Új privát üzeneted érkezett!

aniko24 írta:Lányok!
Annyit volt szo erröl a kinyilásrol hogy totálisan bevagyok szarva már én is!Holnap megyek orvoshoz délután!
Mivel az én méhszájam meg aztán elég gyatra a 2000 cervixel! :(

a 2000 önmagában nem jelent semmit. Ha egyszer 2000 lett és azóta változatlan, akkor alkati dolog, nem is érdemes nagyon foglalkozni vele.
Gratula a 30. héthez :D én is ott szeretnék már járni !!!!

Zsuzsi :D
a méhszáj állapotát jelzi. ez egy kódkombináció
ABCD jelzi a számokat
A: méhnyak hossza (normál esetben 3, enyhe rövidülésnél 2, vagy 1)
B: külső méhszáj állapota (1 ha nyitott 0 ha zárt)
C: nyakcsatorna állapota (1 ha nyitott 0 ha zárt)
D: belső méhszáj állapota (1 ha nyitott 0 ha zárt)

a 3000 azt jelenti, hogy minden OK :D külső-belső zárt, és a méhnyak tökélesen hosszú.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
Megjött a csomag! Köszi! Megy a pénz (siet) :D
Na az én cervixem 3000 továbbra is. Viszont megnéztem Emesével, ott a 32. héten 2100 volt, pedig határozottan emlékszem, hogy akkor a belső méhszájra mondta hogy már nyitva van. Aztán mégis 1 héttel tulhordtam, és utolsó percig dolgoztam is.
Anikó!
30 hét! Hurrá! Mostmár mozoghatsz bátrabban?
Kicsi fiad hogy van? Nagyon elhuzódik ez a betegség!
Kata!
Méretes gyermeket szültél! :D Gyönyörüö kisfiu, legyen Benne sok örömötök, és gyorsan gyártsatok Neki kistesót! Micsoda kezecskéi vannak!
Szerintem Emese is ugy 2 hónapos tájékán volt ekkora, pedig Ő sem volt olyan picike, csak nem akart növésnek indulni (tejhiány miatt)
Kiscsillag!
Doki?

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Köszönöm lányok aranyosak vagytok nagyon!!!

Orsi! :D
Én meglestem a gyerekeket és Levi orrát látom Lilibe kicsit!
De ö már most egy kész kis nöci mert lágy kislányos vonásai vannak!Gyönyörü kislány!
Köszönöm a gratuláciot,én is vártam hogy legalább eddig elérjek!!!!
Mindjárt itt lesz neked is!!!!!

KépKépKépKép
aniko24
 
 

 
 

Sziasztok

Kata
nagyon nagyon édes Bálint babókátok!
Sok sok tejcsit kívánunk neki!

Sziasztok

Erika

Mindenkinek +++++++++++++++++++!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép

Kép
erika13
 
 


Anikó

nem írtad, hogy lehet-e már jobban mozognod, vagy feküdnöd kell még mindig?

Kiscsillag

hol vagy? már este van, jöhetnél a hírekkel!

Orsi

köszi a részletes tájékoztatást.
azért milyen érdekes, a doki semmit nem mondott, amikor megvizsgált, csak beírta ezt a kiskönyvemben. biztos nagyon unhatják ezt magyarázni, ha még csak említést se tesz róla.
mondjuk én már rájöttem, hogy akik semmiről semmit nem tudnak a terhességük során, lehet, hgoy szerencsésebbek, hisz nincs is miért aggódniuk.
pl. amikor Melcsi írta, hogy úgy érezte, hgoy szivárog a magzatvíz, már aznap este én is úgy éreztem. persze csak hígabb váladék volt.
most meg, amióta írtátok, hogy a fertőzés hatására nyílhat ki a méhszáj, azóta ez a legújabb fóbiám.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi :D
persze néha jobb lenne a boldog tudatlanság, mert az ember így a veszélyeket sem ismeri :wink:

de én azért inkább a tájékozottság mellett teszem le a voksom, mert így tudom, hogy mi történik velem, akármiről is van szó.
Meg kell próbálni nem keresni a tüneteket magunkon.

Lili nekem azóta is a méhszájam rugdossa, néha tényleg azt érzem, hogy mindjárt kidugja a lábát :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi, Napszemcsi

Jaj hát ezek a babaák nagyon nagyon aranyosak és szépek, nagyon büszkék lehettek rájuk :lol:

Kata
Hát nem semmi méretekkel büszkélkedhet Bálint, nagyon szép nagy baba, minden jót kívánok nektek, és nagyon sok t :D ejcsit.

Kép

Judit
pbj12
 
 


Anikó!
Nekem a 30. héttől volt 2000-es a méhszájam és nem ezmiatt születtek meg az ikrek a 34. hétre, úgyhogy ne izgulj, nem fog idő elött kibújni.
Fúúúú nem semmi már a 3. hetet taposod te is hogy megy az idő.

Zsu!
Gratulálok a kiscsajszihoz.

Kata!
Tök jó olvasni hogy ilyen jó lémény maradt meg benned a szülésből. Ez olyan ritka, bár osztom a véleményedet minden a fejben döl el.
Szépek vagytok. :)

A mi babáink nem tudom mikor lesznek ekkorák Eszter most 3400 g Balázs 3290 g. :)

Orsi!
Tökjó az uh kép. :)
Jaj emlékszem nekem Balázs rugdosta a méhszájamnál a dolgokat és én is mindig azt hittem hogy kinyúl ott nekem. :)

Hihetetlen hogy hamarsoan megint milyen babaeső lesz itt.

Erika!
Ma van a nagy nap remélem szép napd lesz én nagyon drukkolok.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Dkata :) Mégegyszer Gratulálok a gyönyörű "nagyfiúhoz" :) Már épp nagyon hiányoltam a képeket. Örülök, hogy problémamentes szép szülésed volt!!! További jó egészséget az egész családnak!!!

Orsi :) Gyönyörű a kislányod!! Valóban nagyon nőcis. :) Ha nem tudjuk akkor is meglehet látni. :)

Zsu drága!!! :) Szívből gratulálok a kislányhoz!!! :) GYönyörű lett a vonalzód!!!! Nagyon-nagyon sok erőt kívánok a továbbiakban!!!!

Napszemcsi :) Norika és Barnus egyszerűen csodás!! :) Annyira szeretnék már Én is itt tartani!!!!!!

Drága Lányok!!! Köszönöm szépen a drukkokat!! Tegnap még bent voltunk a munkahelyemen meg még egy jópár dolgot elintézni. Későn értünk haza ezért nemtudtam jönni. Hulla fáradtak voltunk. :(

Annyit mondok, hogy nincsenek jó híreim. Nem a babákkal van baj hanem velem. :( Cukor. Uh nem is volt, majd csak holnap lesz. Ha valakit részletesen érdekel a másikban a kaális párok-ban leírtam részletesen. Ugyanazt nem szeretném bemásolni és mégegyszer leírni sem. Ne haragudjatok!!! Eléggé magam alatt vagyok. :(

Pusszilok Mindenkit!!!!

Ja, Wish és Pbj Annyit tudtam meg, hogy hétfőn még nem közölték Velük, hogy mi lesz, de nagyon aggódnak. Ha minden igaz holnap vagyis 8-án csütörtökön reggel kapják meg a választ, hogy mi lesz. Én megyek holnap is, így ha megtudok valamit szólok!!!! Azért drukkoljatok!!!! És még azt is hallottam, hogy pénteken tüntetés lesz a kórházért. Reméljük a legjobbakat!!!!!

Kép
Kép
kiscsillag
 
 


kata,
de jó, hogy újra itt! :D De jó látni Bálint babát, és hallani, hogy így beszélsz a szülésről...! És milyen mások az otthoni képek, hogy megnyugodott a kis arca! Nagyon szépek vagytok!

Orsi,
ne irigykedj a harmincasokra, most már nekünk is nagyon hamar itt lesz! Hihetetlen, nem?

Anikó,
csodállak a kitartásodért, nagyon ügyi vagy!

Zsebike,
Ti meg már 1 hónaposak vagytok! Hogy szalad az idő...

Erikának
nagyon nagy drukk mára!

KépKép
pompomlány
 
 


kiscsillag,
egyszerre írtunk, még majdnem írtam is, hogy mi lehet Veled...?
Ne keseredj el nagyon, lényeg, hogy a babák jól vannak. Te meg hamar túlleszel ezen az időszakon! Együttérzek veled, nagyon nem jó enni, mikor az embernek nincs étvágya. Pláne a szurkálás! Sajna nálunk a férjem jár hasonló cipőben, de neki még ott vannak pluszban az inzulin-beadások is. Szomorú látni... de neked legalább azért elmúlik.
Nekem még meg sem mondták a terheléses cukor-eredményt, csak leadták a dokinak. Köszi. :cry:

Orsi,
én is kicsit megijedtem, ahogy írtatok a méhszáj-kinyílásokról. Meg voltam róla győződve, hogy annak azért van valami érzékelhető jele. Azóta kicsit paranoid vagyok, meg a nyomás miatt is aggódok, amit séta közben érzek. Remélem, azért még ez is természetes. Jaj, olyan ritkán találkozok az orvosommal! (Havonta.) De szép is volt a Kaáliban kéthetente UH-ra menni! :roll:

KépKép
pompomlány
 
 


Kiscsillag :)
Fel a fejjel az a lényeg hogy a babócákkal minden rendben ls végre holnap láthatod is oket az UH on, biztos hatalmas élmény lesz ám, és elfeledtettik majd veled ezt a macerát a cukrod miatt.
Húúú nagyon fogok izgulni hogy holnap milyen döntés születik majd korház ügyben.
Tényleg találkoztál már a dokiddal szimpi volt ugye?

Zsebi
basszus már tényleg 1 hónaposak vagytok, és már mekkorát nőttek a gyerkőcök :lol:

viszont lányok igaza van Zsebinek, nemsokára hatalmas babaeső lesz itt.
Én is pár napja kezdtem el igazán parázni emiatt. Mi szombaton rendeljük meg a 2 ágyat meg a pelenkázót. Kb 2-3hét amíg megjön és után cseréljük meg a 2 szobát. már nagyon sok ruhát kaptam az ismerősöktől, de csak akkor fogom őket elővenni és kimosni ha már kész a szobájuk hogy el tudjam őket rakni. ( mert mi nemrég építkezdtünk és nem igazán vannak bútoraink, nincs hova tenni a cuccokat)
Orsi szerinted mikorra kell készen lenni mindennel, te hogy voltál ezzel???? :roll:


Kép
pbj12
 
 


Kata :D
Csodálatos fiad van!!!! Szívből gratulálok!!! :D
Teljesen feldobott, amit a szülésről írtál, meg ezek a képek! :D
Ritkaság pozitívumokat hallani a szülőszobáról!

Orsi :D
Próbáltam megállapítani, kire hasonlít Lili, de nekem általában minden 4D-s kép hasonlít... A szájrészük mindhármuknak hasonló, nem?

Csillag
Mindjárt elolvasom a másikban, mi történt!

MÉHSZÁJ
Örülök, hogy megírtátok, hogy ti is beparáztatok! Nekem az itteni infók mellé még hétvégén 2 méhszáj-történet jött, azóta totál be vagyok tojva!!! Jövő héten megyek a dokimhoz, tutti megkérdezem, hogy állok

Nekem péntek óta tart, hogy sokkal kevesebbet bírok, meg néha-néha fájdolgál a poci. Na ehhez az alapállapothoz tegnap jött még egy olyan stresszes nap! Már bent kiakadtam, a kedves ügyfeleim pörgésétől, hogy egész nap csörgött a telefon, 3x annyi meló volt, mint normálisan, és mindenki mindent azonnal akart. Már alig vártam a fél 5-öt, akkor indultam dr. Hidashoz analízisre. Gondoltam, ez majd minden problémát feledtet. Erre néz rám a pasi: hozzám jött? De már vannak! Képzeljétek, másodszor játsza el, hogy félreírja az időpontomat! Csak néztem rá, mondtam, hogy ezt már tényleg nem teheti velem, és elsírtam magam és eljöttem.... Na ennyit róla. Most vagy átmegyek Raffaihoz, vagy hagyom az egészet. Nagyon sajnálom és bánt a dolog. Na a kiborulás után megint fájt a poci, úgy döntöttem, hogy mit küzködök itt erőmön felül, ideje, hogy a fiam legyen az első, szóval ma itthon maradtam. Vissza kell nyernem a nyugalmamat.

Kép
Kép
emma1976
 
 


Kiscsillag :)
Basszus, már azt hittem valami komoly baj van :)
Ne keseregj ezen a cukor dolgon, kívánom, hogy ez legyen a legnagyobb probléma a terhességed alatt.
A reggelihez meg annyit, hogy én is világéletemben csak 2-3 órával a felkelés után tudtam csak enni, egy reggeli gondolatára még ökledezni is képes voltam elkezdeni, de amióta terhes vagyok és igyekszem rendszeresebben enni, a szervezetem is átállt erre. Már nem olyan kínszenvedés megreggeliznem, sőt még jól is esik :) Ha meg elkezdenek igazán nőni a babák, még éhes is leszel.

Emma :)
Okos döntés, hogy otthon maradtál. Ezt a Hidas dolgot meg nem is értem, ez nagyon nem korrekt :(

Én meg elkezdtem vizesedni. Hétvégén vettem észre, hogy a lábszáramba jól belenyomódott a zokni és hát nem véletlenül, vizes lett. Nem vészes, ha megnyomom kis mélyedés marad, nagyobb cipőt még nem kell hirdanom :)
Úgyhogy tegnap óta sószegény diátára fogtam magamat, és most pár napig főleg csak vízhajtó zöldségeket és gyümölcsöket eszem (uborka, cukkini, karfiol, dinnye, banán, grépfruit, alma, főtt krumpli só nélkül főzve). Lábamat felpolcolva tartom. Egy nap ebből nem ért semmit, de remélem hétvégére elmúlik. Legkésöbb a szüléssel biztos :)
Egyéb ötletek a vízhajtásra? Azt olvastam, hogy a kávé-tea nem olyan jó, mert az nem a szövetek közül hajtja ki a vizet.

wish
 
 


Kedves Emma!

Sajnálom, ami történt, remélem már megnyugodtál és a melóhelyen is lecsillapodtak a kedélyek! Én is gondolkodom azon, hogy elmegyek Hidashoz vagy Raffaihoz, és az lenne a kérdésem, hogy szerinted még nem túl késő hozzá? A másik kérdésem az lenne, hogy mennyibe kerül egy analízis?? Köszi a segítséget előre is!

Kép
mirr-múr
 
 


Mirr-Múr
Persze, hogy nem késő, én is a 16. héten vettem fel vele a kapcsolatot. Első alkalom 9000,-, utána jövedelemfüggő, minimum 6500,- felső határ a csillagos ég :?

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok :)

megvolt az orvosi vizsgálat,és minden OK. :D :D :D méhszáj zárt,valmit írt az orvos a kiskönyvbe,de nem tudom elolvasni :shock:
Megnézte a babákat Uh-val és Barnusom fejvégű fekvésű lett,Nórikám maradt medence fekvésű.
Az orvos azt mondta,ha maradnak,akkor beszélhetünk a normál szülésről :roll: :shock: 8) hát nem tudom,és nem merném megkockáztatni,ha Nóri marad medence végű :shock: de még meglátjuk,hogy mi is lesz ebből a dologból :wink:
Van szülés felkészítő tanfolyam a II.nőin,keddenként,nem kell bejelentkezni,csak ha már ott vagy.Azt mondta az orvos,hogy érdems elmenni,és végighallgatni :wink:
Hát ez történt velünk ma :)

Erika,mi volt ma ????

Kiscsillag,én is azt hittem hogy nagyobb a baj :shock: de hála az égnek ez a probléma orvoslható :wink:

Wish,pihenj sokat,nagyon a végefelé jársz :wink: :wink: :wink: az áldott állapotnak :D vigyázz magadra!
Mi lesz a Léghajós programmal,gndolom nem hagyod ki?

Emma,sajnálom,hogy potyára mentél el a programra :? :? :? :? :? talán majd legközelebb sikerül bejutnod :!: :!: :!: :!: :!:


Zsebi,babákról raksz majd fel képeket,ha lesz időd ésenergiád?


Anikó,Ti hogy vagytok :?:
Javulgattok már :wink:

Pomi,mi van Veled,olyan ritkán írsz?
Még mindíg a férjednek segítesz??

Szép estét lánykák :wink:

KépKép
napszemcsi
 
 


Sziasztok

Mindenkinek nagyon szépen köszönjük a drukkokat!!!!!!!!!!!!
:lol:
a Pregester. 190.80
a HCGBETA 96.48 lett
:lol:
úgyhogy most nagyon boldogok vagyunk
22-én lesz népszámlálós kukucs.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Kata: Gratulákok Bálinthoz és egészséget kívánok mindkettőtöknek (persze a papának is.)

LÁnyok!
Nekem soha nem szoktak cervix-et írni. A doki megvizsgál kézzel és mondja, hogy zár a méhszáj, ennyi!!
Akkor engem nem is vizsgálnak olyan alaposan, mint benneteket?

Sajnos a mai napom rossz volt, mert végig szédültem és fulladtam és még egy nőnapi bulira is el kellett mennem, ahol a tömeg miatt, folyamatosan rosszul éreztem magam!
Előbb elgondolkodtam, hogy írjak e ezekről, hiszen itt senkinek sincs ilyen problémaja.
Mindegy, leírtam.
Pedig annyira próbálok erős lenni és tényleg mindent megbeszélni a babával és féjem is annyia mellettem van, mégis ez a szemét pánik a hatalmába kerít. Pedig 1/2 szem Zolofftot szedek is a 20. héttől.

Gratulálok mindenkinek a jó eredményekhez!!

Kiscsillag: Fel a fejjel!!
pézsé
 
 


Erika!!!
SZUPER!!!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kiscsillag :D
elolvastam!
azért ennyire ne ess már pánikba!!!!
ez nem a világ vége. Millió és egy nő csinálja a diétát, ahogy én is fogom, mert megint felső határértékes a cukrom.
1 hét alatt beletanulsz és utána semmi gond.
az 5szöri étkezésre oda kell figyelni, de baba érdekében teszed, ez lebegjen a szemed előtt.

szóval fel a fejjel!!!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kiscsillag!
Mindjárt átmegyek és elolvasom. De bármi is a helyzet, azt gondold, hogy a babák egészsége érdekében teszed, és akkor menni fog!
Erika!
Ez a nap jó hire! Nagyon nagy gratula, ügyesek voltatok!!!
Végül sikerült ugyanazt a donort szerezni? Erről nem is irtál.
Lehet hogy nem is 1 baba lesz ott?
Wish!
Azt hiszem a felpolcolás segit ezen a vizesedésen, illetve beszélj a dokiddal róla, dehát hamarosan itt a szülés, és ez annak a korai-korai előjele is lehet!
Pompika meg minden parázó babaváró!
Nem kell azért mindenféle tüneteket keresni, mert azok sajnos ugyis jönnek, ha jönnek.
És igaz amit irt is valaki, addig jó amig az ember kicsit tudatlanabb.
Amikor Mátét vártam (18 éve) fogalmam sem volt semmi méhszájról meg cervixről, betegség, vetélés eszemben se volt. De ahogy öregszik az ember, mindenféle okosságot hall, aztán fél hogy vele is megtörténik. De tudni kell, hogy a terheségek döntő többsége gond nélkül szépen lezajlik és a vége 1 (2-3) egészséges, gyönyörü bébi.
Pézsé!
Ezek a betegséged tünetei? Mióta babás vagy, nem fordultak elő?
Emma!
Remélem azért már jobban vagy. A terhesség más állapot, lehet hogy figyelmeztet a bébi, hogy vegyél vissza a tempóból.
Ahová menni akartál, az a lelki köldökzsinóros program? Azt nem értem, hogy miért jövedelemfüggő? Nem konkrét magánrendelés, ahol fix ár van?
Zsebike!
A gyerekek ugy nőnek, mint a gomba :D Látod, a Tieid is 1 hónap alatt 1-1 kilót hiztak, szóval meglátod, még nosztalgiával fogtok emlékezni azokra az időkre, mikor picik voltak.
Néha (sokszor) elnézem Emesét, ahogy alszik, kinyulva, hogy mekkora már, a kiságyat nemsokára kinövi (hangsuly: nemsokára :lol: ), pedig nemrég még elveszett benne. És nem is nagy gyerek a kb 79 centijével, mások nagyobbak ebben a korban.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi: Sajnos folyamatosan vannak! Ezért is kellett a gyógyszer, mert már nem ment nélküle.
pézsé
 
 


Pézsé!
Azt gondoltam, a babavárás elfujta :(
Dolgozol még?

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi: Sajnos már az elejétől fogva nem, mert 2x volt barnás vérzésem és ezért fektettek is.

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


luhiluhoiluhoiuhliuhliuhl

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Bocsánat, ez véletlen volt!!!!!!!!! :oops: :oops:

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Erika :D
Jaj, de jó!!!!!!!!!! Gratulálok a babócához! Nagyon jó számok! :D
Útban a kistesó :D
Ahogy már írtam, én is pont így szeretném, 1 éves kor körül összehozni a kistesót, jó látni, hogy nektek sikerült :D

Pézsé :D
Ne szégyeld leírni a problémáidat! Nekem van pánikbeteg barátnőm, és tudom, hogy nem hiszti és egyáltalán nem tehet róla, akinek van.

Napszemcsi :D
Azért jó, hogy a dokid nem zárja ki a természetes szülést, persze azt is megértem, ha úgy döntesz, hogy ikrekkel nem vállalod

Mirrmur
Írok neked privit, bár nem vagyok szakértő, csak az első alkalomra jutottam el, és úgy néz ki mostanában nem is megyek

Én egyész másképp látom a világot. Tegnap olvasgattam, kutyátsétáltattam, teljes relax volt, és egyetlen keményedés sem volt. Ja, és anyóséktól kölcsönkértük a hintaszéküket, és sokat ringatom így a babát, aki nagyon élvezi :D Ma is folytatom a pihit, este meg a biztonság kedvéért ránknéz a dokim. Akkor remélem teljesen megnyugszom.

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok

Nagyon szépen köszönjük, hogy velünk örültök!

Melcsi
igen ugyan az!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Pézsé :)
nekem is csak anniyt csinál a doki, hogy kézzel megviszgál. Aztán meg beírja kiskönyvbe, hogy cervix:3000. Ennyi az egész, legfeljebb neked nem irogatja be.
Sajnálom, a betegségedet. Nem tudom milyen lehet, mert engem elkerült, és akörnyezetem sincs seni, aki ezzel kűzdene, de pont a napokban olvastam az újságban róla cikket. Nem segíthetne esetleg, ha most sűrübben járnál psziho dokihhoz?

Erika :)
Így kell ezt csinálni! Gratulálok a kistesó(k)hoz.

Napszemcsi :)
A tervek szerint megyünk a Léghajóra. Kivétel, ha addig megszülök, de remélem azért az még odébb van. De ha mégsem tudunk menni, akkor majd Pompiéknak átadjuk a helyet :)
De jó neked, hogy Barnus fejvégű. Az én babám még mindig nem fordult be. Most két napja sokat mocorog és néha elforog egy kicsit estére, de reggelre mindig megint haránban találom. Most olvastam olyan testpozíciókról, ami segítheti neki a befordulást, azokat ki fogom próbálni.

Lányok, úgy tűnik használ a diéta és a felpolcolás, most már észrevehetően kevésbé vizes a lábam. Kíváncsi vagyok el tudom-e teljesen mulasztani, vagy már így marad végig valamennyire. Ahogy Melcsi is írta, a szakirodalom szerint a terhesség vége felé majdnem mindenkivel előfordul.

wish
 
 


napszemcsi,
még mindig ritkán írok? Pedig 1-2 naponta szoktam azért... De hát mostanság nem történik annyi minden. Most, hogy már járok szülés-előkészítő tanfolyamra a kórházba, kezdem közelinek érezni a szülést, bár még 3 hónap hátra van! Azért az még elég sok. Ezen a héten kezdtük a felújítást, az kb. egy hónapig eltart, utána még költözködni is tudni kell, nem beszélve a cuccok beszerzéséről: babaszoba-bútorok, ruhácskák stb. Most nincs semmi előttem, csak ez az egy hónap várakozás, akkor meg majd hirtelen mindent el kell intézni. Addig a fejemben próbálom összeszedni a dolgokat, mit-mikor-hol...

erika,
nagyon gratulálok! Látod? Ügyi vagy te! :D Várom a 22-i számlálást! 8)

emma,
nem is tudom, milyen jelzővel illessek egy ilyen rendelést, ahova kétszer is odarángatnak feleslegesen. Én biztos nem mennék többet!
Így is kismamaként most 2x olyan nehéznek tűnik, hogy eljussak valahova. Főleg a felöltözést utálom. Most meg már hajat kéne mosni. Fúj, kezdem elhagyni magam...(?) :oops: Mindjárt jön az, hogy nemsokára már naphosszat csak hálóingben fogok lófrálni... 8)

KépKép
pompomlány
 
 


Erika!

Itt is gratulálok a kistesóhoz!!! de én szinte biztos voltam benne,hogy sikerülni fog ez is! :wink:

Kép
andrea23
 
 


Sziasztok lányok!

Csendesen figyelgetem az eseményeket, velünk minden ok szerencsére, úgyhogy nem nagyon tudok mit írni. Hétfőn megyünk 4d-re, már alig várom! Remélem, nekem is olyan gyönyörűséges képeket mutat majd a Győrfi, amilyeneket ti is feltesztek! :D De komolyan, egyik szebb, mint a másik, és tökre megdöbbentő, hogy milyen éles, kivehető képek készülnek ezekről a babákról!

Kata,
tényleg hatalmas a babád, császárral szültél vagy simán? Bocs, ha már írtad, kicsit lemaradtam. :oops: :wink:

Zsebi,
teszel fel újra képet az ikrekről? Olyan édik, úgy szeretem nézegetni őket! Van időd mellettük? El tudtátok dönteni, hogy kire hasonlítanak?

Erika,
nagyon nagyon gratulálok! Tudtam, hogy sikerülni fog! Engem is érdekelne, hogy megpróbálkoztatok-e esetleg a párod anyagával, mert anno mi is majdnem donor mellett döntöttünk. Ez volt az utolsó lehetőség, amit magunknak adtunk saját spermával. Kisfiút vagy kislányt szeretnétek?

Melcsi,
ne izgulj a méhszáj miatt, figyeld meg, még az is lehet, hogy 40 hétre szülsz! :D

Anikó,
alig van köztünk másfél hét, mindig utol akarlak érni! :D Sokáig kell még feküdnöd?

Wish,
izgulsz már? A vizesedéstől én is tartok, de ezek szerint van rá megoldás!:-)

Pompi,
részvétem, hogy még költözés előtt álltok! :D Inkább majd másokat hagyj dolgozgatni, pakolászni! Két babával még fárasztóbb lesz! :roll: A bútoroknak kb. 6 hét a szállítási ideje, nehogy lekéssetek róla! Mi 30-án megyünk a Léghajóra, ti végül mikorra kaptatok időpontot?

Orsi,
nagyon sokat nőtt Lili, és tök jó, hogy egyidős uh-od van a fiúkéval, össze tudod hasonlítani őket! :D

Zsú,
gratula a kislányhoz!

Zsuzsi,
mostmár lassan neked is kiderül! Ha jól emlékszem kisfiúra tippeltek, ugye?

lányok, Katyerinával mi újság? Vagy csak én maradtam le?

A többieknek azért nem írtam, mert még nem igazán "ismerem" őket, de mostmár igyekszem bekapcsolódni! :D Ja, és bocs a regényért! :oops: :D
20140901102739
 
 


Sziasztok Lányok! :D
Tegnap voltam orvosnál!
Minden rendben volt a méhszájjal!De amig kimondta addig szinte nem vettem levegöt!Viszont ha a cukrom nem lesz jobb akkor inzulin fog kelleni és mivel a pajzsmirigyemre is gyogyszert szedek igy a kettö nagyon megterhelné a szervezetem akkor április 25-re tette a szülést mert nem lehet a gyogyszerek miatt tovább huzni!
Betartom a diétát és mindent megteszek de majd meglátjuk!

Hajni! :D
De jo hogy jelentkeztél!
Én is mindig igy vagyok Wishel,ránézek a vonalzojára és uuuuugy szeretném utolérni!!!!

Kiscsillag! :D
Ne szomorkodj a cukor miatt mert diétával tényleg jol karban lehet tartani és a babáknak nem lesz bajuk!!!!!Én is megilyedtem amikor ezt a cukrot megállapitották de itt a lányok mindent jol elmondtak és probálom betartani!De ez majd kiderül a kontrolon :shock: !

Erika! :D
Teljes szivemböl gratulálok!!!!!

Zsebike! :D
Szépen növögetnek a babák,hogy már ilyen nagyok!!!!

Napszemcsi! :D
A felkelés az ugy mehet hogy elmehetünk egy két dolgot megvenni ami kell a babának de a nap nagyrészéban fekvés van!Mert eddig csak az orvoshoz jártam :( !De most már belejöttem!Igy nyugodtabb vagyok és jobban érzem magam ha fekszem!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Lányok, köszönöm a gratulációkat! Bálintnak ma kellett volna megszületnie, ehelyett már velem van épen, egészségesen. És ma van a 35.szülinapom. Gondolhatjátok, h a legboldogabb...
aki tud tejszaporító tippeket,írja meg, mert úgy érzem, elég kevés tejcsi... és már mindent megpróbáltam... :cry:

dkata
 
 


Nyugi lányok, mindenki utol fog érni :)

Bútorok: Mi az RS bútorházban rendeltük meg (Faktum Mókus) és bár négy hét szállítási határidőt ígértek, négy nap múlva hívtak, hogy mehetünk érte. Persze, lehet hogy csak szerencsénk volt.

Kata :)
Egy ismerősömnek a www.boldogmama.hu -n található More Milk kapszula vált be legjobban. De írt más tippeket is, amit idemásolok neked.

Urtica Urens 5ch homeos bogyesz (többféleképpen szedhető, kezdő adag: 3*5 3 napig, majd 2*5 2 napig, majd két nap szünet, utána 5 napig 2*5, 2 nap szünet, stb.)
valakinek úgy jön be, hogy 3*5, majd 2*5, majd 1*5
előtte, utána fél órán át ne kajáljon, igyon, fogmosás 1 órán át ne legyen és ne tegyen mobilt a közelbe
nyelv alatt kell elszopogatni
bocs, ha trivi, nem mindenki ismeri a szedési elvet
fontos, hogy 5ch-s!!!
és Laktoherbbel együtt nem műkszik, kioltják egymás hatását!
kávé sem jó egy órán belül a homeos bogyókkal

Még egy homeos bogyó van: Alfaalfa D6 szopi előtt 15-20 perccel 3-4 bogyó, ez a tejleadó reflex beindulását segíti

Fejés:
Jó sokat és jó gyakran. A Muter-féle szaporító fejés lényege: felváltva fejni mindkét mellből 7-7, 5-5, 3-3 percig, akkor is ha már nem jön semmi. Így kap ingert az agy a fokozott termelésre.
De: A szoptatás a legjobb módszer a szaporításra. Lehetőleg két óránként és éjszaka is. Fontos a megfelelő mellretétel. Költözzünk a babával az ágyba 1-2 napra, és lehetőleg csak akkor szálljunk ki, ha wc-re megyünk.

Na én ezeket a tanácsokat kaptam, van valami tejserkentő süti recept is, majd megpróbálom megkeresni azt is.

wish
 
 


Ha már itt észosztásban vagyok...
Vizesedés elleni diéta by Wish a netes infok alapján (ne legyen rá szükségetek):

Az alapja a sószegény diéta, ami napi 2 gramm sót engedélyez. Én már három napja teljesen só nélkül eszem, de eddig elvagyok nélküle. A 2 gramm nagyon kevés, ezért azt javasolják, hogy só helyett zöldfűszerekkel fűszerezzünk és a ké ételre szórjuk rá az engedélyezett mennyiséget, úgy jobban sósnak tűnik a kaja. A zsálya álítólag a legjobb sópótló zöldfűszer, ezt nekem eddig nem sikerült venni.
Vízhajtó zöldségek:
Banán: magas káliumtartalmának köszönheti vízhajtó és vérnyomáscsökkentő hatását.
Eper: nagy mennyiségű karotint, C-vitamint, folsavat, mangánt és káliumot tartalmaz, ezért védi az érfalat, vízhajtó és vérnyomáscsökkentő is.
Karfiol: vízhajtó, csökkenti a vérnyomást és aktiválja az anyagcserét.
Görögdinnye: Kihajtja a vizet a szervezetbõl; enyhíti a gyomorfekélyes panaszokat, és csökkenti a magas vérnyomást.
Uborka: Természetes vízhajtó
Cukkini: Természetes vízhajtó
Zeller: Magas káliumtartalma megfelelõ egyensúlyban tartja a szervezet vízháztartását.
Grapefruit (citrusfélék): Szintén magas káliumtartalmuk miatt jó vízhajtó hatásúak.
Viszont vigyázni kell a petrezselyemmel, ami ugyan jó vízhajtó, viszont terhesség alatt semmiféleképpen nem ajánlott a túlzott fogyasztása.
Jó a sótlan vízben főtt krumpli is.
A csoki szintén vízhajtó :)

Én jelenleg ebédre és vacsira főleg főtt krumplit eszem (mikróba héjastul beteszem a krumplinként kb 2 perc alatt kész) . Ehhez a fenti zöldségeket eszem nyersen, öntetként kefírt, joghurtot vagy tejfölt keverek össze zöldfűszerrel, fokhagymával vagy tormával, vagy paradicsompürével, mustárral. Szerintem finom.
Ezt fel lehet dobni natúr grillezet husival, vagy meg lehet grillezni a zöldségeket is.
Reggeli, tízórai és uzsonna gyümölcs.

Nem mondom, hogy a gasztronómia csúcsa, de tulajdonképpen finom, éhes nem vagyok és használ.

Emellé fontos, hogy a lábat felpolcolva kell tartani. Magasabban kell legyen, mint a szív, mert így tud jól ürülni belőle a víz. Segít az is ha eközben a bal oldalán fekszik az ember, mert a vérkeringés így szintén hatékonyabban üríti a vizet.
Ha a kéz is vizesedeik, akkor a feltartott kézzel kell csuklókörzéseket végezni. A lábbal is lehet bokakörzést végezni, az is segít.

wish
 
 


wish írta:A zsálya álítólag a legjobb sópótló zöldfűszer, ezt nekem eddig nem sikerült venni.

ha átmész az árpádhídon ott a culinaris ott mindig van zsálya :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Drága Lányok!!! Igazatok van, tényleg ez legyen a legnagyobb bajom!!!! :) Ma megvolt az UH. :D:D:D Kimondhatatlan érzés!!!!! Ez Minden "szenvedést" megér!!! Annyira szépek és már babaformájúak!!! :D:D:D
Ezt írták a papírra: "Kettő élő embryó látható. CRL: 19-19 mm." Koruknak megfelelőek. :) Nagyon, nagyon boldogok vagyuk!!!!!!!!!! :D:D:D:D

Kép
Kép
kiscsillag
 
 


Kiscsillag :d
ezek szuper hírek! örülök, hogy jobb a kedved.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

DKATÁRÓL TUD VALAKI VALAMIT??

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


kb. 7 hozzászólással ezelőtt írt!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Erika

szívből gratulálok :D

Hajni

de jó, hogy életjelet adtál magadról :D
Neked Oliver lesz a fiad?
Nálunk jövő szerdán derül ki - ha Ő is úgy akarja -, hogy mi lesz a baba neme. Én az első perctől kezdve fiúnak érzem. És Olivérnek fogják hívni :D
Nincs véletlenül friss pocakképed?

Kata

Születésnapod alkalmából Isten éltessen sokáig, kívánok nektek nagyon jó egészséget. :D

Kiscsillag

Gratulálok a jó hírhez. Milyen gyorsan telik az idő, már Te is mindjárt 10 hetes vagy.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


wish: Nagyon köszi a tippeket.

Kiscsillag: Nagyon jó a boldogságodról olvasni! Jó egészséget nektek!

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Kata!
Nagyon boldog szülinapot kivánok Neked, de biztos hogy ez életed legszebb születésnapja!
Tejről én nem tudok irni, nem vagyok szerencsés ezen a téren...
Wish!
Igazán becsületes diétát tartasz, de lehet hogy azért nem kéne ennyire. Vagy nagyon komolynak láttad a vizesedést? Gyürüt le tudtad huzni az ujjadról? Papucs bevágott a lábadba? Ezekből lehet megállapitani a sulyosságát. És esetleg kéne 1 fehérje teszt a védőnőtől (nekem adott itthonra). De szerintem ez már a szülés előtti vizesedés.
Kiscsillag!
Na akkor ez az UH lebegjen a szemed előtt, és minden könnyü lesz! Nagyon örülök hogy jó hirekkel jöttél! Megmarad a szülészet, mit mondtak? A rádióban nem emlitették külön a Margitot, csak azt hogy 6 helyen bezár a szülészet Bp-en :evil:
Hajni!
Örülök hogy jól vagy!
A tervem a 39.hét, azon lesz ugyanis a császármetszés :D És állitólag minden fejben dől el :wink:
Anikó!
Na látod, minden rendben van! Ha fekszel szépen, nem is lehet másképp. Cukor :( Hátha megoldódik, olyan rendesen diétázol.
Erika!
Ügyesek vagytok!
Orsi!
Pénz ment.
Még nem próbáltam ki, mert van még 3 kupom, azokat el akarom használni, nehogy bezavarjon itt a tesztbe, és ha végzek velük, akkor jöhet a betét.
Azóta viszont nem éreztem ilyen csöppenést, szóval lehet hogy mégis valami bővebb folyás volt,amin a kup segit. Meglátjuk.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Pézsé!
Jobban lennél, ha dolgozhatnál? Nyomaszt az otthonlét? Nem tudod lekötni Magad? Kézimunka, babaruha-kötögetés pl.
Nem beszéltetek arról a dokival, hogy mi várható a baba érkezésével, változhat-e, esetleg sulyosbodhat-e az állapotod? És örökölhető?

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Wish, nagyon köszi, a sütit is várom! Az utrica urenst szedem, bár szünet nélkül... És ma délelőtt összeköltöztem a gyerekkel, csak enni, pisilni keltem fel - estere jobb volt a helyzet, mint tegnap. Holnap is ágyban maradunk, állítólag 48 órás ágynyugalom a legjobb tejszaporító. Még megnézem a kapszulát, amit írtál... és még egyszer köszi! Nagyon drukkolok a szüléshez!!!
Erika! Ezer gratula!!!!!! :lol:

dkata
 
 


Hajni!
Teszek fel majd pár kétet még csak le kell töltenem. :)
Hát hogy ki kire hasonlít. Eszter az annyira az apjára hogy félelmetes még a homlokát is úgy ráncolja tisztára az apja. Balázst először nem tudtuk eldönteni, de mostmár egyre inkább rám. :)
Nagyon jó gyrekek nem sírosak, így nagyon könnyű velük. Egyre jobban fedezik fel maguk körül a világot. :)

Kata!
Sok boldog szülinapot. :)
TEjszaporításra nekem ami bejött a minél sűrűbb mell üritése. Illetve az elején szedtem én is ahomeot és a laktoherbet, csak a laktot figyelni kellmert van amelyik bébinél hasfájást okoz.

A homeot 3-4 napig kellszedni kúraszerűen. De vannak periodusok amikor most is kevesebb de két napja nagyon nem panaszkodom mert 260 ml-t fejek ami bőven elég kettőjüknek. :)

Ne görcsölj rajta még az is jó mert sajnos ha nagyon akarjuk akkor az se jó. Tudom könnyű mondani én is megszenvedtem ezzel.

LÁNYOk!
Nekem anyu vett több utricát mert akkor emelték duplájára most elvileg 800 foeint a boltba én 450-ért vettem ha valakinek kell szívesen adok el neki belöle.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok :)

Kata,boldog szülinapot kívános Neked :D :D :D :D :D :D !
Gondolom,Bálint a legszebb szülinapi ajándékod lett :D


Wish,nagyon jó,hogy mondtad ezt a 6 hét váraakozási időt a bababútorra,mert pelenkázót onnan szertnék vásárolni,mert nagyon nagyon szépek :wink:
Én azt hittem,hogy nagyjából minden van nekeik raktáron,és mondjuk max.1 hét a várakozási idő vagy azonnal elvihető.


Kiscsillag,örülök az Uh eredményednek,növeszgesd tovább azokat a babákat :wink:


Erika,nagyon ügyesek voltatok :D :D :D gratulálok a szuper hírhez :wink: :wink: :wink: :wink: !!!!


Mi még a felújítás előtt állunk és úgy gondoltam,hogy május 1-i héten kezdjük.Igaz nem kell olyan hatalmas dolgokra gondolni,csak a szobákat akarjuk más színűre átfesteni,a parkettát csiszoltatni,és az ülőgarnitúrát felújítatni.
Mondjuk már beszéltem a kárpítossal és az ünnep után jön,felmérni a bútorokat,és kértem,hogy májusra legyen készen,mire a felújítás megtörténik.
Babaholmikat majd április elején kezdem beszerezni,és az anyuékhoz lerakosgatom majd.
Remélem akkor még bírni fogom a lights járkálást :wink: :wink: :wink: :wink: ?!

KépKép
napszemcsi
 
 


Szisztok lányok!Bocs,hogy beleszólok a beszélgetésetekbe,de rendszeresen olvaslak benneteket, egy másik topikból jöttem!És Hajni unokatesója vagyok!!!Szóval nekem a tejszaporításra a Forever Living egyik termékét ajánlották,a neve alapján is tele van minden zöld jóval,a neve Fields of greens!Elsősorban lucernát tartalmaz,ami áll.nagyon jó tejserkentő!!!!!Az ára nem túl sok,azt hiszem most 8 és 10 euro között mozog!Teljesen természetes anyagokat tartalmaz.Mellette én még inni fogom az Aloe Berryt,ami szintén nagyon előnyös a női szervezetre!!!!

Még egyszer bocs,hogy belekotyogtam!Nagyon örülök,hogy ennyien vagytok már babásak!!!!!Sok boldogságot nektek!!!!
Sziasztok

Kép Kép
meli1118
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: