Új privát üzeneted érkezett!

Jaj, Eszter, annyira boldog voltam, hogy tudtunk egy kicsit beszélni, és nehogy már szégyelld magad amiatt, hogy szinte csak rólad beszélgettünk. Hisz ez nem igaz! Azzal kezdted a beszélgetést, hogy ne izguljak a pé-em miatt... igaz???!!!

Lányok, én estig valószínűleg eldugulok, ugyanis költözködöm egyik szobából a másikba, és szétszedik a gépem is... :(sajnos új helyem lesz, nem leszek a férjemmel egy szobában. :(

Ildikó, nem is tudtam, hogy a VIP alatt lehet ilyet is csinálni! De ügyi vagy! Én sosem használtam ki a lehetőségeket!

Amúgy ha hazamegyek, csinálok egy újabb LH tesztet! De lehet, hogy még most, úgyis kiszaladok ebédelni.

Ha máskor nem, este mindenképpen jövök lányok!!!

KépKép
titi_27
 
 


Sziasztok!

Éva! A fiúk nem szeretik a sütit?
Mi gyerekkorunkban végig sültkrumplin éltünk (reggeli, edéd, vacsi, főleg ha a nagyinál voltunk), mikor anyukám mondta, h kellene vami zöldséget is enni, egyből szajkóztuk h a krumpli is zöldség.

Titi! Szorítok, h délután semmi ne jöjjön közbe… A párod mikor jár dolgozni, hogy hajnali négykor fekszik?
Szerintem az egyáltalán nem baj, h nem lesztek egy irodában a férjeddel. NEm sok a nap 24 órájában együtt lenni?
Jövő héttől mi is egy cégnél dolgozunk, de külön telephelyen, márciustól viszont költözés lesz, úgyhogy egy épületbe kerülünk. Mi direkt úgy szerettük volna, h ne egy folyosón legyünk. Egy emelet el fog minket választani.

Virág! Elhiszem, h megijedtek a kisfiadtól, teljesen élethűre sikeredett.

Eszter! Örülök, h hallunk rólad, nagyon kíváncsivá tettél, hogy miért gondolod, hogy ugynígy járhatnál. A dokid szerint a vírusus megbetegedésed volt a hibás, nem?

Tegnap tök kellemes csalódás ért, amikor mentem uh-ra. Akartam fizetni vizitdíjat és közölték ha a kismamáknak nem kell. Azt eddig is tudtam, h szüléskor nem kell kifizetni a napidíjat, ha a saját kórházadba mégy, de ezt nem.
A doki ne veszi fel a telefonját, de folyamatosan próbálkozom. Megpróbálok addig nem nagyon aggódni, mert mindenütt a 3 mm-nél magasabbat írják rossznak, remélem nincs semmi gáz.
A megfázásom mintha kezdene javulni egy picit, már csak az orrom folyik, meg köhögök, az a nyűgös – nekem mindenem fáj hangulatom szerencsére elmúlt. Már azért is tuti javulok, mert éreztem elég energiát a főzéshez, ami azt jelenti, h kezdek szerencsére éhes is lenni, mert az elmúlt napokban csak teán és 2-3 banánon élt a pici babám.

Puszi
verzsike
 
 


Sziasztok lányok!

Nagyon szépek a gyerekek,kicsik és egészen aprók egyaránt!

tegnap voltam terheléses cukron ma meg is lett az eredmény,szerencsére minden nagyon jó lett.Sőt!Elmondhatom,hogy még nem volt ilyen klassz a vérvételem eredménye!Ezt szerintem a vitaminnak köszönhetem,Gravidát szedek.Egy hátránya van,állandóan éhes vagyok tőle,ami meg is látszik a súlyomon :oops: de muszáj szednem valamit,hiszen terhes voltam,szültem,szoptattam,megin terhes lettem... :D

Nagyon várom a jövőheti uh-t,hogy kiderüljön a pocaklakó neme!Én,bevallom őszintén inkább kislányra vágyom,apa pedig,érthető módon,fiúra.De mivel apán áll minden,örülnie kell a lánynak is! :D

Mona
monaszisza
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

De jó sokat írtatok!
Gyűjtöm ki a finom recepteket! Azt hiszem mi is sütizünk holnap!
Sajnos a lányaim egyáltalán nem eszik meg a sütit, úgyhogy a szülinapi tortájuknál is csak az a lényeg, hogy szép legyen, mert soha nem fogy el.
A kisfiam mindent megeszik, ami édes, de nála meg óvatos vagyok, mert egyébként is válogatós. Ha édességet lát nem is eszik mást.
A férjemnek pedig apósom vette el a kedvét a sütiktől. Sajnos egy kicsit megalomániás az öreg. Ő egyszerre 10 tepsi sütit süt és legalább ötszörös mennyiségű tölteléket, főleg cukrot használ.

Titi!
Tényleg, nem is tudtam, hogy egy szobában dolgoztok! Persze, ha az ember elmerül a munkájában... A férjem például, ha itthon dolgozik, egyszerűen észre sem veszi, hogy itthon vagyunk-e vagy sem. Pedig a kisfiam állandóan beszalad hozzá.

Eszter!
Annyira jó hallani rólad! Nagyon jó, hogy írsz magadról és gondolkodsz a jövőn! Ez egy fontos lépés, hogy már nem elutasítod a lehetőségét is a következő babának!
Hagyj időt magadnak és úgy vágj bele, hogy biztos vagy abban, hogy minden a legoptimálisabb.
Írj csak mindig és nem baj, ha csak magadról, hiszen Te vagy most az, akinek a legnagyobb a problémája.

Erzsike!
Biztos bosszantó, hogy nem tudsz beszélni az orvosoddal. Hidd el, csak annyi történt, hogy néhány nappal később végezték a vizsgálatot. Ilyenkor borzasztó gyors a fejlődés, hát persze, hogy a felső határt közelíti.
Annak viszont nagyon örülök, hogy gyógyulsz! Ne aggódj, a baba elvesz mindent, amire szüksége van!

Virág!
Annyira vagány a kisfiad!!!!
Örülök a képeknek, mert legalább meg tudom mutatni a férjemnek!

Ildikó!
Én már kaptam egyszer ajándékba VIP napot a fertitől, csak nem tudtam, hogy ilyeneket tud csinálni.
Remélem eszükbe jutok még egyszer!

Koda!
Magadról meg nem is írsz soha!!!
Hogy van a kis pocaklakó?!

Éva

Kép
balimama
 
 


Sziasztok!

Mona! A cukorvizsgálat a 26. hét körül van, vagy rosszul tudom? Hogyhogy még nem mutatta meg eddig h kislány -e vagy fiú?

Végere tudtam beszélni a dokival, azt mondta menjünk el genetikai uh-ra a Szabolcs utcai kórházba kedden délelőtt, ott majd minden kiderül.

Puszi
verzsike
 
 


Erzsike!

Tudod, ez a biztos, ami biztos! Nagyon jók a Szabolcs utcában és bár elég lepukkant a hely nagyon kedvesek is.
Nekem a második lányomnál a 39. héten még azt mondták, hogy nem biztos, hogy kislány, de biztos, hogy nem kisfiú :lol:
A sógornőmnek pedig szintén a 39. héten derült ki, hogy a kislánya bizony kisfiú!
Szóval az élet produkál furcsaságokat. A kisfiúk nagyon el tudják dugni a kukacukat. Mi a 18. héten Balázsból szinte csak a kukacát láttuk, mert sehogy máshogy nem akart fordulni!

Mona!
Bizony nálad nagyon fontos a vitamin, nem is annyira a baba miatt, mint inkábba saját egészséged miatt! Annyira irigyellek! Én is ilyen pici korkülönbséget szerettem volna!

Éva

Kép
balimama
 
 


sziasztok beköszönök megint gyorsan!amiért olyan aranyosan örültetek a képeknek hoztam még elöbb csináltuk!

verzsike hát nem hiába katona az apja igy nem nehéz élethüre:))ne aggodja doki miatt ha 3fölött gáz akkor nálad semmi gond!

Mostmár ez a kedvencem szavakat se találok hogy milyen gyönyörü Kép

mi
Kép

bocs hogy dicsekedem de nem tudok betelni vele:))

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 


Sziasztok!

Bocsi hogy ideirkálok..Szoktalak olvasni benneteket :oops: ...

Verszike:
Én a Szabolcsban szültem és végig oda jártam gondozásra.
Az ultrahangon tudom ajánlani Hajdu Krisztinát genetikában ö a legjobb.Mielöbbi gyogyulást neked!

Sziasztok :D

Tina73 (2006 ösziek)
Vendég
 


Sziasztok!

Gyors életjel adás, mert már a táblából is lemaradtam.
Sokat dolgozom, mert itt a farsangi szezon.
Azért anyu sok mindentől kikimél. Persze szombatonként a férjem is besegít.
Sajna nehezen viselem a terhességet. Sokat vagyok rosszul. Főleg reggel és este tőr rám ez a kegyetlen hányinger. De már csak néhány hét és túl leszek rajta. Remélem, nálam minden rendben a babával. 27-én kell visszamennem a dokihoz uh-ra. A véreredményeim jók, hála az égnek a vasam is tökéletes, 2 kg-ot fogytam. Amúgy más probléma nincs.

Eszter: Nagyon sajnálom, ami veled történt, kicsit röstellem is, hogy én meg itt "örvendezek", ráadásul kb egyidősek is lennénk. Kérlek, ne haragudj. Nagyon szorítok, hogy mihamarabb újra élvezhesd a terhesség örömeit.

Szóval röviden ennyi. Ne felejtsetek el, még ez a február ilyen nyűgös a farsang miatt, de igyekszem pótolni a hiányzásomat. Aki hiányolt nagyon kedves tőle, már nem emlékszem ki volt, mert több oldalt kellett visszaolvasnom.

Titi: Örülök, hogy jobban vagytok. Remélem, összejött ez a hónap.

Puszi mindekinek. De mennem kell indul a délutáni roham.

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Hú lányok annyit írtatok, hogy alig győztem olvasni.
Úgy látom sütési láz alakult ki. Én is kedvet kaptam hozzá, lehet nekiállok én is sütni.

Virág
Nincs semmi baj, hogy félreáttad a képeket, hiszen nem volt oda írva ki van rajta.
Nimród tényleg élethű katona volt. A többi is nagyon tetszik. Hihetetlen mennyit nőtt a régebbi képekhez képest.
Nagyon jól néztek ki együtt! Nyugodtan dicsekedj csak máskor is. :D

Anita
Kitartást a rosszullétekhez, tényleg nem tart már sokáig.
Most melyik dokihoz jársz ahhoz akinél a kisfiadat szülted, vagy váltottál?
Örülök, hogy megy a kölcsönző és ad elég munkát. Csak így tovább.

Titi
Hú nagyon izgalmasan alakül most az élet nálad. Szorítok , hogy ma összejöjjön a dolog.
Nem semmi a párod hajnal 4-ig fent lenni. Hogy bír felkelni reggel?
Jól nézel ki a képen, tetszik a hajad! :wink:

Verzsike
A Szabolcs utcán én is voltan Uh-on a rossz AFP miatt. Hajdú Krisztinához menj ha lehet válogatni ő nagyon alapos és kiválló szakember. Biztosan meg fog nyugtatni, hogy minden rendben.
Gyógyulj tovább! Az már jó jel, hogy éhes vagy.

Mona
Jaj szegénykém még mindig nem mutatta magát a kis trónörökös. Engen már megölne a kíváncsiság. Nekem mind a kettőnél már a 12 héten fíút láttak és úgy is lett.
Szedjed csak bátran a vitaminokat főleg neked van rá szükséged a baba úgy is elveszi tőled azt ami neki kell.

Elküldöm mielőtt elszáll...

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Balimama
A lányaid egyáltalán semmilyen édességet nem szeretnek, vagy csak a sütiket? Netán már most vigyáznak az alakjukra?
AZ én Dávidom is édesszájú, de ő inkább a csokikért van oda.
Egyébként nem is olyan roszz dolog, hogy a család nagy része nem szereti a süteményeket, legalább neked és a fiadnak több marad.
:lol:

Ma délelőtt útlevelet csináltattunk a kicsinek, mert a párom kitalálta, hogy a következő sielésre menjünk mindanyian. Én meg nagy hirtelen beleegyeztem. Dávid már tavaly síelt és nagyon ügyesen ment neki, mert ugye jó tanára volt személyemben. :roll:
Remélem Áronnal nem tokok ki nagyon ezzel a dologgal. Szerintetek lehet menni ilyen helyre egy lassan 5 hós gyerekkel? Azért voltam ilyen merész, mert mindig láttam a sípályák mellett babakocsit tolókat.
Ja és Dávid ma sem sírt az oviban ez már a 2. nap, hogy nincs semmi nyafi. Úgy örülök neki.

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Mindig kihagyok valakit! :oops:

Eszter
Nagyon várom, hogy leírd a gondolataidat. Remélhetőleg sokat fog lendíteni a lelkiállapotodon, hogy kibeszéled magadból.
Várunk gyere és mesélj!

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Sziasztok lányok!

Gyorsan bejelentkezem, aztán ledőlök egy kicsit, mert iszonyatosan álmos vagyok. És még vár rám ma tennivaló! :) Tudjátok... na meg mosás, vasalás, párom hétfőn indul, apukám vasárnap jön, holnap a holland barátnőm tölti nálunk az estét, úgyhogy kész leszek, már tudom. Igyekszem azért majd benézni közétek, de attól tartok, igen ritkán fogok tudni jönni a közeljövőben.

Lányok, annyira hülye vagyok, elpakoltam az összes látható piát, bedobozoltam őket, nehogy apukám igyon belőlük. A párom azt mondta, fölösleges, de a lelkem így nyugszik meg. Már nagyon várom, és rettenetesen kíváncsi vagyok, milyen lesz apuával 1 hétig. Kicsit félek is tőle, mert ha piál, akkor kibírhatatlan. Attól félek, hogy (úgy mint amikor legutóbb volt nálunk) kérni fog italt tőlem... én meg olyan nehezen mondok nemet. Na, majd meglátjuk, gondolatok rám lányok a jövő héten!!!

Verzsike, de jó, hogy tudtál beszélni a dokival. Már épp javasolni akartam, hogy írj sms-t, nekem arra mindig reagált, ha fontos volt. Felhívni egyszerűen képtelen voltam én is.
És mikor mész oda UH-ra???

Anita, juj, de szégyenlem magam, hogy nem tettelek át a táblába. A másikban maradtál, a próbálkozók között, azt meg nem tettem fel. Látod, látod, ez azért van, mert olyan ritkán jösz! :) Dádádádá!
És hogy megy az üzlet?
Azért tudod, nagyon irigyellek a rosszullétek miatt! És hogy 2kg mínusz???!!! :) én rögtön az elején olyan hízásnak indultam!
A rosszullétek pedig nem sokára nagy valószínűséggel úgyis elmúlnak!

Mona, ez lesz a 4D-s, ugye jól emlékszem? De kíváncsi vagyok a nemére!!! Hanyadik héten jársz most pontosan? Téged sem tettelek be a táblába! :(

Bufo, ez a síelés dolog nagyon tetszik! Hát, nem tudom, 5 hónapos picivel... Egy barátomék most voltak, de nekik 1 éves a picur. Mikor mennétek pontosan? Amúgy biztos vagyok benne, hogy semmi gond nem lesz belőle, csak kár, hogy nem fogja tudni még értékelni az utat. Viszont együtt lesz az egész család, az pedig nagyon szuper!!!

Éva, bizony! Tényleg, te nem tudod... mi annak idején a férjemmel kollegák voltunk, és a munkahelyen ismerkedtünk meg. (Egy 8 éves kapcsolatból léptem ki hála neki!) Ráadásul az anyósom a főnökünk, szóval baromi nehéz ám így a helyzet. És a helyzet úgy adta, hogy egy szobában ültünk, csak most átszervezés miatt az ugyanolyan munkakörű emberek kerülnek egy szobába, és így "ki lettem túrva". Pedig nagyon-nagyon szerettem.

Én annyira élveztem ezt a 24 órás együttlétet! Pedig már lassan 4 éve így vagyunk. Annyira jó látni őt mindig. Annyira imádom!!!

Na, megyek, tényleg ledőlök egy icipicit.

KépKép
titi_27
 
 


Sziasztok!

Titi!

Nagyon klassz lehet egy helyen dolgozni a férjeddel!Az én párom Pesten dolgozik,ami azt jelenti,hogy reggel 7 körül megy el,és este 8 körül ér haza.Alig tudunk egymással néhány szót váltani hétközben. :(
Az az álmom,hogy Gyöngyösön kap munkát...De fizikus végzettséggel nem megy könnyen,bár most sem a szakmájában dolgozik.

A táblába való adatokat leírom,légyszíves tegyél be engem is!
Igaz én két helyen is szerepelhetek! :D

Már megszültek:2.gyermek
Emma Hanka,2006.05.23,4400g,56cm,Bugát Pál Kórház Gyöngyös

Kismamák.3.gyermek
25+3,2007.05.29,név még nincs,kórház ua.

Azt hiszem mindent leírtam.

köszi,hogy beteszel!

Mona
monaszisza
 
 


Sziasztok Lányok!

Milyen szép, napsütéses szombatunk van!
Ilyenkor mindig csendes a topik és ez így van jól!
Nálunk is ebéd utáni pihi van, ezért ülök itt és nézegetem a fényképeket.
Mindenkinek szép hétvégét kívánok!

Éva

Kép
balimama
 
 


Sziasztok lányok!

Bizony, tényleg szép időnk van!

Én ma is jó sokáig aludtam, most jöttem haza a vásárlásból, és jövök is most már gyorsan megosztani veletek a velem történteket.

Lányok, mára felment a hőm!!! Szóval tényleg meg volt a pé! Vajon jókor voltunk-e együtt?! Valamiért úgy érzem, lemaradtunk róla, mert az LH teszt az előző napot jelezte, talán akkor kellett volna. De úgy tudom, az is előre jelzi a pé-t, és amikor kimutatja az LH csúcsot, onnantól számítva a következő 1-2 nap a legesélyesebb, mert ő a pé közeledtét jelzi.

Jól gondolom azt, hogy az LH csúcs a pé előtt van? Vagyis amikor az LH teszt pozitívat jelez, akkor még nem volt pé?

Szóval, így állok most.

Ja, és amit megmosolyogtam... Ildikó, Éva... a napokban beszéltünk a VIP napokról, hogy milyen jó, Ildikó tudott ilyen egymásra tett görbéket csinálni... bibibi, mára én is kaptam VIP napokat!!! :) Ugye, hogy nincsenek véletlenek? :)

Csak azt nem tudom, hogy tudom egymásra tenni őket. Ildikó, segítenél?

Kép

További szép hétvégét kívánok én is mindenkinek. Délután jön a holland barátnőm, úgyhogy szerintem már nem fogok jönni... tudjátok, holnap pedig apukám, de szerintem holnap délután mindenképp jövök.

KépKép
titi_27
 
 


Ja, lányok, kérdeztétek... a párom hajnal 4-ig játszott aznap... amikor szerintem lemaradtunk a pé-ről. :(

Fel bír kelni reggel, 8-kor keltem általában, mivel 1/2 9-re járunk, de itt dolgozunk az utcánkban, és 20 perc alatt összekapja magát.

KépKép
titi_27
 
 


Titi!

Szerintem nem maradtatok le semmiről! 15-re, vagy 16-ra húzza majd a ferti a pé-ed!

Éva

Kép
balimama
 
 


Aha, 15-re húzza be, hogyha marad ilyen magas a hőm, kipróbálgattam. Csak kérdés, hogyha 14-én volt pé-em... na de már nem filózom! Annyira hülye vagyok! Hisz így beszéltük, 2 naponta! Hisz a sperma odabent életképes addig, amíg a következő adag megérkezik. Ha közben ért meg a petesejt, akkor is meg van rá az esély, hogy elkapják őt. Innentől pedig nem tehetek semmit!

KépKép
titi_27
 
 


Titi

Ne agyalj mikor kellet volna együtt lenni. Jól időzítettetek 2 naponta elvileg elég. Bármelyik nap is volt a pé a kiskatonák életképesek addig. Úgyhogy nyugi. Ha még biztosabbra akarsz menni kapd el a párod ma is, ha sikerül.

Így utólag nem csodálkozom, hogy Áron fiú lett. Amikor szerintem összejött akkor mi délelőtt voltunk együtt és du már rendesen éreztem a feszítő érzést a petefészkemben. És ugye a fiú harcosok gyorsabbak. Ha innen nézem akkor neked megint nagyobb esélyed van kislányra. Bízd az égiekre és várakozz türelemmel. :D

Balimama
Nálunk már beborult az ég. :cry:
Délelőtt még szépen sütött a nap, így sajnálom, hogy akkor nem sikerült lemenni sétállni.

Holnap én sem hiszem, hogy tudok jönni napközben, mert délelőtt elmegyünk a Dunakanyarba kirándulni egy kicsit, délután meg szülinapi buliba megyünk a Dávid kis barátjához.

További szép hétvégét mindenkinek!

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Sziasztok!

Köszi szépen a tippeket, megpróbálom megkeresni a Hajdú Krisztinát, bár nem tudom ilyen helyen lehet-e választani, azt írják a neten, h két gép van. Mindenesetre próbálkozni fogok.

Zsuzsa ! Nagyon bátrak vagytok, de biztosan nagyon jó lesz a síelés. A párod be fogja vállalni egy picit a gyerekeket, hogy te is síelhess, vagy csak szemlélődni fogsz?

Titi! Az nem baj, ha nehezen mondasz nemet, az a lényeg, hogy valahogyan kijöjjön belőled az a nem. Én annyira ellene vagyok az alkoholnak, hogy bármikor bárkinek tudom mondani, h nem, csak sajna néha bunkónak hisznek miatta… De ha apukád az elmúlt héten kibírta nélküle, szerintem összeszedte magát annyira, hogy tekintettel lesz rád.
A pé miatt meg ne aggódj annyit, mint tegnap olvashattad a szerdai kiskatonák egy része még bőven virgonckodott, amikor a péntekiek megérkeztek, úgyhogy az se gáz, ha csütörtökön volt… Azért ha lezs rá lehetőségetek, még ma próbálkozzatok egyet.

További szép napot nektek!
verzsike
 
 


Sziasztok!

Titi!

Szerintem tökéletes az időzítés.Inkább annak örüljünk,hogy tuti megvolt a pé és nem akkor lenne,amire a párod már elutazik.Szerintem is tökéletse a kétnaponta együttlét.Nagyon drukkolok neked,de hát tudod te. :D

Éva!

Mi ma biciklizést terveztünk,mert a kisfiam kapott névnapjára egy szuper cangát,de olyan hideg van,hogy inkább itthon maradtunk.Tényleg,még jó régen írtad,hogy sütöd a sajtos pogimat,aztán nem írtál róla,hogy sikerült,ízlett-e a családnak.Most sütöttél? Én végül eltakarítottam az aidőt.

Zsuzsa!

De jó lesz nektek,hogy mentek kirándulni.Tiszta irígy vagyok. :D

Erzsike!

Kedden mentek,ugye? Tudom,hogy te olyan türelmes tipus vagy szerencsére,nem olyan izgulós mint én,de azért biztosan szeretnél már túllenni rajta.Én nagyon drukkolok és bízom benne,hogy minden a legnagyobb rendben van a fiatalemberrel. :wink:

Ágikám!

Hogy van a fogad? Jelentkezz kérlek,nagyon sokat gondolok rád!

Ancsi!

Olyan régen nem jöttél.Ugye minden ok.

Rimar!

Neked is úgy örültem,hogy újra írsz,aztán megint eltünsz nekem? Gyere!

Magamról!

Egyre jobban agyalok az okokon és a miérteken,meg elkezdtem utánaolvasni,mi okozhat ilyet, a természetes szelekción kívül,és hát nagyon aggaszt a sárgatestelégtelenség.Azt írják,hogy a 6. és a 10. hét közt veszi át a lepény a progitermelést és akinél alacsony,annál ezidőtájt magzatelhalás előfordul.Na már most nekem mindíg rövidek a luteáris fázisaim,a és barnázva kezdem a mensit,ami alacsonyprogira utal,de mivel 3. hónapban baba lett így eszembe se jutott,hogy ezzel törődjek.Na most annál inkább.Mit szóltok? És még hány elméletem lesz arra,mi is okozta a tragédiát?

Momo!

Te írtad,hogy kérjek a dokitól hormontartalmú kúpot,mert te is kptál.Bárcsak így tettem volna.De állítólag vizeletből,vagy vérből simán megállapítható,hogy jó-e a hormonszint és meg tudják támogatni a terhességet.nekem miért nem nézte senki,hiszen volt 1 hét az első barnázás és a magzatelhalás között.Talán csak ennyi kellett volna és még mindíg verne a kis szíve.Ezt az időt azzal fogom tölteni,hogy mindent kivizsgáltatok,amit lehet,mert ami kizárható,az megnyugtata,ha meg bajt találnak, és nem kezeltetem ,akkor felelőtlenül mennék egy újabb terhességbe.

Ezért írtam Erzsike,hogy esetleg megismétlődhetne a baj. :roll: Nyugodtan állítsatok le,ha hülye vagyok,mert én nem látom magam kivülről.,de most azt érzem,még csak meg sem próbáltak a dokik segíteni,hanem végignézték,ahogy végbemegy egy tragédia. :roll:

Eszter

Kép

Kép
anubias
 
 


Eszter!

A sárgatest elégtelenség hormonrofillal nagyon egyszerűen kimutatható! Nem szabad annyiban hagynod! Mielőtt próbálkoztok vizsgáltasd ki magad és ne szégyellj másik orvost keresni, ha a jelenlegi nem akarja!
Most természetes, hogy keresed az okokat! nagyon örülök, hogy beszélsz róla és nem utasítod el az újabb terhesség ötletét. Most van fél éved arra, hogy megtudd miért és mit tudsz tenni, hogy többé ne fordulhasson elő.
Hogy ízlett-e a pogácsa???
Holnap is azt sütök!!!
Ma kipróbáltuk a "macskakakit", nekem egy kicsit nehezen szilárdult meg, de végül betettem a hűtőbe és így is nagyon finom. (ha még van belőle)

Éva

Kép
balimama
 
 


Éva!

Feltétlen így fogok tenni.Most írtam egy mailt a dokimank,és kikértem a véleményét.Ha nem úgy áll hozzá,akkor rögtön megyek máshoz.De hátha.Örülök,hogy bejött a pogi.Én végül nem csináltam macskakit,de holnap lehet.Miből mennyit tettél bele? Leírnád,mert így nem merek nekiállni.

Köszi

Eszter

Kép

Kép
anubias
 
 


Eszter!
Elolvastam a beszámolódat, nagyon megrázott.Szörnyű lehetett, de hidd el, nincsenek véletlenek.Valamiért így kellett történnie.Az döbbenetes ahogy a Bajcsyban bántak veled.
Az örökbefogadáson én is gondolkodtam már.Tulajdonképpen már évek óta foglalkoztat a dolog, mindig úgy képzeltem el, hogy lesz saját gyerekem is és fogadott is.Olyan sok szerencsétlen kisgyerek van, hogy legalább egynek szeretnék segíteni.
Azért ne foglalkozz túl sokat ezzel a dologgal.Sajnos előfordulnak ilyen esetek és nincs semmi garancia , hogy a következő terhességed is így végződik.Mondjuk megértem, hogy szeretnél kizárni minden eshetőséget.

Balimama
kisfiad rendbejött?Vagy már írtad?bocsi ha igen.És a lányod?Neki mi volt a baja?
A vérvétel eredménye mikor lesz meg?
A költői kérdésed nagyon tetszett? :) a spermafutammal kapcsolatban.

Oné
az én hajam is hullik mióta megszültem.Már gondolkodtam, hogy normális-e?De lehet hogy csak túlzottnak tűnik, mert nekem hosszú hajam van és soknak tűnik.

Kicsijuci!
jól teltek a napok a szüleidnél?Attól eltekintve, hogy beteg vagy, vagy már jobban vagy?

Verzsike!
Gratulálok a kisfiúhoz! :D :D :D Az érékeid miatt ne aggódj, teljesen jók.

Titi!
majd utánanézek neked hogy mi az elérhetősége a boltnak, ahol a futópadot vettük.Én eddig is futottam, de most ugye gyerek mellett nem tudok elmenni, nagyon jó hogy tudok itthon is mozogni.Én nem szeretem a különféle tornákat, úgyhogy emellett döntöttünk.Különben is a futás, séta az egyik legjobb mozgásforma, az úszás mellett.
Remélem apukád kicsit összeszedi magát amíg nálatok lesz és nem fog kérni italt.

Szegény Ági!
remélem rendbejöna foga!

rimar
rimar
 
 


Gyöngyi!
Le a kalappal!Gyönyörűek a lányok! :D Igazán büszke lehetsz rájuk.És te is jól nézel ki :D
Egyébként én is mindent eszek az elejétől fogva és még nem volt semmi gond.A kisfiam mindent bír.

Kriszti!
Köszi a recepteket, nekem is megtetszettek, ki fogom próbálni.

Virág!
Hát igazi militari-gyerkőc Nimród!Szuper jól nézett ki :D Olyan vagány mint az anyukája!És ne aggódj, hogy áradozol a fiadról, ez teljesen jól van így!Jó olvasni is hogy ilyen büszke vagy rá!Nyugodtan árassz el minket fotókkal!

Mona!
Miért aggódsz a súlyod miatt?Mennyit híztál?
Rossz lehet, hogy ilyet keveset találkozol a férjeddel, én nem is tudom, hogy bírnám?Fizikus?És most milyen területen dolgozik, ha nem a szakmájában?

Anita!
Sajnálom, hogy rosszulléteid vannak, de nyugi, ez nemsokára elmúlik.A munkával vigyázz azért, ha tudsz pihenj.Persze gondolom, most nem az az idő van, farsang meg ilyenek.

Bufo!
Szerintem nyugodtan viheted a kicsit síelni, főleg, ha megszokta hogy hurcolják.Én is vinném, csak ugye én nem járok síelni :)
Ügyes vagy hogy te tudsz, én nagyon béna vagyok az ilyen csúszkálós dolgokhoz.

Valaki kérdezte, hogy hogy állunk az autóvásárlással?Már konzultáltunk az autószerelőnkkel, és azt mondta, hogy mivel a jelenlegi kocsink jó állapotban van, ne adjuk el, hanem inkább az legyen az enyém, és a férjemnek vegyünk egy újat.Gondolkodunk.

rimar
rimar
 
 


Ja!
Még azt akartam kérdezni, hogy volt valakinek szülés után pajzsmirigy problémája?Egy pár hete érzem a torkomban, mintha meg lenne dagadva egy kicsit.

rimar
rimar
 
 


Kép egy kis nosztalgia, még a kórházban készült a doktor bácsival
rimar
 
 


Kép és egy pár kép a napokból Kép Kép
rimar
 
 


Rimar!

Jajj de örülök,hogy jelentkeztél.És ezek a képek... :D Olyan gyönyörű a nagy fiad.Menj el dokival a pajzsmirígy miatt,az okozhatja a hangulati ingadozásokat is.Nézesd meg mielőbb.Tapasztalatom viszont sajnos nincs e téren.Most megyek,mert a párom is akar netezni.

Puszi

Eszter

Kép

Kép
anubias
 
 


Rimar!
A pajzsmiriggyel kapcsolatos probléma nagyon gyakori szülés után.
Szinte minden esetben visszafejlődik, de orvosi kezelést igényel!
Valóban okozhatja a rossz hangulatodat.
Egyébként nem biztos, hogy a pajzsmirigyed beteg. A depresszióra, pánikbetegségre nagyon jellemző tünet a gombócérzés a torokban.
Mindkettő feltétlenül kezelést igényel.

Gyönyörű a babád!!!!
Én is szeretnék már!!!!

Éva

Kép
balimama
 
 


Éva!

Írd le,miből mennyit tettél a macskakiba! Légyszi! :oops: :wink:

Eszter

Kép

Kép
anubias
 
 


Eszter!
Én teljesen találomra csináltam, az volt a kapaszkodó, hogy Virág írta a cukorszirupot.
Kicsit kóstolgattam és tettem bele még egy tábla étcsokit.
Szerintem az a lényeg, hogy elég sűrűre főzd.

Éva

Kép
balimama
 
 


Jajj,hát ezért nem megy ez nekem,de majd megpróbálom és beszámolok az eredményről.Akkor mit raktál bele,tojást,meg csokit,meg cukrot? és a végén a kekszet?Bocs,hogy ilyen kőfejű vagyok.

Kép

Kép
anubias
 
 


Tejet is raktam bele és egy kis kakaóport! Szerintem nem fogod tudni elrontani, legfeljebb egy kicsit tovább kell főzni, hogy elég sűrű legyen!

Éva

Kép
balimama
 
 


Köszönöm lányok, hogy reagáltatok a pajzsmirigyemre :D !
Ha nem múlik, akkor elmegyek dokihoz.Egyébként a hangulati hullámvölgyeim már elmúltak szerencsére, de a pajzsmirigyemet időnként jobban érzem.A hugomnak is volt vele baja szülés után, ugyanígy amikor a kisfia 3 hónapos lett.

Kis Bazsókám visszaaludt még reggel, pedig tegnap este 6-kor letettük, éjfélig aludt utána felkelt enni és reggel 7-ig húzta.Nem szokott ilyen sokat aludni.Most apuka is alszik, mert éjjel ő kelt fel hozzá :)

Legyen szép napotok!

rimar
rimar
 
 


ez az óra nem is jó!nem is 10-kor írtam, hanem 8:57-kor :evil:

rimar
rimar
 
 


Jó reggelt!

Rimar!

Ez az óra valóban 1 órát csal,amikor óravisszaállítás volt,akkor nem állították.HA a tesódnak is volt hasonló gondja,akkor egy okkal több,hogy megnézesd.Annak örülök,hogy a lelked megnyugodott.Van ez így,még ilyen komoly hormonváltozások nélkül is,nem hogy egy szülés után.

Magamról!

Nekem szinte óránként változnak az érzéseim,szinte szédülök bele,mert nem tudom követni.Apa sajnos nem annyira lelkes az örökbefogadással,mint én,de azt mondja,mivel szeret neki az jó,ami nekem.De ez ennél sokkal komolyabb döntés és én tudom,hogy ő egy saját gyereket szeretne.Neveli Bálintkámat,mintha sajátja volna és tökéletes köztük a kapcsolat,de megértem,hogy ő is szeretné,ha valaki örökölné az arcvonásait...Megértem.Abban maradtunk,hogy ha a sors úgy akarná,hogy mégsem lehet saját,akkor ő is átértékelné magában az örökbefogadást.De előbb még dolgunk van,le kell futnom pár kört,hormonvizsgálat...Jó volna,ha hamar rendeződne a ciklusom,hogy láthassuk,mi is zajlik odabent.Ma épp olyan türelmetlen vagyok,hogy szeretnék most azonnal próbálkozni és terhes lenni,mert nem hiszem el,hogy "tegnap" végre már aktuális volt a babaosztály nézegetése a bevásárlóközpontban.Szinte el sem hittem,hogy végre én is ott nézelődhetek,annyira vártam,ma meg már megint nem aktuális ez nekem. :cry: Néha meg úgy félek,hogy soha többé nem akarok már terhes lenni,mi van ha megismétlődik.Olyan nehéz.És nam telik az idő sem,csak toporog egyhelyben ahelytt,hogy rohanna és enyhítené ezt a nagy ürességet,ami ott belül van.Úgy érzem,a méhem egy kis bölcső.Szépen feldíszítve,kibélelve várta a kisbabát ,annyira nagyon és épp,hogy beletették,már el is vették tőlem,pedig úgy akartam.Jobb lett volna,ha nem sikerül teherbeesni.Ne haragudjatok,hogy ennyire negatív vagyok megint,de a másik topicból Little épp tegnap tudta meg,hogy ő sem szül és én nem értem miért van ez így.Olvasgatva a statisztikákat ez nem ér,mert itt több a sikertelen sztori,mint a boldog vég.A másik topicban visszalapoztam pár héttel és végigmondtam apának,kivel mi történt,mióta próbálkozik egy kis élet kihordásával és mi történik. :roll:

Jajj,a gyerek most ment közérte,mert nincs itthon még keksz se,így meg nehezen lessz süti.Remélem kap ,és sikerül is.Majd megírom a végeredményt.A törpehörik megint szaporodtak.4 kis rózsaszín béka. :lol: Bezzeg neki nincs progihiánya. :roll: Csak én vagyok ilyen selejtes.Ha egyáltalán az vagyok.Lehet,hogy nem? :? :D Ma főzök,aztán délután Mekibe megyünk Bálintkám egyik karatetársáékkal.De majd jövök azért.

Szép napot mindenkinek,és küldjetek egy kis napsütést.Köszi

Eszter

Eszter

Kép

Kép
anubias
 
 


Hali!
Csak gyors belejentkezes.

Eszter!

Hat igen,szerintem az a progeszteronos kup jo lett volna,dehat mar legkozelebb....amugy ki tudja,hogy miert dontott igy a Sors???Hamarosan osszejon,meglatod.Persze felviditani nem tudlak,es jogodban all,hogy szomoru,haragos legyel,eld meg ezeket az erzelmeket!!!

One!

Edi kepek.Nekem is rettenetesen hullik a hajam,le is vagattam rovidre.

Tobbiektol megint bocs,olvasni sincs idom.
Megy a pakolas,es egyedul Mishal mellett nagyon nehez.Ugy vettem eszre,hogy nalam az EGYEDUL szo lett a dominans,ha jellemezni kellene az eletem. :cry: Dehat ez van,ezt kell szeretni.Raadasul problemak vannak a lakassal,vagyis a tul. lapjaval...azert is rohangalok,jovo heten koltozes inshaallah,az epitkezes elkezdodott,bar meg csak az alapot astak ki.Mishalnak szoktam szegenynek neha mondani mikor o is nyuglodik(es jogosan most mer tnem tudok annyit foglalkozni vele),hogy legalabb levegot hagyj venni. :lol:
Imadom,ha lehet ilyet mondani,akkor en szerelmes vagyok a fiamba azt hiszem. :lol:

Titi!

Mi kint Kuwaitban ismerkedtunk meg a ferjemmel kozel 15 eve,en egy ettermet vezettem,o meg annak a cegnek a hitelet jott elbiralni akie az etterem is volt anno.ELoszor nem csiptem,utana meg dumaltunk...dumanltunk e slam ez lett belole.talan majd egyzser szemelyesen reszletesen ,jo?AMugy DRUKKOLOK!

Pindurkam bealudt,meg mindig keptelen bent elaludni,ahhoz ki kell vinni a babakocsiban.Remelem az uj helyet szeretni fogja,felek,hogy ott olyan nyugi es csend van hogy attol nem fog aludni. :lol:

Koda!

Rad is gondolok,nemsokara te kovetkezel!

Az ujaktol megint elnezest...tenyleg remelem hogy eljon az en idom amikor nem kell mindig rohannom mint az orult. :roll:

Babasok,nektek mar forog,vagyis fordul rendesen???Ertem ez alatt a hasrol oldalra fordulast,vagy hanyattrol jobbra,balra.Mishal hanyatt jobbra szeret fordulni,de azt se gyakran,foleg akkor csinalja amikor pucer,belekapaszkodik a kisfulebe es huzza magat.Hasrol mar egyparszor sikerult oldalra,sot veletlenul meg hanyatt is.Mikor kell egyaltalan fordulniuk::Tudom erre nincs etalon,anyukam le is szidott,hogy ne hasonlitgassam Mishalt masokhoz.

Ja,Virag!

Gyonyoru fiad van am!!!!Akkor te is szerelmes vagy a fiadba???NOrmalis erzes ez???

Agi!

Pocid mekkora??Jol vagy mar???A fogadat fajdalomcsillapito nelkul csinaltak?Vagyis a vagast??Borzalmas lehetett. :cry:

Juci!

Megvagy meg?????????????
Millio puszi mindenkinek!
momo35
 
 


Sziasztok lányok!

Már szinte elvonási tüneteim voltak, nem bírom tovább, muszáj jönnöm közétek!!!

Gyorsan magamról néhány szót...

A holland barátnőm már elment, apukám még nem indult el, úgyhogy most van egy kis szusszanás. Már kivasaltam, összepakoltam a drágaságom ruháit.

Lányok, tegnapra elkészült a függönyöm, amit a Dani nagymamája varrt nekünk. Próbálok majd csinálni fotót, szerintem nagyon szép lett. Este fel is tettük a barátnőmmel! :)

A hőm picit most megtréfált... nem tudom, mi a fene van, ma visszaesett...

Kép

Én is megpróbáltam megcsinálni a macskakakit. Virág, én is tettem bele tejet, ahogy Éva is tanácsolta... Te nem szoktál beletenni? A vajjal, cukorral, tojással, kakaóval annyira sűrű, muszáj felhigítani valamivel, nem?
Én is tettem bele étcsokit... kicsit szerintem keserű lett, lehet, hogy több cukrot kellett volna beletennem.
Lefotóztam... így kell ennek kinézni? Most betettem a kamrába, remélem, reggelre megdermed, mert a drágaságomnak akarok betenni az útra.

Virág, jó lesz ez így?

Óóóó, nem sikerül beszúrni a képet... nincs itthon kicsinyítő programom... :( azért még próbálkozom!

KépKép
titi_27
 
 


Kép

KépKép
titi_27
 
 


Sikerüüüüüüüüüült!!! :)

KépKép
titi_27
 
 


Na, és akkor végre tudok jönni a többi gondolatommal...

Bufo, voltatok kirándulni? Nagyon szép idő volt. Irigykedem a kiruccanásotok miatt. Mi olyan ritkán jutunk el csak kettesben, mindig csak a szülőkkel, rokonokkal, és az azért nem az igazi, nem olyan meghitt.

És hogy sikerült a szülinapozás???

Rimar, én kérdeztem a kocsit... vagyis én is... na, ez nagyon jól hangzik. Ha meg tudjátok tenni anyagilag, akkor mindenképp vágjatok bele. Én már el sem tudok képzelni, hogy fogom megoldan a mindennapjaimat autó nélkül. Csak sajátra meg nem telik. :(
Bibibi, én már láttam azt a képet a dokibácsival!!! :)
Olyan édibébi a nagyfiad!!! Mennyit nőtt, mióta voltam nálatok!

Momo, na, elkezdődött az építkezés? Tyűűű, de ügyes vagy, és mindezt így EGYEDÜL!!! Büszke lehet rád a férjed, a szüleid, és mi is!

Juci, de jó, hogy jelentkeztél!!! Várunk a beszámolóddal!!!

Eszter!!! Jól teszed, tényleg vizsgáltasd ki magad, hidd el, megnyugszol! Bár volna valami, amit mondhatnék, valami bíztató, de egyszerűen nem találom a szavakat. Kegyetlen az élet, és néha én sem találom az okokat, a miérteket, pedig mindenre van magyarázat, csak azt majd később fogod Te is megtalálni.
Mi van Little-lel???!!! Én nem olvastam róla!!!

Muszáj mennem, még mindig nem vagyok készen a holnapi napra. :(

KépKép
titi_27
 
 


Titi!
Remélem mindennel elkészülsz holnapra!
A függönyre kíváncsi vagyok.
Apukáddal biztosan jól fognak telni a napok, majd számolj be róla.
Bazsókám megfürcsizett, most pedig apukájával gitároznak.Nagyon leköti.Tulajdonképpen ez az egyetlen dolog amivel ilyen sokáig le lehet kötni, a második a könyv.Imádja nézegetni a szép képeket.Ennek nagyon örülök.
Ez a macskakaki....nomen est omen :D

Valaki ajánlotta a napokban a kókuszos kockát, ma azt csináltam.Olyan jólesett kicsit sütögetni.És ma megcsináltam életem első dobozát is.Jól ki tudja kapcsolni az embert.Persze addig a fiúk együtt elvoltak :D

Koda!
Mi újság veled?Kíváncsi vagyok.Hogy van a pocilakó?

Titi!
Csak azt akartam mondani, hogy ha erre jársz valamikor, nyugodtan ugorj be hozzánk!Már ha időd engedi, örülnék neki.Te vagy az élő kapcsolatom a fórummal :) ha már a találkákra soha nem jutok el.

Na megyek, jön az esti szopi.
Sziasztok
rimar
rimar
 
 


Kép még kicsi vagyok, de...
rimar
 
 


Sziasztok Lányok!

Csaj bejelentkezek, hogy nem tudtam jönni, mert Marci kitalálta, hogy tűzoltó akar lenni a farsangon....és Miskolcon nem tudtunk jelmezt venni neki és szerda reggelre kellene a jelmez.....és semmi más nem akar lenni. Úgyhogy 3 napja csak varrok és varrok.....ezért nem tudtam jönni.

Holnap talán befejezem és pótolom az elmaradást az írásban! :oops:

Puszi!!!!

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Sziasztok!

Titi!

De jó,hogy jöttél.Én is megcsináltam a macskakakit,csak nekem nem akar megszilárdulni,de kanállal megesszük és nagyon finom.De kinézetre olyan mint a tiéd.Én is kiváncsi vagyok a függönyre.

Juci!

De jó,hogy hazajöttél.Várom,hogy írj bővebben.

Rimar!

Tehetnél fel képet a dobozról,biztos jó lehet,én még sosem csináltam.Bár most megint barkácsolok majd,amíg babás voltam nem mertem,mert féltem,hogy ártok vele,ha beszívom a ragasztók,lakkok szagát.De már nem gond.Most pisztáciahéjakat gyüjtöttem és ebből szeretnék valamit kreálni. :roll:

Koda!

Kiváncsi vagyok,hogy sikerül a jelmez.Hogy egy anya mire nem képes... :D Majd tegyél fel képet.

Ági!

Egy szót sem írsz magadról,én meg halálra izgulom magam a fogad miatt.

Erzsike!

Már nem emlékszem,te igazoltan vagy távol? Ugye nem izgulsz nekem nagyon.Mindjárt itt a kedd és lehet majd fellélegezni.Biztosan mindent rendben találnak.

Momo!

Jó,hogy beugrottál,ha nem is tudtál sokat írni,legalább hallottam felőled.Már nagyon várom,hogy költözzetek és remélem hamarosan majd találkozni is tudunk.Ne légy magányos,hidd el mindennek megvan az oka az életben.Biztosan meghálálja majd az élet ezt a kicsit nehezebb időszakot.Biztos nagyot nőtt már a kisfiad.Nincs új kép.És a hajad is érdekelne,hogy milyen röviden.Mondjuk bizti könnyebben tudod kezelni.Néha én is vágyok egy rövid frizurára.

Puszi

Eszter

Kép

Kép
anubias
 
 


És itt egy kép rólam, most készült. Kereken a 37. hét vége a mai nappal:)


Kép

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Sziasztok!

Titi!

De jó,hogy jöttél.Én is megcsináltam a macskakakit,csak nekem nem akar megszilárdulni,de kanállal megesszük és nagyon finom.De kinézetre olyan mint a tiéd.Én is kiváncsi vagyok a függönyre.

Juci!

De jó,hogy hazajöttél.Várom,hogy írj bővebben.

Rimar!

Tehetnél fel képet a dobozról,biztos jó lehet,én még sosem csináltam.Bár most megint barkácsolok majd,amíg babás voltam nem mertem,mert féltem,hogy ártok vele,ha beszívom a ragasztók,lakkok szagát.De már nem gond.Most pisztáciahéjakat gyüjtöttem és ebből szeretnék valamit kreálni. :roll:

Koda!

Kiváncsi vagyok,hogy sikerül a jelmez.Hogy egy anya mire nem képes... :D Majd tegyél fel képet.

Ági!

Egy szót sem írsz magadról,én meg halálra izgulom magam a fogad miatt.

Erzsike!

Már nem emlékszem,te igazoltan vagy távol? Ugye nem izgulsz nekem nagyon.Mindjárt itt a kedd és lehet majd fellélegezni.Biztosan mindent rendben találnak.

Momo!

Jó,hogy beugrottál,ha nem is tudtál sokat írni,legalább hallottam felőled.Már nagyon várom,hogy költözzetek és remélem hamarosan majd találkozni is tudunk.Ne légy magányos,hidd el mindennek megvan az oka az életben.Biztosan meghálálja majd az élet ezt a kicsit nehezebb időszakot.Biztos nagyot nőtt már a kisfiad.Nincs új kép.És a hajad is érdekelne,hogy milyen röviden.Mondjuk bizti könnyebben tudod kezelni.Néha én is vágyok egy rövid frizurára.

Puszi

Eszter

Kép

Kép
anubias
 
 


sziasztok!látom macskakaki láz van és azt is senkinek nem sikerül!ezért elkértem a mennyiséget a ynutol! 2tojást,25dkg porcukrot,15dkgmargarint,5dkg kakaot összekevertek aztán lassu nagyon lassu tüzön forrásig kevergetve fözitek!belekevertek 25dkg darabos kekszet ás dionyi halmokat raktok zsirpapirra!másnapra dermed meg!

most mennem kell!sziasztok puszi!

koda nagyon szuperül nézel ki!ezt nem hagyhattam ki :D

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: