Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Judit :)
Nagyon szép Andris baba, és te is olyan boldog vagy a fotókon. Jó hogy ilyen hamar haza tudtatok menni.
Érdekes volt olvasni a szülésedet. Gondolom, utólag azért jobban örülsz a gátvédelemnek, mintha vágtak volna, nem?
A kórházi lét elég nehéz lehetett, de szerencsére meg tudtátok oldani.

Gyöngyi :)
Köszönöm a gratulációt! Örülök, hogy benéztél!

Babus
Én dög voltam és nem köszöntöttem fel Kristófot? Nem emlékszem :( Ezért ne haragudj, utólag még elfogadod? A bocsánatkérésemmel együtt! :) Isten éltesse 2. szülinapja alkalmából! És persze mielőbbi teljes gyógyulást kívánok neki!

Dorka
Hűűű micsoda haspók Márk baba, nem semmi! :) Meg milyen kis morcika, mosolyogni is tud azért biztosan. Látszik rajta, hogy nem kis súllyal látta meg a napvilágot, jó húsban van :) Jól vagytok, bírod a tempót?

Tündi
tündi30
 
 


Rakok fel új pocis képet, az első kettő a 14 hetes, ma reggel készült anyukáméknál, és mellé raktam a múltkori 12 hetest is :) Ugye nőt picit? :)
A héten csütörtökön bejelentettem a melóhelyemen a várandósságot. A közvetlen felettesem (egy korombeli csaj) örült és gratulált, nagyon pozitív volt, de az ő főnöke már csak annyit látott belőle, hogy mért nem neki szóltam, és bevágta a durcás, sértődött kisfiús képet..... szerintem ez nevetséges, de azt hiszem, ezen nem fogom idegesíteni magam. Én szóltam időben, és dolgozom tovább ugyanúgy mint eddig, 1 kivétellel, a márciusi éjszakai leltárban nem szeretnék részt venni közel félidősen, de a csaj tök rendi volt és mondta hoyg persze, úgy fognak rámfigyelni, hogy vonatkoztatját a szabályokat, amik a kismamákat védik. Remélem, ez tényleg így lesz.
Aztán aznap amikor bejelentettem, már meg is kérdezték szemfüles kolleganők, hogy babát várok?, mert hát a pocim... :) Akkor már jó volt mondani, hogy igen! És nem kellett letagadnom, másnap már kismamanaciban mentem dolgozni, és sokkal jobban is éreztem magam :)

Kép

Tündi
tündi30
 
 




Szaiasztok:)

Tündi:)

Szép pocid van,örülök,hogy minden rendben van veletek:)

BAbus:)

Hogy van Kristóf???
Remélem már jobban vagytok!!

Kép

Kép
edinka
 
 

 
 

Sziasztok :lol:

Tündi
Igen, tényleg nagyobb lett a pocid :lol: Most már olyan igazi kismamis :lol:
A fő-főnököddel meg nem foglalkozz! Az mindenesetre tök jó, hogy a közvetlen felettesed ilyen megértő és rendes :D
Még jó 1 hónap, aztán kiderül, kispasi-e vagy kiscsajszi lakik a pocidban:lol: Olyan izgi :lol: Kíváncsi vagyok, a tudomány (ami szerint lány) vagy a megérzésem (hogy fiú) jön-e be :lol:

Szülinapos köszüöntést pedig utólag is nagyon köszöni Kristóf :lol:

Stelláékról tudsz valamit? Gondolom szoktatok beszélni :) Légyszi, mondd meg neki, hogy nagyon várunk ám képeket a lassan 1 éves nagyfiúkról :lol: Na meg persze azt is, hogy írjon egy kicsit :lol:


Edina
Kristóf köszöni szépen, már jobban van, sokkal, már alig köhög, a baj most csak az, hogy engem és Apucinkat is megfertőzött, így félő, hogy mi meg majd őt fertőzzük újra vissza :? Tavaly ugyanis ez volt. Tavaly februártól áprilisig, 2 hónapon keresztül 4-szer volt zsinórban beteg Kristóf, mindenki mindenkit fertőzött itthon, oda-vissza. Remélem most nem ez lesz :?

Amúgy már többször is kérdezni akartam. Miért gondoltátok meg magatokat kistesó ügyben, mármint ha nem vagyok indiszkrét.
Nemrég még írtad, hogy már nagyon babáznál, és befejezed a fogigátlót és jöhet a tesó. Most meg, hogy egy darabig tuti nem...

Vikiről nem teszel fel képet? Rég láttuk már :D


Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok :lol:

Tündi
Igen, tényleg nagyobb lett a pocid :lol: Most már olyan igazi kismamis :lol:
A fő-főnököddel meg nem foglalkozz! Az mindenesetre tök jó, hogy a közvetlen felettesed ilyen megértő és rendes :D
Még jó 1 hónap, aztán kiderül, kispasi-e vagy kiscsajszi lakik a pocidban:lol: Olyan izgi :lol: Kíváncsi vagyok, a tudomány (ami szerint lány) vagy a megérzésem (hogy fiú) jön-e be :lol:

Szülinapos köszüöntést pedig utólag is nagyon köszöni Kristóf :lol:

Stelláékról tudsz valamit? Gondolom szoktatok beszélni :) Légyszi, mondd meg neki, hogy nagyon várunk ám képeket a lassan 1 éves nagyfiúkról :lol: Na meg persze azt is, hogy írjon egy kicsit :lol:


Edina
Kristóf köszöni szépen, már jobban van, sokkal, már alig köhög, a baj most csak az, hogy engem és Apucinkat is megfertőzött, így félő, hogy mi meg majd őt fertőzzük újra vissza :? Tavaly ugyanis ez volt. Tavaly februártól áprilisig, 2 hónapon keresztül 4-szer volt zsinórban beteg Kristóf, mindenki mindenkit fertőzött itthon, oda-vissza. Remélem most nem ez lesz :?

Amúgy már többször is kérdezni akartam. Miért gondoltátok meg magatokat kistesó ügyben, mármint ha nem vagyok indiszkrét.
Nemrég még írtad, hogy már nagyon babáznál, és befejezed a fogigátlót és jöhet a tesó. Most meg, hogy egy darabig tuti nem...

Vikiről nem teszel fel képet? Rég láttuk már :D


Babus

Kép
babus2005
 
 




Sziasztok:)

Jönnek a várva várt képek az én zsivány csajszimról:)
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


BAbus:)

Hogy mért gondoltam meg magam kistesó ügyben????
Nem tudom,hogy ki hogy van vele de nekem nap mint nap egyedül kell boldogulnom Viktóriával,nekem itt a közelben nincs senkim akire akár 1 órára is rábizhatnám őt:(
Nincs anyósom apósom már idős.
Férjemet reggel láttom amikor ki kell mellőlem az ágyból meg amikor be fekszik mellém este!!
Egész nap egyedül vagyok a négy fal között!!
Igen,örülök,hogy Viktória nem sokára ovis lesz!!
Habár kicsit félek is tőle,hogy megint változni fog az életünk:)
sokszor gondolkodom a kistesón de én még néha Vikivel is olyan nehezen birok!!!
Imádom,szeretem és IGEN lesz kistesója neki,persze hogy lesz nem lesz egyke!!!!!
De én vissza szeretnék menni legalább egy évre dolgozni,hogy ulyból közösségben legyek.
Jókat dumcsizzak,"szórakozzak" na meg elsősorban a társaság miatt!!!
Néha ugy érzem,hogy befordulok:(:(
És igen nagyon jó esik órákat ülni a kozminál vagy a fodrásznál ,mert addig is pihenek,nekem már ez is szórakozást jelent:)

puszi mindenkinek

Kép

Kép
edinka
 
 


Edina!

Nagyon cuki a kis Viki, igazi huligánka :D

Abszolút megértelek, én is vissza szeretnék menni dolgozni és én is sokat voltam az első időkben egyedül, és teljesen megértelek, hogy segítség nélkül nagyon nehéz + be lehet bizony fordulni.

Ezek tök normális gondolatok, ettől még imádod a lányodat, de szükséged van társaságra, kimozdulni.

Ti hol is laktok pontosan?

Ha gondolod egyszer átmennénk hozzátok :wink:

Autóval hamar ott lennénk és akkor felvidítanálak :wink:

És mi sem akarunk még tesót, sőt megbeszéltük, hogy nagy korkülönbséggel szeretnénk(5-6 év) ha lesz neki egyáltalán(erről múltkor írtam)

Tündi! :)

Juj de szép pocak, de jó nosztalgiázni, de jóóóóóó neked, annyira szép időszak volt a várandósságom :) Imádtam!!!

Mea
mea
 
 


Edina
Nagyon édes Viki :lol:
Nem semmi grimaszokat tud vágni :lol:

Amúgy tesó ügyben teljesen megértelek, nagyon nehéz lehet egyedül. Igazad van.
Nekem az nagy segítség, hogy mindkét nagyszülő a közelben lakik, főleg anyukám segít rengeteget, bár ő viszont hétköznap még dologozik, 8 órában, így ilyenkor nem nagyon tud ő se besegíteni.
Apucinkra viszont alig számíthatok. Reggel fél 6-kor elmegy dolgozni, este 5 körül jön, befekszik a kádba, utána leül a számítógéphez késő estig, hajnalig.
Viszont én dolgozni se tudok visszamenni, holott nekem is nagyon hiányzik már a felnőtt társaság, és maga a munka is, amit csináltam, szerettem babák között dolgozni, de mivel megoldhatatlan a Pestre feljárásom nap mint nap, 12 órában, így, mivel a munkahellyel járó relatíve jó fizetést meg akarom tartani, mindenképp a tesó jöhet csak szóba. Nem mellesleg nagyon szeretnék is tesót :D
De mondom, teljesen megértelek :lol:

Tegnap amúgy voltam nődokinál, egyelőre várunk, 56.nap :( , semmi, még 2 hetet várjunk a doki szerint, ennyi még belefér a fogigátló közvetlen abbahagyása után. Ha netán megjönne, akkor Closty+UH, ha nem, 2 hét múlva vissza kell mennem és kivizsgálunk, meg gondolom Norcoluttal meghozzák végre a mensim.
De szerintem úgyse fog megjönni. Nincs akkora szerencsém.


Babus

Kép
babus2005
 
 


Edinka!

Én is egyedül vagyok, de állandóan van valami, meg megyek emberek közé, hogy ne roskadjak össze. Nem egyszerű. Viszont én nem szeretném magam szétforgácsolni, mert pölö most nincs munkahelyem, és mire találok, elkezdem stb. már akkora lesz a korkülönbség, hogy akkor lehet, hogy még többet várok.



Ma voltam a nőgyógyásznál letisztáztunk néhány dolgot a kistesóprojekttal, és velem kapcs. Van egy nagy tüsző, de megígértem, hogy nem küldjük rájuk a kisfickókat, hiszen még meg sem jött :shock: valamint a szoptatás alatt még várunk egy kicsit, amikor már csak éjjel eszik. Rákérdeztem, hogy hol fog dolgozni, mire ő: valahol biztosan, mert rengeteg betege van, de nem tudja. A Margitot mégiscsak megszüntetik, és ő is mindenről csak a sajtóból értesül :shock: :shock: :shock: Egy nagyon nyugodt ember, ezt is nyugodtan mondta. Értem én, hogy anyagi feszkója nem lesz, de azért mégis gáz érzés lehet azt mondani, hogy fogalma sincs hol fog dolgozni, na meg ugye a folyamatban levő ügyek.... Tehát már ezért is várunk egy kicsit. Április egytől nincs kórháza :evil: hát még jó, hogy nem akkor szülök.

Babus!

Én is rákérdeztem, hogy nem gáz-e, hogy még nem jött meg annak fényében, hogy párszor már eljátszottuk ezt. Erre megnézett uh-n. Tüszőm van, nyálkahártya, meg mintha gyereket várnék :roll:
Ha pár hónapig még nem jön meg, és leállunk a szoptatással, akkor nekem is Norcolut, bár szerinte két hét múlva megjön. (Eddig még mindig igaza volt, de most egy pirinyót kételkedem)
Lehet, hogy a húsvéti nyúllal nálunk is jöhet majd a tesó.

Ezvicc!

Kérdeztem, de elsiklottál felette (kisebb gondod is nagyobb a hülyeségeimnél) Ti nem is védekeztetek sehogyan sem a két tesó között? András baba IS nagyon szép. Örülök, hogy viszonylag könnyű szülésed volt! Nagyon jók a képek.

Nicol!

Jó, hogy bejött az őszilé. Esetleg baracklekvár! Minden gyümölcs (kivéve alma, banán), és sok cukor, de nem csoki, és lassan de biztosan... Amúgy a múltkor Kinga is belefosott a kádba. Most legalább volt elképzelésem a gólyfosról :lol:

Tündi!

Ez már has. Csak így tovább! Nevek? Meddig dolgozol?

Kóbor!

Négy gyerek? Derék, tisztellek nagyon!!! :D Mi 3 +/-1 gyereket tervelünk, én a + felé hajlok. Ez mindenféle erőforrástól függ, anyagiaktól és immateriálisaktól. Ha kettő lesz, akkor tudok majd biztosabbat mondani! :twisted:

Mennem kell, igyekszem benézni.

Akik fogamzásgátolnak, azoknak a blogban egy tuti módszer, akik nem, azoknak érdekesség.

tjuca
 
 


Juca
Nekem van egy olyan érzésem, hogy nektek hamarabb összejön a tesó, mint nekünk :D vagy inkább rám nézve :(
Nekem, a munkahelyemen egy tapasztalt, idős szülésznő mondta, ő 7-szer volt terhes, az már más kérdés, hogy ebből vagy 5-ször elvetélt, szóval ő mondta, hogy a szülést követő 2 éven belül sokkal könnyebben teherbe lehet esni, mert addig még úgy-ahogy dolgoznak a terhességért felelős hormonok. És ez szerintem is igaz lehet. Én is nagyon sokaknál tapasztaltam, hogy a szülés, mint egy hormonális bomba, rendbeteszi a női szervezetet, aztán utána akár hipp-hopp teherbe esnek újra a nők, akár szoptatás alatt is, teljesen váratlanul.
A gáz akkor van, ha hülye fogamzásgátlókkal újra megzavarjuk ezt a normalizálódott működést. Dehát a kényelem... :roll:
Nekünk is lehet, rég összejöhetett volna, ha nem kezdek el fél éve fogigátlót szedni, előtte már épphogy kezdett beállni a mensim, erre a fogigátlóval mindent elrontottam, most ott vagyok, ahol Kristóf előtt voltam.
Pedig mindig megfogadom, hogy fogamzásgátlót soha többet nem veszek be. Aztán mégis. Kristóf születése után másfél évig bírtam, aztán beadtam a derekam. Bár ne tettem volna. Pedig egy rohadt drága 6000Ft-os gyógyszert szedtem és csupán 6 hónapig. Mégis így jártam. Most megint megfogadom, fogamzásgátlót tényleg soha többet!!!!

Úgyhogy szerintem, Juca, nektek tuti hamar kistesótok lesz, te még szoptatsz, tök normális és természetes, hogy nem jön meg a mensid, a te helyzeted lényegesen jobb, mint az enyém :? Nekem, szülés után több, mint 2 évvel már rég normális mensimnek kéne lenni.
Meglásd, ha megjön, utána tuti hamar babás leszel újra! :D


Babus

Kép
babus2005
 
 


Babus!

Köszi, nagyon rendicsek vagy :-)
Azért nem akarok félaktív szoptatás alatt teherbe esni, mert már volt egy vetélésem, nem egyszerű túl lenni rajta. Így húsvétig várunk, de mi óvszert használunk. Én ha egy mód van rá nem veszek már be hormont. Ez lehet csak az én mániám, de nem akarok fogigátlót szedni. Orvos is rábólintott, nem is akart rábeszélni. Szerintem ez akkor is így lesz, ha már nem szeretnénk babát. Én nem hiszem, hogy óvszer mellett teherbe lehet esni, de lehet, hogy csak mi vagyunk nagyon ügyetlenek :roll: Ugyan kicsit kényelmetlen, de még mindig ez a legemberbarátibb minden szempontból. Köszi, hogy drukkolsz, és remélem mielőbb babás teszttel jössz majd dicsekedni :lol: Norcolutot nekem már legalább háromszor kellett falnom, és clostyt is ettem már még megboldogult lánykoromban is, szóval nem áll olyan messze tőlem ez a téma sajnos. :evil:

tjuca
 
 


Juca
Nálunk Apuci nagyon óvszerellenes :? Úgyhogy ez kizárva. Próbáltam kúpot, az se vált be nagyon.
A legtovább a "megszakításos" módszert bírtuk, de egy idő után besokalltunk és jött a fogigátló. Sajnos :( :(


Kristóf végre úgy néz ki, meggyógyult, tegnap voltunk dokinéninél, megdícsérte :lol: talán ő az első gyerek, aki imád orvoshoz járni :lol: (Remélem őt nem fertőzi meg az egészségügy, anyukám is egészségügyis, én is, talán ő nem esik majd ebbe a hibába :D )
Szóval teljesen be volt zsongva már reggel, hogy megyünk a "néni"-hez, míg én reggeliztem, addig ő csak úgy harisnyára felvette a csizmáját, persze kacsán, hogy ő már indul is a nénihez :lol:
Odaérve persze nagy volt a boldogsága, mutatja, hogy neki a pocakját, hátát, fogát(ez a torka egyébként :D ) és a fülét kell megnézni. Utána sorbanáll a dokinéninél pecsétért, amit a kezére kap, mondja, hogy neki kizárólag cica és vau kell, utána kér még nyam-nyam-ot (ez általában keksz vagy pufi), de tegnap még utána sem akart eljönni, így még kapott két cicás-vau-s matricát is :lol: , utána már ki kellett tessékelni a rendelőből :lol: , kint persze egyből nekiállt futkározni az egyik várakozó kislánnyal, esze ágában sem volt hazajönni :lol: Nem semmi egy gyerek :lol:


Babus

Kép
babus2005
 
 


Juc
A blogodban a "Mezítláb vagy kiscipőben?"-hez írtam :D
A fogamzásgátlós videó pedig nagyon kemény :lol: :lol: :lol:


Babus

Kép
babus2005
 
 


Babus!

Köszi, már moderáltam is. Én is inkább a mezítláb felé hajlok :-)
Videót mutasd meg majd Apucinak, ha épp szükségetek lesz rá 8) az óvszernél jobb :lol: :lol: :lol:

tjuca
 
 


Sziasztok!

Juca!
Nagyon jó olvasni a blogodat, tényleg sok jó dolgot gyűjtöttél össze. :lol:

Babus!
Örülök, hogy Kristóf már jól van. Tényleg nagyon ritka az ilyen gyerek aki szeret a dokinénihez járni. :lol:

Tündi!
Szépen növöget a pocakod! :D És nagyon klassz, hogy ilyen könnyen fogadták a hírt a melóhelyeden is.

Edinka!
Annyira édi Viki. Nagyon gyorsan nőnek ezek a picurok. :lol:

Vanda!
Hogy vagy???

Rólunk: Nekem nem nagyon akar a mensim megjönni. Mi már ebben a hónapban próbálkoztunk egy manót összehozni, de tesztelni még nem merek. Már a 31. napon vagyok. Ha nem történik semmi jővőhét végéig akkor tesztelek egyet. Vivi kicsi pocija kezd helyreállni, már magától kakil megint. :D Remélem nem csak átmeneti állapot.

Nicol

Kép
nicol
 
 


Nicol
Drukkolok nagyon a pozitív teszthez :lol:
Nektek Vivi is elsőre is összejött, tuti a tesó se várat sokáig magára :lol:
Bezzeg nekem már 2 hónapja nem jött meg... :cry: , csak én lehetek ilyen szerencsétlen :( , és nem baba miatt :cry: Még 1 hét várakozás, aztán újra doki. Tudtam, én, hogy úgyse fog megjönni magától, de a doki ragaszkodott hozzá, hogy még egy kicsit várjunk, aztán jöhet a kivizsgálás. Hurrá! :(

Örülök, hogy Vivi kakija már rendeződni látszik :)


Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok Lányok,

Tudom, jó régen jártam errefele :( Mentségemre legyen, hogy abszolút nem tudtam benézni a netre :(
Febr elején rengeteg volt a meló és a maradék szabadidőmben tornáztam, pihiztem sokat, aztán a múlt héten Laura elkapta az influenzát (ez hiányzott még csak!). Aztán nekem is átadta...
Én már sokkal jobban vagyok, bár mivel még mindig 2-3x szopizik, megint nem szedhettem semmilyen gyógyszert :(
Laura is jobban van már (nincs hőemelkedése, és kúp se kell hozzá!), már átalussza az éjszakát (mondjuk amikor nagyon tele volt a nózija, akkor is csak 2x kelt éjjel, orrszívó, cici, orrszívó, vissza az ágyba és aludt is már rendesen, szó nélkül) rendesen.
Laura gyönyörűen alszik. :) Este 8-kor letesszük (cici után) és max 1x kel fel reggel 5-6 óra magasságában, de utána cici és egyből alszik tovább, reggel 7-8-ig. Így én is jó kipihent vagyok, nem panaszkodom. :)
Persze nem maradhat ki az életemből a bosszankodás sem, mivel amikor Laura hétfőn elkezdett náthás lenni, akkor mentünk volna egészséges tanácsadásra. Hívtam reggel a dokit, mi legyen. Azt mondta, menyjünk oda a tzanácsadás legelejésre, és megnézni Laurát, ne vigyem a beteg gyerekek közé a rendelőjébe. Amikor beállítottunk, a védőnő szabályosan lehordott, h mit képzelek én :( és a doki együtt, hogy az egészséges gyerekek közé elhozom a beteget. Nekem eszembe se jutott volna, ha nem a doki mondja.... Végül késett a doki kb 1 órát, de soron kívül megnézte Laurát. Na mindegy, csak jó volt kiírni magamból! :)

Kistesó projekt: kicsit később, előbb fontos lefogynivalóm van :) Jól haladok, már 5 kg lement... Még van kb 14 :( de nem adom fel, torna, mozgás, sok séta, egészséges kajók, este már nem eszem, semmi kenyér... Ilyesmi. Tetszik, hogy végre a régi dolgokat tehetem és ehetek Smile :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :?: :!: :evil:

Juca :)
Bocsánat, hogy így eltűntem. Akartam írni Neked a kajcsi témához, szerintem nem egyoldalú, ahogy Kingát eteted (legalábbis, amit én láttam belőle). Sinlac igazából csak töm, kísérőként adom gyümi mellé, egyébként pedig sokszor kap Laura bébikaját, amikor nem tudok főzni neki, vagy nincs kedvem hozzá és hidd el, az semmiben sem változatosabb, mint a házi koszt :(

Nicol :)
Én is nagyon drukkolok Neked a pozitív teszthez! Olyan izgi, megint babás lenni :)

Babus :)
Örülök, hogy Kristóf meggyógyult! Sajna a GYES-GYED témához szerintem a lányok jobban hozzászóltak, mint én tudtam volna, szégyen, de nagyon nem tudom követni mostanság a törvényeket :( :(

Laura nagyon szépen áll már, mindenhova felhúzza magát. Szépen ül, kúszik. Neki kimaradt a mászás, valahogy nem fűlik rá a foga :)

Puszi, igyekszem gyakrabban jönni!

KépKép
unique
 
 


Tündi :)
Nagyon szép a pocakod! Olyan hihetetlen, hogy régebben még együtt írtuk, hogy mikor lesz már a Tündiknek babájuk, most meg pocakosodsz, nekem meg már majdnem 1 éves a lányom... :)

Edinka:)
Nagyon édes a nagylányod! Már tényleg olyan igazi kisasszony! :)

KépKép
unique
 
 


Sziasztok!

Hát 1 hétig nem voltam képes a gép elé ülni.

Babus
Küldök neked menzimeghozókat, mint régen, emlékszel? ++++++++++++++++++ Sajnálom, hogy még mindig nem jött meg, de tudod, hogy ha kis segítséggel is, de minden jóra fog fordulni!!
Remélem, a 18 hetes UH-n már kiderül a baba neme, de ha nem, az sem baj. Nekem egy ideje az a megérzésem van, hogy kislány lesz :)
Stellával ritkán talizok viszonylag, de átadom neki, hogy várjuk itt is.
Jó, hogy Kristóf végre meggyógyult!

Mea
Én is imádok várandósnak lenni :)

Edina
Nagyon nehéz lehet így, hogy tényleg egész nap egyedül vagy és nem tudod a kislányt rövid időre sem rábízni senkire. Nincs a közelben hasonlóan kisgyerekes barátnő sem? Vikike tényleg huncut!

Juca
Has? Az jó :lol: Hétvégén azt mondták, hogy 15 heteshez képest nagy a pocim, én meg ennek nagyon örülök. Nevek továbbra sem beszédtéma. Majd ha megtudjuk a nemét, akkor jobb lesz nekünk, mert csak az egyik lehetőségen kell összevitáznunk :), kb. ennyire nem egyezik az elképzelésünk a párommal a témában. Így ez marad a lehetséges legutolsó időpontra. Májust szeretném még végigdolgozni, aztán kivenni a szabimat, és csak utána táppénz.

Nicol
Én is drukkolok nagyon a sikerhez! Örülök, hogy Vivi problémája megoldódni látszik!

Unique
További sok sikert a fogyizáshoz, 14 kiló nem kevés, de a torna tök jó, meg a diéta is hozzá. Kitartás!

Köszönöm a pocidícséreteket! :)

Tündi
tündi30
 
 


Sziasztok!

Nicol,
szerintem mi jobban izgulunk, mint Te, mert hogy en ki nem birnam meg egy hetig teszteles nelkul, az bitzos :lol:

Babus,
nem jo ez a rengetege negativ gondolat, amivel bombazod magad. Szerintem ennel meg az is jobb volna, ha le tudnad tojni magasrol a dolgot. Meg akkor is, ha esetleg ismet ugyanazon a gyogyszeres idoszakon kell atmenned. Latod, lett egy csodaszep Kristofod is, bar teny, hogy rengeteget kuzdottel erte. A fogamzasgatlot meg tenyleg felejtsd el egy eletre, en is nagyon ellene vagyok es szerintem annak ellenere, hogy Maja megszuletesevel lezartnak tekintem a gyerek kerdest, sem fogom magam ilyen bogyokkal tomni. Nekem mondjuk nagy szerencsem van a ferjemmel, mert megteszi ertem/ertunk, hogy belebujik abba a gumiba. En persze ugy gondolom, hogy ez a minimum, mivel minden mas terhet en viselek, de ez nezopont kerdese.

Tundi,
orulok nagyon, hogy jol vagy!

Unique,
Sajnalom a betegseget, remelem hamar osszeszeditek magatokat teljesen!

Egyebkent 31. hetet toltottem be szerdan, vagyis most a 32.-ben jarok es nagyon nyuglodom. Mar most olyan lassu vagyok, mint egy lajhar, iszonyatosan nagynak erzem a babat a hasamban es nagyon frusztral, hogy Mateval nem tudok olyan intenziv mozgast eloadni, amire igenye volna. Persze mindennap megyunk levegore, setalni, motorozni, homokozni, rohangalni, gesztenyet gyujteni, stb, csak mindig ugy erzem, hogy lassu neki a tempom. Mate imad setalni, neki az a buntetes, ha babakocsiban kell ulnie vagy autoban sokaig.

Jovo heten penteken megyunk ujra UH-ra, kivancsi vagyok, hogy meg mindig olyan nagynak latjuk-e a babat. Megneztem egy kb-i suly tablazatot es ahhoz kepest majdnem fel kiloval nagyobb mar Maja, mint kellene. Meg szerencse, hogy a csaszar miatt kikapjak elobb, kulonben egy 4kg folotti gyerkocom lenne.

Irigylem azokat, akik imadnak varandosok lenni. Mateval meg en is szerettem, de ez a mostani nagyon megvisel. Hiaba, na, 34-35 evesen mar nem olyan egyszeruen alkalmazkodik az ember szervezete egy terhesseghez.

Na most jot onzoztem, bocs mindenkitol! :oops:

Vanda
vanda72
 
 


Sziasztok :D

EDINA
BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK!!! :D
Kép


Majd még jövök, de most sietek, mert megyünk babazsúrra, Kristóf kis barátnőjének, Zsófinak ma lesz a szülinapi bulija :D , 4-kor, Kristóf pedig még horkol :? (ne tévesszen meg senkit, a Babanet órája siet, még csak 3 óra van, nem 4 :lol:, de akkor is késésben vagyunk )


Vanda
Azért egy pocakos képet feldobhatnál :D


Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a szúrkolást. :D

Vanda!
Én is izgulok, csak a Vivit is a 35 napon mutatta csak ki a teszt, így ezért akartam a hétvégét megvárni. De apa is túl kiváncsi meg én is ezért ma csináltam egy tesztet. Hát sajnos ma még negatív lett. :cry: A mensi még sehol, így titkon egy kicsit reménykedünk. Remélem nem esem én is a Babus féle problémába, hogy csak nagyonkésőn jön meg. Pocakos képet én is szívesen látnék. :D

Edinka!
Boldog Névnapot!!! :D

Nicol

Kép
nicol
 
 




sziasztok:)

Elöször is NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM A NÉVNAPI köszöntést,aranyosak vagytok :lol:

Babus:)

Én is ilyen problámával küzködök,mint te
:cry:
Mármint nekem csak akkor szabályos a mensim ha gyógyszert szedek :cry:
Ha nem, akkor nem is jön meg vagy csak barnázok!!
Én végül is ezért szedem azt a fránya gyógyszert,hogy a mensim szabályos legyen!!
16éves koromtól szedem a gyógyszert mi csak akkor védekeztünk gumival mikor pihi 3 hónapot tartottunk Viktória elött!!
Nálunk meg pont forditva van,én nem szeretem az óvszert.
A gyógyszer sokkal kényelmesebb ugye,csak egy a hátránya hogy teljesen megbolonditja a szervezetet :evil:
Fel a fejjel,majd a doki tudja,hogy mi a teendő,és hidd el gyorsan össze jön majd a kistesó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Én minden esetre nagyon szoritok neked!!!

Nicol:)

Hú,kezd izgis lenni:)
Lehet,hogy csak korán teszteltél,és azért nem mutatta ki,a kistesót Nem,?????
Nyugi,nem sokára te is babás leszel mint Móni(babus)

Vanda:)

Hát elhiszem,hogy igy a vége felé nehéz a mozgás!!!
Ne hibáztasd magad,ha olyan pörgös gyereked van mint nekem akkor meg pláne!!!!

Tündi:)

Szerencsére azért vannak barátnők a közelben de hát nekik is van baba!!
Ők mint Vikóriával egy idősek,ugyhogy játszó pajtiból nincs hiány!!!!

jaj,nem is mondtam,hogy beöltöztettem Viktóriát farsangkor!!!
Tündérkének :lol:
Nagyon,csini volt a csajszi:)
Járunk baba-mama klubba és ott rendezték a bulit!!!
Szupi volt!!!!!!

Kérdeznék vmit!!!

SZERINTETEk ha viktóriámat bántják vele egykorú gyerekek vagy egy kicsivel idősebbek,akkor mit tanácsoljak neki,mert ez a kis butuska hagya magát,inkább oda adja a játékát.
Multkor azen a baba-mama klubba neki esett egy 3 éves gyerek én meg azt mondtam,hogy igen is ne hagyd magad üss vissza,ő meg is tette!!!
Szerintetek ez megoldás???
Ha helyeslem ,neki hogy ne hagya magát,mert akkor majd az oviba is rá fognak szállni szegénykémre!!!
Vagy inkább ne??

Ő nem irigy baba,szerencsére ,de vannak olyan gyerekeke akik szó nélkül kikapják a másik kezéből a játékot,és a szülő nem szól rá,hogy ez nem helyes dolog:(
Ebből is az a tanulság,hogy minden gyerek és anyuka más:(

Na,puszi megyek fürödni

Kép

Kép
edinka
 
 


Sziasztok,

Vanda :)
Köszönjük a jókívánságot! Nagyon izgalmas, hogy Maja nemsokára kibújik! Várod már a szülést, ezek szerint? Én is úgy emlékszem vissza, hogy az utolsó hetek már nehezek voltak, akkor már nagyon vártam, hogy kipottyanjon Laurababa :)

Edinka :)
Boldog névnapot kívánok én is!
Sajna tényleg vannak fura szülők... Egyik ilyen, amitől a hajam az égnek áll, hogy taknyosan gyereket gyerekek közé viszik... :( Brrrrr..... Miért szívjon más is a gyerekével, miért nem tudja megvárni, hogy teljesen meggyógyuljon??? :( Másik kérdéshez egyelőre nem tudok hozzászólni, de szerintem biztos a középút a helyes... nehéz ügy :(

Nicol :)
Amíg nem jön meg, lehet bízni... :) Jól is teszitek :) csak ne görcsölj rá (könnyen dumálok... :twisted: )

Babus :)
Milyen volt a tegnapi zsúr?

Puszi

KépKép
unique
 
 


Sziasztok :D

Megvolt a tegnapi nagy babazsúr, jó volt, csak pont az volt, amiről Unique is írt, az egyik kisfiúnak ott állt a sűrű, sárga takony az orrában (bocsi), pont annak, aki úgy beszélt és tüsszögött, (merthogy 2 éves létére már perfektül beszél), hogy közben frecseg a nyála :shock: , én is kaptam belőle telibe egy adagot az arcomba :? Kész baktériumtenyészet :?
Kristóf pedig ugye most lábalt ki a majdnem tüdőgyuszijából, hát ez marhára hiányzott neki. Amint meggyógyul, egybúl újrafertőzik. Pedig már vagy 2 és fél hónapja nem voltunk sem tornán, sem zenebölcsiben, nehogy beteg legyen, erre tessék, itt egy szülinapi zsúr és kész :? Csütürtök-péntek a tippem, akkorra kb. újra beteg lesz... :(

Tündi
Köszi a mensimeghozó energiákat :lol: De valahol egyelőre elakadtak :(


Edina
Nem teszel fel Vikiről tündérkés képet? :lol:
Drukkokat pedig köszi :lol: Szükségem van rá :lol: Még mindig semmi :(


Verekedésről pedig:
Én semmiképpen nem tanácsolnám, hogy egy gyerek üsse vissza a másikat. Én speciel még sosem mondtam ilyet Kristófnak, de lehet, hogy csak én gondolom így.
Én attól félnék, óvodában is ezt csinálná majd, mindenféle indokkal, hogy a másik gyerek kezdte, ő meg csak visszaütött, aztán ebből lennének majd a nagy verekedések. Nekem ez nem hiányzik. Attól, hogy nem üt vissza, még nem nyámnyila, hanem okos, tudja, hogy ez nem helyes dolog.
Én a verekedős gyerkőcöt szoktam szépen megkérni, hogy ne bántsa a másikat, vagy éppenséggel Kristófot, mert az nem szép dolog, helyette inkább simogassa meg. És ha Kristófot mégis megütik, bár ez ritka, valahogy van egy olyan hatalmaskodó stílusa, úgyhogy őt ritkán bántják, de ha mégis, akkor mondom neki, hogy látod, ez a kisfiú/lány nem olyan ügyes, mint te, mert te tudod, hogy nem szabad verekedni, és még mondja is, hogy "nem" és marha büszke magára :lol:

Az irigység pedig természetes, valahol, fogalmam sincs hol, pont a minap olvastam erről (talán Kismama újságban??), hogy az irigység teljesen normális ebben a életkorban, éshogy ezért kár rászólni a gyerkőcre.
Nálunk mondjuk Kristóf totál irigy, ha hozzánk jönnek gyerkőcök, egy ideig mindenki kezéből kapdossa ki a játékokat, persze azért mondom neki, hogy ezt azért nem kéne, de ilyenkor úgyis tök mindegy neki, próbálom elterelni a figyelmét, hogy játsszon mással, ezzel-azzal, és egy idő után általában feladja.
Egyébként is, minden gyereknek úgyis a másé kell, sosem a sajátja :lol:


Majd valamelyik nap én is teszek fel Kristófról babazsúros képeket, meg hétvégi sástói képeket, de most már mennem kell :lol:


Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Én is megint jó régen jelentkeztem már :oops: :oops: :oops: Tulajdonképpen semmi különös nincs velünk, Kristóf sajnos továbbra is szuszog, mint a gőzmozdony, próbálkozunk a homeopátiával, hát nem tudom, mi lesz... :(

Judit :) Én is megnézegettem a képeket, gyönyörű a kis Andris és gratulálok a gyors szüléshez! Vandához hasonlóan én is szorítok, hogy legyen még 3. baba is :lol:

Vanda :) Szerintem is tök természetes, hogy nehezebben bírod már az utolsó heteket, pláne egy kis örökmozgó mellett. :D Kitartást kívánok, hiszen nemsokára a kezedben tarthatod a kis Maját. Azt értem, miért lesz császárod, de azt nem, hogy miért lesz programozott? :?:

Edinka :) Én is nagyon boldog névnapot kívánok neked! Viki nagyon kis aranyos a képeken!

Nicol :) Nagyon szorítok, hogy pozitív legyen a teszted pár nap múlva! Mikor tesztelsz újra? Szenzációs lenne, ha ez a baba is elsőre sikerülne, mint Vivi :lol:

Babus :) Édes lehetett Kristóf az orvosnál! :lol: Várjuk a képeket a zsúrról! :lol: Bakker azért nagyon remélem, meg fogjátok úszni az újabb betegséget!!! Kristófnak nem lehetne esetleg vmi immunerősítőt adni?

Kóbor :) Veletek mi van???

Tündi :) Szépen növekszik a pocid!

KépKép

KépKép
timika
 
 


Sziasztok!

Koszi a kedves szavaitokat, nagyon jol estek :D
Ma berontottam egy terven felulu UH-ra a dokimhoz a korhazba, mert megint egesz ejjel rosszul voltam a gyomrommal. Szerencsere Majaval minden a legnagyobb rendben van, mehlepeny, magzatviz, mehszaj - minden idealis. Majacska no, mint a bolondgomba, ma 2200gr-nak mutatta az UH. Ha innen no meg 2 kg-t szep nagy baba lesz.

Babus,
megertem, hogy szetrobbansz a takonykoros gyerektol, ezert en is olni tudnek. Nem hiszem el, hogy az ilyen anyukak nem veszik eszre, hogy ez bunkosag, amit csinalnak.
Egyebkent mi lesz Kristof keresztanyujaval? Ma hallottam, hogy megszunik a PIC es atcsoportositjak az embereket erre-arra.

Unique,
a szulest csak azert varom, hogy tul legyek a terhessegen, de magat a csaszart azert nem varom annyira, felek tole, mint minden ujtol. Es felek attol is, hogy mennyire lesz nehez rendbejonni utana?

Timika,
en ugy tudom, hogy a legtobbszor elore megbeszelt idopontban csinaljak a csaszarokat azoknal, akiknel tudni lehet mar a terhesseg alatt is, hogy nem sima szules lesz. Ettol fuggetlenul beindulhat a szules elobb is es akkor ugyis rohanva csaszaroznak majd meg. Mivel ilyen nagy Maja, lehet, hogy nem birja kivarni a terminus elotti 7-10 napot, amit a nagykonyv ir.

Edinka,
nagyon nehez szerintem is joiranyba terelni a gyereket, de csatlakozom Babushoz, inkabb okosnak mondanam Vikit, hogy nem balhezik, ha elvesznek tole valamit. Max annyit tennek, hogy elmondanam neki, hogy ez nem volt szep ettol a kisgyerektol, hogy elvette a jatekodat, ilyet nem szabad csinalni. De tenyleg nehez tema ez.
Es utolag is boldog nevanpot kivanok :P

Nicol,
mikor tesztelsz ujra?

Judit,
hoyg vagytok? Milyen az elet a ket kishapsival? Gondolom nagyon kemeny, de tarts ki! :roll:

Szizastok,
Vanda
vanda72
 
 


Vanda :) Nekem is császárom volt, ne félj tőle annyira, nem annyira gáz. Én spinált kaptam, a műtétből semmit nem éreztem, csak annyit, mintha néha rázták volna kicsit a hasam. Utána még pár óráig a lábam sem éreztem, de lassan kiment a spinál hatása és utána sem volt nagyon rossz. Ezalatt azt értem, hogy volt pl. egy szobatársam, aki kétszer kérte az anesztest, hogy adjon neki fájdalomcsillapítót, de nekem egyáltalán nem fájt annyira, hogy kérni kelljen. 24 órás fekvés van nálunk, na az utána következő első felkelés brutál, ég és úgy érzed, hogy mindjárt szétszakad a sebed. De utána óráról órára jobb lesz, hidd el. Engem lelkileg sokkal inkább megviselt, mint fizikailag. Arra figyelj majd, hogy rengeteget igyál, hogy gyorsan beinduljon a tejci.
A programozott császárt csak azért kérdeztem, mert hiába tudja az ember előre, hogy császár lesz, azért mégis jobb, ha van benne valami természetes, nem? A baba is akkor áll igazán készen a születésre. De ez csak az én véleményem...

KépKép

KépKép
timika
 
 


Timika
Kristóf már ezer-féle immunerősítőt kapott/kap. Ribomunyl-t, fél éven át, kúraszerűen, ami egy immunglobulin, kifejezetten immunerősítésre szolgál, több ezer forint volt, semmit se ért :(
Kap Vitacolant, Aloe Vera-s gélt, mégis beteg lesz rögtön, amint közösségbe megy. Mi lesz velünk az óvodában??

Te Kristófodnak is jobbulást!!!


Vanda
Eszter átmegy az I.-es gyerekklinika PIC-ére, nagyon nem örül neki, mert ott állítólag egy hatalmas, összevont, 40-50 ágyas PIC lesz. Dehát nincs más választása, ha ragaszkodik a pici babákhoz, oda átveszik, még örülhet is neki ebben a mai egészségügyi helyzetben.

Maja pedig szép nagy méretekkel rendelkezik :D


Most megyek, mert épp dolgozom, nem hivatalosan :oops: , anyukáméknál az orvosi rendelőben, heti 2 nap, most még csak betanulok, szerencsére van itt is net :lol: Kristóf pedig addig nagymamázik :lol:, neki mama-nap, nekem pénz+egy kis felnőtt társaság :lol:

Képeket majd otthonról :D

Babus

Kép
babus2005
 
 


Íme a képek:

A hétfői babazsúron, középen a kis ünnepelt, Zsófi :D :
Kép
Kép
Kép


A hétvégi sástói képek pedig:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

A sástói kilátóban az első szintig felmentünk :D Kristóf ment volna tovább is, csak én nem mertem :oops: :
Kép
Kép


Kicsit sok lett :oops:


Babus


Kép
babus2005
 
 


Babus!

De nagyfiú Kristóf már, pedig "most" született! :)

Annyira rohan az időőőőőőőőő

Gyerekeinken látni igazán.

Nagyon szupik a képek!

Egy szánkós kép tegnapelőttről: Kép Kép

Mea
mea
 
 


Sziasztok!

Vanda
Nem baj, ha előbbre hozzák a császárt, hisz ha minden rendben van a kislánnyal, akkor neked könnyebb lesz :) Te is tarts ki még pár hétig :)

Babus
Zsófi nagyon aranyos, jók a képek! :)
Menzimeghozók azért mennek továbbra is!

Nicol
A drukkjaim neked is küldöm!

Edina
Isten éltessen! :)
Na jól van, akkor azért annyira nem vagy mindig egyedül a kislánnyal :)

Timika
Nektek is nagyon drukkolok, hogy a homeopátia használjon. Irtó türelmesek vagytok, sok szülő biztos már rohant volna egy rakás másik orvoshoz, antibiotikum antibiotikum hátán. Tényleg jobbulást, és puszi mindegyikőtöknek!!!! :)

Én ma voltam terhesgondozáson, továbbra is minden rendben :) Jövő héten kedden megyek AFP-re, utána héten védőnőhőz, utána 18 hetes UH-ra, utána megint terhesgondozásra :) Márciusban minden hétre jut valami tennivaló :)
Továbbra is az az érzésem, hogy kislányunk lesz, és 2 dolgot várok rettenetesen: hogy érezzem a mozgását, és végre lássam a férjemmel együtt a 18 hetes mozin :)

Jó éjt mindenkinek!

Tündi
tündi30
 
 


Mea
Ez nem igazság :evil: , nálatok ekkora hó volt?? :evil: Nálunk semmi :cry: :cry: Kristóf még havat se látott az idén :(
Livi nagyon édi a szánkón :D


Tündi
Amikor megmozdul a pocidban a baba, annál tényleg alig van jobb dolog a világon :D Nekem a szülés után úgy hiányzott, hogy nem ficánkolt a pocakomban, annyira csodálatos érzés volt :D


Babus

Kép
babus2005
 
 


Timika, Tundi,
koszi a pozitiv hozzaszolasokat! Holnap marcius, ez mar jol hangzik, hogy jovo honapban erkezik Maja :lol:
En tenyleg azt varom mar, hogy kint legyen. Aztan majd szamtalanszor lesz olyan, hogy szivesen visszatennem... :roll:

Mea,
tenyleg edes Livi a szankon! Elvezte a havat? Mi is epitettunk hoembert Mateval, de sajnos masnapra elolvadt.

Babus,
a mi ismerosunk is az I-esre megy at, de o orul neki, mert a masik lehetosege a Haematologia lett volna a Tuzolton belul, de oda nem szeretett volna menni, mivel o is babakra vagyik.

Nicol,
Nincs uj hired? Izgulok... :oops:

Tundi,
mar Te is AFP-re mesz. Tenyleg rohan az ido! Jol vagy egyebkent teljesen? Semmi hanyinger, ajulas, kellemetlenseg? Tok jo!

Sziasztok,
Vanda
vanda72
 
 


Sziasztok!

Nos, a mai teszt is negatív lett :cry: Dokinál is voltam reggel, aki azt mondta mint babusnak, türelem várjunk a mensire még egy hetet és ha nem jön jővőhét szerdán ír gyógyszert. Ráadásul, szerinte van egy kis hüvelygyulladásom is, ami miatt valószínűleg nem is lehetett volna ebben a hónapban gyerek. De erre is biztosat csak jővőhét szerdán mond, és ha kell ad gyógyszert. :cry:

Most csak ennyire volt időm, írok még ma ha ráérek.

Nicol

Kép
nicol
 
 


Előbb lemaradt, hogy mindenkinek köszönöm a drukkolást, nagyon jól esett!

Tündi!
Várjuk az UH képet majd! Már nincs messze, hogy érezd a mozgását, a 18 hét után már bármikor megérezheted. Tényleg fantasztikus érzés :lol: Drukkolok, hogy lány legyen.

Vanda!
Kitartás! Már csak pár hét. Vivit én is néha visszakívom a pocimba, néha olyan ördög rossz :lol:

Babus!
Nagyon édik a gyerkőcök a zsúron. A náthás gyerekeket én sem csípem. :? Tök jó hogy már dolgozgatsz is, ilyenkor még az is kikapcsolódás a babázásból. :lol:
Amúgy hó nálunk is esett, de csak fél napig maradt meg :(

Mea!
Livike is nagyon édi a szánkón, igazi nagy lányka már :lol:

Judit!
Ha lesz egy kis időd a két gyerkőc mellett írj egy kicsit mi van veletek. Olyan kiváncsi vagyok hogy boldogulsz. :)

Nicol

Kép
nicol
 
 


Sziasztok!

Na nekem most kezdodik a masodik muszakom :)
Csak roviden, mert se idom, se energiam.
NAGYON NEHEZ!!!!
Lejottunk Pecsre, mert Apumnak haza kellett jonnie, es meg ettol spontan sirogorcsot kaptam. Nem is tudom mi lenne, ha O nem tudna segiteni. A problema, hogy Andris ejszaka nem alszik. Eloszor a pocakja fajt, de most rutinosan mar bekeszitettuk az infacolt. Egyszeruen megcserelte a nappalt az ejszakaval. Egesz nap alszik, a hangjat sem hallani, de ejfeli evesek utan, ha berakom az agyunk mellett levo mozesba felebred. Eloszor csak nyoszizik, utana meg felkelti az Attit (pedig higgyetek el, nagy tavolsag van a ket szoba kozott) Igy muszaj kivennem, es magam melle tegyem. A kis budos, akkor meg elhallgat. Persze, ilyenkor azzal vigasztalom magam, hogy meg a pocakomban lenne a helye, es ezert muveli ezt velem. Ennek viszont az a hatranya, hogy 3hete nem alszom ejjel csak fel, max egy orakat. Persze, igy Attihoz sem tudok felkelni, es jopofizni, jatszani. Kesz idegroncs vagyok, meg akkor is, ha Apum elvan Attival, en meg visszafekszem 2orara. Hat ezert kaptam sirogorcsot, mert egyedul ezt nem birnam.
Szoval csajok, aki meg egy tesot akar, az kosse fel a gatyajat :) Akinek meghat utban van (Vanda), annak meg azt, hogy beszeljen a kicsivel mar most, hogy ejszaka legyen jo baba :)
Anyumat meg szegenyt ugy sajnalom, mert szombaton a 89 eves nagyim agyverzest kapott. es az eddigi apolason felul meg a korhazba is be kell jarni, meg a nagyapamat is gondoznia kell a masik 3 tesojaval egyetemben. Rank szegenynek most nem sok ideje jut majd. Orlodik szegenyem emiatt nagyon. Szoval nehez az elet, de majd egy ev mulva minden szuper lesz,. amikor majd a ket teso egyutt jatszik, tanitja Atti az Andrist (majd ket iranyba futnak :))

Amugy az Atti meg mindig imadja Andrist. Olyan edes, azt mondja neki, hogy gyeje-gyeje. Meg a ceruzat a kezebe probalta szuszakolni, mire probaltam megmagyarazni, hogy meg jo sok ido telik el, mire O meg tudja ezt fogni. Anisz-nak hivja, meg Öci-nek :)
Egy rossz elmenyunk volt eddig csak. Amikor harmasban maradtunk egy fel orara, es pont Andris is felebredt, es mint a sakal orditott a kajaert, az Atti nem akarta, hogy erte menjek, sirt, hisztizett, lefogta a kezem. Hat lanyok ezt senkinek nem kivanom. Potyogtak a konnyeim. AZt sem tudtam mit csinaljak. Megertettem Attit, ugye eddig csak ove volt minden figyelmunk, szeretetunk. Most meg itt egy alvo, bogo, evo pici emberke, akivel foglalkoznunk kell. O ezt szerintem meg nem erti. Es hat ugye a masik oldal, hogy Andris ugyan olyan fiam, es nem tehetem meg, hogy nem megyek, ha sir. Szoval nagyon rossz erzes volt, de csak egyszer fordult elo. Biztos, hogy lesz meg feltekenykedes, de ugy sem lehet erre felkeszulni.

Viszont nem erzem azt, hogy ha Atti nagyobb lenne, akkor minden konnyebb lenne. Nehezebb lenne, ha egesz nap nem lenne velunk csak este, es akkor is ugye kene Andrissal is foglalkozni. Szoval igy lelkileg neki szerintem jobb. Fokozatosan megprobalom hozzaszoktatni, hogy nem ketten vagyunk, hanem harman.

Bocsanat amiert ilyen hosszura sikeredtem, de ugy belelendultem, hogy nem tudtam abbahagyni.

Azert visszaolvasok, es irok Nektek. Csunya dololg lenne csak magunkrol irni.

puszi
Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Juca!
Kerlek ne haragudj, de tenyleg nem vettem eszre kerdesedet. Igen, a ket teso kozott mi nem vedekeztunk, es Atti szuletese utan 2honappal nekem mar meg is jott. Igaz szoptattam Attit egesz 14honapos koraig, napi 5-6szor, ha nem tobbszor, de ugy tudom, hogy amint mast is kap, akkor mar nincs akkora vedettseg, de ehhez nem ertek.

Tundi!
Hat igen, a gatvedelem valami csucs. Nem fajt odalent, mint Attival. Mar aznap tancolni tudtam volna. De akkor, abban a szituacioban borzaszto erzes volt, mert mind a ket gyereknek hatalmas volt a feje. Ugy kepzeld el, hogy az Andris akkora fejatmerovel szuletett a 36.heten, mint Atti a 38-39.en :( Ezert fajt borzasztoan.
Szepen alakul a pocakod. Remelem eloben is megcsodalhatom. A baba mozgasa meg valami csodalatos erzes. Nekem is hianyzott, ahogy Babus is irta. SOkaig nem mertem rafekudni szules utan, azt hittem neha meg odabent van :)

Edinka!
Megertelek, es ha nincs segitseged a kezdeti idore, hat ugy en is meggondolnam a helyedbe. Viszont ha meg visszamesz dolgozni, es ujra terhes leszel, es ujra elorol kell kezdeni az ejszakazasokat, a mindent mindent, akkor nem tudom melyik a jobb :) EZt csak Te tudod eldonteni, Te ismered onmagad.
Amugy ahogy olvastam a soraidat nagyon megkonnyebbultem. Az Atti pont ezt csinalta a bolcsiben, mint a Viki. Ha nekimentek, O odaadta a jatekot, es kerulte a konfliktust. En nem buzditottam, hogy usson vissza (Apum egyszer ezt mondta neki, es kivulrol ugy gondoltam, hogy ne tanacsoljon nek ilyet, ne legyen agressziv, ne oldjon meg mindent verekedessel) Ebben a korban bizom benne ez normalis. Ugy latom, hogy a teso nalunk erre a problemara jo hatassal lesz, mert a csorgot olyan szelsebesen kapta ki az Andris kezebol, hogy orom volt nezni :)
es boldog nevnapot kicsit megkesve, de annal nagyobb szeretettel :)
Tenyleg olyan huncut a kepeken Viki :) Csuda edes!

Kozben mar egy szopizason tul vagyunk, es most visszaaludt. Na majd a kovetkezonel :) Igaz, Anyueknal itt mellettem alszik az agyban, igy lehet ezert van csendben :)

Timika!
Most mar ugy gondolom lesz 3. de nem a kozeljovoben, es nem az Istvan korhazban. A dokit, szulesznot imadom, es halas vagyok, de amig nem valtoztatnak a korhaz hazirendjen, a latogatason, addig en oda nem megyek.

Babus!
Jok a kepek, es Kristof olyan nagy pasi :) Nem csodalom, hogy nem mennek neki a gyerekek :) Helyes pasi nagyon!
Na most bepotoltam a lemaradasomat a hosszu hozzaszolasommal :)

Vanda!
Tenyleg kitartas! Amugy tenyleg lesz olyan, hogy visszakivanod a hasadba :) En abban bizom, hogy hatha majd ossze tudunk futni, Te olyan bator vezeto vagy :) Hatha lesz kedvetek atjonni hozzank. En meg mindig csak a kornyekunkon merek menni. Talan majd ha ezt a hajot lecsereljuk egy kisebbre.

Nicol!
Sajnalom, hogy negativ lett a teszt!!! Azert szoritok, hogy megjojjon, ne kelljen gyogyszerrel meghozni.

Mea!
De jo nektek, hogy volt szankozas. En annyira vartam a havat, hogy Attinak megmutassuk. Na majd iden a ket gyerekkel :)

Kerem, akit kihagytam bocsasson meg, nem szandekosan tettem!

Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Sziasztok!

Judit!
Nagyon kemény lehet éjjel-nappal talpon lenni. Olyan jó, hogy apukád tud segíteni. Valahogy meg kellene szoktatni Andrist az éjszakai alváshoz. Vivi is ennyivel előbb jött, és első pár napban ő is próbálkozott vele, hogy éjfélkor kelt és az istenért sem akart aludni. De én nem hagytam annyiban. Próbáltam délután egyre többet játszani vele és nem hagytam 5-6 körül elaludni. 1 hét alatt fordult meg az időérzéke, 8 órakor beesett az ágyba és hajnali 3-4 óráig durmolt is. Gondolj magadra is egy kicsit, kell a pihenés. Inkább pár nap nyügősködés sírás, de utána tieid az éjszakák.
A féltékenykedés előbb utobb minden gyereknél eljön, ha nem is a kistesóra, akkor az ovis barátokra. :D
A drukkokat köszi a mensihez.

Úgy néz ki 1-2 és meg fog jönni. Már barnázgatok rendesen. :) :cry: Egyik szemem sír a másik nevet. Kicsit reménykedtem még, hátha csak a teszt volt korai, de örülök hogy nem kell gyógyszert kapnom.

Babus!
Nálad mi a helyzet? Még mindig nem jött meg?
Voltál azóta dokinál?

Nicol

Kép
nicol
 
 


Sziasztok :lol:

Tegnapelőtt már írtam egy nagyon hosszút, erre rossz gombot nyomtam meg és minden elszállt :twisted: , dühömben azóta se volt kedvem írni :evil:


Judit
Borzasztó nehéz lehet, tényleg :( Elhiszem, hogy kivagy :(
De szerintem is megfontolandó, amit Nicol írt, ha nappal nem hagyod annyit aludni, akkor talán éjszaka többet fog aludni. De ki tudja, ezek a gyerkőcök néha kiismerhetetlenek :D
Kristófnál szerencsére ilyen gondok nem voltak soha, úgyhogy sok okos ötletem nincs :? , sőt, ő is ugye hamarabb született, de áldott jó baba volt, már az első éjszakákon is csak 1-szer ébredt, szopizott és aludt, magától elaludt, a saját ágyikójában, sose kellett altatni, ringatni vagy a mi ágyunkba fektetni :D , tulajdonképpen az első 2 hetet az életéből végigaludta és ette :lol:
1 hónapos korától átaludta az éjszakát, 8 hónapos koráig töménytelen mennyiséget aludt, éjszaka, 13-14 órákat egyhuzamban, nappal persze sose :lol: ,na azóta viszont "kicsit" megváltoztak az alvási szokásai :lol: Negatív irányba :? Bár jelenleg nem panaszkodom :lol:

Egyébként minden tiszteletem az ilyen "bevállalós" anyukáké, mint te, vagy Vanda, vagy Kóbor, én 1000%, hogy nem bírnék egy kicsivel és egy picivel, én ismerem annyira magam, hogy tuti a Lipóton kötnék ki (vagyis ott már lehet nem, mert bezárják :lol: )
Én azért hiszek abban, hogy legalább egy kicsit könnyebb lesz, ha Kristóf már óvodás lesz, mire a tesó megszületik (remélem nem iskolás :? ). Hisz mégiscsak könnyebb egy gyerekkel otthon lenni, mint kettővel, pláne, ha az egyik egy olyan energiabomba, mint Kristóf. És mégha a tesó netán egy fordított alvó lesz, mint most Andris, mégiscsak több időm lesz mellette aludni nappal, mint Kristóf otthon lenne. Legalábbis gondolom, aztán majd meglátjuk :lol:
Mindenesetre akkor se semmi, ahogy helytállsz :lol: Fel a fejjel, lesz ez még jobb :lol:


Rólam:
Mensi sehol. 67.nap körül járok, már pontosan nem is számolom. Ma telt le a 2 hét, amit a doki mondott, hogy még várjunk, ma kéne mennem hozzá, erre pénteken kiderült, a héten Pesten lesz, így elmarad a magánrendelése, így csak jövő hétfőn tudok menni hozzá, de még az se 100%, majd pénteken kell felhívnom :?
És, a remek hír, azt se tudja a dokim, hogy hogyan fog nekem UH-ot és hormonlabort intézni, mert állítólag most ez fel van függesztve a gyöngyösi kórházban. Most nem tudom, melyikre gondolt, csak nem az UH-ra, hisz az mindenhol van, dehát hormonlabort is csináltak még Kristóf előtti időben. (bár az már régen volt) Nem tudom melyikre értette, éshogy miért meg hogy hogy van ez az egész, lehet ez is a "reformok" része itt Gyöngyösön, vagy az a baj, hogy ez a doki nem itt dolgozik a kórházban, neki csak magánrendelése van, ő csak ügyelni és szülést levezetni jár be, és lehet, így "külsősként" nem küldhet beteget vizsgálatra? Tudja a fene, mindenesetre nagyon gáz.
Más dokihoz nagyon nem akarok menni, Gyöngyösön talán még ő a legnormálisabb nőgyógyász, az összes többi egy s*ggfej.
Az igazi dokim meg, a munkahelyemen, akinél Kristóf is született, az meg azért gáz, mert hetente többször feljárni hozzá Pestre, egy-egy UH-ra, vérvételre, receptért, az azért kicsit idő- és pénzigényes :?
Így egyelőre marad a várakozás, hurrá :? , kb. a 74.napon jutok el jó eséllyel a dokihoz, onnan meg még ki tudja mikor és hogyan UH-ra, laborba, utána Norcoluttal mensi, az is több, mint 1 hét, mire még megjön tőle, leszek vagy 90.napon, mire megjön végre. Hipp-hipp hurrá!!! :?
És még az kell, hogy kiderüljön, valami nagy gáz van velem, mert már nagyon gyanús ez a 67.nap. Kristóf előtt is ilyen selejtes voltam, de akkor azért 50-60.napra mindig megjött magától, most meg??? Áá, olyan gáz vagyok.
Baba tuti nincs, aki erre gondol, hisz most még vigyázunk, a január közepi 2-szer fél órás röntgen miatt, ahol Kristóffal bent voltam.
Na mindegy, nem is firtatom tovább, majd szólok, ha egyszer lesz valami :? Ha lesz :?

Nicol
Te szerintem ezerszer jobb helyzetben vagy, mint én, hisz 35-40 nap, rögtön a fogigátló abbahagyása után még abszolút nem gáz, lehet, hogy csak kicsit később volt peteérésed, mondjuk a 20-25.nap körül, ráadásul ugye már barnázgatsz, ez biztató, lesz nektek baba, hamarosan, ne izgulj :lol: , meg is születik, mire nekünk még össze sem jön :(

Mindegy, itt a tavasz, a szép idő, és azért is jó kedvem lesz, slussz passz. Meleg lesz, lehet sokat sétálni, játszóterezni, kirándulni, azért is jól fogom magam érezni :twisted: (vagy ezt csak mondom :?: )


Babus

Kép
babus2005
 
 


Timika

NAGYON BOLDOG 1.SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK KRISTÓFNAK!!! :lol: :lol: :lol:
(holnapra,előre)

Szerettem volna képet is küldeni hozzá, de sajna most nem a saját gépünkről írok (apucim hozott nekem egy kölcsön laptopot) és ezen nincs semmilyen ari szülinapos kép :(

Majd kérünk élménybeszámolót és tegyél fel szülinapos képeket!!! :D


Babus és Kristóf :lol:

Kép
babus2005
 
 


Babus :) Köszönöm szépen a köszöntést Kristóf nevében, aranyos vagy, hogy eszedbe jutottunk! :lol:
Este jövök majd bővebben és teszek fel képeket is!

Pussz

KépKép

KépKép
timika
 
 


Csajszik hooool vagytok???:)

Mea
mea
 
 


Sziasztok :D

Tényleg nagyon eltűnt mindenki :shock:

Azért én írok :wink:
Sikerült tegnap este eljutnom a dokimhoz, épp ügyelt a kórházban, kaptam tőle végre valahára beutalót UH-ra, nem volt könnyű elintéznie, mivel ahhoz ugye, hogy mehessek UH-ra, vizitdíjat kell fizetnem, de ahhoz, hogy vizitdíjat tudjak fizetni, benne kell, hogy legyek a számítógépben, ehhez viszont meg kéne jelennem szakrendelésen, a dokim viszont csak magánrendel illetve ügyel, így ő nem küldhet vizsgálatra.
Így elég szövevényes úton-módon, egy volt asszisztense révén kaptam beutalót UH-ra, de ami a lényeg, hogy ma reggel meg is esett a dolog :D , éshát jó is meg nem is az eredmény. Semmi kóros, se ciszta, se semmi :D , szó szerint semmi, méhnyálkahártya 6mm :( , tüsző semmi :( , peteérésnek nyoma sincs :( , 2 és fél hónap múltán se :( Vagyis az van, ami Kristóf előtt :(
Hétfő este újra doki, most már valószínűleg a Norcolut jön, aztán Closty. Csak azt tudnám, hogy leszek UH-gal ellenőrizve majd a Closty alatt, ha ez az egy UH ilyen körülményes volt :? Bár én tuti a lelkére beszélek a dokinak, hogy nem érdekel hogy, de nekem anno is cisztám lett a Closty-tól, én nem kockáztatok, valahogy, de intézzen.
Ja, a hormonlaborral meg az van, hogy kevés hozzá a teszt, így csak nagyon indokolt esetben végzik, az osztályvezető forvos engedélyével + pecsétjével :? Aki megjegyzem, messze földről híresen bunkó :evil:
Ezen totál kiakadtam.
Végülis totál logikus, gyógyszerezzük szerencsétlen nőt, pl. Clostyval, na persze UH nélkül (ha magándokihoz merészel járni, de ha nem, gondolom akkor is, mert akkor meg kakilnak a fejünkre :? ), szóval no UH, csak úgy hasraütésszerűen, aztán ha még 1 év múltán se jön össze neki a baba, akkor esetleg (de ki tudja?) indokoltnak tartanak egy hormonlabort, amiből pedig secperc alatt kiderül, hogy a magas prolaktin- vagy tesztoszteronszint, vagy éppen pajzsmirigyalulműködés okozta a meddőséget éshát gyógyszerrel simán kezelhető lett volna, ezért kár volt 1 évet, vagy akármennyit is várni.
Ha nem csinálnak semmit, se UH-ot, se hormonlabort, honnan a fittyfenéből tudják, hogy milyen gyógyszer kell, milyen adagban éshogy hatásos volt-e??? Honnan tudják, hogy 2X1 Closty-tól lesz-e peteérése valakinek? Mert van akinek nem.
Hogy nem-e egy éppen kialakult cisztára adnak rá újabb adag Closty-t?
Én értem, hogy most káosz van az egészségügyben, meghogy minden a pénzről szól, éshogy más kórházakban is hasonló dolog megy, de ez engem nem vígasztal :? Az én testem, az én szervezetem, nem mindegy mit csinálnak velem.
És mindez még csak arról az eshetőségről szól, ha nem lesz komolyabb gáz velem. De mi van, ha igen? Mi van, ha keményebb menet lesz, mint Kristófnál? Ha még egy semmi kis UH is ekkora kalamajka, mi van, ha más vizsgálatra is szükségem lesz?
Vagy csak én fogom fel ilyen drasztikusan???



Babus

Kép
babus2005
 
 


Hali!

Mi betegek voltunk (jó kis orrfacsarós nátha), most meg valószínűleg gyomorrontásom van, eléggé nem vagyok jól... :?

Babus,
hát, ez nagyon rosszul hangzik. A háziorvos nem tud hormonlaborra küldeni? Engem anno ő küldött pajzsmirigyvizsgálatra (mellesleg nagyon jóban vagyunk, anyunak is ő az orvosa). És nem lesz komolyabb gáz, tessék ebben hinni!!! És én sem Clostyznék uh nélkül, remélem, sikerül megoldani!

Timi Kristófjának utólag is boldog szülinapot! :) És köszi a hiányolást, jól esett! :)

Akartam már írni, hogy köszi, hogy nem haraptátok le a fejem a négy gyerek miatt, az emberek gyakran kiakadnak rajta. Bár, meg kell mondanom, amilyen nehezen ezt a terhességet viselem, még el fogok gondolkodni a következőn (bár, ahogy magamat ismerem, mire odajutunk, semmi nem fog eltántorítani :D ). Ez a kórházmizéria is elég vacak a szüléseknél, legközelebb meg kell kérdeznem a dokinénimet, hogy mi a helyzet.

Sok gyerek: az én kettőm az utóbbi héten olyan jókat eljátszott együtt (persze voltak veszekedések is mellette), hogy totál elégedett vagyok.

Judit,
neked akartam írni, hogy nem megoldható az, hogy az első időkben együtt alszol Andrissal? Állítólag sokkal hamarabb alkalmazkodik a ti napirendetekhez, mert átveszi a te ritmusodat. És akkor pár hét után különteheted. (Mondjuk én nagy együttalvás hívő vagyok, mert az én gyerekeim sokszor keltek éjjel szopizni, és én képtelen lettem volna felkelni; szóval lustaságból (és azért, mert így esett jól) mellettem aludtak. Sokkal kipihentebb is voltam.) A másik dolog: Attinak sajnos muszáj elmagyarázni, hogy most már Andris is hozzátok tartozik, és őt is el kell látni. Ezt amúgy jó is, ha látja, mert így azt tapasztalja, hogy Andrist sem hagyjátok sírni, ezért erősödik benne az, hogy őt sem hagynátok, ha valami baja van. Próbáld meg bevonni az Andris közeli dolgokba, amikor pelenkázod, adogassa ő a törlőkendőt, a krémet, és utána dicsérd meg, hogy milyen jó neked, hogy ő ennyit tud segíteni.

Nicol,
sajnálom a negatív tesztet! :( Nekem a lányom abban a hónapban jött össze, amikor hüvelygyulladásom volt... :wink: Szóval nem kizáró ok. :)

Na, bocsi, mennem kell, hiányolnak a gyerekek.

Kóbor
kóbor
 
 


Ja, a képeket elfelejtettem megdicsérni, nagyon jók! :)
K.
kóbor
 
 


Sziasztoooook! :)

Megérkeztem én is :)

Nicol
Sajnálom, hogy most nem sikerült nektek, de ahogy Vivike összejött, nincs miért aggódnod. Én drukkolk továbbra is! :) Kitartás :) Na meg testedzés... ;)

Vanda
Maja még bent? :)

Babus
Húúú, tényleg nagyon hasonló a mostani helyzeted, mint Kristóf előtt volt. Megértem, hogy aggódsz és mintha kissé el is lennél keseredve, de úgy érzem, ezzel együtt túl sok a negatív gondolat benned. Tessék lenyugodni, és hinni benne, hogy a kistesó project képes önálló életre kelni, és nem kell folyton hajszolni, mert megy magától is. Értem ez alatt azt, hogy ne aggódj az UH meg vérvétel miatt, miután closty mellett szükséges lesz, igenis lesz rá megoldás is ott Gyöngyösön, és nem kell ezért Pestre járnod. Csak ne szívd magad előre, mert elveszel ebben az állapotban és nem fogod látni a megoldást. Ne akarj mindent egyszerre, haladjunk lépésről lépésre: először a menzidnek kell jelentkeznie valamilyen módon, és tényleg nem dől össze a világ, ha ez cs ak a norcoluttal fog menni. Fogadd el, hogy a szervezeted nehezen működik e téren magától, kell neki kis segítség, és nem akarom többet azt olvasni, hogy gáz vagy, meg ilyenek! Oké? Igen, az eg.ügy most eléggé nehézkes, tapasztalom én is, de attól nem lesz jobb, ha pl. türelmetlenkedem, vagy idegeskedem akár a várakozás, akár az áthidaló megoldás miatt.
Szóval nyugi, kérlek, hisz lett egy szuper Kristófod, lesz egy kistesója is, és ha Ő kis rásegítéssel megy csak, attól még ugyanolyan jó anyuka leszel továbbra is, semmivel sem leszel kevesebb mint nő és mint ember!
Visszatérve az eg. ügyi megoldásokra, nekem is kacifántos volt picit az AFP-re a beutalót megszerezni. Ugyanis a dokim magánrendelésére járok terhesgondozásra, de ott nem írhat beutalót sem UH-ra sem a vérvételre. Így megbeszéltük, hoyg ezen a héten kedden lesz a vérvétel, és előtte menjek be hozzá reggel, akkor kezd egy rendelést a kórházban, és ott megírja a beutalót. Igen ám, de nekem 8-tól munkaidőm van, persze szóltam, hogy közel sem fogok beérni 8-ra. Na mentem a doki rendelésére, ahová időpontra bejelentkezett hölgyek vártak, nekem meg be kellett kéreckednem közéjük a beutalóért. Hát mit csináljak, a dokim mondta, kellemetlen volt bemenni, de nem szóltak. Ilyenkor szoktam jó hangosan mondani a nővérnek az ajtóban, hogy ÉN CSAK BEUTALÓÉRT JÖTTEM, NEM VIZSGÁLATRA, hogy mindenki hallja, és ne szóljanak be. A beutaló írása (4 oldal) jó 10 percig tartott, és azután még a vérvételnél kivártam a sorszámomat is, mire bejutottam. Pedig régebben a kismamákat nem váratták, és most több is volt előttem, meg utánam is. Azután megreggeliztem a folyosón, és fél 10-re értem be dolgozni.
Egyébként nekem ez volt az első vérvételem, korában nem küldött a dokim, és akkor aggódtam is, hoyg egy progit se néznek. Gondoltam, a dokim tudja mit csinál, megbízom benne, ha nem kell, hát nem kell. Most persze teljes vérkép az AFP mellett, meg hepatitis B, meg minden.
UH-ra meg úgy szoktam menni, hogy tudom mikor kell, és a kiskönyvemmel beír a nővérke a számítógépes rendszerbe időpontra (személyesen szoktam bemeni bejelentkezni), így nem kérik a beutalót. Jó mi? Korábban meg kiverték a balhét, ha nem volt papír beutaló a kezemben, csak a gépbe beírva. De az is lehet, hoyg ez csak a kismamáknál van így?!?!!? Meg szerencsére a vizitdíjat így még egy darabig megúszom :)

Dobok egy 17 hetes képet nektek, ismét összehasonlítva az előző képpel, 14 hetessel :)

Puszi mindenkinek! Kép

Tündi
tündi30
 
 


Tündi, Babus!

Félre ne értsetek, de teljesen igaza van Babusnak. Én hatvamni vagyok, ismerős a vidéki kórházi helyzet ráadásul a hatvani mindig alárendeltje volt a gyöngyösi kórháznak, tehát egy fokkal még rosszabb. No akkor lássuk mit tud a frankó egészségügy. A Margitot bezárják. Az orvosom azt sem tudta megmondani fog-e dolgozni, azt meg pláne nem, hogy hol. Biztos nem lesz körzetes kórház, azon imádkozok, hogy ne lépjen meg külföldre.
Eddig volt korrekt terhesgondozás, időre, pikk-pakk normálisan. Én nem mentem magzatmozira, meg hasonlók, nem cifráztam túl, de szerettem, hogy a Margitban mindent megcsinálnak időre. Korrekt pölö, hogy Wish azt sem tudja hol fog szülni? Ez most komoly. Ennyi lombik után talán ennyi járna neki, hogy ne ezen parázzon. Ott most mindenki olyan, mint akit megmérgeztek. Mert az orvos csak egy dolog, de a szülésnő, nővér, takarítónő mind tiszta idegbaj, és a legtöbb dolgozónak áprilistól effektíve nincs melója.
Visszatérve az UH-ra. Az, amit Babus leírt. Én ha most gyereket várnék, mehetnék Vácra papíron. A háziorvos nem írhat fel SEMMIT, mert kifizettetik vele, sőt a védőnő sem adhat laborbeutalót. CSAK rendelésen kiállított BEUTALÓT fogadnak el MINDENRE. Ha valaki magánrendelésre megy, szív. És akkor még ha külsős a doki. Felháborító, de pontosan úgy van, ahogyan Babus leírta. Van választásod, mész a rendelésre, ahol bunkók, ahol elolvastatják a Háború és békét, ahol a szar orvosok frusztráltak, mert nincs magánrendelésük, a magánosok, meg be sem jutnak a kórházba, csak bratyizás árán.
Bocsi, hogy így kifakadtam, de ugye mi is most ugrunk neki a 2. gyereknek, de már most überfrusztrált vagyok a téma miatt. Arról nem is beszélve, hogy EGY helyen szül az ember, csak EGY kórház tudja elszámolni, most nem mindegy hol? Megint az van, hogy aki szar helyen lakik az le van szarva. Bocs a vulgáris kifejezésért, de ezen nem akarok finomítani. Bakker kedves miniszterelnökünket is küldenám Ózdra prosztatavizsgálatra a lapátkezű urulógushoz, úgy, hogy szaladgálna uh-ra, meg bratyizna fosos papírokért, majd megtanulná, hogy mi az a REFORM. Csak az a baj, hogy a REFORMEREK meg megveszik az egészségügyi ellátást kilóra. :-(
Bocs az offért.

Babus!

Ennek ellenére ne kenődj el, remélem clostyval, meg uh-val hamar összejön a hugi :-) és akkor majd bosszankodhatunk a szülésen, meg terhesgondozáson!!! :evil: :twisted:

tjuca
 
 


Sziasztok :lol:

Tündi
Igazán szembetűnő a pocaknövekedés :lol:

Köszi mindenkinek a lelketöntő sorokat :D Arik vagytok :D
Juca, neked külön :D

Ma voltam ismét dokinál, úgy látszik, sikerült elintéznem a dolgokat :D
Elmondtam neki, hogy én is egészségügyis vagyok, így tudom miről beszélek, ráadásul tudom, hogy Kristóf előtt milyen vizsgálatokat kellett végigcsinálni (akkor is ehhez a dokihoz jártam) és tudom, milyen következmények lehetnek + alapból is parás vagyok, így szeretnék Closty alatt UH-ot, most pedig, ha akárhogy is, de megoldható, akkor hormonlabort.
Na egyből volt megoldás. Csak kicsit akarni kellett. Amint meghallotta, hogy diplomás ápoló vagyok, egyből áttért szaknyelvre, éshogy persze, hogy ez lenne a helyes és ha úgy gondolom 15.-én ügyel, menjek be hozzá a kórházba, suttyóba leveszik nekem a vért, aztán ő felviszi a parádfürdői kórházba (mert ott is dolgozik), odaadom neki előre a 300Ft-os vizitdíjat, azt ő az ottani kórházban befizeti, bevisz az ottani számítógépbe, mintha megjelentem volna ott vizsgálaton, onnan átküldik Egerbe, mert csak ott csinálnak hormonlabort, Parásfürdőn nem, 1 hónap mire megjön az eredmény (Gyöngyösön, ha csinálnának, pár nap alatt meglenne, na mindegy :? )
Erre mondja valaki, hogy nem kacifántos. Szegény vérem :lol: , Gyöngyösön le, Parádfürdőre fel, onnan Egerbe, eredmény onnan Parádfürdőre, doki onnan le Gyöngyösre. Egy sza*ros vérvétel :? Ami itt helyben semmeddig se tartana :? De már nem is érdekel, a lényeg, hogy meglesz.
Addig is fel van írva a Norcolut, csak a csütörtöki vérvételig még nem szabad elkezdenem, nehogy bezavarjon a laborértékekbe, utána szedhetem, 2 dobozzal betömök, utána ha megjön Closty, közben pedig lesz Uh, úgy, ahogy volt pár napja, kicsit titokban, suttyóban és illegálisan :? De ez már részletkérdés.
De állítom, ha nem akaratoskodom ennyire, simán megcsináljuk a Closty-s kúrát mindennnemű vizsgálat nélkül.


Most már megyek, mert érkeznek a pasik pancsiból :D


Babus

Kép
babus2005
 
 


Tünde!

De cuki a pocakod!!! :)

Egészségügy: :cry: :cry: :cry:

Mi megvagyunk, bár Lívi nagyon köhög és én is beteg vagyok(nátha, torokfájás..)

Amúgy nagyon cuki, mindent megért szinte és nagyon sokat dumál, mindent elismétel, akármilyen kacifántos szavakat is mondunk neki.
Verbálisan jó a kiscsaj egyelőre! :D
De menésben még van mit fejlődnie :) meg amúgy is egy nyugis, komótos baba, baromi óvatos!

Na megyek mert szegény kiköhögi éppen a lelkét!

Sziasztok!

Mea
mea
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: