Új privát üzeneted érkezett!

Bendus és a szappanbuborékok Kép

Kép
Kép
nemes ani
 
 


Benduska már fogat is szokott mosni. Kép

Kép
Kép
nemes ani
 
 


Na, egy utolsó és most már leállítom magam.
Bendus és én ébredés után. Kép

Kép
Kép
nemes ani
 
 

 
 

:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2012.11.18 17:58-kor.
bibolya
 
 


Na végre sikerült visszaolvasnom.

Ani: nagyon szép a kisfiad. Tök jó ez a buborékos kép!

Márti drága: tudom, ez nem vigasztal, de én tudtam, hogy ma van Zsombinak a hófordulója, csak nem jutottam gépközelbe.
A Visegrádiba melyik játékból? Én nem emlékszem, hogy a nagykeren kívül van ott valami.
http://bebibolt.hu/index.php?main_page=index
ha erre gondolsz, szóljál, mert itt én olcsóbban tudok vásárolni!

Talival kapcsolatban én még nem tudok nyilatkozni. Minden a Ferkótól függ.

Azt hiszem a kiscsaj megint fogzik. Folyik a nyála ezerrel és marha piros a popója (nyugtassatok meg, hogy a fogától lehet)!

Körkérdés: ti hogy tudjátok levágni a manók körmét??
Én csak több részletben, mert nem akar egyhelyben maradni.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Ibolya:dehogynem mindent lehet!!!!! :wink: :lol:
Csak azért is esett rosszul(tudom, hogy túlérzékeny vagyok és hogy hülyeség) , de épp írta az Edith a 13-át, mert ha nem is látja valaki a vonalzót...meg persze én vagyok a csodabogár, hogy a dátumról tudom....mindegy nem vettem ám a lelkemre :wink:

Ani:nagyon kis huncut a fiad!!!! :wink:

Zsandi:bocsi...most akkor lebuktál, hogy mégsincs jó memóriád!!!Basszus :shock: :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Körömvágás Márti módra :wink: :ölembe veszem a dedet, apát vagy a Szonit jobb esetben mindkettőt magunk elé állítom és indul a bohóckodás, ilyenkor énekelnek , táncolnak , huncutkodnak neki én meg vágom a körmeit villámgyorsan!!!! :wink: Vagy amikor fáradt vagy kicsit be van lassulva akkor kezdek neki!

Zsuzsi:DE VÍGASZTAL!!!!! 8)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2012.11.18 17:59-kor.
bibolya
 
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2012.11.18 18:00-kor.
bibolya
 
 


Ibolya:nekem úgyis jó!!!!Nem szoktam megsértődni vagyis persze szoktam, de nem ilyeneken!!!!

Ani:a méregzsákról ahogy Ibolya fogalmazta én is tudnék mesélni...Zsombi is idegzsábát kap, ha valamit nem szabad vagy nem úgy történik, ma reggel le is fejelt, mert kihoztam a fürdőből és nagyon előrelendítette a fejét pont az arccsontomnak!!! :? De én azt csinálom, hogy lerakom a földre hagy tombolja ki magát...mondjuk én a Szonival már megedződtem! :?

Zsuzsi:szerintem is ez fogzás lehet, Zsombinak is akkor nagyon csúnya a popója mikor jön a foga!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2012.11.18 18:02-kor.
bibolya
 
 


Mártikám, ne haragudj!

Nagyon boldog hófordulót kívánunk kicsi Zsombinak!

Tök ciki, erre nincs mentségünk. Ma ráadásul délelőtt mindannyian itt voltunk, mégis elfelejtettük. Bíztasson az a tudat, hogy ennyire vagyunk agyilag zokni, és a többiekét is azért tudjuk, mert te reggel felköszöntöd.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbikám:spongyát rá!!!! :wink:

Ibolya:én is úgy elmennék fodrászhoz!!!!Nem akarok siránkozni, de most nincs rá keret :? ....mondtam a kiscsajnak azt mondja, jó levágathatod, de ne kopaszra!!!! :wink: :lol:
Tudom nem illik ilyet kérdezni, de hány éves vagy????? :lol:
És akkor érdfekel Zsombi születése képekben vagy senemsem????Vagy azért nem válaszoltál, mert nem????Vagy nem is kérdeztem???? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Persze ma jó későn keltünk ugyebár, de csak most tudtam lenyomni másodszor a kiscsibészt...úgyhogy nézzétek el, hogy ilyen zizi vagyok :lol:

Ani:és ha publikus akkor leírod, hogy hogyan lett tápos a Bendus????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Ma munkanap volt, meg emiatt bölcsinap, és még egy csomó mindent meg kell csinálnom...

Zsombinak nagyon boldog 11. hófordulót!!!

Este még igyekszem bekukkantani,
Évi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Márti ezt hogy érted?

én is röstellem hgoy elfelejtettem felköszönteni Zsombit, pedig azon a napon született, amikorra ki voltam írva Katával :shock: :shock: :shock: Ezer bocs.

Zsombinak boldog hófordulót!!!

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsu:nem feltételezem, hogy ez lenne a hobbid, hogy más gyerkők elkapjanak bármit, de azért jobb félni, ezért kérdeztem meg, bár jövő hétig még sok minden történhet, de fő a pozitív hozzáállás :wink: ....... :oops: :shock: remélem nincs harag :wink: !Ha nem jön közbe semmi, egyik manónál sem és akkor megyünk, mindegy hogy melyik nap, a Julcsiéknak is.
Köszi a köszöntéseket!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Kösz Márti, még jó hogy nem hagy el a humorérzékem :)

Azért mert engem nem (annyira) zavar, tudom hogy másokat igen :) És tényleg nagyon nagy szeretettel várok mindenkit :oops: :oops: :oops: Remélem sokan eljöttök :)

Majd azt is találjátok ki, hogy főzzek-e valamit, süssek-e :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsu:most nehogy már én legyek a ROSSZ , hogy megmertem kérdezni, hogy a Kata beteg-e még!!!!! :shock: :shock: :shock: Hogy ezt feldogozd nem hinném, hogy humorérzék kell!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Ne érts már félre mindent :) Dehogy vagy rossz :):):):) De én is megsértődhettem volna amiért feltételezted, hogy beteg és vendégeket hívok

:shock: :shock:

Erre írtam a humorérzéket :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2012.11.18 18:04-kor.
bibolya
 
 


[color=green] ZSOMBINAK NAGYON BOLDOG 11. HÓNAPFORDULÓT!!!!!!!!!!!! :) :) :) :) :) :) :)

Márti, bizony ég a pofám, hogy elnéztem ezt. Bezzeg a másik fórumon én vagyok ilyen szempontból az "agy"! És tudom, hoyg milyen rosszuleső, ha pont rólad feledkeznek meg. Bocsánatot kérek. :oops: :oops: :oops:

Hátha sikerül egy kicsit felvidítani. (Tudom, hoyg neked van, aki jó kis aranyköpéseket mondjon, de ezek sem rosszak! :) )
1. HOgyan lesznek a kisbabák?
- Tudom, hoyg a babákat a gólya hozza, de csak azokat, akinek a szüleinek nincs kocsijuk! :lol: :lol: :lol:

2. Mi a mosoly?
- A mosoly az, amikor az emberek csukott szájjal nevetnek, hogy ne zavarják a többi lakót. :P :P :P

3. Min gondolkoznak a babák?
- MOst játsszak tovább, mintha mi sem történt volna, vagy szóljak anyunak, hogy tele a pelus? :roll: :wink: :wink: :wink:

Ani, nagyon jóképű kispasid van! :) Aranyos, és nagyon sok mindent tud ő is. Ti is jól néztek ki a pároddal.

Mindenkinek gratulálok a párjával együtt töltött időhöz, és én is kívánom, hogy sok-sok-sok közös év következzen az életében.

Épp beszéltük mi is Istvánnal, hoyg milyen másfajta boldogság volt akkor! De semmiért sem cserélnénk az akkori időkkel. :) :) :)
Amit én azóta nehezményezek :shock: az az, hogy most azt kérdi, mit főztél ma?, akkor meg hallani sem akart főzésről, állandóan csak az éttermeket jártuk. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Kridszta ma délben több, mint 2,5 órát aludt, már bekukucskáltam, hogy mi van vele! :roll: :roll: :roll: 3 után kel, és fél 6-kor ismét elaludt. 9-kor meg már ágyban volt éjszakára. Hátha éjjel is jól fog aludni. De nagyon nem remélem.

Jó éjt mindenkinek! :) [/color]

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2012.11.18 18:05-kor.
bibolya
 
 


Sziasztok!

Letettem Bendust, most egy kicsit ide tudok ülni. Na, nem sokáig, mert apa hódítózik és rinyál hamar a gépért.

Zsuzsi78: köszönöm a kisfiam dicséretét. Nagyon jó érzés.
Én is nagyon nehezen tudom levágni a B. körmét. Úgy szoktam, hogy az ölembe ültetem, egyik kezébe adok játékot, vagy nézi közben a tv-t. Hát, nem egyszerű, izeg-mozog.
Biztos hogy fogzik és azért nyáladzik ennyire és csúnya a feneke. Azóta csúnya Bendusnak is mióta fogzik. Ezért állandóan Sudocremet használunk.

Bibolya: Irigyellek a fogyi miatt. Nekem sajnos nincs akaraterőm . Szeretnék kb. 8 kg-mal könnyebb lenni, de hát nem megy. Sokat nasizok és lusta vagyok tornázni.
Én 31 éves vagyok, de már régóta őszülök. Így marad a festés.

Bmo: Bendus császármetszéssel jött a világra. Sajnos nem tudtam, hogy hogy fogjam meg szegényt és hogy szoptassam meg.
Itt sajna olyan bunkó csecsemősök vannak, hogy hiába kértem a segítségüket, nem segítettek.
A 4. napon indult be a tejem, akkor már otthon voltunk, de Bendus nem volt hajlandó bevenni a cicit a szájába. Vettünk bimbóvédőt is , azzal kétszer tudtam megszoptatni. Így tápszeres lett, amíg volt tejem, pár hétig, addig fejtem és azt odaadtam neki.
Nagyon kiborultam ettől.

Kép
Kép
nemes ani
 
 


Sziasztok!

Ma is jó sok hozzászólás született - most végeztem a mai napi terméssel!
Ahhoz persze már jó fáradt vagyok, h mindent meg is jegyezzek - szoknom kell a munkás hétköznapokat :) Azért furcsa, hogy a nap nagy részében dolgozom, ráadásul nem is itthon...

Márti! Kérdezted, h van-e már konkrét ötletem arra, milyen járművet kapjon Samu a szülinapjára. Még nincs. Voltunk nemrég a Soroksári úti baby outletben, ott voltak (bár nem túl nagy választékban) bébibiciklik, motorok, és nem túl drágán. Az a baj, h a pontos összegre már nem emlékszem, de majd újra benézek, hozzánk elég közel van...
Csőröspohár, cumisüveg, hanyattfekvés téma: Ibolya Gergőjéhez hasonlóan Samu is régóta önkiszolgáló a cumisüvegből való ivást illetően. Talán már írtam, hogy ő az elalváshoz is cumisüveget "használ". A csőröspoharat én az evés közbeni iváshoz használom, és ülve valóban még nem megy neki az ivás egyedül. Csak fekve :)

Fodrász: én épp egy hete jutottam el végre fodrászhoz (nem is mondom meg, hogy hány hónap után). A párom egy hétig szokta az új fejem - szóval el lehet képzelni az azt megelőző állapotokat :)
A késlekedés oka pedig az volt, hogy a korábbi fordászom elköltözött a búsba, és mivel eléggé ragaszkodtam hozzá (hiába no, ez egy bizalmi szakma), hosszasan készülödtem, hogy elmenjek egyszer hozzá. Aztán végül úgy döntöttem, h nem mégsem érdemes utána menni, biztos létezik közelebb is fodrász (micsoda felismerés!) és lementem a sarkon található fodrászatba -kemény kockázatot vállalva :) De egész ügyes volt a csaj...

Edith, gratula a 10 évhez!!! Én a páromat 6 éves korom óta ismerem (általános isi). És először 17 éves koromban gabalyodtunk össze (gimis szerelem :) ) Aztán szünet (jó hosszú), és újra 2000 nyarán lettünk egy pár. Ez azóta is tart :)

Ani, nagyon jó képeket tettél fel! Nekem is a szappanbuborékos tetszik a legjobban... Mióta éltek Dújv-ban? Biztos nehéz lehet segítség nélkül. A pszichoterapeuta miatt meg szerintem senki sem ítél el itt. Mikor sokat voltam Samuval kettesben itthon az első hónapokban, akkor én éreztem magamon, hogy ez hosszú távon engem borzasztóan kikészítene. Persze nálad nem biztos, h erről van szó... Bocs ha olyat írok, ami esetleg bánt - szólj nyugodtan!
Sajnos elég szomorú, amit írtál (szopi), az biztos, h a dújv-i kórház nem a szülészetéről híres... Milyen gyakran mentek haza Pécsre?
És mi elég gyakran járunk arrafele a szüleimhez (kb 2 hetente), ha gondolod, összefuthatunk majd. A párom apukája a városban lakik.

Timi, tök jókat írtál - betegségekről, cipőkről...

Körömvágás: nálunk van hogy teljesen nyugisan türi Samu, máskor meg hevesen próbál szabadulni - és nem könnyű eltalálni, hogy épp melyik hangulatában találom. Az biztos, hogy fürdés után este már túl fáradt ehhez...
Megyek, dolog van határidővel...

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Ibolya:mivel délelőtt csak 1 órát aludt Zsombi és ő még 2x alszik főleg, hogy ilyen kiskakas, ha nem alszik délután( mondjuk olyan még nem volt) akkor nagyon fáradt!!!!És olyankor elalszik a leghihetetlenebb helyzetekben is, úgyhogy nem tudok vele mit csinálni!!!!Szoni is du-án fél 7kor aludt be tegnap , de este egyiknél sem volt gond az ágyba bújásnál!!!! :lol: :wink:
És azért voltam zizi, mert az az 1 óra volt csak amíg félüzemmódban voltam , (1 gyerekkel) apa későn jött haza és megkérdezte mi a bajom este 7 kor!!!!! :? Mondtam neki , hogy tuti megcsináljuk azt a napot ahol csak ő van a manókkal aztán majd tehet fel ilyen kérdéseket!!Azt volt a vacak, hogy nem tudtam(igaz ő sem) hogy ez egy ilyen hosszabb nap lesz és én nagyon szoktam várni, hogy mikor ér haza!!! :?

Ani:sajnálom, ami a születés után történt...itt mindenkienk megvan a saját története és egyik szomorúbb mint a másik!!!! :( Azt elhiszem, hogy kiborultál ettől!!!! :(

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Jó reggelt!

Csajok! Szeretnék tanácsot kérni. Virág napok óta full extrásan nyűgös. Az éjszakáink borzalmasak. Azt hittem, hogy ez a kórház utáni anyás állapotnak tudható be. V iszont tegnap esett egyet, és nagyon bömbölt. Vigasztalva beláttam a szájába, és felül mindkét oldalon a rágófogaiból 1-1 óriás csücsök kint van. Én alul vártam, ott néz ki brutálisan az ínye. Szóval tök meglepődtem. De ott tartok, hogy éjszakára kell neki adnom valami fájdalomcsillapítót, mert ez nem mehet így tovább. 10 percenként kel órákon át, és üvölt, mint a sakál. Eddig nem nyúltam gyógyszerhez, de ez már túl megy minden határon. Szerintetek mit adhatnék neki, hogy végre legyen egy kis nyugi és ne szenvedjen annyira, de nem akarom szoktatni a szervezetét semmihez sem.

Megyek megetetni a kiscsajt, később jövök!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Ibolya drága:ne viccelj már, nem is vagy öreg!!!!! :shock: :shock: :shock:

Edith:akkor nektek a chamomilla nem jött be??????Nem igazán tudom mit kéne csinálni...a panadol meg a nurofen is adható ilyenkor....az szörnyű, hogy még pihenni sem tud a Virág!!!!És persze te sem!!!! :?

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti!

H nélküli vagyok, de értek ám így is. Szóval chamomilla nem ér semmit, Panadol sem, Nurofen jó, de abban van gyull. csökkentő is. Szerinted adhatok én neki pár napon át? Örülök, hogy végre teljesen jól van (jaj kopp-kopp-kopp), nem akarom brutál gyógyszerekkel tömni. Virág popsija is csúnya, hasmenése nincs, ez az első eset a pirosodásra fogzáskor. Én marha gondolhattam volna, hogy valamelyik foga kibújt a drágának.

Sajnálom a tegnapi napot. És aztán elnézést kért a párod a hülye kérdésért? Gondolom belépőként rögtön felidegesített ezzel a mondattal. Megbékültél gyorsan?

Ma Valentin nap van, fú de utálom!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Sziasztok!

Na, már én is itt. kicsi lányom bezzeg most alszik! Az éjjel meg .... NA, nem volt olyan rossz, mint az eddigi éjjelek, de azért 4x keltem hozzá. Az volt a jó, hogy legelőször csak 3/4 4-kor kellett.

Márti, az előző írás Editnek ment, tudom. :)

Edit, én is Nurofent szoktam adni éjszakára, ha nyűgös Kriszta. Ez kissé jobban fájdalomcsillapító, mint a PAnadol. (Legalábbis így tudom.) Persze, azért mindkettő az a lázcsillapító hatása mellett. krisztánál dettó. Én is lent vártam a 2-es metszőket, erre kibújtak felül a rágók. Így fent 6, lent meg 2 foga van a csajnak. És ezekkel az a baj, hogy nemcsak 1 csücskük van, hanem több, és addig fogják kínozni, amíg az összes csücsök kibújik. Szerintem nálunk ugyanez a probléma. Ma éjjal sokkal nyugodtabban aludt, mint eddig, de tegnap éjjel amikor bekentem géllel neki, sikerült 2 órát egyhuzamban aludnia. :roll: de ez is jobb a 20 perces keléseknél mindkettőnknek. Szóval, ezt a helyi csillapítást is megpróbálhatod, de ezzel az a baj, hgy úgyis csak ideig-óráig hat.
Chamomillát még nem próbáltam, de már nagyon esedékes lesz, hoyg beszerezzem, mert az ilyen többcsücskű fogak még hátravannak.

Én már túl vagyok a reggelin (banán-mangósaláta), de már éheske vagyok. Na nem mintha ez gond lenne, a délelőttöt mindig jól bírom a kávéval. Ebédre spagettit készítek paradicsomszósszal.

Ja, babamenü: (már rég nem írtam)
Tegnapelőtt: krumpli, hal, sajt
Tegnap: tízórai: alma, avokádó, kukoricapehely
ebéd: káposzta, répa, rizs
uzsonna: zakuszkás kenyér

Mára: tízórai: alma, mangó, és talán ide is kukoricapehely
ebéd: valami májast kell előkotorásznom a fagyasztóból (ismét fagyasztott kaja, hogy fogyjon onnan is, még most, amíg ne túl "vének")
uzsira: ismét zskuszkás kenyér, mert megmaradt a tegnapiból.

Most vagy 2-3 napig tejtermék-mentes napot tartok, mert tegnapelőtt reggel apró piros pöttyök lettek a Kriszta arcára. De csak az arcán. Azelőttvaló nap az égvilágon semmi újat nem kapott, ezért csakis a tejtermékekre tippelek. Történhet olyan, hogy telítődik a szervezete? Bár ez is fura lenne, hisz 7 hós korától kap túrót hébe-hóba, és 8 hótól kap rendszeresen.
Mindenesetre megpróbálom a tejtermék nélküli kajákat, majd ismét adok. Ha az a gond, akkor ismét ki kell jönniük a pötyiknak.
Még arra is tippelek, hogy vajon ne a gyógyzertári vitaminos krémtől lenne? Mert ez újdonság volt akkoriban. Bár nem tudom már, hogy pontosan mikor kentem be, mert azóta azzal sem kentem. lehet, hoyg allergiás az A vagy az E vitaminra? (mert ezek vannak benne.)

Na, elmonologizáltam jól, elküldöm...

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edit:bocsi a H ért :lol: :lol: :lol: , ma is kivagyok nagyon pihenve látszik!!!! :wink: 6kor keltünk , de éjszaka nem ébredtünk vagyis én nem páromat meg nem is kérdeztem :lol: !
Persze kibékültünk...meg nem is az a baj, hogy sokáig volt, mert ha rendesen fog dolgozni akkor uyge 24-48-ban lesz, csak nem tudtam előre, mert akkor úgy készülök lelkileg...na nem tudom de én így vagyok beállítva!!!! :roll:

Ezt találtam:
Kérdés:
Kislányom 8.hónapos s most bújt ki a bal alsó metsző foga. Nem akar szopni rendesen, nagyon kínozza Őt. Van, hogy napokig nyűgös és még éjszaka is felsír. Néha éjszakára fél Germicid kúpot adunk neki és kettőször Panadol szirupot is mert nagyon sírt. Szabad- e adni és mennyi ideig?
Válasz:
A kisbabák nagy részénél a fogzás valamilyen kellemetlen tünettel jár. Enyhébb esetben nyálzás, laza széklet, étvágyváltozás, csúnyább popsibőr, néha azonban erős hasmenés, nagyon rossz étvágy, nyűgösség, fájdalmas sírás, akár éjjel-nappal. Előfordul az is, hogy az első fogak bújásánál nincs gond vagy csak mérsékelten észleljük a fent leírtakat, a rágó és a metszőfogak bújása viszont megviseli a babát. Ha a csecsemő nagyon nyűgös, fájdalmasan sír, nem tud pihenni, aludni, természetesen próbáljunk meg segíteni rajta. Először is érdemes a Dentinox nevű gélt, vagy folyadékot kenni az ínyre. Ez rövid ideig érzésteleníti az ínyt, így ha a feszülés nem nagy, a csecsemő megnyugszik, elalszik. Ha azonban ez nem segít, valóban ajánljuk a Germicid-C kúpot és a Panadol baby szirupot. Ez utóbbit azonban folyamatosan csak 3-4 napig lehet adni. A kúpból tehát a ´C´ változatot érdemes használni, mivel az tartalmaz csak fájdalomcsillapítót, és 8 hónapos korban már egészet kell adni 6 óránként. Erre a baba nem szokik rá, használata napokban nem korlátozott. A fog kibújásáig akár minden éjszaka használhatják, gondoljanak arra, hogy mi is bevesszük az Algopyrint, ha fáj a fogunk.
Dr. Gömöri Ágnes

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Jé, teljes a kukacom!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Edit, én is utálom a Valentin-napot, pontosan, mint a március 8-át. Mivel mi mindig 13-án ünnepeltünk, és legtöbbször pizzázni is elmentünk, mérgesített az a tudat, hogy sokan azt hiszik, hoyg a Bálint-nap tiszteletére "ruccantunk" ki. Na, nem mintha annyira érdekelt volna, hoyg ki mit gondol, de akkor is.

Meg aztán perze, miért csak ilyenkor kellene megemlékezni a kedvesről? Május 19-én vagy november 26-án sokkal jobban esika csokor virág, mint olyankor, amikor mindenki kap! (ezek abszolút semmilyen dátumok, csak írtam én is őket.)

Márti, elég hülye kérdés volt tényleg a párodtól, de szegény biztos nem akart megbántani. persze, amikor ki-ki a saját gondjával van elfoglalva, akkor ki szokott csúszni eléggé meg nem gondolt szó is a száján! Én is remélem, hogy hamar "kibékültetek"! :)

Edit, még annyi, hoyg szerintem 2-3 este adhatsz nyugodtan, de aztán nem árt megszakítani, hoyg valóban ne szokjon hozzá. Én is kb. addig annyi ideig adtam a múlt héten, amíg betegebb is volt.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


találtam ezt a homeósat is:valami ilyesmit kéne találni, mert ennek nincs mellékhatása, nem?????
CALCIUM PHOSPHORICUM
Kalciumfoszfát. Mind a kalcium, mind a foszfor a csontok fő alkotóeleme.

Kiváltó ok:

Fogzás, meggyorsult növekedés, nedves hideg idő beállta.

Javallatok:

Növekedési fájdalmak, csonttörések, fogzáskor megjelenő hasmenés vagy hurut. Csontkinövések.

Jellemzők:

Nyúlánk, vékony gyerekeknél jól használható szer.

Tünetek:

Fejfájás, amely előrehajoláskor romlik, dagadt mandulák, orrfolyás hidegben, orrdugulás melegben. Reggel fokozódó köhögés, rekedtség, torokköszörülés. Krémszerű hüvelyfolyás. Zöld színű, nyálkás széklet.

Javul:

Meleg borogatástól, folyamatos mozgástól.

Romlik:

Nedves, hideg időben, mozgás kezdetén.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Én sem szeretem a Valentin napot....nekem ne mondja meg senki mikor ünnepeljük meg a szerelmünket!!!!Apa reggel mondta, hogy szeret, de nem emiatt, hanem mert itt van nekünk ez a 2 kis gyümölcs és mert ügyesen kibékültünk tegnap :oops: :lol: , na meg azért mert így van! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


És hallottátok azt a szörnyűséget, hogy egy osztrák ügyvéd nő 7 évig tartotta bezárva a 3 lányát!!!!!Én annyira megdöbbentem, mert biztos előfordul ilyen állapot, de hogy ennyi időn keresztül senki nem tett semmit..és tönkre mentek ezek a gyerekek, azért mert egy őrült anyjuk van!!!!! :shock: :shock: :shock: :(

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Erpé: én négy éve lakom Dújv.-ban, mert azóta ismerem a párom. Ő már itt lakik 6-8 éve, nem tudom pontosan.
Pécsre nyáron járunk sűrűbben, mert akkor elmegyünk a beremendi strandra. A párom beremendi.
Az a baj, hogy anyu lakása nagyon kicsi és elég kényelmetlen ott aludnunk.
A kicsinek is felborul az egész napja, mert ha megyünk az én anyukámhoz, akkor kell menni anyóshoz is, és az úgy már sok.
Amúgy anyóst utálom, mint még senkit e földön. Egy görény, alkoholista dög.
Nem is részletezem , mert felhúzom magam.
Persze talizzunk, ha erre jártok, jó ötlet.
Én nem azért vagyok depi, mert egyedül vagyok itthon. Sajnos a gyerekkorom nem volt valami fényes és most hogy jött rám ez a nagy felelősség, egész nap a kicsivel egyedül, meg egyáltalán megszokni, hogy ő is az életünk része, és még sok minden más, kihozta a régi elfojott érzelmeket, dühöt.
De, jelentem, már sokkal jobban vagyok.
Vannak persze még rosszabb napjaim, de már nem olyan vészes. A párom rengeteget segít, hogy meggyógyuljak, hiszen én is értük teszem, miattuk küzdök.
Nem nagyon könnyű, oda kell figyelnem magamra.
Tegnap pl. nem nagyon ment, Bendus katasztrófálisan viselkedett.
De, hát ez van.

Edit: nekünk nagyon bevált fogzásra a calcium carbonicum 9ch. Ezt napközben adhatod akár óránként egy-két bogyót, este lefekvés előtt mi hármat szoktunk. Ettől mindig bealudt.
Szerencsére mi csak az első kettővel kínlódtunk, de azzal nagyon, két hónapon át, azóta valahogy nem olyan vészes.
Neki mindig hasmenése van, ha fogzik, főleg mielőtt kibújik.

Bmo: felvettelek a listára. msn
Én is ki szoktam akadni, ha megkérdezi a párom, hogy miért vagy ideges, miért szólsz így rá a gyerekre, stb.
Én is mondtam neki, hogy pár napra elutazok és csinálja a nap 24 órájában egyedül és kiváncsi vagyok, hogy mit fog mondani.
Nem vállalta.
Bendust hetek óta nem lehet tisztába tenni. Ha lefektetem, rögtön sír, dobálja magát, kiflibe feszíti.
Már rá kell csapnom a seggére, hogy maradjon nyugton.
Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy miért csinálja ezt.
Ja, még annyit, hogy a párom füldugóval alszik, pedig a gyerek külön szobában van. Tehát, ő még azt sem tudja, hogy hányszor keltem fel a gyerekhez éjjel.

Kép
Kép
nemes ani
 
 


Ani:nekem a szülések után volt gyermekágyi depresszióm, úgyhogy átérzem a helyzeted amit érzel...én nagyon el voltam veszve, jártam pszihiáterhez ez az első szülés után segített, de most a Zsombival nagyon nehéz volt szavakba önteni amit érzek így abbahagytam...de már régóta járok természetgyógyászhoz, ő segített, na és én magamon, mert ha az ember nem akar kimászni a gödörből akkor senki nem tud segíteni...tudom, hogy nehéz...egyszer leírtam ide , hogy milyen vacak volt,,,de már nem tudom, hogy mikor!!! :roll:
Zsombi is egy időben tisztábatehetetlen volt, de ilyenkor mindíg adok neki valami "tiltott dolgot" :lol: a kezébe és villámgyorsan ügyködöm!!!! :wink: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2012.11.18 18:12-kor.
bibolya
 
 


Sziasztok!

Átfutottam a termést (az estieket még éjjel fél 2 magasságában), de nem biztos, hogy fogok tudni mindenre emlékezni.

Borzasztó éjszakánk volt, Flóra ugyan végig aludt (nem is értem), Marci negyed 1-től fél 4-ig fent volt, közben 5-10 perceket aludt az én ágyamban. Igazából nem tudom, hogy mi volt vele. Az tény, hogy folyik az orra rendesen, de ha meg villanyt kapcsoltunk, rögtön vigyorgott, bohóckodott, ugrált az ágyban. Szóval, nem volt olyan kis elesett betegecske. Fél 4-kor feladtam, és visszatettem a kiságyba lesz ami lesz alapon, és kb. 5 perc kiabálás után elaludt. Flórát nem is ébresztette fel. :shock:

Ehhez még hozzá jön az is, hogy éjjel már én kezdtem szarul lenni, fejfájás, nátha, most fűszerezve torokfájással. Erőm meg annyira nincs cipelni őket, hogy most mindkettőt letettem a kiságyba, elmagyaráztam, hogy most egyedül kell aludni (mintha értenék :? ), de még hallom őket. Ahogy most érzem magam, tuti összecsúsznék, ha fél-egy órát kéne őket altatnom. Úgyhogy ma ezt egyedül kell megoldaniuk, bármilyen szívtelennek is tűnök. :(

Na, jó kis önző voltam, litánia magunkról. :oops:

Ani!
Nagyon jó képeket tettél fel megint, a szappanbuborékos állati jó!

Na, kb. ennyire emlékszem abból, amit írni akartam. :oops:

Ha összeszedem magam, akkor majd jövök még, ha nem, akkor kihaltam. :wink:

Csend van a gyerekszobában.

Andi
Kép
zsandi
 
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2012.11.18 18:13-kor.
bibolya
 
 


Ibolya:nekünk is volt egy tök jó rend félénk, de mióta a kisasszony nem igazán akar napközben aludni, erőszakkal meg nem tudom letenni azóta kicsit megkavarodtunk!!!! :roll: És délután jókat játszanak együtt, Zsombi nagyon jól bírja a kiképzést nehezen fárad el!!!!!De majd megpróbálok ismét rendet teremteni!!!! :oops:
Örülök, hogy meggyógyult a Gergő!!! :lol:

Zsandi:sajnálom!!!Marcit és téged is, remélem nem lesz komolyabb, csak egy kis nátha!!!!! :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Kérdésem:keményítővel készült főzit lehet már adni????És a borsót már nem kell átpaszírozni ugye????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Edit,
szerintem nem gond ha ilyenkor gyógyszerhez nyúlsz.Szegény Virág pihenni sem tud rendesen.Hannát is megviseli a rágók kijövetele.Én Nurofent vagy Cataflamot adok ilyenkor.Hamar hat és alszik egész éjjel,max.egy felsírás,de alszik tovább.Éppen tegnap előtt kellett adnom,mert a felső rágó bújik,ez az utolsó,a többi már kint van!
Kupot is adhatsz,de már nem igazán van forgalomban a Germicid C,csak a sima.Állítólag megszüntették.De szerintem Virág már lassan a nagyobb hatóanyag tartalmút is kaphatja,bár nem tudom hány kg.

Zsandi,
mennek nektek a gyógymanók.Gyógyuljatok hamar meg!Te is kúráld ki magad mielőbb.Egyáltalán nem vagy szívtelen,csak beteg!

Pusz
Timi
Kép

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


NA, Krisztát letettem aludni. Még mocorog, de remélem, elalszik egyedül. Az utóbbi napokban délben mind egyedül aludt el. És este mindig úgy szokott lenni (kivéve, ha negyon eseménydús, fárasztó nap van a háta mögött). De ezeket a nappali egyedül elalvásokat nagy sikernek könyvelem (újra) el.

Andi, sajnálom, a tünetek jelenlétét, hátha valóban csak pillanatnyi akármik, és nem estek bele semmilyen húzós, tartós nyavalyába. Sok-sok gyógypuszi. :)

Ani, sajnálom, hogy ilyen problémáid vannak. Ezért nem ítélhet el senki, ne butáskodj. Az szerintem haladás, és már út a megoldás felé, hogy felismerted, hoyg segítségre van szükséged, és el is fogadod. Kitartás! Csak így tovább. Gyere minél többet közénk, és meglátod, elmúlik a rossz hangulatod. :)

Ibolya, nagyon örülök, hoyg Gergő meggyógyult. Krisztáról még nem teljesen mondható el, de már neki sincs sok hátra, remélem.
reggel óta beszéltem a doktornővel arról, hogy hogyan tovább, mert lejárt Krisztának a 7 nap antibiotikumos kezelés, és a pöttyökre is rákérdeztem. Szerinte tutti a krémtől van, ne kenjem többet vele. De azt mondta, hoyg 2-3 nap tejmentes diéta azért amúgy sem árt. Úgyhogy majd talán holnapután ismét adok neki joghurtot. De lehet, hoyg már holnap uzsira is kap. Én is inkább erre tippeltem, mivel már jóideje eszik tejterméket, és soha semmi sem jött ki rajta eddig.

Ami az éhségemet illeti, az nem vészes, mert reggel gyümit kell enni, és a délelőtt folyamán is lehet fogyasztani. Most kicsit ismét érzem a gyomrom, de már nemsokára megyek ebédet készíteni magamnak. Az ebéd előtt 1 órával nem szabad már enni. Ma spagettit eszem paradicsomszósszal (Vagy ezt már írtam? Akkor bocs'!). Estére meg elmegyek és veszek magamnak két gyönyörű tortaszeletet vagy valamilyen más ínycsiklandó sütit! :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: (Pdig nem is vagyok abszolút édesszájú, de most annyira kívánom. Ez éltet ma! :oops: :oops: ) Holnap viszont egész nap gyümölcsöket kell ennem. :? :? :? Na, múltkor is ez volt a bibis nap, most is ettől félek. :roll: :roll: :roll:

Nincs értelme olyan tablettákat szedni, mert ebben a diétában az a jó, hogy nem kell tulajdonképpen éhezni. Ha éhes vagy, bekapsz valami aznap megengedett dolgot. Csak én ezt nem szeretem, mert akkor az az érzésem, hoyg egész nap csak eszem. És a gyüminapon is korlátlan mennyiségű, bármilyen gyümlcs megengedett. Veszek holnapra avokádót is, hogy ne csak édes és savanyú dolgokat kelljen ennem.
Na, bocs', ezért a kimerítő "felvilágosításért". :oops: :oops: :oops:

Zsuzsi, eszembe jutott a körömvágás. Nálunk egyik kézről általában simán megy a levágás, a másikról meg nehezebben. Olyankor IStván lefoglalja Krisztát. Ami kicsit nagyobb gond, az a lábról való körömvágás, mert még csikis a talpa is. De olyankor István lefoglalja, én meg elég jól megfogom a lábát, hoyg hirtelen mozdulatra nehogy balaset et szenvedjen. Szerencsére a lábáról ritkábban kell vágni. neke itt az okoz gondot, hogy Krisztának a nagy lábujján nagyon erős a köröm, és sokszor nem nő egyenletesen. Ezért ezt az egyet gyakrabban szktam nyesni. :roll:

Na, puszika mindenkinek, megyek ebédet csinálni! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Márti, szerintem nyugodtan mehet a keményítős főzi, hisz a liszt is az tulajdonképpen. Én a borsót Krisztának valamennyireturmixolom még, bár nem simára, viszont múltkor mamáméknál csak úgy, villával törtem jól össze, és nem okozott semmiféle gondot. Max. kicsit nehezebben emésztődik meg. dehát lassan hozzá kell szokniuk! :)

nekem is van kajás kérdésem. Ugye azt mondtam, májat szeretnék ma adni Krisztának, de elfelejtettem, hoyg tenapról hagytam meg krumplis gesztenyét. Arra gondoltam, keverem májjal, de még kellne mellé valami lazító. Tápszeren kívül mit tehetnék szerintetek?

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith:passz :oops:

Edit :és nem próbáltad fecskendővel adni az Aloe verát Virágnak???Vagy a Nurofen adagolójával!????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Ma itthon nap van.

Edit, én Panadol baby-t szoktam adni, amikor Samu fogzás miatt nyűgös, nem tud aludni. Azt 2-3 estén át akár - ahogy a Márti által beidézett "orvos válaszol" rovatban olvashattad. Ez eddig bevált. Úgy szoktam adagolni, hogy ha nagy a kínlódás, akkor elalváskor egy kanál, és éjjel is max 1x, ha fájdalmasan sír és nem tud visszaaludni. Dentinox nálunk is hatástalannak bizonyult.

Edith, nem is mondtam neked: tök ügyi vagy, hogy belevágtál 90 napos diétába! Drukkolok! Máj-krumpli-gesztenye cucchoz nincs ötletem, de szerintem ezt azóta már megoldottad.

Ani, majd pü-ben megírom a telefonszámomat, és egyeztetünk taliidőpontot, amikor arra járunk (és persze a rokonlátogatás közben időnk is lesz... :) Sajnálom ezt a depit, de a leírásod alapján tök jól viszonyulsz hozzá.
Pelenkázás: én is azt a trükköt szoktam alkalmazni, amit Márti: kap valami érdekes dolgot a kezébe (pl. a mobilt, amit egyébként nem kaphat meg) és ennek annyira örül, h elfelejt tiltakozni, vagy énekelek neki - ennek is nagyon szokott örülni és nyugton marad egy kis ideig. Samu egyébként pelenkázáskor rendszerint rögtön meg akar fordulni, vagy felülni - utál hanyatt feküdni!

Zsandi - mielőbbi jobbulást! Nincs is annál rosszabb, mikor betegen-nyűgösen kell ellátni a gyerköcöt (neked ráadásul kettőt), amikor az ember legszívesebben ki sem bújna egész nap a puha ágyikóból!

Ibolya, örülök, h Gergő rendbe jött.

Képzeljétek, milyen délelőttöm volt ma! Apósom jött fel Bp-re mindenféle ügyeket intézni (pl. párom kishúga ide jár középiskolába, most van szülői értekezlet, meg az élettársa gyerekeinek az új lakásába kell ezt-azt megcsinálni, stb). No, a mai délelőttje szabad volt, így bejelentkezett hozzánk. És tök jó volt - ami azért érdekes, mert bár ezer éve ismerem, de kettesben (illetve Samuval hármasban) még soha nem töltöttünk el hosszabb időt. Jött velünk piacozni, aztán kiugrottunk Auchanba (pl. pelust kellett vennem), segített cincálni Samu seggét, aki persze folyamatosan a papán lógott. Majd közösen készítettük elő az ebédet, sőt az ő javaslatára ma tárkonyos tejfölös zöldséges krumplileves készül, ő adta a receptet! (5 gyereket felnevelt, és részben egyedül) Szóval nagyon jól éreztem magamat!
És mára bejelentkezett kedvenc barátnőm (aki most 3 hónapos terhes), hogy ő meg a párja szeretne egy kicsit feltöltődni a "Samujelenséggel" :)
Megyek, mindjárt kész a leves!
Évi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Egész nap nem volt netünk. Már elvonási tüneteim voltak. :lol:

Edith, válaszoltam.

Edit, nem akarlak elkeseríteni, de mivel a két csemeténk hasonlóan alszik, (ill. nem alszik) leírom, hogy én többször előfordult, hogy amikor így óránként ordítva kelt adtam neki vagy Nurofent vagy Panadolt. Kúpot sosem. És a hatás annyi volt, hogy kb. 1 1/2 órát aludt nyugodtan, utána ugyan úgy folytattuk.
A homeós cuccokat mi is kipróbáltuk, a kúpot, a Chamomillát, és még valamit, szart sem ért. A dentinox dettó.

És úgy látszik, hogy elkiabáltam a nyugodt éjszakákat, mert tegnap este 10-től 12-ig 4x kelt, ezt csak folytatta hajnalban. Úgyhogy nem üti ki az Aloe Vera, remélem az imunrendszerét azért erősíti.

Andi, sok gyógypuszit küldök nektek, remélem kis orrfolyásnál nem lesz rosszabb Marcinál, és te is hamar rendbejössz.

Évi, jó lehetett, hogy kicsit kikapcsolódtatok apóssal és így egymásra találtatok. Ez olyan jó érzés. Nem?

Edith, passzolom a kajás kérdést.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a jókívánságokat, még élünk. :) Szerencsére a gyerekek jól bírják, nem is nagyon tudom eldönteni, hogy most mi van, úgyhogy biztos, ami tuti, holnap megmutizom őket dokinéninek. Én elég szarul érzem magam, de inkább én legyek beteg, mint ők.

A nagymamám a múlt hét óta kórházban van, cukorbeteg, kivizsgálásra ment. Ott összeszedett egy jó kis hányásos-hasmenéses vírust, ma mutatták ki nála és egy szobatársánál a Calici vírust. :shock: Azért jól van szerencsére, remélem hamar rendbe jön. Vasárnap voltam meglátogatni, remélem nem hoztam haza a csemetéknek. De hát mi taknyizunk, úgyhogy reménykedem.
Nem tudom, mi jön még.

Bibolya!
Örülök, hogy Gergőd teljesen rendbe jött.

Évi!
Jól hangzik ez az apóssal együtt töltött délelőtt. Olyan jó ilyeneket olvasni, hogy jó kapcsolat is lehet.
Ügyes vagy a fogyókúrával, így tovább!

Ani!
Szerintem sincs semmi elítélendő azon, hogy milyen a lelkiállapotod egy kisgyerek után. A lényeg, hogy felismerted a gondokat, és teszel ellene. Ez a legjobb út! Remélem hamar túl is jutsz rajta, elég csak a gyönyörű családodra nézni.

Edit!
Hogy alakult a mai napotok?

Körömvágás: én ölbe veszem őket, aztán jöhet a móka. Az esetek nagy többségében kibírják azt a pár percet, ilyenkor dumálok ezerrel nekik, vagy énekelek. Nem szokott gond lenni. Ha nagyon nem vevők a dologra, akkor elhalasztjuk picit. A lábköröm vágással nagyobb bajban vagyok, azt nem csípik annyira. Mármint azt, hogy rendesen meg kell fognom a lábukat ahhoz, hogy ne legyen baj. Szerencsére ezt ritkábban kell.

A csodaszerekhez nem nagyon tudok hozzászólni, én még nem adtam nekik semmit egyenlőre. Egyszer-kétszer kapott Marci éjjel Chamomillát, de nagy változást nem vettem észre. Azért sem jutott még eszembe ezekkel kísérletezni, mert ha éjjel sokáig fent van, akkor inkább bulizós a hangulata, mintsem valami fáj-ós.

Márti!
Passzolom a keményítős sztorit, nem is tudom, hogy mire gondolsz. :oops:

Csemetéim ma nagyon humánusak, délelőtt ugye egyedül elaludtak, majdnem 2 órát. Most ismét egyedül sikeredett, igaz kis sírdogálással, max. 5 perc.
Voltunk kicsit sétálni (bolt, meg vissza - persze néha megálltunk beszélgetni), nagyon szép idő van, remélem nem tettem rosszat, hogy kivittem őket. De hát a levegő csak kell ilyenkor is. :?
Marci félútig egyedül jött, tolta a babakocsit, a boltba is bejött velem, ott egyedül kóborgott a polcok között, sok volt a látnivaló. :) Nagyon ügyi már!

Andi
Kép
zsandi
 
 


Na, semmi gond! Kajakérdést megoldottam (mint Évi jól sejtette), de akkor amikor olvastam azt, még semmi ötletem nem volt.
A mai ebéde paradicsomszósz volt, a maradékot pedig belevegyítettem a Kriszta püréjébe. Még így is nagyon sűrű volt, íyg felhígította a máj főzőlevével. És a gesztenye miatt ezt sajnos abszolút pépesre kellett turmixolnom, mert a kisasszony a gombostűfejnyi gesztenyedarabkákat is profi módon képes volt kiválasztani először a nyelvével majd a kezével. Kicsit keményebb volt, minht amihez szokott.

Ma rengeteg zöldséget, gyümölcsöt vettünk, holnap ismét nagyobb adagokat fogok neki ebből-abból főzni, és lefagyasztom.

Évi, örülök a kellemes délelőttödnek apósoddal. Örülök, hogy jól kijösztök egymással. :)

Andi, szorítok, hoyg ne legyen semmi baj! A fiad pedig nagyon ügyes, hoyg csak amúgy sétálgat már a boltban! És a polcokat nem rámolta le? Képzeld, Kriszta kipécézte a bevásárlókocsiban a Maggi-kockás dobozt, és egyszer csak azt látom, hoyg rágcsálja! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Egy darabkát megevett belőle, de nem volt olyan nagy.

Na, most lehet engem leteremteni, hoyg mivel etetem a gyerekemet! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Barbi, egész délelőtt akartam írni, hoyg merre vagy? De mindig akkor jutott eszembe, amikor üzletben voltam vagy a gáép már ki volt kapcsolva.
Én is félek kicsit az elvonási tünetek miatt. Ma volta fizetni a netet, és mondták, hoyg új szerződést kell kötni, ami olcsóbb lesz ugyan (3 változatból választhatunk), de meghatározott időre lesz kötve. Valószínű, hogy így akarják megfogni a klienseket, mert jön egy másik, országszerte elterjedt cég, akinek sokkal jobbak az ajánlatai. Nos, ezt muszáj megérdeklődnünk, de lehet azzal fog járni, hoyg végül nem lesz netünk. Ami nagyon elszomorít, mert ha még ez sem lenne, akkor én indulhatnék batyustól a sokat emlegetett Hárshegyetekre. Még meg is gyógyulnék, mire odaérnék. :roll: :roll: :roll: Holnap válaszolok.

Na, jó éjt mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith:Hárshegy :lol: :lol: :lol: :lol: azt hiszem a mai nap után én is indulok, mert apa megint későn jön, de most annyi előnye van a dolognak, hogy tudok róla!!!! :wink:
Ma olyan gyakorlatuk lesz, mint kedden , hogy egy füstös sötét helyre kell bemenni(mesterségesen épített pálya) és kijönni, de a tömlőket is ki kell gurítani, meg palackot kimenteni!!!Kedden "megfulladt" a drágám, mert a kijárat előtt fogyott el a levegője!!!Azt mondta , hogy nehéz tájékozódni, vannak zsákutcák, meg olyan hely ahova létrán lemásznak és onnan sincs tovább!!!És azt meséli, hogy megszűnik az idő és a tér!!!! :roll: Érdekes lehet :shock: !Fél levegőjük maradt, dönthettek volna úgy , hogy visszafordulnak, de eszük ágában sem volt!!! :shock: :D ezek páros gyakorlatok

Zsombi egész nap rángatja az ujjamat, ha a közelemben van, hogy menjünk sétálni!!!! 8) De a derekam meg sem érzi, mert valahogy pont jó magasságban vannak a kis mancsai!!!! 8)

Zsandi:étkezési keményítőre gondoltam, mivel nem anyámtól tanultam főzni :? , hanem a nővérem segített-segít így ő már keményítős habarást használ nem rántást.Így én is ezt tudom, bár pár kaja rántással készül, abból a "hatalmas" repertoárból" amit tudok :oops: 8) !!!!De éhen még nem haltunk :wink:
Milyen volt az éjszaka???Remélem pihentetőbb mint tegnap!És hogy vagytok????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?