Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok !

Nekem is jöhet aláíró ív, szívesen körbeviszem itt mindenkinek, hogy írja alá...

Mi már aláírtuk a párommal, de rábeszélekmindenkit akit ismerek és elérhető könnyen a napokban.

A határidő engem is érdekelne, meddig lehet gyűjteni az aláírásokat?

Üdv. Dóra

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Noémi
Bocsi, hogy délelőtt eltűntem, de ma már másodszor kapcsolták ki az áramot. Agyrém. Pedig már morogtam is velük. A férjemék nem tudnak dolgozni. Na mindegy az áram visszajött, de valamit elállított a gépen és csak most sikerült kijavítanom. Tehát mégegyszer bocsika nem ellened irányult.
Erika

PHPBB kód:
Kép


PHPBB kód:
Kép
banyanszki
 
 


Sziasztok!

Az ívet nekem is elküldhetitek. brandner@citromail.hu

Valóban nagyon sok szép van Magyarországon, ahol érdemes nyaralni. Tavaly a lányom Sóstón nyaralt 1 hétig s valóban szép hely, stranddal, vadasparkkal.
A család Gyulán volt, s szerencsére akkor voltak a várjátékok is,igy igazán csodálatos volt.
Idén nem tudom hová kellene menni, ha van valami jó ötletetek szivesen veszem.

Ildikó
Kép
Kép
Kép
brandtner
 
 

 
 

Szia Ildikó

Úgy látom Te is igen közel laksz. Én Hévizgyörkön, Anett pedig Aszódon lakik.

Mi tavaly Alsópáhokon is voltunk az is szép hely.

PHPBB kód:
Kép


PHPBB kód:
Kép
banyanszki
 
 


Sziasztok!
nekem is jöhet az ív: mzille@citromail.hu

akíra,dojika
kitartás az utolsó hetekre :) ...kíváncsi vagyok kinél lesz előbb baba :wink:
Ildi

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


Ildi
Köszi :lol:
Én már nagyon mennék szülni :roll:
De, nem rajtam múlik a dolog :wink:

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Sziasztok!

:(
http://index.hu/politika/belfold/agy1109/

Csak az utolsó két bekezdést olvastam el...azt is kár volt.....meddig nőhet emberek képén a bőr?????

Sziasztok!
mamacs
 
 


Bocs utolsó előtti kettőt...
mamacs
 
 


sziasztok, segítsetek hogy kell ide felrakni
képként van
nem engedi felrakni

elküldtem az emiletekre, akik megadták...én nem járok ilyen sok babás oldalon, és nem is értek annyira hozzá, hogy tudnám, hová kell felrakni

segítsetek lécci!!!!!!!!! :?

sajnos nem tudom mikor kell leadni, a jövő héten találkozok Marikával megint, majd megkérdezem tőle!

Azt se tudom, hogy aláírhatom-e mégy egyszer?????

sziasztok

Kép
manó-v-29
 
 


Én is megadom a címem:
banyanszki@t-online.hu
nekem is küldje át valaki
Köszi!
Erika

PHPBB kód:
Kép


PHPBB kód:
Kép
banyanszki
 
 


Elküldtem!

Kép
manó-v-29
 
 


Sziasztok Lányok !

Ne haragudjatok, hogy közbe kotyogok, de ugyan nem olvastam most végig mindent de egy pár oldal nekem is eszembe jutott ahova érdemes lenne feltenni az ívet:

Az Indexen a korababa/koraszülés:

http://forum.index.hu/Article/showArtic ... a=64522736

www.csaladinet.hu valamelyik babaás fórumára

a babaszoba adok/veszek rovatba (azért ide mert ez az egyik leglátogatottab)
http://www.babaszoba.hu/forums/forum?forum=adok-veszek

és a babszoba Terhesség topicba
http://www.babaszoba.hu/forums/forum?forum=terhesseg

Ha valamelyikőtök feltudná tenni nagyon köszönöm, majd a babaszobán én mindig előre hozom a topicot.

Egyébként olvastam, hogy már végleges döntés. Szerintetek még a további aláírások változtathatnak ezen??

Köszönöm Szilvi
bruncsi
 
 


Sziasztok!


Én is kérhetek egy ívet: e-mail: lanyok3@monornet.hu
Köszi. Jó lenne tudni,hogy aláírhatjuk- e újra.
szilvi3

Kép

Kép

Kép
szilvi3
 
 


Sziasztok!!!

Nem akarok rossz kedvet zúdítani senkire de kétlem hogy már bármi is segítene, ennek ellenére szívesen segítek!

Manó: tedd fel pl. index, mamanet, babanet, babaszoba, és iwiwre!!

Email-om a profilomban, de leírom ide is: szokenoemi@t-online.hu
és ha átküldöd holnap rajta leszek, hogy terjesszem!!!! Segítek, ahogy csak tudok!!!

A REMÉNY HAL MEG UÓLJÁRA!!!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


UÓJÁRA=UTÓLJÁRA

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Most olvasom amit Mamacs linkelt!!!

És de jó, hogy így "beszélgetünk" a nyaralásról...aki tud ilyesmit, mint ház, fürdős helyen, zöldben, bárhol ahol öröm lenni...azt szívesen venném. Egy házban csak mi legyünk és főleg ha ilyen jó árakon tudtok az nagyszerű lenne. Mi "csak" 3-an mennénk ugyhogy nekünk olyasmi kéne ahol főre kell fizetni, az olcsóbb lenne, mint házra/éj... :roll:

Megnéztem, a cikket!!!
Engem érint a schöpfi és sajna a Budai Kórház is, mivel mi oda tartozunk, sőt ő az ügyeletesünk...bár még nem volt rá szükségünk, de....na mindegy...jó kis hegyi újépítésű mi a szösz lesz belőle 50millától felfele/lakás... :evil: :cry: :evil: :cry: :x :x

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Kedves szülőtársak!
Bezárják a méltán európai hírü Schöpf-Merei Ágost korházat, azt a helyet ami reményt és hitet ad bárkinek aki nehézségekkel küzd.
Aki szembesült már ezzel, ahogy mi is , teljesen idegenként, egy másik korházból a koraszülött intenzív osztály miatt átkerülve, tudja miről beszélünk. Aki a döntést hozta, biztos nem!!!
Hogyan lehet a legjobbat bezárni?!! Mi lesz a neonatológus szakorvosokkal és a szakaszisztensekkel, és főleg mi lesz a súlyosan koraszülőtt gyermekekkel és reménykedő szüleikkel.
Talán úgy járnak mint mi a 900 gr-os 1/1/5-el született kislányunk három és fél hónap lelkiismeretes és roppant EMBERI kezelés nyomám hazatérhetett, míg 1200 gr-os 7/8/9-el született gyermekünk kilenc nap multán elhalálozott a részben szakszerütlen, töbnyire lelkiismeretlen és főleg EMBERTELEN neonatológiai ellátás során. Nem véletlenül jött át az egyik doktornő és lett a Schöpfi PIC osztályvezetője.
Persze az elfogultságunk tagadhatatlan, de ha az egyik helyen, az első nap a baba megérintésére biztatnak, szabadidőben Schill Beáta doktornő bejön hogy felügyelje a néhány száz gramos babád kebledre helyezését, és látod a gyermek minden mérhető paraméterének javűlását . Ahol betekintést nyerhetsz, a gyermek kezelési lapjában, részt vehetsz a fürdetésben. Ahol az osztályvezető főorvos, annyit mond szabadságról visszatérve "arányos-aranyos" és már kezdünk is nagyon hinni és adunk is a babának. Jónéhányszor konzíliumot hívott össze más korházak orvosait is bevonva, nyomát sem láttuk szakmai féltékenységnek, csak a babácskák számítottak. Még az utolsó nap is saját autójával elviszi gyermekünket egy speciális vizsgálatra, nem akarta hiú ábrándokban ringatni, az amúgy is igen meggyötört szülőket. Névnapján, az inkubátorra rajzolt virág és üdvözlő, máshol nem igen fordulhatottvolna elő. Itt bármikor( naponta többször)bemehettünk a gyermekhez, mikor a kezeléseket az nem akadályozta. Ennek fontosságát ők külön hangsúlyozták, és szemtenúja voltunk, hogyan ment el egy kis "angyalka", néhány nap alatt, miután nem látogatták, símogatták többé a szülei. A rossz tapasztalatok a " másik" PIC-en: gyermeket, nem lehet megérinteni , látogatást nem támogatták, közöny és érzéketlenség. Ez az osztály a 13-ik kerületben megmaradt, sok sikert hozzá!
Roppantúl el vagyunk keseredve, ha a Schöpf-Merei Ágos korházat bezárják, mi már nem fogunk kockáztatni, marad egy gyermekünk.
A peticiót aláírtuk, de szerintünk ez KEVÉS.
Ha bárki úgy érzi többet is tehetnénk, jelezze és megpróbáljuk.
Nem nyugodhatunk bele!!!

Miért hagytuk hogy így legyen!!!?
Legnagyobb cél itt, e földi létben...
csillagvirágom
 
 


Sziasztok!

A rossz hír, hogy Molnár Lajos márc 5-én jelenti be, hogy ki zár be és ki nem...szóval addig kellene ez a rengeteg aláírás!
Sajnos akár mennyire is lelkesítenélek titeket, a szívemben bármennyire fáj ott van az érzés, hogy nincs már mit tenni! Eddig 10000 aláírást gyűjtöttünk sok hónap alatt...egy-két hét alatt nem fog menni! Kicsi babákkal nem mehetünk az utcára, ha nyár lenne még csakcsak, de ilyen influs időben???????????
És azt is gondolom, hogy ezek a tűzön is átgázolnak!
Akik már aláírtuk szerintem mégegyszer nem tehetjük meg, akinek semmi köze nem volt eddig a kórházhoz, nem kényszeríthető, hogy tegye meg, főleg, ha körzetileg nem is oda tartozik...szóval...félek, de asszem nem segíthetünk már!
A Kósa azt mondta tegnap egy barátnőmnek, hogy márc közepén tud biztosat mondani, addig még minden lehet. Ha magánkórház lesz, akkor elbúcsúzhatunk szintén, mert ennyit nem tudnak a becsületesen dolgozó emberek kifizetni!
Üres lesz az intézmény....
Ma depis vagyok, mint az idő...bocsánat mindenkitől...el is dugulok!

Sziasztok ANett

Kép
manó-v-29
 
 


Hát lányok én egyre szomorúbb és mérgesebb vagyok ha csak a korház bezárására gondolok...
Sajnos egyet értek avval, hogy képtelenek leszünk egy hét alatt összeszedni még 10000 aláírást, és azt is valószínűnek tartom, hogy ha képesek is leszünk, akkor se fog semmit se számítani...
Hisz ez olyan (már legalábbis szerintem) mint a pályázatok amiket kiírnak, mert kötelesek kiírni, de már amikor kiírják, már akkor megvan, hogy ki lesz a kivitelező, csak protokolárisan kötelesek kiírni!
Szóval szerintem már eldöntött tény, hogy a Schöpfit bezárják, és mi már nem tehetünk ellene semmit! De persze örülnék, ha ez nem így lenne és csak az én pesszimizmusom és borulátásom lenne ez!
Szóval én azért aláiratom akivel tudom, és eljuttatom a korháznak, és ha bármi van amit megtehetek, meg fogom tenni, de sok reményt nem fűzök sajnos hozzá!

csillagvirág, mire gondolsz mit tehetnénk?
Én bármire kapható vagyok, már persze amit a pocakom megenged, mert azt nem ígérem, hogy odamegyek tüntetni tömegbe ekkora hassal...megtenném ha pár hónappal kisebb lenne a hasam, de így szülés elött pár nappal már nem igen tudok menni, de ha ezen kívül bármit tehetek szólj, nagyon szívesen vállalok bármit!
És aláíratom mindenkivel a petíciót!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok !

Ma este kérdeztem az orvosom és a szülésznőm, hogy mi a helyzet, tudnak-e valamit... :(
Semmit. Bizonytalanság a köbön. Valóban a magánkórházzá válás lebeg a levegőben, de az orvosom azt mondta, fél, hogy megfizethetetlen lesz a "betegeknek", és akkor nem marad ő sem. :cry:
Abban maradtunk, majd jó pár hónap múlva meglátjuk mi lesz, addig én majd úgyis szoptatok :wink:

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Sziasztok!

Ezek szomorú hírek, de mint az előttem felszólalók is írták tuti eldöntött tény, és ez szomorú. Örülök hogy már megvan a kislányom, nagyon nem bánjuk hogy "becsúszott". Ugy látszik tudta mikor kell jönnie...de mi lesz tesókájával??????
Hol szülnék ha szülnék....nem is tudom. Nekem a schöpfi a minden.

Azt hiszem schöpfi már csak volt... :cry:
Csak még azt tudnám mi lesz az ottani dokikákkal, dokinénikékkel????? Nem mehet el a sok okos ember hazánkból!!!
Mármint a tényleg okosok!

Jó éjt!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Szia Anett !

Esetleg azt nem tudod, hogy Kósa dr. merre fog menni??

Köszönöm Szilvi
bruncsi
 
 


Sziasztok !

Elfelejtettem egy dolgot: valahol valamelyik oldalon fennt van most az aláírásgyüjtő ív??

Szilvi
bruncsi
 
 


Sziasztok !

Nézzétek az előbb mit találtam, hát nagyon szomorú:

http://www.nepszava.hu/default.asp?cCen ... nID=870509

Kiragadtam egy részt belőle:
"Sokáig küzdött ugyan a főváros vezetése a Schöpf-Merei Ágost kórház megmentéséért, de az anyavédelmi központ is bezárja kapuit. Az intézmény által nyújtott ellátást a dokumentumban lényegében feleslegesnek minősítették, jelezve, hogy kiesését a többi kórház tudja pótolni. A Schöpf-Mereiben működő koraszülött-intenzívosztály, a genetikai központ és a babamentő inkubátor elhelyezéséről az anyag szerint a tulajdonos, azaz a fővárosi önkormányzat dönt."

A második mondattól teljesen kiakadtam, hogy lehet ilyet mondani. :( :( :(

Szilvi
bruncsi
 
 


Sziasztok!


Nagyon szomorú vagyok!! :( :( :(
Tegnap az oviban beszélgetem egy anyukával, akinek ismerősét a BM kh-ban kezelték. 4 napig volt bent, 4 ágyas kórteremben teljesen egyedül. Kommentárt nem fűzök hozzá, csak hol itt az igazság ??
Iloly, ahogy irta a Kósát a magánrendelőjében biztos utolérjük, az én tippem még az lett volna, hogy a Nyirőbe is lombikozik, talán oda megy, de olvasva a linket, naná hogy azt is megszűntetik, úgyhogy passz.
szilvi3

Kép

Kép

Kép
szilvi3
 
 


Sziasztok újra!

/beszélgetem=beszélgettem/

Tud valaki ajánlani vmi receptet ébredésmentes éjszakára?? :)
Már állva elalszom a Sára 1- 1.5 óránként ébred, egy kis cici, azután szundi. Van valakinek ilyen problémája, legalább egy kis erőt meritenék.
szilvi3

Kép

Kép

Kép
szilvi3
 
 


[quote="bruncsi"]S írta:bruncsiziasztok !

Nézzétek az előbb mit találtam, hát nagyon szomorú:

http://www.nepszava.hu/default.asp?cCen ... nID=870509

Kiragadtam egy részt belőle:
"Sokáig küzdött ugyan a főváros vezetése a Schöpf-Merei Ágost kórház megmentéséért, de az anyavédelmi központ is bezárja kapuit. Az intézmény által nyújtott ellátást a dokumentumban lényegében feleslegesnek minősítették, jelezve, hogy kiesését a többi kórház tudja pótolni. A Schöpf-Mereiben működő koraszülött-intenzívosztály, a genetikai központ és a babamentő inkubátor elhelyezéséről az anyag szerint a tulajdonos, azaz a fővárosi önkormányzat dönt."

A második mondattól teljesen kiakadtam, hogy lehet ilyet mondani. :( :( :(

Szilvi


Felesleges ??? :evil:
Na erre inkább nem mondok semmit...
Urinő olyat nem is gondol, amit mondhatnék erre... :twisted:

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Sziasztok!!!

Szilvi!
Sárafog???? :shock: :lol: azért van mindez nem???

Urinő olyat nem is gondolhat... :D :D :D szó szerint, számból vetted ki a szót....

Mindig ugy nézek be ide hogy a hideg is kiráz, vajon mikor mondják ki a végső ítéletet????

Pedig már tudom, szinte biztos vagyok benne hogy bezárják, de mindig van egy kis reménysugár....hova, hova mennek a koraszülöttek és szüleik????? Hova? Mi lesz velük??? A beteg mamákkal és babákkal??? Pénzt honnan kéne szerezni??? Honnan? Ha a lottón nyernék sem elég csak tán 1évig és kész, utána megint semmi...komolyan, nem tudom mit mondjak...vagy mit tegyek...mi lenne hatásos...azt hiszem itt már semmi. :cry: :cry: :cry:

Nap mint nap azon vagyok, hogy mennem kell lefényképezni az épületet. Az ajtót, meg egy két helyet bent is!!! Tudom ez hülyén hangzik, de hogy mutassam meg a kislányomnak hogy egykoron itt világhírű kórházunk állt aminek az életét köszönheti???? Sajnos már csak így!!!

SOTE: mehetek oda...de mindig a schöpf-méreit fogom benne keresni...és oda is hogy lehet menni, hiszen összevonják az egyes-kettes is állítólag!!!!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!

Már egy ideje olvasom a hozzászólásokat. Engem is felháborít, hogy bezárnak egy olyan kórházat, ahol mindig telt ház van. Nem beszélve arról, hogy olyan intézménybe akarják áthelyezni, ahol ugyancsak telt ház van mindig. Szerintem a frissen szűlt anyukák a folyósóra lesznek kirakva, vagy a frissen műtőt nők, nekem a védőnőm dolgozott a SOTE-n és azt mondta, hogy ott mndig telt ház volt és a kismamákat a nőgyógyászaton helyezték el, már akkor is........ Nevetséges...
Egyébként én most vagyok 31.hetes és a Schöpf-Méreiben szeretnék szülni április 25.-e körül, de nem tudom mi lesz, mert az OEP csak 03.31-ig fizeti ki a költségeket a kórháznak. A másik oldalon meg azt mondják, hogy 06.31-ig még nem kell fizetni a szabad orvos választás miatt. Hm.. Kiváncsi vagyok a dokim mit mond, de hozzá csak 03.08-án megyek.....

Akira sok sikert, egyébként egy az orvosunk.

Üdv:
Mindenkinek..
linda25
 
 


Nem tudom mit kéne tennünk, néhány hete beszéltem a csapattal, tüntetni nem szerettek volna, bíztak az aláírások erejében a gyógyításra igyekeztek koncentrálni, akkor is telet ház volt. Talán most újra meg kellene kérdezni őket.Íme egy cikk a Népszabadság oldaláról, ami bennünket különösen megdöbbentett, a bezárást szorgalmazó Mészáros dr az előző írásomban említett, számunra oly gyötrelmes Szabolcs utcai Pic vezetője volt. Amint meghallotta hogy előző gyermekünket a Schöpf-Merei Ágostban mentették meg, aláíratott velünk egy nyilatkozatot, és többé nem volt kedves. Hozzájutottunk a valós statisztikai adatokhoz (nem azt amit ő tesz közzé), annyira lesújtó, le sem merem írni! Jelenleg már nem ő vezeti az osztályt, valószínüleg javúlt a helyzet némileg.Elnézést az ömlengésért! Íme a cikk:
Egy fél alkarnyi apró test húsz gyufaszálban végződő végtagokkal kapaszkodik a puha takaróban. Fehér, süvegszerű pamutanyag óvja a parányi fejet, mikrónyi tűben végződő csövek, gépek és monitorok figyelik, segítik a babnyi szívet és a kétdiónyi tüdőt: 500 grammnyi élet mind a 29 centiméterével lüktet a mesterséges plasztikburában. Laikus szem legfeljebb az anyaméhbe tudna elképzelni egy ekkorka teremtményt. Márk azonban kint küzd. Most már nyolc napja az életért. Ikertestvérének három napig sikerült, az ő szervezete azonban még ennyire sem volt felkészült.
Emma - egy másik inkubátor lakója - 680 grammal jött a világra, mindössze 24 hetesen, ami éppen az élve született csecsemők közé sorolta. Ma már, két és fél hónapos intenzív inkubátoros lét után, csaknem másfél kiló, lassan közelíti a születési súlyt, vagyis amivel elméletileg a világra kellett volna jönnie. - Lombikbaba, a második próbálkozásra sikerült. Ikrek voltak, de a testvérénél súlyos rendellenességeket mutattak ki, őt el kellett vetetni, csakhogy közben szövődmények léptek föl, olyan gyulladás, hogy Emmát azonnal ki kellett venni - meséli Emma mamája, miközben rutinosan nyitja babája bunkerének fedelét, hogy Emmát a mellére vegye. - Tudtam mindent, az orvosok, ápolók is folyamatosan felkészítettek, beavattak, mikor mi történik. Lelkileg és a gyakorlatban is próbáltak mindenben társuknak tekinteni. Ha más kórházba kerülünk, nem hiszem, hogy Emmát ma itt foghatom - mondja a kismama. Persze nem minden elfogódottság nélkül. Bár az biztosan igaz: ha nem speciális, koraszülött intenzív osztályra, úgynevezett PIC-re kerül, a kislánynak valóban semmi esélye. Mint ahogy egy ikerpárnak sem, ahol a mamának a 22. héten elfolyt a magzatvize. A szülészeti osztályon - egy emelettel a koraszülöttek fölött - tartották a kismamát, álltak készenlétben, tudva, hogy bármelyik pillanatban indulhat a szülés. Hat hétig bírták, s bár még mindig csak a 28. héten, de legalább picit életképesebb súllyal, 980 és 1100 grammal jött a babapár a világra. Most csak Benedek pihen a félig már nyitott inkubátorban, testvére a nappalokat már anyukájával tölti a Schöpf-Merei különleges koraszülött baba-mama osztályán, csak éjszakára kerül vissza testvére mellé.
Anyukájuk - igaz, még felügyelettel - most szokja a kinti, önálló életet, hogy majd az sokkal megszokottabb lehessen.
Márk, Emma, Benedek, Dani és a többiek. Pillanatnyilag éppen hét apró élet készülődik az önállóságra a Schöpf-Merei Anyaotthon koraszülött intenzív osztályán. Nyolc felkészült szakorvos és húsz szakképzett nővér dolgozik itt naponta azért, hogy ezek a kisbabák, akiket korábban gyakorlatilag életképtelennek tartottak, eséllyel induljanak az életnek. Több mint húsz éve vannak ők itt együtt, s érték el közösen, hogy ma már olyan babákat is meg tudnak menteni, akiket korábban még az "élve született" kategóriába sem soroltak. Tavaly például az ide került 350 baba közül mindössze 17-et vesztettek el, ebből tízet amiatt, mert a súlyuk még a kritikus egy kilót sem érte el, míg három újszülött eleve az élettel összeegyeztethetetlen rendellenességekkel jött a világra.
- Másfél-két hónapja érezzük, hogy gond van, a főigazgató folyamatosan tájékoztat minket a legfrissebb fejleményekről. Teljes a bizonytalanság, de nem lehet, nem is akarunk egyszerre két lovat megülni: a babák, az anyukák a legfontosabbak, csakis erre figyelünk, nem gondolkodunk azon, hogyan másfelé tovább - mondja Princzkel Erzsébet, a Schöpf-Merei Ágost Kórház és Anyavédelmi Központ osztályvezető főorvosa, aki szakmai meggyőződésével érvel elsősorban az intézmény, illetve a PIC megtartásáért. Ugyan itt tettek ki az országban elsőként utcára inkubátort a bajba jutott anyukáknak, ma már leginkább a krízisterhesek gondozásában, illetve a komplex koraszülött-ellátásban érzi Princzkel doktornő munkájukat nélkülözhetetlennek. Osztályukon az egyik koraszülöttet például sokáig nem várta senki: amikor a baba, tökéletesen éretlenül, jóval idő előtt a világra jött, szülője tudta, ő nem viszi magával sehova. A kisbabának tehát nemcsak az életben maradása, de a jövője is teljesen bizonytalan volt: hiába ugyanis a közvetlen kapcsolat a gyámhatósággal, egy ilyen súlyos állapotban a világra jövő babáról olyan igazolást biztosan nem tudnak kiállítani, hogy a pici garantáltan egészséges lesz. Most az egyik nővér jön hozzá. Naponta többször is. De már mint édesanya gondoskodik családja új tagjáról. Ő így is vállalta, s azonnal örökbe is fogadhatta a "garancialevelek" nélküli jövevényt.
- Tüdőéretlenség, oxigénhiány, agyvérzés, egy sor szövődménye lehet annak, ha egy baba nem várja ki az anyaméhben az idejét, a szervei tökéletes kifejlődéséhez szükséges kilenc hónapot. Ennek pedig gyakran vannak maradandó következményei, amik nem is biztos, hogy azonnal észlelhetőek, vagy csak később láthatóak - mondja a doktornő, aki éppen ezek miatt tartja rendkívül fontosnak az olyan rendszerben működő osztályok működését, mint az itteni. - Az elmúlt harminc évben éppen azt akartuk elérni, hogy ezek a koraszülöttközpontok a szülészetek mellé kerüljenek. Nem mindegy, hogy hogyan telnek egy koraszülött baba első percei, órái, azok ugyanis sorsdöntőek, a szállítás, ki- és bepakolás mind-mind növeli az esetleges szövődmény, a légmell, agyvérzés, szemelváltozás, krónikus tüdőbetegség, vagy bármilyen károsodás kockázatát, csökkenthetik is az életesélyeit. A születés utáni idő a legértékesebb, ilyenkor a babát lélegeztetni kell, támogató gyógyszerekre van szüksége, hogy a szervei működni kezdjenek, ez pedig egy mentőautóban, szállítás közben kockázatos. Princzkel doktornőhöz korábban az ország legtávolabbi pontjairól is érkeztek koraszülöttek, de ő a mai napig emlékszik az egyik kis betegének minden nála töltött pillanatára. Az anyuka egy Esztergom melletti faluból érkezett, ez a harmadik babája volt. Mentőautó ment érte, de nem érték el a kórházat, már a kocsiban megszült. Ez a 29. hete volt az akkor mindössze kilencszáz grammos babának. Egy Budapesthez közeli másik PIC-be vitték, ahonnan többhetes kezelés után küldték vissza a hagyományos osztályra a csecsemőt.
- Végül két hónap után került hozzánk, kiderült: az agyvérzéssel született babát meg is műtötték, majd szemproblémák miatt küldték át hozzánk. Igaz, két hónap után, s az eset tragédiája, hogy túl későn: a kicsi ugyanis addigra már tökéletesen elveszítette a látását. Ami azonban, ha lehet, még megdöbbentőbb volt, hogy mikor a mama először jött be gyermekével, félve mondta, hogy neki nagyon-nagyon sok teje van, s nem képzelhető-e el, hogy esetleg most már szoptatni kezdje a babát. Vagy legalább a kezébe vegye. Elsírta magát, mikor végre magához szorította a kicsit, kiderült, hogy ezt egészen addig soha nem tehette meg...
Az ország számtalan pontjáról érkeznek újszülöttek ide, a Bakáts térre. Szegedről, Szombathelyről, Székesfehérvárról, Miskolcról, de Kecskemétről is fogadtak már elsősorban szemészeti problémák miatt érkező koraszülötteket. Most még folyamatosan várják és fogadják őket. A létbizonytalanság ellenére zavartalanul.
A főváros vezető gyermekorvosai megdöbbentőnek tartják, hogy a koraszülött-ellátásban a tervek szerint jelentős visszalépés, az eddigi szakmai gyakorlat és eredmények teljes figyelmen kívül hagyása történik. (A Semmelweis Egyetem által kidolgozott szakmai anyag ugyanis koncentrálná a gyermekellátást, a koraszülött-ellátást ennek egy részének tekinti. Miközben az "ágyszámelosztó" miniszteri javaslat több helyen leépítené a PIC-eket, illetve a Schöpf-Merei Kórház bezárását tervezi, és az Országos Gyógyintézeti Központ integrálásával az itteni centrumra sem számítana.) Dr. Mészáros József gyermekgyógyász, országos szakfelügyelő főorvos levélben fogalmazta meg elképzeléseiket, s juttatta el az illetékesekhez. E szerint a csecsemőhalálozásunk az EU átlagának másfélszerese, ebben pedig csak akkor lehet javulásra számítani, ha a koraszülött-ellátásban is sikerül eredményt elérni, mert itt kis visszaesés is nagy károkat okozhat. A szakemberek azt javasolják, hogy maradjon meg továbbra is a lehetőség a szülészetek és a gyermek-, illetve a koraszülöttosztályok együttműködésére. A koraszülött szállítása szakmailag csak anyaméhen belül elfogadható, jelentősen romlanak ugyanis az életesélyek, ha szállítással kerülnek gyógyító intézménybe. Ráadásul olyan nagy intenzív centrumba, ahol gyakorlatilag "lélegeztető nagyüzem" van. A Semmelweis Egyetem szakmai koncepciójában tervezett intenzív centrumok még megnövelt kapacitással sem lesznek képesek komplex módon ellátni a mintegy 1500, lélegeztetésre szoruló koraszülöttet, ezért az összes többi PIC megszüntetését nem javasolhatják. Sőt, a régió és a főváros északi részének ellátásához a létesülő Központi Kórházat javasolják, ahol a PIC ágyszámot nem megszüntetni, hanem növelni kell. A neonatológia szakmai színvonala és az eredmények megőrzése szempontjából fontos, hogy működjenek és kapjanak további fejlesztési lehetőséget az eddigi osztályok, és a koraszülöttosztályokon legyen kötelező a követés, az utógondozás, a koraszülött-ellátás pedig a szülészet, nőgyógyászat, és ne a gyermekgyógyászat bázisához kötődjön.

Miért hagytuk hogy így legyen!!!?
Legnagyobb cél itt, e földi létben...
csillagvirágom
 
 


FELHíVÁS!!!

Kedves Anyukák!

Most kaptam a hírt, hogy szombaton 23-án 10.00-tól újra csendes demonstráció lesz a Schöpf Mérei Kórháznál/ért/. Aki teheti menjen el családjával. Igaz már kimondták a végítéletet, de van még talán egy halvány remény, hogy az intézmény megmarad továbbra is, de más formában működik majd. Most minden ott dolgozó, főleg a kórház vezetése ezen dolgozik feszített erővel.

Ne legyek olyan titokzatos előttetek, magamról annyit, hogy nagyon rég olvasom ezt a topikot. Három gyermeket szültem a Schöpf Méreiben, tavaly ilyenkor épp ikerlányaink születtek ill. van egy két és fél éves kisfiúnk is. Én is mint sokan közületek, teljesen oda voltam a rossz hírek hallatán, most ezt az infot ezért osztom meg veletek.

Szép napot kívánok mindenkinek
Klári
angyalk
 
 


Sziasztok!

Nagyon nehéz szívvel olvasom a sorokat. Már megint magam alatt vagyok.
Legújabb ötletem, hogy levelet írtam vagyis e-mailt Gyurcsány Ferencnek. Igaz nem vagyok a szavak embere és nem tudom leírni olyan szívheszólóan azt amit éppen gondolok, de remélem belekukkant egy kicsit.
Nem tudom, segít-e valamit ez a helyzeten, de ha tudtok ti is próbáljátok meg.


gyurcsany.ferenc@meh.hu

Egyet csak elolvas valaki a sok közül, meg ha nem is Ferencünk.
Egy próbát megér.
Sziasztok

PHPBB kód:
Kép


PHPBB kód:
Kép
banyanszki
 
 


Sziasztok!

Ezt most találtam:

Demszkyék kiállnak a Schöpf-Mérei mellett
2007. február 22. 12:38

Csatlakozik a főváros az európai városok polgármestereinek felhívásához a halálbüntetés ellen. A fővárosi közgyűlés csütörtöki ülésén hosszú vita után ennek a napirendnek a keretében szavaztak a képviselők arról, hogy felkérik a főpolgármestert, tegyen meg mindent a Schöpf-Merei Ágost Szülészeti és Anyavédelmi Központ bezárása ellen.
A fővárosi közgyűlés csütörtöki ülésén ez a napirend váltotta ki a legtöbb hozzászólást, mert az ellenzéki KDNP-frakció vezetője, Bagdy Gábor az előterjesztéshez kapcsolódva azt javasolta, hogy a főpolgármester minden rendelkezésre álló jogi és erkölcsi eszközzel lépjen fel a Schöpf-Merei Szülészeti és Anyavédelmi Központ bezárása ellen.
A vita során több koalíciós képviselő azt kérdezte, hogy hogy jön ez az indítvány a halálbüntetés elleni fellépéshez. Az ellenzéki képviselő javaslatát azzal indokolta, hogy a Schöpf-Merei az a kórház, amely felkészültségével meg tudja menteni olyan újszülöttek és kisbabák életét, akik más intézményben halálra lennének ítélve. A hosszúra nyúlt szóváltás végén a képviselők megszavazták Bagdy Gábor javaslatát, és a halálbüntetés elleni fellépést is.

Tényleg érdekelheti őket a kórház sorsa vagy csak színjáték az egész?
linda25
 
 


Mi ott leszünk, és köszönjük a híreket! Nem hiszem hogy tartanunk kéne balhétól. Jöjjön mindenki családostól bátran.
csillagvirágom
 
 


Sziasztok!

Én 30 hetes vagyok a második babócával, május 4. re vagyok kiirva de valszeg egy héttel hamarabb fogok szülni, szerintetek bezárhatják a schöpfit egyik napról a másikra ? Ha most lesz döntés azért talán hónapokig eltarthat az egész. Azért reménykedem én is hogy nem zárják be.
Linda25 de jó lenne találkozni !

Orsolya
borsoly
 
 


Hello,

borsoly: engem is azzal vigasztalt a dokim, hogy 06.30-ig biztos nyitva lesz a kapu, de , hogy dokik/nővérek lesznek-e még ott? Tegnap arra is gondoltam már, mi van ha nem lesz ott aneszteziológus, ha esetleg császár lesz belőle? Mert ha bezárják gondolom az orvosok rögtön váltani fognak, a nővéreknek sajnos nehezebb, de a dokik könnyebben mozognak. Gondolom én...
Sőt a Scgöpf-Méreibe csak két doki ad epidurált, és ha azok április 2-án felállnak? Na kicsit túl reagáltam a helyzetet ........
Neked ki a dokid? Mit mond? Az enyém ott marad kapu zárásig, legalábbis ezt mondta 1 hónapja.

Linda

Kép

Üdv Mindenkinek
Linda+Nati
linda25
 
 


Sziasztok!

Mindennap olvasom a hozzászólásaitokat, és persze mindennap figyelem a kórház bezárásáról szóló újabb híreket görcsbe rándult gyomorral.
34 hetes terhes vagyok, április 12-re vagyok kiírva oda, ahol az első kisfiamat, Márkot is megszültem 2003. augusztus 31-én, a Schöpf-Mérei kórházban.
Habár császármetszéssel született Márk, ennek ellenére minden akkor átélt fizikai fájdalom ellenére elmondhatom, hogy az az egy hét, amit bent töltöttünk életem egyik legszebb hete volt. Hozzá kell tennem, hogy egyébként én is mint minden más ember rosszul vagyok a kórháztól, nem még hogy bent kelljen feküdnöm.
Az előző terhességem problémás volt, többször voltam a kórház lakója egy-két napra, a teherbe esésemet megelőzte egy műtét is, most viszont szerencsére egy álom (volt) a terhességem, semmi panaszom nincs. Hacsak az nem, hogy már alig tudok a babára és a nagyfiamra koncentrálni, mert minden idegszálammal azon rágódok, hogy mi lesz velünk?!!!
A múltkori látogatásomkor az orvosom, aki egyben a kórház főigazgatója is, nem győzött nyugtatgatni, de én már csak ilyen "pánikolós" típus vagyok, szinte végig könnybe lábadt szemmel hallgattam.
Mostmár kettős érzések kavarognak bennem: egyrészt már alig várom, hogy hozzábújhassak a pici újszülött fiamhoz, másrészt félek attól, hogy MI LESZ VELÜNK?
:cry: :cry: :cry: :cry:
norani
 
 


Sziasztok!

Mindennap olvasom a hozzászólásaitokat, és persze mindennap figyelem a kórház bezárásáról szóló újabb híreket görcsbe rándult gyomorral.
34 hetes terhes vagyok, április 12-re vagyok kiírva oda, ahol az első kisfiamat, Márkot is megszültem 2003. augusztus 31-én, a Schöpf-Mérei kórházban.
Habár császármetszéssel született Márk, ennek ellenére minden akkor átélt fizikai fájdalom ellenére elmondhatom, hogy az az egy hét, amit bent töltöttünk életem egyik legszebb hete volt. Hozzá kell tennem, hogy egyébként én is mint minden más ember rosszul vagyok a kórháztól, nem még hogy bent kelljen feküdnöm.
Az előző terhességem problémás volt, többször voltam a kórház lakója egy-két napra, a teherbe esésemet megelőzte egy műtét is, most viszont szerencsére egy álom (volt) a terhességem, semmi panaszom nincs. Hacsak az nem, hogy már alig tudok a babára és a nagyfiamra koncentrálni, mert minden idegszálammal azon rágódok, hogy mi lesz velünk?!!!
A múltkori látogatásomkor az orvosom, aki egyben a kórház főigazgatója is, nem győzött nyugtatgatni, de én már csak ilyen "pánikolós" típus vagyok, szinte végig könnybe lábadt szemmel hallgattam.
Mostmár kettős érzések kavarognak bennem: egyrészt már alig várom, hogy hozzábújhassak a pici újszülött fiamhoz, másrészt félek attól, hogy MI LESZ VELÜNK?
:cry: :cry: :cry: :cry:
norani
 
 


Bocsi, hogy kétszer ment el az üzenetem!
norani
 
 


Linda25: Nekem Dulka Tibor az orvosom. Nem ugráltak meg rajongtak körül de ezt nem is vártam volna, viszont császárral szültem és minden nagyon korrekt volt.
Tőlem nem kérdezték meg hogy epidurált akarok e vagy altatást hanem altattak, bár lehet hogy az epidurálisra nem is lett volna már idő (ha van se hiszem hogy azt választottam volna mert szerintem sokkal rizikosabb). Én is kérdeztem a dokim hogy mi lesz de nem tudott válaszolni. Bár az volt a benyomásom hogy ő maradni fog. Te dokid ki ?


Norani: Érdekes amit irsz, nekem is szép emlék az egész, és már alig várom hogy szüljek még a császár ellenére is azért tudom hogy az utolsó hetekben rendesen be leszek tojva, nagy a bizonytalanság meg aztán csak félig éltem át a szülést. :(
borsoly
 
 


Ha addig meg nem szülök, ott leszünk szombaton !

És most azthiszem írok arra az email címre... :evil:

azért úgy látom a fővárosnál valaki felébredt...
ez mindent elmond arról miért is kell harcolnunk a kórházért:
"A vita során több koalíciós képviselő azt kérdezte, hogy hogy jön ez az indítvány a halálbüntetés elleni fellépéshez. Az ellenzéki képviselő javaslatát azzal indokolta, hogy a Schöpf-Merei az a kórház, amely felkészültségével meg tudja menteni olyan újszülöttek és kisbabák életét, akik más intézményben halálra lennének ítélve."

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


[quote="borsoly"]L írta:borsolyinda25: Nekem Dulka Tibor az orvosom. Nem ugráltak meg rajongtak körül de ezt nem is vártam volna, viszont császárral szültem és minden nagyon korrekt volt.
Tőlem nem kérdezték meg hogy epidurált akarok e vagy altatást hanem altattak, bár lehet hogy az epidurálisra nem is lett volna már idő (ha van se hiszem hogy azt választottam volna mert szerintem sokkal rizikosabb). Én is kérdeztem a dokim hogy mi lesz de nem tudott válaszolni. Bár az volt a benyomásom hogy ő maradni fog. Te dokid ki ?


Szia Borsoly,

nekem is Dulka doktor az orvosom. A fiam is nála szültem, és most is nála fogom a lányom.
Pont tegnap beszéltem vele erről a kórház témáról, még nem tud semmit...

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Sziasztok!

Kérném szépen én is az aláírásgyűjtő ívet a rejtjel@freemail.hu címre!

Klári :)
"Most kaptam a hírt, hogy szombaton 23-án 10.00-tól újra csendes demonstráció lesz a Schöpf Mérei Kórháznál/ért/. Aki teheti menjen el családjával. Igaz már kimondták a végítéletet, de van még talán egy halvány remény, hogy az intézmény megmarad továbbra is, de más formában működik majd. Most minden ott dolgozó, főleg a kórház vezetése ezen dolgozik feszített erővel. "

Ott leszünk! Lehet tudni, ki szervezi? Igyekszem a felhívást minél több helyre felrakni, és terjesztem az iwiwen is!

Kép
rejtjel
 
 


Szia Rejtjel,

A kórházból hívott fel az egyik nővér, aki a másodikon dolgozik a nőgyógyászaton. Mivel én ott voltam két hónapot az ikrek születéséig elég jól megismertem az ottani csapatot. Ma délelőtt hívott és kérte adjam tovább az időpontot.
K
angyalk
 
 


Örülünk, hogy mindenki igyekszik terjeszteni a csendes demonstráció hírét, csak pontosítsunk; szombatról, 24- éről van szó ugye?!
Kérünk mindenkit, jöjjön el!!!
Beácska és szülei

Miért hagytuk hogy így legyen!!!?
Legnagyobb cél itt, e földi létben...
csillagvirágom
 
 


Bocsánat, én írtam rosszul a dátumot, igen február 24-éről van szó.
K
angyalk
 
 


Sziasztok!

Régen én is írtam ide (2003-ban) Pindur néven. Mostanában újra olvasgattam, be-benéztem ide, hátha találok valami hírt a kórházról.
A nagyfiam áprilisban lesz 3 és fél, a kisebbik májusban 2 éves, kislányt várunk most, április 4-re vagyok kiírva...
Több mint 6 éve járok Kósához, sok mindent végigcsináltunk együtt. Endometriózist diagnosztozált 2000 végén mindkét petefészkemen, hasi műtétet csinált 2001-ben, kezelt a betegséggel, aztán inszemináció következett (egy, ami iskertelen volt), majd lombik (egy, ami sikeres :) ). Császár volt mindkét szülésem a rövidlátásom miatt, persze Kósa csinálta ezeket is. A második két babával már spontán estem teherbe. Most is császár lesz, persze, a kérdés, hol és mikor???!!!
Gondolom, nem kell ecsetelnem, én is mennyire elkeseredett, csalódott, dühös és szomorú vagyok a bezárás miatt. Hihetetlen, hogy megteszik!!!
Én múlt héten voltam Kósánál, nagyon dühös volt és semmi jót nem tudott mondani. Magánkórházat akarnak, de az sem lesz a mai Schöpf-Mérei, mert pl. a PIC-et biztos nem tudják fönntartani. Kósa azt mondta, ha március 31-gyel megszűnik az OEP-támogatás, akkor majd úgy császároz meg, hogy addig hazamenjek a kórházból. Hát marha jó!!! :( Elképesztő, hogy egy kórház bezárásáról nem lehet még semmi biztosat tudni egy hónappal a bezárás előtt!!! És a kismamák, korababák, ottani dolgozók??? Remélem, valakinek megjön az esze, és legalább nyárig meghosszabbítja az OEP-szerződést, hogy legyen idő fölkészülni a változásokra. Ha már egy ilyen intézményt csak úgy bezárnak, csak és mert, mert valaki ezt akarja. (Kósát kérdeztem, hallott-e valamilyen szakmai érvet, hogy miért zárják be, azt mondta, nem. Miért gondolják, hogy elfogadjuk a döntéseket, ha meg sem indokolják, legfeljebb a nagy általánosságban? Racionalizálás stb... )
Na jó, most befejezem, úgyis csak dühöngeni tudnék.
Ha van, lesz valakinek valamilyen infója, ossza meg, szerintem sokan várjuk!

Enikő
pindur_
 
 


Szia Dojika !

Megkérdezhetlek hol találtad ezt a cikk idézetet?? csak azért mert az egészet szeretném elolvasni.

Köszönöm Szilvi
bruncsi
 
 


[quote="bruncsi"][ írta:bruncsib]Szia Dojika !

Megkérdezhetlek hol találtad ezt a cikk idézetet?? csak azért mert az egészet szeretném elolvasni.

Köszönöm Szilvi


Szia Szilvi,

nem én találtam, hanem Linda25, az előző oldalon van a cikk bemásolva.
én már tőle vettem át az idézetet, mert nagyon szíven ütött elsőre, de aztán rá kellett döbbenem, valóban erről van szó...

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Szép időnk lesz holnap délelőtt?
Menjünk el és reménykedjünk!
A kislányunknak óvatosan elmeséltük, hogy hova megyünk, sorstársaival fog találkozni.

Miért hagytuk hogy így legyen!!!?
Legnagyobb cél itt, e földi létben...
csillagvirágom
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?