Új privát üzeneted érkezett!

Őzi:

minket is betennél a táblába?nevünk megvan,3670grmmal és 51 centivel születtet a törpi január 20.án!ha nika vonalzója pontos akkor nála egy nappal idősebek vagyunk.köszike.

tegnap voltunk hallásvizsgálaton meg csipő ultrahangon és minden ok a manóval :D :D meg a doki bácsinál is voltam velem is minden rendben :D tök tetszet neki a Patrik.olyan rendi volt,pont akkor zavartam mikor ebédelt de nemkellet lemennem a rendelésre hanem ott helyben megvizsgált.hétfőn megyek rákszürésre :shock: picit félek is.
kismama18
 
 


Jo reggelt! (oupsz mar del van...)

SOS kerdes: Athina arca tele van piros pottyokkel, mindenfele kis kiutesekkel par napja. Eddig is voltak kiuteseink de most nagyon elszaporodtak. Nem vakarja, latszolag nem zavarja de en kezdek aggodni. Szerintetek mutassam meg dokinak? Jovo heten megyunk mereckedni, vajon mennyire surgos, hozzam elobbre a dokilatogatast? :? tanacstalan vagyok, nektek volt ilyen? :shock:

Orrszivonk nekunk normal kezzel mukodtetheto van, az a gyogyszertari, nekem az a gondom vele, hogy tul nagy a "csore" es nem fer be a baba orrlyukaba. Hat mostanaban szerencsere nem szorcsog a picurka, altalaban kitusszenti a trutyit, ugyhogy nem hasznaljuk...

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Pannica!

Anno nekünk is voltak kiütések.
Valószínű allergia (a tejcire volt allergiás, de lehet bármitől).Nekünk fürdető krémet adtak, hogy ne az illatos egyéb ph értékű tusfürdőkkel fürdessem.
Természetesen nézze meg orvos, de érzésem szerint nincs nagy baj.

üdv.: andi
vedresandi
 
 

 
 

pannica: nekünk is volt kiütés, még azon a héten, amikor hazajöttünk, pár nap alatt elmúlt, ha elhalványodik alvásnál és pl. szopinál visszaerősödik, akkor bizti tejtől van!!Nem ettél nagyon fűszeres valamit v sok tejterméket??

Kép
gyanixi
 
 


kép rólunk!! Kép

Kép
gyanixi
 
 


Sziasztok!

Bocsi hogy bepofátlankodok baba nélkül :oops: , de tőletek is megkérdezek 1-2 dolgot,mivel ti már szültetek!
Na szóval!
Szerintetek ilyenkor (34.-35. héttől) már lehetnek jósló fájások??


Egyébként a babák nagyon tündériek!!! :D :D
Hát, már nemsokára mi is csatlakozunk hozzátok!!! :D


Pussz mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok !

Köszönöm a kedves fogadtatást és a gratulációkat :wink:

Őzi: nem, Máté aránylag normális idő alatt született, bár első szülésnek az is gyors volt.
Viszont őt indítani kellett (burokrepesztés), mert toxémia gyanús voltam...

Pannica: hát igen, Máté arcán a mosoly mindent megér :lol: Nagyon vártam, hogy lássam őket együtt, illetve lássam a fiam reakcióját... megérte várni rá...

Gyanixi: szépek vagytok :wink: :)


Mi lassan kezdünk beállni, valami napirend félére... napközben 3 óránként, éjjel van hogy 4 óránként eszünk... viszont csak ugy alszik nyugodtan és hosszan, ha valaki (apa vagy én) mellette van... nagyon igényli a testi kontaktust... és a kiságyában ő se nagyon akar megmaradni...

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


dicamama: nekem már a 35. héttől kezdődtek a jóslófájások, azt is gondolta a dokim, h hamarabb jön a baba, végül 40. hétre született!!

Kép
gyanixi
 
 


dojika: úgy tűnik egy baba sem szeret kiságyban maradni..
van, h nekünk is rázni kell a fenekét, meg néha szopi után órákig(!!) nem lehet letenni...na olyankor hulla vagyok!!

Kép
gyanixi
 
 


Babák,mamik:
Gyönyörűek vagytok!! :D :D

Pannica:
Mindenképpen mutasd meg a dokinak,én legalábbis biztos ami biztos alapon elvinném. De kiütés még attól is lehet időnként,pl. amikor erősödik a tejed! Ilyenkor kell a babának pár nap,hogy hozzászokjon a szervezete az "erősebb" tejcsihez. (Vagy kiizzadt,stb).

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Pannica:
ez nem tejcikiütés? nekem azt mondták, hogy az lehet nagyon csúnya is, főleg, ha te is sok tejet iszol. Nikinek is egyre több pötty van az arcán, de én nem izgulok, megróbálok semmi tejet inni.

Kép

Kép
rekanna
 
 


sziasztok ma voltunk az ortopédián csipőszűrésen és mindent rendben találéta a doki.Holnapután meg megyünk a doki nénihez kiváncsi vagyok mennyit hízott mert már 5. napja hogy nem tápizunk . :)
Nagyon szépek a fotók csajok :)

Nálunk hiába van kiságy még nem marad meg benne de nem aggódom.Ja és éjszak is velünk alszik nagy ágyban a baba.Viszont 5-6 órát is alszik egyfolytában.

Kiütések nálunk is vannak pofin de amig csak arcán van addig nem aggódom szerintem a tejemtől meg néha bemelegszik mert anyós mindig úgy betakargatja hiába mondom hogy felesleges de ő mintha nem hallaná amit mondok :D:D:D:D

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Mi is pimpák vagyunk. /rajzfilmben volt pöttyös kutya/
Eddig miteszer jellegű volt rendesen pattanásos, alkohollal kellett ecsetelni őket.
Most válltottunk apró pici piros ,de nem meleg kiütés!
Én is korlátozom a tej fogyasztást úgy tünik attól vannak a piri pöttyök.
A pattanás pedig: az anyatej túl sok hormont tartalmaz.

ime egy kamaszkori kép!
Kép

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Rekanna,
Szerintem nem olyan szornyu a porszivos megoldas, hiszen az orrszivo nem a porszivo erejevel sziv, csak annak a segitsegevel. A keszulek valahogy beszabalyozza magat. Latvanyra durva, az embernek tenyleg az jut az eszebe, hogy kiszivja a gyerek agyat, de termeszetesen nem ez tortenik. En ki is problatam, egyatalan nincs vele gond. Nekunk meg nem kellett hasznalnunk, ugyhogy azt nem tudom meg mennyire fogja kedvelni Levi... :)
A babak sulyat nehez nyomon kovetni, mert ahhoz az kene, hogy mondjuk vasarnap mindenki elkuldje a babaja sulyat es akkor az hetfon epp aktualis. De szerintem eleg remenytelen, hogy mindenki egyidoben merjen.
Milyen ugyesen tatja mar a fejet Niki!

Luisa, Rekanna,
Honap+het a befuto :) .

Berzkat,
Mi a 11. napon nyertuk vissza a szuletesi sulyunkat.

Pannika,
Nagyon sok babanak van kiutese az elso 2-3 honapban. Vszleg az anyatejjel atadott anyai hormonok miatt jonnek letre. Nekunk most muladoznak es az egvilagon nem kellett csinalni vele semmit. Piros pottyok es pattanasnak latszoak is voltak foleg az arcan, de volt a mellkasan es a karjain is boven. Persze lehet mastol is, de nagy szazalekban csak errol van szo. En megmutattam a dokinak, ezeket tole tudom. Ha szaraz is, akkor erdemes bekenni. En kentem.

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


hello!

Orrszívó porszívó:
Nálunk bevetésen van a gépezet múlt hét szerda óta.
Sajnos náthás lettem és Bence is elkapta tőlem.
Nekünk nagyon bevállt, nem is tudom mi lenne velünk nélküle.
Először én is megvettem a Pesztonka nevezetű elektromos orrszívót semmit nem ért, a kézi pumpással jobban kijött.
Senki ne legyen beteg, de tényleg csak akkor értékeli az ember ha szükség van rá és látja ,hogy könnyebb a babának utána.
Bence bírja az orrszívást néha van egy kis hiszti ,de inkább annak szól hogy lefogom a fejét.
üdv Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Sziasztok,
Mi sem tűntünk el, csak nagyon fáradtak vagyunk. Próbálunk összehangolódni, ami jól is megy a szopi kivételével. Sajnos nincs elég tejcsi, de azért próbálkozunk kitartóan.
Tényleg, volt valakinek, hogy úgy megnövekedett a mennyisége, hogy elég lett? (mármint akinek eleinte nem volt elég)

Gratulálok az újonnan született babáknak, és a szülinapos anyukáknak!

Vitte, köszi az sms-el kapcs. segítségedet. Kiderült, hogy nem jól volt a rooming beállítva, a telcsi meg nem jelzett.

Holnap jövök a szüléstörténettel is....

Cukik a babák, a képeket gyorsan megnéztem így büfi közben. Bocsnat, hogy a többire nem reagálok, de sok így egyszerre.. :)

Puszi,
Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Szia Lilo,

WELCOME! Mar nagyon vartalak!!!!!
Hat sajnalom, h. nem tudtam kozzetenni a nagy hirt rolatok...
Varom a szulessztorit!

Pannica,
Nekunk is vannak ilyen pottyeink a tobbiekhez hasonloan, es nekunk is, ahogy Ozieknek, a mellkason is vannak. A mi dokink szerint is a tejrol es nem kell vele foglalkozni.

Ozi,
Mivel kellene kenni, ha szaraz a bor nehany pottynel? Nekunk nem mondott ilyesmit az orvos, de egy-ket folton tenyleg eleg szaraz.

Zsana,
En apr. 7-en toltom.... Milyen erzes? Gratulalok utolag is! Vackor egy angyal volt akkor a szulinapodon, en is megbeszelem majd Noah-val... :wink: Bar tobbnyire amugy is az :lol:

Teszek fel nehany kepet a Noahrol a tobbek altal kedvelt ruciban :D

Kép

Kép

Kép

Kép

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Macsek, Rekanna,

... kikaptam a ferjemtol... nem Nikon D50-unk van, hanem D200
Az D50 nem vclt eleg jo es eladtuk. (Nehezen kovetem a gyors valtozasokat....) :(

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Jottem babakat nezegetni, most ilyen a kedvem: :lol:

Vitte
, ismerem ezeket a gepeket, isteniek, de a kepeiteken latszik is!

Kép
Kép
-macsek-
 
 


[quote="gyanixi"][ írta:gyanixib]dojika: úgy tűnik egy baba sem szeret kiságyban maradni..
van, h nekünk is rázni kell a fenekét, meg néha szopi után órákig(!!) nem lehet letenni...na olyankor hulla vagyok!!


tegnap jött a doktornéni megnézni Zsófit és rákérdeztem erre a dologra... :roll:
Azt mondta, támasszam meg valamivel a hátát és takargassam jól be, hogy bemelegedjen, mint amikor magamhoz ölelem...
Próbáltuk és tényleg nyugodtabban elvan akár a kanapén, akár a kis takaróján a földön, ha így "becsomagolom"...

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Sziasztok

Na, amit eddig írtam elszállt :( :( :( :( :( :( :(
Időm sajna nem sok van a két gyerkőc mellett. Próbálok minél több időt a nagyfiammal tölteni, hogy ne érezze azt hogy most a Zita fontosabb mint ő. Anyukám minden nap lejön egy két órát, amíg én Áronnal "lelépek" játszótérre, vagy a Dunára, vagy ahova éppen menni szeretne.Zita segít nekem ebben, nagyon jó kislány, eszik-alszik. És már éjjel is szépen aludt. És képzeljétek, a saját ágyában!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Lehet hogy ő szeret ott lenni?
Hát ez a szoptatás nem olyan egyszerű, mint ahogy a nagykönyvekben leírják. Talán most már kezd beállni nálunk minden, már a mellbimbóm sem sebes. Mondhatni, már nem fáj amikor etetek. De az első napokban azt hittem megőrülök a fájdalomtól.

Gyorsan végignézegettem a képeket. Nagyon édik a babák.
Noah nagyon édi eben a szerkóban. Jó nagy már. Már kitölti a ruhát, nem úgy mint az első képeken

Őzi
Betennél a táblázatba?
Adatok: szül. nap: 2007.02.26
sz. súly: 3100 gr
hossz: 50 cm
Nem is tudom. Kell még valami adat? Majd megnézem, és ha igen küldöm azt is.

Pár mai kép Zitáról:




Kép Kép Kép

berzkat
 
 


Lilo: eleinte nekem sem volt elég és kb 5 napja már nincs tápi csak tejcsi :) ne aggódj szopiztass rendszeressen és lesz több tejcsi. Kitartás :)

Zita és Noah is nagyon édi a képeken :D

nika70
Salgótarján
 
 


Koszonom a hozzaszolasokat a kiutesekkel kapcsolatban!!! :D Elvittuk ma azert a dokihoz ugyis mostanaban kellett mennunk 1 honapos kontrollra. Szoval a doki is megnyugtatott s csak annyit mondott, hogy az arcat gyakrabban mossam meg vizzel es egy kis babafurdetovel.

Mereckedes eredmenye: 4200 kg! Hat van etvagya a kisasszonynak s ez meg is latszik :D

Vitte: Noah nagyon kis helyes pasis baba!
Brezkat: Zitus is edi, kar hogy csukva van a szeme a kepeken! Kitartast a szopizassal! Neked voltak utofajasaid az elejen amikor szoptattal vagy "csak" a mellbimbod fajt? Azt mondjak a masodik babaval az utofajasok erosebbek :?

Dojika: En is csomagoltam Athinat az elso 2 hetben a takaroba hajtogatva a kis kezeit is. (persze mindig kicsempeszte aztan) Tenyleg jobban alszanak ugy a picik, biztonsagerzetet ad nekik. A hatmegtamasztas nalunk is bevalt!

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Lányok:Tegnap óta Rékám nagyon nyűgös!!Szerintem fáj a hasa, de adok neki infacolt is és néha hiába, alszik egy picit, aztán sírva kel és ha felveszem keresi a cicit...arra is gondoltam, h kevés a tejem, mert volt h csak 40 gr-ot vígasz szopizott és utána csak 20 milit tudtam lefejni..., bár a védőnő szerint attól mert én nem tudok kifejni csak ennyit, attól Réka sokat ki tud még szívni!!
Ti hogy vagytok a cicizés utáni fejéssel? :?:
Van h nálatok is vígasztalásból cicizik a babátok?? :?:
Remélem van elég tejem, akárhányszor megnyomom a cicim, jön belőle tej!!
Volt már veletek, h annyira sírt a babó, h hiába vettétek fel, nem nagyon hagyta abba??Ilyenkor teljesen tanácstalanok vagyunk!! :roll:
SEGÍTSÉG!!!!!

Kép
gyanixi
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy így betolakodok közétek!

Lenne gy pár kérdésem:

Érdeklődni szeretnék, hogy babáknak Ti milyen méretű ruhákat vettetek, illetve milyeneket hordanak.
Én nem igazán veszek szerintem 56-oskat, hanem csak 62-68 as méretűeket. De nem tudom, nem lesznek ezek nagyon nagyok?
Fogalmam sincs.....

A másik a melltartóbetét, tudjátok az eldobható fajta..., Ti használjátok?


Köszi!

Ancsa

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


Pannica

Azért van csukva a képeken Zita szeme, mert mi is alig látjuk nyitva. Mint írtam állandóan alszik meg eszik. Ritkán nézelődik még, bár már azért egyre többet. Főleg fürdésnél, meg amikor öltöztetem.Akkor a fényeket nézegeti.Tegnap volt itt a védőnő, kérdeztem tőle hogy ez normális ? Azt mondta igen, az első két hétben ez a normális. Nálatok nem így volt?
Hát nem semmi súly Athináé. Ha jól emlékszem ő sem született nagy súllyal.
Az utófájások tényleg nagyon erősek voltak. Áronnal anno szinte nem is éreztem. Most fájdalomcsillapítót kellett bevennem a szülést követő éjjel. Komolyan nagyon kellemetlen és fájdalmas volt. Főleg ha szopizott a pici. Egy hétig éreztem folyamatosan, de az már elviselhetőbb volt, több fájdalomcsillapítót nem kellett bevennem. De mire hazajöttünk a kórházból, addigra szerencsére már nem éreztem.

berzkat
 
 


Őzi
szeretnénk mi is a táblázatba kerülni...
Zsófi 2007.02.28-án született
4080 g-el
54 cm-el

Berzkat
nálunk is ugyan ez a helyzet, Zsófi eszik és alszik :)
A szemét alig látjuk. Kiváncsi vagyok meddig tart majd ez, de úgy emlékszem az első hetekben Máténál is így volt.

Fejés
nekem is fejtörést okoz ez a dolog...
Zsófi jó 20-30 perceket szopizik, aztán alszik 3 vagy legtöbbször 4 órát, tehát a tejcsi elég kell hogy legyen...
de nem minden szopizás után van lelki és fizikai erőm nekiállni a fejésnek... tegnap este mondjuk még jó 20 ml le tudtam fejni

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Hello Lányok!

Milyen a mai napotok??? Ma Bálint alig aludt. Nem tudom mi lehet az oka, pedig szegénykém már nagyon fáradt lehet. Most is hallom, hogy nyöszög... Lehet valami a levegőben??? Remélem éjjel fog aludni.

Gyanixi: akkor szoktak nagyon sírni, ha fáj a hasuk vagy éhesek. Nálunk legalábbis így van... általában a jelenlegi súlyának az 1/6-át kellene megenniük naponta összesen. Lehet hogy éhes?

Nanett: mi van Veletek???

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Vitte: Noah mindig elbűvöl a szemeivel! :wink:

Gyanixi: nagyon szépek vagytok együtt. Réka egész hosszúnak tűnik!

Pannica: gratula a szép gyarapodáshoz!

Nika: dejóóóó nektek, hogy van már sok tejecske...csak irígykedni tudok...

Zsu: hű, Bence nem semmi... nagyon helyes és milyen nagy kezei vannak! :wink:


Berzkat: Zita annyira kiscsaj!!! Már most. Nagyon jók a képek. Egyébként nálunk Bálint is csak 2-3 hetesen kezdett el komolyabban nézelődni, addig csak rés szemnek hívtuk. :wink: Úgyhogy ez normális.


Pöttyök: nekünk is vannak a pofin, hol jobban, hol kevésbé... mostanában nem pirosak. A védőnő azt mondja ne foglalkozzunk vele. Énazért néha le kamillázom, és akkor szebb. Mondjuk alig látszi, nem csúnya. Nálunk valószínű a tápszertől van, mert nehezebb emészteni, de lehet mosóportól is...

[b]Őzi:
Bálibt is úgy született, hogy az orrán volt 3 fehér pattanás szerű... most már csak kettő van. Nem csináltunk vele semmit. Ezt kellene alkohollal kezelni?

Orrszívóról még egyszer: szóval nem ezt a Pesztonka típust gondoltuk, hanem a Living Lab nevezetűt, ami jóval komolyabban néz ki. Na, persze nem biztos, hogy ezzel arányosan jobb is, csak érdekelne, hogy ezzel a típussal van e tapasztalata valakinek????

Holnap megyek 6 hetes kontrollra...

Körkérdés: nálatok a babát milyen vizsgálatokra küldték el eddig? Vagy mikre fogják? Esetleg volt valamilyen kontroll?[/b]

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Vitte,
Minden furdes utan barackmagolajos babamasszazst csinalunk, ez az olaj eleg, masal nem kenem a testet (ezt sem a kiutesek miatt teszem ra, hanem a masszazs es a kemeny kloros viz miatt). Csak az arcan es a fulen voltak szaraz foltok, azokat csak azert kentem be, mert Levi gyakran belekarmolt az arcaba es ha szaraz reszbe karmolt akkor ott mindig megserult a bore. Bio novenyi alapu babatestapoloval kentem be vekonyan reggel es este furdes utan. A kiutesekre ez nincs hatassal, csak a szarazsagon segit.

Berzkat,
Milyen szep sima Zita arca!

Gyanixi,
Komfortszopi nalunk is van, nincs ezzel semmi baj, igy termeszetes.

Ancsa,
En melltartobetet nelkul nem is tudnek meglenni. Eldobhatot hasznalok.

Nanett, Betti,
Mi ujsag nalatok? Mi van veletek?

Zsana,
En nem mondtam hogy barmit is alkohollal kene kezelni, asszem felreertettel valamit. Epp azt irtam, hogy nem kell csinalni vele semmit. Amit Balint pattanasszeru kiuteseit illeti: nekunk ezek mindig egy napig tartottak, aztan mashol jottek elo. Furi, hogy neki tobb mint egy honapja ugyanott vannak. Nem vagyok 100%-ig biztos, hogy a ketto ugyanaz. De ha egy mar elmult akkor gondolom a tobbi is felszivodik majd.

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Zsana: Azért az túlzás hogy sok de pont elég Gergőnek :D:D:d

Ancsa: én a dm-es eldobhatót használom 30 db-os és kb 360 ft

nika70
Salgótarján
 
 


Jó pár napja nem voltam, egyrészt napok óta szarakszik a netünk, másrészt folytatódott/ik a kálváriánk. Remélem, nem lesz fárasztó, hogy állandóan problémákkal terhellek titeket, de azért leírom. Nem tudom, írtam-e már, de Dominika rettenetesen sokat bukik. Az lehet kaja közben, után, büfizés, pelenkázás, fürdetés... alatt, alvás közben, kézben, simán fekve, órákkal kajálás után... Nagyon aggódom már miatta, nem refluxos-e. Ráadásul egy ismerősünk babáját emiatt meg is műtötték. A dokinőnk pillantásra sem méltatta, a szokásos duma: a kisbabáknak nyelőcső záródási problémájuk van sokszor... Ezt tudom, nem vagyok analfabéta. De biztos, hogy sugárban jön belőlük? A másik az alvási (inkább nem alvási) problémánk, ami még mindig megvan. Megelégeltem ezt az egészet, hétfőn kihívtunk egy másik gyerekdokit, aki sajnos csak itt lakik és Csepelen rendel. De gondoltam, ha jó, inkább eljárunk oda. Hát, most nem tudom, jól döntöttem-e. A bukással ő sem foglalkozott, hiába mondtam. Szerinte túletettem Domit, túl nagy a súlya (most kb. 4,7 kg, nem hiszem, hogy sok lenne). Hiába mondtam, hogy délutánonként és este kevés a tejem, sír az éhségtől. Ja, és szerinte 3 óránként etessem, keltsem fel, ha alszik (na, ezt nem fogom, egyszer tettem meg, szörnyű volt). És azt mondta, hogy fáj a hasa. Csak azt nem értettem, ha nem sír, csak nyűglődik, akkor is a hasa fáj? Minden etetés előtt 10-10-szer görgetnem kell a hátáról a hasára mindkét oldalán + tornáztatást is előírt és hason fektetést. Az Infacol mellett elkezdtem a Gripe Watert is itatni vele. Ezenkívül szélcsövet is vetetett velünk, bár ezt lehet, hogy nem fogom tovább használni, elég szörnyű dolog. És méregetnem kell állandóan, mennyit szopizik, amitől már a hajam égnek áll, egy csomószor el is felejtem, mikor ordít szegény az éhségtől.

Szóval hétfőn este volt itt a dokinő, és akkor éjjel több, mint hat órát aludt Domi. De kedden éjjel már nem aludt ilyen jól és este sírt is a hasfájás miatt (ami eddig nem volt). Tegnap pedig nem tudtuk megfürdetni, mert bealudt kb. fél 10-kor, nem akartuk felkelteni. Hajnal 4-ig aludt. Így most még nem tudom eldönteni, jól tettük-e a doki váltást, de két éjszaka már egész jól tudtunk aludni. A másik doki meg rá sem nézett. Ja, a védőnő azóta is szarik kijönni hozzánk, akkor egyszer volt, amikor rátelefonáltam.

Tegnap voltam kontrollon, minden rendben van, mindent csinálhatok, a dokim szerint még focizhatok is (na, nem erre vágyok most a legjobban).

Nagyon édesek a babák a képeken, látszik, mind milyen szépen fejlődik.

Zsana, nekünk csak a porszívós orrszívó működik, bár elemes nincs, csak sima kézi, és az semmit sem ér.

Patik Domin is vannak, állítólag a tejtermékektől lehet, most igyekszem kevesebbet fogyasztani, rajta is kevesebb van.

KépKép
nanett
 
 


Nanett!

Nekem is voltak ilyen problémáim az evés után, illetve Dani is hasfájós volt.
Azt mondják kinövi, és 3 hónapos korára elmúlik.Nálunk elmúlt 3 hónapos kora körül, de addig kicsit sokat nyűglődött.Nagyon mohón evett, sok levegőt nyelt, attól bukott (azt nem mondom sugárban, de evés után közvetlen és órákkal utána), és tekeredett a hasfájás miatt.Első babánál ez elég ilyesztő, mert sajna nem tudunk vele mit csinálni, azon kívül, hogy tornáztatjuk és simogatjuk a hasát, és várjuk, hogy elmúljon.
Ha megszokod, hogy ez van, hamar el fog múlni a még hátralevő két hónap.
Szerintem semmi baja a kis Pöttynek, csak hasfájós.(nem vagyok doki :lol: )
vedresandi
 
 


nanett:

miért lenne kövér?????????4,7 kiló szerintem tök normális!az a doki meg hülye!!!!!Patrik 5.1 kiló és még ő sincs túl etetve!!!sőt mostanában még keveset is eszik ahoz képest ahogy eddig evett!!
kismama18
 
 


Sziasztok!

gyanixi:

múlthét szerdán Bence is szórakozott velünk!
Folyamatosan szívta a kezét mint aki éhes.
Amit lefejtem 100g tejcsit /mert mentem az orvoshoz./
este fél héttől két részletben oda is adtuk neki+ ciciztettem is.
Már kínunkban a tápszert is megcsináltattam apával mert biztos éhes a gyerek azért nyűglődik!/nem adtam végül is oda/
Megnyomtam a cicit volt benne, a kínok kínnyát álltuk ki mi is hogy mi a probléma?!!
A megoldás a pocak volt, nem volt egyértelmű has fájás nem sírt nem húzogatta a lábát ezért mi sem tudtuk mi a baj.
Éjszaka féltizenegykor volt egy nagy rotyi és minden rendben volt utána.
Azóta a cumit adom a szájjába nem a cicit veszettül tudja szopni de csak idegességében.
Tegnap éjszaka óta megint ez van, arra ébredek hogy csendben nyűglődik mellettem.nagyon sajnálom szegényt!

Az alkoholt nekem mondta a gyerekorvos a pofijára.De nekünk nem tej pöttyünk volt hanem nagyon csúnya felnőtt pattanásunk.
kiszáradásra meg kaptunk gyógyszertári hidratáló krémet.
hál istennek ezek a ronda pöttyek elmúltak.

Fél lábbal most is a babakocsit lögdösöm mert nem alszik nyugodtan!
Kép

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Zsu!

Én 6 hónapig a kocsit kökdöstem, mire vissza tudtam rakni az ágyába napközben.
Éjszaka semmi gond nem volt, de nappal csak kocsi, és csak akkor, ha zötyögött :lol: :lol:
vedresandi
 
 


Lanyok!

A bukas nekunk is nagyon gyakran van es sugarban hanyas is elofordult mar (bocs a kifejezesert de nem tudom szebben leirni). Hat az tenyleg eleg remiszto, de nem kell megijedni van amelyik baba tenyleg hasfajos. Gyanixi nekunk peldaul azert szokott Athina megallas nekul sirni, mert faj a hasija, sokat eszik egyszerre, nyeli a levegot rendesen es utana kinozzak a szelek. Ilyenkor csak bufiztetem es aztan simogatom a pocijat (apukajaval valtjuk egymast :D ) es egy ido utan megnyugszik. Neha csak 1 ora mulva. Addig nyuglodik. Szoval ez szerintem minden babanal elofordul, tenyleg csak varni lehet amig kinovik szegenyek. Szerintem komfortetest nyugodtan, nalunk ez ugy mukodik, hogy szivja egy kicsit a cicit, rajon hogy nem ehes ugyhogy kikopi ugyis, de legalabb megnyugszik tole.

Nanett szornyu amit leirtal, szerintem probalj megnyugodni, nekem ugy tunik semmi baja nincs a kicsinek, csak a szokasos hasfajas (en sem vagyok doki hozzateszem..) Ezeket az eloirasokat nem nagyon ertem, etetes elott nekem nem lenne idom tornaztatni, ha ehes uvolt es minden jot tesz csak az nem ha ilyenkor az ember meg tornaztatja is :? Szerintem. De lehet, hogy masnak ez bejon. Mi akkor eszunk ha ehes, nem tudom ez a 3 orankenti etetes, szerintem nagyon elevult.... Felkelteni hogy tudod? Nekem nem sikerult felkelteni egyszer sem, ha alszik alszik...

Ancsa: en sem tudok meglenni melltartobetet nelkul, folyamatosan csopogok :( En Chiccot es Johnsont hasznaltam eddig, itt ezek kaphatok gyogyszertarban, mindketto jo nedvszivo.
Ruhak: Mi egy hete kezdtuk el hasznalni az 56-os rucikat (most egy honapos es egy hetes Athina) elotte az 50-eseket hasznaltuk, de Athina kis sullyal szuletett es most is rovid baba :D (52 cm) Szoval nem tudom, nem lehet megjosolni, hogy Nonoka mekkora lesz...

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Pannica, szerintem is tök elévült elveket vall ez a doki, épp ezért írtam, hogy ki is akadtam rajta. Szerintem túl öreg és a régi dolgokat mondja. Az biztos, hogy nem fogom betartani ezeket a tanácsait. De már annak is örültem, hogy ő legalább foglalkozott velünk, mert a másik doki ránk sem bagózik. Volt, hogy még telefonon sem tudtam elérni. Persze szerintem is képtelenség betartani a 3 órás etetést sem szerintem. Egyébként tegnap napközben Domi magától szabályos 4 óránként evett, este 3 óra után kellett neki, amikor kevesebb a tejem. De a forgatást megpróbálom kaja előtt, ha nem ordít nagyon. Mert úgy látom, az tényleg jót tesz. Van, amikor közben a sírást is abbahagyja.

Akkor nálatok is van sugárban hányás? Hát, nagyon remélem, hogy el fog múlni ez a dolog és nincs baj.

Melltartóbetétet én is állandóan hordok, eldobhatósat. Képtelenség sajnos nélküle meglenni, meg a melltartót is állandóan hordanom kell.
nanett
 
 


Köszönöm a segítséget!

Remélem Nanett megoldódik az orvos kálváriád!

Jó egészséget a mamiknak és a babáknak is!

Ancsa

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


sziasztok !

Veletek fordult elő olyan, hogy a baba úgy csinált, mintha "lefelejtett" volna szopizni ???? :roll:
Tegnap éjszaka óta, szívja, gyűri - lefordul a ciciről, ha megindul a tej akkor meg szívja ugyan, de a szája szélén folyik kifele... :shock:
Nem akar rendesen "ráharapni"...
Aludni se nagyon alszik ma, nem tudom hogy a rossz szopizás miatt, vagy a hasa fájna? Sokat sír is persze...
Hajnalban már sírtam kínomban...

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Dojika!

Én még nem jártam így, de rossz ötletnek tartod, ha lefejed, és cumisüvegből adod neki a tejcit?????
vedresandi
 
 


Sziasztok!

Niki sajnos kicsit náthás, nem tudjuk, miért, nem folyik az orra, de szörcsög. Viszont nem sír többet, mint máskor, jókat alszik és eszik. Mindenesetre használjuk a Sterimar orrspray-t (ajánlom) és a kézi orrszívót, ami szintén egyenlőre bevállt.
Pont ma voltunk a dokinőnél, Niki 3910 gramm és 55,5 cm hosszú. És szerintem nincs nagy baja, torka nem piros, orra tiszta.

Ancsa:
nekem az Avent-es melltartóbetét jött be, kaptam egy ismerőstől valami másikat is (márka nélkülit) és annak rossz szaga lett, miután megtelt tejjel.

Vitte:
köszi a fényképezőgép adatokat, hát nem egy olcsó gép. De már szóltam a férjemnek, hogy ilyent szeretnék szülinapomra (sajnos csak októberben lesz). Különben Noah nagyon cuki. Minekünk gyógyszertári napraforgóolajat írt fel a doki száraz bőrre, de nem használjuk, mert a kezdeti szárazság után teljesen helyrejött a bőre.

Dojika:
Niki is néha szórakozik a cicivel, nyalogatja, szopogatja, cumizik vele. De inkább, miután már evett és nem éhes. Mérted evés előtt és után, hogy mennyit szopizik?

Kép

Kép
rekanna
 
 


Sziasztok Lányok!

Bocs, hogy áttoltam a képem a másik fórumról, csak az idő előre haladtával egyre több bennem a kérdés, amiben talán tudnátok segíteni.

Ti raktok a baba alá gumilepedőt? Hasznos? Ki szokott folyni a pelusból ez-az?
A szülés után érdemes a saját ágyamba gumilepedőt teríten? :oops:

A védőnő meglátogatott titeket szülés előtt? Az enyém azt mondta, hogy meg fog látogatni, és egy-két héten belül telefonon jelentkezik időpontot egyeztetni. (Ez két hete volt) De nem hívott. Szerintetek hívjam fel vagy hagyjam?

Előre is köszi,
Edina
Vendég
 


sziasztok!

huhhh..régen nem voltunk, bocs, hogy nem szólok most nayon hozzás semmihez, el vagyok havazva..de ez egy külön sztori...
Dalmi egy kis angyal továbbra is..Most éjjel is egyhuzamban aludt este 10-től reggel 7ig.

Dojika,
lefejés nem rossz ötlet, de szerintem ne cumiból add, hanem pohárból, mert a cumi csak ront a szopástechnikán.Nálunk is rontott...és nem is ajánlják, csak ha muszáj.Mérj le egy szopit is, hogy mennyit eszik.

rohanok...de jövök ígérem és válaszolgatok :-) !!!
Vendég
 


Sziasztok!
Jól vagyunk!
Majd én is jövök hosszabb beszólással :)

Edi5

A baba alá tegyél lepedőt az első időkben kellett, mikor oldalra fektetettem kifolyt a pisi, most már nem használunk, mert nem marad meg az oldalán.
Alád szerintem nem kell. Mire hazajössz a kórházból nem lesz olyan vészes a mennyiség, egy közepes menstruációnak felel meg, legálább is nálam így volt.
Hozzánk szülés után jött a védőnő 2*-3*, utánna is jött volna, de az első időszak gáz volt a babaával össze vissza aludt, így közöltem vele, hogy ne jöjjön mert alszunk, a végén meg már nem mert jönni :wink:
A gyógyszertári cuccokra szokott náluk lenni vény, ezért érdemes lenne vele találkoznod.

Kép
Kép
bbeti
 
 


sziasztok!bepofátlankodtam,bocsi.

Pannica!a pöttyök a TE tejedtől vannak.erős a tejed,és ez jó.de ne akard nyomkodni v.piszkálni,nem kell vele tenni semmit.elmúlik hamar magától!puszi nektek.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


még valami!

hasfájás:a sok gyógyszertári meg mindenféle gyógykészitmény helyett lehet kapni meleg vizes palackot!merthogy a babapoci attól fáj,hogy az anyatej túl zsiros,és ez megtapasztja picit a kakit a belekben!a meleg pedig oldja a zsirt,igy könnyebben kijön.
este pedig 2 etetés közt,ha lefekszetek félig ülve az ágyra,felhúzott térddel,és megy a torna,a hasinál lábat picit szakaszosan feltolva,hatalmas pukikat kaptok.jól bevállt még a repülőfogás....

bocs,nem okoskodni,segiteni akartam.jó babázást mindenkinek,nyugodt éjszakákat!!!

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Lányok! Kinek mennyit evett kb 1 hónaposan a babája? Mit használtok popsira ha nagyon vörös lesz??A sudokrém jóbb v a neogranormon???

Kép
gyanixi
 
 


Gyanixi!

Én a bepanten-re esküszöm.
vedresandi
 
 


Sziasztok!
Bacilivi
Te ilyen jól tudsz síelni? Hány napra mentetek? baba nem hiányzott?
Nagyon helyes a babád a szemüvegben.

Vitte
Boldog szülinapot így utólag. Nagyon szép a baba a képen.

Berzkat
gratulálok a babához, nagyon szép. A légzésfigyelő nekünk is rácson az ágyban, de addig ügyeskedtünk amíg jó lett.

Kismama 18
üdv köztünk. Nagy bátorság ilyen fiatalon szülni, én nem éreztem magam ilyen idősen elég érettnek és a tanulás fontosabb volt, ami a legfontosabb nem is volt igazi megbízható partner hozzá.

Zsana
neked is boldog szülinapot, nagyon szép a baba.

Gyanixi
gyulladt még a picúr szeme? Mi is használtuk a kamillát a szemére is inhalálni is, amikor meg volt fázva, sokat használt. nekünk is van, hogy nagyon sír és nem lehet hirtelen megnyugtatni. olvastam, hogy sssss betűket kell mondani, susogni kell, mert ez hasonlít a magzatvíz susogásához, nekem bejött. de jó a cumi is.

nika
nagyon vagány a fiad a képen és hatalmas.

Rekanna
nagyon szép a baba

Dojika
nagyon édes a manód és rettentően szerencsés vagy a gyors szülés miatt, gratulálok.

Pannica
megvannak még a pöttyök?

Ancsa
én eldobható melltartó betétet szoktam használni, szerintem jó, mi az auchanban vettük.

Nanett
javult már a bukás? melyik orvost választottad végül?

Mi jól vagyunk, lekopogom, hogy sikerült Nikit átfordítani a nappalról esti alvásra. 21.00-kor fürdés, előtte, utánna eszik, játszunk, egy kicsit alszik. Éjfélkor leteszem a kiságyába, cumi a szájába és gyakran elalszik cumi közben. ha mégsem alszik el egyből, akkor hasra fordítom, erölködik, mászna, ilyenkor eléggé kifárad, vagy elalszik vagy visszafordítom hátra és cumi vissza ekkor biztosan elszunnyad. elég gonoszul hangzik és néha sajnálom is szegényt de máshogy nem tudom elaltatni és valamiféle rendszert meg kell szoknia. előtte meg két hónapig virrasztottam vele reggelig és már nem bírtam.
Hajnalban 5-6 körül megindul a tej, odaveszem enni, utánna alszunk még 10-ig. ez megy már egy hete. nappal gyakran hiába ébresztgetem, nem sikerül vagy elkezd bömbölni, hogy hagyjam aludni.

Kép
Kép
bbeti
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?