Új privát üzeneted érkezett!

Erika! Hajrá, hajrá! Pocaklakótapasztás+növesztés indul! :lol:

Andrea! Hogy vagy ma? Elmúlt?

Pompi! Köszi a táblát! Elég "retttentő" a tábla tetején lenni. De nem baj, nem sokára Wish lesz a tetején!!! :lol:

Zsuzsi! Miért csúszik az uh? Nekem az afp-t 16 hetesen csinálták, uh-ra 18 hetesen mentem. De az nem kell az afp-hez. Az afp nekem is 2 hét volt (vis akkor csinálták az afp-vel együtt a 18, 21-es triszómiát is).

Megkérdeztem tegnap a védőnőt, és a mi kórházunkban is alapból viszik a babákat uh-ra a születés utáni napokban, ahol a főbb szerveket megnézik. És az eredmény birtokában kell majd kontrollra menni.

Hát azért azt nem gondoltam volna, h még 38 hetesen is itt ücsörgök, és irosgatok... Biztos vár még ez a bébi vmire... :lol: Ma bepakolom a kisruháit a pelenkázó komódba, hátha ez a probléma... :lol:

dkata
 
 


Zsuzsi :)
Nekem egy hét múlva megvolt az AFP eredmény.
Az istenhegyin megvan két vagy három nap alatt, de fizetni kell érte.

Pompi :)
Köszi a "táblát" :)

Erika :)
Drukkolok nektek. Szerintem ha jól esett a séta, az csak használhat.

wish
 
 


Kata :)
Én meg pont arra gondoltam, hogy pár éve még kilátástalannak tünt, hogy egyszer én leszek egy tábla teteján, mint követekező szülésre esélyes :)

wish
 
 

 
 

Wish! Én is "csak" arra gondoltam, h már szeretnék a babás táblázat aljába kerülni! :lol: És tégad nézegetni a babavárós tetején! :lol: (Tudom, h Te is nagyon sokat vártál a babádra... de csak megérkezett!)

dkata
 
 


Orsi, Melcsi! Írja itt a vonalzóm, h le kell majd vágni a bébi körmét. Mikor lehet először levágni? Mert olyan kis puha...

dkata
 
 


Sziasztok!

Erika! Küldöm Neked a babatapit... Biztos most is szerencsés leszel!!! Drukkolok! :wink:

Én vagyok a tábla legalján... :( De nem baj,az a lényeg,hogy már ott vagyok!!!

A hasamon most semmit nem érzek,elmúlt teljesen az a szúrkálás.De a bugyimon megint van egy kis barna.Egy pici folt,de mégis ott van!!! Nem értem mi lehet ez! Talán arra gondoltam,hogy most kéne elméletileg megjönnie és az lehet az a kis folyás? Hívtam Krizsát,de nem vette fel!

Kép
andrea23
 
 


Sziasztok Lányok!

Ha nem bánjátok, szeretnék most már átjönni én is ebbe a topicba. Az első UH-ig babonából semmiképpen sem akartam átjönni ide, de már egy hete megvannak az első "fotóim" is.

Hát mit mondjak egy ideje már velem van az egész napos émelygés és időnként olyan hulla fáradt vagyok, hogy az irodában majd leesek a székről, pedig - tündéri főnökömnek köszönhetően - csak napi pár órára járok be dolgozni.

Olyan jó, hogy éppen írtatok az Istenhegyi Klinikáról, mivel már sajnos 35 év. vagyok, nincs mese, mindenképpen mennem kell. A 12. hétig kell elvégeztetni a géndiagnosztikai vizsgálatokat? A dokimhoz csak jövő héten megyek először, ezért kérdezek ilyen hülyéket.

Andrea! Szerintem is hívd fel inkább az orvosodat, legalább feleslegesen ne idegeskedj. Nekem Krizsa pl. azt mondta, hogy hívjam bármikor nyugodtan, ha nem érem el, írjak SMS-t és majd visszahív.

Jud

Kép
jud71
 
 


Jud :D
Üdvözöllek itt! Én is megvártam az első uh-t, megértelek :)
A lényeg, hogy megtörtént nálad is a csoda

Jó ez lista, szerintem mindannyian boldogok lehetünk, hogy szerepelünk rajta :D én minden nap annak örvendezek, hogy kismama vagyok :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok

Köszönöm a babatapikat!

Orsi
azt szeretném kérdezni, hogy az lehetséges hogy most a beülti után a vércukor szintem megemelkedik a pocaklakók miatt már most?
Mert most mértem, és 6,3 ennyi itthon eddig még nem volt.
Ez mennyire rontja a megtapadás esélyeit, illetve mit okoz a babánál?

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Cjud! Örülök, h átkerültél közénk! Gratulálok!

Andrea! Csináld, amit CJud mondd!!! Írj egy sms-t Krizsának!!! Vagy írj egy privit Harcimókusnak! Ne hagyd annyiban!

dkata
 
 


dkata írta:Orsi, Melcsi! Írja itt a vonalzóm, h le kell majd vágni a bébi körmét. Mikor lehet először levágni? Mert olyan kis puha...

klasszikusan 1 hó alatt nem szabad vágni, mert akkor sérülhet a köröm szerkezete.
de ha egy baba nagfyon hosszú körömmel születk, akkor le kelhet.
bár az enyémeknek "letört" magától, nem kellett sokáig vágni.
(és nem hanyaganya vagyok de valahogy ilyen körmeik voltak, hogy amikor épp picit hosszabb lett, akkor lejött)

erika13 írta:Orsi
azt szeretném kérdezni, hogy az lehetséges hogy most a beülti után a vércukor szintem megemelkedik a pocaklakók miatt már most?
Mert most mértem, és 6,3 ennyi itthon eddig még nem volt.
Ez mennyire rontja a megtapadás esélyeit, illetve mit okoz a babánál?

ez a 6.3 milyen érték??? mikor mérted, mikor ettől utána.
kizártnak tartom, hogy egy be nem ágyazódott embriónak ehhez bármi köze lenne, ahogy a terhességi diabétesz sem alakul ki a 12. hét előtt a legjpbb tudomásom szerint, de inkább a 20. hét után jellemző, ezért is van általánosan akkor a szűrés.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Orsi
este 3/4 7-kor mértem előtte kb. 1 órával pár szem sós kekszet ettem és fél pohár vizet ittam, eddig még itthon mindig kevesebbet mértem, még akkor is ha normálisan ettem.

sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika!
Küldöm a babatapasztó ++++++++++++++++++ energiákat! :D
A cukrot célszerü lenne reggel, éhgyomorra megnézni, utána egyél 1 zsömlét, igyál 2 deci tejet (ezt hivják próbareggelinek), majd ezután kb. 1-1,5 órával megint mérd meg. Ha 7,8 fölött van, az intő jel.
Kiscsillag!
A rossz közérzet általában a 12-13. hét környékén elmulik, de van akit tovább kisér. Viszont van jó oldala is: amig rendesen látogat a róka, addig biztos minden rendben odabent, és ugye az elején nem érez az ember semmit a pocakjában. Ez 1 terhességi jel :D
Pompika!
Hogy te milyen ügyesen összefoglaltál bennünket! Nagyon jó igy sorban látni, kire mikor kerül sor.
Hajni nagyon rég nem jelentkezett.
Kata!
Pár hétig nem kell levágni a körmét. Ugy tudom, tulhordáskor nő hosszabbra. Én is megfigyeltem, hogy valahogy magától letörik, ha hosszabb az első pár hétben.
Andrea!
Sikerült elérned valakit?
Wish!
Ha Kata kikerül innen, Te leszel a következő! :D :D :D
Jud!
Üdv közöttünk, jó pocakosodást! 1 baba van?

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Kiscsillag

nálam a hányingerek, émelygések egyre rosszabbak az idő előrehaladtával. Reggel és este fogmosás után kb 10 perces öklendezés (néha hányás is), de pár napja már napközben is van.
És nálam a 8. hét után kezdődött. akkor már azt hittem - mivel addig semmi panasz nem volt -, hogy megúsztam.
Szóval nincs itt szabály, minden terhesség más.

Lányok,

ugye jól tudom, hogy az AFP-re nem kell éhgyomorra menni?

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


erika13 írta:Orsi
este 3/4 7-kor mértem előtte kb. 1 órával pár szem sós kekszet ettem és fél pohár vizet ittam, eddig még itthon mindig kevesebbet mértem, még akkor is ha normálisan ettem.

ténylg nem olyan alacsony ez akkor, de ezen kár agyalni szerintem.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


zsuzsi73 írta:Lányok,

ugye jól tudom, hogy az AFP-re nem kell éhgyomorra menni?

Zsuzsi

ha nem csinálnak vérképet, akkor nem kell.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Melcsi - Orsi
Nagyon köszönöm a segítségeteket
vércukor: az a baj hogy az itthoni mérő is mást mutat, illetve ha vérvételnél úgy eszem ahogy Melcsi írta akkor lefelé ment a cukrom, de ha cukrot ittam akkor viszont megemelkedett. Lombik előtt ezeket már végig mérték így, és ez lett a tapasztalat, hogy mindegyik mást mutat.

és nagyon köszönöm a baba tapasztó ragacsokat!!!!!!!!!!!!!!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Köszönöm a segítségeket!!

Jud :) Üdv itt a Kismamik táborában! :) Te kb. ott tartasz ahol Én, csak egy nappal vagy előrébb. Nem lehet, hogy Nekünk egyszerre volt a leszívás meg a beülti??? Bár Nekem a beülti 3 Krisztinával volt! :)

andrea A saját nőgyógyidat sem tudod elérni?? Nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen Veletek!! Jelentkezz Mielöbb!!

Melcsi :) Kislányod rendben van?? Ti hogy álltok a nevekkel?? Majd küldök ám levelet csak elég fáradékony vagyok, na meg lusti. :wink:

Kata, Wish :) Bocsánat, de lemaradtam. :( Kisfiút vagy kislányt vártok. Ti már biztosan tudjátok. És neveket is szeretném tudni. :)

Ja és lányok! Akinek van már és tud lécci tegyen fel babaszobát!! Nagyon szeretnék ötleteket kapni, hogy majd a mienk is nagyon szép legyen ha eljön az ideje, amúgy tavasszal kezdenénk neki. :)

Kép
Kép
kiscsillag
 
 


erika13 írta:vércukor: az a baj hogy az itthoni mérő is mást mutat, illetve ha vérvételnél úgy eszem ahogy Melcsi írta akkor lefelé ment a cukrom, de ha cukrot ittam akkor viszont megemelkedett. Lombik előtt ezeket már végig mérték így, és ez lett a tapasztalat, hogy mindegyik mást mutat.

a vércseppes cukormérő pontatlanabb, mint amikor a vérből nézik a cukrot.
az meg, hogy a próbareggelinél kevésbé emelkedik, mint a 75gros terhelésnél azért van, mert a próbareggelinek lényegesen kevesebb a CH tartalma - valamikor kiszámoltam, de már nem tudom - mint 75 gr.
tehát ott nagyobb a szervezet megterhelése, amire rosszabbul reagál.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Orsi
köszi szépen
pl. a ma reggeli itthoni mérővel
éh. 5,6
1 órás 5,4 (2dl tej + 1 kifli után)
és majdnem 2 órás (igaz bevettem közben 1 folsavat is) 6,1 lett
bizti hogy ne aggódjak a megtapi miatt?

Sziasztok

Erika

Elnézést ha nagyon fárasztalak titeket! Többet erről nem kérdezek!

Kép

Kép
erika13
 
 


Orsi, Melcsi, köszi!

Andrea! mi a helyzet?!

Kiscsillag! Babaszoba: Ha visszalapozol, Zsebiék szobája a 38. amiénk a 46. oldalon van.
Nekem is és Wishnek is kisfiunk lesz. Az én kicsi fiam neve Bálint lesz, második nevet is szeretnék, de nem találtam...

dkata
 
 


Kiscsillag! Szerintem nem egyszerre voltunk, én jan. 12.-én voltam punkción és 5 napra rá 17.-én volt a beülti.

Andrea! Hogy vagy?

Jud

Kép
jud71
 
 


Lányok

ismeri valaki a Quinny Buzz márkájú babakocsit? Olyat akarok! Fantasztikus.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


erika13 írta:bizti hogy ne aggódjak a megtapi miatt?

ne :lol: :lol:
de komolyan ne... a 7 alatti cukor nem magas, egyáltalán nem.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsuzsi :D
én azt néztem ki Lilinek első körben :D
(de a 2007es színek közül egyik sem tetszett :D ezért lett a BBC Loola :D)
egyébként nagyon jó kocsi.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,

nekem több szín is tetszett, mondjuk én élőben nem is láttam, csak prospektusban a Faktumban. Ha mindhárom részét megvenném, az 220 ezer ft. Te is annyiért láttad azt? és érdemes mindhárom részét megvenni?

A BBC Loola mennyibe került és melyik részeit vette meg?

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok

Orsi
nagyon köszi szépen a megnyugtató választ!!!!!!!!!!!!!!
Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


zsuzsi73 írta:Orsi,

nekem több szín is tetszett, mondjuk én élőben nem is láttam, csak prospektusban a Faktumban. Ha mindhárom részét megvenném, az 220 ezer ft. Te is annyiért láttad azt? és érdemes mindhárom részét megvenni?

A BBC Loola mennyibe került és melyik részeit vette meg?

Zsuzsi

ca. ugyanannyira jön ki.
a Loolához én vettem hordozót + mózest, az ebayen összesen 500 eur volt + 50 eur a postaktg.
most láttam megint egy eladónál ennyiért 5 féle színben, és szállítanak Mo-ra is.
tehát az 550 eurból megvan a kocsi+esővédő, hordozó, mózes (ez beköthető a kocsiba is)
ennél az eladónál van buzz is 1 db piros színben 450 eurért asszem.

loolak:
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... &rd=1&rd=1
http://cgi.ebay.de/Bebe-Confort-Trio-Lo ... dZViewItem
http://cgi.ebay.de/Bebe-Confort-Trio-Lo ... dZViewItem
http://cgi.ebay.de/Bebe-Confort-Trio-Lo ... dZViewItem
http://cgi.ebay.de/Bebe-Confort-Trio-Lo ... dZViewItem

buzz:
http://cgi.ebay.de/Quinny-Buzz-Trio-Com ... dZViewItem

a buzz egyébként Németországban ált. csomagban 600 eur szokott lenni (ez kocsi+hordozó+mózes+ lábzsák).

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

Németországon kívül is 49 Euroért küldik?

Azt nem értem, hogy itt nekem licitálnom kell rá? vagy rosszul értelmezem? és ezek új vagy használt babakocsik?

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


új termék, villámáras- tehát nem kell licitálni, és a Mo-i szállítás a 49 eur.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


ez egyébként egy olasz eladó.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

Németországon kívül is 49 Euroért küldik?

Azt nem értem, hogy itt nekem licitálnom kell rá? vagy rosszul értelmezem? és ezek új vagy használt babakocsik?

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


felmentem most a quinny.com-ra, de ott meg nem ír árakat. amik ott vannak színek, tényleg nem nagyon szép egyik sem.

Kép
zsuzsi73
 
 


létezik, hogy 429 euroért meg tudom ugyanazt venni, mint itthon 220 ezerért? az éppen a fele!

Kép
zsuzsi73
 
 


Orsi,

Te milyen színű BBC Loolat vettél? mennyi időn belül küldik ki?
a Quinny-t tegnap éjjel tette fel az eladó. Ilyeneket mindig ki tudok fogni? mert azért most még nagyon korai lenne ilyesmit vásárolni, főleg, hgoy még a nemét se tudjuk.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


zsuzsi73 írta:létezik, hogy 429 euroért meg tudom ugyanazt venni, mint itthon 220 ezerért? az éppen a fele!

létezik :?

a loola is jóval kevesebb így, mint a brendonban.

a quinnyn nincsenek árak, a német ebayen szoktam én árat nézni.

az én loolam egy 2006os szín, oxygen red a neve, de nem úgy néz ki, mint itt a piros, az piros-fekete.
amikor én vettem csak ez az 1 szín volt.
az enyém éppen úton, de én azt egy német eladótól vettem.

nagyon esetleges, hogy mikor mi kapható, és semmire sincs garancia, hogy lesz később is.
a BBCvel az a gond, hogy No-ban pl. nem forgalmazzák.

DE!!! a quinny buzz No-ban állandóan kapható ezért a 600 eur/csomag árért... már nagyon-nagyon rég óta.
azt forgalmazzák ott, így ott tudom, hogy mindig szokott lenni.

buzz+ dreami
http://cgi.ebay.de/SELLOUT-Quinny-Buzz- ... dZViewItem

ehhez még hozzájön a hordozó ára (ca. 120 eur) + esetleg a lábzsákok és megvan a csomagod.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

azóta is az ebay-en böngészek.
gondolom a pénzt előre utalod (vagy hitelkártya) és egészen biztosan meg is érkezik a csomag?

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi :D
ahol ott van alul, hogy "paypal" ott tudsz hitelkártyával fizetni.

eddig nekem minden megjött (ca. 100 tranzakciónál tartok, német és angol ebay), az ebay eléggé odafigyel a hírnevére.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

DKata,Jud71,Kiscsillag,Melcsi! Köszi,hogy érdeklődtetek felőlem,nagyon jól esett,drágák vagytok!!!!
Azért nem írtam eddig,mert sajnos dolgoztam... :cry:
Úgy tűnik,hogy már nincs olyan világosbarna folyásom.Kezd megint fehér lenni.Mert nekem a beülti óta van egy kis fehér folyásom,most olyasmi megint.Kedden megyek az orvoshoz,iszonyúan várom már!Csak akkor nyugszok meg rendesen.De már kibírom ezt a két napot.

Kép
andrea23
 
 


Lányok

megszületett Kata kisfia, 61 cm, 4,45 kg Bálint a neve, jól vannak mindketten!

Kép
zsuzsi73
 
 


Gratulálunk Nekik!!!

hát tényleg nem lett kicsi :lol: :lol: :lol: :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsuzsi :)
De fürge vagy, megelőztél a hiradózásban :D

Kata :)
Sok boldogságot kívánok mindkettőtöknek. Bálintnak sok tejcsit, neked sok pihenést.

Kiscsillag :)
Ahogy, Kata írta nekünk is kisfiunk lesz, de még nem döntöttük el, hogy mi lesz a neve.

Andrea :)
Ez azért jó hír. Remélem minden rendben van odabenn, keddig drukkolok :)

Orsi :)
De jó neked, hogy ilyen jól tudsz vásárolni az ebay-ről. Nekem kb 15 tranzakcióból, eddig kettő elveszett, egy teljesen, arra keresztet is vethettem, mert az eladó sima levélként adta fel :( , a másiknál legalább a pénzt visszakaptam, mert kötöttünk a csomagra biztosítást. Azóta mindig kötök biztosítást.
Jellemzően a szomszéd srácnak, aki sose köt biztosítást soha nem veszett még el csomagja.
Mindegy, remélem az angol postások jót játszanak az én játékaimmal, boldog karácsonyt nekik :) A postán mondták is, hogy sok csomag nem jön át egyszerűen Angliából, hanem ott lába kél.

Húúúú, akkor most az én bébim a korelnök pocaklakó :roll: :lol:
Jelentem hétvégén be is vásároltunk mindent, már tényleg csak nélkülözhető apróságok hiányoznak. Jövő héten megnyitom Mosó Masa Mosodáját és bébiruhákat fogok mosni és vasalni.
Vettünk egy jó játékot is a férjemnek... a gyerekszobába való páratartalommérőt, amit most hurcolászik a lakásban, és kísérleteket folytat, hogy a párásító hol mennyivel emeli a párataralamat :)

wish
 
 


Wish

igen, most rajtad a topik szeme, hamarosan Te következel :D
És amúgy vannak esélyes fiúnevek? Vagy egyáltalán nem tudjátok még?

Orsi

köszi a választ, megtaláltam a saját honlapjukat, de árakat egyáltalán nem írnak sajnos, így nincs mihez viszonyítani.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


:shock: :P 8) :D :oops: :lol:
Nahááát, Kata! Ez fantasztikus!
Éreztem, hogy be kell néznem! Erre gondoltam pont, hogy ha legközelebb benézek, már tuti az lesz fent, hogy Kata Bálintja megszületett! Gratulálok és minden jót kívánok nektek!!!

Wish,
Ti jöttök! :D

Andrea,
ez a sorrend mindig változik, itt is utolsókból lesznek az elsők, előbb-utóbb mindenképp! Mindig jönnek az új mamik! Nehogymá ezen aggódj!

Hey, Jud! :)
Üdv köztünk! Jó babavárást neked is!

KépKép
pompomlány
 
 


Katának!
Sok szeretettel gratulálok, nagyon jó egészséget kivánok és sok tejcikét! Nem semmi méretekkel rendelkezik a legényke, remélem 56-os rucikból végül nincs sok Nektek! :lol:
Orsi!
A 2 dl tej+ 1 zsömle 50 gr CH. Persze hogy a cukorral több lett Erikának, ráadásul a cukor rögtön felszivódik, a reggeliből meg csak a tej nyomja azonnal, a zsömle elhuzódó hatásu.

Hétvégén továbbra is beteget játszottunk, Máté tegnapra dőlt ki, bár sokkal enyhébb tünetekkel, és mára én következtem, de talán már mulik is, nem lett lázam. De a gyomrom nagyon fáj.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok

Kata
nagy nagy gratula nektek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bálint babához!


Sziasztok

Erika[/img]

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok:)


Kata garulálok a kis Bálinthoz,aki nem is lett olyan kicsi :D :D :D :D :D :D

Erika,növeszgesd azokat a babákat a pociban :) :) :) :) :) :)

Lányok,Ti voltatok már a Babanetes bababörzén?
Kaptam e-meilt,hogy 11-én lesz ez a börze a Syma csarnokban.
Ha esetéeg valaki volt már,az megosztan a tapasztalatait,hogy csak használt dolgok vannak,vagy kereskedőket is vannak?
És milyen termékek?
Ruhák,ülásek hordozók stb...??? :)

KépKép
napszemcsi
 
 


napszemcsi írta:Lányok,Ti voltatok már a Babanetes bababörzén?
Kaptam e-meilt,hogy 11-én lesz ez a börze a Syma csarnokban.
Ha esetéeg valaki volt már,az megosztan a tapasztalatait,hogy csak használt dolgok vannak,vagy kereskedőket is vannak?
És milyen termékek?
Ruhák,ülásek hordozók stb...??? :)

is-is
és óriási tömeg... én 1szer mentem el a bejáratig, de nekem annyi is elég volt.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kata!
Szívből gratulálok Bálinthoz! Húha, szép férfias méretek :)
Rekordnagyságú fiú a topikon? :)

Kép
Kép
emma1976
 
 


Hát akkor kihagyom a bababörzét :shock: :) :D mert nincs kedvem a tömegben lökdösődni :wink:

KépKép
napszemcsi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: