Új privát üzeneted érkezett!

Hú, Endre, Szilvi! Hatalmas, szép kis óriáshajú babátok van!!!

Nekünk az éjszakánk elég rossz volt, eddig a legrosszabb itthon, elég sírdogálósra sikeredett :( most alszik babóca, de most is elég nehezen ment.... lassan meg kajálni kéne, de egyelőre nincs szivem felkelteni, olyan kis édesen alszik :)

én is jövök majd még...

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok
Csak gyorsan mert megyunk setalni :D


Niki
Hat ezt en is imadom,hogy nem kell uveget vinni sehova sem :lol:
A Termeszettudomanyiban voltunk,es meg a Kozlekedesi amit Alex nagyon komal, es mindenkinek egy jo program :)
Nekem LEon sem egy hason levos fajta,mindig sir ha oda teszem,persze azert rakom mert kell hogy erosodjon a hatizma...
Baratnom pont mondta hogy neki hason alvos volt,kerdeztem hogy hogyan,Valasz>mindig nyuglodott haton ezert tette hasra.Na hat ez az hogy nekem nem nyuglodik haton.. :lol:

Endre
Nagyon szep hajas baba lett Akos,gartulaunk.Varjuk az ujabb profi fotokat!!!
Szilvinek meg kitartas es puszi a benti napokra!

Snoopy
A foltokat en Wanish szappannal kimosom elotte.

Winnie
Van par siros ejszaka ,ha alapbol nyugis Reka akkor ez csak par nap es elmulik.Nalunk is igy volt :wink:

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!
Gyors leszek.
Szilvi: Gratulálok Ákoshoz, igazán szép, nagy baba! Ezért is jöttem fel ma, mert reménykedtem, hogy végre jóhírt hallok!
Képzeljétek, Anna reggel 7 óta egy percet sem aludt! Mostanában alig akar aludni, csak hisztizik.. Nem értem mi van ezzel a csajjal....
Na megyek is, mert mindjárt bereked!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 

 
 

Sziasztok!

Változott a vonalzó képe, gondoltam megmutatom nagyban is!

Kép Röhög :D


Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Sziasztok,

Endre, köszönjük, hogy raktál fel képet a kis Ákosról!!!Nagyon szép hajas baba.:)


Kata, hát mind a két múzeumot megjártátok Leonnal?Nem semmi!!!

MÁgnes,
üdv a nemalvók táborában. Nekem Dani van hogy egész nap nem alszik, max 10 percet.

Ma hajnalban úgy döntött a dárgám, hogy nem alszik tovább, addig nyűgösködött, hogy kihoztam őt a hálóból, és a körny változás meg a szopi elnyomta őt szerencsére:)

Lányok, ti mibe öltöztetitek mostanság a gyerkőcöket? mert nekem Dani teljesen leizzad a sétában, mire hazajövünk.

csernusn
 
 


Szijjasztok!

SZilvi!

Gratulálok! CSodaszép a legény! :)

Snoopy!

Hanga nagyon tündér nagylány már! :)

Nika!

Gergő is hatalmas fiú, nagyon helyes! :)

Niki!

CSingi eléggé fagyos, itthon is van, hogy adok rá harisnyát is. (26 fok van egyébként, és az összes ablak nyitva ezért a harisnya) Szóval sétához az itthoni öltözet, harisnya, kombidressz, nadrág+pulcsi, vagy rugi...és még adok rá egy vékony plüss overált, amiben októberben hazahoztuk. A babakocsiban van bundazsák, abban fekszik, de nem szokott melege lenni.

Megyek, ébred mindkettő!

Sziasztok!

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Snoopy, nagyon édes ez a kép a hatalmas nevetéssel! :)

Szerintetek az létezhet, hogy este kevesebb a tejci, mint reggel / napközben? ugye nálam nem szopizik a baba, csak fejek, és míg tegnap egész nap 100 felett fejtem, rekord is volt a napi fejés, este alig kapartam össze 80-at.... meg előző este is kevesebb jött... :? ma viszont jobban küzdök a 100-akért. Asszem elkezdem az urticát.... eddig a másfél lityi Laktoherbbel, 3 lityi folyadékkal próbálkoztam, meg a védőnő adott valami receptet, mindenféle zab meg egyéb pelyhekből, ez is valami homeo tejszaporító golyó, csinált anyósom, azt ettem....

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok!

Régen voltam erre, nem is tudtalak benneteket teljesen visszaolvasni. :(
Úgyhogy csak akkor írok, ha van rá energiám, illetve Fanni hagy szóhoz jutni.
Nagyon anyás, igényli a társaságom. :D

Szilvi és Endre!
Hatalmas gratuláció Ákoshoz! :D
Tényleg megvan az utolsó babóca is. Eljött ez is! :)

Rólunk:
Fanni egész napom elfoglaljam, ha meg tudnék jönni, már kedvem nincsen hozzá.
Amúgy nem panaszkodom, mert gyarapszik, nő mint a gomba.,
Már 5400 gramm a drágám. :D

Majdnem minden nap sétálunk, egyből beájul a levegőn ahogy kiérünk. :lol:

Alvással még kicsit hadilábon állunk. Úgy látszik bagoly típus Fanni, mert inkább nappal alszik, mint éjjel. Sajnos ezezn még nem sikerült változtatni, hiába igyekszem, de majd idővel talán beállunk normál kerékvágásba

Csuklás: Fanni a hasamban is rengeteget csuklott és csuklik idekinn is.
Szerintem is zavarhatják őket inkább az elalvásban. Nem egyszer végre valahára bealszik és a fránya cvsuklás felzavarja.
Van, hogy nem is evés után kezdi el, hanem mondjuk egy nagy ordítás után. Feltehetőleg akkor is sok levegő megy a hasába és csuklik. Vagy nem tudom... :shock:
Próbáltam a teát segítségül hívni, vagy cicire tetem, de van, hogy egyik sem használt. Mondták, hogy ha sír az elmulasztja. No FAnni erre is rácáfol, mert tud egyszerre csuklani és üvölteni is. :lol:
Ma megpróbáltam a citromlét.- No attól vágja a pofikat, és elsőre el is múlt, de a második alkalommal az sem segített, folytatta tovább. Szegénykém.. Úgy sajnálom mikor csak csuklik és csuklik....

Én is meg szerettem volna kérdezni tőletek, hogy a kötelező oltásokon kívül miket adattok még be??
Mondjuk agyhárgya gyulladás ellen érdemes beoltatni őket? Vegyeseket hallottam...

A babócák nagyon aranyosak továbbra is.

Akkor most én traktállak titeket pár fotóval ha nem bánjátok!
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Zsuzsi

Kép
zsuzsu74
 
 


winnie:
Nekem is kevesebb a tejem késő délután. Azt hiszem ez összefüggésben van azzal is, hogy mikor vagy fáradtabb. Érdekes viszont, hogy hajnalban pedig rengeteg tejcsim van,120-as szopi mellett még dagad a cici. Nekem az urtica nagyon bejött. Szoptatós teát még nem ittam. Szerintetek érdemes vennem? Mert most úgy állok tejcsi ügyileg, hogy 2 szopi mellé még kell a táp naponta.

séta:
most jöttünk haza, Pannára a nappali cuccán kívül egy plüss overált adok,amihez kabát is van, plusz sapi, kapucni, és vastag plüss pléd lábzsákkal.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


jajj Zsuzsi, most látom a képeket! Nagyon édes Fanni! Milyen kis hurkái vannak! Pannának még csak egy hurka jelent meg, de én annak is örömtáncot jártam:)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok,

Nekem Dani, ha sétálni megyünk akkor van rajta a body, rugi, két sapi (cérna és plüs, ezek alá szokott beizzadni) az overál, és akkor a babakocsiban van alul egy pokróc, és fölül egy másik., illetve a lábzsákot becsatolom. Ez sok????De inkább a feje izzad be, meg a nyaka.

Nika nagyon szép Gergő baba, ás Snoopy, Hanga nagyon édies azon a képen, nekem ő is Danis, úgy látszik minden rövid hajú baba hasonlít egymásra.:)

csernusn
 
 


Niki!

Nekem is a feje izzadt CSiginek, ezért én lecseréltem a vastagsapit egy pamutsapira. KEttőt én sosem adtam rá.

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Sziasztok!

Rég nem jártam erre, s olvasni is csak részletekben sikerült...
Így utólag kívánok minden újdonsült anyukának soksok örömöt a picikhez és persze egészséget!

Sajnos igencsak ránk járt a rúd az elmúlt hónapban, ezt most nem is részletezem, ezért nem jelentkeztem - na és persze Jázmin nem hagyja, hogy unatkozzam... :)
Azért igyekszem visszakapcsolódni a csapathoz...

Témák, amikre emlékszem és reagálnék:

Csuklás: Minike is sokat csuklik, én egy ideig várok, de nem szokott elmúlni magától, így a szopiztatás a megoldás szinte mindig.

Büfiztetés: nálunk is nehezen megy...s szintén apa válla hozza meg az eredményt legtöbbször.

Jázmin egyébként egy tündér, nagyon jó baba...rengeteget mosolyog, gügyörészik, s most elkezdte a kezeit is tanulmányozni. Nagyon cuki, Imádom!!!

Egyelőre ennyi, mert etetés következik!
A képek szuperek, annyira szépek a bébik!!!

Kép
Kép
szana80
 
 


Sziasztok!



Most szólt egy ismerősöm egy hostess ügynökségtől, hogy van egy SOS munkalehetőség. Fiúk és lányok is dolgozhatnak.

Autósoknak kell szórólapot átadni a piros lámpánál.

Semmi extra, nincs duma, nincs különös, csak menni és odadni a szórólapot.

A munka most szerdán és csütörtökön lesz (febr 14-15), reggel 7-10 óra és délután 15-18 óra között.

Ha a szerda nem működik, a péntek is lehet helyette.

Óradíj: 700 Ft kézhez.



Ha érdekel téged vagy tudsz olyan ismerősödről, akinek jól jönne egy kis zsebpénz, akkor hívjátok Szűcs Ágnest a 06-30-650-5500-s mobilon.



Még meglévő helyszínek: Gödöllő, Esztergom, Dabas, Fót, Vecsés, Solymár, Budapest XI. kerület (Kosztolányi-Bartók, Jászóvár-Nagyszőlős). Bach csomópont, IV. ker Váci-Árpád út, 18.ker Pesti-Ferihegyi út, 13.ker Váci-Róbert Károly

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Sziasztok!

Bocs az eltűnésért, de a nagyomnak nőnek a hátsó őrlői és nagyon pasiból van, ezért minden nagyon tud fájni, mindenből nagy hisztit tud csinálni, nem is részletezem. 8)
Aztán amikor már kétszer szállt el a hsz-em, akkor bazi pipa lettem! De most jegyzeteltem is, de azóta is sok dolog történt... Mindegy, a teljesség igénye nélkül:

Szilvi,
hatalmas gratula gyönyörűséges Ákos fiadhoz, kívánok nagyon sok boldogságot mindhármótoknak. :lol:

Mot,
torna úgy történik, hogy pelusozásnál gyors bicikliző mozdulatokkal bemelegítem az ízületet, majd előbb egyik, aztán a másik lábbal végzem 3-4X a gyakorlatot, ami abból áll, hogy a térdét felnyomom a hasára és utána teljes kört teszek kifelé a lábával, lényeg, hogy a térd minél lejjebb kerüljön. A végén meg mindkét lábbal megismételem.

Winnie,
az arcon levő kiütésekre az anyatej a legjobb, lehet tejkiütés, hidegre is, szélre is... Ami a popót illeti, én mindkét gyerekemnél nagyon megjártam a Pampers pelussal. Olyan vörös és ronda lett a popójuk, hogy már kezdtem kétségbe esni, aztán elindult a vezérhangya az agyamban és lecseréltem a pelust, a vörösség, pöttyök eltűntek különös kencézés nélkül. Nem azt akarom mondani, hogy ez lehet nálatok, csak ez is egy tanulság.

Snoopy,
Hanga nevetése nagyon haláli, nagyon sajnálom az ekcémát, remélem elnövi.

Cic,
gratulálok Léna súlyához, nem semmi! Nagyon sajnálom a műtétet. Nem kérdeztek meg több dokit?

Kata,
Alexnek utólag is boldog névnapot.

Öltöztetés:
Rékára a benti ruhán kívül egy anorákot adok és egy kis takaróval leterítem. Nem izzad, de nem is hűvös, ill nem tüsszög, mert ő azzal jelzi ha fázik.

Egyetértek Bunnyval a citrusok terén, nem adom csuklás ellen a citromot, mert erősen allergizál.

Ma 3 nagy meglepetést okozott nekem Réka:
-először kacagott hangosan, gyöngyözően
-először aludt el a játékai között kidőlve, magától, nyöszi nélkül
-először fordult hasra és ezt még 3X megismételte!!!!! Na innentől vége a jó világnak 8)
Néha belegondolok, hogy fél év és kergetik egymást Ákossal mászva a lakásban! Hová lett az én pirinyó babócám?!

Kép

Kép
vizimano
 
 


Még gyorsan teszek képet is.

Ilyen segítséggel könnyű: Kép

Amikor anya azt hitte ez minden amit tudok :lol:

Kép

Kép
vizimano
 
 


Még gyorsan teszek képet is.

Ilyen segítséggel könnyű:

Kép

Amikor anya azt hitte ez minden amit tudok :lol:
Kép

Dédimama, és a dédunokák:
Kép

Kép

Kép
vizimano
 
 


Sziasztok!

MÁsodik nekifutásra megírtam a szüléstörténetet, de wordben teszem fel, mert bazi hosszú és nagyon részletes... :oops:

hú, nem engedi wordben :(

akkor beírom, sorry, ha unalmas és hosszú, ugorjátok nyugodtan...

Január 25 – csütörtök
Doktornéni szerint 4 napos, szerintem 6 napos túlhordással mentem reggel CTG-re. A CTG rendben volt, a keddi 9 pontos után (kis szívhangleesés) most nem volt semmi probléma. Utána mentem ultrahangra, flowmetriára. Tök jó, mert a doki szerintem nem tudta, mit kell csinálni; ezért egy normál ultrahangot csinált, ezen 3600-3700 g-ra becsülte a kisasszonyt. Mint mondta, a méhlepány IV-es érettségű (3 felkiáltójellel), tehát lassan szülni kellene. Az áramlás rendben volt.
Közben volt egy nagyon megrázó élményem, vártam az ultrahangra, jött le egy nagy pocakos kismama meg a szülésznő, majd doki, bementek, majd zokogás… később derült ki, hogy elhalt a baba, és meg kellett szülnie…de ott is sejtettem, hogy gáz van, hát nekem úgy potyogtak a könnyeim, meg annyira szomorú volt ott utána mindenki…
Ezek után mentem fel a szülőszobára, hogy dokinéni is megvizsgáljon. Ott volt a vizsgálatnál a szülésznő is. Mielőtt észbekaphattam volna, közölte, hogy kér egy közepes csövet, és rögtön elkezdte nézni a magzatvizet, így nem volt időm, hogy bepánikoljak a vizsgálattól . Nem volt túl kellemes, de annyira nem volt vészes, próbáltam lazítani. Mint utóbb kiderült, 3 cm-re voltam nyitva, 70%-ban elsimult méhszájjal. Közölte a dokinéni, hogy zavaros a víz, és hogy akkor ő burkot repeszt. Megkérdeztem, hogy akkor most szülünk? Nem hagyott sok időt megszokni a gondolatot megint csak, ez így tök jól jött ki. Kiment valamiért, akkor hívtam apát - aki éppen ebédelt, hogy jöjjön, mert ma szülünk. Utána megrepesztette dokinéni a burkot, ekkor volt fél 1.
Akkor bevezettek egy szülőszobába (Leboyer nevűbe), rámkötötték a CTG-t. Vártam a fájásokat, de nem nagyon jöttek, fél 3 fele kezdtem el érezni valamicskét. 3-kor kötötték be ezután az első oxitocint. Kb másfél óránként vizsgáltak, de nem nagyon volt haladás. Viszont nekem a vizsgálat fájt baromira, szinte jobban, mint maguk a fájások. A méhszájam baromi hátul volt, a baba feje mögött valahol, és elég nehéz volt oda benyúlni, ráadásul ilyenkor lazítani….. A dokinéni meg ha nehezen betalált, megvárt ott fájást, hogy mennyire erős, hát ilyenkor csillagokat láttam… Fél 7-kor kaptam a következő oxitocint. 8-kor újabb vizsgálat, ekkor mondta a dokinéni, hogy még másfél órát vár, ha addig is semmi, akkor császár. Na itt kezdtem el igazán szenvedni, éreztem, hogy ebből már nem lesz természetes szülés, ugyanakkor fájt, és úgy éreztem, hogy ezek már „értelmetlen” fájások, inkább legyünk túl rajta… valóban nem történt előrehaladás fél 10-ig, a 9 óra alatt 2 cm-t sikerült tágulni.
Akkor bejött a szülésznő és gyorsan felpörögtek az események. Kötött még be asszem két infúziót, kis folyadékfeltöltés, meg jött a borotválás. Addig feküdtem, itt kértem, hogy két percre hagy álljak még fel, mert aztán hosszú fekvés következik. Majd jött a műtősfiú (tök vicces, kedves volt), itt még saját magam átmásztam a kocsira, majd kezdődött a vészhelyzet érzés . Zöld lepedővel letakartak és toltak be a műtőbe. Ott már nem mászhattam én fel az asztalra, gondolom sterilitás miatt, hanem átpakolt a fiú. Majd a lábamra felhúzott egy fehér lepedőcsizma szerűséget, hasonló célból. Majd jött az altatóorvos, akkor mozdulatlanul kellett ülni, bekötötte a spinált, abból szinte semmit sem éreztem, utána baromi gyorsan le kellett feküdnöm. Utána kitörölték a hüvelyemet, ettől tartottam, de mondták, hogy már semmit sem fogok érezni, és valóban. Majd jött a katéter, ebből sem éreztem semmit. Még előbb rákötöttek a lábamra valamit, mint mondták, valami ellenpólus valami vérzéscsillapítógéphez.
Majd jött dokinéni, meg még nem tom hányan, tök sokan bent voltak, altató orvos, plusz segédje, dokinéni plusz 1-2 segédje, meg még egy páran. Egyszer csak (viszonylag hamar) meghallottam felsírni a babát (tényleg csak rángatásszerűséget éreztem). Akkor néztek az órára, és mondták, hogy legyen 22:20. Én is odanéztem, valóban akörül volt az idő. Akkor azt hiszem gyorsan elvitték a babát, gondolom lekezelték, meg Apgart néztek, vagy nem tudom, majd visszahozták picit, még meztelenül. Furcsa, itt még nem nagyon éreztem komolyabb kötődést. Megfogtam fél karral, de még valahogy nem tudtam igazán magaménak érezni… Viszont már baromi türelmetlen voltam, még kb 25-30 percet bíbelődtek velem. Közben asszem kellett az a vérzéscsillapító gép is, mert mondták, hogy „sütést”, és hirtelen nagyobb sürgésforgás lett, hozták azt a gépet. Meg egyszer azt hittem, hogy már készen vagyunk, de akkor még csak méh volt összevarrva, a hasfal még hátra volt… Közben még egyszer visszahozták a babát, már felöltöztetve, mint utóbb kiderült, addig már apa is babázott, ő kint volt, és várt. Különben tök nyugtató volt az egész műtét, a doktornőnek tök halk, nyugodt hangja volt végig, kellemes duruzsolást hallottam, (szerencsére) nem nagyon értettem, hogy mit beszélnek. A befejező öltéseknél aztán más asszisztens segített neki. Majd egyszercsak vége lett. Az baromi furcsa volt, amikor átpakoltak megint a kocsira, láttam a lábaimat mozogni, és nem éreztem, hogy az enyémek, ez gáz volt. Meg ami még nagyon rossz volt (a legrosszabb az egész műtétben), hogy ezerrel elkezdtem remegni. Ez nagyon zavart. Dokinéni mindenkinek megköszönte a közreműködést, elköszöntek, és mentek, engem vittek le a kocsival az osztályra. Még korábban kértem, hogy 5 ágyasba nem szeretnék kerülni, így ha nincsen 3 ágyas szoba, akkor alapítványit szeretnék. Végülis nem lett volna 3 ágyas akkor, alapítványi sem volt, de mivel császárost nem is raknak 5 ágyasba, így az éjszakára a vizsgálóba fektettek be, közvetlenül a nővérpult mellé. Apa ott várt a folyosón, már nagyon hiányolt . A baba a csecsemősöknél volt. Akkor elkezdtünk telefonálgatni, meg sms-eket írogatni. A nővérkétől (nagyon kedves fiatal nővérke volt) kaptam azt hiszem Calcium injekciót, ettől alábbhagyott a remegésem. Apa éjfél körül ment el, a nővérke még többször bejött, vérnyomás, hüvelyváladékvizsgálat. Éjjel egyszer kihozták a babát testkontaktusra (nem olyan kedves nővér , jól rányomta cicire – már akkor sem nagyon akarta a baba…), és ott hagyták velem picit, majd még kihozták egyszer később, amikor sírdogált. Aludni nem nagyon tudtam, csak 1 órát, pedig jó lett volna. Az „érzés” elég hamar, 2-3 óra múlva elkezdett visszatérni belém, viszont baromi kényelmetlen volt mozdulatlanul hanyatt feküdni.  5 körül jött hajnalban a nővérke, előbb adott fájdalomcsillapító szurit (először Algopyrin, majd Diclofenac), lázmérés, katéterkiszedés (attól tartottam, de nem fájt), majd jött a horror – felkelni, menni zuhanyozni… Hát ez az első felkelés brutál volt, soha ilyen lassan még nem keltem fel…Az első lépés az volt, hogy oldalt fekve feltoljam magam, mint a „terhesfelkelés”, majd jött a felülés, itt az volt szörnyű, hogy leüljek, a súlyomat lehelyezzem, majd itt ültünk pár percig, de nem szédültem, majd jött a felállás, akkor is pihentünk, majd elindultunk… De valóban, ez volt a legszörnyebb, utána minden felkelés jobb volt…

majd még folytatom a kórházi napokkal, az lesz a második felvonás...


és egy kérdés: van olyan nektek, hogy nem rögtön kaja után bukik a baba, hanem alár 1-másfél óra múlva?

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Winnie

az esti tej mindig kevesebb, mert zsírosabb..

csak úgy biztatásként:

napi tejmennyiség


Kedves Eszter, megint kérdéssel fordulok Hozzád.
Normális-e, hogy a 12 hetes lányom úgyanannyit eszik mint 2 hetes korában. Kb. 8-9-szer eszik és csak 60-80 grammokat. Tudom, hogy egyre táplálóbb a tej, de elég-e szerinted ez a napi mennyiség egy 5 kg-os babának?
Különben nagyon kiegyensúlyozott baba, sokat nevet, keveset sír, pisis , kakis pelusok rendben vannak.
Olyan napjai is vannak, hogy csak 50-eket eszik, hiába kínálom a másik mellemet nem kell neki. Igaz ilyen napokon másfél óránként eszik.

Még egy kérdés: ilyenkor célszerű fejni, hogy fenntartsam a nagyobb mennyiséget? Esetleg a másik mellemet is fejjem ki, amelyikhez hozzá sem nyúlt?

A védőnő szerint a napi adag általában testsúly kg x 150 ml. Ez egy 5 kg-os babánál 750 ml, ő pedig 600 ml-nél nem nagyon eszik többet.
Ez teljesen normális?
Válaszodat előre is köszönöm.
Üdv:Bea


Schneiderné Diószegi Eszter / 2006-06-11 23:28 Válasz / #3446
kedves Bea!
Teljesen normális!!! A 150 ml/ttkg szoptatott babánál nem igazán állja meg a helyét, többek között pl. azárt, mert a szopott tejmennyiség az életkorral nem nagyon növekszik egy idő után, és az átlag épp ez a 6-700 ml.
Azonos korú-súlyú babák között 2-2, 5xös különbség lehet elfogyasztott tejmennyiségben!!!!
Egy igény szerint és kizárólag szoptatott babának annyit kell ennie, hogy pisiljen-kakiljon és gyarapodjon korának megfelelően. és aztán hogy ő ezt hány ml-rel éri el, azt rá lehet bízni. :o))
A lényeg, hogy ne kapjon cumit, cumisüveget, vizet, teát, stb, és minden nyikkra mellrekerüljön, így minden bizonnyal elég tejhez fog jutni. Az is tök normális, hogy 60-80, vagy akár csak 50 gr-t eszik, ez sok igény szerint szopó babánál így van, és ált. jobban megfelel a babák emésztésének, mint ha ritkán, de egyszerre sokat ennének.
Üdv: Eszter

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Winnie

még egy idézet:

Schneiderné Diószegi Eszter / 2006-05-19 21:57 Válasz / #3306
Kedves Hanna!
Este MINDENKINEK kevesebb tejcsije termelődik, ám az a tej laktatóbb.

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Zsuzsu

oltást kérdezted. Máténak mi beadattuk a rotavírus elleni oltást, csupán 36ezer ft volt a két adag....

A hűtőben még van egy oltás, amit be akarok adatni, csak a doki néni szerintem nem tudja pontosan, hogy hogy kell beadni.... Eddig össze-vissza beszélt, holott erről mostanában cikkeznek.. Na a lényeg a lényeg ez a prevenar. Ez a pneumococcus vírus ellen véd.

Gondolkodom még a menjugaten, az a meningococcus vírus ellen van. Ha jól tudom, vannak olyan kerületek, ahol ezt az oltást támogatja az önkormányzat.

Amit nyáron majd beadatok, az a kullancs elleni védőooltás...

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Niki

body, rugdalozó, pulcsi, overál, sapka. Időjárástól függően pléd

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Bunny, ismételten köszönöm...
én az érdekes vegyesfelvágott vagyok, anyatejes, de nem szoptatott baba... de magamra veszem, nekem most 5-600 ml-eket eszik...

na megyek, baba jelez :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Dorka!

Múltkor Te kérdezted a ciciket. Ezzel kapcsolatban is találtam a fórumon hozzászólást:

este kevés

Kedves Eszter!
Kisfiam 7hetes, igény szerint szoptatom. pár napja este 8tól reggel 4ig alszik, tegnap reggel 6ig aludt. Annak ellenére, hogy estére szerintem alig van tejem, -folyamatosan szopizik kb du 5 órától-ilyen sokat alszik. Reggelre majd' szétdurrannak a melleim. Kérdésem az, nem csökkenti-e mégjobban tejtermelést az, hogy 7-9, akár11 órán keresztül nem ürülnek ilyenkor??Napközben kbmásfél óránként szopi van, nem kap sem cumit sem üveget. Fejni sem szerettem volna eddig, nem is lenne rá időm a szinte non stop szopi miatt. Kéne fejjek éjszaka?Ha jól belegondolok, a nagy alvások óta a másik cici csak reggel9-10körül kezd ürülni, mert reggeli szopinál elég egy mell is. Eddig jól gyarapodott, 3800al született, most5700.
A másik kérdésem az lenne, mi az oka, hogy cuppog a mellen, mikor beindul a tejleadó reflex?Mindig Cfogással adom oda a cicit, ajkai kifele fordulnak. Sajnos hallom, hogy sok levegőt nyel e miatt.
Ne haragudj, ha nagyon összevissza voltam, remélem a lényeg "lejött"
köszönettel
Schneiderné Diószegi Eszter / 2004-10-08 17:29 Válasz / #293
Kedves Bentley!
Este pont azért lehet több tejed, mert olyan sokat szopizik a babád! Tudod, a tej épp szopi alatt termelődik. Az esti tej ráadásul - bár térfogatra valóban lehet kevesebb - zsírosabb, laktatóbb: ezért lehet, hogy ilyen jól alszik a babád utána. Szóval ne aggódj, egyátalán nem kevés a tejed! Ha azért gondolod, mert puha a cicid, tudnod kell, hogy az egyáltalán nem utal a tejtermelés csökkenésére.
Pisis-kakis pelusokkal hogyan álltok? Gyarapodás?
A cicik elég alkalmazkodóak, úgyhogy előbb-utóbb be fognak állni erre a keresletre, hogy éjjel nem kell termelni, így már reggel SEM fognak feszülni a melleid, de ez normális, nem azt jelenti, hogy elfogyott a tej.
Ha nincs amúgy semmi gondod, akkor a tejtermelés növelése miatt nem kell fejned éjjel. Inkább használd ki, hogy alszik a babád, nem lesz ez mindig így;o) (Ha megint elkezdene fölkelni, a cicik akkor ahhoz is fognak alkalmazkodni. És természetesen az esetek túlnyomó többségében nem azért kelnek föl megint a babák, mert kevés az esti tej. )
Vannak mamák, akik olyan szélsőségesen túltermelnek , hogy úgy lehet csak visszafogni a tejtermelést, ha pl. csak 12 óránként váltanak mellet, és ehhez is alkalmazkodik a cici.
Cuppogás: azért van, mert megszakad a vákuum, aminek több oka is lehet. Lehet, hogy annyiról van csak szó, mint pinocciónál, hogy nagyon tejes lesz a bimbóudvar, és lecsúszik róla a baba szája; ez esetben meg lehet törölni a cicit egy pelussal pl. , aztán folytatni a szopit. Az is lehet, hogy nagyon erős a tejleadó reflexed, amit a baba nem tud kezelni, ezért időnként elengedi a cicit, hogy lélegzethez jusson. Ha ez a gond, akkor a helyes testhelyzet megválasztása sokat segíthet. Az is lehet, hogy mégsincs teljesen jól mellen a babád, pl. nincs elég mélyen a szájában a cici, vagy nem nyújtja eléggé előre a nyelvét. Végül ritkán izomtónusbeli vagy neurológiai zavarra is utalhat az, hogy a baba nem tudja megtartani a vákuumot, de ez akkor általában máskor is jelentkezne.
Üdv: Eszter

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Winnie

nem vagy egyedül :-) azt hiszem olvastam ilyenről is a fórumon... Ha gondolod megkeresem :-)

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Sziasztok!

Hanga baba beiktatott egy éjszakai ébrenlétet. Nem merek elmenni zuhanyozni, mert eddig csendben van a mózesben, nehogy meggondolja.

Cic!
Szerencsére a sebész látogatás nem jelent feltétlen műtétet. Nekünk sem jelentett. Évente egyszer elvittük Zsombit a hátrahúzhatatlan fitymája miatt, majd amikor 4 évesen sem javult a helyzet, akkor altatásban meg lazították.
Szóval előtte pár órával nem cicizhet-altatás-ébredés. A normál ébredés úgy néz ki, hogy a műtőből kifelé a gyermek ébren van, de kába, esetleg ziz (már a nagyobb), aztán visszaalszik és amikor felébred tiszta. A műtét idején a mellem lefejném és ha igényli a babó, akkor cumizni odaadnám a kb üreset, amikor kihozzák. Amikor ismét ébred, akkor már szabadon szopizhat. Szerintem. Lehet, hogy a helyi protokoll mást mond.

Winnie!
Igen, este a tej mennyisége kevesebb, mert a babák soxor szopiznak ilyenkor, ez így van rendjén. Ha a természeteshez szeretnél közelíteni, akkor ilyenkor többször, gyakrabban fejsz és a többszöri nyüglődésre (ha van) többszörre adod oda. Jócskán macera.... :?
Visszatérés a cicihez?.....
Igen, volt már a babaneten ilyen baba-anyuka páros. Ott kiderült sokkal később, hogy a leányzó kissé hypoton, ezért nem bír elegendő vákumot képezni a szopihoz. Reméljük nálatok semmi ilyen háttér nincsen...
Nekik a szülésük kicsit zehernyés volt.

Bukni kaja után sokkal? Hát persze. Hugi nem nagyon bukós, de azt a keveset bármikor elő tudja adni. :D
A babák maszatolósak. Alul felül bármikor :D

A sztoridat köszönjük. Pláne, hogy újra be kellett gépelned...
Egy nagy pocakos anyuka ilyen szomorú hírrel szörnyű. A Rókusban az is szomorú volt, hogy mindenkit annyira megviselt az egészségügyisek között is, hogy alig valakinek van lelkiereje pszichésen kisérni az anyukát ezen a szörnyű úton. Pedig biztosan nagy segítség lenne nekik, hogy nem egyedül kell végigmenni... :(

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!!!

Snoopy :)

Hanga kacagása fantasztikus, Tündéri!!!

A SIDS szűrésen egy szondát helyeznek a babuciba az orrán keresztül és még ezer kütyüt, 8 órán át és figyelnek mindenre, ezeket az értékeket elemzik. Nem fájdalmas, nincs kockázat, egy kicsit kellemetlen és egy éjszakát a Heim Pálban töltenek!

Bölcsőhalál szűrésre alkalmas!

Van valakinek erről infója?

Drágaságom tegnap egy picit megint nyekergett a pocak miatt, talán egy fél narancs és egy mandarin miatt! A fejét gyönyörűen tartja, este viszont szépen (szokás szerint) elaludt!!!

:)
mot
 
 


Néhány friss kép! :)

Kép


Kép

Kép

Kép
mot
 
 


Mot

mi a madarászban voltunk sids szűrésen. Mi 3szor estünk túl rajta... Egyszer októberben, amikor beriasztott a légzésfigyelő. Akkor kiderült, hogy kóros a gyermekem légzése, túl sok az apnoe... Erre azt mondták, hogy ez adódhat a koraszülöttségből is.. Majd kaptunk rá gyógyszert, dyaphillint, amit egy hónapig szedett Máté.

Novemberben visszamentünk kontrollra, de gyermekem annyit mocorgott, hogy a vizsgálat nem volt értékelhető, így repetázni kellett.

És hogy mit csinálnak? Nézik a szívműködést, a légzésszámot, stb

itt bővebben olvashatsz róla:
http://www.madarasz.hu/m04.html

Ami egyedül kellemetlen a kicsiknek az az orrszonda. Olyanok lesznek, mint egy kismalac :-( Ja és még egy valami, ezeknek a tapadó érzékelőknek az eltávolítása az még fáj nekik.... Olyanok mint egy ufó :-)

Na röviden ennyi.... Ha van még kérdésed, kérdezz. Ja amúgy csinálnak egy általános vizsgálatot: vérvétel, uh, röntgen, kardiológia,

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Bunny :)

Megint Te vagy az én emberem! Jövő hét szerdán kell menni és egy éjszakát bent lesznek!

Mesélj még kérlek!!!

:)
mot
 
 


Van, amit nem értek ebben az igény szerinti szoptatásban. Még pedig, hogy ha egyértelmű, hogy a baba azért sír, mert fáj a hasa, vagy mert nyűglődik, szeretne elaludni, de nem megy valami miatt, akkor miért kéne megszoptatni? :o Ha fáj a pocija, annak csak rosszat tesz, ha még rá is eszik, nem? Nálunk ilyenkor beválik a cumi és nem értem, hogy vajon miért is olyan káros az? :shock:
A másik, hogy szerintetek érdemes szenvedni azzal, hogy a bimbóvédőről leszokjunk? Úgy érzem, hogy én egyedül nem nagyon tudnám Tündinek megtanítani a helyes szopástechnikát... A bimbóvédőt teljesen máshogy kell szopizni, mint a mellet szerintem. Próbáltam már odaadni nekem a mellem simán, de olyan arcot vágott... :lol: És nem is tudta megszívni. Bimbóvédővel viszont simán eszik. Igaz, mostanában 4 óránként. :shock: De még ilyenkor is valamilyen praktikával én ébresztem és ő nem sír, hogy éhes lenne... Olyan fura. De bármikor, ha megkínálom a cicivel, akkor viszont eszik. Most ő sem tudja, mikor éhes? :?

Kép
Kép
tinu
 
 


Mellesleg: a gyerek épp egy órája szopizik... :shock: Nem tudom, nyel is, vagy csak cumizik, de akkor is...

Kép
Kép
tinu
 
 


Magnes
Hat azert is siman hisztizhet a baba mert mar annyira faradt hogy nem tud elaludni,Ilyenkor jo modszer egy hosszu seta,arra tuti belaszik :wink:

Snoopy
Hanga mosolya nagyon aranyos.

Niki
Nem most csak az egyiket,bar pocakban mar volt a masikban is :wink: Hat egy nagyobb tesoval mar nem lehet mindig otthon ulni,neki kell a porgram,ezert edzve van Leon is a csavargashoz.
Ma a munkahelyemen voltunk,mindenkire mosolygot,hangosan kacagott :lol: Jottek a de jol nezel ki,es de kipihent vagy celzasok a kollegianktol,de ez igy termeszetes :D
En overallba oltoztetem setahoz ,aztan vagy kell a pled vagy nem :wink:

Zsuzsu
Fanni tunderi es a kozos kep is szuper 8)
Mi az agyhartyagyulladas ellenit adjuk majd be neki csak egy eves kora utan,akkor mar csak egy oltas jar nem ketto.

Szana
mi volt a baj? Remelem semmi komoly.
tegyel majd fel kepeket Jazminrol is.

Vizimano
Koszi :wink:
Nagyonjok a kepek a ket pelenkasrol :lol:
Reka nagyon cuki a fordulos kepen.

Winnie
Mutosfiu nem egy vekonyka volt? Viccelodott velemi is rendesen :) Kar annyira nme voltam ra vevo a felelemtol.Egyebkent biztos voltegymasik doki is a teid mellett,mindig ketten csinalnak egy csaszit.Nekem egy 50 es pasi volt de O is kedves volt.Az anesztes neni meg plane ,megnyugtato volt a hangja.
A szuloszoba is stimmel. :wink:

Mot
Krisztike is edi :)

Bunny
Az elso cikk pont nekem megnyugtatas,mert Leon is max 100at eszik egy evesre es siman birja 3 orat is.

Tinu
Az lehet hallani hogy nyel akkor biztos eszik.figyeld csak es rajossz.
Egy ido utan mar tudni fogod miert sir.En ugy csinaltam hogy ha sirt megolelgetem,megvigasztalom,es ha nem jon be semmi akkor jon a cici.Ha nyugos orankent is eszik,ennel tobbszor sosem,mert ugye az okozna a hasfajast.

Pusz
Kata


Varom a kovetkezo felvonast :roll:


8)

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Snoopy, köszi....
visszatérés, hát jó lenne. Éjszaka kivételével minden kajci előtt próbálkozunk, bimbóvédővel, rá-rászív, aztán annyi, de nagyon nyekereg közben... remélem nincsen baja... mi az a hypoton? nekem inkább lustának tűnik a kisasszony.... ja, ez a sok fejés macera... főleg, hogy tegnap óta szenvedek a mennyiséggel is. eddig simán lejött 20 perc alatt a 100, most szenvedek vele akár 40 percet is, és legutóbb is csak 90 jött le. MÉg a kereslet felett vagyok, de így elég nehéz.... remélem azért nem tartós csökkenésről van szó. ha így marad, akkor ráállok a kajától független két óránkénti fejésre..... főleg, hogy kezdünk néha 4 óránkénti evésre ráállni...
a fejésnél is úgy van kül, hogy előtej, majd zsírosabb tej? ugyanúgy kiszívja? mert mikor elkezdek fejni, akkor jön tökre, de aztán abbamarad. és sokszor úgy jön megint, ha megszakítom a vákuumot, majd újra, de aztán így is csökkenget. de azárt ilyenkor már szívódik a zsírosabb tej is ugye?

Tinu, nekem sem mindig jelez, hogy éhes. Tegnap 3,5 óra után fel sem tudtam ébreszteni, 4,5 óra után aztán nagy nehezen, akkor persze bepuszilta a kaját. De éjszaka viszont ébredt rendesen 3,5 -4 óránként.

Most jó éjszakánt volt, nem volt nyüglődés...

Mi is kezdjük beüzemelni a légzésfigyelőt, már teszteltük, élesben még csak egyszer nappal órpbáltam picit, lassan jön az éjszakai tesztelés. kicsit félek a téves riasztásoktól. Nekünk Angelcare van, kókuszmatrac alatt, hát majd meglátjuk. És mindenképpen egy riasztásnál mentek a Madarász utcába? és ha téves volt a riasztás? és oda mehet bárki?

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Tinu, Kata, azt nem lehet látni, hogy éhes? ha nagyon néz ki oldalra, tátog, meghamikázza az öklét, az nem egyértelműen éhség jel? vagy más is lehet? mondjuk a feszítés, fejkifordítás jelez nálunk hasfájást is, de a többi jelet mi egyértelműen éhségnek értelmezzük. Vagy az ökölevés lehet reflex is?

Tényleg, különben ezek a reflexek, pl fogó reflex, stb mikor múlnak el? meg most még emelgeti a fejét hason, ezt is el fogja felejteni nem? meg hogy hátról oldalra fordul, elficereg az ágyban, ezek olyan dolgok, amiket majd újra kell tanulni, nem?

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Bunny, köszi a bemásolást! Hol találod ezeket a hozzászólásokat?
Egyébként mintha rólunk írták volna...

Tegnap óta visszaköltöztem az első etetésig a saját hálószobánkba (eddig Márk mellett aludtam), és olyan furcsa, kicsit gyomorgörcsszerű érzésem volt. Ott alszom a saját ágyamban, jó pár méterre Márktól, nem látom őt, nem érzem őt stb. Kicsi félelem volt bennem (nem tudom mitől), kicsi aggódás. Pedig tudtam hogy jó helyen van, az ajtók nyitva voltak, plusz volt babyphone is, légzésfigyelő be volt alatta kapcsolva, szóval nem volt miért félni, én mégis aggódtam érte...
Érdekes érzéseket tud produkálni az élet...
Pedig lassan muszáj visszarázódni a saját életembe, csak még furcsa :-)

Snoopy, nagyon édes a vigyor!!! Én is várom már hogy mikor tudok ilyen képet készíteni. Márk is nevet már többször, de mondjuk fényképezőgéppel esélytelen lenne elkapni...

Kép
szdorka
 
 


Tinu :)

Nyugi-nyugi!! Szerintem mindent jól csinálsz, mi is agyaltunk napokig, hogy hol mit mondtak, mit olvastunk (persze van, hogy egymással ellentmondó dolgot is tanácsolatak).

Az öt hetes drágánk, bimbóvédővel 3-4 óránként két ciciből (néha egyből) kiszív 90-100-110-et!!

Bízz magadban, a rendszer biztos működik, néha egy kis edzés van bimbóvédő nélkül!!!

:)

Winnie :)

A riasztás előtt van egy-két pittyegés, amire egyből repülsz az ágyhoz és már látod is, hogy minden rendben, lélegzik a Drága!!

Nekünk az Angel Care ezer téves riasztást csinált, ezt már meséltem, azóta baby controll van a MATRACON, nem alatta!! Azóta semmi téves riasztás!!

A Te gyönyörűséged is még nagyon picura, ha kókuszmatrac van, akkor szerintem próbáld meg a matracra rakni!! (bár a két kocka lap miatt ez elég nehézkes, hogy ne törjön meg a teste!! Egy-két pokróc segíthet)

Bocsi az okoskodásért, saját tapasztalatot írtam meg!!! 7 naposan mentünk a Heim Pálba, mert bejelzett egy csomószor, ott MATRACON van a figyelő és nem volt és azóta otthon sincs téves riasztás!!! :)

Ha kérdés van írj!!!

:)
mot
 
 


Winnie
Szerntem ennyit ne hagyd aludni,napkozben 3 orankent jo ha egy ilyen pici meg eszik,ejjel nem kell keltegetni,mertneked mar szep sullyal szuletett Reka.
Ne izgulj a riasztasokon,nem lesznek.Nem minden legzesfigyelo hibas.
Ha eszi az oklet az Leonnal is az ehseg jele,meg ha cuppog es nem az en kezemben van.mert nalam eves utan is cuppog,erzi a cici kozelseget,de enni mar nem ker,mert kikopi csak gondolom megszokasbol :lol:
A fej emelgetes csak fokozodni fog,minel idosebb annal tovabb tartja majd a fejet.

Dorka
Egy ket ejjel es ez el fog mulni.Nalam is volt ilyen,de mar megszoktam.Kb 4 lepes a szobaja ,mert kozvetlen mellettunk van.A legzesfigyleo meg plusz megnyugtatas nekem.

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!
Nekünk is Angel Care van, hála az égnek eddig csak egy riasztásunk volt, az is téves. Pedig már mindenféle képpen feküdt rajta, keresztben, átlósan, hason, háton..Szóval nekünk szerencsénk van vele. Érdekes ez, mert amikor hazaértünk, hiába volt légzésfigyelő,és egy szobában van velünk, én éjjel is a zöld pöttyöt figyeltem, hogy villog-e . Aztán hozzászoktam a dolgokhoz.:)

Panna éjjel van, hogy 4 és fél órát alszik kajci nélkül. Eddig még csak egyszer fordult elő, hogy nem ébredt fel magától 5 órán belül, de akkor én is elaludtam, így 6 óra múlva evett.. :oops: Egyébként pedig a biológiai órám be van állva, hogy felébredjek..:)

A babáknak kell takarítani belül a fülét? Mert Panna fülében látok egy kis fülzsírt, de nem merek hozzányúlni.

mot: Nagyon édes Krisztina, megnéztem a fotoalbumotokat.

Húú az annya! Barátság sütit sütök, most néztem meg, úgy megdagadt, mint egy méretes vekni! :D Tök jó fahéj illat van a lakásban!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes :)

Köszi a bókot!!!

Esti menetrend: fél nyolc fürdés, 8-9 cici, alvás hajnali 2-3 között-ig!!!

Hurrá!!!!!

Imádom!!!!

Úgy tartja már a fejét, hogy csak na, böfinél azt veszem észre, hogy egyszer csak néz rám bambán!!!

:)
mot
 
 


mot:
sógornőm mondta, hogy amikor mentek sids-re, majd meglátogat benneteket, úgyis dolgozik akkor.:)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1171372227.32.jpg[/img] Bambula :) [/img]

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes :)

Angyal vagy!! Sünike Tündéri!!!! Keresni foglak telefonon, 21-én 2-re megyünk és másnap hozom haza Kis Családomat!!!

:)
mot
 
 


Mágnes :)

Angyal vagy!! Sünike Tündéri!!!! Keresni foglak telefonon, 21-én 2-re megyünk és másnap hozom haza Kis Családomat!!!

:)
mot
 
 


Mágnes, nagyon édi ez a kép :)

Mi meg tök jó, tegnap este végre elhagytuk a köldökcsonkot, már nagyon vártam. Meg apa is, végre lehet rendesen pancsizni :lol:

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy kéretlenül bekukkantok hozzátok.

Winnie27!
Szeretnék gratulálni a kislányodhoz.
A 2006 nyári babák topicból vagyok, lehet, hogy te már nem emlékszel rám de én rád igen.
Nagyon jó babázást és sok tejcsit kívánok nektek!

Kép

Kép
katus73
 
 


Winnie

elmondom neked, hogy Máté még mindig bimbóvédővel szopik... Ennek ellenére az előbb 200 grammot szívott ki egy mellből... Tehát, ha Picur úgy jobban eszik, akkor hagyjad úgy enni... Máté is tudna anélkül szopni, ha akarnám rá is szoktathatnám, de már 6 hónapja, hogy így eszik, nekem kényelmes, nem fáj a cicim és a tejmennyiséget sem befolyásolja...

A kézfej a szájba tömése nem jelenti azt, hogy a gyerek éhes... Persze jelentheti azt is, de nem szükségszerűen. Nálunk van úgy, hogy Máté épp evett és keze a szájában....

Angelcare... az egyik ismerősnél folyamatosan beriasztott. Kiderült, hogy a készülék volt hibás. Felhívta a gyártót és kicserélték neki.

Mágnes:

ismerős... kezdetben én is úgy aludtam el, hogy a zöld villogó fényt figyelem, most is miután bekapcsolom, mindig duplán ellenőrzöm, hogy villog e.

Fültisztítás:

a baba kagylóját lehet olajos fülpiszkával takarítani, de a hallókába tilos belenyúlni. A fülzsír magától kiesik... Nem tudom, hogy jól magyaráztam e el...

Bővebben itt olvashatsz a fültisztításról: http://www.gportal.hu/gindex.php?pg=495 ... cc2e03a63a

Amúgy itt még sok érdekes dolog van:
http://www.gportal.hu/gindex.php?pg=4959379

Dorka:

hol találom ezeket a cikkeket?

http://www.nlcafe.hu/index.php?id=192&s ... age=15#992

ezen a címen, majd kérdezz felelek és a legalján van egy kereső. Ide szoktam bepötyögni kulcsszavakat. Tegnap pl az estét.. és feldobta azokat a cikkeket, amit Winnienek másoltam be.

Az hiszem a Te esetedben a tejmennyiség volt a kulcsszó, de nem mernék rá megesküdni.

Tinu:

én nem hiszek az igény szerinti szoptatásban... Nem hiszem, hogy a baba hasának az jót tesz és inkább csak előtejhez jut a gyerek. De ez én vagyok. Én kimondottan tartom az időt, ami valamikor 4 óra, ma pl reggel 6-tól délután fél háromig Máté nem evett. Azaz fél 11kor 6 kanál répapürét és 50 ml teát c vitaminnal, vassal és folsavval...

Mot

mire vagy még kíváncsi? Mert igazából mindent megírtam :-)

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Tinu!

Szerintem ki kell tapasztalni, hogy mit szeret a baba. Lehetséges, hogy pl. ha nem tud elaludni, akkor segít neki a szopi benne, mert olyan anyagokat tartalmaz, ami őt is (és a mamát is :D) nyugtatja, elálmosítja. Ugyanakkor lehetséges, hogy épp nem tud úgy elaludni. Pl. Simi nagyon szeret apuja karján elaludni, és nem mindig válik be a szopi, de van olyan is, hogy hasratéve is elalszik, ugyanakkor a szopiba nem alszik be. Viszont van olyan, amikor jól bealszik szopizás közben. Én szeretem, amikor szopiba bealszik, mert az nagyon kényelmes altatási mód, és nem igaz, hogy a későbbiekben nem lesz képes másképp elaludni.
A cumi hátránya épp az lehet, hogy másképp kell azt is szívni, mint a mellet, és cumizavart okozhat (erre kell gondolni pl. ha a baba rossz technikával szopik (és emiatt sebesedik a mell)). A másik hátránya meg az lehet, hogy elfedi a baba szopási igényét, kevesebbszer eszik (és emiatt kevesebb tej termelődik), mint amire ténylegesen szüksége lenne. Ezért szokták megkérdezni, hogy van-e cumija, ha lassabban gyarapodik. De nem általános, van amelyik babát egyáltalán nem zavarja meg, simán szopizik melllette. Én személy szerint azért nem adok cumit, mert amit odaadunk, azt egyszer el is kell venni. És persze van, amelyik babánál ez simán és könnyen megy, de van, amelyiknél annyira nem. Tudom, sokan azért adnak cumit, hogy nehogy majd az ujját szopja baba, de az nem törvényszerű, hogy ha nem kap cumit, akkor ujjszopó lesz. Nekem eddig egyik gyerekem se kapott cumit, és egyik sem szopta az ujját sem, Simonnál sem látszik, hogy akarná. Viszont épp azért, hogy minden szopási igénye ki legyen elégítve, igény szerint szopik, ha kell, akkor csak komfortszopit is.
Bimbóvédővel lehet szoptatni, itt csak esetleg egy gond lehet, hogy nehezebben jut tejhez, többet kell dolgoznia érte, mint bimbóvédő nélkül, és esetleg a mellet is kevesebb inger éri, kevesebb tej termelődik. De ha rendesen gyarapodik, bimbóvédővel is elég tejhez jut, akkor nem muszáj leszoktatni..

Dorka!

Mi ezt másképpen oldottuk meg, a mi ágyunkat szélesítettük meg 30 cm-rel, hogy Simon is odaférjen (eddig nem aludtunk együtt a párommal, ő a mi ágyunkban aludt, mi meg Simonnal a nappali kihúzhatós kanapéján). Én nem tudnám elképzelni most még, hogy másik ágyban aludjon, azt hiszem, én is arra figyelnék, hogy mi van vele.
De ez biztos csak szokás kérdése, nálunk a többi is velünk aludt egy darabig.

Bunny!

Én meg éppen hogy hiszek az igény szerinti szoptatásban. Az igény szerinti szopi nem feltétlenül rendszertelenséget jelent (lásd pl. Kataa), az abszolút gyerekfüggő.
Én igény szerint szopiztatok, ennek ellenére (vagy épp ezért :D:D) van rendszerünk Simonnál. Pl. este 10 után ma csak 1/2 5-kor ébredt, és utána is lehet tudni, hogy 2,5-3 óránként fog szopizni kérni. Időnként előfordul hogy gyakrabban kér, de nálunk ez nem estére korlátozódik. A sok előtej evését én úgy csökkentem (mivel sok tejem van, tényleg sok tejhez jutna), hogy 3 órán belül ugyanarra a mellre kerül vissza.
Viszont nagy általánosságban van rendszere, amit magától egész jól tart.
Ugyanakkor nem minden gyerekemnél figyeltem meg ezt a rendszert, amit Simon magának kialakított.
De az igény szerinti szopi mindnél bevállt.
Én egyébként nem tudatosan szoptattam a legnagyobbat így, csak teljesen véletlen volt, hogy épp olyan környezetbe kerültünk 7,5 éve (védőnő, orvos szempontjából), ahol senki nem beszélt időre etetésről, az volt a természetes, ha a gyerek éhes, akkor meg kell etetni, mindegy, hogy mikor evett előtte. Szerencsére nem volt hasfájós (ami miatt a rendszer helyessége megkérdőjelezhető lett volna, pl. "ráetetés"), jól gyarapodott, meg internet sem volt. :D:D
Így nekem ez volt a természetes, és csak később jöttem rá, hogy ez bizony nem így van mindenhol, és arra is, hogy milyen szerencsések voltunk. Ez olyan ösztönidőszak volt. (Persze pl. volt olyan, hogy jött az anyukám és eltöltött egy délutánt velünk, és ő csodálkozott, hogy megint eszik Beni, pedig egy órája evett, de szerencsére nem szólt bele soha, ránkhagyta.)
Azóta persze már tudatosan így csinálom, és nálunk mindegyik gyereknél rendben is volt minden (persze nem mindig ment probléma nélkül, mert pl. Nátánnál 6 mellgyulladásom volt 3 hónap alatt, magas lázakkal, és mellsebem, míg sikerül a probléma okára rájönni és orvosolni).
De nagyon szerencsésnek mondhatom magunkat.

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Katus, köszönöm szépen. :lol: konkrétan nem emlékszem, de azt tudom, hogy többször be akartam írni hozzátok, hogy most sikerült, de aztán mindig elmaradt... :oops: :oops: :oops:


Más: tökre fáj az egyik bimbóm, gondolom a sok fejéstől, meg dagibb is mint a másik. körömvirágbalzsammal kenem. tudtok még valamit? fejni meg muszáj..... :?

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Beszti!

Én sem vekker órát állítok be a szoptatáshoz :-) De azt gondolom, ha a gyerek nyöszörög, akkor nem kell egyből cicire tenni.... Akkor fogalmazzuk meg, hogy mi is az az igény szerinti szoptatás :-) Mert nálam Máté akkor eszik, amikor jelzi... De nincs olyan, hogy 2 órán belül.... Általában 4 óra telik el egy-egy szoptatás között... És azt hiszem, hogy szépen gyarapodik, a maga kis 7400 grammjával :-)

Winnie

van bioptron lámpád? Az nagyon jó rá :-)

KépKép
KépKép
bunny75
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?