Új privát üzeneted érkezett!

Jóestét!
Juc,
nagoyn jók a képek, ügyes volt anyukád, szuper a torta. Majd rakok fel én is a miénkről. A babazsúr is jó lehetett, majd legközelebb jobban szervezkedünk!!:)
A boxzsák tényleg nem rossz ötlet, lehet, hogy legközelebb én is veszek Marcinak???:D:D:D
Jó készülődést a nyelvórára!!!:D

Fanka,
nagyon szépen köszönjük a képeket és nagyon aranyosak a most feltettek is, Marcinak nagyon tetszik Panni, csak valahogy pénteken kicsit zakkant volt a gyermekem!!:D

Muki, Babus,
hajrá kistesó témában, én szorítok, hogy mindenkinek sikerüljön akkor amikor szeretné!!
És itt akkor is én vagyok a legöregebb, szóval ne panaszkodjatok!:D:D:D

Timka
jó pihenést a hétre, ha szép idő lesz benne vagyunk az állatkerti programban, nekünk holnap reggel van védőnő, meg csütörtökön oltják mind a kettő, na meg pénteken Lilónak ortopédia szűrés.

Ja és ma este apánk lement Győrbe, mert a héten Bécsben lesz tanfolyamon, és holnap reggel onnan kiugrani már nincs messze. Szóval egyedül leszek napot a kölykökkel, hát majd meglátom
hogy bírom!!!???

ünneplés volt nálunk is, vagyis tegnap nagytakarítás, készülődés, kaja gyártás, ma meg tömeg, de jó volt, Marci nem aludt semmit, és nagyon pörgött, élvezte, hogy ő a középpont. Én piszkosul elfáradtam, de már mindent elpakoltam, elmosogattam, így reggel már csak porszikáznom kell!!! Marci fél 8-kor már aludt, ilyen kb fél éves korában volt utoljára!!:D Lili először kicsit nyűgi volt, majd bekajált, kicsit szundizott és utána már barátkozott és nevetgélt mindenkire.

Újabb elemekkel, azaz sorompóval és egy új elemes mozdonnyal bővült a favonat készlet, nagy volt a boldogság!
Kép
Rácsodálkozás a tortára, meg kell nézni közelebbről is:
Kép
Gyertya fújás már nagon jól ment Kép
Na és két Lili kép: Kép
Kép

Na mára ennyi, megyek pihizni, szép álmokat, kellemes hetet!!!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok!

Na jöttem még egy kicsit csacsogni...

Tamesz
Nagyon jók a képek,és Lili már tök nagy csajszi, a valóságban meg olyan picike a két évesek mellett. Vissza kell majd nekem is szoknom erre a pöttöm méretre. Akeresztanya Thomasos tortája nagyon profi!
Állatkert: jól leszűkült a kör akkor a kedd-szerdára, ebből nekünk a szerda ugrott mert jön a taki néni, úgyhogy marad a kedd,ami akár jó is lehet.
Többiek? kedd? állatkert?

Juc
Nagyon tuti ajándék ez a boxzsák és a torta is szuper.
Nekem is van már egy jó ötletem a csajnak, imád pörögni és arra gondoltam kap egy Ikeás forgó fotelt, aminek le lehet húzni az elejét, mert az a móka is nagyon bejön neki.
Ma az egész családot végigpörgette egy ezer éves forgó fotelben.

Riasztás van,jóéjt!

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Sziasztok,

Juc,
Először is Marcinak kívánunk sok boldog szülinapot'

Kép
A mozdonyos torták szuperek, úgy látszik anyudtól örökölted a kézügyességedet.

Mukika,
Hát sajnos igazad volt. Ettől a strepto bacitól nem is olyan könnyű megszabadulni. Egyelőre nekem sem sikerült, holnap megyek a dokihoz, kíváncsi vagyok előír még egy antibigyó kúrát?' írtad, hogy szülés után Lizinek is kellett emiatt gyógyszert szedni. Ez biztos akkor, hogy ha nekem nem sikerül kikezelni, akkor a baba is elkapja?

Timka,
Eddig 8-9kg szedtem föl, de sajnos mostanában állandóan az édességet kívánom, úgyhogy most lehet megugrom magam. Te mennyit szedtél föl?

Talis képek szuperek.

Tamesz,
Liló nagyon nagyot nőtt és gyönyörű :D

Kép
Kép
nyuszko
 
 

 
 

Nyuszkó
Kicsit beleszólhatok Streptococcus témába :D
A baba nem feltétlenül kapja el, sőt, többnyire nem is kapja el, de elkaphatja, és komoly bajt okozhat nála a megszületése után, illetve okozhatna, ha nem kapna rá megelőzésképpen antibiotikumot.
Sőt, én úgy tudom, talán még a szülés közben is kap az anyuka vénásan antibiotikumot. így (szinte) tuti nem lesz semmi gond :lol:
Egyébként nekem is volt Streptococcus Agalactae-m Kristóffal, de nekem szerencsére egy Dalacin nevű antibiotikum kiírtotta a bacit. Erről jut eszembe, hogy nekünk akkor, velem együtt Apucinknak is kellett szednie, holott semmi baja nem volt, nehogy, ha én már kigyógyulok, akkor ő visszafertőzzön, merthogy a pasik tünetmentesen is hordozhatják. Ezt elég sok doki figyelmen kívül hagyja, pedig nagyon fontos, különben adhatják neked zsákszámra az antibigyót, ha a párod újra meg újra visszafertőz. (ha ő is kapott, akkor vedd úgy, hogy nem is írtam :D )


Tamesz
Szuperek a szülinapos képek :lol:
Nagyon komoly a vonatos torta :lol:
Kristóf is kapott karácsonyra elemes mozdonyt, de ő fél tőle :cry: , sírógörcsöt kap, ha netán beindítjuk, és mindentől, ami magától megy, pl. távirányítós autótól is.
Lili pedig már annyira gyönyörű nagylány :lol:



Babus

Kép
babus2005
 
 


Nyuszkó
Kicsit beleszólhatok Streptococcus témába :D
A baba nem feltétlenül kapja el, sőt, többnyire nem is kapja el, de elkaphatja, és komoly bajt okozhat nála a megszületése után, illetve okozhatna, ha nem kapna rá megelőzésképpen antibiotikumot.
Sőt, én úgy tudom, talán még a szülés közben is kap az anyuka vénásan antibiotikumot. így (szinte) tuti nem lesz semmi gond :lol:
Egyébként nekem is volt Streptococcus Agalactae-m Kristóffal, de nekem szerencsére egy Dalacin nevű antibiotikum kiírtotta a bacit. Erről jut eszembe, hogy nekünk akkor, velem együtt Apucinknak is kellett szednie, holott semmi baja nem volt, nehogy, ha én már kigyógyulok, akkor ő visszafertőzzön, merthogy a pasik tünetmentesen is hordozhatják. Ezt elég sok doki figyelmen kívül hagyja, pedig nagyon fontos, különben adhatják neked zsákszámra az antibigyót, ha a párod újra meg újra visszafertőz. (ha ő is kapott, akkor vedd úgy, hogy nem is írtam :D )


Tamesz
Szuperek a szülinapos képek :lol:
Nagyon komoly a vonatos torta :lol:
Kristóf is kapott karácsonyra elemes mozdonyt, de ő fél tőle :cry: , sírógörcsöt kap, ha netán beindítjuk, és mindentől, ami magától megy, pl. távirányítós autótól is.
Lili pedig már annyira gyönyörű nagylány :lol:



Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Juc!
Marcinak nagyon boldog 2. szülinapot kívánunk!

Kép

Nagyon jók lettek a képek, nagyon ügyi vagy a marcipánvonattal, de anyukád se szégyenkezhet! :)

A topiktalis képek is nagyon jók lettek, ilyenkor sajnálom, hogy mi ilyen messze lakunk, de nyáron egy állatkert talán nekünk is összejön! :wink:

Tamesz!
Akkor nálatok is volt buli, ti képeitek is nagyon jók! Továbbra is lili gyönyörű baba!

Mukika, Babus!
Köszi az infókat, Babus, most világosodott meg előttem is, amit nekem is próbált magyarázni a csajszi a m.helyemen, de akkor nem értettem! De én visszamegyek dolgozni szept.-től, és a 180 napra játszom, akkor is ha szept.ben "rögtön" összejön a baba! Nekem u.is nincs extra szabim, és legkorábbn is csak májusban szülnék! Szóval nagyon határeset lennék! Ugyanis mi akkor indítjuk a babaprojektet! :wink: Szerencsés vagyok, és igazából eddig ezt fel sem fogtam, mindkét terhességem abban a hónapban összejött, amikor elhatároztuk! Kop-kop-kop..., nem akarom elkiabálni!

Nálunk is jól sikerült a babazsúr, csak a fényképezés szinte elmaradt, mert elfelejtettük, egész egyszerűen! :oops:
Egy-két kép készült csak az elején, utána kimerült az elem, feltettük tölteni, beraktuk az új elemeket, és annyi...
:shock:

Kép
Kép
Kép
Én "küszködök" a tortával, mert kicsit tört a csokimáz, de legalább én kreáltam! :wink:

Sajna mennem is kell!
Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!!
Bocsánat de semmi időm,csak gyorsan bekukkantottam hogy beirjam,hogy Marciknak NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!!!!
Kép Kép
Vendég
 


Jó estét!

Köszi a további szülinapi köszöntéseket!!! :D :D :D

Tamesz, sirályak a képek, hú, az a thomasos torta is de állat!!! :shock: :lol: Vonatos ajándékok nálunk is voltak bőven, le is kell cserélnem a vonatos dobozkát, mert már nem fér bele, annyi kütyü lett hirtelen.

Állatkert most nekünk sajna nem jó.

Évi, hiszen tök szőkés a hajad a képen! Nem azt mondtad, hogy feketére van festve? Ja, és Violka is nagyon édes, ahogy ott a haját babrálva mereng a torta fölött... :lol: :lol: :lol:

Nyuszkó, remélem, azért megoldódik ez a streptococcus-gond! Hú, és már csak egy hónap van hátra a szülésig??? :shock: Ez szuper!!! Jajj, de izgi!!! Mikorra vagy pontosan kiírva?

Különben én is kaptam szülés alatt antibigyót (nekem nem streptococcusom volt, de szinte mindig van vmi bacim), sőt Marci is kapott születése után 3 napig, de azt már lehet, hogy a meconiumos magzatvíz miatt, nem tudom. :?: :? Szegénykének akkorára be volt dagadva a szuritól a picike combja... :(

Ja, és Muki, akartam kérdezni, hogy akkor ezek szerint ez a Gynevac kúra nem sokat ér? Én nem csináltam még, csak gondolkoztam rajta, mivel nekem is nagyon sokszor van vmi fertőzésem. Neked nem használt?

Sziasztok!

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!

Tamesz!
Liló egyre gyönyörűbb :D, ja és köszi a szorítást :)

Juc!
Hát anyud is tök ügyes, és nagyon jó ez a boxzsák ajándék, nem is láttam még ilyet.
Gynevac rajtam nem sokat lendített, max annyit, hogy fájt a senekem a szurik után, de hát attól Te kipróbálhatod, hátha neked beválik.

Nyuszkó!
Babus jól mondja a Strepto témát. Én is kaptam menet közben vénásan antibigyót, aztán Lizit célirányosan megfigyelték, hogy utal-e vmi arra, hogy fertőződött, és nyilván utalt, mert szegénykém 4 napig napi 2 szurit kapott, de hát inkább a szuri, mint hogy agyhártya-, vagy tüdőgyulladást kapjon. Az a lényeg, hogy ha nem múlik el, akkor bőszen hangoztassad, és lobogtasd a legutóbbi eredményt az arcuk előtt, nehogy elfelejtődjön.
Ez, hogy a párunk visszafertőzhet.....nemtom, nekem az összes eddigi doki azt mondta,hogy ez nem olyan baci, ami oda-vissza vándorol, hanem olyan, ami normál esetben is jelen van mindenkinél, csak éppen kisebb csíraszámban. Na, meg nálunk nem visszafertő volt, mert mi már bőven nem szexeltünk terhesség előtt fene tudja mennyivel, és én azalatt szedtem gyógyit,és mégis kitenyészett újra :(

Évi!
Violka is édi a képeken!

Fanka!
Nagyon aranyos Panni!

Na, a megvilágosodásom: gyed után elmegyek gyesre, amikor már kb 8 hetes terhes vagyok(tehát némileg biztosabb a helyzet), akkor kiveszem az összegyűlt szabijaimat, majd ennek leteltével táppénzre megyek szülésig. Most még azt nem tudom,hogy a gyest a szabi megkezdésével szakítom meg, vagy a táppénz megkezdésével, az biztos,hogy gyes+tp nem lehet. És a tök jó, hogy a gyest amikor lemondom, át lehet adni pl nagyszülőnek, így az a bevétel is megmarad a szülésig. Azért nagyinak, mert ha apa venné át, pontosabban igényelné helyettem, akkor az a gáz, hogy éves bruttó 1millió 700ezer felett a gyes elkezd adózni 18%-kal. Nagyszülő esetében, pedig, aki csak nyugdíjat kap+gyest, ott be sem kell vallani, mert amúgy adóteher nélküli mind a kettő. Ez esetben a táppénzem alapja a jelenlegi gyedem alapja lesz, tehát kb annyit kapot tp-ként, mint most gyedként, a tgyás, gyed alapja pedig a szabadságom+a betegszabadság(ez a táppénz első 15, vagy 21 :?: napja)-ból számított napi átlagkereset lesz. Azaz a szabi alatt a 100% béremet kapom, a betegszabi alatt meg annak a 80 %-át. Szakbarbi azt mondta, hogy ha az embör tp-re megy, akkor az a lényeg, hogy minnél több szabi legyen előtte, ami emeli az átalgot, mert ha simán tp-re mennék, akkor az a néhány 80%-kal számolt nap számítana bérezett napnak, és az alapján számolnának. Tehát akkor az lenne a szívás, hogy az eleve 80%-os bérnek vennék a 70%-át, de így a szabadságokkal megtűzdelve összességében durván 5e Ft-tal lesz kevesebb a gyedem, mint most. Mondjuk nekem most is tök kevés(kézbe 58e körül van).
Fú, remélem vmennyire érthető volt!

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


Timka!
Még azt akartam, hgoy lehet, hogy elaludna Lizi a mamájával is, elképzelhető,hogy igazatok van Fankával. Első körben ki kéne próbálni, hogy a déli alvás összejön-e. Mert hát eddig még mindig ott voltam én is, és általában a mamával csak játszott-játszott alvás helyett, így átvettem én a dolgot. De vajon mi van, ha nem vagyok ott??????? Előbb-utóbb csak elaludna.....Anyósom van olyan bevállalós, hogy ki is fogjuk próbálni, köszi az ötletet!

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


Na, majdcsak eszembe jut minden.....

Timka!
A sárgatest hormon miatt szedned kellett Duphastont? Én Lizivel szedtem, habár nekem nem volt ezirányú vérvétel, csak alapból zizi a mensesem, mert a megjöttét pár napos pepecselő barnázgatás előzi meg, és erre már terhesség előtt szedtem a Duphastont, aztán mikor terhes lettem, én szóltam a dokinak, hogy mivel a gyógyi hatására sem jött rendbe a mensim, valszeg ugyanaz a probléma fennáll, és hát nem kéne-e szednem a terhesség első 3 hónapjában, mire azt mondta, hogy szedjem.
Mindebből azt akarom kihozni, hogy Neked most Kittivel kellett vmit szedned? Illetve annó Fannival kellett? Vagy hogy van ez nálad?

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


Jóestét!
Remélem most sikerül írnom, mert eddig nem engedett be a babanet!!
köszönjük szépen a kép dícséreteket mindenkinek! Azért ez nagyon jól esik ám!!!:D:D:D:D

Timka,
ha lehet, akkor inkább a jövő héten menjünk állatkertbe, nagyon fáradt vagyok még mindig, és holnapra is laza itthoni napot terveztem!!
Az a forgófotel MArcinak is tetszett, de nem tudom, lehet-e még kapni vagy csak a játszós részeken van belőle??

Juc,
milyen volt az okítás? Jól esett?
Majd kérünk képeket az új vonatokról is, ha lehet, mert Marcink imádja nézegetni az itteni képeket!!! A Ti Marcitokat, "göndör Marcinak" hívja!!:D:D:D:D

Évi,
hú mennyi torta volt nálatok is, jól eljátszottak a lányok???
Ha visszamész szeptembertől akkor Viola bölcsibe megy?

Muki,
hogy álltok az alvás szoktatással? Mármint a külön szobábantörténővel? A nagymamásat szerintem már simán kipróbálhatjátok!!!
Jól kiokosodtál Gyed ügyben látom, én sajna a horvát kintlét miatt nam tudtam megjátszani a táppénz dolgot, szabim viszont annyi van, mint a szemét, kb fé évre való, de nekem azt nem érte volna meg kivenni, mert a pótlékok nem jártak volna, ami nekem még egy fél fizu volt az alapom mellé és most kb 5 ezerrel kapnék több pénzt.
A Gynevacról annyit, hogy a dokinéni, aki feltalálta azt modnta nekem lassan 10 éve, hogy nekem egyáltalán nem lehet majd gyerekem, bár ezt csak egy sima vizsgálat alapján közölte velem, ehhez képest, mind a 4-szer kapásból teherbe estem, az már más kérdés, hogy csak kettő maradt meg kis rásegítéssel.

Baktérium ügyben tájékozatlan vagyok, szerencsére nekem sosem volt, nem vagyok hajlamos ilyesmikre.

Andi,
sajnálom, hogy nincs sok időd, ilyen sokat kell tanulnotok még otthon is? Hogy van ez ma az iskolában? vagy nem napközis Kíra?

Nyuszko,
hú, már csak egy hónap? nagyon izgi, hogy elszaladt az idő!!! Minden össze van már csomagolva? babaruhák kimosva vasalva???:D:D:D
Apás szülés lesz?? Ákost le tudjátok majd adni ha hirtelen beindulnak a dolgok? Én annyira szerencsés voltam, hogy apukám még tudott egy estére maradni, talán meg is éreztem valahol, mert nagyon kértem, hogy ne hagyjon egyedül Marcival, és pont akkor gondolta meg magát Lili, hogy kibújik végre.

Babus,
távirányítós autónk még nincs, apának nagy vágya, anno Marcinak már azt akart venni a vsédeknél, de nem engedtem, hiszen még akkor csak pocakban volt. De ha apa jól viselkedik, akkor egy pár hét múlva meglepem a szülinapjára, hogy legyen mivel játszania a kertben!:D:D:D Bár bevallom egy új fűnyírónak több hasznát vennénk, de abba semmi poén sincs!

Na azt hiszem mindent leírtam, amit akartam, szép álmokat, megyek pihizni, mert Marci ma még 10-kor is csacsogott, fel kellett hívni az apját kint, mert állandóan a telefonomat hozta, hogy "kunka papának ír üzenetet bécsbe", de azt ő még nem tudja elolvasni, így inkább beszélgettek egy kicsit és végre megnyugodott a lelke és bealudt, persze most "rontás" van, mert apával megbeszélték, hogy amíg nincs itthon, addig alhat a helyén. Persze, csak így én nem tudok nyugiban aludni, mert forog, rugdos, beszél, na meg hajnalban jön Liló is, szóval pihent vagyok!!!:D:D:D

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Hahó!

Muki, bocsi, hogy csak téged bombázlak kérdésekkel :lol: , de úgy látszik, te vagy az én emberem... :lol: Ja, meg Timka! :D Szóval a pecsételgetés az sárgatesthormon-hiányt jelent? :shock: Mintha már én is olvastam volna valahol, és sajna mostanában nekem is ilyesmi a menstruációm, igaz, nekem mondjuk egy-másfél napig van előtte mini pecsételgetés, aztán másnapra megjön rendesen. Ez gáz? Vagy már a klimax???!!! :shock: :shock: :shock: :lol: :lol: :lol:

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!

Mukika
Nálunk RW koncertkor anyós este el tudta altatni Fannit, bár akkor még kisebb volt, anyukámnak a déli altatás nem sikerült, inkább eljátszották az időt. Szerintem nem a déli altatással kellene próbálkozni, mert hajlamosak a kölkeink inkább játszani, mint aludni. Fanni sokszor szeretné elbliccelni a déli alvást, de kegyetlen vagyok,nem hagyom magam. Utána persze alszik jó két-három órákat, de elaludni..ugyan már!
Húhh, sárgatesthormon....nem is elmékszem már. Nekem volt rendesen peteérésem, de a vérvételekből kiderült, hogy kevés st termelődik. Dokim javcsolta, hogy két egymást követő mensinél szedjek vmi gyógyszert (sajna a nevére nem emlékszem) 5-5 napig, de nekünk már az első mensi után összejött Fanni, a második 5 szem már a kukában landolt. Utána minden rendben volt, semmit nem kellett szednem.
Kitti pedig teljesen váratlanul fogant, nem is gondoltuk,hogy hipp-hopp összejön. Sammi bogyót nem szedtem vele, csak Elevitet, meg most vasat és magnéziumot. Dokihoz is csak a magánrendelésére járok havonta egyszer. Bezzeg Fannival, egy
csomószor mentem uh-ra...
Jövő héten hétfőn azért elmegyünk a Praxisba egy 4D-re,mert már nagyon szeretném látni a kis manót.

Tamesz
Szerintem ezen a héten nem jön össze az állatkert, ma is egy csomó dolgot intéztem. Rendeltem Fanninak kókuszmatracot az ágyikójába,megvettem az ágyát a Kikában, csak nem tudtam hazahozni (majd apa egyedül szombaton megpróbálja), viszont megvettem és hazahoztam Kitti ágyát, ami miatt a Váci úti Brendonból át kellett bumlizzak az M5ös-be,szóval nem unatkoztunk, és emellett még két bútorszerelvény boltba is beugrottam fémes frontfelületet nézni a majdani dolgozószoba bútorához.

Jó éjt, bevonszolom magam az ágyba.

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Na még itt, beindult a topic....

Juc
Én nem hallottam ilyet hogy a pecsételgetés a sgt hormon hiány jele lenne, bár ha visszagondolok, anno nekem se egyből bő vérzéssel indult a dolog.
Viszont Kittinél tényleg-- semmi gubanc nem volt.
Egyszer nekem is volt 18-19 évesen egy olyan 4-5 hónapom hogy egyáltalámn semmi mensim nem volt. Végül a Norcolut megtette a hatását szerencsére, de én is féltem hogy ez már a klimax!,és nem lehet gyerekem.

Tamesz
Úgy látszik egyszerre írtunk és egyre gondoltunk. Hátha jövő héten másoknak is lesz majd kedve és kicsit melgebb is lesz. Bár akkor meg nekem lesz húzós hetem, mert hétvégén szülinap és ki van adva parancsba pár dolog.
Forgós fotel kapható, legalábbis net szerint, de én is láttam a kék-fehér verziót a nagyraktárban. Viszont mi lehet hogy az újabb piros/narancs színösszeállításra pályázunk, ami újdonság és netszerint van. De én ezekben a netes készletekben a mai Brendonos kör után nem nagyon hiszek.

Tényleg húzok aludni...

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Sziasztok!

MI történk? kiirtottam a topicot? egyszer nekem is sikerült....

Figyeltétek, hogy a vonalzókat frissíteni kell, mert többeknél nem váltott át a szülinap után...

Tamesz
Ha szeretnénk idén elmenni Loparra szerinted már most le kellene foglalni a helyet? mert nem akarok egész nyáron itthon dekkolni, Fanni biztos élvezné, Kittivel meg csak elboldogulunk valahogy.
vannak ott tengerparti szállodák is?

Timur
Ti voltatok még Loparon, mesélj Te is.

A tavalyi horvát út nagyon jó volt, csak ahol voltunk semmi homok nem volt, úgyhogy idén homoktengert szeretnénk!!! Márha elmerünk indulni a picivel meg a kicsivel...

Merre jártok?

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Sziasztok :D

Muki
Ezek szerint ez a másik lehetséges verzió.
Az enyém volt a "mi a teendő, ha a fizud meghaladja a minimálbér kétszeresét" című, a tiéd pedig, (ha jól veszem ki a mostani gyed-ed összegéből), a "mi a teendő, ha nem":D
Még a végén sikerül itt átlátnunk a dolgokat :D
Én már csak ezt a szabi dolgot nem értem. Én elvileg úgy tudom, visszamenőleg jár, a gyes/gyed idejére is. Azaz ha évente a minimumot, a 20 napot számoljuk is 3 évvel megszorozva, akkor az legalább 60 nap kivehető szabi.
Viszont Juc azt írta, hogy neki nincsenek plussz szabijai. Tamesz pedig azt, hogy neki fél évre való is van.
Akkor hogy is van ez most???


Timka
Az a gyógyszer, Fanninál nem a Clostylbegyt volt neked is? Már csak abból gondolom, hogy 5 napig kellett szedned.

Tegnap amúgy voltam nődokinál, egyelőre várunk, 56.nap :( , semmi, még 2 hetet várjunk a doki szerint, ennyi még belefér a fogigátló közvetlen abbahagyása után. Ha netán megjönne, akkor nekem is Closty+UH, ha nem, 2 hét múlva vissza kell mennem és kivizsgálunk, meg gondolom Norcoluttal meghozzák végre a mensim.
De szerintem úgyse fog megjönni. Nincs akkora szerencsém. Egy nőgyógyászati selejt vagyok, akinek csak akkor van peteérése és mensije, ha csinálnak neki :?


Na megyek, mert megjöttek a pasik a nagyitól :D


Babus

Kép
babus2005
 
 


Juc!
Na, nem akarok hülyeséget mondani, de vhol azt olvastam, hogy van olyan, hogy mensi előtt pepecselő vérezgetés pár napig(sőt asszem talán inkább ez utal a sgt hormon hiányára), és a barnázgatás az vmi másra utal, vagy legalábbis a kettő dologra kétféle gyógyi van. Nálam lehet, hogy kavarás is volt annó, mert és sztem tévesen azt mondtam a dokinak, hogy pici vérezgetés van mensi előtt, és ezért kaptam a Duphastont(hát én úgy gondoltam, hogy a barnázás, az tkp pici vérezgetés :roll: ). Nem is kavarom tovább a dolgokat, de sztem neked nem kell aggódnod, szvsz az az 1-1,5 nap teljesen normális. Nekem 3-4 nap szokott lenni :?

Timka!
Azért köszi a választ, mármint a hormonosat.
Hááát az esti alvással még nem mernék kísérletezni, mert egyelőre úgy fest, hogy még az apjával sincs megelégedve. Egyszerűen, ha már odakint sötétedik, onnantól kezdve ANYAAAAAAAA! Mondjuk ez nem az alvással van kapcs-ban, de múltkor du 5-kor nem tudtam elküldeni őket boltba(ekkor már sötét volt), pontosabban elindultak, de párom visszahozta, mert úgy ordított utánam :?

Tamesz!
Úristen úgy irigylem azokat, akiknek nincs hajlamuk az ilyen sz.rságokra............nálunk is pl a családban közel s távol senkinek nincsenek hasonló problémái, akkor miért pont nekem :cry:
Apátok bizti nagyon fog örülni az autónak! :) Ez a Kunka nem semmi, hallod!
Hát a szoktatás végülis annyiban merül ki, hogy amikor én lefekszem, akkor át kell vinnem a másik szobába a kiságyába. Ő ezt nem is észleli. Aztán amikor felkel(ha szerencsénk van, akkor minél közelebb a reggelhez, de ez totál változó), jön át hozzánk, mert olyankor hallani sem akar arról, hogy ott aludjon vissza. De végülis az is vmi, hogy amikor felébred Lizi, akkor nincs megijedve, nem sír, csak kicsit anyátlan hangon szólongat minket.

Babus!
Azért hátha mégis megjön. Na, látod ebben is a két véglet vagyunk, Te nem akarsz menzeszelni, én meg ahogy párom mondja, 1 hónapban kétszer is :lol: na, persze ez nem igaz, csak ez a pepecselés miatt összességében van, hogy 10-12-14 napig is eltart :?

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


Jóestét!
Timka,
biztosan fogja élvezni a fotelt Fanni, Marcinak ott az áruházbna nagoyn tetszett, de én már nem akarok bútordarabokat vásárolni, főleg, amíg a járóka is használatban van a nappaliban!!!:D
Majd kérünk ám képeket a gyerkszobákról, biztosan nagyon szupik lesznek.
Az állatkert nem sürgős, amikor a csapatot össze tudjuk szervezni akkor megyünk!
Lopar, mi egy szupi modern szállodában voltunk, jó volt a kaja is, és nagyon kedvesek voltak mivel az előszezon utolsó turnusában voltunk nem volt drága, mert hármunknak szállás, reggeli és vacsi 110 ezer volt egy hétre. kb 200 métert kellett menni a partig, ami nem volt vészes. Íme a hotel honlapja, mi az Adriatica utazási irodán keresztül foglaltuk tavaly márciusban a júniusi időpontot.
http://www.epario.net/
Mi idén csak a balcisra megyünk, két kicsivel most nem merek még elindulni, de majd jövőre ha úgy állunk!!!

Muki,
ügyesek vagytok alvással, nálunk is így kezdődött Marcival, és most már cska reggel jön, amikor megitta a tejet és már nem alszik vissza, szépen kimászik a zsákból, hozza a plédjét és közli, hogy kiszáll!!!!!!!!!! Azaz ébresztő!!:D:D:D
Nem semmi milyen anyás Lizi, úgy érzem Lili is az lesz, mert van amikor senki másnál nem hajlandó megnyugodni csak nálam, MArcival ilyen sosem volt, ő bátrabb és nyitottabb volt az idegenekkel szemben. Bár pénteken a Thomason mindenki megfogdosta és azt meg tök jól viselte, szóval nem tudok eligazodni a csajon!!

Babus,
tessék pozitívan hozzáállni a dolgokhoz, remélem mielőbb összejön a kistesó, hajrá, hajrá!!!
Ja, nekem évi 46 nap szabi jár, mert oktatói státuszban vagoyk, de eddig még soha nem tudtam kivenni, így még 2005-ről is maradt, most kb 160 napnyi gyűlt már össze, így ha majd vissza kell mennem még egy fél évig simán lehetek szabin is!!!:D

Többiek??? Állatkert mikor legyen???
Na megyek pihizni, ma megvettem a kerti mászókához a csúszdalapot, persze Marci rögtön ki akarta próbálni, de hát még semmi sincs meg hozzá!:D Ha egyszer kész lesz, akkor lehet jönni bátran!!:D Na persze addig is, csak az talán izgalmasabb lesz.
Szép álmokat!!!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Hahó!

Babus, ne keseredj el, Kristóf is összejött, biztos a kistesó is meglesz, most hogy gyógyszerrel vagy anélkül, az nem lényeg!!!
Ja, szabit nem én mondtam, hogy nincsen, nekem asszem, elég sok lesz, mivel tanár vagyok. A kolléganőim mondták, hogy ők is úgy mentek vissza gyes után, hogy kihúztak a szabival egy fél évet is akár...

Muki, húúú, jó hosszú a menzeszed... :shock: :shock: Akkor én nem is merek panaszkodni a magam 8-9 napjával, pedig az is sok sztem... És ez mindenképpen vmi hormonális dolog? Nekem azt mondta a dokim, hogy lehet baciktól is elhúzódó menzesz, de egy másik meg azt mondta erre, hogy hülyeség... :roll:

CSajok, ma Marci vacsi közben feldugott két szem kukoricát az orrába... :shock: :shock: :shock: :lol: Más is csinál ilyen marhaságokat vagy csak az én gyerekem ilyen buggyant???

Jó éjt mindenkinek!

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok

Marci
nagyon boldog szülinapot!!!!
Nagyon szépek voltak a tortáid:-)
Kép

Tamesz
Thomasos torta nagyon szuper és olyan édesek a gyerekek:-)liló igazi kis hölgy :-)

Gyes,gyed
én úgy ettem felvilágosítva,hogy a gyesen maradok,kiveszek egy nap szabit és indul a tgyás,így a jelenlegi bérem alapján számolják ki a tgyást és a gyedet.Ha nem venném ki azt az egy napot akkor meg asszem agyed alapján számolnák.Valahogy így van,a lényeg hogy nekem így lesz.De én minimálbres vagyok úgyhogy lehet azért van így.

Timka
Lopar,dejó:-)
Szerintem már most fogalaljatok le a helyet,ha másért nem mert ilyenkor olcsóbb :-)
Mi szállodába voltunk ahonnan kb. 2 perc volt a homokos strand :-)kaja szuper volt,a szoba is,kiszolgálás is.Maga a sziget drága szerintem.
kérdezz bármit szívesen áradozom róla.

Timurr
Vendég
 


Sziasztok!

GYES-GYED- Hát, én most kicsit összezavarodtam, Mukika, majd elolvaslak lassabban is, mert egyelőre ezt nem sikerült felfognom, pedig talán nekem is jó lenne, nem kéne visszamennem!
Tamesz
Igen, bölcsis lenne Violka egy évet, pont ez lenne a jó, ha nem kéne visszamennem, csak azt nem értem, lehetséges-e ez nálam? Ha mondjuk szept.ben terhes lennék, szabim, kb. két hónapnyi van, a fizum brutto 130 körül van pótlékokkal együtt! Most akkor kell 180 nap vagy nem?
Tök hülye vagyok... :oops:

Juc!
Igen, fekete voltam, de eredetileg szőke vagyok, mindig is az voltam, amit most látsz az már a visszaalakulásomra történő próbálkozás! :)

Violkának vannak csúnya kiütései a karján, ma viszem dokinőhöz, mert már 3 hete előjöttek, de csak csúnyább lett, és terjednek is..., ráadásul már vakarja is..., szóval semmit nem használt a kencefice, szerintem nem is allergia, kíváncsi vagyok mit mond most! :?

Mennem is kell, ébreszteni, mert jól beszunyált, bezzeg most fél egy óta alszik... :shock:

Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!!
Azt hiszem most lesz néhány percem Miron schrek-et néz,Kíra Apával matekozik,mert holnap matekdoga lesz és én sehogy se tudtam vele megértetni,ugyhogy átháritottam Apára.
Hát igen elég gáz ez a suli,a matekkal eddig nem volt gond de most ezen elakadtunk!Ilyen példák vannak:
8+4=?
4+?+6=10+?=? Ugye a kérdőjelek helyén üres négyzetek vannak.Ez egy példa,az elejét még megcsínálja,de a második rész elején nem tudja megérteni,hogy annak a végeredménye is annyí legyen mint az első sor vége és az is ugyanannyí mint az utolsó sor!Na nem tudom érthető voltam e,de a gyereknek se tudom rendesen elmagyarázni,ezért a 4+?-nél odairja ugyanugy mint az első sorba a 4-est.Az meg ugye már nem jó!!!:):)Szóval elég gáz.Ráadásul itt ez a német amiböl naponta van 10-12 szó amit névelöstül meg kell tanulni,olvasásbol pedig szövegértés van!Van egy mese olvasd el,mond el a tartalmát!!Környezetböl azt tanultuk,tegnap hogy a testünk részei minek az érzékszervei fül-hallás,bör-tapintás STB.....
6 hónapja jár Kíra ískolába!!!Szóval van tempo rendesen!!
:shock: :shock: :shock: Melette itt van Mimi aki első dackorszakát éli,néha mintha idegbeteg lenne szegénykém,visit,csapkod,ütöget,hisztizik,verekszik....Szóval semmi nem jó neki!!!Ha kimegyünk be akar jönni,ha benn vagyunk ki akar menni!
Ezenkivül ugye két napot dolgozom,fözök,mosok vasalok.Tornázni járunk,futni járunk,hétvégén pedig Kírát kell uszodába vinni.Meg ez a reggel iskolajárat,délbe iskolajárat se egyszerű,föleg,hogy Mimit ís vinnem kell magammal.És akkor még hol a családlátogatás,mert ugye a Dédik is folyamatosan hiányolnak,meg aposom is.Holnap temetöjáratba megyek,mert karácsony óta nem voltam se Apámnál se Anyosomnál.Tehát ezért nem vagyok itt mostanába,de majd ti is megtudjátok,ha sulit kezdtek,hogy bizony ez nemcsak a gyereknek megterhelő,hanem a szülöknek is.És azt hozzá kell tennem,hogy mi még nem is járunk külőnorákra,valaki mindennap viszi matek,német korrepetálásra,szakkörökre,edzésekre stb...Gondolom nálunk is eljön majd ez az idő is,most is nyúz ezzel a hülle hastáncal,de egyenlöre még tartom magam,de lehet,hogy egyszercsak beadom a derekam.
Rólunk ennyít!!
Gyes-gyed téma engem nem érint már én már franko kis 23800-at kapok és utána írány vissza dolgozni.
Alvás:Miron ma délután 4,5 órát aludt sztem nyomta őt ez a borus ídő.Viszont este még mindig késön alszik el.(10-11)Reggel fél hat-hatkor ébred.
Menzesz: 8-9 nap :shock: :shock: :shock: Úristen nekem 3-4,és meg se érzem,szinte semmi bajom,második nap szokott kicsit fájni a fejem és ennyí.Mindig is ennyí volt. :lol: :lol: :lol: :roll:
Állatkerti talit mi kihagyjuk,bár hétfön megyek egy állatkertbe de oda gyerekek nélkül indulok.Diosdra kell mennem mert kijött franko 78000-res gázszámlánk ez mind másfél honapra dec 13-jan 23 ig terjedő időszakra,ugy hogy hétvégenként fával fütünk és még hideg sincs!! :shock: :shock: :shock: Ráadásul az oraszám se stimmel ami a számlán van,ugyhogy mennem kell,mert telefonon képtelenség őket felhívni.
Juc!!!
Kukorica az orrba???Én eggyik nap azért rohantam haza melobol mert Anyu felhivott,hogy Miron kivette a szekrényéböl(zárt) a táskájátZippzáras) amibe volt egy neszeszere (zippzáras)és kivette a gyógyszereit és szétszorta és nem tudja nem evett e belöle!!:):):)Szóval mi még nem dugdosunk de fincsí kis storiaink nekünk is vannak.
Köszi a fotot,bevallom én 14-én nem ittam,mert Apa bealudt Mironnal és ugye csak az ökör iszik magába.De 16-án bepotoltam volt is másnaposság rendesen pedig "csak" egy üveg pezsgöt ittunk némi sör kiséretébe.De én is gondoltam rád. :lol: :lol: :lol: Az iwiw-en negyven akárhány üzenetett kaptam,mindenki köszöntött a krisztusi korban. :wink: :wink: :wink:
Tamesz!!Nagyon aranyos Marci is Lili is.A thomasos torta csúcssuper,Mironnak nagyon tetszett és neki is kell ilyen "tota" :lol: :lol:
Hát ennyí voltam,de sztem pár napig most megint nem tudok jönni,csak néha olvasgatni.
Mindenkinek szép napokat kívánok!!
Vendég
 


Tényleg nem ment át a Mimi vonalzoja!!:):9Majd megnézem,de elöbb most dobok be pár képet!! Kép Ezzel már régen tartozom,nem tudom mennyíre lehet kivenni az edzöbácsit a háttérbe,közelebbit nem tudok mert akkor sőtét lesz a kép.
Kép Egy kis thomasozás!! Kép Játszoházban voltunk!! Kép Kíra ís élvezi még!! Kép A kis szemüvegeske!!
Vendég
 


Juc!
Úristen, én most rádöbbentem, hogy tiszta zizi vagyok, még fel sem köszöntöttem Marcidat!
Úgyhogy utólag is NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNOK MARCIKÁNAK!!!!

Andi!
Nem gyönge ez a sulis dolog, hát mi ne mondjak, nem irigyellek.
Edző bácsiból túl sok sajna nem látszik, na jó, a körvonalai alapján nem lehet rossz :D
Kíra nagyon szép kislány, tiszta Julia Roberts szája van :)

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


Jó estét!

Muki, Timurr, köszi a köszöntéseket! :D

Évi, mit mondtak Viola kiütéseire? REmélem, mielőbb rendbejön!

Andi, nagyon jók a képek, Kíra tényleg gyönyörű kiscsaj, és nagyon jól áll neki a szemüveg! 8) Sulihoz kitartást, hát tényleg elég durván hangzik, mennyi mindent kell csinálni már elsőben!!! :shock: :shock: :shock:

Na, a gyeses téma jó zűrzavaros kezd lenni, jó, hogy mindenkinek mást mondanak... :lol: Holnap megyek be én is a sulimba, majd megkérdezem a mi gazdasági néninket is, mi az ábra...

Sziasztok, jó éjt, vár Jack Bauer bácsi (24) 8) 8) 8) :lol: ...

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!

Úgy látszik nekem sikerül mindig akkor jönnöm, amikor alig van itt élet...vagyis ma még senki.
Tegnap este úgy elaludtam mint a huzat,pedig meg akartam várni apát, aki a győri napja után este fél 7 körül még bement egy másik ügyfélhez. Fél 1-kor került ágyba én meg akkor ébredtem első álmomból.

Tamesz, Timur
Köszia Lopar-os infokat, emlékszem,hogy nektek nagyon tetszett, csak az nem jutott eszembe kin keresztül lehet foglalni helyet. Meglátjuk. Szerintetek nagy bolondság kicsivel meg egy 3-4 hónapos picivel elindulni?
Tamesz, ha Te nem mersz két gyerekkel elindulni, akkor mit mondjak én?
Állatkert nekünk jövő héten tutira nem jön össze, annyimindent kell intézni.
Viszont felvetném azt az ötletet, hogy esteleg utána való héten tarthatnánk nálunk egy kis összeröfit, amolyan Fanni utószülinapozást meg álnévnapozást. Nekünk nincsenek kisbabás ismerőseink rajtatok kívül és olyan jó lenne egy kis babazsúrt tartani neki is. Meg még mindig itt laknak Veresen a medvék,azokat is meg lehetne nézni. Nos????

Babus
Tutira nem Closty-t szedtem, de a nevére nem emlékszem. Jövő héten megyek dokihoz, akkor megkérdezem tőle.
Hajrá mégegyszer a kistesóhoz!

Mukika, Juc
Akkor én már nem is bonyolítom a Gyes/gyed témát a saját esetemmel. BT beltagként, minimáljövedelemre bejelentve nekem most gáz lesz a második babóval a Gyed-em, és nekem a 180 nap nem megléte miatt számolják majd minimálbér után. Viszont lehet hogy kellene még egy kört futnom a TB-nél, könyvelő szerinti verziót tudom most.
Tényleg jövő héten azt is el kell intézni....áááá!!!

Andii
Nem egyszerű a Ti életetek sem.
Húhh, ez a matek, matek tanár lennék vagy mi, de téynleg nem egyszerű. A 4+?+6=10+?=? végeredménye kell ugyanaz legyen mint a 8+4=?-é???? nekem ez nem volt világos.

Juc
Jack Bauer bácsi? mi még mindig nem kezdtük el a második évadot....a többi is ugyanolyan izgi mint az első?
Apa szülinapjára kapott tőlem egy 24-es könyvet. Három könyv jelent meg magyarul, és az első szériaelőtti események vannak benne. Ha esteleg végignéznétek mindet lehet olvasni is.

Na pá!

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Jóestét!!
Bocsi, kicsit eltűntem, de tegnap délben jött a felmentősereg apukám szmélyében és kicsit ügyintéztünk, meg csavarogtunk, ma este ment el és ma hazaért apánk is, Marci nagy örömére, alig lehetett ágyba terelni.

Timka,
nekünk nem csak kedv kérdése idén a nyaralás, mivel nem dolgozom és napidíjunk sincs, így idén itthon nyaralunk!!:D
Mi vsz. márc 5-7-ig egerben leszünk, Dédi látogatóban, mert apánk talán megint utazik valami okításra. SZóval nekünk utána jó a gyerekbuli!!!
Tényleg, te hogy a túróban lehetsz beltag és van Gyed-ed? Nekem ezért kellett átadnom a céget apunak, mert úgy nem járt volna semmi nekem, na meg aláíró sem lehetnénk, ....

Évi,
mizu a kiütésekkel? Hogy vagytok??

Andi,
azérgt látszik a "lényeg"az uszodás képen!:D:D:D szóval csak anyukák hordják oda a gyerlőcöket???:D:D:D
jó lehetett a játszóház, Kírának pedig szerintem nagyon jól áll a szemüveg, csini vele is!!

Juc,
nem semmi a kukoricás eset, nálunk ez még nem divat, szerencsére.

Chincho írt, jól vannak, küldött képeket is a szülinapjukról, mindjárt felrakom, most sok a melója, de majd jön és mesél magukról:
Nem enged felkarni a renszer képet, azt írja ki, hogy hiba történt, majd holnap megpróbálom megint!!

Ja, nálunk ma mind a két gyerek kapott oltást, egészen jól viselték, de azért jó volt, hogy apu itt volt és segített az éppen nem oltandót lekötni!:D
Szép álmokat!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok!

Timka, köszi a meghívást hozzátok meg a medvékhez :lol: , ha nem jön közbe semmi, és megírod a pontos útvonalat, és összeszedem a bátorságomat :lol: , akkor mi is szívesen mennénk!

Jack Baueres könyv??? Maga a sztori van benne vagy vmi más? Hol szereztétek? Lehet, hogy minket is érdekelne. Mi most a 4. évadot nézzük, ez nem annyira tetszik most, de lehet, hogy csak sok ez így egymás után, és már beleuntam... :oops: Nekem személy szerint a 3. évad volt a kedvencem (a témája miatt), de a 2. is nagyon jó sztem, még izgibb, mint az első, bár az újdonság varázsa ott már nem hat.

Tamesz, hősök voltak a gyerekeid!!! Marci mit kapott most? Neisvacot? Nekünk is kellene vmikor, de én elfelejtettem... :oops:

Na, mennem kell, szép napot mindenkinek, elveszettek, jelentkezzetek!!!

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!

Alig tudtam jönni megint, de látom alig van élet.

Tamesz
Gondoltam hogy nem csak bátorság és kedv kérdése most nálatok a nyaralás, hisz nem egyszerű egy fizuból házat fenntartani meg hitelt fizetni na meg a két gyerek+háztartás....
Kipp-kopp apának napidíjba megy minden...
HOgy lehetek beltag meg Gyesen egyszerre? passz....nekem megszünt a munka viszonyom és a Bétémben bejelentetem magam minimál jövedelemre, onnan mentem el Gyed-re.
MIvel előtte jó fizuim voltak most 85000 körül kapok. Viszont köv. babónál már nem lesz ilyen jó a Gyed-em, mert hiába jelenteném be magam nagyobb fizura nem lenne meg a180 bérezett napom.
Egy lehetőség lett volna, ha megszüntetjük a bt-ben a munkaviszonyomat pár napra, aztán visszajelentkezem....mert ha pár napra megszűnik a biztosítási jogviszony akkor valahogy másként számolják a Gyedet, de az a baj, hogy bt beltagként eleve biztosítási jogviszonyban maradok.
Kavarni meg nem akarok azzal hogy átadom másnak a céget, annyit nem ér az egész.

Jó hogy van segítséged és rossz hoyg apátok ennyit jön-megy megint, de hát valamit valamiért.

Juc
Apa olvassal a 24 könyvet, de azt mondja benne van a Tony, Nina Myers, meg páran akik az első részben meghaltak.
Egy könyvben egy sztori van benne. Én az Árkád Librijében vettem, volt mind a háromból könyvből.
Na ezért nem akartam belekezdeni a következő évadba mert féltem, hogy "unalmas"lesz. Így egy kis hatásszünet után majd megnézzük azt is.

Akkor továbbra is él a meghívás a bababuliba: szombati nap, mármint március 9, kinek lenne jó? lehet délelőtt, délután, apákkal közösen (Juc,akkor nem neked kellene vezetni), de nem zárkózom el a hétköznaptól sem!
Én most nézekegy kis Lost-ot, az is nagyon izgalmas.

Elveszettek (Eveka!!) tessék jelentkezni!!

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Na, sziasztok!

Csak Timkával levelezünk itt ketten? Na, jó, Tamesszal hárman... :)

Szóval Timka, nem unalmas egyáltalán a 24 2. évadja, sőt!!! Sztem a cselekmény izgalmasabb, mint az elsőé!!! Nálam csak a 4. évadnál kezd egy kicsit unalmassá válni. Nem (annyira) akarlak rábeszélni :lol: , de két gyerek mellett biztos nem sok időd meg kedved lesz megnézni... Bár az is igaz, hogy lehet, hogy terhesen sem szeretsz ilyen izgalmas filmeket nézni, én pl. terhesen semmi thrillert, krimit, horrort nem bírtam megnézni, pedig imááádom őket...

Na jó, nem offolom itt tovább a topikot...

Szülinapi zsúr: Timka, március 9, az péntek, 10-e szombat, de munkanap!!! Mert utána hosszú hétvége lesz 15-e körül. Úgyhogy nem biztos, hogy az apukák tudnak jönni. Nekünk elvileg jó az a szombat, de akkor vszeg csak én megyek Marcival, csak addig ki kell magam képeznem (útvonalilag)... Ti mikor szeretnétek tartani? Délelőtt, délután? Többiek?

Sziasztok, szép hétvégét!!!

Ja, dobok egy táblázatot, már régen volt:

Kép

Juc

Kép
juc14
 
 


Hahó!

Juc
Nem néztem a naptárt csak sacc/kb tippeltem. El is felejtettem hogy szombat most munkanap lesz.
Apa mondt hogy miért nem vasárnapra szervezzük? ő még nem tudja hogy megy-e dolgozni.
Nekem mindegy mikor jöttök, valamilyen szinten a délután szerintem jobb lenne, mert hosszabb, nem kellene rohanni haza az ebéd+alvás miatt. Bár kaja lesz, úgyhogy ebéd vagy uzsonna megoldva, de ha tortázunk is, az jobb délután.
Útvonal ügyileg segítek, gondolom nem akarsz pályán jönni, bár ha van matricátok egyszerűbb mint Dunakeszi-Fót vagy Gödöllő felé.
Veresen pedig nem lehet eltévedni,eddig mindenki eltalált hozzánk.

Belekezdtünk ma Fanni szoba tapétázásába, jövő hétvégére remélem végzünk.
Na megyek segítek apának.

További szép napot!

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Sziasztok!
este írtam, de nem ment el valami miatt!

Timka, Juc,
akkor ha jól értelmezem, akkor március 10-én délután valamikor lenne Veresen babazsúr? Szerintem minket érdekelne a dolog, de mi sokan vagyunk ám!!:D mit vigyünk? Kaja félét, sütit, ......?
Majd címet kérünk szépen emilben!

Timka,
kész a tapétázás? képeket kérünk!!!!!!!!!!!!!!! Azért óvatosan segédkezzél most már!!!!!!!

Juc,
apa átírta a dvd-t, nagyon köszönjük, nézzük is napok óta, nagyon jó, én is élvezem, hogy angol, na és vannak benne számunkra teljesen új vonatok. Ha Timkáékhoz visszük az jó, vagy adjam fel postán???
Marci a niesvac-ot kapta igen, mert még gyorsan kiváltottam a szülinapja előtt, így volt rajta valamennyi TB támogatás, de nem volt semmi mellékhatása, szerencsére. Lili most megkapta a 3 kötelezőt, és majd csak 15 hónaposan jön a következő, ha addig nem adatunk be neki valami bónuszt!!:D

Na megpróbálom most feltenni Csilláék szülinapi képeit:
Kép
Kép
Kellemes vasárnapot, itt nincs túl szép idő, de tegnap is sétáltunk vagy másfél órát, ami alatt Marci azzal szórakozott, hogy az összes pocsolyát megkereste és egyben sikeresen el id taknyolt a motorral együtt, még szerencse, hogy "dagonyagatya" volt rajta!:D
Szaladok főzni, mert ha minden igaz ebédvendégünk jön, na meg már minden süti is elfogyott, és reklamál a fiatal úr!:)

Többiek? Tessék életjelet adni!!!!!!!!!!!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok!

Na akkor március 10, vasárnap, Babazsúr!!!!!

Tamesz, nem baj, ha sokan leszünk,elférünk.
Tapétázást ne emlegessük, főleg apa csinálja, én csak tapétát kenek, ha Fanni engedi, de a plafonhoz én is kellek, ráadásul egy nem 100-as asztalon állva.
Még nincs kész, de majd rakok be fotót a hogyan készült-ről...

Kérhetünk mi is Thomas dvd-t? mert ma a csaj egyfolytában Thomast akart nézni, apa pedig nem tudott letölteni a netről.

Na most Lala-Pó-t kell nézzünk....

Többiek? merre?

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Timka,
most nézem, vasárnap az március 11, de egyre gondoltunk!!!:D
Thomasból a 26 magyar részt vagy a Juc-féle angolt kéritek?????
Azért nem kéne már asztalon táncolnod ekkora pocakkal, nincs valaki aki tudna segíteni????
Jó pihit a sok meló után!!

Többiek???
Képzeljétek egy barátnüm ma szült és egy hatalmas 61 centis 4,45 kg.os kidfia született, hát nem semmi méretek!!!

Szép estét!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok!
Nem tűntem ám el, csak több, mint 3 hétig nem volt gépünk, mert Apa cégénél volt, ahol megoldották, hogy itthonról is tudjon dolgozni. Reméljük menni fog legalább hetente 1-2 alklommal és Marci is fogja hagyni. Főleg nyáron tervezzük, akkor akár nyaralás közben is lehetne és hosszabb időre is elutazhatnánk...
Egy hetet pihiztünk is megosztva Szegeden és anyuéknál, szóval zajlott az élet. Visszaolvasni nincs időm és szerintem ennyit képtelenség is, majd időnként kérdezek :).

VIOLA, MARCIK, ADRI! NAGYON-NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK NEKTEK!

Egyelőre ennyi, majd holnap jelentkezem!

Eveka

Kép
eveka
 
 


Hahó, remélem, mindenkinél jól telt a hétvége!

Timka, milyen lett Fanni szobája? Kérünk képeket! Jujj, ne nagyon mászkálj az asztalon!!! És pihend ki magad! Remélem, készen lesz a szülinapra a szép szoba!

Tamesz, köszi Csilla képeit! :) Azért remélem, ő is jelentkezik hamarosan!

Mi is vettünk most egy dagonyagatyát Ausztriában, bár most még a vastag "sígatyájában" jár Marci odakint, és egyébként is csak ritkán lesz nagyon dzsuvás. A pocsolyákra szerencsére nincs nagyon rákattanva, meg amúgy sincs nagy sár a játszótereken, ahova járunk. Azért ma sikerült jól összekoszolnunk magunkat, mert a hideg idő ellenére fölmentünk a Normafához, és jót kirándultunk a sárban. :lol: Délután meg családilag aludtunk fél 7-ig (!!! :shock: ), úgyhogy csak most fektetjük le Marcit... Nesze neked, napirend... :lol:

Nem semmik a barátnőd babájának méretei!!! :shock: :shock: :shock: Mondjuk Marci is 60 centi volt, csak ő egy kilóval kevesebb!!!

Na, sziasztok, szép hetet!

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!

Még ébren egy ici-pici alvás,altatás után kijöttem apának segíteni tapétázni.
Segítégünk nincs, így marad az asztalontáncolás, de márcsak kétcsíkot kell felrakani a plafonra, miután arrébb húztuk a szekrényt... jobbnál jobb...
Tutira kész lesz szülinpara, még van egyteljes fal hátra, a pepecselősebb részek készen vannak.

Nekünk szerintem inkább magyar Thomas kell, nem tanítom még angolra a gyereket, bár hallottam olyanokról akikmár most nyomatják nekik az idegennyelvet. Mi erről a véleményetek? Juc,Te nyelvtanár vagy, szerinted? Helen Donor módszerről hallottatok?

8-ra megyünk pocakmozira, drukkoljatok hogy ébren legyen a csajszi. Olyan kíváncsivagyok már rá.

Gyorsan dobok fel pár tapétázós képet,lehet nektek nem fog tetszeni a mintázat, nekem elsőre nagyon megtetszett:
Kép Ez még nincskész...

Jó éjt!

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Halihó!

Gyors bekukk!
Timka
Igenis nagyon szép a tapéta, nekem nagyon bejön.
11.-i babazsúrt még meglátjuk, addig jelentkezem. Jó lenne...

Szóval sok a dolog... Adri 1 hónapja köhög, nem tudni mitől, hol jobb, hol rosszab. Éjszaka sokszor ébred emiatt, néha hány is :( 4 órás várakozás Heim Pál fülészeten, 2szer dokinéninél + allergia vizsgálat (amit végül nem csinált meg a doki, mondván felesleges), eredmény semmi. Se tüdőgyuszi, se nátha, se allergia, nem arcüreggyulladás, nem krupp, orvostudomány: majd elmúlik. Aki pl. közösségbe jár, egész télen köhög. Köszi.. Fontos, azt mondta az allergiás doki, ne gőzöljünk kamillával, ez arra is értendő, ne rakjuk az ágya alá stb.

Már belebonyolódtam a gyeses gyedes kérdéseitekbe, ki, hol tart. Inkább írjátok meg emailen konkrét adatokkal részletesen, hogy tudjak válaszolni.

Pusz:

chincho
 
 


Most talán látszik az emailcímem is.

Minden kicsi törpnek Boldog Szülinapot!! Utólagosan és előre is!!!!

chincho
 
 


Sziasztok!
Újra itt. Egy kicsit azért visszaolvasgattam.

Fanka,
sajnálom, ami Veletek történt. Nagyon jó, hogy ilyen erős vagy. Már csak három hónap és újra örülhetsz én szorítani fogok. Azért pedig hihetetlenül szerencsések vagytok, hogy ilyen könnyen sikerül teherbeesned. Az irgim-burgumos beszólás nagyon tetszett :)!

A találkás képek nagyon jól sikerültek!

Babus,
ne aggódj, én még Nálad is nagyobb "selejt" vagyok, ráadásul már öreg is :(. Mi is tervezgetjük a következőt és ahogy utánanéztem a dolgoknak, lehet, hogy egyke marad Marci, az is hihetetlen csoda, hogy Ő van. Azért nem adom fel könnyen, de nem áltatom magam. Én szerdán megyek K.-hoz, csak nehezen szánom rá magam a sok macerára. Szóval nálunk sokáig nem lesz még második vonalzó. Inkább hagyjuk is a témát, csak gondoltam, hátha ettől jobban érzed magad egy kicsit :wink: .

Még egy "vidám" téma: Marci lehet, hogy mégis lisztérzékeny. Nem tudtok gyerek-gasztroenterológust, akinek van magánrendelése? Szeretnék már a végére járni a dolgonak, de április vége előtt nem fogadnak semmilyen állami intézményben.
Ráadásul kiderült, hogy csak úgy tudják megállapítani MAJDNEM biztosan az allergiát, hogyha pozitív a vérvizsgálat eredménye, akkor altatásban még végeznek nála egy vékonybélbiopsziát. Már a gondolatába is belebetegszem, de a bizonytalanságba még inkább. Ráadásul ha lisztérzékeny, akkor rizstejet sem kaphat és szójakészítményeket sem igazán. De ha a tejérzékenysége is bebizonyosodik, akkor mit fog enni szegénykém? Hogyan juttatom fehérjéhez? Se gabonafélék, se tejtermék. A sok betegeskedése miatt egy ideje már így is betegesen féltettem, mi lesz ezután?

Ne haragudjatok, hogy csak panaszkodom, de most tényleg szarul alakulnak a dolgaim. annyira féltem ezt a kis szaros törpét és rossz érzés, hogy már most sem tudom egy csomó rossz dologtól megvédeni. Tudom, hogy hülye vagyok, hogy belelovallom magam, amikor még nem biztos, de sajnos jó volt a sejtésem, Marci tényleg nagyon kicsi. Végre a doki is foglalkozott ezzel a kérdéssel. Marci az alsó határérték alatt van, mind a súlyát, mind pedig a magasságát tekintve (Marcikám 82 cm és 10 kg). Most már muszáj vizsgálni. Ha nem lisztérzékeny, akkor is tovább kell vizsgálgatni. Lehet még növekedési hormon problémája és még ezer más dolog. Egyik jobb, mint a másik :? .

Na, próbálok hangulatot váltani.

Juc,
nagyon szép voltál a bálon! Örülök, hogy jól sikerült és "kibuliztad" magad! A havazás is jó lehetett! Ma nálunk is esett, de mire Marci felébred, el fog olvadni :(.

Marcinak 10-én lesz a szülinapja, így a vasárnap nekünk valószínűleg nem jó. Bár mi nem tervezünk zsúrt, mert a következő hosszú hétvégét úgyis a nagyszülőknél töltjük, így szegénykéket megkíméljük attól, hogy 6 órát vonatozzanak, Marci pedig így is boldog lesz. Mire ezt leírtam, el is gondolkodtam azon, hogy nem jó-e nekünk mégis a 11-e? Persze ez Apán is múlik, így szokásosan nem ígérek semmit :lol: .

Tamesz,
Lili hihetetlenül szép és bájos! A közös képen Marcival pedig hogy hasonlítanak egymásra!

Minden szülinapos képet végignéztem és annyira szépek nagyfiúsak, nagylányosak a gyerkőcök! Nagyon jó volt látni az örömüket!

Marci eddigi legédesebb beszólásai: "Apának nincs hosszú haja. A boltba van, igen, van. Apa vesz."
"Képzeld el Anya, megyünk Szegedre!"
Ha valamit nem szabad megfognia, akkor azt mondja: "Odaadom anyának/apának!" Olyan okos, hogy ezt kitalálta, ilyenkor nincs is szívünk eltiltani az adott dologtól! Azt is tudja, hogy séta közben nem viszem az ölemben, erre pedig azt találta ki, hogyha elfárad, akkor rámnéz "Simogatom Anyát", ehhez persze ölbe kell venni. Hihetetlen rafinált, de az igaz, hogy ilyenkor tényleg simogatni szokta sokáig az arcomat :P ! Na, ennyit rólunk.
Most jó hosszú lettem. Ha feltöltöm a képeket a fényképezőröl, akkor azokból is teszek fel.

Szép napot és sok havat Nektek!

Eveka

Kép
eveka
 
 


Timka,
nekem nagyon tetszik tapéta!

Eveka

Kép
eveka
 
 


Sziasztok!

Eveka, jó, hogy újra jöttél! :)

Mi jártunk Marcival tavaly ilyenkor gasztroenterológusnál, magánrendelőben, itt az internet-címe: http://www.gyermekgyogyulda.com/ Ez mondjuk itt van a mi közelünkben, lehet, hogy találsz hozzátok közelebb levőt is. De sajna hiába a magánrendelő, vérvételre mégis a Madarászba kellett mennünk, ezren szorongtunk egy kis várószobában, persze Marci össze is szedett valamit... Nem tudom, nincs-e olyan magánrendelő, ahol a vérvételt is meg tudják csinálni.

Remélem, minden rendben lesz a kislegénnyel, és nem kell még mindenféle tortúráknak kitenni szegényt. Van egyébként más tünete is, ami lisztérzékenységre utalna? Egy régi barátnőm legkisebb gyereke is lisztérzékeny-gyanús, de ő másfél éves létére csak 7 (!!!) kiló.

CSilla, jó, hogy jelentkeztél végre! :D Adrinak mielőbbi gyógyulást a köhögésből!!!

Na, sajnos mennem is kell, képzeljétek, a nagyfiam most kezd anyás lenni :shock: , mostanában csak velem hajlandó elaludni, az apja nem jó neki... Ott ülök mellette az ágynál, néha kimászik, hozzámbújik, mondja, hogy "búj, búj" meg "szedede" (=szeretlek). Persze majd elolvadok ilyenkor... :) :oops: De ha kimegyek, sír, ha az apja megy be hozzá, sír... :shock: Mi lehet ez? Kétéves szorongás? Nappal egyébként minden a régi, a szokásos izgőmozgó, barátságos gyerek.

Majd lehet, hogy jövök később.

Juc

Kép
juc14
 
 


Olvasok, csak írni vagyok lusta, bocsánat :(

Timka!
Szerintem is nagyon klassz vidám, a tapéta, és tök aranyos kis minták vannak rajta.

Most kicsit ideges vagyok, mert kb 2 hete azt vettem észre, hogy Lizunak elég sokszor olyan fura, édeskés illatú a szája. Ma este agyaltam rajta, hogy nem akkor érzem-e inkább, mikor előtte cumizott, de nem tudom. Holnap megemlítem a dokinéninknek, mert viszem tanácsadásra Lizit. Utánaolvasás nem nyugtatott meg, állítólag cukorbetegségre utalhat :(

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


Tamesz!
Írd már le légyszi még1szer ezt a Neisvac-os dolgot, hogy hogy van!!! Nálunk Lizi annó megkapta a 2 db-ot belőle, akkor most ismételni kéne???

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


Sziasztok!
Nagoyn béna vagyok, eltűntettem amit eddig írtam, pedig már a végén jártam, nem hiszem el!!!!!!!! :twisted:

Timka,
szerintem szupi lesz a szoba, de jó bonya szegény apátoknak!:D
Na mi volt az uh-on? kép? nem nőtt kukaca azóta sem???:D

Juc,
szorongás nálunk is megy néha, pl a múltkor elvitte keresztanyám hófehérkére az Erkelbe Marcit, nagyon jóban vannak, órákat eljátszanak, de akkor kb 20 perc után ki kellett jönni, mert mama-mama bömbölésbe kezdett. Majd alakul, remélem. Lili viszont marha anyás és már hisztis is, néha nem is tudom mit csináljak vele, annyira tud ordítani,, csak fújok rá levegőt, akkor abbahagyja, de nekem ez új, ilyenek a lányok??? Akkor harmadikna inkább fiút kérek majd megint!:D

Eveka,
jó, hogy jelentkeztél, remélem sikerül valami jó rendelés találnotok, nekem nincs ilyen ismerősöm, bár a kismamában azt hiszem van egy orvos fickó, aki a harmadik gyerkőcéről szokott írni cikket írni, ő mintha az lenne, ha akarod holnap kibogarászom neked.
Nagyon jó fej lehet Marci ahogy dumál, és eszes is, mert simán ujjai köré tekeri az anyját!:D
Remélem tudtok jönni Timkáékhoz!!!!!
Kistesóhoz tessék pozitívan hozzáállni, és 30 évesne nem vagy öreg, én már annak számítok, de Ti még nem!:D

Muki,
mizu az alvással? melyikótöknek nehezebb???:D

Évi,
mi lett a kiütésekkel?

Timurr,
meggyógyultatok? pocak is jól van?

Csilla,
jó, hogy megvagy, remélem tényleg elmúlik a köhögés magától. Jó készülödést nektek az új "dolgokhoz"!!!

Nyuszko,
hogy vagytok? bírod még? jöhet újabb pocak kép, már nem sok idő és babázhatsz!!!

Fanka,
jól vagytok? Ti is jöttök 11-én???
Na most megyek pihizek, mert ma fárasztó napunk volt, hogy nem tudtunk kimenni a "csodálatos" időben!!
Szép álmokat!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


csak két kép a ma esti fürcsiről, nagyon élvezik, hogy együtt fürdenek és Marci komoly segítség Lili fürdetésénél!!!:D:D:D
"pocakját is...."
Kép
"lábát is....."
Kép
na eltűntem!!!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok, itt vagyok megint.

Timka, helyes a tapéta, nagyon szépek a színei! Mesélj az uh-ról, vagy még inkább tegyél föl képet, ha van!!!

Muki, milyen az a furcsa édeskés szag? Marcinak is van szájszaga, néha édes (bár ez inkább a kakaó után jellemző :lol: ), én nem gondoltam, hogy ez baj lenne. Remélem, Lizinél sem lesz semmi!

Neisvacot 2 éves kor után kell mégegyszer beadni, és állítólag ha 2 éves kora előtt kiváltod a receptet, úgy olcsóbb.

Tamesz, hiszti... :? Nehogy azt hidd, hogy csak a lányok ilyenek! Csak neked egy tündéri jó fiad van! :lol: Bár szrencsére mostanában én sem panaszkodhatok Marcira, de volt, hogy úgy behergelte magát, hogy pofozgatni kellett, hogy vegyen már levegőt. De asszem, e téren Évi a szakértő... :)

Kellett nekem írnom tegnap, hogy Marci nem szereti a pocsolyákat, erre ma nyakig összevizezte magát, úgy tombolt a latyakban. :lol: Jó, mondjuk, ma nem is lehetett semmi mást csinálni odakint... :lol:

Szorongásnak majd utánaolvasok, szólok, ha vmit megtudtam! :D Igaz, hogy mostanában én is gyakran ideges vagy lehangolt vagyok, simán lehet, hogy azt érzi Marci. Tavaszi fáradtság, tél végi depresszió, gyomoridegesség... :? Foglalkoztat nagyon a kistesó-téma, de nincs elég merszem hozzá :shock: , biztos emiatt is szorongok.

Megyek, pihizek én is egyet. Jó éjt!

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!

megint túl vagyok egy gyors alváson, demég kicsit kába vagyok. Tegnap úgy felébredtem éjszaka, hogy fél 3-kor még ébren voltam, nem tudtam elaludni. Persze reggel negyed 7-kor meg hulla voltam, semmi erőm nem volt felkelni.

Voltunk uh-n, pocaklakó még mindig kiscsaj, ma láttam a punciját is, félreérthetetlen!
Győrfi szterint nagyobb lesz hosszra és súlyra is Fanninál, de megnyugtaott, hogy nem lesz 4 kiló fölötti. Szépen fejlődik, már 2 kiló körül van, kis dundi-kerek az arcocskája. KÉszültfekete-fehérkép, de nincs erőm szkenelni. Holnap ha leszidőmteszek fel róla képet., ígérem!
Fanni is cuki pofa volt, lelkesen mondta hogy "ott van tesó" meg a végén ő akarta hozni az uh-os képet, és mikor kivettem a kezéből sírt, hogy "add oda tesót!" Kíváncsiak vagyunk meddig tart ez a leleksedés. Tesó ágya is megvan már, úgyhogy valszeg berakom már most azt is a szobájába, takán így jobban tudatosul benne, hogy hová is érkezik nemsokáratesó. Persze párszor biztos neki is ki kell próbálnia....

Csavarogtunk még egy jót a Duna Plázában, vettünk pár dolgot (pl. Fanninak Thomasos favonatot sinekkel...tudom drágább volt mint kint, de már nyakunkon a szülinapja), megrendeltük a szülinapi tortáját, aztán míg aludt benéztem két függönyboltba neki függönyért. Hátnem egyszerű ez sem, ehhez atapétához találni valamit, nekem az organza tetszik, de gyerekszobába az komoly meg kényesebb mintegy voile, abban is találtam jót, de majd apa dönt férfi szemmel.
Juteszembe, ahol Faninak rendeltem szülinapi tortát (Horváth cukrászda) volt Thomas+ellenőrös torta is marcipán bevonattal. Ha jól emlékszem a 30 szeletes 7000 körüli árban volt. Neten sajna ez a képük nincs rajta,de tényleg nagyon jól nézett ki.

Délután mi is dagonyásztunk a hóban meg a sárban, még a szánkó is előkerült és az udvaron megmaradt havas füvön rohangáltam Fannival. Nagyon tetszett neki, nekem kevésbé. Aztán kiment az utcára a térdig érő tőcsába és úgy rohangált egyikből a másikba hogy azt hittem az egyikba eltaknyol.

Megint regényt írtam rólunk,bocsi....

Eveka
Jó hogy újravan gépetek. Nálunk apa nem sokat tud itthon dolgozni, csak ha beteg és itthon marad akkor próbálkozik vele, de Fannitól nehezen megy neki. Hétvégén is, ha egy nap 20-szor nem ment fel hozzá az emeletre azzal hogy "apa mit csinálsz?"egyszer sem!
Lisztérzékenységhez én se tudok semmit hozzászólni.
Tamesz a Veres doktit emelgette, én is úgy tudom róla hogy gasztros, van is itt egy Kismama,íme az elérhetősége:
szerdánként telefonon lehet őt hívni 13-15 óra közt, mint a Kismama szakértője a 06/20/825-81-63-as számon, magánrendelőjébe pedig az 1/391-5903-as számon lehet bejelentkezni. A Rózsakert Medical centerben rendel (II. Gábor Áron u. 74-78/a- ez a világ végén van, de gondolom ha tud segíteni valaki odais elmennél).
Kitartást és fel a fejjel, olyan szororú volt amiket írtál.
Ha tudtok gyertek 11-én vasárnap Ti is!!! olyan kíváncsi vagyok Marcitokra már!

Tamesz
Tündériek ezek a fürdetős képek, Liló milyen kis komolyan nézi Marcit.
Anyás kérdés: szerintem Fanninál nincs anyásabb gyerek, én mocskosul elkapattam, de mit tegyek: imádom!
Kíváncsi vagyok milyen nemű lesz a harmadik....

Juc
Kistesó projekt....nem kell rajta gondolkodni, csak lazán mint mi. Ráérsz akkor parázni, ha tényleg összejött.
Nekem is elég pocsék kedvem volt ma, nem iscsináltam szinte semmit itthon, még a mosogatógépbe se raktam be a koszos edényeket, mert előbb ki kellett volna szedni a tisztákat.

Na megyek aludni, ha már apának nem segítek tapétázni....

Jó éjt!

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Sziasztok,

Kicsit eltűntünk, mostanában nagyon lekötött az autóvásár, valahogy nekünk is összejött, hogy vettünk egy kisautót. Németországból hozza el egy ismerősünk, aki mellesleg autószerelő is, úgyhogy a vásár nyélbeütése előtt még jól át is vizsgálja. Eddig meg mind az internetet bújtuk, míg megkaptuk a nekünk megfelelő járgányt. Egy 2003-as évjáratú Fiat Puntora esett a választásunk. Nem túl nagy, de egyelőre ennyi fért bele.
A másik probléma meg, hogy nagyon rákattantam a melóra, mert Ákossal lejárt a gyes, és most vagy két három hónapig csak a minimálbér 85%-t fogom kapni, míg a picivel újra gyesre mehetek.

Nem tudom írtam-e, hogy újból megismételtem az urókultúrát, mert nekem feltűnő volt az, hogy az elsőnél találtak a vizeletben streptot, a második analízisnél a strepto mellett már valami Klebsiella baci is megjelent. Úgyhogy nagyon gyanakszom, hogy a labor tévedett valamiben. Most egy másik, jobban felszerelt laborba vittem a vizeletet, és ma délután lesz meg az eredmény. Hát nagyon kíváncsi vagyok.
Időközben én is voltam nődokinál, végül a doki mégiscsak bejön a szülésre, mert márciusban még fog dolgozni.

Teszek fel két képet, a pocakos elég elmosódott, de most ez az egyedüli, sajnos. Kép


Így huncutkodik a szőnyeg alól: Kép

Kép
Kép
nyuszko
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?