Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én is gyüjtöm az aláirásokat,lassan beis viszem a kórházba.
A házon kivül c.müsor már foglalkozott a kórház témával,igaz nem konkrétan a margittal.
Nagymamám most a Margit kórház belgyógyászatán fekszik,és ott is egy kedves beteg néni gyüjtögeti az aláirásokat.
Nevetséges egyébként,hogy igy összeakarnak vonni mindent.
Mamám egy hat ágyas szobában fekszik és középre betettek egy hetedik ágyat.
Ugyebár a belgyógyászat is sorra kerülhet jövöre,de ha már most ez van akkor mi lesz ha a szülészetet és a sebészetet megszüntetik?
Tuti,hogy a János kórházban a folyoson is szülni fognak és még aznap haza engedik a kismamákat.
Én is itt születtem a Margitban.Ebben a szalagos dologban benne vagyok.
Elég nagy a család és mindenki szinte itt született.
Milyen szalagra gondoltatok?

Kép
dorcacs
 
 


Sziasztok! :roll:
A Főigazgató Asszonnyal nem tudtam beszélni, mert testületi ülésen van! A titkárnője bíztatott, és kérte, hívjam föl a Főigazgató Asszonyt délután! Amint megtudok valami biztosat jelentkezem!
Nem lehetne szólni a "Szülőszobát" forgató riporternőnek, hogy tegyen valamit!
Arra is gondoltam, hogy a Nők lapja és az Anyák lapja is foglalkozhatna az üggyel!Mi a véleményetek! :?:
kau. detti
 
 


Sziasztok!
Én ugyan nem a Margitban szültem, de "ős-óbudai" vagyok és együttérzek Veletek. A Kútvölgyis topicba szoktam írni, nálunk is nagy a drukk, mert úgy tűnik azt a szülészetet is be akarják zárni. Folyamatosan követem Nálatok a történéseket, meg az újságokat is figyelem, pont most gondoltam én is a Nők Lapjára, mint lehetséges fórumra. Aláírtam az aláírásgyűjtőt is a bölcsinkben. Anyósom a 3. kerületben védőnő, tőle is érdeklődöm mindig. Szorítok Nektek!

Kriszta

Kép
Kép
kriszta36
 
 

 
 

Sziasztok!

Nem tudom mi volt az ülésen, de a Főigazgató Asszony mindenkivel ülésezik! Azt mondta a titkárnője, hogy holnap 10-kor próbáljam újra!Én mindent megteszek! :roll:
A Mágenheim doktornő koordinálja az aláírásgyűjtést!
Van valakinek ismerőse a Nők lapjánál? Jó lenne egy kis figyelemfelkeltés!Ha van ötletetek írjatok!
Detti
kau. detti
 
 


Sziasztok!

Volt osztálytársam külsősként irogat a Nők Lapjának. Írtam neki e-mailt, remélem mielőbb válaszol! Amint van valami jelentkezem!

Ági
donáthági
 
 


Sziasztok,

Nem tudom nézitek-e/ néztéttek-e a ma reggeli Mokkát.
Szegény Kaszás Attila miatt meghívták dr. Csóka Andrást.
Háááát kemény volt, amit mondott. És A Margit kórházat is szóba hozta!!!!!!

Detti,
Remélem sikerül beszélned a Főigazgató asszonnyal. Kérlek írj mindenképpen, vagy hívj fel a 06-30-5986687-es számon. Mert megyek be. Akkor megpróbálok bejutni hozzá személyesen. Vagy próbálok beszélni dr.Lévárdival.

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Várjuk a híreket!
cas
 
 


Sziasztok!

A Nők Lapja honlapjának egyik szerkesztőjét sikerült megtalálni. Nemsokára írok neki. Remélem lesz belőle valami!

Ági
donáthági
 
 


Lányok sikerült! :D

Tudtam beszélni a Főigazgató Asszonnyal! Ő azt mondta ennek a kezdeményezésnek szerinte nincs akadálya!
Beszéltem az önkormánytatnál Puskás Péterrel, aki biztosított, hogy nem leszünk " törvényszegők"!Ő mindenben segítséget ígért!
Én azt javaslom, hogy kedden március 27-én délután legyen a " demonstráció"1/2 5 -5 között, mert a végső szót 29-én mondják ki! Addig még van időnk, igaz nem sok megszervezni az egészet! Most beszéltem a Mágenheim doktornővel, Ő fölteszi nekünk a Margit kórház honlapjára, mikor lesz az "akció",és szétküldi akinek tudja!
Kérlek, ha olvasod add te is tovább!
Aki nem tud eljönni, a szalagját szívesen elvisszük és kikötjük!Irja ide ki és mikor született a Margit Kórházban, és megcsináljuk a szalagját!
Akinek van még ötlete jelentkezzen: Tel:30/4 96 57 15 :roll: Detti
kau. detti
 
 


Sziasztok!

Meddig kell leadni az aláírásokat és hol?
esyter
 
 


Sziasztok!

Én is a Margitban szültem mindkét csemetémet. Megdöbbentett a hír, hogy bezárják.
Kérlek benneteket, hogy írjátok meg pontosan hol és mikor lesz a demonstráció és mit kell vinni.

Köszönöm szépen:

Csipeszke
csipeszke
 
 


Sziasztok! :roll:

A Zseppyvel abban maradtunk, hogy a találkozó március 27-én kedden 1/2 5-5 között legyen a Margit Kórház elött!
Aki szeretne részt venni a " demonstáción" vegyen 1 méter szalagot, írja rá (alkoholos vagy textilfilccel) ki és mikor született a Margitban, ezt a szalagot fogjuk a kerítésre kötni!
Aki kedden nem ér rá,ha megadja a Margitban született gyermek ill. felnött nevét, szül. évét hónapját, napját szívesen elkészítem a szalagot!
Jó lenne, ha sok szalagot lobogtatna a szélben!Szóljatok akinek csak tudtok!
Aki kedden nem ér rá, és szeretné saját kezével felkötni a szalagját/jait az kedd után bármikor megteheti!
A Dr.Csókay-val készült beszélgetést megnézhetitek a http://tv2.hu/mokka címen!
Ha valami még eszetekbe jut írjatok! Detti :)
kau. detti
 
 


Sziasztok Lányok,

Ezt írtam Magenheim doktornőnek:
"Kedden (2007.március 27-én) 16:30 és 17:00 között szalagos demonstrációt szervezünk.
A demonstráció helyszíne ugyanaz, mint a múltkori tűntetéskor.
Kérünk mindenkit, hogy ha tud gyermekével jöjjön. Illetve, ami a
legfontosabb hozzon magával gyermekenként egy 1 méteres fehér vagy világos
szalagot. A szalagra írjátok rá gyermeketek nevét és születési dátumát.
Természetesen, akinek még nincs gyermeke azokra is számítunk. Ők szimpátiájuk kifejezéseképpen 1 darab szalagot hozzanak."

Beszéltem telefonon is a Doktornővel, így felvállalta örömmel a szervezésben való részvételét. Sajnos Ő külföldre utazik. Szólt a Szülésznőknek, akik ugyancsak terjesztik az infót.
És volt egy remek javaslata:
Szerdán reggel a még Kismamik, és aki érez elég elszántságot magában jelentkezzen a János kórház szülészetén, nőgyógyászatán valamilyen "panasszal". Akárcsak azzal, hogy CTG-t szeretne kérni, bedagadt a lába, megkeményedik a hasa nagyon. Én biztosan megyek, mert "már 3 hete késik a menszeszem és nagyon görcsölök".

Kérek minden jó érzésű embert, hogy jöjjön kedden, hiszen ha "csak" 15-en leszünk nem lesz értelme a dolognak.

Szerintetek az óvodákon, bölcsődéken és gyerekorvosi rendelőkön kívül hova lenne még értelme kitenni hírdetményt?

Aki nem tud jönni, de szalagot szeretne kitetetni az is írjon akár nekem is: kutakne@mail.datanet.hu

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Nagyon szép dolog ez a szalagosdi, de semmi értelme... Ha nem lehet valami jogilag megalapozott akadályt találni, hogy ne zárják be a Kh-at, akkor b e f o g j á k z á r n i. Tényleg tetszik az ötlet, meghatódtam de semmi értelme. Nagyon sajnálom, hogy így látom, de így látom...
rifu
 
 


Kedves Rifu! :?

Valóban szép dolognak tartom, én is ezt a szalagosdit! Lehet, hogy nem lesz semmi értelme, de ha az ember nem tesz semmit a kórház bezárása ellen, akkor nem is történik semmi,( és mivel én nem vagyok járatos a jogban)csak ilyen eszközeim vannak!Úgy gondolom, ez is jobb, mint ülni. és várni, hogy mit döntenek az "okosok" az íróasztal mellett!
Nem meghatódni kell, hanem tenni!Mi cselekszünk!
Ha netalántán bezárják a Margit Kórházat, megsiratom, és úgy tudok a tükörbe nézni, hogy én megtettem amit tudtam!
Mindenkire számítok kedden!
A remény hal meg utoljára! :roll: Detti
kau. detti
 
 


[quote="zseppymano"]S írta:zseppymanozerintetek az óvodákon, bölcsődéken és gyerekorvosi rendelőkön kívül hova lenne még értelme kitenni hírdetményt?


Zseppy!
nagyon jó, hogy így felvállaltad a szervezést!
esetleg egy két kereskedelmi rádiót is fel lehetne hívni, hátha bemondják, úgyis ugranak minden "hírre", esetleg valamelyik reggeli adásba betelefonálni
a szerdás ötlet meg egyszerűen zseniális, legalábbis akkor, ha sokan mennek
én sajnos még nem vagyok kismami
szilvamag
 
 


Lányok,
Nem szeretném elvenni Dettitől az elismerést! Gyakorlatilag Ő kezdte el szervezni. Szóval én csak segítek neki, hogy ne csak Ő telefonálgasson, intézkedjen.

Rifu,
Hasonló véleményen vagyok, mint Detti. Én nemcsak magamra gondolok. sőt, hiszen van már két babám. De ahhoz, hogy Ők meg legyenek a Kórháznak igen sok munkája volt benne. Az én lelkem akkor lesz nyugodt, ha mi is teszünk valamit!

Szilvamag,
hétfőn telefonálok is. Sőt, itt lakom a sláger rádió szomszédságában, lehet reggel besétálok.

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Lányok, nem a demonstráció ellen beszélek. Hanem arról, hogy akik ezt a siralmas döntést hozták, valószínüleg nem fogják azt megmásítani a szalagok miatt.

Természetesen az ott dolgozóknak óriási támogatást jelent az a sok szalag és a sok ember, aki eljön.

Mégis jó lenne, ha egy jogi végzettséggel rendelkező kismama utána olvasna a dolgoknak és esetleg megfogalmazna egy olyan beadványt, amit ismételten aláírnánk és amivel el lehetne menni az ombudsmanhoz vagy az alkotmánybírósághoz.

Nem engem kell támadni, nem én vagyon H.Á.. Nyilván én is a Margitban szültem, ha már ide írogatok, nem?
rifu
 
 


Rifu,
tudtommal a kórház már beperelte állam bácsit.

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Hát Zseppymanó! Nagyon örülök a jó hírnek! Köszönöm, hogy leírtad.
rifu
 
 


[quote="kau. detti"]A írta:kau. dettiki nem tud eljönni, a szalagját szívesen elvisszük és kikötjük!Irja ide ki és mikor született a Margit Kórházban, és megcsináljuk a szalagját!

Szia Detti,

én élnék a felajánlott lehetőséggel.. :) ha még lehet.. (belefér az idődbe pl.)

köszi: Verus

Kép
verus
 
 


Sziasztok!

Meddig kell leadni az aláírásgyűjtő ívet?
esyter
 
 


SZIASZTOK Lányok!

Én Alma vagyok, kisfiamat a Margit kórházban szültem, 2004.07.15-én Dr. Mushed és Tóth Antalné Mártika segítségével!
Elszomorító a helyzet, de sajnos elég kilátástalan is (hogy oszinték legyünk)! Remélem viszont, hogy a sok-sok szalag láttán, a novérek, orvosok és egyáltalán az ott dolgozók, érzik majd NINCSNEK EGYEDÜL!
Ennyit minimum megérdemelnek Tôlünk, azok, akiknek annyit köszönhetünk!!!

JÓ ötlet volt! :o)
Puszi, a szervezoknek!
Próbálok ott lenni én is!

Alma
almaa
 
 


Szia Verus! :roll:

Természetesen elkészítem a szalagot! Szeretném megtudni a fiad vezetéknevét, és születése időpontját!

Az aláírásgyűjtő ívet leathatod holnapig, a kórházban!

Mindenkit várok holnap! Hajrá! :twisted:
kau. detti
 
 


[quote="kau. detti"]S írta:kau. dettizia Verus! :roll:

Természetesen elkészítem a szalagot! Szeretném megtudni a fiad vezetéknevét, és születése időpontját!


Detti :)

előre is köszönöm. :) (nekem kissé bonyi lenne Pécs mellől elmenni szalagozni, de mellettetek állok. :) )
4 fiam és a férjem született a Margitban..

V. Benedek Ákos 2006-06-24
V. Márton Dávid 2003-02-21
V. János Zalán 2001-03-07
V. Tamás Miklós 1995-03-08
V. Zalán 1972-12-01

Nagyon köszönöm még 1*, és sok sikert!!

Kép
verus
 
 


Ja, Detti vezetéknevet pü-ben küldök. :) :wink:

Kép
verus
 
 


Sziasztok!

Nekem a lányom született a Margitban.
Nagyon szomorú vagyok ettől az egésztől. :( Elkeserítő.
Sajnos holnap délután nem tudok menni, de ha valaki kitenne nekünk is egy szalagot, nagyon megköszönném :)

Janka 2003. 02. 08.

Köszi előre is,
Klára
klara
 
 


Sziasztok,
összeállítottunk egy kis anyagot is: 1174947093.36.doc

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Detti,
nézd meg légyszíves. szeretném, ha Te olvasnád fel.
Az adatokban pedig dr.Magenheim Rita segített.

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok,

Én tegnap elkészítettem a szalagunkat, ma fél 5-kor tuti ott leszünk!
Ma szép idő lesz, nagyon remélem, hogy sokan el tudnak majd jönni!

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Zseppy!
nagyon jót írtál :)
csak legyen hatása :oops:
szilvamag
 
 


Kedves Zseppy! :D

Nagyon jó a "kis anyagod" amit a doktornővel összehoztatok!
Csak ma tudtam elolvasni, mert este rossz volt a gépem!
Én olyam típus vagyok, aki nem tud jól beszélni tömeg elött, főként most, hogy a sírás folytogatja a torkomat! Nem felolvasás lenne, hanem "halálhörgés"!
Kinyomtatni sem tudom, mert a nyomtatonk is tropa!
Szeretnélek megkérni, hogy olvasd fel te, én ott leszek melletted!
Mikor értek oda, én mikorra menjek?
Kicsit izgulok, hogy mennyien leszünk!!!
Puszi! És köszi a szervezést, a sok segítséget! Detti
kau. detti
 
 


Sziasztok!

Sajnos még mindig nem biztos, hogy el tudunk menni, de nagyon szeretném. Szalagunk sajnos nincs. Ha valaki tudna hozni egy üres szalagot nagyon megköszönném.
Igyekszünk ott lenni!

Ági és Levente
donáthági
 
 


Szóltam tesómnak is, Ő 4 éve szült a Margitban, ha a csemetéi engedik ő is jön. Remélem sokan leszünk
donáthági
 
 


Beatrix
Teljesen egyet értek V_Andival, ugyanis 2 éve, amikor én is ott szültem, tényleg mindent a terhesgondozó csinált! És az milyen kényelmes volt akkor! :lol:

Zseppy
Mi volt a pénteki Mokkában a Margitról? (Nem is tudtam, hogy budaörsi vagy.)

Alma
Szia! Anno nagyon sokat beszéltünk priviben is!


Ma hajnalban bevittem néhány ív aláírást, a szülőszobán jól meglepődtek, hogy csak ezért bementünk, és milyen korán. Hát igen, mert du. már késő lett volna, így meló előtt 6.30-kor voltunk bent.
Du. pedig viszek 14 szalagot is a Margit kórház Babái társaság nevében!
nikcsi
 
 


Zseppy
Azt a doc-ot, meg egy rövid leírást a mai demonstárcióról az http://index.hu -nak, http://velvet.hu -nak, http://velvet.hu/poronty -nak is el lehetne küldeni!!! Hátha kavarnak egy kis port...[/url]
cas
 
 


Sziasztok!

Gratulálok az elkészült anyaghoz, kiváló lett, feltétlenül küldjétek el a fenti címekre is. Esetleg Jakupcsek Gabriella? Van egy pár gyereke és úgy láttam a Mokka interjú alatt valóban megdöbbent Csókay András szavaitól. Liptay Claudia? Most ő az ügyeletes sztáranya(: itthon, hátha meghallja?

De mehet a normál újságokhoz is, Népszabadság (úgysem közli), Magyar Hírlap, Magyar Nemzet, a szalagos demonstráció hírével, esetleg utána. Fényképezőt én is viszek, nem tudom szervezett-e valaki sajtót.

Egy dolog hiányzott nekem az anyagból: nagyon nagy baj van Budapesten, mert a szülészetek pénzért sem fognak tudni fogadni nőket területen kívülről, olyan elképesztően kevés ágy maradt. Eddig a szülészet volt az a terület, ahol Magyarországon a verseny egyre magasabb szolgáltatásokat eredményezett, most évtizedeket eshetünk vissza. Tehát itt nem a Margit-János melyik a jobb csak a kérdés, hanem ha nem tetszik valakinek a János, akkor mehet Telkibe, ha van pénze, vagy mégsem szül, vagy retteg, hogy mi fog történni vele és a gyerekével, egy olyan helyen, ami eddig sem szerepelt túl jól, de a túlterheltség biztosan nem fog jót tenni a színvonalnak.

A délutáni viszontlátásig:

A.

A.
v_andi
 
 


Sziasztok!

Egyetértek minden korábbi hozzászólással, szerintem is elfogadhatatlan, amit el akarnak követni a Margit kórházzal.
Hová fog menni a sok Bp. vonzáskörébe tartozó nő vagy kismama? A legtöbb megjelenő cikkben csak a fővárosi betegeket említik, akik kiszorulnak a Margit kórházból, ehhez még nyugodtan hozzá lehet adni az Óbuda környéki települések betegeit, szülő nőit is, ami nem kevés.
Én most tervezem a második babámat, el sem tudom képzelni, hogy más kórházba menjek. Teljesen el vagyok keseredve. Sajnos nem tudok ott lenni Veletek, de a szalag ügyében már tettem lépéseket. SZORÍTOK NAGYON, HOGY MINDEN JÓL SIKERÜLJÖN!!!
Üdv!
Őzi
ozike
 
 


Sziasztok!

Valaki meg tudná írni, hogy pontosan meddig lehet ma leadni az aláírásgyűjtő íveket?
Négy van nálam,de csak este 8 után tudnám bevinni. Ugye nem késő??
Előre is köszi!
Joha
joha
 
 


Joha
Nekem reggel azt mondták, hogy a demonstráción már késő, ehhez képest még ott is bőszen irogatták alá.... :shock:
nikcsi
 
 


Köszönjük Mindenkinek, aki eljött, vagy írt, vagy lélekben velünk volt.


http://www.dunatv.hu/egeszseg/

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Kérek mindenkit, akiben van elég elszántság holnap délelőtt jöjjön a János Kórház szülészetére, nőgyógyászatára valamilyen panasszal.

Sajnos nagyon fontos, hogy minél többen legyünk, mert betegfelvételi stoppot hírdettek a Margitban.

Kérlek Benneteket még egy picit segítsetek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


ezt olvastam a hirTV hírlevelében az előbb...
:cry:

2007-03-27 19:43
Betegfelvételi stop a Margit kórházban
Nem vehetnek fel több beteget az orvosok a Szent Margit kórházba, az újonnan érkezőket a Szent János kórházba kell átirányítani. Az orvosokat erről hivatalosan nem értesítették, csak az ÁNTSZ-től tájékozódtak.

A kórháznál több mint százan demonstrálnak. Információnk szerint a Margit kórház igazgatónője a tüntetés előtt két órával jelentette be, hogy április elsejétől megszűnik az intézményben a szülészet-nőgyógyászat és a sebészet, mivel az ÁNTSZ nem hosszabbítja meg a működési engedélyét a két osztálynak. Feltehetően május 1-jével felmondanak az orvosoknak, műtősöknek, ápolóknak. Azt, hogy kapnak-e végkielégítést, és mennyit, még nem tudják.

A III. kerületi önkormányzat szerdán dönt arról, felhatalmazza-e a polgármestert, hogy jogorvoslatot kérjen a miniszteri döntés ellen.
rifu
 
 


Sziasztok!

Bemásolom Óbuda polgármesterének nyílt levelét! Forrás weborvos


"Nyílt levél a Fővárosi Közgyűlés tagjaihoz



Miért érdemel rosszabb elbánást egy óbudai polgár egy angyalföldinél, egy dél-budainál vagy egy zuglóinál?


Tisztelt Képviselő Asszony / Úr!


Egy mindannyiunkat érintő kérdésben, a főváros valamennyi polgáráért viselt felelőssége tudatában fordulok most Önhöz.


Az egészségügyi ellátórendszer meggondolatlan és szakmailag megalapozatlan átalakítása rendkívül károsan érinti Óbuda-Békásmegyer lakosságát. A bejelentett átszervezések eredményeként a III. kerület lakosságának kórházi ellátásában meghatározó szereppel bíró Szent Margit Kórház fennmaradása és jövőbeni működése komoly veszélybe került.


Én személyesen is minden lehetséges fórumon és módon fölhívtam az illetékes döntéshozók figyelmét a szakintézmény további biztonságos működésének jelentőségére. Óbuda-Békásmegyer Önkormányzatának Képviselőtestülete pedig két alkalommal, 2006. november 29-i, valamint 2007. január 24-i ülésén, pártállástól függetlenül támogatott határozatban hangsúlyozta ki a Kórház további működésének fontosságát és nélkülözhetetlen szerepét Óbuda-Békásmegyer lakossága egészségügyi ellátásának megfelelő színvonalon történő biztosításában.


A szóban forgó képviselőtestületi határozatok szövegét, szíves tájékoztatásául jelen levelemhez mellékelem.


A Szent Margit Kórházzal kapcsolatosan bejelentett változtatások alapján teljes osztályok (Sebészet, Szülészet-Nőgyógyászat) megszüntetésére kerülne sor. Ezek a változtatások lehetetlenné tennék kerületünk lakossága egészségügyi ellátásának megfelelő színvonalon történő biztosítását, ezért teljes mértékben elfogadhatatlanok. A szóban forgó változtatások erkölcsileg is tarthatatlan elképzeléseket tükröznek, mivel a szakintézményben leépítendő kapacitás lényegében a Szent János Kórházhoz kerülne átcsoportosításra.


Különösen is kifogásolható a szaktárca végleges döntése abból a szempontból, hogy az egészségügyi miniszter 2007. január 8-án nyilvánosságra hozott javaslatában foglaltak szerint a Szent Margit Kórház sebészete és szülészet-nőgyógyászata még 40-40 aktív ággyal működhetett volna tovább.


Az Egészségügyi Minisztérium által bejelentett ágyszám-leépítés szakmailag is megalapozatlan, hiszen a Szent Margit Kórház országos hírű gasztroenterológiai és onkológiai ellátása nem lesz biztosítható a jövőben önálló sebészet nélkül.


Egyúttal föl szeretném hívni a figyelmét arra a tényre is, hogy az egészségügyi miniszter kapacitáselosztásra vonatkozó végleges határozata a Szent Margit Kórház esetében nem felel meg a 60/2003. (X. 20.) ESZCSM rendeletben – 5§ (1) bek cc) pont – foglaltaknak, amely szerint a többszakmás aktív kórházban feltétel az önálló sebészet megléte.


Tisztelt Képviselő Asszony/ Úr!
Az észak-budai lakosság, ezen belül a főváros III. kerülete polgárainak mindennapjait megnyomorító és egészségügyi ellátásának biztonságát súlyosan veszélyeztető kormányzati intézkedések erkölcsileg is vállalhatatlanok.


Amíg – az Egészségügyi Minisztérium honlapján fellelhető tájékoztatás értelmében – az Óbuda-Békásmegyer lakosságának sebészeti és szülészet-nőgyógyászati ellátásában területileg illetékesnek kijelölt Szent János Kórházban a Sebészet 100 ágyán 386 551 magyar állampolgár, a Szülészet-Nőgyógyászat számára biztosított 55 ágyon pedig 451 347 állampolgár ellátását kívánják megoldani, addig más fővárosi kerületek esetében sokkal kedvezőbb feltételek mellett történne a lakosság egészségügyi ellátása.


Amint az az összehasonlításból is kitűnik, Óbuda-Békásmegyer lakosságát rendkívül kedvezőtlenül érintik a struktúra átalakítások, hiszen mindkét szóban forgó szakellátás vonatkozásában egy jelentősen túlterhelt intézményben vehetik igénybe az egészségügyi szolgáltatásokat.


Mindezek alapján jogosan föltehető az a kérdés, hogy bármilyen módon, bármilyen kritérium alapján különbséget lehet-e tenni fővárosi állampolgárok között akkor, amikor egyforma feltételek alapján járó szolgáltatások igénybevételéről van szó!?
Miért érdemel rosszabb elbánást egy óbudai polgár egy angyalföldinél, egy dél-budainál vagy egy zuglóinál?


Mivel érdemelte ki azt egy III. kerületi lakos, hogy a számára is legfontosabb érték, az egészségének megőrzéséhez szükséges szolgáltatások igénybevétele során ilyen kedvezőtlen feltételekkel és körülményekkel szembesüljön?


Véleményem szerint morálisan tarthatatlan az az állapot, hogy bármelyik fővárosi polgár pusztán csak azért kerüljön jobb helyzetbe, mert a lakcíme az egyik vagy a másik kerületben van, hiszen az egészségbiztosítási rendszer fenntartásából is mindenki egységesen, egyforma kritériumok alapján veszi ki a részét.


Tisztelt Képviselő Asszony/ Úr!


A Szent Margit Kórházat, 110 évvel ezelőtt a Belgyógyászat, Sebészet és Szülészet osztályok felállításával hozták létre. Abban az időben jól tudták, hogy egy tipikus városi kórház működéséhez elsődlegesen mely szakosztályok szükségesek.


Egyetértek dr. Demszky Gábor főpolgármester úrnak dr. Molnár Lajos miniszter úrhoz írt 2007. március 14-i levelében foglaltakkal, amely ráirányítja a figyelmet a szaktárca Szent Margit Kórházzal kapcsolatos döntésének tarthatatlanságára. Mindazonáltal, amint az a bemutatott tényadatokból is kitűnik, szerencsés lett volna, ha a főpolgármester úr a Sebészet szükségének hangsúlyozása mellett a Szülészet-Nőgyógyászat nélkülözhetetlenségére is felhívta volna a miniszter figyelmét.


Mindezek alapján, Óbuda-Békásmegyer lakossága nevében kérem Önt, mint Budapest valamennyi lakosáért egyforma felelősséggel tartozó képviselőt arra, hogy ne adja nevét egy olyan kormányzati intézkedés végrehajtásához, amely látványosan és elfogadhatatlan módon különbséget tesz az Ön bizalmát élvező fővárosi polgárok között.
Budapest, 2007. március 26.
Tisztelettel: Bús Balázs"
kika
 
 


Sziasztok!!

Készítettem pár szalagos fotót, meg egy ksifilmet a kerítésről. Amint áttöltöm a gépről, felteszem ide is.

Sajnos én holnap ne mtudok a Jánosba menni, de lélekben veletek vagyok, és nagyon drukkolok!!!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Az egyik barátnőm, aki 31 hetes terhes szintén említette a János kórházzal kapcsolatos akciót, amivel azért sokkal óvatosabbnak kellene lenni. Pont az a probléma, hogy sokan nem bíznak abban, hogy egyrészt a János kórház szülészetének eddigi híre alapján, most ráadásul a zsúfoltságban biztonságos ellátást tudnak adni.

Ezért óva intenénk minden állapotos anyukát, hogy kitalált panaszokkal szükségtelen vizsgálatoknak vesse alá magát ismeretlen orvosoknál, mert ennek nagyon rossz következményei lehetnek!

Időpontot kell kérni és személyes tájékoztatást a János kórház terhesgondozási rendjéről, a szüléssel kapcsolatos kórházi protokollról, az újszülöttek ellátásáról. Az eredmény valószínüleg lesújtó lesz és nem veszélyeztette senki sem magát, sem a gyerekét.

Amúgy a helyzet teljesen botrányos, azok a kismamák, akik a következő héten fognak szülni nagyon nehéz helyzetben vannak, imádkozni lehet értük, hogy ne történjen baj.

Mindezt teszik a mi pénzünkből és semmi beleszólásunk sincsen.

Andrea
v_andi
 
 


Nikcsi, köszönöm, még jókor sikerült leadnom!
J.
joha
 
 


Zseppy!
láttalak ma, nagyon jó voltál!!!!!
:)
szilvamag
 
 


Lányok!

Köszönöm mindenkinek, hogy eljött a tegnapi szalagos demonstrációra! Szeintem nagyon látványos, és remélem hatásos is volt.
Engem a Margitban dolgozó keresztanyukám hívott föl, hogy megkapták a "parancsot", hogy új beteget nem vehetnek fel az osztályra!Nemsokára megkapják a papírt, a felmondási ídő letöltésével kapcsolatban!Mindenki kétségbeesett, és fél mi lesz vele ezután! Utca!
Kinek kell egy szülésznő egy olyan fővárosban, ahol szülészetek szünnek meg?De van alternatíva!(szerintük)!Átképzik őket ágytálakat hordozó, öregeket mosdató,és ebédet etető nővérkének!
Ahol az élet a remény született nap mint nap, ott most a halál az elmúlás lesz az úr!Milyen országban élünk! Lassan nem lesz gyermek, és kihal a nemzet!
Kérlek titeket segítsetek minden erőtökkel, hogy ne zárják be a Margit Kórházat!!!!Még most se adjuk föl!!!!
Detti
kau. detti
 
 


Sziasztok! :roll:

Aki tud valamit a döntésről, feltétlenül írja meg!
Mindenki nagyon pesszimista, aki a Margitban dolgozik!Ők azt mondják ez már le van játszva!Az utolsó reményük az, hogy bebizonyosodik, hogy ez a z új rendszer működésképtelen,és pár hónap múlva visszaállítják a rendet!
Az EU.-tól kell nekik a pénz, az egészségügy átreformálásáért!
Én még mindig remélek!Ha a közgyűlés úgy dönt, hogy bezárják én akkor sem adom fel!Valamit kitalálunk!
Detti
kau. detti
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?