenkezőleg, az altatástól tartottam nagyon. Szerettem volna minél hamarabb látni is a babámat. Meg biztos akartam lenni benne, hogy a sajátomat adják nekem :wink:

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!
Bogi

Szabika most áprilisban lesz 2éves/11.én/tudod...korábban született két hónappal lehet,hogy ezért "picikének"tünik...bocsi elég idétlenül fogalmaztam!Az nagyszerü,hogy Katicád pisilt a bilibe..

Mennem kell bocsi!majd irok Sziasztok Helga
Vendég
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?