Új privát üzeneted érkezett!

TTTiszta hülye a bill.

Már elúszott valamim, mert nem tetzett neki a ctrlC.

Márti, az analízisek alapján nem jön szóba. Krisztának csak az alsó végtagjain van néhány egyedülálló folt. Ha felkel, megpróbálom lefotózni. Most afelületi gomba lehetőségénél tartunk, amit a kenőcs el kellene, hogy múlasszon. Ha mégsincs eredményy akkor megyünk továbbbb. A kálciumt milyen formában kell, lehet adni?

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Én Ildikó javaslatára calcium sandozt adtam neki 2x 1 felet vízben feloldva!!!
De a gomba az ilyen pirosas dolog nem????A pötyik nem színtelenek????? :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Drága Flóra és Marci! Nagyon boldog első születésnapot kívánunk nektek! Hosszú, boldog életet, sok vidámságot!

Edith, nagyon örülök, hogy minden lelet negatív lett. Ez jó hír, de még mindig nem tudod akkor a pöttyök okát. :?

Márti, és milyen éjszakátok volt? Az azért jó, hogy csak hőemelkedése van. Szerintem is hívd fel a dokit, hátha kivételesen mond valami okosat.

Andi, jó, hogy csak a nyáltól piros a kis szájuk.
Az Ádámnak a fütykösén volt egy piros folt, bekentem és elmúlt. Aztán megint előjött. A múltkor mikor a dokicsajnál voltam megmutattam neki, azt mondta a fogzás miatt erősebb a pisije, az csípi ki. Nem komoly, kenjem és elmúlik.
Úgyhogy ez a nyamvad fogzás elég sok mindent tud okozni.

AZ ÁDÁM FELÁLLT! Az előbb a járókában. Már jó pár napja csak térdelni hajlandó, az ücsörgés már meg sem kottyan.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 

 
 

Sziasztok!

Flórának, Marcinak nagyon-nagyon boldog és szép első születésnapot kívánok!

Márti, jó hír, hogy javulnak a pöttyök! és hogy Szonit sem verte le a lábáról ez a kór (bármi is legyen az)!

Edith, az ekcéma nagyon sokféle formát ölthet, de alapvetően a száraz bőr, bőrpír és elég jellegzetes foltok a főbb bőrtünetek. Samu esetben ezek 0.5-1 cm átmérőjű, picit érdes felületű, hol halványabb, hol pirosabb foltok voltak - nem szabályos kör alakúak. Ja és neki volt a felkarján és a hátán-derekán. A nyaka pöttyös lett, amikor a foltok kijöttek. Az ekcémás tüneteke általában enyhülnek a hidratálás hatására (persze színezék, meg illatanyagmentes hidratló krém kell ilyenkor).
Szóval az általad leírtak alapján tényleg nem valószínú, h Krisztánál ez van. Nála az elmúlt napokban nem történt változás?
Billentyűzetet sajnálom, úgy tünik mostanában rájuk jár a rúd (ld. Barbi esetét is).

Zsu, kedves vagy a zenélő csodaajándékkal (babaszoba), de szerintem nem ugyanolyat fogunk venni (valahogy az az érzésem, h 2-3 napig lenne vicces, aztán ott árválkodna a sarokban) - szóval valami kisebb (jobban elpakolható) zenélős / hangkiadós szerkezeten gondolkodom. De a javaslatokat szívesen fogadom!

Megyek dolgozni, leadási határidőm van, és fogalmam sincs Samu meddig hagy ezzel foglalkozni!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Barbi, Ádámnak óriási gatula a felálláshoz! Látod milyen gyorsan pörögni kezdtek az események nála?

És Edith, még valami: nekünk a dokinéni szokott felírni calcium-injekciót, azt kellett megitatni Samuval napi egy adagot (pl. amikor totokgyuszi volt, meg náthás tünetek - ugyanis a nyálkahártya duzzanatot is nagyon jól leviszi)


Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönjük a köszöntéseket!

Barbi!
Óriási gratula Ádám baba felállásához. Azért nem semmi, hogy milyen tempót diktál. Eszméletlen ügyes.

Edith!
A Calciumot mi is mindig ampullában kapjuk, azt szoktam fecskendővel kiszipókázni, és kiskanállal nekik adni.

Márti!
Mi újság azóta Szonival? Ugye nem ment feljebb a láza?

Andi
Kép
zsandi
 
 


BOLDOG SZÜLINAPOT A "KIS" IKREKNEK! KÍVÁNUNK NEKIK HOSZZÚ, BOLDOG ÉLETET!!!

Barbi, nagy gratula álldogáló Szépmszeműnek! Csókolgasd meg azt a szöszke fejecskéjét helyettem is.

Márti, az jó hír, ha jobban van a kiscsaj, remélem már nem is rosszabodik. Közérzete milyen? Mond meg neki, hogy puszilom. A még mindig pöttyöskét is csókolom.

Évi, jó munkát.

Edith, furák ezek a foltok. Nem lehet, hogy száraz a bőre? Az is járhat foltokkal. Bocsi, de még nem volt időm visszaolvasni rendesen, lehet, hogy ezt már kizártátok...

KépKép
kgiulia
 
 


Szoni nagyon jól van, ugyan olyan kisördög mint eddig!!!!! 8) :lol: :wink:
Remélem csak ennyi volt!!!! :roll:

Barbi:egyem a kis husiját az Ádámnak!!!!Sok sok puszi neki!!!!Dagad a melled a büszkeségtől remélem!!!!! :lol:

Évi:nem tudom van-e olyanotok az első könyvem vagy mi a neve, lehet lapozni , műanyag és ha a képekk mellett megnyomja a gombot akkor elhangzik hogy mi a neve!!!És van rajta 1 gomb ami dallamokat játszik, meg van ilyen baba laptop azt is szeretik az enyémek....nem tudom milyenre gondolsz konkrétan???!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Pusszancsokat átadtam, köszöni szépen. Cserébe jól belemart az arcomba. :?
Hihetetlen, hogy az utóbbi 3 héteben mennyi mindent csinál, rohamosan fejlődik. De az értelme is, már mond vissza szavakat, csip-csip csókázik, pedig csak párszor mutattuk, indiánkiabálást csinál ( a szája elé teszi a kezét majd elveszi és úgy kiabál, igen erre az okos anyja tanította :lol: :wink: ) . Napról napra változik, ami ugye nem újdonság, de most hirtelen csinált mindent.

Na megyek, mert szerintem a Susy játékával akar játszani, ez a büdös dög megint odavitte neki.
És megyünk tornázni is, úgyhogy sűrű napunk lesz.

Évi, azt akartam neked írni, hogy mi is elkezdtük a 90 napos fogyit. Szintén mindketten csináljuk. Tegnap sikeresen túljutottunk az első napon! :wink:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok!


FLÓRÁNAK ÉS MARCINAK NAGYON BOLDOG ELSŐ SZÜLINAPOT KÍVÁNOK!
Kép

SOK-SOK PUSZI NEKIK!

Edith,
gyerekkoromban nálam is a hajlatokban jött ki az ekcéma.Az első terhességemkor és azóta is különböző helyken(ujj,alkar,comb)örvendeztet meg. :(
A leírásod alapján lehet gombás fertőzés is.Ha jól vettem ki a soraidból most erre kaptatok krémet!Remélem nem sokára már a múlté lesznek a foltok!
A calciumot én is injectió formájában adom a gyerekeknek,ahogy Zsandi is írta.

Márti,
örülök,hogy Szoni jól van. :) Akkor egy kis gyomorrontás lehetett,nem?Zsombi pöttyei akkor már halványulnak?

Barbi,
gratula Ádámnak a felálláshoz. :lol:

Pusz

Timi
Kép

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Csajok!!!!!
A national geographic-on volt most egy műsor, a közepén kapcsolhattam oda.Bentről a pocakból figyelték az ikerterhességeket!!!!2-es 3-as és 4-es ikrek is voltak én csak a szülést láttam, de valami csoda volt tényleg ahogy ezek a csöppek együtt fejlődtek a pociban, összeért fejük mintha összebújtak volna amelyik egy burokban volt....jaj csuda jól esett látni őket!!!! :lol: :lol: A 4-es ikrek mind lányok voltak 8) 1kg körül születtek, a 2-esnél a kisfiú 3 kg fölött volt :shock: és a hármasnál 2 kg fölött volt mindegyik baba!!!!
Timi!!!Olyan jó lehet neked, hogy ilyen szép szakmád van!!!!
Igen múlnak a pöttyök :lol: :lol:
Szoni megint alszik fél 6kor kelt reggel :? , a pöttyös drágám is kidölt 10-kor ő már 5 kor kukorékolt!!!!! :?

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti!
Örülök, hogy jól van Szoni, meg a kicsi fiad pöttyei is halványodnak!
Az ikres műsort láttam, febr. közepén adták le először, én nagyon készültem rá. Még jópárszor menni fog, akit esetleg érdekel.
március 2. Péntek, 9:00
március 2. Péntek, 14:00
március 11. Vasárnap, 16:00

Andi
Kép
zsandi
 
 


Ja, van ennek a sorozatnak egy másik része is, az a "szingli" babákat mutatja be, Élet az anyaméhben címmel. Az viszont febr. 23-án volt szintén a NG-on, talán majd még leadják egyszer.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Zsandi:akkor a 2 órásira én is rákészülök, ha nem jön közbe semmi :lol: , vagy max. felvesszük!!!!Apa már úton van haza, csak beugrik a kajajegyekért! 8) Imádom a péntekeket...egyenlőre :roll: :lol: Zsolt meddig lesz??????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Én pont ma reggel szúrtam ki, hogy lesz az ikres változat, szóltam is Julcsinak. A "szinglist" láttuk már többször is.

Milyen az új vonalzó? Most készültem el vele.
Vendég
 


De ha már a tv műsoroknál tartunk, a Spektrumon kezdődik nemsokár Az embergyerek c. sorozat. Én még nem láttam, de nem hangzik rosszul. Az első két rész időpontjai:
Az embergyerek #01 - Sétálunk, sétálunk...
03.10. 20:45 | 03.12. 09:15 | 03.15. 08:05
Az embergyerek #02 - Gondolkodom, tehát vagyok
03.17. 20:50

És itt a tartalom:
Csecsemőkorunkban nem vagyunk annyira gyámoltalanok, mint sokan gondolnánk. Az egyévesnél fiatalabb gyermekek hatalmas tanulási és kommunikációs potenciálját a tudomány csak mostanában kezdi felfedezni. A BBC díjnyertes dokumentumfilmsorozata, az Embergyerek (The Baby Human) frissítően új látásmóddal tekint a csecsemők fejlődésére, miközben szórakoztató narrációval ad képet a tudomány mai állásáról, jobban mondva haladásáról. Az első rész a mozgásfejlődéssel foglalkozik: hogyan emeli fel először a fejét a kisbaba, mikor tud megfordulni, hogyan tanul nyúlni a tárgyak után, majd végül sétáni.A második rész a gondolkodás fejlődését mutatja be: miként észleli a kisbaba az embereket, a tárgyakat, a mintázatokat, hogyan vezet mindez az én-tudat kialakulásához.Végül a harmadik rész a kommunikáció alakulását ismerteti: hogyan lesz a sírásból, gügyögésből, mutogatásból nyelvhasználat?A sorozat második hármas epizódja a gyermekek fejlődésének három új szempontjával foglalkozik:To feel: milyen érzelmi skálákat élnek át a csecsemők, kisgyermekek, és hogyan tanulnak meg uralkodni érzelmeik felett?To belong: ez az epizód feltárja a kisbabák társas énjét: az anya és gyermeke között már nagyon korán kialakuló kötődést, majd a kisbabának a családtagokra, gondozókra stb. is kiterjedő kapcsolatrendszerét.To relate: ez az epizód feltárja azt az egyedülálló képességünket, hogy képesek vagyunk megérteni más emberek érzéseit.

Bocs az offért. :oops:

Andi
Kép
zsandi
 
 


Márti!
Apa ma felmérőt ír, szerinte ma is 4-ig lesznek (tegnap végeztek 3-kor), én azért reménykedem. A lakás romokban, a gyerekek nem partnerek a rendrakásomban, pedig holnap banzáj.

drev!
Szuper az új vonalzó és az avatar is.
Látom a sátrat is. Milyen volta fogadtatás? Lehet ma mi is összerakjuk nekik, hogy azért ma is kapjanak ajándékot, ne csak holnap, mégiscsak ma van a nagy nap.

Andi
Kép
zsandi
 
 


A fogadtatásról Julcsi tudna nyilatkozni, mire én hazaértem már birtokba vették, Livi össze-vissza vetődget benne, a haja meg égnek áll az elektromosságtól. :lol:
Vendég
 


Aranyos lehetett. Márti képén is láttam anno, hogy Szoni haja is tele lett elektormossággal, nagyon ari volt. :D Akkor ezt mi sem ússzuk meg, majd megpróbálom elkapni a pillanatot, ha lesz.

A vetődésről jut eszembe: nálunk mostanában a legnagyobb móka: ágyon, kanapén ugrálás, vetődés, hempergés. Teljesen átszellemülnek, ha felkerülnek, haláliak. Flóra vetődik hatalmasokat, és visítva röhög rajta, Marci meg hempereg megállás nélkül. És Marci rájött, hogy kell a kanapéra felmászni. :shock: Szerencsére csak akkor csinálta eddig, ha mi is ott ültünk. Viszont lejönni már mindketten le tudnak tolatva, csak szokszor megfeletkeznek róla, úgyhogy tudnának hatalmasakat esni, ha nem lennénk résen.

Andi
Kép
zsandi
 
 


NA, 1 órás szunya után felkeltek a manóim, én meg persze nem haladtam semmit, mert nem nagyon mertem zörögni. Most megpróbálom őket rávenni, hogy szabadfoglalkozás legyen. :roll:

Andi
Kép
zsandi
 
 


Tornázni nem jutottunk el, az okos drágám a zsebében felejtette a kocsikulcsot, így kocsi van, kulcs nincs. :x
És ha már úgyis felhúztam magam, összeraktam a befizetendő csekkeket.
Hát... Nem lettem jókedvű! Sőt, sírhatnékom van.

Árpi, nagyon jó a sátras kép. Tetszik nekik?
Julcsikám, ha lesz egy perced kérünk szépen képet a csajszik új csilli-villi szobájáról!

Ekcéma: az öcsémnek a tejtől jött elő, már egészen pici korában. Leginkább a hajlatokban, de nagyon csúnyán. Úgyhogy neki vigyáznia kell a tejfélékkel. (ezért várunk még az Ádámnál is). Viszont pár éve az én arcomon is jelentkezett, de nálam inkább a hideg hatására. Nyáron semmi gond, de télen állandóan kennem kell a spéci krémekkel.
Pár éve a bőrgyógyász felírt egy csodakrémet, gyógyszertárban keverik ki. És hozzá megkaptam a megfelelő jótanácsokat: ne egyek tejes dolgot, csínyán bánjak a hússal, sóval, fűszerekkel...
Ha ezt mind betartanám csak követ meg füvet ehetnék. Úgyhogy alkut kötöttem vele, én eszem továbbra is azt, ami jólesik, cserébe ő felírja mindig a krémet. :wink:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


JA, és a repertoárunk:
Pá-pá, süti-süti, csip-csip csóka, ezeket mutatják (főleg Marci, Flóra csak ritkán, ha kedve van), ha mondom, hogy hol a duda, dudálj, akkor Marci odamegy a bébitaxihoz, és dudál, amire már fel tud ülni. Simán értik a játékok neveit és néha oda is hozzák, és megmutatják, hogy hol van az okos fejük. Ezt egyébként mindig először szétnézve keresik a hol szócskára. :)

Andi
Kép
zsandi
 
 


Tudom nem rólunk akartatok képet látni, de apa engedélyével felrakok egy reggeli sátorozós fotót a 3 "gyrekemről"!!!! :lol: :wink: 8)

Kép

Zsandi:csuda ügyik a manóid!!!!
Zsombi már kacsintani is tud és utána vigyorog ezerrel mint ahogy a puszi után is!!!!Tündéri a 4 fogával!!!!!

drev:jó a vonalzó, de az avatar még jobb!!!!A vonalzón is frissíthetted volna a fotót!!!!! :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Barbi:sírjunk együtt...én is most utaltam el a sürgős csekkeket!!!!
A többit még meggondolom!!!! :roll: :?

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


MARCINAK ÉS FLÓRÁNAK NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNOK!


Nem bírtam még visszaolvasni semmit, kicsit sűrű a napunk és Apa csak holnap jön haza Olaszból.

Voltam az oviban és eléggé magam alatt vagyok. A 27 fős csoportból 11 volt oviban, a többi beteg. Egész napos tüsszögéssel kezdődik, majd brutál orrfolyás és köhögés, majd a 3. napon kötőhártya gyulladás lesz. Az meg nem reagál semmi szemcseppre, majd kifolyik a gyerek szeme. Szóval ovi elhalasztva megint. Annyira fáradt vagyok már, olyan jó lett volna egy kis pihenés egy gyerekkel.

Kezdem a visszaolvasást!

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Sziasztok!


MARCINAK ÉS FLÓRÁNAK nagyon sok boldogságot, egészséget, gazdagságot kívánunk 1. szülinapjuk alkalmából :)

ÁDÁM babának óriási gratula az új tudományhoz !!!!



Barbi, ez nálunk is így volt ám :) Kata szept. 18.-án kezdett el mászni, 22.-én felült, 2.-án meg felállt. Csak nálatok eltolódott ez az ugrásszerű fejlődés :) És pont ezért mert később kezdte, lehet egy hónap múlva már menni fog :)

HOlnap nálunk is őrültek háza lesz, mert jön a nagymamám (ő még nem volt nálunk) Apa+Pankuc, ami tudjuk Pankuc+Bence= örjöngés, Apa megy Orsiék lakásába parkettázni, neki ebédet kell vinni, segíteni stb, erre az én édes férjem hát nem vendégeket hívott???? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Én úgy kiakadtam :( Jah tegyem hozzá, hogy van összvissz 3 ezer ft-unk :shock:

ááááááá. Na mindegy, most raktuk rendbe Kata szobáját, Bence pakolja az övét, én meg megyek mosogatni :(

Csekkek: Nekünk még csak a fűtés jött meg, az nagyon kellemes meglepetés volt :) A múlt havi 28.208 ft volt, az ehavi meg 17.600 :) Mert végre vonják a támogatást. 14e ft volt az ehavin a támogatás...

De én is ideges vagyok, mert ugye a február 28 napos, ennek köszönhetően az én uram 1 nappa lkevesebbet dolgozott :( Az minusz 13e ft :(

Ez a sátor nagyon szuper!!!! Csak fogalmam sincs hogy hova tenném :(

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Na csak lementek a dokihoz, mert most megint kicsit ment feljebb a hője, nehogy hétvégére legyen nagy gubanc!!!Ahogy sejtettük vírusos dolog, lázcsillapítás ha lesz.ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉs most kellemesen csalódtam írt fel egy SODIORAL nevű ásványi anyagokat és inulint tartalmazó speciális gyógyászati célra szánt tápszert.Na nem olyan sűrű, csak ugye ha nem eszik márpedig nem igazán van étvágya akkor is hozzájusson a megfelelő anyagokhoz!!!No ez van!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, puszilgasd meg helyettem azt a gyönyörűséges lánykádat :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Mártikám,
akkor mielőbbi gyógyulást!Mennek a gyógypuszik Szoninak!!!
timiban
 
 


Márti!
Jó, hogy elvittétek, biztos, ami biztos. Örülök, hogy kellemesen csalódtál a dokiban. Gyors gyógyulást kívánok Szoninak.

Apa itthon van! Juhééé!

Továbbra is köszönjük a köszöntéseket!

Edit!
Sajnálom az ovis helyzetet, akkor tényleg jobb helye van most Barnusnak otthon. Elhiszem, hogy szívesen szusszantál volna kicsit egy gyerkőccel. Lassan jön a tavasz (nálunk most nem úgy néz ki), és akkor talán vége lesz a sok betegségnek.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Na apa elővette a pék- cukrász kis füzetét, és most abból csináltuk a Quiche tésztáját(úgy tűnik 2 hetente ez lesz a menü :lol: :lol: :lol: ), bemásolom mert apa szerint ez így jól összeáll, persze a másik is, de hátha érdekel valakit:
Tésztához 25 dkg liszt, 1 tojás sárgája, 15 dkg vaj, só, és kb. 1dl tej- 1 órát érdemes hűtőben pihentetni.
(azt csak zárójelben és halkan írom, hogy nem kötözködni akarok Évi!!!! 8) )

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Persze hogy nem fejeztem be a mai határidőre a munkámat - Samu nem igazán hagyta... Persze az én hülyeségem, miért hagytam mára... No mindegy, kaptam a hétvégére haladékot, ami egyrészt jó, de így dolgozhatok a hétvégén :(

Márti, jó a kép a három gyerekedről! És meg mertétek változtatni a kőbe vésett quiche receptet?! :shock: :D

Edit, sajnálom, hogy Barnus nem tud oviba menni. De igazad van, ha ilyen sokan betegek, akkor ne kockáztass! Néhány hét múlva már biztos jobb lesz a helyzet!

Vettem Samunak hangkiadó laptopot az Auchnban - kicsi, nem túl drága (2500 körüli), és nagyon-nagyon tetszik neki. Ez a szülinapi előzetes (nyilván nem bírtam ki, hogy ne adjam oda neki)...
És míg vásároltam, apával voltak itthon és tett 2 darab önálló lépést!!!
Megyek, kezdődik az esti szertartás!
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Visszaszívom!!!!! :oops: Nem lett jó a tészta, ne kísérletezzetek!!!!! :? :oops:

Évi:örülök , hogy jó játékot találtál a Samunak, azt a Zsombi is imádja!!!!! :lol:
És gratula az első lépésekhez!!!!!Nagyon ügyi!!!!

Szoni 18 órakor 39 fokos volt :cry: , szóval annyira nem enyhe a dolog :? !!!Remélem azért pihentető éjszakája lesz! :roll: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Ismét helyesbítek :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: jó lett a tészta csak nem jó hőfokon sütöttük így ismét alápörköltünk és isteni lett!!!!! :wink: Azt hiszem ezt nagyon nem lehet elrontani!!! :lol: 8)

Ja fotóztuk ma a Zsombit, mert a Szoninak is van egy egyensúlyozós képe, mikor elkezdett járni...tudjátok mint az alvajáróknak úgy elöl van a 2 karjuk!!!!Szóval gyereket beigazítottuk, jött felém apától ....tett egy lépést és elhasalt a földön!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: De a pillanat meglett örökítve....úgy röhögtünk a Rolanddal, hogy a Zsombi csak pislogott és ő is elkezdett nevetni!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!


Flórának és Marcinak nagyon sok boldogságot kívánok születésnapjuk alkalmából!





Nem tudtam ma jönni,mert ma volt a nagypapa temetése,utánna meg itt maradtak az anyuék meg a tesóm.Anyuék 6-kor mentek el,azóta meg megy a rendrakás,konyha tisztába tétele,mosogatás /hurrá ezt már nem nekem kell végeznem!! :lol: / ezerrel.De legalább már a fiam alszik,egy kis csend van végre :roll: .

késöbb még megpróbálok visszaolvasni és jönni egy-két szóra.
bibolya
 
 


Márti, sajnálom, hogy Szoni lázas lett! Jobbulást kívánok neki!
Örülök, h az új quiche is müxik :)

Itt van a laptop, ami Samut úgy lenyűgözte, itt már több mint fél órája szórakozott vele! (és nem az enyémet akarta csapkodni :) )

Kép

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!

Nekem nagyon jó kedvem lett igy koránjában,mert felhúztam a rolókat és nálunk 7 ágra süt a nap.Igazi tavaszi nap elé nézünk./remélem/.

Márti-hogy van Szoni?Remélem jól telt az éjszakátok.
Tegnap nekem is mondja a barátnőm ,hogy a kisebbik gyerekének /mindjárt 3 éves/ reggel óta ingadozik a hője.Egyszer rázza a hideg,máskor meg már semmi baja.Mire eljutnának a hőmérőzésig /mármint hogy hagyja magát/ addig már kutya baja.De azt mondja,hogy látja a gyerek szemén,hogy valami nem stimmel nála,de fél órás -órás időközönként igy ingadozik.Hát kiváncsi vagyok mi lesz belőle,mert szerdán náluk voltunk egy pár órát.

Késöbb folytatom,mert a fiam szét püföli a gépemet.Azt hiszem,nekem is Éva nyomdokaiba kell llépnem,és nekem is kell egy gyereklaptop.
bibolya
 
 


Évi:szuper ez a kép!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: Látom nagyon bejött a Samunak!!!!!!!!!! :wink:

Szoni hajnalban megint lázas volt, sírva ébredt, hogy aludni akar!!!! :? :( Magunk közé vettük, aztán ffél 8ig aludtunk!!!! :shock: Zsombit apa hajnalban valahogy visszanyomta én nem is értem!!! :shock: Azt hittem reggel , hogy ő is beteg!!!!!!!!!!!!! :? De eddig semmi :roll: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti-remélem semmi baja a fiadnak-csak tán rájött,hogy milyen jó ha anya egy kicsit pihentebb. :lol: .De lehet,hogy csak rájött hogy milyen jó az alvás. :lol: :roll:
bibolya
 
 


csajok egy körkérdés:nektek mennyi tápot iszik a manó 1 nap,és milyen elosztásban?
Nekem már ez a 3-ik nap ,hogy reggel kb 60-80 ml-t iszik a 2 dl helyett,este meg olyan 150 ml-t a 230-250 helyett.Nem kevés ez a 2 dl tápszer naponta?
bibolya
 
 


Tápi:én 240-et csinálok mindíg, reggel nem igazán eszi meg, és este sem mindíg,de van hogy megeszi és van hogy csak 150-et!(ezt jól megmondtam!!! :oops: )
Szerintem ennyit esznek amennyit szeretnének, beletömni úgysem tudod, eszik-iszik mást is, így nem lehet gond!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


szóval enniyt=annyit :lol: :lol: :lol: :lol:
Túl aludtam magam 8) 8) 8)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


ilyet nem szabad mondani,hogy túl aludtam magam,mert még meghallják a gyerkőcök és holnap megint hajnalban kelnek.
bibolya
 
 


[quote="bmo"]Ismét helyesbítek :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: jó lett a tészta csak nem jó hőfokon sütöttük így ismét alápörköltünk és isteni lett!!!!! :wink: Azt hiszem ezt nagyon nem lehet elrontani!!! :lol: 8)

Márti-milyen hőfokon sütöttétek?Nekem elektromos sütöm van /most vettük ezt is 2 hete és még nem nagyon találom el,hogy mit milyen fokon és mennyi ideig kell sütnöm/ és gőzös sincs hogy ,hogy süssem.Tudnál segíteni?Vagy valaki ,aki már megcsinálta?Ezt szeretnék ebédre.
bibolya
 
 


Azt volt a baj, hogy 160-on sütöttük, mert úgy felejtődött (előtte sütit sütöttünk) és ezt 180, de inkább 200-on kell ,azt mondta a párom!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!
Foglalt volt a gép eddig, nem tudtam jönni. Most is csak beugrottam, és mics'a finomságokra jövök ide! :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:
De képzeljétek, én is fincsiséget készítek, most éppen spenótos lepényt. (Már annak fincsi lehet, aki szereti a spenótot. :roll: ) Kitaláltam, hoyg István is azt eszi, amit én, így nem kell külön főznöm mindig kaját, talán esetleg csak az ő adagját megpótolom valamivel.
nem írom le, hog hogyan csinálom a lepényt,. mert most készítem először, és tudnom kell hamarabb, hoyg finom-e vagy sem! :roll: :oops:

Márti, remélem, nincs baj a gyerekekkel! Sok-sok puszit küldök mindkettőnek! :)

Ibolya, volt egy időszak Krisztánál, amikor alig volt hajlandó elfogadni valamennyi tápszert. Akkor én is paráztam, mert más tejterméket még nem evett, csak nagyritkán egy kis túrót. És este egyszerűen nem akart enni. Persze, 2-3 óra múlva már ordított az éhségtől, és akkor megevett kb. 150 ml-nyi tápszert.
Gondoltam egyet és este tejpéppel etettem meg.(Mert nem volt dolog, hoyg minden éjjekl ébresztett az éhség miatt) Tejpép utánra készítettem nagyon kevés tápszert (ált. 60 ml), és lehet, hoyg megitta. Ez a rend maradt azóta is, csak lehet, hoyg estáre már nem mindig tejpépet eszik. Pl. múltkor lekváros palacsintát evett, szinte egy egészet. :)
Na, és akkor a konkrét válasz: azóta újra issza rendesen a tápszert, reggel kb. 200-210 ml-t iszik, este pedig, ugyanennyit, ha nem tejpépet vacsizik, és 100-130 ml-t, ha tejpépet eszik. (abban is van 3-4 mérőkanálnyi tápszerpor.)

Látom, a csajok nagyrésze pihenget. Jól is teszitek. :) :P
Ebéd után mi is megyünk sógornőmékhez. ott is alszunk, úgyhoigy ha addig nem is, de hétfőn leszek. :)
További kellemes hétvégét mindenkinek!

A bulizós egyéveseknek és meghívottjaiknak pedig nagyon szuper szórakozást! :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Ibolya, szerintem ne aggódj, hogy mennyi tápit eszik Mr. Tökmag. Bízz benne. Tudja ő, hogy miből mennyire van szüksége. (Oké, mondom én, mert én is paráznék... :lol: ) Szóval mivel már sokfélét eszik tuti megkapja a neki szükséges vitaminokat és tápanyagokat. A tápi csak erre rásegít. Szerintem ha nem eszik többet akkor nincs rá szüksége. Nem lehet, hogy uzsira nagyon tartalmasat eszik és azért nem eszi meg, mert nem éhes? Esetleg lehet, hogy most ilyen periódusban van? Mert nálunk ilyen is előfordul, Livi egy ideig jól eszik, aztán meg alig. Ő születése óta így működik. És ha nem sír fel éjjel, hogy éhes, akkor most ennyi tápira van szüksége (gondolom). Nyugi, szerintem ez csak időszakos és vissza fog térni a régi étvágya. Amúgy más kajákkal hogy áll? Nem lehet a foga?

Márti, Szoni hogy alakul? Remélem most nappal legalább már jobban van. Étvágya?

Edith, érezd jól és pihend ki magad.

KépKép
kgiulia
 
 


Sziasztok!

Edith-nálunk a Gergő már jó 1 hónapja egyáltalán nem eszik tejpépet,5-6 kanál után nem kér többet.Most a tejbegrízen gondolkodom hogy megpróbálom,de ugy ,hogy vízben megfözöm a grízt,pici cukor,só és a végén tápszert teszek hozzá.Majd beszámolok ,hogy izlett-e egyáltalán a fiamnak.
Tulajdonképpen nagyon nem izgat a tápi nem ivása,hisz ő már majd mindent eszik csak annyi,hogy ennyivel kevesebb folyadokot iszik.Uzsira simán megevett ma is egy 125 g-os joghurtot,majd egy negyed óra múlva mikor az Enikő túró rudit evett ,még abból is benyomott 2 db-ot.
Viszont olyan érdekes ahogy napról-napra változik a gyerek izlése.Egyik nap még megette a reszelt sajtot kenyéren,most meg napok óta csak köpködi kifele,viszont ha a kezébe adok egy szelet sajtot azt meg megeszi.Ki érti ezt? :roll:

Andi-hogy sikerült a buli a kis egyévesekkel?Végül milyen ajándékot kaptak?

Márti-nagylánykád hogy van ?Remélem rohamosan javul.

Julcsi- Gergő éjjel ált.1-2x ébred,de csak az elhagyott cumi miatt.Reggel viszont ahogy kinyílik a szeme/olyan 6-7 között mostanában inkább 7 óra/ már melegítenem is kell a tápit.Az elmúlt napokban is igy volt,csak nem 150-200 ml eszik,hanem 60-80-at.Viszont ő még külön reggelizik is velünk olyan 9-10 között
igy nálunk tizórai nincs.

Többiek merre?

Ma nagyon nagy volt a pangás sehol senki?!
bibolya
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Hát,mi már fent vagyunk fél 7 óta,megitta az új tápiját /milumil 3-at vettem most/ és most csendben játszunk a nappaliban,hogy a többiek még aludhassanak.De nem lehet egy szavam sem ,mert az éjjel 1x SEM kelt fel!!!!!!!!!!!!!!!
Remélem másnak is ilyen jól telt az éjszakája :lol:
bibolya
 
 


Szép jó reggelt!!!

Mi már boltban is voltunk!!!!Nem volt itthon pékárú!
Nálunk csak 1x ébredt a drága, de már fél 6-kor megint kukorékolt!!!!!
Indultunk a boltba és nem találtuk a Szoni övét(lötyögnek a gatyók rajta), erre hazajövünk Zsombi a szekrény előtt hasra vágja magát és mutogat a kezével befele!!!!Naná hogy ott volt!!!! :shock: Igaz őt nem kérdeztük meg !!!!
Tegnap is nagy előszeretettel dobálta be a játékokat a kanapé alá!!!! :shock: Nem kizárt, hogy ő süllyesztette oda az övet!!!! :lol: 8)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?