Új privát üzeneted érkezett!

Anid: hát értem én, hogy értetted, nyugi, vettem a lapot :lol: :lol: :lol: Ezért vagyok én különc, mert már más kismami nincs, aki nem fizet:-))))) (én vagyok az utolsó mázlista itt a lista szerint)

Érezzétek jól magatokat Sopronba, remélem mire visszajössz, már én is csemetés leszek:-)

Puszi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Sziasztok!

Többet nem dícsérem nyilvánosan a Fiam!
Tegnap előtt egy csomószor fentvoltunk éjszaka.
Ma meg mintha egy ördög szállta volna meg.
Úgyhogy egy darabig nem megyek vele kettesben vásárolni.


Gabek: le is ültünk, meg úgy magától is jöttek a dolgok.
Többet segít,talán én sem károgok annyit.

Tejtermék:kb.2 hónapja adtam neki sajtot, mostanában kezdtem a joghurtokat(ami tele van minden sz*-al)Úgyhogy nézzétek meg mit adtok neki.Az igaz, hogy ízlik neki,de nem jó.

A kiflivel is így voltam.
Amíg nem adsz neki,addig úgysem derül ki, hogy érzékeny-e.

Mi valószínűleg a paradicsomot nem bírjuk.
Pedig úgy ízlett neki a parileves :cry:

Szilvi:kitartás!

Erika:gratulálok!

Kávé: sajna nekem nem a kávé hiányzik, hanem a koffein :oops:
Elég alacsony a vérnyomásom,plussz ez az 1 év nem sokat alvás...
ha nem innám aludnék egész nap(persze,ha a Fiam hagyna)

Jó Sopronozást!

Tali:részünkről OK.

Sára: TE azt a vastagtalpú zoknit kb. mennyiért vetted?
tegnap néztem hasonlót a Brendonba,de 3500.- ft volt. egy kicsit sokaltam.
Inkább vettem vastag zoknit,amivel ugyan ott tartok,mint a szandállal.
Norbi rájött a nyittyára :cry:
Zokni se marad a lábon.
A fél napnk ezzel megy el, hogy ráadogatom ezeket.
Ma pl. elmentünk vásárolni és a vastag zoknira nem tudtam ráhúzni a cipőt, viszont így minden egyes kiszállánál zokni húzás volt.
És utána a boltba is levette, miközben felállt a kocsiban.
Elég húzós volt a mai nap :evil:

Prücs: Apa megvette a sátrat.Egész jó,csak a csővel nagyon sok helyet foglal.Nagyon bírja a bujócskázást.
Már a talin a mekibe is a csöekbe mászkált.

Jó éjt!

url=https://lilypie.com]KépKép[/url]
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
dorka24
 
 


Sziasztok!

De jó, csak mondanom kellett, hogy lassulunk, és hogy felpörgött a topic! Hála nektek, meg Gabek szigorának. :lol: :lol:

Gondom? Csak annyi, hogy a gyerek egyfolytában fuldoklik a szilárd kajától, és hogy mit lehetne tenni ellene. Bár a banánt már megeszi egyben, csak a kenyérféléktől fulladozik. (Hipp Baby Keks-től is. :oops: )

Védőnő: Lilla, nekem is hozátápi hajnalán volt utoljára itt. Viszont nekem azt mondta, hogy tojássárgáját, kiflit adhatok neki. Meg sajtot, joghurtot. Úgyhogy mi ezekben elég bátrak vagyunk, igaz a családban nem nagyon van allergia.

Anid,
nem is rossz a helyesírásod, a the-t például kifogástalanul írtad. :)
HÓDolatom ennek a brilliáns metaforának! De akkor én kinél reklamáljak, hogy sikítófűrészt adtak gyerek helyett??

Gabek,
tejtermék: én trappsita sajttal kezdtem, főzelékbe reszelve. Aztán joghurt (vagy kefir), és most medvesajt szintén főzelékbe. Most itt tartunk. Most jön a túró, tejföl. Aztán a tej. Majd 1 évesen. Ja, most olvasom, hogy a tejpép is annak számít, hát azt már 6 hónaposan kezdtük. Szerintem Berregőnek is tetszene a tejpép, ha ízesítenéd. Mi nem csak a HA-t szoktuk, hanem amit így DM-ben lehet kapni (egy vagyon), és azok gyümölcsösek. Nagyon szereti Máté.

Lilló – engem is idegesített, most átírták Pampers-esre. :)
R.

Kép

Kép
rita81
 
 

 
 

Jó reggelt!

Dorka: Én a Minimanóban vettem szilikontalpú zoknit Bálintnak - bár tudom, nem tőlem kérdezted - 1300Ft-ért. Polett most vett a Kenguru Goldban még olcsóbban Flórának. Na ezért utálom én a Brandont!

Rita: Máté akkor is fulladozik a keksztől, ha beleáztatod a gyümijébe vagy a yoghurtba?

Már megint rossz az idő :(:(:( Szegény Anidék, remélem azért jól érzik majd magukat Sopronban.

Szilvi????????????

Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!

Erika, ez aztan a jo hir :D!

Dorka, nagyon sok az a 3500 Ft a szilikonos zokniért! Mi 1650-ért vettük Lilla kedvenc boltjaban :lol:, mondjuk az sem olcso, de legalabb jo! Olyat vegyél, ami mindenhol szilikonos, tehat ne olyat, amin csak szilikon pötyök vannak. Mi elöször ilyennel probalkoztunk, allandoan zakozott vele V, mikor komolyabb lendülettel ment mar.

Nem lehet, h Norbinak melege van és azért szedi le? Rajöttem, h V akkor veszi le. Pulcsijat ugye nem tudja, igy alulrol vetközik, tappancs, zokni le! :lol:

A cikorianak amugy semmi köze a kavéhoz, vagyis igen, az is növény, de semmi közük egymashoz. A cikoria inkabb gyogynövény, segiti az emésztést, stb.
és most jön Balint gazda :lol: :lol: :lol: http://www.balintgazda.hu/szuret03.php
Elég fura, mert mar többen tapasztaltuk, h ugyanazt érezzük töle, mint a kavétol, azt hiszem ezt hivjak placebo effektnek :lol: .
Dorka viszek neked mintat a legközelebbi talira, ok?

A jövöhéten jönnek Anyamék, emiatt elutazunk vidékre kb 3 hétre. Néha felugrunk Bp-re, de emiatt lehet, h nem tudunk menni a következö talira. Mikor lesz?

Tegnap olyan jot jatszoztunk! isteni idö volt!
V-t megzabalom, tudja, h a kukahoz nem szabad hozzanyulni és utközben, ha lat egyet mondja, hogy né-né-né-né (=nem)! Itthon is ez van egyébként, édes! (ettöl mondjuk ugyanugy turkal a kukaban :x)

Anid, ha van allergia a csaladban szerintem varj még a gluténes dolgokkal! Minél késöbb talakozik vele annal jobb! Ez a véleményem, aztan a fene tudja....

Tejtermékek: Mi a védönö tanacsara turoval kezdtük 10 hos korban, a folytatast ismeritek. Azt mondta az allergia doki, h 1 éves kor elött nem szabad tejet adni a gyerköcöknek.

Moni, mi gyümis vagy zöldséges gabonat eszünk reggelire. (inkabb gyümis), utana néha kenyeret is.
Nem olyan szexi, mint a joghurt, turo és tarsai, de ez van :mrgreen:
Aprilisban megyünk vissza allergia tesztre, majd megkérdezem a csaladi potlékot is. Férjem szegény azota sem tudott elmenni :(

Hülye panadolos ablak :evil: :evil: :evil: Olyan nagy parasztsag, még a anti pop-up-os izé se tudja kiszurni :evil:

Moni, Magnes, jobbulast a porotyoknak!

Kinga mi ujsag nalatok?

Anidéknak jo hétvégét!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Jó hírt hozok :)

Ma 12,30-kor megszületett Ákos Levente, Szilvia kisfia :)

3960 gramm és 62 cm, ezért császármetszéssel látta meg a napvilágot.

"Isten hozott ölelésért nyújtózó apró kis karok,
elalváskor félig lehúnyt kis szemek,
apró kuncogások, édes mosolyok
Isten hozott kicsi Ákos ebben a Világban,
mely csak Rád várt, hatalmas szeretettel..."

Lilla

lilló
 
 


Juhhééé!!!

Ezért érdemes volt benéznem.

(Igaz ezt most biztos nem olvasod :lol: )
Gratulálok Szilvi a kis-nagy fiacskátokhoz. Nagyon sok örömet és boldogságot kívánok Nektek!

Edina és Anita

Kép
educi
 
 


Szilvi!!

GRATULÁLOK A KISFIAD ÉRKEZÉSÉHEZ!SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK NEKTEK!

Kép

Bővült az Ákosok tábora! :lol:

Puszi

Timi
Kép

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Megint gyorsan bekukkantottam, mert most meg egy közérdekű infót osztanék meg veletek. Az egészségügyi minisztérium honlapjáról el lehet érni azt az oldalt, ahol megtudhatjátok melyik kórházhoz tartoztok (nemcsak szülészet-nőgyógyászat, minden ágazat rajta van).

www.eum.hu

Aztán "Amit a kórház átalakításról tudni kell" linkre kell klikkelni, onnan érhető el.

Mi a SOTE-hez tartozunk :) Szóval most vigadok, és nem költözök addig míg az összes gyermekem meg nem lesz :wink: .

lilló
 
 


lilló:
akkor mi is a sotehoz tartozunk! Jajj de jó :)

Szilvi:
Nagy gratula a (nem is olyan kis :D ) fiacskádhoz!!! Sok tejcsit, és kitartást, jó egészséget nektek!!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Szilvi gratulálunk a kisfiadhoz, (aki nem is olyan pici). Sok boldogságot és tejcsit kívánunk.

Lilló! - jó neked, hogy ti a SOTE-hoz tartoztok, mi nem :( - bár ez nem igazán lepett meg. Úgyhogy ha netán valami lesz, akkor gyűjtögető életmódba kell kezdenünk. De lányok nem arról volt szó, hogy 3 kijelölt kórház lesz? (mondjuk mi akkor sem tartoznánk oda).

Mi jól eltűntünk az utóbbi időben, mert nem volt net. Utálom a UPC-t. A betegségen hála a jó istennek túl vagyunk már egy ideje. Remélem a közeljövőben nem látogat meg minket ismét.

Rita!- ne aggódj, mi is először minden szilárd kajától meg akartunk fulladni, meg hánytunk, meg minden. De mostanra ennek se híre se hamva. De tök paráztam én is mindig, hogy nehogy baj legyen.

A kajálással már ott tartunk, hogy a kisasszony csak akkor hajlandó étkezni, ha az ő kezében is van egy kanál és túrhatja az ételt. Néha sikerül neki 1-2 falatot a szájába is venni, de a többi általában vagy a földön vagy az anyáján végzi.

Na most megyek

Mesa, Luca

Kép
mesa
 
 


Halihó!

Juhééééj, mi is a SOTÉ-hoz tartozunk! Éljen, éljen, éljen!!! :)

És erre a borongós napra Ákoska is kidugta a kis buksiját! De jóóóóóó!!! :D Gratula neki és anyukájának + apukájának!

Rita,
A kiflit nem próbáltad úgy, hogy nem adod a kezébe az egészet, hanem te csipkedsz?
A nyalogatás amúgy ismerős, de nálunk a fal helyett a padlót nyalja + a tükröt. Ez milyen hiányra utal? :roll: :lol: Lemaradásunk lenne a gyermekként elfogyasztandó 9 kiló koszhoz képest? :lol: :lol: :lol: Vagy csak célozgat?

Gabek,
Kalácsot nem adok a kezébe, azt katonázom. Meg a kiflit is, ha nem magában kapja, hanem valamivel, mert különben csak szétnyomja a kezében és esze ágában sincs bekapni. Az önálló evés egyelőre csak a kölesgolyóval működik, de arra ezerrel rápörög már messziről. :roll: :D Nasinak mindig azt viszek magammal vészhelyzet esetére.

A tejes kajcsi próba nálunk úgy kezdődött, hogy a családom azzal nyaggatott, hogy az unokatesók ilyenkor már rég joghurtot ettek, ezért kapott egy Petit Danonet (bocs Sara, nem tudom hogyan kell írni :oops: ), aztán másnap egy hámozott túró rudit. (Nem mintha a csokit nem enné meg.)
Merthogy ma barátnőméknél kicsi lányom megszerzett
egy csoki hóembert (olyan karácsonyi függeléket), szépen egyedül
kicsomagolta és majszolni kezdte. :P Semmi alufólia evés. Jó mi?

Anid,
Úgy látom a csajszik között Kata viszi a prímet fogzás témában. Húsevő hód lesz? :lol:

Erika,
Nagyon nagyon örülök a jó hírnek :D :D :D és kíváncsi leszek mit mutat majd a kukucs! De jó, de jóóóó!!!

Dorka,
3500-ért tényleg durva a szilikonos zokni. Én kedden az édi Kenguruban 1980-ért láttam, de kicsiből csak olyan volt, aminek a lábfején egy ping-pong labda méretű állat díszelgett. :shock: Amelyik barom kitalálta, hogy egy mászó gyereknek az jó, annak sosem volt gyereke. :evil: Szóval nekünk egyelőre marad a csúszkálás, de már jól kezeli Blanka.
A sátrat pedig irigylem, én el is feledkeztem róla, pedig a katica igazi vonzerő nálunk. :)
És még1x nagyon örülök, hogy jól alakulnak a dolgok apával!!! :) :) :)

Sara,
Jobban otthon vagy a honi témákban, mint mi tőzsgyökeresek (vagy törzsgyökeresek? ezt sosem tudom... :oops: :? ). :)
A gabonákkal a hétvégén tervezek kísérletezni, eddig valahogy tartottam tőle... majd meglátjuk mi lesz. :shock:

Mesa,
A kanál ügy ismerős. Olykor Blanka is csak akkor hajlandó folytatni az evés, ha kap valamit a kezébe, általában kanalat, de volt már, hogy az egyik kistányérját kellett odaadnom neki. Egész délután az után mászkált aznap. :lol:

Na megyek kutyát etetni, mert apa ma hosszú napos. :(
És remélem holnapra kisüt a nap!
Prücs

prucsok
 
 


Sziasztok!


Utólag is sok gtaula Angyalkának Jankához. Sok-sok tejcsit kívánunk.

Szilvinek is sok boldogságot Ákoshoz és rengeteg tejcsit.

Kíváncsian várom a születéstörténeteket. Egy kis nosztalgia.

Zsebiékről tudtok valamit?

Lilló!
Az OEP honlapja csak 1 kórházat ad ki, a másik 2-t honnan tudom meg?

Lányok!
Az nem gáz, hogy lassan 8 hónaposak leszünk és fogunk még sehol?

Nálunk nem volt a családban ételallergia, ezért bátran adtam a "kis főnöknek" danone activiát gyümölccsel. Eddig semmi gond nem volt. A védőnő szerint is nyugodtan kaphat már joghurtot.


A sláger a Milupa babakeksz, az minden mennyiségben fogyna, ha hagynám. Fog nélkül, úgy mamókás módon szépen az ínyével elnyammogja a Laura.

Anid!
Nem sikerült teljesen visszaolvasnom az előző oldalakat, de ha jól emlékszem Ti kerestek házat. Itt a kerületben (XVIII. ker.) folymatosan építenek ikerházakat, ill. szóló házakat. Mielőtt építkeztünk volna megnéztem az árakat, egy 100 m2 körül ikerház 21 millió ft. az úgy nem tűnik soknak.
Nem akarom reklámozni, de három utcára van a Kika, a Brendon, az Auchan, Tesco, Buy-Way. A BKV-s közlekedést is felpörgették. Nagyon sok gyors buszjárat megy a Határ útra és a Boráros térre, ill. a Népligethez.


Jó éjszakát és kellemes hétvégét Nektek.

Andi

Kép
andusz
 
 


Hello!

Szilviéknek nagy gratula Akoskahoz :)! Remélem mindenki jol van! Sok boldogsagot kivanok!
56-os ruciknak hello :wink:!

Mi a Szent Janosba tartozunk, ami kb egy kökorszaki korhaz... Ujabban a pajzsmirigy rendelésen csak akkor adnak idöpontot, ha az ember személyesen odamegy :evil:. Telefon? e-mail? Minek! Na nem is folytatom....
Gödi lakosként meg a Vaci korhazhoz, ajajajjjj!

Egyébként mi van, ha az ember nem oda megy, ahova tartozik (nem csak szülészetre vonatkozoan érdekel)??? Akkor is az ellatas 30%-at kell fizetni pluszban?

A sebész akihez jarok eléggé ki van borulva a vizitdijtol, allandoan szidja, pedig nem egy böbeszédü hapsi....

Ilyen szar idöt, fuuuj! Ma nem is mentünk ki emiatt :(

Indigo jol eltünt...

Na jo, én is eltünök :)!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok

Köszönjük szépen hogy velünk örültök! De én igazán akkor fogom elhinni mikor 22-én látni fogom, mert néha Ákost még most is úgy nézem, hogy hihetetlen hogy itt van nekünk.

Azt szeretném kérdezni, hogy akkor most április 1-től csak azok mehetnek fizetés nélkül a klinikára akik oda tartoznak területileg? És ha én maszekba járok a dokimhoz és ő klinikás doki, és oda utal be akkor fizetnem kelessz?
mert ha igen akkor nagyon de nagyon szomorú vagyok!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Lilla, Prücsök, ugy rémlik vettetek anno Eichhorn (?) fa épitökockat. Nem emlékeztek, h hany darabos és mennyiért volt? Most több helyen néztem és elég horribilis összegekért lattam :roll:

A marka mondjuk nem érdekel csak kocka legyen :lol:

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Jó reggelt !

Mi ma jó korán keltünk, de persze a kisasszony, most jóízűen alszik.
Megnéztem a kórházast. Ez vicces. A pesti címemmel a Bajcsi kórház (szinte minden fontosabb, kivéve a gyerek), az érdi címmel a SOTE. Azt honnan tudom, hogy ez a SOTE I. vagy II.? Mind a kettő a VIII. kerben van, ha jól tudom.

Lányok, a korábbi GYED-es kistesós kérdésemben nem tudtok segíteni? Ma jönnek a főnökömék meglátogatni minket, és jó lenne konkrétan rákérdeznem a leépítés-kiszervezés dologra.
Előre is köszi, ha valaki tud segíteni benne. Elég szép pénztől esnénk el, ha a kiszervezés miatt majd az új cég nem venne vissza. GYED-GYES alatt nincs mit tenni ilyen esetben? Bocs a lüke kérdésért, de sosem voltam teljesen tisztában a jogi lehetőségekkel.



[quote]L írta:ányok! Akkor, ha kistesót szeretnénk, akkor a 2 év betöltése előtt jó ha sikerül? Vagy anyagilag, hogy jobb? Sajna a munkahelyemen a kiszervezés fenyeget, oda a kiemelt végkielégítés és még nem is biztos, hogy majd visszavesznek. Ilyenkor mi a legoptimálisabb?

Edina és Anita

Kép
educi
 
 


Sziasztok

Educi
nekem a munkahelyemen azt mondták, hogy a kistesó (nálunk legalábbis) úgy jó anyagilag hogyha Ákos 2. szülinapja után nem megyek táppénzre, vagy dolgozom ha jól tudom 90 napot, vagy Ákos 2. szülinapja után kiveszem a felhalmozott - összegyült szabadságaimat, és ez idő alatt születik meg a kistesó.
De nálunk ha minden ugyanolyan jól megy továbbra is mint eddig akkor a kistesó október-novemberben megszületik, Ákos pedig januárban lesz 2 éves.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Szilva! Ugye hogy sikerült szombat előtt megszületnie Ákosnak??? Jól drukkoltunk! Jó egészséget és sok boldogságot kívánok az egész családnak!

Educi! Én sem vagyok tisztában teljesen ezekkel a dolgokkal, de valamikor Ágiboszi (aki ennek a témának a mágusa) azt mondta, hogy 180 nap biztosítási idő után számítják a 2. gyereknél a fizud után a gyedet, szóval vagy visszamész dolgozni minimum fél évre (ebbe a táppénz nem számíthat bele) vagy egyáltalán ne menj. Ez attól is függ, hogy mennyi a régi fizud, ha csak minimálbér körülire vagy bejelentve, akkor nem érdemes, viszont ha nagyon jó volt a fizud, akkor igen. Lásd Gabek esetét, visszament 4 órában dolgozni (gondolom fele akkora volt a fizetése, mint 8 órában volt) és nem éri meg neki, mert kevesebbet fog kapni a 2. gyereknél, mint most. Gyorsan abba is hagyta a munkát. Ugye Gabek?

Sziasztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Sziasztok:)

Először is:

Hatalmas gratulációm Angyalkának Jankához és Szilvinek Ákoshoz :):) Sok sok tejcsit a babóknak és sok boldogságot az egész családnak :)

(halkan megjegyzem hogy jól kiszurtatok a fiatalúrral hogy majdnem egy napon van a névnapja meg a szülinapja :wink: )


Erika :)

Nektek is mennek a drukkok és hogy igazi nagy élmény legyen a következő kukucs:)



GYED és társai gyorstalpalló :wink: :wink:

Mindig több lehetőség van és azok közül érdemes választani, ami anyagilag jobban megéri. EGY NAGYON FONTOS DOLOG VAN: A gyerekek után járó ellátások ideje alatt védett vagy, nem lehet kirugni, max ha a cég felszámolódik, sőt ha valaki mondjuk a gyes vége felé lesz terhes és azon aggódik hogy ha lejárt akkor mi lesz vele: jó hir a terhesség is mint állapot védelmet jelent munkajogilag, sőt pl Erika vagy Anid esetében maga a lombikra felkészülési folyamat is beletartozik már a védettségbe.

Nah nézzük a zsebbe vágó kérdéseket:

A dolog igazi rákfenéje az hogy mennyi a fizetésed, ez alapján érdemes dönteni, hogy mit jó tenni. Két esetet fogok felvázolni, az egyiknél szép magas a szerződés szerinti bér (több mint 160 ezer brutto, najó tudom hgoy ez nem is szép meg nem is olyan magas, csak a minimálbér duplájához viszonyitok) a másiknál meg vagy a minimálbér duplája körüli vagy kevesebb.

Első esetben, ha valaki gyedbe vagy gyesbe szüli a második babáját érdemes elgondolkodni hogy megéri e neki esetleg visszamenni dolgozni 180 napot (vagyis 6 hónapot) és akkor a következő babánál korlátlat tgyásra lesz jogosult, vagy inkább marad otthon a babóval és pl kiiratja magát táppénzre a dokijával indokolt esetben. (legtöbbször az szokott előfordulni, hogy nem mennek vissza, inkább táppénz) Ebben az esetben legtöbbször érvénybelép egy kedvezmény szabály és az első v. előző babánál kapott bér lesz a táppénz alapja, ami ugye nincs plafonizálva , mint a gyed, igy még arról is érdemes lemondani és átváltani táppénzre, főleg ha még a gyest is meg lehet mellé kapni (ilyenkor célszerű, ha apuka vagy nagyszülő igényli meg). Mivel a táppénz mindig betegszabival kezdődik, igy a betegszabira kapott 80%os bér lesz az alapja a következő babánál az ellátásoknál, de max a minimálbér kétszerese, és ha valakinek jó sok a manija akkor ez a 80%os bér nem vágja haza a következő tgyását és gyedét.

Vagyis igen egyszerű a szisztéma, 0 nap munkával is jogosultak lesztek az ellátásra és a maximum összeget kapjátok, ami ebben az esetben a tgyásnál is megegyezik a gyed maximumával csak a tgyásnál egy kicsivel többet kap az emberjánya kézhez, mert abból nem vonnak 8,5% nyudijjárulékot, ugy mint a táppénzből se, csak adót.

Namármost ha valakinek a minimálbér duplája körüli, vagy még kevesebb annak ezt a táppénzes megoldást nem igazán tudom javasolni, mert az a bizonyos pár nap betegszabival rendesen tönkre lehet tenni a következő két év jutattatásait. Akinek eléri, vagy kicsit meg is haladja a minbér dupláját a bére annak abban az esetben érdemes táppénzre menni, ha elötte kiveszi a felgyülemlet szabiait, amire ugye 100%os mani jár, igy ellensúlyozható a betegszabi 80%os bére.

Akinek nagyon alacsony a bére annak ezt nem szabad eljátszani mert kevesebbet fog kapni jóval mint most, viszont egy kis rásegitéssel egy minimálbéres szerződésszerinti fizuból is ki lehet hozni egy szép kis gyedet, erre pl Szakbarbárnak mindig vannak nagyon jó és bevált ötletei, ilyenkor érdemes őt megkeresni.

A menjünk vissza melozni kategoria jelenleg sokszor necces ha mellette ugye megigényled a gyest is, Gabeknek pont ezért mondtam, hogy a 4 órás fizuval szépen leátlagolhatja a jelenleg egész jó fizuját és jóval kevesebb ellátásra számithat ketteskénél.

Nah remélem tudtam valamennyit segiteni, csak leirva mindig nehezebb mint szóban elmondani. Ha valakinek konkrét elképzelései vannak, vagy további kérdései, hivjatok fel nyugodtan és megprobálok segiteni, hgy a lehető legjobban járjon, tudjátok a kecske is jól lakjon és a káposzta is megmaradjon.

Tali jövöhéten???? Mi most kopp kopp kopp éppen egészségesek vagyunk:)

Votl valaki kint a börzén?? Mi kilátogattunk és elég gyorsan végeztünk is vele, kb az egy ötöde volt a nagy Kismamás börzének, igy nem volt nehéz végig nézni. Pepe kapott egy kis inkább négykerekű biciklire hasonlitó bébitaxi szerűséget, néhány felsőt, meg két cipőt tudtam neki venni, ami nagy szó mert baromi széles a lába és magas a rüsztje.

NAh megyek mert Pepe bűzcsikot húz és már nagyon álmos szegénykém...

puszi

Ági

Ui: Minden betegeskedő babának és maminak gyors gyógyulást

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Köszi Ági a fejtágítást, azt hiszem világosodik nálam a helyzet, igaz még messze vagyunk a 2. gyerek projekttől, pláne amíg ilyen rosszul alszik Sanyika...

Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Szia Lányok!

Annyira rég jártam itt, hogy már szinte röstellem! Így jár az, aki elaprózza magát... Az augusztusi topicban evezek rendszeresen, és nagyon pörgetik a lányok az életet odabenn.... elnézést kérek mindenkitől! Zenéket ígértem mp3-as meséket. A következő oldalon töltsétek le ezt a programot, ez egy file-letöltő program:
http://www.limewire.com
Itt rákereshettek azokra a file-kra amiket később megadok, és a gépemről leszedhetitek őket. Mesefilmeket nem ajánlom, mert az nagyon hosszú, de mp3-as mesék vannak, pl. Süsü is. Ha nem megy a program-letöltés, vagy ódzkodtok tőle, akkor kitalálunk mást, pl. feltesszük vm kiajánlható helyre és priviben megadom a linket azoknak, akiket érdekel. Jelezzétek légyszi priviben, hogy kit érdekel a Süsü első körben indítsunk azzal, mert a visszajelzéseitek alapján az a nyertes....
Lányok egy privát kérdés: ismeri vk. közületek a Paulin professzort? Mennyire protokolláris? Olyan dokit keresek, aki megcsinálja a császárt és nem kell magyarázkodnom hogy miért akarom, és végül kitalálják, hogy orvosilag nem indokolt..... ja, ezt én is pontosan tudom.... de személyes indokaim vannak.... csakhát ez senkit nem érdekel... szóval olyan dokit szeretnék, akit mégis.... :)
sziasztok és előre is köszi!
Várom a priviket, hogy sikerült-e a letöltés, ha igen, mondom a file-neveket, hogy mire keressetek, és megtaláltok!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

Nálunk megint nincs betegség!!!!!Szerencsére Hanna megint meggyógyult!Remélem ez az állapot most sokkal tovább fog így maradni!!!!!

Ági,
megint nagyon profin mondtad el a dolgokat!Engem-szerencsére-már nem fenyeget a következő gyerek!De én is rosszabbul jártam volna,ha terhesen tovább dolgozom 4 órában.Amikor gyes mellett visszamentem 4 órába dolgozni,még nem voltam terhes a Hannával.Miután kiderült a más állapot,egyből azt javasolták,hogy ha bírom 8 órában dolgozzak,mert különben nem sok gyedre számíthatok!Így is lett!Szerencsére nem volt gondom a terhességgel.

Mandala,
sajnos orvos kérdésben nem tudok segíteni,de ha elmondod a dokinak a személyes problémádat,akkor szerintem megérti!Ha mégsem biztos találsz olyat,aki igen!
Ha nem okoz gondod megosztanád mi lenne az a személyes indok?
Nem szeretnék tolakodó lenn,tényleg csak akkor,ha nem gond!

Pusz

Timi
Kép

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Egy friss táblázat:
Kép

Elfogytak a kismamáink ismét!!!!!!!

Aki szeretne bekerülni a táblába, adatot módosítani írjon privit!

Lilla

lilló
 
 


Hello Lányok!

Annyira komolyan vettem Gabek fenyítését, hogy még vasárnap is írok :o
Na jó, csak azért írok, mert apa játszik Bível és van időm, és megszólalt a lelkiismeretem, hogy hanyag táblafelelős vagyok, ezer éve nem raktam új táblát. :oops:

Mandala: Én ismerem Paulin professzort, mert ő műtötte anyukámat néhány éve, elég komoly nőgyógyászati műtétje volt. De császár kérdésben nem tudok segíteni, hogy ahhoz hogy áll hozzá. Elvileg ahhoz minden doki úgy áll - úgy kéne állnia - hogy kérésre nem végeznek műtétet, csak indokolt esetben. De próbálj meg vele beszélni. Egyébként ő még dolgozik? Mert úgy tudom, hogy már nem ő az igazgató. Persze attól még dolgozhat.

Timi: Hallelujah!!! Nagyon örülök, hogy meggyógyult Hanna-baba! Remélem így is marad, mostmár megérdemlitek!

Sára: Nekünk Prücs vette az Eichorn fakockákat, és úgy tudom, hogy a Metróban. Egyébként olyan 2500 Ft körül volt és 100 db-os. Klassz nagyon, Bí és Fló imádnak vele játszani.
Ilyen:
Kép

Andusz: Azt hallottam a híradóban, hogy a másik kettő kórházat még nem találták ki, ami közül választani lehet (?) Gondolom, ha kitalálják, akkor majd azt is felrakják. Elvileg azt mondták, hogy a terápia2007 oldalon van minden infó, de nincs ilyen oldal, nekem legalábbis nem adta ki a kereső.

Kellemes hétvégét! Már ami maradt belőle, úgy látom az időjárás ma mellettünk áll, megyünk is délután csatangolni családostul.

Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!
Lillo, Timiban: Igen, én is hallottam, hogy a prof. már nem igazgató, most a Pajor az igazgató. De hátha van még szava.
Igen, maximálisan egyetértek azzal, hogy császárt csak indokolt esetben. Azért én megkockáztatom, hogy a személyes elbírálás néha szóba jöhet. Ez tudjátok olyan, mint a művi meddővé tétel. Az OEP nem igazán tesz különbséget, mindenkinek fizetnie kell a beavatkozásért. Ráadásul 65 ezer forintot! Megértem, hogy nem támogatják, hisz a gyermekáldás jól felfogott érdeke az államnak.... nálam azonban tehetnének kivételt.... és tudjátok mi a "szép"? Nem tesznek! Fizetnem kell érte! Ugyanannyit, mint annak a hölgynek, aki kényelmetlennek érzi a különböző fogamzásgátlók használatát.... Én sajnos nem alkalmazhatom a hagyományos fogamzásgátló eszközöket. Hosszú lenne végig sorolni, de sem a spirál, sem a gyógyszer, de még az óvszer sem jöhet szóba.... Orvosi indoklással..... Augusztusban születik a negyedik gyermekünk, szóval azt gondolom már letettük az asztalra a magunkét, már ami az utódokat illeti..... és mégsem kapok kedvezményt! Na, ez a valami!
Visszatérve a császárra. Nem annyira objektív, mint inkább szubjektív okaim vannak, és ez az, amit az orvosok nem vesznek figyelembe.
Mik ezek? Hát először is: minden gyerekkel megszenvedtem..... rettegek a szüléstől! Komolyan mondom, zokogva mentem minden egyes alkalommal a szülőszobára, mert már tudtam mi vár rám.....
Hátrahajló méhem van, ez némileg megnehezíti a szülést, ráadásul a méhszájnál van egy bőrlebeny (születési rend.), mely nem engedi rendesen tágulni a méhszájat,és kvázi nem ereszti könnyen kubújni a babát.
A kitolási szak az első fiamnál másfél óra volt.... teljesen kimerültem, végül az orvos könyökölte ki belőlem az akkor már kék-zöld gyereket..... folyamatosan kaptam minden szülésnél a fájáserősítőt, meg a méhszájlazítót, mert nem tágultam rendesen és nem voltak elég erősek a fájások.
Az első gyerkőcnél másfél óra volt a kitolási szak, aztán kiderült, hogy alig volt 40 cm a köldökzsinór.....
A második babánk meghalt, 23 hetesen kellett megszülnöm, borzalmas volt, 3 napig hagytak vajúdni (már az első órában 2-3 perces fájásaim lettek az infúzió hatására, de nem tágultam semmit)...... mire nagy nehezen meglett.....
Aztán született egy kislányom, nála is rövid volt a zsinór, de ő viszonylag gyorsan meglett, vele csak egy órát küzdöttem a kitolással. Persze ő is tartogatott némi meglepetést, mert úgy jött, hogy a kicsi keze a feje mellett volt, és végigszántotta a hüvelyemet......
A kisfiam már 2 és fél órát nyúzott a kitolásnál, mire meglett....
Elegem van, rettegek! Én már megküzdöttem, most már nem akarok ennyit szenvedni! Persze, tudom a császár sem leányálom, de talán nem kell végig aggódnom a gyerekért....
A sima szülésnél végig ideges voltam, bőgtem, minden bajom volt, mert olyanokat mondtak, hogy elkezdett megjelenni a koponyaödéma..... meg nem találták a szívhangot..... szóval...... elhiszitek, hogy nem hiszti?! Csak már kialakult egy akkora félelem, hogy azt elmondani nem tudom! Lehet, hogy most lenéztek emiatt. Ráadásul mindenképpen elköttetem magam, kerül amibe kerül, de ez a másik: kétszer odatartani....? Azt sem szeretném.... Legyek túl egyszerre az egészen! Én a fél életemet a klinkán töltöttem: a fiammal 5 hetet, a lányommal 4 és fél hónapot, a legkisebbel 2 hónapot..... Elegem van!
A halott babánál könyörögtem, hogy császározzanak meg! Ott sem tették, inkább hagytak döglődni hétfőn reggel fél nyolctól szerda reggel 9-ig, mikor is meglett a baba..... Úgy érzem megérdemlem, hogy most végre ezt a kínlódást megússzam...... lesz helyette más, jól tudom, de inkább vállalnám....

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Mandala,
nagyon szomorú amit leírtál!Nekem is négy gyermekem van mindegyik sima szüléssel,szerencsére én mindegyik szülésemet nagyon gyönyörű élménynek éltem meg!
Szerintem biztos meg tudod beszélni ezt egy normális dokival!Pláne,ha még méhszáj rendellenességed is van.
ha jól tudom a meddővétételnél is beleszámít a szociális háttér.Szerintem 4 gyerek mellett az egyfőre jutó jövedelem nem annyi,mint kevesebb gyereknél,és ez befolyásolja a fizetendő összeget.Kérdezd meg a védőnőt,vagy valami hivatalos szervet ez ügyben!Biztos van megoldás!De számodra tényleg a császár lenne,mert a kitolási szakaid tényleg elég hosszúak voltak,meg a tágulás is nehezebben ment!
Az tény ha császár lesz,akkor minden szó nélkül lekötnek,de a papírodnak akkor is meg kell lennie!Tényleg az már meg van?Ha jól emlékszem 3 hónap a türelmi idő!

pusz

Timi
timiban
 
 


timiban: köszönöm a jó tanácsokat, sok érdekeset hallottam Tőled, a papírom pl. nincs meg, nem is tudtam, hogy kell. Kedden találkozom a védőnővel, megbeszélem vele a dolgokat. Mégegyszer nagyon-nagyon köszönöm! :)

Puszi: Piroska

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Piroska,
szívesen,nincs mit! :wink: Ha bármiben tudok segítek,igaz helyileg kicsit messze vagyok tőled,de állok rendelkezésedre! :wink:
A mail címem és az msn-em bent van a profilomban,ha nem ide szeretnél írni!
Sok sikert!
Pusz
Timi
timiban
 
 


Sziasztok,

Piroska: Persze teljesen megértelek, hogy ezek után nem akarsz hüvelyi szülést. Remélem nem értettél félre, én semmiképpen nem ítélkezni akartam, csak leírtam a tényeket, hogy elvileg ez a protokoll, hogy kérésre nem szülhetsz császárral. Szerintem az előzmények ismeretében egy emberséges orvossal biztos meg lehet állapodni.
Nagyon sajnálom a halott babát :( :cry: , azt hiszem, hogy ennél szörnyűbb dolog nem érhet egy anyát.
Sok sikert kívánok Neked, hogy elérd a célodat! Gratulálok a babához, és szívből kívánom, hogy ezt a terhességedet ne a klinikán töltsed!

A többi gyerkőcnek nincs vonalzója? Úgy emlékszem volt...

Lilla

lilló
 
 


Anid, brékó-brékó! Milyen volt Sopron? Részletes beszámolót kérek!!!

lilló
 
 


Sziasztok!

Gratulálunk Szilviéknek!!! Sok-sok tejcsit!
És a beszámolót várjuk!

Köszi Lányok! Még jó, hogy nem vettem meg! Vastag zokni került ott 600 ft-ba :cry:
Csak már a Kenguruban nem volt időnk bemenni,mert a Norbi nem bírta a bevásárló körutat :wink:

Sára:lehet, hogy melege van, de a lábán kell lennie valaminek.Mert itthon hideg a talaj.
A nagyi akarja mindíg beöltöztetni :twisted:
Reggel én is beöltöztetem, aztán amikor kezdi a hisztit vetköztetem és sokkal jobban van.
Ebben sem rám hasonlít(én egy fagyos szent vagyok).
Éjszaka is akkor alszik jobban,ha nem takargatom,amint betakarom fent van :cry:

Mandala: megértelek én is! Sajnálom a Babádat!
Nekem is hátrahajlik a méhem, de elég gyorsan tágultam.Ezektől függetlenül a gerincműtétem miatt kellett császározni.
Biztos találsz egy normális dokit!

Megpróbálom letölteni amit írtál és várom a kódokat!
Előre is köszi!

Olyan fakocka engem is érdekelne!

Norbi 1 éves volt tegnap!
Volt egy kis buli és most hulla vagyok.Két nap talpalás után.
A gyerek egész nap csak 1 órát aludt és éjszaka is hánykolódott.
De a buli jól sikerült!
Képeket majd szervírozom.

Tali részünkről ok!

Norbi allergiás :cry:
Majd elviszem kivizsgálásra, mert pontosan nem tudjuk mitől, de szombat reggelre bevolt puffadva az egész feje és láng vörös volt a füleivel együtt.
Irány az ügyelet.
Kapott kalciumot és felírtak fenistil cseppeket.
Végül délutánra jobban lett.

Gyerekfogkrémre lehet allergiás????

Ági köszönjük a fejtágítást.
Biztosan foglak keresni!

Jányok szerintetek, ha az ELO-nál elvégzek egy szakmai tanfolyamot az elfogadják a munkahelyeken?

Szép napot!

Anid: milyen volt?

url=https://lilypie.com]KépKép[/url]
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
dorka24
 
 


NORBINAK BOLDOG ELSŐ SZÜLINAPOT KÍVÁNOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kép

Puszi

Timi
timiban
 
 


Szilvi!
Gratulálok nektek, micsoda hatalmas baba! Remélem mindannyian jól vagytok! Várjuk majd a részletes beszámolót!

Kép
emma8
 
 


Sziasztok Lányok! Mindenkinek köszönöm a jó szót! Azt hiszem, ha csak fele annyi empátia és emberség szorul az orvosomba, mint belétek (egyenként), már akkor nyert ügyem van!
Beszámolok, ha vannak fejlemények.

Tényleg, most hogy nyitogatja a szárnyait a kórházak körzetesítésének iszony-madara, mit gondoltok, aki még csak a félidőt veri.... belefér? A Jánoshoz tartoznék... amúgy.... most néztem meg az OEP honlapján.
Az gáz lenne... végig járod a terhesgondozást a dokid magánrendelőjébe, fizeted a sok pénzt, aztán amikor szülésre kerül a sor, kezdheted előlről.... arról nem is beszélve, hogy egy "akkor látom először dokinak" hogy a csudába ecsetelem az egész kálváriámat, hogy szülésnél mire figyeljen oda?! Még zokon is venné, ha folyton beleugatnánk a munkájába..... na, és ott aztán nincs ám doktor úr én ezt szeretném......!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

Kiraly idö vaaaaaan!!!! éljen!
Csak Gabek fenyegetése miatt irok, aztan spuri az erkélyre napozni :lol:!

Norbinak boldog szülinapot!!

Piroska, én is megértelek és remélem, hogy most minden ugy zajlik majd ahogy szeretnétek!
A halott babat nagyon sajnalom, szörnyü lehetett ez a 3 napos kinlodas :cry:
Azt gondolom, ha az elsö doki nem is megy bele a csaszarba biztosan talalsz egyet, aki igen. Elég sokan vannak a klinikan szerencsére :)

Dorka, szerintem lehet, h a fogkrémben van olyan, amire Norbi allergias, végülis miért ne?

Lilla, köszi az infot kocka ügyben. Hat nagyon sajnalom, h akkor nem kértem én is Prücsöktöl. Az egyik helyen hasonlot lattam csak papir dobozban volt, 100 db-os és 5900 FT :shock: Ezek hol élnek???
Ez vmi akcio volt, ha jol emlékszem, ugye?
Prücsök, tudsz még ilyesmit?

Kinga, mi ujsag veletek? Reggel lattam az anyosodat Botival (azt hiszem). Villamoson voltunk, de ugy tünik ök voltak.

Timi, nagyon jopofa ez a sok szülinapos allatka, ami felraktal :)
Szuper, hogy Hanna meggyogyult! Ilyen szép idöben talan nem lesz gond, reméljük!

Agi, köszi az infokat!
Lehet majd kérdezek par dolgot...

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


HALIHÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ
Napközben írtam, elszált, babanet meg nem engedett be! :twisted:
Majd este jövök, csemete őrzése fokozódott!

Kép
anid
 
 


Sziasztok!

Jól eltűntem, de hát bele kell jönnöm az babás-mamás játékba...

Először is a legfontosabb:

Angyalkának nagyon nagyon gratulálok Janka megérkezéséhez. Sok boldogságot és egészséget kívánok nekik.

Szilvinek és Ákos Leventének is nagyon sok boldogságot és egészséget kívánok.

Erikának gratulálok a jóhírhez.

Dorka, Norbinak nagyon sok boldog első szülinapot kívánok.

Velünk szinte minden rendben. Emily kiütéses lett. Valószínű az anyatejtől. Nektek volt valami hasonló? Ha igen meddig tartott? Kb. 1 hete kezdődött és napról napra rosszab neki. Tiszta kiütés az arca, olyan mintha tele lenne pattanással...

Annyira jó, hogy itt a tavasz, nagyon élvezem a sétákat Emily-vel.

Kérdeztétek néhányan, hogy megkérdezték-e a császározáskor, hogy bent lehetnek-e a tanulók. A válasz, nem.... A spinális érzéstelenítő nekem nagyon bejött, igaz a többit nem ismerem. Egy nagyon vékony tűt szúrtak a hátamba. Annyira vékony, hogy elhajlik. Az infúlzióhoz képest szinte semmit nem éreztem... Nagyon gyorsan hatott. 12 órán át nem szabadott megemelnem a fejem, mert ha igen akkor 3 nap múlvára fejfájással fenyegettek. Szerintem 1x 2x tuti, hogy megemeltem a fejem egy kicsit, mert képtelenség, hogy ne főleg mikor a viziten az ágyad végénél állnak... A fejem egy picit fájt a 3.napon de nem volt vészes. Legközelebb is ezt választanám.

Remélem mindenki jól van, bocs, hogy csak ilyen rövid időre jöttem, de mire visszaolvastam és írtam, már elszaladt az idő.

Legyetek jók,

Renáta

Kép
renatac28
 
 


Boldog első szülinapot Norbinak!!!

Piroska: Neked egyébként Paulin prof az orvosod? Nála szülted az előző babáidat is?

Nahát Anid, gyere mert már szétvet a kiváncsiság...

lilló
 
 


Renáta ,egyszerre írtunk... Jó, hogy jelentkeztél!!!

Bálintnak is voltak anyatejes pettyei, az egész kis arca tele volt velük. Azt mondta a védőnő, hogy ez nem baj, mert jó erős a tejcsi, azt jelenti. Néhány hónap alatt elmúlik magától.

lilló
 
 


Lillo: Nem, a Matányinál szültem az első 3-mat (a halott babucit is), aztán a negyedik, vagyis hát a harmadik babót pedig a Várbíró Szabolcsnál. A dokikkal nem volt gond, tök normálisak voltak... Csakhát most a Várbíró szívja a vérem, hogy ha komolyan császárt akarok, találjak vm. jó indokot, amit az éppen aktuális műtős főorvos bevesz.... hogy a szakmai indok meglegyen... tudod, mosom kezeimet.... Anyai kérés szóba sem jöhet! Hát most majd megyek hozzá kb. 3 hét múlva, majd csevegünk..... elárulok Neki egy-két indokot, hátha megtetszik Neki valami közülük.....
Bár, ahogy a híreket hallgatom, nem tudom érdemes-e törnöm magam..... körzetesítés ezerrel...... :(

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

Piroska! Sajnálom, hogy ilyen szörnyű dolgok történtek veled! Minden elismerésem, hogy még ezek után is vállaltok négy gyereket!!!

Dorka! Norbinak én is nagyon sok boldog szülinapot kívánok! Neked pedig jó rendrakást a party után! :)
Mikor mentek allergiaviszgálatra?

Saara! Köszi a múltkori infókat reggeli ügyben, én is hasonlókat adok Sanyikának. Mi 21-én megyünk legközelebb az allergológushoz, majd megkérdezem a csp-ot.

Nekünk még nem sikerült kigyógyulnunk ebből a jó kis vírusból, sőt még apa is elkapta. Remélem a hosszú hétvégén a nagyszülők nem kapják el.

Nyugodalmas jó éjszakát mindenkinek!
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


HALIÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ

Először is a jó kívánságokat:

Szilvi
ÉLJEEEEEEEN
Gratula mindenkinek4 Sok tejcsit és jó egészséget kívánok!

Dorka/Norbi
ÉLJEEEEEEN
SOK sok szülcsinapot még Norbinak!
Mi volt a bulin?
Mit kapott ajándékba???

Madala
Bátrak vagytok!
Remélem sikerrel jársz!
Akkor te is tudnál mesélni a gyerek hangoskodásról!
:lol:

Sopronról
Nagyon szuper volt, bár az etetőszékek valóban koszosak voltak!
A gyerkőcünk nagyon jól viselkedett, sikkangatott az ebédlőben állandóan. Élvezte a görgős etetőszéket! A játszószobában kijött a valódi énje: hangosan követelte ajátékokat,amelyek megtetszettek neki és más játszott vele! Botrány! :P :lol:

Szombat éjjel megszólalat a tűzjelző! Hát volt rohangálás a részemről, a gyerek aludt egészen addig, míg én fel nem kapcsoltam az összes lámpát, mondván jött valaki hozzánk! :roll: :twisted:
Kirohantam a folyosóre bugyiban és elkezdtem kérdezgetni az embereket,hogy mi van! Az uram szolt, hogy legalább egy köntöst vegyek fel, mer tezt a feneket azért mégse kéne mutogatni, mert káros lehet a népekenek! :oops:
Egyébként csak vaklárma volt! :twisted: Valaki rossz helyen dohányzott! :twisted:

Elég nehezen aludtam vissza,terveket szőttem hogy és miként kell majd menekülni!
Reggelinél kiderült mindenki ezt csinálta! :lol:
Ezt leszámítva minden nagyon jó volt!

Rita
Jót nevettünk az angol helyesírásomon.Apa szerint maradjunk a magyar írásmódnál!

Kép
anid
 
 


Köszönjük a jókívánságokat!

Huncut,Sára: ti hol voltatok allergia vizsgálaton?
Bőrtesztet csináltak,vagy vérből?
Nem tudom,hogy mikor megyünk, mert még beutalót kell kérnem.
Nekem a Mária utcát ajánlották.

Sára, Lilla,Lányok:valamelyikőtök nem jár ott a Minimanóban?
Nekem az eléggé kiesik.
Ha taliig menne valamelyikőtök venne nekem egy olyan zoknit?

Anid:veletek is mindíg történik valami?
Elég vizuális típus vagyok,úgyhogy eltudom képzelni azt a jelenetet.

Homokozó készletet,egy gyönyörű tortát,rucikat,búgó csigát,ami nagyon bejön neki.a sátrat,autót.
Már tologatja és közben brümmög.Állati aranyos.

Jó éjszakát mindenkinek!

url=https://lilypie.com]KépKép[/url]
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
dorka24
 
 


Dorka, mostanaban nem jarok arrafelé. Par hét mulva lehet, akkor szolok, ha addig nincs tali.

Mit sikerült produkalnom most, hogy egyedül vagyok Vvel? Ugy elcsesztem a hatamat, hogy alig birok megmozdulni, a gyereket is igen jo igy felemelni :twisted:

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Norbinak nagyon sok boldog szülinapot!!!

Dóra: Én itt lakom a minimanótól két utcára. Ha gondolod veszek Neked olyan zoknit, ha elmondod mekkora és milyen színű kell.

Anid: Én is elképzeltelek bugyiban a folyosón!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Piroska: Őszintén csodállak hogy ilyen erős vagy! Kitartás! Biztos van olyan orvos aki segít.

Sára: Párod mit dolgozik, hogy ilyen hosszú időre elmegy? Ilyenkor nem tud valaki segíteni Neked?

Timi: Örülök hogy Hanna baba már jól van és reméljük végleges a gyógyulás.

Mi is jobban vagyunk végre. Igaz allergia tesztre lehet mi is fogunk menni jövő héten, mert Imi születése óta folyamatosan pöttyös a pici bőre hol jobban hol kevésbé. Meg a bcg-nk is begyulladt :roll:

Hétvégén voltunk túrázni ebben a szép időben!!! Nagyon jó volt. Apa elfáradt rendesen a 9kg-os Picur alatt. :lol:

Tündi és Imi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Tali? Nem lesz a héten valahol? Mert apa most el tudna minket vinni kocsival... Egyébként nem tudok kijutni Budaörsre :(

Tündi és Imi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Halihóóóó! :)

Ez a szép idő engem is kevesebbet tart a gép mellett. Tegnap kitelepítettem a füles fotelemet a teraszra a babakocsi mellé és napfürdőztem, míg Blanka aludt. Szuper volt! :D
De ma sajna vasalás és pakolás program van, mert megyünk haza a hétvégére, apukám ugyanis 60 éves lett. És holnaptól van "új" autóm is. Éljen! Ebbe végre szakszerűen lehet majd bekötni a hordozót és ettől nagyobb biztonságban érzem magam.

Piroska,
Nem semmi amiken keresztül mentél. :( Ilyenkor gondolom azt, hogy a sok pasi nőgyógyásznak gőze nincs arról miről szól a szülés, rosszabb esetben csak azt tudják hajtogatni, hogy ezt ki lehet bírni :evil: - holott a paskinak köztudottan alacsonyabb a fájdalomküszöbük.
Remélem most sikerül egy empatikus dokival összefutnod, aki megérti, hogy személyes és személyes indokok között is erős különbségek vannak. Drukkolok! :wink:

Sara,
Fakocka sajnos decemberben is csak 2 volt a Metroban, mikor vettem. Szerintem most Húsvét előtt ismét érdemes lesz körülnézni a hyperekben e téren. Jövő héten én is megyek shoppingolni, majd körülnézek.
Jobbulást Neked!

Dorka,
Norbinak nagyon sok boldogságot kívánunk!!! :P :P :P

Tündi,
Ha nem túl nagy kérés, minket is érdekelne 17-18-as méret körüli csajszis szilikon talpú zokni.
Apának jó edzés lehetett a túra. :D Merre jártatok? Mert kicsit irigykedem.

Renáta,
A tejkiütés miatt tényleg ne aggódj! Tesóm anno anyatejjel kenegette az unokaöcsém pöttyeit, de majd elmúlik magától. Vagy talán Toreau Edinánk kengette valamivel Robika arcát - úgy rémlik, de nem emlékszem.

Na megyek játszani. :)
Szép napot mindekinek!

Prücs

prucsok
 
 


HALIHÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ!

Rita
Valami házról tettél említést! Tudnál részletesebb infókat adni?

csajok! azért póló is volt rajtam! :oops: :lol:

Megnéztem a kórházasdit!
mi olyan helyre tartozunk sok területen,ami még nincs is meg!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Állami Egészségügyi Központ!
A Honvéd és a MÁv zagyvaléka! Tömegszállás! Szóval én tutira fizetek,ha beteg leszek, a kerületi kórházat hagyjuk!!!!
Tisztára elfekvőőőő! okés lennne a rendszer, ha mindenhol ugyanat az ellátást kapnám! de így! Milyen jogon fosztanak meg engem a jobb ellátástól??? :twisted: :twisted: :twisted:
hétvége után csinálok egy méregtelenítést, aztán indul a futás, muszáj egészségesenk maradni (már két éve nem voltam beteg,még náthás sem!),mert az új rendszerbe beledöglesz!

Tegnap este, tévéügyvédje! Látta valaki???
Mennyibe kerülnek a szülések! A Telki kórház igazgatója,nagyon korrekt volt! A Kaáliban is így működik a dolog: van számla, árlista, s nincs több pénz! Ha adni karsz valkinek,azt is tiltják és nem fogadnak el pénzt!
Ha az új rendszer is így fog majd egyszer működni,akkor okés lesz!
Schöpf-Méreiben a legdrábább egy szülés, persze,hogy emg tudják venni a dokik! Botrány!

Ma az összes zsörtölődésem előjött!

Kép
anid
 
 


Sziasztok

Jó régen voltam mert a gyermekkel elég sok a teendő :roll:
De azért vagyunk.

Piroska
Nem semmi amin keresztül mentél te szegény :(
Nem is tudom merjem e mondani de szerintem ne dokit váltsál hanem korházat.Szerintem van olyan kórház ahol a dokik rugalmasan kezelik a császárt. A klinikán én úgy tudom hogy nem nagyon lehet választani. A lányok se irtak olyanról hogy valakivel ezt meg lehet beszélni, de több kórházról is azt hallottam, hogy lehet választani. Sajnos úgy állunk hogy ebbe a kérdésbe sem mi anyák döntünk hanem pasik :( :(

Kórházas műsort én is láttam csak annyi, hogy Telkiben a szülés nem 200000 ahogy ott említik hanem inkább 500000 igz számlára.
A barátnőmék ott szültek.Ott is rugalmasan kezelik hogy ki hogy szeretne szülni, de kinek van ennyi pénze :roll:

Na léptem

Puszi
lini

Kép
lini
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?