Új privát üzeneted érkezett!

Samunak nagyon gratulálunk!! Olyan vicces mikor mint valami katonai felderítő tepernek a lakásban :lol:

Edus: 3 hónap volt a kényszerszünet amiből 2,5-et tartottunk be :oops: tehát most már bármikor jöhet a baba! Elvileg most kéne mert évek óta minden novemberben teszek egy rövid látogatást a János kórház szülészetén/nőgyógyászatán és nem szeretnék ezen a jó kis szokásomon idén sem változtatni. Ráadásul most megint a szülészet jön sorrendben :lol: :? :roll:

Kata sztem is tök jó a hajad és Lizu teljesen anyja lánya (bár ez a hajjal nem függ össze :? de az arcotok 1:1 :) )


Nem is írtam hogy Julikámon kitört a rendmánia. Ehhez tudni kell hogy én nem vagyok sajnos annyira rendes, a férjem inkább. Mindegy, Julika kissé extrém, néhány példa:
- ha talál egy hajszálat/szöszt/koszt a lakásban azonnal szól vagy hozza utánam, nem kis undorral az arcán hogy dobjam ki
- ha valamit elvesz az asztalról PONTOSAN ugyanoda teszi vissza
- nem tűri ha valami a földön van ami nem odavaló

De a legdurvább: papucsmániás, ez abban merül ki, hogy ha valakin nincs papucs (akár pár másodpercig is) azonnal felháborodottan mutogat az illető lábára (vagy a gazdátlan papucsra) hogy tessék kérem ezt felvenni.

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ Légyszi mondjátok hogy kinövi...

Mire anyukám megunta hogy rendre neveljen jött a férjem. Mire őt is leszereltem, megjelent Juli. Asszem kénytelen leszek megváltozni mert terror alatt élek :lol:


Szép estét mindenkinek!

Klári

Klári
Kép
ganti
 
 


Sziasztok!

Kata! Nagyon csini az új séród! Dögös vagy vele. :wink:

Samunka gratula a kúszáshoz! Már nagyon ügyesedik a kiskoma :D

Klári! Nagyon aranyos lehet a lányod a rendmániáddal! Nekem is ilyen gyerek kellene, az enyémek sajnos nem ilyenek, de jó is lenne!!!

Nálunk Liza ma nagyon hisztis, nem tudom elképzelni mi baja lehet. :cry: Remélem jobb napja lesz holnap.

Megyek megpróblám lepakolni a gyerekeket.

Kellemes estét mindenkinek.

Kép
Kép
Kép
anaci
 
 


Klári, sztem amennyira klasszul állsz a dolgokhoz, az idei november is "bejátszik" a szülészeten. 8) :wink: hu akkor drukkok minden napra!!!!!!!!!Várjuk a fejleményeket. Tök jó lesz, együtt pocisodni. 8) :wink:

Rendmánia Zsigunál is volt, de sajna kinőtte (bár annyira még nem. :oops: 8) ) hasonlók, mint amiket írtál. 8) A papucs az nálunk is haláli volt, az a mai napig megvan,h benti cipő kinti cipő, ő is hozza a papucsot. 8) a hajszálamat hozza, és ki kell dobni. Bár Zsombesz és Julika egyidős, de nála még nem fedeztem fel ezeket, bár néha pakol, de sajnos nemcsak össze, hanem szét is.... 8)

na megyek, mert megjött apa... :D
mazsolák
 
 

 
 

ja Nóra neked is már annyiszor szerettem volna írni, h én is hajlamos vagyok a rendmániára - még korábban írtad, amikor jöttek a lányaidhoz a barátosnők, és mindnet felgorgattak.. -. Szal párom panaszkodott egyik 3 gyermekes barátunknál, h az asszony állandóan pakol..., mire mondja a barátnőm -aki korábban szintén rendmániás volt, -, h csinálj neki egy 3.-at, majd elmegy a kedve tőle... :roll: :oops: :oops: 8) :lol: Majd meglátom, az biztos, h most amikor rókák voltak, meg szédelegtem, akkor állt néha a lakás, de erőm nem volt semmihez. :oops: 8)
na ezt még leírtam, mert mindig mindent elfejetek... :oops: 8) :?
na megyek, mert apa lázad, és jogosan 8)
mazsolák
 
 


sziasztok!

köszönöm a kedves séró-dicsiket!!! jól esik :)
fodrászcsajszi találta ki az egészet, én rábíztam magam. most voltam nála először :!: ákosnak is nagyon tetszik már.
na jól van kata-hajról ennyit. :lol:

ja még: nem magam fényezésére, hanem hogy a grétitesóm mennyire nagyon ügyes ilyen fotó-mahinálásokban!!!!! :shock: :shock: :shock:
legalábbis nekem nagyon tetszik amit csinált :oops:
Kép
lmkata
 
 


Samunak hatalmas gratula!!!!!!!!!!!
Zsófi látod????????? pörgess vissza, nem is kell olyan sokat, és olvasd vissza paramamis írásaid :lol: :lol: :lol: Samu nekilódult mint a rakéta !!! :lol: :lol: édesem! :lol:

Edusó, tök zöld a szemem :oops: :lol: :lol: :P
Bár te most apázol, nagyon helyesen!!! :lol:


Klári hát megzabbantanám ahogy a picuri ujjaival hozza utánam a szöszt!!!!!!!!!!!! édesdrága!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
ez jó amit írtál :arrow: tisztaságmánia, anyukád, férjed, stb... :)
lmkata
 
 


Kata, frankó az új hajad ! és megint egy új arcod van !
Lizának meg gratula a hosszú alvásához..
hová mentek holnap?

Zsóka, látom Marci is Z-ülésben nyomatja. én erre is azt hittem, h. Laurának vmi egyedi izéje csak. :lol: nagyon tuti a mellényes szerkó és naná az új kis cipő ! ;-)
jól emlékszem, h. nem írtad, csak ma, h. Marcipán kúszik-mászik? v. csak én maradtam le róla, akkor bocsánat ! mindenesetre gratula ! emlékszem amikor írtad, h. az idióta játszóteres anyuka beparáztatott ezzel.

Zsófi, Samunak is gratula a kúszáshoz !

Klári, szerintem Juli rendmániája nagyon cuki, ne szokjon le róla.. :wink: én olyan jót mosolyogtam ezen.
ja, és hajrá a tesóprojecthez !

nálunk egész nap kupi van, mert Laura mindent, de mindent lerámol, amit elér, és feleslegesnek tartom napjában 15x elrakni u.azt, mert utána megint lerámolja..\ -ná. a kedvencek a teljesség igénye nélkül: a tv-állvány alatt lévő 2 kosár DVD-kel és CD-kel, fejhallgatóval stb. szóval csupa értéktelen holmi. :lol: a másik a wc papír gurigák a wc melletti kosárban, egy doboz tele kismamaújsággal, ill a saját szekrényében a ruhák. ja, meg a táskámból is szeret kipakolni.

Marcsi

Marcsi

KépKép
alon
 
 


klári: :lol: :lol: :lol: :lol: én is rendmániás vagyok kicsit!!! éljenek a rendes csajok!! (meg a kupisok:))
kata: paramami 1 hónapra elbúcsúzik most, viszont helyette itt van büszkemami!!!!! nagyon tetszik gréti fotója!!!!! eszetlen ügyi!!! és a haj meg továbbra is FANTASZTIKUS!!!!!!!!!!!!!!!!!

samu ügyi nagyon!! tegnap kicsit motiváltam izgis új tárgyakkal (EDU AKÁR HISZED AKÁR NEM a tőletek kapott christmas pudding vette rá a kúszásra!!! még nem ettük meg: hál'istennek :) :), de amint samu megunja ....) ma meg már reggel kicsit ügyibb volt, este pedig a du alvás után 2-3 métert is kúszott!!!! még azért motiválni is kell, de sztem hamarosan lehet h magától is felfedező csúszásra indul!!!

nagyon kis profi, lábbal karral egyszerre dolgozik az előbbrejutás reményében. klasszikus kúszómozgásban nyomja.
amúgy meg szopizás közben fekvésből felül. és vigyorog rám.
viszont úgy tűnik estére nem elég a tejem... 100 at szopizott és utána lenyomott 150 rizspépet és még evett volna! holnap felhívom a védőnőt sinlac ügyben.....

anaci/nóri lizának nyugis éjszakát!!! reméljük holnap nem lesz olyan hisztis!!!
kerekpocak
 
 


ja, szóval az lemaradt, h. akkor pakolok el mindent, amikor lefeküdt este. azóval egész nap dvd-ken, újságokon, wc-papírgurigán stb-n lépkedünk át, plusz ehhez jön még a saját kupink is.. szóval itt kb-i rend csak fektetéstől reggelig van, amíg Laura fel nem kel.

Nóri, Julcsi, Panni? Mircike???

Marcsi

KépKép
alon
 
 


na helyes, büszkemami! :lol:

Marcsi édes lehet a pakolós Lolo :lol: :lol: :lol:
te figyu, tök magas, azaz hosszú vagy hogy mondják, nem??
legalábbis nekem úgy tűnt a fotókon... :roll: :wink:

ezt a fekvésből felülést Lizu is gyakorolja.
mármint félig fekvésből. iszonyat erővel húzza fel magát ülésbe!!! :shock: persze segíteni kell neki mlg picit h sikerüljön is, de olyan édes ahogy erősködik :lol:

bár a fejét megint kicsit elhagyja, sajnos a gyógyszerek egyik mellékhatása :cry: hogy nagyon lazítja. ez a szar, ez ellen dolgozunk tornával, de ugyanakkor meg mindenképp hátráltatják a gyogyók...... szóval nagyon nem egyszerűűűűűűűűűűűűűűűű :roll:
lmkata
 
 


Kata, 76 centinek mérték kb.2 hete.. előtte meg 3 hónapig 71 centi volt :roll: . de a 74-es bodyk már csak éppen jók rá, szóval lehet.

nagyon tündéri lehet a felülős Liza. annyira cukik tudnak lenni, amikor vminek ráéreznek az ízére, és utána azt gyakorolják, h. meggyőződjenek, h. még mindig megy ez nekik.

hol a vonalzód????????????

ja, akartam dicsekedni, h. a de-i és du-i alvásaink kb.3 hete már rendeződtek teljesen, az elalvás előtti hisztiket betudom tényleg annak, h. felállt, és egy kicsit bekavart-felpörgött a sok új élménytől. most szerencsére megint az van, h. leteszem, ha látom, h. fáradt, és 5 perc múlva húzza a lóbőrt.
remélem az éjszaka is marad átalvósnak. kopp-kopp-kopp

na látszik, h. Apája dolgozik reggelig, itt ragadtam, pedig annyi mindent kéne csinálnom, pl. hajat mosnom, ami 1 órás program a szárítás miatt. na nem azért mert sok hajam van, hanem mert göndör, és ki kell húzni tincsenként.

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Kata, 76 centinek mérték kb.2 hete.. előtte meg 3 hónapig 71 centi volt :roll: . de a 74-es bodyk már csak éppen jók rá, szóval lehet.

nagyon tündéri lehet a felülős Liza. annyira cukik tudnak lenni, amikor vminek ráéreznek az ízére, és utána azt gyakorolják, h. meggyőződjenek, h. még mindig megy ez nekik.

hol a vonalzód????????????

ja, akartam dicsekedni, h. a de-i és du-i alvásaink kb.3 hete már rendeződtek teljesen, az elalvás előtti hisztiket betudom tényleg annak, h. felállt, és egy kicsit bekavart-felpörgött a sok új élménytől. most szerencsére megint az van, h. leteszem, ha látom, h. fáradt, és 5 perc múlva húzza a lóbőrt.
remélem az éjszaka is marad átalvósnak. kopp-kopp-kopp

na látszik, h. Apája dolgozik reggelig, itt ragadtam, pedig annyi mindent kéne csinálnom, pl. hajat mosnom, ami 1 órás program a szárítás miatt. na nem azért mert sok hajam van, hanem mert göndör, és ki kell húzni tincsenként.

Marcsi

KépKép
alon
 
 


nekem is göndör, de 100-ból 99,5-ször úgy is marad, lusta vagyok kihúzni... :oops: :roll: :? :evil:
na meg nem is vagyok túl ügyes :lol:

vonalzót nem mindig pipálom be a végén. mármint az aláírás hozzáadása gombot... na mind1.

pusszantások csajok, lekonnektálódok mostmár innen az éterről...

majd holnap este jövök. vagy hát meglátjuk mikor érünk haza... meg milyen állapotban :roll: :wink:
lmkata
 
 


Már csak olvasni van energiám...

Még régebben kérdezte valaki a gesztenyét milyet adok. lehet kapni ámozott egész gesztenyét mélyhűtöttet. Van zacsis és dobozos is.

Baromi jó az új frizurád Kata!!! Nekem jobban tetszik mint az előző!

Samunak gratula a kúszáshoz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nálunk ez teljesen kimaradt.

Laura tényleg szép magas!
Niki is 76cm, de ő már a 86-os body-kat használja :shock: . A 74-eseket már hónapok óta kinőtte :shock: :shock:
Egyébként tök egyszerű lemérni a hosszát a babóknak. Lefekteted és a fejéhez raksz egy könyvet, megjegyzed hol vol, majd a térdét lenyomod enyenesbe és a talpánál is megjegyzed és utánna már szaladht te meg megméred!
(nálunk mindég mást mérnek :roll: , van hogy összemegy a gyerek :roll: )


Zsófi,
Én mindég előbb kajcsit attam neki és utánna szopit. Aztán lassan evett annyit, hogy ne kelljen a szopi.
Azt nem próbáltad, hogy az ebédnél elhagyod a szopit és akkor valószínű lenne vacsira elég? Mi ilyenkor hagytuk ki az első szopit. A másik, hogy vacsira is szerintem adhatnál már főzeléket, az tartalmasabb.
Nemtom jól értettem-e amit előrébb írtál, hogy 2xkap főzit? Az egyik az ebéd az ok, de a másik főzit mikor-mire kapja???

Megyek lányok mert kóma vagyok!!!

Pusza!
Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


egyszer gyümi egyszer főzelék. jaj reni nem hívhatnálak föl? annyi kérdésem lenne főzésileg.
kerekpocak
 
 


ja! nekem is göndör ám! lásd polgári esküvős képek.
kerekpocak
 
 


Írtam Nektek és elszállt. :evil: :evil: :evil: Én most nagyon mérges vagyok, mert újabban mindig megszívat ez a kbsz rendszer. (hu ritkán szoktam ilyet írni/mondnai, de már nagyon elegem van, h szívatnak) :oops: :? :evil: :evil: :evil:

Röviden:
Lolo nagyon csinos, és nagyon édesen hintázik, etetőszék csudaklassz. :D

Kata, mire leírtam, h kék szem, akkor villant át, h zöld a szemed, de odáig nem futotta a kapaciti, h javítsak..kezdek leépülni.BOCSESZ! :roll: :oops: 8) :?

Klári nagyon édes lehet Julcsi, és aranyosat írtál, h valaki mindig szeretne "formálni".. 8)

Samunak is megörültem,h milyen csodákra képes egy puding... 8) :wink:

a többit már nem tudom, mert mérgemben az is elszállt. :oops: 8)

Lizának szépálmokat pusszantást :D

Julcsi, Nóri, Mircike és többiek???!!! :roll: :D

hu, ha ez is elszáll, nem írok egy hétig! :oops: 8) :wink:
mazsolák
 
 


Na akkor bizti kómás voltam amikor olvastam :roll: :lol: Valahogy úgy emlékeztem, hogy főzi :roll:

Nyugodtan fölhívhatsz! De én csak a paramamismindentbetartokamianagykönyvbenvan főzési dolgokat tudom mondani :lol: :lol: :lol:

Egyébként meg nagyon ügyin eteted Samut!

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Az én hajam meg egyenesebb nem is lehetne :roll: :D De már így marad valószínű :)

No milyen az új vonalzónk :wink: ?!

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


új vonalzó szuper!! megadod a számod priviben?
kerekpocak
 
 


Áááááá, mostmár ráesek a billentyűzetre olyan álmos vagyok....

Megyek befekszem a lányomhoz.

Jó éjt!

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


ja ezt én is írtam, h alapból göndör a hajam, és utálom kihúzni. De most úgy megkopasztottak, nem állna sehogysem göndören. :oops: :oops: 8) de neked annyira jó hajad van Zsófi!!!Neked megcsinálják, és úgy áll! Annyira jó minőségű, meg sok hajad van! :D

De Marcsi is jó hajművész, mert én pl nem láttam, h göndörödne neki. :D

Kata, neked meg minden haj jól áll! :D

na leálltam, mindnekinek pusszok, jó éjt! :D
mazsolák
 
 


Ja, persze!
Mondom, hogy kóma vagyok :roll: :lol:

Küldöm!

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


gyorsan 3 kép!

kaptuk kölcsön: ülős játszóház: (
(de samu inkább hever benne :))
Kép

ill. régi tartozás ikeás etetőszék és avokádót faló samu: Kép Kép Kép
kerekpocak
 
 


Reni, nagyon édes Niki új vonalzója!!!!!!!!!!!Szép álmokat! :D :D :D
mazsolák
 
 


nagyon édes a tetötől talpig tiszta zöld Samu!!!!!!!!!!!!Nagyon cukkancs!!!!!!!!!!!!!!Megzabálom!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D

Ja Reni, tetszett a méreckedési tipped 8) :lol: ja én már mázsálni sem tudom Zsombeszt, mert eltárázza, kipiszkálja, lenullázza a mérleget, szóval gáz, akár hosszában, "széltiben" mérni a kiscsákót. :oops: 8)

na most már tényleg lehúztam a redőnyt.
mazsolák
 
 


így alszik most samu (délelőtti alvás) : Kép
kerekpocak
 
 


Háj.
Életjel. Már csak egy hét és vége ennek a kétműszaknak. Nagyjából olvasok, de felidegelem magam, amikor nem jutok egy oldal végére, és nem tudom végignézni a történéseket. Ezért nem is reagálok.

News: Gyermek ilyeneket mond:

Miiikó hammot = éhes
Teszék = kérem :)
Apa emment, anya emment, mama hammot :) Amikor hazajöttem, akkor elmesélte, hogy apa elment, anya elment dolgozni, és Mirkó a mamánál evett hammot :)

[Tali részletek emilben??? Ki mit visz? Ki kit visz???]

Szülészetesből szóljatok a friss anyukáknak, hogy jöjjenek át az anyukás topikba welcome :)

Megyek drágáim. Imi ments meg!!! :)
Pusz. M.
mircike
 
 


de édes ez a mirkó nagyfiú!!!!!!!!
hamm hamm!!!
kerekpocak
 
 


Sziasztok Anyukák!

Zsófi invitálására, megpróbálok bekapcsolódni. Olvasó üzemmódban néha-néha benézek, de bevallom nem mindig tudom követni. :oops: :oops:
Tegnap idézett Imi, ezért beillesztem nektek is a mail-ben kapott levelet. Nem ígérem, hogy még aktív leszek, de szülés után igyekezni fogok! A „Szülészetes” topikhoz sem szeretnék hűtlen lenni, nagyon jó fejek ott is a csajok.

Tegnap kaptam mail-ban, gondoltam elküldöm nektek is .

„Csak egy A N Y A ?!?
Egy nőtől - miközben jogosítványát újította meg egy önkormányzati hivatalban - egy adatfelvevő hölgy megkérdezte, hogy mi a jelenlegi foglalkozása.
A megkérdezett egy ideig tétovázott. Bizonytalan volt, hová is sorolja magát.

"- Arra gondolok - magyarázta az adategyeztető -, hogy van-e munkája, vagy csak..?"

"- Természetesen van munkám!" - csattant fel a nő. "- Anya vagyok."

"- Nincs 'anya' kategóriánk foglalkozásként. A 'háztartásbeli' fedi le ezt" - mondta az adatfelvevő segítőkészen.
Már el is felejtettem ezt a történetet, mígnem egyik nap ugyanilyen helyzetben találtam magam a városházán. A hivatalnok nyilvánvalóan egy karrierista nő volt. Magabiztosan, hatékonyan dolgozott, olyan jól csengő címet viselt, mint például "Hivatali kikérdező" vagy "Városi adatfelvevő".

"- Mi a foglalkozása?" - kérdezte.
Mi késztetett arra, hogy ezt mondjam? Nem tudom. A szavak egyszerűen kibuggyantak belőlem: "Gyermekfejlődési és emberi kapcsolatok területén dolgozom társkutatóként."

A hivatalnok abbahagyta pillanatnyi munkáját, golyóstolla megállt a levegőben. Felnézett, mint, aki rosszul hallott. Megismételtem a titulust lassan, kihangsúlyozva a leglényegesebb szavakat. Aztán csodálkozva láttam, hogy ezt mind leírta nagy fekete betűkkel a hivatalos kérdőívre.

"- Megkérdezhetem - mondta a nő érdeklődve -, egész pontosan mit csinál ezen a területen?"

Hűvösen, az izgalom legkisebb jele nélkül a hangomban, szinte kívülről hallottam, amint így válaszolok:

"- Folyamatos kutatási programban veszek részt (melyik anya nem), laboratóriumban és terepen is (normálisan azt mondtam volna kint és bent). Dolgozom a Felettesemnek (elsőként az Úrnak, aztán egész családomnak), és van már négy kreditem is (mindegyik lány). Természetesen a munkámhoz tartozó tevékenység igényli a legtöbb figyelmet az ember-szakmákban (melyik anya tagadja?) és gyakran dolgozom 14 órát 1 nap (inkább 24-et). Ebben a munkában jóval több a kihívás, mint más, "átlagos" foglalkozásoknál. A jutalom inkább a megelégedettség, mint pusztán a pénz".

Érzékelhetően folyamatosan nőtt az elismerés a hivatalnok hangjában, amint kitöltötte a nyomtatványt. Felállt és személyesen kísért az ajtóig.
Miközben hazafelé vezettem, fényes új karrierem lebegett a szemem előtt. Otthon 13, 7 és 3 éves labor-asszisztenseim üdvözöltek. Az emeletről hallottam új (6 hónapos) kísérleti modellünket gyermekfejlesztési programunkból, amint új hangmintáit próbálgatja. Úgy éreztem, ütést mértem a bürokráciára. Hivatalos feljegyzés készült rólam, egy, az emberek számára elfogadhatóbb foglalkozásról. "Egy újabb anya", vagy "Anyaság" már nem hangzik elég jól. Micsoda pompás pálya! Különösen, ha van egy titulus is az ajtón.

Netán ez teszi a nagymamákat "haladó" kutatási munkatárssá a gyermekfejlesztési és emberi kapcsolatok területén, a dédnagymamákat pedig a haladó kutatási munkatársak ellenőreivé? Szerintem igen! Még azt is gondolom, hogy a nagynénik kutatási munkatárs asszisztenssé léphetnének elő!

Kérlek, tudasd ezt a jó hírt a többi anyával, nagymamával, nagynénivel vagy más barátoddal, akiket csak ismersz .Legyen kevesebb gond és több áldás házadon, és kizárólag a b o l d o g s á g lépjen be ajtódon! AMEN”

Kép
Kép
Kép
Szilvi
csillik szilvi
 
 


Szilvi! Üdv közöttünk, gyere, ha van időd! :D :D Már a másik topikban is tetszett a történet, csak elfeljtettem reagálni rá! :oops: 8) :D
mazsolák
 
 


Kedves NŐK!

Boldog Nőnapot Kívánunk!

Kép Kép Kép
Ysombi+Ysigu+Imi

Kép
Kép
Kép
mazsolák2
 
 


Imi és a fiúk köszi :)

A másikba írtam kisregényt, de csak azért mert Pavlov mircikéje vagyok, és ha a szopi-együttlét témakör feljön, akkor nekem azonnal reagálnom kell :)

Ide csak azért nem írok, mert olvasni sem tudok!!! Ez valami furcsa diszlexia lehet. Munkahelyi ártalom, vagy mi. :8)

Puszi mindenkinek. Képek, hajak, spenótok, hinták és egyebek nagyon édesek!

M.
mircike
 
 


beszéltem védőnővel és ő a mi esetünkben a tejpép vs sinlac esetben tejpépet javasol.

reni egyelőre megoldódni látszik a helyzet, de hívlak ha elakadok kajaügyileg.
puszi
kerekpocak
 
 


Ysombi+Ysigu
édes kis japó barátaink, köszi a köszöntést! :wink: :wink: :wink: :P :P :P :lol: :lol: :lol:
lmkata
 
 


Mircike, drágapici nagyfiad milyen ügyesen beszél!!!!!
dejó, dejó!!!! :lol: :lol: :lol:


na Samu most ezen az alvós képen tiszta szöszi :!: :!: :!: :!:
most le sem tagadhatja :lol:
mert az evős fotókon inkább barna megint... amúgy tök jó az az ikeás szék :shock: milyen jól körbebástyázva tud benne ülni a babó :!: :lol: tetszik :wink:
és milyen édesen zöld Samu :lol: :lol: :lol: :arrow: zöldet eszik, zöld az előke, meg a póló :lol: :lol: dönölűűűűűűűűűűűű :lol:


itt vagyunk anyuéknál amúgy, torna megvolt, egész jó volt :roll:
csak Margit is észrevette h a fejét kevésbbé tartja...... amit írtam a gyóygszerektől... :roll:
de amúgy javulgat a kanyar, a dereka egész jó már. fejét abszolute problémamentesen helyezi jobbra, már sokszor úgy is alszik :!: :!: :!: nagy dolog :!:
jobb kezét sajnos nem használja, nem is fog vele, ujjait sem nyitogatja.... úgyhogy most ez van soron.(többek közt)

vasárnap meg korai fejlesztés ügyben talizunk egy ismerőssel, aki összeszed nekem minden anyagot h otthon miket tudunk gyaksizni (értelmi, figyelmi fejlesztés ügyben). ő ezt űzi már ezer éve, szal elég profi... most éreztem idejét ennek, hétfőn 5 hónapos Lizi, most már igazán van értelme a dolognak......

na ezk vannak :wink:
este még megyünk valakihez akire fogjuk rá h természetgyógyász, jobb szó nincs rá..... ő egy különleges valaki....

úgyhogy nagyon aktív napokat élünk ám :wink: :roll: :lol: :? :!: :P

pusszk
lmkata
 
 


látom most már mindenki eltűnt... mi lesz itt tavasszal, nyáron??
samu kimászik már az ülős-úszógumis őrületből. kúszás egyre jobban megy!! mennyi ideig kúsznak a babák?
husit befalta délben, most készül a tejpép. dumál, és szépen aludt délután is. habár már látszik a 2. fog!!

kata: dévény anna holnap? javulgat a kanyar :) :) mint valami forma 1es leírás :) :) tornázik a lizibizi és tökkéletes lesz hamar!!! képet régen (legalább 2 napja nem...:)) tettél föl!! hajrá hajrá!!!

Imi KÖSZÖNJÜK!!!!!!!!!!!

Mircike gyere hamar részletesebben!! mirkó ANNYIRA ÜGYESEN BESZÉL!!!!!!!!!!!!!!!!éljen éljen éljen!!!

SZILVI WELCOME!!!! és továbbra is drukk hegyek!!!!

edu ??? hogy vagy??? mi a helyzet az ykkel???
kerekpocak
 
 


Én itt vagyok 8)

Julit is utolérte a 8) kórság, picit piros a torka és tegnap meg ma reggel elég lázas is volt. De most édesen alszik, és amúgy is tök jókedvű volt sztem holnapra semmi baja. Most volt életében először lázas, na nem mintha vártam volna.

Azért annyira én sem vagyok rendetlen, a koszt utálom, de ha kicsit rumli van (ruhák, könyvek, játékok szétpakolva) azt észre sem veszem :lol:

De tényleg tök cuki Juli ahogy rendre utasít és már sokat fejlődtem :? támogatom a jó szokását ki tudja meddig tart :roll:

Na megyek még vagyok egy darabig, aki bújt aki nem...

Klári
Kép
ganti
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy nem írok, de én kész lettem. Már olvasni sem tudok vissza, totál elvesztettem a fonalat. Csak kapkodva láttam, hogy főleg kaja téma van mostanában, meg hogy Imi beteg volt,mert a fiúkkal a patakban játszott... :roll: :lol: :lol: :lol: szóval ilyen szinten olvasok, hogy nem is tudom mit olvasok....

A képek gyönyörűek: hintázós-iszonyú hosszú Lolóka, avokádós-hintás-alvó Samu, csibész Marci, és Kata haja (én meg sem ismertelek), ja és tortás Nikkancs!ÉS Julika is!!! remélem senkit nem hagytam ki!

Mirkó mondatai nagyon édesek!!!!! :)

Kaják: glutén: nálunk 9 hónaptól javasolták, de én még nem adtam.
citrusfélék: csak allergiára hajlamos (veszélyeztetett) babáknál kell egyéves korig várni :arrow: nálunk.

Nálunk a helyzet beturbósodott. Farkas lassan elindul. Már 3-4 lépéseket megy egyedül. És állandóan gyakorol, tehát egésznap rohanok utána, este meg összeesek.
A pelenkázás mellett, nálunk már az etetés is rémálommá vált, ugyanis kb. egy percig ül a székben, aztán feláll, felmászik a tálcára..stb. kb. kétszázszor mondom el/etetés, hogy csüccs, és kétszázszor nyomom vissza a székbe.
van is képünk erről, mindjárt felteszem.....:)

Úgyhogy asszem Edus, mi is a Zsivány kategóriába tartozunk. :)

JA, és ráadásul holnap jön a védőnő, megnézni hogy eszik! HÁt mondtam neki a telefonba, hogy azon lesz mit néznie. :shock: :lol:

Sajna, mivel nagyon ugrálva olvastam, most nem tudok mást írni, de mindenkit nagyon nagyon puszilok, és azért mert ritkábban jövök, remélem a találkozóra még befogadtok. :)

Ja,és még egy kérdés: nem tudtok a 13. kerületben vagy a hungária krt. környékén magánbölcsit 30-40 ezerért/hó? egy ismerősömnek kellene nagyon, a 15 hónapos kislányának. Előre is köszi!

Puszi mindenkinek!!!!!!! és bocs, hogy összevissza voltam.

és akkor az etetés nálunk. :) :) (kicsit bemozdulós, de ez is a program része .:) )

Kép

Kép

Kép

Kép
nóri8
 
 


ja, Samunak nagyon nagyon gratulálok a kúszáshoz!!!!!! nálunk ez kimaradt, így nem tudom meddig tart, de biztos addig amíg el nem kezd mászni. :roll:

Marcipánnak is gratula a négykézlábazáshoz!

Nagyon ügyik!!!!

Kata most láttam, hogy mentek a különleges valakihez. Lizuval kapcsolatban mentek ugye? Örülök neki, hátha segít. Én is mennék a helyetekben.

Julikának jobbulást!

Kép
nóri8
 
 


sziasztok!

na itthon. azaz már fél 8ra itthon voltunk, csak sűrű volt az esti program :lol: fürcsi, kajcsi, alváska, BK, Heroes, gyógyszeradagolás, stbstb. most meg itt vok :roll: :?

Nóri dejó h benéztél!!!!!!!! épp vmelyik (tegnap?) este jutottál eszembe h nagyon régen jártál erre. csak nem adtam neki hangot, azaz betűt.... :roll: :oops: :wink:
de ezek szerint műxik a telepátia! :wink:

Farkas hihhhhhhhhhetetlen édes ügyes vagesz kis csibész! annyira élethűek a bemozdulós fotók :lol: :lol:
látom magam előtt hanggal együtt a storyt :lol: :lol:

Igen Lizuval kapcsolatban mentünk, és fogun is minden csüt. este. A Margit Hídhoz Budán. Szóval ezek a csüt-ök így elég brutál kirándulósak lesznek, de who cares ha jót tesz! márpedig tesz... :!: :wink:
valszin így minden csüt. délutánt Óbudán töltünk anyuéknál, így majd be kell szereznem oda egy utazóságyat hogy kényelmesebb legyen Lizunak....

naszóval zajlik a zajlanivalónk :lol:

holnap szuri.
képzeljétek ma hívtam a dokikat (neurológust, szemészt) és egyikük sem vette fel, és mindkettő visszahívott egy idő múlva!!
Teljesen lehidaltam, nem tudtam hogy megköszönni nekik! :shock: :lol:
tökjó! bár jobban szeretném ha nem lennénk ennyire emlékezetes esetek Lizuval, de mint tudjuk ez a része nem kívánságműsor....

Julinak jobbulást a takonyságból!!!
jaaaaj én nagyon drukkolok h Lizu össze ne szedjen vmit, de apája is uyge elég ramatyul....

Samu ügyibügyike! hajrá, így tovább! de hát már mondani sem kell, ez a dolgok rendje.

aha, Dévény holnap reggel 9-re. Moszkav tér. Úgyhogy korán kelünk :?

képek :arrow: sajna mivel nagyon sokat vagyunk úton, mostanság nem csináltam :? azaz Noé csinált mai nagykádasfürcsiről telójával, azt mondta holnap áttöltjük. na akkor teszek fel :lol:

mindenkinek joccakát! és a szokásos pusszok :wink:
lmkata
 
 


Sziasztok!!

Sajna ma elmararadt a csatangolásunk, mert esik az eső, viszont kicsit összerámoltam Borcsi szobájában, mert iszonyat kupi volt. Nálunk a rendmánia nem jellemző a gyerekekre :? 8) . Mivel Marci állandóan Bori nyomában van, elpakoltam a kisebb, lenyelhető darabkákból álló játékokat, és csak a veszélytelenek maradtak számára elérhető magasságban. Annyira helyes volt tegnap marci,szokás szerint mentünk Borcsatáért az oviba, (marci imád oviba menni :D egyelőre..) és amikor meglátta a nővérkéjét olyan örömujjongásba kezdett, nagyon helyes volt. Amig Bori öltözött, M. bemászott a csoportszobába, persze kb 5 perc múlva sírva fakadt, mert az összes(kb 20)lány megrohamozta és vonszolták ide-oda... :roll: :lol: .

elküldöm...
Kata, írj, ha megjártátok Dévény Annát, nagyon kíváncsi vagyok, milyen nyomokat hagyott benned a találka.
Ez a visszahívás tényleg ritkaság, én is teljesen ledöbbentem, amikor Sóvágót kerestem, nem értem el, aztán egy óra múlva visszahívott. Annyira meglepődtem, hogy hirtelen el is felejtettem, miért is hívtam..

Nóri, gratula Farkas első lépéseihez! Hihetetlenül ügyes kiskrapek!! Kis örökmozgó. Hát ja, nekem sincs mostanában sok időm, állandóan marci nyomában loholok, pedig még nem is jár..
Jó ez az etetési tecnika :lol: :lol: :lol: .

Klári, Juli jobban van? Írtam már vagy csak akartam :roll: , hogy nekem nagyon tetszik a csajszi neve, Marci is Juli lett volna ha....

KépKép
logi
 
 


2.rész 8)

mircike, nagyon ügyes Mirkó!! édes lehet, ahogy beszélget.

Imi, köszönjük a nőnapi köszöntést!!! :wink:

Zsófi, ez igen, milyen kis ügyes samu!! Marci 7 hósan kezdett kúszni, 10 hósan mászni. Szuper ez a beülős játszóház, zöldike Samu nagyon édibédi..Jól áll neki ez a szín.

Marcsi, nálunk is állandóan úszik a lakás..Pedig mindig rendet rakok, de két perc múlva megint tele a szoba mindenféle játékkal..
5 szobánk van, de mindenki a nappaliban szeret lenni.. :roll:

Edu, hogy vagytok?Pasik? Ma 13 hetes miniZs :P . Mikor találkoztok újra a dokival? 4D-re nem mész el?

Timcsi olyan régen nem jelentkezett TIMIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!

Panni, Márkról friss fotó?? Lépeget már a fiatalúr?

puszi,

KépKép
logi
 
 


Reni, nagyon cuki Niki új vonalzója!! :wink:

KépKép
logi
 
 


Ismét rohanásban. :oops: :oops:

Sztem én még "tartozom". nem dícsértem meg Julikát - akinek jobbulást - , Marcipánt, ahogy szemez az erkélyajtóval, és Albit szeretgető, alvós Samu - aki szinte úgy alszik, mint kicsizs, ő is a plédjét szorongatja, és úgy össze tud kuporogni.Csodálatos kicsiRibizli, akinek drukkok minden héten a csütörtöki, és pénteki napokhoz! NAgyon ügyesek vagytok ám!!! Én is kíváncsian várom a beszámolót! :D :D

Zsófi, Zsóka, igen, én is örülök, h már a 13. hét! De igazán sosem lehetünk nyugodtak - sajnos olvastam pár dolgot..- Persze ezekre nem figyelek oda, csak a Zsebibabára, Babókára - ahogy Zsigu hívja, csak tudjátok...Szóval majd megyek itt is a kórházba, otthon, saját doki, április, találka előtt..4D-szintén otthon, és sztem ahhoz a drnőhöz, aki genetikus is egyben a Praxisba. időpont: még nem tudom... :D :D

na rohanok,
ja még gratula Mirkó első szavaihoz, mondataihoz! :D :D (itt jut eszembe, h tanítjuk Zsigunak a zöld erdőben jártam.... 8) :wink: )

na rohanok, mindenkinek pusszok! :D :D

ja és Farkas is csodahelyes kiskrapek, :D Zsigunál mi is eljátszottuk párszor, de aztán hála égenk abbahagyta (mondjuk volt benen egy kis szigor, addig nem kapott enni, amig nem ült meg. Gondolhatjátok, az amúgy is vaskos gyereket még éhezteti is az anyja.., de kellett. :oops: :oops: 8) )

Szóval minden anyócának, és babókának hatalmas pusszok a pocakra! Kobakra! :D :D
mazsolák
 
 


ja Nóri, mi 13.keresek vagyunk, de magánbölit nem tudok...mondjuk nem is érdeködtem, h van-e :roll: :oops: 8) Sima bölibe nem veszik fel a gyerköcöt, ha szülők dolgoznak? Vagy azt nem szeretnék, v nincs hely?? Vagy most jött, h vissza kell menni dolgozni, és kéne vmi megoldás??!! :roll: :shock:
mazsolák
 
 


most én is rohanok, csak 1 kép erejéig ugrottam be:

samut ösztönzöm a spéci babakanállal (kisebb laposabb, begörbített) való evésre (pohárból már tökéletesen iszik- a mi életünkből valszin kimarad a csőrös pohár) annyira cuki, ha utántöltöm a kanalát, nyilván a szájába tuszkolja (gondolom üresen is pont így lenne :) :)) és leszopogatja a kaját.
persze minden kaja után mosni kell és takarítani, de kit érdekel.
megzabálom ahogy eszik!! Kép
kerekpocak
 
 


edu olyan érdekes h nektek böli- én ezt előttetek nem is hallottam. én csak bölcsi :lol: :lol: :lol:

ez olyan mint nóri átszakadása :lol: :lol: :lol:
mindig tanul valami újat az ember!!
kerekpocak
 
 


ezt az időt.... grrrr... :twisted: :twisted:

Zsóka, szerintem Marcit pár év múlva hasonlóképpen fogják szétszedni a nők.. :wink: lehet akkor már nem tiltakozik annyira.. olyan édes lehet, ahogy vigyorog Borcsira !

Kata, drukk csüt-re, péntekre ! légyszi írj, ha hazajöttetek DA-tól !
mi is pont a héten vettünk utazóágyat anyukámékhoz {eddig a járókában aludt, mert hát játszani nem maradt meg benne}, meg majdani elutazásainkhoz. tök érdekes, mikor legutoljára elutaztunk {de rég is volt}, akkor 3 meg 4 hós volt, és elég volt egy vastag szivacs a padlón neki aludni, mert hát nem ment semerre.

fúúú Nóri, teljesen átérzem a napjaitokat. :wink: nekünk csak az a pár nap volt ultragáz, amikor még nem tudott állásból visszamenni térdelésbe-ülésbe, és állandóan hanyatt meg mittomén hogy esett.
nagyon édes a képeken Farkas ! Zsolti mikor megy koncertkörútra? mintha írtad volna egyszer, h. márciusban.

Reni, jobban van Niki??

Zsófi, nálunk kúszás 6-tól van, de először úgy csinálta Laura,h. két karocska előrecsap, és húzta maga után a lábait. kb. mint egy hernyó, de villámgyorsan elért mindenhová. aztán kb.7,5-8 hótól csinálja "rendesen". pár napja próbálgatja a 4kézlábat, de csak pár lépést, aztán vissza kúszásba, mert hát úgy gyorsabb.

Imi, köszi a nőnapi köszöntést !
Edu, nálad is beindult a paramamiság?
tényleg, amikor itthon voltál, kaptál kiskönyvet?
ezek szerint elmondtátok Zsigunak ! édes lehet, ahogy mondja, h. "Babóka".

nálunk úgy néz ki ismét tendencia lett az éjszaka átalvása. hipp-hipp-hurrá ! :lol: hétfő óta minden nap !! {remélem nem kiabáltam el}
este 8-tól fél 6-ig hang nélkül alvás, aztán egy gyors szopi, és fél 8-8-ig visszaalvás. egyik nap fél 6 helyett 7-kor kelt, az nem volt jó, mert nem aludt vissza.. :? , és pont fél 10 körül lett megint álmos, amikor amúgy mennénk v. mondókázni v. tornázni. szóval jobb a fél hatos kelés 8-ig visszaalvással. {nekem is, mert ha csak 7-ig alszom én zombi vagyok egész nap}.
a másik: valszeg varázsetetőszéket vettünk, mert Laura úgy eszik benne, mint a kisangyal. persze játszik közben kockákkal, meg ami ultrakedvenc: bárminek a teteje. nescafé, bébiételes üveg, befőttes tető stb.. szóval ezekkel szórakozik közben, de öröm őt etetni, nem akar 3 kanál után kiszállni, mint a hordozóból. mennyiségre is többet lapátol így, ma 1 és 3\4 üvegnyi Aventes pohárnyit benyakalt, eddig kb. 1 üveg volt a maximum, v. ha nagyon ki lett éheztetve, akkor 1,5 maximum. szerintem tetszik neki ez a "nagylányos" póz v. nem tudom.. de a lényeg, h. az etetés most egy álom.

úgyhogy a héten a kisasszony mintababa lett.. eszik-alszik-játszik. a délelőtt-du-i alvásaink is rendeződtek szerencsére, nyikk nélkül irány álomország. már lassan azt sem tudom, h. milyen, amikor sír v. nyüglődik... :wink: :wink: :lol: 8) némi túlzással persze.

Marcsi

Marcsi

KépKép
alon
 
 


samu is a héten álombaba!!!
juhééééééééééééééééé
kerekpocak
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?