Új privát üzeneted érkezett!

Még mindig én:

Szóval a buli jól sikerült, összesen 10-en voltunk, a szűk család! Szombaton lesz még egy kis babazsúr, majd arról is teszek fel képeket, ha nem bánjátok!
Sok szép játékot kapott Violka, és megkapta élete első Lego-ját, hát nagyon tetszett neki!
Sajnos kicsit betegek vagyunk, szerencsére nem komoly, kis nátha, köhögés, nálam kezdődött, és sajna Viola is elkapta! :( Most épp alszik, de sokszor köhög, kíváncsi vagyok, meddig alszik így! Remélem nem lesz komolyabb!

Tamesz!
Nagyon fincsi lehetett a torta! Ahhoz képest, hogy zsúr, milyen nagy! :shock: :) (a mi zsúrtortánkhoz képest!)
Viola viszont nem tortás, csak a dekorációkat ette le róla szinte! :)

Babus!
Szuperek a képek, és örülök, hopgy nincs semmi komoly, a cumisüveggel megnyugtattál! :) Akkor nem erőltetem a dolgot! Meg a bilit sem!

Erről jut eszembe: csütörtökön voltunk a két éves tanácsadáson, hát, nem semmi, mit művelt Viola! Egész délelőtt pisit próbáltam tőle nyerni, hát nem sikerült, és talán a sok nyaggatástól, de mire a dokinőhöz értünk, már igencsak zaklatott volt szegényem! Végig üvöltött, pedig csak súly- és magasságmérés történt, gyakorlatilag 2 perc alatt végeztünk, én meg égtem, mint a rongy, mintha legalábbis egy pici csecsemővel mentem volna be! :oops:
Amúgy 11.5 kg, és 87 cm, már amennyire meg tudták mérni, a rúgkapálózások közepette!

Juc!
Jó utat nektek, bár ezt már úgysem olvasod gondolom! Majd várjuk ám a képeket!

Fanka!
Azok a fotók megint!
Nagyon aranyos a csúszdán csücsülő Panni! :)

Nyuszkó!
Aranyos pocid van, nem is híztál máshová! :shock:

Most mennem kell, bocsi, hogy ilyen hosszú voltam! Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


sziasztok!


Minden kedves 2 éves lurkónak nagyon Boldog születésnapot kvánunk.Bocsánat ,hogy csak most,így egyszerre,de nagyon szar napjaim voltak. :roll:

Kép

Sajnos egy hete influenzásak vagyunk Majával,szegénykém lázas volt nagyon,nyügös,sírós,hányós és még mindig köhög és taknyol :cry:

Velem együtt:-(nem vagyok egy kényes fajta ,de úgy néz ki,hogy pocaklakó van és most nagyon félek,hogy nehogy megártson ez a rohadt influenza neki.Ma voltunk uhán és Maja akkori adataihoz képest szerintzem nagyon kicsi :roll: Na de bizzva bízzunk.

Fanka
sajnálom ami történt,de nagyon jó,hogy így feltudtad dolgozni.Mihamarabbi lakót kívánok neked:-)

Tamesz
annyira szépek a gyerekeid:-)bár ezt úgyis tudod :wink: ,olyan jó nézni,hogy Liló is már ilyen nagy:-)A hasfájása már végképp megszűnt?Bocs ha már írtad.

Jucc
Nagyon csini voltál a bulin és sárgulok érte rendesen:-)már hogy van aki eljut buliba:-)


Timka
hú Fanni nagyon kis dögöscsajszi lett:-)
Hiszti ismerős:-(


mennyi szép torta,muszály lesz ma vennem valami sütit:-)

Timurr
Vendég
 


Sziasztok,

Adrinak nagyon sok boldog szülinapot kívánunk!

Kép

Fanka,
Neked is nagyon sok boldog szülinapot!
A képek nagyon jól sikerültek!
Talán te kérdezted, hogyan bírom a pocakot?! Eddig tele voltam energiával, de most már kezdek picit nyűgös lenni. Elég rosszul alszom, és így nincs épp annyi energiám az örökmozgó Ákoshoz. De azért tartom a frontot, végül is már nincs sok hátra.

Timurr,
Huha! Gratula a Kicsi Nyuszitokhoz!!! :D

Évi,
Nagyon fincsinek néz ki mindkét torta, nekem is megjött az étvágyam egy jó szelethez:lol:. Köszi a pocakdícséreteke, híztam egy keveset, de koránt sem annyit, mint anno Ákossal. Most vagyok a 8-ik kilónál, Ákossal 14 szedtem föl.

Mi a hétvégén kiszaladtunk a hegyekbe, még elkaptunk egy kis fincsi havat, viszont vasárnapra már egyre jobban elolvadt ott is a hó, mivel végig plussz fok volt. Ákos nem igazán élvezte, mivel nagyon nehezen tudott menni a hóban. Meg volt fagyva a teteje, de amint rálépett, rögtön besüppedt a lába. A páromnak tetszett a legjobban, végre kipróbálhatta a snowboardot. Esett is egy jó párat, de ez nem vette el tőle a kedvét. Felteszek pár képet.

Apa egyelőre még csak fényképészkedik :)
Kép

Ákos inkább így szeretett sétálni: Kép



Így kóstolgatta a pudingot: Kép

Kép
Kép
nyuszko
 
 

 
 

Sziasztok!

Alig győztem gyönyörködni a sok szép képben, olyan édes minden gyerkőc.

Timur
Jó hogy újra írtál, jobbulást Neket és gratula a pocaklakóhoz!!!!reméljük minden renden lesz, nyomjad magadba a sok C-vitamint!

Tamesz
Jó utat nektek, dédinek jobbulást! Dédunokák biztos sok erőt adnak majd neki a felépüléshez!
Nagyon nagy csaj már Lili,biztos nagyon cuki ahogy próbál dumálni. Te meg jó bátor vagy hogy be mertél vállalni egy egri utat két gyerekkel. Én egyenlőre a napjainkat nem tudom elképezni, nemhogy egyedül utazni velük.
Ebben a jó időben tök jókat sétálunk, ma is másfél órát voltunk kint a friss levedőn, megetettük a környék kutyáit kutyacsemegével.

Juc
Jó utat nektek és nagyon boldog szülinapot!!!
Lemaradtam, vagy kimaradt: Marcit vittétek magatokkal? hány napra mentetek?

Fanka
Csak pozitívan! ne legyen lelkiismeretfurdalásod amiért túllépsz dolgokon, hisz ott van neked egy csodálatos nagylány!
Haláli lehetett ahogy irgum-burgumozik rád Panni!
Fanni is imád mostanában focizni!
Nagyon boldog kerek szülinapot neked!!!

Nyuszkó
....és össze van már pakolva a kórházi csomagod????? anno apa engem mindig ezzel piszkált.
Jó nektek,hogy láttok havat, én ugyan megvagyok nélküle, de Fanninak nagyon tetszett mikor havazott és mászkálhatott a hóbanmeg építettünk neki minihóembert.
Mennyithíztál a pocakkal?

Évi
Hány torta jár egy 2 éves csajnak????
Kell menni 2 évesen is védőnőhöz? minek kellett pisit gyűjteni tőle?

Na lépek, mert a ház még szalad, acsaj meg nemsokára ébred!

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Sziasztok!

Évi
Hát, nagyon édes Viola! Látszik, mennyire élvezte a körülötte zajló felhajtást :lol: ! Mi is LEGOt fogunk venni, van már egy ,nagy kedvenc. Szuperek a torták!
Erről a 2 éves tanácsadásról én sem tudok semmit :roll:. Pisiminta :shock: :shock: :shock:? Szegényke, nem csodálom, hogy kiakadt!

Timurr
De jó, de jó!!! Örülök, hogy pocakosodsz! Mondanám, hogy ne aggódj az influenza miatt, de azért az nem jó, hogy pont most kaptad el, szegény! Bár Pannival anno én nyár közepén nyomtam az ágyat, mikor ő 8 hetes volt a hasamban, olyan lázas beteg voltam, alig éltem, de szerencsére nem lett baj. Gondolj arra, hogy ha túllesztek ezen és minden oké, akkor nagyon erős kis vasgyúród lesz!!! Dobog már a kis szivecskéje?
Jobbulást nektek!

Nyuszko
Kitartás, tényleg nincs már sok hátra! Nemsoká még ennyit sem fogsz aludni :lol: :lol: :lol: (hú, ez gonosz volt :oops: )
De jó egy kis havat látni! Jó lehetettt nektek!

Timka
Ti jöttök pénteken Thomas kiállításra?

És a többiek? Eveka pl? Jó lenne már talizni veletek!!!

KépKép
fanka
 
 


Sziasztok!!
Hu mennyí kép!! :shock: :D :D :D Ezt már szeretem,olyan jó látni,hogyan változnak a gyerköcök,mert ugyebár az ember a sajátján nem igazán veszi észre!!
Timurr!!!
Gratula és nyugi,ott benn védve van rendesen az a baboca.Szedjél sok vitamint!!
Mindenki pocakosodik csak én nem??? :? :? :? Nem baj,én akkor se fogok!! :lol: :lol: :lol:
Fanka!!
Thomas kiállitás??Az most pénteken is lesz??? :shock: :shock: :shock: Mi most voltunk szombaton és ugy tudtam,hogy ez csak egy napos volt méghozzá feb.10 szombat!!Biztos én néztem valamit félre!!Egyébként jó volt,csak az a baj,hogy Miron egyfolytába vísított ugyanis ő mindegyiket meg akarta nézni,fogni aztán hazavinni!Azt meg ugye nem lehetett,és ráadásul a legtöbb ugye papirbol készült amit nem volt ajánlatos a kezébe adni!! :wink: :wink: :wink: De a muzeum többi része már jobb volt,mert ugye a vonatra ís fellehetett szállni,meg volt egy szekér is amire rálehetett ülni stb...

Chinco!!
Adrinak mi is kívánunk boldog szülinapot!!

Kép Kép

Juc!!!
Elöre iszunk a medve börére???Hol van még 14???Azt még meg kell élni!!
Huha azt hiszem mennem kell igyekszem még jönni,rakok be képeket a thomasrol!!! :wink: :wink: :wink:
Vendég
 


Eltűnt,amit írtam eltűnt:-(vhááá
a Lényeg hoggy nagyon aranyosak vagytok:-),köszi:-)

Nyuszkó
édes a pudingkostóló:-)
tök jó a hó,kár hogy nálunk kimaradt:-(

Fanka
aranyos vagy:-)
itt a szívhang hallgatás nem divi sajnos,Maját is csak a 36ik héten haloottam nstén először.Azt írta a doki,hogy élő embrió,ha ő mondja:-)
Én is úgy vagyok vele,ha kibírja még ezt a pár hetet,akkor erős babóca:-)remélem:-)


fogalmam sincs még miket írtam....

Timurr Kép Kócos kefírevő Kép
Vendég
 


Évi!
Violka nagyon aranyos a képeken!

Timurr!
Gratula pocakhoz, reméljük, hogy influenza meg sem kottyan neki!!! Majának jobbulást!! Hát még ez a kóci-bori kép......naggyon jó!

Nyuszkó!
Ákosod is cuki! 8 kg plusz??? hát az tök jó!! Bacik eltűntek??

Fanka!
Boldog szülinapot!! Nem semmi, hogy Panni ilyen kerek egész mondatokban beszél, pláne, hogy miket :shock: :lol:

Uhh, ma áttettük a kiságyat a babaszobába..........Este mikor Lizunak mondtam, hogy majd ott fog aludni, serényen mondogatta, hogy nem, nem és mutatott a mi szobánkra :? egyelőre nem tudom mi lesz, most még az apja mellett durmol a mi ágyunkban, mivel mindig ott alszik el, és ezen nem nagyon akarok és sztem nem is tudnék változtatni. Úgyhogy még eztán pakolom át a szobájába a kiságyikójába........fosok is, hgoy mi lesz éjjel :?

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


Bocsánat lányok, hogy offolom a topicotokat!

Timurr,
millió gratula és nagyon szorítok, hogy minden, de minden rendben legyen. :) Nagyon sokat gondoltam ám Rátok, és vááároom csak vááárom, hogy írj nekem... :cry:

Kép

Kép
vizimano
 
 


Sziasztok!
Hú micsoda forgalom van itt, kicsit kiteszem a lábam otthonról és nem győzök viszaolvasni???? Nagyon helyes!!!!:D

Timurr,
gratula a pocaklakóhoz, sok-sok erőt a következő hónapokhoz, nagyon csini hajasaba lett Maja!!!!!
Köszönjük a köszöntést, meg a dícséretet!!! Igen, a hasfájás karácsonyra elmúlt, ez volt az ajándéka nekünk, ami nagyon jól jött, azóta dumál, sikongat, forog, és lassú féregmozgással már kúszik a kiszemelt játék felé !!!:D
Jobbulást Nektek!!!

Viziminaó,
üdv itt, hogy bírod a kétgyerkőccel, gratula a kiscsajhoz!!! Jól kiünnek egymással nálatok is? Ha van kedved és időd rakhatnál fel nekünk képeket róluk, na meg írni is lehet!!!:D

Évi,
nagyon jók a képek, látom torta dömping volt és látszik, hogy a játkok nagyon bejöttek neki, csak úgy ragyog az arca!!!

Timka,
a cuccolás a legfárasztóbb, utána már megy a kocsi!!! Mi csak a szomszéd kutyát szoktuk etetni, ő nagyon hálás is érte!!!:D
Jöttök pénteken? van erőd???

Fanka,
látom a macikat Ti sem hagytátok ki, jók a képek, amikor mi voltunk olyan hideg volt, hogy nem lehetett csúszdázni!!!
Jó szövege van Panninak, már várom a pénteket, akkor valamikor 10 fél 11-et beszéljünk meg??? Többiek??

Andi,
Juc mondta, hogy még lesz a kiállítás, remélem tényleg lesz, de ha nem akkor is szét tudunk nézni a nagy járművek között, biztosan élmény lesz nekik! Ti is jöttök???

Nyuszko,
a 8 kg tök jó, én most Lilivel majdnem 7-et híztam a végéig, de nekem ügye van bőven tartalékom!!!!
Írígylésre méltó, hogy Ti láttatok havat az idén!!!:D Én ősz óta hülyítm szegény Marcit, hogy lesz hó és akor bobzunk, meg megtanítom sielni egy kicsit, de hát a fűben, nevetséges!!!
Hú tényleg lehet lassan kórházi csomagot pakolni, egyre izgisebb!!!

CSilla,
képek? beszámoló??? Tudom most sok a munkád, de esetleg pénteken Thomas-olás???

Muki,
na mi történt éjszaka? Hol aludt Lizi? És TE????:D:D:D

Eveka,
pénteken múzeum??? Remélem jól vagytok!!!!!

Rólunk röviden, tegnap gyönyörű napsütésben jöttünk alig másfél óra alatt lerobogtunk, szerencsére végigaludta mind a kettő az utat, így is terveztem, majd elmentünk apukámmal a belvárosba motorozni és sétálni, Lili végig nézelődött, marhára kifáradt. Marci most már nagoyn élvezi a motort, minden kis puklira felmászott, rodeózott, a sétáló utcában nem győzték a gyalogosok kerülni, én meg mindenkitől elnézést kérni a gázolónk miatt!!!:D
Sajnos a Dédinek nagyon fáj a háta, alíg bír mozdulni, de nagoyn boldog volt a két gyerek láttán, ma délelőtt is voltunk már nála,, ha lesz erőnk még este felugrunk, bár most vendéget várunk, egy régi családi barátot. Ja, itt szakad az eső, így nem tudunk ma motorozni, hát látszik is a kislegényen!
NA most megyek, kicsit pakolászok, szebb napot, csak így tovább, pörögjön a topic!!!:D:D:D:D

Ja, aki kéri a Thomas minimaxos 26 epizódját DVD-n szóljon, mert akkor annyít íratok apánkkal!!!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


sziasztok
Muki
hogy telt az ékszaka?:-)
én is ilyen vagyok sajna,jó tudni hogy nem vagyok egyedül,hogy olyan nehéz "elszakadni" a babától.Maja ha nincs semmi baja olyan jókat alszik az ágyába mint a csuda és nekem is sokkal kényelmesebb,ha nem nyomorgunk hárman az ágyba.Ő is mindig itt alszik el vagy zenét hallgatunk és hozzám bújva vagy tévézünk és úgy.Nyáron majd aakrok kicsit nagyobb rendszert az életébe,de majd ha kész lesz a szobája,akkor ott akarom altatni.

Vizimanó
nem menekülsz:-)én meg a te leveledet várom jó mi?azt hittem haragszol,mert vártam ,hogy írj, innám minden szvadat:-)de azért a Réka koros topikba mindig figyellek ám.Annyira cukik a lképek és hihetetlen Ákos is mekkora csak néztem :oops: Szóval ÍRJ!!!!!!!

Tamesz
tök jó kis karácsonyi ajándékoto volt akkor:-)
Lili már nyomul?a játékokért?nem semmi,ügyess kiscsaj
Marci egyáltalán nem féltékeny rá?

Szegény dédike:-(remélem még sokáig élvezheti a dédunokáit:-)

Timurr
Vendég
 


Sziasztok!

Timurr!
Én is nagyon örülök a jó hírnek, vigyázz nagyon magadra!
Nagyon édes Maja!

Timka!
A helyzet az, hogy a napján is tartottunk egy kis ünnepséget hármasban, de az igazi buli hétvégén volt, és ráadásul még egy babazsúr is lesz most hétvégén, úgyhogy lesz még torta... :!: :oops: :)

Itt is pocsék idő van, szerintem ez országos... :(
Violka ráadásul ma sem aludt :( , de legalább este korábban kidől! :wink:

Mukika!
Éjszaka??? :)

Chincho!
Képeket kérjük! :)

Nyuszkó!
Hú, a havat naggyon irigylem!!!Ákos nagyon édi a pudingevésnél!

Mennem kell, zűr van!
Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Bocsi, hogy most csak magunkról!

Hát Lizu kemény fél órát aludt az ágyában, fogalmam nincs, hogy mire de felébredt, és ezek után teljesen elzárkózott az elől, hogy akárhogy is, de a szobájában folytatódjon az éjszaka, így szokás szerint köztünk kötött ki :?
De ma napközben szorgalmasan gyakoroltuk, hogy este hogyan fog aludni a babaszobában az ágyában :) Többször is átvettük a leckét, eljátszottuk a dolgokat :) Így nappal kifejezetten élvezte. Hát azért éjjel nemtom mi lesz..........

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


Kedves Lányok,
ne haragudjatok, hogy megint írok, de Tameszt már több topicból is ismerem, és Babus Kristófjának születése volt a döntő lökés, hogy regisztráljak ide. Még egyszer bocs, majd ugorjátok át amit írtam.

Tamesz,
nagy boldogság volt Réka születése, mert bár Ákos császárral született, Réka mintegy másfél óra alatt természetes úton kirobbant belőlem a betöltött 41. héten. :) Ákos nagyon jól fogadta testvérkéjét, azóta is dúl a szerelem, versel neki, magyaráz. Nagyon örülök neki, hogy nem kell testvérféltékenységgel küszködni. Naponta kétszer sétálunk, Ákost jól le kell fárasztani. :wink: Most kicsit rosszabb napjaink vannak, mert Ákosnak egyszerre nő a 17. és 18. foga. :cry: :cry:
Réka nagyon tündéri és türelmes kislány, néha jelentkezik a hasfájás - amikor a hidegfront széllel jön - amúgy nincs vele gond. Tegnap már átfordult a hasára is 3X, ma csak egyszer művelte ezt. Azt hittem sokkal nehezebb lesz két lurkóval. Valahogy azért megvan a háztartás, főzés, stb. stb.

néhány kép rólunk:
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
vizimano
 
 


Kedves Juc Teso!!!

Hát akkor itt és most kívánok neked nagyon BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!!:):)
Kép

A többieknek pedig BOLDOG VALENTINNAPOT!!!! Kép
Vendég
 


Andi, Judit!

Gratulálok ehhez a szép krisztusi korhoz, nagyon sok boldogságot kívánok Nektek!!!
Kép Kép

KépKép
fanka
 
 


Sziasztok!

Andi, Juc!
Én is nagyon boldog születésnapot kívánok mindkettőtöknek!

Kép

Ma délelőtt itt volt nálunk barátnőm kislánya is, amíg a kistesóját vizsgálatra vitték. Igen jó volt az összhang :D :

Kép

Kép

Kép

Vizimanó!
Nagyon aranyosak vagytok, szép gyerkőceitek vannak!

Mukika!
Hajrá-hajrá :)

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Évi
de cukik a csajok:-)zabálni valóak:-)

Andi,Juc
Boldog szülinapot:-)
Kép

Vizimanó
mi májusi tiszteletbeli januáriak vagyunk:-)
írok ám meglaptam a leveled:-)
az uccsó kép tetszik a legjobban:-)

Mukika
Lizu hogy alszi be?ringatod vagy hozzád bújik?
Maja ha sötét van akkor mindegy hol van hozzám bújik és alszik tovább,zerencsére beférek mellé az ágyba:-)

Timurr

Boldog szerelmes Valentin napot mindenkinek Kép Kép
Vendég
 


Vendég
 


Sziasztok!
Ma végre csodálatos idő van, délelőtt két órát legeltünk a városban, nagyon jó volt, ketten mamák összesen 4 gyerekkel, a legszebb az volt, amikor Lili a kenguruban, Marci a nyakamban és a 4 éves leányzó a mi babakocsinkban ült, amirt én toltam fel a hegyre!:D:D:D Nem vagyok cseppet sem fáradt!:D

Juc, Andi,
nagyon-nagyon sok boldog szülinapot Nektek mégegyszer!

Vizimano,
nagyon aranyosak a gyerkőcök és látom Réka is kis izompacsírta, ügyesen tartja magát, na meg már forog is, Lili még csak két hete kezdte! Jó, hogy nálatok sincs féltékenykedés, én attól féltem legjobban, hogy Marci hogyan fogja fogadni! Azért a másfél órás szülést elcseréltem volna az én 7 órásomra, bár Marci 13 órája után ez is felüdülés volt!:)

Évi,
micsoda lánybuli volt ma nálatok!!!! Jók a képek!!!

Fanka,
ezeket a fotókat is a párod csinálta? Gyönyörűek!!!!
Akkor pénteken ki jön vonatokat nézni? és kb mikorra???

Csilla,
jól vagytok?

További kellemes napot! Mi megyünk megint a Dédihez, meg egy kiscit galambokat etetni, ha sikerül még világosban elindulni!:)

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Tamesz

HÖ-hö...ezeket a képeket a National Geographic fotósai készítették! Azért elmondom apának, hogy ilyet feltételeztél, biztos jól fog esni neki :lol: :lol:.
Szerintem fél 11 jó lenne pénteken, a múzeum előtt.

Évi
Haláliak a csajok, nagyon elemükben lehettek!

KépKép
fanka
 
 


Andi, Juc!!!
Boldog szülinapot Nektek!!!!

Évi!
Hát barók a képek nagyon :lol: Tök fura, hogy ők már ennyire eljátszanak egymással.....mi ha másik gyerek társaságában vagyunk(ami sajna nem sűrű), jóformán nem nagyon vesznek egymásról tudomást.

Timurr!
Lizi úgy alszik el, hogy mellémbújik, és nyúlkál a dekoltázsomban :? (amit mellesleg nem túlzottan kedvelek).Szóval ez a gond, hogy én nem férek be a kiságyába, hogy hozzám bújhasson.

Tamesz!
Hú, Te aztán jó kondiban vagy! Tényleg, és amikor Marci a nyakadban, Liló kenguruban, akkor Marci lába nem lóg le Lilóhoz?

Vizimanó!
Aranyosak a kicsikéid :)

Hihetetlen, hogy némely gyerkőcöknek rendesen felnőtt hajuk van már........azért Lizié még a halántéknál kicsit kopcsi.

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


Sziasztok :lol:

Timurr
Gratula a pocaklakóhoz :lol:
És milyen csinos nagylány lett Majából :lol: Na és ez a nagy haj?! :lol:


Vizimanó
Emlékszem ám én is rád :lol:
Már Babafalván is olvastam a kistesóról :lol: Gratula hozzá, csodaszép gyerkőcök :lol:

Évi
Nagyon jók ezek a vigyori képek :lol: Nagyon édi Viola :lol:

Nyuszkó
Hú, irigyellek a hóért :lol:
És Ákos nagyon helyes pasi :lol:


Andi, Juc
Nagyon boldog születésnapot!!!
Kép



Rólunk:
Kristóf csak megbetegedett. Pedig a múltkor már örültem, hogy egy kis enyhe náthával megússzuk. Pár napig el is múlt minden, aztán hétfőn hirtelen elég pocsékul lett, borzasztóan köhögött, asztmatikus hörghurutja lett, kapott rá gyógyszereket, de még rosszabbul lett, iszonyúan köhögött, szó szerint mindent kihányt, a gyógyszert, a folyadékot, mindent, egy nap vagy 20-szor biztos hogy hányt, már attól féltem, kiszárad. 2 napig alig aludt valamit. Állva is köhögött 2-3 percente, de fekve szinte egyhuzamban. Köhögésre ébredt és már hányta is össze az ágyát a köhögéstől. Nagyon szenvedett szegény. Közben már a pocakját is fájlalta, gondolom a sok köhögéstől meg hányástól. Meg lázas is lett, mondjuk nem vészes, 37,9 volt egyszer, de akkor is. Na meg dől a nózijából a váladék. De egyetlen szerencsénk, hogy már úgy megszerette az orrszívót, hogy ő szereli össze a porszívóval, felül az ágyra vagy a kisszékére és mutatja, hogy melyik orrlyukával kezdjem, akár hosszú percekig is hagyja. Volt, hogy hajnali fél 6-kor ébresztett, hogy anya, vúúú(ez a porszívó :D )
Így szerdán újból visszavittem a dokihoz, az asztmatikus hörghururjára rárakódott még egy hörghurut, ami már nagyon közel áll a tüdőgyulladáshoz. Újabb gyógyszereket kapott, a köhögéscsillapítót kúpba kapta (hogy ez eddig miért nem jutott eszünkbe? Ezentúl tuti, hogy ilyet fogok kérni neki, ha köhögni fog. Bár Kristóf fantáziája elég nagy, mert ezt meg sokszor egyből kikakilja, ha fent nem tud, legalább lent megszabadul tőle :lol: , de legalább hébe-hóba bentmarad és már az is rengeteget segített, egyetlen kúptól már szinte abbamaradt a köhögése)és egy sokkal erősebb antibiotikumot. És ezek már csodát tettek, tegnap egy délután annyit javult, hogy már csak este hányt egyszer, az éjszakát végig aludta, még az esti tápi is bentmaradt és ma is ivott már 2-szer tápit, merthogy kaja még nem kell neki, úgyhogy ezen él. Ja, és már másfél órája alszik :lol: És még egyet sem köhögött :lol: Úgyhogy remélem most már csak javulhat :lol:



Babus

Kép
babus2005
 
 


Még az elalvásról jut eszembe:
Ezek szerint akkor mi (lekopogom :lol: ) nagyon szerencsések vagyunk.
Kristóf 7-fél 8 körül fürdik, utána megissza a tápit, majd beviszem a szobájába, 5-10 percig énekelek neki, addig hozzám bújik, utána beteszem az ágyába, még ébren, majd kijövök a szobájából, 8 után pár perccel már alszik. Reggel 7-fél 8-ig.
Persze nincs ez mindig így, csak a jobb korszakainkban. De manapság már többnyire azok vannak :lol: (kopp-kopp :lol: )
De olyan még sose volt, hogy a mi ágyunkban aludt volna el, egyetlen egyszer se, sőt, mégcsak benne se feküdt, csak reggelente, és még én is csak életében 2-szer aludtam bent vele, az ő szobájában, az ottani ágyon, amikor beteg volt. Vele nehéz is együtt aludni, mert ha már mellé fekszem, egyből birkózni akar, meg játszani. Ő csak egyedül tud elaludni.
Ennyi jó oldala van a megszokásainak, megszokta, hogy csak az ágyikójában alszik el, nekem meg, volt már, hogy mutatta, hogy húzzak ki a szobájából :lol: Mint most, valamelyik éjszaka, amikor a köhögésre felébredt, adtam neki inni, ő meg utána mutatta, hogy tegyem vissza az ágyba és meg menjek ki :lol: Sőt, próbáltam vele ott aludni a kiságya melletti heverőn, mert nagyon fájt a pocija és simogattam neki, de kb. 10 perc után mondta/mutatta, hogy irány mindenki a helyére :lol: :lol:


Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Csak bekukkantottam mert már napok óta nem jutott időm a gépre, egyszerűen nincsr á időm,estére úgy kidőlök,hogy semmi erőm, elalszom Fannival.
Jó sokat írtatok....és tök jók a képek is.

Tamesz, Fanka
Még nem tudom mi lesz a holnapi programunk, jó lenne menni a kiállításra, csak az a bibi, hogy elvileg megyünk Gyulára. E körül kisebb vitáink adótak apával, mert ő menne, de sok a munkája, én is mennék, de csak azzal a feltétellel, ha Fanni alvásidejében indulunk 2-3 közt, mert ha kialussza magát nem bírok vele 3,5 órán keresztül bekötözve a kocsiba. Én is nehezen viselem ezt a baromi hosszú utat a pocival, hát még egy gyerkőcöt szórakoztatni, aki visít hogy ki akar szállni az ülésből.
Ilyenkor persze én vagyok az önző dög, akinincs tekintettel rá, de már a hócipőm is tele van azzal hogy ennyit dolgozik és acsaládja miatt nem tud fél párórával hamarabb eljönni a qrva ügyféltől.
Az utóbbi három hétben eddig egyszer jött haza 8 előtt, amikor 6-ra fogorvoshoz kellett mennem. Amúgy beestik fél 9--9 között, kajál valami, aztán mehetünk is fürdetni, Fanni jó ha egy nap 1 órát van az apjával. Ja én én is, mert ugye este már elalszom a fárdságtól.
Bocs,hogy itt panaszkodom, nem tudom nálatok hogy van ez, ki mennyit van a párjával, de mi baromi keveset vagyunk együtt.
Ráadásul itt a pocak, nem bírom már úgy a tempót, sokszor nincs már türelmem Fannival rohangálni pedig anniyra édes ahogy könyörög hogy játszak vele.
Nem akarom rátok zúdítani a problémáimat, bocs.

Szóval még meglátom ezt a holnapi Thomas kiállítást, majd írjátok meg mikor és hol lesz a tali.Fanninak biztos jót tenne egy kis gyerektársaság, nekem meg a Ti társaságotok. Ha tudunk megyünk majd.

most húzook vasalni, mert magától nem akarnak kivasalódni a ruhák...

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Sziasztok!

Csak extra gyors bekukk: most jöttünk meg Ausztriából, szép volt nagyon, talán majd este tudok bővebben is jönni.

Mindenkinek köszönöm a szülinapi jókívánságokat!!!

Andi, neked meg mégegyszer így utólag sok boldog szülinapot kívánok, ha azt a múltkorit túl korainak érezted! :lol: Látod, azért csak megértük... :lol:

Fankának meg mára kívánok minden szépet a szülinapjára!!!

Akkor holnap délelőtt??? Mi igyekszünk 10 körülre odaérni, de lehet, hogy később lesz belőle. Kik jönnek?

Sziasztok!

Juc

Kép
juc14
 
 


jóestét,
altatok, csak gyorsan, mi megyünk holnap, 10 és fél 11 közöttre igyekszünk odaérni, nem tudom hol tudunk majd parkolni!

Fanka,
mégegyszer boldog szülinapot!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Na, már itt is vagyok, bár lehet, hogy senki nem olvas... :( akkor majd magammal elbeszélgetek...

Hú, visszaolvasni csak nagyon kutyafuttában sikerült, a képek mind nagyon szépek!

Timurrnak nagy-nagy gratula a pocakhoz!!! :D :D :D Az influenzából meg remélem, mihamarabb kigyógyultok!

Vizimanónak meg üdv :D , babafalván én is szoktalak olvasgatni titeket! :lol:

Tamesz, még a dvd-ről akartam írni, hogy nemrég kaptunk apósoméktól egy thomasos tévéből letöltött dvd-t, 26 epizód van ezen is, pl. percy fütyül, thomas a nap hőse, ilyenek, azok, amik most is mennek a minimaxon. Ez van a ti dvd-teken is? Mert akkor a mi másolatunkat (amit nekünk csináltál esetleg) szívesen felajánljuk másnak. Ha meg nem, akkor szóljál, hogy ezt másoljuk le nektek. Ja, és ígértem nektek a régi thomast is, persze a férjem azóta sem csinálta meg :? , max. elvisszük holnap az eredetit, és lemásoljátok.

Szóval akkor holnap fél 11 körül? Fankáékat végül mi visszük, 10 előtt indulunk, remélem, nem keveredünk nagy dugóba.

Na, ezt elküldöm gyorsan, aztán kicsinyítek képeket, és írok egy kis élménybeszámolót.

Juc

Kép
juc14
 
 


Szóval jól sikerült a telelés (Puchbergben voltunk, a Schneeberg lábánál, csodaszép hely!), bár hó elég kevés volt, lenn, ahol laktunk, szinte semmi, fönn a hegyen azért lehetett hóembert építeni, meg egy kicsit szánkózni is. Az idő változó volt, volt két gyönyörű napunk, meg két kevésbé szép, de akkor is ki lehetett azért menni, csak ma jött ez a csúnya eső ott is, még jó, hogy hazajöttünk. Egy apartmanban laktunk, de két lépésnyire volt egy szálloda, ahova át tudtunk menni vacsizni, ebédelni, szóval nem sokat kellett főznöm.

Marci rettentően élvezte, a havat is (egy teljes órán át építgette a hóemberét, marha nagy szó, hogy ennyi ideig egy helyben maradt... :lol: ), a házat is, ahol laktunk, a németül szövegelő embereket (halandzsázott is nekik rendesen :lol: ). Tanult új szavakat: szélmajom :lol: :lol: :lol: , jibegő (azzal mentünk föl a hegyre, szerencsére nem akart kiugrani az ölemből...), sőt azt is tudja már, hogy danke... :lol: :lol: :lol: Szóval elkezdtem a némettanítását... :lol:

Nekünk is jót tett egy kis kikapcsolódás, bár azért megbeszéltük, hogy tavasszal elmegyünk egy hétvégére kettesben is vhova, vmi wellness-hotelbe. Tamesz, ahol a sógornőd dolgozik, az ilyen? Mi vmi Győr környéki helyet keresnénk, Marcit ott leadnánk, aztán mennénk tovább.

Na, és akkor néhány kép:

Kilátás az ablakunkból:
Kép

Szánkózás:
Kép

Mini-hóember:
Kép

Kirándulás:
Kép

Még egy hegyes kép:
Kép

Andi tesóm egészségére iszom 14-én :lol: :lol: :lol: :
Kép

Sziasztok, jó éjt, akkor remélem, holnap találkozunk!

Juc

Kép
juc14
 
 


Juc,
nagyon jók a képek, gyönyörű helyen voltatok!! Mennyire vártuk a havat és semmi, szörnyű, nem baj, most elhatároztam, hogy jövőre mindenképpen megyünk síelni, Marcinak és apának kötelező beíratkozni a síiskolába, én meg majd viszem a hátamon Lilót és nagyokat síelünk, és ha szerencsénk van, akkor jön velünk nagyszülő, hogy én is hülyére fárasszam magam a pályákon! Látom tényleg nagyon élvezte Marci és Ti is, napfény, tiszta levegő, csönd, jó társaság, mi kell még!:D:D:D:D Ja italozgatás, ....
A sógornőm Lipóton dolgozott a szállodában, az is jó kis hely, de most már az ottani tulajnak egy másik"üzletágát", a pékséget viszi a vállán, de majd kifaggatom a hétvégén!
Akkor holnap találkozunk, igyekszünk, de telefon lesz nálam!!!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok!

Nagyon jó volt találkozni veletek, tökre elfelejtettem a gondjaimat.
Fanni hazafelé elaludt, mindjárt ébresztem is, hogy bírja a hosszú utat Gyulára.
Dobok párképet és várjuk majd a Ti képeiteket is.

Kép Kunka, Marci, Fanni és Panni (már csak Liló hiányzott)
Kép Marci orra
Kép Megvan Lili orra is
Kép Panni kalapál
Kép Ötletes Thomasok

Szép hétvégét mindenkinek!

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Sziasztok!

Tök jó volt a topikos thomasnézés szerintünk is!!! :D :D :D

Én is teszek föl pár képet:


Tamesz Lilóval:
Kép

Timka, babával és pocakkal:
Kép

Gyerekek a vonatban:
Kép

Marcik:
Kép

Panni Marcival:
Kép

Vonatnézés:
Kép

További szép délutánt!

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!
Mi is nagyon jól éreztük magunkat és el is fáradtunk rendesen, mert még hazafelé bementünk a tűzrakó köveiért, amit kés pasival pakoltam be, közben a gyerkőcök már szundiztak. Marci mondjuk azóta semmit sem, csak babmbult egy kicsit.

Sajnos nem lettek most túl jók a képek, kevés volt a gépemnek a fény, meg én is béna voltam, mert vannak mozgóképeim!:D
De azért néhány:
Fanni elég bizalmatlan volt az elején még:
Kép
Juc Marcija: Kép
Szintén, csak csodálkozás közben: Kép
komoly Panni Kép
Juc papa Lilivel: Kép
csoportkép :D
Kép
Kunka a tárolók alatt szórakozott a legjobban: Kép

Köszönöm a segítséget, a MArci kergetést és Liló cipelést Mindenkinek!! Legközelebb mehetnénk kisvasutazni vagy állatkertbe esetleg?
Kellemes hétvégét, jó ünneplést, akiknek aktuális valami!:D

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok!

Nagyon jól éreztük magunkat mi is, összehozhatnánk gyakrabban is talikat!! Lili nagyon barátságos, kiscsaj, Marci1 pedig olyan kis vasgyúró lett! Fanni meg nagyon csini volt!! (Marci2vel sűrűn találkozunk ,ezért nem említem meg külön, milyen aranyos kis csibész :D )
Panni kidőlt, 2 óta szunyál, én is nemrég keltem fel. Várom, hogy küldje át a férjem a kiállításon készült képeket (lehet, hogy este lesz belőle), akkor teszem is fel nyomban.
Öszzepakolom kicsit a lakást, tegnap ugyanis két személyes házibuli volt a férjemmel - Panni a nagyszülőknél aludt. Mi meg rendeltünk csomó kaját, vörösboroztunk, házipálinkáztunk :oops: és éjjelig beszélgettünk, tv-ztünk. Tisztára, mint fiatalon :lol: :lol:

KépKép
fanka
 
 


Sziasztok!

Felrakom akkor apánk fotóit, már itt topog mögöttem, nagyon izgul, mit szóltok :lol: :lol: :lol:

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
fanka
 
 


Sziasztok :D

Fanka
Utólag is nagyon boldog születésnapot!!! :lol:

Hú, nagyon szuperek lettek ezek a Thomas-talis képek :lol: Annyira édes minden gyerkőc :lol: Pici Lili különösen :lol:
Fanka apájának képei pedig nagyon komolyak :lol: Csak nem fotós?


Juc
Titeket pedig irigyellek a hó miatt :lol: Nagyon klassz helyen voltatok :lol:


Babus

Kép
babus2005
 
 


Jóestét!
Fanka,
nagyon köszönjük a képeket, nekem nagyon tetszenek!!! Azért látszik, hogy ki a profi fotós!!:D:D:D:D
Ha van még adok emilcímet és kérjük szépen, ha lehet!!!
Jó lehetett a buli kettesben, néha kell szerintem is!!! Mi utoljára nyáron voltunk kettesben, vagyis Lilivel a 30. heti pocakban, amikor bejátruk Dubrovnikot 40 fokban, és bár estére fáradtak voltunk, de nagyon kellemes napok voltak. Idén is szeretnénk elmenni valahová, de persze ez majd csak akkor lehetséges, ha Lili befejezte a szopit!!:)

Babus,
hogy van Kristóf? Rendbejött???

Most mennem kell, mert még senki sem alszik, azt hiszem rendet kell csinálnom!!!:D:D:D:D

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok!

Elfelejtettem írni, hogy a holnapi újságban (Szines Bulvárlap) benne lesz valamelyik kiállításos kép. Azért nem muszáj megvenni, de kukkantsatok bele vmelyik újságosnál, hátha saját gyerkőc lesz benne :D !

Utólag is köszönöm mindenkinek a szülinapi jókívánságokat!

Babus
Igen, apa fotoriporter. Remélem, Kristóf már meggyógyult! Kár, hogy nem tudtatok ma jönni :cry:.

Megyek, nálunk "Miért éppen Alaszka?" őrület van - már vagy 3 hete azt nézzük zsinórban esténként (emlékszik még valaki erre a sorozatra?).

KépKép
fanka
 
 


Tamesz
Persze küldök még képet, milyen címre?

KépKép
fanka
 
 


Jujj, csajok, nagggyon jó lehetett a tali!!!! :)
Nagyon jók a képek, hát Fanka a fekete-fehérek különösen tetszenek, megmondhatod Apátoknak, azoknak hihetetlen hangulatuk van!!!
Azért tudnak ezek a törpikék milyen komolyak is lenni :)

Liló tényleg milyen nagy már, el is hiszem, hogy elkélt a cipelők segítsége :wink:

Timka pocakja is húúúúúúú, de nagy már!

Fanka!
Klassz lehetett ez a ferde este, én is annyira vágynék már 1 ilyenre, de nálunk nem megoldható Lizi nagyinál hagyása, sajna. Mármint nagyszülők részéről az lenne, csak hát Lizu ugyebár kizárt, hogy nélkülem elaludjon.........na, mindegy, majd pár év múlva. :?

Én meg mostanság csupa zizi vagyok....Ideges, feszült, annyira aggaszt, hogy nem látom még tök tisztán, hogy akkor mikorra is kéne nagyjából "időzíteni" kistesót, és mit hogyan alakítani, hogy annyira ne kopjon fel az állunk. Azért milyen durva már, hogy a mai világban nem úgy megy, hogy most szeretnék oszt kész, hanem figyelembe kell venni, hogy akkor minek mi lesz az alapja....bezzeg anyáink idejében nem így volt.........Állandóan ezen a témán agyalok, ez után kérdezősködök, kutatok, tökre el vagyok varázsolva miatta. Ma is pl megállapítottam, hogy Lizi betojt, mondtam neki, hogy mindjárt kivesszük a kakát, erre bő fél óra múlva eszmélek, hogy Úristen még mindig sz.rban van a gyerek. Van, hogy nincs is szegény Lizuhoz türelmem :cry: Ilyenkor utálom magam!

Na jól van, nem panaszkodom tovább!

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


Muki

Hátha segít:
GYES/GYED ügyben:
Pont ma hívtam fel a munkahelyemen a TB Osztályt, ott van egy rendes nőci, kértem, magyarázzon el nekem mindent, úgy, hogy én, mint tök hülye is megértsem :D
Most a rám eső részét írom le, mert azt fogtam fel, teljesen, azt hiszem :D
Szóval, ha valakinek a minimálbér kétszeresét meghaladó (azaz jelenleg 131000Ft) fölötti bruttó bére van, akkor az a következő gyereknél maximális GYED-et fog kapni. (ha kevesebb, akkor nem tudom pontosan, akkor talán kevesebb lesz, mint az előző gyereknél volt, de akkor is lesz GYED, olyan nincs, hogy nincs)
Én szerencsére ez fölött vagyok (nem sokkal, 148600Ft), bár, bele kell még kalkulálni, hogy jövőre emelkedni fog a minimálbér (merthogy a kistesó már csak valószínűleg jövőre fog megszületni), de azt mondta a nőci, annyit tuti nem fog emelkedni, hogy meghaladja az én bruttó béremet.
Szóval ez idáig nekem nagyon kedvező.
Viszont, ha összejön a kistesó, nem éri majd meg elmennem táppénzre, mert ugyan jóval több lenne, mint a GYES, viszont utána 2 évig a GYED kevesebb lenne, mert akkor már nem vonatkozna rám az, amit fentebb írtam (a maximális GYED-ről)
Helyette a kistesó születéséig GYES-en kéne maradnom.
Számomra a legkedvezőbb az lenne, ha a kistesó Kristóf betöltött 3 éves koráig megszületne, azaz 2008.január 27.-ig. (ez azt jelentené, hogy igencsak haladni kéne a kistesó-projekttel), mert ez esetben, ugyan a terhesség alatt maradnék GYES-en, és kapnám azt a nevetséges 23ezret, de a megszületése után maximális GYED-et kapnék (ami jelenleg ugye bruttó 91ezer+ a 2 gyerek után járó családi pótlék), a TGYÁS pedig a fizum 70%-a lenne, ami szintén nem olyan rossz összeg.
Egy gond van, ha nem jön össze időben, és kicsúszok a GYES-ből, vagyis pl. 6-7 hónapos terhes leszek, amikor lejár a GYES. De, ha mázlim van, és a fennmaradó időre, ami még hátravan a terhességből, elég az addig felhalmozott szabim, ez még 100% bérnek számít, ezzel még járni fog a maximális GYED.
A még nagyobb gond akkor van, ha a kistesó olyan sokára jön össze, hogy már a GYES is és a maradék szabadságom is elfogy, ekkor viszont kénytelen vagyok táppénzre menni a szülésig hátralévő időben, még ha csak pár napról van is szó, amikor is stornó minden, és már nem érvényesek rám a max. GYED-ről írtak, és ebben az esetben a szülést megelőző 180 napomat veszik majd alapul, ami kevesebb pénzt fog jelenteni.
Egyetlen dolgot nem tudok, hogy a GYES/GYED 3 évére végig jár elvileg szabi, vagy sem. Mert a nőci valami 40 napot, azaz 2 hónap szabit emlegetett, dehát 3 évre elvileg 60 nap járna, plussz még, ami 2004-ben megmaradt, merthogy én 2004.júliusa óta vagyok itthon, és akkor, ha jól emlékszem, nem vettem ki még az összes azévi szabimat, illetve augusztusban akartam, amikor mentünk a Balcsira, de közben összejött Kristóf és eljöttem táppénzre, így még az a szabim is megvan. Elvileg.
Márcsak azért érdekelne, mert így még +1 hónap haladékom lenne. Ami ugyanis nálunk számít, mert ki tudja, mikorra jön össze a tesó. (Kristófra 8 hónapot vártunk)
Bár, akárhogy is számolgatok, a GYES jövő év január 27.-én lejár, utána még min. 2 hónap szabi, (de remélhetőleg több), az már március vége, április eleje. Az meg, hogy odáig megszülessen a tesó, azt jelenti, hogy június közepéig-végéig össze kell jönnie a tesónak.
Vagyis, van rá 3 hónapunk :? Elég esélytelen. 52 napja semmi, baba tuti nem, hőm a béka feneke alatt, vagyis nagy valószínűséggel ugyanaz van, mint Kristóf előtt, vagyis nincs peteérésem. Legalábbis remélem semmi komolyabb, "csak" egy kis Norcolut+ Closty+ egy rakat UH, vérvétel :?
Bár mindenképp kétlem, hogy összejönne ilyen gyorsan.
És mit csináljak Kristóffal, ha épp az UH szerinti peteéréskor jön a foga vagy épp beteg és esély sincs a gyerekgyártásra :?
Hamarabb kellett volna észbe kapni és belefogni a kistesó-projektbe. Most már késő bánat :?

Remélem kicsit segítettem.


Kristóf egyébként már köszöni szépen, sokkal jobban van :D , mára nekem fájdult meg a torkom :cry:


Babus

Kép
babus2005
 
 



Sziasztok!

Bocs, most csak pár képet teszek fel, majd írok is, ha lesz egy kis időm.

Mai szülinapozás:

Mivel sehol nem kaptam marcipán mozdonyt, kénytelen voltam magam gyártani egyet (felbuzdultam a pénteki Thomas-kiállításon :lol: :lol: ):
Kép

Szülinaposok:
Kép

Lufiőrület:
Kép

A horgászjáték nagy siker volt:
Kép

További szép hétvégét, jó ünneplést minden pót-szülinaposnak! :)

Juc

Kép
juc14
 
 


Köszi Babus, aranyos vagy!!! Tegnap este, miután kipanaszkodtam magam, hirtelen minden megvilágosodott, most már tudom az "utat", ugyanis megérkezett a várva várt válasz Szakbarbártól :) (amiről már épp kezdtem lemondani)
Hú, hallod, akkor tényleg nagyon bele kell csapnotok a "bébigyártásba"!
Örülök, hogy Kristóf jobban van, és remélem, hogy a torkod holnap már a régi lesz(nekem szokott olyan lenni, hogy egyik nap megfájdul a torkom, aztán másnapra elmúlik).

Juc!
Ezt a mozdony figurát tényleg Te csináltad???!!! Hát nagyon ügyi vagy, szuper lett!!!
Fú, nálunk nincs lufi őrület, sőt.....kisasszony tökre ki van borulva tőle, pedig csak 1x durrant ki 1. Annyira be van az ilyen dolgoktól tojva, hogy még azt sem engedi, hogy ha véletlen rágózok, akkor azzal pukkantsak. :shock:

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


Sziasztok, na megint itt vagyok. Sül a fasírt a holnapi ünneplésre, közben kicsit írok.

Jó volt a mai gyerekzsúr, aranyosak voltak a vendégek. :D Nálunk mondjuk nem volt nagy dizsiparti, mint Babuséknál :lol: , inkább vonatozgattak, motoroztak, porszívóztak a gyerekek. Ja, és nagy fiútöbbség volt, Panni válogathatott az udvarlókban (ő volt a két lány egyike, de a másik még csak 8 hónapos volt) :lol: , de ő csak Marcit puszilgatta továbbra is... :oops: Nagyon hűséges típus... :lol:

Holnap meg jön a család, úgyhogy készülök a második felvonásra...

Muki, köszi a dicséretet a marcipánfigurára, elég bosszantó, hogy nem lehetett seholsem kapni vonatos figurát, úgyhogy megelégeltem, és marcipánmasszából én magam megformáztam Percyt, az egyik mozdonyt a Thomasból. Marcinak annyira tetszett, hogy pillanatok alatt begyűrte... :shock: :lol: :lol: Nagyon ízlett neki. Kellett nekem annyit pepecselnem vele... :lol:

Gyes, gyed: hú, nekem teljesen új, amit Babus írt, én úgy tudtam, hogy ha nem két éven belül születik a következő gyerek, akkor újraszámolják a gyedet, és jóval kevesebbet kap az ember. Ilyen nincs ezek szerint?

Muki, és mi a helyes út e téren, megvilágosodtál? :D Mikor kell a kistesónak érkeznie? :lol: Hajrá-hajrá!!! :D

Babus, persze nektek is hajrá kistesó-téren! :D Ne aggódj annyira, simán lehet, hogy a második baba könnyebben összejön, mint az első, nem? (Nem is beszélve arról, hogy te milyen naggyon fiatal vagy - irigy-irigy :oops: - , még rengeteg gyereket szülhetsz!)

Na, megyek vissza a konyhába...

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!

Nagyon jól éreztük magunkat Marcika szülinapi zsúrján, rakok fel pár képet (bár nem valami jók, inkább videóztunk).

Kép Kép
Marci habzsolja a marcipán-vonatot :lol:

KépKép
fanka
 
 


És pár tegnapi/mai Panni fotó:

Kép Kép Kép Kép

KépKép
fanka
 
 


Sziasztok :lol:


Juc
Jók lettek a szülinapos képek :D Látszik, hogy Marci nagyon örült :D
Nagyon ügyi vagy, hogy ilyen szép mozdonyt csináltál :D Nekem tuti nem sikerült volna :)
Gyes, gyed: Én abszolút nem értek ezekhez, épp ezért kérdeztem meg hozzáértőt, ezerszer rákérdeztem, minden eshetőségre, tuti hülyének is nézett :lol:
Amúgy ez csak arra az esetre vonatkozik, ha valakinek a bruttó bére meghaladja a minimálbér kétszeresét, akkor van max. gyed, ha nem, tényleg újraszámolják.

Kistesó téma pedig. Sajna, az hogy fiatal vagyok, (egyébként a 27 sem annyira nagyon fiatal, csak éppen túlságosan is annak nézek ki), az még nem jelent semmit.
Sokan vannak, akik nálam akár évekkel is idősebbek, mégis egyből összejött a baba vagy épp véletlenül sikeredett be. Megjegyzem borzasztóan irigylek mindenkit, aki eltökéli, hogy jöhet a tesó és már az első hónapban össze is jön. Én sajna ilyen szerencsében talán sose fogok részesülni.
Kristóf a gyógyszer abbahagyását követően 1 év múlva jött össze, amiből 8 hónap már kifejezetten célirányos "babagyártás" volt. De mivel fogamzásgátló nélkül én egyszerűen nem működök, se peteérés, se mensi, se semmi, mint ahogy most se, így Kristóf előtt is folyton dokihoz, meg UH-ra, meg vérvételre jártam, meg Closty-k tömkelegét nyomtam magamba, így várhatóan most is ez lesz, hisz megint 54. napja nem jött meg, szóval megint gáz van velem. Ki tudja, mikorra jövök úgy rendbe hormonálisan, hogy ebből baba legyen :(

Muki
Engem is érdekel a "megvilágosodásod" :lol:


Fanka
Nagyon tündéri Panni :D


Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Hazaártünk a hétvégi családlátogatásból, most egy ideig nem megyünk sehova....jó volt, csak egy picit nyomott voltam.

KÉpek nagyon szuperek!

Marcinak, nagyon-nagyon boldog 2. szülinapot kívánunk!

Fanni megnézte a képeket, alig lehetett elzavarni a géptől, már mutatta, hogy "ez Lili, ez Marci"...Pannit lefannizta....

Fanka
Én is szeretnék még képeket, szerintem a profilomban benne van az e-mail címem, köszi-köszi...amúgy apának nagy gratula, tényleg tök jók a fekete-fehér képek, na meg a színesek is!

Mukika
Majd én is írok Gyes,gyed témában, hogy rám mi vonatkozik, asszem megértettem, de én megszívtam....érdekelne a Te felvilágosulásod ám!
Amúgy meglehet hogy Lizu tök ügyesen el tudna aludni a nagyiknál, csak mi parázunk. Épp erről beszéltünk Fankával a talin.
Én is fosok mi lesz ha kórházban leszek, de csak túléli a kis drágám.

Babus
Hajrá kistesógyártáshoz. Nekünk Fanni nem jött össze könnyen, nekem nem volt elég a sárgatesthormonom, aztán Kitti meg derült égből érkezett hozzánk, nem is terveztük....szóval lehet hogy nem is kell olyan sokat várni rá.

Tamesz
Mizújs veletek? jövő héten valamikor állatkert? ha jó idő lesz szerintem sétálhatnánk egy jót! Többiek???

Na lépek, majd még bekukkantok később, ha ébren maradok.

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a szülinapi jókívánságokat meg a képdicséreteket! Ma megvolt a családi ünnepség is, jó volt az is, sajna most már a szürke hétköznapok jönnek :? , apánk is megy vissza dolgozni, persze kedve az nem sok van hozzá...

Teszek föl 2 mai képet is:

Anyukám tényleg kitett magáért tortaügyben :D :D :D , ez egy saját készítésű mozdonytorta, nagyon jóóó szerintem:

Kép

Tényleg, Tamesz, hogy sikerült a Thomasos tortátok?

A másik meg egy eszméletlen jó ajándék (szintén anyukáméktól), egy "boxzsák", felfújható keljfeljancsi-szerűség, az ilyen túlmozgásos, ugrabugra gyerekeknek, mint Marci... :lol: :lol: Remélem, ezentúl nem minket fog ütni, vágni... :lol: :lol: Mert sokat bunyózik ám, nem mérgében, hanem azt hiszi, hogy ez jó játék... :shock: :lol: Hát ezzel a zsákkal majd eljátszogathat...

Kép

Babus, vissza a fiatalsághoz :D :D (ja, a 27 év az igenis fiatal még :D ) : nem úgy gondoltam, hogy aki fiatal, annak tutira hamar összejön a gyerek, aki öreg, annak meg nem, hanem hogy ha nem is sikerül egyből, bőven van időd próbálkozni, ezért nem kell elkeseredni. Esetleg lecsúszhatsz a max. gyedről, de hát a lényeg úgyis a gyerkőc... Aki bezzeg ilyen vénasszony, mint én :lol: :? , annak már nincs olyan sok ideje a próbálkozásra. Na, nem magamat akarom sajnáltatni, csak téged jobb kedvre deríteni... :lol:

Fanka, mail ment!

Na, megyek dolgozni (nem vicc!!!, a holnapi németórára készülök)...

Jó éjt, szép hetet!

Juc

Kép
juc14
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?