Új privát üzeneted érkezett!

Icsilya! Bocsánat, de a régi képecskéjére(katica+virág) koncentrálva futottam át a lapokat és nem találtam. Ne haragudjatok, nem figyeltem eléggé, de ma küldött privit+ma véletlenül meg is talátam a csodás képekkel együtt!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


babaimado írta:Icsilya! Bocsánat, de a régi képecskéjére(katica+virág) koncentrálva futottam át a lapokat és nem találtam. Ne haragudjatok, nem figyeltem eléggé, de ma küldött privit+ma véletlenül meg is talátam a csodás képekkel együtt!

semmi gond :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Akkor az ígért képek:

Kép Kép Kép Kép Kép

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 

 
 

Zsebiiiiiiii :lol: :lol: :lol:
jaj, mikor ilyen képeket látok, megjön a kedvem nagyon ikrekhez :lol: :lol:

Tegnap 8kor jutottunk be a dokihoz. Most először kézzel is megnézte a méhszájat, meg uh-n is megmutatta: teljesen zárt :D
Bébi nagyon jól van, korának megfelelő :D
ma 8 tól rúgdolja a köldökömet :D egyre aktívabb - vagy én érzek egyre többet :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Erika!
El is felejtek itt a végén gratulálni. Hatalmas gratula az újabb pocaklakozo. Boldog babavárást kívánok.

Emma!
Szeritnem egyre erősebben is fogod érezni hisz ő is egyre erősebb odabent. Köszönöm a szép szavakat.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok :-)

Anikó,
jó hamar itt lesz április 25! Ha belegondolok, pont 1 hónappal későbbre vagyok kiírva… És akkor is ez az időpont marad, ha minden ok?

Kata,
Akkor nagyon boldogságos szülinapot! Én is nemsokára betöltöm a 30-at, pár héttel előbb, minthogy megszületne a kisbabánk. Nekem is ez lesz a legeslegszebb ajándék!

Wish,
Egész kedvet kaptam ehhez a diétához! :-) Nem is hangzik olyan rosszul! :-)

Kiscsillag,
Gratulálok az ikrekhez!

Zsuzsi,
Nahát, tényleg? Nekem is régóta a kedvenc nevem! :-) Apát kicsit gyúrni kellett, de most már tutira marad Olivér! Mostmár szinte mindig a nevén szólítjuk! :-) Így már még kíváncsibb vagyok a nemére! A hétvégén megpróbálok feltenni pocakképet.

Melcsi,
A 39 héttel én is kibékülnék! :-)

Zsebi,
Nagy boldogság lehet két ilyen tündér! Az meg csak pont az „i”-re, hogy egyik rád, másik a párodra hasonlít! :-)

Napszemcsi,
Ez azért nem olyan kicsi felújítás, szerintem időben kezdjetek neki, tapasztalatból mondom, hogy minden felújítás, átépítés nagyon el tud húzódni!

Meli1118,
hellóka :-)
20140901102739
 
 


hajni,
márc.31 a mi Léghajós dátumunk. Nektek is?

kiscsillag,
örülök a boldogságodnak és gratulálok a picúrokhoz!

wish,
köszi minden tippet, szorgalmasan jegyzeteltelek - még jól jöhet...

kata,
Isten éltessen! (akkor most 5 hónapig egykorúak vagyunk!) 8)
Olyan megható látni a vonalzódat. 1 hét, 5 nap! De már itt van, valósággá vált... de jó lehet! Mikor csecsemőt látok a TV-ben, már úgy szeretném megfogni a kezembe!

lányok,
olyan rég tettetek fel pocakképeket. Nincs kedve valakinek? Nekem már mindig az van, ha összefutok valakivel, hogy hű, de megnőtt a pocakom! Biztos nektek is... :roll:

bútor:
azt az egy ágyat, amit a Brendonban néztünk ki, azt mondták, másnap már szállítják is.

KépKép
pompomlány
 
 


pompomlány írta:lányok,
olyan rég tettetek fel pocakképeket. Nincs kedve valakinek? Nekem már mindig az van, ha összefutok valakivel, hogy hű, de megnőtt a pocakom! Biztos nektek is... :roll:

lemerült az aksi a fényképezőgépben.... és még nem töltöttem fel :oops: :oops: :oops: ez ca. 3 hete tart :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok Lányok!

Ma végre megtörtént az első vérvételem. Szörnyen tudok tőle parázni, számát sem tudom hányszor lettem már rosszul tőle. De szerencsére tök kedves volt az asszisztens és a férjem is bejött, beszélgettünk közben.
Tudom teljesen hülyén hangzik, hogy ilyesmitől félek azok után, amiken már végigmentünk, de hát mindenkinek megvan a maga hülyesége.

"Friss" kismamik , Kiscsillag, Andrea!
Ti jöttök az Istenhegyi Klinikára genetikai vizsgálatra? Én márc. 23.-ra kaptam időpontot.

Jud

Kép
jud71
 
 


Zsebike! :D
Annyira gyönyörüek a kicsikék!!!!
És hogy a kislánykának már fülbevaloja is van...??!!
Kész nöci!!!!!

Hajni! :D
A 32-ik héten megyek cukor kontrollra és akkor meglátjuk mennyi!Az ápr.25 akkor marad ha magas továbbra is és esetleg inzulin kell!

Jud! :D
Örülök,hogy tul vagy a vérvételen!

Kata! :D
Én sajnos szopi ügyben nem tudok segiteni mert anno ezek a dolgok nem voltak sajnos,csak a tea az meg semmit nem ért!
De legalább gyüjtöm az infokat!

Melcsi! :D
Örülök,hogy a "csorgás" rendezödött!!!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Sziasztok

Zseboroszlán
olyan de olyan édesek, azért irigyellek még mindig :lol:
és köszi szépen a gratulációt
már csak az lenne jó ha járhatnék a G. dokibácsihoz is


Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Pompi

én holnap teszek fel friss pocakképet. épp 2 hete tettem fel az első képet, azóta már nagyon sokat nőtt :D

én is szívesen nézegetném, hogy kinek mennyit nőtt az utolsó kép óta.

Hajni

az én párom még nem teljesen békült ki az Olivér-rel, de remélem augusztusig áldását adja rá. Feltéve, ha fiú lesz :D

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Melcsi: Talán jobb lett volna, ha dolgozom, mert engem a folyamatos fekvés megőrjített. Igazából szinte mindenbe belekezdtem, de nem tudott semmi sem lekötni.
Most már azért jobb. Öröklésről nem volt szó, csak annyit tudok, amennyit utánna olvastam, hogy szedjem a gyógyszert csökkentett mennyiségben, mert akkor örökölheti a baba is. De hogy én kitől örököltem????
21 éves koromben egy vihar idézte elő nálam ezt a fóbiát és azóta az agorafóbia és a pánikbetegség minden tünete elő jött.
Örülök, hogy rendbe jött a folyásod!

Zseboroszlán: Gyönyörűek a babák! Egészséget kívánok az egész családnak!

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Pézsé!
Ez nagyon nehéz betegség lehet, nem irigyellek! Azóta is rettegsz a vihartól?
Talán nem örökli a bébi, még az is lehet hogy valami tudatalatti folytán csökkenek a panaszok, esetleg a baba előtt nem akarsz ijedtnek mutatkozni, és ez lehet hogy segiteni fog. A gyerekek nagyon rézékenyek a felnőtt hangulatváltozásaira, reakcióira, azonnal megérzik, ha valami nem gömbölyü éppen.
Zsebike!
Hatalmasat nőttek a picikéid! Nagyon aranyosak, és jó olvasni, hogy nyugodt, békés babák. Ikrekkel nem lehet könnyü, de Nekik ezek szerint nagyon jó természetük lett! :D
Anikó!
Mikorra lennél kiirva egyébként? Május 10 körül a vonalzód alapján, ugye?
Emma!
Jó hirekkel jöttél! A rugdalózás meglátod, egyre intenzivebb lesz. :D

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


pézsé írta:Öröklésről nem volt szó, csak annyit tudok, amennyit utánna olvastam, hogy szedjem a gyógyszert csökkentett mennyiségben, mert akkor örökölheti a baba is. De hogy én kitől örököltem????

azért egy kis pontosítás. ha valami örökletes, akkor attól, hogy szeded a gyógyszert a génekben még benne marad, tehát arra, hogy továbbadod vagy nem, nincs hatással a gyógyszer... ez genetika.
a pszichés kórképek ált. ugranak egy generációt. Tehát HA tényleg örökletes, akkor azt ált. nagyszülői vonalon kell keresni.
a pánikbetegség egyébként nagyon gyakori - ca. mint a depresszió, csak kevesebb szó esik róla -, így szerintem nincs igazán értelme az örökletességgel foglalkozni. Meg minden pszihcés kórkép nagyon összetett, és sok oka van, tehát az, hogy 1 gén miatt alakul ki butaság, mert a génmaximum hajlamosíthat, de ahhoz még 1000 dolognak kell történnie az életben, hogy előjöjjön.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsebike :) Gyönyörűek a babók!! :) Én is irígykedem, hogy már túl vagy a szülésen! Olyan jó lenne előretekerni egy kicsit az időt.

Jud Ezt a genetikai vizsgálatot ilyen korán kell elvégeztetni?? Hányadik hétben kell?? Én nem is tudok róla. :( És ez miből áll? Vért vesznek "csak"?? Simán felhívom bejelntkezek és kész? Fizetni kell érte?? Nekem a védőnő nem adott vizsgálatmenetet. :( :evil:

Pocikép: Én akarok apával csináltatni és akkor meglátnátok, hogy milyen nagy hasam van, bár ez ugye Nekem most téves a hiperizé miatt. Már nagyon várom, hogy egy picit lejebb menjen. De ha megcsinálja felteszem. A múltkor a nőgyógyásznál 3-an voltunk lányok és az egyik lány megszólal, hogy látom Ti is a végén jártok. :oops: :(

Melcsike Most látom, Te nem tudsz aludni??? :shock:

Kép
Kép
kiscsillag
 
 


icsilya,
ugye tudod, hogy ez nem kifogáááás...! 8)

zsuzsi, kiscsillag,
hajrá azokkal a pocakképekkel!

Tőlem meg megkérdezte a kórházban egy doktornő a terheléses cukron, hogy terhes? Jó, monnyuk volt egy redikül a pocim előtt, de akkor is fura kérdés volt.

zsebi,
nekem az a kép tecc nagyon, ahol ketten össze-vissza gurulnak. :D Nagyon el tudom képzelni, hogy így lehettek a pocidban is. Megnyugtató hallani, hogy jó babák. És... alvással hogy állsz?

Megyek ma a Bababörzére. Más nem is jön? Majd beszámolok...

KépKép
pompomlány
 
 


kiscsillag írta:Ezt a genetikai vizsgálatot ilyen korán kell elvégeztetni?? Hányadik hétben kell?? Én nem is tudok róla. :( És ez miből áll? Vért vesznek "csak"?? Simán felhívom bejelntkezek és kész? Fizetni kell érte?? Nekem a védőnő nem adott vizsgálatmenetet. :( :evil:

ez önkéntes vizsgálat, nincs benne a protokollban.
Pesten fizetni kell érte, de kérdezz rá a dokidnál, mert lehet, hogy a ti kórházatokban is megcsinálják TBre.
ha az első trimeszterben cisnálod, akkor az adja a legpontosabb eredményt. vérvétel + UH.
http://www.gendiagnosztika.hu/index.php ... &Itemid=41

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


pompomlány írta:icsilya,
ugye tudod, hogy ez nem kifogáááás...! 8)

már töltöm :D ugyan nem magam miatt :oops: este akartam volna Mátéról képet csinálni.
(fiam úgy aludt az ágyában, hogy saját megán kívül benne volt még 2 könyv, egy nagy elefánt (ez 60 cm-es), a macija, a kutyája, a tigrise, ca. 10 db vállfa, 4-5 kocka, amiből tornyot lehet építeni, párna + 2db takaró.... jól nézett ki :lol: :lol: )

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Icsilya köszi! Neked biztos megvan a vizsgálatmenet. Elküldenéd Nekem? Ezt a down szürést amit küldtél Nekem a 16.hétre mondták vagy ez nem az AFP az más? És ez a down -t nem a hasba szurnak és úgy veszik le valami vizet? Mondjuk Én olyat nem akarok!!

Kép
Kép
kiscsillag
 
 


Sziasztok :)

Orsi :)
Pont tegnap voltam doki után a Culinárisban. Az egyik gyengém az a bolt :)

Melcsi :)
Nem ennyire vészes a vizesedés, csak a lábszáramon venni észre, ha nyomkodom, a kezem nem vizes és a pisiben sincs fehérje. Csak úgy vagyok vele, hogy ha már észrevettem, akkor jobb most az elején odafigyelni és pár napig diétázni, mint egyszer csak azt észrvenni, hogy nem jön rám a cipő :)

Napszemcsi :)
"Csak" 4 hetet mondtak a bútorszállításra nem 6-ot, de van ami van nekik raktáron, mert amikor megrendeltük elment a pasi megnézni van-e. Gondolom a gyárban is van raktár, így van amit hamarabb szállítanak. De lutri, úgyhpgy érdemesebb időben megrendelni.
A felújítást szerintem is minál hamarabb kezdjétek el, mert iszonyatosan el túd húzódni. Önmagában a festés persze gyorsan megvan, de elötte és utána a pakolászás, rendezkedés...

Zsebi :)
Gyönyörűen kikerekedtetek a babák_)

Kata :)
Boldog szülinapot :)

Tejszaporító golyó:
250 g búza
150 g árpa
100 g zab
1 marék aprított kesudió
150 g vaj
150 g nádcukor
A gabonát finomra őrőljük és a kasudióval együtt addig piíratjuk egy edényben. amíg enyhén megbarnul és erősen illatozik. Hozzáadjuk a vajat és addig keverrjük, amíg elolvad. Végül hozzákeverjük a cukrot és 10-15 másodperc múlva levesszük a tűzről. Kis vízzel (2-3 evőkanál) felhigítjuk ás 2-3 cm átmérőjű golyókat formálunk a még puha masszából. aponta legfeljebb 3 golyót szabad fogyasztani belőle.

Ebben a könyvben tejszaporítónak írják a meleg zabkását is.

Kiscsillag, Judit :)
Tegnap voltam a dokimnál, az már biztos, hogy bezárnak. Dátum április 1. Azt mondta, hogy most a menedzsment döntése lesz, hogy meddig engedik még szülni a kismamákat. A folyosón áprilistól júliusig minden pletyka elhangzott...

Megnéztem a neten, hogy én lakhely szerint hivatalosan az új Állami Egészségügyi Központ-hoz tartoznék (ez a MÁV, Honvéd, BM, Szabolcs utca, ha jól gondolom), de hogy most a sok intézmény szülészete közül melyikbe kellene menjek, ha a Margitba nem mehetek...? Egyáltalán melyikben lesz szülészet? Gondolom a MÁV-ban megmarad, mert a szomszédom ott szül és még nem riogatták semmivel. Szóval vicces, így 36. hetet taposva megélni ezt a hülye kórházreformot. :evil:
PIC szerint viszont a Péterffy-be tartozunk, úgyhog remélem nem lesz rá szükség. Egyébként különbözü betegség ek tekintetében a lakhelyem szerint 16 kórház lesz illetékes, keresztül-kasul egész Pesten. Nagy értelme volt így a központosításnak... Gyerekkórházunk a Heim Pál lett, amikor három utcányira vagyunk a Madarásztól :(


Megvolt az első CTG-m is. Fájás persze 0, de azért vicces volt hallgatni, hogy kalapál a baba kis szíve. Akinek úgy néz ki már van neve :lol: Balázs lesz :)

wish
 
 


wish :) Nem jöttél jó hírekkel. :( Bár Én is hallottam félfüllel csütörtökön, hogy vége. :( Azért volt a doktornő is eléggé ideges. Mindenesetre érdekes lesz. Te 3. kerületi lakos vagy? Elég széles skálát írtál le, ami nem baj, mert legalább lehetne válogatni. Bár Nekem egyik kórház sem szimpatikus amit feltüntettél. A dokikat szerinted áthelyezik valahova? Mert akkor mondjuk Mi követnénk Őt. Elégg patthelyzet van. De szerintem Te még beleférsz az ottszülésbe!!
A Máv amúgy meg nagyon messze van, ahogy a többi is. Nekem elég nehézkes a bejárás, meg útba sem esik. Ez az egy kórház még jó helyen is volt közel meg minden.

Kép
Kép
kiscsillag
 
 


Kiscsillag :)
Én a XIII kerületben lakom.
Nem úgy van, hogy lehet válogatni a 16 kórház közül. Hanem ha mondjuk sebészetre kell menned akkor az A kórházba kell beutaljon a dokid, ha Fül-orr-gégre, akkor a B kürházba, nőgyógyáshzatra meg a C kórházba. Ha másik kórházba mész, mint ami ki van jelölve, akkor ki kell fizetned az ellátás 1/3-át maximum 100e forintot.
Te, mint harmadik kerületi lakos szülészetileg a Jánoshoz fogsz tartozni, PIC pedig a SOTE-n lesz (ez az ikrek miatt neked fontos lehet). Itt tudod megnézni a többit is: http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=3 ... ema=PORTAL

wish
 
 


Wish :D
De jó, hogy megvan a neve! A Balázs nálam is a top 3 között volt, kár, hogy apa kihúzta...

Nekem is csak annyit mondott megint a dokim, hogy igen, ami kederült a Schöpf-ről az nem meglepetés. Csak a magánrendelésen hajlandó nyilatkozni, mi a túró lesz. Most 2 dolog lehet: lovét akar, vagy egyszerűen a kórházba a kollégák előtt nem tudja elmondani, mit tervez a jövőben.
Tényleg már nem az érdekel, hogy hova megy, csak mondja már meg, és akkor nincs ez a bizonytalanság.

Kicsi fiam eszméletlen aktív! Napok óta nagyon sokszor érzem, és annyira vicces, hogy mindig nevetni tudnék, mikor mocorog, de csak otthon merek, nehogy hülyének nézzenek :)

Kép
Kép
emma1976
 
 


Köszönöm a szülinapi gratulációkat! :lol:
Zsebi! Gyönyörűek a gyerkőcök! Tejcsi ügyben az a gáz, h az én kis belesem egy evésre 110-140g-tól érzi jól magát!!! Hogy elég nálad 2 gyerekre a 260?!
Wish! Köszi a golyót!

dkata
 
 


Sziasztok

Orsi
te ügye még jársz a klinikás dokihoz is?
Nem tudod véletlenül, hogy ha én klinikás dokihoz járnék maszekba és ő utal be vérvételre, UH-ra stb. és a végén szülni a Klinikára (mert ügye ő ide a helyibe nem teheti szerencsére) akkor is fizetnem kellene minden vizsgálat+szülés 30%-át?
mert ilyenekről sehol nem ír erről a variációról, csak arról hogy területilge, meg hogy a beutaló ahova szól.

köszi a válaszod

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok :)

Erika,én is Gimes doktorhoz járok,ha jól emlékszem te is nála szülted az első pöttömödet :)
Nekem Ő írta ki a vizsgálatok a 12.héten,amikor először voltunk a klinikán Un-n.
Én úgy tudom,hogy április 1-ig választott kórházban minden ingyenes lesz,majd csak utánna kell fizetni,ha nem a területibe mész.
Legalábbis én így értelmezetem!
Remélem nem mondtam hülyeséget
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Beutaló nélkül fizetni kell

A kórházaknak áprilisra alá kell írniuk az új, csökkentett vagy éppen növelt ágyszámokra szóló finanszírozási szerződést. Az átállási időszak után július 1-től már az új támogatási rend szerint működnek az intézmények.

A miniszter ma nem csak az ágyszámok elosztását jelentette be, hanem az új beutalási körzeteket is. Április 1-től minden beteg a lakóhelye szerint kijelölt kórházakban veheti igénybe az ellátást. Ezzel próbálják elkerülni azt, hogy az egyik kórház zsúfolt, a másik kihasználatlan legyen. Elvileg ezen a linken - ha éppen működik - bárki megnézheti, hogy melyik kórházban kaphat ellátást.

Április 1-től aki beutalási körzetén kívül szeretné kezeltetni magát, annak ki kell fizetnie az orvosi ellátás költségének 30 százalékát, legfeljebb 100 ezer forintot. Egy szülés OEP által fizetett költsége ma 85-170 ezer forint lehet, így a betegnek ebben az esetben 28-57 ezer forint kellene fizetnie. Ez a rendelkezés az átállás során nem vonatkozik arra, aki már korábban választott orvost. Értelemszerűen a sürgős eseteket is a legközelebbi kórházban látják el, ilyenkor nem számít a beutalási körzet.

De itt van pontosan a link,amiből kimásoltam ezt a darabkát :wink:
http://index.hu/politika/belfold/korhaz2918/

KépKép
napszemcsi
 
 


Sziasztok Lányok! :)

Írni ugyan nem szoktam ide, de rendszeresen olvaslak Titeket! :)

Most viszont lenne egy kérdésem (mindig akkor jövök, ha kérdésem van :? :oops: ): most vagyok 23+0, és ma már harmadszor csepeg valami a jobb mellemből. Mindig egy-egy csepp... Előtej lenne??? De nem korai ez még??? Vagy valami más? Próbáltam utánanézni a neten, de nem nagyon találtam semmi ilyet... Mi a véleményetek, mi lehet ez?
Előre is köszi a válaszokat!

Kismókus

Kép Kép
kismokus
 
 


Sziasztok!

Csatlakozom kismókushoz, én is olvasgatlak titeket, néha írogatok is. ( Talán emlékeztekis :) ) Ég a pofám, hogy újra csak azért írok, mert segítséget szeretnék kérni :oops:

De most nagy be vagyok parázva!

Ahogy olvasgatom szinte mindenki volt az Istenhegyen 12 heti Uh-on és vérvételen. Én is, és ott minden oké volt. Én most elmentem a 16.héten AFP-re, aminek az értéke 0,78 MOM lett. Ott azt mondta röviden a Kónya M., hogy ez negatív eredmény mivel az alsó határ 0,7 MOM. A nőgyógyim pedig azt mondta, hogy ez az érték ( 0,78) kicsit alacsony, mert 0,8 a határ, ez alatt alacsony. Amúgy 32 éves vagyok. Szóval megyek a 18.héten genetikai Uh-ra és utána genetikai tanácsadásra. De én már most teljesen be vagyok sza...., úgy félek, hogy van valami!
Nektek van erről vmi. tapasztalatotok??? Én beleőrülök, hogyha történik valami!!!!

Köszi előre is a segítséget!!!

Kép
mirr-múr
 
 


Melcsi: a vihartól még félek, de már az lenne a legkevesebb. Köszönöm az érdeklődést!

Orsi: Köszönöm!!

mirr-múr: Sajnálom, a problámádat, de talán jönnek a "nagyok" és tudnak segíteni.

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Köszi Pézsé, aranyos vagy! Jó lenne valami megnyugtatót hllani!!

Kép
mirr-múr
 
 


Erika! Nagyon - nagy gratula a babához. Vigyázz magatokra! :lol: :lol: :lol:

Kiscsillag! A genetikai vizsgálatok úgy vannak, ahogy Icsilya írta. Az Istenhegyi Klinikán UH és vérvétel alapján végzik - un. kombinált teszt - a 11. és a 14. hét között. Csak fel kell őket hívni és adnak időpontot, sajnos ez sem túl olcsó ca. 30.000 Ft. Nekem még Krizsa doki javasolta, mivel én idén már sajnos 36 éves leszek és ezzel a teszttel elkerülhető a magzatvíz vétel, ami nem is túl kellemes és van némi vetélési kockázata is.

Pézsé! Sajnos teljesen meg tudlak érteni. Én is jártam ebben a cipőben évekig. Bár egy-két rosszabb pillanatomban még visszatérnek a dolgok, de azt hiszem már megszabadultam tőle. Küldök Neked privit, ha akarod, hogy nekem milyen dolgok segítettek.

Jud

Kép
jud71
 
 


Erika :)
Ezen én is gondolkodtam, és van ami Napszemcsi írása alapján sem egyértelmű, de alapvetően az írással értek egyet.
Az én logikám szerint csak a szülést kell kifizetni, mert:
Ha nem a kerületi szakrendelőbe mész bármilyen orvoshoz, akkora normál vizitdíj kétszeresét kell fizetned, de a vizsgálatot magát nem. Plusz a terheseknek a terhességgel kapcsolatos vizsgálatokért nem kell vizitdíjat fizetni. Ennek alapján én azt gondolom, hogy csak a kórházi ellátást kell kifizetni, az ambuláns/szakorvosi vizsgálatokat nem.

Kismókus :)
Lehet előtej :). A szomszédomnak is kb a 20. héttől van.

Mirr-murr :)
Nekem is 0,8 lett az AFP, de az UH alapján minden rendben van a babával. Ne aggódj előre, sokszor van, hogy valakinek magasabb, vagy alacsonyabb érték jön ki és mégsincs semmi baja a babának. Sajnos nem egy ekzakt mérés az AFP, ezért is jó határok között és nem pont egy értéknél. Van aki a felső határon van, van aki az alsón.
Ha most kérsz egy időpontot az Istenhegyire, akkor csinálnak még egy négymarkeres tesztet is és annak alapján is mondanak egy véleményt. Ha voltál az első teszten, akkor ez a vizsgálat csk 10e Ft.

wish
 
 


Kismokus!
Nem azért, hogy problémád legyen, de jöhetnél gyakrabban, ide tartozol :wink: :D Ez biztos hogy előtej, örülj neki!
Mirr-murr!
Én ugyanigy jártam. Istenhegyin minden jó volt, korom szerint igen jó arányszámmal, aztán az Afp 0,6 LETT! Teljesen be voltam sz..va. A dokim elküldött a béta-Hcg eredményért a Schöpibe (vajon hol őrzik ezentul a véreket?), ahol volt 1 isteni genetikus, de erről irtam itt kb. január végén, aki mindent kitalált, hogy szurassam meg magam. Aztán 2 Uh, meg a Krizsa doktorral folytatott eszmecsere, meg a dokimmal persze, és arra jutottunk, hogy kihagyjuk ezt a lépést, és nem szurattam meg magam. Látott ugyanis 4 jó orvos: Istenhegyin Kónya, Szabolcsban Hajdu Kriszta, Schöpiben Ferenczy Miklós, Praxisban Győrffy Mátyás. Valaki bizonyára észrevette volna az eltérést. Ezen agyaltam 1-2 hetet, aztán tultettem magam, és elképzeltem 1 nagyon erős, egészséges kis bébit, aki minden nap biztosit róla, hogy minden rendben van. A férjemmel pedig arra jutottunk, ha véletlenül mégse lenne igy, akkor az is a mi babánk lesz, de jobban féltem a vetéléstől mint a betegség minimális esélyétől. Mivel már volt 1 22 hetes vetélésem :cry: És az AFP önmagában nem alkalmas genetikai betegség kimutatására, ezt tudnod kell.
Ezt tudom erről mondani a tapasztalataim alapján, valamint azt, hogy az én AFP értékeim minden terhességemmel az alacsony határérték körül szoktak lenni, és a 2 gyerekem, és az angyalka babám is genetikailag egészséges. Fel a fejjel!
Kiscsillag!
Te jól kevered a vizsgálatokat! :lol:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


csajok :D
kikérdeztem anyut...

terhesgondozás + hozzátartozó vérvétel mindenhol ingyenes!
az, hogy ki hova tartozik csak a fekvőbeteg-ellátásnál fontos - pl. a szülés viszont már ide tartozik -. Tehát ha nem a helyileg illetékes kórházban szülsz, akkor 30% max. 100.000 ft-ot fizetni kell, de terhesgondozásra bárhova lehet menni.
Beutalót a háziorvos csak a lakóhely szerint illetések helyekre írhat.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Oris
tehát akkor: én járhatok Gimes dr-hoz, ő megcsináltathat nekem minden vizsgálatot a klinikán vérvétel-UH-CTG stb. - ingyenes- ha úgy járok mint Ákosnál hogy szülés előtt heteket kell bent töltenem - akkor ezért sem kell fizetnem, csak a szülésért kell magáért fizetnem? És ha én kifizetem ezt az összeget a klinikának a saját orvosomnál is szülhetek vagy akkor duplán számláznak? majd?
Tudomásom szerint de nem bizti, ha rövid időn belül (mondjuk 2 év) szülök és az első csaszi volt, akkor a kistesó is az, vagy ha sikerül meg lehet rendesen is szülni?
Illetve melyik mennyibe kerül? Tudja valaki?

Sziasztok

Erika

Ui: bocsi ha nagyon untatlak titeket a tudatlanságommal, de nekem ez még tiszta zavaros!!!!!!!!!!!!!!!444

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika :D
igen, a terhesgondozás és a vérvételek ingyenesek, de a szülésért már fizetni kell.
a saját orvos kérdés most még nem rendezett!

a csaszi-hüvelyi között nincs iyen kapcsolat, nem időfüggő. csaszi után nagy esély a csaszi, de nem törvényszerű. a sote ebből a szempontból elég liberális úgy általában.

árakat nem tudok, egyszer utánakerestem... de már nem emlékszem.
természetsen a hüvelyi kerül kevesebbe, de konkrét árat nem tudok.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Pompi,
nekünk is márc. 31. Akkor találkozunk?

Wish,
eléggé elkeserítettél ezzel a listával. Én a 6. kerületben lakom, és a legnagyobb kibaszásnak érzem, hogy elvileg nem szülhetek a szintén 6. kerületi Mávban. Nekem a Péterfy van kijelölve, pic-nek is az. Ott van egyáltalán PIC? Nagyjából végignéztem a listákat, szerintem tök szerencse, hogy oda tartozol, bár az gáz, hogy ott nincs orvosod! Pont te szívsz ezzel a leghamarabb! Ez az új Állami Egészségügyi Kp., amibe ez a 4-5 kórház tartozik, egy felújított tök jó kórházközpont lesz, csak az az egyetlen baj, hogy szinte senki nem tartozik majd oda a belügymin-i, igaszságügyi meg a nemtom milyen csókos embereken kívül. Plussz a 4. és a 13. kerületek, de azok is csak azért, mert vmi gáz van azzal a kórházzal, amit kijelöltek ezeknek a kerületeknek.

Orsi, Napszemcsi, Wish,
most akkor én már nem szülhetek a Mávban, csak a területileg illetékes Péterffyben? Mert az esélytelen, hogy én oda menjek! Ez a törvény most komolyan él április 1-től? Mert akkor inkább fizetek!

Mirr-múr,
én is megjártam anno az afp-kálváriát! Nekem 0,7 lett. Én is voltam előtte a 12. héten az Istenhegyin, ahol tök jó eredményem lett, Melcsihez hasonlóan én is voltam a Schöpfiben, ahol egyből amniot akartak, de nem az afp, hanem a lombik ténye miatt, és mi is úgy döntöttünk, hogy ha beteg, beteg, de nem az! Kész! Szerintem szard le az afp-t! Nincs jelentősége! A genetikai tanácsadástól meg ne várj semmit! Amint megtudják, hogy lombik, főleg hogyha icsi (ezt nem tudom, hogy nálad icsi-e ), úgyis el akarnak majd küldeni amniora. Egyik orvos se akar felelősséget vállalni, egy esetleges beteg babáért, úgyhogy így veszik le a felelősséget a vállukról.
20140901102739
 
 


Sziasztok Lányok!

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!! Olyan aranyosak vagytok!!!
Most kicsit megnyugodtam. Tudom, hogy ez az AFP egy eléggé megbízhatatlan vizsgálat, de akkor is...Ráadásul én ezt a 0,78-as eredményt sem tarottam túl rossznak, csak a dokim túl lelkiismeretes. ( Ami tök jó, de én meg túl aggódós vaggyok!)

Hajni! Én is Kaális voltam, de a baba épp a lombik megkezdése előtt, vmi. csoda folytán természetes úton fogant! Szóval, már csak ezért is bíznom kell abban, hogy minden oké, mert ez a csöppség nagyon akart jönni, ha így összejött!

Szeretettel: mirr-múr

Kép
mirr-múr
 
 


Csajok :D
ez a PICes történet iszonyú furcsa... mert a Péterffyben NINCS PIC.... már más is mondta, de ott tényleg nincs.
Koraszülött osztály van, ami pl. a MÁVban is... de az nem PIC:
szóval én nem tudom :oops: :oops:

és igen, nem akerület számít, hanem a besorolás.

pl. a SOTE kórházakhoz egy Bpi kerület nincs hozzárendelve szülészet címén... csak vidék.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok :)

én is a Péterffybe lennék besorolva,de azt nem értem hogy miért?
Sokkal messzebb van,mint a II.Női és tényleg nincs PIC-k :shock: :shock: :shock:
Ha sima nőgyógyászatot keresnék,akkor a Bajcsy jön számításba!
Nem tudom,hogy ez mire jó
:shock: szerintem egy nagy fejetlenség ,nem is idegesítem magam ezen :!: :!: :!: :!:

Szép napot mindenkinek:)

KépKép
napszemcsi
 
 


Jud: Várom a prividet! Előre is köszi.

Mirr-múr: Örülök, hogy meg tudtak nyugtatni. Hidd el a lányok tapasztaltak! Nyugi. Vicces is tőlem ez a mondat!!!!

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Lányok,

mai pocakkép :D
Kép

Kép
zsuzsi73
 
 


Mai pocakképek:
Kép

Kép

104 cm, és plussz 8 kg!

Engem főleg azért érdekel ez az egész kórház-probléma, mert mindenképp bababarát kórházban akarok szülni, amiből Pesten csak 2 van: a Máv meg a Szent Imre (de a barátnőm ott dolgozik, és nincs igazán jó véleménnyel ez utóbbi szülészetéről, a Mávban is dolgozott, és igazából miatta választottam ezt a kórházat! ) A másik meg, hogy elég hisztis vagyok, és bízom az orvosomban, és bírom őt! Másrészt nincs kedvem ahhoz, hogy vadidegenek turkáljanak bennem! Ez az egész szülés olyan személyes dolog, én nem is értem, hogy miért kell ebbe beleszólni, meg idióta törvényeket hozni róla! :twisted:
20140901102739
 
 


Hajni :D
szerintem ez a bababarát kórház dolog elég nagy humbuk. és teljesen komolyan gondolom.
Nagyon sok kórház teljesíti azt amit a bababarát kórházak, cím nélkül is.
Pl. a sote IIt tudom, mert ott elég sokat vendégeskedtünk. van 24 órás rooming in, erőltetik a szopit, nem adnak automatikusan pótlás időre született jó vércukorszintű újszülöttnek... stb.
szóval inkább jobb tájékozódni ott szült kismamáktól, hogy mi a valós helyzet, mert azért a bababarátokból is hallottam 1-2 meredek történetet.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :)
Szerintem valami olyan butaság van a Péterffy-PIC dologban, hogy a beosztás már a szép új jövőképnek szól, azaz a Péterffy-ben LESZ majd a PIC, ha kiépítik. Mi viszont tudjuk a valóságot és nagyon remélem, hogy a dokik is és nem küldenek olyan helyre beteg babát, ahol nem tudják ellátni. Ezért is mondtam, hogy nagyon remélem, hogy PIC-re nem lesz szükségünk (persze miért is lenne :) ). De ha mégis gáz van, akkor a ragaszkodni fogok hozzá, hogy a SOTE-ra vigyék a babát és inkább fizetek.

Hajni :)
Egyelőre bízom benne, hogy lesz valami kis türelmi idő a Margitban, ez elég hamar el kell dőljön. Ha nem lesz, akkor van egy doki a MÁV-ban, akinél szült egy barátnőm és egy unokasógornőm is (az unokatesóm feleségére stimmel ez a meghatározás?), és megpróbálom őt megkérni, hogy hadd szüljek nála. Plusz a szomszédunk egy kedves ismerőse szülésznő a MÁV-ban, ő lesz a másik akit megkérek. Ha már az egyik igent mond, akkor jobb a helyzet, és hát a férjemre nagyon számítok ebben a helyzetben. Ő a legbiztosabb pont :)

wish
 
 


Orsi :-),
hát, én azért nem esküdnék erre a nem adnak automatikusan pótlást dologra. A gátvédelem hiánya, a babák váladékának automatikus leszívása, a magzatmáz lemosása, a 24 órás rooming in, meg egy csomó dolog nincs meg a nem bababarát kórházakban. Illetve nagyon ritkán - tisztelet a kivételnek, ahol lelkiismeretesek és nem ragaszkodnak a 30 évvel ezelőtti elavult nézetekhez. A cukros víz, meghogy éhen hal a baba, amíg nem lövell be az anyuka teje, kikészít!
Lehet, hogy némelyik kórház egy-egy dolgot teljesít, főleg ha az anyuka rámenős, lehet, hogy a Sote is, de nekem nincs nagy kedvem kiosztani mindenkit, hogy én hogy szeretném, és hogy kéne csinálniuk.

Wish :-),
szerintem nem lesznek a Mávval rossz tapasztalataid.:-)
20140901102739
 
 


Zsuzsi,
ez már igazi babás pocak! :D
20140901102739
 
 


hajni777 írta:de nekem nincs nagy kedvem kiosztani mindenkit, hogy én hogy szeretném, és hogy kéne csinálniuk.

pedig azért készülj fel arra, hogy a gyereknevelés erről szól.... az első pillanattól kezdve :lol: :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


hajni,
ja, akkor úgy néz ki, 31-én találkozunk! :D

Ez a Péterffy-s dolog engem is érint. Igazán nem vagyok egy vészjósló-, panaszkodó típus, de ... ez már tényleg a butaság csúcsa. :cry: Na mindegy, apa tegnap kijelentette, hogy mi úgy sem leszünk koraszülöttek. Hát nem is!

Voltam a babörzén tegnap, jó nagy tömeg volt. A használt cuccok még mindig lelomboznak, de a boltos-árusoktól beszereztünk pár nagyon szép cuccot. Anyukám meg külön élvezte, hogy nagymamának szólítják és boldogan harapott rá az árusok kérdezgetésére. Ő volt a boldog nagymama, én meg a szkeptikus, morcos kismama. :oops: (Nem nagyon hiszem el, hogy nem az érdekli az eladót, hogy mit tudna ránk tukmálni, hanem, hogy mikor szülünk...stb.)

hajni, zsuzsi,
na, gyönyörű, formás pocak mind2! Csak így tovább. Én is csináltam képet, majd ha hazaér az aranykezű férjem, megpróbálom felrakatni.

A védőnőt sikerült lebeszélni, hogy hozzánk jöjjön, majd én megyek hozzá holnap.

Szépen készül az új lakásunk, járjuk a Bricot, az OBI-t meg a hasonló helyeket.
Hajni,
nektek milyen lett a lakás? Babaszoba berendezve...?

KépKép
pompomlány
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: