Új privát üzeneted érkezett!

Kata :D
simán :D a 2 hós oltás után már babaúszásra is lehet menni.
mi szept. megyünk legközelebb, akkor Lili 3 hó körül lesz, simán be fogom vinni a vízbe.
Légzésfigyelő... mi az, hogy szorul a matrac, nekünk is kókusz volt, és simán alá lehetett tenni. Persze, hogy teheted a gyapjú meg a matrac kközé, csak a gyereknek az nem tudom, mennyire kényelmes.

örémás mellbimbó... hozzáértő kórház az is.... :twisted: :twisted:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


A matrac túl passzos az ágyban... szerintem. de azzal mit csináljak?

dkata
 
 


jah, mármint beleszorul?
értem.... nem sok ötletem van.
a kókuszmatrac tényleg elég merev, és méretre vágni sem tudod.

akkor tedd a gyapjú alá egyelőre, a lényeg, hogy figyelje valami ezt a gyöngyszemet!

........

(apró pici zárójeles... már csak öt hét és elérjük a 3ast :D ünnepnap lesz)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Megértem a 3-asvárást!!! :lol: :lol: :lol:
Aztán jön a 32 és a 37 és utána itt lesz Lilibaba!!! :lol:

dkata
 
 


ha 3as már nem érdekel :P addig jussunk el, aztán tényleg már nem aggódom semmi dolgon :D

kiváncsi vagyok, hogy fekszik... nem igazán akarok 38. héten programcsaszit, így bízom benne, hogy fejvégű marad végig.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


pompomlány írta:jahj, Kata! :P
Hihetetlenül gyönyörűségesek vagytok!
De jó neked, hogy már magadhoz ölelheted ezt a kis boldogság-csomagot! Megy már a szopi?

napszemcsi, 8)
köszi a beszámolót! És... milyen légzésfigyelőt fox venni? Nekünk azt mondták, hogy ajánlatos a kórházba is bevinni. Jó-jó, persze, de azért kicsit aggódok, nehogy lenyúlják. 35 E Ft/db!

Tud valaki tanácsot adni abban, hogy milyen mellszívót érdemes venni? Kézit vagy elektronikusSat?


Én nem vennék előre mellszívót a legtöbb kórházban van amit kölcsönadnak hogy kipróbált én is ott próbálgattam és nekem az AVENT kézi jött be, de mindenkinek más. Kérdezz rá hogy a ti kórházatokban lehet-e.

Wish!
Mi tartjuk a kapcsolatot ha nekem megírja és megbeszéljük jövök én a jó hírekkel. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


pompomlány írta:bocsi, még egyet kérdeznék:
tényleg lehet-e ikrekkel a babák 6 éves koráig GYES-re menni, és ha tudjátok, hol van erről valami leírva, megköszönném...

PL. :)



http://www.magyarorszag.hu/allampolgar/ ... 60627.html

Itt mindent megtalálsz mert hopgy az összeg is dupla. :) :) :) És az anyasági támogatás is 80.000 forint per gyerek. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


icsilya írta:Napszemcsi :D
igen, szerintem használtan is megbízható.
legalábbis a mieinkek 2004. okt. óta vannak folyamatos használatban, és nem volt velük gond.
Zsebi mondta, hogy talán 1szer riasztott be náluk.


Bocsi velem lesz teli a topok.

Pompi!
Először is bocs most látom Orsi már mindent leírt amit fent én is. No de inkább kétszer mitn egyszer se. :)

A légzésfigyelő valóban ergyszer riasztott, de mi voltunk akkor a bénkák nem a készülék mostmár 6 hete folyamtatos használta mellett (bár napközben van hoy nem kapcsolom be :oops: ) nem volt téves (és nem téves riasztásunk sem.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Orsi

A fiúkkal ugye kapod a dupla GYES-t 6 éves korukig.
Ha meg lesz Lili, vele kezdődik a szülési szabadság, Gyed előről, a gyes mellett?

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi :D
ha meglesz Lili, akkor szülési szabadság - 28 naptól akarom majd igényelni, gyed, majd megint dupla gyes, ha Lili 2 éves lesz, a fiúk tanköteles koráig.
gyes nem jár, egyszerre két juttatásban nem lehet részesülni. - legalábbis én így tudom -

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! És mi van akkor, ha vki "beleszül" a gyes-be, gyes-be? Akkor mi jár neki? A magasabb ellátás, vagy csak gyes? A két baba között meg kell lennie a 180 napnak újra ahhoz, h szülési szab. meg a többi igényelhető legyen?

dkata
 
 


nem kell meglenni a 180 napnak. Ha gyesbe/gyedbe szülsz bele, és nem volt bérezett napod, akkor a tgyás/gyed alapja a szerződés szerinti bér.

de azért a TB nekem is fekete folt ám :D ezek nagyon csak a körvonalak

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
Én pont ugy leszek, gyedbe szülök. Akkor hogy van a szülési szabadság, tgyás, és akkor a kicsi 2 éves koráig van megint meg a gyedem?
Kata!
Gyönyürü, tündéri, édes pici babád van!
Nekünk azt mondta a dokinéni, 3 hós kora után vihetem uszni. Jártunk is mig nem lettem terhes, és nagyon imádta. Ugyhogy mehettek nyaralni :D
Szerintem a légzésfigyelőt nem kéne a gyapju meg a matrac közé tenni, mert az nagyon kényelmetlen lesz. Hanem azt mondja az uram, hogy linóleumvágóval lehet a kókuszból vágni hogy ne legyen olyan passzos. Próbáld meg!
Napszemcsi!
Biztos az Álomvirág légzésfigyelő volt, az is nagyon megbizható. Mi Angelcare-t használunk, nincs vele gond. Örülök hogy jó volt a tanfolyam.
Zsuska!
Neked mostanában inkább pihenned kéne! Pláne a 20. heti fóbia miatt, amit teljesen megértek (sorstársad vagyok), meg ha gyenge a méhszájad, akkor amugy is! Ha ugyanis bevarrnak a kórházba (rosszabbra ne is gondoljunk), akkor még annyit se tudsz tenni, mintha otthon vagy, csak pihensz. Anyukád azért arra biztos emlékszik, hogy babát vársz. Emlékeztesd arra, hogy mi történt ezelőtt, és beszélj Neki arról, hogy ez még 1x nem történhet meg, ezért pihenned kell. Esetleg legyetek napközben Nálatok otthon, este meg vigye haza a tesód. Igenis van választásod, a babád a jövőd, Neked nem könnyü hozzájutni, tehát ebből a szempontból értékesebb, mint 1 spontán terhesség. Azt kell mondani sajnos, hogy választani kell élet és halál között, ez nagyon sarkitottan a helyzet. Logikus a választás.
Remélem a doktorod rendben talált. Hogy hol érzed a rugdosást, az attól függ, hogy fekszik éppen a baba.
Drukkolok Neked! :) :)
Orsi!
Lehet hogy Te rendesen fogsz szülni a császár után?
Én mondjuk nem is szülnék szivesen, de fel se merült. Mikor Emese született, volt 1 csaj 5 évvel ezelőtti császárral, és alá kellett irnia, hogy rendesen akar szülni.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Lányok, még valami. Emlékszik valaki, hogy a viszketés meg a kiütések kinek voltak? Sajnos elkezdett viszketni a hasam felső része, amire bolond fejjel rákentem a Johnson babápolót, amit Emesére nem kentem. Erre kiütéseim lettek, és most borzasztóan viszketek. Próbálkozom a Neogranormonnal, de eddig még nem javitott. Vajon Emese Alkcema kenőcsét megpróbálhatnám?
És ez vajon csak attól van, hogy nő a hasam, vagy véletlenül epepangás? Mondjuk csak a hasam viszket.
Szerdán megyek dokihoz. Remélem nem nőtt a nyilásom.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi :D
igen, a kisebbik 2 éves koráig kapod a gyedet. tgyást meg a terminust megelőző 28. naptól lehet igényelni.

én készülök a hüvelyi szülésre. Semmi sem indokolja a császárt. A fiúknál Máté (A) faros volt, így lehetetlen ikereket megszülni, de Lilinél ha nincs ok, akkor nincs automatikusan császár. nem is akarok, sokkal nagyobb megterhelés a szervezetnek mint a normál szülés.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


melcsi1967 írta:Lányok, még valami. Emlékszik valaki, hogy a viszketés meg a kiütések kinek voltak? Sajnos elkezdett viszketni a hasam felső része, amire bolond fejjel rákentem a Johnson babápolót, amit Emesére nem kentem. Erre kiütéseim lettek, és most borzasztóan viszketek. Próbálkozom a Neogranormonnal, de eddig még nem javitott. Vajon Emese Alkcema kenőcsét megpróbálhatnám?
És ez vajon csak attól van, hogy nő a hasam, vagy véletlenül epepangás? Mondjuk csak a hasam viszket.
Szerdán megyek dokihoz. Remélem nem nőtt a nyilásom.


Én viszkettem. :twisted: Sajnos csak átmeneti megoldások voltak de kegyetlen tud lenni. A legjobb az volt ha nemért hozzá semmi kitakartam és
úgy jöttem mentem. A neogranorman is segített ideig óráig. És mikor már végkép nem bírtam magammal akkor vizes ruhás borogatást tettem rá attól is megnyugodott pár órára. Sajnos jobb csak akkor lesz ha kibújik a baba. Nekem a doki azt mondta attól van hogy nagyon nyúlik a bőröm.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi :D
chatelhettünk volna... Levi 5kor kelt fel, és totál kinyíltak a csipái :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok :)

Orsi :) köszi a linket a légzésfigyelőhöz!

Melcsi,én is viszkettem,de és a J&J olajtól,amit azért kentem magamra,hogy a nyúlást megakadályozzam :shock:
Piros pöttyök és viszketés lett a vége :shock: :shock: :shock: !
Orsi azt ajánlotta,hogy ne használjam az olajat,mert nem igazán jó a J.termék!
Bevált,vettem a patikában készült testápolót,amiben nincsnek sem illatanyagok,csak illóolajok , jó zsíros,vitaminos :wink: 208Ft volt egy tégely krém,és amióta azt használom nincs gondom a bőrömre :wink: :wink: :wink:
Csak ajánlani tudom a patikai kencéket :) :) :) :) :)

Lányok,Ti kívántátok a tejtermékeket ily a 3.trimeszter felé?
Én nagyon,tej,joghurt jöhet minden mennyiségben :) :) :)

KépKép
napszemcsi
 
 


Sziasztok

Orsi
te már tudod hogy végülis hol fogsz szülni?
Én ma elmentem a gyerekkkel a gyerek dokihoz, és megkérdeztem hogy milyen itt a helyiben a helyzet, és közölte hogy - a lényeg - káosz és ő nekem nem javasolja hogy itt szüljek, már csak azért sem, mivel hogy 1-jéve bezár a gyerek osztály így most még azt sem tudja senki, hogy az újszülöttek orvosi ellátása hogy lesz, lehet hogy őket fogják beosztani erre is, vagyis sima gyerek orvos fogja őket megvizsgálani, akik kitudja mikor csináltak ilyeneket, és ha baj van akkor Győrbe viszik. És hogy össze nem hasonlítható a két kórház újszülött ellátása. Így valszeg marad a családi spórolás a klinikára.


Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika :D
nem :D de mondtam, hogy csak aznap fog kiderülni.
Pesten szeretnék, de ha vészhelyzet van, vagy épp nincs itt senki, aki felvigyen - Pestre elfolyt magzatvízzel/fájással egyedül még én sem megyek kocsival :D Vpig simán bevállalom - akkor Veszprém.

az, hogy Pest összejöjjön sokváltozós, mert
ad1 nem lehet kedd, mert akkor a fiúkat nem tudom kire hagyni
ad2 párom hétfő-szerda/csüt. Pesten van, ezeken a napokon nehezen jutok fel egyedül
ad3 apu is heti 1-2 napot nincs a környéken

szóval majd elválik, de engem telejsen nem érdekel a dolog. Azt tudom, hogy sem Pesten sem Vpben nem automatikus a császár, Pesten van EDA Vp-ben csak spinális - de végülis valamilyen gerincérzéstelenítés van.

HA... koraszülött a gyerek, akkor Vp. bár a sote II PICe jobb, és jobban felszerelt, de a Pestre járást 2 pici mellett nem akarom megoldani.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Wish,
köszi a segítséget, így már sikerült is! :lol:

Lányok, ti ennyit tudtok erről a gyes, gyed, anyasági dologról? Én azt se tudom mi micsoda, és kell-e vhová mennem, ha ezeket kapni akarom, és hová kell mennem....? :?: :oops: Én nem értem ezeket a dolgokat! :oops:

Orsi,
mi a különbség a spinális meg az EDA között?
20140901102739
 
 


hajni777 írta:Wish,
köszi a segítséget, így már sikerült is! :lol:

Lányok, ti ennyit tudtok erről a gyes, gyed, anyasági dologról? Én azt se tudom mi micsoda, és kell-e vhová mennem, ha ezeket kapni akarom, és hová kell mennem....? :?: :oops: Én nem értem ezeket a dolgokat! :oops:

Orsi,
mi a különbség a spinális meg az EDA között?


Hajni :D
itt elég jól fenn van minden: http://www.magyarorszag.hu/allampolgar/ ... ll20050802
de ha konkrét kérdésed van szívesen válaszolok rá.

edát máshova adják, mint a spinálist. Edát nehezebb szúrni. (a gerincen belül máshova szúrnak).
az edával papíron 6 óra után fel lehet kelni, a spinálisnál papíron 24 óráig a fejed sem emelheted.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
igen, láttam ezt a linket, mikor felraktad, majd átrágom magam rajta. Egyelőre annyi, hogy ezeket nekünk kell intéznünk, bagy jön a pénz magától? :D
A másik kérdésem az, hogy akkor mi van a sétálós edával?
20140901102739
 
 


Hajni :D
neked kell intézni, maguktól nem küldenek semmit.
az lenne érdemes megtudnod, hogy a cég ahol dolgozol TB ill. családi kifizető hely-e, mert ha igen, akkor kicsit egyszerűbb az eset (akkor oda kell beadni a szükséges papírokat), ha nem, akkor a központba, ált. gyorsabb az ügyintézés.

(röpke példa... dec.08án küldem be a gyes igénylést... ma kaptam meg a pénzt :D :D :D természetesen visszamenőleg mindent, amit kellett, csak eddig tartott az átfutás)

a 6 órát azt császár után értettem. - bocs, nem voltam egyértelmű -.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
köszi, akkor lehet, hogy mákom van! :lol: A szüleimhez vagyok bejelentve, úgyhogy gondolom akkor majd az ő könyvelőjük intézi. :lol: Bár a pasi egy debil, de majdcsak kitalálja mit, hogy! :D Azt azért vmennyire sejtettem, hogy a gépezet lassan őröl, úgyhogy nem várok villámutalásra! :twisted: :D
Akkor a spinális elég gáz, nem? Miért nem csak edát alkalmaznak?
20140901102739
 
 


Hajni :D
akkor valószínűleg nincs mákod :D hacsak a szüleid cégének nincs több, mint 100 alkalmazottja, mert akkor tuti tb &családi kifizetőhely.
a könyvelőnek ehhez semmi köze.
Neked kell valószínűleg intézned a MÁK-kal.

A spinál sem gáz. És azért nem csak az EDA-t alkalmazzák, mert ahhoz más képzettségű szakember kell, és olyan altatóorvos nincs minden kórházban.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsu :!:
Mi volt a dokinál?
Puszi,
Fanni
fanni73
 
 


köszi mindenkinek az infókat,
zsebike, neked is! :lol:

Sajna a kórházunkban nincs mellszívó, közölték, hogy mindet ellopták, úgyhogy hozzunk. :shock:

icsilya,
gratulálok a nemsokára-hármashoz - én a 28-at várom (na most már tényleg hogy repül az idő!) Ugye jól tudom, hogy rég tettél fel pocakképet? :wink:

melcsi, sorstárs!
bár nem borzasztóan, de én is has-vakaródzom időnként, bár gondolom ez rajtad nem segít. Persze én is kenem itt a Johnsont, minden tiltás ellenére... :oops:

hajni,
még én sem kaptam értesítést, de ha jól hallottam, az előző csapatnak is kb. 2 nappal előtte küldték.

Ma egyébként láttam a léghajósok elsősegély-könyvét a Tesco-ban. Nem vettem meg, nehogy előreszaladjak a dolgokban, aztán meg ne kössön le az előadás...

Holnap lesz az utsó szülés-előkészítő a kórházunkban. Már előre sajnálom, hogy most akkor nem lesz olyan terhes-közösség, ahol hasonszőrűekkel találkozhatok. Majd a szülőszobán... 8)

KépKép
pompomlány
 
 


Melcsi! Én is viszkettem, de olyan szinten, h fél éjszakákat vakaróztam végig. És az egész testem, mindenhol. Hiába kentem bármivel, nekem a gyógyszertári illatmentes se segített. Lehet oka a bőr feszülése, de nekem az ödémát is mondta a doki. Abban a pillanatban megszünt, ahogy Bálint megszületett. Most pedig van egy csomó krémem, amit elkenhetek magamra. Nekem a visszamaradt "pókhasam" mostanra "szívódott" fel. Azért még nagyon szívesen simogatnám, akkor is ha viszket... Egyébként én is kitakartam a hasam mint Zsebi, akkor volt a legjobb.

Ma intéztem én is a tgys, családi pőtlék, anyaságit, meg gázártámogatást, szép kör volt, közben meg a parkolóőrök megbüntettek, mert egy hülye pasi elémtolakodott, és értetlenkedett. Én meg ott álltam az ordító gyerekkel. Remélem nem fázott meg... Ráadásul nekem fáj a torkom...
Másik szomorú tapasztalatom, nem férek be a babakocsival a boltokba. Pedig ahova a gyereket nem tudom bevinni oda nem is megyek be. zegény ikresek...

Zsuska, mit mondott a doki?

dkata
 
 


Melcsi, köszi a tippet, már én is mondtam a páromnak h vágjunk le kicsit a matracból, de ugye könnyebb azt mondani h nem lehet... majd apukám megcsinálja.

dkata
 
 


Orsi,
a fenébe! :twisted: Akkor ennyit a mákomról! :twisted: Most akkor hova kell mennem elintézni a dolgokat? (tgys, családi pótlék, anyasági, gyes, gyed - ugye ennyi?) Kata, te hol intézted?

Kata,
ez a babakocsival boltba járás tényleg elég gáz. :twisted: A tesómmal mindig megszenvedjük a lépcsőket, nem tudom, hogyha majd egyedül leszek, hogy fog menni! :twisted: :?
20140901102739
 
 


Hajni :D
a papírok a foglalkoztató székhelye szerinti illetékes egészségügyi pénztárhoz kell beadni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
azt hiszem, mégiscsak konzultálok anyukámékkal... :oops: :roll: :D
20140901102739
 
 


Hajni!
Készülj fel, hogy aki odamegy intézni, azt először is kioktatják, ninden kis hibába belekapaszkodnak, hogy mehessen még 1x, és egyáltalán, mindent megragadnak (legalábbis Pesten), hogy légypiszoknak érezze magát, mert el meri intézni fehér ember létére a jogos járandóságát :evil: :evil: :!: A szegény férjem legalábbis ezekkel a tapasztalatokkal tért haza, és persze az etnikummal senki nem szivózott (igaz, azok voltak a legtöbben). Viszont elintézte ügyesen :D A könyvelőtök erre nem fog vállalkozni.
Orsi! :D
Nem tudod mitől volt nekem a tgyás 90 ezer fölött, a gyed pedig csak 64 ezer? Mert akkor árgus szemekkel lesem a -28 napot! Ja és ez most is igy lenne?
Szerinted a 30 hét az a vizválasztó? Mert akkor én is akarom már! :D
Zsebi, Kata, Pompi!
Köszi :D
Napszemcsi!
Nekem is pici apró piros pöttyök. De mitől fog ez, és mikor elmulni :?: Már a viszketés az bele is fér nekem is, de a pöttyök nem kellenének.
Kata!
Te vagány csaj vagy, bébivel ilyen hosszu ügyintézésre vállalkozni :D :wink: Méltányolta valaki, esetleg előre engedtek valahol? Vagy édesen aludt, mintha ott se lenne?
Emesém sem az ügyintézést, sem a vásárlást nem birja idegekkel, Vele elmenni bármi ilyen helyre katasztrófa. Ő csak rohanni meg motorozni szeret, és már pici baba korában roppant izgága volt és türelmetlen.
Nem irtál még arról, hogy büvöli a kicsi a nagyot? Tetszik a nagyfiadnak Bálint?
Erika!
Mikor mész már UH-ra? És hogy vagy, vannak már tünetek?
Zsuska!
Hol vagy? Remélem nem bántottalak meg!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


melcsi1967 írta:Orsi! :D
Nem tudod mitől volt nekem a tgyás 90 ezer fölött, a gyed pedig csak 64 ezer? Mert akkor árgus szemekkel lesem a -28 napot! Ja és ez most is igy lenne?
Szerinted a 30 hét az a vizválasztó? Mert akkor én is akarom már! :

nekem a 30. hét az igen... nem 1 korababát ismerek.

ezt a tgyás/gyed dolgot sajnos most már végiggondolni sem tudom... de megpróbálom kisakkozni holnap.

most nem a tényleges megkapott béred, hanem a szerződés szerinti lesz az alapja mindennek - a kettő eltérhet - .

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lányok anyukám meghalt ma. egy hónapja tudta meg hogy rákos. :cry: :cry:
Nem tudom hogy vészeljük át ezt az időszakot. Egyetlen életem értelme a pocakomban csücsül. Remélem kitart még egy jó darabig odabent. Bocsánat hogy állandóan offolok. De muszáj a világba kiálltanom fájdalmamat! Remélem senki nem haragszik meg ezért rám. :(
Egyébként zárt a méhszáj. Köszönöm Fanni hogy aggódtál értem:). Igazán kívánom hogy nemsokára ne csak kíváncsiságból nézegess át ebbe a topicba hanem jogos tagja is legyél annak!

Ölelek mindenkit: Zsu

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Drága Zsu!
Nem tudom szavakba önteni azt az érzést amit érzek. Köezl állsz hozzám hisz együtt rótuk anno az első megpróbáltatásokat. Én sokszor el voltam a saját sorsom miatt keseredve, de mikor rólad hallok olvasok mindig feltettem magamnak a jogos kérdést nekem csak nem sikerült háromlombik, de nézd meg Zsut rá mit mért a sors. Mivel érdemelte ki? ezek a költöi kérdések........

Retttentően sajnálom anyukádat, sok erőt és kitartást kívánok neked és az egész családodnak ebben az emberfeletti helyzetben. Nagyon vigyázz magadra és a csöppre a pocakodban.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsu,őszinte részvétem :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: nagyon sajnálom ami az anyukáddal történt!
Vigyázz magatokra amennyire csak lehet!

KépKép
napszemcsi
 
 


Drága Zsu! Nagyon vigyázz magadra és a pocakodban lakó babára! Nagyon szorítok értetek, és el nem tudom képzelni, milyen nehéz lehet most Neked. De hamarosan megszületik a kisbabád és hátha akkor majd szebben fest az élet. Nagyon sok erőt, kitartást kívánok Neked és azt, h 20 hét múlva boldog édesnyja legyél egy gyönyörű kisbabának.

dkata
 
 


Drága Zsu :!:
Kívánom, hogy duplán tudd adni a szeretetedet a pocidban növekvő kislányodnak, ha megszületik. Rettenetes, amin keresztül mész, de a pici ott lesz Neked, ez egészen biztos. Kitartást és sok-sok erőt kívánok...
És köszönöm.
Ölel,
Fanni
fanni73
 
 


Kedves Zsuzska,
nagyon szomorú a bejelentés... nem hittem volna, hogy ilyen gyorsan kell szembesülni a legrosszabbal. Együttérzek Veled, és kitartást és sok-sok erőt kívánok Neked a jövőhöz.

KépKép
pompomlány
 
 


Drága Zsu!
Átérzem fájdalmadat. :cry: :cry: Tudod... Sokat beszéltünk róla, remélem tudtam Neked valamit segíteni, ha ezután bármiben segíthetek, nyugodtan keress meg!!!!!!!!!

Nekünk már tényleg a Picikéink a Világon a legfontosabbak!!! Értük kell Élnünk és menni tovább ...... Sok, sok lelki erőt kívánok!!!

Szeretettel ölellek

Kép
Kép
kiscsillag
 
 


Zsú!
Mérhetetlenül nagyon sajnálom anyukádat, és amin most keresztül kell menned! Próbálj a kisbabádban kapaszkodót találni. Kiatartás!
20140901102739
 
 


Lányok! Főleg Orsi :)
Olvastam egy másik fórumban, hogy van egy 4D-s Uh. És, hogy ott már a 12. héten megtudják mondani a gyermek(ek) nemét. Szerintetek ez mennyire lehet igaz?? Érdemes a 12. héten ilyen 4D-re menni?? Ikresek!! Ti mikor mentetek hányadik héten??
http://www.4dultrahang.hu/launch.php
Ez az az oldal.

Kép
Kép
kiscsillag
 
 


Kiscsillag!

Én úgy tudom, hogy a 12. hétig nagyjából ugyanúgy néz ki mindkét nemiszerv, onnantól differenciálódnak. Úgyhogy szerintem akkor még nemigen lehet megtudni.
20140901102739
 
 


Zsú,
Szívből sajnálom édesanyád halálát. Sok szeretettel ölellek innen és remélem, a picurral továbbra is minden rendben lesz. Vigyázz magatokra!

Melcsi :)
Nekem is viszket a hasam, a köldökömtől felfelé, pedig sűrűn kérmezem. Nekem eddig semmi sem használt túlzottan, próbálom minél kevesebbet vakarni. Piros pöttyeim viszont nincsenek.
A vizelettartási problémákra javaslom az intimtornát. Gondolom tanfolyamra nem lesz időd elmenni, de lehet könyvben is kapni és abban is le vannak írva elég jól a gyakorlatok. Én is elkezdtem csinálni, biztos-ami biztos alapon. Több ismerősőm is mondta, hogy szülés után bizony szüksége volt rá.

Orsi :)
Tuti nem lesz kora baba Liliből :) Hallod, azért nem egyszerű neked ez a hol szülsz kérdés...

Én meg itt sírtam a Margit miatt... de már nem sírok, biztos forrásból hallottam, hogy májusig tuti mennek a szülések. Hurrá :) Bár állítólag már másnap hazaküldik az embert, ha minden rendbenlévőnek tűnik, csaszisokat meg 3 nap múlva.

Kiscsillag :)
Szerintem akinek a 12. héten megmondjának, annak max beletrafál az orvos. A legtöbb könyv azt írja, hogy addigra már megkülönböztetehető, h fiú-vagy lány, de még nagyon hasonlóan néz ki a kettő, ezért amit akkor mondank, az nem biztos. A genetikai UH-on már eléggé biztos, az onnan már csak egy hónap :)

wish
 
 


Kedves Zsu!

Nagyon-nagyon sajnálom, ami anyukáddal történt! Kívánok Neked nagyon sok erőt, és hogy minél előbb eljöjjön az az idő, amikor majd csak a jövőre tudsz gondolni.

Jud

Kép
jud71
 
 


kiscsillag írta:Lányok! Főleg Orsi :)
Olvastam egy másik fórumban, hogy van egy 4D-s Uh. És, hogy ott már a 12. héten megtudják mondani a gyermek(ek) nemét. Szerintetek ez mennyire lehet igaz?? Érdemes a 12. héten ilyen 4D-re menni?? Ikresek!! Ti mikor mentetek hányadik héten??
http://www.4dultrahang.hu/launch.php
Ez az az oldal.

a 12. hét UTÁN tudják megmondani.
A külső nemi szervek a 12. hétig ugyanúgy néznek ki.
Legkorábbit amit én tudok az 14. heti nem-meghatározás volt.

én voltam Lilivel 12. héten UHn és akkor még 2 doki is egyértelműen látott valamit a lába között. Zsu is azt hiszem pont ugyanígy járt.

szerintem ha a neme miatt mész, akkor a 14. hét előtt nem érdemes.
De :) ugye ez abszolút babafüggő, hogy megmutatja-e. Nem a 4D-n múlik, sima UHn is pont ugyanannyira lehet látni.

Diagnosztikai értéke a 4Dnek egyáltalán nincs, csak a kismama örömére szolgál, hogy ő is jobban látja, amit az orvos hagyományoson lát.

Wish :D
nem :) de hát az egész életem ilyen hektikus, miért pont ez lenne egy biztos pont. :)
Örülök, hogy a Margittal minden OK még :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsu
Borzasztóan sajnálom, ami történt, és hogy 20 hetesen ezt kell átélned. Magyarázd el a kisbabának, hogy nem miatta vagy szomorú, beszélj vele sokat. Sok-sok erőt nektek!

Neme: barátnőmnek 14 és fél hetesen azt mondták fiú (2 lány után), de persze nem tuttira, most nagyon várom, hogy később mit látnak. Nekünk 16 hetesen mondta Hajdú drnő, hogy fiúnak látom, de ilyenkor még nem biztos, aztán 18 hetes korára, 2 hét alatt sokat nőtt a kukija :D akkor már határozottan látta a dokim

4 D: szerintetek mikor menjek? Soját dokimhoz 24 és 28 hetesen megyek, a kettő között OK? vagy csak 29-30 körül?

Kép
Kép
emma1976
 
 


Zsu

fogadd őszinte részvétemet Anyukád miatt. Kívánom, hogy az Erő legyen veled!

Kiscsillag,

nekem a 17 UH-n nem látták a baba nemét.

Emma

én jövő héten ( betöltött 19 hét) megyek 4D-re, mert nagyon kíváncsi vagyok már, nem bírok várni még heteket :D

Melcsi

az "Élet az anyaméhben" filmben azt mondták, hogy a 30 hétre minden kifejlődik, s a maradék 10 hetet a súlygyarapodás, növekedés miatt tölti a baba a méhben.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: