Új privát üzeneted érkezett!

Melcsi :D
tényleg pihengess. a Külső méhszáj nyílása azért nem gyerekjáték.
drukkolok, hogy minden OK legyen!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Melcsi

megnyugodtam teljesen, hogy minden OK, s nem a magzatvíz szivárog. nem kell sűrűbben ellenőrizni, hogy a külső méhszáj nyitva van kicsit?
amúgy biztosan tud szivárogni zárt méhszájnál is, ui. nekem is teljesen zárt, mégis véreztem a múltkorában.
épp a napokban olvastam valamelyik könyvemben, hogy a szivárgás nem vészes annyira, ui. folyamatosan termelődik a magzatvíz, csak ilyen esetben pihenni kell sokat.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


melcsi,
örülök, hogy nincs baj a magzatvízzel! Egyébként hogy tudják azt ellenőrizni, hogy a szivárgás magzatvíz-e?

hajni,
de jó, hogy újra itt!!! :D

zsuzsi,
nagyon szép pocakod van! :wink:

kiscsillag,
a stimu után nekem is hatalmas lett a pocakom, alig kaptam levegőt, de az lemegy. Utána meg sokáig az lesz furcsa, hogy nem nagy (vagy 3 hónapig).

emma,
nekem a Csanád nagyon tetszik!

Tegnap olyan érdekeset álmodtam. Azt, hogy a doki kivette a hasamból a kislányomat megmutatni, megfoghattam, simogattam, beszéltem hozzá, de mondta, hogy még vissza kell majd rakni egy kicsit.
Ti szoktatok álmodni a pocaklakókkal?
Csodás érzés volt! Most először éreztem át igazán, mennyire szeretem!

Meg bejutottam a tanfolyam után a szülőszobára nézelődni, de hát semmi extra. Nagyon kedvesek a nővérek, meg minden, de hát a kórház az kórház...

Az a furi, hogy a tanfolyamon megintcsak azt látom, hogy mindenkinek nagyobb a hasa. Már nem is merem mondani, hogy az enyimben ketten is laknak. Az a jó, hogy a dokim meg mindig mondja, hogy milyen nagy. Háát... ha ő mondja...! :roll:

KépKép
pompomlány
 
 

 
 

Andrea :) igen. Dupla aggódás, dupla öröm! :)

Icsilya :) köszi szépen, akkor majd benézek oda is! Közben képzeljétek tegnap kaptam apától két nadrágot. Itt helyben, nem is olyan messze vettük. Tök jó!!

Melcsi :) Nagyon örülök, hogy minden rendben!! Tessék mostmár pihenni, bár tudom nem könnyű csöppöd mellett, de a legkisebbre is gondolnod kell!! Pihi, pihi, pihi. Meglátod nem annyira rossz az!

Wish :) köszi szépen neked is! Majd kérek szépen babaszoba képeket!!! Nem tudsz semmit még a kórházról? Tegnap azt mondta a védőnő, hogy szerinte bezár. :(

Jud :) köszi kérdésed! Alakulgatok. Az igaz, hogy nagyon lassan és alig észrevehető módon sajnos, de legalább alakul!! Mondjuk 1 hete még nem hittem volna, hogy valah ez jobb lesz, ahoz képest jobb!! :)

Pompomlány :) akkor neked is volt hiperstimud??? Lemegy, lemegy, de mikor??? Lassan a 9.hétbe lépek, most vettem két kismamagatyát, mert más nem jött rám és egyszerűen nemtudtam sehova se menni.
Álmok: érdekes Nekem elinte szörnyű rémálmaim voltak csak arra ébredtem, hogy zilálok és ömlik a víz rólam. :( Még amikor nemvoltam kismama akkor viszont rengetegszer álmodtam, hogy két babát kell megszülnöm. Ez szinte visszatérő álmom volt.
Szerintem örülj, hogy nem olyan nagy a pocid!! Te melyik kórházba jársz??

Közben képzeljétek voltunk a Védőnőnél!! Megkaptam a kiskönyvem!! Annyira jó érzés!! Sajnos a vérnyomásom elég magas volt, nemtudom, hogy mérte, mert nekem itthon mindig alacsony.

Kép
Kép
kiscsillag
 
 


Andrea :) igen. Dupla aggódás, dupla öröm! :)

Icsilya :) köszi szépen, akkor majd benézek oda is! Közben képzeljétek tegnap kaptam apától két nadrágot. Itt helyben, nem is olyan messze vettük. Tök jó!!

Melcsi :) Nagyon örülök, hogy minden rendben!! Tessék mostmár pihenni, bár tudom nem könnyű csöppöd mellett, de a legkisebbre is gondolnod kell!! Pihi, pihi, pihi. Meglátod nem annyira rossz az!

Wish :) köszi szépen neked is! Majd kérek szépen babaszoba képeket!!! Nem tudsz semmit még a kórházról? Tegnap azt mondta a védőnő, hogy szerinte bezár. :(

Jud :) köszi kérdésed! Alakulgatok. Az igaz, hogy nagyon lassan és alig észrevehető módon sajnos, de legalább alakul!! Mondjuk 1 hete még nem hittem volna, hogy valah ez jobb lesz, ahoz képest jobb!! :)

Pompomlány :) akkor neked is volt hiperstimud??? Lemegy, lemegy, de mikor??? Lassan a 9.hétbe lépek, most vettem két kismamagatyát, mert más nem jött rám és egyszerűen nemtudtam sehova se menni.
Álmok: érdekes Nekem elinte szörnyű rémálmaim voltak csak arra ébredtem, hogy zilálok és ömlik a víz rólam. :( Még amikor nemvoltam kismama akkor viszont rengetegszer álmodtam, hogy két babát kell megszülnöm. Ez szinte visszatérő álmom volt.
Szerintem örülj, hogy nem olyan nagy a pocid!! Te melyik kórházba jársz??

Közben képzeljétek voltunk a Védőnőnél!! Megkaptam a kiskönyvem!! Annyira jó érzés!! Sajnos a vérnyomásom elég magas volt, nemtudom, hogy mérte, mert nekem itthon mindig alacsony.

Kép
Kép
kiscsillag
 
 


bocsánat a duplázásért!!!

Kép
Kép
kiscsillag
 
 


Csillag :D
Gratulálok a kiskönyvhöz!

Melcsi
Örülök, hogy megnyugtatott a dokid.

Nagggyon ciki, de 4 hónapos terhes létemre azt sem tudtam, hogy van külső meg belső méhszáj :oops:

Kép
Kép
emma1976
 
 


Melcsi :)
Örülök, hogy az orvos megnyugtatott magzatvíz szivárgás ügyben :) Pihenj amennyit csak tudsz, még sok időt egyben kell töltenetek Lukuval :)

Pompi :)
Lehet, csak azért volt nagyobb hasuk, mert elprébb tartanak a terhességben. Én is csak ebben a hónapban mentem el a szülésfelkészítőre.

Kicsillag :)
Gratulálok a kiskönyvhöz :)
Sajnos én is úgy tudom, hogy bezár a Margit. A szülésfelkészítőn azt mondta az orvos, hogy március 1-én kapják meg a hivatalos döntést, de a nem hivatalos info a bezárás. Azt is mondta, hogy talán még pár hónapig tudnak működni, de igaziból fogalmuk sincs, hogy mi hogy lesz.
Szóval én az április 10-es céldátumommal elég nagy kakiban vagyok, mert nem lehet tudni, hogy mi lesz az ukáz. Mire kiderül, addigra meg már ott tartok, hogy kb bármikor megszülhetek, sval sok lehetőségem nincs. És őszintén szólva már most sem szívesen mennék át másik kórházba és másik dokihoz. Kicsit szomorú is vagyok.
Szerintem te kezdj el gondolkozni rajta, hogy melyik kórház lenne még szimpatikus neked.

wish
 
 


kiscsillag,
végül is nem lett kimondva, de 17 petesejtem lett, valami "enyhe" hiperS lehetett azért... Volt egy pont, mikor naponta hívtam Krizsát, hogy mindjárt kipukkadok, aszonta, nyugodjak meg, pár nap és elmúlik. Így is lett. :?
De lehet, hogy rosszul fogalmaztam. Az ET utáni 2. héttől lett nagy hasam, és egy pár héten keresztül tartotta is magát. Én is akkor vettem az első terhesnacit, ami aztán meg leesett rólam később.
Amúgy az Uzsokiba járok.

Tegnap hallottam infókat a Madarász u-i elsősegélyről, és aki volt, azt mondta, hogy egy nagy promóció az egész, először magukat, aztán egy légzésfigyelőt reklámoznak iszonyúan, aztán meg kiderült, hogy nem is volt ingyenes, be kellett fizetni valami pénzt az ingyenesnek hirdetett előadásra.

De a léghajót a csajszi is ajánlotta nagyon. Hát, akkor oda megyünk...

Csajok, lenne pár kérdésem (de lécci ne nézzetek hülyének)
1. mi az a rékli?
2. mennyire fontos a párásító készülék?
3. mi a jobb? a kézi vagy az elektromos mellszívó?

KépKép
pompomlány
 
 


Pompi :)
1) a rékli az a cucc, ami olyan, mint egy kising, és hátul kötöd meg a gyereken. Régen használták, totál nem praktikus, mert felcsúszik.
nem kell :D
2) ha olyan helyen lakot, ahol erősen megy a fűtés, akkor érdemes, de csak fűtési szezonban kell használni általában.
3) melle válogatja. nagyon egyénfüggő, hogy kinek melyik mellszívó jön be.
Ami a nagytöbbségnél bevált:
kézi: avent isis
elektromos: medela mini electric

Csajok :D
valaki írta, hogy már terhesség előtt is elég nagy keblettel áldotta meg az ég :D Hol a frászba lehet 75D-s melltartót venni.
Az Anita 2 féle kismama modellje nem igazán a stílusom, merevítősből nincs fekete sem... szóval merre menjek nagyobb cicifixért?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Wish :D
Tök megértelek, én is ebben a cipőben járok a Schöpfel. Március 6.-án mondják ki, de 99%, hogy megszűnik az állami támogatás. Mondom a dokimnak kedden: akkor biztosra vehetek, hogy nem itt szülök? Mire ő: több variáció lehetséges. Azt hiszem próbálkoznak vmit kezdeni állami támogatás nélkül....
Beletrafáltunk pont, az a legjobb ha vki vagy a nagy változások előtt, vagy után szül, de mi pont babásan csináljuk végig ezt a bizonytalan időszakot. Neked még kicsit rosszabb, mert közel az idő, nekem nyárig csak kialakul...
Elég patthelyzet, mert nem fogok orvost váltani az 5. 6. hónapban, de most meg bárhova is megy a doki, követnem kell... Szóval csak abban tudok bízni, hogy jó helyre kerül.
Arról mit gondoltok, ha én pl. a saját dokimmal és a Szt. Imrében szeretnék szülni? Van ilyenre lehetőség? (hülye kérdés, mert egyre kevesebb lehetőség van, csak próbálkozom)

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok

Emma
addig jó míg nem tudsz dolgokat (mint pl. külső és belső méhszáj stb.) addig minden OK!!

Kiscsillag nagy nagy gratula a kiskönyvhöz!!!!!!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Icsilya,
Én eleve 75D vagy 75E cicivel nyomom, és a Triumphnak van ilyen méretű és csinos melltartója, több színben és fazonban. Tehát ahol Triumph-ot árulnak.
farkasok
 
 


Sziasztok:)

Orsi,én rendelkezem nagyobb mellmérettel :D :D :D 75/D-t és E-t viseletem és most is azt viselek.
Én a Triuph mellformáló cicifixét használtam és használom is:)
6-7000Ft/db,de megéri mert nagyon jól tart :wink: ,többféle színben kapható:)
De majd szoptatásra egyszerűbb melltartókat fogok venni,már elhatároztam.Az anyu vett nekem a TESCO-ban igazi nagymamás melltartót,ami nem olyan szép,de rettenetesen kényelmes,mert nincs alul merevítő,és 1000Ft ha volt.
De ha érdekell,a Kaszásdűlön van egy csajszi,aki készít fehérneműt méretre.
Előkereshetenem a telcsiszámát :)

Megvan a terheléses cukor vizsgálatom :) éhgyomri 3.2,120 perces terheléses 5.2 lett.
Minden más negatív,vér vizelet.
Nagyon örülök,mert az orvos azt mondta,hogy ha rossz lesz,akkor inzulit kell használnom.Az iker terhesség többet ronthat,mint az egyesterhesség.
De úgylátszik a diéta bevált :D

Pomi,akkor jöttök a léghajós előadásra?
Még nem jelzett a szervező,hogy márc.15 után mikor lesz,de akkor már szertenék elmenni a tanfolyamra.

KépKép
napszemcsi
 
 


Emma :)
Fúú, hát neked sem jó, az biztos. Mondjuk talán annyival vagy jobb helyzetben, hogy ha megy a dokid valahova, az jóval elöbb kiderül, mint szülnél. Na de az április 1-el bezáró osztállyal nem hiszem április 10-én már másik kórházban dolgozna a dokim.
És itt van még Judit is, meg Kiscsillag, akik szintán Margitosok.

Napszemcsi :)
Mi március 18-án megyünk a Léghajóra. Múlt héten beszéltem velük, akkor már biztos volt az időpont és fel is iratkoztam.
Szerintem hívd fel őket, mert ez volt a legkorábbi időpont, amire mehettünk.

Orsi :)
85 D és szintén Triumph :D

Pompi :)
Mi egyedileg fűtünk, de kicsit száraz a levegő. A páratartalom mérő 39-40%-ra szokott beállni, az ideális valahol 45-55% között van. Próbáltam a neten rákeresni, hogy mennyi az optimum, de elég nagy a szórás. Én ezt a 40%-ot még száraznak érzem, reggelre ki szokott tőle száradni a torkom.

wish
 
 


Wish,köszi az infót,írtam is nekik egy e-mailt :D remélem lesz még hely!
Azt írta legutoljára a szervező,hogy értesít,ha pontosan tudják az időpontot:)
Nem baj,beelőztünk egy kicsit :wink:

KépKép
napszemcsi
 
 


Csajok :D
ezer hála.
akkor megnézem a triumphokat :D

szopis melltartóm van a fiúkról még - remélem, beleférek :D, úgyhogy az talán nem kell majd.
de ezekkel a nagymamás kismamamelltartókkal nem vagyok kibékülve :wink:

Pompi :D
örülök, hgy minden OK.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Progeszteron injekciót keresek, mert jelenleg nem lehet kapni, ha valakinek van megmaradt ampullája szívesen megvenném.
alma88
 
 


Micsoda méretek! :D
nekem D-s, meg E-s tutti hogy nem fog kelleni :?

Kép
Kép
emma1976
 
 


Wish,18-án akkor Ti is ott lesztek a léghajón??? :D :D :D :D
Most jelzett vissza a kurzusvezető,hogy mehetünk!


Orsi :) válogass bátran,hamár egyszer Te is bővíted a cicisek táborát :) :) :) :)
Én most kezedem igazán érezni a melleimet,hogy érzékenyek,eddig nem volt olyan fájdalamas.
Anyukám javasolta,hogy lassacskán kezdjem el edzeni a mellbimbómat a szopira.No én jó kislány módjára egy kis dörzsi kesztyűvel el is kezdtem, :shock: de azt hiszem majd csak a jövőhéten folytatom :roll: .

KépKép
napszemcsi
 
 


Emma, Wish!
A helyzetetek nem irgylésre méltó doki ügyben :(
Neked meg már élesedik, Wish! Mi lesz a megoldás?
Orsi!
Tényleg gáz van? Felhivtam a védőnőt, ő végülis nem ijesztgetett, de hangsulyozta a több pihenést. A doki is ezt mondta.
És mit gondolsz, ha az ember nyitva van, azt lehet érezni? Nem egy olyan érzés, hogy becsuszik az egész gyerek burkostul a hüvelybe? Most ezt figyelgetem magamon, hogy érzek-e valamit, de nem.
Még nem kaptam meg a csomagot, de itt Érden hetekig is eltart a kézbesités :evil: :evil: .
Pompi!
Kenetet vett vagy mit csinált, azt megnézte, és azután mondta, hogy hüvelyváladék.
Én télen a hálóban teregetek, ez beválik (mivel 1 szobában alszunk Emesével). Vagy tehetsz vizes ruhát a radiátorra, meg 1 vizesedényt, az is jó. Én idegenkedem a tul sok elektromos kütyütől.
Rékli: Máténak még volt, ill. meg is vannak. Rémes, felcsuszik, de igaz hogy könnyü a babára adni. A mai bodys korban tök fölösleges, és télen ugyis fütesz, állandó a hőmérséklet (nem kell 21 foknál több!) De mire hideg lesz, a Te babáid annyit fognak ficánkolni, hogy nem fáznak majd nélküle.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi,pihenj sokat amennyit csak tudsz :wink: polcold fel a lábaidat éjszakára,hátha az is tehermentesíti egy kicsit a méhszájat :wink:

Orsi :) az normális,hogy vannak has keményedésim?
Nem fáj,és főleg akkor van amikor fekszem.
Ilyenkor alul és a bordák alatt puha,betudom nyomni,csak a köldököm környéke kemény.
Lehet,hogy ezek nem is összehúzódások,hanem a babák valamelyik részét érzem :D és csak ahogyan fordulnak a méh ráfeszül?

KépKép
napszemcsi
 
 


napszemcsi írta:Anyukám javasolta,hogy lassacskán kezdjem el edzeni a mellbimbómat a szopira.No én jó kislány módjára egy kis dörzsi kesztyűvel el is kezdtem, :shock: de azt hiszem majd csak a jövőhéten folytatom :roll: .

no, ez az amit ikrekkel azonnal felejts el. A mellek ingerlése oxitocint termel, ami méhösszehúzódást okoz, és szülést tud beindítani.
szigorúan tilos a cicik piszkálása terhesség alatt.
(szülés alatt stimulálónak is használják, ha gyengülnének a fájások).

a mellbimbóid meg fognak erősödni maguktól az első 1-1.5 hétben.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Napszemcsi :)
Igen, ott leszünk. 18-án akkor találkozunk :)

Melcsi :)
Szerintem ha kinyílsz, akkor görcseid is lesznek. De nem nyílsz ki, mert pihensz, amennyit csak tudsz, tehát nem lesz semmi baj. :) Tessék példát venni Anikóról :)

Fogalmam sincs a szülésemmel mi lesz. Ma beszéltem egy rokonommal, aki a Margitban dolgozik. Azt mondta, hogy még semmi hivatalosat nem tudnak, de sajnos nagyon könnyen elképzelhető, hogy tényleg egyik napról a másikra nem vehetnek majd fel több beteget. Illetve annyi kiderült, hogy nem március 1. a hivatalos értesítés időpontja, hanem március 6.
Nem tudom mit lenne érdemes csinálnom, semmi nem tűnik jó megoldásnak. Azt hiszem tök mindegy, hogy most megyek el egy másik orvoshoz, vagy várok még két hetet, ez már sehogy sem lesz nyerő helyzet, hacsak valahogy a hírek ellenére mégis nyitva marad a szülészet.
Holnap megyek a dokimhoz, akkor megbeszélem vele, hogy mi legyen, mit csináljak. Várjak-e még vagy vegyünk könnyes búcsút, vagy valami alternatív javaslata.

wish
 
 


melcsi1967 írta:Orsi!
Tényleg gáz van? Felhivtam a védőnőt, ő végülis nem ijesztgetett, de hangsulyozta a több pihenést. A doki is ezt mondta.
És mit gondolsz, ha az ember nyitva van, azt lehet érezni? Nem egy olyan érzés, hogy becsuszik az egész gyerek burkostul a hüvelybe? Most ezt figyelgetem magamon, hogy érzek-e valamit, de nem.

szerintem érdemes odafigyelni. Nem lehet érezni, ha nyílik a méhszájad. Nekem a külső totál kinyílt úgy, hogy semmit nem vettem észre belőle, és egyik ismerősöm sem, akinek idő előtt kinyílt.
nem olyan érzés, a buroknak semmi köze hozzá, hisz a belső zárt. de a fertőzések miatt nem mind1, hogy niytva van vagy nincs.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


napszemcsi írta:Orsi :) az normális,hogy vannak has keményedésim?
Nem fáj,és főleg akkor van amikor fekszem.
Ilyenkor alul és a bordák alatt puha,betudom nyomni,csak a köldököm környéke kemény.
Lehet,hogy ezek nem is összehúzódások,hanem a babák valamelyik részét érzem :D és csak ahogyan fordulnak a méh ráfeszül?

normális, de ha napi 10nél több van, vagy egy órán belül 3nál több, akkor beszélj az orvossal.
a babákat is érezheted, de a kettő teljesen más.
Ha a babát érzed, akkor a hasad többi részét be tudod nyomni ujjal, egy vagy több ponton kemény csak. Ha keményedés van, akkor az egész hasad szó szerint kő kemény lesz, és mindenhol kemény.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Emma Wish :)

Na kezetfogok akkol veletek, mert elvileg én is a Margitban szülok feltéve ha nem zárják be a kapuit.... :twisted:
Olyan hihhetetlen ez az egész, én a múltkor megkérdeztem a dokimat, hogy abba a korházba ami ki van jelölve utúdnak oda megy e majd, erre egy sanda mosoly volt az arcán hogy Ő ugyan oda nem megy....így hát varakozás van. Azt is mondta, hogy lehet hogy lehet hogy azt döntik, hogy megszünik, de hogy azt egyik napról a másikra nem lehet véghezvinni az is biztos. Olyan csalódott volt az arca... sajnáltam Őt is meg magunkat is... :cry:

Most nézem csak hogy milyen korán van...tiszta hülye vagyok, hogy nem bírok aludni, de 3 napja nyomom az ágyat, mert eléggé megfáztam, és úgy köhögök mint egy kutya, szegény manókat sajnálom a hasamban, hogy mennyit rázkódnak emiatt...

Orsi
szerdán voltam a terheléses vércukron és ma lesz meg az eredmény, nem tudod véletlenül, hogy meddig jó az érték?

Kép
pbj12
 
 


Lányok ne keseítsetek el! :( Én pont március 6-án megyek először. Szép lesz ha azzal fogadnak, hogy bezár a "bazár". :( Jaaaj!! De Én még mindig nagyon reménykedem, hogy "csak" ágyszámcsökkentés lesz!!! Drukkoljatok Nekünk Többiek!!! :)

Napszemcsi, Wish :) Mi ez a titokzatos léghajó?? :roll:

Kép
Kép
kiscsillag
 
 


pbj12 írta:Orsi
szerdán voltam a terheléses vércukron és ma lesz meg az eredmény, nem tudod véletlenül, hogy meddig jó az érték?

7,8ig a 2 órás.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


kiscsillag írta:) Mi ez a titokzatos léghajó?? :roll:

www.leghajo.hu
egy életmentő tanfolyam.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok :D

Orsi :) köszi az infókat a mellbimbó erősítéről :wink: valami rémlett nekem is,egy műsőrből,hogy a mellbimbó törzsölése méhösszehúzódásokat okozhat :idea:

Kiscsillag,igen ez a léghajó tanfolyam :) a linkbe levan írva minden :)
és sikerült 18-ra helyet kapnunk :)

KépKép
napszemcsi
 
 


Sziasztok :)

Judit :)
Jobbulást.

Én sem tudok aludni, de engem a gyerek nem hagy, annyira nyom ;) Általában 4-5 körül fáradok el annyira, hogy elalszom rendesen, de addig 10-15 percenként felébredek. Néha megpróbálkozom az olvasással, de persze fáradtnak fáradt vagyok, úgyhogy többnyire csak összefutnak a betük a szemem elött.

Judit, tudom, hogy te is a Margitban szülnél, gondoltam is rád sokat. Szerintem egyébként simán képesek arra, hogy egyik napról a másikra vigyék végbe a bezáratást, még akkor is ha ez a betegek szempontjából nonszensz. A kérdés inkább az, hogy melyik az egyik nap. Az április 1-t azért emlegetik, mert az OEP április 1-el köti a szerződéseket a következő évre. Tehát ha nem kötik meg, akkor kénytelenek bezárni, vagy a kórház (önkormányzat) saját zsebből finanszírozza a működést, ami azért nem lehet túl hoszzú távú, maximum pár hét haladékot jelenthet szerintem.

wish
 
 


Sziasztok!

Remélem nem haragszotok, hogy így ismeretlenül " betolakodom" közétek...Én is a Kaáliba jártam, és már lombik előtt voltunk, mikor csoda folytán természetes úton megfogant a picink!
Most 16 hetes vagyok, és szerncsére eddig minden rendben!!

Bár azt a kórházat, amit én választottam nem zárják be, én is doki és kórházváltás előtt állok...
Mégsem ezzel kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni.

Láttam, hogy korábban írtatok a pocak méretéről. Én nem vagyok egy vékony alkat-talán éppem emiatt?- de olyan, mintha semmit nem is nőtt volna. ( A csípőm is elég széles) Ráadásul csak 1 kg-ot híztam-a védőnő szerint- az én mérlegem szerint semmit. Normális ez??

A 12. hét óta nem voltam dokinál-mivel a váltás miatt még nem találtam meg az igazit.

Gondolom ti megértitek, hogy ennyi várakozás után aggódom minden-néha butaságnak tűnő- dolgon is

Köszönöm előre is a segítséget, és szép várandósságot kívánok mindenkinek!

Szeretettel: mirr-múr
mirr-múr
 
 


Mirr-múr
Normális! :D
15 hetesen nekem semmi nem látszott, 16 hetesen nagyítóval!Most nőtt 2 hét alatt egy pici poci, éppen annyi, hogy másnak is feltűnjön. Szóval most 2-4 hét az növekedősebb lesz! De olyat is ismerek, aki nagyobb /méret/, hogy 20 hetesen még alig látszott...

Kép
Kép
emma1976
 
 


Köszi mindenkinek az infókat!

napszemcsi, wish,
írtam a léghajósoknak, megpróbálok én is 18-ra időpontot kérni (bár az vasárnap, nem?) Nem szombatonként van? Vagy most átcsúszik a márc.15?

Drukkolok a Schöpfiknek és Margitosoknak, hogy találjanak v.mi megoldást!

wish,
mostanában én is borzasztó rosszul alszom, (meg több emberkétől is hallottam ezt - valami front lehet?) bár még nem a babáktól. Egyszerűen csak felébredek 2-3 körül, és 6 után tudok csak visszaaludni, amikor már kelünk... Legalább felkészülök a szopis hajnalokra! :?

napszemcsi,
húha, megjött nálad a keményedés? Nekem csak ez a jobb borda alá való befészkelődés van - néha ülni is kellemetlen.

Én hétfőn reggel megyek terheléses cukorra. Sok kedvem van... jó bunkó volt a nő, akinél be kellett jelentkezni.

KépKép
pompomlány
 
 


Éjszakák
Én 2x kelek fel pisilni, az első éjfél-egy körül van, akkor simán visszaalszom, de a második 3-4 körül, akkor van, hogy 1 órát vagy 2 nem sikerül... Akkor hajnalban chatelhetnénk :D
Én is mindig mondom a férjemnek, hogy készül a szervezetem a 3 óránként kajáltatásra :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Pomi :) vannak keményedések,de ahogy tegnap Orsitól is kérdeztem és ahogyan Ő leírta,inkább a a babákat érzem a köldökömnél,mert a bordák alatt betudom nyomni a pocakomat. :)
Volt olyan,hogy teljesen kemény volt,de az fájdalmatlan és ritkán jön elő :wink: de azért majd szerdán elmondom a dokimnak,hogy mi is a helyzet :wink:
Jó lenne ha sikerülne 18-ra időpontot kapnod a léghajóra.
Biztosan 15.miatt lesz most vasárnap!
Terheléses cukor nem egy leányálom,meginni az a löttyöt,és ráadásul az enyém összeragadt,olyan nagyon,hogy ütvefúró kellett,hogy szétszedjem a pohárba. :twisted: :? 15perc kavargatás után sikerült feloldódnia :!:
Vigyél magaddal egy 1/2 citromot,nyomd a lébe,azzal meglehet inni :wink:

KépKép
napszemcsi
 
 


Kedves Emma1976!

Köszönöm gyors választ!! Kicsit megnyugodtam...

Szeretettel: mirr-múr
mirr-múr
 
 


mirr-múr írta:Láttam, hogy korábban írtatok a pocak méretéről. Én nem vagyok egy vékony alkat-talán éppem emiatt?- de olyan, mintha semmit nem is nőtt volna. ( A csípőm is elég széles) Ráadásul csak 1 kg-ot híztam-a védőnő szerint- az én mérlegem szerint semmit. Normális ez??

tényleg butaság ezen aggódni :lol: teljesen normális.
első babánál simán lehet, hogy csak akár a 18. hét fele kezd el nőni a pocak.
én ikrekkel is csak 2 kg-t híztam a 20. hétig.

ne aggódj.

anno a fiúkkal - már jó párszor leírtam- hogy a 26-32. hét között 1 grammot nem híztam és a pocakom sem nőtt egy cm-t sem. és ők ennek ellenére tök normálisan fejlődtek.

szóval ne aggódj :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kedves icsilya és picúrok!

Köszönöm a megnyugtató szavakat! Sajnos nem volt időm végigolvasni a korábbi hozzászólásokat, csak átfutottam 1-2 oldalt! De most már megnyugodtam. Csak a védőnőm állandóan beparáztat pl. ezzel a pocknövekedéssel. Most meg azzal, hogy mozog-e már a baba? Aztán hozzáteszi, hogy nem baj, ha nem mozog, de akkorra már késő, és rámhozza a frészt, úhyhogy emiatt is parázok..

Üdv: mirr-múr
mirr-múr
 
 


Mirr-Múrr
Na, ezek a védőnők :twisted: Erről is már leveleztünk itt, néha bazi fárasztóak! Van a tiédnek gyereke? Mert 1. gyereknél 16 hetesen a legritkább, hogy vki érzi!!!! Én 1-1,5 hete vmi mosztoszkálást éreztem, de csak szerda óta tudom, hogy melyik a baba. És ez még viszonylag korai, 18-20 hét között teljesen normál az első mozgásokat érezni!

Kép
Kép
emma1976
 
 


Mirr-Murr :)
Gratulálok a meglepi babához :)
Fog nőni a pocakod ne aggódj :) Én a 16 hétig egy kilót híztam, de csak örültem neki :) És akkor volt kb, hogy vettem terhesgatyát, mert már szűkek voltaka régi nadrágjaim.
Motoszkálás 17. héttől éreztem, rendes rúgást meg a 19-től. Úgyhogy nem vagy lemaradva semmivel. Egyébként sok helyen azt olvasni, hogy az első trimeszterben nem nagyon szabad még hízni a kismamáknak. A baba még olyan pici, hogy nem növel sokat a súlyon, egydül a megnövekedd vérmennyiségnek van valami többlet súlya, tehát amit akkor hízik az ember, az tényleg javarészt zsírpárna. Úgyhogy én megdícsérlek a védőnőd helyett.

Pompi :)
Nekem azt mondták, hogy a hosszú hétvége miatt tették vasárnapra az előadást. De jó lenne, ha te is tudnál jönni :)

Voltam a dokimnál. Azzal bíztatott, hogy sem tud mondani semmit. :? Azaz, annyi kis poztívumot tudott mondani, hogy olyan kórházaknak, amiket teljesen bezárnak (pl Nyírő), már kiadták, hogy március 15-től nem vehetnek fel új beteget. Nekik ilyet még nem mondtak egyelőre, de hát ez semmit nem jelent sajnos.
Egyébként a méhszáj zárt, minden ok. Azt mondta, mivel jövő héten már a 36 hetet töltöm, ha gondolom, akkor menjek CTG-re :shock: , de legkésöbb két hét múlva már muszáj mennem. Szóval jön a finish...

wish
 
 


Csajok
12-től 3x-4x bekeményedett a pocim. Még sosem volt ilyen, és kicsit megijedtem. Most sem vagyok teljesen jól Amilyen lökött vagyok, MG sincs nálam, és a reggeli adagomat is elfelejtettem bevenni.
Haza mennék, de az 40 perc vezetés! Az sem esne most jól.
Basszus, mi ilyenkor a teendő???????????????

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma :)
Megkérsz valakit, hogy hozzon a patikából, te meg munka helyett nyugiba teszed magad legalább egy fél órára, amíg nem szívódik fel a magnázium. Ha jól vagy már, akkor meg szépen hazamész.
És próbáld meg nem stresszelni magad.

wish
 
 


Ha nincs patika aközelben, akkor vetessél Plussz magnéziomot és igyál meg két pohárral, azt általában közértben is lehet kapni.

wish
 
 


Sziasztok lányok!

Bocsi egy kicsit off leszek....
Nem is tudok nagyon visszaolvasni :oops:
Szóval sajnos az életem a feje tetejére állt. Azokután hogy tavalyelőtt apukámat, tavaly az ikreimet vesztettem el , most kiderült hogy anyukám rákos... :cry: Nagyon nehezen viseli... nem csak ő hanem én is.... Rengeteget bőgök, állandóan feszült vagyok stb... Aki vesztette már el valamelyik szülőjét az biztos tudja hogy miről beszélek.
A lényeg a lényeg... mi lezs így az én babócámmal???? Nagyon nehezemre esik még rágondolni is :( . Minden gondolatom anyukám körül forog. Nem tudom picúrral tartani a kapcsolatot annyira zavart lettem. Ettől a rengeteg stressztől lehet valami baja? Mert pesrze mindenhol azt olvasom hogy még akár fejlődési rendellenessége is lehet ettől. Én is tudom hogy nagyon fontos a magzati kor. De mit csináljak ha ilyen rút szituációba hozott az élet??? Ti mit tennétek?Éjszaka csak Pipolphen tablettával tudok elaludni mert 5 percenként rámjön a szívdobogás... Bocsika hogy nyavajgok... Végső kétségbeesés miatt írok ide... Mit tehetek a babócámért? Vajon igaz hogy zaklatott lelkivilágú lesz felnőtt korára? Volt a környezetetekben már ehhez hasonló? Tényleg ezerszeres bocs... Fontos lenne a véleményetek...
Előre is köszönök mindent!
Ölelek mindenkit és legyetek boldogok mert jön a tavasz!!!!

Zsu!

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Zsuska
Kimondhatatlanul sajnálom... Nagyon hiányoltam, hogy miért nem írsz, de így most már értem.....
Ilyet nem, de olyan lányt ismerek, aki a terhessége elején a baba apukáját vesztette el.... képzelheted mekkora tragédia.... nem tudom, hogy szedte össze magát (én már csak később ismertem meg), de a gyermeke 10 éves és nagyon vidám, kiegyensúlyozott, fantasztikus ember. EZ az össz, amivel bíztatni tudlak.

Wish
Köszi!
azt hiszem elmegyek én MGB6-ért 1 óra múlva, és vissza sem jövök

Kép
Kép
emma1976
 
 


mirr-múr írta: Csak a védőnőm állandóan beparáztat pl. ezzel a pocknövekedéssel. Most meg azzal, hogy mozog-e már a baba? Aztán hozzáteszi, hogy nem baj, ha nem mozog, de akkorra már késő, és rámhozza a frészt, úhyhogy emiatt is parázok..

nekem is nagyon okos védőnőd van :twisted: :twisted: tele van ilyenekkel a topik.
a mozgáson se agódj. Az nagyon függ attól, hogy hol tapad a lepény. Egy első falon tapadónál még a 22. héten is normális, ha épp nem érzed 1. gyereknél. A pocak meg nő ahogy nő... ezen aztán tényleg nincs mit aggódni.
engedd el a füled mellett amit mond, és próbálj meg kicsit máshogy állni az egészhez, mert így a terhességet és a csecsemőkort is nagyo könnyű végigaggódni.
annak meg sok értelme nincs.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


emma1976 írta:Csajok
12-től 3x-4x bekeményedett a pocim. Még sosem volt ilyen, és kicsit megijedtem. Most sem vagyok teljesen jól Amilyen lökött vagyok, MG sincs nálam, és a reggeli adagomat is elfelejtettem bevenni.
Haza mennék, de az 40 perc vezetés! Az sem esne most jól.
Basszus, mi ilyenkor a teendő???????????????

front van, ne aggódj! ez a fő teendő.
szerintem menj haza és pihenj le, igyál egy pohár bort. :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsu Drága!!!
Tudod, hogy én is nagy jelentőséget tulajdonítok a magzati létnek... de ezt sosem szabad szó szerint venni!
A babák már pocakban is hihetetlenül okosak - ezt látom Lilin is - ha érzik, hogy most nem lehetnek ők az elsők, akkor visszahúzódnak. Ha fáradt vagyok, akkor Lili is tökre nyugiban van, és 1 bejelentkezésen kívül nincs nagyjelenet.
Nem lesz semmi baja, nem lesz ettől sérült. A lényeg, hogy beszéld meg vele, tudja, miről van szó... és tényleg ne aggódj ezen!!!!
Nagyon drukkolok Nektek. (off: sajnos semmi infóm nem lett, azért nem is tudtam mit írni azóta sem... de még 2 körön kérdezősködöm on.)

ha a baba megszületik, akkor is egy csomó mindent be lehet még pótolni, akkor kell őt majd igazán babusgatni.
A baba-mama kapcsolat is főként kint alakul.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: