Új privát üzeneted érkezett!

Lányok!
Tartsátok kedden, mi egy másik alkalommal csatlakozunk!

ayse
 
 


Réka, igen, továbbgondoltam :) .
Ayse :( . És a péntek?

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Lányok!
Akárhogy is alakul szeretnék kérni majdnem mindenkitől egy mail címet, amiben elküldhetem a pontos címet. Mártiét, Timiét, Mankáét tudom.

Panna!
Nektek jó még a péntek is?

KépKép
KépKép
oréka
 
 

 
 

Na, most megnéztem, és Mártiét mégsem tudom, és Timinek is csak a Tomiét (ez így elég értelmes). Timi arra mehet, amire a burkoló számát küldtem?

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Az én címem: rormai kukac gmail pont com

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Sziasztok!

Réka, én meg közben küldtem priviben mailcimet..

Nekünk jó még a péntek is!

Kép

Kép
ppanna
 
 


AAAAAAAArrrrgggghhhh, mégsem jó a péntek, hüle vagyok :evil: :evil: :evil: .

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka, Ayse!
Szerda du. oltások után meritek?

Vagy maradjunk a holnapban, és akkor a jövő héten nagyon szívesen tartok még egyet, amin Ayseék is itt lehetnek?

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Bocs, hogy így kavarok, de elfelejtettem, hogy pénteken Ildiékkel talizunk :oops: . A szerda viszont jó, ha Ayse bevállalja a szuri után, ha nem akkor Nálunk is lehet tali jövő héten, mondjuk kedden, ha az jó mindnkinek.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Réka, ha holnap lesz a tali, mit vigyünk?

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Réka jöhet, azt a címet Tamással közösen használjuk
(coooh kukac freemail pont hu)
Most akkor melyik nap???????????????

Egyébként jeleztem korábban, hogy március 5.-én vagy 6.-án nálunk is lehet újabb tali.


Megyek, mert Fanni készen van teljesen, hulla fáradt.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Nekem teljesen kiszámíthatatlan a szuri. Inkább tartsátok holnap, majd legközelebb talizunk. PPannát sajnálom, hogy velük nem találkozunk, de ami késik, nem múlik!

ayse
 
 


Timi, én írtam, hogy akkor leszünk Párizsban, persze attól még lehet tali Nálatok, főleg, ha Ayse most nem tud jönni.

És ha lesz, akkor meg majd utána nálunk, vagy tudjátok mit, majd Rékáéknál megbeszéljük :wink: .

Réka, megkatam az emilt, köszi szépen, azt hiszem fel is fogtam :D .

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Ok. Akkor holnap. A következőt pedig majd megbeszéljük.

Vagy? Egy valamit elfelejtettem. Ágostonnak mára ismét elkezdett könnyezni a szeme. Picit váladékos is. De nem piros. Nem vakarja, piszkálja.
Nos?
Ha mertek jönni megtartjuk a bulit.

Manka!
Mindegy hogy mit hoztok, de a szokásos pogit imádom.
Különben ha az utcán leszólítanak, hogy meg tudom -e mondani, hogy ez és ez hol van, akkor már nagyon félve válaszolok, vagy inkább azt mondom, hogy kérdezzen meg mást, mert ugyan tudom, de valahogy mindig rosszat mondok, vagy mások számára teljesen félreérthetően. Úgyhogy megpróbáltam nagyon összeszedni magam és érthetően leírni. Féltem, hogy csak nekem érthető. De nagyon örülök, hogy nem. Persze majd elválik élesben.

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Manka, tényleg....... :oops: ennyit az agyamról.........és ezek után én még főiskolára vágyom :lol:

KépKép
tibicsoki75
 
 


Jó reggelt!

Lányok!
A férjem tegnap késő este ért haza egy munkamegbeszélésről. Az elkövetkező hetekben lesz egy csomó plusz munkája, amit itthon fog végezni. Az első leadási határideje szombat. Azt kérte, hogy ma, amikor hazaér a munkából (5 körül) szeretne nyugodtan dolgozni.
Nektek az úgy jó, ha csak 5- ig tart a buli?

Kriszta!
Mi van veletek?

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Réka, nálunk most az a helyzet, hogy telefonált tegnap délelött egy fazon, hogy érdekli a kocsim, és állítólag ma 10 körül itt lesz megnézni és hozza a pénzt is :shock: .
Ha összejön az "üzlet", akkor el kell vele mennem a bankba, mivel hiteles az autóm.Bár én nem nagyon hiszek abban, hogy eljön.
Szóval mi csak utána tudnánk menni, fogalmam sincs mikor.
(Ezért nem is ajánlottam fel Mártinak, hogy jöjjenek velünk.)

Nem gond az 5-ig tartó buli.

Mindegy, be van kapcsolva a babanet, úgyhogy tudok még írni.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sziasztok!

Délután nem tudtam jönni, eljött a tesóm, de már este írtam Rékának emilt, hogy én vagyok annyira paramama, hogy betojtam az esetleges kötőhártyagyuszitól, úgyhogy mi nem megyünk.

Viszont Bendegúz megint felébredt hajnalban, és úgy vettem észre nem kap jól levegőt az orrán. Ma reggel megint tök sok taknyit ki tudtam porszívózni az ormányából, pedig már azt hittem elmúlt teljesen. Úgyhogy jobb is ha mi nem megyünk, bár valószínűleg ez olyan maradványféle volt. Legalábbis remélem. Majd legközelebb!
Pedig abszolút társasághiányunk van, nekem biztos, tegnap este jól be is depiztem még el is pityeregtem magam, de azt hiszem Bendegúzra is ráférne már egy jó kis tombolás.
Na, mindegy.

Újabb szavaink vannak, Bendegúz pár napja mondja hogy "olyam" (olyan), "jóóó", meg hogy "jöm" (jön), és hogy "piti" (pici). Olyan édes, és annyi puszit oszt, még a telefonkagylóra is ad a nagyiknak.

Na, majd még jövök.

Ja, ha valakinek kell egy tuti jó és egyszerű csörögefánk recept, szuperjó lett amit hétvégén sütöttem.

Szóval ha lesz tali, akkor jó szórakozást Nektek!

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Most mit csináljunk? Mi 3 körülre terveztük az indulást, mert Jack 2-2-30-ig alszik, utána ebédel. Ma nem is tudom hamarabb letenni aludni, mert múlt éjjel kivételesen jól aludt, és későn kelt fel (magához képest), most apa fárasztja a játszón, 12-re jönnek haza.
Kötőhártyagyulladás nem jönne jól nekünk se, én eddig nem féltem, de Márti megijesztett :? . Réka, még ma is könnyezik Ágoston?
Timi, Ti mikorra érnétek oda? Panna? Kriszta??

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka!
Mára már nem könnyezik Ágoston szeme. Reggel csipás volt, azt lemostam és biztos ami biztos cseppentettem is neki. Bár nem nagyon hiszek a szemcseppben, idáig sosem segített rajta. Szóval most úgy tűnik rendben van a szeme.

Kriszta még nem jelentkezett. Hahó, merre vagy?

Panna?

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Manka!
Nem ijesztgetésből írtam ám, egyáltalán nem biztos hogy kötőhártyagyuszi, de én tényleg abszolút paramami vagyok. Tudom, hogy nem lehet őket vitrinben tartani, de amit lehet én próbálok azért elkerülni.
Amúgy Bendegúz is még mindig ugyanúgy alszik, vagyis most aludt el nemrég, és 2 és fél órát szokott aludni, utána ebéd, szóval mi nem valószínű, hogy nekiindulnánk már 3kor, mert mire innen odaérünk az kb. egy óra.

Voltunk játszóterezni, nagyon élvezte Bendegúz még meg is libikókáztattam, de majd leszakadt a derekam.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!

Bár nagyon szerettem volna már mindenkit újra látni,de ez most nem fog menni..Bencével tegnap voltam dokinál..... :cry:
vírusos a torka szerinte.bár a gyereknek még mindig se hőemelkedése,láza,se orra nem folyik,semmi köhögés.....megint nem kaptunk szurit..
Éjszaka alig aludtunk,hajnali 2-5ig virrasztás volt.szerintem most alszik kb 3ig.
Ne haragudjatok!
Majd legközelebb megyünk!
Azért ti érezzétek jól magatokat,puszi mindenkinek!

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Fanni még most fog kajálni, fél 1 után teszem le, 3 elött mi sem tudnánk elindulni :cry:
Mi lenne, ha a jövő hétre tennénk????????????????
Egyébként jött az autokereskedő, de olyan alacsony árat mondott, hogy kiröhögtük.Most értünk haza.
(850 helyett 770)

KépKép
tibicsoki75
 
 


Ok. Tehetjük a jövő hétre, De lehet, hogy pár héttel csúszni is fog, mert tényleg baromi sok munkája van a férjemnek, úgyhogy gondolom máskor is 5-től szeretne itthon dolgozni.
Sajnálom, hogy nem jött össze, de nam baj, majd legközelebb.

Timi!
Mióta próbáljátok eladni az autót? Kár, hogy az sem jött össze.
Mikor akartok majd kövezni? (Csakhogy tegnap eszembe jutott az emilcímről.)

Kriszta!
Jobbulást nektek! Ha Bence alszik próbálj meg Te is pihenni egy kicsit. Nagyon fárasztó az éjszakázás.

Visszatérve Ágoston szemére: Szerintetek lehet ez az, hogy nem átjárható az egyik könnycsatornája? Mindig ugyanazzal a szemével van a gond már pici kora óta. Idáig ha orvos látta mindigcsak felírta a könnycsppet (mindkettő) és ennyi. Legközelebb, ha megyünk megkérdezem. Betegrendelésre csak ezért nem szívesen viszem, nehogy ott szedjen össze valamit.

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Sajnálom én is, hogy így alakult.

Kriszta!
Gyógyuljon meg gyorsan Bence! És javuljanak meg az éjszakáitok! Ez nagyon fárasztó lehet, tényleg próbálj addig aludni amíg ő is alszik.

Timi!
Sajnálom, hogy nem jött össze az autóeladás. De tudod amíg lósz.r van, veréb is akad. :) Majdcsak lesz egy korrekt vevő!

Réka!
Szerintem lehet, vagy az is hogy szűkebb, és csak időszakosan záródik el, és olyankor jelentkeznek tünetek. De nem értek hozzá, igen régen volt már az a szemészet. Is. :wink: :oops:

Manka!
Jacknél nem jelentkeztek oltási tünetek? Lehet hogy tényleg mázlitok lesz és megússzátok. De jó lenne!! :D

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!

Próbáltam kicsit pihenni,mert az éjszaka hosszú volt,de nem sok sikerrel......lehet hogy most szórakozunk majd a másik oldali alsórágóval.....Bence 1 órát aludt.a lépcsőházunkat pvc-vel burkolják,csak azt nem értem minek ehez reggeltől estig kopácsolni :roll:
De mondom Beni jól van,szerintem semmi baja.csak nem tudom miért kummant a dokibá,már 2 hete.és ráadásul mindenkit azzal küldött haza tegnap az egészséges rendelésről,hogy vírus.. :roll: :roll: :roll:
2 anyukával is beszéltem,ők se nagyon értették.......

Réka!
A szemváladékozásban egyetértek Mártival,nekem is rég volt már szemészet :) De lehet abban valami,amit Márti írt..Ha könnycsatornája van elzáródva,akkor sajna át kell mosni.de szerintem nincs ott ilyen baj........Lehet huzatra érzékenyebb,vagy beledörgölt valamit.......
De azt tudom hogyha anyatejcsit csöppentesz bele,pikk-pakk elmúlik!/nem kell megijedni,anyatejet írtam!!!!!! :lol: /
Ha jól tudom Ágoston még szopizik ?vagy nem?
:roll:

Timi!
Ismerős az autómizéria.....
Én használtan vettem egy dokitól az opel kadett combimat,és rá egy évre,majdnemhogy fele annyiért tudtam elsózni.igaz öreg volt már.......

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


:evil: :evil: :evil:

Hát én meg csak most jöttem a géphez...
De ezek szerint nem volt tali, akkor nem maradtunk le..
Sajnalom, hogy nem jött össze, mi meg jövö héten már nem vagyunk itthon.
Ahogy Ayse is mondta, ami késik nem múlik..
Mi mondjuk legközelebb három hónap múlva leszünk, de nektek azért remélem hamarabb is összejön :)

Kép

Kép
ppanna
 
 


Sajnálom, hogy így alakult!

Az jutott eszembe, hogy amíg Rékaférj dolgozik, esetleg sétálhatnánk a Szigeten is délelőtt, ha jó idő van, mert úgy vettem, ki, hogy mindenki gyerkőce inkább már délután alszik. Ráadásul kinnt talán kisebb eélye van a fertőzéseknek.

Márti!
Te már az orvosi előtt is ennyire féltél a betegségektől, vagy ez kizárólag csak Bendegúzra vonatkozik?


Réka!
Mintha már írtam volna, akkor ne hari. A barinőm gyerekének ugyanilyen tünete volt. Átmosták a könnycsatornát. Mondjuk az ő gyereke egy Kemény Csaj, de tényleg nagyon rövid ideig tartott és nem sírt.

ayse
 
 


Ayse!
Hi-hi! :lol: Nem féltem. Nem vagyok hipochonder alkat ha magamról van szó. lol: Sőt, a saját bajomat elég sokáig képes vagyok tűrni is inkább, mintsem foglalkozzak vele. De Bendegúzt nagyon féltem, a nyári kórházasdi óta meg talán még jobban. És tényleg azt vettem észrem hogy az ilyen tömeges gigamegababatalik arra nagyon jók, hogy ha van egy éppen valakin kitörni készülő kórság (ami mindig van ), akkor az tuti, hogy pár gyerek két nap múlva szintén beteg lesz.
És Bendegúzzal annyira jó az élet ha egészséges :D , olyan kis kiegyensúlyozott, vidámak a nappalok és nyugisak az éjszakák, ha meg beteg olyan fárasztó éjszaka kelni, hogy amennyire csak lehet a fölösleges betegeskedést igyekszem elkerülni. Persze a gyerekek időnként betegek ezt tudom.
Ettől persze még az 5-6 gyerek összeeresztése nem számít gigamegaveszélyesbababulinak. :lol:
És nagyon szeretnék már találkozni Veletek Lányok és Gyerkőceik!!

Na, ezt jól megválaszoltam. :)

Bendegúz ma egész érdekeseket mondott. Szépen kimondta hogy Böbe baba, meg hogy ajtó. Viszont a napocskára azt mondja hogy naomi, a répa meg bétu. Ezen az utóbbin apával halálra röhögtük magunkat, olyan meggyőződéssel mondta Bendegúz. :lol:

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti!

Látom, rá-ránézel a babanetre, de ma sajnos sovány fogás van :wink: . Ezért most írok, hogy legyen mit olvasnod!

Csak sajna rövidet, mert mindjárt megyek Liliért.

Oké, értem én a Bendegúzért való aggódást. Sztem én idén nem parázok már annyira, mert annyimindenfajta betegség összejött. Minden torokgyusziba meg nem lehet belahalni. Lilivel állandóan rettegtem, hogy vajon életben marad-e :twisted: Pedig semmi baja nem volt, az oltásokat leszámítva, először 2 éves korában volt lázas. Fogsz még Te is lazulni!

AMit viszont nem értek, a szomszéd csaj oviba küldte a gyerekeit, akik betegek, az egyik úgy köhög, hogy valami inhalációs pipát kell használnia, a másik meg lázas. Közben ő otthon van az újszülött bébivel. Én hoztam-vittem a lányokat, sztem tőlük nyaltam be a torokkaparást, amivel küzdök. Egyelőre nagyobb baj nincs, de az oltást elnapoltattam Andrisnak. Még csak az hiányzik, hogy valamire ráoltsanak. Mondjuk eddig kutyabaja :) (koppkoppkopp).

Szaladok, mert még vár ránk egy kis szopi is indulás előtt :D.

ayse
 
 


Sziasztok!

Hú, jól elfáradtam ma is, délelőtt voltam fodrásznál (a harmadikon lakik egy fodrász csajszi, aki baráti áron levágja a hajam) majd fekete nadrág után rohangáltam (a holnapi konferenciára) amíg Jack meg apa játszótereztek, délután meg nagyot játszottunk Ildi/Majávaval és Timi/Pannával a Károlyi kertben.

Hú Márti, Böbe Baba :lol: és ajtó! A Naomi az egy angol női név, gondolom, hogy a Bendegúz már angolul is tud :P .

Ayse, tényleg nem szép dolog oviba küldeni a beteg gyerekeket, több ok miatt is.

Lányok, én olyan álmos vagyok, hogy majd leragad a szemem, megyek is aludni, nehéz éjszakánk volt múlt éjjel :( .

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


A kedves babanet tegnap nem engedte elküldeni az irományomat. :evil:

Réka, nyár óta hirdetjük, de mivel Suzukiból rengeteg van, nem könnyű.Igazából akarom is, hogy elmenjen, meg nem is.(Sosem voltam határozott).
Viszont azon remekül mulatunk a férjemmel, hogy mindenki mást mond, h szerinte hol volt törve a kocsi. :lol:
Csak mi tudjuk, hogy hol, ami tulajdonképpen nem is volt törés, csak
egy apró sérülés.De ezt a helyet még egyik se mondta be.
Egyébként legrosszabb esetben meglesz még két és fél évig, de akkor legalább ki lesz fizetve.

Ágostont én is elvinném szemészetre, ha nincs semmi akkor annál jobb, ha gond van, akkor meg hamarabb segítenek rajta.


Márti, én se csípem, ha taknyoló-köhögő gyerek van a közelünkben, főleg ha hozzáteszi az anyuka, hogy már épp jön ki a betegségből.


Fanni mostanában imádja a buszokat, vigyorog, integet és puszikat dob nekik és mondja hogy busz, valahogy így: bsz.

Evés terén rákapott a levesekre, mindegy milyen, csak folyékony legyen és lehetőleg tartalmas, úgyhogy ma gulyáslevest építettem neki, imádta.De a karfiolleves és a frankfurti is nagy kedvenc.
Lefekvés elött még belediktálok egy joghurtot és így tutira nem ébred éjszaka.
Még az is érdekes, hogy ha kimarad a reggeli cici akkor este követeli magának.


Ja és mégegy: délután szomszédoltunk, és a Nimród(a múltkori hasfájós kisfiú) úgy értette a Findli-Fandlit( Fanni ), hogy
FINGI-FANNI
:lol: :lol: :lol:
Anyjával szétröhögtük magunkat.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Jó estét!

Annak ellenére, hogy reggel a zuhogó esőre ébredtünk, egész jól telt a napunk.Délelött hamar elállt, így elsétáltunk Finccsel bababkocsi nélkül a gyógyszertárig(visszafelé már kézben kellett hozni, mert elfáradt).Ebéd után aludt szépen 3 órát, addig összeállítóttam a pizzatésztát.
Miután felébredt nem volt hajlandó ebédelni, úgyhogy lementünk játszóterezni meg egy-két apróságot venni.
Hazaértünk, ekkor már 1/2 5 volt, úgyhogy nem kellett könyörögni a kaja miatt.
Majd "közösen" kinyújtottuk a tésztát, olyan cuki volt, ahogy segített.Kikente a tepsit ecsettel..........
Aztán megsértődött, mert nem engedtem, hogy felálljon egyedül a székre, úgyhogy be kellett tennem a kiságyába, mert úgy hisztizett.
Persze pár percen belül lehiggadt, most falt be egy adag pizzát.Én még egy kis gesztenyepürét nyomok, és 10 perc múlva megyek tornázni :lol:

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sziasztok!

Bendegúz-szavakon tekeregtem a röhögéstől.......a Böbe -baba annyira édes lehet! :lol:
Bencén is jókat szoktunk apával röhögcsélni...
A labda = dabla,a gomb=bombi,a láb= báb,és ha kér valamit,akkor toporzékolva könyörög:tették(tessék)!!
Hál istennek kutya baja,semmi jele hogy vírusos vacka lenne......
Bár még éjszaka gyakran fölébredezik,sír,eszik-iszik,de hellyel-közzel alszik is.
Ma déltől 1 órát aludt.

Sajnos bevett szokás,hogy néhány anyuka betegen,lekúpozva viszi be az oviba a csemetéjét,mert nem akar hiányozni a munkahelyéről.....
Csak azt nem értem,hogy miért nem gondol abba bele,hogy nem csak az ő gyermeke jár oviba?
Na ezért nem adom én be Bencét bölcsibe,ameddig lehet itthon maradok vele../addig is tudok tanulgatni ezt-azt :)/

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Helyes viselkedés a pelenkázóasztalon
- alapozó tárgy az Öltözködésc. előadássorozathoz
Előadó: Fehér András

1. Az öltözködés nyűg. Kivéve, ha szórakoztatóvá tesszük magunk és környezetünk számára. Mindent el kell követnünk annak érdekében, hogy ne a napi rutin győzzön kreatív szellemünk fölött.
2. Kezdjük a gyakorlatot egyszerű bemelegítéssel, hangolással. Ha felmerül bennünk a gyanú, hogy öltözni visznek, szaladjunk az ellenkező irányba. Amennyiben elkapnak, visítással tiltakozzunk. Így kellőképpen felfrissítjük vérkeringésünket és megalapozzunk gondozónk adrenalinszintjét az előadás befogadására.
3. A pelenkázóasztalon hasról forduljunk hátra, illetve hátról hasra. Így az öltözködés testedzésünk alapjait képezheti.
4. A legérdekesebb tárgyakat mindig a fejünk fölött találjuk. Magastartással és törzsünk kicsavarásával igyekezzünk elérni ezeket. Ne hagyjuk magunkat lefegyverezni mindenféle dobozok, plüssállatok felénklengetésétől. A lázmérő, hintőpor, babaolaj biztosan az északi zónában található!
5. Ha megszereztük a kívánt céltárgyat, a lábunkat használjuk a pelenkázás élvezetesebbé tételére. Rendkívüli sebességet érhetünk el bicigliző mozdulatokból. Így a harisnya, nadrág, zokni feladását is megakadályozhatjuk.
6. Ha csatát vesztünk lábaink felett, vagy saját örömünkre belemegyünk a "Hol a lába, itt van, kukucs, megvan!"-játékba, akkor kezeinknek adjunk újabb feladatot! Kaszáló mozdulatokkal keressük meg a popsitörlőkendőt. Amennyiben kellő erővel húzzuk, egymás után 5-6 darabot is sikerülhet megkaparintanunk.
7. Ezt a célt könnyebben érhetjük el, amikor Édesanyánk a kendőt rendeltetésszerűen használja. Olyankor figyelme könnyebben elterelődik.
8. Mit is kezdjünk a megszerzett zsákmánnyal? Szívogassuk ki belőle a finom ízt! Csakis ínyenceknek!
9. Popsitörlés közben jó móka még a végtermék tapintásos vizsgálata, illetve gerincoszlopunk ezen felén elhelyezkedő szerveinkkel való ismerkedés. Használjuk ki az alkalmat, erre nem sok lehetőségünk adódik!
10. Ajánlom még a pelenkázóasztal, mint magasles, illetve ugródeszkaként való használatát. Kizárólag Kemény Csajoknak és Legényeknek! A végeredmény fájdalmas, de az élmény pótolhatatlan!
11. Ha produkcióinkat hangos ovációval jutalmaznák, háláljuk meg ráadás előadásával!

ayse
 
 


Rólunk:

Ezt csak olyan kis relaxálásnak írtam, mert Lili hányt :(:(:(.
Sztem gyomorrontás lesz, mert láza nincs (koppkoppkopp). Remélem csak arról van szó, hogy a barik miatt meg van rendülve az immunrendszere, az antibiosz miatt meg a bélflórája és ezért jött ki rajta valami.

Pedig a hétvégére nagy családi ünnepet terveztünk, farsanggal és főzőnappal. Mindenki nevezhetett valami kajával, akinek van kedve. A hugim kolbászos falatkákkal (kelttésztás előétel), Apukám lencselevessel, én vörösboros-aszaltszilvás kacsacombokkal, krokettek, és a desszertet is a hugim vállalt méteres kalács formájában. Nem éppen böjti menüsor és asszem az én fogyimba se illeszkedik szervesen, de most van itthon a hugim, úgyhogy máskor nem lehet.

Reménykedem, hogy Lili összeszedi magát. Végül is én varrtam neki Csipkerózsikaruhát, tegnap éjszaka. Még a pántokat és az övszalagot meg kell varrni, de addig nem tudom, amíg fel nem veszi, mert méretre kell csinálni.


Márti!
Merre bolyongasz? Böbebabát üldözitek?
Vagy a fejed????

ayse
 
 


Sziasztok!
Ayse!
Nem üldözzük Böbét, fejem sem fáj. Iszonyat rossz a kedvem egy ideje, gondoltam megkíméllek Titeket magamtól. Meg kedvem sem volt írogatni.
Majd ha jobb lesz, jövök gyakrabban.
Szegény Lili! Gyógypuszik neki, remélem meggyógyul a hétvégi nagy farsangi-zabapartyra, menüsor nagyon jól hangzik.
Irományod szerzett azért pár derűs percet. :)

Egy jó dolog is történt, Bendegúz megtanult egyedül elaludni, minden szenvedés és sírás nélkül, egyenlőre a nappali alvásnál megy simán, este még van kis simi, de előtte vígan hentereg az ágyában egyedül, amíg aztán már jól el nem álmosodik, úgyhogy nem hosszú procedúra. Szerencsére ő gondolta úgy, hogy a ringatásból elege lett, és bekéretőzik a kiságyába, "ebbe" felkiáltással. Az én hátam-derekam meg felsóhajtott.

Manka!
Ja, Bendegúz biztos előző életében egy angol lord volt, a "bétu" (amit azóta is ismétel), meg a beetrootból származhat akkor?? :) Majd azért megtanítom neki a répa-cékla közti különbséget.

Kriszta!
Örülök, hogy tetszett.
Újabb szavunk a körte=törte, és a törpe. Itt én használtam ki a ziccerhelyzetet, és ha már megvolt a törte, gyorsan megtanultuk a törpét is.

Mi hazamegyünk hétvégére Keszthelyre, megyek is pakolni.
Jó hétvégét Nektek!

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Fehér Andris tanulmányát még annyival egészíteném ki, a la Racsits Fanni:

Esetleg a móka kedvéért pelenkázás alatt nyúljunk bele a popsikrémbe és ezt kenjük is szét a testünkön, bizonyítva, hogy milyen ügyesek vagyunk.

Miután Anyukánk, Apukánk, Nagyszülőnk sikeresen átpelenkázott, tépjük ki a kezükből a nadrágot, szoknyát, harisnyát stb... és hosszú perceken keresztül próbálkozzunk az önálló öltözködéssel.
Amint egy segítő kéz nyúlik felénk, azonnal adjunk hangot az elégedetlenségünknek.


Lili hogy van?Hányt azóta?

Azok a kaják nagyon jól hangzanak!Szerintem egy Csipkerózsika ruha ösztönzőleg hat majd Rá.
Apropó, gyereküléshuzatot sikerült megoldani?

Mi délelött elmentünk az Oktogonhoz profi fényképészhez vízumképet csináltatni Fincsnek.
Ezt is hosszú viták árán sikerült elérni, mivel a Tomi utál bemenni a városba.Mondtam menjünk metróval, az csak 20 perc innen.Fanni imádja.Erre közli, hogy de az 800 Ft kettőnknek........ :lol:
Jó, akkor kimentünk lőrincre, ahol emlékei szerint van egy fényképész.Persze ott sem volt, miért is lenne, hiszen majdnem minden okmányhoz az okmányirodában készítik a képet.

Végülis sikerült megcsinálni a képet, de nem volt egyszerű, mert a fülbevalót pl ki kellett venni, és én ezt elfelejtettem itthon megtenni, úgyhogy elkezdett sírni és a képen egy mérges maszatpanni látszik mintsem egy aranyos kislány.
Persze egy kis rántott hagymakarikától megnyugodott.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Márti, egyszerre írtunk.
Remélem hamar elmúlik a rosszkedved, bár szerintem nyugodtan traktálhatsz vele minket, ha gondolod. :lol:

Jó pihenést Keszthelyen!


Tünde, Ti hogy vagytok??????????????????????????????

KépKép
tibicsoki75
 
 


Márti!

Sajnálom, hogy rossz kedved van :(.
Kívánom, hogy tudjál pihenni, az jó hatással szokott lenni a rosszkedvre.
Sejtem, hogy mi az oka, és küldök egy vudufényképet a "bajra". Ebből a rügyből egy szép virág lesz hamarosan, bár még nem látszik... (ha mégis más lenne, akkor megcsak egy szép kép)

Kép

ayse
 
 


Hogy teljes legyen a varázslás...

Először ez lesz belőle:

ayse
 
 


Hogy teljes legyen a varázslás...

Először ez lesz belőle:

Kép

Aztán ez:

Kép

ayse
 
 


Timi!
Le kellett venni a fülbevalót???? :shock: :shock: :shock: :shock:
Ha bennt van nem ismerik meg????

Ahhoz képest, hogy Arábiában a nőknek nem kell a csadort!!!

ayse
 
 


Ayse!
Maradjunk annyiban, hogy "is, de inkább most nem amiatt, sőt", és hogy egyszerűen szép képek. És tényleg. :) (hát ha ebből kihámozol valamit gratula :lol: )

Timi!
Köszi, de erről nem szeretnék.
Tényeg egyszerre írtunk. Bendegúzról két hónaposan készült útlevélkép, az lényegesen egyszerűbb volt, nem igazán mocorgott még, csak bámult bele a kamerába, de nagyon cuki kép lett. Ezt a fülbevalót én sem értem, miért kellett kivenni.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Felébredt Fanni, úgyhogy csak gyorsan:

Fülbevaló nélküli kép, rezzenéstelen arc :shock: és látszódjon mindkét fül............. ez a követelmény, hogy miért azt nem tudom.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Márti!

Ebből sokféle lényeget is ki lehet olvasni, de leginkább azt, hogy a női lélek megfejthetetlen :lol: :wink: .

Nekem viszont megfájdult a fejem :(.

ayse
 
 


Timi!
Ezt még mindig nem értem. Akkor a hosszú hajúaknak hátra kell fésülni a hajukat, hogy látszódjon a fülük??? Egy kicsit túlbuzgó lehetettea fotós, vagy a bm, vagy nem tom ki...

ayse
 
 


Sziasztok!

Timi!
Viccesek ezek az előírások! Kicsit értelmetlennek tűnik. Főleg a fülbevaló.
Milyen volt a torna?

Ayse!
Nagyon szép képek! Te csináltad?
Öltözködésből, ill. pelenkázásból Ágoston rossz érdemjegyet szerezne. Vele könnyű dolgom van, elég együttműködő.
Lilinek jobbulást!

Márti!
Mindjárt itt a tavasz! Biztos jobb kedvet hoz!
Bendegúz csuda ügyes ezzel a nagy szókinccsel. Ágostonnak a papa, mama, baba megy már. És még a torta r nélkül, pedig nem igazán szoktunk tortázni.

Bendegúz elalvásáról ismét eszembe jutott, hogy már többször is meg akartam kérdezni, hogy kinél hogy szoktak elaludni a gyerekek?
Ágoston szerintem nagyon lassan alszik el. Kb. fél óra kell neki. Gondolom ez idővel csökkenni fog. Cak berakom az ágyba, dumál a babájának és a kutyusának, osztogatja nekik a puszikat, forgolódik, vándorol az ágy egyik végéből a másikba, aztán egyszercsak kifárad és elalszik. Idáig egy fotelban kuporogva, úgy csinálva mintha aludnék nekem is bent kellett lennem. Kb. 2-3 hete látom rajta hogy nem nagyon érdekli, hogy bent vagyok e. Ezért ki szoktam jönni. Általában el is alszik egyedül. Néha sír (inkább este), olyankor bemegyek hozzá és megvárom míg elalszik. Hogy el ne aludjak én is a takaró alatt elmlámpával olvasok.

Márti!
Jó utazást!

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Ayse!
Te szegény. Remélem a hétvégi farsangi bulira elmúlik a fejfájásod. Sőt remélem már azóta el is múlt! :wink: :) Fotózzatok ám!! Andrist végül minek öltöztetitek be?

Réka!
Köszi!
Most lépek is, még pakolnom kell.

Jó hétvégét Nektek is!

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Most megnéztem, a mi vízumfotóinkat.Hát a férjem fülbevalósan néz ki a fejéből :shock: -akkor még hordott az egyik fülében, szép volt nagyon................, én ugyan anélkül, de csak az egyik fülem látszik ki.Igaz, ezek 6 éve készültek.


Réka, nálunk szerencsés az elalvás, mert mire sor kerül erre, Fanni olyan szinten fáradt, hogy befordul és elalszik.(8-9 óra között)Van egy zenélő báránya, azt felhúzom neki, és nagyjából ennyi, mire lejár elalszik.Plusz 3 cinike, de legalább 2 kell az elalváshoz. :lol:
De tudod, hogy nálunk úgy van a szobája, hogy csak egy boltív választja el a mi helyünktől, úgyhogy a tévé zaja beszűrődik, meg a fények is.
Majd ha gond lesz az elalvással akkor külön költöztetjük.

Nálatok üvöltenek a hajmosásnál?Mert Fanni igencsak rosszul viseli.A hajszárítót viszont imádja.

Megyek korcsolyázókat nézni..........jó éjt mindenkinek!

KépKép
tibicsoki75
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?