Új privát üzeneted érkezett!

szia Csibe!

[quote]P írta:ihi a nagy fogyásom 30 g-os

Ugye az nem 30 gramm volt?

Könnyűnek bizti nem könnyű,de ha így haladok,nekem is szükségem lesz a fogyókúrára,életemben elöször. :oops:
A transzfer elött már rámjött 3 kg,de most egy hét alatt még 2.

És iszonyat nagy a hasam.Pedig ennyi idő után,még a terhességre sem lehet fogni.Biztos amiatt is,hogy nem dohányzom,meg itthon vagyok,és van időm enni,nem úgy mint amikor dolgozom,hogy egy csokit eszem egész nap,majd itthon délután kajálok.
Vendég
 


Nem tudjátok mi van Nyuszifüllel?
Mondta pénteken,hogy ma nem lesz?????????
Remélem minden oké vele meg a babóval!
Vendég
 


Sziasztok!

Képzeljétem, ma mégsem mentem dolgozni, mert tegnap este nagyon rosszul lettem, egész este, sőt még éjjel is hánytam! :(
Holnap megyek hasi UH-ra, és laborba, kár, hogy én nem ezért akarok orvoshoz járni. :cry:

Jeni99
jeni99
 
 

 
 

Szia Jeni!
Nagyon sajnálom!
És nem lehet esetleg,hogy,szóval,talán,mittomén...?
Vendég
 


Nyulasz!

Csak nem arra gondolsz, hogy terhes vagyok? :lol:
Sajnos nem, mert ez egy visszatérő dolog, és nem találják az okát, ez így megy már több mint egy éve.

Jeni99
jeni99
 
 


Sziasztok!

Nyulasz, már olyan kevés van péntekig! Csak 3 nap!!!!!!!Hogy bírod?
Erika, nekem is 7-én kellene tesztelnem, az még egy örökkévalóségnak tűnik!

Tényleg Nyuszifül jelentkezz már, mert szétaggódjuk magunkat!!!!! :shock:
Remélem csak net nincs!

Jeni, sajnálom, hogy beteg vagy! Gyógyulást!

Csibe, 30kg az nem semmi! :wink: Ügyi vagy!

Princess???
pihi
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok, csak tegnap a hóesés betett az egész számítógépes rendszernek. A kellemes része az volt, hogy a munkát sem kaptuk meg. :lol: Még nem tudtam visszaolvasni, de:

[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1172564875.83.jpg[/img]

Remélem sikerült....

Mindjárt jövök megint.[/img]

nyusziful76
 
 


hát, ahogy látom, sajnos nem túl jó a minőség. A TV-ről fényképeztük, mert, hogy az nagyobb, mint a fénykép.

Jeni! Sajnálom, hogy még mindig beteg vagy, remélem azért hamarosan rendbe jössz.

Bocs, most van egy fontos munkám, amit be kell fejeznem. Valszeg csak délután leszek.

Üdv: nyusziful

nyusziful76
 
 


Sziasztok

Nyuszifül
úgy örülök hogy végre itt vagy, és minden Ok, a számítógépes rendszer meg mindegy, a lényeg hogy ti jól vagytok.
Köszönjük a képet!!!

Mindenkinek++++++++++++++++++++++++++++++

Sziasztok

erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Jeni!
Nem tudják megmondani,hogy mi lehet az oka?
Mentél másik orvoshoz is?
És milyen sűrűn jelentkezik?
Azért elég durva,hogy egész éjjel hánysz,az orvosok meg széttárják a karjukat.
Gyógyulj meg.És igen,arra céloztam,hátha terhes vagy,és sajnálom,hogy mégsem arról van szó.

Pihi!
Hát végülis egész jól bírom,már izgulok ám azért,de már tényleg csak pár nap,és kiderül.
Érdekes,mert azt hittem,hogy ahogy közeledik,egyre nehezebb lesz,de most úgy érzem az elején nehezebb volt,amikor még 2 hetet kellett várni.
Neked pocid már jól van?

Nyuszifül!
Köszönjük szépen,már kezdtünk ám aggódni!
Segítenél,hogy hogyan kell nézni?Bocs,de nekem mindig nehezen áll rá a szemem,talán még gyakorlatlan vagyok. :oops: :oops:

Erika!
Folsavból mennyit kell szedni?

Csibe!
Ma nem jelentkeztél reggel,a molyosgósokkal :D :D :D
Dolgozol?
El is felejtettem írni,a 30kg,az tényleg brutál sok.Ügyi vagy.Meglásd,ha egyszer ment,akkor biztos most is sikerül,amennyit szeretnél. :wink:

Áfonya!
Ti is jól vagytok?
Gézengúz?

Princess!
Remélem nem dolgozod halálra magad!Sikerül a héten valamit intézned magaddal kapcsolatban?
Vendég
 


Sziasztok!

Erika, most látom, hogy nagyfiadnak névnapja van. Boldog névnapot neki :D

Nyuszifül, örülök, hogy minden rendben nálatok.

Nyulasz: 30 kg akart az lenni :oops: . Már "csak" 3 nap :D++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Pihi 30 kg ment le 35 kg jött vissza :oops: . Hát igen akkor, nagy hajtóerő volt a társtalálás.

Jeni jobbulást kivánok.

csibe
csibe32
 
 


DRÁGA ÁKOSBABA!

NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK NEKED!


Kép
Vendég
 


Csibe!

Egyszerre írtunk! :lol:

Most meg mégnagyobb hajtóerő lehet egy kis pocaklakó!!!!
Vendég
 


Nyulasz dolgozgatok........, meg hát a kedvem sem rózsás. Biztos a hormonjaim :wink:
csibe32
 
 


Nyulasz mi lett a hőemelkedéseddel?
csibe32
 
 


Sziasztok!

Aranyosak vagytok, hogy aggódtatok, nálunk minden rendben. Holnap megyek a hivatalos UH-ra, meglesz az AFP eredmény, ami miatt egy kicsit izgulok, de nem nagyon.

A kérdésekre válaszolva: a védőnőnél nem volt semmi különös, nem is értem mire jó az egész...

A beszerzett kismamaruháimat még nem tudom hordani, mert főleg tavasziak. Az egy szem fekete nadrágommal igyekszem kihúzni, mert téli ruhákat nem akartam venni. De már alig várom, hogy jobb idő legyen. :lol:

Nyulasz! :lol: A képen a baba feje és a háta felső része látható, balra fordítja az arcát és a keze a szája előtt van. Bocs, de ez volt a legélesebb kép a 3 D-sek közül. :P

Nagyon drukkolok!!!!! Már tényleg nem kell sokat várni! Akkor pénteken bemész vérvételre? Remélem, mert én aztán egészen jövő szerdáig nem leszek. A hőemelkedés és a fáradság jól hangzik :wink:

Erika! Elnéztem a naptárat és már szerdánál tartottam :oops: Ákosnak én is boldog névnapot kívánok! Neked pedig szorítok nagyon! Pont 7-én jövök újra dolgozni.

Csibe! 30 kiló tényleg nem semmi :shock: A baba is jó hajtóerő. :D Mármint még terhesség előtt, mert aztán ugye megint fölfelé indul a mérleg nyelve, de azt már gondolom nem bánnád. :wink:

nyusziful76
 
 


Sziasztok!

Csibe!

Rossz kedved van?Pedig mindjárt csütörtök!Azért izgulsz egy picit,ugye?Hány órára mentek?
Hőemelkedés az még mindig van.Most is 37.5.Remélem ez tényleg jót jelent.Ébredési hőt nem mérek.Ezt is mostmár csak kiváncsiságból.

Nyuszifül!

Akkor holnap nemis dolgozol?
Biztos minden rendben lesz holnap! :wink:
Pénteken bemegyek vérvételre.
Csak szabi,és pihi otthon,vagy elmentek valahova a hosszú hétvégén?
Én is remélem,hogy mostmár nem jön tél,hanem lassan kitavaszodik.Azt úgy imádom!
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönöm a jókívánságokat, jelenleg jól vagyok!


Nyulasz!

Voltam már Pesten is ezzel a nyavalyával, és ott sem találtak semmit. Ma beszereztem a 2. negatív UH-mat, és voltam laborban is. A vizeletemben tuti lesz valami, mert szabad szemmel sem tetszett, valamik uszkáltak benne. :(


Erika!

Boldog névnapot a kisfiadnak! :)


Nyuszifül!

Én is szeretnék már ilyen UH-s képet! :D /nem irigylem ám tőled/


Csibe!

Neked nem válaszoltam egy kérdésedre. Kisállatkereskedésben dolgozom, és jelenleg a boltban van: futó egér, ugró egér, degu, amerikai mókus, ékszer teknős, hörcsög, sepregető rák, és ami a leglényegesebb sok-sok halacska. :)

Jeni99
jeni99
 
 


Sziasztok!

Nyulasz, köszi, a pocim teljesen helyrejött. Mostmár még csak nem is érzem. És most emiatt aggódok. :lol: :lol: Hogy nem érzek semmit bent. :lol:

Nyuszifül, jó hogy leírtad, így már teljesen kivehető. Köszönjük a sztárfotót! :lol: poci kép?

Ákosbabának:

Kép
pihi
 
 


Szia Jeni!

Remélem végre megmondják mi a bajod,mit kell rá szedned,és rendbejössz.

Imádom az egereket,meg az összes szőrős kis apróságot!
Sepregető rákot még nem láttam.Felmosni is tud?Mert akkor veszek belőle! :lol:
Vendég
 


A rák nemhogy felmos, még el is mosogat, sőt még fel is porszívózik. :lol: :lol: Ha vennél egy mosómedvét is, akkor teljes lenne a háztartásod! :lol: :lol: :lol:

Hát én sajnos utálom az egereket, halpárti vagyok.

Jeni99
jeni99
 
 


Sziasztok

Mindenden betegeskedőnek jobbulást kívánunk!
[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1172588190.02.jpg[/img]

Köszönjük szépen a névnapi köszöntéseket!

Sziasztok

Erika[/img]

Kép

Kép
erika13
 
 


Jeni!

Abból a rákból én is kérek!!!! nekem a degu a kedvencen, arról tőled hallottam először.

Hát persze, hogy nektek is lesz ilyen UH képetek! Sajnos a mi esetünkben sok türelemre van szükség, de ha egyszer beindul, akkor már nagyon hamar történnek a dolgok. :D

Nem tudom, hogy fogékony vagy-e ilyesmire, de az íriszdiagnosztikát pont ilyesmire használják, ha a dokik nem találnak semmit. Ha érdekel, tudok mondani két helyet is, ahol megbízhatóan foglalkoznak vele.

Nyulasz! Miért lennék szabin? Este megyek a dokihoz, vizsgálat lesz, UH, megnézi az AFP eredményemet a számítógépén és megmondja mikor kell mennem legközelebb. Legalábbis így tervezem, hogy minden rendben lesz és csak ennyi fog történni :lol:

A hétvégére utazunk el. Szülinapomra kaptam egy hosszúhétvégét a páromtól, azt fogjuk most hasznosítani. :D Igazából magának is intézte, mert szegény a nyári egy hetes nyaralás óta nem volt szabin, még karácsonykor sem és eléggé ki van fáradva. :( Szerettünk volna 5 napra menni, de sehogy sem tudtuk összehozni az időpontokat, így csak 4 nap lesz, de az is valami. Remélem rámjön a bikinim (egy hete még rámjött), mert nem vagyok hajlandó kismamafürdőruhát venni 12 ezerért.

Pihi! Jó hallani, hogy jobban vagy, a többi majd kiderül. :wink:

nyusziful76
 
 


Sziasztok!

Jeni!

Igen,a következő kérdésem úgyis az lett volna,hogy melyik állatod mosogat? :lol:
Talán a mosómacit rá lehetne venni :lol:
És a kismókus jöhetne port törölni.De akkor főzni ki fog???? :? :D
A hal az mire jó?

Nyuszifül!

Én azt hittem nap közben mész a vizsgálatra.
Hosszúhétvége,az jóóóóóóóó.Merre mentek,ha szabad kérdezni?
Vendég
 


Sziasztok!

Még nem tudtalak végigolvasni Benneteket. Annyi munkám van, alig érek rá. Este még rohanok tai-chi órára, holnap este színházba megyek a barátnőmmel.

Közben beszéltem a nőgyógyászommal, csodálkozott, hogy miért javasolták a műtétet, azt mondta, nála sokan szültek és szülnek osztott méh üreggel és soha nem volt emiatt probléma. Az egyetlen ’hátránya’, hogy kb. két héttel korábban indul meg a szülés.

Amint visszaolvastam mindent, írok!

Princess
princess
 
 


Hűűűűűű Princess!

Ez nagyon jó hír!!!!!!!!!!
Vendég
 


A folsavból(3mg)mennyit szedjek?
Vendég
 


Nyulasz!

Ez szerintem is jó hír, de Krizsa dr. meg azt mondta, ők nem csinálják meg a lombikot, amíg én nem vagyok túl a műtéten. Szóval, most kicsit tanácstalan vagyok.
Egy barátnőm rokonánál is osztott méh üreg volt, mégis terhes lett, spontán és a szülés is probléma mentesen zajlott.

Szerintem egyet szedj naponta. Nincs ráírva az adagolás?

Már csak három nap és mehetsz vérvételre! Szorítok!

Princess
princess
 
 


Sziasztok

Nyulasz
bocsi elfelejtettem, hogy a folsavból napi 1 kell, de nem ajánlott egyszerre a Magne B6-tal, ha jól tudom akkor 2 óra eltolódással kell bevenni.

Sziasztok

Amint tudok még jövök!

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Princess!
Ezt nem értem,hogy Krizsa doki miért nem csinálja meg. :cry:
És mikor mész el a nőgyogyidhoz?
Biztos csinál majd UH-t és elmondja a véleményét,szerintem ha tudod,kérd meg,hogy írja le pár sorban,hogy alkalmas a méhed terhesség kihordására,és nem javasolja a műtétet.
De azis lehet,hogy ez csak valami egyszerübb dolog lenne,nem egy nagy műtét,amire Krizsa doki gondolt.Nem?

Ha jól emlékszem,20-án jöttök a Kaáliba?
És mi van a hormonértékekkel?

Akkor jó,mert én 2 folsavat szedtem be tegnap,ma meg még csak egyet,mert a dobozán 1-2 van írva.De akkor maradok az egynél.
Miért nem jó a MagneB6-tal?Mit okozhat????
Vendég
 


Sziasztok!

Princess örülök a jó hirnek :)

Nyulasz:
Huma-Folacid 5 mg tabletta


Hatóanyag: 5,00 mg folsav tablettánként.
Segédanyagok: hidegen duzzadó keményítő, kukoricakeményítő, mikrokristályos cellulóz, alginsav, kalcium-hidrogén-foszfát-dihidrát, magnézium sztearát.
Küllem: Tabletta: sárga színű, pettyes, korong alakú, domború felületű tabletta.
Csomagolás: 50 db tabletta bliszterben és faltkartonban.


Gyártó és a forgalomba hozatali engedély jogosultja:
TEVA Gyógyszergyár Részvénytársaság


1.MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A HUMA-FOLACID 5 MG TABLETTA ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?

Hatóanyaga a folsav, amely a B-vitamin családba tartozó vegyület. A folsav a normális vérképzéshez és magzati fejlődéshez szükséges vitamin. Hiánya vérszegénységhez és rendellenes magzati fejlődéshez vezethet.
Folsavhiányos állapotok megelőzésére és kezelésére.
Terhességi előzményben szereplő velőcsőzáródási rendellenesség megelőzésére.

2.TUDNIVALÓK A HUMA-FOLACID 5 MG TABLETTA SZEDÉSE ELŐTT

Ne alkalmazza a készítményt:
Folsavval, vagy a készítmény bármely segédanyagaival szembeni túlérzékenység,
Vérszegénység bizonyos formáiban (megaloblasztos anémia),
Folsavfüggő daganatok esetén.

Terhesség és szoptatás
Terhességben az első harmadban a már előző terhességben előfordult velőcsőzáródási rendellenességek megelőzésére adható.
Szoptatás: a folsav átjut az anyatejbe, ezért szoptatás idején csak az előny/kockázat mérlegelése mellett adható.

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek üzemeltetéséhez szükséges képességekre
Nem áll rendelkezésre arra vonatkozóan adat, hogy a készítmény hátrányosan befolyásolná a gépjárművezetéshez és gépek üzemeltetéséhez szükséges képességeket.

Egyéb gyógyszerek alkalmazása:
Más gyógyszer egyidejűleg csak a kezelőorvos tudtával szedhető, mivel az együttes alkalmazása során módosulhat a gyógyszerek hatása.


3.HOGYAN KELL ALKALMAZNI A HUMA-FOLACID 5 MG TABLETTÁT?

Kizárólag orvosi rendelvényre, az orvos által előírt adagban és ideig szedhető.

Ha az orvos másképp nem rendeli, szokásos adagja:
-Felnőtteknek 5 mg/nap (1 tabletta) terhességi előzményben szereplő velőcsőzáródási rendellenesség megelőzésére.
-Folsavhiányos megaloblasztos anémia kezelésére naponta 5 mg (1 tabletta) 4 hónapig.
-Felszívódási zavarok (malabsorptiós) esetében esetleg szükség lehet napi 15 mg (3 tabletta) folsav adagolására is.
-Krónikus hemolítikus állapotokban, mint pl. thalassamia, sarlósejtes anémia fennállásakor a táplálkozástól vagy a hemolízis mértékétől függően szükség lehet naponta illetve hetente 5 mg (1 tabletta) folsav adására.
-Egyes esetekben vesedializált betegek számára is szükség lehet a folsavhiány megelőzése érdekében hasonló dózisban folsav pótlásra.

Ha az előírtnál több tablettát vett be:
Azonnal tájékoztassa kezelőorvosát.

Ha elfelejtette bevenni az előírt adagot:
Következő alkalommal ne vegyen be dupla adagot, mert ezzel már nem pótolja a kiesett mennyiséget, viszont a túladagolás veszélyének tenné ki magát. Folytassa a kezelést az előírtak szerint.


4.LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

Mint minden gyógyszernek a Huma-Folacid 5 mg tablettának is lehetnek mellékhatásai.

Ha a gyógyszer szedése kapcsán láz, bőrpír, bőrviszketés, rövidült légzés, mellkasi fájdalom, légzési zavar, izzadás fordul elő, akkor a szedést azonnal abba kell hagyni és a kezelőorvost a lehető leghamarabb értesíteni kell.

Tájékoztassa orvosát akkor is, ha bármilyen egyéb mellékhatást észlelne.



Miért van rosszkedvem? Olyan " egyedül" érzésem van. Ma egész nap bögni tudnék :cry: . Lehet, hogy Bromo hatása?

Jeni jó lehet a munkahelyed :) , habár neked kell tisztázni is az állatokat?

Nyuszifül jó pihizést kívánok.

Pihi ti most hol tartotok a gyerek projektben?

Erika te rendbe jöttél már hasilag?

csibe
csibe32
 
 


Sziasztok

Nyulasz
ha jól emlékszem akkor ha 1x-re veszed be őket akkor rontják egymás hatását vagy valami ilyesmi.

Csibe
én ma jóformán semmit sem éreztem, csak a sétánál alig tudtam lépést tartani a fiúkkal, pedig régen apjukkal simán egyszerre mentünk (gyorsan járók vagyunk, még az andalgáshoz is oda kell figyelnünk, mert mi alapból nem tudunk lassan menni)

Úgyhogy most vagyis ma egész nap azon jár az agyam hogy mi lesz jövő szerdán, de ilyenkor mindig azt mondom magamnak hogy minden terhesség más, és nem lehet ugyan olyan a kezdés sem mint az előző, hát majd kiderül.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Szia Csibe!

Köszi a tályékoztatót.Én a 3mg-ost szedem.Csak simán Folsav van ráírva.Az is jó?

Az lehet,hogy a gyógyszer hatása,hogy hullámzó a kedélyállapotod.Nálam is előfordul.
Gondolj arra,hogy holnapután megint egy nagy lépéssel közelebb lesztek a babátokhoz! :wink:
Megpróbállak jobb kedvre deríteni...

Kép Kép Kép Kép


Erika!
Babaragacsokat kaosz bőven a Kaálison,de azért én is küldök neked!++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Vendég
 


kaosz=kapsz
Vendég
 


Sziasztok, szép jó reggelt!

Nyulasz
Kísérletek azt mutatják, hogyha a fogantatás előtt legalább 1 hónappal naponta 0,4 mg fólsavat szedünk, majd ezt az adagot a terhesség első harmadának végéig 0,6 mg-ra növeljük, ezzel az újszülötteknél kialakuló idegrendszeri megbetegedések (NTD - velőcső záródási zavarok) esélyét felére csökkenthetjük.
A fólsav elengedhetetlen a magzat egészséges fejlődéséhez, mivel segíti a sejtosztódást és a szövetek kialakulását. Szedése teherbeesés előtt kifejezetten ajánlott, mivel az idegcsatorna amiből később kifejlődik az embrió agya és gerincvelője a megtermékenyítés utáni első négy hétben alakul ki.
A nők többsége az egészséges étkezés során kb. 0,2 mg-ot visz naponta szervezetébe. Ez az ajánlott adagnak csupán a fele. Hazánkban végzett felmérésünk eredményeként elmondható, hogy sok kismama ismeri a folsavat, mint vitamint, de ennek ellenére a terhességet megelőzően, illetve terhességük alatt alig 10%-uk alkalmazta preventív, megelőző célzattal.
A fólsav természetes formában megtalálható a citrusfélékben: a citromban, a narancsban; ezenkívül sok zöldségben: a brokkoliban, a lencsében, a babban, a borsóban, a spárgában; valamint a mogyoróban és teljes őrlésű termékekben is.


Más téma:
Meddig kell szedni a bromot, hogy hasson meg elég nehezen viselem a mellékhatásait?

Kaáli Intézet is elég rapszódikusan adja az időpontokat konzultációra. Én 2-3 hete kértem időpontot márc végére kaptam, és most több ismeröstől, és itt a neten is olvastam, hogy most kértek időpontot, jövő héten mehetnek konzultációra. Na akkor ez hogy van? :shock:

Erika, nyulasz++++++++++++++++++++++++++++++++

csibe
csibe32
 
 


Sziasztok!

Csibe, mi két éve próbálkozunk. Először nem lett valami jó a férjem eredménye, de a vitaminok hatására(gondolom én) egy fél év múlva már teljesen jó lett.
Volt már átjárhatóságim és hormonvizsgálatom. Kiderült, hogy kevés a progim és egy kicsit magasabb volt a prolaktinom. Clostibegyt tablettát kaptam. Ez a második gyógyszeres hónapom.

Másfél éve volt egy PCT vizsgálatom, amikor is megnézik az együttlét után 12 órán belül, hoghy a méhnyak nyákjában található e élő sperma. Nálunk nem találtak, csak egy-két élettelent. Azt mondta a doki, hogy ez azt jelenti, hogy kinyírom őket, vagy olyan állagú a nyákom, amelyen nem tudnak keresztüljutni. Megoldás csak inszem.
Utána elmentünk egy meddőségi intézetbe és ott azt mondták, hogy felejtesem el ennek a vizsgálatnak az eredményét, mert elavúlt, sokminden befolyásolja, és fals eredményt mutathat. Tény ami tény, akkor még a spermakép is rossz volt.
De azért a fejemből nem megy ki ez a vizsgálati eredmény. Mert azóta sem jött a baba.
A mostani dokimnak még nem beszéltem erről a vizsgálatról, de jövő hét szerdán fogok. Lehet hogy azt mondja, hogy akkor vágjunk az inszembe. Azt hiszem ennek örülnék a legjobban. Vagyis inkább annak, ha már nem lenne szükség semmire, mert szerdán pozitív lenne a tesztem :)
A Kaáliban például csinálják ezt a vizsgálatot. De nekem a Forgácsban azt mondták, hogy hülyeség.

Na bocsi, hogy hosszú voltam! :oops: :oops: :oops:
Tömören leírtam, hogy mi a helyzet velünk. :oops:

Erika, mit kapott Ákos?:)

Nyulasz, már csak két nap. :wink:

Princess, jó hogy jöttél! És milyen jó hírekkel! Az tényleg jó ötlet, hoghy a dokid ír egy javaslatot! Reméljük elfogadják és nem kell műtét! :wink:

Nyuszifül, de jó Nektek! Már ránk is ránkférne egy kis kikapcsolódás, na de ami késik, nem múlik! :lol:
pihi
 
 


Remélem Áfonyáék jól vannak. Már olyan régen nem jelentkezett. :shock:
pihi
 
 


Pihi,
köszi az aggódást, sajnos hirtelen haláleset történt a családban (apósom), ezért jövök ritkábban mostanság, de igyekszem olvasni!!!
Nyulasz,
én is a sima 3mg-os folsavat szedem. Az is tökéletesen megfelel. A lényeg hogy szedj folsavat. Csibe szépen leírta hogy miért.
Csibe,
én is szedem a mai napig a Bromót, nem tudom mióta szenvedsz a mellékhatásaitól, remélem hamarosan hozzászoksz, mert bizony ez hosszú távú szer. Eleinte én is émelyegtem meg gyenge voltam tőle, de 1-2 hét alatt megszoktam, már észre sem veszem hogy szedem (bár már csak 4 hétig! :) )
Erika,
én is úgy tudom hogy a MagneB6 és bármilyen más szer között 2 órának el kell telni mert a Magne rontja más szerek felszívódását.
Ezer drukk neked!!! +++++++++++++++++++++++++++++++
Vendég
 


Áfonyaa terhesen is kell szedned a bromot? Nekem a lelkemre hat rosszul, ja meg az emésztésre, igen belasítja a folyamatokat. Részvétem az apósod miatt.

csibe
csibe32
 
 


Pihi és hova jártok dokihoz?

csibe
csibe32
 
 


Áfaonya, részvétem. :( Párod hogy viseli?

Csibe, Erika nőgyógyászához járok mostmár. Ő ajánlotta. A meddőségiben ugyanis nem értek rá a HSG-t megcsinálni. Azt mondták, hogy csináltassam máshol és menjek vissza a lelettel. (Mert sok a beültetés)Így gyorsan keríteni kellett egy dokit, aki megcsinálja. És Erika ajánlotta az övét. Miovel nagyon meg voltam vele elégedve, maradtam nála. Ő a Sote II.-n dolgozik, de van magánrendelője is. Oda járok, de a vizsgálatokat a Klinikán tudja megcsinálni.
Azért járok a magánjába, mert így nem kell a munkahelyről hiányoznom. Mehetek munkaidő után. És közel is van a munkahelyhez.
pihi
 
 


Csibe,
igen, a terhesség 12. hetéig szedni kell nehogy az abbahagyás miatt hirtelen megemelkedjen a prolaktin szintje.
Pihi,
hát igen, főleg a párom viseli rosszul. :( Nagyon sajnálom szegényt. :( Sokat sírdogál, meg ül és néz. :(
Vendég
 


Sziasztok!

Áfonya! Részvétem a párodnak! :( Szegény, nem csodálom, hogy megviseli, különösen ha hirtelen jött. Szegénynek biztos idő kell, míg feldolgozza.

Nyulasz! Hajdúszoboszlóra megyünk. Arra még nem voltunk sose, gondoltuk megnézzük Debrecent is. Mi sajnos (vagy nem sajnos) azok közé tartozunk, akik Európából többet láttak, mint Magyarországból :oops: , úgyhogy úgy gondoltuk, hogy mivel most úgysem nagyon szeretnék hosszabb utakat bevállalni, itt a remek alkalom, hoigy itthon is körülnézzünk. Ha van valakinek javaslata, hogy mit érdemes arrafelé megnézni, akkor szívesen veszem, bár pihenni is szeretnénk.

Amiket én hallottam a folsavról: tényleg érdemes elkezdeni a tervezett terhesség előtt, mert kb. két hét alatt épül be. De azért nem kell pánikba esni annak sem, aki lemaradt, csak kezdje el szedni.
nekem a 3mg-os tabletta önmagában nem jött be, mert hányingerem volt tőle, ha Elevitben szedem be, akkor nincs (????).
Az adagolásról két barátnőm is azt mondta, hogy az Elevit önmagában nem elég, ezért szedjek még hozzá 1-2-őt, mert 10 mg a napi szükséglet. No mivel szerintem azért amit eszek, abban is van folsav (máj, aszalt gyümölcsök, magos barna kenyér, müzli), így én egyet-egyet szoktam hozzá szedni, de a második harmadtól az elevitet sem szedem naponta. Szóval úgy érzés szerint :lol: Egyébként a folsav a vashiány megelőzéséhez is hozzájárul, mert a vas csak azzal együtt tud felszívódni. Önmagában a vastabletta semmit nem ér, bár már lehet komplex vaskészítményeket kapni, amiben szintén van folsav. Szerintem sokkal fontosabb a táplálkozás (na azért én is szoktam bűnözni :oops: )! A többit meg szerintem az a legjobb, ha mindenki magának állítja össze az érzései és a véreredményei alapján.

üdv: nyusziful

nyusziful76
 
 


Princess! Na így legyen okos az ember... Akkor most mit csinálsz? Szerintem esetleg hívd fel Krizsát és beszélj vele, hogy most akkor mi van, kérdezz rá, hogy ha viszel igazolást a dokidtól, hogy ő nem tartja indokoltnak, akkor megcsinálják-e.

nyusziful76
 
 


Áfonya!

Fogadd részvétemet! :cry:

Jeni99
jeni99
 
 


Sziasztok!

Áfonya!
Nagyon sajnálom,fogadd őszinte részvétem. :cry:
Vendég
 


Csibe!
Jobb már a kedved?
Azt elhiszem,hogy kell a folsav.Aranyos vagy,hogy ennyit írsz róla,tudod már írtam,hogy még a nyáron elkezdtem szedni az Elevitet,van is itthon egy csomó,csak mikor kiderült,hogy lombik,akkor abbahagytam.Most meg elfelejtettem rákérdezni,de mostmár okés,szedem a 3mg-os folsavat,napi egyet,2óra csúszással a magne b6-hoz képest. :wink:
Mikorra mentek holnap?
Nagyon kiváncsi vagyok a hírekre!

Az nem lehet,hogy vidéki Kaáliba adtak jövőhétre időpontot?
Meg ha nem az első konzultáció,akkor azért gyorsabban megy.De ugye ezt a BMC-sek is írták,hogy az első időpontra kell sokat várni.
Vagy olyan is lehet,hogy mint Áfonya is,hogy mondjuk már van időpontja,de közben spontán sikerül,akkor felszabadul egy időpont,és lehet,ha két nappal később telefonálsz,pont elcsíped azt.
Vagy mittomén.
A Bromót pedig téyleg kell szedned,én az Utróval vagyok így,elkeseredtem,hogy a 12.-ik hétig napi 3X2 hüvelykúpot kell használni,ami azért folydogál vissza,és engem baromira zavar.De sajna ez van.

Nyuszifül!

Én inkább úgy érzem,hogy majd te elmeséled,hogy mit érdemes megnézni,és tavasszal követjük a példátokat. :wink:
Vendég
 


Nyulasz nem jobb a kedvem, ez van. 4-re megyek egyedül. Párom nem mondta, hogy jönne velem én meg most nem kértem.
Kaálival kapcsolatban olyanok kértek időpontot, akik még nem jártak ott, és következő hétre kaptak. Onnan tudom, hogy most kértek időpontot, mert én adtam oda a számot amin be lehet jelentkezni.

Csibe
csibe32
 
 


Sziasztok

Áfonya
Őszinte részvétem nektek!

Nyulasz
édesek a nyuszikák :lol: !

Pihi
az igazság az, hogy mi az Ákos napot Június 22-én tartjuk (interneten találtam, sehol máshol nem jelöli e nap), azért mert így nagyon közel van a mikulás - karácsony - szülinap - névnap, 3 hónap alatt letudnánk szegénynek mindent, így pedig azért jut valami év közben is. De azért köszönjük mindenkinek a köszöntést.

Csibe
és a többiek is ugyanahoz a dokihoz kaptak időpontot?
Te kihez kértél - kaptál? Mert tudtommal a Mágusnak - Dr. Krizsa F.-nek van a legtöbb betege, és ő szokott külföldre is járni konferenciákra.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Lányok merre vagytok? :o
csibe32
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?