Új privát üzeneted érkezett!

Winnie

jövő hét??? Képzeld elgyalogoltam az árkádig, meg vissza... Jó kis séta volt... így szerintem hozzád is gyalog mehetek...

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Bunny: ma én is az Árkádban voltam! :D A Kenguruban vettünk két rugit. Ez volt az első buszozás babaerszénnyel.

Winnie: én úgy olvastam ki belőle, hogy azért vette ki, mert a gondozó/bölcsis néni hülye volt. :shock: Bár nekem alapból furán jött ki a mondat, hogy azért adja bölcsibe, mert otthon unatkozik a gyerek, de ezen kígvül nem értettem, hogy miért is kell rajta kiakadni. :roll:

Nem picik még a gyerkőcök a közös talihoz? Vagy csak én vagyok parázós? :shock: Pont ma volt a TV2-n a rotáról egy pár perces. Kicsit beparáztatós persze.

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu
szerintem már vége a vírus idénynek... Rotavírus: én beadattam Máténak, mert mi "kórházlakók" vagyunk. potom 34000ft volt a két "oltás", amit szájon át adnak és babóca lenyeli....

KépKép
KépKép
bunny75
 
 

 
 

Én személy szerint azért sajnáltam le a Zsuzsa blogját, mert kormányszóvivő lesz és kicsit szebben is fogalmazhatna, mert számomra néhol eléág butuskának tűnt.

Az első, hogy unatkozik a gyerekem, nem vagyok elég neki, ezért irány a bölcsi. Kíváncsi lennék, hogyan foglalkozik vele.
Én nem szeretem "kirakni" a gyereket a teraszra...
Aztán a jól szituált szülők által látogatott játszótér.
A kismamák kategorizálása sem jött be (kíváncsi vagyok magát hova sorolja)
És a stílusa nem egy megkapó volt, az jött le, mintha ő nem a magyar átlag világában élne, ami végül is igaz.:)

De szerintem a hozzászólások a legjobbak:)

csernusn
 
 


Sziasztok!

Börzés kérdésre senki nem válaszolt. :( Egyikre sem, de ez lehet attól, hogy régiek kerestek....

Demcsák: Amikor Zsombi bölcsis volt, akkor még a telepen csak magánbölcsi volt, így Zsombi járt a távolabbi államiba. Az nem a Pók u-i lakótelep "jólszituált" családtagjaival volt feltöltve. Igenis olyan gyerek is volt, akit a gondozók a bölcsi textilpelusaiba csomagoltak és természetes volt, hogy nem törlőkendővel, hanem nedves textilpelussal törlika popókat. És speciel én nagyon örültem neki. És a főnöknő azt mondta, hogy nem lehet magnót és CD lejátszót bevinni a csoportba, mert a gondozónő énekeljen és verseljen. És ez is nagyon szimpatikus volt. És ott főztek a bölcsiben és a két gondozónő közül az egyikhez még most is visszajárnánk, ha közelebb lenne. Ami engem szokott kiakasztani az a TV-zés az uszis buszon és az állandó Rómeó és Júlia CD hallgatás oviszerte. És persze azok a gyerekek, akik otthonról byonicle vackokat és véres szájú majd élethű nagyságú tyrranosaurus műanyag modelleket hoznak és olyan "mesefilm"-ekkel etetik a gyerekem agyát, amiket még felnőtteknek sem ajánlanék. Nem tudjátok, hogy mi a byonicle (lehet, hogy máshogyan kell írni...)? Ne bánjátok. Harci robotok. A mostani csecsemők oviskorában lesz más marhaság, semmiképpen sem jobb ennél....
Kicsit úgy érzem magam, mint abban a NETen terjedő szösszenetben lennék, ami arról szólt, hogy milyen jól túl lehetett élni a gyermekkort mobil telefon és egyéb újmódi huncutságok nélkül. Mintha tisztábban látszott volna, hogy mik az igazi emberi értékek. Ti is olvastátok?

Ebben a témakörben tudnám ajánlani Schaffer Erzsébet egyik-másik könyvét....

Tali: rajta! Nem vagyok aggódós. de lehet, hogy csak a két ovisom hoz némi kockázatvállalást a családba? Nem hiszem, hogy nekünk árthatna valami.

Oltások:egy életem egy halálom, vállalom, hogy figyelem a gyerekemet és ha nagy baj készülődik akkor időben orvoskézre adom (pneumococcus) asszem pluszban a kötelezőeken túl csak a kullancs encephalitis ellenit fogják a skacok megkapni, ha nem felejtem el, illetve, ha elég nagyok lesznek...

Idő előtti felülés: Azért nem szabad a gyermeket ültetni, mert ha helyette csinálsz valamit, vagy terelgeted olyan felé, amire még nem érett, akkor ártasz. Ha ő hasizmozik és felhúzza magát, akkor elég erős a hasizma, hogy felüljön. Ha nem elég fejlett az egyensúlyozása, vagy az ehhez szükséges izmai, akkor felborul. Ez így is van rendjén. Ha függőlegesben van, akkor inkább legyen függesztő alátámasztása is, hogy kilógja magát. Popsira, lábra terhelve ne legyen tripla S alakú a gerince azért mert nem tudja önállóan fenntartani ezt a helyzetet. Azaz nemigen lehet befolyásolni a felülést. ezért kár is vele szenvedni...

Jeep: igen létezik járni tanuló sisak. mikor megláttam valahol mindjárt el is szörnyedtem. Némóból egy részlet. "De ha megígéred, hogy nem hagyod, hogy történjen vele valami, akkor nem is fog történni!!! :shock: " Utána a gondolat: akkor ez baromi unalmas és semmi értelme...
Rácsvédő: mi kölcsön kaptunk egy rózsaszínt, még Zsombinak (olyan volt), végre van hozzáillő gyermekünk, de neki még ágya sincs. egyelőre mózesban lakik...

Óramutató járásába forgó, nyavalygó gyermek... :D :D :D

No mék előadást írni....

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Bunny, jövő hét, ok :) küldök mobilszámot priviben, és majd egyeztetünk :) én egyelőre a fejéses körök miatt max 1 órára tudok szabadulni, de ha ilyen szép idő van, menjünk :)

Tinu, Te merre laksz? azt hiszem, a "Te kerületedet" még nem térképeztük fel, vagy csak nem emlékszem.... :?

na jóéjt...

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Niki: hát ízlések és pofonok, én nem voltam olyan szigorú Demcsákkal - túl sokfajta szülővel találkoztam a munkám során, hogy annyira ítélkezős legyek. :D

Winnie: kőbányai lakosok vagyunk. Az Örs kb. 20 perc buszozásra van.

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok
Tegnapi nap nagyon faraszto volt,LEon csak ketszer fel orat aludt :shock: A tobbit ak ezemben toltotte...remelem ma bepotolja,mert ez amelegfront hatasa nekunk nem jo be...Masoknal nem volt ilyen??

Vizimano
Hat pihi nem igen voltm,mert az unokateso is ott volt aki egyidos Alexxal,ugyhogy egesz nap ricsajoztak :P
Nagyon ugyi vagy hogy igy megoldod a helyzetet,nemsokara itt afel eves kor es akkor amr ehet mast is.Tapi meg nem er meg kulon aggodast,ha kell hat kell.En iadok neki hetente par este ha meg ehes.
Fajdolom mentes fogzast!!!

Mandula
Nekunk is aderekanal folyik ki es csak a bal oldalan,de hogy miert mindig ott az rejtely :shock:
Mi 9 utan furdetunk,azert hogy minel kesobb legyen az utolso etetes es igyegyben sokat tud alaudni,meg mindig csaken keltem ejjel,mar aludna vegig csak az megsinylenek a tejtartalekok...

Winnie
Koszmo:Igen jo eresen kell dorzsolni ,en a torulkozobel csinaltam anno,mert a kefe semmit nem vitt le.
Terpeszpelus biztosan segit meg a torna,par honap es mar e is felejthetitek,minel tobbet fogod tornaztatni annal jobban oldodik a csipoje,ido kerdese.

Bunny
Bocsi,de jot rohogtem a pillango Maten :lol: Igen Leon arcat is megfogta mar a nap,szemmel lathatoan,el is kezdem een is kenni,ki hinne hogy mar most ekkora ereje van...

Tinu
Hat enyem is bolcsis volt,es tenyleg van olyan gyerek aki unatkozik,en is eliteltem anno azokat akik beadtak. DE,Alex csak fel napos volt amig nem dolgoztam es sosem sirt ,a beszoktatas all max ketszer 5 percig.SOT inkabb akkor ha haza kellett jonni. :lol: MAi napig nagyon nyitott gyerek,es az en velemenyem az, hogy ez is gyerek fuggo,ha sirt vona tuti nem vittem volna. 8)

Snoopy
Ne is mond,oviban mik vannak.Miota bolcsit ovira csereltunk,kivagyok neha.Ott tanulja csunya beszedet,es a gagyi mesek szereploit.Pedig itthon nincs mesecsatorna es csak ellenorzott dvd-t nez.Nem vagyok vaskalapos de minket is igy neveltek es nem lett baunk :lol: Nalunk nincs semmi puska+robot ,meg ize...megis jon haz az ovibol es azt mondaj,lelovoldozom,meg borotnbe zarom.... :shock: En meg johetek az okito mesekkel,,,,persze tudom kell neki a szocializalodas de megis....
Felules:persze nme en ultetem del hanem O magatol,es gyakorolna is rendesen az olemben,szerintem izgatja a tesoja azert nem akara mar fekudni :) de persze probalom mindig vissza helyezni.

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!
Végre itt a jó idő!!!! Doki néni szerint elég mostmár egy vastag kardigán, és vékonyabb pléd a gyerkőcre. Nos Ágnes tegnap a következőt adta Pannára: vastag kardigán, overall, vastag oléd. Vékony sapi, kardigán kapucni, overáll kapucni... :oops: Kissé túllőttem a célon asszem.... :roll:
Tényleg jó lenne talizni, valami jó nagy terepen, ahol elférünk :)
Egyébként jövő hétre havat mond... :?

fürdetés:
Mi 9 körül szoktunk. Próbáltunk egy időben a nyolc órára ráállni, de Panna mindig keresztül húzza a számításokat. Sokat bukik, ezért kajci után 1 órát várni kell a fürdéssel. Így mindig a következő kaja előtt fürdetünk, ami 9-re esik. Így viszont, mint Katáéknál is, hami után jó nagyot alszik. Fürdeni imád, de amikor a patentokra kerül a sor öltöztetésnél, már nyekereg. A sapkánál pedig itt a világvége....

oltások:
megkérdeztem a védőnőt, asszem én is az agyhártyagyull. ellenit adatom be, az 4 rugó körül van. A bárányhimlőn át kell esni szerintem, egyébként is 10 éves koráig nyújt védettséget.
A tüdőgyuszi ellenit pedig a doktornőnk olyanoknak javasolja, akiknek valamilyen más szervi gondjai is vannak.

Na megyek vasalni, mert este nem tudunk mibe feküdni, minden ruha az ágyon hever!

Ági

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Kata: tudom én, hogy általában azért kerülnek bölcsibe a gyerekek, mert muszáj. Nem ítélek én el ezért senkit. Ha majd megtehetem, én nem szeretném bölcsibe adni. Talán lesz rá esély, ha úgyis egy kistesóval leszek itthon. Bár nem tudom, hogy fogunk állni anyagilag...
Egyébként ezt a kétszer fél óra mókát Tündi már egy hete csinálja. Most is csak az erszényben hajlandó aludni. Nem értem miért. :shock:

Kép
Kép
tinu
 
 


Majd elfelejtettem!
Szed valaki Béres gravidát? Mert abban van D vitamin, ami a tejben is megjelenik. Én meg ugye adom elsőszülöttemnek a Vigantolt is. Nem adagolom így túl???

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Ági: sapit adsz a babára a lakásban? :shock: Miért?
Mi is az agyhártyagyulladás ellenit akarjuk beadatni. A többi nagyon drága. :?

Kép
Kép
tinu
 
 


Magnes
Na en isi gz jartm,de minket gyerekkel.Ma mar lazabbra vettem a figurat a reggeli ovijaratban.Nekunk van vekony overalunk,azt adom a babara ,pulcsit sme es vekony pled csak eleg.
Sapka engem is erdeklene,szerintem Sunike mar nagy ahhoz hogy sapeszban aludjon,persze ha naltok hidegebb van ejjel,akkor biztos igy jo.

Tinu
Nekunk nem volt muszaj bolcsisnek lennie.Oktobertol jart en meg csak kovetkoz majusban mentem vissza dolgozni.Addig minden nap menni kellett valahova,vagy jatszohaz vagy baba-mama klub,baratnok,mert itthon en nem voltam eleg neki.Sosem hittemvolna de van ilyen gyerek is.Most is hetvegen max fel napot van el itthon,de akkor is szigoruan jatszani kell vele,a masik fel napban meg vagy jojojn valaki jatszotars vagymenjunk..irto mehetnekes pasi :lol: De nem panaszkodom,mert csaladi vonas :wink:
Ma mar szerencsere visszaallt a rend,mert aludt eddig is meg,most is visszaaludt az etetes utan. O delutan van fent egesz estig,mert akkor mar van tortenes itthon,amit ki nem hagyna :lol: Olyan ahitattal figyeli a nagytesot :)

Kép
Kép
kataa
 
 


Tegnap este sikerélményem volt. Sikerült az éhes Ádámot elaltatni. Ráültem a rugós matracra és elkezdtem rugózni. Öt perc múlva aludt (el is fáradtam). Anyuka szerint azért, mert amíg a hasában volt, sokszor rugózott a nagylabdán. Lehet hogy leporoljuk és felveszzük az altató eszközök közé.

Demcsák Zsuzsa:

Szegény, sokat kap mostanában, sajnálom egy kicsit. Egy jó ideig erre a fiaskóra fognak a zemberek emlékezni. De azért ez nem olyan durva, mint Császár Előd esete. Gondolom ezek után már csak olyat mer leírni a blogjába, amit sajtótájékoztatón is el szabad mondani (milyen unalmas lesz).

Rácsvédő:

Lehet hogy csak nálunk nincs? Végülis mindig különc voltam egy kicsit. Aztán lehet hogy mi is beszerzünk egyet, ha éjszaka azért sír fel, mert beakadt a lába.

Bukósisak, járni tanuló sisak:

Valamikor '94-ben Kelet-Angliában láttam egy ovisforma gyereket, akit a nagymamája pórázon (nem nykörvvel, hanem hámmal) tartott, hogy nehogy véletlenül az útra fusson.

KépKép
jeep
 
 


[quote="csernusn"]K írta:csernusnöszönöm a tupírozást.:) Innen is látszik, hogy mi mezei fotósok vagyunk és mivel fénnyel szemben volt ezért túl sötét lett, vakuzni mag a baba miatt nagyon ritkán szoktunk:(


Nem baj, vaku nélkül nem lehet sokat tenni a dolog érdekében. De például a expozíció korrekciót lehet "+1"-re vagy "+2"-re növelni. Vagy spot fénymérést használni.
Ha már elkészült a kép, akkor utólag is lehet javítani a Gamma és a Kontraszt növelésével. Ezt a munkát érdemes apukára bízni. Én az Irfanview-t használom erre a célra (meg képnézegetésre, képkivágásra)
http://irfanview.com
Ha a PlugIns-ek is fel vannak telepítve, akkor sok technikai infót (blende, záridő, ISO, zoom, fehéregyensúly, dátum, stb.) meg lehet tudni a képről.

KépKép
jeep
 
 


tinu,kata:
Sapit fürdés után kap a fejére, addig, amíg megszárad a haja. Ez általában szopi végére megtörténik.:) Nem sapiban altatom, de a hajmosás miatt muszáj,nehogy megfázzon a buksija.
Na megyünk is sétálni, hátha elalszik.
Megint nem akar enni, mostmár tápot sem, és tejet sem. Én nem tudom mi van vele, a kedve meg tök jó, vigyorog, mint a vadalma, miközben engem a frász kerülget, hogy miért nem eszik...

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Kata,
nálunk a hidegfront+szél kombináció esetén nem alszik a ded. Egyik se.... :evil:

Mágnes,
ne aggódj, amikor bejött a jóidő mi is ordítójárattal jöttünk haza sos vetkőzni. 8)

Bunny,
pillangó :)

Igen, van olyan gyerek aki unatkozik. A fiamon látom néha, hogy nem érdekli egyik játéka sem, egyik mesém sem köti le, na ilyenkor nincs mit tenni, irány a világ, csatangolunk, kacsát etetünk, bármi, csak valami változatos legyen.

Ismerősöm fia ovis, és olyanokat hall ott.... nem is tudom némely szülő mit nem enged a gyerekének.... Jó mondjuk láttam több családot, ahol a gyerekek bölcsi ovi után jól elvannak üldögélnek a tv előtt és mesecsatornát nézegetnek. Tiszta amerika. :shock: Azt vallom erről, hogy jó a tv, kell is, nem a kőkorszakban élünk, de ne legyünk már függők, nem abból áll a világ. Nálunk nincs háttértv, ha érdekel valakit vmi műsor, akkor megnézi.
Hú műsor van Rékánál :shock: :roll:

Kép

Kép
vizimano
 
 


Jeep: az epedás kanapén való ugrálás nekünk is bejött már párszor az altatás terén. :lol:

Kép
Kép
tinu
 
 


Gerinctorna:

http://gillich-csikos.hu a jobb felső sarokban.

Nem lazsálni :!:

KépKép
jeep
 
 


Sizasztok!

Rugózás: én is nemrég fedeztem fel, hogy a lasztin rugózva tök jól le tudom nyugtatni a kisasszonyt.

MÁgnes, a sapkánál általában nálunk is üvöltés van mindig.... aztán meg tekereg a bbakocsiban a feje, amíg el nem alszik, mert zavarja.

Öltöztetés: lehet, hogy én meg alulöltöztetek? :shock: Csak egy sima vastagabb rugiszerűség van rajta pluszban, meg egy vékony sapi.... és ebben a melegben még a mózest is kicipzározom. De nézem, és nem hideg a keze, és nem is úgy néz ki, mint ha megfázott volna.... még egy textilpelus van a nyakánál, ami kilóg...

Bunny, ezen a pillangón én is mosolyogtam, fel is olvastam apának :) én egyelőre árnyékolok, de majd beszerzek én is magas faktorú krémet...

Koszmó: tegnap végre kiirtottuk, de még egy pár napig kenem.

Fürcsi: mi egyelőre fél 10 körül fürdetünk, utána utolsó kaja, és utána alszik nagyot, tegnap aludt 6 órát egyben, eddig rekord... utána meg fejtem egy rekord 225-öt... :shock:
Kata, az mit jelent, hogy Te kelted Leont éjszaka? hány óránként?

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


általában ... mindig ezt jól megaszondtam :lol: :lol:

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Winnie: te hogy tudsz fejni? Úgy értem, mikor? Én képtelen vagyok időpontot találni rá... Etetés után a gyerek altatása, szórakoztatása stb. megy. Ha véletlenül elalszik, akkor meg sose tudhatom, mikor kel fel, nem merek fejni, mert akkor meg kajálni nem tud majd (azért annyit nem termelek). Éjjel alszik csak egyben sokat, de akkor meg én is alszom. :oops: Á, legszívesebben feladnám, de nem lehet, mert muszáj menni majd a suliba. :roll:

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu, hát mivel nekem igye csak a lefejt tejet kapja, no szopi, ezért muszáj....
ezért vannak tök sokszor itt anyuék, ill anyósom, és segítenek. Ha egyedül vagyok, akkor etetés, büfiztetés, babát lerakom, és fejek. Az esetek többségében a mellszívó hangjára elalszik, akkor jó, ha nem, akkor is bízom benne, hogy csöndben van, ha sír, akkor fejés közben a harmadik kezemmel simogatom, felvenni sajna nem tudom, mert fejni kell, hogy meglegyen az anyatej..... :( :?
Szóval ha van velem valaki, este, éjjel apuci, napközben meg mikor ki, akkor ők büfiztetnek és babáznak, amíg én fejek.... ha napi 1-2 etetésnél is van segítség, az már tök jó. Időben is, meg amúgy is...

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Jeep
Koszi,hat csak elkezde majd lassan ha mar megvan :wink:
Ilyen ham itthon is van,es en ismertem magara onveszelyes gyereket,marmint hogy siman esz nelkul szaladna az utra azoknal ez nagyon hatasos.Vagy pl ha a babakocsiban/etetoszekben nem 5 pontos a biztonsagi ov es mar kimaszna akkor tesz ez jo szolgalatot. 8)

mahnes
Ja hat igen Sunikenek jo nagy haja van azt mar szaritani kell :)
Szerintme a melegtol nem eszik,akkor altalaban mindig kevesebbet esznek a babak.

Vizimano
Ahogy modod,bar nagyofam szokasos alvasa 9-6 kozott,gondolhatod ezt hetvegen is :? :roll:
Igazad van nalunk sisncs tv neki,csak ajok is bekebeli meseka dvd-n.Pedig nekem is van kicsi,de nagy megsem ul a tv elott,faraszto de megeri hosszu tavon.

Winnie
Hat O elalszik ugy 10 korul es en ebresztem 5 vagy fel6kor,persze csak kiveszem az agyabol megetetetem es mar alszik is vissza.A cickoim nem birnak reggelig azert.Tudod felek egy ujabb mellgyulladastol,Snoopy javaslatara mindig kicsit kesobb eszik,de mar tuti ataludna az ejszakat,vagyis mar at is aludja mert fel 6 az majdnem reggel :) Es igy alszik tovabb 9-ig siman :)

Kép
Kép
kataa
 
 


Jo reggelt,
Csak gyorsan amig Leon alszik en meg felkezzel tarsasozok Alexxal 8)
Ma meg itthon vagyunk es este megyunk le anyuval Balatonra egy kicsit,jo ilyenkor mert nnicsenek sokan de bent meg furodhet, es vegre nem parazok a melyviztol,most hogymar majdnem tud uszni.

Andi
Akarhogyis, de nagyon ugyi vagy,en tuti nem tudnek ilyet gyartani 8)

Conti
Huha,emlekszme amikor megcsak gondolkoztal Barbinak a suliban es mar erettsegizni fog :shock: Remelem sikerul neki az egyetem.
Na de te is mbeszerezhetsz meg gey pipihusit pasibol,sos tudni :lol:

Nyuszi
Ok es melyiket ?Eleg a 27-es?
Hat nekem is egyetlen gondolm az anyuek meg nagyiek,mert imadom oket..es ha mar en sem leszek itthon akkor csak a batyam/sogornom lesz nekik,ora meg nem igen szamithatnak,i persze gyerekre vigyazni mindig keszen kell alniuk...gy zart topicban mar le merem irni :oops:
Na akkro nalatok si van szerelmi haromszog az oviban :lol:
Virag nagyonnyomul tovabbra is,Alex szerint mindig azt akarja jatszani,hogy O a feleseg ,Alex a ferj :lol: Alex meg mar unja :lol: O is nakbb Vikivel jatszana ugyanezt 8)

Szilcsike
Nagyon orulok hogy tul vagy rajta es remelem mara mar jobban is vagy. Vannak dolgok amiktol jobb megszabadulni amig nincs veluk baj.
Hat evente egyszer jovunk majd haza szerintem de akkor hosszabb idore,foleg nyaron.

Magdi
Jobbulast nektek,tovabbra is..Mult heten oszejottunk Lindussal beszelgetni a baratnonk jatszohazaban es megint elfelejtetem emliteni hogy ismerlek,pedig akartam....

panda
Nalunk nem anyagi az oka hogy kimegyunk,itt is jo abbol a szempontbol,csak apa karrierje nem halad elore (es hat valakinek a csaladban kel hogy legyen,ha mar nekem nem lesz :lol: ),es sajnos szomoru kimondani de hiaba magyar az anyukaja az apja neve utan itelik meg szerintem.Az elmult evekben kb 10 interjunk volt ahol tobb korben is visszahivtak,mert szakmajaban nagyon jo,de aztan megsem vettek fel...szoval elvette a kedvet sajnos...
Azert most megyunk,mert ha nem jon ossze megszokni ott, akkor Alex suli kezdesseig vissza is jovunk. addigmeg otthon lehetek meg Leonnal boven.
Szerintem 3 het tabor nem avilag,ha sokat keresnel,marpedig tuti, akkor megeri.Mas kerdes hogy neked nagyon hianyoznanak,de talan nekik te nem annyira ha apaval is sokat vannak,akkor nem lenne szokatlan nekik.
Emlkeszel volt itt egy lany judit aki ugyanazt csinalta mint te az USA-ban . Noverem baratnoje,O kozvetit ki lanyokat innen akik a Pethoban vegeztek. Szoval beindult neki a business.

Megyek,mert hogy hogy nem Alex nyert a tarsasban es Leon is felebredt...
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


na ezt nem ide akartam...igy jar aki siet :lol:

Kép
Kép
kataa
 
 


Egy rossz reggel:
Kép
és egy jó:
Kép

Kép
Kép
tinu
 
 


jaj csajok két napja mintha nem lenne elég a tejcsim ismét táphoz kellett nyúlnom ráadásul Gege annyira megráncigálta a cicimet hogy ismét elQ kellett vennem a bimbóvédQt.Remélem hamarosan túl leszünk ezen a rossz perióduson :(

Én nem tudom ez a gyerek kire ütött :lol: de neki min 150 ml tej szükséges ahoz hogy jól lakjon és soha sem eszi túl magát.Ha már nem éhes kidobja a cicit. Ja és napjában két- két és fél óránként eszik nem csodálom hogy már 6 kg is túl vagyunk 7 hetesen :):):):):) Igaz nem számítottam rá hogy nem lesz jó az étvágya mivel mi is mindketten nagyon is jó evQk vagyunk. Azért cicit facsarom meg adom neki is hogy minnél több anyatejcsit kapjon remélem visszaáll a rend hogy már tápi sem kell.Szerintem most van ugrási periodusban. :):):)Iszom a teát nem nagyon van hatása meg a homeopátiásnak sem volt semmi eredménye.Lehet nem hiszek bennük eléggé? :oops: :oops:

Na jó nem panaszkodom ababák nagyon édesek :lol: :lol:

nika70
Salgótarján
 
 


[quote="kataa"]J írta:kataaeep
Jo nagy speizetek lehet ha elfera nagy uveg keszlet :lol:


Speiz nincs, de erkély van. Itt van a vert sereg:
http://gillich-csikos.hu/index.html#sor1

Más ...

Ma volt nagy riadalom, mert pelenkázáskor a szokásos löttyedt herezacskó helyett ezt láttuk:
http://gillich-csikos.hu/index.html#adam19
Telefonáltunk párat és mentünk az ügyeletre. Megvizsgálta a doktornéni és semmit sem talált. Ott vettük észre, hogy a pelenkázás elején még löttyedt, de a végére hip-hop produkált egy diót a kukija alá. Így már nekem is leesett a tantusz, hogy a fiúknál hidegben néha ilyen szokott lenni. Csak azt nem értem, hogy eddig miért nem jött az a dió.
Bónusz: megtudtuk, hogyan kell fogni a lábát lázmérés közben.

KépKép
jeep
 
 


Jeep!

3 fiú anyukájaként jót mosolyogtam azon, hogy ilyennel ügyeletre mentetek! :D:D
Valószínű eddig nem volt olyan helyzet, amikor hirtelen hideggel érintkezett volna a zacsi (pl. hideg popsitörlőkendő), ezért nem fordult elő. Mondjuk az biztos, hogy az elején a fiúk több problémát okoznak ilyen téren (még előjön majd a fitymaletapatás, -szűkület kérdése, kell-e huzogatni, tisztogatni, stb.).

Tinu!

Nagyon aranyos Tünde! :):)

Koszmó: én sikeresen kiírtottam, de megint kicsit úgy tűnik, mintha kezdődne. Remélem nem fog nagyon. Mondjuk én nem fürdetem Simont minden nap, elsősorban azért, mert elég nehéz egyedül (a kiskád beüzemelése), bár már kétszer megcsináltam egyedül, úgyhogy már akár csinálhatom is.
Éppen ezért én most egyenlőre inkább délelőtt fürdetek, este a gyerekek miatt nehezebb lenne.

Alvás: Simonnak beépített órája van éjszakára :D. Már mondtam a páromnak, hogy keresse meg és állítsa át, mert éjjel 2-1/2 3 körül ébred (ezzel még nincs gond), de utána 6-kor, és akkor már nem is akar sokszor visszaaludni. Na ezt kicsit tolhatná későbbre. Érdekes, mert egyébként teljesen mindegy, mikor alszik el éjszakára, ha 8-kor, akkor is így ébred, de ha 10-kor, akkor is.

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


AZ elektromos fejőgép mennyivel jobb, mint a kézi? Ez az Avent Isis csak akkor fej ki jelentősebb mennyiséget a mellemből, ha tele van. Közben meg ha megnyomom kézzel, spriccel belőle a tej. :evil: Kb. 10 ml-t tudtam kifejni, azt is kézzel. Elvileg kaphatnék kölcsön egy Medela elektromost. Érdemes váltanom?

Kép
Kép
tinu
 
 


beszti:

Ha szemünk előtt történt volna a 'csoda', akkor mindjárt beugrott volna a magyarázat. De már akkor ott volt a dió, amikor kinyitottuk a pelust. Lehet hogy a kihűlt pisi húzta össze? Rejtély, de nem fogok emiatt Sherlock Holmes után kiáltani.

KépKép
jeep
 
 


Tinu, nekem van mind a kettő, nem érzékelem, hog az elektromos sokkal jobb lenne, én az egyiket azzal fejem, a másikat az Aventtel. sőt, szerintem az Avent talán jobb is. De 20 perc fejés után még én is kézzel kifejek 10-20 ml-t a kettőből, tehát mintha teljesen egyik sem tudná kifejni... Mondjuk az elektromos kényelmesebb, nekem már fáj a kezem a sok fejéstől :)

Egy kérdés, Snoopy, és aki hordozókendőzik: lehet már ilyen picibabákat az elől ülőheéyzetben is berakni, vagy csak fekvőben? Most kipróbáltuk a fekvőt, de abban nagyon üvöltött. A másik, hogy a terpeszpelus nem zavarhatja-e a fekvő, mert az úgy mintha szorítaná össze a lábait....

Ja, Kata, azt hittem, hogy éjjel is 3-4 óárnként kelted :) de ha ennyit eszik éjszaka, akkor hogy jön ki a 8-9 napi kajci? vagy nappal vannak két órás étkezések is?
Nálunki most is megolt a 6 óra, de ennél nem akarom sokkal továbbhúzni pont tejci miatt, így most én is keltek 6 óránként, aztán majd később engedek 7 órás alvást.... nálnu 6szori étkezés van, ezt még azért egy darabig nem akarom ritkítani, a 3,5 óránkénti evés meg elég is....
Melyik másik topicba írsz? az Alex topicja?

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Winnie!

Elől ülő helyzeteket (természetesen csak mamafelé fordulókat, a kifelét később se ajánlják) pár hetes kortól lehet használni. De arra figyelni kell, hogy a kendő így is tartsa a fejét.
Elképzelhető egyébként, hogy a kendőhöz is szoknia kell. Először olyankor próbálkozz, ha nem nyűgös, nem éhes.

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Tinu, még valami: én az Aventből kiszedtem azt a szilikonos masszírozó cuccot, anélkül sokkal jobban megy, és nem fáj annyira... csak mellgyuszinál tettem be azt a puha cuccot.

Beszti, köszi szépen, először én is úgy hallottam, hogy lehet, csak aztán elbizonytalanítottak..... persze, hogy felém, nem is kifelé :) és akkor úgy kell ügyeskedni a kendővel, hogy tartsa a buksit, ok, akkor majd még próbálkozom, ez a pozi biztatóbbnak tűnik, meg nincs az az érzésem, hogy mindjárt megfullad szegény.... vagy csak bénáztam a fekvővel...

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


csajok, snoopy, az letezik, h becsomosodjon a cicim a tejtol? a jobb ciciben talaltam nehany duzzanatot, ami nem tudom, h a mellemhez tartozik-e. rendszeresen fejem a mellem. a gyerek egy hete alig eszik ebbol a mellbol. nem is hizott annyit, amennyit kene, viszont nem hajlando cumisuvegbol sem inni, a bekanalazott tapszert pedig kikopi. megorulok, komolyan.

KépKép
felixanyul
 
 


Winnie: köszi a tippet a mellszívóval. Nem akarom elhinni, hogy ennyire nem lett volna tej a mellemben. :o Az a baj, hogy csak este alszik annyit a babó, hogy fejni kezdjek, mert tudom, hogy nem ébred fel egyhamar. De akkorra már nem mindig van fejhető mennyiség a cicimben. Hogy lesz ebből suli? :shock:
A kendőzést én is szeretném megtanulni, mert ugyan Tündi szereti a fekvős helyzetet, de nekem a vállam leszakad. Az elöl függőleges kötözést viszont nem tudom, bár van kendőm. :roll: Asszem a lábának sem szabad lógnia.

Kép
Kép
tinu
 
 


Nekem madela kézi van és azon lehet állítani az erQsséget és mindent kiszed legalábbis szerintem
de mint íertam elQbb valahogy nekem is kevesebb van :( Majd megoldódik remélem.
De ha nem attól sem megyek a falnak ha tápizni kell majd bár jobb szeretném ha sokáig kaphatna anyatejcsit.

Képzeljétek beszéltem a dokinQvel és azt mondta a pneumo elleni oltással hogy nekünk 16 ezer ft-ba kerülne mert a gyerkQc makk egészséges és nem jár neki a kedvezmény. Viszont azt is mondta de ez nem 100 % hogy volt valami kondferencián ahol azt mondták hogy lehet beteszik kötelezQbe a pneumo elleni oltást januártól. uTÁNA KÉNE NÉZNI VALAHOL.

nika70
Salgótarján
 
 


Nika: biztos nem tették be a kötelezőbe, mert akkor a dokinő csak mondta volna (már a miénk).

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Szánom-bánom amiért ritkán jövök :oops: Az az igazság, hogy amióta ilyen jó idő van, rengeteget vagyunk kint, elmegyünk ide-oda, estére meg már hulla vagyok.
Ha csak a gyerekekkel megyek le, akkor Lénát kendőbe teszem, Gergő meg jön magától. Egyébként annyira paráztam tőle, hogy hogyan fogunk mi sétálni, merthogy eddig Gergő mindig elfutkározott, mindig ölben akart jönni. Most meg frankón sétál kézenfogva, pedig csak egyszer magyaráztam el neki, mint nagyfiúnak, hogy mostmár így kell jönnie, mert nem tudom felvenni. Elsőre megértette. Azért én mindig úgy el tudok csodálkozni a kétévesek értelmességén.

Voltunk dokinéninél, LÉna 7 kg!!! Van is izmos karom :shock: :shock: :lol: :lol: Remélem nem sokáig tartja ezeket a havi egy kilókat.
És képzeljétek ezalatt a három hónap alatt este még sosem kellett vele mászkálni, altatni. Mindkét gyerek elalszik legkésőbb nyolcra, Gergő hajnalban átjön, Léna meg csak enni kell fel. Most ezt dicsekvésnek tűnhet.. na jó az is :wink: :wink: :lol:

Voltunk a sebészeten is, egy hippi dokibácsihoz kerültünk. Alig találta meg Léna köldöksérvét. A köldökére meg (tudjátok neki olyan előre ugró), mondta, hogy ez az ún. bőrköldök, csupán esztétikai gond. Szerinte vissza fog húzódni, ha nem , akkor egy év múlva megnézni, és dönthetünk úgy, hogy megoperáltatjuk. De akkor is csak annyi, hogy délelőtt bemegyünk, és délután meg jövünk haza. Nagyon korrekt volt, szinte semmit nem kellett kérdeznem, mert magától mindent elmondott. Mindenki nagyon kedves és segítőkész volt, úgyhogy pozít véleményem van a Tűzoltó u-i gyerekklinikáról.

Kendő: Én sem fektetem, talán kétszer ha volt úgy. Szembefordítva ül (asszem kenguruhordozás a neve, de nem vagyok benne biztos), én teljesen felhúzom a hátán a kendő széleit, és szinte nem is kell tartanom. Szerintem ez a fajta hordozás kifejezetten még jó is lehet a kötött csípőjű babáknak.

HÁt nekem is van béna cicim. Ezt (a jobbot) nem akarja elfogadni, csak a balt. Muszáj vagyok fejni, vagy éjszaka adom oda neki, amikor még nem ébredt fel teljesen, mert akkor elfogadja.
Nekem az a aproblémám, hogy nagyon ömlik a tejem. Tudom más mit nem adna érte, de ez is lehet gond, mikor normális testhelyzetben alig tudok szoptatni, mert fuldoklik a gyerekem a tejtől. :? :? Úgyhogy nálunk úgy néz ki, hogy háton fekszem, rajtam hasal Léna, szájában a bal cicimmel, megtámasztom a karommal, és még egy kispárnát teszesk a karom alá. Már Gergőnél is így kellett. Amikor anyu először meglátott így, majdnem elsírta magát :lol: :lol:

Jeep! Vicces story! :) És mit szóltak a dokinál? Tényleg szépek a fotóid.

Az összes babófotó nagyon szép!

Ja, és még egy nagy hír, bár sejtem nemsokára nem leszek ilyen lelkes: Lénának jön az alsó két foga!!!!! 8) 8) :shock: :shock: :shock: :lol: :lol: :lol:

Na mennem kell, felébredt.

cic
cicmerák
 
 


képek, bocs ha már voltak.

Csak erős idegzetűeknek! Gergő pufival próbálja Lénát megetetni:
Kép

Kistigris:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép :?:
cicmerák
 
 


tinu nem most januártól hanem 2008 januártól :)

nika70
Salgótarján
 
 


Nika

erről írtam a múltkor!!!! Tervezik, de az OEP még nem fogadta el. NyEuban és USAban ez már a kötelező oltások közt van...

Én beszéltem a SZT László védőoltási tanácsadással és kivételes esetben adják meg a támogatást... Mi sem biztos, hogy megkapjuk, bár lehet, hogy amiatt, hogy Máté volt lélegeztetőn...

Felixanyu

hoho hát persze, hogy csomósodhat!!!! Kezdj fejni ezerrel!!! Ha kisasszonynem szívja ki, akkor ott a pumpa... Le is fagyaszthatod, ha nem kéri :-( Mindenképp próbálj a csomóktól megszabadulni, nehogy mellgyuszi legyen belőle. Én is szoktam ezzel szenvedni.... Először tegyél rá meleg borogatást, aztán pumpa és ha fáj, akkor lehet rátenni állóvizes hideg borogatást! Ja és masszírozhatod is...

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Na itt a pillangós kép, amiről meséltem nektek... Szóval Máté és a napocska :-) Bár lehet, hogy inkább a Frédi és Béniből, a kislány hajcsatjára, ami egy csontdarab volt, arra hasonlít a forma? Kép Pillangó

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Szia Cicmerák!

Pont egyidősek a babáink :lol: ! Nagyon aranyosak a gyerkők, a pufis kép a legjobb szerintem! 7 kg az szép, nekem az 5,5-től is fáj a karom :lol: !

Bunny! Ez nagyon aranyos!

Jó éjt mindenkinek!

KépKép
mandula35
 
 


Olyan jó, hogy ti tudtok kendőt kötni! Nekem nem megy, pedig tegnap megpróbáltam internetes videó alapján. Tünde nem lelkesedett a függőleges pozícióért, de szerintem csak én voltam béna. :(

Nika: ja, így már értem. :lol:

Bunny: nagyon cuki ez a kép Mátéról!

Kép
Kép
tinu
 
 


Bunny! Nagyon édes :)
cicmerák
 
 


Bunny
Nagyon jo a kep.Tenyleg anyos mit szolt hozza?

Cic
Leont sem kell ringatni,alvasnal vagy cicin vagy a kisagyban magatol alszik el,nagyon anyabarat.Foleg este,es ket gyereknel :)

Jeep
Kiraly a kep :lol:

Beszti
Kuld at Simont nyugodtan,mi mar fent vagyunk reggel 6kor,Alex ebreszt :lol:

Tegnap Bablatonon Leon szinte egesz nap aludt,ugy elnyomta a levego,en meg elveztem a napsutest :wink:

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok, lányok és fiúk,

Jó rég nem írtam, de hát ha a nővére van itt valakinek akkor és ráadásul pont az enyém, akkor foglalkozni kell vele.
Azt mondta, hogy most máér rászánta magát és neki is kell egy kis picúr, de mikor Dani el kezdett sírni, mert estére nagyon lefárad, akkor mondta, hogy inkább vár még:)

Nekünk mozgalmas volt ez a pár nap, kihasználtuk a jóidőt. Voltunk sétálni és megnéztük a margitszigeti vadasparkban a "pamutcsirkéket", meg megmutattuk Daninak hogy milyen pónilova lesz:) Élvezte be is aludt a végére.

Tegnap meg voltunk Fürödni Bogácson. Először óckodtam Danit elvinni, de végül nagyon jól alakult. még ennyit nem volt levegőn Dani. Kb 5 órát voltunk ott, felváltva vigyáztunk rá, és meglepően jó baba volt, bár minid utólag jövök rá, hogy Dani jó baba. Neki nem lett pillangós az arca, de egy kis szine neki is lett:)

A nővérem olyan jó képeket csinált Daniról, majd teszek fel, de sajnos Pesten van, mi meg nagyiéknál(anyósoméknéál) vagyunk.

csernusn
 
 


Bunny : bocsika azt nem olvastam kimaradt :):):):):)
De jó lenne ha benne lenne mert elvileg akkor még minket is beletehetnek mert 16 ezer ft egyenként azért baromira megterhelné a pénztárcánkat.

Édesek a képek a pillangó tényleg látszik :):):) Nem is gondolná az ember hogy igy megfoghatja már öket a napocska:):):

nika70
Salgótarján
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?