Új privát üzeneted érkezett!

Köszönjük szépen mindeniknek a köszöntéseket , jókívánságokat , puszikat!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ebéd rotyog, Zsombi tízórai nélkül elterült a szoba közepén!!!! :roll: Így jár aki korán kel!!!! :wink:
Olyan nagyon jó idő van!!!!Ezt már szeretem!!!! :lol:

Szonó olyan édes volt tegnap!!!!Haza jött jóapja mondom neki mondja el neki, hogy egydül pisilt!!!Azt mondja nem, rárakta a kis kezét a szájára..én mondjam el!!!! :lol: És most már úgy megy pisilni, hogy bejelenti, hogy megyek EGYEDÜL pisilni!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Tündérbogyó!!!!

Edit drága!!!Nagyon eltűntél!!!!! :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Drága Zsombi!

Nagyon boldog szülinapot kívánok Neked!


Amíg benned éltem,
Bölcsőm volt a tested,
Befelé figyelve
Kívánságom lested.

Hívogató élmény
Érzem, hogy közeleg,
Segítsetek, kérlek,
Hadd menjek közelebb.

Mikor megszülettem,
Bár szemedet láttam,
Bevallom most már,
Kicsit visszavágytam.

S egy halk szavú asszony
Meghallván a vágyam,
Apa mellkasára
Odafektet lágyan.

Ám te megnyugtatón
Karjaidba vettél,
Felkínálva emlőd,
Csendben megetettél.

Hogy míg átöleli
Kicsiny hasonmását,
Boldogan hallgassam
Szíve dalolását.

Lassan tisztult a kép,
Erősítve bennem
Keserédes érzést:
Íme, megszülettem.

Meleg tenyerével
Simogatja bőröm,
Ha elszenderednék,
Most ő lenne őröm.

Születtem embernek,
Eredendőn jónak,
Erre a világra
Földi halandónak.

Megpihen a test, és
Ünnepel a lélek,
Gondolatban anya
Festett ilyen képet.

Megjöttem, itt vagyok,
Éppen körülnézek.
S egy ismerős szempárt
Felismerni vélek.

Olyan jó így együtt
Feküdni az ágyban,
Mama pocakjában
Ilyen álmot láttam.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


EDIT, ez annyira szép volt, elbőgtem magam! Tudom, hogy nem személy szerint nekem szólt, de köszönöm az élményt!!!!

Drága kicsi Zsombink! Isten éltessen első szülinapodon és okozz anyudéknak sok-sok örömet, kacagást.
Legyen nagyon szép napotok mind a négyőtöknek, legalább annyira mint pont egy éve. Na persze kevesebb vajúdással, de értitek mire gondolok.

Timi, nagyon sajnálom Hannát, már nem is tudok mit írni. A bennem felmerülő kérdéseket már feltették előttem. Akkor ezek szerint lehet, hogy feleslegesen szedte az antibikát?

Andi, nem semmi a fülkárváriád. Olyan gáz. Anyukád jót akart, és bajt okozott. Sajnos én is így jártam egyszer, jobban bedurrantották a fülem a meleg sóval. De szerintem nekem nem lett ekkora bajom belőle. Legalábbis még nem derült ki...

Edith, érezzétek magatokat nagyon jól. Habár mire ezt olvasod, már rég túllesztek rajta. Szóval így helyes: remélem jól éreztétek magatokat.

Hú, még akartam valamiket... hiába no, a kor...

A csajok jobban vannak, már csak enyhén taknyosak. Igaz szívásra jön trutyi, de javulgatnak. Remélem.

KépKép
kgiulia
 
 

 
 

Edit drágám köszi, hogy megríkattál( ha így kell írni!!!) :lol: :lol: :lol: És köszönöm mindenkinek a kisgazfickónk nevében, hogy gondoltatok ránk!!!!
Elolvastam azt a levelet amit a bábatanoncunk írt a szülésről, -nekik ez feladat is minden szülés után- és annnnnnnnyira jó volt látni, hogy ez egy kiívülállónak is milyen nagy csoda, nem csak nekünk akik ugye aktívan benne voltunk a sűrűlyében!!!!! :lol: :wink:
És tavaly ilyenkor még a hó is esett!!!!Ma meg 18 fok van kint...őrület!!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Köszönöm a hiányolást, olvaslak én Benneteket, de annyira rajtam a tavaszi fáradtság, hogy semmihez erőm nincs.

Egész délelőtt kint vagyunk a levegőn, mert a kisasszony a lakásban egyfolytában visít. Persze az udvaron, babakocsiban, sétálva semmi baja. Délre jövünk haza, kaja, majd sebtében a házimunka alvásidő alatt. Majd újra levegő, játszótér Barnussal, este pedig főzés. Ráadásul itt a kert, ami tele virágágyással, bokrokkal, fűvel, azt is gondozni kell. Éjszakáinkról inkább nem írok, megint egy rágófoggal gazdagabbak vagyunk. Nem magyarázkodni akartam, csak annyi a teendő, hogy mire végigolvaslak Benneteket, írásra időm már nincs.

Timi! Nem is tudom, mivel vigasztaljalak Hanna baba füle miatt! Okosabb vagy már a műtéti bavatkozás miatt? Ránk csak egy fitymaszűkület műtét vár, de már most rettegek tőle. El tudom képzelni, Te mit élsz át! Szorítok Nektek!

Van egy pár kép, fel kellene tennem, de a vasalásra váró ruhák mennyisége irtózatos!

Lépek is!

Puszi mindenkinek!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Márti!

Virág pár nappal született csak később, de ugyanilyen csodaszép idő volt, mint most. Nemhiába a tavasz első napján született a csajom!

Kívánok nagyon csodaszép napot!

KépKép

KépKép
edit74
 
 


SZiasztok!

Először is:

KICSI ZSOMBI! ELSŐ SZÜLINAPODON KÖSZÖNTELEK? ÉS KÍVÁNOK MINDEN JÓT NEKED EGÉSZ ÉLETEDRE :) NŐJ NAGYRA KICSIFIÚ :)



Most értünk haza :) Olyan nagyon jó idő van hogy az eszméletlen :) Katán csak egy rövidújju body volt, meg egy hosszúujjú póló, sapi is csak egy baseball, de azt is leszedte magáról :) Bence meg panaszkjodott hogy süti a hátát a nap, melege van :) Nekem is melegem volt az edzőcipőben :)
Napon 26 fok van!

Pont egy éve jöttünk haza a kórházból :shock: :shock: Akkor térdig érő havon keresztül próbáltam eljutni a kocsihoz a hordozóval :shock: :shock: :shock: De ez sokkal jobban tetszik :)

KAta alszik, ahogy felkel eszik, és megyünk játszóra :) Viszek fotómasinát is :) Jajj tegnap is úgy voltunk játszón, hogy Bence ment a nagymotorral, és eléültettem a Katát :) Így nem vittünk babakocsit, és egész jól bevállt :) Kata visongatott, nagyon tetszett neki. És még a PLUs-ból se néztek ki minket :lol: :lol: :lol:

Na megyek is, minél több mindent meg kéne csinálni a házimunkából, hogy kevesebb maradjon estére :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Basszus, már megint kérdőjel :evil: :evil: :evil: :evil: Természetesen vessző akart lenni, bocsiiiiii :oops: :oops: :oops: :oops:

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Nem is mondtam, Katicának kint van a hatodik foga is :)

Mostmár tényleg megyek :)

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Na megjöttünk...köszi köszi köszi a köszöntéseket!(többször nem írom már le :oops: :lol: )

Szonó egy hang nélkül fogadta az oltást :shock: !!!Olyan büszke vagyok rá 8) 8) 8) 8) ő 100 cm és 14 kg :? Zsombi pedig 11200 gr és 83 cm, fejkörfogata 50 cm és a mellkasa is!!!!Minden rendben vele!!!!Majd 3 hónap múlva Zsombit visszük megszuratni!

Zsu:gratula a foghoz és a nagy sétákhoz!!!

Edit:tarts ki!!!!AZért ez a jó idő mégiscsak kellemesebb, mint a hideg...bár így tényleg kevesebb idő alatt kell elvégezni a teendőket!!!! :lol: 8)

Zsuzsi:de eltűntél!!!!Ti is kint napoztok????? :shock: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Katicának és Virágnak gratula az újabb fogacskához.

Mártikám, ha én Zsombi paramétereit elmondom a védőnőnek, az dob egy hátast. De legalább nem a 100 évvel ezelőtti statisztikákkal fog traktálni! :lol:
Szonja ügyes nagylány, hogy nem is sírt! Puszit neki, a Barbi küldi!
(de aztán add is át!)

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Nagyon fini lett a süti, bemásolom a receptet, nagyon egyszerű!!!!
Bár az ünnepelt nem nagyon lelkesedett, csak pár falattal evett, de nemrég uzsizott!!!! :wink:

Másfél csomag négyzet alakú háztartási keksz
2 nagy dobozos tejföl (7-8 dl)
1 csomag vaníliás cukor
1-2 teáslkanál kanál porcukor
bármilyen gyümölcs
tortazselé (én 2 db Haas-t vettem). lehet színes is, de lehet gyümölcslével kevert vízzel készíteni (én legutóbb fele-fele víz/meggbefőtt levével csináltam) és akkor magad színezed.

Összekeverem a tejfölt a cukrokkal.
Felteszem a vizet a zselének.
Egy jénai (nekem van lázánnyás) tálba - négyzet alakú (az enyém 29x16x6 cm-es és ez tele van a sütivel) - beleteszek egy réteg kekszet szorosan egymás mellé.
Rá a tejfölt, majd folyamatosan addig, amíg el nem fogy a keksz. Az utolsó réteg tejföl legyen, erre ráteszem a bármilyen gyümölcsöt, majd leöntöm a tortazselével és 24 órára beteszem a hűtőbe. Fedjétek le, nehogy hűtőízű legyen.
Másnap ehető és isteni!
Ha aznap akarjátok kajálni, akkor tejszínnel lehet keverni a tejfölt.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok Draga Lanyok!!!

Zsombi szulinapja alkalmabol beneztem hozzatok.A nagyfiunak NAGYON-NAGYON BOLDOG SZULINAPOT KIVANUNK,ES ISTEN ELTESSE NAGYON SOKAIG!!!!

Martival rendszeresen tartjuk a kapcsolatot es a topicra is ranezek idonkent es bizony NAGYON-NAGYON HIANYOZTOK NEKEM!!!!!
Olyan szep az osszes gyerek!!!
Julcsi!!Annyira edesek a lanykaid,es mekkorat nottek!!!A fotokon mar valoszinuleg az uj lakasotokban hancuroznak!!!Nagyon szep lehet,biztosan elvezitek!!!


Barbi!!

Adamod olyan mint egy kis tunder abban a habos furdoben.Remelem azert sikerul majd valami lanykanak elrontani ha eljon az ideje!!! :D

Most nem is tudok mindannyiotoknak kulon irni,bar legszivesebben ezt tennem de nagyon nem vagyok kepben a tortentekkel.Igy aztan mindenkinek csak sok puszit tudok kuldeni,de azt nagy-nagy szeretettel!!!!

Minket igazabol az elet azota is egyfolytaban probara tesz,most anyukam nagyon beteg.Ujabb orvosi hiba,3 es 1/2 hetig depressziora kezeltek es vegul kiderult hogy egeszen masrol van szo,a diagnozis virusos agyvelogyulladas.
Nem tudom mit fuzhetnek meg hozza.Most egyet tudunk tenni,megteszunk mindent hogy jo iranyba forduljon az allapota.Mint tudjatok a mostani korhazi allapotok nem nagyon kedvezoek.Ezt sajnos az ember mindig csak a sajat boren tapasztalja meg leginkabb.
Mindig is gyuloltem a politikat es ez ezutan sem fog valtozni.
Ami nagyon fontos hogy a HITUNK rendithetetlen es en kezdem ugy erezni hogy ez az egyetlen,legnagyobb eroforras az eletben.

Kozben mennek a koncertek es egyre tobbet almodozunk arrol amikor ismet hozzank koltozik a mi kis pocaklakonk.Persze meg szeptemberig varnunk kell,es bizony jo sok feladat is var rank addig.Valtozni a legjobb iranyba amennyire csak lehetseges hogy meg jobb szulei lehessunk majd egy kisemberkenek. :D

Bocs,hogy igy ujra betortem Hozzatok,komolyan annyira jo erzes most Nektek ujra irni!!!!! :D

Millio sok puszi mindenkinek:Iza-Rillisz
rillisz
 
 


Drága Iza!!!!!Ez a legjobb meglepi ma, hogy ide is írtál!!!!!! :lol: Bár mi tényleg tartjuk a kapcsolatot, de most ez nagyon jó érzés, hogy jöttél!!!!! 8) 8) 8) 8) 8) Köszi nektek is Zsombi nevében!!!! :lol: :lol: :lol:

Szorítunk anyukádért, hogy minél előbb felépüljön!!!!
:wink: És miért kell szeptemberig várni????? :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsombi, nagyon-nagyon boldog születésnapot kívánok!!!

(este fél 8-ra értem ma haza, sűrű nap volt...)

Márti, azért nem semmi, milyen magas a kicsifiad! Olyan hihetetlen, mekkorát nőttek ezek a csöppök egy év alatt.


Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Drága Iza! Igaz, hogy nálunk most épp nincs szülinapja senkinek, mégis igazi meglepetés, hogy jelentkeztél. Anyukádat nagyon sajnálom, remélem minden rendben lesz vele. Mondjuk én nem is értem, hogy a depressziót és a vírusos agyvelőgyulladást, hogyan lehet összekeverni...
Nagyon örülök, hogy írtál és gyere olyan gyakran amilyen gyakran jólesik. Szerintem mi mindannyian nagyon szívesen látunk. Puszilom Dénest is, add át léci és kívánom, hogy az álmaitok minél hamarabb valóra váljanak.

Én mindig kiakadok, amikor beírjátok mekkora méreteik vannak a "csöppöknek". Habár az én csajaim a legidősebbek a legfiatalabb generáció között, mégis az enyémek a legkissebbek közé tartoznak méretileg. Komolyan néha elgondolkodom, hogy nem törpenövésüek-e. Főleg a Livinél. De akkor ugye nem lennének ennyire arányosak? Vagy igen? Még sose láttam törpenövésű gyereket.

KépKép
kgiulia
 
 


Sziasztok!

Julcsi, igazad volt, nagyon jól éreztük magunkat, és bár későn olvastam, köszi a jókívánságaidat! :)
Nos, Kolozsváron voltunk, és azt gondolván, hogy összekötöm a kellemest a hasznossal, kiveszem az egyetemi diplomámat és meglátogatunk egy másik netes ismerőst, akivel a Babaszobáról tartjuk a kapcsolatot. Ott a kislány, Dóra, 1 nappal hamarabb született, mint Kriszta. :)
Diploma-ügyben semmit sem intéztem, mert gondolhattam volna, hogy azt nem lehet babakocsival a városban rohangászva intézni, viszont a barátainkkal találkoztunk (huhh, elég körülményes volt, mert a tel.számot és a telómat is itthon felejtettem, de nem volnék én Edith, ha valamit meg nem oldanék :wink: :wink: :wink: , mégha krimibe illő is a nyomozósdi! :shock: :shock: :lol: :lol: :roll: :roll: :roll: )

Nagyon jól éreztük magunkat, és főleg a csajok szerették nagyon egymást. Illetve Kriszta nagyon szerette Dorkát, Dorka viszont állandóan értem nyafogott. :shock: :shock: :shock: Valami nagyon vonzotta hozzám (és én ezt valóban nem értem :shock: ) sőt, nyújtózkodott az anyukájától, hogy hozzámjöjjön. Szóval, szép, kellemes, szívesen megismétlendő napunk volt. :)

Barbi, bizony irigylem ám anyudékat! nem semmi. Hűűű, Thaiföld. :( De örülök, hoyg ők már kiismerték magukat a távoli országban! :) Ti hogy virágoztok!

Julcsi, további gyógypuszikat küldök a drága ikercsajainknak! :)

Gratulálok a fogat növesztő Virágbabának és Katicának! :) Különebn Kriszta is küszködik az alsó rágókkal, már nagyon duzzadt volt az ínye tegnap! De az éjszaka jól aludt, csak fél 5-kor kelt egyszer, de akkor is már megéhezett. :roll:

Márti, nagyon fincsin hangzik ez a recept, egyszer kipróbálom. remélem, nagyon jól éreztétek magatokat ma, és egész nap nosztalgiáztál. Vagy a sok meló és a manók nem engedték? :wink: Képeket!!!!!!!!!!!! :P :)

Edit, én is akkorát bőgtem, amint olvastam a verset! valahogy még nem fogtam fel, hoyg jön a mi szülinapunk is! (igen, többes számban, mert az enyém is lesz, 4 nappal a Krisztáé után!) És asszem, csak Húsvétkor tudjuk ünnepelni, mivel pontosan elsején elutazunk konfirmálásra rokonokhoz, 200 km-re otthonról.

Bocs', ha most valakit kihagyok, majd pótolom, de most már nagyon hulla vagyok, ma lejártam a lábaimat Kolozsváron. :roll: :roll: :roll:
Jó éjt mindenkinek! :)
Holnap jövök, remélem! :)
[color=red]Addig is, itt egypár kép a mai napról:

Kép .
Kép .
Kép .
Kép .
Kép .
Kép . Kriszta és a síp

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Jaj, most olvastam Julcsinak az előző hsz-át.
Apropó hossz. Ma reggel indulás előtt mondja a húgom, hogy valahol azt olvasta, hogy reggel mindenki hosszabb, mint napközben, akár centiméterekkel is. Nosza, elő a centist, megmértem Krisztát és 79 cm volt. Megmértem amikor hazajöttünk, és 77,5 cm volt. Szóval valóban igaz.
Az én lányom sem kicsi, végülis, pedig "csak" lányból van ő is! :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Zsombi viszont viszi a pálmát hosszúságügyileg, ha jól tudom! Gratulálok neki! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok:)

Csak 1 dolog:)

Julcsi, ha jól tudom a törpenövésűek 2-3 éves korukig teljesen normálisan fejlődnek. Nem lehet észrevenni.

és Kata is csak 71 cm (reggel :)) Én is aggódjak ??? :):):):):)

Tuti nincs velük gond :) Te se mvagy túl magas ugye?

Nálunk apa 175, ami férfiak között igencsak alacsony, az anyósom meg 155 cm csak! Úgyhogy én tudom kitől örökülte :)

Pusz, jó éjt :)

(jah fél 9-kor értünk haza :))

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Laurának nagyon boldog első szülinapot kívánunk!!!!!

Edith:de jó hogy ilyen remekül éreztétek magatokat!!!!És hogy ilyen jól alakultak a dolgok, annak ellenére, hogy a telefon otthon maradt, ügyes vagy!!!! :wink:

Ez a hossz és súly ugye genetika, mert a kisbanyám sem volt olyan pici 1 évesen 77 cm és 10200 gr volt!!!!Tehát Julcsi nem kell parázni, ti nem vagytok nagyon magasak így a csajok sem oszt ennyi!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Kinga:és milyen finomságot kap a lánykád ezen a csodaszép napon reggelire????? :lol:

Tegnap este nem adtunk Szonira pelust éééééééééééééééééés száraz maradt az ágy!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Mondtam már milyen büszke vagyok a gyerekeimre????? :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


na megint én.....jól eldumálok itt magammal!!!! :shock: :roll:
De mindíg eszembe jut valami pár kör után itt a lakásban!!!
Szóval a tegnapi sütiről csak annyit, hogy anyósom aki ugyebár nagyon jól tud sütni főzni megkérdezte , hogy milyen krém van benne!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: Mondtam neki, hogy TEJFÖL!!!! :wink:
És mondtam apukámnak , -ő is itt volt tegnap fuvarozott minket a tanácsadásra-, hogy Ő is tudna ilyet csinálni :lol: :lol: :lol: egyedül él.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Én is vagyok, de csak most jártak le a reggeli körök. :) :roll:

LAURA, NAGYON-NAGYON BOLDOG ELSŐ SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK NEKED! ISTEN ÉLTESSEN SOKÁIG! :)
Kép .
Tényleg, mi lett a finom reggelije? :) Ma ünnepeltek?

Márti, tudtam, hogy az este valami kimaradt: hát gratulálni akartam Szonónak az éjszakai pelenkanélküliséghez!!! :)

Julcsi, te meg ne izgasd magad a csajok hossza miatt. Nyugodt lehetsz, hoyg nem törpenövésűek. Én is csak 1,65 vagyoik, de IStván majdnem 1,90 úgyhogy úgy látszik, a lánykám hozzá üt! :roll:


Kriszta tegnap felállt teljesen egyedül úgy, hogy nem kapaszkodott semmiben, támaszkodott a földön a kezeivel és csak egyszerűen felegyenesedett. :lol: :lol: :lol: Néhány bizonytalan lépést továbbra is megtesz egyedül, de még nagyon félénk. Jobban bízik a leereszkedem és odamászom változatban,. :roll: Ha valamivel csalogatjuk (ezt is ritkán), akkor elindul, de mondom, még nagyon fél. "Szavakat" állandóan hajtogat, most a legújabb a Bá-bú, bá-pú vagy Pá-pú változatban. Még nem jöttem rá, hogy mire mondja, de általában ha kinéz az ablakon, akkor teszi. lehet a bácsi is, vagy esetleg az autó :shock: de még nem sikerült megfejtenem. Különebn most megtanult brümmögni, előszeretettel alkalmazza. :) NA, elég volt a dicsekvésből. :roll: :oops: :P

Többiek, merre vagytok?

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok, én itt vagyok, bár ahogy kinézek, nem sokáig :) Megyünk ki :)


Laura, boldog születésnapot kívánunk neked :)


Márti, írigykedem rád, sajnos Bencének még mindig kell a pelenka :( Bár a múltkor 2x is elfelejtettünk rá adni, nem pisilt be, most hogy direkt nem adtam rá, most igen :( Ne mtudom iért, hiszen már olyan rég nem volt vele gond :( Nekem olyan furcsa is hogy pelenkáznom kell :(

Edith, Krisztának gratula az egyedül felálláshoz :) Katának ez még mindig nem nagyon megy, inkább odamászik vmihez amibe bele lehet kapaszkodni :)

Nem is mondtam, olyan zsivány lányom van :)

Tegnap ülök itt a gépnél, ők meg az ágyon játszottak mögöttem, egyszer csak a Bence szól, hogy Anya, a Kata bántja a telefont! Odanézek, hát persze hogy a mobilomat szopogatja :) Mondom neki, NEm szabad! Röhögött rám :) Mondom mégegyszer, ugyanazzal az eredménnyel. Na felálltam, hgoy odamenjek, hát abban a pillanatban Kata eldobta a teefont, és akkorát vetődött, mintha ott se lett volna :) Tudja a kiscsaj hogy meddig mehet el :):):):)

Ami még a kedvenc: Ugye, dohányzom, mindig kimegyek az erkélyre, előre. És van hogy utána nyitva hagyom az ajtót, mert jó idő van, és legalábbb szellőzik. Kata amikor ezt észreveszi, azonnal elindul kifelé. Ha rászólok, akkor elkezd szaladni :) Próbáltatok már nyújtott lábbal, lábatok között csomaggal szaladni? Én sose bírom ki röhögés nélkül :)

Jah és mindent a fejére húz. Most éppen a szárítóról lerángatott melltartómban jelent meg, és mind a két pántján átdugta a fejét :shock: :shock: A sapkát is mindig fel akarja venni. De ha én adom rá???? :):):):) Úgy veszi le mint a huzat :)

Na megyek, ébresztem a pasifrontot :)

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Cipőtémához, nem tudom láttátok-e, most volt a Csak Csajokban egy ortopéd dokicsaj.
Azt mondta, hogy ne adjunk cipőt a lábára a lakásban. Ha mégis, akkor kikapcsoljuk a talp kapaszkodó funkcióját, nem alakul ki a normális boltozat. Fontos az izmok megfelelő fejlődéséhez, hogy ő lábújhegyre tudjon állni, sokszor így pipiskedik mondjuk a polcon lévő dolgokért. Maximum egy tapadós zokni, ha esetleg kell, de cipőt csak akkor, amikor az utcán jár. (jegyzeteltem, hogy mindent pontosan letudjak írni :lol: )
Viszont ha már az utcán jár, otthon akkor sem kell cipő.
És ha cipőt vásárolunk, figyeljünk oda, hogy gördülékeny legyen a talpa. Tehát könnyedén össze tudjuk hajtani a cipőt a talpánál, mert ő még nem tudja a lábfejét hajlítani. Ezzel segít neki ez a puha cipőtalp. Ha nagyon kemény a talpa, akkor gyakori, hogy befelé fordítja a lábfejét.
Na, elég kimerítően lejegyzeteltem mindent? :wink: :lol:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi:én is így gondoltam!!!!pedig még ortopédiaia ismereteim sincsenek!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Tegnap kérdezte a doki meg a védőnő, hogy dumál-e Zsombi, mondom persze nem tudatosan de mond dolgokat néha be sem álla szája ha rázendít!!!!Meg kérdezte a doki, hogy érti-e amit mondunk neki!!!Mondtam, hogy persze...aztán be is villant, hogy valamelyik nap szöszvadászatot csinált a drága, valamit megkaparintott, szóltam apjának, hogy vegye el tőle, erre a kisbetyár odafordult és a legártatlanabb ábrázattal odanyújtotta jóapjának mintha semmi hátsó szándéka nem lett volna a zsákmánnyal!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Köszönjük a gratulációkat, nagyon aranyosak vagytok.
Laura alszik, kipiheni a reggelit. Feldíszített kis asztalkájára végül almaomlettet kapott (ez olyan, mint a pancake, csak almából). Nagyon ízlett neki.
Már mindent előkészítettem a sütéshez, de most még nem akarok hangoskodni a robotgéppel, úgyhogy megvárom míg felkel, aztán belevetem magam a sütésbe :)
Izgulok, hogy minden jól sikerüljön. Sokan jönnek, csak sajnos anyu nem lesz itt (ő éppen Barcelonában nyaral, úgyhogy azért annyira nem sajnálom :) ), úgyhogy vasárnap lesz egy pici pótbuli. Azt még nem találtam ki pontosan. De mivel aznap utazunk 3 hétre Németországba, így valószínűleg tényleg pici buli lesz.

Na, megyek tevékenykedni, majd holnap küldök képeket az esti buliról.

Kinga

KépKép
KépKép
scullyx
 
 


Ja igen, ez kimaradt. :oops:

Laurának nagyon-nagyon boldog születésnapot kívánunk!!!

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok!

Kinga, jó sütizést és főleg jó bulizást estére! Várjuk bizony a képeket! :)

Márti, a manók már kezdenek mindent megérteni! Ma ugyanezt teszteltem Krisztán. Ugye, a kanapékra még nem tud felmászni, mert magasak, de az, ami a nagyszobában van, leengedhető egy része az ő szintjére, és így gyakoroltuk a felmászást (nem ma, máskor) és a tolatást. MA felültettem a másik szobában a kanapéra, hoyg lássam, mit csinál. Nem indult fejjel előre, de nem is tett semmit. megszeppent. És akkor magyaráztam neki, hoyg fordulj meg, hasra, lábbal előre. És nézte a lábait. Nem fordult meg, de amikor bemutattam neki, hoyg mit tegyen, már vígan nyújtogatta a lábát, hogy megforduljon. Segítséggel, persze, sikerült neki. Szóval, baromi okosak ezek a manók, mi aztán meg csak győzzünk "kamillázni".

Én most nagyon szomorú, és mindemellett szörnyen dühös vagyok. :evil: :evil: :evil: :evil: Múlthét óta valaki állandóan bejegyzéseket ír a naplónkba ababaszobán, amiben lerománoz meg lebunkóz. tettem be néhány képet a tegnapi találkából, és ilyet írtak, hogy "románok románéknál?" persze, tudom, nem kell felvenni, mert csak valami analfabéta állat írhat ilyesmit, de akkor is annyira bánt. És olyan nehéz csak egyszerűen kitörülni a hozzászólást és úgy tenni, mintha semmi sem történne. És bár nem akarok háborút indítani a naplóban, mert nem arra való az, annyira fáj, hogy pont amagunkfajta teszi ezt velem/velünk. Akkor mit várhatnék az itteni románoktól? Mondenesetre sokan közülük normálisabbak. Bocsánat, ne haragudjatok, hogy ezt ide leírtam, de valakivel meg kell osztanom. :(

puszi nektek!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Gyorsan írok, amíg alszik a kiscsaj.

Boldog születésnapot kívánok Laurának!

Kép

Márti: nagyon jónak tűnik ez a torta, a leglényegesebb, hogy én is meg tudom csinálni. (nem vagyok valami nagy konyhatündér :oops: :lol: )

Most hallom nem is alszik, magyaráz ezerrel.

Magasság: én mindig a Ninihez hasonlítom a Szandit, és mit mondjak, lassan túlnőjük.(már nem egy ruhát adtam nekik, ami a Szandira derékba kicsi volt, a Nininek meg jó)
Biztos a gének a Ferkó sokkal magasabb, mint a nővérem férje.

Julcsi: mekkorák most a lányok? A Szandi 70-71 cm és 9 kg körül van, a súlya nagyban függ az anyóséknál eltöltött időtől. Folyton tömik szegénykémet.

Cipő: Szandinak is van már jó pár cipője, egy-kettőt én vettem, de jó párat kaptunk (valamelyik nap beállított a sógornőm párja egy 25-ös Nike cipővel, hogy a Szandinak vette. Még jó pár év mire belenő, de a szándék a fontos).
Egyszer adtam rá egy szandált (csak a méretet néztem), és sokkal könnyebben állt benne. Mégis inkább hallgatok az ortopéd dokikra, majd akkor cipőzünk, ha rendesen jár.

Edith: Krisztának nagy gratula az egyedül felálláshoz. Nagyon ügyes! Jók a képek, látszik milyen, jól érezték magukat a babák.

Zsu: Katica jól belehúzott a fog nővesztésbe.
Szülinapi képek nagyon jók, a torta nagyon tuti lett.

Nem akarom elkiabálni, de az éjszakáink sokat javultak. Végső elkeseredésemben kipróbáltuk a Vibrucol kúpot. Még most is felsír 1-2x, de be se kell menni, mert alszik tovább.
5-6 körül adok neki teát és alszik 9-10-ig. :oops: :oops: Próbáltam, hogy megetetem ilyenkor, de nem kell neki, szóval tuti csak szomjas.

Itt a jó idő, rengeteget sétálunk. Sajnos a kezem be is durrant a babakocsi emelgetéstől, tegnap már annyira fájt, hogy alig tudtam megfogni valamit. De éjjelre bekentem flectorral + feltettem a levehető sint (remélem érthetően írom) és most reggelre sokkal jobb.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Edith drága!!!!!Ne vedd a szívedre!!!!Mindenhol vannak sajnos rossz indulatú, buta emberek ezekkel nem kell foglakozni!!!!Most bekukkantottam a blogba és látom ám, hogy mennyi kedves hsz van és mennyien szurkoltak Krisztának, hogy mihamarabb meggyógyuljon, ezeket tessék olvasgatni , ne azt ami felidegesít!!!!!Nyugodj meg és írd ki magadból!!!!Mi itt vagyunk neked!!!! :lol: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsuzsi:örülök, hogy jobban van a kezed!!!!! :lol: :lol: És hogy a Szandi is jobban alszik...ezek csupa jó hírek!!!! 8)
Azért a 25-ös cipő nem annyira nagy, Szonié most 28-as, tehát nem kell olyan sokat várni rá!!!!De még mindíg jobb, mintha kisebbet kapott volna mint a mostani mérete!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edith: tényleg ne foglalkozz az ilyen hozzászólókkal. A babaszobán sajnos rengeteg ilyen van. Nincs jobb szórakozásuk, mint másoknak beszólni. :evil:
Hogy vannak a kiütések? A Szandinak sem volt sok (ahhoz viszonyítottam, amit a tavaszi topikban a képeken láttam).

El is felejtettem írni (persze ti sem kérdeztétek :oops: :lol: ). A múlt héten voltunk dokinál a köhögéssel. Megnézték a kiscsajt és minden bizonnyal a száraz levegő miatt köhög. Azt mondták rengeteg gyerek, szenved ősztől-tavaszig (főleg a panellakásokban élők) ettől. És tényleg amióta meleg van és nem megy napközben a fűtés nem is köhög.
Viszont találtak nála egy kis szívzörejt. Voltunk ekg-én, azt mondták nem vészes, ki fogja nőni, de 1 évesen vissza kell vinni kontrolra.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Márti, tudom, hoyg igazad van, és én is így gondolom, hogy a jóakarókkal kell foglalkozni, de tudod... ha valami bánt, akkor nehéz a pozitív oldalát nézni a dolognak. Persze, ezután sem fogok reagálni rá, hátha egyszer megunja a dolgot és békénhagy. :roll: :evil:

Zsuzsi, ideje is volt már egy beszámolónak magatokról! :) Örülök, hoyg javultak az éjszakáitok, akezedet pedig sajnálom. remélem, minél hamarabb rendbejön! Képeket mikor mutatsz Szandiról, Biztos nagyot nőtt, amióta nem láttuk! :)
Mi is voltunk már sétálni egy kicsit ma, mert nagyon szép az idő. érdekes, itt már majdnem 2 hete ilyen napsütéses az idő, pedig azt hittem, hogy tőletek idejön az eső! :roll: :P Nos, minket megkímélt bár nem tudom, meddig. kriszta most beájult a séta után, nekem közben ebédet kellene kotyvasztanom magamnak.

Írjao!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Ez a második hsz-em de a csajok kifingatták a gépet. Sikerült úgy kikapcsolniuk, hogy alig tért magához szegény gép.

Laura, isten éltessen első szülinapod alkalmából. Legyél boldog és gazdag mind fizikailag és mind lelkileg.


Edith, valóban próbálj meg ne foglalkozni az ilyen degenerált emberekkel. És ha ez mégse megy, írd ki nekünk nyugodtan. Szerintem az ilyen embereknek annyira beszűkült az életük, boldogtalanok és valószínű semmijük nincs, hogy irigykednek azokra akinek "mindenük" megvan. Itt most a lelki részre gondolok, mert az anyagiak... olyanok amilyenek.

Barbi, én is így gondolkodom cipőügyben, pedig nincs is doktorim. :wink:

Márti, már okés vagyok. Vettem be gyógyszert és mopst már NAGYON jól érzem magam.
Ugyanis anyósékkal van némi "kis"problémánk, vérig sértettek, de még nekik áll feljebb. MA megint kiborítottak és sírógörcsöt kaptam, aminek a hatására a Dorina is elkezdett bőgni. Ezért úgy döntöttem veszek be nyugibogyót. Én, a nagy antigyógyszeres... Még fejfájásra sem szoktam semmit bevenni, mert nem szeretem a gyógyszereket. A nyugibogyótól meg nagyon féltem. De nem kellett volna. Valóban most már tök nyugodt vagyok és tök jó. Mondjuk elég ciki, hogy ilyen fiatalon már csak gyógyszerrel tudok lenyugodni... Habár eddigi életemben ez kb. a 3. szem ami nem rossz. De most már kezdem érteni, hogy miért lehet erre rászokni. Amit én nem fogok, de legalább már értem.

Még sokmindent akartam reagálni, de egyszerűen nem emlékszem kinek és mit. :oops:

KépKép
kgiulia
 
 


Nagyon boldog első szülinapot kívánok Laurának és a szüleinek.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Csajok!

Annyira ég a képem. Nagyon keveset tudok fórumozni, akkor is csak magunkról írok. Reagálni egyszerűen nincs időm és ha pár napig nem jövök, már a fonalat sem tudom felvenni.

Ezért kérlek Benneteket, nyugodtan írjátok meg, hogy ne traktáljak senkit a dolgainkkal, és húzzak a búsba.

Azért néhány szó rólunk, de ha nem érdekel senkit, nyugodtan lépjetek ám át. Igazatok is lenne!

Sajna tegnap dé. szörtyögött Virág, délutánra meg taknyos lett. Ma volt egy kis hőemelkedése is a takony mellé, de a kedve jó. Remélem ez most light-osra sikerül, mert ha megint belehúzunk a betegségsorozatba, én világgá megyek.

Puszi mindenkinek!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit:ne bolondozz már!!!!Ez nem valami kötelező program, mindenki annyit ír amennyit tud és akar!!!!Miért küldenénk el bárhová is???????????????????? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Remélem semmi komoly nem lesz , csak egy kis nátha oszt csókolom!!!!Mennek a gyógypuszik!!!! :lol: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edit drága, ne traktálj senkit a dolgaitokkal, és húzz a búsba.
:wink:
Így jó? :lol:

Kicsi Virágnak nagyon-nagyon sok gyógymanót küldök! Remélem én is, hogy nem lesz komolyabb, esetleg csak a fogai növesztésétől taknyosodott be. Nem?
Eszi még a gélt? Betudod neki adni? Az Ádám már nem is fintorog tőle, szegény megszokta, hogy úgyis belediktálom.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Márti!

Talán jövőhét közepétől lesz netem, addig légyszíves a mobilszámomra küld át a Te számodat, hogy fel tudjalak hívni.
Sajnos a vezetékesen sem tudsz elérni, így marad a mobil.
Mobilszámom : 70/379-3702

Legyetek jók!
Puszi mindenkinek

Timi
timiban
 
 


Sziasztok!

Laura, nagyon boldog születésnapot!!!

Iza, jó h bekukkantottál. Remélem, h most már a helyes diagnózis ismeretében anyukád hamarosan jobban lesz!

Edith, jók a képeid! A két csaj látom elvolt egymással! És szerintem is próbáld félvállról venni a blogodba beírogató seggfejet, bár elhiszem, hogy ezek a szavak-gondolatok fájdalmasak, sajnos az internet nyitottsága a sok pozitívum mellett ezt is jelenti... :(

Samunak nem megy az elalvás: már fél órája dumál az ágyában - ma kissé szétesettt a nap: délben csak félórát aludt, aztán 3/4 5-től egy órát még pihizett, és most persze nem elég álmos az elalváshoz... És ma nem én voltam vele, hanem Balázs - legalábbis délelőtt.

Zsuzsi, örülök, hogy jól alakulnak az éjjelek.

Julcsi, azért tényleg vigyázz a nyugibogyókkal! Bár fogalmam sincs mit tudnak, még nem volt "szerencsém" hozzájuk... Remélem, nem is lesz. De egyik nagynéném egy időben rászokott...

Megyek, Samut megpróbálom elaltatni!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


képek :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

kapucnis merengő:
Kép

huncutkánk:
Kép

mi a szösz ez?????????????????
Kép

még szerencse, hogy itt a tesóm:
Kép


most mi van????sietek a Somához
Kép

napoznak a manók:
Kép

nyuszi ül a fűben:
Kép

a dolgos segítőkész lányom:
metsz:(harapófogóval :lol: )
Kép

söpör:
Kép

ás:
Kép

Zsombi rajzol(ő a betonon is tud 8) )
Kép

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Jó reggelt! :)

Jaj, Márti, akkorát derültem a harapofogós képen! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Persze a többi is nagyon tutti, de ez levágott. Zsombinak pedig a mi a szösz című képe tetszik a legjobban. :D Valóban látszik az arcán az értetlenség! :) :roll: :roll: :lol: :lol: :lol:

Vannak még fotók? Még, még, még, még még, ennyi nem eléééééég.... Tudod! :)

Évi, remélem, hogy az éjszakátok azért jó volt a felborult nappali program ellenétre is! Legújabban Kriszta is a napi egy alvást akarja bevezetni programként. Tegnap pl. így volt, és volt még ezelőtt is, de szerintem ez nagyon korai még. Felébredt 8 előtt, majd elaludt 12 után, aludt majdnem 3-ig, és este 8-kor már le is volt fektetve éjszakára. Mondjuk, én nem bánom ezt a félóra-órával koraibb esti fekvését, mert akkor nekem sem kell olyan későig fennmaradni, de ő fél 8-kor már szívesen elaludt volna. Akkor néztem az órát, hoyg mennyi, és inkább nem engedtem elaludni, hanem a tesóm hamar átöltöztette, amíg én a kajáját csináltam, utána csak egy gyors mosakodás volt, és már aludt is a drága. Bár nyárára lehet, hoyg már ez a program lesz érvényben! És lehet, hogy majd jobb is lenne, bár akkorra gondolom, ismét kitolódik az esti lefekvés időpontja fél9-9-re. Sőt, hamarosan előreviszik az órát, és attól félek, hogy nekem 10 után még kukorékolni fog, amígy megszokja az új rendet. :roll:

Timi, várunk nagyon vissza! :) Azért Mártin keresztül értesíts minket is magatokról! :)

Edit, csatlakozom Barbihoz! :P :P :P :P :P :P :P :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: És Mártihoz is! Természetesen, hoyg ez nem kötelező program. Tudom, milyen nehéz ismét bekapcsolódni, de végülis az sem kötelező, hogy minden témához hozzászólj, nem? Persze, attól meg lehet a véleményed, és le is írhatod, de úgy értettem, hoyg emiatt ne strapáld magad. Vigyázz mgatokra és a manóitokra, ez a legfontosabb, aztán ha ráérsz, még hozzánk is jösz! :) Nagyon sok-sok puszit küldök Virágnak, remélem, megússza annyival, amit tegnap írtál.
Különben ma reggelre nekem dugult be az orrom, és most is szortyogok. nem tudom, mi lesz belőle!

JAj, még annyi, hoyg tegnap időpontot kértem a nőgyógyászhoz, és ha semmi közbe nem jön, akkor április 2-án délután megyek. Tudjátok, tulajdonképpen egy ilyen babapróbálkozás előtti vizsgálat, de azért ez még nem egészen 100%-os. Mármint a próbálkozás. :roll: :oops: Majd megírom, ha az lesz! :wink:

Julcsi, nyugtatók. Én eddig vagy 5 szemet vettem be összesen, de én is azt mondom, hoyg rá lehet szokni. A nyáron, amikor a szopi miatti depiből és mindenből nem tudtam kikecmeregni, és állandóan sírtam, sokszor látszólag ok nálkül is, akkor vettem be egy-egy szemet. Persze, nem napi szinten, de nagyon nem tudtam másképp lenyugodni, bár nem akartam ehhez folyamodni. Azóta egyet sem vettem, ki is dobtam az összeset. és lám, megvagyok nélküle is. Nem mintha hozzászoktam volna, de tudod, ha van itthon.... nagyobb a kísértés. fel a fejjel. Ismerős az anyós-sértés, bár nálam még új fogalom. De azóta sem kért bocsánatot. Pedig már volt nálunk is. :evil: :roll:

Ma, ha szép idő lesz (és úgy néz ki ) focimeccsre megyünk délután. Érdekes, itt már vagy 2 hete minden nap süt a nap. Olyan jó, napközben 17-18 fokok is vannak!

Na, puszika mindenkinek és szép, napsütéses napot! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


JAj, valamit elfelejtettem írni. Képzeljétek, tegnapelőtt vettem Kubu-t Krisztának (most adtam először) amit nálunk úgy hívnak, hoyg Tedi. Olyan ügyes a lányom, hogy szívószállal szívja a pohárból. De nem ez a lényeg. Mondogattam neki, hoyg mit iszik a baba? Tedit! És egyszercsak tisztán, érthetően mondta: Te-ddddi. :shock: :shock: :shock: Az e, az kissé olyan á-ba hajló, de kimondta. És nemcsak véletlen volt, mert többször is elismételte. Olyan édesen mondta, azt hallani kellett volna!!!
Na, megyek már. Képeket is akartam, de bolondozik a gép, és nem akarja elindítani a másik programot, csak majd ha újraindítom a gépet. arra meg most nincs "időkeretem". :roll:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!

Laurának /kicsit megkésve :oops: / nagyon boldog első szülinapot kívánok!



Tudom irtátok,mégis kicsit mentegetőzök én is ,de hasonló cipőben járok mint Edit.Napok óta még olvasni sincs időm /néha gépem/ nem hogy irni.Mióta megjött a jó idő,rengeteget vagyunk kint az udvaron,de ugye a házimunka megvár,igy az mindig estére marad.Meg sokat csavargok is mostanában a barátnőmmel is,este meg kedves párom kisajátítja a gépet :lol: .Aztán nem is tudom hogy a jó idő teszi-e,de mostnában én az éjjeli bagoly már 10 órakkor alszom.Szerencsére,a Gergő is jókat alszik de ezt betudom annak,hogy napközben már csak 1x hajlandó aludni.Tegnap is alig tudtam belelapátolni az ebédet olyan álmos volt.Nem tudom,ti hogy vagytok vele,de nekünk még ez az 1x-i alvás nem nagyon jön be.Reggel 6-7 között kel,fél 1-kor már nagyon álmos,/mi 1 körül szoktunk ebédelni/ aludt majd 3-ig /ekkor már nagyon késő lenne az ebéd/,de este meg már megint nagyon zizi fél 9-kor ,mikor megetettem a tápival még a kiságyig sem jutottunk el/ kb 4 lépés / és már elaludt a kezemben.Irnátok erről valamit?Hátha jobban át tudnám szervezni a napunkat,kicsit zökkenő mentesebben.

A szombati börze jó volt,én is vettem szandit a fiamnak meg egy pár új badyt,pulcsit,a csajomnak meg kardígánt,nadrágot.
Láttam diafilmeket is,de 750-800 ft közötti árak voltak :twisted: :roll: azon gondolkodtam,hogy lehet hogy aranyból vannak,azért kerülnek ennyibe?

Hú lányok ,annyi mindent irtatok az elmult majd 1 hétben hogy nagyon nem is tudok mihez hozzászolni.

Képeken még mindig nagyon jók a "kölkök" hiába na,itt a topiclakó manók nagyon édesek /olyan ,mintha össze lennének válogatva a szép gyerekek/.

most mennem kell,ma megint nem tudok jönni,/talán csak este/ ,mert megyünk a barátnőmékhez grillezni.

Mindenkinek nagyon jó és kellemes hosszú hétvégét kívánok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2008.11.22 07:26-kor.
bibolya
 
 


Sziasztok!

Kriszta babának nagy-nagy gratula az első tudatos szavához! Nagyon aranyos lehetett.
Délutánra kellemes kikapcsolódást Nektek!

Mártikám, a képek nagyon jók. Annyira aranyosak, ahogy játszanak, összebújnak, látszik, hogy szeretik egymást.

Julcsi drága, tarts ki! Én éppen pénteken kaptam össze anyóssal. Illetve nem is volt mégcsak szóváltás sem. De sikerült úgy kiakasztanom, hogy fél órát zokogott.
Az Ádám próbált felállni a fal mellett. Erre anyós odaugrott, nehogy megüsse magát. Amivel ugye nem is lett volna semmi baj. De nem segített neki felállni, hanem ő simán felemelte, hogy álljon a gyerek és mondta neki, hogy gyere, akkor sétáljunk.
Ehhez tudni kell, hogy nagyon kifelé áll a lába, és ezért járunk még maszírozásra. Ha nekem feláll, mindig igazítom a lábát, és nekem a Lilla tanította, hogy ha járatom, mire figyeljek, hogy fordítsam a lábát a helyes irányba. Erre anyós kérdezés nélkül elkezdi járatni, de úgy állt az Ádám lába, azt hittem sírva fakadok.
Mondom neki, hogy ne álljon, pláne ne így, ültesse le. Persze pont leszarta mit mondok. Szóltam még párszor, erre odamentem és leültettem a gyereket. Én próbáltam a lábát behajlítani, hogy leüljön, anyós fogta a kezét. És se szó se beszéd, elengedte az Ádám kezét akkor, amikor még nem is ült stabilan. Olyan félig volt a levegőbe. Persze az Ádám hanyatt esett, már nem is bírtam elkapni, és koppant a feje a nappali kövén. De akkorát, hogy én azt hittem azonnal be is tört.
Felkaptam a gyereket, aki persze üvöltött, magamhoz öleltem és ránéztem az anyósra. Nem mondtam semmit, de képzelhetitek azt a nézést. Nem volt tudatos, csak úgy jött.
Utána panaszkodott az Istvánnak, hogy ha szemmel ölni lehetne ő már nem élne, én úgy néztem rá, és miért őt hibáztatom, hogy az Ádám elesett. De könyörgöm, elengedte a kezét!!! Na, miután elment innen fél órát zokogott (az István elmondása alapján)
Miért nem lehet megérteni, hogy ez az én gyerekem, és ha én azt mondom, hogy nem jól tartja a lábát és így ne mászkáljon, akkor ültesse le? Hiszen ezért kínlódunk még mindig a tornán. De ő nagyon okos, nem kérdez engem, hiszen heti 1x 3 órát látja a gyereket és már mindent tud is róla!
Na, megint jól kidühöngtem magam!!!

Ibolya, nálunk a napi 1 alvás még baromi messze van. Ma 1/2 7-kor kelt, és már 1/4 9 óta megint alszik. Mondjuk nem volt valami pihentető az éjszakája sem, óránként kelt. De, ha normálisan, tehát 1/2 8-kor kel, 10 körül akkor is alszik. Utána meg 2-3 között alszik újra, ez változó.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Akartam még mást is, csak a rövid agyam.

Iza drága, örülök hogy jelentkeztél. Annak nem, hogy anyukád ilyen beteg. Nagyon sok gyógypuszit küldök neki, remélem hamarosan jobban lesz, szívből kívánom. Aztán ha van egy perced, nézz be hozzánk gyakrabban!

Andikám, merre csavarogsz? Jelentkezz már!

És íme néhány kép, amin én jót derülök, az apja már nem annyira.

Kép

Kép

Kép

Kép

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


BArbi, anyós no comment! :evil: :evil: :evil: :evil:
Ádám a Dvd-kkel haláli. Elhiszem, hoyg István nem fogja fel viccesen a dolgot! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Krisztának nem ez az első tudatos szava! Létezik, hogy ne írtam volna? Múltkor a büdit hajtogatta állandóan: legtöbbször budé-ként, de következetesen ishasználta. AMikor kakis volt és felfektettem a pelenkázóra ő már rázendített. Úgyhogy ez már a második. Bár ha azt veszem, hoyg a ku-t is mondja a kutyára, meg még más szavakat is (pl. István tátá, kaja pápá, én mámá) már sokadik. De ezeket nem ejti ki teljesen vagy teljesen más szavak, mint látható. :)

Na, mégis itt van néhány kép:
kicsi fürdőmanó:
Kép . Kép . Kép . Kép .
huncutka:
Kép . Kép . Kép . Kép . Kép .
és itt meg hallózik, ami nála úgy nyilvánul meg, hogy a füléhez vagy a feje hátuljához :roll: teszi a kezét és szirénázó hangon ááááááááá-zik. :lol: :lol: :lol: :lol:
Kép .

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


Kép

KépKép

KépKép
edit74
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?