Új privát üzeneted érkezett!

Zsebi:
most olvasom a székletproblémát.Pannának 3-4 naponta van széklete. Az elején megijedtem, gyorsan be is nyomtam egy kúpot. Aztán egy védőnő ismerősünk mondta, hogy az, hogy nincs minden nap széklet ,nem gond, azt jelenti, hogy jól hasznosítja az anyatejet. 5 nap még belefér, aztán már kúp , vagy szélcső kell. Persze, ha előbb bántja a pociját, akkor ajánlatos a szélcső hamarabb.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


köszönöm, hogy velem örültök, őszintén bevallom, majd csak a 12 hét után élem bele magam igazából, tanulva az előzményekből...

Zsebike, teljesen normális az is ha 4-5 naponta van kaki, Haninál is így volt az elején, igaz ő sokat nyöszörgött emiatt, időnként én is segítségül hívtam a szélcsövet.

csók
renoka
 
 


Zsebi!

Nekem sem volt csíkom, de a sógornőmnek volt, és teljesen elmúlt, igaz elég hosszú idő alatt, hónapok. A köldöke is fekete volt, elég vicces volt, onnan úgy tűnt el, hogy kikopott a fekete bőr. Azt hiszem a végén már csak a köldökén látszott, olyan volt, mintha tiszta kosz lenne :lol: .

Nyugi, el fog múlni.

A kaki miatt ne aggódj, azt mondják, hogy a csak anyatejes babáknál az sem baj, ha akár napokig nincs széklet, az csak annyit jelent, hogy jól hasznosítja a tejcsit a baba. Persze én is aggódtam állandóan, mert Márk sem kakilt túl gyakran, de nem volt gond sosem..

A fejés miatt pedig tényleg gratulálok, ezek a 200 fölötti mennyiségek fantasztikusak! Én annó - amikor még csak fejtem - örültem, ha 100 összejött napközben, 150 pedig reggel. Azóta, hogy szopizik, nőtt a mennyiség, így Márk is csak anyatejes baba. De én akkor sem aggódtam volna, ha nem tudom szoptatni, vagy esetleg tápszerrel mellé kell táplálni. Szerintem többet ártunk a babának az aggódással, mint a tápszerrel, ezek a mai tápszerek már annyira tökéletesek a babáknak.
almodo
 
 

 
 

Zsebi :D
Máté 6-7 naponta kakilt amíg a hozzátápit el nem kezdtük. Anyatejes babánál teljesen normális.
Ha a gyereket nem zavarja, akor ne foglalkozz vele!

Renoka :D
szuper hírek!!!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Renoka,

Hát ez fantasztikus hír :):):) Gratulálok :) Egy kicsit irigykedek is :( Persze én is reménykedek, bár valahol legbelül az az érzésem hogy nekünk megint lombikoznunk kell majd....eddig elég jól bejöttek a megérzéseim, de szeretnék pozitívan csalódni :)

Mondjuk az sem ártana ha többször tudnánk együtt lenni, de én még mindig nagyon sokszor hulla vagyok estére....

Melcsi,

Igen, jövő hét szerdán megyünk síelni...remélem nem lesz semmi baj....eddig kopp-kopp jól vagyunk, de még izgulok :)

Zsebi,
Már mindenki megmondta előttem, de tényleg normális a kaki dolog...nekünk 4 nap volt a leghosszabb kaki nélkül, de sosem zavarta Mátét...mikor már közel jártam a hőmérőzéshez, mindig megjelent a termény a bugyiban :):) Mostanában meg kettő is van naponta...

Fannikám,
Titokban te is olvasol ?? Mi újság veletek, úgy el vagy tűnve...

Wish,
Nem is izgulsz ? Nekem olyan fontos volt hogy ismerjem/megbízzak az orvosban...Abban igazad van hogy nem fog benn maradni kis Balázs :). Azért remélem apás szülés lesz, hogy legalább egy biztos pont legyen :)

Farkasék !
Március van, tessék beszámolni a fejleményekről !!

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Zsebi,

Ha a barna csiknál a has közepén hosszában futó vonalra gondolsz, olyan nekem volt, néhány hónap kellett hogy elmúljon, de már nem emlékszem pontosan mennyi, de tutira teljesen eltűnt. A köldököm is fekete volt-tényleg mintha piszkos lenne, az is elmúlt, lekopott vagy ki tudja...igaz hogy nekem nem ikres hasam volt, de szerintem ne izgulj ezen :)

Drukkolok hogy Bazsi lába gyorsan rendbejöjjön...

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Lányok!
Köszi a kakis hozzászóláűst. No azóta megoldódott nála mindig vana pelusban. Szegény úgy nyomja olyan aranyos még akkor is. A fiam olyan béketürő.

Én meg összeszedtem valami nyavalyát fosok és lázam is van. Szerintetek emellett adhatom nekik az anyatejet?

Kriszta!
Barna csíki amúgy ne zavar csak érdelkelt hogy eltűnik-e és egyszer
űbb itt megkérdezni mint nyomozni a neten.

Almodó!
Nem is panaszkodnék én a 200 ml-re csak úgye nekem ketten vannak, de mindig alakul valahogy és kijön az adagjuk aminek nagyon örülök. :)

KÉPEET TEGYETEK FEL A BABÁKRÓL!!!!!!


A Pampers pelenkák most akcióznak pár helyen 20%-ékal olcsobb!!!!!

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


zseboroszlán írta:szerintetek emellett adhatom nekik az anyatejet?

persze, kell is. ihiszen abban benne vannak az ellenanyagok.
ha 38.5-39. felé menne a lázad, akkor konzultálj csak gyerekorvossal, alatta nem kell.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsebi, Balázsnak kitartást a gipszhez! Barna csík: én vizes-olajos vattával töröltem le, de akkor már látszott, hogy hámlik, kopik a bőr. A köldökömet is így tisztítottam le. Kaki: a többiek már mindent leírtak. Pocakmasszír is segíthet illetve édeskömény tea. Reno, gratulálok!!!
kisegér
 
 


Zsebi!

Egy csomó új képet raktam fel a honlapunkra.

ÜDV:wolves
ui:NViki és a csöppek alszanak
wolves
 
 


Viki, Wolwes!
Megnézteelek benneteket igazán szépek vagytok. :)
Náltatok milyen időközönként esznek a gyerekek?

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Anyósom szokta volt mondani, hogy " A svájci nagyi beléjük rakta a svájci órát" :)
Leginkább 3 óránként néha egy picit hamarabb eszmélnek, de mostanában szokásukká vált, hogy fürdés után 4-5 órát is alszanak.
Nálatok?
üdv: wolves
wolves
 
 


Renoka!
Gratulálok, szuper! Teljesen magától összejött? Tényleg vannak csodák, végre követsz engem!
Kriszta!
Nagyon halkan mondom, hogy gondolkoznom kellett, vajon nem a Szentlélek szállt-e meg :oops: mert mi is ritkábban vagyunk együtt, mióta megvan ez a Szélvészkisasszony. Ugy látszik, ha 1 baba jönni akar, akkor ez sem akadály :wink:
Zsebi!
A csiknak kellett pár hónap hogy eltünjön, én meg is sirattam hogy nincs már, de most kezdem visszakapni :D
Kakiról mindent leirtak a lányok, közben rendbe is jött.
Jobbulást, remélem hamar meggyógyulsz!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Kriszta :P
Néha benézek :P csak sajnos babás témában még nem tudok nyilatkozni. De miután egy hónapja már érdi leányka vagyok, Melcsi -aki így földimmé vált, vagyis fordítva- megígérte, hogy felém hajtja a gólyákat :lol:
Titokban olykor nézem a fotóitokat és gyönyörködöm a babáitokban :) Egy kivétel van, Andor. Mert ő már hapsi :D

Reno :P
Miután a kaális párok fórumán én vettem át a tábla vezetését (kb. 2 hete), kérdezném, hogy betehetlek-e a babavárós részbe is?

Puszilok mindenkit!

Fanni
fanni73
 
 


Fanni!
Igéretemet tartom, a gólyák tőlünk észak felé irányitva.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Szia Fanni, aranyos vagy, hogy gondolsz rám. Szeretném ha megvárnánk a 12. hetet, rendben? Szólok, amint letelt, a helyzet az, hogy addig magam sem hiszem el, pláne, hogy a tüneteimet mintha elvágták volna. Tudnotok kell, hogy amikor kiderült a bébi, rá egy napra 4 napig kórházban voltam, infúzióztak, mert minden (de még 2 csepp víz is) kijött belőlem és már többször összeestem.

szóval, volt itt minden, jelentek mindenről

Melcsi, mi sem voltunk lepedőakrobaták mostanság, ezért aztán még nagyobb csoda ez így:-)

puszi mindenkinek

r.
renoka
 
 


Rendben Reno, akkor várjunk. Remélem minden rendben lesz :)

Köszi Melcsi :wink:

Puszi,
Fanni
fanni73
 
 


Sziasztok,
Sajnos az előbb elszállt amit írtam :evil:

Fanni,
Gratulálok az új otthonhoz, lehet hogy csak erre várt az a fránya gólya ?? Mostanában már nem olvasom a másik topikot, mikor vagytok/lesztek akcióban ? Csak hogy én is drukkolhassak !!

Megjöttünk a síelésből, igaz Máténak az orra folyik, én meg köhögök, de különben jól vagyunk :)
Nem mondhatnám hogy a fiatalúr el volt ragadtatva a hótól, igaz hogy elég vizes, olvadós volt. Különben szuperul viselte az utat, jól elvolt a nagyiékkal és minden téren édes volt (most az alvásról inkább nem szólok ) Ime néhány életkép:
Kép
Kép
Kép

Melcsi,
Szentlélek, na ne má ??? És az a labda, az csak ott vót ??:):):)

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


jaj, még egy fontos kérdés !!! Szülinapi torta receptet szeretnék egyévesnek :):):) !!!

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Kriszta :-) Jól lesültél és Mátéról a naszemüveges közeli kép nagyon édes. Hogyan szoktattátok hozzá? Nem akarta levenni eleinte?

Zsebi :-)
Jól vagy már? Babák nem betegek?
[/i]

Woodi + Kép
KépKép
woodi
 
 


Kriszta!
Szuperek a képek :P
Április végén (20-a körül várható a punkció) :wink:
Köszi, puszi,
Fanni
fanni73
 
 


Kriszta! Gyönyörű ez a gyerek! És az a napszemüveges kép!!!! Nagyon édes!

Anyukák! Az lenne a kérdésem, h Ti beadattatok, v fogtok- e beadatni a nem kötelező védőoltások közül vmit a gyerekeknek? Gondolok itt a pneumo, meningo és rota vírus elleni oltásokra.

dkata
 
 


Woodi,

De, Máté állandóan lehúzta a szemüveget magáról mikor itthon próbálgattuk, de fenn a hegyen hamar rájött hogy jobb ha hagyja a szemén. Elég fényérzékeny a drágám, még most is mindig elfordítha a fejét ha szemébe süt a nap :( Sajnos az én 'barnaságom ' nem volt túl tartós....

Fanni,

Akkor drukkolok egész áprilisban :):):)

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Kata,

Mi beadattuk az agyhártyagyulladás ellenit. Hallottam mostanában erről a rotavírus elleni oltásról, állítólag jó drága...hát akkor beadatnám, ha a bébi sokat megy más babák, gyerkőcök közé (van ovis rokona) de ez egyéni döntés....Ha félsz tőle hogy megkaphatja a hasmenéses vírust, adasd be, ha úgy gondolod inkább vigyázol rá, akkor hagyd ki...

Köszi a dícséreteket :):)

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Kata :-) Én is beadattam az agyhártyagyulladás ellenit. De azt hiszem mást nem fogok egyenlőre. Talán még a bárányhimlő ellenit, de ez is akkor lesz kérdés, mielőtt oviba megy.

Fanni :-) Én is szorítok Neked nagyon. :) :)

Kriszta :-) Odafent hogy aludt Máté? És azóta itthon?

Woodi + Kép
KépKép
woodi
 
 


Kriszta!
Én is a napszemüveges kép mellett voksolok! :D :D
Na igen, a labda! Ha lány lenne, hivnánk is Lillának (a lila labda emlékére :oops: ) de ugy néz ki, kisfiu!
A tortareceptre azt tudom tanácsolni, hogy semmi extra, hanem jó csokis, dupla mennyiségü csokitöltelék az épp megfelelő lesz, és ne adj Rá fehér ruhát :lol: :lol: Viszont tegyél rá tüzijátékot, az nagyon bejön!
Kata!
A másikon válaszoltam az oltásra!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Kriszta! Én a fiam első szülinapjára sima csokitortát sütöttem, akkor még nem volt ilyen hókusz-pókusz, mit ehet meg mit nem a gyerek... sima piskóta + csokikrém, viszont fogtam egy tányért, és annak segítségével nyuszifej alakra vágtam a piskótát, reszelt csokival szórtam meg és smarties szemei és orra volt! :lol: Úgyhogy ilyen volt az első tortánk. Akkor evett egyedül villával először a gyerek (na utána még jó ideig nem sikerült újra rávenni...).
Köszönöm az oltásos válaszokat!

dkata
 
 


Kriszta!
Anyukám nagy süti guru. Ad receptet, csak mond meg mi ne legyen benne (tej, tojás?). :)

Woodi!
Hát azon a hétvégén is rosszul voltm, de most hétvége az ko volt. Szombat estétől egész vasárnap estig le se tudtam jóformán jönni a wc-ről. A gyerekekt apa etette. Csak fejni kelltem fel. Egy jó jvolt benne kialudtam magam úgy isten igazából. De nagyon le voltam gyengulve 4 kg fittyent le rólam egy nap alatt (tudom a víz de akkor is).
Ti hogy vagytok?

Jó lenne egy topoktali nyárra! Mi a véleményetek?

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Szasztok,

Húúú, én vagyok csak ennyire szigorú evés terén ??? Mivel én abszolut chocoholic vagyok, arra gondoltam megpróbálom Mátét még egy kis ideig távol tartani a csokitól, utána úgy is lesz még elég ideje enni.....Szóval valami csokimentes/gyümölcsös babapiskótás dologra gondoltam....És hát igen, tej és tojásmentesre is....egyáltalán lehet ilyet ??

Zsebi,
Nem semmi ez a 'fogyókúra'...remélem már jobban vagy...nálam csak az influenza hagyományos változata tombol, eddig azt hiszem úgy 150 papírzsepit használam el kedd óta :(:( Mátét meg 3 óránként porszívózzuk...olyan édes, már nem is tiltakozik, ő is érzi hogy jobb neki utána :(:(

Woodi,
Odafenn is pont úgy aludt mint itthon, tetézve az első éjszakai extra fennléttel, mivel már vagy 4 hónanja nem aludt az utazóágyában-tehát egyáltalán nem emlékezett rá- és próbálta keresni a kezével a rácsokat, de csak a zörgős nylont találta helyette és arra persze totál felébredt...aztán jött a szokásos 1 jó 1 rossz éjszaka....itthon dettó....tegnap épp megint 2 órán át küzdöttünk 12.30-2.30 között, csak szopival aludt el fél háromkor....én meg előtte nem tudtam aludni a bedugult orrom miatt, úgyhogy elég cifra éjszaka volt...sebaj, ma jobb lesz...

Melcsi,

A tüzijáték jó ötlet, fehér ruha biztos nem lesz rajta :) A csokival meg majd meglátjuk....
Van már fiúnevetek ? Úristen, 3 hónap múlva már szülni fogsz....pedig még csak most irigykedtünk a (lila) labdára
:lol:

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Woodi,

Nagyon ari az új kép Daniról a profilodban :):)

K

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Zsebi :-) Jól vagy már? Szegénykém igazán ki lehettél. Azóta kicsit erősödtél? Tejci nem csökkent?

Kriszta :-) Én már beletörődtem, hogy hol így, hol úgy alszik. Pedig sok mindent kipróbáltam már, ahogy te is, kivéve a sírni hagyást . Pontosabban 1x azt is, de aztán azt én nem bírtam. Nekem ne jöjjön senki azzal, hogy azért sír fel éjszaka, mert nem ott van és nem úgy, ahogy elaludt. Nálunk ugyanott van, úgyanúgy, mégis felsír. Kis csitítgatás, simi és már alszik is.
Beillesztem ide a profil képét nagyobb méretben. 1 hete készült. Imád autóban ülni, a kormányt tekerni. Kicsit hosszú már a haja, de amíg nem lesz folyamatosan jobb idő, nem vágom le.

Kép

Woodi + Kép
KépKép
woodi
 
 


kriszta71 írta:Húúú, én vagyok csak ennyire szigorú evés terén ??? Mivel én abszolut chocoholic vagyok, arra gondoltam megpróbálom Mátét még egy kis ideig távol tartani a csokitól, utána úgy is lesz még elég ideje enni.....Szóval valami csokimentes/gyümölcsös babapiskótás dologra gondoltam....És hát igen, tej és tojásmentesre is....egyáltalán lehet ilyet ??

nemcsak Te :D
a receptekre én is tágra nyitottam a szemem :shock:

az én fiaim joghurtot és tojást már ettek 1 évesen. Túrótorjátuk volt.
piskóta alap és rajta túrókrém, ami túró+joghurt+pépesített gyümölcs.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsebi,Kriszta!
Jobbulást betegek!
Kriszta!
Azért szerencsétek volt, hogy nem az utazás helyett lettetek betegek, csak utána :(
Figyelj, a csokitorta az egyéves szülinap fő kelléke, törődj bele! Semmi baja nem lesz se a tojástól, se a csokitól, biztos lehetsz benne. Neki viszont nagy móka lesz, jó képek fognak készülni, és egyáltalán, nagyon jól fogtok mulatni, valaki meg biztos lesz aki készenlétben áll a szalvétával :wink: :D és akkor meguszod a nagytakaritást. Azt amugy ajánlatos lesz utána végezni inkább.
Van nevünk is persze, Lukács Dés lesz ha fiu lesz. Azért lánynév is van a tarsolyban, biztos ami biztos.
Woodi!
Nagyon aranyos a kis Fittipaldi!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


kriszta71 írta:Szasztok,

Húúú, én vagyok csak ennyire szigorú evés terén ??? Mivel én abszolut chocoholic vagyok, arra gondoltam megpróbálom Mátét még egy kis ideig távol tartani a csokitól, utána úgy is lesz még elég ideje enni.....Szóval valami csokimentes/gyümölcsös babapiskótás dologra gondoltam....És hát igen, tej és tojásmentesre is....egyáltalán lehet ilyet ??

Kriszta


Megnézi anyu mit tud felkutatni. A tesóm gyereke meg tejérzékeny és az első szülinapon gesztenye tortát készített anyu. Jó a pickotában tojás volt, de azt nem is lehet belőle kihagyni. Gesztenyét nem szeretitek, mert ha jól tudom azt már ehetnek az egyévesek????

A betegség alapjáraton kiakasztott, de Woodi rátapintottál a lényegre. A tejemet és a babákat féltettem, de nagyon. De szeretncsére a tejem komolyn azóta még több szóval nem lett vele gondom. Az Eszti meg tegnap óta szinte mindent visszahány és most a doki néni azt mondta nem eheti meg az adagját éspp most is a karomon és próbállom nyugtatni, de nem megy hisz ő még ÉHES. :( :( :(

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Melcsi :D
a túrótortát is épp úgy szét lehet túrni :wink:
nálunk elég jó képek készültek :)

én nem gondolom, hogy 1 évesen bármilyen formában is találkozni kellene a csokival... bőven ráér az.
a hozzátápival én meg amúgy is nagyon óvatos voltam, 2 bőrproblémás gyerekkel.
Vajat pl. addig sosem kaptak, mert semmi tejeset nem - csak savanyítottakat, ezért nálam a csokitorta fel sem merült.

majd képet is tudok mutatni, csak épp újra lett installálva a gépem és a képek még a régi vinyón vannak.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


no, lassan összeáll a gépem:

Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! 14 éve azért még nem így ment a hozzátáplálás mint most... Nekem már 3 hónaposan répalevet kellett adnom a gyereknek, hiába akartam kizárólagosan szoptatni 6 hónapig, a gyerekorvos kiakadt... És mikor én otthon 10 hónapos korában kevergettem a feles tejet meg főztem az Orizát a gyereknek, a bölcsiben jól kinevettek, hogy már rég tejet iszik a gyerek... Szerinted ezek után mit ártott neki az a 2 falat csokitorta? :cry:

Zsebi, Orsi + szoptató anyukák! Segítsetek már nekem... Nekem az egyik mellem sokkal kevesebb tejet termel. És mikor abból eszik a gyerek, éhes marad, főleg este. Mondjuk akkor átteszem a máskra, de napközben?... Olyan szintű a különbség, hogy az egyikben annyi van összesen, mint a másikban szoptatás után. Mit csináljak, hogy abban is legyen? Ráteszem gyakrabban, de eddig semmi. Attól félek, h később így nem lesz elég a tej.
Ha meg a "jobbik"ból eszik, úgy teleeszi magát, h jön vissza az egész. Zsebi, Neked erre azt mondta a doki, h kevesebbet adjál neki? De én honnan tudjam, hol tart, és mi a kevesebb? És ahogy mondod, akkor utána meg éhes...
Zsebi! Te hogy fejsz? Hányszor, mennyi ideig, mind a kettőből mindig? Én mondjuk csak este szoktam meg éjszaka, mert ha éjszaka nem fejek, akkor napközben kevesebb a tejem... Csak tiszta hulla vagyok attól, h szopi után még 1 órát fejek... Mire visszafekszek, kel a gyerek. Neked is ilyen sokáig tart? Valami tippet adj, ha tudsz... Köszi.

dkata
 
 


Kata :D
OK... megértem... remélem, nem vetted rossz néven, amit írtam, tényleg nem bántásnak szántam.
Persze 26 éve az én első tortámon is tejszín volt még túrókrém helyett... a fiaim meg tejszínt 2 évesen kaptak először :)

szopi :) épp nem is olyan régen beszélgettünk ezzel Zsebivel.
Tök normális dolog, hogy van egy rosszabb melled. Nekem a jobb volt rosszabb, 1 évig végig kevesebb tej volt benne és ca. 1.5 hónapig sokkal nehezebben jött belőle. Nálunk Máté volt a jól szopó, de még ő is csak ca. a 70-75%át tudta abból megszopizni, mint a folyósabb balból.
szóval aggodalomra semmi okod. Nekem nem volt választásom, nem tudtam másik mellre tenni az abból szopó gyereket, mert ugye nem volt másik :shock: ráadásul szopi szempontjából az én fiaim klasszikus korababák voltak, sárgák és aluszékonyok. Szóval kínlódtunk ezzel.
jobbik mell: ha annyira tele tudja enni magát, hogy utána abból lényeges mennyiség visszajön (mérd le, hogy mennyi, mert 5 ml is soknak tűnik kiöntve, mennyiségre meg szinte nulla). Akkor érdemes azt tenni, hogy a folyós mellből szopi előtt lefejsz olyan 10-20 mlt (nem tudom, emnnyia tejed, de ennyi ált. bele szokott férni), és akkor nem megy olyan nagy sebességgel a szájába már.

rosszabbik mell turbózása: azért nem szerencsés, ha átteszed az eleve jobban termelőre, mert azzal az kap még plusz ingert.
próbáld meg azt, hogy estére ne az a mell jöjjön ki, vagyis este lakjon mindenképp jól a pocok. Nappal se tedd utána át a másikra, hanem, ha a baba végzett, akkor utána fejd ki üresre a szaporítós fejős technikával, ami azt jelenti, hogy fejed 7-5-3-1- percig, és a fejések között ennyi idő szünetet is tartaszt (ilyenkor kellene a másikat fejni, de mivel nálad nincs terjtermelési gond, ezért szerintem ez felesleges). Ha nem jön ki a mellből semmi, akkor pumpáld, mert inger a mellnek.

még egy ötlet: egészen biztosan nincs elzáródás sehol abban a mellben? nekem volt abban rendszeresen tejcsatornaelzáródás, ami még "dobott" a jó helyzeten.

és bocs, még 1 ötlet. szopi előtt ca. 10 perccel fogj egy pelust, tedd olyan forró vízbe, amit még elviselsz és tedd a melledre, ezzel kicsit oldani lehet ha van bárhol is elzáródás, ugyanígy segít, ha a melegvizes borogatás után jól átmasszírozod, és csak utána adod oda a cicit a babának.

bocs, hogy hosszú lettem :oops: :oops: bízom benne, mindent leírtam.

summa summarum: melegítés, masszír, szoptatás, fejés (7-5-3-1 percig)

(még 1 ötlet.... tényleg kussba maradok. szopi pozíciókkal is lehetne kisérletezni, mert lehet, hogy valamelyikben jobban elérné Bálint a cicid. pl. tejcsatorna elzáródás esetén elég jó, ha a gyereket a földre teszed, hanyattfekve, majd fölé állsz négykézlábra és így lógatod a szájába a cicit... hülyén néz ki, de csodákra képes, mert az összes gravitáció nektek segít)

(és még1... nekem ezzel a komplex módszerrel ca. 1.5szr annyit sikerült kinyerni a jobból... és tényleg 2 hó után már szinte nem is volt különbség, végig kevesebb jött, és hajlamosabb volt az elzáródásokra, de tök jól jóllaktak belőle a gyerekek)

na, húzok :oops: :oops: :oops:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


jah, még 1... szerintem még 1-2-3 hétig érdemes lenne fejni minden szopi után, ha van egy kis tejgondod.
15-15 perc/mell. többet nem érdemes. közben melegítsd és masszírozd, úgy sokkal több tud kijönni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! Dehogy haragszom! De azért remélem, most sikerül úgy csinálni, ahogy annak idején is akartam: 6 hónapig csak szoptatni... csak ez a fránya tejtermelés...
A tanácsokat nagyon köszönöm, és szerintem is van csatornaelzáródás, mert kemény csomók tudnak lenni benne, meg eleve már a "szakértő" kórházamban bedugult az a mellem, tudod, arra mondták, h ödémás lesz, ha piszkálom. Mire meg piszkáltam, jól bedurrant az egész. Minden nap elhatározom, hogy fejek a szopizás után, de: pl ma is egész nap azon küzdöttem, h a gyereknek legyen vmi konfortérzete: büfi anélkül h kijönne a tej, és tudjon aludni, mert ma 1 percet se sikerült, annyira fájt a hasa. Pedig semmi olyat nem ettem. Most aludt velem másfél órát szegénykém... így a fejésre semmi idő nem maradt, pedig tudom h kellene. De mire fejnék, jön a köv. szopi. Mondjuk arra figyelek, h napközben gyakran próbálom szoptatni (hátha akkor a kevesebb bent marad és nem fáj tőle a pocak), mert éjjel fürdés után nagyot alszik, 8-tól fél 4-ig. Na akkor van időm fejni. Ezért is csodálom, hogy bírtok 2 gyerekkel, mert én ezzel az eggyel is folyton "körbe érek", mire végzek, kezdem előről. :lol: De egyébként meg annak is nagyon örülök, h eddig semmi mást nem kapott a gyerek a tejcsin kívül.
Még 1 kérdés: tea v víz? Én azt se adok, csak ha eljutunk a forró nyárig, gondoltam a víz lehet h kelleni fog.
Pozíciókat mi is váltjuk, fekve, olva, jobbról, balról, akkor majd próbálom a négykézlábasat is! :lol: (Még a mellbimbóim se egyformák, de szerintem ahhoz képest, h nem is volt mellbimbóm - teljesen befelé forduló - egész szépen teljesítünk!)

dkata
 
 


Kata :D
kettővel is pont így körbeér az ember :D nálunk az úgy ment, hogy Máté szopott max. 20 percig, Levi után 35-40 percig akár, majd fejtem 2x15 percet... és hipp-hopp indult előről... reggeli, fürdés... néha tényleg luxunak tűnt.
Ha csomósodásra hajlamos a melled, akkor meg tényleg ezt a meleg borogatásos módszert próbáld meg. Az tényleg csodákra képes.
Mennyire szoptatod sűrűn nappal? arra figyelj, hogy azért 1.5-2 óra teljen el, mert ha ennyi nincs, akkor az arra érzékeny babáknál ez pocakfájást tud okozni.

tea-víz... én egyiket sem adtam. Nyáron Máté elfogadta a vizet (9 hósak voltak nyár közepén), de Levibe 1 éves koráig folyadék cicis csomagoláson kívül sehogy sem jutott.. egyszerűen a cumiból nem tudott inni, pohárból nem fogadta el, és a kiskanálból is kiköpte :D de amúgy vízpárti vagyok.
szerintem a szopi bőven elég - ha meg csak szopik akkor ez a kijelentés triplán igaz. Nyáron eleve más a tej összetétele (okos azért a természet), mert magasabb a víztartalma, így nyugodtan 2 szopi között is kaphat 1 kicsit, ha szomjas. (Levi is ivott rendszeresen két etetés között)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,

Igen, én is pont a túrótortára gondoltam :):):) Joghurtot már eszünk, az nagyon megy, a sajtot egyelőre még nem komálja, legalábbis magában nem, ha kajába keverem akkor elmegy. A héten adok majd neki egy kis túrót magában, remélem izleni fog.
A piskóta alapot te csináltad, vagy valamilyen spéci volt ?? Tojással még nem próbálkoztam.....babapiskótát viszont már kapott, arra gondoltam hogy az jó alapnak...
Húúú micsoda profi vagy fejésben :):)

Zsebi,
Tényleg, a gesztenye is jó ötlet, azt nagyon szereti Máté, bár egy ideje nem ettünk. Volt egy 5 hós kecskeméti bébikaja, gesztenyepüré csirkével, az 6-8 hós korában a kedvence volt. De azt hiszem most mégis maradok a túrónál...

Woodi,
Igy nagyban még jobb a kép, nekem direkt tetszik hogy ilyen csibészes haja van :) Sajnos jelenleg én is a beletörődés állapotában vagyok, de gyanítom hogy egy idő múlva újra besokallok és megint kipróbálok valami 'tuti' módszert :(

Kata,
Nekem a mai napig az egyik mellben több van/több jön, de nálunk ez nem volt gond...Mondjuk én soha nem szoptattam egy mellből, mindig kettőből szívott Máté.
Ha esetleg nagyon csomósodna a melled és külső segítség kell, tudok egy nagyon jó csecsemős nővért aki házhoz megy (négyezerért) és masszíroz, meg segít meg minden....
Mi is csak vizet iszunk, de igy egyévesen is kevesebb mint 1 deci megy le egy nap.Tavaly nyáron a nagy melegben néha én is megkínáltam, de igazából csak pár cseppeket ivott Máté (3-4 hónaposan) Viszont szopizott óránként (szerencsére ő nem volt hasfájós)

Melcsi,
Igazából nem attól félek hogy 'baja' lenne a csokitól Máténak, hanem pont attól akarom megóvni hogy túl korán rászokjon...mert hogy tuti azonnal rá fog kattanni az kódolva van :):) Amit meg nem ismer, azért nem fog balhézni egyelőre :):)
A cél a következő mikulás, annál tovább úgysem fogjuk tudni 'elzárni'
:lol:

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Kriszta!
Szerintem még elfelejtené, ez csak pillanatnyi élvezet lenne. De csak pár hónapig fogd max meguszni :wink: Emese már tudja pl. hogy a turórudi a hütőben található, áll az ajtó előtt és kopog, és mutogat felfelé (igaz, Máté nagy rudievő, és mindig ad a akishugának). Van 1 szekrényünk aztán, abban mindig van mindenféle édesség, részint Dezsőnek néha kell, meg Máté is eszeget ezt-azt. Na ott vannak a tányérok is. Mikor én oda benyulok, a gyermek rögtön rohan, mert azt hiszi hogy csokit fogunk enni. De az az igazság, hogy én rendszeresen adok, kis mennyiségben édességet, azt hiszem ez jobb megoldás, mint a nyilvánvaló tiltás. Legalábbis Máténál bejött, Ő például csokoládét nem eszik, csak mondjuk a Plóta Delissimát vagy ilyesmit.
De a turótórta is jó ötlet, amint a kép bizonyitja, attól is jól fog kinézni a gyerek :lol:
Orsi!
Anyukádnak mi a véleménye a bőrbetegségek és az evés közti összefüggésről? Gondolok itt konkrétan az ekcémára. Emesének ugyanis van vagy volt, nagyon régen majdnem tünetmentes. A dokinénink irta rendesen a HA tápszert, viszont ugy 6-7 hónapos kora táján már javasolta a turót, kefirt, sajtot. Most mondta már, hogy kaphat Emese rendes 3-as tápszert, de a tejtől továbbra is óva int. Az igazság az, hogy én habarok tejjel, ivott már kakaót a bátyjával, és adtam Neki vizezett tejet is (rendes tehénből származó tejet iszunk). Semmi baja nem volt, nem ütötte ki, nem jött ki az ekcéma. Amitől egyedül félek, az hogy nem fog-e később, mondjuk 1-2 év mulva kijönni valami allergia, vagy ez akkor rögtön mutatkozna? És van-e olyan, hogy valaki kizárólag ekcémás, minden más betegség nélkül?
Máténak már 3 hónaposan vizezett tejet kellett adni (a gyümölcslé nálunk már 6 hetes korától ment), szerintem ilyen idős korában már rég rendes tejet ivott, és soha életében semmi baja nem volt. Akkoriban semmi faxni nem volt, ugy ahogy Kata irta, a babának minél előbb hozzá kellett szokni a rendes ételekhez.
Persze felmerült bennem az a kérdés, hogy ezt a sok belső szervi betegséget, ami mostanában tizedeli a népet, vajon nem a tul korai hozzátáplálás válthatja-e ki?
Na meg a mikrosütő, ami elé ugye köztudottan nem jó állni müködés közben, hát vajon az ételbe nem sugároz-e valami káros dolgot :?:
Ezekről orvosi körökben mi a vélemény? Ami esetleg nem annyira nyilvános vagy publikus, na az érdekel engem.
Kata!
Remélem megoldódik a tej-ügy. tanácsot nem tudok adni sajnos, nálunk nem igazán müködött :cry:
Mi Szentkirályi vizet iszunk, kb 7-8 hónapos kora óta forralatlanul. Teát nem adtam Neki sose (persze a "mi időnkben" még az ment, az édeskömény-csipkebogyó-kamilla kutyulék, és cukrot is tettünk bele :D , Máté is azt ivott)
Zsebike!
Hát minden rosszban van valami jó, akkor legalább tejbüfét nyithatsz :wink: Nem ehet annyit Eszti mint amennyit szeretne? :shock:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Kata!
Orsi már szinte mindent leírt, már csak a saját tapasztalatommal egészíteném ki. :lol:
Szóval én nem szoptatok. korababák révén igazából keservesen ment az adag megevése és valószínűleg korán feladtam a kérdést de inkább maradtam a fejésnél. Pont az általad leírt okok miatt is 30 perc nyammogás után 20 ml-t evett meg ami kevés volt neki a másik is nyammogot majd az első megint kajás lett ovlna és nem tudtam a mellem kifejni. Így dönöttem a fejés mellett. Hogy mennyire volt jó döntés akkor még nem tudtam, most azt gondolom két hónap etetéssel a hátam mögött, hogy nekem bevált. De természetesen nem bíztatlak a fejésre mert egy gyerekkel könnyebb ezzel a feladattal megbírkozni én úgy gondolom.

Szóval fejés: Hát sajnos az elején nekem is eltartott egy óra hosszát mire a két mellemet csutkára ki tudtam fejni. De mára már bejáródott és 300 ml-t fejtem ki most is röpke 20 perc alatt. Szóval beáll az a dolog én úgy gondolom. A mell masszírozása nagyon fontos ha csomosodsz nekem egyszer kétszer kellett csak jó forró zuhanyt vettem jól átmasszíroztam és csak úgy dölt a tejecske. :) LEhet kapni patikákbanmeg ilyen gyógyászati boltban ilyen melegíthatő zselét én azt vettem felmelegítem beteszem fejés előtt a melltartóba és mire fejni kell már jön is a tejecske. :)

FEjés közben nekem sokat segített hogy olvasok (internet, könyv, újság ami jön) nem figyelek annyire a mennyiségre és már csak azt veszem észre bakker milyen nehéz az üvegcsém és láss cosdát persze hisz túlment a 260-on amit a mérce mutat. :)

kitartás az eleje pokolian nehéz szerintem én nem egy éjszaka sírtam hogy nem lesz tejem beszedtem minden pirulát hogy legyen több ittam a laktoherbet meg minden de nem lett több. Ma már tudom fejben döl el a tej kérdése és ha akarod és csinálod LESZ elég. :) Sok fejéssel én volt hogy befejezés után fejtem egy óra múlva megint akkor nem jött csak 50 ml. de ennek köszönhetően felszaporodott rendesen a mennyiség így mostanában rendszeresen két gyerek mellett a fagyiba is jut tejcsi.

Ja és nekem is a jobb mellem a rosszabb. Nehezebben jön ki a tej és kevesebb is van benne.

Remélem tudtam segíteni. :)

Eszter kérdése. Hát most beállt és másfél óránként 50-et eszik. Nem tudok vele mit tenni. De javutl a helyzet ma már este óta nem elég az 50 neki és doktornéni engedélyével megkapja az adagját figyeljük aztán ha megint hányni fog irány a kórház. De most amit evett már bent van és talán már nem is fog kijönni. :) Bzom benne.
Nem adom neki a 100 ml-t oda egyszere a felénél megvárom míg büfizik és csak utána kapja a többit.

Ja és a 7-5-3 perces fejés üres járatban is nagyon tud segíteni nekem amikor 5-7 percig semmin nem jött a amikor eljutottam a 3-asig akkor jött le belőle megint. :)

Kriszta!
Akkor irány a túrótorta. :)

Orsi!
Gyerköc nem semmi a tortás képen. És én még mindig Imába foglalom a neved azért a sok kezdeti segítségért ha nem te most nincs ennyi tejem. :) puszka érte. :)

TORTA téma:
A tesóm kislánya az egy éves szülinapjára gesztenye tortát kapott a nagyitól katica formájút. Hát ő az a nem tipikus gyerek volt mégcsak hozzá se akart érni meg se akarta kostolni. Szóval őt nem lehetett elrontani a katica potyeit alkotó csokival. :lol:

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Woodi!
Hihetetlen hoy már ekkora a kispasi. Emlékszem mikor még írtad, hogy úgye transzfer után nem csúszik ki az embiró ... és már itt van ekkora bébi formájában. Eszméletlen hogy megy az idő.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Kata!
Még valami! Ha nincs is időd végigcsinálni a 7-5-3-at mindkét mellen akkor legalább amikor már kifejtél és egy csep tej se jön akkor három percig még mindenképp szívasd a melled mert ez serkenti hogy kell még mert kevés ami benne van. :)

Bocs kicsit én is sok lettem. :oops: :P

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


No istmét itt!
Ismét fejek. :)

Szóval módosítanám a fenti hozzászólásomat, mégmielőtt vita lesz és megint pálcát törnek a fejem felett.

Szóval alkat kérdése is hogy kinek mennyi teje lesz, ez természtes. (Hisz alig egy hete még el voltam én is keseredve) de itt jön amit írni akartam csak lehet nem pontosan fejeztem ki. Szóval ha valaki nem akar szoptatni annak nem lesz teje, aki akar annak lesz max. csak nem elég. Ezt szerettem volna leírni, de talán küzdelmek árán fel lehet a mennyiséget is torzáni nekem most sikerült. De nyilván nem mindenkinek sikerül ez sem, lehet én se fogom tudni végig tartani a manókkal a tempót.

Remélem nem kelltek vitát mert segítő szándékkal írtam amit írtam.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebike!
Valószinüleg igazad van, aki eleve nem akar szoptatni, annak nem is lesz teje.
Én akartam, de mégse lett elég. Valahogy kihuztuk 2 hónapig, de állandóan aggódtam, hogy éhes maradt, nem fejlődik rendesen (valóban, 1 hónaposan még alig haladta meg a születési sulyát, de Ő amugy sem eszik olyan sokat, hát nem volt elégedetlen szegénykém). Aztán valahogy elindult felfelé, de 2 hónapos korában a dokinéni azt mondta, hogy kell a tápszer. Na abban a pillanatban megnyugodtam, hogy mostmár nem marad éhes, és a tejem szépen 3 nap alatt olyan csöndben elapadt, mintha sose lett volna, + meg is jött a miku.
De amig kinlódtunk, addig fejegettem én is, de jó ha kijött 10 ml szopi után, és ez igy ment heteken keresztül.
Most megint készülök, hát egyszer csak sikerül nekem is.
Bár a kórházban azt mondták, sajnos minél kövérebb valaki, annál nehezebb ügy (ki gondolná?), és a kor is befolyásolhatja. De ismerek olyan 40 éveseket, akikből dől a tej. Szóval én nem tudom, mitől függ...

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi!
Persze, ezért írtam hogy nyilván alkat kérdése is. Sajnos van aki mindent megtesz érte és mégsincs teje. Nekem is vannak hullámvölgyek van amikor annyi van hogy még a fagyasztóba is jut, van amikor alig bírom összeszedni az agadjukat. Sajnos ilyenkor én is rádepizek és akkor még nehezebben jön. Ma már azt is elfogadtam ha úgy alakul kapnak egy nap egyszer tápszert attól még nem leszek rossz anya. Mert amikor nem tudtam szoptatni akkor is ez gyötört hogy én rossz leszek ettől....

Egyszóval nem egyszerű az biztos, de szerintem nehogy most ezen kezdj el agyalni ha lesz lesz ha nem lesz nem lesz tejed. A lényeg hogy boldog és kiegyenúlyozott anyuka legyél. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok,

Na jól eltűntem én is :( Bocsánat érte!

Renoka :)
Gratulálok Neked a második babához! Látom, nehezen viseled a terhességet + Hannát együtt. Kitartás!!!!

Melcsi :)
Képzeld, ma kaptam meg a márc 8-i prividet :( Nem igaz!!! :( :( Pedig azóta már egy csomószor benéztem ide!!! :(

Csokitorta: én sem tervezem, hogy Laurának adnék csokit még egy ideig. Túró, joghurt, tojás megy. Tej még nem. Sőt, Laura még a cukrot sem ismeri, még babakajában sem. Nagy műgonddal válogatom ki a Hipp-es kaják közül is a cukrosakat :roll:
Még mindig szopizunk, reggel+este, rengeteg tejcim van, még fejni is tudok, bár már tényleg nem köllene. Csakhát Laura eddig nem nagyon akart mást inni elfogadni a cicin kívül. Orsi, eszembe jutott Levi :) Sokat kínlódok ezzel a témával mostanság. :( Mostanában megint kel a lányzó éjjel hajnali 4-5 magasságában, egy doki szerint teljesen normális, hisz addigra megéhezik este 8-tól. Hát nem tudom, engem kipurcant, az biztos. :( Próbáltam, hogy reggelire kapjon a tejci mellé egy kis tápszert (HA2), de útálja a csőrös poharat is, meg a cumisüveget is. Rendes pohárból kortyolgat már, de az nem mennyiség... :( Szóval tart a cici-őrület :(
És egyre jobban gondban vagyok a kanalazásával. Ha nem őrülten éhes (de néha még akkor is), annyit eszik, amennyitől épp jóllakik (kb a fele a normál adagjának), onnantól meg elfordul, sír. Nem tudom, miért csinálja, hisz nincs még tele a pocakja és így kb 1 óra múlva etethetem újra. Ez ebédnél van. Persze a száját még mindig nem tátja nagyra, szerintem a legtöbb anyuka mellett éhen halna, ahogy látom a vele egykorú gyerekeket, mekkorára tudják nyitni a szájukat, ha esznek. :( Ez lehet, hogy valami pszichés dolog??? Nem tudom, kicsit el vagyok szontyolodva rajta... :(
Szerintetek mi lehet a baj? Az esti Sinlac+gyümit gond nélkül megeszi, akkora adagot, hogy ihaj, utána még szopizik egy akkorát, hogy na. Tehát a pocóba fér. Nincs türelme? Vagy nem éhes? Vagy nem szeret enni? Vagy a főzelékkel van a baj? A Gyümölcsök mindig jobban csúsznak... Persze sosem nyitja nagyra a száját... Hogy kell arra megtanítani? :(

Fogytam ebbena hónapban megint 2 kg-t, már 71 kg-nál tartok. Még -10-12 kg, és jöhet a kistesó! Mondhatom, nem is kell jobb ösztönzés... 79-ről indultam.... :)

Laura szépen áll, már megy is, ha fogjuk a kezeit. Szülinapjára én is szeretnék neki tortát csinálni, piskóa alap + túró, joghurt. Orsi, el tudnád küldeni nekem a receptet? :)
Hintás-csúszdás kerti játékot fog kapni, közösen a nagyszülőkkel. Meg egy homokozót :)

Kifogytam a szuszból... :)

Puszi

KépKép
unique
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: