Új privát üzeneted érkezett!

mirosz, ne aggódj, nincs semmi gond, szerintem csak lemaradt a mértékegység. :wink:

Kép
mona76
 
 


nekem magasságot megint nem írt a védőnő, csak súlyt :roll: mindegy hétfőn, vagy kedden kiderül mi a helyzet

Kép
Kép
robcsi03
 
 


még találtam pár dolgot
16. hetes terhes szérum:
30 IU/ml (1 MoM), akkor ebből már kilehet számolni.

Kép
mona76
 
 

 
 

Lányok!
Köszi a segítséget!
Mona!
Nagyon ügyi vagy! Én sehol sem találtam ilyen adatot, ami alapján kiszámolhatnám. Eszerint tehát 0,7 MoM az enyém, vagyis az alsó határ. Ennek örülök, mert az alacsony eredmény a kromoszóma rendellenességekre utal azt pedig a 12. heti genetikai vizsgálaton szűrték.

Azért lehet hogy elmegyek az Istenhegyire, mert ugyan tudom, hogy ennek a vizsgálatnak sok jelentősége nincs, de azért zavar, hogy nekem csak a vérből határozták meg az erdményt, még a terhességi koromat sem kérdezték.

Kép
mirosz
 
 


mirosz, azt olvastam, hogy ennek a vizsgálatnak már nem tulajdonítanak nagy jelentőséget, sok országban már nem is csinálják. Szerintem akkor inkább a genetikait csináltasd az Istenhegyin, 4d-vel csinálják.

Kép
mona76
 
 


csajok lehet még kapni pólyát, vagy már kiment a divatból. Nekem nagyon tetszik, de mostanság nem is lehet látni. :?

Kép
mona76
 
 


csajok lehet még kapni pólyát, vagy már kiment a divatból. Nekem nagyon tetszik, de mostanság nem is lehet látni. :?

Kép
mona76
 
 


Mona lehet venni pólyát, van már nagyon sok féle.
Valaki nagyon szereti, én is kaptam, de 1*se használtam, mert nálunk a kórházban abban vannak és nekem nem nyerte el a tetszésem.

Kép
Kép
robcsi03
 
 


mona 76
Nekem van pólyám és szívesen neked adom.Nem új,de fehér és nem foltos.Láttam pont most a vaterán,gyönyörű,mint egy menyasszonyi ruha,de 6000 ft,használtan
Edit
tuza edit
 
 


Feltettem egy doksit a mail címünkre, az AFP-vel kapcsolatban amit a fórumon találtam.

Kép
Kép
robcsi03
 
 


hát én nagyon megnézném robcsi,de nem férek még mindig a gmail-hoz.A többiek nevében is köszi. :D
tuza edit
 
 


Sziasztok!

Én is 2007 aug-ban fogok szülni... elvileg... 08.29-re vayok kiírva.

Látom, nagy téma most nálatok az AFP... ne parázzatok tőle... nagyon sok minden befolyásolja, nagyon megbízhatatlan... Önmagában már nem is nagyon nézik... (nálunk nem is néznek)
Egy alapos UH (3D-s sokkal több bajt kiszűrhet....)
Vendég
 


Betsy Németo.-ban élsz?

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Edit nincs másik e-mail címed, mert el tudom küldeni neked

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Robcsi
Ausztria... Salzburg környéke....
Vendég
 


Sziasztok!

Üdv betsy!

Mirosz! Ha voltál 12 hetes genetikai vizsgálaton az Istenhegyin, és ott minden rendben volt , akkor ne aggódj!! Mint már írtam azok a vizsgálatok tulajdonképpen ugyanazt -illetve még többet és alaposabban-mutatják ki, mint az AFP. Amúgy ott nekem van egy kis protekcióm, és az ismerős biológus is azt mondta, hogy nincs sok értelme az AFP-nek, lehet nemsokára nálunk sem fogják mérni, mert az eredmény nagyon sokszor nem megbízható! Amúgy ennek ellenére ha el akarsz menni, bármikor mehetsz 8-15 óra között, de feltétlenül telefonálj oda. Nekem, mint írtam az ottani dokim azt mondta, hogy szerdáig lehet csak megcsinálni a tesztet, mert akkor kapunk valós eredményt. ( Holott szombaton töltöm be csak a 17.-ik hetet) Ha telefonálsz készítsd ki a 12 heti eredményt, mert megkérdezik mikor voltál ott, és akkor mekkora volt a baba méretet, ez alapján számítják ki, hogy neked mikor érdemes menned.

További szép szombatot mindenkinek! [/i]

Kép
mirr-múr
 
 


Mona

lehet pólyát kapni, a választék is egész jó pl. a Brendonban.
Én mindenféleképpen fogok venni, mert az első időben itthon is használni fogom.

Nézd meg itt:

http://www.brendon.hu/ProductSearch/bro ... 69&whid=44

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Pólya
Azért azt kalkuláljátok be, hogy aug-ban lehet elég meleg is... akkor szegény gyerek nagyon befő a pólyába....
Vendég
 


Kép betsy
köszi zsuzsi az infót. Kép

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Üdv Betsy!!!! :lol:

Pólya: a párom anyukája ragaszkodott hozzá, és meg is vette nekünk, a kórházból abban hoztuk haza, s mikor hűvösebbre fordult az idő, akkor a babakocsiba úgy tettem bele és így nem kellett kabát, abban kényelmesebb volt neki + a takaró....
De a lakásban egyáltalán nem használtuk...

AFP: Győrben már változtattak rajta, nem csak afp-t vizsgálják, hanem még két másik dolgot is + a 15. hét 0. napján kell menni...
Ha rossz az érték, akkor házhoz küldik az értesítést, azzal együtt, hogy mikor kell menni további vizsgálatokra, ha minden okés, akkor a védőnő kapja.

Kép
Kép
times
 
 


Mona!

Nekünk is van "sima" pólyánk, de szerintem túl zárt, Beninek nem jött be.
Viszont nagyon bejött a kókuszpólya, a brendonos honlapon biztosan az is van. Ebbe sokkal lazábban van "becsomagolva" a gyerek, Beni a fejecskéjét is eldugta benne oldalt, nagyon édes volt.

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Sziasztok Kismamák!

megérkeztem a suliból és már ültem is a gép elé, hogy írjak nektek.Először is üdv az újaknak :D
KÉpzeljétek úgy érzem hogy elkezdett nőni a pocim, ami miatt eddig rimánkodtam most napok alatt szemmel láthatóan "hatalmasat" nőtt. Csak iszonyatósan feszül a hasam, fáj hasít, kemény, mindkét oldalt olyan mintha egy feszítőhálót tépnének. Most nyúlik a hasfalam, gondolom én vagy vmi :D

Szerda AFP !!! Alig várom mert azonkívül hogy járunk a dokihoz Uh-ra nem érzek semmit a terhességből, ami szerencse is lehet (no hányás, émelygés).

Megyek aludni, mert hulla vagyok, puszi mindenkinek.

Kép
sziszike77
 
 


Szép napot mindenkinek!

Az AFP mellett érdemes nézni HCG-t, SP1-et (terhesség specifikus fehérje), PAPP-A-t (terhesség asszociált plazma fehérje)...ezek alapján, figyelembe véve az anyuka életkorát, testsúlyát, pontos terhességi korát meg lehet adni egy arányszámot... hogy bizonyos rendellenességeknek mennyi a kockázati aránya...


Mona
Táblázathoz...
Betsy/2006 tavasz/Eugendorf/2007.08.29./38 :evil: /2. baba/St. Johann, Salzburg
Vendég
 


PROTOTIPUS

(aki nem tudja, a piros szövegre katt rá... előjön a kép)
Vendég
 


Pocak: Kép

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Monának! :) Kép Kép Kép

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Franciska
:lol:
Nálatok is van ám babaruha :roll: :lol: :lol: :lol:
(nálunk is....)

Majdnem egy korúak a "nagy" gyerekeink :lol: :lol: :lol:

Látom, többeknek van 2 év körüli csemetéje... Hogyan mondjátok meg nekik, hogy lesz kistesó?
Vendég
 


Jó reggelt mindenkinek!

Pfranciska!

Ezek a rucik olyan édesek!!! Most látom, hogy Kaposvári vagy, egy csomó rokonunk lakik ott!

Tegnap én is láttam egy pár olyan aranyos cuccot, csak az volt a baj, hogy vagy nagyon fiús vagy nagyon lányos volt. Mivel én még nem tudom, hogy milyen nemű őkelme, így nem mertem vásárolni. / Aminek a férjem csak örült:) /

Megnéztem a méreteket is, és az 56-os olyan picinek tűnt...

Lányok!

Tényleg, ha augusztusi a baba, akkor kezdő ruhatárnak mit ajánlotok, mit vegyek? Tudom, hogy ilyenkor még fázósabbak, de én kánikulára készülök, és fogalmam sincs, mi lenne ilyenkor jó neki.

Sziszike! Ajánlom a Magne B6-ot pocifeszülésre! ( Amúgy nekem is "álomterességem " van, én sem érzek-éreztem semmit, úgyhogy én is mindig úgy várom az Uh-at, mert akkor hiszem csak el ezt a CSODÁT!!

Kép
mirr-múr
 
 


Mirr-múrr
Melegben elég a pelus+body+zokni....
Body, rugi, kiskabát...
Egyébként a sárga, a zöld, a kék, narancs, piros adható bármilyen nemű gyerekre...
(fiúra nem adnék rózsaszín cuccot...)
Vendég
 




Sziasztok!

Betsy: üdvözlet nálunk!

Tegnap nem tudtam jönni, mert disznóvágáson voltunk, este értünk csak haza.

Képzeljétek tegnap igaziból éreztem, hogy mozog a pici, és ma reggel is, amikor odabújt hozzám a Márk, a picur elkezdett rugdosni. Olyan jó érzés volt!

További kellemes hétvégét mindenkinek!

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Kösz betsy a segítséget! Majd megnézem a honlapokat, mert teljesen tanácstalan vagyok! Vajon minden első babás mama ilyen, vagy csak én érzem ezt?

Márkanyuka! Ez csodálatos lehet! Már én is úgy várom, hogy átérezhessem!
Ja, ma nálunk is hurka-kolbász lesz az ebéd:)

Kép
mirr-múr
 
 


Sziasztok!

Betsy, nagyon jók ezek az oldalak. Ezt a névválasztós táblázatot már láttam valahol, de az én férjem biztos nem fog átnézni ennyi nevet :roll:
Rékánál úgy működött hogy én hoztam neki az ötleteket, ő meg kihúzta a listáról :)

Azt hiszem majd csinálok egy dokumentumot és abba beleteszem ezeket az oldalakat és könnyen elő lehet majd keresni őket.

Mona, az jutott eszembe, hogy ami táblázatot felteszünk a mail-re, oda mindenkinek be kellene írni a neve mellé az e-mail címét, esetleg mobilszámot, hogy majd ha "eljön az idő" tudjuk egymást értesíteni. (mivel nem mindenki van fenn az iwiw-en, meg így hamarabb megtalálná az ember)
Ha gondolod nekem úgy is jó, ha átküldöd a táblázatot nekem, aztán közösen fabrikáljuk.

Mirr-múr, nyugi én is ugyanilyen biztonytalan voltam annó, sőt az utolsó hónapban teljesen be voltam sz@rva, hogy mit fogok én csinálni egy kis bőgő csomaggal. De ezek a dolgok valahogy maguktól megoldódnak szerencsére :wink:

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Betsy, én mondtam neki, hogy anya hasában van egy baba, és megmutattam az első uh-s képet neki. Igazából nem nagyon foglalkoztatja a dolog.
Azóta a tesóm is bebabásodott valamelyik nap volt uh-n, Réka nézi a képet és mondja, hogy ici-pici baba.
Imádja a pici babákat, de nagyon kíváncsi vagyok mi lesz, ha már meglesz a bébi :D

Nálatok tudja?

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Benus tudja és mondja is, hogy anya pocijában tesó van. Az más kérdés, hogy nem tudja még, mit is jelent ez valójában. "megsimogatod tesót", szereted tesót" S bedugdossa neki a pólóm alá a játékokat :)

Kép
Kép
pfranciska
 
 


márkanyuka, de jó, ez nagyon jó érzés lehetett :) én sajna még nem érzem :roll:
franciska, köszi a képeket, imádom őket nézegetni :)
robcsi, szerintem a táblát ne tegyük be az emailekhez. Amikor szóltok, vagy eszembe jut, úgyis mindig dobom. :wink: Oda inkább olyan dolgokat kellene, mint amivel el is indítottad /AFP/ ami, minden kismamit érdekel. De ez csak az én véleményem :wink:
franciska szép a pocid. :wink:
Mi lehet mandalával, már nagyon régen volt :roll: :?:

Kép
mona76
 
 


Szia Csajok!
Köszi hogy aggódtok értem. Jártam erre, olvasgattam az írásaitokat, csakhát válaszolni nem volt időm. Egy másik topicban -sajnos - "nagyobb szükség volt rám". Az élet vetélés után topicba írogatok még. Tudjátok, volt egy 23 hetes babám akit meg kellett szülnöm mert beteg volt. Nos, abban a topicban az itt átélt "élményeimet" osztom meg másokkal, a tapasztalataimat, és megpróbálok lelket önteni beléjük. Sajnos akadt néhány olyan fórumozó, akinek most nagyon kellett a biztatás. Annyira sajnálom őket! Mind annyira kedvesek és nagyon szeretnének babukát... és mind elvesztették őket.... de kicsit most magukra találtak, ez egy kicsit az én érdemem is.... ez örömmel tölt el.
Szóval elnézést kérek mindenkitől, ne gondoljátok, hogy kevésbé vagytok fontosak..... csak kalandoztam egy kicsit.... meg olvastam egy másik topicban, hogy 25 hetesen megszületett egy baba 60 dekával.... abban a kórházban, ahol én szültem. Az édesanyjának is küldtem néhány biztató szót.... a baráti körömben történt hasonló történettel és annak boldog végkifejletével megtűzdelve... Annyira kell a biztatás mindegyikünknek, ha baj van!
Üdv az újaknak! Köszöntök mindenkit! Biztos vagyok benne, hogy jól fogjátok magatokat érezni köztünk! Annyira aranyosak a lányok, meglátjátok jó kis csapat a mienk! Aztán augusztusban meg csinálunk egy augusztusban született a babám topicot, és folytatjuk! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Márkanyuka
Nagyon jó érzés... :lol:

Nálunk Saskia még nem tudja, hogy kistesó lesz... megvárjuk a bejelentéssel a magzatvíz-vizsgálat eredményét (holnap megyek :cry: ) és még várni akarunk néhány hetet... amíg biztos lesz a bébi léte...
(sajnos nekem nagyon sok negatív "élményem" van)
Vendég
 


Mandala!

Úgy elszorult a szívem, amikor a soraidat olvastam! Borzasztó lehet, amit ti átéltetek! Tudod, nekünk más problémánk volt-nagyon sok évnyi hiába való próbálkozás, szenvedések után, amit nem részleteznék-sikerült a gyermekáldás, de így is teljesen átérzem a helyzeteteket!
Bátorítsd csak tovább a sorstársakat, nekem is nagyon jól esett anno minden jó szó. Talán ennek is köszönhetem, hogy végig megőriztem a hitemet, és nem lett depressziós!

Betsy! Holnapra egy nagy kalappal!

Kép
mirr-múr
 
 


Sziasztok,
üdv az újaknak! :)

Mona,
szerintem Robcsi azért javasolta, hogy a gmailre rakjuk fel az emilcímeket és a telefonszámokat, mert nem feltétlenül kellene megosztanunk az egész világgal őket, elég, ha egymás között tudjuk. Legalábbis én így érzem. Esetleg csinálni kellene egy új tábla csak az elérhetőségi és egyéb bizalmas adatokkal, és azt felnyomni a gmailre. A te táblád továbbra is jöhet ide, mert annyira jó nézegetni! :D Ha kell, én is szívesen segítek az adatgyűjtésben!

Betsy,
neked miért kell magzatvízvizsgálatra menned? Drukkolunk ám nagyon, főleg én mint sorstárs... :wink:
Mi lehet Cilivel? Neki kedden csinálják... Nagyon drukk!!!

Mirr-múr,
nagyon is átérzem a problémádat, hasonló előzményeim vannak. :(

italoman
 
 


Betsy!
Üdv. az augusztusi csapatban. Nagyon ari a kislányod.Szép országban laktok. Mi 5 éve minden évben Ausztriába járunk nyaralni, nagyon szeretjük ezt az országot.

Mona!
Az internetes babaoldalakat nézegetve sok helyen láttam pólyát.
És a nagyobb bababoltokban bizti mindenhol lehet kapni.

Mirr-murr!
Köszi az infót. Most már - köszönet a begyűjtött infóknak- lehigadtam az AFP-t illetően. Holnap még lemegyek a védőnőhöz az erdményemmel... s utána eldöntöm megismételtetem-e vagy megvárom a genetikai UH-ot, amin úgyis minden kiderül.

Nagyon jó érzés lehet érezni a babaa mozgását, de én még sajna nem érzem. Mondjuk igazából nem is tudom mit kellene éreznem.

Kép
mirosz
 
 


Mirosz,
én is nagyon várom már, hogy érezzek valamit, de én sem tudom, mit is kellene tulajdonképpen észlelni. Egyébként ennek a hétnek az elején volt először az az érzésem, mintha valami szokatlant éreztem volna. Ne röhögjetek hangosan, de olyan volt, mintha valaki rágógumiból lufit fújt volna a hasamban, majd szétpukkantotta volna. Rövid időn belül háromszor. :D Mondjuk ilyesmit még sosem éreztem, tehát elég gyanús. De tényleg jó volna már folyamatosan és egyértelműen érezni, pláne úgy, hogy az apukával is meg lehessen osztani az élményt. :)

italoman
 
 


Italoman
A korom miatt és az előzményeim miatt ajánlott...
Mikor a kislányomat vártam, akkor is megcsinálták...
Neked miért kellett?

Mirosz
Én is nagyon szeretem... :lol:
Vendég
 


italoman, persze rendben van, akkor én félreértettem. Mert én is úgy gondoltam, hogy nem ebbe a táblába kéne a személyes adatokat beírni. Ez már igy is elég nagy. Szerintem is jó ötlet a telefonszám, email felírása. :wink: :)

Kép
mona76
 
 


Betsy,
nekem a korom miatt kellett megcsinálni. Kép Remélem, minden rendben lesz.

Csajok,
ha priviben külditek az emilcímeteket (olyat, amit használtok is!) meg a mobilszámotokat, szívesen összegyűjtöm az adatokat. Szerintem az sem rossz ötlet, hogy kiegészítsük a teljes névvel, és aki fenn van az iiwiwen, az jelezze azt is, hogy milyen néven fut. Persze csak ha egyetértetek. :wink:

italoman
 
 


Italoman
Küldtem....
Vendég
 


Köszi, Betsy, priviben is írtam, hogy megkaptam. :)
Csajok, Betsy adott egy újabb jó ötletet: ha van valamilyen messengeres elérhetőségetek (Yahoo!, MSN, Skype stb.), az azt is küldjétek, jó?
Tehát:

teljes név
emilcím
mobilszám

+ ha van:
iwiwes név
messenger

italoman
 
 


Még egy képet engedjetek meg.
Nem valami éles, de a lényeg látszik. Az első időkben Benus is szeretett "bújkálni", amire a kókuszpólya alkalmas. Íme: Kép

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Szép álmokat mindenkinek!

Megyek gyereket altatni...
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?